laversohmidt s Klaje a: a.ï.d.STEIIIr. Kleverparkweg 154 Kliniek Gei 0. Gracht 84 Centrale Tandheelkundige Kliniek PLAATSELIJK NIEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. K. V. V. „Beverwijk". R. K. V. V.Santpoort. Stormvogels IIAIcmaria II. Wit en Zwart. BILJARTEN. WIELRENNEN. HAARL. VOETBALBOND. Uitgesteld. Ingelast. R. K. V. V. The Zandvoort Boys. D. H. V. B. FINANCIËN. Te koop of te huur radio-toestel" TE KOOP Benedenwoning Pathé Pathéfoon AANGEBODEN- TE KOOP Te huur, vrii huis Gem. Villa te huur Ter overn. gevraagd door jongelui, ZAAK ADVERTEN TIËN. Cuem. Wasscherij - Ververij Tijdelijke belangrijke prijsverlaging 1ste KLAS HIEEREN- en DAMES- ILEERMAKERIJ Opgericht 1903 - Telef. 10303 KENAUPARK. 26. Telefoon 12644. Ned. R.-K. Volksbond LISSE. Buitengewone Bioscoopvoorstelling „HOE IK KIJN KIND GEDOOD HES." DE ONTBLADERDE ROOS UITKOMST! Cultuur Maatschappij KALIE DJOMPO. jpreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag en Vrijdag- ivond van 8.30 tot 8.39. Za- terdagsmidd QEEN spreekuur. R.-K. MEISJE DAGMEISJE FUNK MEISJE DIENSTBODE Bekwaam Rekster R.-K. DIENSTBODE R.K. werk derde Bakkersknecht, R.-K. NET MEISJE LOOPJONGEN R.-K. MEISJE R.-K. DIENSTBODE GEVRAAGD BOEREN KNECHT BENEDEN-SUITE, Te koop aangeboden BOEKHOUDSTER BETREKKING GEGOLFDÉ~PLATEN R,-K. Bakkersknecht BIJVERDIENSTËr R.-K. gehuwde personen ge vraagd in Haarlem, welke zie' hun vriie avonduren een blij vende bijverdienste wenscher te verschaffen. Brieven onder No. 1304, Bureau van dit blad JONGEN PATHÉFOON Vaste Arbeider H. H. Schoenmakers Te koop gevraajrd TÉ KOOP Ervaren Colporteurs HEEMSTEDE. 1 Heden is de Billard nieuw gerestaureerd J. KLINKENBERG por- geld HEEMSTEDE. Vergadering R. K. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R.K. Kiejver- eeni ;in „Plicht en Recht" haar jaarvergade ring. De opkomst der leden was matig. De voorzitter, de heer H, E. Everard open de ra :t gebed, heette de aanwezigen welkom cn sprak den wensch uit, dat het jaar 1927 Zoowel voor de leden als de Vereeniging een zeer gelukkig jaar moge wezen. De notulen werden na een kleine wijziging goedgekeurd, waarna volgde de verslagen van secretaris en penningmeester. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in 1925 het ledental vrijwel stationair was gebleven, en ruim 600 leden bedroeg. Het kassaldo bedroeg f 632.93. De aftredende bestuursleden dé heeren L. Nunnirilt, J. v. d. Weiden Az. en G. Goos- seas werden herkozen, en als plaatsvervan gend bestuurslid werd in de vacature, ont staan door het vertrek van den heef J. P. v. d. Berg, gekozen de heer A. Schreurs. O/ergaande tot het stellen der candidaten voor de Provinciale Staten, werden na eenige discussie gekozen de heeren Dr. E. A. M. Droog, H. Bergkamp en A. J. Loerakker. Hierna gaf de heer C. A. M. v. Dam een uitgebreid verslag van de in 1926 gehouden "cr ja leringen der R.K. Kamercentrale Haarlem, waarvoor hem onder applaus dank v/erd gezegd door den voorzitter. Ah afgevaardigden voor de te houden vergaderingen werden benoemd de heeren C. A. M. v. Dam, J. Verzijlbergen en H. A. Meeuwenoord. Aan het slot der vergadering deelde de voorzitter mede, dat in samenwerking met de afd. Heemstéde van den Ned. R.K. Volks bond, de R.K. Middenstandsbond „de Han ze", afd. Heemstede en den R.K. Vrouwen bond een adres was gezonden aan de leden der tweede kamer der R.K. Staatspartij, óm Heemstede te laten zoo zij nu is. Heemstede, zoo zegt spr., is niet gegroeid door Haarlem, maar omdat wij zulk een knap College van B. en W. en zulke kranige raads leden hebben. Wat wij, na jaren va ar beiden hebben bereikt, zal en mag niet uit eengerukt worden. Daarom is in dit stuk ge sproken van een schreeuwend onrecht, daar om trachten wij nog bij onze R.K. Kamer leden te bereiken, dat zulk onrecht niet ge schiedt. Wij willen Heemstede behouden, zooals wij het gemaakt hebben. Spr. is er van overtuigd, dat het meerendeel der Kamer leden zich niet aan het plegen van zulk een onrechtmatige daad zal schuldig maken, ook al zullen er enkelen zijn, die uit belangen- politiek er voor zijn. Mocht het echter onverhoopt gebeuren, wat wij ons niet kunnen indenken, dan sta ik op het moment voor het laatst voor u als voor zitter. Dan sta ik hier als voor een stervens sponde van iemand, die mij dierbaar is, wat mij werkelijk zou spijten. Blijft dan echter, wat ik u bidden mag, trouw aan uwe kiesvereeniging, maar vooral ook blijft trouw aan uw R.K. Staatspartij. Neemt dan geen wraak tegen hen, die heb ben medegewerkt u een klein Heemstede te bezorgen. Laten wij dan, trots alles Roomsch blijven, ook onderling in die preftige samenwerking, Zóaah die thans bestaat. Maar, zoo besluit spr., wij blijven opti mistisch. 15 Februari zal het begin zijn van een nieuw bloeiperk voor Heemstede. Dien dag zal blijken, dat men ons dit on recht niet zal aandoen. Wij zullen blijven één in ons streven voor de Roomsche zaak, één in ons streven tot grooter maken van ons onbesnoeid Heemstede. Na deze, zoo vol vuur uitgesproken rede, in stilte aangehoord, brak een langdurig applaus los. Daarna sloot de yoorz. met gebed. VELSEN. Burgerlijke stand. Geboren d. van R. Smit-Visser d. van B. Goosens-v. Veen z. van J. M. Uijtendaal-van Schoo- ten d. van N. Zijl-Dubbeld z. van G. E ras-Hoeven z. van S. Morkèrink-van Ginhoven d. van G. Boontjes-de Roo Z- van T. Bruijns-Verver z van P. van Beclen-Pleijt z. van C. van Es-Kemp z. van C. M. -Kloes-v. Lieshout d. van J. M. F. Post-v. d. Velde z. van S. Stap per-Kat z. van H. Visser-Akkerman z. van A. Dubbis-Lip. Ondertrouwd H. Kroonberg en A. Kluft P. Hijnen en M. Bohm H. Kieviet en J. W. Westerkamp. Getrouwd K. Aland en F. Lazeron W. Deelder en J. Faber J. H. Eijman en A. E. Hamers W. J. C. Jantjes en L. A. Geerlof. Overleden M. v. d. Walle 83 j., wed. van J. Hartman J. M. Sch. Handgraaf 67 jaar, ongehuwd Th. Keijzer, 70 j., wed. van W. van Beek M. Breeker 84 j., wed. van C. Tromper J. M. Engelhart, 5 m*., d. van J. Engelhart P. J. Grapendaal, 11 m., Z. van C. Grapendaal M. Oostrom 82 wed, van P. Glasbergen P. Rings 79 j., wed. van S. Burger J. Strijker 65 j., echt- genoote van J. Post J, v. d. Brink 1 jaar, d. van J. v. d. Brink. ZWANENBURG. Naaikrans. De naam van een pop, welke ten bate van den naaikrans geraden kon worden, is dezer dagen bekend geworden. De naam was Emma, terwijl de gelukkige winnaar is de heer I. Beljaars, ten- burg. LIJNDEN. Jaarverslag „Opwaarts". Donderdag hield de R.K. Propaganda club „Opwaarts" haar jaarvergadering. Met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwe zigen opende de voorzitter deze bijeenkomst. Spr, schetste het afgeloopen jaar en wees er op, hoe dit, voor de club een gunstig jaar is geweest. Verder wees hij op de a.s. her kiezingen voor Prov. Staten en gemeente raad en schetste vervolgens den algemeenen toestand zoowel in als buiten den lande, waarna de heer P. Schrama als waarnemend secretaris de notulen der vorige vergadering las. De actieve secretaris bracht dan het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de dub 19 malen in het afgeloopen jaar bijeen was geweest, een drietal leden verloor door ver trek naar elders, terwijl er 7 nieuwe leden in het afgeloopen jaar waren aangenomen, terwijl de club thans 53 leden telt. Bij de bestuursverkiezing, gaf de secre taris te kennen niet meer in aanmerking te willen komen, ook de tweede secretaris, de heer J. Th. Schrama, wenschte wegens Ziekelijkheid af te treden. Na een gehouden vrije stemming werden, gekozen de heeren G. Granneman en P.J Goes resp. Ie en 2e secretaris. Beide heeren namen hun benoeming aan. Wttaens afwe zigheid van den penningmeester, die ver hinderd was, de vergadering bij te wenen, moest het financieel verslag worden uit gesteld tot een volgende vergadering. Nog werd door den voorzitter een korte inleiding gegeven over den gemeenteraad, terwijl het vervolg hierop zal plaats hebben op de e.v. vergadering, welke zal worden gehouden 27 Januari a.s. Als waarnemend voorzitter en secretaris zullen dan fungeeren de heeren G. Granneman en L. Blom. Een voor de club verblijdende mede- deeling werd gedaan, dat het vaandel, ver vaardigd door de firma van Oven te 's Gra- venhage, op een nader te bepalen feestavond in Februari zal worden ingewijd. HAARLEMMERMEER. Uitslag aanbesteding. Bij de ge houden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor Mej. Wed. F. Sauer te Hoofddorp door den bouwkundige C. van Damma te Hoofddorp was de uitslag als volgt: Perceel I (gfond- beton- en metselwerk) J. Duizer te Hoofddorp f 1564.50 W. N. Bakker te Hoofddorp 1497. C. van Groningen te Nieuw- Vennep 1385. Perceel II (timmerwerk, lood en zinkwerk): J. C. Doelman te Hoofddorp f 1845. G. Jensen te Nieuw-Vennep 1668.50 W. Pijlman te Hoofddorp1531. Gebrs. van Damme te Nieuw- Vennep 1521. Perceel III (schilder- glas en behangwerk) H. Korribga te Hoofddorp f 228. N. van Duin te Hoofddorp 210. A. Reekes te Nieuw-Vennep 184.40 J. Meijer te Nieuw-Vennep 171.50 Massa P. Bakker en Zoon, te Nieuw- Vennep f 3495. W. N. Bakker te Hoofddorp 3397. Gunning aangehouden. J storten ten kantore van bovengenoemden Dienst dit is evenwel zeer begrijpelijk, omdat de betaling te Haarlem teveel tijd Zdu v r e Op deze wijze zal het niet lang meer duren of zoo goed als alle belastingbetalers zullen van deze gemakkelijke wijze van betaling gebruik maken, temeer daar dit kantoor voor stortingen den geheelen dag, behalve tus- schen 12 en 1 uur geopend is. De verkiezingen. Door den voortduw renden groei der bevolking, hetgeen mede uitbreiding van het kiezerskorps be tee kent, is net, ook in verband met het bepaalde bij art. 31 der Kieswet noodzakelijk om de bestaande stemdistricten niet alleen met één te vermeer deren, doch ook, om de indeeling daarvan te herzien. Hierdoor dient ook het aantal stemlokalen te worden uitgebreid. Bovendien moet. tengevolge van den ver koop van de voormalige hulpschool op het Pretoriapiein in de huisvesting van de stem- bureaux 3 en 4 worden voorzien. Na overleg met het betrokken bestuur kan voor deze stemdistricten over de noodige lo kaliteit in de fröbelschool aan de Colenso straat no. 11 alhier worden beschikt terwijl voor het 10de stemdistricf, naar het voorkomt, een der lokalen van de O L. School C aan den Rijksstraatweg no. 374 alhier zou kunnen worden bestemd. Mitsdien stellen B. en W. U voor vast te stellen een bijgevoegd ontwerp-besluit tot indceling opnieuw van de gemeente in stem districten. Personalia. In verband met zijne be noeming tot agent van politie te Nieuwer- Amstel is aan den heer W. Boutna door den heer Commissaris der Koningin in deze pro vincie eervol ontslag verleend als veldwachter dezer gemeente met ingang van 1 Februari a.s. Geen signaal gegeven. De heer D., wonende te Amsterdam, reed Woensdag met zijn auto op den Ringdijk nabij de Cruquius en draaide, ter plaatse, waar het uitzicht door een huis belemmerd wordt, zonder signaal te geven den Kruidsweg op, waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar kon worden gebracht. De politie, die het feit constateerde, maakte tegen den automobi list proces-verbaal op. SCHOTEN. Ophaal- en Stortingsdienst. De veronderstelling, dat, nu de Rijksontvanger in het kantoor van den Ontvanger dezer gemeente geen zitdag meer zal houden, een sterke aanwas van het ledentaantal bij ge noemden Dienst zou plaats hebben, is juist gebleken. Vanaf 3 Januari 1927 traden pltn. 200 nieuwe deelnemers toe. Opmerkelijk is het, dat van deze deelnemers er verscheidenen zijn, die voorheen maandelijks bij den Rijks ontvanger alhier hun belasting kwa nen beta len, doch thans het verschuldigde komen Gemeenteraad.^- Vergadering van den Raad der gemeente Schoten, op Vrijdag, 21 Januari 1927, des namiddags 7% uur, ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling 1. Voorstel B. en W., tot het verkenen van een vaste aanstelling aan een werkman bij het gasbedrijf 2. Idem, tot benoeming van per soneel aan school C. 3. Idem, tot a. ver deeling opnieuw der gemeente in stemdistric ten voor de verkiezing van leden van de Twee de Kamer der S aten Generaal, van de Pro vinciale Staten en van den Gemeen efaad b. aanwijzing van stemlokalen voor de verschil lende stemdistricten voor de onder a genoem de verkiezingen. 4. Idem, tot benoeming van leden van de verschillende stembureaux voor de benoeming van de onder 3a genoemde le den 5. Idem, tot het aanvaarden van grond, bestemd voor straataanleg 6, Idem, tot wijziging van'het besluit, tot het aanvaan van een kasgeldieening voor 1927 7. Idem, tot herziening der jaarwedden enz. voor eenige leden van het gemeentepersoneel 8. Idem, tot het desgewenscht; houden van algemeene beschouwingen met metrekking tot de ge- meent ebegrooting voor 1927 9. Ingekomen stukken en mededeelingen 10. Belasting zaken. HILLEGOM. ST. Martinus. ZONDAG. 2e Zondag na Driekoningen. H.H. Missen te kwart vóór 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Schaalcollecte. 2 uur Catechis nus 3 uur H. Familie 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 üur Maria Congregatie. ZATERDAG van 4—9 uur biechthooren. 7 uur Lof en Rozenhoedje. Beverwijk 16 Januari 1927 D.O.S.S. IBeverwijk I, L. Godefrooy. Santpoort IBeverwijk II, C. Laas. Voor den eersten wedstrijd wordt 't terrein waarschijnlijk afgekeurd. Indien niet, dan moeten de Wijkers winnen, want T.Y.B.B. wint zeker van Zwaluwen. Ook de reserves moesten waar meer eens winnen en dat kan Het ijverige 4e speelt een friendly-ftaine. Ieder is 't al opgevallen, dat daar zoo'n goede geest heerscht en geen wonder Alle 4e elftallers lezen ijverig het clubnieuws en het bondsnieuws. Voor het eerste zien ze alle bekende bladen na, en voor het Bonds nieuws de Sport-IUustratie. Dat is heel mooi, maar de S. i. is duur, cn daarom vragen wij aan allen, die de S. I. lezen en gaan lezen (alle leden dus? 1) Geeft u op bij den secretariseen collectief abonnement is veel goedkooper. Stelt het niet uit. De krent koopen we niet zelf, die lezen ze „thuis' maar de Sport-Illustratie kost je eigen geld Van een tiental leden weten wij. dat ze het officieel orgaan lezen, die zijn natuurlijk vanavond reeds aan 't secretariaat. De anderen volgen spoedig. Op verzoek van het vierde publiceeren we den stand van 3 A Beverwijk IV 8 5 I 2 11 23—14 1.37 Forward II 6 3 2 18 31—11 1.33 Lirnmen I 7 4 1 2 9 1710 1.28 Vitesse II 8 4 2 2 10 30—18 1.25 Voorwaarts II 8 0 3 4 3 1443 0.37 G. V. O. II 5 0 1 4 1 4—23 0.20 Het vierde heeft dus reeds 8 van de 10 wedstrijden gespeeld en ontvangt nog Lim- men I en Voorwaarts I. Forward II heeft nog Vitesse II, Lirimen I G. V. O. II te ontvangen en nog G. V. O. II uit. Zondag a.s. Forward liG.V.O. II Als G.V.O. nu maar eens be^t is Secr. Th. Hijnen, Zeeweg 214 H, Velsen Driehuis Programma voor Zondag, 16 Januari. Santpoort IBeverwijk II. Mopgen maar één wedstrijd, alleen hel eerste elftal, betreed het groene tapijt, en wel tegen de reserves van Beverwijk, en ik geloof wel, dat Van der. Meij en zijn man netjes het lot een overwinning zullen bren gen, wat ik ook zeker verwacht.Wei vve-d Zondag j.l. van W. F. C. verloren, doch tegen de verhouding in, een gelijk spel bad de uitslag beter weer gegeven, vrouwe For- tuna was nu eenmaal niet met ons, daa- de palen W. F. C. menigmaal redding brachten en scheidsrechter Haverkorn hebben wij wel eens beter gezien. Deze kende op on begrijpelijke wijze twee buitenspel-doelpun ten toe. Morgen beter, zullen we hopen. Spant u allen eens extra in en tracht de beide puntjes in Santpoort te houden. Voor dezen wedstrijd beschikt Stormvo gels over De Waard. Visser. Nieborg. De Boer. Heilig. Heilig Sr. Hcoge-duin Struys. v. Hemert. Muller, de Waard. Zaterdag a.s., des avonds 8 uur, word' door de damclub „Wit en Zwart" in het gebouw van den R.K. Volksbond een feest avond georganiseerd. Het beloft er zeer gezellig te worden. DE EUROPEHSCHE KAMPIOENSCHAP PEN TE ARNHEM. De uitslagen der voortgezetten wedstrij den luiden: v Belle Fougeret 400 229 17 17 124 61 23.53 13.47 Moons Corty 87 400 10 10 35 107 '8.70 40.— Doqimering Poensgen 400 358 27 26 92 121 14.81 13.76 Moons Fougeret 400 84 13 13 120 27 30.77 6.41 j v. Belle Corty 400 171 15 15 103 41 25.— 11.40 Dommering Soussa 400 248 16 16 '80 54 25.— 15.55 Opvallend Is de prachtige overwinning van Corly op Moons. De Belg leed in die partij zijn eerste nederlaag. Het glanspunt van den avond was de serie van 180 van den Hollander Domme- ring, die daarmee een schijnbaar verloren partij tegen den Egyptenaar Saussa in een overwinning wist om te zetten. De stand luidt thans: gesp. gew. verl Dommering 3 3 Moons 4 3 1 v. Belle 3 2 1 Corty 4 2 2 Soussa 3 1 2 Poensgen 3 1 2 Fougeret 4 4 DegraeveThollenbeelt aan het hoofd. Nadat v. Kempen en Bauer er in waren geslaagd hun ronde achterstand in te loo- pen heeft het NecJcrlandsch Duitsche kop pel zich niet lang daarna met een slraf- ronde zien beboe', zocdat zij wederom een ronde op het leidende koppel achter zijti. De sprints van Don lerdag 10 uur werden gewonnen door Van Kempen, Goosens, Van h.cmpen, Goosens, Van Kempen, Tonani, Van Kempen en Goossens. Van Kempen won derhalve alle sprints, waarin hij uitkwam. De stand is thans: Degraeve-'fbollenbeek 11 lp.Mac. Nama- raTietz 66 p.; BusschenhagenFranken stein en Tonani—Lorenz elk 54 p.; Koch Rielens 50 pun'en. Op één ronde: Van KempenBauer 118 p.; GoossensStochelynck 82 p.; Wambst Lacqebaye 22 punten. Op drie ronden: PetriJunge 61 p.j'Sei- fertMühlbacb 28 p.; RauschHürtgen i3 p,: Manthcy „Ersa'zmann". D. W. O. 2 - E. D. O. 8. V. S. V. 3 Schoten 3. I. K. I. Z I. O Zeemeeuwen. R. C. H. 9 Spaarnevogels. E. H. S. 3 D.'E. K. 2. Hillinen 2 E. G. K. I V. O. 3 V. O. G. 3. Beker. D. W. - D. 1. O. 2. 7eemeeuwen 4D. S. K, Programma 16 Januari 1927. T. Z. B. I O. V. V. I, 2 uur, Sportpark. Er wacht ons morgen wederom een zwaar programma. Het sterke O. V. V. I komt oo bezoek, dat belust op revanche is. Doen waarschijnlijk kunnen wij nu weer gebcel volledig verschijnen. Ik verwacht een pit- 'igen wedstrijd, waarbij de punten niet ca deau gegeven zullen worden. Dc leiding berust In handen van den beer A. van Slobbé. Betrekkelijk weinig wedstrijden vonden Zondag j.l. doorgang. Het is nu bepaald als een gelukje te beschouwen, dat de ver schillende afdeelingen slechts een kleir aantal clubs bevatten, zoodat van eed niet uitgespeelde competitie niet behoeft ge sproken te worden. De meeste clubs hebben nog slechts en kele wedstrijden voor den boeg, doch erg olezierig is het echter niet. Eens in de twee of drie weken een wedstrijd, komt de animo niet ten goede, maar enfin, der, moed niet laten zaken en lalsn we slechts hopen, dat de weersomstandigheden ons niet meer in 'den steek laten. Dc diverse velden kunnen geen water meer verdragen. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn bekend, zoodat wij overgaan tot het publiceeren van Het PROGRAMMA VOOR MORGEN le Klasse A. R. K. A. V. II-P. V. C. B. half één N. E. A.— Zwaluwen II V. L C—G. V. O. le Klasse B. R. K. V. Z.-Geel-Wit SantpoortBeverwijk II 2e Klasse A. VoorwaartsV. V. Z. II D. E. M.--A. R. C. 2e Klasse C Conccrdia IIH. B. C. II T. Z. B.-O. V. V. 3e Klasse A. Forward II—G. V. O. II 3e Klasse D. B. S. M—Geel-Wit II D. S. S.Onze Gezellen 4e Klasse A. G. V O. Ill—D. E. M. II Vitesse IIILimmen II 4e Klasse E. H. B. C. m—R K. V. Z. II half één 4e Klase F. Victrix IIOnze Gezellen II In de le klasse A zien wij een zeer be langrijken wedstrijd vastgesteld. De beide kampioens-candidaten komen tegen elkaar in het strijdperk. Dat belooft wat in Amsterdam. Ongetwijfeld zal het spannen. Wie zal winnen? V. I. C. lijkt ons iets sterker en het voor deel van eigen terrein is vermoedelijk van vs el invloed. Maar G V. O. zal zich zonder meer niet gewonnen geven. Komt Krommenieërs, zet de tanden eens op elkaar en keert met een zege naar huis terug. Het is heusch niet onmogelijk. Voor de le klasse B is de plaatselijke ontmoeting R K. V. Z.Geel-Wit vastge steld. Hoewel het een wedstrijd is van weinig belang, kan men toch op een aardigen strijd rekenen daar Geel-Wit er eindelijk eens in wil slagen het zoet der overwinning te sma ken. Doch evenals den vorigen keer, kon eeh gelijk spel wel eens het resultaat zijn De reserves van Beverwiik zullen er ver moedelijk niet in slagen Santpoort in eigen hol te slaan. Wel speelt laatstgenoemde erg wifselyalleg, doch aan een nederlaag tegen Beverwijk II denken wij vooralsnog niet. De 2e klasse A. vermeldt twee wedstrij den. De a.s. kampioenen zullen hel bezoe kende A R. C. vast een nederlaag toe brengen terwijl Voorwaarts thuis een kleine overwinning op de Zaandamsche reserves kan behalen. De Zandvoort Boys ontvangen op bet Sportpark voor 2 C, O. V. V. In Oegst- geest won T. Z. B reeds met 10, zoodat zij ook ditmaal op beide punten beslag kan leggen. De H. B. C.-reserves knappen hun doel- gemiddelde stevig op in den wedstrijd te gen Concordia II. Voor de overige wedstrijden leze men het programma. KERKELIJKE LEENING. Theodoor Gilissen te Amsterdam bericht j de uitgifte van een 7 proc. 22-jarige obli-j gatie-ieening groot 259:000 in stukken van 100 en 500 ten laste van de Abdij „Saint-André" der E.E. P.P. Benedictijner Lophem bij Brugge (België). De utlgd -> ge schiedt tot den koers van 99L proc. De inschrijving is opengesteld vanal Dinsdag 18 Jan. a.s. Aan het prospectus is nog liet volgende ontleend. De Abdij van Saint André werd in fcet jaar 1100 gesticht door Robert van Jeruza lem, Graaf van Vlaanderen. Zij werd in 100 gerestaureerd door Z. D. Mgr. V. van Caloen. De Paters Benedictijnen van de Abdij „Saint André' wijden zich aan het Missie werk en de beoefening cn verbreiding van de Liturgische Wetenschap. Hun eerste arbeidsveld was Brazih waar zij, onder leiding van hun Sticai hebben medegewerkt aan het herstel ven de Abdijen en kloosters dei Orde, welke ern stig in hun bestaan bedreigd werden door de onrechtvaardige wetten van het Keizerrijk. Heden ten dage verkeeren de oude kloos ters van Rio de Janeiro, St. Paul. Bahia, Oiinda cn andere in bloeienden staat: zij besturen groote onderwijsinstituten cn wij den zich verder aan talrijke andere werken. In 1910 aanvaardde de Abdij van St. An dré een nieuw Missiegebied n.L in Midden- Afrika. Het opeenvolgende vertrek van tal rijke missionnarissen gaf aan dit werk spoe dig een groote uitbreiding. Als gevoig van het steeds grooter v, dende aantal roepingen voor de Kloosteror de van St Benednictus en de toename ven het aantal kloosterlingen, zijn verschillen de gebouwen, waaronder de kerk der Ab dij, te klein geworden en vragen dringend vergrooting. De gelden, benoodigd voor rente en aflos sing dezer leening vloeien ruimschoots toe uit de inkomsten van afgesloten uitgevers- contracten, betreffende wetencchappcij.c. voornamelijk liturgische werken. Deze con tracten voor een reeks van jaren aangegaan, ioopen met Amerika, Spanje en Engeland. Het door de Abdij in verschillende ta' n uitgegeven „Dagelijksch Missaal" wordt over de geheele wereld verspreid. een HOEKHUIS-WINKELHUIS er. PAKHUIS, zeer geschikt voor melk zaak. Door groote zijgrond bi onder geschikt voor op te richten bakker;!. Gelegen te Schoten. Bcvr. Geu. Schalkburgerg-scht 63. Aan hetzelfde adres een PAKHUIS te huur, nabijheid Amsterdamsche Poort- 42579 te koop, 4 lampa met Philips pl str app., schitterend geluid, Alb. Thijms'.r 28. Amsterdamschcbuurt, ook Zondag. 1375 ongeveer 6 M3 varkensmesl en 4 M3 stalmest. Tevens een onderstel vaneen wagen. Te bevr. A. SENGERS, Zand- voortschL 98, Heemstede. 1376 te huur gevraagd door menschen zon der kinderen Prijs 58 en liefst centr. stad. Br. No. 1354, Bur. v.d. Bi. te koot» met 70 nummers en dubbelen veer, geheel eiken, zeer mooi 62.50, een Divan f 12.50, een Hangklok 7.50; een Vouwstoel 3.50, zwaar Eiken Buffet 52.50. Starinstraat No. 7, Amsterdamschebuurt. een vrije zit- en slaapkamer voor beer of dame, te CASTRICUM. Br. onder letter B. aan den agent van dit blad te Bakkum, den heer BRAKENHOF. een zwaar ijzeren Inrijhek bij TH. ROMIJN, Koehoornbrug, Voorbout. bev. 6 kamers, keuken. W C-, vóór- en achtertuin. Keurig afgewerkt, Zand- voortschelaan b.d. Hcerenweg Huurpr. «50 p.m. Te bevr Woning-Bureau „Vraag en Aanbod" (Henri Kenner), Nassaustraat 18. 42593 Bev. 6 kamers, groote zolder, keuken, tuin en twee schuren, prijs 100 per maand. Adres; Duinlustparkweg 59. Santpoort 1366 onversch. welke branche. Aanw. cont. 500— Br. No 6048, WENSING'S Adv. Bur. Adv. Blir. Tempeliers straat 32. 42592 'I Hierbij vervullen wij den reurigen plicht U kennis f geven van het onverwacht overlijden, na een kortstondige ziekte, van onze innig geliefde, diep betreurde Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder MARIA FRANCINA VAN DEURSEN, Geb, van Duivenboden in den ouderdom van ruim 64 jaren De H. H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben in de Parochiekerk St. Joannes den Dooper op Dinsdag 18 Januari e.k., des morgens te 7 uur 7)4 uur en te 9 uur gezongen Reqieum. waarna bgrafenis op het R K Kerkhof St, Barbara, te Schoten Uit aller naam: S. VAN DEURSEN Haarlem, 14 Jan. 1927. Heerensintfel 1,07 Voor de vele bewijzen van deel neming, betoont bij het overlijden van mün dierbare Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder MARIA C ATH A PAN A NELIS, geb. v. LOON betuigen wij onzen' bartelijken dank. Uit aller naam. R W NELIS. Schoten, Januari 1927. Rijksstraatweg 359, 42594 Tegenover de Middelbaar Technische Schooi Voor Bont- en Pelswerk het beste adres PRIJZEN UITERST BILLIJK Betrouwbare inlichtingen De hill'jkste tarieven voor ZONDAGMIDDAG VA uur. ZONDAGAVOND 8.15 uur. MAANDAGAVUriiJ 11 jaN, 8.15 u. van dc film van dc K S. A. te Leiden. Naar de bekende Roman van PlèRRE TERMITE Onderdirectie Hora-Bioscope, Hille- gom, verwacht 13, 14 en 15 Febr. Kruidengeneesv, jjze „Alpina", Haai iem, Kloppersingel 173. GRATIS bro chure en prijslijst. 4234/ Gevraagd tegen 15 Febr. a.s. een voor dag of dag en nacht, met huisel. verkeer, bij A, KUIJPERS, Essenstr KUNSTTANDEN ea GEBITTEN. I 27, Haarlem, BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING van AANDEELHOUDERS op MAANDAG 31 JANUARI 1927. des namiddags om 2 uur in Café- Restaurant BRINKMANN, Groote Markt 9, Haarlem. Agenda! STATUTENWIJZIGING. De stukken liggen voor Aandeel houders Ier inzage van des voortnid- iags tusschen* 10 en 11 uur, ten kan tore der Maatschappij, Schotersingel 77c, Haarlem Houders van aandeelen aan toonder worden herinnerd aan art, 21 der Statuten, en kunuen hunne aandeelen deponeeren minstens 3 dagen vóór dc vergadering ten kantore van OSCAR LM IT'S BANK, Kruisstraat 9 te Haar lem. Haarlem, 15 Januari 1927. 42575 DE DIRECTIE. gevraagd. va-> 812 uur voormiddags, niet beneden 16 jaar. Aanm. na 7 uur 's av„ WAGENWEG 6. z.g.g.o.z.a.t,m, 1362 Terstond gevraagd een zelfstandig kunnende werken voor keele dagen. BISSCHOP OTTOST» 33 1365 Gevraagd een nette voor dag en nacht, bij ELKHUIZÊN. Hoofdstraat 115 a, Sassenheim. 1347 gevraagd. Stoomwasch en Strijkinrich ting J. BEELEN Zn., Bleekersvaar' weg 13, Heemstede. Mevrouw REUSCH," Schotersingcl 145, vraagt tegen 1 of 15 Februari a.s. een flinke (voor kléin gezin). Zich aan te melden 's avonds tusschen 8 en 9 uur, v.g.g.v Wordt gevraagd voor direct een net v.g.g.v. Adres: Mevr. HEERKENS- THIJSSEN, Plein 13. 1380 Biedt zich aan om terstond in dienst- te treden een eenigszins bekend met banketbakkerij, v-!>-g-v' Franco brieven onder lett. G.R. aan Bijkantoor Beverwijk, Peper- Gevraagd: straat 33. 1346 heele week of 2 WAGENWEG 6. .gevraagd dagen in i Z.g.g.o.z.a.t.m voor de de week. 1363 Gevraagd een Gevraagd een bij C. VAN DUIVEVOORDE, Café het „Hof van Holland," Heemskerk. 1378 door Vreemdelingenverkeer INFOR- MATOR of INFORMATRICF. voor Bureau Stations-uitgang. Salaris 60 75 gulden per maand. Kennis van mo derne ta[en en eenvoudige adm. In diensttreding 1 Februari. Brieven on der No. 42601 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd een i niet boven de 18 jaar, goed kunnende melken, bij J N. v d. PEET, Ver- gierdeweg 152, Oud-Schoten, 1350 niet beneden de 16 jaar, bij 2 dame van half 2 tot half 8 Loon 5. Aan melden na 7 uur, Rozenhagenstraat 1371 Wordt op eersten stand aangebode Wilhelminastraat bij halte tram, ee prachtifge gemeubileerd, aan besch. Heer, ru< Pension, geen beroepepension. Brir onder letter H, Bockh. COEBERC Ged. Oude Gracht, Haarlem. voor dag en nacht met huiselijk ver keer, Rijksstraatweg 163, Schoten. gevraagd, genegen, zoo noodig in den w'nkel te helpen. Eigenhandig geschre ven brieven met opgaaf ref. fr. on- ler No. 1383 Bur. van dit blad. Een net R -K Meisje z. een een voudige voor d. of d. en a. L. 19 jaar, Kruisweg !59, Hoofddorp. 1373 te Koop. Te bevr. WOUWERMAN- STRAAT 18. tei. 12258. ,42536 Biedt zich aan eea zelfstandig kunnende werken. Liefst in gemengd bedrijf. Brieven franco ondpr letter A. huippostkantoor Spierdijk. 42522 Gevraagd: nette, eerlijke voor magazijn- en loopwerk. Leeft. 1618 j. Aanb. Handelsvereeniging Holland, Parklaan 49 zw. Maandag morgen 912. 1379 eenige dichte wsgens) Te VAART 74 bandwagens (bakkers bevragen BROUWER" te koop met platenkast, gekost f 200, voor 45 ROLLANDSTRAAT 6, a.d. Leidscheyaart, J 371 Gevraagd legen half Maart goed kunnende ploegen, melken en rijden. A. VAN BEUSEKOM, Blee- kersvaartweg 2, Heemstede. 1382 Plaatsing gezocht voor een flink R.K. Scnoenmakersgczel, oud 19 jaar, inwo nend bij R.K. Patroon, Loonsvoor waarden nade> *e B-'ev-n bet St. VINCENTIUSGEBOUW. Nieuwe Groenmarkt, Haarlem. 1381 een in goeden staat zijnde Handmelk' wagen, door C. HOOGEWERF, Corr' municatieweg, Uitgeest. 136; Een pracht Mandoline met étui en ee eerst beginnend Muziekboek, billijke prijs. Adres: Kruistochtsraat (Bavoderp.) 13t gevraagd, genegen buis aan huis t cclporteeren, voor Haarlem en or i streken. Br. fr. opgaaf van ref. ond< No.. 1384 Bur. van dit blad. In Net R.-K. gezin (2 pers.) is ge!e- genheid voor net thuis (Onderwijzer. Kierk of Agb.) Brieven aan den agent H. JANSEN, Clcosterweg 12, Heemstede^ door de bekende Biüard Fabriek MONOPOL te Alkmaar. Aanbevelend. (Café Halfweg) VOORDORP. HEEMSKERK,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3