Tweede blad Maandag 14 Februari 1927 N. V. B. R. C. H. busten gevaar. H. V. V. moet degradatie wedstrijden spelen. Kjrem de beste speler van het veld. Blauw-Wity.U.C. 4—1 D. F. C.Sparta 43. V. O. C—E. D. O. 1—2. SpartaanH.B.S. 32. A. S. C.-—Feijenoord 14. H. F. C—U. V. V. 1—1 StormvogelsExcelsior. E. D. O. 2—H. F. C. 2: 2—4 HAARL. VOETBALBOND. Engelsche belangstelling voor voetbal. De Olympische voorbereid ingers van Italië. Belgische supporters clubs. De Centraal Europeesche Beker. R. K. F. Dioc. Haarl. Voetbalbond. R. K. V. V. „Zwaluwen". R.K. V. Z. 3Onze Gezellen 3: 5—0. B. STANDEN. R. K. Voetbalvereeniginy „V. V. F." V.V.F. I—N.F.C. I: 4—3 vriendschappelijk. De korfbal-uitslagen. WIELRIJDEN. H. S. C. „Excelsior". AFDEELING I. Eerste klasse. Den Haag; H. V. V R. C H. A'dam: Blauw Wit V. U. C. Dordrecht; D, F C.Sparta Tweede klasse. A Amsterdam. V.V.AAlcm. Victr, Hoorn: HollandiaZeeburgia Kook a.d. Zaan: K.F.CHelder.. Haarlem: Haarlem—Schoten B Hilversum: D.O.N.A.RVoorwaarts Utrecht: FlerculesKampong Wormerveer: W.F.C.—Velox Derde klasse. 4 Amsterdam: D.W.V.Sloterdijk Amsterdam: O.D.E.H.R.C Amsterdam: T.O.G.Z.R.C Amsterdam: E.D.W.Q. S. C B Oostzaan: O.S.V.D.W.S. Amsterdam: .Watcrgr.meerE.V.C. C Weesp: RapiditasQuick Utrecht: UtrechtBaarn Amsterdam; S.D.W.Wilh. Vooruit I) Culemborg: Culemborg-Vriendensch. Vierde klasse. A Helder: W.G.W.—K.V.V Zaandam: Zilvermeeuwen—Zaandijk Zaandam: ZaanlandiaAssendelft B Heemstede:AuroraQuick Boys C Amsterdam: A.P.G.S.R.O.D.I. Amsterdam: OosterparkHalfweg Amersfoort: A.P.W.C.D.J.K. Amsterdam: AhrendsO.V.V.O. Reserve eerste klasse. Haarlem: E.D.O. II—HF.C. II Reserve tweede klasse. A Alkmaar: Alc. Victr. IIStormv. II B Utrecht: Velox IIHercules II Utrecht: U.V.V. Ill—H.V.C. II .0—2 4—1 4—3 3—3 2—1 3—0 3—1 2—0 6—3 0—1 2—1 2—3 13 5—1 0—C 7—2 5—1 1—1 '4— 0 0—0 1—2 0—3 4—1 6—3 1—1 3—1 1—5 1—5 4—2 3—3 7—3 Reserve derde klasse. A Wormerveer: Q.S.C. IIAhrends II 82 Amsterdam: D.W.SAhrends II 11 C A'dam: Wilh. Vooruit IID.E.C. II 25 Amsterdam: Ajax IVA.W. II 82 D Utrecht: Kampong li-Voorwaarts II 32 Baarn: IID.O.S. II 52 AFDEELING II. Eerste klasse. Rotterdam: V.O.C.—E.D.O1—2 Amsterdam: De SpartaanH.B.S. 52 Leiden: A.S.C.Feyenoor 14 'Haarlem: H.F.C.U.V.V11 Tweede klasse. A Den Haag: V.I.O.S.Fortuna 23 Rotterdam: C.V.V—S.V.V2—C Rotterdam: St. HoogerD.HC. 26 Delft: ConcordiaQuick 06 Den Haag: B.M.T.Zandvoort 23 B Schiedam: H.D.V.S.Unitas 82 Rotterdam: R.F.C.A.D.O02 Leerdam: L.S.V.—O.D.S1—2 Gorinchem; S.V.W Xerxes 10 Rotterdam: NeptunusMerwede. 10 Derde klasse. A Haarlem: T.H.B.De Kennemers.. 01 Alphen: AlphenL.F.C71 B Den Haag: R.V.C.Gouda 21 Schoonhoven: Schoonhoven Glympia 23 C Vlaardingen: Vlaardingen-Schiedam 93 Delft: DV.C.Overmaas 11 D Rotterdam: St, VolhardenD.C.L. 33 Rotterdam: U.D.I.—V.F.C1—1 Rotterdam: 't NoordenSiod 21 Vierde klasse. A Den Haag: De OoievaarsAlphia 13 B Delf: O.B.—M.A.A.S 1—2 C Rijswijk: RijswijkNaaldwijk 10 Rotterdam: WescoCelericas 34 D Rotterdam: D.J.S.—Fluks 21 V Reserve eerste klasse. Rotterdam: Spart.IID.F.C. II.... 40 Den Haag: H.B.S. II-D.H.C. II.... 0—4 Utrecht: U.V.V. IIFeyenoord II 24 Reserve tweede klasse A Den Haag: Quick IIExcelsior II 24 Den Haag: A.D.O. IIA.S.C. II 11 B'. Gorinchem: Unutas IIR.F.C. II30 Reserve derde klasse. A Leiden: Lugdunum IIH.B.S. II 12 B Vlaardingen: Fortuna IIV.O.C. Ill 2—2 Rotterdam: U.S.C. II—H.D.V.S. III 2—1 C Rotterdam: Leonidas IIGouda II 21 Rotterdam: Siod IIO.N.A. II 21 D Rotterdam: Transvaia IIL.S.V. II 04 Leerdam: Leerdam II-Exce!sior III 32 AFDEELING III. Eerste klasse. r.wolle: Z. A. C.Enschede 00 Hengelo: HengeloHeracles 05 Deventer: D.O.T.O.Vitesse 12 AFDEELING IV. Breda: N.A.C.Willem II 41 Den Bosch: WilhelminaN.O A.D. 04 Eindhoven: P. S. V.M. V. V 31 AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G. V. VAchilles 02 Groningen: VelocitasFriesland 50 Leeuwarden: LeeuwardenFrisia. 3—3 Winschoten- W. V. V.Be Quick 2 R. C. LI, heeft zich gisteren in veiligheid gebracht door na spannenden kamp met 2-0 van LI. V, V, te winnen. De fraaie eind spurt die in den wedstrijd op 19 D'ec. tegen Blauw-Wit werd ingezet, is daardoor dus nog steeds in vollen gang, want sindsdien heeft R. C. H. uit de zes gespeelde wedstrijden tien winstpunten geboekt met vier overwin ningen en twee gelijke spelen. Een eere-sa- luut vcor de elftalspelers, die dit fraaie staaltje hebben volbracht en daarmee hun club in veiligheid hebben gebracht, is dus wel op zijn plaats. Evenals in de vorige wedstrijden speelde het gehrele elftal ook nu weer met veel élan en verdiende de overwinning dan ook vol komen. Over alle linies werd door de R. C. H-ers een beter spel vertoond, dat culmi neerde in het spel van verdediging en mid denlinie,-Radsjna heeft een vrij gemakkelijke middag gehad. Speciaal door het enorme spel van de R. C. H.-defensie, waarin Krom uitblonk. Doch ook Kuyt verdient lof voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft ge kweten, terwijl de middenlinie ook buiten gewoon goed op dreef was. De H. V. V.- voorwaartsen hebben nagenoeg geen kans gehad om het Radsma lastig te maken. Nieu wenhuis vooral toonde zich weer in zijn besten vorm. De voorhoede heeft eveneens zijn plicht gedaan en scoorde middels Hansen en Koning twee fraaie doelpunten, het eerste vóór, het tw'eede na de rust. Hoewel in hef begin niet zoo goed, vlotte de combinatie steeds beter en herhaaldelijk is het H.V.V doel in gevaar geweest. Jammer dat ook ni weer R. C. H.'s linksbinnen na de rust moest uitvallen voor een enkel-blessure. Hij wer vervangen door Ruijsch, die eveneens nog weer het zijne heeft bijgedragen tot het behaalde succes. Bij H. V. V. ging het minder goed. Wel in de voorhoede Adams een zeer handig voetballer, doch hij pingelt te veel, terwij! het spel over het algemeen te kort werd gehouden. In de achterhoede ging het lang zoo goed niet als bij I. C. H. en vooral de middenlinie vermocht niet voldoende hef verband te onderhouden tusschen aanval en verdediging. Ook keeper Kremer blonk niet bepaald uit. Er was een groote schare publiek om hel strijdperk bijeen, waaronder vele LIaarlem mers, als scheidsrechter Kapteyn om nage noeg twee uur de volgende ploegen zich laat opstellen: H. V. V.: Kremer Neuerburg Campioni Granade Vis v. Heel Snouck Hurgronje, Adams, de Beus, Sodde: land, Janzen R. C. H.: Brugman, de Koning, Hanze, v. Dam, Koniro Nachtegeller, Nieuwenhuis, Geutskens Krom Kuyt Radsma H. V. V. trapt* af, R, C. H. heeft het na deel van de scherpe zon. Direct is R. C. H aanvallend en krijgt Brugman een kans, die hij niet benut. Plotseling gaat Adams er van door en passeert diverse R. C. H.-ers, doch zijn schot faalt. Radsma krijgt een paai schoten te verwerken, doch dan komt R. C H. weer opzetten. De aanvallen worden goeci opgezet en Kremer krijgt volop werk. Een hard schot van Brugman behandelt hij goed waarna Radsma een schot van Sodderland stopt. Wederom krijgt Brugman een mooie center van de Koning, zet mooi voor er. Hanze benut den voorzet onberispelijk door hard langs Kremer te plaatsen. Groote vreug de bij de R. C. H.-aanhang. R. C. H. gaat dan steeds beter spelen en domineert tot de rust over H. V. V. De R. C. H.-achter- iioede geeft ook geen enkele kans meer zoodat de rust aanbreekt met 10 in R. C H.'s voordeel. De tweede helft pakt R. C. H. weer di rect flink aan, waardoor al direct een cor ner te nemen is. Dan krijgen de Lïagenaars een corner te nemen, doch ook deze blijft zonder resultaat. Koning plaatst meermalen den bal goed voor, doch de H. V. V.-achter hoede is thans ook wat beter en retourneert den bal steeds. H.V.V. krijgt een vrijen trap te nemen, doch deze blijft ook onbenut De Hagenaars zijn wat meer in den aanva thans, doch Krom c.s. zijn niet te passeerec Plotseling moet dan de Koning uitvallen Ruysch completeert het elftal. De strijd gaat dan weer gelijk op met de aanvaller van R. C. LI. gevaarlijker dan die van H V V. Het is een lust te zien, hoe de R. C. H.- achterhoede steeds weer elke poging om gevaarlijk te worden verijdelt. Hanze valt on door zijn snelle rushes en door zijn goede schoten. Eenmaal hebben Ruysch en Hanze een kans, de keeper heeft zijn doel reecc verlaten, Hanze schiet in, doch Neuerburg kopt juist den bal weg. Toch duurt het dan niet lang meer of Koning heeft met een wel gericht schot succes als hij een center van Ruysch benut. Wel doet H. V. V. dan nog eenige pogingen om den achterstand in te halen, doch het blijkt onmogelijk ora de R. C. H,-defensie te passeeren en als het einde aanbreekt hebben de R. C. H.-ers wel verdiend met 20 gewonnen. Dat de vreugde groot was na afloop, be hoeft nauwelijks gezegd. 's Avonds is bij Brinkmann deze heugelijke gebeurtenis in eigen kring feestelijk her dacht. De Amsterdammers, die evenals V. U. C. één invaller tellen, trappen tegen de zon in af. Reeds na vijf minuten heeft V. U. C. succes als een efiectbal Schindeler te mach tig is. 01. Het spel golft dan op en neer en is weinig aantrekkelijk. Uit een voorzei van Gerritse weet Schmid gelijk te maken met welken stand de rust komt. Na de rust geeft Damman uit een scrim mage voor het V. U. C.-doel Blauw Wit de leiding, 21, terwijl Smit op fraaie wijze den voorsprong vergroot. 31. In de voorhoede der gasten worden vele kansen door den rechtsbuiten van Gelder gemist. Een minuut voor het einde wordt de Haagsche keeper met een zachten schuiver ten vierde male gepasseerd, zoodat Blauw Wit met 41 wint. N. v.d. D. Na ruim tien minuten spelens opende We ber voor Sparta, uit een voorzet van den rechtsbuiten, met een kalm schot de score 14. Van Dam maakte, na goed samenspel tusschen van Gent en Ruisch met een scherp schot gelijk, waarna Ruisch, uit een voorzet van Versluys, met een kopbal voor de leiding zorgde 21. Kort daarop volgde het derde doelpunt der Dordtenaren, teen van Gent een goeden pass aan van Dam gaf, waarna deze hard inschoot 31. Met dezen stand kwam de rust Na de bervatitng nam D. F. C. het spel 'aanvankelük weer in handen, doch spoedig kwamen de Rotterdammers in den aanval en verkleinden door Prins den achterstand. 32, D. F. C. pakt" nu weer iets beter aan en "Van Gent scoor."e door toedoen van .Van Dam het vierde doelpunt. Hierna nam Spar ta het spel vrijwel geheel in handen, doch .wist nog slechts éénmaal, weer door Prins, te doelpunten zoodat met een 4-3 zege voor D. F. C. tenslotte het einde kwam. N. v. d, D Een op het oog benauwde overwinning wat echter in geene deele het krachtsver schil weergaf, E D.O. stak in spel stukken boven V.O.C. uit,-maar de krachtige verde diging en wat geluk voorkwam een hooge- re score. Voor rust was het een aardige strijd en ondanks het E.D.O.-overwicht kreeg V.O.C., nadat E.D.O. de leiding had genomen, meermalen gelegenheid om gelijk te maken. Na de rust was het met de V.O.C. voorhoede en middenlinie gedaan en was het telkens een strijd tusschen tusschen de E.D.O.-voorhoede en V.O.C.-achterhoede, waar Bikkers en Swartouw een schitteren den wedstrijd speelden. Nadat V.O.C. na een 2—0 achterstand tegen scoorde, scheen er een opleving in de V.O.C.-stormlinie te ko men zóó zelfs, dat toen Mr. Pik had aige- iloten en reeds het veld had verlaten, de spelers er niets* van bemerkt schenen te hebben en lustig door speelden, totdat zij door roepen er opmerkzaam op werden ge maakt dat het was afgeloopen. V.O.C. wist blijkbaar pas toen E.D.O. was gearriveerd, dat de Haarlemmers in rood-zwart speelden, dit was de oorzaak dat buiten de- keeper in drie kleuren werd gespeeld: zwart, wit en blauw. V.O.C. had drie en E.D.O. twee invallers. V.O.C. voor v. Herwaarden, Bak ker en v Eb; F.D.O, voor C. v. d. Laan en Steflens. De leiding was in handen van Mr. Pik, welke behoudens een enkele fout goed was. Het terrein was hard en vrij glad. De volgende elftallen stelden zich op: V.O.C. Bikker De Bruin Swartouw De Haas Beijers Blom v. Everdingen Dunk Gibb Weidema Kortman C. v. d. LIurk Perucal Sr. Perucel Jr S. v. d. Laan Tanis LI. Zwart Dinkla A. Swart Boeré Kuil E.D.O. Meenhorst Daar E.D.O. den toss verloren heeft, brengt S. v, d. Laan den bal aan het rollen. On middellijk neemt E D.O. het spel in hancien en Bikkers heeft veel moeite met een schot van Perucel. Aanval op aanval volgt en V.O.C. krijgt weinig gelegenheid om ook maar een enkele maal aan te vallen. E.D.O. krijgt de eerste corner te nemen, welke ach ter wordt gezet. Dan ontstaat er even een gevaarlijk moment voor het E.D.O.-doel, maar LI. Zwart redt de situatie door terug te spelen. Op waarlijk schitterende wijze houdt Bikkers een schot van Tanis. wel hersteld V.O.C. zich wat, maar toch houdt E.D.O. verreweg het beste van net spel. Ook V.-O.C, krijgt een corner te nemen, welke evenmin iets oplevert. V.O.C. wordt geheel terug gedrongen en houdt, met moei te stand, toch weet zij het spel te verplaat sen en wordt de strijd terug gebracht naar het middenterrein. Weer valt E.D.O. aan en vallend stopt Bikkers een schot van 1 anis. Dan bemachtigd Perucel den bal en met eenige spelers achter hem gaat hij er van door! hard speelt hij den bal vooruit, Bik kers loopt uit, doch Perucel is er eerder en E.D.O. leidt met 1—0. Blom, de linkshalf, is wel wat al te ge weldig en loopt zeer terecht een waarschu wing op. V.G.C. forceert even het spel en het wordt gevaarlijk voor het E.D.O.-doel; zelfs schiet Dunk tegen den paal. Dan is het rust. Na de rust is Kortman uitgevallen en valt Brans in, Blom gaat linksbuiten en Brans linkshalf spelen. Het is nu waarlijk bedroe vend met het spel van V.O.C. Dinkla dringt steeds de voorhoede naar voren, vooral zijn kopwerk is goed. De invaller H. Zwart ver vangt C. v. d. Laan goed en speelt uitste kend. Ondanks het E.D.O.-overwicht ko men er maar geen doelpunten, vooral van rechts lukt het niet erg en menige voorzet wordt achter gezet. S. v d. Laan lost het eerste goede schot wat Bikkers even goed houdt. V.O.C. wordt in het nauw gedreven en telkens wordt d.e bal ingeschoten, doch evenveel keeren staat een V.O.C. er in de weg. Toch moet ten slotte Bikkers bezwij ken als Perucel De Bruin passeert en den stand op 20 brengt. Weer komt de E D.O.- aanval terug, Swartouw werkt geweldig en dan heeft V.O.C. succes, als v. Everdingen voorzet en Gibb met een kopbal den achter stand verkleind. Luid aangemoedigd door het publiek doet V.O.C. zijn uiterste best om gelijk te maken, nog 2 minuten, een corner, de voorzet wordt weggewerkt en J. Perucel gaat er vandoor- S. v. d. Laan krijgt den bal en komt alleen voor Bikkers, deze raakt het leder, weer bemachtigd v. d. Laan den bal maar Mr. Pik geeft buitenspel, waarmee het einde komt Behalve dat H. B. S. op het gladde veld de fout beging het spel niet voldoende open te houden, was er een andere, belangrijke factor, die de nederlaag voor de Hagenaars bewerkstelligde, n.l. het absolute falen van doelman Zijlstra. Temeer viel dit zwakke punt in het H. B S.elftal op, doordat Oerle- mans uitstekend werk verrichte Door de gladheid van het veld en het doorschieten van den bal ontstonden op de meest onver wachte oogenblikken mooie kansen. Hora Siccema maakte daarvan 't eerst gebruik, 01, doch een minuut daarna had Spartaan niet alleen gelijk gemaakt maar zelfs de lei ding over genomen en kort voor de rust werd het Wijnkoop al heel gemakkellijk gemaakt er 31 van te maken Kuikens bracht een paar minuten na de hervatting den stand op 41, doch daarna was H. B. S. langen tijd sterker, vooral na dat Smeets 4—2 had gemaakt. De LI. B. S.- verdediging drong te ver op en Wijnkoop maakte daarvan handig gebruik 52, waar mede de wedstrijd definitief bestist was. N. v. d. D. In den beginne speelt het gladde terrein, zoowel Feyenoord als A. S, C. parten De gasten passen zich het eerst aan de omstan digheden aan en slechts met de uiterste moeite slaagt de Leidsche, achterhoede, die uitstekend op dreef was, erin, om doelpun ten te voorkomen Langzamerhand werkt dan ook A. S. C. zich los en wij krijgen een vlot gespeeld partijtje te zien. Onder groote span ning komt de rust met blanken stahd. De tweede helft is slechts enkele minuten oud, als Goslings de thuisclub de leiding geeft 10. A S. C. speelt thans met een on gekend élan Als echter Josson een aanval der Rotterdammers breekt en de bel met zijn rm in aanraking komt, geeft de heer Van Gessel een stafschop. Van Heel maakt geen fout 11. Na 25 minuten zet Borremans Wamsteker Jr. Even later schiet Bul Sr. van góed voor en Koonings kopt den bal lang: verren afstand en Wamsteker Jr beoordeelt den bal verkeert, 13. A. S. C. speelt het laatste kwartier met 10 man Zij houdt dap per vol maar heeft geen succes. Enkele se conden "voor het einde lost Pijl zijn eenige goede schot in dezen wedstrijd dat doe! treft, waardoor Feyenoord tenslotte met 41 wint. N. v. d. D Partijen hebben de punten tenslotte broe derlijk gedeeld, hetgeen ook vrijwel de juist? krachtsverhouding weergeeft. Hoewel glad. was het terrein uitstekend bespeelbaar. F. F. C. mist v. Haeren en Daniëls en speelde met het volgende elftal: v. d. Meulen. Weber. Hoomans De Jonge. v Houten. Reuvekamp Gille. Bezoeki. Kuypers. Miezerus. Sigmond. v.d Berg. U. V. V telt ook eenige invallers. H. F. C speelt eerst tegen zon in. Partijen geven a: dadelijk elkaar niet veel toe en wij worden alzoo onthaald op vrij verdeeld spel, waarbij aan beide zijden verdediging den aanval de baas blijft. Zoowel van Haarlemsche als van Utrechtsche zijde is het schieten niet bijster gevaarlijk, zoodat de beide dcelverdedigers hoewel zij het druk hebben, geen bepaalc. gevaarlijk werk te verrichten krijgen. De nieuwe vleugel van H. F. C., BesoekiKuy pers, vlot aanvankelijk niet al te best. In tegenstelling hiermede dreigt van U V. V.- zijde in den regel het meeste gevaar van rechts. Miezerus is uiterst actief, doch hij verge ie niet, dat een midvoor het spel verdeelee moet. Er zal zoo ongeveer een klein half uur gespeeld zijn, toen H. F. C, succes wist te behalen. Nadat een goed schot, wij meenden van den voet van Miezerus, tegen de lat wac beland, kaatste den bal terug voor de voe! van den toesnellenden Kuypers, welke zon der moeite kon intrappen, 10. Even komt dan U. V. V. opzetten en ook het H. F, C.- doel beleeft benauwde oogenblikken. Van der Meulen is echter op dreef en meerdere malen weet hij fraai te redden. Nadat heel wat hoekschoppen, zoowel op U. V. V.'s als op H. F. C.'s doel genomen waren, allen zonder het verlangde succes, breekt rust aan met 10 in het voordeel der Flaarlemmers. Enthousiast wordt aan beide zijden weder begonnen en de eerste oogenblikken zijn vooral de Flaarlemmers in actie. Dit is ech ter maar kort van duur en een tijd lang is het geheel, vooral van H. F. C.-ziide eer, saaie vertooning. U. V. V. is nu het meest in den aanval en elk oogenblik verwachter wij den gelijkmaker. Luide worden de LI. 1' C.-ers aangemoedigd en dit schijnt werkelijk tc helpen. Het spel verplaatst zich alhans weder. Toch zit U. V V. niet stil en wan neer bij een uitval de Haarlemsche doelver- dediger den bal niet voldoende in zijn be reik kan houden, profiteert een U. V. V.-er hiervan, door van vlak voor doel in te trap pen. Werkelijk komt er nu wat spanning er. van een evenueele uitslag valt nog niets te zeggen. Eens had Miezerus een fraaie kans dc.ch hij kopte ongelukkigerwijze hoog over. Besoeki krijgt het no ook druk en meer dere malen zet hij goed voor. Steeds echter weet een Utrechtsch been den bal weg te werken. De laatste minuten zijn werkelijk nog spannend. De bal zwermt voor het U. V. V.-doel. Succes bleef echter uit. Ook U V. V. onderneemt nog eenige uitvallen, ech ter ook zonder het gewenschte resultaat. Einde kwam roet gelijken stand 11, waar mede beide partijen tevreden mogen zijn. Deze wedstrijd vond geen doorgang, on danks het feit, dat er van onbespeelbaar heid geen sprake was. Wij zijn geen voor standers van spelen-onder-alle-omstandig- heden en vooral nu er van Zweetvoetbal'' dit jaar waarschijnlijk geen sprake zal zijn, Vinden we 't best, dat er bij buitengewoon slechte weersomstandigheden of op dito terreinen niet gespeeld wordt. Het be lachelijke' var. het afkeuren van het Storm vogelsterrein, wordt echter Voldoende ge ïllustreerd dóór het feit, dat alle overige voor de Westelijke eerste klasse vastgestel- den wedstrijd konden doorgaan. De consul heeft natuurlijk het veld des morgens gekeurd en het wat hard bevonden Llij had echter met zeer groote zekerheid kunnen vermoeden, dat hét terrein des mid dags in zooverre wel ontdooid zou zijn, dat het best bespeelbaar was, immers de wind zat niet in den vrieshoék en de zon scheen flink. Nu deed zich het geval voor dat de N. V. B.-consul het terrein afkeurde voor StormvogelsExcelsioi en Stormvogels IV op dit zelfde veld een competitie-wedstrijd voor den H. V. B. tegen K. O. B. speelde. Met eenige invallers stelt het volgende Edo-elftal zich op: Nijgh, Zoet, Breems, Dreyer, Mollema, W. Oome, Biebeek, Jacobs, J. Steffens, J. Oome v. d. Water. Het begin kenmerkte zich met een over wicht van de thuisclub. Doch deels door de gladheid van het terrein en deels door het slechte schieten, blijven de mooiste kansen onbenut. Toch weet H. Oome, na fanatiek doorzetten den H.F.C.-keeper te passeeren t0. Nu komen de blauw-witten opzetter en spoedig is door toedoen van Engel ge lijk gemaakt,. 11. Voor rust weet H. F. C. de score op te voeren tot 13. Na de thee pakken beide partijen weer flink aan, Jacobs weet, voordat de blauw- witten-keeper zich heeft hersteld, de ach terstand te verkleinen, 23. Even voor het einde weet H. F. C. de leiding te vergroo- ten, 24, waarmede het einde komt. Uitslagen van Zondag. IA, H. F. C. IITE. D. O. III 2—0 I. V. O.Stormveld 12 2A. Haarlem VT. H. B. 2 51 2C, H. F. C. VI—E. H. S. II 2—4 Stormvogels IVV. O. G. 06 2D. Zandvoort IV—V. V. H. Tl 3—2 3B. SwastikaL. K. I. Z. I. T. 24 ZeemeeuwenHillegom III 110 3C. E. H. S. IITDamiaten 23 3D. E. D. O. VIIZeeumeeuwen III 42 Bloemendaal IVSchoten IV 4—1 Kennerrcrs IVT. H. B. III afgek 3E. D. W. O. IIZeemeeuwen IV 23 3F. Damiaten IIRennebroek III 32 De laatste ronde voor de Engelsche Cup heeft in totaal 501220 toeschouwers getrok- en, welke een recette in de clubkassen deed vloeien van 36696 p.st. De groote "trijd tusschen de Corinthians en Newcastle United, die in het Crystal Palace plaats vond en door laatst genoemde met 31 werd gewonnen had het leeuwendeel van de belangstellingen en draaide de tourni- quette hier 56.338 maal. 't Kan schikken! Italië is met zijn Olympische voorberei dingen begonnen. Ter bestrijding van de kos ten heeft de Regeering een subsidie toege zégd van 900.000 Lire. Behalve, dat de lei ders van elke tak van sport zijn deelnemers momenteel bepaalt, werden tegeliiktijdig zes trainers benoemd, welke de laatste band aan de oefeningen zullen leggen, - Destijds waren wij in de gelegenheid het een en ander omtrent Belgische supporters clubs te vertellen en hebben medegedeeld, welk 'n belangrijke functie deze clubs in het voetballeven innemen. Op 17 Februari hou- ien de gezamenlijke clubs van de Antwerp C. een prDpaganda-avond. Behalve een dm. waarin tal van episoden uit de ver schillende Holland—België wedstrijden zijn orwerkt en onder meer het indertijd zoo *;uk besproken strafschop-geval van van ijke duidelijk in beeld is gebracht, staan :og tal van festiviteiten op hel programma. De feestrede zal door niemand minder vorden uitgesproken dan door den sport- edacteur van de ,,N5cuwe Rotterdamsche Courant," van de ..Nieuwe Terwcgt. Als .en dergelijk figuur zich hiervoor leent, preekt hier voldoende uit, welke groote Deteekenis aan Belgische supporters-clubs 'ehecht mag worden. De strijd om den Centraal Europeeschen oker, waarover wij in deze sport-rubriek d eens het een en ander hebben medege deeld, krijgt hoe langer, hoe meer een vas- ieren vorm. De tweede conferentie voor e regeling van de wedstrijden en die te Weenen plaats vond, leidde tot de volgen de resultaten. Vooraf willen wij neg stipu leren, dat rfeen officieele landen-elftaüen zullen mededingen, doch het sterkste club- earn waarschijnlijk de kampioenen, het- cen nog nader, en elk geval afzonderlijk, oor de respectievelijke Bonden zal worden uitgemaakt. Als datums voor de wedstrijden zijn aan- 'icnomcr: 14. 21 en ?8 Augustus en verder 11 en 18 September, terwijl de finale op 2, sp. 9 October zal worden vastgesteld. Er vordt in competitie-systeem gespeeld, dus en thuis- en uitmatch. Indien een wedstrijd n een draw eindigt wordt de volgdende ■ntmoeting op het terrer'n van de tegenpar tij overgespeeld en mocht ook deze kamp 'een beslissing brengen, dan wordt een eutraal veld aangewezen voor de derde natch. Wat de financiering betreft, krijgen de astheeren 60 net, van de recette, de gas- ?n 40 net. Bovendien de Bond in welks 'and gespeeld wordt 5 pet. en het beker- omité 1 pet. Van de recette mag maximum 0 net. worden afgetrokken voor onkosten -n belastingen. Wat de organisatie betreft, zij nog ver meld, dat thans pas goedkeuring bij de F. I. F. A. is aangevraagd, dus terwijl de rege- 'ing reeds hangende was. Intusschen heeft 'e F. I, F. A. cok een dergelijke voetbal- 'ournooi in voorbereiding genomen. Hoe wel de te Zürichplaats gevonden hebbende conferentie nog niet tot definitieve plannen heeft geleid, is men in principe overeen ge komen tot de organisatie van een Euro- oeesch voetbal kampioenschap te besluiten dat verspeeld wordt tusschen landen-elf- !allen. In Juli a.s. wordt er wederom vergaderd, thans te Helsingfors, waar de plannen na der zullen worden uitgewerkt. Eerste klas Brabant. De uitslagen van gisten zijn: GennepMUI-O 13 Noviomagum—Hees 22 Overgang. A. AchillesVolharding. 11 AlmeloniaAltior 12 EMOS—NEO 1—1 PHQuick 2—2 3 LIBCVVZ 2—1 LIMVIOSDO 1—0 C PVC—DHL 8—0 ExcelsiorFortitudo 44 Secretaris: 3. C. Kruijver Jr, Tweede Zmdpoldersiraat 16. (Officieel). OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag a.s. vergadering te acht uur van Bestuur gecombineerd met de elftal en feestcommissie in de St. Jos, Gez. Ver. Wegens de zeer belangrijke besprekingen aller opkomst dringend noodzakelijk en op tijd s.v.p. Uitslagen Zondag 13 Februari 1927: Santpoort IRK.V.Z. I terrein afgek, R.K.V.Z. III—Onze Gezellen III 5—0. Reeds Zaterdagochtend werd het Sant poortterrein afgekeurd en was het toen reeds een feit dat R K.V.Z. I haar zesde week ging rusten, 't Zal mij benieuwen wat het Zondag a.s. worden zal. Alleen de junioren speelden voor de com petitie tegen Onze Gezellen. Zij hebben een goedn wedstrijd gespeeld en getoond ook werkelijk te „kunnen". Met dat al hebben de jonge Zwaluwtjes weder twee kostbare puntjes veroverd die best van pas zullen komen. In de volgende ook zoo aangepakt, zwart witten. Joop. In een mooien wedstrijd is het de Zwaluw tjes gelukt Onze Gezellen met flinke cijfers te kloppen Het begin is reeds onmiddellijk voor R K.V.Z. en zij vallen reeds direct goed aan. O. G. doen eenige tegenaanval len. doch ook zonder succes. Gaandeweg echter komen de zwartjes steeds meer in 't offensief, doch de Gezellenmenschen we ten vooiloopig alle gevaar te bezweren. Dc Zwaluw-halflinie waarin als uitblinkers J. Tuyn en J. Appel op den voorgrond tre den. zet haar voorhoede steeds met lange centers naar de wings aan 't werk. Hier door ontstaan mooi opgezette aanvallen, doch schieten is nog maar matig. Harry de Graaff wordt niet voldoende gesteund om zijn goede spel te ontplooien, maar als hij na eenigen tijd de trough-pass evrricht, weet hij met een keurig schot de O.G.-keeper het nakijken te geven. 10 Dit is voor de Schotenaren 't teeken zich beter op verde digen te gaan toeleggen. Hun backstel en de keeper waren van goede kwaliteit en waren zeker oorzaak dat er voor rust niet meer dere doelpunten bij O.G. werden gescoord. Rust 10. De tweede helft begint met enkele aan vallen van Onze Gezellen. Doch de Zwalu wen defensie is niet te passeeren. Spoedig echter nemen de R.K.V.Z.ers het snel geheel in handen. In de halfünie stond thans Gicl Ausum een keurige partij te spelen en als spil verdeelde hij het spel keurig. Van een zijner doorgespeelde ballen geeft Vcenings een effectvol schot, dat via een der backs doel treft 20. Niet ontmoedigd trappen de O.G ers wem af doch zij stranden steeds op 't backstel. De zwartjes blijven in de meerderheid. Een derde goal wordt gebo ren uit een vrijen trap die Harry de Graaff onberispelijk benut 3—0. De zwartjes ver slappen geenszis en spoedig hiera zet Beelen boog voor en via enkele Zwaluw hoofden deponeert Jan Beureköra no. 4 in Ajax S ormvogels D.F.C. t Gooi Excelsior Blauw-Wit Sparta R.C.H. V.U-C. H.V.V. Afdeeling L le klasse. 17 12 1 4 25 41—13 1 47 17 9 4 4 22 52—34 i 29 16 7 3 6 17 44—47 06 17 8 2 7 18 50—46 i 05 15 6 3 6 15 36—35 1 17 8 1 8 17 33—39 1 16 7 1 8 15 36—34 0 93 16 6 2 8 14 30—39 1.87 17 6 1 10 13 36—49 0 76 18 4 2 12 10 30—52 0 55 AFDEELING le klasse. II Fefjenoord 16 11 3 2 25 70—27 1.55 E.D.O. 17 9 5 3 23 45—23 1.35 H.B.S. 17 9 4 4 22 43—22 1.33 Hilversum 17 7 7 3 21 42—28 2 23 Z.F.C. 16 7 3 6 17 44—50 1.06 U.V.V 18 6 6 6 18 39—40 1.— De-Spartaan 16 7 1 8 15 27—42 0.93 H.F.C. 17 5 4 8 14 34—42 0.82 V.O.C. 16 3 2 11 8 29—48 0.50 A.S.C 16 1 1 14 3 21—66 0.19 2e klasse A Haarlem 17 10 4 3 24 41—24 1 41 West Fnsiê 15 9 2 4 20 44—29 1 33 K.F.C. 17 9 4 4 22 38—25 1 29 Zeeburgia 16 7 3 6 17 38—32 1 06 Alc. Victnx 17 7 3 7 17 47—44 1 Hollandia 17 6 3 8 15 32—37 88 Helder 17 6 3 8 15 42—56 0.88 V.V.A. 14 5 2 7 12 45—43 0 85 Bloernendaa: 17 4 5 8 13 27—42 0 76 Schoten 17 3 3 11 9 31—53 0 52 3e klasse A 1.81 V.S.V. 11 10 0 1 20 44—8 Alphen 11 6 3 2 15 37—14 1.36 Kennemers 9 5 1 3 11 18—13 1.22 Lugdunum 10 4 3 3 11 16—16 1.10 L.F.C. 10 5 1 4 11 25—25 1.10 U.V.S. 8 2 1 5 5 11—27 0.62 Hillinen 11 2 1 8 5 13—50 0 45 T.H.B TO 0 2 8 2 10—21 0.20 de touwen 40. De tijd verstrijkt reeds meer en meer en in de laatste minuten pas seert H. de Graaff handig de backs en laat het net ten vijfde male trillen 50. Hierna fluit; de correct leiderde heer Tuyn einde en hebben de Zwaluw benjamins een mooie overwinning in de wacht gesleepd. Onze Gezellen heeft een aardig elftal, doch de late indeeling is hier oorzaak van minder goede combinatie, doch als zij wat meer zijn „ingespeeld" zullen zij nog wel van zich laten spreken. V. V. F. had als gast te ontvangen een op voetbulgebied nog onbekenden broeder, N. F. C uit Vijfhuizen. Deze spelers heb ben zich als sympathieke tegenstanders doen kennen, voornamelijk door hun orde lijk rustig spelen en collegiaal optreden. Van deze nieuwelingen kan V. V. F. lee- ren, dat jongens, die zich binnen kiftvrij gebied houden, prettig en aangenaam spe en, In het begin van den wedstrijd was V. V. F. in de meerderheid. Spoedig werden dan ook de verlangde doelpunten gemaakt. De blonde tegenstanders beantwoordden een ter elk doelpunt met een dot! g tegenpunL Bij het einde van den enthousiasten en bij zonder fairen wedstrijd wist V. V. F. den stand te houden oo 43. Scheidsrechter Holt maakte een smette- looze beurt zooals gewoonlijk. Zijn ambi- tiale beslissingen waren correct en getuig den van bijzonderen tact en volslagen ken nis der ingewikkelde spelregels. N. F. V.'ers, we hopen jullie nog vele malen, in D. H. V. B.-ve-band, op ons growie veld te ontmoeten! Tot ziens! S B. O. Vifc Westelijke le klasse. N Koog a/d Zaan: Koog Zaand.D.E.V. 32 Oostelijke le klasse. B Enschede: NaaksAchilles 92 Enschede: NaaksA.K.C. 61 Enschede: D O.S.Groen-Zwart 50 Overgangsklasse. A Amsterdam: D.V.DD.E.D. 63 Bilthoven: BilthovenOosterpark 70 B Amsterdam: K.V.O.Haarlem 60 Z Den Haag: Die HagheA L.O 42 Rotterdam: RozenburgVitesse (H.) 14 Westelijke 2e klasse. A Hilversum: De ZwaluwenSamos 20 B Amsterdam: D.E.V. IIAllen Weerb. 23 Amsterdam: Velccites AD.TV. II 80 C Amsterdam: SportTogo 33 Amsterdam: Victoria-B.E.P. 0I D Amsterdam: SportiefHercules II 31 E Amsterdam: Oranje-NassauExcels, 62 Onder begunstiging van prachtig weer, 'aield „Excelsior" de voortzetting van de sprint-competitie. 30 serie's werden verre den waarvan de uitslag was als volgt: le serie: le G. H. Stouten, 2e J. Kipshage"- ?e serie: H. de Wit, 2 c. v. Veen. 3e serie: 1. A. Michel, 2. W. Sleutel. 4e serie: 1. W. v. Dok, 2. C. Wijers. 5e serie: 1. H, de Haas 2. C. v. Veen- 6e serie: 1. v Dok, 2 Michel. 7e serie: 1. C. de Nijs, 2. Wijers. 8e serie: W. Sheffer, 2. Sleutel. 9e serie: 1. G. Makkelie, 2. Michel. '0e serie: 1. Stouten, 2. v. Veen. tie serie: 1. Kipshagen, 2. C. de Nijs. 12e serie: 1. de Wit, 2. Schefier. 13e serie: 1. de Haas. 2. C. de Nijs. 14e serie: 1. Stouten, 2. Sleutel. 15e serie: 1. Kipshagen, 2. Michel. 16e serie: 1. de Wit 2, Wijers. 17e serie 1. Makkelie,2. v. Heerden. 18e serie: 1. v. Veen, 2. C. de Nijs. '9e serie: de Wit, 2. Sleutel. 20e serie: 1. Stouten, 2. v. Heerden. 21 serie: 1. de Wit 2. Michel. 22e serie: 1. Makkelie. 2.Sleuiel. 23e .serie: 1. v. Dok, 2 v. Heerden. ?4e serie: 1. Michel, 2. Wijers. 75e serie: 1. Kinshagen. 2, v. Veen. 76e serie: 1. v. Dok, 2 C. de Nijs. 27e serie: 1. v. Heerden, 2 C. de Nijs, 28e serie: 1. Stouten, 2. de Haas. 29e serie: 1. Stouten, 2. MicheL 30e serie: 1. Veen, 2, Wijers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5