In en om Haarlem. Stadsnieuws. Het erfpachtstelseï in Haarlem. Agenda 8 Februari Waar 't mede om gaat. ANTI-STEMDWANGPARTIJ. Feestavond St. Christoffel te Haarlem. Tramvertraging, Liefdadigheids-predikatie. SCHIETEN. HAARL. SCHIETBOND. KRACHTSPORT. De Inschrijving bij de Arbeids beurzen. Let op het verkeer. De autobussen. Haarlemsche Journalisten Kring. De van officiëele bewijzen gedrag. Seer. H.K.V. „Haarlem" Het erfpachtstelsel, dal eenige jaren gele- den, triomfantelijk in Haarlem zijn intrede deed, heeft vrijwel uitgediend in onze stad Tot de warme verdedigers behooren al leen nog de sociaal-democraten, maar keer op keer heeft het stelsel een bedenkelijke deuk opgeloopen, Eenige jaren geleden besloot de ge meenteraad alleen nog maar gemeentegrond in erfpacht ui4 te geven en niet meer te verkoopen, dor.h dit kor het gemeenteb- stuur slechts korten tijd han lhaven, Een voorstel van den heer Klein Schiphorst verwierf een meerderheid, waarbij bepaald werd dat naast de uitgifte in erfpacht ook de verkoop van gemeentegrond zou wor den toegestaan, D-arna zijn tal van aan vallen gedaan op het erfpa. ntsstelsel en voortdurend heeft dit aan gezag en invloed moeten inboeten. Cos inziens kan dit niet alleen gew'en worden aan te weinig over tuigingskracht bij de voorstanders, maar ook aan de weinige populariteit, die het crf- pachtsstelsel in Haarietr bezit. In Haarlem, want tegen het erfpachtsstelsel in het al gemeen zijn zoovele bezwaren niet aan te voeren en zeker heeft bet voordeelen en daarom moet het mogelijk zijn een erf pachtsstelsel uit te denken en te reglemen- teeren, dat meer svmpathle heeft dan bet nu in Haarlem toegepaste svsteem. Nog altijd zijn bij B. en W. in overweging nieuwe algemeene voorwaarden voor het erfpachtsstelsel en wanneer die eenmaal verschenen zijn, zal er gelegenheid zijn onze desiderata daaromtrent kenbaar te maken. Zooals, de zaak nu in. Haarlem staat, wordt door voor- en tegenstanders aange nomen dat het in Haarlem mislukt is. Een steek naar het hart was het besluit dat in de jongste raadszitting is genomen, Dit betrof een stuk terrein dat vroeger in erfpacht was uitgegeven Waar de erfpach ters kwamen tot de ontdekking dat erf pacht voor hen nadeelig was en verzoch ten daarom het terrein te mogen koopen. De Raad willigde dat verzoek in en een der warmste voorstanders van het voorstel wan de heer Mr, Slingenberg Wie de artikelen over bet onderwerp in onze courant vroeger gevolgd hebben en claarbii ook kennis namen van de meening, die de heer Slingenberg toen huldigde, moet zich over deze houding wel verbaasd hebben. Wij hebben indertijd eens de bil lijkheid verdedigd om den erfpachtscanon te verlagen omdat die was vastgesteld in een thd van hoogen rentestandnard. Wij bepleitten ramnverlaginrf niet alleen voor de nog in erfpacht uit te geven gronden, naar ook voor die stukken, "die reeds m erfpacht zijn uitgegeven en waarvan dus canon reeds is vastgesteld. De heer Slingenberg verzekerde ons, dat dit niet aogelijk was en zijn sterkste argument was pntleend aan de koopmansusance, die wil dat aan een eens aangegaan contract niet neer getornd wordt, dus ook niet aan een brfpachtscontract. Deed men dit toch, dan teeg het heele erfpachtsstelsel ineen.. Wij ^rkenden toen dat dit het sterkste argument vas dat de heer Slingenberg aanvoerde, naar onze lezers zullen ons vergeven dat Ivij nu met groote voldoening constateeren Tlat de heer Slingenberg door onze indertijd Éegeven contra-argumentatie overtuigd is geworden. Wij voerdèn aan dat er welis- vaar een overeenkomst tusschen twee bartijen bestond en dat aan die overeen- comst niet mag worden getornd, zoolang Èéne partij de overeenkomst wenschte te handhaven, maar niets is er op tegen om een overeenkomst met goedvinden vak bel le partijen te vernietigen en daarvoor in de plaats een nieuwe aan te gaan. Indien dus Ie gemeente een overeenkomst heeft aan gegaan met erfpachters om een canon te beffen op basis van 7 pet., dan is er niets op tegen om met beider goedvinden deze overeenkomst te verbreken en die basis op b.v. 5 pet. te stellen. Wij wilden er mede eereiken, dat de abnormale hooge erf pachtscanon, die de gemeente heeft ge vraagd van hen, die reeds erfpachters Ier gemeente waren, verlaagd wordt, wijl pet onbillijk is hen een hoogeren canon te aten betalen dan anderen, die eenzelfde loort grond in erfpacht krijgen. De heer tlingenberg wees de billijkheid af op grond lan het feit dat een eenmaal aangegane Overeenkomst niet mocht worden verbroken. Wij herbalen dat het ons genoegen doet lat Mr. Slingenberg van dit starre stand- lunt is teruggekomen en thans onze op vatting huldigt n.l. dat een overeenkomst net goedvinden van beide partijen kan wor pen verbroken. Dit toch heeft hij bepleit in de jongste faadszitling, toen hij het voorstel verdedig de om eenmaal in erfpacht uitgegeven jjrond nu te verkoopen. Logisch moet hieruit volgen dat hij zich |u ook niet meer op redeilike gronden Verzetten zal tegen verlaging van den erf pachtscanon voor de reeds aangegane erf pa chtscontracten. Hij moet er voor te vinden zijn den té hoogen erfpachtecanon om der billijkheids- Iville te verlagen en ook moet hij er voor te Vinden zijn, dat reeds uitgegeven perceclén prfpachtsgrond door de erfpachters worden bekocht. Wat voor dè betrokkenen vanzelf Vermindering van kosten meebrengt, omdat pij hypotheek voor veel lager rente kunnen ]:rügen dan zij aan erfpacht betalen. Zoo heeft het raadsbesluit van Woens dag cri vee! grootere beteekenis dan aan hankelijk menigeen zou derken. Voor bet limdige regiem in Haarlem boteekent het de kuichgr regiem in MaarJem beteekent het de loodsteek en niemand treurt daarom. 'De reden daarvan ligt voor ons in het feit, lat men er niet in geslaagd is in Haarlem een aant-pbkelük stelsel in elkaar te zeH°n, een stelsel waarvan iedereen de voordeelen ziet. Het is te hopen, dat de voorstanders Ier alsnog in slagen hun idealen in een nrac- Itischen, aantrekkelijken vorm te gieten. ociëteit „St. BaVo". Propagandaclub R, K. Vrouwenbond, 8 uur. R. K. Bond van Groote Gezinnen, 8 uur. Fransche cursus van dan R. K. Vrouwenbond, 8 uur. R. K. Jonge Vrouwenbond, 8 uur. Be stuur R. K. Grafische Bond 8 uur. Rechts kundig Bureau half 9 uur, „St. Caeci- lia, 8 uur. R. K. Kleermakers, 8 uur. Bestuur R. K. Metaalbewerkers 8 uur. t Josephsgszellengebouw Janss raat 59 4de Jaarfeest, precies half 8 uur. Opening zaal 7 uur. K. Kring, Jansstraat 49 half 9 uur, cur sus Rector Kok, R, K. V. U. K. Militairen-Vereenig'ng, Zoetcstraat 14. Reddingsbrigade „St. k ranciscus", 8 uur. ebouw Kamer van Koophandel. Kruis weg 70. Vergadering der Kamer, half 8 uur. Sem. Concertgebouw. Concert Haarlem's Symphonie-orkcst „Euterpe", kwart over 8 uur. ,Luxor"-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. ieatcr „De Kroon" Bioscoopvoorstelling 8 uur leine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36 .K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit ..St Bavo" Smedestr. 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur s middags van 8—5 uur, s avonds van half 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9!4—12 uur .K Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meïs- ies Bloemhofstraat 1 Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbemiddeling-bureau van het Sint Fiarciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R.K. Bevolkingsbureou Gebouw „Sint Bavo" Smedestraal 23 Van 810 uur ,p Maandag-, Woens'dag- en Vrijdag- ivcnd R.K. Leeszaal en ITitleenbibliotheok. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012 van 25 en van 7—10 uur. be- hak-e des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 7 -9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeaiging B'oemhofstraaf 1 Zondags en Woensdags van 810 uur n.m gezellig samenzijn vaor Hollandsche meisies. die hier geen tehuis hebben. Tel 11671 St. Elisabeth's Vereenfging Jansstraat 49 Aanviagen om versterkende middelen voor arme zieken de- S E V. Maan dag van 23 uur. Donderdag van 1—2 uur R K Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor n:ct-'eden ven de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh, Gcd Oude Gracht 74. Dinsdags van 23 uur R.K Reclasseering-vereenidint) afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereéniging. N Groenmirkt 22 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SN^LVER«AND, Centrrie Post Telef 15151 De heer H. de Rijk, Secretaris der R.K' Volksuniversiteit, schrijft ons Dezen avond de lezing in de Smedestraat. Droogstoppel blijft thuis. Hij berekent, wat er op z'n koffie te verdienen valt. Wauwelaar heeft niets aan zoo'n kost. Hij rust liever uit van geen vermoeienis en wau welt. Slijmering bedilt en zegt, hoe het zijn moest Tan Salie wordt beu van al dat ongehoord- gelees. Jongejan gaat naar de bioscoop of dancing. Oudemans wacht^ op z'n stervensuurtje. Christoffel gaat naar de kerk of vereert zijn huisgoden in eigen penaten. Ach, deden ze nu maar allemaal als Chris toffel. Ik zou de eerste zijn om er het zwijgen toe te doen, want niemand minder dan Chris tus zegt, dat deze het beste deel verkozen heeft. Want één ding is slechts volstrekt nood zakelijk en bij al het andere, hoe noodzakelijk ook, is veel wat ijdel is. Ook bij het hooren van talrijke lezingen dus. Droogstoppel vraagt„waartoe dienen ze Wat heeft men er aan Mij ziet men er niet." Ook ik kon met grootsch gebaar zeggen „Stik in je koffie en verdwijn," maar ik waar deer gaarne het goede, dat ieder mensch, ook Droogstoppel, bij al zijn hebbelijkheidjes heeft en luister door naar wat Wauwelaar en Slijmering en Jan Salie en de anderen te zeg gen hebben. Maar ik kan er niet op ingaan. Ik beantwoord allen liever door een weder vraag. In trouwe, heeren, zeg eerlijk op, is 't bijwonen van een mooie lezing en slechts mooie lezingen geeft de R.K.V.U. dan niet even veel geringere ijdelheid, dan die, welke gij u te schulde komen laat Ja, is het eigen lijk wel een ijdelheid ijdelheid in den zin van waardeloosheid Waartoe hecht gij waarde aan kleedij en toilet Waarom aan mooie behuizing en meubileering? Waarom aan muziek en kunst Waarom aan die dozijnen kleine klei nigheden, waardoor gij uw leven zoekt te veraangenamen Waarom Zou het, daar het innerlijke toch hoog-uit boven het uiterlijke staat, niet beter zijn, dit innerlijke in u op en uit te bouwen en te stoffeeren met wetenswaardigheden dan li chaam en huis te verzorgen „Kennis is macht" heeft het geheeten. 't Kan zijn. maar „kennis is iets schoons" zegt meer voor mij. De hemel zal hemel zijn door kennis en de hel een hel, mede omdat er geen kennis meer zal zijn. Hoe zit het met die lezingen, als b.v. met die van hedenavond, door de R.K.V.U. Na ampele besprekingen hebben de Bestu ren der cursusgevende Organisaties naar iets gezocht, dat voor eigen leden, maar natuur lijk ook voor anderen, aangenaam en nuttig kon zijn. Door bekwame, doorgaans aller bekwaamste deskundigen wordt de stof be handeld. Wat concreet, in vorm, gegeven kan worden, wordt op het doek voor oogen ge steld. De aanschouwing doet het beklijven en het een, dóór het andere, wordt mèt het ande re ziele-eigendom. Is dit nu iets waardeloos Neen, zou ik zeggen. Integendeel. Te droogstoppelen, te slijmeren, te wauwe len en al die dingstigheden, dat is waardeloos. Er is meer. Men kan soms meenen niets aan een lezing te hebben, en toch werkt ze be vruchtend. Ik bedoel dit aldus Van avond wordt gesproken over de oudste Egyptische kunst en Beschaving. Natuurlijk zal de spre ker hebben uit te weiden over den godsdienst, die heel het leven en streven, heel de Bescha ving van dit volk van vóór veertig, vijftig eeuwen beheerschte. Vanzelf zal zich nu in den geest der hoor ders de idee vastleggen, dat de godsdienst de hoofdfactor is, niet alleen in deze maar, ge volg trekkend, ook in andere Beschavingen. In een ingetogen mement komt misschien de Vraag beheerscht de godsdienst ook mijh le ven, mijn zelfcultuur Kortom, men krijgt zoogenaamd apercep- tie-materiaal voor andere begrippen, of, zon der vakterm, aanknoopingsprenten voor wat men later hoort cf leest of denkt. Waar het nu mede om gaat bij de lezing van hedenavond is eigenlijk dit. Het Bestuur der R.K.V.U. beoogt elk jaar een periode uit de Beschavingsgeschiede nis te doen behandelen en zoo te komen tot een afgeronden cyclus. Deze twee lessen zou den dan al vast grondleggend zijn. Goed en nuttig en mooi is de stof ongetwijfeld. We moeten echter van te voren weten, of de be langstelling voldoende is. Om een maatstaf is het dus te doen. De leden van A.R.K.A., die deze lessen geeft, hebben allen persoonlijk uitnoodiging gekregen. Zij komen allen, want onder hen zijn geen.... En ik zou bij dezen wel uit noodiging willen geven aan.... iedereer, H. de RIJK. Wat geestverwanten er van zeggen Onder het opschrift „Stemmen op de. Anti stemdwangpartij" schrijft L. K. o.m. het volgende in De Kommunist Hier in Haarlem zijn de candidaten gesteld voor de anti-stemdwangpartij, het zijn C. Overstegen Jr. en Smit voor de Provinciale Staten en Peterson voor den Gemeenteraad. Waar is het critisch vermogen van hen, die er toe besluiten, dat „de" manier, om het na deel op te heffen, dat voor de arbeiders voort vloeit uit het politieke leven van z.g. bijzon dere bekwame lieden, zou zijn de meest on bekwame luiden naar raad en kamer te stu ren De redeneering komt ten slotte hierop neer de arbeiders hebben steeds op bekwa me pieten gestemd en die brengen er niets van terecht, nu zullen we eens op iemand stem men, omtrent wiens onbekwaamheid nergens de minste twijfel bestaat, allicht zal zijn wer ken meer in het belang der arbeiders zijn. Men moet inderdaad wel stom zijn, als men meent, dat het arbeidersbelang met stommi teiten gebaat is. En dat pleit voor de onbe kwaamheid der candidaten en hen, die hen gesteld hebben, en in dit opzicht zijn ze con sequent, alleen moeten zij hun stelling bewij zen, dat het proletariaat werkelijk met van alle gezond verstand verstoken vertegenwoor digers voordeelen zal behalen. Trouwens, wat is de politieke inhoud van de anti stemdwangpartij, van de partij van antipartijmenschen, die leiders naar Raad en Staten willen sturen uit overmaat van anti- leiders, anti-parlements en anti-stembegin- selen Het is wel treurig, dat na alles wat wij heb ben beleefd, de oorlog, revolutie, nog onder de lagere volksklassen een drang te moeten waar nemen naar het repraillisme. Aangezien de arbeiders nagelaten hebben een flinke proletarische partij te vormen, kan men niet verwachten van de komende ver kiezingen eenig voordeel te trekken, en het beste zou misschien wezen, zoo men eenig ad vies gaf, om de verkiezingen straal te negee- ren tot betere tijden zijn aangebroken. Men heeft de noodzaak van een gezonde proleta rische partij niet ingezien, nu zal men de scha de moeten lijden. Dit zal op zich zelf al erg genoeg zijn, ook zonder dat men dit lijden verzwaart, door vertooningen te moeten aan zien, als de aanblik van politieke avonturiers, die op kosten van de arbeiders wel eens een gebbetje willen beleven. Wij voor ons passen voor dit soort van politiek, dat thuis behoort in de kinderkamer en hopen dat het proleta riaat zal toonen, bij al z n fouten en z'n te kortkomingen, tenminste eenig zelfrespect te bezitten." „De Kommunist" is het orgaan van de B.K.S.P., welke zelf met geen candidaten uit zal komen bij de a.s. verkiezingen. De Haarlemsche Afdeeling van de Vereeni- ging van R.K. Handelsreizigers „St. Christof fel" hield Zaterdagavond in de bovenzaal van „De Kroon", een Propaganda- en Feest avond. 't Ging er echt gezellig toe, wat dan ook geen wonder, vooral waar het beroep het meebrengt een sfeer van gemoedelijkheid te kunnen scheppen. Nadat de Jazz-Band eenige nummertjes had gegeven, heette de Voorzit ter allen welkom, en las de gelukwenschen voor, die van Amsterdam en den Haag waren toegezonden. Hierna besteeg de Z.E. Heer Rector Jansen het podium, waar hij op de in teressante wijze, hem zoo bizonder eigen, het nut en de noodwendigheid van de organisatie naar voren bracht. Vooral deed spr. uitko men het onderscheid tusschen Katholieke en neutrale organisaties. De onze hebben „een ziel" en de geest van de kerk tempert het egoïsme, dat in iederen mensch leeft. Ook vermeldde hij de successen, die de krachtige organisatie gebracht had. Hij spoor de alle niet-katholiek- of nog niet georgani seerde handelsreizigers dringend aan zich te scharen onder den banier van St. Christoffel. De rede viel buitengewoon in den smaak en had tot onmiddellijk resultaat, dat verschil lende nieuwe leden zich opgaven. Op zeer aangename wijze werd het overige van den avond doorgebracht, afgewisseld door mu ziek, zang en humoristische voordrachten. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze avond ten volle geslaagd mag heeten en nog lang in de herinnering zal blijven van de leden van St. Christoffel en hun aanwezige familie. Op de Tunmarkl verloor „dterdagmidday 1 uur een vrachtauto een wiel. Daar de wa< gen juist op de trambaan stond, ondervond^ het tramverkeer een half uur vertraging. In de H.H. Missen in de parochiekerk der H.H. Elisabeth en Barbara is gisteren door den Zeereerw. Pater W. Jonckbloedt C s.s.R. gepreekt ten bate der armen van de pa rochie. De collecte bracht 837 op. Generaal Van Merlen heeft de tweede rende beter aan de verwach ingen voldaan dan vorige ronde; ze behaalde thans 938 punten en in de combinatie 1838, wat voon Van Merlen bijzonder goed is. De series^ waren mooi gelijk en geen der heeren heeft dezen keer een misschot gedaan. De heer L. de Raad werd hoogste korpsschutter met 190 punten. Daarna volgden D. v. Rijn en N. de Boer, ieder met 188; Deken met 187 en Bouman met 185 punten. De overige series waren 183, 181, 181, 179, 176.. Wan neer het hun in de ronde over Februari meeloopt, hebben ze nog kans om no. 3 'e worden van de eerste vijftallen. Bleemendaai-Commando beeft ook aan de verwachtingen voldaan en behaalde het schitterende resultaat van 965 punten, slechts één punt minder dan de vorige keer. Thans was J. van Buggenum de hoogste korpsschutter met 196 punten. Daarna volgen: W. Hoogestein met 195; J. Lindeman met 194; D. Houtgraaf met1 193 en Fr. Koelemij met 187 punten. De heer C, Lindeman, welke de vorige maand het zeldzame booga aantal van 199 pun. ten wist te behalen, kon bet thans niet verder brengen dan 183. Thans staat BI.' daal Commando één. daar Gen. Joubert, die de vorige keer ook 966 punten had aardig geknoeid beeft. Het totaal der com binatie bedroeg 1836 punten. Graaf Floris V, ie Vogelenzang, beeft deze ronde drie punten minder behaald dan de vorige keer n.l. 920 punten. H. van Tongeren werd hoogste korpsschutter met 190 punten. Dan volgen P. Roeien 186; A. v. d. Ploeg 183; H. Prins 181 en G. Mooye- kind 180 punen. Van sommige heeren had k een betere serie verwacht O.aL. van de familie Mooyekind en den heer v. Keulen. In de combiantie behaalden zij 1781 pun. ten, wat voor Graaf Floris een goed re- sultaat is. Gen. Cronjé fe Schoten heeft nog niets van zich laten hooren. Deze heeren schij nen het te laat in leveren voor een ge-« woonte te houden. Evenmin hebben van de vereeniging „Lisse" iets geboord.j Den vorigen keer is als puntenaa aan'al van de vereeniging Voor V»d land en Koning abusievelijk vermeld 1780, dit is thans geworden 1779, De stand van de twee ronden tezamen is als volgt: EERSTE KLASSE. Eerste vijftallen: 1. Bloemendaal Commando 1931. 2. Generaal Joubert 1908. 3. Voor Vaderl Koning 1875, 4. Generaal van Merlen 1855. 5. Graaf Floris V 1843. Comfbina'ie, 1. Generaal Joubert 3697. 2. Bloemendaal Commando 3695. 3. Generaal van Merlen 3610. 4. Graaf Floris V3548. 5. Voor Vaderland en Koning 3547, TWEEDE KLASSE. Cronjé en Lisse, beiden nog niet bekend. Door den Rijksdienst der Werkloosheids bestrijding en Arbeidsbemiddeling is het volgend schrijven aan de Bondsbesturen der diverse organisaties toegezonden Bij mijn circulaire van 20 Juni 1922 ves tigde ik reeds Uwe aandacht erop, dat het belang der leden is, dat zij zich bij werk loosheid strikt houden aan de bepaling, die in het reglement voor elke werkloozenkas voorkomt, n.l. dat zij zich bij werkloosheid dadelijk als werkzoekenden moeten doen in schrijven bij het orgaan der arbeidsbemid deling, hetzij openbare dan wel daarmede gelijkgestelde met-openbare, en dat zij zor gen daarbij ingeschreven te blijven zonder onderbreking. Hiervoor te zorgen is niet alleen in hun belang met het oog op het verstrekken van uitkeering uit de werkloozenkas, die niet mag worden verstrekt, indien niet stipt aan deze bepaling is voldaan, d.w.z. het lid zich niet dadelijk als werkzoekende heeft doen inschrijven of heeft nagelaten te zorren voor het ingeschreven te blijven zonder onderbreking, maar ook, omdat de kans, dat zij ook door middel der arbeidsbeurs werk aangeboden krijgen, vergroot de moge lijkheid, om werk te vinden. Dit geldt niet uitsluitend voor dagen of perioden, waarin men uitkeering uit de werkloozenkas meent te kunnen krijgen, maar geldt voor elke periode van werkloos heid, onverschillig of in die periode recht op uitkeering al dan niet bestaat. Voorts vestig ik Uwe aandacht er op, mede in verband met eenige uitspraken van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid van recenten datum, dat het zich doen ia schrijven als werkzoekende dadelijk moet geschieden, dus onmiddellijk bij het aan breken der werkloosheid, ook zelfs al zou men niet direct op uitkeering uit de werk loozenkas aanspraak willen of kunnen maken, In vertrouw dat U het in het belang der en verder bij de leden te kennen aan j leden zult achten, op de een of andere wijze nog eens uitdrukkelijk hunne aandacht te vestigen op het in acht nemen van dit re glementaire voorschrift, waarmede zij hun eigen belang ten 'zeerste dienen, en zal het op prijs stellen van te vernemen, of U daartoe zijt overgegaan en zoo ja op welke wijze." het rwart schild met wit kruis aan den huisgevel RFfsmNGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231 RHODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 19392) De 6-jarige J, I,f wonende Rozenprieel- straat, werd Zaterdagavond 6 uur, toen hij plotseling de Langebrug overstak, door cvn auto aangereJen. Een lid van O. D, verbond de ontvellingen aan hoofd en handen. Van de standplaats op het Kennemerpleln is een autobus verwijderd, omdat de rem men niet goed werkten. Na reparatie kon de ondernemer den dienst hervatten GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. G. H. Deen, Da Costastraat 20, kinder armbandje; Politiebureau, Smedestraat, auto band; J. M. Levener, Leidscheplein 8 zw„ bal; M. v. d. Drift, Spaarnwouderstraat 100a, ceintuur; V. Andel, Brouwerstraat 1, hondje met penning; E. Dijkstra, Oranjeboomstraat 147, hond; Spierenburg, Damiatestraat 42, halsketting; v. Kempen, Kleverlaan 21, Bloemendaal, glacé handschoen (bontrand); J. Bongers, Jacobstraat 5, handschoen met bont; J. Blom. Smedestraat, handschoen; Paanakker, Groote Floutstraat 46, grijs hondje; J. Zitman, Kleine Houtstraat 14, dameshandschoen; D. Flenzie, Barrevoete- straat 10, kalotje; Lugtmeier, Karolingen- straat 23, nijptang; W. M. Eijbroek, Amster- damschevaart 62, portemonnaie m.i.; Politie bureau, Smedestraat, kinderportemonnaie; J. Wander, Brouwerskade 63, portefeuille m.t.; B. Eijbers, Pieter Kiesstraat 12, porte monnaie m.i.; Paulen, v. d. Vinnestraat 2 rd, portemonnaie m.i.; G. Wijkhuizen, Doel- straat 14, portemonnaie m.i.; M. v. d. Hoorn, Kruistochtstraat 41, sigarettenpijpje; Th. Booms, Spaarnoogstraat 23, sigarenkoker; J. Heijermans, Korte Dijk 4, kinderschoentje; B. J. P. v. d. Haar, Spaarnoogstraat 28, zil verbon J. Uitendaal, Gedempte Raam- r a ht 13, rijwielbel. merk; R. Beijer, Wes- ter^traat 55, rozenkrans in étui; M. Hiet- brink, Kla. enbeekstraat 35, rozenkrans. Zaterdagmiddag heeft de Haarlemsche Journalisten Kring zijn jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer L. M. Weterings. De agende bevatte geen bijzondere pun ten. De jaarverslagen van den secretaris, penningmeester en gedelgeerde werden uit gebracht en goedgkeurd. De H. J. K. telt thans 17 leden. In het aigeloopen jaar wa ren 7 heeren als lid toegetreden. Het bestuur, dat elk jaar aftreedt, werd herkozen. Het bestaat uit de heeren L. M. Weterings, voorzitter; I. C. Akkerman, se cretaris; J. C. Evers, penningmeester en H. J. van Oosten, gedelegeerde bij het bestuur van den Ned. Journ. Kring. z,en verzoek om de leges af te schaffen. Volgens de verordening op de heffing van Leg'es te Haarlem, moet voor genoemde be wijzen ten stadhuize één gulden worden ge stort. Daar nu jongelui tegenwoordig maan- den en maanden tientallen malen moeten solliciteeren, wordt dit voor hen zeer be zwarend. Daarom is door de afdeeling Haar- ..cm van het Nederl&ndsch Onderwijzers Genootschap geadresseerd genoemde leges van het Lager Onderwij» af te schaffen. Wij hebben ter bev'oegder plaatse infor maties ingewonnen omtrent het aantal be wijzen van goed gedrag in Haarlem aange vraagd. Het bleek ons, dat er in 1926 ruim 100 waren uitgereikt, Vrijdagavond 4 Februari hield de H.K.V. „Haarlem" een druk bezochte jaarvergade ring. De Voorzitter den heer N. W. Vierwind, opende te 8 uur de vergadering, dankte voor de goede opkomst en schetste in 't kort het goede verloop van 't jaar 1926 voor de H.K. V. „Haarlem" en bracht den Secretaris dank voor het vele werk wat door hem verricht is dit jaar, vooral tijdens de wedstrijden in Oc tober. De secretaris H. M. de Wolf las hierna de notulen der vorige vergadering het jaarver slag en de ingekomen stukken voor, welke Zonder op of aanmerkingen worden goedge keurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal werkende leden op Januari '26 hetzelfde was als op Januari '17, doch aan donateurs telt zij thans 22 meer dan het vorige jaar. Ook had zij vele successen te boeken die de „H.K.V.H." athleten behaalde op de 8 gehouden worstel- en gewichthef-wedstrij den in ons land. Verbeterd werd door A. G. Scheffer. 1. Nederlandsch record in de afd. M.A. gewichtheffen. Door H M. de Wolf 2 maal het wereldrecord, tweehandig trekken in de afd. Bantamgewichtheffen, 5 Nederlandschj records in de afd. Bantamgewichtheffen2 idem Vedergewichtheffen. Gewonnen werden 2 Kampioenschappen van Nederland 3 idem van Noord-Holland 10 Eerste prij zen in de eerste afdeeling 6 tweede, idem; 2 derde idem; 2 tweede idem; 1 Derde idem 1 Extra prijs door de Wolf, mooiste stijl gewichtheffen;l Extra prijs door J. de Rui ter, meeste touché's met worstelen. L. Bongers was de eemgste deelnemer aan de Kampioensbokswedstrijden van Noord- Holland en Nederland en won op beide wed strijden een eersten prijs. Hierna gaf de penningmeester den heer P. Kruijer zijn financieel verslag wat zon der op- of aanmerkingen onder dankzeg ging wordt goedgekeurd. Algemeene goedkeuring wordt gegeven aan het bestuursvoorstel, den heer T. A. A. Moseman, hoewel geen bestuurslid, in over leg met het bestuur handelend te laten doen aftreden waar dit noodig mocht zijn. De Bestuursverkiezing was spoedig van de baan omreden het geheele bestuur bij acclamatie werd herkozen. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt, waarna de Voorzitter met dank, om 11 uur de vergadering sloot Morgen, Dinsdag 8 Februari zal een ver- eenigingswedstrijd plaats hebben tusschen !»D.°.K." te Beverwijk en H.K.V. „Haar- goed lem." Beiden vereenigingen komen met zeven van haar beste worstelaars uit welke zullen kampen om een vereenigingsprijs bestaand uit een lauwerkrans En met 4 van haar beste gewichtheffers, welke zullen kampen om een vereenigings prijs bestaande uit een lauwertak. Het belooft een spannende strijd te wor den omreden de krachten der beiden ver eenigingen tegen elkaar zijn opgewassen. De wedstrijd zal plaats vinden in 't vei linggebouw 't Centrum Komngsstraat te Beverwijk. Hoogachtend, H.M. de WOLF.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 9