Maria-Stichting DE SPAARNEBANK Mexico-avond. lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek Agenda 27 Januari Opgedragen. De zwijntjesjagers. Pastoor J. P. Reynenberg naar Heerlen vertrokken. Aanrijding. Diefstal. DE SPAAPNWnnnFRSTRAAT- VEREENIGING Een etaiage-wedstrijd. Voorjaar. Jubileum. Personalia. De H. E. B. A. Een medaille van H.M. de K.mingin. TOONEEL. Houdt Maandagavond, 31 Januari, PARAAT GEBLEKEN MUZIEK. Eerste uitvoering der „Mij. tot Be vordering der Toonkunst." Besmettingsgevaar. G. J. K. Alg. R.-K- Propaganda Club, afd. „St. Joseph." Franciscus-Oratovium GEMEENTERAAD. ATHLFTIEK. R K. AthletieRcliib „Excelsior". BURGERLIJKE STAND. VRAGENBUS. 102 102 995/g 10113/18 66 1 62i/a 1771/, 227 593/4 1723/4 171 Hz 233 233 89 244 245 173 158 158 I57i/8b 123 2063/4 3»43/4 383 155«/w 7 V2 39 '/8 38«/7 689 380 170 117 435 432 4271/a 427 454 452 3361/3 335 175 1 173 in3/. 1131/a 200 1981/a V f. C. O. 195 193 265 263 362 127 124 971/a 48 dei/. Wisselkoersen en koersen van Banknapier. 26 JANUARI KOERS 3ERLÏJN i PARUS Vvv BRUSSEL. ;v V WEENEN j LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO a i BAZEL NEW-YORK", a i ROME «a a PRAAG WARSCHAU 59.35 9:90 34:80 35.20 12.141/1 66.80 66.65 63.64 48.22 2.50Vi 10.75 7.45 27.50 59 30l/o 988*/a 34,82*/8 35 32* j, 12.133/4 66.82* 66 65 63.971 /a 48 401/a 2.50 a/w 10.74 7.4U/2 28.— LAATSTE NIEUWS. Uit den Vee- en Vleeschhandel. Onderhoud tusschen v. Hindenburg en Dr. Marx. Vliegtuig met waarnemer verongelukt. Ontwapeningsvoorstel in Denemarken verworpen. Riccioti Garribaldi naar Noord-Amerika! De griep in Europa. Portefeuille met inteekenlijsten teruggevonden. Japan weigert interventie- Sneeuw in den Eiffel. Sociëteit „St. Bavo" Esperanto 8 uur Woningbouwvereen-ging Bloemenhof" 8 uur Cursus R.-K. Vrouwenbond 8 uur „Proza en Poëzie'' 8 uur Geloof en Wetenschap kwart over 8 uur Vioolonderwijs 3 uur. St. Josephsgezellengebouw Janss'raat 59 Praatavond Ontwikkélingsclub „Sini Justinos" half 9 uur Repetitie Rede rijkers „St. Genesius" 8 uur. R.-K. Militairen-Vereeniging, Zoeterstraat 14 R.-K. V.V. ..T. Y. B. B." 7 uur R.-K V.V. „Victrix" 8 uur. Paterskerk, Nieuwe Groenmarkt 2e Con ferentie voor niet-Katholieken over „St. Franciscus van Assisi" kwart over 8 uur. Toinzaal Café Brinkmann, Groote Markt Lezing Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del 88 uur. Gem. Concertgebouw Ledenconcert „H. 0- V." kwart over 8 uur. Raadhuis Heemstede Vergadering Ge meenteraad 8 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur Kleine Tberesia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straat 36. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo" Smedestr 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur. 's middags van 35 uur, s avonds van half 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9H 12 uur R.K Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes Bloembofstraat 1 Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbemiddelingsbureau van bet Sint Ftanciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89!4 uur R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo' Smedestraat 23 Van 810 uur -p Maandag-, Woenstdag- en Vrijdag avond. R.K. Leeszaal en Uitleeubibliotheek. Jansstraat.49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur. be- hal'. e des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 nur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Martbavereeniging Bloemhofstraat 1 Zondags en Woensdags van 810 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Tel 11671 St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Aanviagen om versterkende middelen voor arme zieken de- S E V. Maan dag van 23 uur. Donderdag van 12 uur R K Kraamverzorging van de Derde Orde St Franciscus. Aanvragen ook voor tot Mèvr Coebergh, Ged Oude Gracht 74. Dinsdags van -23 trur R.K. Reclasseeringsvereeniding afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint in- centiusvereeniging, N Groenmarkt 22 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNFLVERBAND, Centrale Post Telef 15151 en verder bij de leden, te kennen aan bet rwart schild met wit kruis aan den' huisgevel REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE. Telefoon 12685 (bij geen gehoor 19392] fn verband met den Mexico-avond in de Gem Concertzaal op Maandag 31 Januari a-s.. .wordt tBans een strooibiljet verspreid, waarop vermeld word' de medewerk ng van een klein koor [4 Capella) onder lei ding van den heer Olivier Koop te Over- veen, terwijl, zooals men reeds weet, als spreker zal optreden de heer F. Wahlen. Thans zijn ook de adressen vastgesteld, waar kaarten gratis verkrijgbaar zijn en wel: Par. St. An'onius: firma Brom, Krocht, DonJerdrg en Vrijdag. Par. St. Joseph: Patronaat, Vrijdagavond 310. Zondag na de Hoogmis. Par. O. L. Vrouw: Patronaat Koningsteyn- straat, Zondag en na de Hoogmis. Vrij dagavond 710. Par S'. Jan: Patronaat Teylerplein. Vrij dagavond 810. Zondag na de H. Mis in den Toren, Par. St. Bavo: Patronaat Westergracbt, Vrijdagavond 89. Zondag na de Hoogmis Par.* H. Hart: Bibliotheek naast de Kerk, Vrijdagavond 89. Zon lag na de Hoogmis. Par. H. Elis. en Barb en St. Liduina- 2a'echi»ir.uskamer de la Reystraat Vrijd^g- .vond van 7.309. Zondag ia de Hoogmis Alsmede voor zoover voorradig,. Maan 'ag 31 Jan.: Bureau St. Bavo. Maandag avond aan de zaal. GEHOORD EN GEZIEN. Vendu. Ondanks lawaaierig gedoe en druk ge- "raat, nerveus keuren en bieden en roeze moezige bedrijvigheid, geeft een openbare erkooo'ng vaak een eenigszins w.eemoe- igen, somberen indruk. Dikwijls och is ittere noodzaak dc directe aanleiding tof en vendu, is men er toe gedwongen, heeft ïen het venduhuis als laats e toevlucht ekezen, om te ontkomen aan dreigen- en financ'eeUn ondergang, om noodzake- ike gelden te bekomen, om niet. na econo- aischen tegenslag, door een niet begrijpend n daardoor onbarmhartig publiek te wor sen nagewezen: „velen, die nog geld van hem krijgen". fn het verkooplokaal zien velen hun neubelen en eigendommen, waaraan men jehecht, die lief zijn geworden door jaren- ang bezit, door traditie, door herinnering, n vreemde handen verdwijnen, die bet ge tochte niet kennen en het niet met piëteit uilen onderhouden. 1 Die zware, neerdrukkende, naargeestige temming ligt vooral op een opeubare ver knoping :n de B^nk van Leemng De voor verpen, die onder wie weet welke om' tandigheden zijl beleend en niet binnen ien vastges elden termijn ingelost, gaan laar aan den meest biedende; oven Natuurlijk, niet alle voorwerpen spreken in een drama, van armoede cn ontbé- ing. Misschien zijn er boeken, s eraden d. ondeT, cie naar de Bank zijn gebracht m den eigenaars een daad van plezier te -arschaffen, om iets te bezi ten, wat bun van meer waarde was. Maar er zijn ook ringen, armbanden, paar'snccren, die sprc- i ken van bittere noodzaak en armoede, ar moede die te pijnlijker is, omdat zij vroe ger welstand was; er zijn stukken tafelzil ver aardewerk, kos bare miniaturen, die getuigen van vergane grootheid en rijkdom die in nood verkeerde; er zijn horloges, welke beleend zijn door een man, wiens goede wil en arbeidzaamheid de moeilijke tijdsomstandigheden niet kon bedwingen; kleedingstukken, mantels, kindergoederen, die onttrokken werden aan een reeds schrale garderobe, werden er gebracht en niet teruggehaald, omdat de eerste levens behoefte van den mensch voedsel is. Zoo zijn er vele' voorwerpen, die getuigen zijn geweest van levensstrijd en levenstragiek. Die donkere achtergrond van de verkoo- ping in de Bank van Leening rijst te som berder op door de onverschillige houding ven het publiek. Het bestaat, als op alle verkoopingen, uit twee gedeelten: de koo- pers, die wach'en op hetgeen van hun ga ding is, de kijkers die geen plan tot koo- pen hébben en de gelegenheid als tijdver drijf gebruiken. Alleen als er een bijzonder mooi stuk ter tafel komt. dat drie, vier liefhebbers e'kaar trach'en af te vangen, wordt de belangstelling iets grooter. De ambtenaren zijn mogelijk nog onver schilliger; de sieraden en kleedingsukken zeggen hun evenveel als de planken van den vloer. Zij schrijven en verkoopen om dat het hun plicht is; gewoon'e stompt af en zij hebben in hun beroep misschien reeds zooveel ellende, lichtzinnigheid en wanhoop meegemaakt. De agent van politie staat er bij om dc orde *e bewaren, die niet wordt verstQord, en ziet op zijn horloge, cf zjjn tijd nog niet om is. Door het Provinciaal bestuur van Noord- Holland is aan de heeren firma H. W. Jaartsma te Lichtenvoorde en A. J, Schoolderman te Heemstede, leden van de N.V. De Geruischlooze Weg te Heemstede, opgedragen het onderhoud, de verbetering en de asphalteering van den weg Huigen- dijk langs Rustenburg naar Urseny Door de recherche is aangehouden S. S. koopman alhier, verdacht van diefstal van een rijwiel uit een pakhuis in de Zoete straat. Het rijwiel is opgespoord. Reeds vermeldden wij Maapdag, dat de ZeerEerw. heer pastoor J. P. Reynenberg O.F.M., het ziekenhuis St. Joannes de Deo verlaten heeft. Vandaag is Z.Eerw. naar Heerlen vertrokken, om daar, zooals men weet, eenigen tijd te verblijven tot herstel zijner gezondheid. Gisterenavond 7 uur had op de Kenne- merbrug een aanrijding plaats tusscben een luxe-auto en een vracht-auto. De oorzaak was, dat de luxe-auto te veel links hield' De vrachtauto werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De los werkman A. B. is alhier door de -echerche aangehouden, als verdacht van diefstal van een juweelen ring. De ring was ontvreemd ten nadeele van zijn patroon W. D. te Heemstede, die de verkoopingen houdt in Westrust." Het sieraad was be leend in de Stads bank van leening, waar het is opgespoord. B. heeft dép diefstal békend. Op de gisteravond gehouden ledenverga dering der Spaarnwouderstraat-vereeniging is als commissaris gekozen de heer Fibbe. Besloten is een etalage wedstrijd binnen 8 weken te houden, waarvoor een commis sie is benoemd, die spoedig hoopt gereed te zijn met de voorbereidende werkzaam heden. Gezien de animo die ér heerschte on der de aanwezige leden, belooft deze winkel-week een grOot succes te worden Door eenige leden werd aan het bestum gevraagd hoe het staat met de asphaltee ring. Na een gezellige, zakelijke vergadering gehouden te hebben, Vverd deze te 11 uur gesloten. Het buitengewoon zachte winterweer doet rondom de natuur reeds ontwaken Bij de bloemisten wordt het dikke dek van de Hyacinthen reeds losgemaakt. Ook som mige Narcissen steken reeds door het dek zelfs tulpen komen hier en daar te voor schijn. Op Woensdag, 2 Februari a.s. hoope de heer C. Gardenier het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in betrekking trad bij de firma W, Oostwald, Kleine Hout straat, hoek Gasthuisyst, als behanger, stoffeerder en matrassenmaker. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling ont breken. Te Utrecht is Maandag f.1 met lof Ge promoveerd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde de heer F. W. Nvhoff, leeraar aan het Christelijk Lyceum alhier. Voor de wedstrijden, te houden op de Banketbakkerij-tentoonstelling (2029 Mei in het Brongebouw té Haarlem) heeft H.M. de Koningin van Haar belangstelling doen blijken door het schenken van een zilve ren medaille. Dokter Klaus. Blijspel in 5 bedrijven van Adolph L'Arronge. N.V. Schouw tooneeL Het was jammer dat het Schouwtooneel met „Dokter Klaus" gisteravond voor zulk een slecht bezette schouwburgzaal moest op treden. Lange rijen onbezette plaatsen, veriaten log's maakten een killen indruk, maar de spelers hebben zicb door dat gebrek aan belangstelling dapper heengeslagen en „Dokter Klaus" met alle verve en charme gespeeld, die dit blijspel eigen is. De Dr. Klaus" van Ko van Dijk was su bliem en zijn partne-s deden voor bet mee- rendeel voor hem niet onder, Niet het minst vermelding verdienen de kleinere rollen, die in goede handen bleken. Kostelijke figuren waren e' bij. Decors en costumes uit 1850 het stuk 'speeld in dien tijd - wa-cn goed verzo gd. Alleen men las in 1850 geen couranten waarin advertenties vóórkwamen voor supe rieure automerken 1927. De weinige toeschouwers toonden zich zeer dankbaar. i Vele malen moest „gebaald" worden. j vrij voor de PROTJe.STVliKGAUfc.KlMG I tegen de Kerkvervolging >n Mexico. 42941 Zoo behoort dan het triduum, gehouden door den ZeerEerw. Pater F. L. Esser O. E. S. A., voor de leden der R.-K. Sportvereni gingen, in Haarlem en Omstreken, weer tot het verleden. En vraagt ge mij: „Is het triduum ge slaagd?", dan moet ik met een volmondig „ja" beantwoorden. Gedurende de drie oefeningen toch zijn de Roomsche Voetballers in groote getale aan wezig geweest in de Mariakapel der Eerw. Zusters in de Koningstraat; hun aantal was zelfs zoo groot, dat velen met een staan plaats moesten tevreden zijn. Dit stemt ongetwijfeld tot blijdschap en dankbaarheid, daar gedurende deze dagen cnomstootelijk het bewijs geleverd is, dat onze Roomsche Haarlemsche Voetballers hun geestelijke ontwikkeling niet ten achtci stellen bij hun lichamelijke. Was het dan ook te verwonderen, dat er een zeer opgewekte stemming heerschti onder de vele deelnemers/aan het gemeen schappelijk ontbijt Zondagochtend in de R.-K Mil. Vereeniging? Ook de „tafelreden" van den voorzitter, den heer H. N. Smits en den adviseur, pater Esser, getuigden van blijdschap en voldoe ning over het welslagen van het triduum, en pater Esser zinspeelde er in zijn en thousiasme reeds op, dat over eenigen tijd de Kathedraal noodig zal zijn om alle Ka tholieke voetballers te bergen. Een woord van dank aan degenen, die het triduum zoo schitterend hielpen slagen maj dan ook niet achterwege blijven. En dan noem ik in de eerste plaats onzen Adviseur pater Esser, die in zijn kort adviseurschap reeds alle harten der Roomsche sportbe oefenaren gewonnen heeft. Ook de Eerw Zusters uit de Koningstraat, die haar kapel belangeloos afstonden; het echtpaar Schut, die hun nachtrust opofferden om het ontbiji te verzorgen, de deelnemers uit Hillegom Zandvoort, Heemstede en Haarlem, aller Hartelijk bedankt! Het volgend jaar rekenen wij ook weer op U 1 H. VAN TURNHOUT Spaanschevaartstraat 9C Schoten. Brahms Requiem. Bach Cantate no. 57. Te vieren dc herinnering aan den man, die de aid. Haarlem van „Toonkunst" naar het punt bracht, daf zij in deze stad wel niet meer zal overtreffen ziedaar de strekking van deze uitvoering Men mocht gelooven,' reed= nu 't gemis te voelen van dèn altoos ijverenden Orest D. Emrik, die naast de haast boventnenschelijke inspanning, in Haar lem een koor op de been te helpen houden en de enorme moeite die hij aan de voorbereiding dei Toonkunstconcerten besteedde., nog als volijveVig lid trouw zijn plaats op het podium innam, ten voorbeeld aan allen die een groote taak op hun schouders.némen.: Hem te eeren bracht men thans de uit voering van „ein deutsches Requiem". Voor zoover ik me herinner, kan Brahms onze afdeeling met heel. dankbaar zijn voor het zeer veelvoudig uitvoeren zijner groote koorwerken Afgezien van het: speciaal ge beuren, Orest; D. Emrik tg herdenken, mocht; er dus reden .te.oyer zijn, een tjuitengemeene belangstelling voor dit grootsche koorwerk te verwachten. Wie Zoo dacht, kwam be drogen uit Wel vernam ik dat de generale repetitie zeer druk werd bezocht, maar op de uitvoering zelf was 't leeger dan ooit in de zaal. Van de zijde van 't publiek is dit onbe grijpelijk. Na net moderne orkest-raffine- ment, waarvan wij nu toch zeker de exal tatie hebben gehoord sinds Debussy, is het oogenblik gekomen, zonder bevooroordeeling de kunst te beluisteren van den man, wien naast overmatige vereermg der zijnen geen verguizing in welken vorm ook gespaard bleet De onverkwikkelijke historie van dit pro en contra kan men in een boekje nalezen, maar zóó obiectief vermogen wij thans wel te oordeelen, dat de wording van dit „Deut sche Requiem", zooals trouwens die van 't geheele oeuvre van Brahms, van enorme beteekems is geweest voor de ontwikkeling der muziek na de zeventiger jaren. Zonder dit onderwerp tn den breede te willen uit spinnen, mogen we toch vragen wat is er eigenlijk in deze tr.uziek verouderd Wel te verstaan in den zin. dat het haar thans aan groote uitwerking mangelt Een enkele plaats te noemen, houdt als 't ware 'f ant woord op deze vraag in. Het is daar, waar in deel V de eerste gezonde doorvoering der fuga „Herr. du bist würdig zu nehmen Preis und Ehr' ten einde is en we op de manier van Mendelssohn de zaak verder zien af gehandeld, Wel moeten we gul bekennen, da' de groote fuga tn III („Der Gerechten See- len sind in Gottes Hand") ons bij het lezen der partituur nog steeds'beter bevredigt dan bij 'f aanhoören. Zelfs Brahms' paladijn Hans- lick voelde zich hier als reed hij in dolle vaart door een spoorwegtunnel. Zou dit deel niet te redden zijn door 't heele orgelpunt op D maar zoo vaag mogelijk aan te duiden? Dit stukie Duitsche filosofie komt ons (sit venia verbo) nogal belachelijk voor. Onge lukkig faalden de tenoren, die al reeds bij 't inleidend deel zeer aameclitig deden, thans bij den opzet van de dux geheel en al, zoodat de comes der alten voor wie niet de partituur volgde, al heel zonderling een uitwerking had De tenoren waren trouwen.-, heel op- vallend m de minderheid. De gewraakte plaats der fuga in V kwam zoodoende in nog ongunstiger licht te staan. Bij „und sind ge- schaffen" hoorde men m 't geheel mets bij „zu nehmen Preis und Ehre" leek 't haast, een kraaiend kindje Ik zeg dit allerminst om de zaak zoo ongunstig mogelijk voor te stellen, maar veeleer, om te trachten, ver betering te brengen waar zij hoog noodig is. De enkele zeer goede krachten, die bij de tenoren staan, kunnen alleen niet tegen koor en orkest optornen Zoo was de dirigent ver standig genoeg, bij „den du hast alle dingen geschaffen" hier de alten te lateh meezingen, voorzoover deze met zelf ui occupatie waren. En dit elkaar helpen kwam nog menigmaal voor. De weinigen die de tenorpartij ver zorgden mogen althans de voldoening smaken een muzikaal gebeuren als deze uitvoering te hebben mogelijk gemaakt, zij 't dan met ongewone inspanning hunnerzijds, en wij brengen hun daarvoor gaarne hulde. Brahms voegde naast de zes deelen nog een zevende in, dat als no, 5 tot uitvoering komt. Het is de plaats die ons door de hoog edele zangkunst van Mevrouw Noordewier- Reddingius in nooit te verflauwen herinnering zal blijven. Ons werd het, als legde milde moederhand zich laving brengend op koort sig voorhoofd als sloot zij het door tranen verduisterd oog van wie waant het leven niet meer te kunnen dragen- Zoo waren er velen in de zaal en zij werden tot dé meest geluk kigen. Tom Denij's kon ons later meer en béter voldoen in Bach's cantate „Selig ist der Mann" niet bij zijn eer,, te „selig, selig" waar het legato-zingen werd tot een week staccato, maar veeleer in de aria „Ja, ich kan die Feinde schlagen". Als later Mevrouw Noordewie'r's gezongen gebed „Ach Jesu, mache mir den Himmel offen" in vervulling ging, mochten de aanwezigen een moment Bij ijuig getruu van Mijnhnrdi'S Kéeipijn- tabietten voorkomt yij besmetting, daar deze tabletten mond en keri zuivtren van alle smet- stol.en. Buisje 30 ct. Ilacon 0 ct. nog in stille vereering bijeenblijven maar dan eindelijk ging uit de zaal zulk een blijde jubel op, als wij nog zelden beleefden Dat de onverwelkte schoonheid harer stem Aaltje Noordewier in staar blijft stellen haar hooge kunst onder de menschen te brengen, begrijpen wij als een geschenk van den Hemel, die, als Messchaert heenging, ons met opeens alles wilde ontnemen. Dezer dagen werd in 't Patronaatsgebouw de Jaarvergadering gehouden van dc afdee ling St. Jozef der Alg. R.K. Prop. Club. Nadat de vcorzilter, de hcerH. Holt, dc vergadering geopend had en eenige mede- deelingen had gedaan omtrent de opge richte bibliotheek, werd 't jaarverslag voor gelezen, waarvan wij het volgende memoree- ren: De groote pers-propaganda heeft niet alleen enkele nieuwe abonné's maar ook veel ervaring geschonken. Door den onver- móeiden ijver van vele huisbezoekers mocht de Prop. club vele resultaten boeken, waar van er eenige genoemd worden. Eenige tjjd geleden werd er 'n commissie benoemd, belast met de oprichting van 'n bibliotheek. Aan den ijver van die comirissie is 't te danken, dat we thans beschikken oyèr 'n groote hoeveelheid zuiver godsdien stige lectuur niet alleen, maar ook ontspan ningslectuur met 'n godsdienstige st-ekking De Eerwaarde AÖviseur kap. Voorham richt te op 19 Nov. 'n clubje op van jongens uit bezochte gezinnen, die Dinsdags en Vrijdags avonds nuttig en aangenaam beziggehouden worden. We meenen, dat de R.K. Prop. club „St. Joseph" tevreden mag zijn en spreken den wensch uit, dat ze met Gods hulp in het 'aar 1927 nog maar vele resultaten mag bereiken. Uitvoering In het Concertgebouw, Ket Oratorium door desi Romeinschen priester Licinio Refice ter eere van den H, Franciscus gecomponeerd, is gisteren in hét Concertgebouw te Amsterdam met succes uitgevoerd Deze uitvoering was al leen toegankelijk voor leden der Derde Orde. Dc herhaling, op Vrijdag a.s., is voojj eenieder toegankelijk. Deze tweede uitvoering zal op verzoek van den directeur det R. K. Oratorium-ver- eeniging, Theo v. d. Bijl, die het werk instudeerde en Wonsdag dirigeerde, on der leiding staan van den componist. Hedenavond wordt nog een extra-repe titie in het gebouw der St. Josephgezel- leiïvereniging gehouden, mede onder lei ding van den prister-componist. Refice is te Rome koorleider aan de Marja-Maggiore-basiliek en leeraar aan de Pauselijke Muziekschool. Aan het Koninklijk Conservatorium van Cecilia (de oorspronke lijke Pauselijke Muziekacademie) behaalde Refice het doctoraat in de Gewijde Weten schappen. Refice schreef vele missen, waarvan er voor eenige jaren geleden reeds een vijf tal in Amsterdam door het zangkoor der Duifjeskerk onder leiding van 01. Koop Zijn geïntroduceerd. Van deze missen zijn dé Choralis-Mis voor 3 st. mannenkoor mei unisono-zang, de M'e.ssa (Bertarelli), de: Regina Martyrum-Mis, beidé voor 3 st. g. mengd koor en de Theresia-Mis voor 4ï ,st. gemengd, koor, allen met "orgelbege leiding, reeds zeer bekend geworden én prijken al op het repertoire van vele zangkoren. Refise schreef 7 Oratoria. De laatst ge componeerde biervan is: Trittico Frances- cano (Franciscaansche Triptiek). Dit werk bestaat uit 3 deelen: I. Het bruiloftsfeest. (1. De H. Wonden en III De dood en de ver heerlijking Hét veréischt eert groot koor én orkest, benevens vier solisten. De Fran- cisbus-partij is voor tenor gecomponeerd. Aan bovengenoemdeuitvoering werken behalve het koor der vereeniging mede: Louis van Tulder, tenor, mevr. Jo van. TJzerVincent sopraan; Jac. Ordeman, tenor, D. Ineen Soet, bas, en het versterkt ''aarlemsch Orkest. Op het werk en de uitvoering ervan ko men wij nader terug. Woensdagmiddag le half twee vergaderde de raad der gemeente Haarlem, Onder voorzitterschan van den burgemeester, den heer Maarschalk. Afwezig de heeren Kuenen en de Zeeuw. Bij den aanvang der vergadering doet de secretaris mededecling van het overlii- den van den heer H. v. d Berg, oud-lid van Jen raad DeV OOR7TTTER wijdt eenige woorden aan de nagedachtenis van den overledene. Waar het geheele leven van den over- 1 fijne zich kenmerkte door eenvoud, wil wil spr. niet uitwijden over het arbeidzaam leven van den heer v. d. Berg, doch alleen rfroote waardeerinji daarvoor uitspreken. Zijn nagedachtenis zal 'tpeds in groote 'vaardeering bü den raad blijven. Deze woorden wórden staande aange hoord, r Dc vergadering duurt vóorl. Opger. 17 Juni 19*>0. Secr. Zomervnartlda. Qefenlokaal: U.I. O.-school, Jacobs'raat 2. lederen Donderdagavond van 7.3010.30 voor senioren en van 7.309 uur voor Vn joren, Zooals de leden reeds weten zou er binnenkort een onderlinge veldloop gehou den worden. Deze zal plaats vinden op Zondag 6 Februari a.s., des namiddags om 3 uur, nabij „Kraantje Lek" te Overveen. De veldloop gaat over een afstand van olm. 5 K. M„ en wel als volgt: start; „KraantjeLek", P-iinlustweg, Zanderij vaart, warte pad, Viaduct, Blinkert (31/f, K.M.) daarna richting Zandvoort met keer- niint op den 'weg; finish „Kraantiie Lek". Tevens is hieraan verbonden het clibkam- pioenschap 1927, Ondertrouwd: 26 Januari, A. W. v. Drnsik en T. v. Stipriaan. Getrouwd: 26 Januari, D. v. Dijk en C. M J. Coopmans. H. J. Schinkel en W, C. v. d. Horst. Geboren: 23 Januari, z. van N. Koning- de Winter. 25 Januari z, van J, Scheelings-Velhuizen. Overleden:' 25 Januari, A., 2 j., d. v. J. W. v. Houwelingen, Kamperlaan. F, Moerkerk, 86 j., Hagestraat, Vr. Ik woon in Schoten én wefk in Haar- 'ènr. Ik verdien f 1610, ben gehuwd en heb 'een kinderen. Hoeveel belasting moet ik 'n Schoten en li".eveel in Haarlem beta len over 1Q261927? Antw.: In Schoten 69.30. (Mondelings deelden wij u mede 79.30, maar d't was foutief berekendl: en in Haarlem J 21- 5% Nederlanc, 1919 IOII/4 JOll/a 6% Nederland 1923 Nederl 1917 995/8 4J4 N 1 1926 B. 96»/ie 969/16 b% N.-l. 1923 D.. !0113/i6 291/4 Oude Vaart dito Gem Eigend. Mij „Nederland".. Scheepvaart-Unie 182i/2 Rotterd Lioyd 167 b 2271/2 Oude Boot 100 100 b Holl Stoomboot lurgens gew. Nederl Kunstzijde Maecubee 97i/2 971/2 Holl Kunstzijde 851/a Koloniale Bank Indische Bank t723/4 Cert. Handel Mij... Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon O tie 1551/3 Marine comm. 16 Marine pref. 6*51/4 Java Cultuur 3791/3 Vorstenlanden 1821/4 1821/, Actions ^id Poerwoderjo Senembah A'dam Rubber 3281/4 327 Allied Sumatra Deli Bat. Rubber Dordtsche Petr. Southern Raila Union 164i/4 162 Ecioi c LAATSTE KOERS Priizen van ƒ70: 72 202 232 403 500 531 544 553 609 786 875 952 1251 1235 1353 1375 1396 1425 1505 1527 1583 1620 1621* 1645 1834 1875 1910 2134 2192 226' 2305 2324 2436 2452 2487 2o09 2556 2567 2702 2871 2385 3074 3198 3273 3290 3339 3528 3530 3893. 3959 3938 4150 4179 4186 4262 4503 4599 461. 4107 4611 4630 4680 4684 4753 4S02 4819 4840 5086 5107 5113 5225 5346 5507 5716 5741 6141 6240 63<8 6380 63,'-4 6-170 5717 6865 6896 «6901 6943 6947 7122. 7285 7353 7369 7392 7418 7471 7615 7662 7737 7816 7S28 7854 8001 8064 8229 8372 8442 84n4 8486 8493 8520 8580 8688 8713 8730 8826 8868 9145 9214 9215 9410 9524 9623 9758 9884 9904 10004 10023 10300 44*2 STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdrn :f> Januari 5e Klasse 7e Liist Hocee prijzen* 3116 12472 1500 2852 10507 1000. 388 10206 12947 4UU. 3989 4899 10122 15315 200. Op 3 Febr; a.s. zal te Utrecht een verga dering gehouden worden van vertegenwoor digers van den Ned. Bond van Veehande laren, den Ned. Grossiersbond en andere bij den Vee- en Vleeschhandél betrokken organisaties, tert einde zoo mogelijk te ge raken tot de oprichting van een bestuur ders-genootschap voor de behartiging der algemeene Belangen. BERLIJN, 26 Jan. Officieel wordt ge meld: de Rijkspresident ontving van morgen den Riikskanseljer Dr. Marx. Deze bracht den Rijkspresident op de hoogte van zijn tot dusver gevoerde onderhandelingen met de voor de Kabinetevorming in aanmerking komende fracties. PARIJS, 26 Jan. Nabij Crétei! Is een vliegtuig brandend naar beneden gestort. De vlieger kon zich met een parachute redden. De waarnemer kwam in de vlaromen om. OSLO, 26 Jan. Het Storting heeft giste ren met 33 stemmen tegen verworpen het ontwapeningsvoorstel der arbeiderspartijen. Een ander voorstel dier partijen, om de militaire uitgaven te verminderen tot 25 willioen werd met 106 tegen 39 stemmen verworpen, PARIJS, 26 Jan. Reciotti Garribaldi heelt afgezien van zijn plan om zich naar Zwit serland fe begeven. Heden morgen heeft hij zich via Havre naar N.-Amerika begeven, waar zijn bróer»Peppino woont4 GENêVE, 26 Jan. Het officieel communi qué van de afdeeling Gezondheidsdienst van den Volkenbond met betrekking tot de griep-epidemie meldt, dat in Bulgarije de epidemie'in Sofia, Burgas, Starazagora en Nicopolis, 'n zachtaardig karakter draagt, Denemarken breidt zich de grieD vooral 10397 10658 10741 10795 '0879 10008 10958 11009 11088 1I3''3 11415 11624 11722 11743 11751 11760 11865 11923 12030 12010' 12100 12'05 12130 12166 1217! 12257 12292 12333 12354 12575 12681 12717 12755 12757 13243 13282 13324 13369 13510 13599 13657 13686 13739 13865 13902 13929 13953 14077 14186 14374 14386 14426 14524 14606 14631 14634 14670 14727 14852 15043 15067 15179 15264 15528 15531 15587 15589 15636 15697 15948 16159 16322 16424 16462 167S0 16827 16839 16841 16907 16939 16971 16984 17015 17052 17065 17088 17211 17273 17327 17339 17380 17452 17459 17471 17504 17522 18083 18174 18295 18497 18577 18652 18668 18856 18858 13887 18901 18912 18996 19184 19220 19356 19419 19593 19700 19892 19959 19976 19992 20052 20114 20215 20241 20286 20301 20758 20313 20829 NIETEN: 23 63 103 107 215 218 25r 379 390 399 428 449 474 502 524 526 530 538 548 557 573 610 677 734 746 789 800 813 824 850 '51 947 1046 1048 1070 1134 1198 1284 1313 1404 1439 1493 1517 1572 1632 1638 1654 1694 1698 1700 1717 1729 1741 1763 1779 1781' 1801 1955 1965 "66 1982 1993 2145 2147 2169 2214 2238 2268 2335 2457 2464 2467 2470 2488 2614 2649 26,56 2742 2763 2818 2845 2848 2j62 2880 2888 2899 2910 2964 3038 3043 3054 3075 3109 3119 3157 3163 3167 3183 3216 3240 3247 3277 3298 -3309 3330 3357 33S0 :*'0 3434 3447 3473! 3498 3523 355e 3583 3630 3638 3602 3738 3750 3758 3759 3847 3865 39511 3960 3961 4005 4007 4023 4105 4227; 4243 4323 4388 4401 4415 4429 4-F9 4502 4516 4530 4544 4562 4571 4;90 4605 4637 4651 4765 4772 4786 48731 4915 4918 4071 4980 4989 5005 50951 5096 5101 5102 5138 5150 5182 5201; 5291 5293 5374 5392 5498 5530 5669 5701 5718 5757 5832 5840 5859 5*73 5895 5970 598? 5985 6032 6061 6107; 6111 6148 6152 6228 6238 6270 635S 6359 6363 6399 6575 65,85 6641 6702 6710 6721 6738 6749 6765 6855 6879 6°35 6966 698b 7003 7005 7059 7>8S 7129 7143 7158 7105 7251 7267 7 26S! 7274 7294 7313 7323 7349 7372 74151 7439 7444 7489 7539 7549 7635 7^68; 7696 7704 7751 7779 7784 7842 7'49j 78C.3 7875 7015 7016 70?5 7947 7Jf-5j 8056 8104 8105 8110 8128 8'47 8224; 8243 8208 8307 8327 8331 83=0 8313 8460 8544 8549 8553 8564 8638 8658 8698 8796 8812 8846 8932 90n3 9014 905Q 9081 9089 9001 9105 9137 9192 9?'3 9245 9281 92°0 9347 0369 0416 9450 9458 -9548 9595 9644 9673.«, 97Q5 9509 9841 9847 988? 4)868 OS70 -0014 9"90 100?0 10014 10056 10136 10142 .1#? 10331 10357 10275 10^93 1-0311 10312 tO.*» 10352 10300 10413 10510 10561 10579 ,10<f9' 10630 10644 10669 10696 10706 10735 108?6 10836 10863 10869 1001? 10016 10019 10O52 11006 11096 11110 11125 11139 11164 1U°~ 11106 11217 11336 11765 11-347 11357 11302 11480 11491 11501 11534 11545 11".3 1164SJ 11649 11660 1170.3, 117.37 11741 1176.3 1177.8 11804 11826 11864 11885 11901 11995 12024 1206.5 13079 171*3 12167 1?703 1771? I2?i4 17739 1?7io 17742 12?6Q 12'84 17794 12.302 12331 12.34.3 12.364 17.380 17.308 1743.3 17 137 12442 17450 1?537 178.31 12670 17740 12749 17788 17875 17844 1798.3 1?030 17081 12082 1200.3 1.3007 1.3073 13066 13112 13717 1?7?1 13784 1.3758 13773 1.3785 1.3.344 1.3358 1338? 13-400 1.3445 131=0 13463 1348.3 13*84 13107 1?c=n 13668 13745 13786 13771 13786 13831 1.3846 1385? 1387Q 13n?6 13901 14O01 1403f 140U1 14007 141?1 14165 14i«0 14713 1430J 14374 14334 14354 14380 14307 14413 14415 14438 14.501 14814 1487? 14801 148(16 1467? 1460? 1460,3 14775 1474? 14840 I486? 14=>og 14070 140«4 140(16 18(14? 18O49 1807(1 151?9 4=1=3 1=184 1=737 1=7=9 18773 18780 1=309 J8361 15471 15547 1=8-19 1=577 15503 1=73(5 1=7,37 1=771 1=774 1=700 1=807 15836 1=844 16Q61 15808 1=044 1=074 15006 160KO 16096 16088 161?1 16'3? 16168 16183 16188 16?84 16370 16310 16374 164?1 16446 16467 1*499 16=01 165?n 16=64 16=?0 1667? 16636 16646 46669 466<? 46678 16778 46319 160=9 160=0 IfiRO* 1fiO20 16083 46O01 4707? 17086 17087 17103 17171 17178 17137 17143 1716? 1731? J7?=5 17774 17788 17.304 17313 17346 1749S (7136 17415 174=7 174=8 17479 1749Q 17=86 17=69 17691 176?9 17677 17673 17747 1776S 17772 17.801 17803 178,35 178=8 1788= 17013 17078 19008 18954 19103 1970S 19?00 19?;6 19?8fi 19310 1940? 18417 194?1 19=?9 18=96 496=6 19704 18706 187?3 1877= 18776 18739 1980? 18841 19049 198=7 1887? 15S<\3 190?R 18C65 19074 19(18? 1OO10 10930 10O79 13(187 10006 10107 10155 19166 10176 10170 10156 101O0 10?75 10747 10374 1034? ;i.?=? 10330 4 (176.3 10375 10457 1060,5 10649 106=3 14*08 10721 10728 107°4 ig796 10814 10978 109.33 1P946 109 7 4 0080 4(104? 1OOO0 70O08 71170 70318 20300 20310 20391 20520 20537 20556 20585 20637 20647 20551 20656 20692 2"710 20736 20799 207Q0 70817 20931 20946 20948 20-958 2nf65 ?0976 20996 5e Klasse 6e Li'=t: 10.516 m.z. 19513: 19532 met 70 m.z. 19572 met f 70. te Kopenhagen uit. In Nederland heerscht de griep algemeen, doch neemt -te Amster dam, Den Haag en Rotterdam af. In Spanje vermindert het aantal sterfgevallen vooral te Madrid, Valencia, San Sebastian, Bilbao en Saragossa. In Lithauen breidt de griep zich een weinig uit. In Schotland komt de ziekte niet voor. AMSTERDAM, 26 Jrn. Wij vermelden dezer dagen, dat een portefeuille met blan co inteekenlijste# van de Vereeniging „Park- herstellingsoorden" zoek was. Thans be richt het bestuur dier vereeniging ons, dat de portefeuille zich weer in z'n bezit be vindt, zoodat de waarschuwing tegen intee- kening als vervallen kan worden beschouwd. "LONDEN 26 Jan. De Daily-Express meldt uit Tokio, dat de Minister van bui- landsche zaken definit'ef de Britschc voor stellen om Japansche troepen te Shanghai te landen, heeft afgewezen. KEULEN, 26 Jan. De KöH Voikszeit**ng meldt, dat in den Eiffel groote hoeveelhe den sneeuw gevallen ziin. Hier en daar l!gt de sneeuw 1 M. hoog. Het verkeer wordt vele otaatsen helemmerxL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2