fcïj scfiïeï Sard tegen een 3jax- Verdediger aan. Blauw WitExcelsior 23. SpirtaV.U.C. 41. H.B.S.—'-U.V.V. 3—1. H.F.C.Hilversum 26. Z.F.C.E.D.O. 41. SpartaanV.O.C. 43. N. V. B. STANDEN. HaarlemAIcm. Victrix 51. V.V.A.Schoten 12. ZeeourgiaBloementlaal 30. 0 a a a. a a a a iüi a u.v.v u. ri a a a a a a a a R.C.H. I!Rapicjitas II 40. E.D.O. IIBlauw Wit II 23. Alcm. Victrix 2Haarlem 2: 2—2. HAARL. VOETBALBOND. HOCKEY. Uitslagen. M.H.C.Amsterdam 02. HilversumBloemendaal 10. Bloemend. IIAmsterdam lib 1—1. De Ajax-vcorhoede speelt een vlug, aan trekkelijk spelletje. Alleen Hordijk kan niet meekomen en is, ondanks het niet op dreef zijn van Snoeks, vrij ongevaarlijk. Volkers is de gevaarlijke man, ook al doordat Koster niet zoo bijster trapvast is. Ook Hamel moet geducht in. het cog gehouden worden, terwijl tenslotte Twelker. hoe wei nig steun hij ook van Iseger krijgt, indivi dueel gevaarlijk is. Een keihard schot van hem suist juist langs den paaL Het lecpt reeds aardig naar rust, als de Stormvogels-linkerwing goed opbrengt. Een hoogen voorzet van de Jonge schiet Olden burg ineens keihard in, doch de Boer redde niet minder mooi. Rust 01. Spoedig wordt weer begonnen. Ajax zit ionmiddellijk voor het Stormvogel-doel, waar Thijssen al spoedig tot tweemaal toe redding brengt. Na dit Ajax-offensief valt ock Stormvogels weer 'aan, meestal onder leiding van Houtkamp. De A'ax-midden- linie is echter, ook verdedigend goed op dreef, wat maar goed is ook- daar dé Boer niet altijd even klemvast is. Dat blijkt overduidelijk als hij een ver schot van Hou'kamp laat glippen (1Ij In t geheel niet ontmoedigd trapt Ajax weer af. Weer gaat het spel ontzettend vlug op en neer. Volkers is al zeer actief, ken schot van zijn voet kan Thijssen maar met moeite stoppen. Oldenburg heeft in Van Kol een kwade tegenpartij, maar hij weet hem toch nog al eens te on'snappen. Juist, als Stormvogels even in den aanval is, maakt Iseger van een weifelen in de Stormv ogels-vërdediging gebruik, om op .Thijssen af te gaap en te scoren. 12. flard werken beide partijen. De een om gelijk te maken, de ander om den voor sprong te bewaren. Bij Stormvogels valt v. d. Velde uit en wordt vervangen docr Van Pel. Ajax gaat tegen het einde verde digen. Vijf minuten voor het einde valt Ha mel uit. Deze wordt door ten Have ver vangen. Vlak voor het einde schiet Van Pel uit een kluwen van spelers net naast den paal. Dit is Stormvogels' laa'ste kans, want kort hierop klinkt het eindsignaal. Voor een zeer gering aantal toeschouwers stellen beide ploegen zirh volledig op. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, doch te weinig doordacht om succes op te leve ren. De eerste aanval der Rotterdammers daarentegen wordt reeds direct met een doelpunt bekroond als v. Asselt een voorzet van Muijsman in eigen doel schiet, 01. Nog voor de rust weet Homburg de partijen op gelijken voet te brengen, 11. Na de rust is Blauw-Wit eenigszins in de meerderheid en het gelukt v. d. Voorn, na goed solo-spel den Zebra's de leiding te ge ven, 21. De vreugde is van korten duur. want Mausen maakt met een hard schot van den linkervlegel af, gelijk. Eenige minuten voor het einde brengt de Excelsior-rechts- buiten goed op en weet na een scrimmage voor het B.-wit-doel Schindcler voor de derde maal te passeeren, 23. Kort hierop is> het tijd. Tel. Sparta was velledig, terwijl V. U. C. Lelieveld en v. d. Wild miste. De Hage naars speelden weer hun drie back systeem, welk systeem hun in dezen wed strijd noodlottig geworden is. De stevige Sparta-achterhoede had thans weinig moeite om het gevaar af te wenden. Boven dien zal als regel het systeem van 4 spelers in de voorhoede falen, indien de midden linie zoo slecht steunt, ais in dezen wed strijd het geval was, In de eerste helft speelde Van Gelder op de spilplaats en ook dit bleek een mislukking. Sparta ontwik kelde onmiddellijk een snel aanvalsspcl, waarbij vooral de linker vleugel Weber- Formenoy, uitstekend door Steeman ge steund, zich onderscheidde. Nadat enkele goede kansen verloren waren gegaan, -daaagde Kramer er in, Sparta 10 minuten voor de rust de leiding te geven. Enkele minuten later vergroote Formenoy fraai den voorsprong, terwijl dezelfde speler nog voor de rust een strafschop benutte, zoodat met 30 gedraaid werd. - Na de hervatting was Sparta aanvankelijk nog sterker, doch nadat Van Gelder op den rechtervleugel was gaan spelen, was V.U.C. herhaaldelijk gevaarlijk. Dill wist den ach terstand met een harden schuiver te ver kleinen (31). De Hagenaars hadden een tijdlang het beste van het spel, doch de Spartaansche achterhoede bleef de situatie verder meester. In de laatste minuten wist Kramer met een welgericht schot den eind stand op 41 te brengen. „Crt." Met veel moeite is H ,B. S. er in ge slaagd, voornamelijk door een opleving ;n rciddenlime en voorhoede even na den aan vang van de tweede helft, een overwinning op de Utrechtenaren te behalen. Er werd riet genoeg aangepakt bij de H.B.S.'ers, die ditmaal weer eens met' vier invallers in hef veld traden. En juist deze loomheid, die het spel der Hagenaars kenmerkte, werd voor hen noodlottig, doordat U.V.V. hier door reeds spoedig door Van Reenen, die door Denis werd onderschat, wist te doel punten. 01. Deze achterstand scheen H. B. S. nog niet voldoende te prikkelen. Een aanval, die het U.V.V.-doel althans werke lijk in gevaar bracht, was ver te zoeken. Wanneer er echter eindelijk een aanval komt, die van eenig doorzicht getuigt, dan hteft deze inderdaad succes, doordat Kuch- lin met een hard schot langs den Utsecht- schen doelverdediger scoort. 11. Na de hervatting heeft H. B. S. haar op stelling grondig herzien en Smeets is zelfs naar de middenlinie verhuisd. Deze wijzi ging is met zonder resultaat gebleven. Wel is waar waren de Utrechtenaren ook nu niet minder in het offensief dan voor de rust, doch hun aanvallen werden thans af gewisseld door die der Hagenaars, die de zaken wat energieker aanpakten. Dit had tot resultaat, dat Kuchlin na handig de Ulrec'ntsche achterhoede te zijn gepasseerd, zijn club de leiding wist te geven. Het Haagsche doel is daarop weer meer dere keeren in gevaar dan dat van U.V.V., doordat do Utrechtenaren hun aanvallen beter opzetten en afwerkten dan hun tegen standers. Het schieten laat echter aan beide zijden vaak te wensch.cn over. Een vergrijp in het beruchte gebied doet scheidsrechter Wey aan H.B.S. een strafschop toekennen, welke door de Hagenaars gretig wordt be nut, zoodat de wedstrijd ten slotte met 31 in het voordeel van H.B.S. eindigde. („N. v. d. D.") Met een flinke overwinning hebben de Hilversummers revanche genomen van de in de eerste helft van het seizoen geleden nederiaag tegen de H. F. C. Wij moeten eerlijk toegeven dat de over winning volop verdiend was, al drukken dc cijfers de meerderheid wel wat al te sterk uit. Het verschil berustte in hoofdzaak in schotvaardigheid van den wederzijdsche aanval. Deze liet bij de H. F. C.'ers nogal wat te wenschen over. Waa H. F. C. als eerste kiasser in Haar lem het rijk alleen had, viel dc onkomst van het publiek niet mede. Öe leiding berustte bij den Keer Caste- lijn. Wanneer de strijd beginnen gaat, blijkt dat H. F. C. wederom v. Haeren mist. Ket H. F. C.-elftal stelt zich nu als vylgt op: v, d. Meulen, Webcr, de Koning, de Jonge, v. Houten, Reuvekamp Gille, Loomans, Daniels, Miezerus, Sigmond, v. d, Berg. De Haarlemmers trappen af, maar al spoedig verhuist de bal naar de H. F. C.- helft. Ook hier retourneert een der backs. De Hilversum-doelverdediger wordt dan even aan den tand gevoeld, en hoewel ge vaarlijk, weet hij enkele malen door ver uitioopen te redden. De vleugels der Hilversummers brengen dikwijls uiterst snel op, zoodat de H. F. C.- verdediging voortdurend in actie is. Vooral \v eber onderbreekt herhaaldelijk, terwijl ook v. d. Meulen op de hem eigen wijze menigen aanval onschadelijk maakt. Ruim een kwartier is het spel verdeeld, als ein delijk Hilversum succes weet te boeken. De rechtsbuiten onderneemt een snelle rush, en besluit deze met een lage voor zet. De snel toeschietende linksbuiten trapt aan op fraaie wijze den bal ineens langs oen verrasten v. d. Meulen (1—0). Dit was werkelijk een keurig doelpunt. Miezerus kan ons ditmaal niet bekoren. Vooral zijn spelverdeeling is niet, dat wat van een midden-voor verwacht wordt. Ook zijn schot is heden ver te zoeken. Na afwisse- lende kansen weet toch H. F. C. gelijk te maken, na goed doorzetten van Daniels (11). De vreugde is echter kort van duur, want een vinnige Hilversum-uitval doet den bal o:i den linksbuiten belanden.. Deze rent met den bal naar binnen en hoewel v. d. Meulen den bal nog aanraakt, belandt oeze toch" achter hem (21). Vlak hierop krijgt de Kilversum-midvoor een eenigen kans, maar te lang aarzelen met schieten geeft Weber gelegenheid hem den bal te ontnemen. Een onverwacht schot van Sig mond weet va Rijn nog net tot hoekschop te tippen, welke op niet9 uitloopt. Nadat Miezerus voor de zooveelste maal misgeschoten heeft, en het H. F. C.-doel ook eenmaal ternauwernood ontkomt, breekt rust aan. Zoodra hervat is, ontwikkelt H. F. C. veel beter spel dan vóór rust. Succes laat nu ook niet lang op zich wachten. Miezerus is de man, die de H. F. C.-supporters doet juichen (22). Lang blijft deze stand niet gehandhaafd. Wanneer v. Houten op een gegeven oogenblik op minder geoorloofde wijze afhoudt, knjgt Hilversum een vrijen trap te nemen, ioe bal wordt goed voor doel geplaatst en een aanstormende half back van Hilversum trapt op onberispe lijke wijze in (32). De Hilversummers krijgen nu den smaak beet. Aanval op aan val wordt ondernomen en -met geregelde tussc'henpcozen wordt het 5—2, Vermeld dient inmiddels dat ook nog eenige malen tegen den paal werd geschoten. Bij H. F. C. speelt de Koning nu mid- voor. Herhaaldelijk breekt hij door, maar hij krijgt geen kans een behoorlijk schot te lossen. H. F. C. valt onstuimig aan, maar succes blijft uit. Kort voor iijd wederom een Hilversum-uitval. De rechtsbuiten zet hard voor en de midden-voor zorgt voor de rest. (6—2). Nog geeft H. F. C. niet op, en werkelijk denken wij, dat toch nog een derde tegenpunt komt, doch het schot van de Koning gaat juist over. Ook v. d. Berg krijgt nog een kans, maar het wordt hoek schop, die niets oplevert. Dan is het tijd, en heeft Hilversum welverdiend gewonnen. Hoewc! geen kampioens-spel vertoonend, mag het Huversum-elftal met eere genoemd worden. Alle spelers geven zich ten volle en wat vooral te hunner eere gezegd mag worden, zij vertoonen een fais spel. H. F. C. was niet zoo op dreef. Speciaal de aanval was zwak. Scheidsrechter Castelijn floot tof aller tevredenheid. Edo heeft in Zaandam tegen Z. F. C. een verdiende nederlaag geleden, hoewel erkend moet worden, dat Z. F. C. alles mee, en Edo alles tegenliep. De grootste handicap voor Edo was wel het terrein, dit was in een uiterst slechte toestand, hoewel zooals den heer v. d. Lee zeer juist opmerkte, er staat geen water op, dus er kan gespoeld v orden. Het terrein was echler zoo vet en zv. ear, dat de Edo-spelers er zich slechts met moeite op konden bewegen. Terwijl Z. F. C. zich er beter op thuis gevoelde en een goeden wedstrijd speelde. Toch kon het terrein alleen niet als een verontschuldiging gelden, want er werden dezen middag veel fouten gemaakt. De halflinie bleef vooral voor rust te veel achter, waardoor de voor) hoede to weinig steun kreeg. De linkervleu gel bad m het veel zwaarder als de rechter, toch werd er ie veel op links gespeeld. Daarbij kwam dat er te kort gespeeld werd. Een uitzondering maakte Kees Kuil, welke zich geweldig weerde. In doel speelde Meen- horst eveneens een goeden wedstrijd. Het spel van Z. F. C. stak hierbij gunstig af, zij speelde zooals met zulk een terrein geboden is, met forsche trappen. De invaller-keeper was uitstekend, van de backs blonk van 't Naar uit. De middenlinie steunden goed en de voorhoede wist van kansen gebruik te maken, loen na afloop de spelers het veld verheten, waren de meeste onkenbaar en de kiei nam wel de voornaamste plaats in van de clubkleuren. Den heer v. d. Lee kon ons niet bekoren, hij zag te weinig, voor rust had Z. F. C. twee penalty's moeten hebben, maar alleen de scheidsrechter zag het niet. Z. F. C. had invallers voor Kuiper, De Roer en Bakker, waarvoor invielen Rip, Klopper en De Maar. Z. F. C. stelde zich als volgt op: Z. F. C.: -.Rip, v. Roov, v. t Kaar, Haverlag, Klooper, De Maas, Lust, Hoogmoed, Breeuwer, Melchers, Colette, schot van Steffens, wist Rip wel raad, Weer lost Steffens een schot, dat in een boom te recht komt en tusschen de takken blijft han gen. Z. F. C. komt meer in den aanval en 't wordt gevaarlijk. Tanis moet uitvallen, voor wie J. v. d. Laan invalt. Edo ontworstelt zich aan den druk, maar het lukt niet, steeds staat er een been in den weg en het doel kan maar niet gevon den worden. Dan maakt v. d. Lee er een eind aan en heeft Z. F. C. verdiend gewon nen. Hoewel de Rotterdammers ten gevolge van de griep met een zeer gehavende ploeg verschenen, hadden zij in de eerste helft verreweg het beste van het spel. Het vrij vlotte open spel dat V.O.C. liet" zien, bracht het Spartaan-doel herhaaldelijk in gevaar, vooral ook doordat den beiden snellen vleugelspelers te veel vrijheid werd ge laten en Ohm lang niet trapvast was. Een kwartier na het begin maakte Dunk daarvan gebruik (0—1), maar even later maakte Kui kens gelijk. Wel stond de Spartaan-man buitenspel, doch hij kreeg het leer van een Rotterdammer toegespeeld, zoodat de bui tenspelpositie werd opgehevep. Na vele gemiste kansen aan beide zijden, wist Kort man andermaal V.O.C. de leiding te geven, maar een fraai doelpunt van Grobbe nivel leerde dien voorsprong weer. In de tweede helft is Spartaan tot kort voor het einde bijna voortdurend meer aan vallend geweest. Een uitval van V.O.C. werd Spartaan noodlottig, maar evenals voor de rust volgde de gelijkmaker direct daarop. Twintig minuten voor het einde gleed Wijn koop langs eenige V. O. C.'ers en scoorde het winnende -doelpunt. Fraai was de strijd niet. „Crt." Afdeeling L le 1 '3SSB Ajax 16 12 3 25 40 -11 56 S ormvogels 15 9 3 3 1 47 24 40 Sparta 14 7 i 6 15 33 29 1 07 D.FC, 14 6 3 5 15 40 42 07 t Gooi 15 7 2 6 16 46 40 06 Excelsior 14 5 3 6 13 29 33 0 93 V.U.C. 15 6 1 8 13 33 42 0 86 Blauw-Wit 15 6 1 8 13 26 36 0 86 R.C.H. 13 3 2 8 8 22 37 61 H.VV. 15 3 1 11 7 25 -47 45 2e klasse A Haarlem 15 9 4 2 22 37 20 1 46 West Frisia 13 7 2 16 26 24 23 Zeeburgia 14 7 2 4 17 36 26 121 K.F.C, 14 6 4 4 16 27 22 1 14 Alc. Victrix 14 7 2 5 16 38 32 1 14 Helder 14 5 3 6 13 34 47 0.92 V.V.A. 11 4 1 6 9 36 34 0 81 Bloemendaa 15 3 5 7 11 21 34 0 73 Kollandia 14 3 3 8 9 25 33 64 S oten 14 3 3 8 9 27 43 0 64 AFDEELING II le klasse. Feijenoord 13 9 2 2 20 56 20 1.53 H.B.S. 14 8 3 3 19 35 25 1.35 E.D.O. 15 8 4 3 20 42 21 1.33 Hilversum 16 7 6 3 20 41 27 1-.25 U.V.V. 15 6 4 5 16 32- -29 1.C6 Z.F.C. 14 5 3 6 13 34 43 0.92 De Spartaan 13 5 1 7 11 22- -37 0.84 H.F.C. 15 5 2 8 12 32- -40 0.80 V.O.C. 14 3 2 9 8 25 41 0.56 A.S.C. 13 1 1 11 3 18 54 0.23 3e klasse A. V.S.V. 9 8 0 1 16 28—8 1.77 Alphen 9 5 3 1 13 30- -9 1.44 Kennemers 8 4 1 3 9 17- -13 1.12 L.F.C. 8 4 1 3 9 20- -18 1.12 .Lugdunum 9 4 2 3 10 14—15 1.11 U.V.S. 7 2 0 5 4 10- -26 0.57 Hillinen 9 2 1 6 5 13- -34 0 55 T.H.B. 9 0 2 7 10- -20 0.22 E. D. 0.: C. v. d. Hurk, Perukel, Steffens, Tanis, J. Pefukel, C. v. d. Laan, Dinkla, S. v. d. Laan, Boeré, Kuil, Meenhorst. Daar Edo den toss gewonnen heeft, trapt F C. af en doet a! direct een gevaarlijke aanval, welke door Boeré wordt afgeslagen. Edo kan maar niet met het terrein overweg en weer komt Z. F. C. terug en scoort Mel chers hét eerste doelpunt. Een onverwacht schot van Tanis houdt Rip heel goed, maar dan loopt hij er door als Dinkla een schot in stuurt, dat van den onderkant van de lat ach ter hem valt. en in de klei blijft steken. Het spel is vlug en van beide kanten volgen de aanvallen elkaar op, met dit verschil, dat de aanvallen van Z, F. C. gevaarlijker waren. Nu de beide keepers eenige malen hebben moeten ingrijpen en Tanis alleen voor Rip net naast heeft geschoten, komt het 2de „oelpunt voor Z. F. C. door Melchers. Elk oogenblik denkt men dat Edo de achter stand zal verkleinen, maar Z. F. C. denkt er anders over en Breeuwer brengt met een nracht-kopbal den stand op 30. Dit prikkelt Edo, mar het wi! niet en eenige malen ont snapt het Z. F. C.-doel wonderlijk aan een doorboring en weer is het succes aan de andere kant, als Lust het vierde doelpunt maakte. Uit een hensbal maakt S. v. d. Laan een 'tegenpunt en brengt de stand op 41 Tn de tweede helft werd het niet veel beter en Edo kreeg geen kans om hei op te halen Een voorzet van Tanis door Perukel inge- seholen, vond ook a) 'ten genade. Het spel gaat weer van doel tot doek met een goed volgt: Eindelijk hebben de roodbroeken weer eens getoond, dat het hun ernst is en na de minder gunstige resultaten in de laatste wedstrijden werd thans op een der con currenten voor de eerste plaats een stevige overwinning behaald. Het spel van Haar lem was nu beter en vooral sneller en waar ook de voorhoede dc kunst om doel punten te maken, machtig bleek, werd Erdtsieck in het Alkmaria-doel vijfmaal gepasseerd. De belangstelling voor dezen wedstrijd was bijzonder groot en ook van uit Alkmaar waren talrijke supporters aan wezig om hun favorieten aan te mcodigen, toen de elftnllen zich opstelden. Haarlem was zonder de Gebrs. Iloutkooper. De be zoekers verschenen volledig. Haarlem kwam uit met: Stern, Van Daalen, Moolenaars, Dik, Bieshaar, Torringa, Dankelman, Brakel, Huisman, Levy, Onkenhout. Haarlem wint den toss, wat van weinig invloed was en de bezoekers trappen af. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem en Erdtsieck moet direct aan het werk. Brakel blijkt op de rechtsbinnenplaats goed op dreef en forceert door goed doorzetten een hoekschop. Dankelman plaatst den bal goed yoor het doel en met een keurigen kopbal opent Brakel 5 minuten na den aanvang de score. 10. De bezoekers komen dan beter op dreef en gced combineerend gaat de voorhoede, waarin ook nu de vleugelspe lers Bos en Elfring uitblinken, op Stern af. De Haarlemverdediging is gelukkig in goe den vorm al ontstaan eenige angstige momenten voor het Haarlem-doel en op fraaie wijze vaörkomt Stern eenmaal een zeker doelpunt. De aanvallen van de Haar lem-voorhoede hebben eenmaal succes, maar Ooms haalt den bal achter de doel lijn weg, wat den scheidsrechter ontgaat. Rust 1—0. Na de hervatting speelt bij de bezoekers Homan in de plaats van Boeschot, wat voor de tot rust goede verstandhouding geen verbetering bleek. Huisman weet spoe dig, na goed doorzetten een fraai doelpunt te maken, maar wanneer Mulders den achterstand tot 21 verkleind, wordt het spel te vurig en wordt de scheidsrechter genoodzaakt krachtig in te grijpen. Na een goeden aanval benut Huisman op fraaie wijze een center van Dankelman. 31. Haarlem is nu overwegend sterker en na een krachtigen aanval, werkt een achter speler den bal in eigen doel. 41. Hart- land raakt geblesseerd en valt uit, Ondanks den achterstand en de numerieke minder heid werken de bezoekers onvermoeid door en Elfring doet niettegenstaande de goede bewaking van Torringa en Moolenaars, zeer fraai werk. Haarlem blijft tot het einde sterker en Levy profiteert van een fout van Erdtsieck na een hard schot van Bies haar om den eindstand op 51 te brengen. Op het meer dan slechte terrein van V, V, A. heeft Schoten kans gezien om een overwinning uit de klei te sleepen. Het geheele elftal heeft uitstekend gewerkt. De voorhoede heeft vier zuivere doelpun ten gemaakt, maar tot ieders verbazing heeft de scheidsrechter er twee geanuleerd. Om twee uur blaast scheidsrechter Veld hoven beginnen V V A. is volledig. Scho ten heeft twee invallers en verschijnt als de Wif, Dona, Kleijn, Fabel, de Wit, Cyon, Eijkhoff, de Goede, Verkerk. Lohmann, Voskuil. Het is direct te zien. dat het veld zwaar te bespelen is. De eerste uitvallen zijn voor V. V. A. maar dezt strandden op de beide backs van Schoten Vooral Cyon verricht uitstekend werk. Dan komt de Schoten-voorhoede los, en de bal mee- sleepend uit de kfei, komen zij steeds ge vaarlijk opzetten Dan schiet Verkerk kei hard tegen de lat, de terugspringende bal belandt bij Voskuil, die met een keihard schot zijn club de leiding geeft, 0—1. V. V. A, pakt dan wat vuriger aan, maar de halfs van Schoten hebben er goed het oog in, zoodat hun aanvallen steeds worden onderbroken. Dan krijgt Voskuil den bal keurig toegespeeld en met een tam schot maakt hij Schoten s 2e doelpunt. Alzoo een nuttige voorsprong. Nog eenige uitvallen van V. A. en het is rusten. Na de thee zit direct V. V. A gevaarlijk voor het Scho- tendoel. Zij hebben geen geluk, als een keihard schot van de bovenlat in het veld springt. Dan zondigt? Dona in het straf schopgebied. De hieruit ontstane penalty, zet V. V. A. in een doelpunt om, 1—2. Dan pakt Scnoten nog eens flink aan. Verkerk neeft geen geluk met schieten, zijn scho ten, hoe goed ook, worden alle gestept, i-an het jatale oogenblik als Lobman een terugspringenden bal van de V. V. A.-kee- per opvangt en deze inschiet. Alle juichten reeas, maar de scheidsrechter geeft ten on- rec.ite buitenspel, een ware tegenvaller. 1 oen houden de Geel-zwarten stand en onder groote spanning komt het einde met 1—2 in het voordeel van Schoten. Zoo nog eenige. Schotenaren, en gij blijft voor de 2e klas behouden. Valt over t feit of Bloemendaal in deze ontmoeting een nederlaag verdiende mis schien te twisten, een dergelijk pak slaag verdienden de witten in elk geval niet. gelden zal een elftal zoo ongelukkig hebben gespeeld, als Bloemendaal Zondag aan dc Knuslaan en zelden ook zal een tegenpartij op een zoo gelukkige drie doelpunten zijn gekomen als dat gisteren het geval was.' °ver tweeën wordt begonnen. Bloe mendaal is aanvankelijk in de meerderheid. Voorloopig kan Zeeburgia er blijkbaar maar niet mkomen. Als door een wonder ont- snapt het Amsterdamsche doel eenige kee ren aan een doorboring. Zelfs wanneer de doelyerdediger reeds is gepasseerd, komt het ieder nog van -»en binnenkant van den paal m het veld terug, De niet zoo talrijke Zeeburgia-aanvallen leveren meestal goed gerichte en harde schoten op, welke echter allen worden Ge stopt. Na een half uur spelen zet de Amster damsche linksbuiten een reeds eenige deri. meters buiten 'net speelveld geweest zijnden bai voor en heeft de rechtbinncn weinig moeite in te schieten. De scheidsrechter kende, zonder de grensrechters te raadple gen, het doelpunt toe volgens hem, om dat de Bloemendaal-doelverdediger niet had geappelleerd: 1—0. Voorwaar een fraaie uitlegging. Eenigszins ontmoedigt speelt Bloemen daal verder. Met ongewijzigden stand wordt gedraaid. Iir de Itweede helft is Bloemendaal weer gerpimen lijd aanvallend. Het spel wordt' eender te kort gehouden en steeds kunnpn de Zeeburgia-verdedigers het spel verplaat sen: Ook de Amsterdamsche bezoeken aan oen Bloemendaal keeper leveren geen suc ces op. Een half uur na de hervatting "raakt Bloe- menaaals spil voor het doel ..den^ bal ver keerd en deze rolt in den uitersten hoek van hef Bloemendaal-doel: 02. Niet lang hierna maakt de Amsterdam sche mid-Voor een uitstekend normaal doel punt is Bloemendaal een geslagen team. Scheidsrechter Hauber zag zoo goed als niets en floot bijna uitsluitend alleen op appelleeren, hetgeen vrij goed met zün scheidsrechterlijke opvattingen overeen kwam. De Amstesdamsche spelers schenen hem AFD. 1. Vereemgingen BL. WIT D.FC, 'T GOOI AJAX a R. C, H. SPARTA STORM. EXCEL V.U. Ci BLAUW WIT DJ*.C. A J AX H. V. V.» R. CH. STORMVOGELS... EXCELSIOR V.U.C lil 2-1 2-6 0-1 1-5 4-1 2-1 2-3 5-1 6-4 1-2 5-0 2-7 1 3—2 2—0 6-2 0-4 1-1 4-2 2-2 6—3 4-1 5-0 3-1 6-0 2-3 4-1 3- 0 1-1 1-3 2-5 2-3 1-6 4-3 1-3 2-2 2-3 3-0 0-3 2-1 1-6 1—4 6-0 1-3 5-0 5 -3 0-1 2-1 0—3 2-2 4-1 2-1 4—4 3-0 1-2 l-i 3-2 4-1 0-3 3-3 1-0 3-2 4-2 1-2 1-2 3-4 4-3 1-3 i—i 1 1 co I 3-2 1-3 AFD. II. Vereemgingen H. F. C. A. S. C. E.D.O. w H-t 1 FEIJEN. V, O. C. H.B. S SPART lii 2-1 2—0 2-6 0-4 4-2 2-2 1-2 1-2 A.S.C* E.D.O. HILVERSUM 4-4 i«i 2—5 1-2 0-3 1—3 1-5 2-10 6-1 '3-3 3-1 5-1 4-1 5-0 4-0 2-3 6-1 i-i 2- 2 0-2 4-2 4-0 FEIJENOORD 6-2 i-i i~i 2-4 6-2 11-1 6-2 V.O.C. 0-2 1-5 0-6 3-5 4-1 0-2 5—3 0- 2 0—0 0-1 i-i 2-1 3-1 5—1 SPARTAAN 0—3 3-1 0-1 3-4 4-3 2-2 0-1 6-3 1-1 4—0 2-1 i i 1-2 1-1 Z.F.C. 3—2 2-0 4-1 4-4 1-7 2-4 wat dit betreft uitstekend te k?nnen. In tusschen had. de wedstrijd geen onaan- genaam verloop en werd er in uistekende verstandhouding gespeeld. R. C. H. II is op het goecle pad blijven voortgaan en klopte gisteren het weliswaar zwakke Raoiditas II met 4—0. Het elftal speelde met invallers voor Gras, Muller en ITempe, die goed vervairgen werden door Kos, Roeltsema en van Es. Reeds eenige minuten na den aanvang scoorde Roelfsema met een boogschot, dat den Rap-keeper e enigszins verraste. Hoewel voor de rust voortau-end aanvallend, wisten de R. C. IL- voorwaartsen toch geen enkel doelpunt meer te maken, dank zij ook het sublieme werk van de Rap.-achterhoede de keeper incluis. Na de hervatting werd weer direct aan gepakt en wederom scoort Roelfsema, thans echter met een fo-midsbcl hard schat. Hoe de Weespenaren werken, c'e R. C .H.-ach- terheede geeft geen enkele kans om hei Kos ook maar eenigszins lastig te maken. Daarentegen heeft zijn confrater aan de overzijde vrijwel gedurig handen vol werk. Toch is het zijn schuld, dat Kuyt met een zacht trapje no. 3 scoort en als dan een maal een der backs den bal uit een corner in de lucht' wegslaat, benut Ruys de toe gestane penalty, waarmede de stand op 40 komt. De Geus krijigt dan nog een paar maal een prachtkans de score te ver- hoogen, doch zijn schot faalt ditmaal. AU het einde dan aanbreekt, hebben de R. C, H. ers verdiend gewonnen. Tegen Spartaan II in Amsterdam a.s. Zondag kan nu de beslissing om het kam pioenschap vallen. Dan nog eens extra aan gepakt R. C. H.'ers! De E. D. O.-reserves hebben de meer derheid moeten erkennen van het sterke Blauw-Wit II. Waaronder we verschillende oud-eerste elftal spelers opmerkten, zooals Mazurel, Vega, Lietzen en Dorenbosch, Het E. D. O.-'elftal was compleet als volgt; Nijgh, Zoet, Zwart, Drijer, Mcllema, Breems, Swart, Riebeek, J. Oome, H. 'Oome, v. d. Water. Het begint met een overwicht der be zoekers, die een geweldige druk uitoefenen op het E. D. O.-doel, doch Nijgh is in prachtvorm en laat zich voorloopig niet passeeren. Zelfs weet hij een penalty op schitterende wijze te keeren, Bij een plot selinge uitval weet E. D. O. de leiding te nemen. 10. Even daarna weet Blauw-Wit de verdiende gelijkmaker te scoren Rust 1—1. Na de thee zijn de Blauw-Witters weer het eerst in den aanval. Spoedig weten zij den stand tot 1—3 op te voeren. Terwijl Nijgh meer verschillende schoten keurig heeft gestopt. Dan weet Mollema, die inmiddels in de voorhoede is gaan spelen, met een welgeplaatst schot den achterstand te ver kleinen. 23. Haarlem 2 heeft in Alkmaar een kostbaar -untje laten zitten. Het lukte ditmaal niet bijzonder en de combinatie wilde niet vlot ien. Een fout van den kider, die een zuiver doelpunt van Van Daalen annuleerde was wel van beslissenden invloed op den. uitslag. Haarlem II kwam uit met: Hoebtn, Cats, Langendam, Henneman, Balen Blanken, Murir.ger, Borghouts, Klerk, Groeneveld, Van Daalen, W. Maas. Voor de rust een gelijk opgaand spel. Aan beide zijden mist men eenige kansen en met blanken stand komt de rust. In de'tweede helit nemen de gastheeren de, leiding, wan neer, na een hoekschop de bal onhoudbaar wordt ingekopt. Borghouts weet spoedig, met een scherp schot vanaf den vleugel ge lijk te maken. Een achterspeler van Alk- maria wordt dan zóó in het nauw gebracht, dat hij in eigen doel trapt, (1—2). Van Daa len scoort dan een derde doelpunt, dat ech ter ten onrechte wordt geannuleerd. In do laatste minuten is de Haarlemverdediging cr even uit en met een houdbaar schot wordt -oeben gepasseerd. Einde 22. Uifslagèn ban Zondag IA Bennebroek—R.C.H. 3 uitgesteld Haarlem 3H.F.C. 4 42 1B R.C.H. 4Stormveld 05 H.F.C. 3Hillegom uitgesteld Kennemers 2I.V.O. I0 Schoten 2Haarl. Vet. 43 2A D.O.A.Aurora 2 131 Haarlem 5Spaarnestad 24 Stormvogels 3—R.C.H. 5 42 Zandvoort 3T.H.B. 2 4o 2B Rippetda—Hillinen 2 30 2C V.O.G.Haarlem 6 61 HoofddorpH.G.S.C. uitgesteld 2D Aurora 3Schoten 3 22 V.V.H. 2—V.S.V. 3 5—1 3A I.V.O. 2—D.W.O. 0—5 Spaarnevogels 2—Ripperda 3 uitgesteld Roode DuivelsBennebroek 2 29 3B Hillegom 3—Swastika 10 3C D.S.K. 2Datniaten uitgesteld R.C.H. 9Soaarnevogels 3E D.W.O. 2—D.I.O. 4 3F Swastika 2Hoofddorp 2 0—3 6—2 0—4 17—1 3H Bloemendaal 5T.H.B. 4 WESTELIJKE AFDEELING. Ie klasse. A Hilversum: HilversumBloemendaal 10 Den Haag: H. O, C,T. O. G. O, 20 B Heemstede: M. H. C.f—Amsterdam 0—2 Den Haag: H. D. M,—Utrecht11—0 2de klasse. A Den Haag: Houtri^stH. O. C. II 51 Rotterdam: Victoria IID.St.H.C. 21 B Bloemendaal: Bl.daal IIA'dam IIB. 11 Amsterdam: AmateureA'dam IIA 0—2 C Den Haag: Haagsch Lyc.M, H. C. II 19 Westelijke le klassf N A'dam: HerculesSwift 22 Z Rotterdam: VeloxDeetos 14 Overgangsklasse. A Laren: De GooiersK. V. D31 B Amsterdam: Ready TekcaEendr. 41 Amsterdam: O, S. C. AHaarlem 52 Z Den Haag: H. B. S.—Vitesse (H.) 2—2 Den Haag: H. S. VA. L. 06—1 Westelijke 2e klasse. A Hilversum: Excelsior IIOlympia 33 B Haarlem: Haarlem IIAllen Weerb. 15 C Amsterdam: Swift IISport 64 D Amsterdam: D.D.V. IIK. ZaancL II 32 E A'dam:N DeskaExcelsa 63 F Den Haag: H.K.V. II—Fluks III 100 Leiden: S. D. O.—Vitesse II (L.) 5—0 DE M. H. C. VERLIEST VAN AMSTERDAM (0—2) EN DAARMEDE DE KANS OP HET KAMPIOENSCHAP. Reeds kort na den aanvang waren de M. ;1. C.-enthousiasten bang te moede, wat er stond te gebeuren. Want nauwelijks was dc bal aan het rollen gebracht of Katte moest reeds zijn werk verrichten en dat ging maar zoo zoo. Jannink was hem reeds gépasséerd, doch Deenink kan nog op het allerlaatste moment redden. Dit hachelijke moment deed het zenuwgestel dér thuisclub, dat toch al niet gewoon functioneerde (hier toch stond: het kampioenschap als inzet!), er niet beter op worden. De be'de backs, Fraser en Dee- nik, anders een te prefereeren stickvast backstel,, sloegen hopeloos in de lucht. In de middenlinie schutterde Vunderink som mige momenten heel aardiig achter den bal. En in de voorhoede lukte het ook al niet. Daarbij kwam dan nog, of was het misschien de oorzaak, dat de bezoekers onmiddellijk eea uitstekend spel ontplooiden. Duson zette zijn voorhoede herhaaldelijk tot wer ken aan en niet zonder succes. Keurig com binatiespel gaf het binnentrio. Na een kwar tier spel ens lag het elftal der thuisclub nog steeds uit elkaar met tegenover zich een team, dat sloot als een bus. Waarom er toen geen goals zijn ontstaan, zal een onopgeloste vraag blijven. Maar gelukkig kwam er ken tering. Modlich hield het hoofd koel en trachtte het verloren verband weer terug ie brengen. Langzamerhand en individueel her stelden zich de Musschen na 't zoo slechte begin. Visser 't Hooft bracht enkele keeren zeer keurig op, U'-.t een zijner voorzetten schoot v. d. Po Hl hard in, doch Hardebeck stopte d bal. Hubrecht had direct daarop pech, toen hij tegen den doelpaal schoot. In de middenlinie begint ook Bran,d! zich te roeren en heel vaak ziet men gebeuren, dat de vleugel Ras-Jannink door hem in bedwang wordt gehouden. De backs blijven nog onzeker; een hunner tracht dit door enneodig forsch spel_ie vergoeden. Amster dam behoudt nog wel het beste van het speli, doch ook de aanvallen der M. H. C. worden gevaarlijker. In de Amsterdamsche achterhoede bleek echter dé Waal een bui tengewoon tactisch speler te zijn. Op keu rige wijze onderschepte hij menig ballete. Als de Musschenbacks le ver opdringen, komt een plotseling hard geslagen bal hen verrassen. V. d. Veen haalt den bal nog juist voor den cornerlijn en schiet met een boogschot hoog in doel. 01. Een fraai maar ook gelukkig doelpunt! Dit schudt de Musschen eerst recht wakker. Enthousiast, te enthousiast zelfs, vallen zij aan. Maar pal staat de verdediging; geen bal komt daar doorheen; Hardebeck kriigt slechts enkele te bewerken. Jannink zet dan goed door, komt na veie kronkelingen voor Katte, die zich even daarna gepasseerd ziet. 02. M. H. C. spant zich rtot het uiterste in, maar vindt steeds en steeds 'die onoverkomelijke achterhoede. Dan is het half-time. M.H.C. begint met haar opstelling te wij zigen; v. d. Poll verhuist in de hall-linie, Bland wordt in de voorhoede geplaatst. Het lijkt een verbetering, want onmiddellijk trek ken die Musschen van leer. Maar bijna heel Amsterdam verdedigt, Elk cogenblik denkt men, dat M.H.C. haar achterstand zal' ver kleinen, doch steeds wordt weggewerkt. Bij de Amsterdamsche aanvallen passen de backs vaak met succes de off-side regel tóe. De partijen wegen nu tegen elkaar op met zoo nu en dan een periode van overwicht van een hunner. Zoo stopte Katte eens een venijnig schot in den benedenhoek, terwijl Hardebeck een rush onderbrak door tijdig uitioopen. Eenige scholen van v. d. Poll en Mingels gaan naast. Aan beide zijden worden verschillende corners genomen, doch deze brengen geen verand'ering. Het einde komt met ongewijzigden stand en brengt Amsterdam een verdiende overwinning en daarbij bijna zeker het afdeelingskampioen- schup. Bloemendaal verschijnt weer met het vol gende elftal in het veld: deel; v. Breemen; achter: v. Beugen, Bik en Hut; midden: Miiller van Czernicki, Geyl en Dryver; voor: Kop, Westerman, Garp, de Visser, Theysse. Hilversum is zich haar laatste kans wel bewust en loopt direct hard van stapel. Een ccrner-regen is hiervan het gevolg. De mees- tenë worden echter slecht genomen en kun nen dloor Kop, die ondanks een lange rust periode het hockeyen niet verleerd is, wor den onderschept. In dc Bloemendaalsche voorhoede wil het echter niet naar wensch. Het spelpeil staat cp een zeer middelmatig niveau en doet erg Flollands aan. v. Beugen, Bik en Hut hebben de Hilversumsche voor- hoedie vrijwel in hun macht, zoodat er bijna geen kansen kunnen ontstaan. Aan dpn an deren kant verricht Ceuvel een schitterend staaltje als hij een bal, door de Visser in den rechterhoek geplaatst, nog weet corner te tippen. Meestentijds echter blijven de beide aanvals liniën stuiten op de verdedi gingen. Met die rust is de score nog steeds blank. Direct na rust pakt Bloemendaal de zaak jes enthousiast aan en moet de thuisclub direct alle zeilen bijzetten. Bloemendaal is sterk in de meerderheid en dringt Hilver sum geheel op eigen helft. Een schot van Westerman knalt tegen den paal. De Hil versumsche spil v. d. Wall Bake toonde zich weer hersteld te hebben; zijn spel ver deden en handig opstellen bij vijandelijke aanvallen, waren nu weer aanwezig. Bij de gasten valt Müller van Czernicki op, die volkomen de geheele linkerwing in bedwang kan houden. Nog slechts enkele minuten waren te spelen, toen Hilversum eén aanval ondernam. Er ontstaat eenig gewijfel bij het Bloemendaalsche doel, even later rolt de bal kalmpjes over de doellijn. 10. Even later wordt het einde aan gekondigd en heeft Bloemendaal wel is waar onverdiend verloren, maar is ondertusschen iedere kans cp kampioenschap kwijt. Met een geanimeerde wedstrijd besloot Blcemendiaal II het seizoen met een gelijk spel. Voor de rust wogen de partijen vrij wel tegen a'likaar op. Beide elftallen onder vinden nog al eens last als de bal door het hobbelige veld onberekenbare sprongetjes maakt. Rust komt met 00. Na de rust is Bloemendaal meest in den aanval geweest, Geruimen tijd werd op de Amsterdam-helft gespeeld, doch hielden de backs de tanden opeen en zuiverden steeds het terrein. Toch weet Gunning aan Bloe mendaal de leiding te bezorgen. 10. Even voor tijd ontstaat uit een algemeen misver stand bij de Bloemendalers de gelijkmaker. 11. Niet lang daarna wordt het einde aangekondigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6