Gezindheid mt e qlazenl DE KA"! HOLIEKE 'LLU3TRATIE 1 EEN <005 ZONDER DOORNEN.' DE SPAARNEBANK V wu Berichten uit o^ze vorige oplage. noordwijk. HEEMSKERK. ZANDVOORT. 110.000 ABOHNÉ'S 440=000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT WIJK AAN ZEE EN DUIN. IJMUIDEN. BEVERWIJK. Inzegening St. Jeroenskerk. HAARLEMMERMEER. BEVERWIJK. IJMUIDEN-OQST. HILLEGOM. De brand bil de fa. Kaub. HAARLEM. ENGLISH ASSOCIATION. Lezing over .-Parijs en omstreken". Verkeersverhetering. Ongeval bil een voetbal wedstrijd. Personrlla. ioo7/8 <oo'/8 7 0»/4 177 «7V3 22S1/4 I56V4 85/4 Groot3 droogte in Z. Palestina. Oversirooming in Arkansas. Wisselkoersen en koersen van R'nWoier, 35.^ 48 17 De inbraak in hot Kon. Paleis te Amsterd m. De ex-Kroonprins op Wleringen. Eorpertfjke Stand van 1631 Jan. Qebcren: Nicclaas, z. van S. Zonneveld en Corn- Vendel. Catharina, d. van Adr, Peekei en A. Holkrmp. Kuijerdina Aa1.- öer ;e, d. van L. Kruit en H. Pul. Jo hannes Theodorus, z. van Th. J. de Goede en Joh. Schouten. Corneiis Jacobus, z. van Wilh. J. Beentjes en E. J. Dam. Pe. tronella Co-nelia, d. van A. van Esmond ea A. Tjipjes. Petrus, z. van Com, Dam en M. A, Buter. Enge.bertus Gerardus, z. van Th. Huipsa en M. J. Kuiper. Onvertrouwd: Hendr. Castricum en E- Groot Joh. A. Brasser en Hendr. M. van Egmond. Ge rouwd: L. Slikker, 25 jaar en Fr. Doe- ier, 20 jaar Hendr. B. Beentjes, 29 jaar en Jac. Corn. Knipper, 26 jaar. Overleden: H. Groot—geb. Hendriks, 82 jaar. T. Bleeker, 45 jaar. Wilh. G. Bakker, 1 jaar. VRIJWILLIGE LANDSTORM. De afucelmg Heemskerk van den Vrijwil- ligen Landstorm hield haar feestvergadering in de K.S.A. De voorzitter, de heer R. Been tjes, opende met een hartelijk woord van welkom, vooral tot majoor H3rtog Heinsch van Zouteveen, den Zeereerw. heer Pastoor Heitveldt, kap. Houdijk, kap. Boersee en luitenant Ellerman. Majoor Hartog Heinsch v. Zouteveen nam daarop het woord. Het was spr. een waar genoegen op deze feest vergadering tegenwoordig te zijn, vooral in Heemskerk, omdat daar altijd zoo'n goede geest heerscht. Spr. zette daarna het doel van den Vrijwilli- gea Landstorm uiteen en uitte de hoop dat er eens een Landdag in Kennemerland ge houden kon worden. Spr. bracht hulde aan den heer Beentjes, den instructeur den heer Gillissen, Luitenant Ellerman, den heer Boersee en Kerbroek, en hief een drie werf hoera voor den plaatselijken leider, den heer Beentjes, wat dankbaar werd uitgevoerd. Aan de orde was dan de prijs-uitdeeling. Majoor Hartog feliciteerde den heer Smit t»et zijn eersten prijs. Vervolgens werden de namen der prijs winnaars afgeroepen. No. 1 A. Smit 959, J. Duivenvoorde 95—3, D. Half 94—9, Th. de Goede 94—8, G. de Nijs 938, C. Dam 93 2x8, C. de Ruijte» 93, A. Schuijt 92—9, P. Zc n ïcveld 923, P. Welp en H. Gillissen ook 928, C. de Wit Joh. Balkes en O. de Wit 92, W. Beentjes, P. Hoogerwerf, Al Putker en Joh. Baltus 91, B. Verduin, J. v. Duivenvoorde, G. Bakkum, P. Beentjes, G. de Bo2r en G. v. Vehen 90, J. de Wit, J. Vendel, en I. de Wit 89, J. Tateb, A. de Ruijter, J. Tuijn, N. Meüand, J. Pekel C. Duin, J. Heester beek en G. Bakker 88 en G. Kunnen, J. Denneman, C. Brouwer, H. Sinnige en S. Henneman 87 punten. De voorzitter tracht namens het bestuur dank aan den Maioor, deelde de vergadering mede, d3t pog maar kort aan den heer Hartog Heinsch v. Zouteveen den majoorstitel was toegevoegd en feliciteerde dan ook den ma joor met zijn benoeming, en dankte tevens de officieren, die de gelden hf'oben verzameld om aan de afdeeling een genoegelijke avond te verschaffen. De voorzitter deelde vervol gens mede, dat de Zeereerw. heer Pastoor het Voorzitterschap van da Vrijwillige Land storm heeft aangenomen en gaf daarna het woord aan de Zeereerw. heer Pastoor Heel graag, aldus Z.Eerw. heb ik de eer volle uitnoodigmg aangenomen om als voorzitter voor den Vrijwijligen landstorm te fungeeren. Reeds in hef begin heeft Z.E. Kardinaal van Rossum bij het bezoek aan H. Majesteit de Koningin den Vrijwilligen landstorm geprezen en H. Majesteit sprak hare volle tevredenheid hierover uit. Ik hoop dan ook dat in Heemskerk deze ver- eeniging moge groeien en Bloeien. Nadat majoor Hartog het woord had ge voerd, sprak de heer Beentjes nog eenige woorden van dank. De humorist L. Peelen kwam met zijn mooie voordrachten het verdere gedeelte van den avond vullen. Negen prijzen waren beschikbaar gesteld voor de dames. De gelukkigen waren mej. C. de Wildt. mej. Verduin-Slote maker, A. WelpBen- ning, J. Schuijt, T. v. Smit, C. Rijs, A. Groot Koper, M. VendelDuikersloot en G. Boon. Na nog verschillende voordrachten, sloot de heer Beentjes ongeveer half elf deze goed geslaagde feestvergadering. Woningbouw. Nu de 33 arbeiders- wordingen van de woningbouwvereeniging „Eendracht maakt macht" de voltooiing naderen, stellen B. en W. den raad voor, onder intrekking van het vroeger raads- be .luit tot het verstrekken van hypotheek op de 35 reeds bestaande woningen, hen te machtige* om na de voltooiing van de 35 wo ungen met winkel jen overdracht van den grond, een bedrag van hoogstens f 266.000. tegen den koers van 37 3/4 en een rente van 4 y2 's iaars al3 le hypotheek te ver strekken op de 68 perceelen van de woning bouwvereeniging. In het jaar 1927 moet dan worden afge lost een bedrag van f 3500.Gedurende de jaren 1928 tot en met 1946 elk jaar f 3700, van 1947 tor en met 1951 jaarlijks f 4000, van 1952 tot en met 1956 jaarlijks f 5000, van 1957 tot en met 1961 jaarlijks f 7600, van 1952 tot en met 1956 jaarlijks f 7000, van 1967 tot ea met 1971 jaarlijks f 8000, van 1972 tot en met 1976 de rest der schuld, zooveel mogelijk trachten jaarlijks te ver deden. De woningbouwvereeniging kan zich hiermede vereenigen, j Geen nitkeeiing. De WeL E. Kerkman- v.d. Brugman was op 10 Nevember 1926 werkzaam als schoonmaakster in het Oude mannen en vrouwen Gasthuis, Zij is toen gevallen en daardoor is haar linkerpols ge stuit. Zij heeft door dit ongeval niet verder kunnen werken. Zij vraagt nu aan den raad om een vergoeding van 50. De regenten deelen mede, dat er volgens hen geen ter men zün gunstig op het verzoek te advisee- ren. Zij heeft van hen een kleine vergoeding gehad, maar zij valt niet onder de bepalin gen der Ongevallenwet. ADVERTEEREN IN DE KAÏH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD 1 INSTITUUT VOOR COMMERCIEELS PROPAGANDA BEZU DENHOUT 76 'S-GRAVENHAGE Rechtskundige adviezen. De rechtskun dige adviezen, die de gemeente noodi* heelt, werden altijd gevraagd aan mr. J. H, J. Simcns te Haarlem. Nu wordt den Raad voorgesteld met den heer Simons een over eenkomst aan te gaan. Al de adviezen, die gevraagd zullen worden .zullen worden ge geven voor een bedrag van 200 per jaar. Dit heeft het voordeel, dat nu niet alleen die adviezen zullen worden gevraagd, die uoodig zijn, maar ook, die wenschelijk ge acht worden. Voor prccedeerets wordt ge woon tarief berekend, voor incasso's 5 der ontvangen bedragen. De overeenkomst loopt, behoudens opzegging, door een der partijen, van jaar tot jaar. Begrooting, B. en W, bieden den Raad ter vaststelling aan een concept besluit tot het doen ven ai- ea overschrijvingen op de begroeting, dienst 1926. De overschrijvingen zijn noodig voor de posten, die overschreden zijn in d^A loop van het jaar. Verkoop Puin. B. en W. stellen den raad voor hen machtiging te verleenei) puin op Flan Noord, dat de gemeente met noodig heeft, te verkoopen Hondenbelasting. Den Raad wordt ter vaststelling aangeboden het primitief ko hier der hondenbelasting, dienstjaar 1926, tpt een bedrag van 2660. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad, cp Vrijdag 4 Februari a.s., des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt! 1. Mededeellngen, Ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en W betreffende voor genomen stich ing van een bijzoansre la gere school. 3. Suppletoirs begrooting gemeenschap pelijke vleeschkeurings.'ienst. 4. Verzoek van de N.V, Bloembo.lencul- turen, voorheen van Ginhoven, te Bever wijk tot het aanleggen van een weg. 5. Voors el B. en W. tot verlenging van den termijn van ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen. 6. Voorstel B. en W. tot het aangaan eener geldleening ten behoeve der uitbrei ding van een bijzondere lagere school. 7. 2e suppietoire begroo ing kapitaal- dienst 1927. 8. Suppietoire begrooting gewone dienst 9. Voorstel B. en W. betreffende be strating van den Booweg, het Noordelijk gedeelte van den Romerkerkweg en een gedeelte van ce Groenelaan. 10. Voorstel van B. en W. tot het aan" gaan van eene geldleening ten behoeve van voornotfde bes ratings-werken. 11. 3e Supletoire begrooting kapitaal- dienst 1927. 12. Voorstel B. en W. verhoogmg sub sidie Burgerlijk Armbestuur over bet jaar 1926. 13. Benoeming stembureaux voor de ver kiezing van leden der Provinciale Sta en en den Gemeenteraad. 14 Benoeming lid plaatselijke ..comfissie van Toez cht op het Lager Onderwijs, 15. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur, Aangehouden. Gisterennacht zijn al hier aangehouden twee minderjarige meis jes, die te voet van Amsterdam naar hier waren gekomen. Eén van hen werd reeds dien nacht nog door haar vader afgehaald, het tweede meisje heeft men gisteren op transport naar Amsterdam gesteld. DE TOEGANG TOT DE VISCHAFSLAG. Volgens de nieuwe bepaling moet een ieder, wil men bij den vischafslag (verkoop) tegenwoordig zijn een kaart of insigne zichtbaar dragen, uitgegeven door den di recteur van het Staatsvisschershavenbedrijf. Inzake het niet dragen van deze kenmer ken werden gisteren 4 personen verbali- secrd. Naar wij vernemen zal hier streng op gelet worden door de bal-politie, NOTARIS G. A. VERKADE. Bij KoninVijk besluit van 31 Januari '21 is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Alkmaar, ter stanip aats de ge meente Alkmaar, de heer G. A. Verkade, candidaat-no aris te IJmuiden. Hoewel het niet zeker is, dat de heer Verkade zijn benoeming aarrecmt, biedt zij toch een ongezochte gelegenheid t cwij- zen op de vele verdiensten van de heer Verkade voor de katholieke zaak. De heer Verkade heeft veel voor het openbare katholieke leven gedaan. O.m. was hij voorzitter van de R. K. Kiesverceni- g'ng, voor weleer weder-oprichting hij ze ven jaar geleden zeer geijverd heeft. Veel heeft hij ook gedaan voor de stichting van het R, K. Vereenigingsgebouw. Eerst nam hij een groot aandeel in de organisatie van de loterij, met het doel te komen tot slich ting van een gebouw en was vervolgens 3 jaar lid van het comité voor de stichting. In dit comité heeft hij ook zijn beste krachten gegeven. 15 Juni 1918 kwam de heer Verkade op het kantoor van notaris BEoerlage en thans bekleed hij er een leidende positje. Voor dien was hij werkzaam op de notariskanto ren van den heer Van Klarenbeek en van de heeren Schrameier en |Verhrugge, bei den te Rotterdam De heer Verkade heeft zich gedurende de toch nog betrekkelijk weinige jaren, welke hij hier was, zeer veel vrienden verworven, niet het minst ook door zijn aangenamen omgang. Zijn leiderschap op vergaderingen wek'steeds bewondering. Hij wist dc discussies steeds zakelijk te houden, doch wist ook immer een opgewek- ten geest te bewaren. Zijn heengaan is ongetwijfeld een ver- lie-» voor de katholieke zaak alhier. Op onderzoek. Zaterdagavond werd den politie medegedeeld, t??.t er jongens be zig waren op den zolder van het veilingge bouw „Kennemerland". Bij onderzoek werd er inderdaad een jongen aangetroffen. Hij is naar het bureau gebracht en daar ernstig onderhouden. Een vriendje, die bereids de plaat gepoetst had, wacht hetzelfde lot. Rijwiel irbcslaggenomen, Zaterdag is door de politie een rijwiel, dat bij een ep- kooper te koop was aangeboden, inbeslag- genomen. Hpt bleek denzelfden dag te IJmuiden-Oost te zijn ontvreemd. Gevaarlijk man. Door de politie fs aan gehouden J. S„ die in het bezit was van de revolver, dewelke hij niet gerechtigd was te dragen. Het wapen is in beslag genomen. Na een tijd van behelpen, is de parochie Noordwijk dan een voltooid kerkgebouw rijk geworden. Men gevoelde den tijd, die met het verbouwen en voltooien van het kerkgebouw gemoeid was een zekere on voldaanheid en ongemak over en met den bestaanden toestand. Reiknalzend zagen daarom geestelijken zoowel als geloovigen uit naar den tijd, dat het werk zou eindigen en met belangstelling werden de vorderin gen der werkzaamheden gadegeslagen. Gis termorgen nu werd aller wensch vervuld en werd het kerkgebouw door den Hoog Eerw. Deken L. A. A. M. VVesterwcudt ingeze gend. Te tien uur werd daarna de plechtige Hoogmis opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor J. H. W. Borsboom, geassi steerd door Dr. Wagenaar en rector Braak man, resp. als sub-diaken en diaken. Op het priesterkoor waren ook aanwezig dc vroegere pastoor, de Zeereerw. heer Th. Sarier, de Hoog Eerw. heer deken Wester- wcudt, pastoor Wijtvliet en beide kape laans van de parochie Eenige bloeman manden en seringen sierden altaar en com muniebank. Het volledige zangkoor zong de Missa Reginae Sac-atissimi Rosarii, van Joh. v. d. Sluis, op voortreffelijke wijze. Na het H. Evangelie besteeg de H- E. Heer Westerwoudt den preekstoel, om de geloo vigen, die in groote getale ter kerke waren gekomen, toe te spreken, Z.E. had tot tekst gekozen Ecc. XXV, 9 „Allen hebben met vrijgevig gemoed ruime gaven bijeen ge bracht, opdat het werk mocht worden vol tooid." Spr. schetste dezen dag als een dag van blijde dankbaarheid voor allen en van bljjde voldoening voor den ouden grijzen herder, pastoor Sarter wicjns catechismus- lessen spr. als kind nog bezocht heeft, daar hij de voltooiing van het door hem begon nen werk mocht zien. Ock voor pastoor Borsboom, die het eerste lustrum viert als herder van Noordwijk en spoedig het vijfde lustrum van het H. Priesterschap gaat vie ren, is het een dag van blijdschap. Na de H. Mis was er gelegenheid om het kerkgebouw te bezichtigen. Allereerst moe ten we dan zeggen, dat de kerk door de ver bouwing een driehonderd-tal plaatsen heeft gewonnen. Waar we gewoon waren aan hpt lage, cude gedeelte, geven de hooge ge welven van thans een idee van ontzaglijke ruimte. De gewelven zijn geel gesaust, waar- tusschzn de rood-bruine graten goed uitko men. De pilaren en muren zijn grijs en met horizontale gele banden afgezet. De voorste bonken zijn blijven staan en voor het nieu we gedeelte zijn nieuwe banken gemaakt van denzelfden vorm als die in hel voorste gedeelte staan, met dien verstande, dat de njeuwe banken praci,ischer zijn. Inplaats van een in schuinen stand geplaatste tafel, waarop men met de armen rust, is een vlakke tafel aangebracht- zonder het beken de randje. De banken zijn gemakkelijker en hebben tevens een opklapbare knielbank. De voorste biechtstoelen zijn nu vervallen en de nieuwen zullen in gebruik worden ge nomen. Ook deze zijn practisch ingericht. Dan geest van zijn Noordwijkers kennende, heeft de pastoor 't zoo gemaakt, dat 'n op- cenhooping voor den biechtstoel onmogelijk wordt Voer eiken biechtstoel zijn n.l twee banken opengehouden. De andere zijn aan den kant van den biechtstoel dicht gemaakt. Nu moet men door de bank hean om bij de deur van den biechtstoel te komen. Als men klaar is, verlaat men langs een andere deur den biechtstoel, waardoor men verplicht is allen denzelfden kant in en uit te gaan. Tevens staat er thans een noodpreekstoe). Door hef feit, dat de kerk nu zooveel rui mer is, moest een plaats gezocht worden, cm den preekstoel te plaatsen en wel zoo, dat voor iedereen verstaanbaar is, wat van den kansel wordt gezegd. Dit nu is niet zoo eenvoudig. Daarvoor is genomen een pa ter, die een formule heeft uitgedacht, vol gens welke hij berekenen kan hoe het ge luid in een bepaalde ruimte het best tot zijn recht komt. Volgens de berekeningen van dien pater is de schelp of het klankbord bo ven den preekstoel vervaardigd. De preek stoel is slechts een nood-preekstoel, maar de schelp is blijvend. Ook was de oude preekstoel van een dergelijke constructie, dat hij niet aan een pilaar kan worden be vestigd, daar, zooals men zich kan herin neren, de ingang door een middendeur leid de. Plaatste men deze tegen den pilaar, dan kon men niet op den preekstoel komen. Een voorloopige Kruisweg heeft langs den wand een plaats gevonden, bestaande uit plaatjes in een lijstje, in afwachting van iets 'beters. Dan is er neg de nummering van de banken. Allen hebben een kaart gekregen, waarop vermeld staat het nummer van dc bank en het nummer van de plaats. Hier omtrent heerscht nogal misverstand, daarom willen we even een voorbeeld geven hoe raen zijn plaats kan vinden Iemand, die b.v. bank no. 10 en plaats no. 5 heeft, gaat tus- schen no. 9 en no. 10 de bank in en gaat op no. 5 zitten. De zitbank is dus de aange wezen bank. Degene dus, die de 10e bank heeft, rust, wanneer hij knielt, met zijn ar men op bank 9. Achter in de kerk is een prachtig raam van gebrandschilderd glas aangebracht, be ven het zangkoor. In het midden van dit sterraam Is de patroonheilige St. Jeroen en 'aarem heen is een kleurenweelde aange bracht van felle kleuren, wat vooral bij zon nig weer heel mooi is. Het zangkoor is zeer ruim, doch zoolang er nog geen orgel slaat, bevat het een Jeemte. Voorlocpig zal men zich moeten behelpen met het kleine har monium. Aan den uitgang der kerk zijn inbraakvrlje /sfferbussen gemetseld, wat tegznwoordig wel noodig is! Tevens is er gezorgd voor tochtdeuren, die niol somber zijn daar het 'las in lood veej licht toelaat en een vrien- delijkpn aanblik geeit. In de doopkapel r 'iet geschenken helt reeds geplaatst, ooi" zijn er nog drie gebrandschilderde ramen voor dit kapelletje c£0cau gegeven, die er 'dnnenkort zullen worden ingezet. De ove- ige ramen van gebrandschilderd glas zijn zeer artistiek uitgevoerd j elk raam is ver schillend en Joch is het niet bont. De elec. trische kronen hebben ook een voorloopig karakter en zijn van zeer eenvoudig mate riaal vervaardigd. Voorts is er een gelegen heid gemaakt, om de kerlt te verwarmen. We mogen besluiten met een gelukwensch aan den pastoor en de geheele parochie met het mooie kerkgebouw. Burg. Stand van 2831 Jan. Geboren: Jacob Aaldert. z, van M, A. de Fcckert en C. J, van Vpnno, - Jannetje Johanna, d. van W. Kolle en H. Poortvliet Adr.ana Maria, d. van IJ. Cuiper en L, Schouten. Hendrika Huiberdina. d. van J. IGroes en J. W. Koenen. Wilhelmina Petronella, d. van P J. van der Piet en G. Mayenburg. Gerrft, z. van J. Hagen en N. M. van der Spek. Janna- Theresia. d„ van B. Th. van Hamelsve',4 en A. M. Schelvis. Leen- dert z van M. de Riik en C. Biemond. Margaretha Cornelia Maria, d. van I. L. Bergsma en W. Peerdemrn. Overleden; te Leiden: Christina v, Zanen, 50 j, Johannes Petrus Loogman, 16 m„ z. van G. Loogman en E. Sc^oonderwoerd. RAADSVERGADERING. Zaterdagmiddag is ten raadhuize een spoedeischende raadsvergadering gehzu- den, waarvoor niets anders op de agenda stond dan mededeelingen en ingekomen stukken. Hoewel van te voren hiervan geen ken nis was gegeven, werd de openba~e, verga dering, onmiddellijk na de opening geslo ten en ging de raad over ip een geheime zitting, welke 2 uren duurde. Toen de deu ren weer geopend werden, vlogde weder om direct sluiting, zonder eenige nadere mededeeling. Van hetgeen ons over het verhandelde in deze geheime vergïdering was raedege deeld, meenden wij geen gebruik ie mo gen maken. Nu ean der plaatselijke bladen eenige bijzonderheden heeft gepubliceerd, behoeven wij niet langer achterhoudend te zijn. Bij B. en W. was een schrijven ingeko men, waarvan de inhoud verband houdt met de kort geleden plaats gehad heb bende benoeming van een directeur der lichtbedrijven. Naar aanleiding van dit schrijven is bij meerderheid van stemmen men een commissie van onderzoek be noemd, bestaande uilde heeren W. Maters, J. Visser en C. A. Zwager, Lijk opgehaald. Gisterochtend is uit het Noordzee kanaal, nabij de Spoorbrug, hot lijk opgehaald van mej, Z,, wonende alhier, die des nachts haar woning had verlaten en sedert vermist werd. Statuten, De St-atscourant bevat de statuten van de N.V. Bloembollerkweekerij en -handel de Groot pn Co., alhier. Tot leeraar in de aardrijkskunde aan het R. K. Lyceum te Oveiveèn is benoemd de heer J. Hoch, oud-onderwijzer aan de R. K. U. h. O. school te Zaandam. Door de fa. Kaub worden onderhandelin gen gevoerd met de directie der timmerfa briek „Kennemerland" te Halfweg, om haar bedrijf daar tijdelijk onder te brengen. Deze besprekingen hebben echter nog niet tot resultaat geleid; zij loopen in hoofdzaak over den te betalen huurprijs. Het bedrijf ondervindt niet veel stagnatie en wordt met ean tweeploegenstelsel onder houden, Ongeveer 75 pet, van het personeel is weer te werk gesteld kunnen worden. Lezing Dr. J. Bouten. Voor de aid-. Haarlem van English Asso ciaticn zal Donderdagavond om 8 uur in de bovenzalen van De Kroon Dr. J, Bouten, rector aan de Amsterdamoche Universiteit Te verwachten is, dat hij ook Arnold Bennett Bijna een jaar geleden trad dr. Bouten hier op met een rede over den dichter Robert Browning, waarmee bij zeer veel succes had. Te verwachten is dal hij ook Arnold Bennet! die tegenwoordig met John Galsworthy en H. G. Wells het drietal der grootste levende liritsche auteurs vormt, treffend zal weten te teckenen, eu voor vele hoorders een peri ode van litterair genot openen door hun weg te wijzen in Bennett's werken, die zeer tal- rij'k zijn, Arnold Bennett, die nu 59 jaar oud is, be gon zijn carrière a's journalist. „The Old Wive? Tale" (1903) werd als een meester werk erkend, en velen beschouwen het cok nu nog als het beste boek, dat hij ooit schreef. Tot zijn bekendste boeken behoo- ren Clayhanger, The Card, Hilda Lessways, Anna of the Five Towns, Tales of the Five Towns, The grim smile of the Five Towns, the Matador of the Five Towns, Buried Alive, Mr. Prohack, Lilitfi, enz. Bennett schreef een groot aantal tooneel- stukken en behaalde een wereld-succes met Milestones (Mijlpalen), in samenwerking met Eduard Knohloph, dat in 1913 voor 't eerst werd opgevoerd. Hij is nog steeds zeer productief, en pas een paar maanden geleden verscheen zijn jongste roman „Lord Raingo", die een uit stekend onthaal bij de pers en het publiek heeft genoten. Men meldt ons: Op Dinsdag 3 Februari a.s., des avonds om half acht, zal de heer E. W. Goedhart, -oo-zitter van den Neutralen HaariemscFen Bestuurdersbcnd, voor de leden de- Tim- merlicdenvèreeniging „Eensgezindheid" (met 'uinne vrouwen) een lezing houden over: „Parijs en Omst-eken." Deze lezing vindt -laats in de bovenzaal van „de Kroon", Groote Markt en zal met lichtbeelden wor den toegelicht. Bij wijze van proef zijn dezer dagen op het asphaltgedeelte van den Rijksstraatweg te Schoten de lantaarngjazen aan beide zijden van den straatweg zwart geschil derd. Aloo-al N bij regenachtig weer wierp het licht der lantaarns slagschaduwen op het «dimmende asphalt, die voor autobe stuurders op zekeren afstand niet yan schaduwen van voorbijgangers te onder scheiden waren, zoodat het gevaar van aanrijdingen niet denkbeeldig was, Dc zwa'te lantearnglazzn geven een somber aanzicht, maar de chauffeurs onder vinden het voordeel van dezen maatregel die zeer toe te juichen is. Gedurende den voetbalwedstrijd Ilamit IITelefonia botsten twee Spelers tegen elkaar, waarbij do Hainit-spelcr J. W, zijn been brrk. Nadat een lid vm O. D. dc Oe""ste hulp had verleend, werd de speler naar het St. Elisabeths Gasthuis yervoerd, De voorzitter der afd. Haarlem van d Nederl. Vereeniging vrn Snoor, en Tram- wegne-soneel, de heer F. M. S'.'ov^er, js op de landelijke vergadering van hel iraflsper- soneel, aangesloten hij bovengenoemde ver- neniging, als lid van het Landelijk Groeps bestuur herkozen. 5% Nedertano 1919 b% Nederland 1923 102 102 iVt Neder) 1917 601/, 991/2 4'4 N I 1926 B- 953/, 6H N -I 1923 D.. 1013/, IOl3/4 321/, .—v Oude Vaart 73 73'/2 dito Gem Eigend. 71 Mij „Nederland",, Scheepvaart-Unie 185 185 Rotterd Etoyd 168S/a Paketvaart 23G*/2 Oude Boot 1C 2 101*/3 Holl Stopmboot 62 lurgens gew. 1681/g I69V2 Neder) Kunstzijde 240 245-7 Maecubee 1023/4 102-3» Holl Kunstzijde Koloniale Bank 7471/2 2473/4 Indische Bank 172 172 Cert. Handel Mjj. 158 158 Reso dito I58*/2I 158 Phoenix l213/4 Geconsolideerde 224 3871it 388 U S Steel 157 Marine comm. S'/|6 Marine pref. 39'/, 39»/, 694 694 Java Cultuur 381 380 Vorstenlanden 182 182 Actions id. 170 >70 Poerwoderjo 118 srr» Oude Dcli 4368/4 436 435J/4 436 457 458 A'dam Rubber 328 5 1—r 332 332 Silau 171 171 Allied Sumatra 113 113 Oostkust 2C0 200 V ICO 197 198 Dplj Bat Rubber 267i/? 267 Dordtsche Petr. 36 31/, - Southern Rails 122'/,1 125 Union 1621/2 Anaconda 7/s 463/8 land, van Wjer'pgen naar elders waren "W hjiisd. Intusschen wordt van don ex-kroon prins thans een film gemaakt, hetgeen ooi schijnt te zijn georganiseerd. Vroeger heen hij zich steeds tegen het maken van e-n filmopname on W eringon verzet, doch het en vergemakkelijkt hü het werk van d«3 ope rateur op alle mogelijke wijze. LONDEN. 1 Fchr. Uit JerpzaJe-i wordt gemeld dat in 't Zuidelijk deel van Palestina grocte droogte heerscht. Er worden groote verliezen geleden door 't omkomen van t vee bij de E.cdouïnen. De regeerirg na» traatregelen voor 't overbrengen ven 50j0 sinks vee naar het Beiscn, wnar de wgjdea goed droog zijn. NEV7-YORK, 1 Febr. U:t Arkansas wordt gemeld, cat door overstrooming der rivier meer dan 400 huisgezinnen hun woningen moesten verlaten. De schade b^drargt eenige roiHiosnen, Near gemeld wordt, zijn tot nu toe ongeveer 20 personen verdronken 443e STAATSLOTERIJ Trekking van 1 Fehriirri 1927- Se kltsse lite lürf Hocse niijzen: 6085 9411 18948 1000. 267 ff 29 8233 11588 U948 13595 70678 f400. 1888 3423 8973 10318 10521 MÖtfJ 15092 20984 f 200. J 25 1333 2698 9139 9495 9528 14905 17518. 18281 20729 100. Prijzen van 70: 54 95 142 17 195 642 1102 1798 21145 25.20 3134 3442 4045 4467 4798 5819 7098 7102 7571 8374 8559 8980 9446 38 203 666 1124 1826 2215 2523 3203 3599 4116 4668 5465 5983 7301 7646 8376 8740 9043 9476 204 811 1135 1839 2331 2589 3231 3685 4119 4683 5492 5984 7331 7770 8367 8789 9273 9557 456 845 1341 1898 2343 2746 3267 3729 427.6 4710 5600 6253 7367 7801 8480 8823 9336 9615 476 945 1460 1950 2412 2821 3279 3871 4313 4713 5625 6555 7432 7834 8500 8849 9377 Cf,40 15? 549 977 1545 2017 2445 2843 3412 3873 4358 4739 5528 6707 7453 7867 8637 8872 9392 9845 i82] 559i 983 1633 2025 2518 3104 3433 3899 4381. 474?i 5734' 6847 I 9957 10011 10087 10150 10175 10398 10614 10679 10685 10695 10697 10784 Ü1123 11147 11275 11689 11954 12154 12375 12474 12669 12794 12975 13101 13266 13326 13368 13393 13405 13479 13628 13629 13737 1389-1 14144 14169 14353 14379 14519 14599 146S7 14719 14800 14807 14808 14851 14SGS 14939 115292 15318 15364 15373 15375 15454 115507 15525 15609 15676 15699 15899 115958 16(100 16184 16248 16267 1629Ü 116484 16517 16568 16629 16697 16787 16931 16961 17077 117233 17254 17378 17391 17397 17422 17639 17717 17751 17982 18092 18126 18294 18384 18405 18451 18527 18679 18953 19051 19131 19209 19219 19271 19204 19494 19535 19546 19599 19750 19776 20090 20168 20285 20303 20336 20505 20673 20881 20883 20936 20992 2 FEBRUARf E.-K01 l KOFRS LAATSTE KOERS BERLIJN t f 59 32 PARUS t 985 BRUSSEL. 34 82 vVEENEN i LONDEN 12 14»/, STOCKHOLM 66.80 KOPENHAGEN 66.70 OSLO t 1 i 64 85 BAZEL ff t NEW-YORK f 2.5C&/8 ROME t 1070 PRAAG 7.42 WARSCHAU v 27.50 7558 8294 8644, 8952 9412 9959 10545 10837 12289 13179 13574 14275 14773 15058 15407 15909 IÉ36? 17697 1,437 1830S 18959 19432 19898 2065Q 4 140 387 567 697 37 174 413 583 706 NIETFN: 51 55 290 466 636 873 231 433 614 716 987 1038 1109 1173 1263 1305 1318 1400 1464 1472 1478 1513 1565 1567 1701 1765 1045 1956 1972 1975 2111 75 )04 T27 296 309 329 514 541 552 641 678 681 894 932 965 1207 1225 1239 1449 1451 1455 1525 1543 1563 1617 1627 1628 1663 1865 1769 1843 1853 1932 19 J8 2rT53 2074 "7'! 01. 2191 2241 2266 3708 3780 880 AMSTERDAM, 1 Febr. De Vierde Het O. M„ mr. Wolfson, had geëischt, dat uitsprrak in de zaak tegen den 40-jarigen srcids-bankwerker C. M.. die terecht had gestaan ter zake dat hij in den nacht van 26 op 27 Aug. vaij het vorig jaar in het Kon. Paleis alhie' heeft weggenomen eer- aantal officiers- en commandeurskruisen, eenige medailles toebehoorende aan jhr. C. C. Th. Fix. De Rechtbank oordeelde verdachte toe rekenbaar en legde hem 2 jaar gevangenis straf op. Het M. mr, Wolfson had geeischt, dat verdachte van rechtsvervolging ontslagen en geplaatst zou worden »n een krankzin nigengesticht met een proeftijd van ten hoogste 1 jaar. WIERINGEN. 1 Febr. De ex-kroonpr ns van Duitsohland, die sinds gisterenavond Wieringen 'vertoeft, heeft bij d?n burge meester van Wieringen gelogeerd. Van mor gen begaf hij zich roet z'n gastheer eers* raar 't Gemeentehuis en vervolgens bracht hij verschillende bez»eken. Gok onderweg aprak hij al de kennissen aap, hst bezoek van den kroonpr.ns te Wieringen is zeer goed voorbereid. Zoo vertoeven cp Wie ringen thans verschillende vroegere bejvo- rers, vrienden van den ex-kroenpcins, d'# 1 na bet vertrek va» Wilhelm naar uftscb» 2171 2175 2(76 2321 2328 2338 2347 2382 2389 2414 2432 2442 2456 251(1 2598 2617 2.26 2628 2648 2717 2729 2790 2S25 2327 2331 2872 2874 2894 2938 2971 2988 2956 3001 3034 3065 3093 3099 -3-115 3122 3128 3193 3228 3302 3317 3354 3122 3145 3466 3 477 3495 3539 3 541 3553 3568 3578 3555 3798 3811 3814 3825 3866 3879 3895 3902 3913 3925 3972 3979 4! >20 4049 4155 4200 4242 4252 4267 4577 4406 4517 4534 4594 4532 4681 4705 4727 4754 4760 4774 4775 4791 4314 4833 4837 4811 4855 4875 4876 4883 4902 4935 4939 4958 4961 4984 5043 5051 5089 509,3 5125 5161 5270 5287 53! 8 5332 5398 5115 5519 5545 55.08 5611 5724 5732 5748 5790 5328 5,049 5351 5552 5902 5927 5948 5975 6025 6027 6053 6081 6108 6156 6J63 62)9 6299 6305 6366 6369 6373 6378, 6387 6118 6519 6533 655.3 6621 6630 6671: 6672 6676 6705 6727 6762 6783 6°0l 6858 6902 6919 6925 ,6944 6949 W§0 699.3 7021 70.31 7075 7080 7094 7221 7253 7284 7295 7.306 7382 7409 7468 75.1)4 754.7 7651 7764 778-8 7791 7)tyl: 7878 7914 7946 7949 7958 7992 tviy.1 8094 8155 8245 8268 5324 8284 8398 8434 8456 8483 8514 85.35 8536 8563 8664 8679 8746 8756 8778 8794 8567 8909 89,31 8977 8992 9006 9621 9035 9075 9077 9083 9097 9138 9142 9148 9188 9206 9212 9271 9233 9343 9502 9529 9556 95.58 9647 0664 9693 9 08 9699 9740 9770 9864 08)3 9844 0633 9881 9895 9935 9955 0967 10030 10ÖS4 JdflOS 10105 10109 10115 10120 10137 10222 10271 10231 10283 1P294 10320 10411 10165 10478 10492 10551 10560 10567 10617 10708 10720 10723 10744 10765 10838 10840 10874 10,-91 10894 10897 10914 10918 f0968 10984 11042 11084 11098 1! I4Ó 11143 11153 11160 11116 11188 11269 11278 U326 11382 11440 11441 11554 11599 11620 11650 11717 11719 11730 11762 11810 11859 11894 11947 11971 12:9 J2044 12084 120SS 12092 12140 12!84 12196 12291 12311 1236.3 12390 12422 12449 12613 12582 12648 12662 12713 12734 12736 (2744 12834 12848 12852 (2892 12950 130(1 130'6 13020 13064 13157 13165 13173 13195 13239 13321 13398 13451 13517. 13537 13544 13697 13611 13634 13641 13763 12,88.4 13918 13'. 21 14045 14054 14055 141192 14093 14102 14119 14176 14314 14346 14391 14-153 14463 14-465 14557 14595 14647 14715 14723 11723 14744 14736 14797 14831 14838 14845 14869 14878 14951 14981 15056 15097 15122 15145 15,75 15183 15188 15226 15240 15242 15244 15246 15270 15300 15319 15322 15470 15529 15573 15586 15598 15647 15690 15701 15703 15729 15730 15764 E5810 15825 15828 15843 15864 15875 15935 15957 16021 16041 16074 16109 16137 16195 16212 16224 16233 16238 153)1 16333 16361 16368 16376 16437 16540 16566 16658 16659 16691 16694 16716 167,37 16712 16757 16822 16S53 16874 16946 16.987 17431 17159 17236 17269 17340 17386 17393 174i5 J7416 17467 17488 17534 17552 17571 17583 17629 17641 17661 17t)71 17676 17681 17608 17718 17720 17725 17709 17849 17910 17933 17937 17r52 17997 18000 1800.5 18031 18042 1809/5 18109 18115 18153 18226 18252 18272 1829? 18472 18 482 18529 18530 18563 1S592 18597 13614 18649 18698 18750 18316 188.33 18877 18930 18935 18955 189.43 18964 19000 19075 10091 19114 10199 19229 19237 19250 I92''5 19324 19329 19341 19347 19.172 19386 19305 19409 191.15 1945-1 19176 19486 19493 19522 19612 19768 19801 108-13 19845 19880 19581 19086 20007 20024 20045 20044 20081 20119 20131 20195 20211 20220 20227 20230 20231 20319 20364 20501 20525 20590 20606 20I-S4 2065.8 20809 20024 ?0940 20952 20963 2096» 2098.8 20990 20998 5e klasje 9a lijst: 5875 m z. 5815: 13603 ffl- ƒ70 tn.7. i0?0,3 m. 70: 19168 m. 70 in z- ine* "Iet; 13388. 149P4_en staan uüuuUifilÜS»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2