Gemengd Nieuws. rvPUROL 1 |i' I mroe Zachte Huid 10' Uit de Vaderlandsche historie van Cocquernico's dierenrijk. !i1 i, II (III 7A AND Onder de Radio-berichten: Paul Doumer tot voorzitter van den Franschen Senaat gekozen. Duitschland heeït nieuwe voorstellen gedaan inzake de kwestie der vestingwerken in het Oosten des Rijks. Dr. Curtius geeft zijn mandaat tot Kabinetsformatie aan den Rijks- President terug. De toestand te Sjanghai ernstig. In de Japansche en fransehe concessies te Hankau zijn de barricades vernield. Een rede van den nieuwen In parlementaire kringen neemt men aan 1 3 De nieuwe Senaatspresident. Actie tegen de schulddelgings- politiek der Portugeesche Reaeerina. Het drama te Zundert. Een tolverbond met Frankrijk, j paalde politieke partijen aan de buiten- Duitschland's ontwapening. Dr. Curtius geeft zijn opdracht Een ovstand op de Geheel ge^in door kolendamp bedwelmd. Geen nonr De toestand te Sjanghai E barricades in de Jaoanscke en Fransehe concessies te Hanhan verwed. Was van de Maas. Vuurgevecht op een dak. Roofoverval te Eygelshoven. Jeugdig avonUirier. Weer een kuitenprikker? Een luchtverschijnsel. Niet verloren Bij den Ned. Postdienst. Hoog water bij Nijmegen. Smokkelen van Duitschland naar Kerkrade. Rouwkoop. (Pr. Gr. Ct.) De opzienbarende arrestatie te Rotterdam. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Diefstal in een hotel. De chauffeursstaking. Voor Behoud van een GaVG éhi"' van Handen en Gelaat gebruik ik altijd MARKTNIEUWS. SOCIAAL LEVEN. Demonstratief Congres te Nijmegen Nummer. 166, Nummer 1671 MD z-j n I dat de riikspresident thans den centrums- president Eozsson. 'afgevaardigde Stegerwald opdracht zal ge- Bciisson hield bij het aanvaarden van ven sen regeering te vormen. Dit zou dan z:in functie van voorzitter van de Kamer een kabinet op de basis der middenpar em toespraak, waarin hij verklaarde, dat de tijen worden Het is echter de .vraag, of Kamer, toee zij hem tot voorzitter verhief, een dergelijk kabinet zich zal kunnen hand- daarmede geen uiting gaf aan haar voor- haven, daar het in geen geval op den steun lichting voor zijn persoon, doch voor zijn van de Duitsch-natiorVlen kan rekenen en methode van werken, omdat de noodzakc- bet ook nog twijfelachtig is, of de sociaal- b'kheid van een rationeel en methodische democraten bereid zulle?! zijn een houding organisatie van ds parlementaire werk- van welwillende neutraliteit tegenover een zaaroheden nog nooit zoo dringend was ge- dergelijk kabinet in acht te nemen, vreld als op het oogenblik. Hij besloot met In het uiterste geval zal Hindenburg naar ?e zegden dat hij, zonder zijn socialistische men aanneemt, een uitweg trachten te vin- 11verter ing prijs te geven met de grootste den door een provisorisch kabinet te mach- nauwgezetheid en onpartijdigheid zijn ambt i tigen tot ontbinding van den Rijksdag. fan! ft gou.den ,Mojf$espe!d met parel, twee gouden halskettingen, een gouden da- meshoricge, een gouden damesring, een gou- j den schalm ketting een camee in goud ge vat een gouden broche met granaat een gou den broche met 9 diamantjes een gouden potlood een aantal gouden hangers een paar breede zilveren armbanden een gouden Zeeuwsche broche en een gouden dasspeld. Deze voorwerpen zijn nu alle herkend als af komstig te zijn van de inbraak te Vlaardin- gen. Voorts is er onder de vqorwerpen, welke herkend zijn als afkomstig van de in braken te Hiliegepsberg, nog een paarlen collier, dat ongeveer 1000 waard is. Dinsdagavond zijn op drie plaatsen in de stad nog in beslag genomen een gouden broche, een «gouden horlogeketting en een gouden armband, welke voorwerpen alle van misdrijf afkomstig zijn en door de aange houdenen zijn verhandeld. In hoever deze personen debet zijn aan de inbraken, of dat zij als helers hun bemiddeling hebben ver leend, is nog niet uitgemaakt. De politie heeft in verband met deze za ken nu nog aangehouden den 23-jarigen W. T. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet. zou vervullen. Paul Doumer is met 238 stemmen van de 273 tot voorzitter van den Franschen Se naat gekozen. De minister van Oorlog heef bekem gemaakt, dat de regtering er kennis van Begrafenis van den slager Van Meer. Nadat de Officie- van Justitie daartoe verlof had verleend, heeft Vrijdagmorgen de teraardebestelling plaats gehad van de ver leden week doodgeschoten caféhouder-sla ger Van Meer te Zundert De R.K. kerk was te klein om alle be langstellenden te bevatten, zoodat velen buiten bleven staan, om te wachten tot de stoei naar het kerkhof zou vertrekken. Voorafgegaan door de harmonie „Nut en Vermaak", die treurmuziek speelde, volgde 1 een bijna onafzienbare stoet de baar. Op het kerkhof werden de gebruikelijke plech- had aai regiering er Kennis van üghcden door den pastoor der parocbie gekregen, dat de besturen van be- vprricht w was n|lder den indruk. Volgens de „Etoile Beige" is op initiatief van Branquart, socialistisch Kamerlid, een Kamergroep gevormd, die zal streven naar een tolverbond met Frankrijk. Deze groep heeft reeds adhesiebetuigingen ontvangen van de Waalsche afgevaardigden, die tot de verschillende Kamergroepen behooren De Duitsche gedelegeerden overhandig den gisterenmorgen aan het intergeall. mi litaire comité geschreven voorstellen nopens de quaestie der vestingwerken in het oos ten des Rijks. Het document maakt het on derwerp van een nauwgezet onderzoek uit en kan, naar men meent, den grondslag vormen voor een discussie. De besorekingen omtrent de quaestie der vervaardiging van oorlogsmateriaal worden te Berlijn met goede resultaten voortgezet. Dr. Curtius heeft gisterenavond zijn man daat weder ter beschikking van den rijks- president gesteld. Hindenburg heeft zich verdere besluiten voorbehouden. Dr. Curtius heeft tot dezen stap besloten raar aanleiding van een brief, dien hij van avond van den heer von Guérard heeft ont vangen. Hierin zette von Gnérard namens de Centrumfractie uiteen, dat volgens haar meening verdere pogingen tot het vormen van een regeering met inbegrip van de Duitsch-nationalen doelloos zijn, daar de bezwaren van het centrum tegen zulk een kabinet niet z n ontzenuwd en dat het centrum een coalitie van de middenpartijen de cenige oplossing acht. Gisterenmorgen had Curtius nog met de Duitsch-nationalen onderhandeld- deze on derhandelingen die meer dan vijf uur duur- cen naooen echter niet het minste resul taat opgeleverd. Den leiders van het cen trum deed hij later verslag van zijn onder handelingen met de Duitsch-nationalen en dezen bleken van meening dat de bezwa ren van het centrum door de argumenter van de Duitsch-nationaien niet ontzenuwd waren. verricht Men was zeer onder den indruk. I In de straten waar de begrafenisstoet pas- andsche gezantschappen een verklaring seerde had men nach{s met rQode jettcrs hadden toegezonden waarin zi, zeiden, dat hatelijke woorden je?eDS de Htie en ma_ ze de overeenkomsten, waarin de fmanci- rechaussee gesch;lderd. Er was nog getracht eele verplichtingen der regeermg zijn ver- 1 val, als van nul en geener waarde beschou wen. Daar de officieren, die in deze be sturen zitting hebben, bij den minister van Oorlog ontboden, zich eensgezind verklaar den met degenen, die de verklaring hadden opgesteld, werden zij gearresteerd. /''u'linnrfnen. Tweehonderd gewapende Moro's kwamen in verzet wegens grieven tegen een hoog- een en ander uit te wisschen, doch daarin was men niet geslaagd Op het kerkhof en in den stoet werd geen politie opgemerkt. De begrafenis had een ordelijk verloop. Aan de groeve werd niet gesproken. Alles goed afgeloopen. Een dezer dagen trok het de aandacht geplaatst Amerikaansch ambtenaar. De van omwonenden te Riisoord, dat van een nolitie kreeg last de rebellen aan te val- woning, bewoond door een gezin van zeven len, die zich op een der Zoeloe-eilanden personen, de ramen 's middags nog gesloten verschanst hebben. De weigering van de Pul'man Comnany om "-eisbiljetten aan negers te verkoopen, is door de commissie voor den binnenland- schen handel goedgekeurd. waren, terwijl men ook nog geen der b ners gezien had. De gemeenteveldwachter werd gewaarschuwd, die zich toegang tot het buis verschafte. Tot zijn groote onstel- feriis vond hij het geheele g"zin op den zol der door kolendampvergiftiging bewusteloos in bed liggen. In allerijl werd dokte- H. ontboden, wien het na veel moeite gelukte de menschen weer tot bewustzijn te brengen. k Oflnp ko/jll) Met betrekking tot den toestand in China, wordt geseind, dat men in offioieele kringen te Londen van meening is, dat in j ge~de/''ATastócbTleinde Vrijdag 24 samenwerking met de andere mogend- I - - heden 1 alle maatregelen moeten woiden getroffen im te voorkomen daf zich de ge beurtenissen van Hankau te Sjanghai her halen. Een draadloos bericht meldt, dat betoo- gers de barricade in de Japansche con cessie te Hankau en ok die in de Fransehe De Maas te Roermond is langzaam stij- - - - c.M. was, sedert het laatste etmaal. Hoewel de rivier de laatste weken ruim 60 c.M. is ge stegen, bestaat er voorloopig nog geen re den tot ongerustheid. Onder dramatische omstandigheden heeft de politie te Marseille een krankzinnige doodgeschoten. De matroos Roquasserra kwam op een Fransch schip te Marseille aan, doch ge concessie hebben vernield. In alle con- droeg zich na twee dagen zoodanig, dat men cessies hebben incidenten van onderge- o'-ncming in 'n kran'-zinnirfcugrsticht nood- schikte bete-ekenis plaats gehad Zoo werd zakelijk oordeelde. Woensdagmorgen geluk- een aan een Duitscher toebehoorende te het hem te ontsnappen: hij vluchtte naar automobiel uit een Amerikaansche garage Jen zolder van een huis in de Avenue de in de Fransehe concessie weggehaald, naar la République. Toen de politie z' n verblijf ZONDAG 16 JANUARI. HILVERSUM 1050 M. 8.30 Vrijz. Morgenwijding. Spreker Dr. R. Miedema, Rem. Pred. Muzikale medew. van Hr. E. Miedema, tenor. V.P.R.O.-koor. 1.. Koor Lied 20 1 en 2, N.P.B. bundel. 2. Inleiding. 3. Morgenhymne, Henschel, (tenor). 4. Toespraak Waarom de strijd God wil het 5. „De heem'len roemen", lied 235, Beethoven (tenor). 6. Toespraak Waartegen de strijd? Tegen de duister nis om ons en iu ons. 7. „Heer, mijn hart is boos en schuldig", C. vau Rennes (te nor). 8. Toespraak Met wien de strijd Met God in Christus Met Christus in God 1. 9. De dag des Heeren, lied 293, Men delssohn-Bartholdy (tenor). 10. Koor Lied 127 2, "9.50 v.m. Dienst in de Ger. kerk (Westerkerk). Dordrecht. Voor ganger Ds. W. W. Meynen, Geref. Pred. I. Orgelspel. 2. Votum en zefen. 3 Zingen Ps. 84 1. 4. Lezen van de Wet des Heeren, daarna zang De Tien Geboden des Heeren 9. 5. Lezen Joh. 17 111. 6. Gebed. 7. Tekst Joh. 6 67 en 68. 8. Voorwoord. 9. Zingen Ps. 68 1017. 10. Ie ged. preek. 11. Zingen Ps. 119 29. 12. 2e ged. preek. 13. Gebed. 14. Zingen Ps. 42 1. 15 Zegen. 16. Orgelspel. 130 Concert door het Hawaiian radio-vijftal. Chris de Vos Jr., Eug Scholte, J. de Vos, H. Fernandes, alle guitaar. Chris Seeger, Ukelele. 2.30 Namiddag-concert door de Amsterdamsche orkestver. in Artis, Amsterdam, Dir. Frans van Diepenbeek. 4.50 Dienst in de Dxependaalsche kerk te Hilversum. Voorganger Ds. N. P. E. G. van Uchele'n, Ned. Herv. Pred. 1- Orgel spel. 2. Votum en zegen. 3. Zingpn Ps. 45 3 en 4. 4. Lezen van de Geloofsbelijdenis. 5. Lezen Joh. 10 116 6. Gebed. 7. Zingen Ps. 17 3 en 4. 8. Tekst Joh. 10 27 en 28. 9. Preek. 10. Zingen Gez. 39 1 en 3. 11. Preek. 12. Gebed. 13. Zingen Ps. 119 88. 14. Zegen. 15. Orgelspei. 8.00 Persber. en sportuitslagen. 8.10 Concert door het versterkte H.D.O- orkest o. 1. v. Nico Treep. 9.20 „Bastien en Baslienne", kom. opera van Mozart in 1 bedr. Rastienne, een herderin c Annie v. Beek-Ristjotiw. Bastien, haar verloofde Jules Moes. Colas, een gewaande toove- naar G. Leenders. DAVENTRY 1600 M. 3.50 Concert door de militaire band. F. Titterton, te no; Sollcway, soliste. 5.35 Causerie door prof. Moffatt. 5.50 Kinder-kerkdienst. 8.20 Studio-kerkdienst. Koor van St. John the Evangelist. 9.15 Oproep voor The Tynsside meat traders charitable association. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Grieg-avond. I. I. Anson, sopraan, L. England, piano. Symplionie-orkest. II.05 Sluiten. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. I.052.10 Concert. Orkest en Hr. de Buxeuil, zang.5.055.55 Concert door de Jazz Symphonie. ZHr. Pari, zang. 8.5011.20 Concert. Orkwst, band, so listen. K6NIGSWUSTERHAUSEN 1300 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 8.20 Morgenconcert. 10.40 Concert. Ber liner Lehrer Gesangver. 12.30 concert Solisten (viool, piano alt). 3.505.20. Solistenconcert (piano, cello, sopraan, bariton). 7.50 Strauss-Lanner avond. Orkest. 9.5011.50 Dansmuziek. Morgenconcert. 10.2010.35 Voorlezing Morgenconcert. 10.2010,35 Voor lezing over Goethe. 11.2012.20 con cert. Kamertrio (piano, viool, cello). 3.505.20 Orkestconcert. 7.209.20 Orgelconcert. 9.4010.50 Dans-muziek. HAMBURG 394,7 M. 8.35—10.15 Morgenconcert. Madrigaalkoor. 10.50 11.50 Concert. 12.251.05 Orkest concert. 1.051.50 Kamermuziek. 4.205.50 Orkestconcert. 6.50 Lie deren en aria's. Damesduo 7.50—11.15 „Wo die Schwalben nisten", volksstuk. BRUSSEL 509 M. en ANTWERPEN 266 M. 8.20 De Radio-Courant. 8.5010.50 Concert. Orkest en Mile. Ledeboer, zang. men vermoedt door Chiiieesche soldaten. persoon uit Kerkrade werd juist achter Rol- duc door de Duitsche tolbeambte gearres teerd. toen hij een boeveelheid van 80 K.G. koffie, die in beslag genomen werd, over de g •ens gebracht bad. Rijksambtenaren hielden nog eenige per sonen aan, die een partij knalkurken frau- Oude man bewusteloos geslagen j* en bestolen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag beeft in de mijnstreek weder een roofover val plaats gehad, thans te Eygelshovm. De dejeus trachten in te voeren. 61-jarige C. bevond zich in een der straten, toen hij plotseling door eenige personen aan gevallen en bewusteloos geslagen werd Toen men hem later vond en hij weder tot De politie te Leiden heeft Vrijdagmorgen bewustzijn was gebracht, bleek, dat de man ;n een logement aldaar aangetroffen den beroofd was van al het geld, dat hij bij z:ch 16-jarigen H. J., uit Rotterdam, die een bad. n.l. circa 300. De rijksveldwacht bed-ag van 189 aan contanteu bij zich stelde een onderzoek in. Een drietal per- bleek te hebben. Dit kwam de politie ver- sonen werd gearresteerd en ter beschikking dacht voor. Bij onderzoek bleek, dat hij gesteld van den commissaris van politie te door zijn patroons, de schilders Z. en M. Kerkrade. was uitgezonden om in de stoomwasscberij De drie aangehoudenen ontkenden zich van den heer M. een bedrag van 241 te aan den overval te hebben schuldig ge- innen. Me t dit bedrag is hij er vandoor maakt. Door een tweetal meisjes is bij de politie aangifte gedaan, dat zij. wandelende op de Laan van Rustenburg te Voorburg bij 's-Gra- venhage, door een ongeveer 14-jarigen jon gen met een scherp voorwerp in een der ongeveer half vijf in N.W. richting een beenen zijn gestoken, waardoor een vrij eigenaa-dig luchtverschijnsel waargenomen gegaan. Ook had hij bij de politie een valschen naam opgegeven. Hij is naar Rotterdam getransporteerd. Te Naarden werd Woensdagmiddag te beduidende verwonding is ontstaan. De politie heeft dit jongmensch nog niet kunnen opsporen. (Avp.) De vermiste brie! met 21.000 uit Winterswijk. Uit het nader onderzoek, ingesteld naa' den vermisten brief met een inboudswaardc van 21.000, verzonden uit Winterswijk er bestemd voor Berlijn, moet gebleken zijn, dat de uitlevering daarvan aan de Duitsche postadministratie naar behooren gesc'nier is, zoodat de brief niet is verloren geraak' hij den 'Nederlandschen Postdienst. De Waal bui Nijmegen had Donderdag eei stand van 10 M. N A. P. bij 25 c.M. was Dat is steeds een dreigende stand, met hoog water-periode in vooruitzicht. Keulen sein de Donderdagmorgen tegen alle verwach tingen in val. De verwachting is, dat deze siet zal voortduren. Het smokkelen van allerlei waren, voo-- namelijk van cognac, waaraan het meest- verdiend wordt van Duitschland naar Kerk rade, neemt nog steeds toe. Vooral kinderer van 1214 jaar worden door belanghebben den op dezen smokkelhandel „ged-esseerd" Ook wordt van de Hollandsche naar de naar aan het Hbl. wordt geschreven. Een donkere plek in de wolken bewoog zich op de wijze van een olievlek op water, dat in beweging wordt gebracht. De vlek verdeelde zich in een aantal kleinere, die achter den horizon verdwenen om toen als geheel weer temg te komen. Het verschijnsel was nu eens flauw, soms weer duidelijker zichtbaar. Iets dergelijks had de waarnemer ve-leden jaar in de. tweede helft van Januari gezien. m Ruim 3 maanden geleden had een huwe- "ksmakclaar een landbouwer in 't Oldambt 'Gr.) aan een vrouw geholpen. Hij zou daar voor als belooning 25 ontvangen. Beta- 'ing van dit bedrag bleef echter steeds ach- te-wege. En toen de makelaar verleden week den borg tot bct-len aanmaande, kreeg hij ten antwoord: „Krigst f 100 as 't mie d'r weer ofhelpst". Vermoed werd, dat een deel van de sie raden, welke in de woning van den agent Br. aad het Reigerspad te Rotterdam Zondag avond in beslag zijn genomen, afkomstig is van een inbraak, welke 21 November 1926 ?epleegd is te Vlaardingen bij mevrouw Van Leeuwen aan den Schiedamschen Weg. Dit vermoeden is juist gebleken. Onder de vele n beslag genomen voorwerpen bevonden zich een zware gouden schakelarmband, wel ke 850 waard is, een gouden slangenarm- plaats had ontdekt en op zijn deur klopte, klom Roquasserra uit het venster naar het dak en begon de voorbijgangers met dak pannen te bekogelen. Zes personen werden dcor deze projectielen gewond. Spoedig rukte de politie uit, versterkt door een brandwe^jhrigade; de straat werd afgezet. Eenige politic-agenten beklommen het dak van een belendend huis. maar toen de krankzinnige hen zag zette hii niet alleen zijn nannenvuur voort, doch hij trok ook een revolver. Twee uur lang wist de man ziin belagers op een afstand te houden. Er wa ren toen twee politie-agonten en een brand weerman licht gewond. Toen het onmorfeliik bleek den krankzinnige levend in handen te krijgen zijn voo'raad natronen scheen wel voorzien wist een der agenten zich op eenige meters afstand achter een schoor steen te verbergen Hij vuurde, maar Ro- quass-rra werd niet geraakt en vuurde te rug. Dit duel op het da'' duurde nog e-oigen tijd voort; toen werd de man doodelijk ge troffen. •SteecC-s it et JVieuix ste in Aaciio. G-ST° Vafifit/ed/i/e //erstef/ïnpefzQe-.yqcrröo.yd Duitsche zijde nog steeds gesmokkeld. Een band een gouden heerendasspeld met bril- Bij de politie is aangifte gedaan, dat uit een logeerkamer van een hotel uit een kof fer een bedrag van ongeveer 1090 bene vens eenige sieraden ontvreemd zijn. Een scherp politietoezicht, In de taxichauffeursstaking komt weinig verandering. De stakers posten, De patroons laten met een beperkt aantal rvagens rijden. Beide partijen hpbben zich vaster in haar posüies genesteld. Donderdagavond is een staker aange houden op beschuldiging van het gooien met steenen naar een auto. De stakingsleiding verspreidde Vrijdag weder een nieuwe manifest, waarin het publiek er op wordt gewezen,, dat niet alle chauffeurs, welke de laatste dagen door de B. A. T -leden in dienst zijn ge- genomen. volleerde vakmenschen zijn. Van patroonszijde deelt men naar aanleiding hiervan mede, dat de keuring van nieuw aan te nemen personeel zeer scherp is. Ieder, die niet volkomen betrouwbaar blükt, wordt niet aangenomen. Naar gemeld wordt hebben vertegen woordigers van den B A. T. Donderdag middag een conferentie geh'd met den hoofdcommissaris. Naar de Tel. verneemt heeft deze voortdurend scherp politie toezicht beloofd en toegezegd, dat bij eventueele incidenten, zoo noodig, maat regelen zullen worden genomen. In den afgeloooen nacht waren op bet Jacob ObrecMplein bij de Bronckhorst- straat koospük°rs bestrooid. De politie kreeg ook bericht dat zulks in de Nic. Ber- chemstraat geschied zou zijn, doch daar wérd niets gevonden. De gestrooide bend-nbeó^vers zijn door de Stadsreiniging op het Obecbtolein op geruimd. De stakingsleiding ontkent ten stelligste, dat de spiikers op haar last of zelts met haai medeweten zijn gestrooid. MAANDAG 17 JANUARI. HILVERSUM, 1050 M. 12.00 Politieber. 3.304.00 Vrouwenhaïfmirtje, door mevrouw Rhémonda. 5.006.00 Kinder uurtje, door mevr. Ant. v. Dijk. -r- 6.05 6.45 Orkestconcert. 6.45—7.15 Tuin- bouwpraatje. De heer H. Gorter, over Rotstuinen en stapelmuurtjes (vervolg). 7.157.45 Engelscjie les vcor beginners. 7.45 Politieber. 8.10 Concert door het Stedelijk orkest in Utrecht, olv. Evert Corbelis. 1 Symphonie D-dur, Cesar Franck. 2. Ouverture Gwendoline, Cha- brier. 3. Italiaansche symphonie, Mendel sohn. 10.15 Persber. Daarna dansmu ziek door het Radio-dans orkest o.l.v. Hans Mossel. DAVENTRY, 1600 M. 11.20 Concert. Daventrykwartet en solisten (contra alt, viool, piano). 12.05 Th. Thomas en M. Telini, zangduetten. 12.20 Vervolg concert. 1.202.20 Orgelconcert van de Southwark-Cathedral, H. Brindle, bas. 3.20 Lezing The Southpole. 4.20 muziek oor de R. A. C.-band. 4.35 lezing. The movements of living creatures. 4.50 Concert R. A. C.-band 5.20 Causerie Economics in coal. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestcon cert. 6.45 Radiobericht. 6.50 Weer ber. nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Literaire critiek. 7.35 De 48 pre ludes en fugues van Bach. 7.45 Voor lezing uit „Le Bourgeois gentilhomme. 8.05 Stem en persoonlijkheid. 1 Speciale proef van Prof. Pear. 8.20 Le zing over Spaansche volksmuziek, met gui taar- en luitmuziek. 8.50 Orkestcon cert. 9.05 Concert. A. Hallis, viool. 9.20 Weerber. nieuws. 9.35 Speciale uitzending. 9.50 Muziek uit vroeger dagen, orkest en H. Coffin, zang. 10.35 Concert, orkest. „The Forge", 1. achter van Lewis. 11.2012.20 Dansmuziek door de Howard band. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 10.5011.20 Nieuwsber. en muziek, 12.502.10 Concert, orkest Gayina en Mme. Nielka, zang. - 5.055.55 Lite raire matinee, Declamatie, viool- en piano muziek. 9.0510.50 Fragmenten uit de operette „Les Linottes", orkest en zang. KOiNTNGSWUSTERHAUSEN, 1300 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 1.50— 2.20 en 2.507.20 Lezingen en lessen. 7.20 „Der Kuhreigen", muziekspel in 3 acten van Kienzl. 9.5011.50 Dans muziek. LANGENBERG 468.8 M. 11.20—12.20 Orkestconcert. 3.304.15 Orkestcon cert. 7.358.50 Beethovenavond. 8.50—10.20 Willy Buschhoff-avond. Liefdesgedichten. HAMBURG, 304.7 M. 11.50—1.20 Orkestconcert. 1.252.05 Kamer muziek. 3.504.20 Zitherconcert. 5.205.50 Concert, Hong. Kapel San- dor. 7.2011.15 „Gespenstersonate", Strindberg. BRUSSEL, 509 M. en ANTWERPEN 266 M. 8.20 De Radio-Courant. 8.5010.50 „Miss Helyett", operette van Audran. WENSCHT U EEN RADIO. ontvang-installatie die in elk opzicht af is, laat U deze dan aanleggen door RADIO MOORS, Kiningstraat 27, Haarlem, en U is ten volle tevreden. Alle installaties met volle garantie. MEDEDEELINGEN VADEN IC. R. O. Voortdurend wordt het ons, meestal met anony.r.e brieven en ongeteekende stukken dui'lelijk gemaakt, dat er Aan onzi» uitzen dingen zooveel ontbreekt. Nu zijn wij zelf de eersten, die dat toegeven Neen, wij zijn lang niet waar wij zijn moeten. Het lijkt er zelfs nog niets op. Maar wij zouden onze bedillers en bevitters, onze dikwijls zoo liefdelooze critici wel eens willen zien in onze paats Zouden zij met de middelen, die wij hebben, en in de omstandigheden, waarin wij verkeeren, het zooveel beter doen? Misschien wel, maar z'ker zouden zij niet 'het hoogtepunt kunnen bereiken, dat-zij op het oogenblik van ons eischen. Onze IC. R. O is in wording, en wij doen op het oogenblik slechts (wee dingen, ons zelf hand haven bij de overige uitzendgroepen, en ons voorbereiden voor een eigen katholieke uit zending. En nu stellen wij de vraag: Kan men dan nu reeds van ons eischn, dat wij onze uit- zendavonden en kerkdiensten zóó ingericht hebben, dat alle kritiek is uitgesloten? Wij gelooven, dat onze katholieke stuur lui aan wal, heel wa' beter werk zouden verrichten als zij in plaats van onbarmhar tige stukken kritiek te schrijven in kranten en brieven, alles in het werk stelden om den K. R. O. gtoot- te maken en financieel sterk. Dan bestaat er misschien nog kans, dat hij ooit zoo perfect wordt als zij hem nu reeds willen hebben. Het werk, dat zij nu zoo liefdeloos verrichten, is afbreken in plaats van opbouwen. Men moest eens weten, wat er al verricht is door den K.R.O., waarvan de vruchten eerst over eenigen tijd zullen geplukt wor den. Mer^ moest eens achter de schermen kunnen zien, wat er door ons geploeterd wordt, ik durf gerust te zeggen dag en nacht, om tot de idealen te komen, die wij ons van den beginne af hebben voorgesteld, en die zeker verwezenlijkt zullen worden, als mee in plaats van te trachten ons dood te kritïseeren, ons hielp met geld en welwillen- den moreelen steun. O, het is zoo gemakkelijk om alles maar af te keuren, om maar te zeggen: zoo moet het en 'anders niet. La critigue est aisée, mijne heeren, mais l'art difficile. Bedenkt dat óók eens bij uzelf, en eischt van ons op dti oogenblik nog geen onmogelijkheden, waarvoor de meest energieke persoonlijk heid thans nog sti' zou staan. Vergeet ook niet, dat u de eenigen niet zijt voor wie wij onze uitzendingen houden. Wat u niet verlangt, wil een ander juist wel en wat u als een model beschouwt, dat niet moet worden nagevolgd, wordt soms verde digd door andere met enthousiaste woorden. Zeker, wanneer wij op dit oogenblik alléén uit te zenden hadden datgene, waarvoor zich bijzonder interesseert, wij zouden mis schien aan uw hooggestemde eischen kunnen voldoen, nu is hei om de reden, die ik hier boven heb opgenoemd, nog niet mogelijk. Laat u voor dit oogenblik genoeg zijn, dat ook wij ernstig er naar streven om uit te kunnen zenden tot uw volkomen tevreden heid en woest niet zoo bitter in uw oordeel on zoo onbarmhartig in de terminologie, waarmede u onze uitzendingen bespreekt. U doel er niets geen goed mede, maar u versterkt onze tegenpartij, die er van geniet en al uw woorden gebruikt om pro paganda voor zichzelf te maken. Dat wij in „De Telegraaf" op de meest unfaire ma nier worden bestreden, dat dit blad en een speciale rubriek op na houdt tegen ons, verlucht door onwaardige en onware spot prenten, hindert ons niets. Integendeel. Maar Maar de kritiek van eigen geloofsgenooten dat is de reden, waarom er nog zoovele katholieken zijn, die maar steeds geen lid zijn van den K R. O Ze redeneeren: als de K. R. O. zoo slecht is als onze eigen "oomsche menschen het voorstellen in hun kritieken, waarom zou ik er dan lid van worden? Dat is het fatale van de zaak. En daarvan is u de schuld. L. H. PERQUIN, Voorzitter v. d. K. R. O. Spuistraat 12, Amsterdam. Giron. 49744. ALKMAAR, 14 Jan. Kaas. Ter mark waren 90 stapels, wegende 88.000 kg. Fa, briekskaas kleine f4414, commissie f47 boerenkaas kleine f 46, commissie f 50. Han del goed. AMSTERDAM, 14 Jan. Aardappelen. (Bericht v.d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche Bonten f 55.25, id. Blauwen f 4.75—5, id. BI. Eigenheimers f 3.803.90, id. Rood- star f 3.603.70, id. Juni per 50 kilo f 2— 2-10, id. Eigenheimers f3.603.80, id. Ei genheimers poters f .80—2.90, id. Blauwe poters f 2.252.40, id. Roodstar poters f 2— 2.40, Flikkeesche Eigenheimers f 3.603.70, Spuische Eigenheimers f 3.803.90, id. Roodstar f 3.603.70, id. Blauwe Eigenhei mers f 3.90—4, Friesche Borgers f 3.80—4 per hl. LEEUWARDEN, 14 Jan. Boter. Aanvoer 53/3 en 33/6 v. Mijn hoogste prijs f 2.16, middenprijs f2.15, laagste fl.99. Veiling hoogste prijs f 1.98, laagste f 1.63- Noteering van de commissie f 2.14 Commissie (Bond v. Coöp. Zuivelf.) f 3.15. Kaas. Sleutel kaas. f 0.300.54, nagelkaas f 0.260.41, Goudsche f 0.290.58, Edam mer f 0.40—0.69. Aanvoer 24.164. LEEUWARDEN, 14 Jan. Vee. Aange voerd 15) stieren f 180—450310 vette koeien f 160350, per kg. f 0.700.92 613 melk- en kalfkoeien f 140390 48 vette kalveren f 4090 160 pinken f 60— 145 249 nuchtere kalveren f 815 320 vette schapen f 2638 86 weideschapen f 1528 1210 lammeren f 1626 1385 vette varkens f 55140, per kg f 0.560.64 120 magere varkens f 2555 279 kleine biggen f 7—15 29 paarden 26 bokken. Handel in gebruiksvee sleepend vette koeien le soort prijshoudend, overigens iets minderstieren flauwervette klaveren prijshoudend, nuchtere lager, varkens minaer goed wolvee beter. Eieren. Aanvoer kippen- 16.400 stuks, f 6 Vj10 eenden- 200 stuks, f 89. Ten kantore van het R. K. Werklieden verbond werd door den Verbondsvoorzitter eene commissie geïnstalleerd, welke tot taak zal hebben bet voorbereiden van een demonstratief congres. De commissie bestaat uit de heeren J, TH, Nijkamp, voorzitter; H. F. Timmermans, secretaris; E. Schaper, L. H. van Rooijen en J. A. de Zwa-t. De commissie ging accoord met het denk beeld van het Verbondsbestuur, het con gres te houden op Zondag 26 Juni en wel te N: jmegen. Uitgebreide besprekingen werden gevoerd over de wijze, waarop de deelname aan dit congres zal worden gepropageerd.' De plaatselijke afdeelingen zullen bin nenkort nadere medeedeelingen hierom- 1 trent ontvangen. f Ppfif 164. Gelukkig schoot president Kokkie dadelijk te hulp. Hij ging boven op het voorzitters- gestoelte staan, hief zijn eenen arm op en sprak: „Geachte afge vaardigden, er is hier een af schuwelijk misverstand 165. „Maar jij, leelijke langpo- rum, jij bent de schuld van al het tumult," rijmde Kokkie, „je zoudt onzen edelen weldoener erdoor in levensgevaar gebracht hebben. Maar de straf volgt op de zonde; als je dat maar weet, met je uitgestreken snuit, jij ijdeltuit!" Nummer 164. 166. Dadelijk werd een politie agent opgetrommeld en die bracht den miereneter zwaar ge boeid aan zijn nek, naar hel huis van bewaring om er over zijn al te groote ijdelhe'd na te denken. Hij moest er twee dagen zitten op water en mieren Geen pretje hoor! 167. Op het voorbeeld van pre sident Kokkie, riepen nu alle ge achte afgevaardigden: „Leve meneer Doolittlehiep, hiep. hiep, hoera.De geestdrift was onbeschrijfelijk. Meneei Doolittle kikkerde heelemaal op en mevrouw keek van trots, net dis een bezemsteel. Sfotdi vervolgd) Nummer 165.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 14