Kinderen Als Uw kinderen hogsien Abdijsiroop GEMENGD NIEUWS. Een valsch patiënt. Gestadige was van de Maas. Inbraak in een pension te Bergen. Een zeldzaam jubileum. De moord te Oss. De vrouw, die de klappen kreeg. Brand te Tiel. Een bootsman op zee verdronken. Onder een autobus geraakt en gedood. Brand te Hilversum. Ongenoode gast weigert het huis te verlaten. Auto in het Hoendiep. Een eignaardige vondst. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Het drama op de Prinsengracht. Hotel op last der zedenpolitie gesloten De Royaard's schouwburg. Poging tot oplichting van een autohandelaar. VAN WEGE HET GOEDE VOORBEELD. FINANCIËN. KERK EN SCHOOL. Z. D. H. Mgr. Heylen naar Oosterhout. De Paters Missionarissen van het H. Hart. RECHTZAKEN. Belastingontduiking. De Culemborgsche moordzaak. Van kinderdoodslag vrijgesproken. KUNST EN KENNIS. Een Rembrandt gevonden Receptie Dr. Willem Royaards. B oekbespreking. bederf dan hun teere slijm vliezen niet met scherpe of verdoovende middelen, maar geef ze de beproefde Akker's STOOMVAARTLIJNEN. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Zalm in de Maas. VRAGENBUS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. RADIO-NIEUWS. LAATSTE NIEUWS. fien Parijsch dokter, zoo vertelt de Daily Mail, Parijsche editie, ontving Donderdag bezoek van een goedgekleed man, die zeide erge buikpijn te hebben en verzocht eerst cenigen tijd op de sofa te mogen blijven liggen. Toen de dokter even later alleen in zijn spreekkamer was, verscheen de pa( tient, die hem met een revolver in bedwang hield en begon met hem van zijn portefeuille met 2500 francs te ontlasten. Vervolgens liet hij den dokter rechts en links door het ver trek loopen, terwijl hij verschillende dingen van waarde opnam, die gemakkelijk mee te nemen waren. Het tweetal voerde intusschen een druk gesprek en de inbreker bood den dokter zelfs een sigaret aan. Ten slotte bond de inbreker den dokter vast en gaf hem een tik met een stok op het hoofd, waardoor deze een oogenbiik versuft bleef. Toen ging hij. Bij Maastricht 36 c.M. in 24 uur. Hoewel niet in snelle mate, stijgt de ri vier de Maas te Maastricht gestadig. De RijkspeilschaaL aldaar teekende Zondag avond 'n stand aan van 17.22 M. N. A. P. hetgeen sinds Zaterdagavond een was be te ekent van 51 c.M. Deze stand mag nog niet gerekend worden tot de hoogere winter- standen, al staat de Stadsweide gedeeltelijk onder water, terwijl meerdere uiterwaarden langs de rivier blank staan. De stuwen te Linne en Roermond zijn buiten werking gesteld. Maastricht seinde Zondag voor de laatste 24 uur etn was van 36 c.M. hetgeen over eenkomt met een stand van 2.28 M. boven nul of 44.27 M. N. A. P. In den vooravond van 15 Jan. j.l., toen de bewoners uit waren, is ingebroken in het pension „Holland" te Bergen (N.-H.). De inbrekers, die door een tuimelraam naar binnen gekomen zijn, hebben voor een waarde van circa 800 aan gouden siera den en kleeren meegenomen. De bewoners, de familie De Lange, kwamen om half elf thuis en waarschuwden de politie. Tot he den heeft men geen spoor van de daders gevonden. Niets is verzekerd. De 88-jarige arbeider P. Burm te Kloos- tersande, is thans gedurende 75 jaar op dezelfde hofstede, thans bewoond door de wed. P. Polfliet, werkzaam. De grijze jubi laris wordt geschetst als een trouw en plichtsvol werkman. De 28-jarige arbeider L. W. G. uit Oss, die verdacht wordt van den doodslag op M v. Nuland, Vrijdagnacht aldaar gepleegd is heden naar 's-Hertogenbosch overge bracht. Na verhoor door den rech ercom- missaris werd hij in het huis van bewaring opge sloten. Zaterdagavond, terwijl de 74-jarige al leenwonende weduwe, haar woning in de St. Pancrassteeg te Leiden even had ver laten, heeft de 35-jarige los werkman E. W. zich met een valschen sleutel toegang tot baar woning verschaft met het doel diefstal te plegen. Juist kwam echter de zoon zijn moeder bezoeken en aangezien hij haar niet thuis rtof, terwijl toch de deur open stond, stelde hij een onderzoek in en trof W. op den zolder aan. Deze vluchtte het huis uit de straat op, achtervolgd door den zoon. Deze wist hem te grijpen en aan de politie over te leveren. W. heeft een volledige be kentenis afgelegd. Zondagavond laat kuierde in een straat in het Noorden van Rotterdam, mej. de R. met haar mama. Zij gingen na een knus praat- avondje met veel koekjes nog meer koffie en de daarbij behoorende dosis lieve ge sprekken over hunne maagschap en de buren naar huis, en stellig zou het wandelingetje in volmaakte harmonie geëindigd zijn, ware het niet, dat plotseling meneer B. en zijn vrouw hen tegenkwamen. Juffrouw B. kon juffrouw de R. al heel wat dagen allerminst bewonderen, ja, het is niet te kras gezegd, dat ze haar rondweg een „spook" vond. Toen het noodlottige moment, dat zij elkaar moesten passeeren was aangebroken, flitsten de scherpe blikken van haat en wraakzucht dwars over de straat, de lippen van juffrouw B. spleten vaneen en eenige woorden, welke wij uit overwegingen van welopgevoedheid verzwijzen, ontglipten de haag harer tanden. „Dat ben jijzelf luidde het venijnige ant woord. De teerling was geworpen, het mobi lisatie-bevel geproclameerd. Meneer B., die in 't donker niet had kun nen waarnemen, of het antwoord van juf frouw de R. junior of hare mama kwam, meende dat het recht van de spieren hier moest worden toegepast en hitste zijn vrouw aan, erop te timmeren, welk echtelijk bevel met geestdrift ten uitvoer werd gebracht. Juffrouw B. vloog n.1. juffrouw de R. senior in het ongeshingelde kapsel. Dat was tegen bet eergevoel van de doch ter in. Hoewel mama de R. zich duchtig weerde, meende zij te moeten bijspringen, doch helaas, de nacht was donker, de kcifie werkte als sterke punch en de vechtende dames waren zoo vol toewijding, dat zij juf frouw de R. junior, omdat deze tusschen- beide kwam plotseling als een gemeenschap pelijke vijandin beschouwden. De R. de jon gere kreeg de klappen! M eneer B. een verstandig man, had zich inmiddels verder buiten de vrouwen kwes tie gehouden en was, matig geïnteresseerd op een stoep gaan zitten toekijken, hoewel hij toch eerst olie op het vuur had gegoten. Toen de strijd gestreden was, jachtten de beide partijen zich naar het dichtstbijzijnde politie-bureau, waar de inspecteur twee gansch verschillende uitleggingen van het melodrama moest aanhooren. Juffrouw de R. junior toonde verontwaar digd de schrammen en builen, die zij tegen wil en dank had opgeloopen, de mama had ook veel te klagen en juffrouw B. die be gonnen was met schelden was evenmin op haar mondje gevallen. Wat het uiteindelijke einde van de trage die zal zijn, weten we niet, misschien wordt proces verbaal opgemaakt. De annalen van de politie zijn echter in niet geringe mate belangwekkender geworden. In den nacht van 15 op 16 Jan, half vijf brak te Tiel plotseling brand uit in de schuur tevens hooiberg van Van Tricht. Alles brandde tot den grond toe af. Oor zaak onbekend. Toen in den nacht van Zondag op Maan dag de Hull-boot „Prof. Buys" te Harlingen aankwam, zag men al dadelijk, dat er iets met in orde was Het schip had n.l. de vlag halfstok waaien ten teekea yan rouw. Het bleek, dat de bootsman D. Bonne, woon- achtig te Harlingen, gedurende de reis over boord geslagen en verdronken was. Zondag avond had hij zijn wacht nog als gewoonlijk waargenomen. Hij was regelmatig afgelost. Toen hij weer op wacht moest, was de man nergens te vinden. De gezagvoerder liet on middellijk terugstoomen. Men hleef eenige uren zoeken, doch vond helaas niets. Het bericht van de vermissing veroorzaakte in Harlingen groiote ontsteltenis. In het naburige Hoogkerk geraakte Maan dagmiddag omstreeks half vier het ongeveer zes-jarig zoontje van den heer T. de Vries onder de autobus, welke den dienst Gronin genHoogkerk onderhoudt. Het kind wars spelenderwijs achterop de autobus geklom men en bij het terugrijden er af gevallen. De chauffeur bracht den wagen onmiddellijk tot stilstand. De zwaar gewonde jongen is enkele oogenblikken na de aanrijding over leden. Den chauffeur treft geen schuld. Maandagmiddag heeft een uitslaande brand gewoed in de bovenverdieping van de woning van den heer Wolfs aan den Neu- weg 120 te Hilversum. Het vuur ontstond in de slaapkamer. Een gedeelte van de boven verdieping brandde geheel uit. De brand weer was spoedig ter plaatse. De bewoners waren afwezig. Omtrent oorzaak en verze kering is nog niets bekend. Toen Zondagavond een bewoner van de St. Pancrasstraat te Leiden, die Zaterdag middag met zijn gezin zijn woning had ver laten, na ramen en deuren eerst goed te hebben gesloten, terugkeerde, vond hij de voordeur geopend. Binnen gekomen vond men het huis door een persoon betrokken, die weigerde de wederrechtelijk in bezit genomen woning te verlaten. De politie werd gewaarschuwd en deze nam den indringer, zekeren S., die de buiten deur met een valschen sleutel scheen te hebben geopend, mede. Een nader onderzoek zal moeten leeren of er ook een en ander uit de woning ver mist wordt, terwijl men zal onderzoeken op grond waarvan S. zich het recht heeft aan gematigd en anders woning te betrekken. Drie personen verdronken. Maandagavond om 11 uur is een auto met 5 passagiers van Groningen naar Hoogkerk onder de gemeente Groningen in het Hoen- diep gereden. De chauffeur en 2 inzittenden wisten zich te redden. De overigen, 2 meis jes en een jongeman, zijn jammerlijk ver dronken. De namen zijn: mejuffrouw Wienema, (Gro ningen) en de heer Teuben (Groningen) ter wijl van het andere meisje de identiteit nog niet was vastgesteld. De auto is uit het water opgehaald. De lijken lagen in het Hoendiep buiten den auto. Vermoedelijk zijn de slachtoffers dus uit den wagen geslingerd of hebben zij nog pogingen gedaan den wal te bereiken. Men zal zich wellicht nog herinneren dat er in April 1925 een aanslag is gepleegd op den heer V., secretaris van de Coöperatie De Volharding, te 's-Hage. De heer V. werd door een revolverkogel in de wang getroffen, waarbij een gedeelte van de kaak werd ver brijzeld. Sindsdien zijn echter wang en kaak weder genezen. Alleen met de tong bleek iets nog niet in orde. Verschillende chirur gen probeerden tevergeefs dit euvel te ver helpen. Dezer dagen wist echter een Haagsche keel-, neus- en oorarts de oorzaak te vinden. Hij verwijderde uit de tong.... een kies, die door het schot blijkbaar in de tong was gedrongen. Uit het nader onderzoek, dat de politie van het bureau Lauriergracht naar den dood- slag op de Prinsengracht heeft ingesteld is gebleken, dat de dader eenigen tijd voor het drama bekend werd, op genoemd bureau is geweest. Dit bezoek schijnt geheel los te staan van den noodlottigen aanslag, want de man kwam inlichtingen inwinnen omtrent een financieele transactie, waarin hij be trokken was. Het schijnt, dat men hem een betrekking had aangeboden onder voor waarde, dat hij een paar honderd gulden te voren zou storten. Dit is gebeurd, waarna twijfel bij hem oprees ten opzichte van den persoon, aan wien hij het geld ter hand had gesteld. In verband daarmede kwam hij naar den bewusten persoon informeeren. Hij was toen heel kalm en niets wees er op, dat hen eenigen tijd later zulk een misdrijf op zich zou laden. Na zijn bezoek aan het politiebureau ont moette de buffetjuffrouw die hem een paar jaar kende en die hem mededeelde niet langer van zijn gezelschap gediend te zijn, wat oorzaak werd van een daad zijner zijds, die haar het leven kostte. Dinsdag a.s. zal hij ter beschikking van de Justitie gesteld worden. Op last van de zedenpolitie is Zaterdag middag het hotel „Astor" Amstel 104, ter zake van het gelegenheid geven tot het plegen van onucht, gesloten. Er is een post voor het hotel geplaatst, terwijl de bekende mededeeling van B. en W. is aangeplakt. Sedert geruimen tijd is in Amsterdam geen sluiting van een dergelijk hotel gelast. Prol. Slothouwer en Strnad de architecten. De N. V. Dr. Willem Royaards' Schouw burg heeft aan prol. ir. D. F. Slothouwer verzocht om in samenwerking met prol. dr. Strnad uit Weenen de plannen voor den Schouwburg te maken. Na overleg met den heer Vorkink en met prof. Strnad heeft de heer Slothouwer zich in beginsel hiertoe bereid verklaard. Psendo-vliegercfficier gearresteerd. Een autohandelaar kreeg een dezer da gen bezoek van een jongen man, die zich pleegt uit te geven voor vlieger-officier, en voor luitenant bij de waterpolitie (een functie die niet bestaat). Verder liet hij doorschemeren, dat hij in rela'ie stond met verschillende groote banken hier ter stede. Dat hij meermalen in relatie met de po litie was geweest, zeide hij er niet bij. Hij zeide, dat hij een auto, waarvan de prijs was 21000, wilde koopen. Bij den proefrit slaagde hij er nog in den handelaar voor 20 af te zetten. Doch de autoroobielbandelaar kreeg arg waan an 4imf eens met de politie spreken. Toen Icwam alles uit en de pseudo-vliegër- officier belandde in het cachot van het bu reau Stadhouderskade wegens poging tot oplichting. Hij had de 20 nog in den zak. De arrestant zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Wij lezen in het „Hbld" Zaterdagochtend tegen tien uur op den N.Z. Voorburgwal dicht bij het Spui, op den rijweg, aan de linkerzijde, loopen een rijksveldwachter en drie burgers. Het viertal beslaat de halve straat. Fietsers, in tegengestelde richting rijdende, zijn ge dwongen om deze „bataille formatie" heen e zwenken en nog wel hnks, want de rech- ierkant (voor het viertal aan de linkerzijde) ts geheel versperd. Een wielrijder bijt den mannen toe „Rechts houden heeren en op het trottoir". De veldwachter kijkt op, hoogst veront waardigd dat iemand zóó durft spreken tegen een man van de wet, maar hij blijft op den rijweg links houden. Vanwege het goede voorbeeld. LEENING DER STAD PARIJS. De Nederlandsche Handelmaatschappij, d Twentsche Bank, de Amsierdamsche Bank, de Banque de Paris et des Pays-Bas, de Internationale Bank te Amsterdam, R. Mees en Zonen te Rotterdam. Mendelssohn Co. Amsterdam, de Nederlandsch Indische Han delsbank, Pierson Co. te Amsterdam, de Rotteramsche Bankvereeniging en Gebr. Teixeira de Mattos. berichten de uitgifte van 28.000.000 aan 7 proc. obligaties waarvan reeds 8.000.000 in het buitenland zijn ge plaatst, ten laste der stad Parijs, uitgegeven krachtens besluit van den Gemeenteraad van Parijs, d.d. 9 Dcc. 1926, tegen den koers van 9514 pet. De leening is aflosbaar in t-ui hoogste 20 jaar van 1 Februari 1933 af door jaarlijksche uitlotingen a pari of door inkoop beneden pari. Versterkte of algeheele vervroegde aflossing kan geschieden van 1 Februari 1932 af. De obligaties zijn groot 1000 Zw. frs. 2080 nominaal en luiden aan toonder. Coupons betaalbaar 1 Februari en 1 Au gustus van elk jaar. Hoofdsom en interest zijn betaalbaar zon der aftrek van eenige tegenwoordige of toe komstige Fransche belasting. Ter keuze van den houder zal de betaling geschieden in Nederland bij de kantoren van emittenten in Nederlandsche guldens of in Zwitserland ten kantore van de Crédit Suisse, te Zurich in Zwitsersche franken tegen een vasten koers van 2.08 Franken per Hollandsche gulden. Naar het „D. v. N. B." verneemt, zal Z. D. H. mgr. Heylen, bisschop van Namen en president van het permanent comité van de Internationale Eucharistische Congressen een bezoek brengen aan den hoogeerw. heer H. van Reeth, proost van het Norbertines- senklooster „St. Catherinadal" te Ooster hout. Zooals men weet was Z. D. H, Mgr. Hey len vóór zijn wijding tot bisschop van Namen abt vu de Norb.ertijnerabdij van Tongerloo. (België). Na het bezoek aan St. Catharinadal, zal mgr. Heylen een bezoek aan Z. D. H. Mgr. P. A. W. Hopmans, bisschop van Breda brengen, en bij hem het middagmaal gebrui ken. Daarna zal Z. D. H, eeri bezoek brengen aan den Zeereerw. Zeergel. heer dr. Ev. Jos Derikx, Norbertijn en pastoor te Roosen daal. De drie bezoeken dragen een intiem karakter. De Msb, verneemt nog: Naar alle waar schijnlijkheid zal mgr. dr. Th. L. Heylen, bisschop van Namen, samen met den Hoog eerw. pater dr. Hugo Lamy, abt der Nor bertijnen van Tongerloo, op 19 Januari a.s. te Roosendaal het St. Franciscusfeest bij wonen. Een nieuw studiehuis te Nijmegen. Naar de Msb. verneemt, hebben de zeer eerw. paters missionarissen van het H. Hart die te Arnhem hun noviciaat hebben een huis aangekocht te Nijmegen, n.l, de villa „De Wyghert" te Berg en Dal. Vermoede lijk zal het noviciaat daar gevestigd worden. Twee maanden gevangenisstraf geëischt. Dat het moeilijk is den fiscus te bedreigen heeft dezer dagen voor de rechtbank te Dordrecht een 64-jarig boertje uit Klaaswaal ondervinden. Slechts moeizaam zich op krukken voort bewegend sleepte hij zich naar zijn plaats, zenuwachtig in het rond kijkend wat al die gewichtige heeren me' hem zouden aanvan gen. En bij het voorlezen van de dagvaarding barstte ni) in snikken u:t, zoodat de president nem moest aanmanen toch vooral nauwlet tend toe te luisteren op hetgeen hem ten laste was gelegd. Uit deze tenlastelegging bleek evenwel ?e onc'c baas niet zoo naief was als hij zich voordeed. Het was hem twee jaar achtereen gelukt voor belangrijke bedragen belasting te ontduiken. De inspecteur' der belastingen voor de buitengemeenten had hem reeds lang niet vertrouwd en den rijksaccountant opgedra gen een onderzoek naar zijn vermogen in te stellen. Uit dit onderzoek was gebleken, dat ver dachte zijn aangiftebiljetten onjuist had in gevuld. Verdachte bekende. In zijn requisitor wees de Officier van Justitie op den ernst van het gepleegde fit. In den Hokschen Waard komen veel ontduikingen voor. Na het bekend worden van deze zaak is reeds door dertig personen gewetensgeld betaald. Spr. eischte twee maanden gevangenisstraf. Mr. de Jong bepleitte met het oog op den gbrekkigen toestand een geldboete of voor waardelijke gevangenisstraf. De Rechtbank te Tiel heeft de voor- loopige hechtenis van C. Sweris en J. Vroege, verdachten in de Culemborgsche moordzaak, wederom met 30 dagen ver lengd. Het Gerechtshof te 's Bosch heeft bij vervroegde uitspraak overeenkomstig den eiscb van de adv.-generaal, den haven arbeider J. W, te Maastricht, die wegens vallen en bezeeren zich vaak, terwijl de kleineren dikwijls last hebben van roode of ge smette huid, dit verzacht en geneest inen met Doos 30, Tube SO ct, PUROL doodslag op zijn 3-jarig dochtertje door de Maastrichtsche rechtbank veroordeeld was tot vier jaar gevangenisstraf, vrijgesproken. Een interessante vondst is in het Natio naal Kunstmuseum te Boedapest gedaan. Tusschen schilderijen van mindere waarde, welke ergens waren opgeborgen, vond men het portret van een man, naar men meende het werk van een of ander onbekend schil der. Onlangs ontdekte men nu bij een nauwkeuriger onderzoek, dat het schilderij overgeschilderd was en na verwijdering van de bovenste verflaag, werd het origineel, een portret van Rembrandt, zichtbaar. Experts hebben vastgesteld, dat het schil derij naar alle waarschijnlijkheid eigen werk van Remibrandt is en dus een groote waarde vertegenwoordigt. Het is vermoedelijk ongeveer in 1629 ge schilderd, dus in dezelfde periode als het portret van Remibrandt, dat zich in de Na tional Gallery te Londen bevindt. De meest vooraanstaande internationale autoriteiten zullen woorden uitgenoodigd om een defini tieve uitspraak te doen. Het comité verzoekt ons mede te deelen, dat op Vrijdagmiddag 21 Januari van 2 tot 4% uur gelegenheid zal bestaan den jubilaris dr. W, Royaards geluk te wen- schen in de zalen van „Arti et Amicitiae" Spui hoek Rokin te Amsterdam, welke daartoe welwillend zijn afgestaan door dit Genootschap. .Jeugdverzen door Frederik van Eeden, uitgaaf van J. J. Romen Zonen te Roermond, Wie den ontwikkelingsgang van Van Eeden als dichter, op den voet wil volgen en tevens wil kennis nemen van zijn nog niet uitgegeven verzen, neme dezen bundel ter hand. Hij zal er veel in vinden, waardoor hij diep getroffen wordt. Dit boek bestaat uit twee gedeelten: de eigenlijke Jeugdverzen (van 18761885) en de Tweede Jeugd—verzen (van 19091926). Aan deze laatste antieenen we het volgende vers van den Bekeerling: de Boeteling *e- schreven m Maart van 't vorig jaar. Ik slof wat oover de aarde hepn, Van Oost naar West, alleen alleen En moet nog tusschen beven Wat stilstaan, om te schreyen fk ben een oude pionier, Een sjoofel, afgemarteld dier En alles scheen om niet om niet Zoo klonk het oude lied. Waar Zijt gij, lieve Heiland dan? U roept een eenzaam, somber man Hij durft van U «iet vergen, Dat gij hem zult herbergen Bij niemand vraagt hij onderdak. Hem drukt een al te pijnlijk pak Wat gruuwel is hem dan gebeurd? Zijn ziel heeft hij in twee gescheurd. Met eigen hand met eigen hand Heeft hij zijn schoonste schat verbrand. Nu sloft hij, poover boeteling, Gefolterd door herinnering Hij heeft genoeg geleeden O, Jezus! geef he.m vreede. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AMSTERDAM 16/1 Lizard gep., Baton Rouge naar Amsterdam. AMELAND 18/1 v. Rosario te Antwerpen. AMSTEL 15/1 Finistcrre gep., Sfax naar Rieme. ANGELINA m.s. 15/1 v. Gravesent. BARENDRECHT 15/1 v. Vigo te Galves ton. BATAVIER V 16/1 v.m. 10 u. van R'dam te Gravesend. BOEKELO 16/1 v. Rotterdam te Londen. DONAU 10/1 van Smyrna, v. Braila naar Hamburg. DE TWEE GEBROEDERS z.s., 14/1 van Apenrade te Holtenau. DRIE GEBROEDERS 15/1 van Kappein te Holtenau, EBENHAEZER m.s., 14/1 van Bandholm te Holtenau. ELLEWOUTSDIJK 15/1 Ouessant gep., R'dam naar B.-Ayres Rds. v.o. EMANUEL, de Jonker, 14/1 van Frederica te Hamburg. FIDUCIA, Brouwer, 15/1 van Hamburg. FRISIA, lichter, 15/1 v. Rott. te Hamburg. HUDSON, sleepb., 14/1 v. Rott. te Hamburg HAULERWIJK 16/1 Ouessant gep. Rott. n. Rosarto. HENNIE 16/1 v. Gent te Lond. ISAR 11/1 v. Constanza n. Hamburg. JOHANNA 15/1 v. La Pallice te St. Na- zaire. MAAS 15/1 v. Bilbao n. Rotterdam. MAASDIJK 16/1 v. New York te Bremen. VULCANUS 11/1 v. Foochow te Hong kong. NECKAR 13/1 Gibraltar gep., Hamburg n/d Levant. NOORDWIJK 10/1 v. Rott. te Newcastle. OSCAR, m.s., 16/1 v. Frankfurt te Grave send. RANDWIJK 16/1 Dungeness gep. W.-Harl- tepool n. Genua. RIJSWIJK 15/1 Ouessant gep. Rotter, n. B.-Aires Rds. v.o. TERNEUZEN 15/1 v. Marseille te Sfax. TEXEL 17/1 Point de Galle gep,, Port Pirie n. V. K.,/Cont. TRITO 16/1 Lizard gep. Rott. n. Dublin WAAL 15/1 v. Rotterdam te Algiers. WAALHAVEN 15/1 v. Savannah n. Bremen. WM. V. DRIEL SR. 15/1 v. Bilbao n. Rotterdam, ÏJSSEL 15/1 Gibraltar gep. Rott. n. Bona. ZEEHOND, m.s., 16/1 v. Wisbeck te Gra vesend, STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BALI (thuisr.) 16/1 te Genua. BENKALIS 13/1 v. Yokohama n. Batavia. ENGANO (thuisr.) pass. 14/1 Perim. GROTIUS (thuisr.) 161 te Suez. JAN PIETERZ. COEN 16/1 van Batavia te Amsterdam. MANOERAN (thuisr.) 16/1 te Antwerpen, REMBRANDT (uitr.) 16/1 v. Colombo. RIOUW 16/1 v. Bremen te Amsterdam, KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) pass. 16/1 Fernando Noronha. KENNEMERLAND (thuisr.) 13/1 v. Bue nos Ayres. MAASLAND (uitr.) 15/1 te Bahia. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ACHILLES 15/1 v. Patras naar Malta. ADONIS 17/1 v. Amsterdam te Hamburg. AGEMMENON 16/1 v. Messina te Palermo AMAZONE 14/1 v. New York n. Haïti. AMERSFOORT 15/1 v. Valparaiso naar San Antonio. AMOR 14/1 van New York naar La Guayra AMSTERDAM, Hamburg n. Antwerpen, pass. 16/1 Vlissingen. AMSTERDAM 15/1 Hamburg naar Ant werpen. BRIELLE 14/1 v. Curasao naar Europa. CALYPSO 16/1 van Hamburg te A'dam. OLIO (uitr.) 14/1 te Curagao. DELFIA 16/1 v. Melila te Alicante. DIDO Amsterdam naar Stettin 16/1 van Holtenau. CRIJNSSEN (uitr.) 15/1 v. Boulogne naar Barbados. EOS 16/1 van Tanger naar Oran. ERATO 16/1 van Hamburg naar A'dam. FAUNA 14/1 van Ceuta te Genua. GANYMEDES 16/1 v. Smyrna te Con- stantinopel. HERCULES (uitr.) 14/1 te Curagao. ILOS 16/1 v. R'dam naar Lissabon. IRIS 16/1 van A'dam te Gibraltar. JAN VAN NASSAU (thuisr.) 15/1 van Havre, pass. Dungeness. MARIE LEONHARDT 16/1 v. Rott. naar Amsterdam. MEROPE 16/1 v. West-Indië te New York. NEPTUNUS 16/1 v. Oran te Venetië. NEREUS 15/1 v. Passages naar Bilbao. NERO 16/1 v. Danzig naar A'dam. NOTOS 16/1 v. R'dam te Gibraltar. ORPHEUS A'dam naar Kopenhagen 17/1 van Holtenau. OBERON 14/1 van Cartagena naar Trinidad PERSEUS, Aarhus n. A'dam 15/1 van Bruns- buttel. PLUTO 15/1 van Valencia n. Carthagena. POLLUX (uitr.) pass. 16/1 Vlissingen naar Antwerpen. TELLUS 16/1 van Malta te Tunis. ZEUS 14/1 van Malta te Piraeus. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. LE MAIRE 15/1 v. Sydney n. Singapore. TASMAN 17/1 v, Singapore n. Batavia. HOLLAND-AFRIK/fc LIJN. JAVA (thuisr.) 14/1 v. Port Said. MAPIA 16/1 v. Rott. n. Z. Afrika. NIJKERK 16/1 v. Hamburg te Amst. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREED I JK 15/1 v. New York n. Rott. CARDIGANSHIRE, v. Rott. n/d. N.- Pacifickust 16/1 te Lond. EDAM 16/1 v. N. Orleans te Rott. GAASTERDIJK 16 1 v. Rett, te Port Tamp MAASDAM, Rott. n. New York, pass. 14/1 Sable Island. SPAARNDAM, Rott. n. New-Orleans, 15/1 v. Vigo. VEENDAM, Rott. n. New York, pass. 16/1 Lizard. VOLENDAM, v. Rott. n. New York, 15/1 v.m. 3 u. v. Halifax. WESTERDIJK, Rott. li; Baltimore, pass. 17/1 Lizard. HOLLAND—BRITSCH-IND1E LIJN. SOMMELSDIJK (thuisr.) ,26/1 v. Ant werpen n. Hamburg. KIELDRECHT 17/1 v. Antw. te Rotterd. IJSELKERK (uitr.) 16/1 te Port Said. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK 15./1 v. Hamburg n. Ant werpen, SIMALOER 16/1 v. Hamburg te Amsterdam HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OOSTKERK (uitr.) pass. 15/1 Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. EEMSTROOM 16/1 v. Amst. te Hamburg. REGGESTROOM 16/1 v. Hamburg n. Amsterdam. IJSTROOM 16/1 v. Hamburg te Amst. JAVA—BENGALEN LIJN. BONDOWOSO 15/1 v. Calcutta te Java. CALCUTTA 15/1 v. Java te Calcutta. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJILIWONG 15/1 te Batavia. TJIKEMBANG 16/1 v. Batavia n. Hong kong. JAVA—NEW YORK LIJN. BATOE, v. Batavia n. New York, pass 15/1 Perim. TOSARI 15/1 v. Norfolk n. Java. VECHTDIJK 15/1 v. Java te Boston, ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI (thuisr.) 16/1 v. Sabang. GORONTALO, Hamburg n. Antw. pass. 17/1 Vlissingen. INSULINDE (uitr.) pass. 16/1 Perim. KERTOSONO (uitr.) pass. 16/1 Malta. MADIOEN (uitr.) pass. 16/1 Vlissingen, v. Antw. MEDAN (thuisr.) 15/1 v. Camaran. MENADO (thuisr.) 17/1 v. Djeddah. PATRIA (uitr.) pass. 16/1 Finisterre. SAMARINDA (thuisr.) pass. 18/1 Finisterre, SIANTAR (thuisr.) 18/1 te Marseille. SLAMAT (thuisr.) 15/1 v. Tanger en 18/1 n.m. 7 u. te Cowes verwacht. SOEKABOEMI16/1 v. Bremen te Hamburg. TERNATE (thuisr.) 16/1 v. Sabang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE (thuisr.) pass. 16/1 Fernando Noronha. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. AENEAS, v. Japan n. Rotterd., 16/1 te Singapore. EURYPYLUS 16/1 v. Amst. n. Londen. EURYMEDON, v. Liverp. n. Batavia, pass. 16/1 Perim. HECTOR, v. Japan n. Rott., pass. 15/1 Gibraltar. PHEMIUS, v. Japan n. Amsterd., 14/1 v. Penang. POLYDORUS 16/1 v. Batavia n. Amst. POLYPHEMUS 17/1 v. Hamburg te Rot terdam. PROMETHEUS 16/1 v. Amst. n. Batavia. TEIRESIAS 13/1 v. Yokohama n. Amst. Den laatsten tijd worden op de Maas in Limburg, speciaal wat de b oven-Maas be treft vele winterzalmen gevangen. Het ;s een merkwaardig feit, dat. waar men de laatste jaren slechts sporadisch van het vangen van deze vischsoort op de Maas hcorde, sedert het laatste half jaar, alleen in de omstreken van Roermond, uit de ri- v-ier wel 2000 pond zalm werd opgevischt. De visschen werden alle gevangen met zalmzegen, kruisnet, of zalmsteek Vr. 1. Wat is het beste voedsel voor gan zen? 2. Wanneer is de legtijd? Antw. 1. Ganzen eten bij voorkeur plant aardig voedsel, graan, kool en andere plan ten, bladeren, bessen en peulen; sommige echter eten ook insecten, schelpdieren en kleine werveldieren. 2. De legtijd begint ge woonlijk in Februari of Maart; de gans legt 12 tot 20 eieren. Vr. 1. Ik woon in Schoten sedert Maart 192 en werk in Haarlem. Mijn inkomstenbe lasting is: Zuiver inkomen 2200; kinder aftrek 170 (1 kind); levensonderhoud f 850; hoofdsom 33; opcenten f 42.90; verd.bel. II i 6; Gem ink.bel, f 54; totaal f 135.90. Is dat juist. 2 Mijn forennsenbelas- ting is als vo!gt: 66 2/3 opcenten op den aanslag in Schoten, 32; 2'3 gedeelte van den aanslag over een vo! jaar 12, totaal 34. Is dit juist? Antw. 1. Ja, alleen bent t« voor het volle bedrag aangeslagen, wat niet juist is, om dat u ook als forens wardt aangeslagen; u kunt nu reclameeren tegen uw forensen aanslag; 2. Ja, die is niet te hoog. Vr, Ik ben ongehuwd en woon in Heems kerk, werk in Beverwijk en ben aangeslagen, in de belasting naar een zuiver inkomen, van 1400, aftrek noodzakelijk levenson derhoud 300; opcenten Rijk, Provincie en Gemeente 4.50; Verd.bel. II 2.80; gem. inkimstenbelasting 42.63; oofdsom f 15; totaal dus f64.93. Voor Forensen staat op mijn biljet 2/3 van den aanslag met ver mindering van 750. Antw. Ja. Vr, Ik ben gehuwd en heb 7 kinderen, waarvan 2 minderjarig. Ik heb een zuiver inkomen van 7000, waarvoor ik ben aan geslagen voor een totaal van 664.17. Is deze aanslag juist? Ik woon in Beverwijk, Antw. Ja. Vr. 1: Tot wien moet ik mij in Den Haag wenden om herkeuring aan te vragen voor den Vrijw. Landstorm. Het juiste adres s.v.p. 2: Moet het op gezegeld papier gericht worden? Antw. 1: Wendt u tot den voorzitter van den Keuringsraad te 's Gravenhage. 2: Neen. Vr.; Kunt u mij ook mededeelen, wie de voorzitter is en waar hij woont, van den Bond van R.-K. gemeenteraadsleden? Antw.: Een landelijke Bond van R--K. gemeenteraadsleden bestaat er niet. We' zijn er enkele locale kringen van R.-K raadsleden, o.m., naar wij meenen te we ten, de kring Schagen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken tragen en onrege matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 c. R. K. S. V. „HERCULES", OVERVEEN. Secretariaat J. W. Vogel, Zijlweg 90, Overveen. De oefeningsavond zal in plaats van Dins dag, Donderdagavond worden gehouden, om dat Dinsdag het jaarfeest van den R.K. Volksbon plaats vindt. We zijn met het hoog rek zoover gevorderd dat er Donder dag aan gewerkt kan worden. Dus leden een rede te meer om allen a.s. Donderdag pre sent te zijn. De Secretaris. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. v. Kempen en Bauer 4 ronden achter. De stand van den Berlijnschen zesdaag- schen wielerwedstrijd luidde op Maandag avond: 1. Tonani-Lorenz, 126 p.; op twee ronden: 2. Buschenhage-Thollembeek, 169 p.; 3. Koch-Rielens, 133 p.; 4. Wambst- Lacquehaye, 85 p.; op drie ronden: 5. Mac Namara-Petri, 130 p.; op vier ronden: 6- Van Kempen-Bauer, 325 p.; op vijf ronden: 7. Rausch-Hürtgen, 54 p.; op zes ronden: 8. Behrendt-Skuoinski, 136 p.; op acht ron den; 9. Seifert-Manthey 150 pnt. DAMMEN. Clubcompetitie district H.. en O. v. d. Ned. R.K. Dambond. Zaterdag) .1. had den eersten wedstrijd plaats van de hierboven genoemde competitie, en wel tusschen S.D.Ö. en D.J.D., in het pa tronaatsgebouw aan het Teylerplein. Deze wedstrijd waarin zeer wisselvallig gespeeld werd, bracht ten slotte den volgenden uit slag S.D.O. I—D.J.D. I. A. SchieringJ. Klein 20 G. RoetJ. Smit xx W. HopstakenTh. Turnhout xx G. RumpJ. Veenendaal 02 G. Kraak—Th. Kok 0—2 J. SmitsR. Kok 20 M. HomburgJ. Fictoor 20 P. SpanjaardC. Kok 02 P. v. NooyJ. v. Dijk 1I P. Mul—P. Beelen 0—2 Voorloopige uitslag 79 De met x gemerkte partijen worden later uitgespeeld. Donderdag 20 Januari speelt D.J.D. I tegen Gez. Samenzijn te Hiliegom. Zaterdag 22 Jan. speelt S.D.O. I tegen T.E.P. I in haar clublokaal aan het Teylerplein. Het beloven spannende wedstrijden te worden, aangezien de krachtsverhouding van de deelnemende clubs nagenoeg even groot is. De wedstrijd D.J.D. IIS.D.O. II is tot naderen datum uitgesteld. NED. ROOMSCHE REISVEREENIGING. Voor de Hilversumsche Draadlooze Om roep zal heden, Dinsdagavond, omstreeks 9% uur een der leden van het Hoofdbestuur der Ned. Roomsche Reisvereeniging een rede uitspreken over „Roomsche Reizen waarbij het nut, het doel en de werkwijze dier vereeniging wordt behandeld. DE TIBER BUITEN HARE OEVERS. ROME, 18 Jan. Ten gevolge van he vige regens in de laatste dagen, is de Tiber o verscheidene plaatsen buiten haar oevers getreden. Er is veel schade aangericht. DE TOESTAND IN SJANGHAI SJANGHAI, 18 Jan. Bijna 300 Amerik. en Britsche zendelingen zijn uit de pro vincie Chechuan teruggekeerd. Het aantal vluchtelingen te Sjanghai, voornamelijk! vrouwen en kinderen, die uit het binnen land komen, neemt sel toe. Overwogen wordt de Amerikanasche missiescholen te sluiten totdat de toestand zal zijn opgehel derd. MGR. DE D1EGO. f MADRID, 18 Jan. Mgr. de Dieg», aartsbisschop van Santiago de Comportella is overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8