VAN SchotenB. F. C. HAARL. VOETBALBOND. Schoten IIIZandvoort IV 30 R. K. F. V. V. Z.—H. B. C. HOCKEY. BelgiëHolland te Brussel! Een puntloos gelijk spel! Voorhoedes zonder een schutter tegen stevige achterhoedes! Tweede Blad Maandag 28 Februari 1927 VOETBAL-UITSLAGEN ^)e Oymn. Uitvoering van „Hercules" te Overveen. Onder leiding van den heer Vreeswijk werd een demonstratie gegeven van Deensche Gymnastiek, het z.g. Niels Butts systeem. AjaxD.F.C. 82. E. D. O. H. B. S. 3—1 gestaakt. Robur et VelocifnsR. C. H. 2—5. Arne Borg in Holland. Foto van de huldiging te Amsterdam. Hedenavond zwemt Arne Borg bij „de Waterratten" in Stoop's Bad. HAARLEM'S KANSEN. V. V. A. is favoriet! Be NeilerlantLsciie_Hockey-ploeg, welke tegen de Belgen te Brussel puntloos gelijk speelde. Schoten II AV. V. H. 02. D. H. V. B. R.K. V. „Zwaluwen". R.-K. V. V. The Zandv. Boys. T. .Z B.—H. B. C. II 2—1. Het Belgische hockey-elftal. Het nieuwe Clubgebouw van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", dat Zaterdag officieel in gebruik werd genomen. De vriendschappelijke ontmoeting tus- schen Schoten en B F C. (Bussum) is van wegc het slechte weer gestaakt. Als beide ploegen a.s. Zondag geen competitie wed strijd hebben, zal Schoten op bezoek gaan bij B. F. C. in Bussum. Het elftal maakte een goeden indruk.' SCHOTEN IIA—V. V. H. 0—2. Onder leiding van van Houten, wordt vrij laat begonnen. Het begin is reeds dadelijk voor V. V. H. en spoedig is het Kerk, die een goed schot inzendt, dat doel treft, Schoten probeert het aan de andere kant ook eens, doch ver der dan de beide backs brengen ze het niet. EDO III KENNEMERS II 4—1 Wel was E.D.O in de meerderheid, ech ter waren de Kennemers-aanvallen zeer gevaarlijk, daar het spel meer open werd gehouden. E. D. O. neemt de leiding doch Kennemers maakt gelijk. Nog voor rust trapt Tenze een voorze1 ineens in. 21. Na de hervatting voegt E. D. O. nog twee doel punten hieraan toe en heeft E. D. O. een verdiende overwinning behaald. Brussel 26 Februari. AFDEELING I. Eerste klasse. Amsterdam: AjaxD. F. C82 Promotie en degradatie. Den Haag: H. V. V. D. E. C10 Reserve eerste klasse. Zaandam: Z. F. C. IIAjax II 33 AFDEELING II. Eerste klasse. Hilversum: HilversumFeyenoord.. 10 Tweede klasse. Leerdam: L. S. V. A. D. 005 Derde klasse. SA. Haarlem: T. H. B. Lugdunum 93 in de plaats van Van Heeckeren heeft.. De Hilversumsche verdediging heeft niet veel moeite met de slecht afgewerkte aanvallen van Feijenoord Na een half uur spelens wijzigt zich het karakter van het spel, daar de gastheeren in het offensief komen. Bij een der vele Hilversumsche aanvallen plaats Hellerman voor en Fokking doelpunt ont- houdbaar: 10. Na de rust is Feijenoord meer aanvallend, maar de Hilversumscne verdediging weet van geen wijken, waarbij Van Rhijn zich onderscheidt. Dit schijnt den Feijenoord- schen aanval den moed te ontnemen, Hil versum maakt daarvan gebruik om enkele maken krachtig aan te vallen, doch ook aan de andere zijde houdt de verdediging stand. Door deze nederlaag is de beslissing voor het kampioenschap in afdeeling II nog steeds niet gevallen. Een gelijk spel op het eigen veld tegen A. S, C. is echter voor Reserve Eerste klasse: Rotterdam: Feijenoord II V.O.C. 35 Rotterdam: Sparta IIH.tl.S. II 36 Reserve tweede klasse. SA Leiden: A. S. C. II B. M. T. II 3—2 Reserve Derde klasse. B R'dam: V.O.C. Ill—H.D.V.S. III.. 6—2 AFDEELING II. Eerste klasse. Hengelo: HengeloZ. A. C64 S AFDEELING IV. Eerste klasse, ïtreda: BredaniaEindhoven 4'1 AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: G.V.A.V. Velocitas.. 24 [Winschoten: y yAchilles 23 AFDEELING I. Het cijferresultaat van dit modderballet spreekt voor zichzelf. D. F. C., de club, die na de eerste helft der competitie nog de beste kampioenskansen had, is toch wel erg afgetakeld. Wel had de ploeg ook in deze ontmoeting nog meerdere goede mo menten, hetgeen trouwens de score bewijst, maar over het geheel had zij toch maar weinig tegen de kampioenen in te brengen. Terwijl de Dordtsche verdediging wanhoopig uit vorm scheen, was de Ajax-voorhoede ditmaal juist uitermate, productief. Onge twijfeld hielden deze beide factoren ver band met elkaar, maar de hooge en snelle score der thuisclub was toch wel hoofd zakelijk het gevolg van haar taktisch oper spel, zijnde de aangewezen methode op dit 'glibberige veld. Binnen een half uur had 'Ajax dan ook reeds een 6O-voorsprong Hordijk 3, Hamel, Volkers en Ingenbleek, die den inmiddels uitgevallen Twelker ver- ving, waren de fabrikanten der doelpunten. In het resteerende kwartier der eerste helft demonstreerde Ajax tot haar nadeel, dat er met short-passing op een dergelijk terrein weinig succes is te behalen. Na de hervatting gaf D. F. C. veel beter partij en Van Gent en Ruisch verkleinden spoedig den achterstand tot 62. Meerdere goede pogingen der Dordtenaren mislukten en geleidelijk nam Ajax in den steeds dik ker wordenden modderpoel weer de over hand. Doelman Born redde tal van malen op verdienstelijke wijze, overigens mistte het Ajax-binnentrio heel wat gemakkelijke kansen, maar toch schoot Hordijk nog tweemaal den bal in eht doel, zoodat Ajax met een 82-overwinning de gewone competitie besloot en dus met vertrouwen aan de kampioenswedstrijden kan beginnen. N. v. d. D. AFDEELING II. HilversumFeijenoord 10. Hilversum heeft den toss gewonnen en speelt met den straffen wind en den onaf gebroken regen in den rug. Feijenoord dat Borremans voor Petterson heeft, past zich aan de ongunstige weers- en terreingesteld heid beter aan dan Hilversum, dat Looyze Feijenoord voldoende om definitief op den titel beslag te leggen, N. v. d. D. Wel was ljet veld bespeelbaar, echter was het weer van dien aard, dat er beter niet gespeeld werd. H, B. S. speelde liever en er werd begonnen. Ondanks het zware veld, werd er voetbal gegeven. H. B. S. dat tegen wind-en regen inspeelde, had het beste van het spel, doch E. D. O. maakte beter gebruik van de kansen. Met de rust werd het ook H. B. S. te bar en laste den heer Weber den wedstrijd af. Over den wedstrijd no-g het volgende: De volgende elftallen stellen zich op: H. B. S. Zijlstr, Vermetten, Richard. Diehl, Peereboom, v. d. Bergen, De Vries, v. Kesteren, Smeets, Kuchlen, Lash. E. D. O.: C. v. d. Hurk, Perucel, S. v. d. Laan, Tanis, J. Perucel. C. v. d. Laan, Dinkla, Swart, Boeré, Kuil, Mcenhorst. E. D, O. wint den toss en H. B. S. trapt af. Er wordt direct goed gevoeibald, zon der dat er bepaald gevaar voor de doelen is. Bij een aanval van H. B. S. valt Smeets Meenhorst wat al ie stevig aan, wat E. D. 0. een vrijen trap oplevert. E. D. O. neemt an de leiding dcor S, v, d. Laan, als deze lleen voor Zijlstra komt en deze uitloopt, aatst hij handig over deze heen in doel. meets en even daarna Tanis, schieten ho eloos naast,, Weer krijgt S. v. d. Laan een 'ins, maar hij komt tusschen de backs te recht. Tanis weet den bal te bemachtigen en brengt den stand op 20. H B. S. komt flink opzetten en Smeets weet de leiding te verkleinen. Even daarna brengt Perucel met een schitterenden kopbal den stand op 31. Gedurig loopt E, D. O. in de buiten- ■spelval, eenmaal zelfs met vier spelers. Na dat Kuil Kucblin nog een mooie kans heeft ontnomen, is net rusten. Zooals reeds gezegd is, werd in de rust de strijd af gelost. Onder een aanhoudenden regenbui heelt R.C.H. gisteren in Apeldoorn tegen Robur en hoewel met vijf invallers spelende, een groote overwinning behaald. Het Robur- elftal, dat slechts één invaller telde, nmil voor den keeper,, die weliswaar onvoldoen de werd vervangen, maakte geen bepaald grootschen indruk en moet beneden haar „kunnen" gespeeld hebben. Er zat te weinig verband in het elftal en ook de gebroeders Kies, resp. rechts- en linksbinnen, Waarvan er één op de voorkeurlijst staat voor het Oostelijk elftal, vielen niet bepaald op. De rechtshalfback was wel een der beste spe lers, terwijl Bloemheuvel, de oud-R.C.H.'er, ook eenigermate op retour schijnt te zijn, alhoewel nog duidelijk opviel, dat deze spe ler de techniek van het spel volkomen be- heerscht. Bij R.C.H. werd, zooals gezegd, be hoorlijk gespeeld, vooral in de voorhoede werd, ondanks de gebroken formatie, zeer goed gecombinerd, waarbij vooral van Dam opviel. De middenlinie speelde eveneens zeer goed, terwijl de backs en keeper te weinig te doen kregen, om hun juist te kunnen be- ccrdeelen. Het was inmiddels voor beide partijen een heel genoeglijk partijtje voetbal, ondanks den regen, waarbij de goede ver standhouding opviel. Scheidsrechter van den Burg had dan ook een zeer gemakkelijke taak. De volgende elftallen stelden zich on der zijn leiding op: Robur Friekers Trethof, Feith Nikkels, Bloemheuvel, Winkel Bartels, J. v. Kres, Breedijk, Jan Kres, Meurs. Brugman, L. Kuyt Ruys, v. Dam, Kedde Nachtegeller, Nieuwenhuis, Prevoth Krom, H. Kuyt R.C.H. Radsma. R.C.H. heeft eerst het voordeel van den wind en den regen en is direct sterker. Toch wordt al spoedig een corner op het R.C.H.-doel genomen, die Radsma wegwerkt, waarna Ruys uit een algemeenen aanval met een ver, doch houdbaar schot no, 1 maakt. R.C.H. blijft dan meer in den aanval, doch het juiste schot ontbreekt nog, terwijl de keeper tenslotte nog meerdere malen het gevaar afwendt. Nadat dan eerst uit een Robur-aanval een corner is ontstaan en deze is weggewerkt, scoort van Dam het tweede doelpunt, onhoudbaar voor Friekers. 20, Steeds meer is het Robur-doel dan in gevaar doch jhr. Feith en Tiethof zien kans de aanvallen steeds af te slaan. Robur komt dan weer een paar maal aanvallen en Jan Kres slaagt er in den achterstand op fraaie wijze te verkleinen. Nog voor de rust brengt van Dam dan uit een voorzet van Brugman den stand op 31. Na de hervatting heeft R.C.H. het nadeel van den wind en regen, doch blijft nochtans meer in den aanval dan Robur. Inmiddels blijkt, dat Feith niet meer teruggekeerd is en vervangen door Kempers. De Robur- keeper krijgt volop werk en schoten van Brugman en Ruys verwerkt hij afdoende. De schutterstalenten in de Robur-voorhoede zijn ook niet bijster sterk, zoodat Radsma betrekkelijk weinig te doen krijgt. Echter moest hij toch voor de tweede maal vis- schen als dc midvoor uit een snelle door braak hem weet te passeeren, R.C.H. pakt dan weer beter aan en al spoedig heeft L. Kuyt met een hcog schot succes. Er wordt somwijlen gecombineerd, dat het een lieve lust is, ondanks het gladde veld en den sterker wordenden wind. Robur komt dan nog eens even duchtig opzetten, doch ziet geen kans om Radsma nogmaals te passee ren, waarna Ruys tenslotte vlak voor het einde no. 5 in het Robur-doel deponeert. Als de scheidsrechter dan het einde aan kondigt heeft R.C.H. welverdiend gewonnen. 't Kan verkeeren zei Breero! Maar dezelf de Haarlemmers, die eenigen maanden gele den hun club stonden aan te moedigen aan de Kruislaan, vuurden gisteren, zoo hard ze konden V. V. A. aan. Ja V.V.A. solliciteert naar 't eereburger schap der Spaarnestad, immers kunnen de Amsterdammers onze roodbroeken eminen te diensten bewijzen door West-Frisia en K. F. C. te slaan. Of 't lukken zal? Ze deden er gisteren al hun best voor, maar toch nam W. F. op gelukkige wijze de leiding, toen een door den keeper gestopt schot, door dc modder 't doel in „glibber de." Even te voren was 't V, V. A. doel ternauwernocd aan een doorboring ont snapt, door ontactisch terugspelen van den linksback. Toen na twintig minuten een achterspeler van V. V. A. den bal uit doel stompte, floot de scheidsrechter, maar commandeerde „in rukken." Zoo werd de wedstrijd gestaakt. Het spel is er niet zachtzinniger op ge worden en van Houten deelt eenige waar schuwingen uit. Spoedig is het rusten. Na de rust weet de Groot met een mooi schot de voorsprong te verhoogen, 20. Bij Schoten wil het niet erg vlotten en di verse kansen gaan door treuzelen voor het binnenlrio verloren. In den stand komt geen verandering meer en als de scheidsrechter eindigen blaast heeft V. V. H. zich uit de gevaarlijke zóne „gesleept." Als scheidsrechter v. Houten om kwart over tienen beginnen blaast zijn beide elf tallen volledig. Er staat een straffe wind dwars over het veld. In de beginne isV.V.H. iets in de meerderheid, maar van Schagen in het Schotendoel houd er eenige goede scho ten uit. Ook Schoten trekt ten aanval, maar haar spel i- te kort om succes te hebben. Voor rust maakt V. V. H. een gelukkig doel punt 01. Na de thee pakt Schoten wat beter aan, maar de gewenschte doelpunten blijven uit, alhoewel Zwart en Vermeulen eenige kan sen hebben gehad. Het is de Groot die met een keurig schot V. V. H.'s voorsprong ver groot 02. Hoe Schoten ook werkt tot scoren komen zij niet. Eindstand 02. Dikmans van Schoten speelde een uitste kende partij links half. danigheid als des Bondsvoorzitters zoon, sleepte de geweldige Coupe Galifort mee. In de „bestuursloge" werden de kansen overwogen en nog eens overwogen; hel voor en tegen van een overwinning of ne derlaag; de stemming was sterk pro-zege! „Als ze maar willen schieten voor", was wel een der meest besproken bronnen. De Belgische douanen gaven weinig last; rustig stoomden wij door Belgeniand tot dat ca. 1 uur het eindpunt, Brussel, was be reikt. Buiten het station wachtte reeds de heer Ligois en hij verwelkomde onze spe lers allerhartelijkst Een geheele troep ent housiasten bleek reeds i. Brussel te zijn; een gejuich steeg bij de ontmoeting op. De twee groote auto-cars waren in een oogwenk gevuld en vervoerden het vroo- lijke gezelschap naar het dichtbij .gelegen „Metropole" Daar werd copieus gedineerd. Om twee uur werden de auto's opnieuw be stegen, nu voor de rit naar het terrein van Ankerman, maar Tresling redt, zij het ten koste van een 'corner, welke weer wegge werkt kan worden. Baudoux vangt den bal echter alweer op en stuurt opnieuw zijn voorwaarts ten strijde. De Belgische halt linie zit vlak acber de voorhoe'e; elke le hard aangegeven bal belandt bij hen, zoodat de ring om ons doel bijna onverbreekbaar is. Daarbij komt, dat de Hollanders den bal direct willen meenemen, niet eerst even stoppen, zoodat missen elk oogenblik voor komt. Een strafcorner op het Hollandsche deel, deze wordt keurig aangeven, Baüó oux knalt.maar rakelings over! België blijft overwegend sterker, de Hollandsche afdee ling op de tribune krijgt het meer en meer benauwd; zullen ze het zoo lang uithou den? Weer een corner op het Heilandsc'ne doel, maar onze achterhoede is de baas. Het zit hem in de voorhoede, die weel nog geen raad. Het zware veld mag een excuus voor H. B. C. aakte een vergeefsche reis naar Zaandam, waar het terrein onb ;speelbaar bleek. Zou dit ook in de morgenuren al niet ongeschikt geweest zijn na den regenval van Zaterdagnacht? Zulk een vergeefsche reis bevordert de lust tot uitgaan niet. terwijl ook onnoodige reiskosten zouden voorkomen kunnen wor den. Junioren. H. B. C. IIOnze Gezellen III 2—1 Secretaris. J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel. Woensdag a.s. gecombineerde Bestuurs- elftal- en feestcommissievergadering te 8 uur in de Sl. Joz. Gez. Vereen., Jansstr. 59. Ook de diverse aanvoerders gelieve aan wezig te zijn. De „vaste" spelers van het tweede elf tal, die Zondag 6 Maart a.s. niet mede gaan naar Voorschoten voor den compe titiewedstrijd tusschen V. V. L. I en R. K. V. Z. II gelieve dit voor Woensdagavond aan het secretariaat te melden. Het eerste elftal trok gisteren volledig paar Teylingen om daar te constateeren, dat de scheidsrechter het terrein.... af keurde. Dit is thans reeds voor de vierde maal, dat deze wedstrijd is uitgesteld ge worden, terwijl tevens de 8ste Zondag in successie - de rust de mannetjes van v. d. Bosch een feit was. Het Victrix-terrein werd reeds 's morgens afgekeurd, zoodat den wedstrijd der junio ren ook geen doorgang vond. JOOP. In een door T. Z. B., ondanks regen en wind, goedgespeelden wedstrijd, is het hun gelukt H. B. C. een nederlaag toe te bren gen en verdient ook, daar zij zoowel voor als nu rust, het grootste gedeelte in de meerderheid zijn geweest. De kans is nu voor T. Z. B. weer schitterend geworden en H. B. C. is nu wel uitgeschakeld. Over den wedstrijd hel volgende: Als om 2 uur scheidsrechter Kruijver be ginnen blaast, is er een harde stortregen en wind. Toch wordt besloten te beginnen en beide elftallen stellen zich volledig op. T. Z. B. heeft het eerst het voordeel van den krachtigen wind, Doch kan geen con trole over den bal krijgen, de bal belandt steeds achter of over het doel en wat op doel komt. is in veilige handen van kee per Kobus. Een uitval van H. B. C. wordt T. Z.#B. noodlottig en een goed schot van Draijer treft doel, 01. T. Z. B. valt dan weer verwoed aan maar kan het niet ver der brengen dan een 15-tal corners op het H. B. C. doel. Als de rust daar is, is het nog steeds 10 voor H. B. C, Vol moed wordt aan de 2e helft begon nen en het laat zich aanzien, dat H. B. C. nog niet gewonnen heeft. Steeds weer ko men de T. Z. B.'ers mooi combineerend op het H. B. C. doel af, maar steeds is er een H. B. C.'er die redding brengt. J. Vossen, die een mooie wedstrijd speelde, breekt eindelijk met R. Castier mooi door en met een goed schot, brengt hij de partijen op gelijken voet, 11. Dat geeft moed en de aanvallen worden weer talrijker en als bij een scot van Vosse de keeper reeds is gepasseerd, slaat een H. B. C. back den bal met de hand uit het doel. Uit den strafschop geeft Stokman 1 Z. B. met een goed schot en onder uid ge juich van de toeschouwers de leiding. 21. 't Goot Vrijdagavond, toen wij nog even Holland's captain Beugen Bik opzochten. Vol goede hoop ging hij reeds de avond te voren naar België, ten einde toch maar vooral geheel lit te zijn. Zaterdagochtend waren wij reeds vroeg op pad; de regen had plaats geruimd voor beter weer; het zonnetje deed zelfs onze spelers uitgeleide, hetgeen geen geringe in vloed had op de algemeene stemming. In Amsterdam bestegen Amsterdammers en Hilversummers den trein; in Den Haag voeg den zich daarbij Hagenaars en Haarlemmers. Een groot aantal supporters maakten de reis mee, zoodat een viertal coupé's tjok vol zat met vroolijk-luidruchtige menschen. De jonge Tresling, waarschijnlijk in zijn hoe-t de Royal Leopold Club, waar de match zou plaats vinden. Onze auto stopte een oogen blik bij het graf van „le soldat inconnu even werd het stil om ons heen.... wij gingen weer verder; langs het Pare Royal, het Palais du Roi, het monumentale Palais de Justice; even later waren wij reeds in de buitenwijken van Brussel, hier Uccle ge- heeten, waar aan de Avenue Longchamps het Leopold-terrein ligt Het bleek een ge heel complex terreinen te zijn. (voetbal veld, hockey-terreinen, tennisbanen) gegroe peerd om een heuvel, waarop het mooie clubhuis stond. Voor de spelers was het nu spoedig ver- kleeden; wij gingen de accomodatie van het terrein eens bekijken. Het was ons reeds opgevallen, dat het veld bijna grasloos was en toen wij het betraden stapten wij op een zwaren kleigrond. De kleine overdekte tribune werd langzaam aan meer en meer gevuld; ook langs de lijntjes kwamen de toeschouwers zich opstellen. Toch bleef de publieke belangstelling matig; wellicht een 750 menschen hebben de kamp bijgewoond. Precies drie uur dalen de Hollanders met captain van Beugen Bik voorop de clubhuis- trap af; even later volgen de Belgen onder aanvoering van v. d. Bemden. Spoedig roept de scheidsrechter de beide captains voor den toss, welke door Holland wordt gewonnen. Van Beugen Bik wenscht te beginnen met wind en zon in den rug. Dan weerklinkt het aanvangssignaal; het spel gaat beginnen. Beide elftallen hebben sinds den wedstrijd van Zondag wijzigingen ondergaan en stellen zich nu aldus op: België: De Lendonck v. d. Bemden Wellens De Deken Baudoux Adelot Jourdain Speyars Goditiabois Peten v. Nerom Scheidsrechter: Badoux (België) Schiff (Holland). Visser't Hooft v.d. Veen v.d. Hagen Kop Ras Ankerman Duson Muller von Czernicki Tresling v. Beugen Bik Holland: Hardebeck Precies ti^p minuten over drie begint de bal te rollen; de Hollandsche binnenspelers nemen het ding mee, maar zijn hem spoe dig kwijt, als Baudoux handig opvangt en nu zijn voorhoede aan het werk zet. En die voorhoede zit er geweldig op! Als de bal meer een seconde vrij is, zijn er weer in een oogwenk drie, vier Belgen bij. Onze verdediging heeft het hard te verantwoor den, maar ook nu weer is deze subliem. Tresling met zijn ijzige kalmte, snel begrij pend, waar het grootste gevaar dreigt en dan tijdig ingrijpend; v. Beugen Bik, meer beweeglijk, steeds de cirkel en doel dek kende, door de Belgen geen moment vrij te laten voor een schot en zijn halflinie aanvurend, die nog niet geheel op streek is. Muller von Czernicki loopt nog naar zijn spel te zoeken; Duson zwoegt, maar speelt nog een doelloos spel; Ankerman laat ook nog weinig van zich merken. Gelukkig is Hardebeck goed op dreef, al hoewel hij maar weinig te doen krijgt, daar ondanks de groote overheersching, onze backs de situatie meester weten te blijven. Ëen for- sche slag van Tresling brengt dan even op luchting; de voorhoede heeft het leder te pakken, maar d.» aanval wordt gesmoord in de off-side-val. Jourdain brengt dan den. bal op, verlakt hen zijn, maar zij zijn ook steeds juist even te laat bij den ha! of wachten tot den bal naar hen toekomt. Vrn eenig verband in den aanval is ook nog weinig te bespeuren. Ge lukkigerwijze komt de half-linie er nu in. Duson heeft dc handige Goditiabois „door gekregen"; Muller von Czernicki raakt in gespeeld en is eenige malen de Belgische linkerwing de baas. Er komt nu meer evenwicht na twintig minuten spelen. De Belgen treden niet zoo meer op den voorgrond. Hun voorhoede is wellicht minder enthousiast door het uitstekende werk van de Hollandsche ver dediging. Na langen tijd v eer een Hollandschen aanval, maar Visser 't Hooft rent weer hard in de off-side-val. Hij moet eens opletten waar de bal is voor hij begint te draven! Van dè Beifiden stuurt den bal weer in het veld, Duson vangt hem op en probeert het nu eens langs Ras, welke er met bekwamen spoed van doorgaat. Var de Bemden is te ver opgedroigen en is dan ook niet tij dig terug; Wellens is aan jlen anderen kant om onzen lipkerwing te dekken. Ras geeft dan 'n magnifieke voorzet; v.d. Veen en v.d. Hagen hebben slechts voor het inslaan, maar zijn beiden hun hoofd kwijt en mis sen! De Belgen gaan opnieuw tot het offensief over; Baudoux passeert halflinie en backs, maar Hardebeck redt door tijdig uitloopen. De druk op ons doel houdt weer eenigen tijd stand, maar het is weer (het wordt bijna eentonig) onze verdediging, die steeds red ding brengt. Dan gaat v. d. Hagen er ineens vandoor, centert naar Visser 't Hooft maar voor doel zijn beide weer gauw den bal kwijt. Geen seconde later nog eens hezelfde; weer d- monstreert zich het gemis aan een goede kalme schutter. Onze voorhoede levert in het veld geen onaardig werk, maar voor doel spelen zenuwen de hoofdrol. De Belgen geven niet op; nadat Tresling Veer eenige weer eenige malen goed heeft weggewerkt, lost Peten een kalm schot vlak langs den grondons doel is leeg... de bal rolt een decimeter naast uit! Een zucht van verlichting op de tribune! Weer brengt ,v. d. Hagen op. in het veld is hij niet slecht; geeft over aan Visser 't Hooft, die hard tegen het zijnet schiet. Nog eens komt v. d. Hagen voor doel in voordeelige posi tie, maar weer is het mis. België gaat al reeds aanvallen; v. Beugen Bik is voor hen weer de spelbreker Nog eenige corners aan weerszijden met angstige momenten en dan is de eerste speelhelft verstreken, zonder dat eenmaal gescoord is. De stemming in het Hollandsche kamp is beneden peil. Vol lof zijn allen over de verdediging; de voorhoede moet het ont gelden. Men besluit Ras en Kop van plaats te doen verwisselen, zoodat nu eerstgenoem de binnen speelt en Kop de buitenplaats bezet. Dc tweede helft begint weer met een Hollandschen aanval, direct 'angs den rech- terwing. Wellens vangt de voorzet van Kop op. stuurt den bal cross naar Jourdain, die er ijlings van door gaat. Onze achterhoede is verrast; Jourdain geeft een keurige voor zet, Goditiabois staat ongedekt, reeds suist zijn stick in ophef door de lucht, maar op het laatste moment graaft Tresling den bal weg en slaat de Belg sticks! De vrije slag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5