Berichten uit den vorigen oplage DE SPAARNEBANK HAARLEMMERMEER. BEVERWIJK. HEEMSKERK. IJMUIDEN. SANTPOORT. VELSEN. ZANDVOORT. HAARLEMMERLIEDE. HOOFDDORP. HALFWEG. ZANDVOORT. VOGELENZANG. VIJFHUIZEN. IJMUIDEN. ioi3/8 77Va I73V2 »3U STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Aanvaring tusschen 2 stoom- booten der Alkmaar-Pakket. Inbraak bij Vroom en Dreesman te Zaandam. Hevige stormen langs de kusten van den Atlantischen Oceaan. Valseh Russisch geld in Parijs. Botsing tusschen Jeugdvereeni- gingen en communisten. De betrekkingen tusschen Tsjecho-Slowakije en Zweden. Amerikaansche patrouilleboot in den storm vergaan. Een handelsverdrag tusschen Polen en Estland. Hondenbelasting. Door burgemeester en wethouders van deze gemeente is aan den Gemeenteraad voorgesteld een wijziging van de verordening op de heffing en invordering van de belasting op de .honden. Deze bedoelt in hoofdzaak het uitreiken van hondenpenningen in te voeren, waarvan zij een even gemakkelijke inning van belas tinggelden verwachten als de rijksadministra tie met de rijwielplaatjes heeft bereikt. Ook de splitsing in drie klassen naar het werkelijk inkomen, wil men laten vervallen omdat het gereedmaken van het kohier veel tijd kost en deze regeling bij sterke vermin dering van de belastbare inkomens allerlei bezwaren met zich brengt. Als nadere toelichting wordt door hem nog vermeld, dat de ervaring heeft geleerd dat het opmaken van het kohier grcote beslom meringen met zich brengt en de inning van deze belasting buitengewone mocielijkheden veroorzaakt. Voor het dienstjaar 1925 waren 1707 be lastingplichtigen vermeld; 600 personen be taalden geheel uit eigen beweging; aan 1107 moest een schriftelijke waarschuwing wor den toegezonden; 401 werden nog fdoor een aanmaning gevolgd, terwijl aan 189 perso nen een dwangbevel moest worden betee ken d. Voor het dienstjaar 1923 waren 1750 be lastingplichtigen vermeld; 1109 betaalden geheel uit eigen beweging; aan 641 moest een waarschuwing worden toegezonden; 315 werden nog door een aanmaning gevolgd, terwijl aan 213 een dwangbevel moest wor den beteekend. Het gevolg van een en ander is groote ad ministratieve rompslomp en groote ontstem ming bij de betrokken personen omdat de kosten van aanmaning en dwangbevel reeds f 0.80 beloopen en het kan voorkomen dat een betrekkelijk kleine belastingschuld van f 1.bij verdere vervolging eerst kan wor den afgedaan door betaling van f 5 en meer. Gemeenteraad. Een openbare ver gadering wordt gehouden Woensdag 23 Februari 1927 des voormiddags 10 uur ten raadhuize alhier. De agenda vermeldt 1Vaststelling van de notulen van de vergadering van 13 Janu ari 1927. 2. Beëediging en installatie van den heer F. H. Bos als raadslid. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Benoeming van een onderwijzeres aan school nummer 6 te Albenes. De voordracht luidt als volgt 1. Mej. A. van Campen, onderwijzeres wonende te Haarlem. 2. Mej. L. Buisma, onderwijzeres wonende ie Aalsmeer. 3. Mej. S. Dibbits, onderwijzeres wonende te Scheilinkhout. 5. Benoeming van leden van de olaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs a. wegens de periodieke aftreding van de heeren P. F. W. Soepnel, J. A. van Arkel en Mevr. N. van Reeuwijk-Immink.; b. wegens bedanken van den heer D. van Wieringen. Aanbevolen worden Sub a de aftredende en sub b de heeren J. Hulsbos en P. van Tol, beiden wonende te Abbenes. 6. Benoeming van twee leden van de commissie voor de financiën wegens overlijden van den heer W. Biesheuvel en vertrek van den heer Borst. 7. Benoeming van een lid van de commissie voor den woningbouw wegens vertrek van den heer Borst. 8. Verzoek van het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den bijbel aan den Sloterweg (Rijk) Haarlem mermeer om gelden beschikbaar te stellen voor aansluiting aan de drinkwaterleiding. 9. Aanbeveling tot aanwijzing van leden van de stembureaux voor de verkiezing van leden van de provinciale staten. 10. Voor stel om het loopende contract betreffende den vieeschkeuringsdienst met de gemeente Haarlem te continueeren tot 31 December 1927. 11. Verzoeken van K. Blaauw en N. Vlaming om ontheffing van de bepalingen betreffende verlofslokaliteiten. 12. Voor stel tot het aanvragen van een voorschot aan het rijk overeenkomstig de bepalingen van de landarbeiderswet ten behoeve van Peter Schalk, arbeider wonende te Abbenes. 13. Voorstel om zich in rechten te verweren inza.ce de vordering van den curator in het faillissement van H. Vrolijk 14. Voorstel tot het betalen van voorschotten krachtens ar tikel 101 der lager-Onderwijswet 1920 aan be sturen van bijzondere scholen 15. Voorstel tot vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19271928 16. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van hondenbelasting 17. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Van 1821 Fe bruari. Geboren Dirk Cornelius, z. v. J.W. Wesselius en J.J. de Blaey Jan Hendnk, z. V. H.W. Hartman en W. Spek Cornelis, z. v. G. Schoenmakers en C. de Rooy Marga- retha Elisabeth Maria, d. v. G.J. Kuiper en G. M. Perquin Henricus Jacobus Maria, z. v. G.J. Kuiper en G.M. Perquin Kksina Cornelia, d. v. L. Tameris en M. Visser Al- dert, z. v. C. Tas en J. Terlouw Elisabeth Barbara, d. v. J. Lamboo en J. Schouten Harmanna, d. v. B. Benjamins en J. van der Ven rjan, z. v. J. de Kooker en J. Koordes Cornelia Antonia, d. v. A. Struik en A. Kars. Overleden Hendrika Borsje, 14 mnd., d. v. J. 3orsje en A.H. Pasman Te Haarlem Pi:ter Schagen, 43 j. geh. m. C.M. Koel Willemijna van Gils, 62 j. geh. m. A. Knoop Wilheimina Winters, 72 j. geh. m. P. Blokker. Bouw. Voor rekening van den heer v. d. Walle van Heemstede, zal aan den Kruisweg nabij den Cruqulus, een tweetal "Mirg irwoonhuizen worden gebouwd. St. Franciscusdag. Zondag was het de laatste dag, van het Triduum, gehouden ter gelegenheid van St. Franciscus eeuwfeest. Des middags plechtig Lof met Te Deum in de St. Agathakerk en daarna een vergade ring in het K. S. A.-gebouw. Als spreker trad op Dr. Deckers. De HoogEerw Heer Deken J. Lucassen, opende deze bijeen komst met een hartelijk welkom en ver klaarde tevens, wat het doel was van deze vergadering. Na dit korte inleidingswoord, trad op de heer Trompert met zijn knapen koor, dat op verdienstelijke wijze een St. Franciscuslied zong. Daarna hield de heer Dr. Deckers, een zeer belangrijke rede over het leven van St. Franciscus. Als jongeling, zoo zeide de spreker, was het een vroolijke Frans, die er niet tegen op zag aan schatten oit te geven voor leesten en maaltijden, waardoor hij zich de naam verworven had van kor.ing der jongelingschap van Assisië. Doch bij al deze partijen wist Franciscus zich te onthouden van licht- zinr. ge en ongepaste taaL Tevens was hij iemand, die optrad ais beschermer der armen, zelfs zoo, dat hij zijn kleeren weg gaf. Zoo is de spreker de geheete levens geschiedenis van den Grooten Heilige nagegaan, wat door de aanwezigen met gro"te aandacht werd gevolgd. Bijzonder mooi wist spreker de aanwezigen het leven van St. Franciscus ais voorbeeld te stel len, vooral aan hen, die" het in de tegen- wooriigen tijd, met de kleeding zoo precies niet nemen; maar vooral als voorbeeld, ais beschermer van het moederschap. Hij be schermde de moeder, omdat zij was een bijzonder, door God bevoorrecht schepsel, daarom moeten de mannen van den tegen- woordigen tijd, ook de moeder weten te waardceren en beschermen; beschermen vooral tegen do smadelijke aanvallen op het moederschap. Zeer veel werd uit het leven van St. Franciscus, op ons in toepassing gebracht. Het zou te ver voeren, alles aan te halen, wat besproken is. Het groot aan tal aanwezigen, zal er zeker veel nut uit trekken. Nadat spreker zijn rede geëindigd had, betrad mevr. Bruinsma het podium en zong voor de aanwezigen het Franciscus lied, op waarlijk prachtige wijze. Het knapenkoor zong eveneens een lied, waar na volgde een serie lichtbeelden, van het leven en sterven van St. Franciscus. Op zeer duidelijke wijze werden deze licht beelden verklaard door de Weleerw. pater Rudolphus. De Hoogeerw. Deken Lucassen sprak het slotwoord wat wel vooral een dankwoord was. Niet één, die medegewerkt had tot het slagen van dit Triduum en deze ver gadering, werd vergeten. Tevens kregen de aanwezigen een aansporing om lid te v/orden van de Derde Orde. welk lid maatschap niet verplich'end, doch zeer nut- rig is. Met de aansporing om alien vele vruchten van dit feest te plukken, sioot de Hoogeerw. Deken deze vergadering. Bargerh Stand. Getrouwd: R. Markx en P. Salomons. C. Konijn en M. Ceelie. Geboren; B. de Vries—Langenberg, d. G B. AardenburgRomer, d. A. v. Duin Huiberts, d. S. GrimmEmmerig, z. T. VeterStins, d. Overleden; J. C. A. Hoffmann, 38 j., ge huwd met A. W. van der Meij. H. Nies ten, 74 j ongehuwd. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V Beverolfabrieken, al hier. R. K. Vrouwenbond. Na een drie- daagsch triduum, gehouden door den Gees telijk Adviseur den WelEerw. Heer Kap. Roelvink, had Vrijdagmorgen de Algemeene H. Communie en Vrijdagavond de sluiting plaats. De ZeerEerw. heer Pastoor droeg het lof oo met assistentie van de WelEerw. heeren Kap. Roelvink als Diaken en Kap. Houdijk als Subdiaken. Onder het lof schetste de ZeerEerw. Heer Pastoor het doel en wesen van de R. K. Vrouw en Moeder. Na het lof had de feestvergadering plaats in de K.S.A. Mej. MeilandBeentjes opende de feestvergadering en sprak hare tevredenheid uit over de dagen van het triduum, dat zoo velen opgekomen waren om het triduum mee te maken. Spr dankte in 't bijzonder den Geest. Adviseur voor het lei den van het triduum. Na de opening kreeg men een paar stukjes muziek te hooren van de R. K. Patronaats fanfare, onder leiding van den heer P. Kuijs. Ook door een paar leuke bioscoopfilmpjes werden de aanwezigen verrast, maar de attractie van dezen avond was wel de ver loting. De Presidente deelde mede, dat het een gratis verloting was en alleen door leden een lot getrokken mocht worden. De eerste prijs, een H. Theresiabeeld werd getrokken door Mej. Tromp, vervolgens kwamen nog 12 dames in het bezit van een aardig prijsje. Na nog een paar filmpjes te hebben ge zien, kreeg rr.en weer de fanfare te hooren, welke nog drie nummers ten beste gaf. De presidente, dankte op de eerste plaats den ZeerEerw. Heer Pastoor voor zijn tegen woordigheid en allen die deelgenomen had den om dit feest te doen slagen. R.K. Vrouwenbond. Na een goed geslaagd Triduum, geleid door den Weleerw. heer Roelvink, hield de R.K. Vrouwenbond voor zijn leden Vrijdagavond een feestverga dering. De opkomst was zeer goed en na een hartelijk woord van welkom van de presidente, mej. Meijland, zat de stemming er al dadelijk in, toen de fanfare „St. Caeci- lia" enkele frissche nummers had doen hoo ren. Enkele lachfilms volgden, waarna een verloting plaats had. Mej. T. Tromp was de gelukkige van den eersten prijs een Theresia-beeld. Na nog meer „rolprenten" en fanfare muziek sprak de presidente^ het slotwoord, waarin zij gewaagde van het schitterend succes van het Triduum en daarvoor aan kapelaan Roelvink hartelijken dank bracht, evenals aan den Zeereerw. Heer Pastoor voor de belangstelling, welke hij voor hel streven van den Vrouwenbond toont. Missiedag. Ter gelegenheid van de Mis- sieweek in Alkmaar gaf Zondag J.l. een Pater Jezuïet in de K. S. A. twee vertel lingen, geïllustreerd door lichtbeelden over de Missie in het algemeen en de Java-missie in het bijzonder. Op echt onderhoudende, aangename ma nier wist de Pater de aanwezigen werkelijk laten genieten van al het schoone van In- suiinde en bij allen nog grootere belandstel- Iing voor 't werken der missionarissen op te wekken. Duidelijk heeft men kunnen zien, wat al bereikt is, maar nog meer, wat er nog gedaan moet worden. Tot vergrooting van het succes deifer lezingen droeg nog bij, het optreden van een Javaansch onderwij zer, die in zuiver Hollandsch iets verleide over zijn land en volk en hun gebruiken. St. Gerardus Majellavereeniging. Don derdag a.s. houdt bovengenoemde vereeni ging haar jaarvergadering in het K. S. A.- gebouw, 's avonds te 8 uur. Afscheidsavond. Donderdag j.l. werd in het R. K. Vereen.gebouw aan het Ken- nemerplein door het Kerkbestuur, het col lege collecfanten. R. K. Kiesvereeniging en door het Comité van het R. K. Vereen.- gebouw, afscheid genomen van den heer Verkade. Zijn echtgenoote werd een bou quet aangeboden door mej. Poly, waarna de Z.E. heer Pastoor een woord van holde en dank bracht voor hel nuttige en prettige samenwerken met den heer Verkade. Vervolgens voerden het woord tot den scheidenden heer de heeren Lubbers na mens de R. K. Kiesvereeniging, Hin namens het comité van het R. IC. Verenigingsge bouw, Klaasscn namens het college collec tanten, Zwager namens het Kerkbestuur; Zwanenburg en de W.Ecrw. heer Kapelaan en de heer Pinkster.. Ook gal de oudste lerkmeestcr een gedicht ten beste, waar voor hij een daverend appiauv mocht ont vangen. Ais stoffelijk blijk van waardeering zal den heer Verkade een groepsfoto worden aangeboden. De natuur werkte niet mede. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben eenige leden der S.D.A.P. ter hoogte van de Wiilebrordstraat en Briniostraat, waar een druk verkeer is, een grooten cirkel getrokken en daarin de letters S.D.A.P. in de hoeken van een kruis geteekend en met groote letters et onder „Ontwapening". Nauwelijks brak de Zondagmorgen aan, of de sneeuw wischte alles uit. Later kwamen de jongens en maakten op dit breede punt een glijbaan, juist over „Ontwapening". Zij genoten naar hartelust en veegden in- tusschen de reclame totaal uit. Concert. De R.K. Harmonie „Soli deo Glcria" geeft op Zondag 27 Februari in de Concertzaal „Zomerlust" voor haar dona teurs en kunstlievende leden een concert. Candïdsatstelling Prr.v. Staler De candi- daatsteliing voor de Provinciale Staten heeft heden plaats. Tot hedenmiddag waren de volgende lijsten ingediend; Vrijheidsbodn, S. D. A. P.. Chr. Historische Unie, Anti- Stemdwangpartij, R.K. Staatspartij, Chr. De mocraten, Herv. Geref. Staatspartij, Com munistische partij Holland, Middnestands- partij, Anti-R-volutionnairen, Vrijz. Dem. Plattelanders. „De Vriendenkring". De Zandvoortsche R.K. Tooneelclub „De Vriendenkring" geeft Woensdagavond een uitvoeringsavond in de groote zaal van „Zomerlust". Opgevoerd zal worden een klucht in drie bedrijven „De Mexicaansche Zilvermijn". Verder wordt er een verloting gehouden van een twintigtal prijzen, voor het goede doel geschonken. De opbi engst strekt ten voordeele van het bouwfonds van de R.K. kerk. Tooneel. Zondag-avond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „De Eeuwige Strijd" van Spaarndam een uitvoering. Het weer was slecht, zoodat de zaal niet vol liep. Om hali acht precies opende een der leden met een toepasselijk woord en vijf over half acht werd 't doek opgehaald voor Tamboer Mei man De nog jonge vereeniging stelt zich ten doel ontwikkeling en ontspanning bij de leden zelf, maar zij tracht ook ditzelfde bij de toehoorders te bewerken. Het geheel had een vlug verloop, 't Applaus in aanmer king genomen was het stuk in den smaak gevallen. Na de pauze werd gehaaid voor Tom Sukkel, 't Nam al direct den schijn aan, of dit 't neusje van de zalm moest zijn. Oom Tom en Jacob Korn gaven, wat men noemt spel, en Jacob deed de zaal daveren van 't lachen. Het applaus was langdurig. Een half uurtje werd nog gezellig zamenzijn gehouden. De tooneelvereeniging mag met voldoe- '-tg op dezen avond terug zien. „De toog van mijnheer Pastoor". Zondag 20 Februari had voor de leden en do nateurs van het R.K. Jongens- en Meisjes- Patronaat de opvoering plaats van het tooneel- stuk „De toog van mijnheer Pastoor", het welk belangloos werd opgevoerd door de Tooneelvereeniging van den R.K. Kring uit Haarlem. Na een kort openingswoord uitgesproken door den Directeur van beide Patronaten, den Zeer Eerw. Heer Kapelaan A. Andreoli, werd het doek opgehaald voor de opvoering van voorgenoemd Transformatie-spel in vier bedrijven. Reeds in het eerste bedrijf werden de aanwezigen geboeid door het zuivere spel van Argon, hotelhouder, welke rol vervuld werd door den heer C. Andreolie. Gaston, zijn kellne'r, de heer F. Hartog, had de lachers al spoedig op zijn hand, terwijl de statige verschijning van den Pastoor, vervuld door den heer J. v.d. Heuvel, direct aller har ten won. In de overige bedrijven werd mees terlijk gespeeld. Het samenspel in deze bedrijven tusschen den Pastoor en zijn knecht en koster, welke rol vervuld werd door den heer J. v.d. Pigge, alsook Pascal in de rol van Burgemeester, vervuld door den heer Vintges, had veel succes. Terwijl met bewondering werd gade ge slagen, hoe de heer H. v. Glansbeek, welke de rol vervulde van Almire, door het meer malen voorstellen van andere personen, niet alleen in grimeering, maar ook in stem en ge baren, meesterlijk imiteerde, hetgeen dikwijls een onbedaarlijk gelach verwekte. Met trots kunnen zoowel de directeur van de patronaten, de Weleerw. heer Kapelaan A. Andreoli alsook het spelende gezelschap op dezen welgeslaagden avond terugzien. Volksonderwijs. In de gehouden jaar vergadering van Volksonderwijs werd o.m. het jaarverslag 1926 uitgebracht. Daaruit blijkt, dat het met de bibliotheek en met Floralia nog steeds vooruit gaat. Een woord van dank wordt gebracht aan de Directie van de Suikerfabriek voor de verleende toe stemming de bibliotheek, met het oog op een noodzakelijk geworden uitbreiding in de fabriek onder te brengen. In dankbare herinnering wordt gebracht de aanstelling van een assistent aan de O. L. School te Halfweg, terwijl men in 1926 te vens gekomen is tot een Commissie voor be roepskeuze, die onder leiding van Ds. Bal- jon het begonnen werk met ijver voortzet. Vergeefs werd gewerkt voor de instelling van. een instituut Schoolartsen en voor ver laging van schoolgeld in deze gemeente. Uit de rekening en verantwoording van de pen ningmeesteres bleek, dat de kas een batig saldo vertoonde van f 52.81. Tot bestuursle den werden herkozen de heeren Scheffer en Henstra, terwijl in de plaats van Mej. Buijs, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men de heer Hageman gekozen werd. De Voorzitter bracht dank aan Mej. Buijs voor het vele dat ze.voor Volksonderwijs had ge daan. De heer van den Brink en Mej. Balk kre gen een plaats in de propaganda-ccmmissie terwijl de heeren Moen, W. Cornelissen Wz. en Zwaan zich bereid verklaarden de reke ning en verantwoording na te zien. De vergadering kon zich met het bestuurs voorstel vereenigen, dat jaarlijks f 10.be schikbaar gesteld zal worden voor de com missie van Beroepskeuze. Bij de rondvraag vroeg de heer Mesker steun te verleenen bij de poging van de on langs opgerichte vereeniging „Zwanenburgs Belang" om te komen tot het stichten van een gymnastieklokaal. Ket bestuur zegde zulks toe. De aangekondigde vertelmiddag van Volksonderwijs is een succes geworden. Een 200 kinderen hebben met heel veel genoegen geluisterd naar de sprookjes, liedjes van Cor Smits en Marie Gijswijt. Deze twee personen bleken aardig slag te hebbeq met kinderen mee pret te kunnen maken. Rijwielbelasting. Ten postkantore alhier is gedurende de maand Januari voor een bedrag van 4500.- aan rijwielbelasting- merken verkocht. R. K. Kiesvereeniging. In de op Maan dagavond gehouden spoédeischende verga dering van de R. K. Kiesvereeniging werd lot tijdelijk voorzitter benoemd, de heer A. v. d. Miie. Het zittend bestuur, be stuur, bestaande uit de heeren H. Bluys, vice-voorzitter; L. L. M. Geers, secretaris; mej. Driessen-Verkeeen, vice-secetaresse; D. Vader, pennningmeester en L. v. d. Meije en mej. Versteegh-Cortie, commissarissen, bleef lijdelijk gehandhaafd. Art. 7 van het reglement der vereeniging, werd zoodanig gewijzigd, dat de voorziter geen publiekrechtelijke functie mag waar nemen. Snoeck's Jazz-Band. Voor het a.s. zo merseizoen (vanaf Mei) is wederom geën gageerd in het Groot Badhuis alhier, Snoeck's Jazz-Band. De Band zal thans uit verschillende nieuwe krachten bestaart; o.a. zal hiervan deel uitmaken (vanaf 4 Juni) de eerste Banjo-Player van de Mid night Follies uit Londen. R, K. Volksbond. Zondagmiddag had een wedstrijd plaats voorde leden. De voor zitter van het (eest-comité opende den mid dag. De uitslag is als volgt: 1. G. Mooje- kind en Th. Warmerdam; 2 L. Menk en J. Roese; 3. J. de Winter en M. van Duin; 4. JP. de Raad en B. Schrama. Van den vlotbrug waren de prijswinnaars: 1. Th. v. d. Putten; 2. Buijs, 3. Th. Kroon, 4. St Bezu, 5. J. de Winter, 6. M. de Raad. Van de spoelbak waren de prijswinnaars; 1. H. Rolvers, 2. H. J. v. Tongeren, 3. Th. Zomer, 4. Th. Kroon, 5. C. v. d. Berg, 6. H. Broersi De voorzitter deelde mede, dat de prijzen a.s. Dinsdagavond uitgereikt worden. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging haar tweede uitvoering. De voorzitter van het feestcomité opende den avond, waarna de muziek prachtig werd ingezet door Gebr. de Vries uit Haarlem, Het tooneelstuk „De Staking" werd op uitstekende wijze gespeeld. Tijdens de pauze werd een enveloppe-wedstrijd gehou den ten bate van de kas1 der tooneelver eeniging. Na de pauze werd het blijspel „Johan de Rentenier" opgevoerd. De spelers kunnen met groot genoegen op dezen avond terugzien. Bencemd. De landbouwer D. J. Schoul, is als bestuurslid gekozen van den Vijf- huizerpolder. Patronealsieest. Zondag j.l. had het Patronaatsbestuur een feestavond georga niseerd voor de ouders, donateurs en kunst lievende leden van bet Jongenspatrona.it. Te half acht opende de leider van het Patronaat het feest met een wlekomst- woord. Spr. schelste het groote nut van het paibonaatswezen en spoorde vooral de ouders aan tot moreele medewerking. Wat het feestelijke gedeelte van den avond be treft, hiervoor was de heer W. Galcsloo! (prof. Baidini) aangezicht, die met zijn groot repertoire en ongelooflijke staaltjes van goochelkunst de bezoekers wist te boeien lot het einde. Zijn verbazende vlugheid wekte ieders bewondering. Ook zijn ge dresseerde aap vrdient en pluimpje. Ttjdns de pauze had een Verloting plaats van een vijftigtal prijzen. Er waren dus ver scheidene winnaars, hetgeen de vroolijk- heid nog vergrootte. Kortom, het was een zeer gezellige avond, waarop èn patromatsbesiuur en genoodig- den met voldoening kunnen terugzien. Gevaarlijke hoek. Gisterenmiddag heb ben twee aanrijdingen plaats gehad op den hoek van de Neptunusstraat en Van dei- Polstraat. Door A. v. d. H., chauffeur van een Brockway-bus, werd aangifte gedaan bij de politiepost op het Willemsplein, dat hij op genoemde hoek in botsing was gekomen met een vrachtauto, bestuurd door P. G. Laatstgenoemde auto werd door de Brock way-bus in het magazijn van het fiiiaal Bischof gedrukt, zoodat de deur en ruit ver brijzeld werden. De onbruikbaar geworden vrachtauto werd opgevijzeld en weggesleept. De tweede aanrijding werd aangegeven door den chauffeur S. H. Deze was met een luxe auto, bestuurd door B. in botsing ge weest, waardoor de autobus aan het spat bord, bumpers en voorzijde beschadigd werd In beide gevallen stelt de politie een onder zoek in. 5% Nederland I9lb 101 101 6% Nederland 1923 102 102 i'A Nederl 1917 99 99 4H N. 1. 1926 B. 95 8/8 955/8 N.-l. 1923 D. 1012/8 41 Oude Vaart 85 i - dito Gem. Eigend. Mij. „Nederland".. 1.93 1 Scheepvaart-Unie 190 Rotterd Lloyd 173 230 230 Oude Boot 103 I0512 Holl. Stoomboot 71 iurgens gew. l713/4 172 Nederl Kunstzijde 269 268-9 Maccubee 1013/4 101i/2 Holl. Kunstzijde 933/4 92i/2 Koloniale Bank 248i/8 248 Indische Bank 1731/2 Cert. Handel Mij... 1571/, 157 '571/2 Phoenix l323/4 Geconsolideerde 259 2633/4 Kon Olie 3943/4 394i/2 l593/4 159 Marine comm. 8i/2 Marine pref. 42"/g 423/8 H V A 1 690 689 Java Cultuur 378 376 Vorstenlanden 184 I84| Actions id 173 173 Poerwoderjo 1165/g 449 4491/2 451 450 Deli Batavia 466 469 A dam Rubber 3443/4 346 Serbadjadi 345 345 186 187 Allied Sumatra 1173/4 1171/2- Oostkust 217 218 v. 1. C. O 206 211 Deli Bat. Rubber 275 280 Dordtsche Petr. 3723/4 Southern Rails 126 127 Union '707/8 1691/2 Anaconda 951/2 6915/,6 683/g NED ERLANDSCHE SCHEPEN. ANNA ELISABETH, ms. 18/2 v. Antw. te Londen. BARENDRECHT 19/2 v. Santander naar Rotterdam. BATAVIER V 20/2 v.m. 9 uur 5 van Rott. te Gravesend. CHRISTINE 19/2 Zea gep., Ibrail n. Am sterdam. DONAU sleepb,, 19/2 Gibraltar gep., met de drijvende bok Adelaar, Rott. n. Valentia EEM 21/2 St. Catharine's Point gep., Rott. naar Cadix. EEMDIJK 20/2 Dungeness gep., Rott. naar Cardiff. ELLEWOUTSDIJK 19/2 v. Santa Fé Ie Diamante. EMMAPLEIN 19/2 Kopervik gep., Nervik naar R'dam. HERMES 15/2 van Takatoyo naar Manila v'o. IRIS 13/2 v. Madras naar Rangoon. JANTIENA ms., 16/2 v. Gramoth te Methil KRALINGEN 18/2 v. Charleston te King ston. MAAS sleepb-, 19/2 Havre gep., met een drijvende kraan, Londen n. Rouaan. MAIN 19/2 te Patras v/d. Zwarte Zee naar Hamburg. MONT BLANC 16/2 v. Constanza n. Ham burg. MOORDRECHT 19/2 v. Valencia n. Liver pool. NECKAR 15/2 v. Smyrna naar Hamburg. PALEMBANG 15/2 v. Soerabaja naar Ba- lek Pappan. ROODE ZEE, sleepb. 18/2 v. Dundee naar Amsterdam, met de hulk van het motor tankschip Aletta (10.000 t. d. w.) op sleep touw. Zal bij Werkspoor van motoren wor den voorzien. RIJN 20/2 Las Palmas gep., Lissabon naar Rufisque. SASSENHEIM 19/2 v. Savannah n. Cien- fuegos. SCHIE 19/f Gibraltar gep., Rott. naar Tunis SEMIRAMIS 14/2 Key West gep., Ham burg naar Baumont. SIRRAH 20/2 Fernando Noronhf gep„ Rott naar B. Ayres. SULTAN VAN LANGKAf 19/2 Gibral tar gep., La Pallice n. SULTAN VAN KOETEI 15/2 v. Batavia naar Balek Pappan. TANGE: 19/2 v. Hamburg naar Spanje. TEXELSTROOM 19/2 v. Manchester naar Amsterdam. UNIO 16/2 van Soesoe te Singapore. UTRECHT 15/2 Balek Pappan te Soerabaja VADDER GERRIT m.s., 18/2 v. Antwer pen te Londen. VECHT 20/2 v. Marseille n. Almerta. VECHTDIJK 19/2 v. Rosario te Antwerpen VULCANUf 16/2 v. Hongkong te Tam sue. WESTPLEIN 19/2 Kopefvik gep. Narvik naar Rotterdam. WM. v. DRIEL Sr. 19/2 Gibraltar gep., Me- lilla naar Rott. IJSSELMONDE 18/2 van Tarafa n. Balti more. YILDUM 20/2 Fernando Noronha gep., Rott. nazr B.-Ayres. ZAAN 19/2 Gibraltar gep., Grangemouth n. Barcelona. ZAANDIJK 19/2 Porto Fraja gep., v. Car diff naar Zarate. ZEEHOND m.s. 18/2 te Londen uitgekl. n. Rumpst. ZUIDERZEE, sleepb. 19/2 Havre gep., met een drijvende kraan, Londen n. Rouaan. ZWIJNDRECHT 19/2 v. Londen te Blyth. P. C. HOOFT (thuisr.) 20/2 v. Algiers. PRINSES JULIANA 21/2 v- Amsterdam te Batavia. RONDO 20/2 v. Amst. n. Batavia. RIOUW (uitr.) 19/2 te Sabang. SUMATRA" 21/2 v. Batavi te Amst. KON. HOLL. LLOYD. DRECHTERLAND (uitr.) pass. 19/ Fer nando Noronha. GAASTERLAND (thuisr.) pass. 20/2 Oues- sant. KENNEMERLAND 21/2 v. Rott. te Ham burg. ORANIA (thuisr.) 20/2 v. Las Palmas. SALLAND 20/2 v. Hamburg n. Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MAAT SCHAPPIJ. ALMELO (thuisr.) pass. 20/2 Azoren. AMERSFOORT (thuisr.) 17/2 v. Cristobal n. Curasao. AMSTERDAM (uitr.) 18/2 v. Balboa n. Payta. AURORA 19/2 v. Cadix n. Lissabon. AURORA 21/2 v. Cadix te Lissabon. BERENICE 20/2 v. Rott. te Lissabon. CALLISTO 18/2 v. Savannah te Londen. CALYPSO 19/2 v. Port-au-Prince n. Cap Haitien. CARNA 18/2 v. W.-Indië te New York. DIDO 19/2 v. Amst. te Gothenburg. DOROS 20/2 v. Sebenica n. Bari. DOROS 19/2 v. Lissabon n. Cadix. ELBE 19/2 v. Valencia n. Rott. EOS 20/2 v. Gibraltar n. Amsterdam. ERATO, Amst. n. Danzig, 20/2 v. Holtenau. FLORA 23/2 v. New York n. Port-au- Prince. HEBE 19/2 v. Tarragona te Valencia. HERMES 19/2 v. Algiers n. Calamata. ILOS, Valencia n. Rotterdam, pass. 21/2 Dungeness. IRENE 19/2 v. Piraeus n. Patras. JAN V. NASSAU (uitr.) 19/2 te La Guayra. MARIE LEONHARDT 19/2 v. Constanti- nopel n. Bourgas. NEPTUNES 21/2 v. Amst. te Hamburg. NERO 21/2 v. Kopenhagen te Amst. NORDERNEY 21/2 v. Hamburg te Am sterdam. OBERON 20/2 v. Amsterdam n. Hamburg te IJmuiden vastgemaakt. OBERON 21/2 bv. IJmuiden n. Hamburg. OBERON 21/2 v. Amsterdam n. Hamburg. ORPHEUS 19/2 v. Musel n. Oporto. PERSEUS 21/2 v. Amst. te Kopenhagen. PLUTO 21/2 v. Barcelona te Genua. POLLUX (thuisr.) 18/2 te Curasao. SATURNUS 19/2 v. Bourgas n. Varna. STRABO 19/2 v. La Pallice n. Amst. TELLUS 20/2 v. Oran n. Algiers. THESEUS 20/2 v. Genua te Tarragona. VAN RENSSELAER (thuisr.) 21/2 v. Plymouth n. Havre. VENUS 20/2 v. West-Indië, 1. v. Havre, te Amsterdam. VENEZUELA (uitr.) v. Boulogne n. Bar bados. VESTA (thuisr.) 19Ü/2 te Havre; vertrok n. Amsterdam. VESTA 21/2 v. W. Indië, 1. v. Havre te Amsterdam. ZEUS 21/2 v. Amst. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ARES (thuisr.) 20/2 te Antwerpen. JAGERFONTEIN 21/2 v. Rott. te Hamburg. MELISKERK (thuisr.) pass. 20/2 Gibraltar. RIETFONTEIN, (thuisr.) 21/2 te East Londen. RIJPERKERK 20/2 v. Amst. te Rotterdam. HOLLAND—MERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK, Rott. n. New York, pass. 21/2 Lizard. DINTELDIJK, Rotterdam n. Pacifickust, 20/2 v. 'Londen. EDAM, Rott. n. New Orleans, 19/2 te Havana. GAASTERDIJK 20/2 v. Galveston te Rotterdam. KINDERDIJK 20/2 v. Rotterd. n. de N. Pacific en pass, denzelfden dag Vlissingen. LOCHKATRINE, v. Rott. n. de N. Paci fic, 19/2 te Colon. NOORDAM 19/2 v. New York n. Rotterd. NOORDERDIJK 21/2 v. d. Pacifickust voortgaats v. d. N. Waterweg. ROTTERDAM, New York n. d. Middel!. Zee 19/2 v. Algiers. t RIJNDAM (toeristenvaart) 20/2 v. Civita Vecchia, SJRIS, Antwerpen n. d. Pacifickust, 18/2 v. Swansea. SPAARNDAM 20/2 v. Rott. te New-Orle ans. STADSDIJK 20/2 v. Philadelphia te Bal timore. VOLENDAM 21/2 v. New York voorgaats v. d, N. Waterweg. JAVA—NEW YORK LIJN. BATOE 19/2 v. Java te New York. BLITAR, New York n. Java, 18/2 v. Jack sonville. GAROET, Java naar New York 19/2 v. Gi braltar. TOSARI New York naar Java, pass. 20/2 Point de Galle. HOLLAND—BRITSCH-IMDIë LIJN. BOVENKERK 21/2 v. Hamburg voorgaats v. d. N. Waterweg. MEERKERK (thuisr.) 20/2 te Antwerpen. RIDDERKERK 20/2 v. Rott. te Hamburg. SCHIEKERK (uitr.) 20/2 v. Genua. HOLLAND—OOST-AZIë LÏJN. GEMMA (thuisr.) pass. 21/2 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. ARENDSKERK (uitr.) pass. 19/2 Ouessant HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. ALBIREO (thuisr.) pass. 20/2 Dakar. EEMSTROOM 19/2 v. Dakar n. Bissao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER (thuisr.) 19/2 te Londen. INSULINDE (thuisr.) 20/2 v. Belawan. JACATRA (thuisr.) pass. 20/2 Gibraltar. KAWI (uitr.) pass. 20/2 Point de Gaile. KERTOSONO 19/2 v. Batavia te Soerabaya MEDAN (uitr.) 21/2 v. Antwerpen. MODJOKERTO (thuisr.) 20/2 te Suez. SAMARINDA (uitr.) pass. 21/2 Ouessant. SOEKABOEMI (uitr.) pass. 20/2 Perim. TABANAN (uitr.) 21/2 v. Colombo. TAPANOELI (thuisr.) 21/2 v. Perim. TJERIMAI (thuisr.) 20/2 te Suez. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. ASTYANAX 21/2 van Japan l.v. Londen, voorgaats v. d. N. Waterweg. MELAMPUS 18/2 v. Londen te Hamburg. POLYDORUS 20/2 v. Amst. te Gravesend. POLYDORUS 20/2 v. A'dam naar Londen. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) pass 19/2 Finisterre. ALUDEA (thuisr.) 18/2 v. Montevideo. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS Valencia n. Londen Rott. pass. 20/2 Finisterre. AMSTERDAM, 21 Febr. Door den mist zijn vanmorgen twee stoombooten der N.\ Alkmaar-pakket, de Prins,es Juliana, di den dienst IJmuiden onderhoudt en de Zaav, - dam I van den dienst naar Zaandam dez. Vennootschap, nabij de Koenhaven ernst/.; met elkaar in aanvaring geweest. Beid schepen werden zwaar beschadigd dt prin-' ses-Juiiana is aan den grond geraakt. Sleep- booten zijn ter assistentie vertrokken, het St. Antonius-patronaat aan den Zijl - hiermede de zevende week rust voor de zwartjes een voldongen 'feit wer. ZAANDAM, 21 Februari. Te Zaandam is in den nacht van Zondag op Maandag ingebro ken in het manufacturen-magazijn bij Vroom en Dreesmann. De dieven hebben de in het kantoor staande brandkast, waarin een be drag van 2000 was geborgen, meegeno men. Er is komen vast te staan dat de die ven aan de achterzijde zijn binnengedrongen Zij hebben de brandkast per schuit ver voerd. LONDEN, 21 Febr Volgens een Exchange- telegram uit New-York, hebben langs de kust van den Atlantischen Oceaan hevige stormen gewoed, die gepaard gingen met overstroomingen, waardoor verscheidene steden geïsoleerd iverden. De schade is zeer groot en bedraagt eenige millioencn dollars. PARIJS, 21 Febr. Gedurende de laat ste dagen werden te Parijs verscheidene per sonen gearresteerd, wegens het vervaardigen en uitgeven van valsch Russisch geld. Onder de gearresteerden zouden 2 vroegeic Russi sche prinsen zijn. PARIJS, 21 Febr. Te Boulogne heeft gisteren een botsing plaats gehad tusschen leden van de Jeugdvereenigingen en commu nisten. Ook te Parijs hebben botsingen plaats gehad. STOCKHOLM, 21 Febr. De nieuwe Tsjecho-Slowakijsche gezant te Stockholm, dr. R. Flieder, is Zaterdag te Stockholm aangekomen. De bladen bevatten uitgebreide interviews met hem over de betrekkingen tusschen Tsjecho-Slowakije en Zweden. NEW-YORK, 21 Febr. - Tijdens den storm langs de kust van den Atlantischen Oceaan, waarbij groote overstroomingen plaats hadden, is nabij Princelown een Ame rikaansche patrouilleboot vergaan. 9 opva renden zijn omgekomen In Long-Side is de strandboulevard door het hooge water ge deeltelijk verwoest. Verscheidene huizen stortten in. 200 bewoners van het Staten eiland verlieten hun woningen en zijn voor het hooge water gevlucht. In Boston, Phiiadelfia en Baltimore is eveneens groote schade aangericht. Uit verschillend plaatsen langs de kust worden scheepsrampen gemeld. WARSCHAU, 20 Februari. Heden is tus schen Polen en Estland een handelsverdrag geteekend,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8