"■ar i W I ter I s ffl :y^t> I <BvB> I <gy^t> I <SvS> I<H3*Sti f^r v ►7V CS i<K3v^i U ►ti 'Jubileumnummer Nieuwe Haarl. Courant. HF\ V ►J< Aan de Nieuwe Haarlemsche Courant bij haar Gouden Jubilé. De heeren Küppers en Laurey, de eerste uitgevers van het „Nieuw Haarlemsch Weekblad", hetwelk een jaar na zijn verschijning in „Nieuwe Haarlemsche Courant" werd verdoopt. L. A. LAUREY, W. KÜPPERS imm Eén kijkje op den bouw van de nieuwe „Spaarnestad", toen men tot de eerste verdieping was gevorderd. V- ►V ►5< S i i1 S- i i I i i s I f i latere ontwikkeling van nabij kunnen gadeslaan er nu en dan aan medewerken. Vóór dertig jaren kenden we nog niet het Roomsehe leven, zooals dat zich thans in uitge breidheid èn diepte aan ons voordoet in het openbare leven. Dat leven moest nog gewekt worden en ge koesterd en gevoed en gestaald en gesterkt. Konden de seniores uit het Roomsehe open bare leven van deze conterijen thans eens allen neerschrijven in dit gouden feestnummer, hoe zij door „De Nieuwe Haarlemsche Courant," die als eenvoudig betrekkelijk klein orgaan van de bureaux uit de Jansstraat zich tot hen een weg baande, tot het eerste politieke en sociale Room sehe besef kwamen. Dat zou voor de jongeren van thans een open baring, zijn en dan zouden zij begrijpen de be- teekenis van het groeiende Leven onder de Roomsehe bevolking dezer streek, dan zouden zij beseffen, dat de Pers met eiken nieuwen dag het krachtgevende voedsel voor den gestagen levensgroei heeft gebracht en nog eiken dag opnieuw aanvoert. Wie de geschiedenis van het Roomsehe openbare leven dezer streekjwil kennen tot in de kleinste onderdeelen, kan haar naslaan in de vergeelde jaargangen, die statig op de planken der redactie-boekerij aaneengerijd staan. Daar in die jaargangen is geschreven een halve eeuw geschiedenis van Haarlem en de omlig gende dorpen en streken, van vereenigingen en bonden, van de stichting van Kerken en chari tatieve instellingen, daar is geschreven de dage lij ksche historie van het Roomsehe openbare leven dezer streek, zooals dat zich op gods dienstig, sociaal, politiek en charitatief terrein ontwikkelde, daar is geschreven het groeiende Leven der Roomsehe bevolking en dat is er door bevrucht en gevoed. Die jaargangen ver halen van de massa en van den enkeling, van hun bedrijven en hun zaken, van hun genoegens en hun ontspanningen, van hun roem maar ook van hun schande, van hun sterkte maar ook van hun zwakheid. Zij verhalen van veel politieken strijd en eveneens van den groote socialen kamp, die gevoerd is en nog gestreden wordt, van bloeiend religieus leven. In 't kort, heel het openbare leven en heel het Roomsehe openbare leven van het Gewest rondom Haarlem staat beschreven in de dagelij ksche vervolgen der „Nieuwe Haar lemsche Courant." De Roomsehe Courant stimuleerde dat Ka tholieke openbare leven tot steeds meer kracht, tot steeds meer inspanning. Al groeiende vroeg dat leven altijd meer voedsel en eischte de ver volmaking van zijn locale en gewestelijke Roomsehe Pers. En zoo ontwikkelde zich uit het kleine een voudige blad, de Courant, die thans dagelij ksch tot ons komt in vele bladzijden, „de Nieuwe Haarlemsche Courant," die tot onze grootste gewestelijke dagbladen behoort en naast de algemeene lijnen over het wereldgebeuren en der Vaderlandsche historie van den dag, de detailgeschiedenis der streek tot in de fijnste contourtjes trekt, eiken dag opnieuw. Te midden van het groeiende Leven der Room- schen van Haarlem en zijn wijde environs, werd steeds grooter de behoefte aan een volmaakt geoutilleerd gewestelijk dagblad. Dat was één man te machtig en eenigen hebben de handen ineengeslagen en langs de Kinderhuisvest is „De Nieuwe Haarlemsche Courant" gekomen aan de Nassaulaan, waaraan thans weer de opening vanjden nieuwen bouw noodzakelijk werd. Daarmedejzal dan de voltooiing van de installatie van het gebouw der N.V. Drukkerij „de Spaarnestad" haar beslag krijgen. En als we er langs gaande, hooren daveren de groote rotatiepersen en machines en onze oogen den kost geven, dan zien we eindelooze breede papierstrooken glijden tusschen en langs en over rusteloos wentelende rollen en langs snij dende messen en gegrepen worden om als mooi gevouwen Katholieke Illustratie te verschijnen, als de vriend van het huisgezin, die nu al bijna 61 jaar week in week uit de fijne verpoozing en ontspanning komt brengen in woord en beeld. Tal van geïllustreerde bladen en blaadjes zien we komen en gaan, zien we verderf brengen onder de argeloozen, die in het beeld en in het woordjhet slim-verholen gif niet kunnen onder scheiden. Maar de Katholieke Illustratie heeft, God zij dank, zich reeds tot in haar zevende decennium kunnen handhaven als het gelief koosde tijdschrift voor ontspanning. Zij is op haar terrein alweer het beeld van het groeien de Leven, van het groeiende Roomsehe Leven, dat gevraagd heeft en gevonden in deze Room sehe Illustratie, wat de eisch des tijds is aan verhaal en prent. En mocht ik als meer ingewijde doorgaan en de groeikracht die er uit gaat van Nassaulaan nog meer doen kennen, ik zou gewagen van de heerlijke Jeugdlectuur, die er als door de jeugd zoo heftig begeerde boeken van de pers komen. Ik spreek daarvan niet verder. 't Staat vast, onomstootelijk vast, dat daar aan „de Nieuwe Haarlemsche Courant" beleefd wordt de eisch des tijds dat het nog steeds noodzakelijk is boek en blad te verspreiden, waarin de waarheid verkondigd wordt, 't zij in den vorm van een ernstig artikel, 't zij in dien van een verheffend verhaal, 't zij als een schoone plaat of wel als een pittige carricatuur. Want al deze en andere vormen zijn eischen, die door het onverpoosd groeiende Leven ge steld worden en die moeten worden opgevoerd tot de hoogte der techniek van onzen tijd. „De Nieuwe Haarlemsche Courant" jubileert. Dat gouden feest geeft verheuging in de breede kringen der lezers, die met hun dagelij ksch blad meeleven, dat hun is als de dagelijksche vriend, wien het klimmen der jaren niet is aan te zien, integendeel, die uit het groeiende open bare Roomsehe leven, dat hij zelf helpt verwek ken en verheffen, weer nieuwe kracht vindt. Daar is hier een gezonde, versterkende wissel werking tusschen den invloed van de Roomsehe Pers en den invloed van een krachtig openbaar Rocmsch Leven. „De Nieuwe Haarlemsche Courant" zij op haar gouden jubeltij geluk en heil gewenscht. Voorhout. (Door mej. F. A. M. Peeters, presidente van den R. K, Vrouwenbond afd. Haarlem.) De Vrouw regeert de wereld,in alle toonaarden is't verkondigd. De Pers regeert de wereld, is een andere uiting van den volksgeest. Dus twee wereldmachten 1 Hare Majesteit de VrouwHare Majesteit de Pers Moeten deze twee, als ijverzuchtige kroon draagsters elkaar de heerschappij betwisten op leven en dood met elkander strijden of moeten ze in het roomsehe kamp sterke bond- genooten zijn, om Alles te herstellen in Christus? Bondgenooten die optrekken, iedèr met haar eigen wapens hart, mond en pen om alles te verdelgen, wat het koningschap van den Eenen waarachtigen Regeerder der wereld, Koning Christus, durft aanranden Laten ze bondgenooten zijn. De vrouwen hebben recht op dit bondge nootschap Zij zijn de Moeder van de geslachten, die komen en gaan. Zij hebben er recht op, nil, in het moderne leven meer dan ooit. De Ka tholieke vrouw vooral, zal zich moeilijk kunnen handhaven in de nieuwe levenssfeer, waarin de omstandigheden haar geplaatst hebben, waarvoor God de tijden rijp heeft geoordeeld, zonder een zeer krachtige, Katholieke pers, die als bondgenoot, mèt haar is. Een Pers, die niet spot of lacht met het nieuwe in de vrouw. Die niet negeert haar mede- zeggingschap in den nieuwen tijd maar een Pers die opbouwt, die steunt, niet de moderne vrouw, maar de denkende, voelende roomsehe vrouw, de ware christin, als moeder, en als sociaal werkende vrouw in het nieuwe leven. Ik leg den klem op de Voelende Roomsehe Vrouw naast den Denkenden Man van de pers; het te dikwijls en te veel gesmade gevoel toch ziet zoo dikwijls helderder, dan het zoo hoog verheven intellect. De vrouw regeert de wereld? Ja, wij willen wel, op onzen tijd regeeren maar niet om te verdelgen, om te heelen, om te verlossen, om te leiden en te beschermen. Om te beschermen tegen het onreine gedoe in de moderne maatschappij zijn wij solidair met onze „Nieuwe Haarlemsche Courant"; omdat wij, voelende vrouwen, in eiken vezel van ons lichaam, diep in onze ziel aanvoelen, de onweerstaanbare kracht die uitgaat van „je krant". Ieder mensch beleest de krant die hij leest. Die het ontkent spreekt onwaarheid Toen ik het Handelsblad las, dacht en voelde ik als, leefde ik mèt het Handelsblad; nu ik een Katholieke krant lees, denk en voel en leef ik roomsch, Ik ben geen uitzondering Wat wij dan van onze bondgenoote de Ka tholieke Pers vragen!.... Dat zij door haar machtig woord het solidariteitsgevoel in de roomsehe vrouwen tot krachtig leven brengt. Ik zou willen zeggen, het is de plicht van die bondgenoote in de Kath. vrouw wakker te roepen de vaste overtuiging, dat ze één zijn; één moeten zijn in voelen en denken, tot welken stand zij ook mogen behooren. Daar is een terrein waar die eenheid tot uiting moet komen, een terrein haar door den Paus zelf aangewezende groote Bond van alle Katholieke Vrouwen van alle rangen en standen Als de machtige tiran Stand er zich niet tegen verzette zou dèèr de éénheid onder alle vrouwen zich toonen, door samenwerken en dragen van eikaars lastendèèr zouden de harten vereenigd kunnen zijn, de handen tot gemeenschappelijken arbeid gereedhoe heer lijk zou het streven zijn in dien bond met elkaar den berg van God op te gaan, den Thabor, waar zij met de apostelen Jezus allèèn zouden zien. Helaas van diè solidariteit onder ons vrouwen komt in de praktijk nog niets terecht 1 't Klinkt als een aanklacht tegen de vrouwen; en toch 't is slechts een angstkreet om den noodlóttigen geest van den tijd, die ook de Roomsehe vrouwen belet, den weg te zien, dien Zij zullen moeten gaan, om tot betrouwbare, maatschappelijke toestanden te komen en voor hare kinderen een gelukkige toekomst te scheppen. Ais alle menschen, maar èèrst en vöóral de vrouwen, toch eens wilden begrijpen, dat de stand niet vast zit aan het beroep, maar aan den mensch „De man maakt den stand,"zei mijn vader; met eerbiedige liefde denk ik aan zijn woorden. Zou de machtige Roomsehe Pers ons dit heerlijk ideaal niet nader kunnen brengen? Niet in eens maar holt de druppel den steen niet uit Begrijpt de N. H. C. wat het beteekenen zou, alle roomsehe vrouwen, uit alle standen in Haar lem achter hare pers te hebben? De Roomsehe Pers bij monde van de feest vierende „Nieuwe Haarlemsche Courant" heeft me een wensch gevraagd op haar jubeldag welnu ik wensch haar toe het Bondgenootschap, waarover ik gesproken heb. Dat de Roomsehe Vrouw, en de Roomsehe Pers, twee grootmachten, optrekken, om el kanders belangen te dieneninderdaad is het toch dat eene groote doel, waarvoor beide strij den Christus bereikenChristus brengen aan de wereld. De Roomsehe vrouwen dan, God geve het, èèn van geest en hart, èèn in geloof en liefde, die met haar fijnen speurzin zullen zoeken, waar het doodende gift van slechte lectuur in dagbladen en vuile boeken met lange teugen en begeerige harten wordt ingedronken. Neen, zij zullen het niet dulden, dat onze jeugd, onze dierbare jeugd, door het slijk, door de smet stof van dien weg verkankerd wordtzij zullen optrekken mèt U en vóór U, Roomsehe Pers, om te beschermen en te redden. De Roomsehe Pers, die met haar in vuur gedoopte stift de Roomsehe Vrouw steunt in haar zegenrijken arbeid in haar heilig moeder schap, in haar heilig leeken-apostolaat. De Roomsehe Pers, woordvoerster voor het allerhoogste, zij, die haar bondgenoote de Roomsehe Vrouw zal opvoeren tot heilige soli dariteit, die haar zal maken tot een onover winnelijke macht in de Katholieke maat schappij. Dit zij onze wensch op het Gouden Feest van de Nieuwe Haarlemsche Courant. bestrijding acht zich niet gerechtigd, aan anderen verplichtingen op te leggen, die door geen Goddelijk of kerkelijk gebod worden voorge schreven. Zij doet slechts 'n beroep op 't ge zond verstand van de massa en evenzeer op 't hart van welmeenende geloofsgenooten, om 'n verderf te keeren, waarvan zij de beteekenis maar al te goed beseft ter wille van de geheele samenleving, ter wille vooral van de zwakken, die door den drank ten ondergaan. Dus moet de drankbestrijding het hebben van de overtuigingskracht van feit en woord. Het feit, dat den alcohol kennen doet als 'n toch altijd gevaarlijk genotmiddel, gevaarlijk voor het godsdienstig, zedelijk, lichamelijk en economisch leven van eenieder. Dat feit is er iedere dag, helaas in het mo derne drama van het snelverkeer op den open baren weg, in het huiselijk en uitgaand leven, in de sfeer van de argelooze vroolijkheid, zoowel als in die der misdaad. Maar wie merkt dat feit op 'n IQeine kring van menschen, die even het hoofd schudden en, trots al" hun genegenheid tot het matige glas, brommen „Al weer die drank Er is 'n steen gevallen in 'n sloot 'n kortstondige rimpeling in 't water en de opmerkzaamheid van 't kleine aantal toeschouwers is al weer verdwenen, terwijl de vèraf-staanden niets hebben gezien van 't toch wel pakkende feit. Doch daar is de Pers nu valt de steen niet in 'n smalle sloot, maar in den grooten plas, waarop duizenden 't oog hebben gericht. Nu Goud en blauw. (Door H. B. van der Sande, Voorzitter van het Dioc. Kruisverbond in het Bisdom Haarlem en 't Haarlemsche Kruisverbond.) Als 'k begon mét 'n loflied te zingen op de Katholieke Pers in het algemeen en.ons Haar lemsche Roomsehe dagblad in het bizonder, zou menigeen me van bedenkelijke .reclame makerij beschuldigen. Wie „schrijft" en met 'n zoogenaamde actentasch onder den arm het gebouw van De Spaarnestad geregeld in- en uitstapt, wordt er door ,de buitenwereld van verdacht, journalist te zijn en tot den redactie staf van de Nieuwe Haarlemsche Courant te behooren. Daarom zal zelfs mijn sympathie voor dit blad en mijn vriendschappelijke ver houding tot zijn samenstellers mij niet verleiden, een dergelijk lied te componeeren, al deel 'k in de feeststemming der vijftigjarige. Wel mag ik in een andere hoedanigheid die dan ook aanleiding was tot de vereerende uitnoodiging der hoofdredactie, om in dit feestnummer iets te schrijven uiting geven aan mijn oprechte vreugde; over dit jubilé. Inderdaad, er is reden tót vreugde, niet alleen omdat de N. H. Courant haar vijftigjarig be staan mag vieren, maar óók, omdat zij dit doen mag in 'n tijdperk yan bloei. 't Is 'n allesbehalve lichte taak, in dezen tijd, nu de smaak van het krantenlezend publiek tot in den grond bedorven wordt door 'n laffe, sensationeele pers, 'n dagblad te redigeeren ën onder het volk te verspreiden, dat op de eèrste en laatste plaats rekening moet houden met de katholieke beginselen. Dit verleent aan.een blad dat niet slechts onwillekeurig geestelijke leiding geeft zoowel in het gezins- als in het open bare leven ontegenzeggelijk groote waarde, maar het wordt door de menigte zeker niet altijd gewaardeerd Als directie en redactie met haar schare van helpers er dan toch in slagen, het blad popüiair te maken en steeds weer uit te breiden, 3an is dat voorzeker 'n gelukwensch waard Van de beteekenis dér Pers in het persoonlijk leven van den lezer en het maatschappelijk leven in 't algemeen zijn wij, drankbestrijders, zeker niet op de laatste plaatè overtuigd. Wij kennen haar invloed, dien wij, ten opzichte van. onzen geestelijken strijd, nü eens betreuren, dan weer toejuichen. Een organisatie, die zich ten doel stelt, verandering te brengen in heerschende denkbeelden en gebruiken in casu die, Waarin de alcoholische drank een rol speelt weet dien invloed op waarde te schatten. Haar wel slagen bij het nastreven van haar doel 't herstel der ware Christelijke matigheid hangt vjor 'n niet gering deel af Van de houding der Pers. De drankbestrijding beweegt zich om enkele „vrije kwesties." Vooral de Katholieke Drank- wordt 't feit, dat de droevige gevolgen van drank zucht en drinklust openbaart, door de massa opgemerkt. De beschrijving van 't ongeluk, 't verhaal van de misdaad, 't verslag van 't drama, waarin 't drankmisbruik de leelijke rol speelde, worden door de menigte gelezen en het droeve feit met al zijn overtuigkracht werkt mee om de verkeerde drink-ideeën en drink- -gewoonten te veranderen. De overtuigkracht van het woord. Er is misschien in ons land geen enkel dagblad, dat zich absoluut op drankbestrijders-standpunt plaatst, ook al zijn de redacteuren in hun hart de blauwe beginselen toegedaan. Hier heeft de „vrije kwestie" groote beteekenis en overigens zijn de motieven van die houding zoo voor-de- handliggend, dat ze geen bespreking vragen. 'n Voortvarend drankbestrijder "kan dit be treuren, de geloovige, die geen haast heeft, verlangt die onbeperkte deelname in zijn over tuiging niet. Hij weet, dat zijn zaak 't op den duur toch winnen moet. Want onwillekeurig zal hier het-woord verondersteld dat het eerlijk wordt gebruikt vroeg of laat dienstbaar móéten worden aan die overtuiging. De waarheid, die besproken wordt, komt altijd aan 't licht, 't Is eenvoudig niet mogelijk de gezonde denkbeelden der drankbestrijding in het geding te brengen, zonder dat hun invloed op de menigte inwerkt. En dat gebeurt, 't zij opzettelijk, 't zij on gewild, door de Pers. De drankbestrijding staat midden in het vólle leven, waar ook het drank misbruik tiert. De Pers omvat dat leven met haar geestelijken greep en moet dus ook de drankbestrijding met haar bedoelingen tot grooter openbaarheid brengen. K Zelfs als de Pers zich tegen hare ideeën keert, zal zij door de omstandigheden genoodzaakt worden, deze te dienen. Daar zorgt 't altijd werkzame, onverbiddelijk-logische leven voor! En wel zóó algemeen en wel zóó onderworpen aan de trefkracht van het moment is de dag bladpers, dat zij vandaag gedwongen wordt het „vrije" denkbeeld te huldigen, dat zij gisteren nog meende te moeten bestrijden. Dit brengt de botsing der gedachten, waaruit de waarheid opflitst als de verlichtende electrische vonk en van de waarheid is de onbekrompen drank bestrijder altijd gaarne gediend Zoo is de Pers in 't algemeen van groote waarde voor onzen strijd. En in het bizonder is dat de Katholieke Pers, die uit beginsel de waarheid tracht te belichten en zeer in 't bizon der onze Nieuwe Haarlemsche Courant, die altijd bereid bleek, om, binnen de perken der onpartijdigheid, onze goede Roomsehe zaak te steunen. Met beminnelijke gastvrijheid gaf zij ruimte aan de propaganda van de Christelijke Matigheid en als in onze stad en in ons gewest de ideeën der drankbestrijding aanmerkelijk aan invloed hebben gewonnen, dan is dit on getwijfeld voor een deel aan de welwillendheid van ons principiëele dagblad te danken. Dit verplicht ons tot erkentelijkheid, niet alleen om wille van onze organisatie, maar méér nog om het waarachtig volksgeluk, dat door de bestrijding van het alcoholisme^wordt gespaard en gewonnen. Vooral in dit gevoelen verheugen we ons in het gouden feest van ons aller eigen dagblad. Wie zijn groei heeft meegemaakt of althans 2ijn geschiedenis kent, voelt achting voor de stoere werkers, die voor dezen dag het goud hebben gedolven. Waar het de Katholieke Pers goed gaat, daar bloeit ook iedere noodzakelijke Katholieke Actie en waar deze floreert, daar groeit de kracht der zegenrijke Katholieke Over tuiging. Dus wenschen we, namens de Katholieke Drankweervereenigingen in dit gewest, directie, redactie en administratie van het jubileerend blad in volle oprechtheid geluk en voegen er de bede aan toe, dat de Nieuwe Haarlemsche Cou rant met God's zegen voortdurend in bloei mag toenemen en steeds meer moge gewaardeerd worden als een ware vriendin van het Roomsehe huisgezin Waardevol bezit. (Door J. J. M. Wiegman, burgemeester van Heemskerk.)- Nu het binnen korten tijd 50 jaar geleden zal zijn, dat het eerste R. K. weekblad in Haarlem werd omgezet in de Nieuwe Haarlemsche Courant acht ik mij gelukkig in de gelegenheid te zijn te getuigen van mijn sympathie,* mijn .waardeering, ja mijne bewondering voor onze R. K.,pers in het,algemeen en voor onze immer frissche "vijftigjarige in het bijzonder en is het mij een groot genoegen bij dit gouden feest een heilwensch te mogen uitspreken. Het is een bekend verschijnsel, hetwelk zijn directen grond vindt in 's menschen natuur, dat de mensch het bezit van een of ander goed eerst dan weer naar waarde schat, als hij het, om welke reden dan ook, voor korteren of lan- geren tijd moet missen. Nooit zal vuriger naar gezondheid worden verlangd dan door den zieke, die haar verloor en nimmer zal het voorrecht van een gezond lichaam meer worden geappre cieerd dan door hem, die het weer verwierf na langen tijd van ziek-zijn. Maar ook, de altijd krachtige, steeds gezonde mensch waardeert deze groote Gods-gave in den regel onvoldoende. En zóó vergaat het zeer en zeer velen ook met onze R. K. pers, dat waardevol bezit van ons, Katholieken, dat door noesten arbeid en hevigen strijd van zoovelen onzer beste mannen gewor den is wat het nu is, maar dat grootelijks en ondankbaar wordt onderschat en maar al te licht wordt aanvaard als iets vanzelfsprekends. Ter voorkoming van dit laatste euvel moge ik „den gezonden mensch wijzen op het groot bezit zijner gezondheid," moge ik bij de Ka tholieken verlevendigen het besef, dat wij in onze R. K. pers bezitten een sterken steun ter behartiging van onze belangen in Christelijken zin, een krachtig wapen in den strijd om onze Roomsehe beginselen, een goede, betrouwbare leidsvrouw op onzen, in dezen tijd van zeden verval zoo moeilijken levensweg. Naast deze groote hoedanigheden bezit het gewestelijk dagblad nog zeer speciale voordeelen en aantrekkelijkheden voor zijn lezerskring. Als na zware dagtaak de tuinder zich vermoeid in zijn stoel bij de kachel zS, als de arbeider na zijn inspannend werk te hebben volbracht het fabriekslokaal voor de gezellige warme huis kamer heeft verwisseld, als de winkelier na sluiting door Moeder de Vrouw met een dam pende kop thee in de woonkamer wordt gelokt, dan grijpen zij allen naar hun Nieuwe Haarlem sche en vinden allen, buiten dat, wat iederen krantenlezer en iederen Roomsehe interesseert, nog speciaal wat van hun gading, dan worden Zij allen opgewekt tot meer belangstelling voor en meeleven met het gewestelijk en plaatselijk bestuur, doordat hun Staten- en Raadsverslagen op uitvoerige en smakelijke wijze worden voor gezet, dan worden die allen, zij het helaas slechts eens in de week, vergast op die wonderschoone gedachten, glasheldere uiteenzettingen en hoogst kostbare en nuttige wenken van Homo Sapiens in zijn Leekepreeken, "dan wordt eindelijk en in een woord het zoo weldadig contact geschapen tusschen het Roomsehe publiek en het R. K. gewestelijk blad. Het zij mij vergund, alvorens deze korte be schouwing te eindigen, den oprecht gemeenden wensch uit te spreken, dat het aan de Nieuwe Haarlemsche Courant met Gods hulp moge gegeven zijn nog zeer langen tijd in haar nieuwe gebouw haar schoone en verheven taak op zoo voorbeeldige wijze te vervullen, als zij tot nu heeft gedaan, tot heil van ons Roomsehe volk. Heemskerk, Februari 1927. I i I I i I i v S I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 11