V erkeerson^e vallen. DE SPAARNEBANK Haarlemsche Orkestvereeniglng H.O.V. Let op rijwielen en de belasting plaatjes. EEN SCHITTERENDE OPERENGST. „Stichting Dierenasy! Haarlem en Omstreken." R. K. KRING. Belangrijke lezing. Een zeldzame vondst. Schoorsteenbrandje. In perceel Burretstraat 7, brak Zater dagavond 4 uur een schoorsteenbrand uit, waarschijnlijk door ophooping van roeL Met natte dweilen werd het vuur gebluscht. De brandweer was aanwezig. Diefstal van tegels. Brand. „Kindervoeding." Subsidies Kamer van Koophandel. Een goede vangst. Aanrijding. BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE. LAATSTE NIEUWS. A uto-ongevaol. Inbraak in een Londensch postkantoor. Nieutve motordienst van Seotland-Yard. De Griep. Ter bestrijding van den kanker. Een stoutmoedige onderneming Het nieutve Dmtsche Rijks- kabinet. Weer vlot gekomen Auto te water. Een nieuw decreet van Calles. De financieele overeenkomst tusschen Goenaris en Horne. Dempsey ernstig ziek. De begrafenis van den Mikado. Een verklaring van dr. Stresemann. Briand verdedigt zijn buitenlanlandsch politiek. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Uit Spaansche briefjes. R.-K. S. V. „Santpoort'' SCHAATSENRIJDEN. Hollandsche successen. ATHLETIEK. Dioc. Haarl. Athletiekkring. riet werkrooster over de maand Februari 'luidt: Woensdag 2 Februari- Avondconcert Haarlem; Donderdag 3 Febr. Peer Gynt Amsterdam: Zondag 6 Febr Middagconcert Haarlem; Woensdag 9 Febr. Peer Gynt Den Haag; Donderdag 10 Febr. Leden- concert Haarlem; Vrijdag 11 Peer Gyni Rotterdam; Zondag 13 Febr. Middag concert Haarlem; Maandag 14 Febr. Concert Leiden; Woensdag 16 Febr. Concert Haarlem; Donderdag 17 Febr. Peer Gynt Amsterdam; Zondag 20 Febr. Leden-Middagconcert Haarlem; Vrijdag 25 Febr. Zang en Vriendschap Amsterdam Generale Repetitie; Zaterdag 26 Febr. Idem Idem, Uitvoering; Zondag 27 Febr. Middagconcert Haarlem; Maandag 28 Febr. Concert Leiden. Wie mist zijn plaatje? Bij de politic is aangifte gedaan dat Zaterdagmorgen een rijwielbelastingmerk is ontvreemd Voor een perceel van de Parklaan is Zaterdagavond een rijwiel ontvreemd. Door een rechercheur werd een rijwiel onbeheerd gevonden, dat behoorde aan een winkelier op den Jansweg. Het belasting plaatje was verdwenen. In verband hier mede is de 29-jarige J. A„ wonende te Amsterdam, door dén rechercheur aange houden. Op hem werden bevonden: drie electrische lantaarns met dynamo en twee belastingplaatjes, een zilveren potlood en een boekje, dat geborgen was in een even eens gestolen rijwieltasch. Eén van de lantaarns en belastingplaaljes waren af komstig van het rijwiel, dat tevoren onbe heerd was gevonden. Allen, die Vrijdag of Zaterdag j.l. een belastingplaatje hebben vermist, worden door den Commissaris van Politie verzocht zich aan zijn bureau te vervoegen, afd. Jusi. Dienst, waar nog eenige rijwielplaatjes be rusten, waarvan de eigenaar niet bekend is. Als verdacht van diefstal van 12 rijwiel- p'aatjes is door de recherche aangehouden, de 32-jarige J. D. te Schoten, en els ver dacht van heling de 33-jarige W. d. J., eveneens te Schoten. Beiden zijn in bewa ring gesteld. D. heeft bekend gedurende de afgeloo- pen veertien dagen te Haarlem en Schoten de plaatjes te hebben ontvreemd; W. d. J. ontkent. I H ^Gisteren is in de St. Josepbkerk, onder H.H. Missen, door den Zeereerw. Pater 4e Creeve S.J. een liefdadigheidspredi- jtatié' gehouden ten bate der armen van de parochie. De voor dat doel gehouden collecte bracht niet minder dan 1761 op. Op Vrijdag 11 Februari zal in de Stads schouwburg ten bate van de bovengenoemde stichting een weldadigheidsavond plaats vin den, waarbij de tooneelafdeeling van de Handt lsschool-vereeniging zal opvoeren „De gebroeders Kalkoen", 'n vroolijk spel in drie bedrijven van Gerard Nielen. Niemand verzuime dezen avond bij te wo nen en daarmede het goede doel te steunen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren H. C. A. Sickesz, Vredenhof strata 25. H. Ziek- man. Prins Hendrikiaan 6. en aan den Stads schouwburg. In den R. K. Kring wordt morgenavond, half 9, in het verband der R. K. Volks universiteit, een belangrijke lezing ge houden over middenstand en godsdienri. Waar de spreker over dit onderwerp nie mand minder is dan de bekende geestelijk adviseur, de ZeerEerw. Rector Kok, geloo- ven wij te mogen vertrouwen, dat nadere aanbeveling overbodig is. Deze cursus, die niet, zooals aangekon digd is, om 8 uur, doch om half 9 begint, is niet alleen voor Kringleden, maar ook ▼oor alle middenstanders van belang. Bij zonderlijk de leden der R. K. Midden- standsvereeniging zullen stellig gaarne hun adviseur over dit onderwerp hooren! Binnen de afrastering van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, werden 10 kruiken „Oude Bols" en een flesch advo caat gevonden. Hét vermoeden lag voor de hand, dat deze voorwerpen van diefstal afkomstig waren en de dief met zijn buit geen raad heeft geweten, vermoedelijk uit vrees voor ontdekking, waarom hij ten slotte maar besloten had om de kruiken over de afrastering te gooien. De politie werd van deze vondst in ken nis gesteld, die de kruiken voorloopig aan de politiepost te Overveen deponeerde. Volgens informatie bleken de kruiken te Haarlem te zijn ontvreemd. Ze zijn ter beschikking van den com missaris van politie te Haarlem gesteld. Proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen den 37-jarigen J. G. alhier, wegens diefstal van 400 tegels, die hij in den loop van 1926 van een bouwwerk te Amsterdam had ontvreemd. De tegels zijn opgespoord. Zondagmorgen omstreeks half tien, ont stond in perceel de Witstraat 23 brand, vermoedelijk doordat een krant, die over een helichtje hing, vlam vatte. De achter- verdieping brandde gedeeltelijk uit. Het vuur werd gedeeltelijk gebluscht door bur gers en politieagenten met emmers water, terwijl de brandweer met een slang op de waterleiding, de blussching voleindigde. Behalve de huurder J. N., woonde in het perceel H. S., wiens boedel waterschade bekwam. De inboedels waren niet verzekerd. In de afgeloopen week reikte de Vereeni- ging Kindervoeding aan warm voedsel uit: Maandag 154; Dinsdag 141; Woensdag 163; Donderdag 125; Vrijdag 165; Zaterdag 156 porties. Het Bureau der Haarlemsche Kamer "an Koophandel stelt voor, de volgende subsi dies te geven: Museum voor Kunstnijverheid voor 1927 250; Internationaal Congres voor Mate- rialenkennis, te Amsterdam, 250; Ned. Amerikaansche Kamer van Koophandel, te Amsterdam, voor 1927 50; Ned. Kamer van Koophandel, te Zurich, voor 1927 j 20; Vèreenigfng „Burean voor Handelsinlicht'n. gen" te Amsterdam, geen verdere verhoo ging van subsidie; de H. E. B. A., te Haar lem, een gouden medaille; het Propagada- comité voor Wegenverbetering, te Amster dam, voor 1927 25. De Beverwijksche pilitie heeft Zaterdag avond een goede vangst gedaan. Bij de aanhouding zijntwee verdachte personen, die in 't villapark te Beverwijk waren aan getroffen, rees het vermoeden, dat een van de aangehoudenen een valschen naam opgaf. Zij werden meegenomen naar het politie bureau, waar spoedig bleek, dat men te cloen had met rijwieldieven, die door den commissaris van politie te IJmuiden gezocht werden. Een van hen, genaamd K. K., had te IJmuiden vier rijwielen gestolen en een te Krommenie. De andere J de H. bleek schuldig tc zijn aan rijwieldiefstallen te Beverwijk en IJmui den. Ze zijn in arrest gesteld en zullen aan den commisaris van politie te IJmuiden worden overgeleverd. Later is nog gebleken, dat de aangehou denen in een leegstaande villa te Bever wijk een hoeveelheid gereedschappen hadden klaargelegd om ze des avonds mede te nemen. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur, heeft op den hoek Parklaan—Jansweg, een aan rijding plaats gehad tusschen een auto en een tramrijluig. De tram werd licht be schadigd. Burg. Stand. Geboren- 3 Febr. d. van C. M. NeuteboomBekcoii. z. van M. L G ShnkertWaterreus. 4 Febr. d. van E. M .van EekhoutTimmers. z. van C. M. Nlis—Verbruggen. z. van A. Berk houtOpbroek. z. van T. WienkHerni. d. van T. J. Fabelde Boer. 5 Febr. z. van A. van WunnikAafjes. d. van F. A. van BloklandKroes. z. van M. Roskamv. Doorn. z. van A. M. ReinaldaDeen. z. van M. M. J. v. d. Colkd Leuw. 6 Febr. z. van C. W. A. NanningaDievenbacb. 7 Febr. z. van A. W. NoletZwaanswijk. z. van T. van LoevezijnW;e!art- 0verleden: 2 Febr. C. M.. 30 d., d. van P. J. A. v. d. Geest. Delftstraat. 3 Febr. R. P., 1 m., d. van P. J. A. v. d. Geest, Dclfstraat. 4 Febr. N. Essers, 68 j., Gael- straat. J. de PaterPoelman, 68 j Schagchelstraat. H. M. T. Kahmann Brands, 39 j.. Kamoerlaan. P. D., 1 m., z. van P, D. Jongejan, Teijlerplein, 5 Febr. A. Koper, 37 i., Hazeoaterslaan. M. J. Le LouxTromp, 69 j., Spijkrmar slaan. G., 4 d„ d. van A. Kuiprs, Ruijchaverstraat. 6 Fbr. J. C. G. A. v. NootenPrins, 54 Hazeoaterslaan. W. C. v. Esvcld, 68 j., Twiinderslaan. 7 Febr. H. C., 2 m„ z. van H. J. Bouwens, Kampcrlaan. 5% Nederland 1919 '019/ie '0'9/l6 6Nederland 1923 1021/18 '021/le 4H Nederl 1917 9^/4 991/4 4 A N L 1926 B. 955/8 955/8 SA N.-l. 1923 D.. '0l®/16 'Ol9/i6 30 b Oude Vaart 751 /3 76 dito Gem. Eigend 723/4 73l/2 Mij. .Nederland". 177 b I77i/2 Scheepvaart-Unie '851/2 Rotterd Lloyd I631/4 Paketvaart 230 1 229 1 Oude Boot 101 101 Holl Stoomboot 61 •lurgens gew I68I/2 l67i/2 Nederl Kunstzijde 255 2581/,, Maecubee IO21/4 1031/2 Holl Kunstzijde 91 911 2 Koloniale Bank 248V, 249 Indische Bank '731/4 174 Cert. Handel Mij... 158 158 1581 158 Phoenix 127 Geconsolideerde 251 3881/2 3871/2 U S Steel 1573/4 Marine comm. 83/4 OC <1 00" Marine pref. 4'3/4 42 H. VA. 690 690 Java Cultuur 383 383 Vorstenlanden 183 183 Actions id 170 Poerwoderjo 118 4331/4 436i/2 433 435 453 456b A'dam Rubber 327 3281/2 327 327 171, 171 Allied Sumatra 112 112 LO OO to 199 V 1. C. 0 196 196 Deli' Bat. Rubber 2641/2 265 Dordtsche Peir. 363l/2 362b Southern Rails '221/,- 124 llnion '65'/i6 165 Anaconda 953/4 Wabash 551/8 56i/16 Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan, we»den in de week van 31 Jan, t/m. 5 Febr. genomen 418 douchebaden, 43 kuip- belen. Aan 35 kinderen werd gratis een schoolbad verstrekt Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag van 2 tot 4 en van 5 tot 8 uur voor volwassenen. Genootschap van den „Stillen Omgang" De jaarvergadering zal gehouden worden Dinsdag 8 Februari 1927 ten 8 uur in het R. K. Vereentgingsgebouw. De vergadering zal afgewisseld worden door muziek van de Mandolineclub „Koning David." R.K. Volksbond. Woensdagavond boudL de R.K. Volksbond, aid. Heemstede, een ledenvergadering in het RJC. Vereenigings- gebouw. De agende bevat o.m. een rede van den voorzitter, den beer v, Rooyen, uit Am sterdam, en een bioscoopvoorstelling. Vooral het laatste zal, gezien het groo e succes de vorige maal. een volle zaal trek ken, temeer nog daar de leden hun vrouw of mésje mede mogen brengen. Het belooft een pre.tigen avond te worden. (Ongecorrigeerd.) LONDEN, 7 Febr. Nabij Porthsmouth is een auto over den kop geslagen. Een officier is gedood. De bestuurder werd ge wond. LONDEN. 7 Febr. Dieven hebben in gebroken in een der postkantoren, alhier Uit de safe werd een bedrag van onge veer 1000 p.sterling gestolen en een hoe veelheid postzegels en andere waarde papieren. LONDEN, 7 Febr. Scotland-Yord zal een nieuwen moto-dienst instellen voor de opsporing van misdadigers. In verschillende deelen van Londen zullen motordiensten opgericht worden, die tegelijkertijd radio grafisch opgeroepen kunnen worden. BERLIJN, 6 Febr. (V. D.) Tengevolge van de uitbreiding van de griep moesten te Gör- iitz negen scholen worden geslo-ten. BERLIJN, 6 Febr. (V. D.) Waar gemeld wordt, is in den Senaat te Washington een wetsvoorstel ingediend waarbij gevraagd wordt een bedrag van 5 millioen dollar be schikbaar te stellen voor den ontdekker van een middel tegen den kanker. LONDEN, 6 Febr. (V.D.) Een expeditie met automobielen welke de goedkeuring en steun heeft van het departement van over- zeeschen handel, zal den 10e Februari uit Londen vertrekken, teneinde een poging te doen om dwars over Europa en Azië naar Singapore te rijden, en van daar de tocht voort te zetten over de eilanden Sumatra en Java om tenslotte te Sydney te eindigen. In Australië gaat het van Port Darwin via Adelaide en Melbourne naar Sydney. In totaal zal de expeditie een afstand af leggen van 15500 mijlen; slechts 900 mijlen van dezen afstand voeren over zee. Dit zal de langste autotocht zijn, welke ooit is ge maakt. BERLIJN, 6 Febr. (V.D.) De bladen leve- en uitvoerig commentaar op de stemming, welke gisteren in den Rijksdag beeft plaats gehad aangaande de motie van vertrouwen. Daarin wordt den nadruk gelegd op het feit, dat de regeering een veel grootere meerderheid heeft verkregen, dan verwacht werd hetgeen wordt loegeschreven aan de vele geschillen in den boezem van de oppo sitie-partijen. In ieder geval is thans bewe zen, dat de huidige regeering verzekerd is van een absolute meerderheid welke haar tot rustige arbeid in staat stelt. Ook is thans duidelijk geworden, dat alle partijen, met uitzondering van de Commu nisten en de Völkischen de Locarno-politiek zijn toegedaan en de toetreding van Duitsch- land tot den Volkenhond goedkeuren. HANSWEERT, 7 Februari. Het Hondu- reesche stoomschip „Omoa", dat gisteravond met hoog water op de Westhavenberm omhooggevaren was, is heden met behulp van vijf sleepboot en, weer vlotgebrac'nt. Het schip is oogfenschijnlijk niet beschadigd, GRONINGEN, 7 Febr. De heer S. uit Groningen, is door de duisternis gisteravond in het Boterdiep gereden. Door het inslaan van een ruit, geraakte hij op het drooge. De aufo is beschadigd. LONDEN, 6 Febr. (V. D.) Uit Mexico City wordt gemeld dat Callcs een nieuw decreet heeft uitgevaardigd, waarbij de uitvoerrech ten van alle artikelen, welke in Mexico zijn ingevoerd met 5 pet. worden verhoogd. Deze bepaling treedt over dertig dagen in werking. Uit Athene wrodt gemeld, dat Groot- Brittanje bereid is afstand te doen van de geldelijke overeenkomst, welke tusschen Goenaris en Horne is gesloten en met Diomedes, den P-esident van de Grieksche Nationale Bank, die op 't oogenblik te Lon den vertoeft daarover wil onderhandelen. NEW-YORK, 7 Febr. Volgens berich ten uit Californië is de bokser Dempsy ernstig ziek. Hij heeft bloedvergiftiging aan den linkerarm. TOKIO, 7 Febr. De nieuwe Mikado heeft ter gelegenheid van de begrafenisplechtig heden van z'n vader VA millioen yen be schikbaar gesteld voor liefdadige doelein den. Aan 20.0C0 gevangenen is amnestie verleend. Aan de begrafenisplechtigheden nemen ongeveer 10.000 personen deel, waarnoder 4000 soldaten en matrozen. PARIJS, 7 Febr. Het Petit Journal be vat heden een intervieuw uit Beriijn met den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken, Dr. Stresemanp. In dit intervieuw verklaarde Stresemann' er van overtuigd te zijn, dat de groote meerderheid van het Duitsche vclk toenadering tot Frankrijk wenscht. Het volk wil arbeiden en in vrede leven. Stresemann sprak er z'n leedwezen over uit, dat zoo weinig Franschen naar Duitschland reizen. PARIJS, 7 Februari. Briand heelt Zon dag aan een banket van oud-strijders, m den Ozent, een rede gehouden over zijn buitenlandsche politiek. Hij verdedigde de door hem gevoerde politiek en zei verder, dat Frankrijk, dat den oorlog gewonnen heeft, thans aan de wereld de vrede wil brengen. Hij wees erop,, dat zijn beleid er op gericht is, den vrede in de toekomst te verzekeren. De vrede beheerscht evenwel nog niet aller gevoelens. Als men den vrede wü, dan moet men hem organiseeren. Men mag niet bij elke gelegenheid meer of minder den baat tusschen de volke weer doen oplaaien. Frankrijk spreekt met de andere volken de taal van den vrede. Daarom sluit het vrieodschaps- en arbitrage-verdragen. Tarragona, 19 Jan. 19271 Verleden week vertelde ik u over dd Spaansche voetbal-amateurs, welke hoofdzal kelijk gezocht moeten worden in de verschil! lende inrichtingen van onderwijs en over dd scherpe controle, welke op de amateursbe| palingen bestaat. De collegiale sportbeweging heeft in geesl lelijke kringen de noodzakelijkheid doen gel voelen dat een pater speciaal belast werq met het toezicht op alle sport-aangelegenhel den. Hem is als neven-apostolaat de sporl toegewezen. Zijn tegenwoordigheid op dq cportvelden kan zeer.veel voorkomen, hoofdj zakelijk den ruwen Godslaster. Men raakt werkelijk in extase te zien, mei welke ernst, en offervaardigheid vele jor.gef priesters zich aan dit nevenambt wijden. Hoe vaak ziet men 't niet, des Zondagsmorgens! na de 9-uur mis hoe een eerbiedwaardige Capucijnerpater met zijn spelers, allen kof-! fers bij zich, barvocts door de straten vanl Barcelona trekt naar de verschillende spéel-f veldeq, of hoe dikwijls verschijnen niet! bevriende tegenpartijen van andere colleges,! onder wien het ordekleed van den sport-f pater in de eerste plaats de aandacht trektj Wanneer die schoolelftallen buiten de stac spelen treft hetzelfde beeld. In een hoek van de coupé zit de pater, terwijl de jongen! vroolijk praten en lucbtkasteelen bouwenj over den naderenden strijd. Denk echter niet, vriendelijke lezers, dal de pater alleen de geestelijke Mentor vaif het elftal is. doch in vele gevallen ook dJ technische leider de trainer, zou men bi ons zeggen. Op vrije Donderdagmiddageil treft men hem weer op de speelvelden, waal hij de jongens in het spel bekwaamt. En ol t nu waait, of dat 't koud is, zelfs al heefl de regen den grond totaal doorweekt, steedf vindt men hem op zijn post. Daar temperl hij de brutalen en steekt den ontmoedigdeif een riem onder het hart. Daar wijst hij od technische tekortkomingen en houdt theorid over verschillende systemen. Doch wanneei| de leerlingen wat ouder geworden zijn, dan pas staat hem de bitterste strijd te wachten! de strijd tegen jeugdige blaséheid tegen pedanterie, kortom moet hij het opvotdingsd vraagstuk behandelen, wat ongetwijfeld heil moeilijkste is van de geheele jeugdsportl Hiervoor is veel geduld en moed noodig,| maar in hoofdzaak geduld. Maar bovenal isl het ambt van jeugdopvoeder een ondank-I bare taak, echter leeft men steeds in del hoop, dat elk offer, dat men voor de goedel zaak brengt in de harten der jongelcden ge-! dijen mag, opdat uit hen ferme mannen| groeien mogen. Tot slot zou ik u nu wel eenige namen| van vereenigingen kunnen noemen, ranglijs-i tjes publiceeren, hoe de onderlinge kracbts-l verhouding is, doch heeft dit voor u wel' eenig nut? Mijn hoofddoel was u een beeldl te geven hoe het Spaansche amateursvoet-l bal geleid wordt, hoe men steeds streeft! door middel van de sport jongens tot man nen te maken, welke een sieraad vormen vanl de maatschappij. Ik hoop hierin te zijn ge-" slaagd! Uitslagen van 6 Februari. Santpoort IS. J. C. I 13. Santpoort IIT. Z. B. 31. 31 In een goed tegen elkaar opwegend ge- speelden wedstrijd kreeg S. J. C. de beide puntjes, al moet daar direct bijgevoegd wor den dat vrouwe Fortuna niet met ons was. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een zeer vlug spel met Santpoort in de meerder heid. Steeds is de voorhoede bij het doel der gasten, doch is dan dikwijls de kluts kwijt, zoodat ze niet erg gevaarlijk is voor den -s J. C.-keeper. Na ongeveer e enkwartier ge speeld te hebben, werkt een der voorhoede spelers van Santpoort den bal terug, een uit •de middenlinie volgt zijn voorbeeld, waarna een zeer snelle S. F. C.-er onhoudbaar doel punt. Hierna weer gelijk opgaand spel, waar mee de rust aanbreekt. Na rust hetzelfde vlugge spel waarbij beide doelen beurtelings in gevaar verkee- ren doch de keepers zijn uit het goede hout en retourneeren alles. Toch blijkt een schot in de linkerbovenhoek te machtig en hij visebt ten tweede male. Dit is Santpoort te bar en zeifs de back trekt ten aanval, waar uit hij het eenige tegenpunt scoort. Hard wordt er gestreden om den gelijkmaker, doch het lukt r.iet; vele voorzetten worden ver knoeid en in de veilige handen van den kee per geschoten. Dan een vlugge uitval der gas ten, een geharrewar van spelers voor doel, waaruit ten laatste de bal in het net der Santpoorters verdween. Direct daarop is het einde. Gelijk spel was zeker verdiend ge weest. Het geheel speelde een goeden wed strijd, waarvan de veorhoode matig. Het tweede elrtal nanr revanche op de ne derlaag in Zandvoort geleden en stuurde T. Z. B. met leege handen naar huisl Ko nam de drie goals voor zijn rekening. Heel goed, aan schutters is bij ons gebrek. Als het elftal steeds compleet was opgekomen, waren meer punten behaald. P. J. A. M. De uitslagen van de internationale wed strijden te Davos luiden: Wedstrijd over 500 M.: 1. Hoofimsn (Ned.) 45.6 sec.; 2. Rumba (Letland) 46.6 sec.; 3. Boo (Ned.) 46.6 sec.; 4. Eoetvoes (Hongarije) 47.2 sec.; 5. Moser 47.4 sec.; 6. Jongbloed 47.6 sec.; 7. Elema (Ned.) 47.8 sec.; 8. Jameck, 47.8 sec.; 9. Ortner 48.2 sec.; 10. Blaisse (Ned.) 48.9 sec., 11. Kos (Ned.) 49.8 sec.; 12. Van Eyck, 49.8 sec,; 13. Kuipers (Ned.) 50.2 sec.; 14. Dix, 51-4 sec.; 15. De Blecourt (Ned.) 52.6 sec.; 16. Redburn, 56.6 sec.; 17. Van Hey- den, 59.8 sec.; 18. De Bruyn, 1 min. 1.8 sec. Hooftman reed in goeden stijl. Zijn star ten was schi terend. Boot en Rumba gin gen tegelijk door de finish. Tenslotte werd beslist, dat Rumba tweede was. De Bruyn maakte een slechten tijd. voornamelijk doordat hij in de bocht kwam te vallen. Kos startte te langzaam. Van Heyden viel evenals De Bruyn in de bocht. Ten slotte kan nog opgemerkt worden, dat Boot, ook in de bochten, in besten stijl reed. Elama nam eveneens fraai de bochten. De wedstrijd over 1500 meter werd door Ruraba (Le'land) gewonnen. Hij maakte 'n tijd van 2 minuten 24.4 sec. Tweede werd de Hongaar Eoetvoes in 2 min. 29.6 sec. De verdere uitslagen luiden: 3. Jameck, 2 min. 31.6 sec.; 4. Blaisse, (Ned.) 2 min. 32.2 sec.; 5. Moser, 2 min. 32.6 sec.; 6. Boot, 2 min. 32.6 sec. 7. Elema 2 min. 33.2 sec.; 8. Ortner, 2 min. 33.2 sec. 9. Hooftman, 2 min. 35.2 sec.; 10. Kos, 2 min. 36.4 sec.; 11, Van Heyden, 2 min. 37.6 sec.; 12. Dix, 2 min. 383 sec.; 13. Jan Kui pers, 2 min. 40.2 sec.; 14. De Bruyn, 2 min. 43.4 sec.; 15. Van Eyck. 2 min. 45.2 sec.; 16. De Blécourt, 2 min. 59.6 sec.; 17 Red burn 3 min. 3.8 sec. De uitslag van den wedstrijd over 1000 meter is als volgt: 1. Rumba, 1 min, 24 sec-; 2. Eoetvoes 1 min. 37 sec. 3. Boot 1 m. 38 sec.; 4. Moser 1 min. 39 sec.; 5 Elema, 1 min. 39 sec.; 6. Hooftman, 1 min. 40 sec.; 7. Elaisse, 1 min. 42 sec. 8. Jameck, 1 min. 42 sec. 9. Ort. ner, 1 min. 42 sec.; 10. J. Kuipers 1 min. 46 sec.; 11. Kos, 1 min. 46 sec.; 12. v. Eijck, 1 min. 46 sec.; 13 De Blécourt, 1 min. 49 sect; 14. Dix 1 m. 51 sec.; 15. de Bruin, 1 min. 53 sec. (gevallen); 16 Van Heijden 1 min. 53 sec. 17. Redburn, 2 m. 5 sec. 5000 M. Rumba wint zijn derde kam- estuur. Dï^zorgde voor een turnz: de grootste bereidwilligheid stelde de Zeer Eerw. Heer v. d. Pavoordt een zaal ter on zer beschikking, voor het aanwerven van leden en voor de eerste, zoo noodige gel den. 12 Februari werd de eerste algemeem ledenvergadering gehouden. Met 'n kleine wijziging werd het tijdelijk bestuur tot 'n definitief bestuur gekozen. De vereeniging kreeg een naam. Voor de statuten en 't huishoudelijk reglement werd gezorgd. De gymnastiekkleeding werd vastgesteld. Ver der werd besloten propaganda te maken voor 't verkrijgen van donateurs en leden. Bij het sluiten dezer vergadering «prak de voorzitter de hoop uit dat de vereeniging zich meer en meer zou moge uitbreiden. Van dien wensch is gedurende het eerste jaar veel in vervulling gegaan. Het leden aantal is steeds grooter geworden, uit het aantal donateurs en donatricen blijkt, dat velen met hartelijke belangstelling met onze jongelui meeleven, waardoor wij thans als resultaat hebben een gezonde vereeniging, een goede kas (wordt zeer zuinig beheerd) en 't vooruitzicht op een uitvoering, dit om onze weldoeners te laten zien wat wij reeds presteeren na een jaar oefenen en uit dank voor hunne milde gaven. Voor het bestuur: C. GOEMANS, Secretaris Te Haarlem vergaderde Zondag de Haar lemsche Athletiekkring in het Bisdom op tot teen in uitgeteekend. Wel een bewijs dat ik het over mij zelf toch zoo min mogelijk hebben wou. Neen, geachte redactie, mij hebben zij geen excuse aan te bieden. Ik zou er ook zelf niet eens vatbaar voor zijn, maar wel tegenover den heer Eijking, die bijna 20 jaar lang de belangen van Beverwijk heeft gediend en niet het minst de katholieke belangen. Dan wensch ik nog een kleine aanmer king te maken en wel deze. Als gij nu een verslag voor zulk een ver gadering geeft, doe het dan zoo, dat gij niet het gewichtisgte eruit laat, want over hetgeen de beer Eijking gezegd heeft, aan gaande de R. K. bewaarschool, die hier zooveel stof heeft doen opwaaien, is geen woord in uw verslag te vinden. Ik wil hier op wijzen, modat in deze zaak de heer Eijking naar hetgeen hij over deze zaak mededeelde, nog al sterke staaltjes ver telde. Bij eenig nadenken zult gij het met mij eens zijn, dat wij het op deze wijze en in een goede toon, deze kleinigheden kunnen oplossen tot beider genoegen. Nogmaals dankend Uw abonné M. TRC"D Beverwijk. Naschrift. Wat het eerste bet'eft, heelt inzender niet goed gelezen; dat staat niet in het verslag. Het overige is een kwestie van appreciatie; de verslaggever heeft niet ten onrechte de rede van den heer Van Freitag Drabbe als het voornaamste be schouwd. és Redactie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10