FeijenoordU. V. V.: 73. E. D. O—H. F. C. 1—1. A.S.C. 7—2. Z.F.C.Spartaan 54. HelderBloemendaal. Alphende Kennemers. uitgesteld. "IAARL. VOETBALBOND. Schoten IIBloemendaal II: 4—3. V. V. H.Bennebroek24. KORFBAL. ATHLETIEK. •Het 26e Jaarverslag der K. N. A. U. Jaarvergadering der K. N. A. U. Blijft de voorzitter Scharroo toch? HOCKEY. N. V. R. STANDEN. <..58 WIELRENNEN. Schrijnende Handen na hat wasschen verzacht msn met WIELRIJDEN. H. S. C. „Excelsior. doelpunt, t Gooi geeft nog niet op en we derom komt het sterk in het offensief De R. C H.-defensie staat echter pal, hoewel net toch niet te voorkomen is dat N. N,,'die zich verkeert had opgesteld voor een schot van den linkshalf moet zwichten. Hoe het Gooi dan nog verder zich inspant, het blijkt on mogelijk om alsnog den achterstand te ver kleinen en als het einde aanbreekt heeft R. C. H. dan welverdiend gewonnen. Dat de vreugde groot was bij de kleine schare R. C. H.-suppcrters laat zich hooren. Nu nog één puntje, R. C. H.-ers, en het eerste klas seschap is behouden. Play up! Fcijenoord miste Petterson, terwijl U.V.V. zonder Buitenweg speelt Het krachtsver schil in het vel 1 was in dezen wedstrijd lang niet zoo groot als de uitslag zou doen vermoeden. De Utrechtenaren zijn het meest in den aanval, doei. daarna komt Feijenoord los uit en uit een door Borremans genomen hoekschop geeft Barendrecht den Rotter dammers met een fraaien kopbal de leiding 10. Kort daarop maakt Van Reenen ech ter gelijk 11. Even later mist dezelfde speler voor open doel een opgelegde kans, terwijl Barendrecht aan den anderen kant hetzelfde doel. Nadat Van Reenen tegen de lat heeft geschoten geeft Pijl Feijenoord op nieuw de leiding 21 En door Van Heel goed genomen st-afschop, stopt Balt fraai. Kort voor rust breekt Verbeek mooi door en scoort 31. Na de hervali is U.V.V. minder goed oo 'dreef. Balt redt eenige malen goed, doch Barendrecht weer den stand op 41 te brengen. Verbeek en Pijl brengen fraai sa menspelend op, Barendrecht draait voor doel handig om een paar spelers heen en vergroot opnieuw den voorsprong, 51. Uit een aanval van de geheele U. V. V.-voor- hoede, waarbij de Feijenoordverdediger te vergeefs tracht het gevaar af te wennden loopt Kam, uit een voorzet van Oosterman den bal in het net, 52 Pijl maakt daarna het half dozijn vol. U. V. V. blijft moedig aanv-Pen en Van Reenen verkleint opnieuw 'der. hUrstand. Na een reeks van Feijen- ooru-aanvallen, passeest Konings tal van tegenstanders en brengt den eindstand op 7—3. Na een spannende kamp zijn de punten gedeeld. Wel was E.D.O. het grootste ge deelte van de strijd in de meerderheid, maar zij kon dit niet in doelpunten uitdruk ken. E.D.O. speelde minder dan we ret van hun gewend zijn, maar toch had de over winning hen niet mogen ontgaan. De groot ste oorzaak was het zelfzuchtige spel van Steffens meermalen maakte bij de hal vrij en lokte de verdediging naar zich toe, maar in plaats van over 'te geven schoot hij dan zelf, ook verwaarloosde hij te veel de vleugels. Ook Tanis w is minder actief. In de middenlinie was S. v. d. Laan de minste. In de verdediging was het soms ook niet al te safe. Bij H.F.C. speelde allen vurig en alles werd er op gezet om E.D.O. te kloppen, v. d. Meulen verwerkte wat hij te doen kreeg uitstekend W.ber was een voortdu rend struikelblok voor de E.DO. aanval, goed bijgestaan door Homans, welke voor v. Hearen inviel. In de middenlinie blonk Reuvekamp Gille uit In de voorhoede was Miezerus de man, hij ve.-d. elde het spel goed en was een voortdurend gevaar voor Meenhorst. De linkervleugel wa.' beter dan de rechter. De leiding was in handen van Boekman, welke de teugéls s'-ak in handen hield. De volgende elftallen stellen zich op; H.F.C. v. d. Meulen. Weber, Homan, De Jonge, v. Houten Revekamp Gille, Besoeki, Daniels, Miezeris,. Sigmond, v.d. Berg. E.D.O. jC. v.d. Hurk, Perucel Jr., Steffens, Tanis, J. Perucel, C. v. d. Laan, Dinkla, S. v. d. Laan, Boeré, Kuil, Meenhorst. E.D.O. wint de toss, wat weinig voordeel oplevert en als H.F.C. de bal aan het rollen brengt, omzoomt een talrijk publiek het veld. Onmiddellijk neemt E.D.O. de bal over maar door naast schieten levert den aan val niets op. Al direct komt de E.D.O. aan val terug en er wordt een heftige druk uitgeoefend op het H.F.C. doel, de verde diging is echter in prima vorm en de H.F.C voorhoede krijgt gelegenheid om los te komen. Als Miezerus naast heeft geschoten schiet hij even dsrrna een voorzet in eens fn, wat Meenhorst goed verwerkt. Dan neemt H.F.C. de leiding als S. v. d. Laan een bal verkeerd beoordeelt, geeft v. d. Berg Meenhorst het nakijken. Dit bracht E.D.O. even van de wijs en Mizerus krijgt gelegenheid een schot te lossen, dat net over gaat. E.D.O. hersteld zich en nu krijgt v. d. Meulen gelegenheid zijn talenten té toonen, vooral verdiend vermelding een voorzet van v. d. Hurk, welke hij onschade lijk maakt en een schot van Tanis, wat ook al geen gen* de vind Ever daarna loopt E.D.O. er door als de rechtervleugel een voorzet van v.d. Berg langs zich heen laat gaan. Dan komt de gelijkmaker als v.d. Hurk buiten be-eik van v d Meulen inschiet. Nu wordt bef eens echt spannend, luid aan gemoedigd vallen de voorhoede,s aan, maar de achterhoede'.» houden stand en onver anderd breekt de rust aan Na de hervatting is het spel minder als voor de rust, hoewel de spanning er in blijft. Tanis geeft een pass aan Steffens, maar Homan wee nog net te redden. Meen horst houdt schitterend een schot van v. d. Berg, welke door een missen van v. d. Laan een prachtkans kreeg. Langzaam komt E.D.O. weer in de meerderheid en H.F.C. moet met alle macht verdedigen; meermalen moet H.F.C. redden ten koste van corners, maar deze leveren niets op. Een vrije trap voor gevaarlrk spel kopt Dinkla net naast. Dan worstelde H.F.C. zich aan de druk op doel en Mieserus krijgt weer gelegenheid de vleugels aan het werk te zetten. Een oogen- blik dreigt de strijd te vurig te worden, maar Boekman houdt de teugels strak. Reuvekamp Gille valt voor een klein on geval uit. E.D.O. zet er nog eens alles op, Tanis is rechtsbuiten gaan spelen. S. v. d. Laan rechts binnen, J. Perucel rechtshalf. Miezerus trekt zich in de verdediging terug en er is voor E.D.O. geen doorkomen aan. Dan is het einde daar en heeft E.D.O. geen revanche kunnen nemen voor de geleden nederlaag aan de Spanjaardslaan. Na een weinig snrilen en aantrekkelijken strijd is het H. B. S. «elnkt een 72 over winning op A. S. C. te behalen. Dit resultaat hebben de Hagenaars wel in de eerste plaats te danken aan het feil, dat de Leidsche voorhoede bijna voortdurend een algeheel gebrek aan doorzettingsvermogen en schot- vaardighe'd demonstreerde, terwijl de Haag- sche voorhoedespelers zonder nu juist tot in de perfecte te combineeren, doorloopend hun aanvallen met een vaak keurig schot wisten af te werken. De twee terferounten der Leidcnaars wa ren dan ook eender toe te schrijven aan fou ten van de Haagsche achterhoede, waarin Denis ditmaal ontbrak. Sraeets, die vooral voor rust in het aanval lende quintet der Hagenaars goed werk ver richtte, doelpuntte na een kwartier spelen onhoudbaar, en stelde tevens even later Kuchlin in staat den stand op 20 te bren gen. In de daarop volgende periode liet het opbrengen van den bal vooral het z.g. stoppen van een hoogen bal bracht groote nfoeilijkheden mee bij beide partijen te wenschen over. Enkele minuten voor rust scoorde Smeets met een hard schot, hetgeen Kuchlin onmiddellijk hierna herhaalde, 40. Ook na de hervatting behield II. B. S. het beste van het spel. Wel maakte de Leidsche middenvoor er 41 van, doch kort hierop scoorde Kuchlin zijn derde doelpunt 51. Als De Ruiter dan den Haagschen back Ver metten te snel is, en Zijlstra een blunder be gaat, is het tweede doelpunt der Leidenaars ontstaan. Van Kesteren, en de Vries, die min der in de H. B. S.-voorhoede voldeed, zorgen dan resp. voor het zesde en zevende doel punt. N.v.d.D. Beide ploegen verschijnen volledig. Direct na den aanvang krijgt Spartaan een straf schop te nemen, die door v. Geijssel hard wordt naast geschoten Bij Z. F. C. moet Kuiper door Rep worden vervangen. In het veld wegen beide elftallen vrijwel tegen el kaar op. Wanneer Breeuwer dan bal krijgt toegespeeld, passeert hij eenige Spartanen en "lost van verren afstand een hard schot in den hoek (10). Direct hierop doelpunt Mel- chers uit een vooreet van Lust (20). Dc be zoekers laten zich hierdoor niet ontmoedi gen. Kuiper brengt met een kopbal den stand op 21. De Spartaan-achterhoede ech ter is niet bestand tegen het vlotte spel der Zaandamsche voorhoede en al heel spoedig laat Breeuwer Oerlemans voor de derde maal visschen (31). Nog voor de rust scoort de zelfde speler het vierde doelpunt voor de gastheeren. In de tweede helft zijn de Amsterdammers schijnbaar met de veste voornemens bezield, want na een aanval verkleint Kuikens den achterstand (42). Over het algemeen is de Spartaan nu iets meer aanvallend. Toch weet de thuisclub door Hoogmöed haar voor sprong te vergrooten (5—2). Bij een vrijen schop, welke door Grobbe wordt genomen, doet één der Z. F. C.'ers den bal van richting veranderen en de stand is 53. Even later dribbelt Kuikens door de Z. F. C.-achterhoede en besluit dezen solo- ren met een hard schot in den hoek buiten bereik van Rep (54), Spartaan werkt nu bard voor den gelijkmaker maar met onge- wiizigden stand breekt het einde aan. N. v. d. D. Door een nalatigheid van den Helderschen consul was verzuimd het terrein af te keu ren. Eerst na lang overleg besluit scheids rechter Schieveen tot spelen, nadat tien tallen emmesfi water uit het moeras zijn geschept. Pas om kwart vóór drieën wordt begonnen. Fraai spel is'in de gegeven omstandighe den natuurlijk onmogelijk. De Heldersche aanval aanval past zich het best aan. Het Bl'daalsche-doel is voortdurend in gevaar en nadat Bakker een keurig ingeschoten bal uit het doel heeft gekopt, opent Reisma de score met een schitterenden kopbal uit een hoekschop 10. De Helder-voorhoede glijdt dan eenige keeren door de witte-verdediging, zoodat tien minuten na het eerste doelpunt de stand reeds 30 is. Parson maakt dan een mooi tegenpunt. Met 31 voor de thuisclub wordt gedraaid. De tweede helft is nog geen 10 minuten oud, of de voorhoede der gasten heeft het leder reeds viermaal in het Bl'daal-doel ge- loopen. Met een 71 achterstand ziet bet er voor Bl'daal niet erg schitterend uit. Een wijziging in de opstelling brengt echter aanmerkelijke verbetering. Bakker gaat naar voren en heeft spoedig succes, 72. Even daarna benut Warle een goeden kans en kort hierop scoort Bakker Bl'daalsch 4de doelpunt. 74. De stand blijft zoo tot tegen flet einde. Vijf minuten voor tijd maken de Helderschen hun 8ste doelpunt, zoodat het einde van het genoeglijke modderballet een korfbal-overwinning voor de gastheeren brengt. De gastheeren verdienden de overwin ning, hoewel op een beter veld de uitslag wel wat meer normaal geweest zou zijn. Scheidsrechter uitstekend. SCHOTEN—K.F.C. 2—4. Deze, voor Schoten zoo belangrijke wed strijd, is geëindigd in een overwinning voor K.F.C. Toen de stand met rust 20 was in het voordeel van Schoten, zal zeker nie mand gedacht hebben, dat zij dezen wed strijd zou verliezen. Toen K.F.C. direct na rust 2 doelpunten maakte, zakte het elftal in elkaar. De achterhoede werd keer op keer gepasseerd. Vooral de midhalf gaf den moed op. Om twee uut blaast scheidsrechter Westerbeek beginnen. K.F.C. is volledig, Schoten verschijnt als volgt: de Wit Dona Kleijn Fabel dc Wit Steenbergen Cyon Eijkhof Verkerk Lohmano Voskuil Direct na den aftrap onderneemt K.F.C. eenige goede aanvallen, die stranden op de beide backs; de Wit in doel verricht hier goed werk. Dan gaat de voorhoede van Schoten goed combineerend op_ het K.F.C.- docl af, een voorzet van rechts volgt en Voskuil heeft geen moeite om zijn club de leiding te geven, li0. Hierdoor aangemoe digd valt Schoten flink aan, maar v. d. Broeke van K.F.C. is een groot struikelblok. Schoten is eenigszins in de meerderheid. Dan heeft Verkerk met een goed schot sne- ces, 20. Alzoo een nuttige voorsprong. Met Schoten in den aanval, blaast de scheidsrechter rusten. Na dc rust pakt K.F.C. direct vurig aan. Een ver schot op het Schoten-doel Iaat de Wit door zijn handen in het doel verdwijnen 21, een gelukig doelpunt. Door dit bui tenkansje is K.F.C. geprikkeld en valt ver woed aan, een voorzet van links volgt en de binnenrechts brengt met een hard schot de partijen op gelijken voet, 22. Door deze tegenslag laat Schoten den moed zakken, en er wordt niet meer zoo gewerkt als voor dc rust, de Wit als midhalf geeft he ook op, zoodoende krijgt de voorhoede heel geen ballen toegespeeld. Vooral Voskuil krijgt haast niets te doen. Een aanval van K.F.C. levert voor hen het winneéde doelpunt op, 23. Met de overwinning in 't zicht, speelt K.F.C. vurig verder. Bij Schoten wil bet niet meer vlotten en zij is dan ook niet «neer gevaarlijk. Uit een algemeenen aanval scoort K.F.C. het vierde doelpunt 24. Spoedig hierop is het tijd en heeft Schoten een gevoelige nederlaag te pakken. Scheids rechter Westerbeek leidde goed. Opnieuw werd gisteren deze wedstrijd, door terreinafkeuring uitgesteld. We beginnen ons langzamerhand waarlijk te verontrusten, dat de Beverwijkers het spel zullen verleeren, want zij kwamen, als gevolg van de herhaalde terreinafkeuringen, sedert.... 19 December niet in het vela. Uitslagen van Zondag. BEKER, V. O. G.Haarlem 3 2—1 H. F. C. 3-~Spaarnestad 7—0 Schoten 2Bloemendaal 2 4—3 la R. C. H. 3Zandvoort 2 7—1 V. V. H.Benneb-oek 2—4 l'o Haarlem-Vet,I, V. 0. 3-3 2a Aurora 2Haarlem 5 24 D. O. A.—K. C. H. 5 4—0 2b E. G. K—E. D. O. 5 uitgest. H. F. C. 5—D. I. O. 2 4—3 Hillinen 2Spaarndam uitgest. 2c Haarlem 6—Stormvogels 4 3 R.' C, H. 6Kinheim 2 42 2d Haarlem 7Kennemers 3 16 3a Halfweg 2—Bennebroek 2 11 I. V. O, 2Spaarncvogcls 2 32 Ripperda 3Roode Duivel 101 3d Kennemers 4H. F. C. 7 51 3e Bloemendaal 4R. C. H. 8 31 3h T. H. B. 4—V. V. H. 3 2—5 Bovengenoemde wedstrijd had plaats om den Stads-Editiebeker. In een moo.en wed strijd is het Schoten gelukt pas in de ver lenging de winnende goal te maken. Als scheidsrechter Twisterling beginnen blaast, is Bloemendaal volledig, Schoten stelt z-ch voorloopig met 9 spelers op. Direct bij den aftrap is Schoten aanvallend en al spoedig profiteert Blokker van een fout in deBl.- achtei hoede. 10. Weer trekt Schoten ten aanval en v. Gasteren maakt keurig no, 2. 20. Schoten is nu ook volled.g en we zien een aa.trekkelijke partij voetbal. Bloe mendaal pakt wat beter aan en scoort tegen. 21. Spoedig daarna ligt no. 2 achter Boe- ser. 22. Nu wordt de strijd pas vurig, maar de scheidsrechter blaast rusten. Na de thee is het Schoten, die door Rootlieb de leiding herneemt. 32, Dan is weer de beurt aan BI. en spoedig .s de stand weer gelijk, 33, waarmede het einde komt. In de verlenging pakken beide ploe gen vurig aan. Pas in dc tweede 7 'A min. maakt v. Gasteren het winnende doelpunt, 43. Het was 'n spannenden strijd. Scheids rechter Twisterling leidde u.tstekend. Scho ten plaatst zich hierdoor in de demi-finale. Het is V. V. H. niet gelukt om dc kam- pioenscandidaten een puntje te ontfutselen. Het begin is voor Bennebroek, dat met den wind in de rug meteen goed combineerende in de V. V. H. achterhoede aankomt. V.V.H. wist echter hat spel te verplaatsen en reeds spoedig weet Vlerk uit een voorzet van links den bal tergend langzaam in den hoek te doen Verdwijnen. De Bennebroek-keeper was n.l. niet bij machte om zich uit de modder los te maken. Bennebroek komt dan goed ge steund door haar halilinie op het V. V. H.- doel af en door een misverstand in de ach terhoede weet de linksbuiten de partijen op gelijken voet te brengen, 11. Spoedig hierop is het Nelissen die de Ben- nebroekers met een boogschot de leiding geeft, 21. V. V. H. valt heftig aan en het is Zwaan die den bal achter de Bennebroek-doelverde- diger plaatst. Dan weder Bennebroeks-links- buiten, die den bal mooi vrijmakend, van Tol geen kans geeft 23., Hierna is het rusten. Na de rust gaat het spel snel heen en weer en een schot van Vlerk gaat juist over. Aan de andere kant weet Nelissen het beter te doen en scoort van dichtbij 24. V. V. H. is nu weer aanvallend, doch deels door talmen, deels door den slechten toe stand waarin zich het veld bevond gelukt het niet te doelpunten. Als scheidsrechter Oldenburg dan ook het einde aankondigt, heeft Bennebroek gewon nen, hoewel gelijk spel de verhouding beter zou weergegeven hebben. Westelijke le klasse. N Amsterdam: D.T.V.Koog Zaandijk 28 Ams'erdam: D.D.V.Westerkw. 40 Z Leiden: Vitesse (L.)HXV, 3—2 Oostelijke le klasse. A Arnhem: E.K.C.A.Rapüditais 71 Zutfen: Z.K.CMercedes 31 t Overgangsklasse. A Amsterdam: D.V.D.Oosterpark 14—0* A'dam: Westerkw. ITBil boven 12 B Amsterdam: EendrachtAdvendo 41 Z Den Haag: Vitesse (H.)Ons Eibernest 26 Den Haag: H.B.S.Rozenburg 12 Westelijke 2e klasse. A Amersfoort: Amersfoort— Excelsior II 24 B Amsterdam: Allen Weerbaar Vclociias fA.) 12 C Amsterdam: TogoVclocitas (H.) 51 Amsterdam: Blauw WitSwift II 23 In een keurig boekwerkje van niet minder dan 48 pagina's, verlucht met tal van wed strijdfoto's, geeft de Secretaris-Penning meester, de heer J. M. Hardeman, ons een inzicht in het wel en wee der K.N.A.U. over 1926. Hieraan is toegevoegd het verslag van de Finantiëele-, de Technische- en de Cen trale Commissie voor Schcolathletiek, een lijst van de Nationale kampioenen in 1926, de eindstand van den Prins Hendrik-beker wedstrijd in 1926, van de Interlandwedstrij den NederlandBelgië en NederlandWest- Duitschland, een lijst van de Ned. Records, Erkende Bijzondere Prestatie's, het Chro nologisch Overzicht en een aantal officieële gegevens. Als gewoonlijk en thans met geheel ten onrechte, draagt het geheel een optimistisch stempel. Ondanks een zeer droevige blad zijde, het zoo smartelijk verlies van den technischen Leider, H. N. v. Leeuwen, is onze totaal indruk, dat het Bondsjaar 1926 onder de zeer goede en zelfs voor de toekomst zeer vruchtbare jaren moet worden gerang schikt. De beide eerste bladzijden van het Jaarverslag zijn geheel gewijd aan het ver scheiden van den heer van Leeuwen. Zoowel in Bestuur als in de Technische Commissie laat hij een plaats open, die niet aan te vullen is. Het titelblad brengt ons z'n beeld nog eens voor oogen. Dankbaar wordt herinnerd aan het ver- leenen van het praedicaat „Koninklijke" op Vrijdag 21 Mei bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van den Bond en de waar dige, sobere viering van dit heuglijke feit op 6 Augustus. Het hiermede samenvallend Internationaal Athletiek Congres op 5 en 7 Augustus was één groot succes voor ons land. Op Zondag 8 Augustus was het Congres onze gast bij" den Interlandwedstrijd Holland-België te Haarlem. De Algemeene Vergadering met haar lange agenda en vele belangrijke punten duurde 7 volle uren, maar al dadelijk viel te con- stateeren den goeden toon en ernstigen wil tot samenwerken. In de Technische Com missie werd de bekende „Haarlem"scriba v. d. Mey benoemd. Den heer Hardeman werd het eerste K.N.A.U.-eereteeken uit gereikt. Een prachtige zinsnede volgt dan: Na ampele besprekingen werd de heer G. A. Burger, oud lid der T. C. bereid ge vonden de zoo moeilijke functie van Voor zitter der T. C. te aanvaarden. Ook hij bleek de overtuiging, door den Voorzitter (Schar- roo) geuit, toegedaan, dat een bedanken zoo vlak voor de Amsterdamsche apelen terecht als een „nationaal verraad" zou moeten worden aangemerkt. (Dit zeide kapitein Scharroo in 1926; thans 1927 wil hij zelf verdwijnen als Voor zitter der K.N.A.U. Hoe is dit samen te vat ten Aangegeven wordt, hoe thans de werk wijze V3n het Bestuur geregeld is. De orga nisatie van den wedstrijd te Haarlem nam op de meest voortreffelijke wijze onze con sul ter plaatse, de heer J. v. d. Schaar, voor zijn rekening. Dit is niet geheel juist. De H.A.V. Haarlem regelde dit en met den heer v. d. Schaar nam elk der Bestuurderen een deel der veel omvattende organisatie in handen. Uitvoerig wordt stilgestaan bij de samen werking met het K.N.G.V., het gesloten contact in extenso afgedrukt. Geheel kun nen wij ons vereenigen met de clausule: Indien nu loyaal aan een en ander de hand gehouden wordt en daaraan valt van de zijde van het K.N.G.V. niet te twijfelen, dan mag worden aangenomen, dat onze beide organisatie's eendrachtig in het belang Nederlandsche jeugd werkzaam kunnen zijn. Van de meeste onderbonden (waarom niet van de Noordelijke en Oostelijke?) is een kort verslag opgenomen. Het meerendeel kan met welgevallen op het verrichte werk terug zien. Toch is de ontwikkelde activiteit nog niet overal vol doende. De Twentsche meldt o.a. bespre kingen met onderwijsautoriteiten gevoerd te hebben, die in de toekomst tot het hou den van schoolathletiek-ontmoetingen kun nen leiden. Bij de Centrale Commissie voor schoolathletiek herdenkt de heer Hardeman de succesvolle ontmoetingen te Utrecht, Amsterdam, Haarlem, den Haag en Rotter dam. De door genoemde heer geuite meening, dat, indien een nauwer contact met "de ver schillende Bondscfficials zal zijn verkregen, het aantal schoolontmoetingen belangrijk .zal worden uitgebreid, is lijnrecht in strijd met de uitlatingen van bedoelde commissie zelf aangaande dit punt. Gewezen wordt verder op de noodzakelijk heid voor iedere vereeniging, om de beschik king over een „clubarts" te hebben, die de practische athleten regelmatig medisch con troleert. Op ruimere schaal kan dit geschie den door een „Medisch Sportbureau," zooals den Haag thans het eerste bezit, bestaande uit de heeren Ptrof. Sleeswijk, Dr. Reys, Dr. Hadders, Dr. v. Dijk, Dr. Vecht man, Dr. Pigeaud en Moorman (H.V.B.) en Hardeman (K.N.A.U.). De Propaganda is, o.a. door den slechten finantieëlen toestand van de K.N.A.U., maar al te veel verwaarloosd. Het Officieele Orgaan krijgt o.i. ten on rechte een eere saluut. Zeer erkentelijk is men voor de groote medewerking van de Pers. Bij de relevcering van het starten in het buitenland o.a. door de Haarlemmers Paulen en v. d. Berge (waarom de successen van de Haarlem-estafette in Duitschland niet ver meld?) krijgt Ad als motorrijder een te ver gaande vaderlijke vermaning van den Secre taris. Bij de behandeling van de schitterende estafette te Keulen bij West-Duitschland Holland kon de heer Hardeman niet nalaten „het slechte overgeven tusschen Lamp en v. d. Berge" te releveeren. Hoe is dit te be redeneeren bij een tijd van 41.7 sec. over de 4 X 100 M.? De nieuwe organisatie der Nationale kam pioenschappen op 2 dagen achtereen wordt een succes geacht. Ook hier wordt op wijzi ging van den Prins Hendrikbekerwedstrijd- organisatie aangedrongen. De volgelingen van v. Balen Blanken verrichtten het stoute stukje in recordtijd (3 jaar) het kleinood de finitief te veroveren. De aangegeven puntentelling is niet juist (Haarlem 116 1/6 punt, A.V. 1923 91% p.)* Ook de Politie-athletiekwedstrijden worden nog even vastgelegd. Van de Instelling Aspirantleden verwacht men veel heil. Van de Financieele Commissie krijgt de H.A.V. Haarlem betreffende den Holland België-wedstrijd een pluim. Het Verslag der T.C. is uitstekend samen gesteld door de H.H. Meijer (herdenking v. Leeuwen), v. d. Mey (verslag) en Burger (Kreigsmans-training), dat van de Centrale Commissie voor Schoolathletiek door Drs. Keesing. 7 Kampioenschappen kwamen te Haar lem. De Recordlijst is niet zonder fouten, bovendien onvolledig bij de erkende presta ties staat de genoemde Keulsche estafette vermeld wie heeft die daar geplaatst? De Record-commissie behandelde dit nog niet. Wij herhalen nog eens als gewoonlijk is het geheel optimistisch. Wij zagen echter gaarne wat meer kracht, wat meer bepaalden lijn ontwikkeld. 1928 staat toch zóó voor de deur. Dat het ons niet overvalle 1 De Jaarvergadering van de K.N.A.U. wordt a.s. Zondag 13 Februari 's morgens te 11 uur gehouden in N.V. Gebouw, Nieu we Gracht te Utrecht. Heden, één week daar voor, is de Officieele Agenda nog niet bekend. Ook vorige jaren is over deze late publicatie geklaagd, werd verbetering toege zegd. Eidoch. 't is daar weer bij gebleven Aangesloten vereenigingen worden aan de verplichting herinnerd, afgevaardigde(n) te zenden. Reeds meerdere malen gaf de Bondsvoor zitter te kennen, te willen aftreden. Gebrek aan tijd en te weinig gelegenheid voor regel matige afdoening van K.N.A.U. -zaken bracht hem daartoe. Dit jaar scheen het be sluit van kapitein Scharroo echter onher roepelijk te zijn. Ofschoon men wel algemeen voelde, dat de zaken niet geheel naar wensch marcheerden, betreurde men dit voornemen algemeen. Men waardeerde ten le in hooge mate de vele, buitengewone kwaliteiten van den Voorzitter, die in de afgeloopen jaren ontegenzeggelijk een groot aandeel gehad heeft in het meerdere gezag, dat de Bond gekregen heeft ten 2e wist merj niet, een waardig opvolger aan te wijzen en ten 3e scheidt één jaar ons van de Olympische spe len. Nu na tal van besprekingen en aandrang van verschillende zijden schijnt de moge lijkheid niet buitengesloten. Scharroo toch nog te behouden. Er zou n.l. een andere werkverdceling in het Bestuur besproken zijn, waarbij de gewone zaken niet door den Voorzitter, maar een der. anderen worden afgedaan. De kapitein zou alleen algemeene leiding geven, de groote lijnen volgen. Om tal van redenen zouden wij het van harte toejuichen, als de kapitein tot na 1928 vcor de K. N. A. U. behouden bleef. Zesde veldloopdag Gr. Willem II. Zondag hield de R. K. Athletiek Ver. Graaf Willem II haar zesde veldloop te Kijkduin. De uitslagen luiden Uitblinkers 5 K.M. 1 C. C. Peters (Trek vogels) in 16 min. 32 1/20 sec. 2. J. M. Coeland (Olympia) in 16 min. 54 3/10 sec. 3. J. Vermeulen (D.H.C., Delft) in 17 min. 7 7/10 sec. 4. A. Lamair (D.H.C. Delft) in 17 min. 27 4/10 sec. 5. J. Snelderwaard (Graaf Willem II), 6. A. A. de Wolf (V. en L.). 7. Dullaert (Pro Patria). 8. J. Beijesber- gen van Henegouwen (Graaf Willem II). 9. G. Stuijfzand (A. A. C., A'dam). 10. J. A. Smit (D. H. C., Delft). Nieuwelingen 3% K.M.: 1. W, F. Brugge- mans (Zwaluwen) in 12 min. 56 sec. 2. D. v. leperen (D.O.S.) in 12 min. 56 1/10 sec. 3. K. Koesant (D. H. C.) in 12 min. 56 3/10 sec. 4. J. R. Hofman (Velocitas). 5. W. v. Leeu wen (Trekvogels). 6. W. v. Kampen (Kon. Mar. Apeldoorn). 7. J. Pauwels (Kon. Mar. Apeldoorn). 8. J. Scheenloop (D.O.S.). 9. J. Drese (Zwaluwen). 10. J. Marang (Trek vogels). Veteranen, 3% K.M.: 1. W. Gerrese (Zwa luwen) in 13 min. 50 9/10 sec. 2. J. Jacobs (Zwaluwen) in 14 min. 26 2/10 sec. 3. H. Bouman (Kon. Mar. Apeldoorn) in 14 min. 37 sec. 4. L. Caron (Zwaluwen). 5. C. Met selaar (Zwaluwen). WESTELIJKE AFDEELING. le klasse. A Bussum: 't GooiT.O.G.O. 4—0 2e klasse. A Den Haag: H.O.C. IILe'den 60 B Amsterdam: A'dam ItbA'dam Ha 13 C Den Haag: H.D.M, IIHoutrust II 70 OM DEN BLOEMENDAALBEKER. (Halve beslissing). Den Haag: H.O.C. IAmsterdam 40 Bloemendaal: Bloemendaal Haagsch Lyceum 30 DE OEFENWEDSTRITD VAN HET NED. ELFTAL' Een slechte repetitie P Zaterdagmiddag speelde de uitverkorenen van de Ned. Hockey en Bandy Bond een oefenwedstrijd tegen een Combinatie. Toen de beide ploegen zich op het groote Stadion terrein zich opstelden bleken er twee invallers te zijn in het officieele elftal viel Müller von vernicki in voor Ankerman; bij de ge- combineerden ontbrak Eilers, wiens plaats nu door C. v. d. Haagen werd bezet. Oranje neemt onmiddellijk het spel in handen en wordt al spoedig de eerste cor ner op het witte doei genomen, die Kop slecht neemt. Het spelpeil is geenszins „hervorragend," integendeel Het rammelt verschrikkelijk in de oranjeploeg. Alleen de achterhoede maakte een zeer gunstige uit zondering en heeft den geheelen wedstrijd een constant spel gespeeld. Toch blijft oranje in de meerderheid en is het v. d. Veen die het eerst doelpunt (10). Wit onder neemt dan eenige goede aanvallen, die zeer goed door Jhr. v. d. Poll, die letterlijk en figuurlijk de spil van zijn team was, werden opgezet. De achterhoede van oranje is echter safe en slechts zelden behoeft Hardebeck handelend op te treden. Dan komt oranje weer aan het woord, doch bewijst de voor hoede haar onproductiviteit. Daar speciaal wringt de schoen De halflinie, waar Duson hard en goed werkt, v. d. Wall Bake een mat spel vertoont, vermag niet de voorhoede de noodige dash in te blazen. Een plotselinge snelle uitval van de witte linkerwing Thyssev. d. Roovaart stelt J. v. d. Haagen in staat een fraai doelpunt te produceeren (11). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting onmiddellijk weer een oranje-meerderheid; vrij spoedig geeft Kop met een prachtschot het nationale team op nieuw de leiding (21\ Een corner op het oranjedoel kan weggewerkt worden en nu krijgt de witte verdediging het zwaar te verantwoorden. V. d. Veen laat dan een prachtkans onbenut voorbijgaan. Maar even later rehabiliteert hij zich door na een fraai solospel Ceuvel te passeeren (31). Dan zien wij weer een periode, dat Wit aan den aanval is. Haar voorhoede wordt uitstekend gevoed door de halflinie, iets wat van oranje niet gezegd mag worden. Een mooie voorzet kan J. v. d. Haagen dan op juiste wijze benutten (32). Aan den anderen kant slaagt v. d. Veen er dan nog in een 4e doelpunt ter wereld te brengen (42). Het oranje-team maakte geen fraaie in druk. Alleen backs en keeper maakten een gunstige onderscheiding. In de haifflinie ontbrak het anders zoo fraaie en bezielende spel van v. d. Wall Bake. Deze speler blijkt oen laatsten tijd zijn vorm kwijt te zijn, iets, wat wel jammer is, nu de internationale wedstrijden voor de deur zijn. Duson was als altijd de harde werker zijn ondersteu- ningswerk bij aanval en verdediging was ook nu weer buitengewoon goed. Müller von Czernicki speelde een goede partij, viel echter niet op. In de voorhoede boterde het allerminst. Zeer werd daar gemist de midvoor, die het verband brengt in de vleu gels, die aanvoerder is bij aanvallen. Kalff bleek daar niet toe in staat. Bovendien stichtte Kop enkele malen verwarring, door te vergeten dat hij binnenspeler was. Alle ballen gingen naar binnen waardoor Ras bijna niets kon doen, hoewel hij meerdere malen geheel ongedekt stond. Deze voor hoede zal o.i. weinig tegen een elftal als het Belgische hebben in te brengen. De vier doelpunten van den oefenwedstrijd kunnen geen maatstaf zijn, daar de witte backs zich nog al eens gepasseerd zagen en Ceuvel geen indruk van safety gaf. OM DEN „BLOEMENDAAL"-BEKER. BLOEMENDAAL WINT DEN HALVEN EINDWED5TRIJD. Op een veld dat danig van den regen had geleden, ontving Bloemendaal het Haagsch Lyceum, de club die in de tweede klasse tot de sterkste onder de sterken behoort, zelfs de kampioenen van de eerste klasse een maal had verslagen. De groote roep, die hun komst voorafging, bleek niet over dreven. Het is een team van jonge enthou siasten, waarvan een aantal al heel goed het Engelsche spel machtig bleken, die allen stuk voor stuk werken als paarden van begin tot eind. Bloemendaal wist welken tegenstander zij ontving en heeft dit dan ook geen moment onderschat. Vandaar dan ook dat direct na het aanvangssignaal de Bloemendalers van leer trokken, maar een verdediging vond, die voor haar taak berekend was. Maar de' Haagsche voorhoede trachtte steeds te ont snappen aan de bewaking van de Bloemen- daal-halflinie. Soms lukte dit en het ging dan uiterst snel naar het Bloemendaalsche doel. Bijna hadden zij succes, toen v. Bree- men reeds gepasseerd was, doch de bal kalm vlak langs de buitenzijde van den paai rolde. Evenwel, Bloemendaal geeft niet op en speelt vrijwel steeds op de andere helft. Afdeeling L ie Klas: e. 1 47 Ajax 17 12 1 4 25 41—13 S ormvogels 17 9 4 4 i2 52—34 29 t Gooi 17 8 2 7 18 50—46 05 Sparta 15 7 1 7 15 33—30 1 Excelsior 15 6 3 6 15 36—35 1.— D.F.C. 15 6 3 6 15 40—44 Blauw-Wit 16 7 1 8 15 29—38 0 93 V.U.C. 16 6 1 9 13 35—45 0 81 R.C.H. 14 5 2 8 10 24—37 .70 H.V.V. 16 4 1 U 10 30—50 AFDEELING II le klasse Feijenoord 15 10 3 2 23 66—26 1.53 E.D.O. 16 9 4 3 22 43—28 1.37 H.B.S. 16 8 5 3 21 43—22 1 31 Hilversum 17 7 7 3 21 42—28 1.23 U.V.V. 16 7 3 6 17 44—50 106 Z.F.C. 17 6 5 6 17 38—39 1 00 De Spartaan 15 6 1 8 13 27—42 0.86 H.F.C. 16 5 3 8 13 33—41 0.81 V.O.C. 15 3 2 10 8 28—46 0.53 A.S.C 15 1 1 13 3 20—62 0.20 2e klasse A Haarlem 16 9 4 3 22 38—23 137 West Fnsia 15 9 2 Le 20 44—29 33 K.F.C. 16 8 4 4 20 35—25 1 25 Zeeburgia 15 7 3 5 17 37—30 i 13 Alc. Victrix 16 7 2 7 16 44—41 1 Helder 16 6 3 7 15 42—53 0.93 V.V.A. 13 5 1 7 11 42—40 0 84 Hollandia 16 5 3 8 13 30—36 81 Bloemendaal 17 4 5 8 13 27—42 0 76 Schoten 16 3 3 10 9 30—50 0 56 De Hagenaars zijn in hun verdediging wel wa." te vorsch eenige spelers komen meer of inder hard met den grond in aan raking. Steïds weer zet de Bloemendaalsche halflinie da voorhoede aan het werk, die echter nog geen gaatje heeft weten te vinden. Als echter bij een Haagsche aanval de backs te ver zijn opgedrongen, breekt de Visser er uit en scoort kalm en onhoudbaar (10). De thuisclub blijft sterker met enkele gevaar lijke momenten voor het Bloemendaalsche doel. Rust wordt aangekondigt met onge- wijzigden stand. Direct na de hervatting tracht het Haagsch Lyceum het spel te forceeren en vallen fel aan. Een forsch spel ontstaat, doch tenslotte ontworstelt Bloemendaal zich aan den for- schen greep, maar stuiten weer op de ver dediging, waartoe soms het geheele elftal te hulp komt. Enkele Haagsche uitvallen brengen niet het gewenschte succes, waarbij echter Bloemendaal slechts met geluk ont snapt. Maar ook aan den anderen kant is geluk aanwezig, als enkele schoten maar juist naast gaan. Tenslotte heeft De Visser dan opnieuw succes (20). De verhouding blijft gelijk. Bloemendaal is steeds de meer dere, moet enkele malen van zich afbijten als het Haagsch Lyeum te na komt. Door inloopen verschalkt de Visser ten derde male den keeper, als hij in het nu verlaten doel schiet (30). Met dezen stand komt het einde en heeft Bloemendaal verdiend gewon nen. De bezoekers verdienden zeker een puntje voor hun hard en verdienstelijk werken. EEN TRESLING-BEKER VOOR 2e KLASSE CLUBS. De Bondsvoorzitter, de heer J. D. Trés* ling, heeft de bijzondere aardige gedachte gehad een beker uit te loven, welke nu eens niet door een le klasse club gewonnen kan worden. De beker kan nooit definitief in het bezit van een vereeniging komen en is dus een permanente wisselbeker. Elk jaar zal worden bepaald op welke wijze deze beker verspeeld zal worden en welke vereenigingen mogen mededingen :j de le klasse clubs zijn echter in ieder geval uitgesloten. Dit seizoen mogen aan deze wedstrijden, welke volgens afval-systeem gespeeld wor den, deelnemen alle 2e klasse clubs, bene vens de vereenigingen die in het Zuiden zijn gevestigd. Van het spelen van de eerste twee ronden zijn dit jaar vrijgesteld de kampioe nen van de tweede klasse afdeelingen. De le ronde zal aanvangen op Zondag 27 Fe bruari inschrijvingen sluiten 15 deZT. MOESKOPS WINT IN PARIJS. Naar de Crt. meldt legde Piet Moeskops gisteren in Parijs beslag op den Gramd Prix der U.C.I. Moeskops won zijn serie van Faucheux, terwijl Meijer van Schilles verloor. In zijn herkansingsrit verloor Meijer eveneens, en wel van Peyrode. le demi-finale 1. Moeskops 2. Rohr- bach 3. Martinetti. 2e demi-finale 1. Faucheux 2. Spencer 3. Poulain. 3e demi-finale 1. Michard 2. Peyrode ;3 Schilles. Finale der eersten 1. Moeskops 2. Fau cheux 3. Michard. Finale der tweeden 1. Spencer 2. Rohr- bach 3. Peyrode. Finale der derden I. Martinetti 2. Pou lain 3. Schilles. Het resultaat der wedstrijden achter mo- oretn was 1. Grassin 2 p.2. Linart 4 p. j 3. Jaeger 7 p.4. Süter 7 p. 100 K.M.-WEDSTRIJD TE BRUSSEL In de gisteren te Brussel gehouden 100 K.M.-wedstrijd bezetten de Hollandsch- Belgische koppels de eerste plaatse». De uitslag luidt 1. RielensVan Kempen, 24 p. 2. Van HevelVan Nek, 19 p. 3. RanschaertDesmedt, 16 p. De 100 K.M. werden afgelegd in 3 uur 54 min. 13 sec. 43635 PUROL Zondag hield bvcengenoemde vereeniging haar laatste ritten geldende voor de Record- wedstrijd over 1 ronde. C. dc Nii» 16 min. 27 sec.; H. de Haas 1635; A. Michel 17 30, 17—33 en 17—39; G. Makkclic 17—30 en 1731; C. Wijers 1738 en 1817. Zon dag a.s. vervolg .print competitie. Heb het nitstekendste aan te bieden, dat iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, indien gi) niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER*,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6