liWATTA5^ iDat's KWATTA KASSIER EN G0MM1SSI0NNAIR IN EFFECTEN G. F. H. PASTOOR - HAARLEM VOLLE MELK REEPEN Mexfco-avond. DE SPAARNEBANK BEVERWIJK. HOOFDDORP. Slechts een merk kan aan de spits staan ZANDVOORT. VELSEN. HAARLEMMERMEER. HALFWEG. BEVERWIJK. BLOEMEND AAL. HEEMSTEDE. Diefstal. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. DE PLANNEN VOOR EEN TUINDORP IN HAARLEMMERMEER. De Griep. Opgedragen. Jubileum. 102 102 9 9ü/8 101"/|6 »oi»/16 29» /4 66 62»/, 177»/4 182i/3 227l!t 227 233 233 07 */a 97»/t 85l/2 89 244 245 158 158 I57l/ab 123 383 39'/8 38*/7 685»/4 689 182»/4 182»/3 170 117 435 432 427»/a 427 454 452 328»/4 327 336*/a 335 175 1 173 1133/4 H3»/2 200 198»/, V 1. C. O 195 193 265 263 362 - 127 124 164»/4 162 48 46* Wisselkoersen en koersen van R»"Irnapier. 59.30 PARIJS 9.90 BRUSSEL. 34.85 35.20 LONDEN 12.14 STOCKHOLM 66.80 KOPENHAGEN 66.65 OSLO 64.05 BAZEL 48.20 NEW-YORK 2.503/8 ROME 0-80 PRAAG 7 45 WARSCHAU 27.50 3989 4899 10122 15315 200. 42 1243 1304 1912 '..36 8570 8705 15073 !00, TOONEEL. R.-K. Kiesverceaiging. Ia de |rooie btopagandavergadering, welke a.s. Maan dag wordt gehouden, zal Is spreker optre den de heer J. H. L. von Frijtag Drabbe, wethouder vaa Amsterdam, met als onder- Werp: „De Roomsche Gemeentepoliiek." „Stillen Omgang." Gisterenavond ver gaderde het Genootschap „Stillen Omgang", in het K. S. A. gebouw, onder voorzitter schap van den heer C. G. v. Baar. Door secretaris en penningmeester werden de /aarverslagen uitgebracht. Het bleek, dat de afdeeling thans 350 leden telt. De rekening sloot met een batig saldo van 28.68. Beide functionaris sen ontvingen van den voorzitter harte lijke dankwoorden voor hun arbeid. Bij de hierna volgende bestuursverkie zing, werd de heer Nic. Tervoort als be stuurslid gekozen. Medegedeeld werd, dat de tocht dit jaar zal plaats hebben in den nacht van 19 op 20 Maart. Op Donderdag 3 Maart zal in het K.S.A.- 'gebouw een groote propagandavergadering worden gehouden De bekende bariton zanger, den heer Joh. Nelis, alsmede het knapenkoor van den heer Trompert en het kwartet, zullen den avond opluisteren, ter wijl de geestelijk adviseur, de HoogEerw. Heer Deken Lucassen, het geestelijk ge deelte zal verzorgen. Medegedeeld werd voorts, dat verzocht Is. om de H. Mis in de Kerk te Amsterdam, om 4 uur te doen aanvangen, inplaats van om half 5. Ook is aan het hoofdbestuur ver zocht de beschikking te mogen krijgen over één van deze drie kerken: de St. Ni- eolaaskerk, St. Jozefkerk of de kerk aan de Haarlemmerstraat (De PPosthoorn). Besloten werd op 7 Februari een H. Mis te laten opdragen voor de zielerust van wijlen Deken Waare. In November zal een H. Mis worden opgedragen voor de •verleden leden. Een langdurige discussie ontspon zich over de reisgelegenheid. Met het oog op de hooge kosten besloot de vergadering geen gebruik te maken van een extra trein. Besloten werd met de twee plaatselijke kapiteins te onderhandelen over het huren Van booten. Na de rondvraag hield de Geestelijke 'Adviseur een korte toespraak, waarna de Terga&ering werd gesloten. „Sl, Raphael." Dinsdag 25 Januari hield St. Raphael haar feestavond, tevens her denkend het 10-jarig bestaan. Dc voorzitter opende deze feeslvergadering en heette al len welkom, in het bijzonder den Geestelij ken Adviseur, den Zeereerw. heer Pastoo* P. F. Soepnei, den heer P. Heijlker en de besturen der zuster-afdeelingen. Met vreugde, aldus de voorz. kunnen wij heden ons 10-jarig bestaan herdenken, om dat de eensgezindheid en samenwe-king tus- schen bestuur en leden op het oogenb'ik nog even goed is als voorheen. Steeds hebben de leden getoond mede te leven met den Bond door hun groote deelname aan Bondsdagen cn -verschillende vergaderingen elders. Doch niet alleen onze mannen maar ook onze vrouwen en jonge dochters hebben getoond steeds mede te leven met St. Raphael door met ons op te trekken naar de Bondsdagen. Na eenige opwekkende woo-den gaf de voorzitter het woord aan den secretaris die een uitvoerig verslag gaf, een taak hem ten .volle toe vertrouwd. Vanaf de oprichting van het correspon dentschap, September 1912, toen dit bestond uit 2 leden n.l. de heeren H. Koning als correspondent en P. Burger als lidi tot aan het 10 jarig bestaan werd alles door den secretaris zeer nauwkeurig weergegeven. Volkens dit verslag jubileerden met de af deeling de heeren D. Veldman, voorzitter, ,W. v. d. Vlugt, J. Burger en A. v. d. Meer Een zeer luid applaus ging op toen de secretaris mededeelde dat ook de Geeste lijke Adviseur, de Zeer Eerw heer Pastoo» P. F. Soepnel eveneens met de afdeeling jubileerde. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den spreker den heer J. Helleman», Bonds voorzitter. Spr. wenschte op de eerste piaats de af deeling geluk en sprak zijn voldoening uit, dat deze kleine, maar uitgestrekte afdeeling reeds bij haar vijf-jarig bestaan in haar uit gestrekt rayon alle Katholieken in St Raphael vereenigd had. en dit steeds heeft kunnen handhaven. Verder hield spr. een gloedvolle rede waa-in dc vakorganisatie in haar doel en werken, vanaf haar ontstaan werd uiteengezet. Duidelijk werd aangetoond de noodzakelijkheid van de R.K. Vakorgani satie. Spr. eindigde met een aansporing steeds te blijven strijden voor de Bond „St, Raphaêl" en ons'R.K. Geloof. Daarna werden door den Geestelijk Ad viseur nog eenige opwekkende woorden ge sproken. Ook den heer Heijlker sprak eenige waar- deerende woorden. Na de pauze werd opgevoerd „Toch nog 'n snee door den neus", blijspel in twee he il-ijven. De spelers vervulden hun rollen goed en deden de aanwezigen dikwijls scha teren van het lachen. De tombola ten bate van het Mgr. Mut- saers-oord bracht 20. op en de vlaggetjes- verkoop voor hetzelfde doel 10.80.. Hierna bleef men nog eenige oogenblikken gezellig bijéén bij de muziek van den Jazz band „The Funy Fellows". Een woord van hulde aan den heer P. de Groot voor de fraaie ve-siering in de zaal aangebracht, is hier op zijn plaats. HEEMSKERK. Stille Omgang. Dinsdag hield 't ge nootschap van den Stillen Omgang zijn jaar vergadering De voorzitter opende met gebed en sprak z'n teleurstelling uit over de lachte opkomst, wat spreker weet aan den drukken vergadertijd en de heerschende griep. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van de algemee- ne vergadering, welke in Amsterdam in 't ge bouw v.d. Werkende Stand op 13 Februari Zal gehouden worden. Volgde 't jaarverslag van den secretaris. *t Aantal leden bedroeg op 1 jan. '27 243. Aan de bedevaart naar A'dan: namen deel 200 personen, naar Alkmaar 70 leden 't Verslag werd onder applaus goedgekeurd. Uit de boeken van den jDenmngmeetter ble ken de ontvangsten te bedragen 316.95, de uitgaven een even groot bedrag, zoodat er geen saldo was Na onderzoek bleek alles m de beste orde, waarna ook dit verslag de goedkeuring mocht verwerven- l Hierna kwam aan de orde de boottocht. De voorzitter bracht m herinnering de te geringe bootruimte bij den tocht van het vo rig iaar Het bestuur zal trachten dit jaar hierin te voorzien, zoo noodig door het huren van twee booten Misschien zal dan de prijs eemgszins hoo- Het bestuur stelde voor, het vrij mandaat te verleenen om naar omstandigheden te han delen. De heer Dekker vroeg, of er per trein geen gelegenheid zou bestaan. He» bestuur stond hiertegen afwijzend, aangezien zoo van bidden geen sprake kan Zijn. De heer Mok wou toch informaties inwin nen naar de kosten van 'n trein. De vergadering sprak zich dan unaniem uit voor den tocht per boot. Het bestuur werd dan de gevraagde volmacht verleend. Bij de verkiezing van leden voor het be stuur werden gekozen de heeren Meyer, Jac. Beentjes en J. Smit, allen aftredend. De heer van Zon zag gaarne, dat de leden allen geconvoceerd werden. Het bestuur acht te dit niet zoo noodig, aangezien aan 't houden der vergadering altijd voldoende bekendheid wordt gegeven. Nog werd mededeeling gedaan, dat op de volgende vergadering door 'n spreker 'n pro- pagandarede zal worden gehouden. Hierna sluiting. Onderling Hulpbetoon. Maandag 14 Februari, geeft Onderling'» Mannenkoor, wederom een uitvoering in Hotel Zomer- lust. Voor deze gelegenheid is de welwil lende medewerking verzocht, van de man dolineclub „Mignou." Ook het tooneelge- zelschap bestaande uit de leden van het mannenkoor, zullen dezen avond wederom voor het voetlicht treden met het kluchtspel „Terug uit de Congo" en de „Verstrooide Notaris". Besmettelijke ziekte. In de week van 16 tot 23 Januari zijn alhier 7 gevallen van roodvonk voo-gevallen. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn alhier 3 gevallen van roodvonk voorgevallen. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Coöp. Landbouwvereeniging alhier. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week heelt zich alhier 1 geval van butk- typhus voorgedaan. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopcn week is alhier 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphtheritis geconstateerd. Diefstal van verwarmingsbuizen en over gordijnen. De vorige week werden jfan een in aanbouw zijnde villa te Overveen 160 meter ijzeren verwarmingsbuizen ont vreemd, bij lengten van 5 A 5% meter. Ze bestaan uit 40 meter duims, 30 meter 1% duims, 30 meter 1 duims, 30 meter K duims en 30 meter H duims. En uit een on bewoonde villa zijn 4 gobelin ovet gordijnen met druivenmotiei ontvreemd Degenen, die over deze voorwerpen eenige inlich tingen kunnen verstrekken, worden beleefd verzocht zich te vervoegen bij den Commis- csaris van politie aan zijn bureau te Over veen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. F. Jansen en M. M. v. Rijn Getrouwd: W. H A. Vermeulen en E. Koopmans. F. G. Insinger en M. A. Guépin. J. H. Zeeman en A. C. Cretner. C. E. Joris en M. L. C. v. Rijssen. Geboren: z. van J P. BeekTollenaar. d. van E. den Breejenv Straten d. van W. C. van EmpelenMeiman. x. van M. J. DiependaalBakker. z. van M. SchoppersEngel. z van N. Bul- terenDijt, z. van J. M. Bijieveldv. Heukelom. Geweigerd, Door B. en W is aan de Fa. Robbemond Co. te Heemstede vergun ning geweigerd voor de opriching van een inrichting tot het herstellen van automo bielen en motoren in een perceel aan de Zandvoortschelaan. Aanbesteding. Bij de door B. en W. ge houden aanbesteding van het onderhouds werk aan gemeente-gebouwen is inge schreven als volgt: Timmerwerk: Fa. van Amstel, D. F. de Wilde f 3297; J F. van Tongeren 3353; G. J. Smit 3089; A. Konst 3383. Schilderwerk: E.- J van Lent 1628; A. Tibbe 1774; P. van Veen. G. v d. Kamp 1840; Jac. Hendrikse 1658.50; J. Vol len ga 1880. Omtrent de gunning Is nog niet beslist. Zilveren jubileum op Meer en Bosch. Woensdag herdacht broeder D, Nahuiisen zijn 25-jarig jubileum als broeder op Meer en Bosch. Natuurlijk is deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Des morgens werd de jubilaris in de kerkzaal in tegenwoordigheid van de broe ders en patiënten, namens het bestuur ge complimenteerd. Den geheelen dag heerschte er op Meer en Bosch een feestelijke stemming en bracht het fanfarecorps van Meer en Bosch hem een serenade. Als blijk van waardeering voor het groote werk tijdens die 25 jaren aan de inrichting verricht, ontving de juibilaris zoowel van het bestuur der inrichting, broeders en patiënten, evenals van de in richting BathesdaSerepta tal van geschen ken, bloemen en felicitaties. De feestdag werd besloten met een ver tooning van de Indische film. Het is voor broeder Nahuijsen, die thans als taak heeft de kinderen op Meer en Bosch onderwijs te geven, een onvergetelijke dag geweest, benevens een blijk, dat fijn werk wordt gewairdeerd wat voor hém zeker een aansporing is, om met minstens evenveel ijver zijn groote werk van barm hartigheid Voort te zetten. komende vergaderingen inleidingen ie houden Zoo zal de heer H. van Gurp in Febru ari een inleiding houden over de Dahliacul tuur. Getracht zal worden iedere maand een inleiding te houden over die onderwerpen waarvan de eultuui die maand aan de orde is. Dit is de meest practische wijze. De rondvraag leverde weinig belang rijks op, waarna de voorzitter de verga dering onder dankzegging voor de op komst, sloot. OVERVEEN. Ver. voor Volkstuinen. Onder voor zitterschap van den heer J.G. van Kessel, hield de „Bloemendaalsche Vereeni=ing voor Volkstuinen" gisterav md een goed bezochte jaarvergadering in café „Roozendaal" alhier. De voorzitter wenschte in zijn openings woord de vereeniging in 't algemeen en de le den individueel bij hun oogst, hun werk en in hun gezin een voorspoedig jaar toe. Verder deelde hij mede, van de gebr. Roozen een schrijven ontvangen te hebben, meldende, dat de prijs van hun tuinen in 't jaar 1927 niet verder verhoogd zal worden. Uit 't jaarverslag over 1926, uitgebracht door den secretaris G.G. van Beem, vermel den we, dat de oogst ia 1926 bevredigend ge noemd kon worden, dat de heer Hoekstra als voorzitter werd opgevolgd door den heer Van Kessel en dat de heer J. Osham als nieuw be stuurslid zitting nam. Er werden 3 bestuurs- en 1 buitengewone ledenvergadering gehou den, de laatste naar aanleiding van de aan merkelijke verhooging in prijs van de tuinen van Gebrs. Roozen, De pogingen, om de gronden van „Veen en Duin" aan te koopen, hadden geen resultaat. Uit *t verslag van den penningmeester, den heer J. Vermeer, bleek, dat de exploitatie van de tuingronden sloot met een batig saldo van 155.16. De vereenigingskas stond er nog gunstiger voor, maar de voorzitter waarschuw de er tegen, dat.dit geen aanleiding mocht zijn voor de vereeniging om boven haar stand te gaan leven. Secretaris en penningmeester werden door den voorzitter bedankt voor hun verslag en voor den verrichten arbeid in 't afgeloopen jaar. Bij monde van den heer Waanders bracht de verificatie-commissie verdig uit over 't ge houden beheer van den penningmeester. Al les was in de beste orde bevonden. De heeren Waanders en Van Amerongen werden bij acclamatie benoemd tot contróle commissie voor 't jaar ""'F De aftrec bestuursleden J.J. Huizinga en J. Vermeer, werden eveneens bij acclamatie herbenoemd. Vervolgens werden de 5 vacante tuintjes op „Veen en Duin" na loting aan gegadigden toegewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Buren de tusschenkomst van 't bestuur tot 't ver krijgen van een vergunning voor 't schieten van schadelijk gevogelte in de tuinen, 't Be stuur beloofde, dit verzoek in overweging te zullen nemen. Daarna sluiting. gedeeld, die in hoofdzaak luiden als hier onder is aangegeven en ook naar onze meening van het grootste belang zijn om door een hsder ter harte te worden ge nomen Wat gij te doen en wat gij te laten hebt in tijden van epidemiën. Doen. 1, Verricht voor alles kalm en rustig uwe gewone dagelijkscht bezigheden. 1. Wasch hoofd, hals, borst en rug lede ren morgen met koud, diefst stroomend, water. 3. Draag goedsluitende kleeding; houdt de voeten warm; den hals bloot. 4. Laai licht en lucht ook 's winters in Uw woning binnen. 5. Zorg, d.-t gi; geregeld voldoende vi taminen of voor het levenonmisbare stofien) tot u neemt; deze komen vooral voor in: sinaasappels, citroenen, rolmops, hom en kuit, druiven, sun tnaid-rozijnen en verder in alle zaden als erwten en boonen. 6. Adem steeds door uw neus en houdt uw mond gesloten. 7. Houdt uw mond regelmatig (na iederen maaltijd) goed schoon (poetsen en spoe len met tandpasta). 8. Maak etensresten steeds direct den volgenden dag op, nadat gij ze opnieuw goed opgekookt of flink doorgebakken hebt, 9 gebruik geregeld uien en kroot. 10. Kook uw melk, put- en welwater (dus leidingwater alleen niet) voor het gebruik. f Laten, 1. Beperk u ten zeerste het gebruik van alcoholia. 2. Laat u niot in uw gezicht niezen! 3. Let er bij eer gesprek op, dat gij geen speekseldroppeitjes op uw lichaam of kleeding krijgt 4. Loop niet met natte voeten voort. 5. Laat speciale halsbedekking ach- achterwege, 6. Vermijdt onnoodig contact met pa tiënten. 7. Wees spaarzaam met Uw hartelijkheid jihardgeven en zoenen); ook tegenover huisdieren en vee. De los werkman A. B. is alhier door de recherche aangehouden, als verdacht van diefstal van een juweelen ring. De ring was ontvreemd ten nadeele van zi<n patroon W. D. te Heemstede, die de verkoopmaan houdt in Westrust." Het sieraad was be leend in de Stads bank van ltening, waar het is opgespoord. B. heeft den diefstal bekend. Ondertrouwdi 26 Januari, A. W. v, Drnsik en T. v. Stipriaan. Getrouwd: 26 Januari, D. v. Dijk cn C. M J. Cooomans H. J. Schinkel en W. C. v. d. Horst. Geboren: 23 Januari-, z. van N. Koning- de Winter. 25 Januari z. van J. Scheel'ngs-Velhuizen. Overleden'. 25 Januari, A., 2 j., d. v. J. W. v. Houwelingen, Karaperlaan. F. Moerkerk, 86 j., Hagestraat. NIEUWE GRACHT 57, TELEF 12066 Vergadering tuinlieden. Woensdag avond hield de Onderlinge Tuinliedenver- eeniging haar gewone vergadering in het lo kaal voor Christelijke Belangen. De belangstelling was niet zoo groot als men dat gewend is Ook was niets ter keu ring ingezonden, waaraan het slechte weer wel niet vreemd zal zijn. De nieuwe voorzitter, de heer Radstake opent op de gebruikelijke wijze de eerste vergadering in dit jaar en spreekt den wensch uit, dat 1927 voor vereeniging en le den zeer vruchtbaar moge zijn. Onder eenige toepasselijke woorden wordt een nieuw lid geïnstalleerd, terwijl een tweede voorgedragen wordt, wat we derom op vooruitgang wijst. Wegens vertrek wordt een lid, onder dankzegging voor zijn ijver voor de ver eeniging, van de ledenlijst afgevoerd. Uitvoerige besprekingen over de biblio theek volgden, met als resultaat, dat deze een groote uitbreiding zal ondergaan met leerzame boeken en gescbrifteno.a. die van den „Plantenkundigen Dienst" en „Weten en Kunnen". Een matige leesprijs werd vast gesteld. Dheer Nieuwenhuis zette uiteen zijn idee op welke wijze hij den toegezegden beker beschikbaar wilde stellen. Dit zal gaso procentsgewijs na de inzendingen, die ter keuring worden aangeboden. Echter moeten minstens vijf tiener worden behaald. Voor het puntensteHel zal als maximum 25 beschikbaar gesteld weden. Verschillende leden zegden toe, In de Gisteren maakten wij reeds melding van de vragen, welke door het Kamerlid, den heer Chr. v. d Heuvel aan den m'nister van Arbeid, Handel en Nijverheid waren gesteld, inzake plannen, welke in voor bereiding zouden zijn omtrent de stichting van een tuindorp in den Haarlemmermeer. Hierin vroeg de heer v. d. Heuvel, of den m'nister ook plannen bekend zijn tot hel verleenen van een Rijksvoorschot voor den bouw van een tuindorp van grooten omvang in dc gemeente Haarlemmermeer en zoo ja, of dan mededeeling gedaan kan worden op we''"*0 grond de regeering dit voorschot wenscht >e verstrekken, daar in de gemeente Haarlemmermeer in het ge- Heel geen woningnood is. De heer Chr. v. d. Heuvel, wien wij na dere inücht'ngen aangaande deze kwestie vroegen, deelde ons mede, dat de bedoe ling van zijn vragen feitelijk is, om eenige opheldering in deze zaak te kunnen ver krijgen. Reeds sedert eenigen tijd doen de ge ruchten omtrent plannen voor een tuin dorp, hetwelk dan zou bestaan in onge veer 1000 arbeiderswon'ngen in, de z.g.u. Badhoeve Buurt, nabij de Sloterbrug, de ronde, echter is nog nie's definitiefs be kend. Waar nu dergelilre plannen toch ze ker van zeer groot belang zijn. is het vol gens den heer v. d. Heuvel wel wensche- lijk dat er meer klaarheid komt en de zaak niet eerst achter de schermen geheel beklonken word'. Vo'gens ontvangen inlichtingen moet het gemeentebestuur van Amsterdam' geheel bu'ten deze kwestie s'aan. Wat woninggebrek in Haarlemmermeer betreft, zulks acht spr. geenszins het ge val. In Haarlemmermeer heerscht geen wo ningnood en uit da* oogpunt acht spr. de uitvoering der plannen niet raadzaam. ok den burgemeester van Haarlemmer meer, Mr Slob, vroegen wij naar zijn mee ning. Mr. Siob verwonderde zich erover dat de heer Van den Heuvel nu reeds deze vragen gesteld had. omdat het hier nog slechts heel voorloopige besprekingen be'reit tusschen het Amsterdamsche raads lid Van Linge en eenige andere gegadigden, om evenals dit bijvoorbeeld ook in 't Gooi geschied is in Haarlemmermeer een tuindorp voor Amsterdamsche ingeze tenen te stichten, dus niet voor ingezetenen van Haarlemmermeer. De burgemeester deelde verder mede, dat van een eventueel we'slagen dezer plannen nog i5iets met zkerheid te zeg gen valt. Hij meende dan ook, dat de heer Van den Heuvel beter gedaan had, met het stellen van zijn vragen te wachten tot dat er een afgerond voorstel komt. Wat men te doen en wat men te laten beeft. Het schijnt wel of de Griep-epidemie in de laatste dagen weer in omvang toeneemt en dat de aantallen ernstige gevallen tal rijker zijn dan tot nu toe. Naar men zich herinnert volgde in 1918 op een lichtere epidemie ook een meer ernstige in de maand Maart 19J9 In den omtrek zin verschillende scholen geheel of gedeelteliik gesloten. Aan de leerlingen der beide Industrie- scholen van de Middenstands vereeniging „Haarlemmermeer" te Hoofddorp en Nieuw- Vennep, zijn op de lessen voor Gezond heidsleer, in verband met de heerschende griep (influenza), eenige voorschriften raede- In verband met den Mexico.avond in de Gem Concertzaal op Maandag 31 Januari a.s., wordt thans een strooibiljet verspreid, waarop vermeld word' de medewerk ng van een klein koor Ié CaPel1a) onder lei ding van den heer Olivier Koop te Over- veen, terwijl, zooals men reeds weet, als spreker z?l optreden de heer F. Wahlen. Thans zijn ook dc adressen vastgesteld, waar kaarten gratis verkrijgbaar zijn en wel: Par. St. An'onius: firma Brom, Krocht. Donderdrg en Vrijdag. Par. St. Joseph: Patronaat, Vrijdagavond 810. Zondag na de Hoogmis. Par. O L. Vrouw: Patronaat Koningsleyn- straat. Zondag en na de Hoogmis. Vrij- 'agnvond 7—10. Par S'. Jan: Patronaat Teylerplein, Vrij dagavond 810. Zondag na de H. Mis in den Toren. Par. St. Bavo: Patronaat Westergracht, Vrijdagavond 89. Zondag na de Hoogmis Par. H. Hart: Bibliotheek naast dc Kerk, Vrijdagavond 8—9. Zondag na de Hoogmis. Par. H. Elis. en Barb en St. Liduina Ca'echismuzkaener de la Reystraat Vrijdag avond van 7.309. Zondag ia dc Hoogmis Alsmede voor zoover voorradig, Mran- dag 31 Jan.: Bureau St. Bavo. Maandag avond aan de zaal. GEHOORD EN GEZIEN. Vendu. Ondanks lawaaierig gedoe en druk ge praat, nerveus keuren en bieden en roeze moezige bedrijvigheid, geeft een openbare verkoop'ng vaak een eenigszins weemoe digen, somberen indruk. Dikwijl» 'och is bittere noodzaak de directe aanleiding tot een vendu, is men er toe gedwongen, heeft men het venduhuis als laats'e toevlucht gekozen, om te ontkomen aan dreigen den financieelen ondergang, om noodzake lijke gelden te bekomen, om niet, na eoono- mischen tegenslag, door een niet begrijpend en daardoor onbarmhartig publiek te wor den nagewezen: „velen, die nog geld van hem krijgen". In het verkooplokaal zien velen hun meubelen en eigendommen, waaraan men gehecht, die lief zijn geworden door jaren lang bezit, door traditie, door herinnering, in vreemde handen verdwijnen, die het ge kochte niet kennen en het niet met piëteit zullen onderhouden. Die zware, neerdrukkende, naargeestige stemming ligt vooral op een openbare ver knoping in de Bank van Leening De voor werpen, die onder wie weel welke om standigheden zijn beieend en niet binnen den vastgas'elden termijn ingelost, gaan daar aan den meest biedende over. Natuurlijk, niet alle voorwerpen spreken van een drama, van armoede, cn ontbe ring. Misschien zijn er boeken, s'eradën e.d. onder, die naar de Bank zijn gebracht om den eigenaars een daad van plezier te verschaffen, om iets te bezi ten, wat hun van meer waarde was. Maar er zijn ook ringen, armbanden, paarlsnoeren, die spre ken van bittere noodzaak en armoede, ar moede die te pijnlijker is, omdat zij vroe ger welstand was; er zijn stukken tafelzil ver aardewerk, kos bare miniaturen, die getuigen van vergane grootheid en rijkdom die in nood verkeerde; er zijn horloges, wélke beleend zijn door een tnan, wiens goede wil en arbeidzaamheid de moeilijke tijdsomstandigheden niet kon bedwingen: kleedingstukkea. mantels, kindergoederen lie onttrokken werden aan een reeds schrale gardérobe, werden er gebracb' en niet teruggehaald, omdat de eerste levens behoefte van den mensch voedsel is. Zoo zijn er vele voorwerpen, die getu gen zijn geweest van levensstrijd en levenstragiek Die donkere achtergrond van de verkoo- ping ?n de Bank van Léenlng rijst ie som berder op door de onverschillige houding van het publiek. Het bestaat, als op alle verkoopingen, uit twee gedeelten: de koo- pers, die wach en op hetgeen van hun ga ding is, de kijkers die geen plan tot koo pen hebben en de gelegenheid als tijdver drijf gebruiken. Alleen als er /een bijzender mooi stuk ter tafel komt. dat drie, vier liefhebbers e'kaar trach'en af te vangen, wordt de belangstelling iets grooter. De ambtenaren zijn mogelijk nog onver schilliger; de s'eraden en kleedingsukken zeggen hun evenveel a's de planken van den vloer. Zij schrijven en verknopen om dat het hun plicht is; gewoon'e stompt af en zij hebben in hun beroep misschien reeds zooveel ellende, lichtzinnigheid ep wanhoop meegemaakt. De agent van politie staat er bij om de orde 'e bewaren, die niet wordt verstoord, en ziet op ^ijn horloge, of zijn tijd nog niet om is. Door het Provinciaal bestuur van Noord- Holland is aan de heeren firma H. W. Jaartsma te Lichtenvoorde en A. J. SchooHerinan te Heemstede, leden van de N.V. De Geruischlooze Weg te Heemstede, opgedragen het onderhoud, de verbetering en de asphr-Ueering van den weg Huigen- dijk langs Rustenburg naar Ursem. geneest met» spoedig met en in doosjes van 6 stuks 4-5cent. Bij de goede drogisten Op elke poeder I staan de letters A.M. Let hierop! j Op Woensdag, 2 Februari a.s. hoope de heer C. Gardenier het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in betrekking trad bij de firma W. Oostwald, Kleine Hout straat, hoek Gasthuisvst, als behanger, stoffeerder en matrassenmaker. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling ont breken. 5% Nederlanc, 1919 1011/4 lOU/j t>% Nederland 1923 414 Neder! 1917 995/8 4H N 1 1926 B 96®/ j6 6% N .l 1923 D.. Hol] Lloyd Oude Vaart dito Gem Eigend Mij „Nederland".. ScheepvaartrUnie Rotterd Lloyd 167 b PaketVaart Oude Boot 100 100 b Holl Stoomboot 593/4 lurgens gew 1723/4 l7l»/3 Nederl Kunstzijde Maecubce Huil Kunstzijde Koloniale Bank Indische Bank l72«/« 173 Cert. Handel Mij... Reso dito Phoemx Geconsolideerde 20(»/i Kon Olie 3843/4 U S Steel 15515/J0 !55i/t Marine comm. Marine pref. Java Cultuur 379l/a 380 Vorstenlanden Actions id. Poerwoderjo Oude Deli Deli Batavia A'dam Rubber Silati Allied Sumatra Oostkust Deli Bat Rubber Dordtscbe Petr. Southern Rail» Anaconda 97 »/g r Wabash 27 JANUARI Eckou KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN t 5 WEENEN I i 1 1 443e STAATSIOTFRU. Trekking» vaa Woensdre -6 Januari 5e Klasse 7e Liis» Hor se prijzen: 3116 12472 1500. 2852 10507 1000. 388 10206 12947 400. Priizea van f 70: 7 2 202 23 2 403 500 531 544 553 609 786 875 952 1251 1285 1353 1375 1396 1425 1505 1527 1583 1620 3621 1645 1834 •1875 1910 :134 2192 2262 2305 2324 2-136 2452 2487 2509 2556 2567 2702 2871 2385 3074 3198 3273 3290 3339 3528 3530 3S93 3959 3988 4150 4179 4186 4262 4503 4599 46f 4f07 4611 46.30 4680 4684 4753 4802 4819 48-50 5086 5107 5113 5225 534» 5507 5716 574! 6141 6240 (.1.8 638Ö 62'4 6470 5767 6865 5896 6901 6943 6947 7122 7255 7353 7369 7392 7418 7471 7615 7662 7737 7816 7328 7854 8001 8064 8229 8372 8442 S4-::4 8486 8493 8520 8580 8688 8713 8730 8826 8868 9145 9214 9215 9410 9524 9623 9758 9884 9904 10004 10023 10300 10397 30658 10741 10795 '0879 10908 10958 13009 11088 11383 11415 71624 11722 11743 13751 li 760 11865 11923 12030 12010 I2I0O 12' 05 12130 12166 12171 12247 12292 12333 32354 12575 1268! 12717 12756 12757 13243 33282 13324 13369 13510 13599 13587 33686 13739 13865 13902 13929 13953 14077 14186 14374 143S6 14426 14524 14606 14631 14634 14670 14727 14852 15043 15067 15'79 15264 15528 15531 15587 15589 15636 15697 15948 16359 16322 16424 16462 16780 16327 16839 16841 16907 16939 16971 16984 17015 17052 17065 17P8S 17211 1727 3 17327 17339 17380 17452 17459 17471 17504 17522 18083 18174 18295 18497 18577 18652 18668 1S85P 18858 13887 1890! 16912 18996 19184 19220 19356 19419 19593 19700 19892 19959 19976 19992 20052 20114 20215 20241 20286 20301 20758 20813 20825 NIETEN 23 83 103 107 215 ZI8 ZiSV 379 390 399 428 449 474 502 524 526 530 538 548 557 573 6!0 677 734 746 789 800 813 824 850 ■51 947 1046 1048 1070 1134 1198 1284 1313 1404 1439 1402 1-517 1572 1632 1638 1654 1694 1608 1700 1717 1729 1741 1763 1779 17SI: 1801 1955 19C5 "56 t9R2 1993 214.= 2147 2169 2214 2238 2268 2335 24*7 2464 2467 2470 2488 2614 2649 2656 2742 2763 7 2818 2845 2848 9Ï6JS 2880 2888 2899 2910 2964 3038 3043 3054 3075 3109 3119 3157 3163 3167 3183 3216 3240 3247 3277 5298 3300 3320 3357 3380 <Hi 3434 3447 3473 3498 352.3 355* 3583 3630 3638 360.3 3738 3750 3758 3759 3847 3865 395H 3960 3961 4005 4007 4023 4105 42 7f 4243 4323 4388 4401 4415 4429 44'? 4502 4516 4530 4544 45=2 4571 4*V> 4605 4637 465! 4765 477 2 4786 487.3 4915 4918 4071 4980 4<JSQ 5005 50'.: 5096 5101 5102 5138 5150 5182 52611 5291 5293 5374 5392 5498 5530 566? 5701 5718 5757 5832 5840 5850 5573 5895 5970 59»"' 3985 6052 6061 61 "7 si n. 6148 6152 6228 6258 6270 6355 67! i 6359 6363 6399 6575 6385 6641 6710 6721 673$ 6749 6765 68=5 687» 6°35 6966 6986 7003 7005 7050 7 '83 71 '9 71 A3 7158 7195 7251 7267 7'6* 7274 7294 7313 73?3 7349 7372 7415 7459 74 44 7489 7539 7*49 7635 7 7696 7704' 7751 7779 7784 7842 784» "8Z3 7875 7015 7f6 79?5 7047 75=5 8956 8104 8105 8110 8128 8147 9994. 824.3 8208 8307 8.327 8.33! 83*0 8.393 8480 8544 8540 8553 8*=4 863* 8698 8706 8312 8846 89.32 0003 0014 90=0 9081 9089 9001 0105 0137 O'OJ, cr3 9245 97R1 9790 9.347 0.3=9 O' 16. 9^50 9458 95-18 9.59S 9644 9673 07ft5i pppQ 9341 0R47 08=7 0«=S 0*70 0014 9990 10020 10044 100*6 10136 10142 161=8! 10,3l 102=7 10275 1070.3 10311 10317 1039J1 10352 10390 10413 105'0 10*41 10*79 10=1»! 10*. 30 10644. 10660 10=96 10706 1073* 108?fÜ ine.26 10863 10=60 109'? 1091 10910 109*»' 11006 11006 11110 11175 11130 111=4 1110? 11196 11217 11286 11765 11317 113=9 1 3091 11480 11491 11*01 11*34 11 15 11==7 11*481 IV. 40 116=0 11703 11737 11741 117=3 1177S: 1 '804 11826 11864 11885 H901 11995 12024: 1»0=5 J297Q 1211.3 12 '67 17903 17917 199(4 12920 jr» «n (21 <2 1? 260 1773 4 12904 1 ?309 1 7.3311 f.343 12364 T 2.380 1 739= 19433 19197 12442' f ICf] 12=97 12631 12=70 19740 12740 1«« 1232= 128 44 17333 1?O30 19081 1799? 1?003 13007 1.3923 1.3964 13' 1? 13719 19991 132=4 13258 1 2273 1.378 1.33 <4 1.33=* 1 3950 12400 13 44,6 124=0 1.94=3 f'83 13"*4 I3107; 13==0 1166 1.374* 137; 3 13771 13786 19871 15944 J -1 1 13R70 1.3976 13991 14O01 140*1.1 f4nnj 14007 14'? 1 141=5 14'=Q 14713 14901' 14324 14394 149=1 14330 14907 14413 14415 14425 14=01 14= 'i 14 99 14=oi 14=96 14=73 14692 1-4603 1477* 14747 14*40 (496? 1490JJ ■(4010 14004 14=1= 1 =(149 1*040 1=070 1 1 91» 15'=3 1*4*4 1*7 77 1=9=0 1 9=3 1=990 1=9011' 1=261 1=471 1==47 1 40 1**77 (==03 18=31} 1=937 1=731 1=774 1=700 1SC07 1=994 1=844 15961 (ccne 1=«44 1*974 1*004 1=o=0 1=1-9,3 169W 16121 16'77 161== 161*9 1419* 1*9 34 1*210 163 *0 16374 16491 11=44= 14447 l*4O0i 16=01 16=70 (6 64 16=~0 1 ==99 14=94 1 **4(5' 16660 1= 2 1667= 167-e 1«=40 1 =9 0 1*0=fjj 16896 1fi"20 169=3 1=00( 1 7099 17094 1=097 17ir>3 17131 1717= 17197 17143 17147 1-» 19 172==; 17274 177 17904 17949 179.14 17'0«3 17 434 1744* 17 4=7 1 7.4=3 174=0 1719Q 17==/} 17=<0 17601 17=9(1 17=97 17=99 177 17 17=6)3 17732 17801 17803 1703= 170=9 1791C 17010 17078 1R013 180= 1C1n 1*909 19 2O0 18 9 f} 18296 183 0 18407 f 'f 1*491 1s==n (9=0/} 186=6 18704 I8-O6 1079,3 1879* 18794 1877ri 19901 18841 1<><M<| 180=7 19979 1=99? 190=1# 18965 18974 18n82 1OO10 1OO70 100=0 1 =037 1O0O6 '19107 TO'55 19'66 10176 19170 10186 1OJ00 1072,6 50747 19.394 10.94? '1.3 9 JO 19163 10776 10457 10605 10640 J06=3 10-0$ 19721 (97 2R 197=4 197=6 19914 1089* 1«833 19846 J0p=7 1 nc-fio 10049 lonoo =0009 =r.i7,y Jnirt3 20300 20340 20391 20520 20537 20556 20555 206.37 206,47 20651 20656 20682 20710 207 k? 20789 207O0 70817 20931 20946 20948 2o:-3f» 20965 20976 20996 löSdg 5e Klasse 6e 1 ii=t: 19516 m.z. 19513: met 70 m.z. 19572 met 70. Dokl-r Klaus. - Blijspel in 5 bedrijven van A-'olpb L'Arronge. N.V. Schouw, tooneel. Het was jammer dat het Schouwtooncel met „Dokter Klaus" gisteravond voor zulk een slecht bezette schouwburgzaal moest op treden. Lange rijen onbezette plaatsen, ve;Iaten log's maakten een killen indruk, maar de speler» hebben zich door dat gebrek aatt belangstelling dapper heengeslagen en „Dokter Klaus" met alle verve en charme gespeeld, die dit blijspel eigen is. De Dr. Klaus" van Ko van Dijk was su bliem en zijn partne-s deden voor het mec- rendeel voor hem niet onder. Niet het minst vermelding verdienen de kleinere rollen, die in goede handen bleken. Kostelijke figuren waren er bij. Decors en costumes uit 1850 het st"k speeld in dien tijd waren goed verzo gd. AJleen men las in 1850 geen couraqten waarin advertenties voorkwamen voor supe rieure automerken 1927. De weinige toeschouwers toonden zich zeer dankbaar. Vele maler, moest „gehaald" worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2