HewsÉiiiiit5 Ktaje GELDBELEGGING. TE HUUR M©Ssl©s Baar de kste vaklieden Küirelc Bed. 0. Gracht 84, Centrale Tandheelkundige Kliniek Gemeenteraad v. Haarlem Genezing staat vast PUROL Het is ontwijfelbaar Stadsnieuws. VERGADERING INGEZONDEN. Ingezonden mededeelingen GRIEP. Prof. van der Grinten levert argumenten voor annexatie. Uitkomsten van 't tulpentrekken VRAGENBUS. BINNENLANDSCH NIEUWS. STOOMVAARTLIJNEN. Wat den lOO.OOOsfen inwoner van Groningen wacht. De Woning politiek. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Het Taxi-conflict. KERK EN SCHOOL. Naar de Missie. D. H. V. B. Gestrand op den Razende Bol. GEMENGD NIEUWS. De Maas blijft wassen. Het z.g. pokkengeval te Brunssum. Auto-ongeval. RECHTZAKEN. Een melkknoeier LAATSTE NIEUWS. Tegen den spoorboom gereden. De kabinetscrisis in Duitschland. De Rijksdag weer bijeen. Litauen en het Vaticcan. Het Catalaansche complot. ADVERTEN T1ËN. lie Heer en Mevrouw TER BURG—ROEST betuigen, mede namens wederzijdsche fa milie, dank voor de vele belang stelling bij hun,huwelijk onder vonden.. 42721 op seiier gebied' in onze zaak werkzaam zijn, worden alle goe- dere iiVAKKü öSGe.s tegensmet de MEESTE ZORG behandeld. KENAÜPARK 26. Telefoon 12644. Spreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag en Vrijdag avond van 6.30 tot 8.39. Za- terdagsmidd spreekuur. op Woensdag 26 Januari 1927, des namiddags ten 11/9 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prin senhof). Gevraagd: Dagmeisje NET MEISJE DIENSTBODE NETTE R.-K. DIENSTBODE HUISHOUDSTER. NET MEISJE Ken vrijstaand blok van 6 Burgerwoonhuizen, gelegen te Heem stede, solide, onder architectuur gebouwd, voorzien van badlei- dingen en vaste waSchtaïels enz.. Koopprijs 40.000.liypotheek ca. ƒ30.000.Netto rende ment ca. 12 pCt.. Brieven onder No. 42724 Bureau van dit blad, HET ÏS E EN WON DER LIJK GENOT 42714 voor een kl. gez. een pracht Bovenhuis, kamers ensuite, voor- en achterbalcon, van alle gemakken voorzien, aan de Rijksstraatweg Schoten, f 30.- p. m. Brieven onder No. 1349 bureau van dit Blad. J. DE HAAN, JuEianapark 60-S2 en 64. Tel. 12605 NET R.-K. MEISJE GEVRAAGD DIENSTBODE Adverteert in dit blad. R.-K. MEISJE ZIEKZOEKER DAGMEISJE MEUBELMAKERS LEERLING NETTE JONGEN KATHOLIEKEN Koopt aan Statlonskinsken alleen dit. lectuur, welke eeen gevaar oplevert Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van handen en Gelaat,, dan 30-60-90 ct. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HE TWEE BRILLEN VAN EDO FIMMEN. Het 'is den lezers van de „Nieuwe Haar- lemsche Courant" misschien niet bekend, dat Edo Fimmen, de vakbewegings-globe- trotter, er twee politieke brillen op na houdt: één voor dichtbij, sterk vergrootend, en één voor alles wat veraf is, met lensen, die alles op den kop zetten, verkeerd zien dus. 't Bewijs Geeft Fimmen zelf in zijn re devoeringen. Als er sprake is van een arbeiders-delega tie, die één of twee maanden in Rusland rondgekeken heeft, zegt Fimmen „Men- schen, gelooft niet wat zij zeggen. Twee maanden is vee! te kort om je een oordeel te vormen over de politieke toestand van een land. Bovendien zie je niets méér, dan de autoriteiten je willen laten zien." Dat is de bril voor veraf. Roemenië. Fimmen is er drie a vier dagen geweest. Van 't station naar zijn hotel, van zijn hotel naar de vergader zaal. Heeft zich dus geen oordeel kunnen vormen over de politieke«woelingen. „Welis waar," zegt Edo, „de gevangenissen zitten vol met politieke gevangenen. De menschen worden er afschuwelijk mishandeld, gemar teld, stiekum vermoord, 'k Ben er zélf ge weest, dus ik weet het." Dat is de bril voor dichtbij. Want nu betrof de propaganda voor eigen partij. Mexico! Kerkvervolging! Fimmen kwam, Zag en.... had den politieken toestand in no time onder de knie. „Jongens, ze liegen 'td'r gebeurt niks daar al die verhalen over de Mexicaansche gruwelen zijn leugenachtig en overdreven." Aldus Fimmen. Fimmen, laat je jezelf niet wat al te veel in de kaart kijken. Die Kerkvervolging, die gruwelen, die misdaden op Katholieken ge pleegd, doen afbreuk op jouw gemeenlijk anti-clericale propaganda. En nu knijp jij je oogen dicht en zegt „Alles rustig in Mexico," eri verwacht, dat de Nederlandsche arbeiders hetzelfde zullen doen. Hoe komt het dan, dat overal in de Ver. Staten groote protestmèetings gehouden worden tegen de Katholieke „vervolgingen" in Mexico Zijn de burgers der V.S. dan Zooveel slechter ingelicht dan Edo Fimmen. Waarom verbreken zooveel zakenlieden in de V.S. hun relaties met Mexicaansche han delshuizen Zeker omdat het zoo rustig is in Mexico. Maar ga gerust dóór met je brutale leugens Fimmen, Misschien bereik je er mee, dat een handjevol S.D.A.P.'ers je gelooft, en misschien kun je beletten, dat een ander handjevol sympatiseert met de vervolgden. Maar wat je niet beletten kunt Fimmén is dit, dat door iéder slachtoffer tientallen ge wonnen worden en honderden uit hun lauw heid wakker geschud, dat zelfs je grofste leugen niet kan verhinderen, dat, zooals in eeuwen voorheen het bloed der martelaren is het zaad. der Kerk.. Want Magna est Veri tas et praevalebit. Daar helpen geen globe trotters-leugens tegen. H. GIESELING. Linschotenstraat 49. mej. C. A. v. W. C., rmvr, wed. C. v. d. M.. v. H., J. W N. ieder f 25. Mevr. wed. H. v. WM. f20, A. H. A. d. L P., mevr. wed. WL. v. IJ. ieder f 15, H. J. P. A. K„ G. J. K-, C. W. A. d. 1. P., E. S. F., mevr. W. B., mej. D. Th. K., S. K. S., D. T., E. V., A. H. W., jhr. mr. E. H. E. T. v. B., jhr. F. T. v. B., A. H. B„ dr. J. P. J. G„ mevr. wed. v. H., M. E. d. J., jhr. mr. D. E. v. L., mr, W. C. v. B. J., jhr. F. T. v. B. Jr., J. C. J.j dr. H. K., D. A. K. v. d. L., J. V., mevr. wed. V. C. V. F. L., H. D. Tj. W., mevr. wed. v. d. M. B., N.N., L. P. d. S., jhr. A. W. v. d. W., mevr. S., J., C. T. ieder f 10. Mevr. H. v. H., mevr. wed. J. H. A. K., mevr. wed. H. G. K., v. d. V., P. en C., firma R. en Co., A. C. S„ mr. H. N. J. H. Th., E. H. d. C., bus P., S. W. d. C.', mevr.J/L E. G., M. H., mr. P. E. B., mr. A. S. M., N. J. H. E. H. S., A. U., mevr. wed. H. H. v. W., v. T., J. W. ieder f5. Dames R., F. C„ mej. A. H., mevr. S. B. V„ R. D., ieder f 3. S. G. D„ mevr. D. K. mej. M. J. v. D., H, E., E. M. J. v. d- H., R. A. J, L. P., mevr. wed. B„ G. S. d. C., dr. A. H. G., mevr. wed. H. M. T. B., F. v. H„ mej. A. H. N. R. L., H. d. L., dr. H. J. O., dr. A. R. v. d. L., mevr. wed. A. G. S. O., J. L. T„ mej. M. E. v. V., M. W. J. P. V., P. v. Th., E. V. ieder f 2.50, mevr. B. S„ J. V. ieder f 2, mej, A. B. f 1.50, J. K. B., mevr. B., J. v. K„ J. E. S., dr. A. E. S. S„ firma H. en K. ieder f 1. - Hartelijk dank aan de vriendelijke geef sters, busje R. f0.75 en gevers. Mogen velen het goede voorbeeld nog volgen. Totaal de som van f 2214,75. ROOMSCHE BEDIENDEN 'n OOGENBLIK TIJD. Zooals reeds bekend is, zal da afdeeling Haarlem van den Ned, R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden ,,St. Franciscus van Assisie", a.s. Zondag in een der zalen van Restaurant Brinkmann, Groote Markt, het 7de eeuwfeest van den sterfdag van den H, Franciscus, Patroon van den bond, herdacht worden. De wijze waarop dit feit herdacht zal worden, staat in het teeken van een Propa- ganda-feestavond, die, naar wij vertrouwen, vele vruchten zal afwerpen. Het propramma is door een propaganda-feestcommissie keu rig samengesteld, zoodat wij alle Roomsche bedienden verwachten. Daarom Roomsche bedienden, georgani seerd en ongeorganiseerd, een oogenblik tijd Dezer dagen is het propaganda-nummer van „De R. K. Bediende" verschenen. In dien ge een oogenblik tijd neemt, om ons propaganda-nummer met aandacht te lezen, dan zult gij besluiten, om den Propagaoda- fcestavond a, s. Zondag bij te wonen. Toe gangsbewijzen, voor de ongeorganiseerden zijn verkrijgbaar bij den heer M. J. Hoog land, Hagenstaat 6rood. Wekt uw collega's op! Wij zullen het ook doen, en wel dezer dagen? WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN Van 25 Dec. tot 17 Januari werden de vol gende giften ontvangen Mevr. Wed. A. D. de W. M. f500 A. S. mej. J. G. f100; H. B„ dr. W. E. M. ieder f 50; H. M., Mr. J. B. d. H., A. de C., G. J. D., A. T. K., T. Q. A. d. C., J. W. A. B., A. B., N.N., jhr. dr. A. J. R. M., C. D. v. d. V., Onder dezen titel behandelt „De Resi dentiebode" uit den Haag (waar men, zoo als bekend, begint aan pogingen om Rijs wijk en Voorburg te annexeeren,) de Memo rie van Prof. v. d. Grinten inzake de an nexatie-kwestie van Heemstede. Het blad schrijft o.m.: „Een der pogingen van anti-annexionisten om de hier of daar dreigende opslokking hunner gemeenten alsnog te voorkomen, is een man van naam van wien ze weten, dat hij „anti" is, op te trommelen en hem een rapport legen te laten schrijven. Die pogingen zijn zeker lang niet de slechtste onder de veelal minderwaardige „argumen ten", die in de hitte van 't gevecht geleverd worden. Ook hierom zijn deze pogingen niet kwaad, omdat zulke rapportschrijvers mannen zijn .die een naam te verliezen heb ben en dus wel zorgen, niet al te eenzijdig le werk te gaan. Zoo kan hel gebeuren, dat precies omgekeerd bereikt wordt van wat bedoeld is. We zien dit weer eens bevestigd in de rapporten van prof van der Grinter, die in den strijd tegen de annexaties hier en daar wordt vooropgestuurd en achter wien menig lilliputter schuil gaat. Deze professor van de Nijmeegsche uni versiteit is o.a. ook door de gemeente Heemstede opgeklopt om een rapport tegen den annexatielust van Haarlem uit te bren gen. Dat rapport is verschenen en levert wel aardig materiaal aan Heemstede. Evenwel, waar ons de toestand ter plaatse niet in bijzonderheden bekend is en wij niet graag op eenzijdige beoordeeling af gaan, kunnen wij niet zeggen, of Heemstede er afdoende door beveiligd wordt. Wel kunnen we in dit verband iets aan de brochure ontleenen nopens èen andere annexatie, waaromtrent we beter op de hoogte zijn, n.l. die van Rijswijk en Voor burg bij Den Haag." Na dit dan nader te hebben uitgewerkt, schrijft het blad nog verder: „Overigens herhalen we hier nog maar eens dit in verband ook met wat de professor aan 't adres van minister Kan zei dat men met dat „historisch gewor- dene" bij annexaties wat voorzichtig moet zijn; tenminste de anti-annexionisten. Want de historie wordt eiken dag en, al wordend, wijst ze uit dat de te annexeeren gebieden één worden met de grootere gemeenten. M.a.w. wat vroeger werd, is vergroeid, de geschiedenis van heden schept nieuwe toe standen. Eu, men mag nóg zoo veel op heb ben met oude geschiedenis, de geschiedenis van heden wint het ver. Men ziet uit een en ander, dat die rappor ten, door verschillende gemeenten uitge bracht, inderdaad kostelijk materiaal leve ren. Of het rapport van Rijswijk-Voorburg pleit vóór annexatie van Heemstede door Haarlem, weten we niet, maar wel hebben we hverboven laten zien, welk sterk argu ment het Heemsteedschc rapport inhoudt voor de annexatie van Rijswijk en Voorburg.' Den Haag kan proffessor van der Grinten dankbaar zijn voor zijn breedheid. In het rapport voor Rijswijk-Voorburg uitgebracht, kan hij ten opzichte van onze stad niet geheel zich zelf zijn. Thans is hij daarin vrij en zijn zin voor alzijdigheid levert ons dadelijk een kostelijk argument voor an nexatie. De financicele resultaten van het tul pentrekken in kassen waren ever het jaar 1926 helaas onvoldoende en gevreesd werd, dat het begin van dit seizoen niet vee! beter zou zijn en de lage opbrengst den forceerder weer geen loonend bestaan zou Het groote besmettingsgevaar, dat de Patiënt voor zijn omgeving oplevert, gevoegd bij het vaak zeer ernstig verloop (longont steking, pleuritis, enz.) hebben de griep tot een meest gevreesde ziekten gestempeld. Om besmettingsgevaar te voorkomen moet men mond en keel de toegangswegen voor de ziektebacillen voortdurend ontsmetten. Dr. Hopkirk, een Engelsch geneesheer heeft in zijn boek „Influenza" aangetoond, dat FORMAMINT het beste middel is om de gevaarlijke bacteriën in mond en keel te dooden. Hij schrijft daar o.a.: „In Forinamint- labletten bezitten we het beste middel om infectie in mond en keel te voorkomen en te genezen." Neem niet alleen zelf FORMAMIN1, maar geef het vooral ook aan Uw kinderen en de andere leden van Uw gezin. Dan zult ge bet besmettingsgevaar geheel buiten Uw deur sluiten. 42391 Zorg, dat gc FORMAMINT tijdig bij de hand hebt. Koop nog vandaag een flesch. Daarmede zult ge U zelf en Uw huisgenooten legen een werkelijk dreigend gevaar bescher men. FORMAMINT is verkrijgbaar bij alle Apolh. en Drog. a 1.per flesch. geven. Gelukkig zijn de sombere verwach tingen, naar aan de „Tel." uit Beverwijk gemeld word', .beschaamd en heerscht er op het. oogenblik op de Beverwijksche bloemenmarkt 'n zeer levendigen en cpge- wekten handel. De aanvoeren bestaan ,n hoofdzaak uit de latere tulpensoorten en Darwinnen, Waarvan de Moore, Oostenrijk en Copland bevredigende prijzen besom men, varieerend van 59 gld, per 100 stuks. plaats gevonden, zoodat die aftrek dus van- j zelf op de opcenten van toepassing is. Vr.: I. Ik ben aangeslagen naar een inko men van 1800 's jaars. Dit is juist, maar nu ben ik 9 weken werkloos geweest, wordt dat er niet afgetrokken? Tevens een wekelijk- sche ondersteuning aan mijn ouders van 1.50. Vr. II. Indien men schriftelijk reclameert bij den inspecteur der belastingen, is er dan nog kans, dat men hierop antwoord krijgt, of moet men dit juist persoonlijk doen? AntW. Reclameer schriftelijk tegen uw aanslag. Zie daarvoor den achterkant van uw aanslagbiljet. Vr. van J. H. Antw.: Nie( in den H. V. B. of N. V. B. en ook niet in den D. H. V. B. of R. K. F. Het is echter niet mogelijk dat een club van dien naam in een van de andere erkende bonden bestaat, doch dit is ons niet bekend. Èen huldeblijk namens de gemeente. De gemeente Groningen verwaent eerlang zijn lOO.QOOsten inwoner. Er bes'aat, naar de Mfening van B. en W., alleszins aanleiding, dat aan deze gebeurtenis van de zijde van het gemeentebestuur de aandacht wordt ge schonken. B. en W. wenschen, naar de Tel verneemt, aan de(n) jonggeborene, die het aantal inwoners op hondera duizend brengt, namens de gemeente een som te schenken van 200, benevens een zilveren lepel en vork waarin datum en jaartal, alsmede het wapen der gemeente zijn gegraveerd. Een en ander zou dan na de aangifte aan het bevolkingsregister moeten worden uitge keerd, evenwel met dien verstande, dat over de geldsom ten behoeve van het kind eerst zal kunnen worden beschikt, wanneer dit den leeftijd van twaalf jaar zal hebben be reikt.. De bestemming zouden B. en W. I moeten goedkeuren. Vr.: Hoe kan men vochtvlekken uit een zwart crêpe de chine japon verwijderen? Antw.: De vochtvlekken zijn vermoede lijk veroorzaakt door den regen. In dat ge val is het bes'tc, de japon met koud water geheel af te sponsen. Gebruik echter een zeer schoone spons, niet te nat. Vr.: Ik ben 18 jaar en reeds 2!l' jaar in betrekking op een kantoor. Ik ben nu reeds ziek vanaf 5 November 1926. Heb ik nu recht op loon? en hoelang? Anlw.: Bij ziekte gaat het loon gedu rende korten tijd, bijv. 8 a 14 dagen, door. Vr.: 1. Is er in Groesbeek een ziekenhuis van de Congregatie der Broeders van St. Joannes de Deo? 2. Hoe is het adres? 3. Staat er in Groesbeek meer dan één katholieke kerk? Antw.: 1 en 2, Neen. Wel in Beek bij Nijmegen, waar huize „Kalorama, sana torium voor longlijders beheerd wordt door dc broeders der Congregatie van St. Joannes de Deo. 3. In Groesbeek is één katholieke kerk toegewijd aan de H.H. Cosmas en Damianus. Vr.: Ik woon in Schoten, ben gehuwd en heb 1 kind. Ik heb een zuiver inkomen van 1700 en moet nu in totaal 82.45 belasting betalen. Is dat juist? (Ik verdien 32 per week). Antw.: Indien u niet meer dan 32 per week hebt verdiend, dan hebt u totaal ver diend 1664 en bént u dus iets te hoog aan geslagen. Voor 1700 is dc aanslag juist. Vr. Kunt u mij ook het adres opgeven1, waar ik mij vervoegen moet, om een gratis rij.wi^lplaatje? (Ik ben niet aangeslagen in de inkomstenbelasting). Antw.: Werd u tot het belastingkantoor 'aan het Klein Heiligland. F. v. S. C. In verband met uw vraag stellen wij een onderzoek in te. 's-Graven- hage. Zoo spoedig mogelijk zullen wij u antwoorden. Vr.: Ik ben dienstbode, per maand ge huurd, en op den lsten in betrekking geko men. Kan ik nu op een anderen datum, b.v. op den 25sten eener maand vertrekken, als ik op den 25sten van een maand de betrek king heb opgezegd? Antw.: Wij veronderstellen, dat u den eersten of den laatsten der maand betaald wordt. Dan kunt u slechts op een dier dagen opzeggen, omdat twee betalingstermijnen moeten vallen iusschen den dag van het op zeggen dér betrekking en den dag van het vertrek. Vr.: Ik kan den dooven met een weinig moeite weer het gehoor geven. Is dit straf baar voor de wet? Ik ben 70 jaar en heb op mijzelf het middel met succes toegepast. Antw.: In het algemeen is het bij de wet verboden, de geneeskunde uit te oefenen zonder daartoe bevoegd te zijn. Of uw mid del onder de geneeskunde valt, kunnen wij uit uw vraag niet opmaken. Vr.: 1. Tot welke richting behoort Mus solini? 2. Wat is de fascistische partij? 3. Eenmaal bij een aanslag stuitte de kogel op een ofdeteeken. Welk ordeteeken was dat? Antw.: 1. Staatkundig is Mussolini aan- 'esloten bij de fascistische partij. 2. Het fas cisme is een reactie op socialisme en revo- lutionnaire acties. 3. Ons onbekend. Vr.: Is het geoorloofd voor het belas tingjaar 19261927, de contributie voor de vakvèreeniging Van de Rijksinkomstenbclas- ting af te trekken? Geldt dit voor de opcen ten ook? Antw.: Wij vermoeden, dat aan dien af trek terugwerkende kracht zal gegeven wor den. De opcenten worden bepaald, nadat de aanslag over het zuiver inkomen heeft Het beleid der Regeering. Het Haagsch correspondentiebureau meldt: Het is gebleken, dat de meening bestaat, dat het beleid der Regeering inzake de te volgen woningpolitiek na de ter zake ge houden besprekingen tn de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de behandeling van het Xe hoofdstuk der Slaatsbcgrooting voor j 1927 een andere zal zijn Jan daarvoor. 1 Die meening is onjuist. Vóór als na het j debat staat de Regeering op het standpunt, dat de circulaire van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid aan de gemeen tebesturen van 17 Maart 1926 in haar ge heel richtsnoer zal zijn bij het overwegen van aanvragen om steun ingevolge de wo ningwet. Bespreking met een Rijks bemiddelaar. Woensdagmiddag is in het Ministerie van Arbeid de aangekondigde bespreking ge houden tusscbcn den Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn., en de afgevaardigden der werknemers en werkgevers m het garage taxibedrijf, betre'fende het bekende con flict te Amsterdam.. Nadat de RijksbemiddeTaar eerst een con ferentie had gehad ,met de werkgeyers, on derhield hij zich bijna twee uur met de Vertegenwoordigers der chauffeurs, zoodat hij zich van de standpunten van beide par tijen volkomen op de hoogte heeft kunnen stellen. Uit de beraadslagingen is intus- scfien wel komen vast te staan, dat er nog weinig toenadering getoond wordt. Naar de Tel. verneemt, hebben de werk gevers Mr. Dc Vries medegedeeld, dat zij hij de huidige omstanigheden onder geen beding met den Centr, Transportarbeidêrs- bónd wenschen te onderhandtien. 15 Maart zullen uit het Klooster van den Goeden Herder te Leiderdorp met het s.s. P- C. Hooft van Amsterdam naar Tndië verlrekken de eerw. zuster M. Anc'll.i (mej I— M. C. Hendriks uit Hdlmond) als Overste, alsmede de eerw zusters M. Philomena 'me;. Af M. J, Kolk uit Amsterdam), M. Uajella (mej. C. M. Storimans uit Dussenf) M. du Carmel (mej. M. Th, P. Terweij uil Ui recht), M. Luperta (mej. A. M. J. van Woerkom uit Tilburg), M. Ludovica (mej. J. A. Ruigrok uit Pynacker). Zij zullen voorloopig hun intrek nemen bii de eerw. zusters Ursulinen te Weltevreden erj van daaruit haar werkzaamheid begin nen cp Java. (Msb.). NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ARY SCHEFFER 17/1 v. Rott. te Havre BATAVIER IV l/'l v.m. 8 u. 30 v. Rott. te Gravesend. BELLATRIX 13 1 Pernambuco gep. Nor folk naar B.-Ayres. BEVERWIJK 15/2 v. Bnstoi te Newport. CATHARINA ra.s. 16 1 v. Boom te Londen CELOENO 13/1 v Rott. te Oxelosund. DUBHE 18/1 900 mijl Z. van Finisterre, Rott. naar B.-Ayres. ELLA ms. 19/1 v. Rochester n Rotterdam. HAGNA 13/1 v Orange naar Gulfport. KATENDRECHT 1ST v. Rouaan n. Lon den. LEONORA 18/1 v. Vlaardingen te Rouaan. MAAS 18/1 Ouessant gep. Bilbao n. R'datn. MAASSTROOM 17/1 v. A'dam te Leith. MERAK 20/1 van Antwerpen te B.-Ayres verwacht. NEUTRAAL 17 1 v. Antwerpen te Ham burg. NOORD 16/1 Gibraltar gep. Tunis n. Rott. OSCAR m.s„ 17/1 van Frankfurt te Londen PENDRECHT 1ST v. Santander n. Las Palmas. RIJN v. Bordeaux te Bilbao. SULTAN v. LANGKAT 16/1 van R'dam te Constanza. TEXELSTROOM 16/1 v. A'dam te Bristol TRI TO 18/1 v. Rott te Dublin ZWALUW tn.s.. 17/1 te Londen uitgekl. naar Nieuwpoort. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) 18,1 te Port Said. MONOERAN (thu.sr.) 18 1 v. Antwerpen. KON. ROLL. LLOYD. ORANIA (uitr.) pass. 18/1 Fernando No- ronha. WATERLAND 191 uit den N Waterweg naar Buenos Ayres KON. NED. STB. MIJ. KON. W.I. MAILDIENST. ACHILLES 18/1 van Malta n. A'dam. ARES 17/1 v West-Indië te New York. DIDO 181 v. Stettin n. Gothenberg. EOS 18/1 v. Oron naar Malta. FAUNA 18 1 v. Genua n. Livorno. NERUES 18/1 v. Bilbao te Santander, ver trok naar Gyon. NF.RO 19/1 van Danzi"* te A'dam. PLUTO 18/1 v. Cathagena n. Malaga. SEA GLORY 18/1 v. Smyrna naar Samos. ULYSSES 18/1 v. Bourgas n. Constantino- HOLLAND—AFRIKA LIJN. ARES 18/1 v. East London n. Port Elisabeth. NIJKERK 19/1 v. Amst. n. Antwerpen. RIJPERKERK (thuisr.) 16/1 te Duin kerken. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK 18/1 v. Boston te Philadel phia. LOCHGOIL 16/1 v. Rott. te Vancouver. (Verb.) NEBRASKZ, v. d. N.-Pacific n. Rott. 17/1 tc Pnnsma ROTTERDAM 19/1 v. Rott. n. New York. was nam. 1 u. 20 in zee. RIJNDAM (toeristenvaart) 19/1 te Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. RIDDERKERK (thuisr.) pass. 18/1 Perim. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. GEMMA (thuisr.) 19/1 te Chefoo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (uitr.) pass. 19/1 Vlissingen n. Antwerpen. SLAMAT 19/1 v, Batavia te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALHENA 19/1 v. Hamburg n. Antw. WAALDIJK (uitr») 18/1 v. Rio Grande. JAVA—NEW YORK LIJN. BLITAR 18 1 v. Java te New York. VECHTDIJK,. Java n. New York, 17/1 v. Boston. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. LYCAON, v. Japan n. Rott., 17/1 te Londen. «'zijn huisgenooten zijn overgebracht Het gezin wordt weer uit het hasp: 'aal ontslagen. De woning van P ts inlusscben reeds ontsmet, terwijl het gemeentebestuur van Brunssum reeds alle maatregelen had ge troffen om eventueele verdere besmetting tegen te gaan. V.ele inwoners van Bruns sum waren reeds eenige weken geleden ingeënt, terwijl thans nog honderden., per sonen gevaccineerd zijn. Woensdag omstreeks zeven uur vertrok ken de reddingsboot en de sleepboot „As sistent" naar buiten op eer. bericht v an den vuurtoren, dat in de riebtmg van den „Razende Bol" lichtseinen werden waarge nomen. Het bleek dat twee \isschers- schecpjes ten gevolge van „slecbt zicht en windstilti door den stroom op dei* „Razende Bol" gestrand waren, ten Zui den van het wrak van dc „Perdreaux Het waren de „Texel 15 met schipper Vlas, en de „Texel 95" me. schipper Scha- gcn. Door den grooten diepgang kon de n e Piil-orc Junioren-Competitie District Leiden. Voor Zondag 23 Januari a.s. is vast gesteld: Lisse: Lisse ITeylingen II. De wedstrijd vangt te half één aan. De competitieleider D HAVERKORN. Door den hoogen waterstand zijn in den omtrek van Appeltein vele uiterwaarden ondergeloopen. Ook krijgt men last van kwelwater. De Maas blijft nog wassen. Woensdag is volgens bericht uit Heer len, de familie P uit Bruflssum, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, die, ge lijk gemgld, in observatie was genomen, daar zich bij de vrouw en eenige kinderen pokkenverschijnselen hadden voorgedaan, door de inspecteurs van de Volksgezond heid, dr. R. Piekema uit Velp en dr. D. J. Hulshoff Poll uit 's-Gravenhage, onder zocht. Na affoop var et onderzoek werd van geneeskundige zijde medegedeeld, dat de familie de gevreesde ziekte niet heeft. Het gezin is alleen geïnfecteerd door vaccina tiepokken.- P., die op de staatsmijn „Hen drik" werkzaam is, was, toen zich te Maastricht de pokken voordeden, zooals alle mijnwerkers gevaccineerd. Zijn ccht- genoofe en kimiv-cn waren, helleen zel den voorkomt, zeer gevoelig vour deze vaccinatiepokken, welke door den man op reddingsboot Dorrs Rijkers" de beide scheepjes niet bereiken Met een vlet van de firma Wijsmul'vr werden de opvaren den. in totaal <ier man, dit door de ver- geeiscve pogingen, rm hun vaartuigjes weer vlot te brengen, totaal ui'.gejmt waren, gered en te Helder aan land gebrach., waarna zij naar Oude Schild werden over gebracht. De scheepjes moeten al' verloren wor den beschouwd, daar zij reeds water maakten. Tc Deventer is bij de L. O. Schooi in de Graaf van Burenstraat een leerling van die school, de 7-jarige A. J. Reinders, door een auto overreden. Naar het zie kenhuis overgebracht, constateerde de ge- neeshec sekt delbreuk en hersenschudding. De toestand van het jongetje is hopeloos. Op 8 November j.L trof een keurmeester bij een melkverkooper uit' Ouder-Amstcl een paar bussen en een keteltje met me'k aan, welke, volgens dien melkverkooper voor den handel bestemd waren. Uit het keteltje werd een monster ge nomen, waarvan het scheikundig onder zoek aanwees, dat die melk ten minste 50 pCt. water bevatte. De melkverkooper, die zich dezer dagen voor den kantonrechter, >mr. Van Dam, moest verantwoorden, was niet ter te rechtzitting verschenen; hem werd een boete van 109 gulden subs. 20 dagen hech tenis opgelegd. AMSTERDAM, 20 Jan. Vannacht is een vrachtauto, komend uit de Javastraat, tegen den spoorboom van den overweg bij het Muidcrpoort-Str.'ui gereden. Daar door knapte de spoovbo >.n af en werd de auto vrij erpstig beschadig. De auto was niet geladen, maar er zalen 2 militairen in, die afzwaaiden en op hun erzoek door den chauffeur naar huis werden gebracht. Bij het door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de chauffeur sterk onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hier aan is vermoedelijk te wijten, dat de chauf feur, die uit de Java-siraat komend, de Van Swindjenstraat wilde inrijden, het stuur kwijtraakte en daardoor met z'n auto tegen den spoorboom aanreed. Tegen den chauffeur is proces verbaal opgemaakt. BERLIJN, 19 Jan. Hedenmorgen heeft de rijkskanselier, Dr. Marx, den rijk- pre sident verslag uitgebracht aangaande de pogingen, welke hij tot dusverre had ge daan om te geraken tot dé vórming vfc een kabinet uit de middenpartijen, nadat hij eerst een langdurig onderhoud had ge had met den leider van de rijksdagfrcctis der Duitsche Volkspartij, Scholz. BERLIJN, 19 Jan. De Rijksdag is hedenmiddag voor het eerst weer in ple naire zitting bijeengekomen na het Kerst reces. Gedurende de kabinetscrisis zullen de zittingen van den Rijksdag slechts kort zijn. BERLIJN, 19 Jan. Naar uit Kowno wordt gemeld, heeft hef Litausche kabinet besloten, om de betrekkingen met bet Vaticaan wederom te hervatten. Heden zuilen voor de twaalfde correc- tioneele rechtbank te Parijs kolonel Macia, kolonel Riccioti Garibaldi en vijftien Cata lanen terechtstaan. Zij zijn de hoofdfigu ren uit het mislukte Catalaansche complot van November j.L, waarover wij destijds uitvoerig hebben geschreven. Het schijnt dat de beklaagden zich in de eerste plaats wegens het in bezit hebben van wapenen zullen hebben te verantwoor den. Kolonel Macia zal door mr. Torres wor den verdedigd. Garibaldi door mr. Cam- pinchi Het geding zou drie zittingen in beslag nemen. Voor de vele bewijzed® van belang stelling en deelneming, ondervon den bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgeno-ote, Moeder er Grootmoeder MARIA FRANCÜNA VAN DEURSEN Geb. van Duivenboden betuigen wij enzen hartelijken dank. 42671 Uit aller naam: S. VAN DEURSEN. Haarlem, 20 Jan. 1927. Betrouwbare inlichtingen De bilüj'jste tarieven voor KUNSTTANDEN en GEBITTEN1 VAN DEN 42730 ALPEN-kruiden' van Dr. Baumgarten, Dr. Kleinschrod e.a., voor ziekten, wonden, zwakte, vrouwenkwalen, ont vetting, haargroei, enz. Onze GRAIIS brochure verplicht U tot nietsl Vraag die bij „ALPINA", Kloppersingel 173, Haarlem. 42712 van 8 tol 3 STRAAT 41. uftr. BARBAROSSA 1422 Biedt zich aan als meisje-illeen, of tweede meisje, k.k. Br. ond. No, 1430 Bur, v. d. blad. Wordt gevr. een nette voor den dag als meisje-alleen, bij Mevr. PIETERSE, Vijverweg 5, Bloe- mendaal. (Aanm. 's avonds na 7 uur). 1408 Gevraagd, een bij C. DUIVEV00 EDE. café het Hrf van Holland, Wijk aan Duin. 1393 Duin. Een eenv. R.-K. bemidd. weduwe, ruim 30 jaar, biedt zich aan als Huis houdster. Liefst bij kinderen. Loon geen .vereischte. Brieven onder No. 1421 Bur. van dit blad. gevraagd te Heemstede, 3 dagen van half 9 tot half 5 en 3 dagen van half 9 tot half 1. Hulp voor kinderen aanw. Lcon 4 gld. per week. Brieven onder No. 1419 Bur. van dit blad. Naar verkiezing met elk centrum van beschaving in Europa contact te hebben en gezeten in Uw gemakkelijksten stoel, den polsslag van het leven te beluisteren. - Dat genot is vrijwel, voor iedereen te be reiken, die den Radio-specialist de gelegenheid wil geven zij'n voorstellen omtrent de aanschaffing van een compléte radio-installatie uiteen te zetten. J. VAN DEN BERG heeft den alleenverkoop van den be roemde Selector radio-ontvang-toestellen en levert elke radio-instal latie met onvoorwaardelijke garantie. JACOBIJNESTR. 23, TEL. 11322. zeker dat een muzikalen familiekring gezelliger en aangena mer is dan die waar de muziek ontbreekt. Piano-muziek en zang geven een huiselij'k genoegen dat door geen andere mid delen kan worden verkregen. De kosten behoeven geen beletsel te zijn de aanschaffing van een Piano kan tegen gemakkelijke termijnbetaling geschie den. Fraaie Piano's, sonoor van klank, koopt U uit een zeventig tal bij 42717 Er biedt zich aan een ook itenegen in een winkel behulpzaam te zijn. Brieven onder letter V. aan den agent van dit blad, Glipperweg 15, Heemstede. 1429 Door bloemboilenkweeker te Fillc- gom wordt tegen 1 Maart aanst. ge vraagd een bekwaam ZIEKZOEKER, geheel zelfstandig kunnende werken, terwijl eenige bekendheid met de pak- kerij tevens tot aanbeveling strekt. Brieven te zenden onder No. 1426 Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke 1434 niet beneden 18 jaar, voor dag of dag en nacht. BOTERMARKT 13. Geen jWinkelwerk. Terslond gevraagd een Biedt zich aan alleszins met het vak bekend. Prima getuigschrift. Brieven onder No. 1428 aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom |voor hulp in de huishouding. Leeftijd 15 a 16 jaar. Te bevr. M. J. VINK, Vmkebrug, nabij Halfweg. 1424 gevraagd, van 88 uur. LANDZICHT LAAN 13, Heemstede. 42703 gevraagd, bij straat 56. J. A. BOOT, Gier- 1432 Gevraagd voor direct een 1418 die opgei, wil worden in het bakkers vak. Niet beneden de 14 jaar, bij L. VERHAAR, Nessersluis,, Mijdrecht. koopt niet in winkels waar onzede lijke of N. Alalthusiaanschc artikelen worden verkocht of voorhanden zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3