Spori- en Wedstrijden. mÊÊÈÈÊÊÊÊÈÈIÊIÊÊI VAN ALLES EN VAN OVERAL. K mÈmr<:III ONZE UITKEERINGEN Zevenhonderd en Vijftig Gulden 6 ifö Jfcf NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Woensdag 2 Maart 1927 VOETBAL Roode DuivelsZwaluwen. V. V. Z.—H. B. C. R.-K. S. V. „Vitesse" SCHERMEN. LAWNTENNIS. Het komend seizoen. ZWEMMEN. Mej. Baron in actie. OP GROND VAN ONZE GRATIS -- ONGELUKKEN-VERZEKERING - Dezer dagen is door ons uitgekeerd een bedrag van: aan Mejuffrouw de Wed. FR. WESTERVELD—MEULE- MANS, wonende Kastanjelaan 20, Heemstede, wegens een aan haar echtgenoot overkomen ongeluk (tijdens verplaat sing van een heistelling, werd onze abonné WESTERVELD door een der vallende palen getroffen) met doodenlijk afloop. SEDERT 1 DEC. 1926, WERDEN 6 GEVALLEN MET TOTAAL EEN EN DERTIG HONDERD Gld. UITGEKEERD Administratie NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Lf2>, S BILJARTEN. VRAGENBUS. STOOMVAARTLIJNEN. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Dc omzet van De Tuinbouw" in 1926. 108. TREIN EN AUTO. Onbewaakte overwegen! Er is een biad in Amsterdam dat elk ongeluk, dat plaats heeft op een onbewaak- ten overweg aangrijpt om eens lekker uit te pakken tegen de beheerders der spoor wegen, welke die spoorwegovergangen uit zuinigheid maar niet meer willen laten be waken, zooals dat vroeger gebeurde. En waar dat „groote" blad het doet, zijn er natuurlijk ook een heeleboel kleintjes, die het dan doen. Ik zou wel eens willen weten, wat die zelfde bladen zouden schrijven, als de spoorwegen de reizigerstarieven eens plot seling zouden verhoogen. Eigen'ijk weet ik dat al: ze zouden razen en op allerlei wij en te keer gaanvooral het groote blad, en de kleintjes zouden volgen over zoo'n onbschaamdheid en het uitschreeuwen, dat het reizen hier toch al zoo duur is. Dit laatste zou waar zijn, maar is het daarom niet juist toe te juichen, dat de Spoorwegen maatregelen treffen die be sparing b-engen kunnen waardoor het mede mogelijk is geweest, de tarieven reeds eens aanmerkelijk te verlagen? „Ja, maar...." zegt dan het groote Am- sterdamsche blad en de kleintjes in de pro vincie ja-mar en na. Niets te maren, heeren. Als ik de straat oversteek zonder uit te kijken en ik word dan door een wiel rijder omver gegooid, dan zal niemand me- deli'den met me hebben, maar allen die het zien gebeuren zullen uitroepnn: „Zoo'n stommerd ook!" En in het groote blad staat 's-avonds eer. berichtje, dat ik m'n been gebroken heb, maar dat het m'n eigen schuld was, omdat ik niet uitgekeken heb. En den volgenden dag nemen de kleine blaadjes het berichtje over. Als diezelfde fietsrijder een dwarsstraat voorbij rijdt, zonder te bellen en zender zelfs naar rechts of links te kijken, zon der ook te luisteren naar een mogelijk hoornsignaal en hij wordt dan aangereden door een uit de dwarsstraat komende auto, tengevolge waarvan hij een hersensschud- ding krijgt, dan staat er in het groote blad dat er een wielrijder helaas het slachtof fer is geworden van een aanrijding, maar dat den chauffeur geen blaam treft, want dat de fietser, door niet op te letten, het ongeluk aan zichzelf te wijten heeft. En de kleine blaadjes herkauwen het den volgenden dag. Maar als een automobilist bij een over weg, waarbij duidelijk staat aangegeven, dat hij niet bewaakt wordt, zonder links of rechts te kijken, in zijn dolle snelheids woede maar voortraast en zich niet eerst vergewist of er een trein in aantocht is, waardoor zijn auto tot splinters wordt ge reden door den een of anderen sneltrein, dan luidt het berichtje in het groote blad anders. Dan heet het niet „zoo'n stomme chauf feur", maar wordt de man in alle toon aarden beklaagd en wordt uitgepakt tegen de spoorwegdirectie, die het heeft durven wagen om een sneltrein voorbij te laten gaan, juist op het oogenblik dat mijnheer Automaniak daar wilde passeeren. En ook de kleintjes beklagen en pakken uit..,, den volgenden dag. Het komt me zoo voor, dat daarin toch wel iets onbillijks schuilt. Zeker, ik weet het wel, dal je het publiek het meest in het gevlei komt, wanneer je maar een beetje hakt op de „hooge oomes", maar mag dat voor een groot blad aanleiding zijn, om er maar op los te schrijven en te juichen, wan neer nu ook eens, zooals onlangs gebeurde, een van die „hooge oomes" zelf het slacht offer wordt van zoo'n onvoorzichtigen chauffeur? Onvoorzichtig? Zeker. Zoo goed als het onvoorzichtig is van mij, wanneer ik op den Kruisweg de Rozenstraat langs loop, zender uit te kijken of er ook een tram aankomt, zoo goed is het onvoorzichtig van een autobe stuurder om een onbewaakten overweg over te steken, zondr te kijken of er een trein in aantocht is. Ja, maar die is niet altijd te zien! Best mogelijk, dat e, enkele overwe gen zijn, waar men den trein niet al van heel ver kan zien naderen, maar wat be- teekent dat dan nog? Er staat in elk ge val aangegeven dat de overweg onbewaakt is, met rndere woorden, den autobestuur der wordt toegeroepen: „Pas op, er kan een trein aankomen." Dus zou een auto bij eiken onbewaakten overweg moeten stoppen? Niet bij eiken, wèl bij enkele Vindt u dat zoo erg? Ik niet, Volgens mij is het altijd nog beter om twintig keer te stoppen, zonder dat het, rtaar later kan blijken, noodzakelijk was, dan om één keer verpletterd te worden. Maar.... de gustibus non est disputan- dum. ARTHUR TERVOOREN. De wedstrijd te Brussel is een groote te leurstelling geweest, zoowel van Belgische, als van Holiandsche zijde. De ontmoeting werd gespeeld op het terrein van de Daring C B te Molenbeek. Om drie uur trappen de Belgen af. Door den sterken wind zijn de Zwaluwen iets sterker en ze spelen het meest op de vij andelijke helft. Toch moet Quax ook wel eens ingrijpen als van Goetthem of Braine een schot lost. Er komt dan een slappe periode en R. Braine brengt weer wat vertier als hij over gaat tot een aanval en in de handen van Quax schiet, wat het sein blijkt voor een algemeen Belgisch agressief. Adams schiet tweemaal hard over het doel van de Zwalu wen, maar tot scoren komt het voorloo- pig niet, dank zij het krachtig ingrijpen van van Dijke en Haak, welke laatste mooie duels met Diddens levert. De Belgen blijven eenigermate in de meer derheid, maar de uitvallen der onzen zijn toch ook wel gevaarlijk. Zoo zien wij Scheffer, onzen internatio naal, een mooi schot lessen, hetwelk Cau- dron met moeite tot corner verwerkt. Dan de Belgen weer. Diddens zet mooi voor en van Goetthem schiet weer eens over. Even daarna lost R. Braine een schot, dat Quax verdienstelijk stopt en dan komt de rust met 00. Bij vieren begint de tweede helft. Het spel is nauwelijks hervat, of België krijgt een hoekschop, den Quax mooi weg werkt. De Belgen, die nu den wind in den rug hebben, nemen het initiatief en na twee mi nuten maakt Diddens, die naar binnen ge- loopen is, het eerste punt. (10). De aanvallen van de Belgen blijven ge vaarlijk. Af en toe mist van Dijke nogal lee- Iijk, wat dan een hoekschop kost. Het wordt een belegering op het Zwaluwennest, maar slecht schieten van de Belgen is oorzaak, dat het voorloopig nog 10 blijft. Een vrijen schop wegens hands van Zui- dema schiet R Braine hard naast, waarna Scheeffer een moeilijke kans krijgt, die hij niet accepteert. Campman en Oldenburg ondernemen nu en dan een ren, maar ze hebben weinig succes tegen het koel-berekende spel van Swartenbroeckx en tegen den zeer Sewege- lijken Demol. Boesman en Van Halme lossen meer scho ten dan de voorhoedespelers, maar Quax beoordeelt en behandelt ze bijna altijd goed. Weer maakt Zuidema bands en thans trapt van Haime naast. De druk op het doel van de Zwaluwen wordt voortdurend grooter, tal van hoek schoppij mcelen de Belgen nemen. Na een half uur gelukt het Adams Quax te pas seeren, nadat R. Braine een schot had gelost. Quax werkte onvoldoende weg en Adams kon er net nog zijn hoofd onder zetten (20.) Als er nog tien minuten gespeeld moet worden, weifelt van Dijke even en R. Braine glipt langs hem heen en het is 30. Zoo kwam het ei.ide. Wij ontvingen uit Zaandam een schrijven, v.'aarin er de aandacht op wordt gevestigd dat het terrein van V. V. Z. Zondagoch end op het keuringsuur zeer goed bespeelbaar was, welke toestand zich later door de hevige regen wijizigde. Een en ander naar aanleiding van ons berichtje van Maandag waaruit mogelijk een verkeerde conclusie kon worden getrokken. Wij zijn het met den geachten inzender volkomen eens. Zondagochtend was het weer niet ongeschikt en wanneer het veld van V- V. Z toen bespeelbaar was, mocht het natuurlijk in geen geval worden afge keurd. HOLLANDÏA II—BLAUW-WIT III 2—6. Op een zeer slecht te bespelen terrein en onder het twijfelachtig genot van regenbuien stellen beide plopgen zich precies 2 uur op. Hollandia kwa muit met invallers voor Dek ker, P. Feller en Swier. Door de gladheid van het terrein zijn de valpartijen aan de orde van den dag. Doch ondanks dit, is het een aantrekkelijken strijd. Beide ploegen werken met élan en het eerste succes boekt Blauw-Wit als Vermeulen een hard schot van den Blauw-Wit-midvoor niet kan be reiken. Spoedig hierna maakt Hollandia, door toedoan van Huiberts, gelijk. Eon vin nige strijd om de leiding ontstaat. Blauw- Wit is het dan, welke de leiding weer her neemt. Vijf minuten daarna maakt Buis een goed doelpunt, waardoor de partijen weer gelijk staan. Met dezen stand breekt half time aan. Na de thee een spel van kat en muis. Blauw-Wit voert geleidelijk den stand op tot 62 en vind het dan welletjes, zoodat, als de scheidsrechter tot genoegen van spe lers en publiek, eindigen fluit, de H.-reser ves een dikke nederlaag te pakken hebben. Secretaris P Bakker, Burg. Mooistraat, Castricum Op 22 Mei e.k. zal Vitesse haar 5-jarig bestaan vieren, welke dag feestelijk zal worden herdacht. Het bestuur heeft gedacht ook voor andere vereenigingen iets te doen, door het uitschrijven van Lust-um-wedstrij- cen, welke gespeeld zullen worden onder controle van het D. H. V. B.-bestuur. We verwachten nog eenige medewerking van eenige vooraanstaande burgers, en hopen we spoedig een mooie collectie prijzen tot onze beschikking te hebben. Het doel van deze wedstrijden is hoofdzakelijk om de jongens bezig te houden, en de vriend schapsbanden tusschen ~de clubs nog vaster aan te halen. H.H. Secretarissen zullen zoo spoedig mogelijk de inschrijvingsbiljelten worden toegestuurd. Aangeschreven zullen worden voor de lste klas D. H. V. B.-elftallen, en het be stuur rekent wer op groote deelname. WEDSTRIJDEN HAARL. SCHERMCLUB. Zaterdag werden in de zaal Brassinne de door het bestuur der Haarlemsche Scberm- club, uitgesch even brassard-wedstrijden ge houden op floret, degen en sabel, welke wedstrijden elke 3 maanden plaats hebben nm den wisseiprijs, n.l. de eere Brassard der H. S. C. De wedstrijden begonnen 's middags om 3 uur tot 6 uur, terwijl 's avonds om 8 uur de finales werden verschermd. Gedurende den gcheelen wedstrijd heerschte onder de m Het afbreken der huizen op den Rijksstraatweg te Oud-Schoten bij de Jan Gijzenvaart, die moesten verdwijnen voor de verbreeding en verbetering van den weg Haarlem-Velsen i schermers een prettige amicale geest en Eet" bestuur der H. S. C. kan dan ook op een zeer goed geslaagden dag terugzien. Het aantal deelnemers op floret was zes, op degen negen en op sabel zes. Floret: le prijs, verguld zilveren medaille en eere-Brassard, Reynst, met 4 gewonnen partijen en 10 ontvangen treffers; 2e prijs, zilveren medaille, Everard, met 4 gewonnen partijen en 13 ontvangen treffers. Degen: le prijs, verguld zilveren medaille en- eere-Brassard, Hendrix, met 6 gewonnen partijen en 12 gegeven treffers; 2e prijs, zil veren medaille, Rademaker, met 5 gewon nen partijen en 14 gegeven treffers. Sabel: le prijs, verguld zilveren medaille en eere-Brassard, Aanstoot, met 4 gewon nen partijen en 9 ontvangen treffers; 2e prijs, zilveren medaille, De Cock, met 3 gewonnen partijen en 16 ontvangen treffers. De prijzen werden met een passend woord uitgereikt door den voorzitter der Haarlem sche Schermclub. Einde Februari, tenn's lijkt nog een illu sie. vorst, sneeuw en regen vicre:.' nooghj. Echter, de groote jaarvergadering van den N. L. T. B. is op handen, zij vormt de ope- j ning van een seizoen met evenementen, van welke de een al haast belangrijker is dan de andere. Het programma van landen- wedstrijden. Davis Cup-wedstrijd(en), kam pioenschappen. Rangschikken wij het voorloopige pro gramma: 2 April Jaarvergadering van den N. L. T. B. Einde April: Begin van de competities. Begin Mei: Eerste Davis Cup-wedstrijd. 24 Mei2 Juni: Internationale Harde Baan-kampioenschappen van Frankrijk te Parijs. Midden Juni; HeilandEngeland. 20 Juni2 Juli; Wimbledon. 1117 Juli: Internationale weds'rijden op de M. E. T S. te Scheveningen. Einde Juli - Noordwijk. 1Augustus: Nationale kampioenschappen, vermoedelijk te HTversum. 20—21 Aug.: Holland—Frankrijk te Ncordwijk. 2, 3 en 4 September: DuitschlandHol land te Keulen of Düsseldorf Bovendien nog een afvaardiging van mej. Bouman, Timmer en Bryand naar de har- debaankampioenschappen te Bournemouth (25-30 April) en Heiland—België te Sche veningen, van weike laatste de datum nog niet vaststaat. Bij deze comopolitische wedstrijdenreeks Joet zich in de eers'e plaats de: vraag voor, of er niet een overmaat van internationale wedstrijden is vcor onze sterkste spelers. Timmer en Bryan zuilen b.v. viermaal naar Engeland moeten oversteken 'Bournemouth Gabridge, Wimbledon en Engeland Hol- lancl)! Een betrekkelijk nieuwe wedstrud op het programma is Holland.Frankrijk. Reeds in 1921 hadden de betrekkingen tusschen den Nederlandschen en Franschen Tenis- bond een wedstrijd te Arnhem tot resul taat. Wel wereh de connecties onderhon den, maar tot een nieuwen wedstrijd kwam het niet, a*S gevolg van de hooge eischen door den Franschen Bond gesteld bij uil zending van haar spelers. Vermoedelijk zal de wedstrijd bestaan uit een 12-tal partijen, dames- en heeren partijen. De data 20—21 Augustus duiden reeds aan, dat we den grootsten der Franschc spelers, Lacoste, Borotra Cochet en Brug- non niet, door de Amerikanen „les quaire mousquetaires" genoemd niet zullen zien, wegens hun vertrek naar Amerika, voor de Davis-Cup-wedstrijden. want het s'aat na tuurlijk vast, dat de Franschen als win naars uit de Europeesche zóne te voor schijn zullen komen. Zoodat wij te Noord- wijk de lager geclasseeren als Lanry, Coui- téas, Boussus, Gouttenoire zullen zien. Met de dames Mme Bordes, Mllc Ccn'oslavos kunnen zij een ploeg vormen, die de onzen ongetwijfeld superieur kan zijn. Voor de eerste maal sinds 1923 zal Ne derland wederom vcrtegenwoord:gd zijn op de Enge'sche Herde-baan-kampioenschap- pen. Elke vreemde vertegenwoordiging wordt door de Engelsc'nen immer geappre cieerd. Kon Timmer eens zijn gewone vorm te pakken krijgen, dan wa9 een kampioen schap voor hem lang geen onbereikbaar i-leaal. Gezien de resulta'en bij de eerste Voorjaarstrainin.g onder leiding van Scheur leer, zullen de sterkste speelsters met mej. Bouman rekening moeten houden. De steeds meer geperfectionneerde stijl harer slagen kan haar in hét komende seizoen tol uitstekende resultaten in staat stellen. Résumeerende wacht ons een zeer belangwekkend seizoen, die onze sterkste spe'ers van land tot land voren. Eén interessante reeks van evenementen voor onze tennissers in al hun lagen. Gisteren zwom Arne Borg voor het laatst in het Zuiderbad te Amsterdam. Op de 200 M. schoolslag slaagde Mej. Baron erin den afstand af te leggen in den schitterenden tijd van 3 min 18 2/5 see., d. i. 10 seconden beneden het wereldre cord. Jammer genoeg kon dit record niet worden erkend, omdat geen keerpunten waren aangebracht IXE OLYMPIADE—AMSTERDAM—1923. HET OLYMPISCH STADION. Er begint nu teekening te komen in de werkzaamheden op het groote terreinen complex aan den Amstelveenscheweg te Amsterdam, waar het nieuwe Stadion van den architect Jan Wils verrijzen zal. Zoo lang men bezig was met het grondwerk, viei er uit den aard der zaak voor niet- des'kundigen betrekkelijk weinig te zi,en. Dat is nu anders geworden. Zooals men weet, moest begonnen wor den met het heele terrein ongeveer 2 M. op te hoogen, waarvoor meer dan M mil- lioen kub. M. zand is gebruikt en vervol gens heeft men in ruim vier maanden tijds niet minder dan 4425 palen ingeheid. Stadion en Terreinen: De totale oppervlakte beslaat 16 H.A. (het autopark en de oefenterreinen meege rekend zelfs 52 H.A.). Behalve het eigen lijke Stadion, het centre-court der Olym pische Spelen, komen er een zwemstadion, gebouwen voor schermen en voor kracht sport, een cricket- (en hockey-) veld en een tennis-stadion, bestaande uit drie cen tre-courts en 10 oefenbanen, benevens een groot tentoonstellingsgebouw voor het Con cours d'Art en een postkantoor. In het Stadion zelf is ruimte voor 40.000 toeschouwers. Er zijn ongeveer 20.000 zit plaatsen en daarvan is de helft overdekt. Het middenterrein zal worden ingenomen door een voetbalveld van internationale afmetingen, waaromheen de 400 M .lange en 8 M. brecde loopbaan van sintels, enz. wordt aangelegd. Daar loopt dan de 8 M. breede en 500 M. lange wielerbaan weer omheen, die, evenals het Stadion zelf, in gewapend beton wordt uitgevoerd. Een soort goot tusschen baan en toeschouwers verhindert, dat ooit parapluies, hoeden en derg. op de baan zouden kunnen vallen, terwijl een stevig hek de toeschouwers tegen ongelukken beveiligt. De twee overdekte tribunes komen even wijdig aan de lengte-as, dus tegenover elkaar. De deelnemers krijgen plaatsen bij de finish, evenals de vertegenwoordigers der pers, voor wie 600 zitplaatsen worden ge- O* reserveerd, die door een afzonderlijken toegangsweg te bereiken zijn. Verder zul len zij de beschikking krijgen over een groote seinzaal voor telegrafie en 45 tele fooncellen. De stand van het werk: Op het oogenblik is men zoo ver, dat de Eundeeringen gereed en de begane grond voor de helft klaar is. Ook één der tun nels, waardoor de deelnemers het midden terrein moeten kunnen bereiken, is al af. De Wielerbaan: Het meest springt thans de wielerbaan in het oog, die voor ongeveer Vt gedeelte in beton gereed is, terwijl men met het vlechtwerk in ijzer tot op de helft is ge vorderd. Om in verband hiermede enkele cijfers te geven: in totaal zal verwerkt worden ongeveer een millioen K.G. beton ijzer en 9900 M3. beton. De Speelvelden: Wat de speelvelden betreft, de afdek- laag van zwarte aarde met leem is opge bracht, het cricketveld is al voor bezaaiing gereed (doch daarvoor moet het weer eerst nog zachter worden) en de rest is gedrai neerd. De gemeente is op het oogenblik druk bezig met het aanbrengen van beschoeiin gen en walmuren rondom het terrein. Bui ten het terrein worden van het begin van den Amstelveenscheweg de rioleeringen en waterleiding gelegd. Vervoer van materiaal: Het vele grondroateriaal, dat met scha pen werd aangevord, werd met grijpers, die ongeveer een kub. M. tegelijk pakken, ge lost en van dr ar oer tractor over het ter rein vervoerd. Het cement wordt door transportbanden naar de loodsen gebracht, waardoor het mogelijk is, dat vier man in één dag een schip kunnen lossen van 6000 balen. Nieuwe machines: Het valt trouwens toch dadelijk op, dat op een dergelijk groot werk betrekkelijk zoo weinig arbeiders aan den gang zijn, hetgeen zijn verklaring vindt in de toepas sing van verschillende nieuwe machines. Zoo zijn er vele betonmolens, een over rails verplaatsbare storttoren, die het eigen materiaal 16 M. opvoert, zooclat alle beton op eenvoudige wijze gestort kan worden op de plaats waar dit noodig is. Elders rijdt in een loods een machine na»:- de plaats waar men haar noodig heeft, die in staat is ijzeren staven tot 4 c.M. dikte op lengte af te snijden. Wat hierdoor alleen a! aan tijd en arbeidsloon bespaard wordt, valt moeilijk te becijferen. In dezelfde loods staat ook een buig- machine, die zwaar ijzer in één keer onder alle gewenschte hoeken buigen kan en tot spiralen toe maakt, niet alleen heel veel sneller, maar ook zuiverder dan dit tot dus ver mogelijk was. Het heele werk is trouwens op Ameri- kaansche leest geschoeid: door het geheel dat op een leek wel eens den indruk maakt van een chaos van zand, gestort beton en houten bekistingen met ijzer- vlechtwerk slingeren zich de treintjes, die het materiaal aanvoeren. Alles gaat schijnbaar rustig zijn gang. maar achter die rust concentreert zich een geweldige ener gie, die maakt, dat we niet bezorgd behoe ven te wezen dat het werk niet tijdig ge noeg gereed zou zijn. Tot dusver tenminste is men van periode tot periode steeds vóór geweest en er is geen enkele reden waarom dat niet zou blijven. DAMMEN. Om het kampioenschap van Haarlem en Omstreken. Maandagavond j.l. ving in het clublokaal der „Haarlemsche Damclub" de 2de ronde van den Haarlemschen kampioenswedstrijd aan. De uitslagen waren PoppenAebe de Jong 02 Chr. F. VisseH. G. Teunisse 11 J. van LooyF. A. Berkemeier 02 P. van EykH. W. Zitman 02 H. GreeuwJ. W. van Dartelen xx Tevens ving de lste ronde van de Groepen- wedstrijden aan. Hiervan waren de uitslagen lste Klasse. C. GastelaarsW. van Daalen 02 P. H, MeureW. J. Bosman 20 J. van BerkumP. Mollema 20 J. WielengaJ. Bijster Irxx M. van Waard—C. Vrolijk2—0 G. A. OttoliniD. Bonte 20 De met x gemerkte partijen werden af gebroken en worden Woensdagavond a.s. voortgezet. CLUBCOMPETITIE lc KLAS, DISTRICT H. EN O. VAN DEN NED. R.-K. DAMBOND. T. E. P. I—D. J. D. I Maandagavond j.l. had bovengenoemde ontmoeting plaats in het Verenigingsge bouw van T. E. P. aan de Brouwersvaart. T. E. P. I speelde een minder gelukkigen wedstrijd, daar bord 2 wegens niet opko men verloren ging en de borden 6 en 10 met meer eindspel-kennis op makkelijke wijze hadden kunnen winnen. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: T. E. P. D. J. D. 1 W. B. v. Gastele-Th. Kok 0— 2 2 N. v. d. BergJ. Smit 02 3 C. StijnmanTh. Tuinhout 11 4 F. KnapeJ. v, Veenendaal 02 5 H. Handgraaf—R. Kok 20 6 J. HandgraafJ. Victoor 11 7 H. v. d. HamC. Kok 02 8 A. MastelingJ. v. Dijk 02 9 P. HollenbergP. Beelen 20 10 H, v. MelserM. v, Veenendaal 11 voor D, J. D. 1 Aldus 7—13 In calé „de Kastanjeboom" te Heemstede, zal Maandagavond de biljartmeesler Drost uit Den Haag, een partij van 5C0 caramboles spelen met een voorgilt van 400 tegen P Kobus. Daar den heer Drost een nog onbekende te Heemstede is, maar buiten Heemstede reeds veel naam gemaakt heeft, en P. Kobus als eens beste biljarter bekend staat, zal het aan belangstelling zeker niet ont breken. Voor biljartlielhebbers dus een avond van genot. Slechts met volledige naam en adres onderteekende vragen worden beantwoord. Vr.: Weet u een middel om wagensmeer uit grijze zijden kousen te krijgen Antw.: Met varkensvet inwrijven, dan inzeepen, rusten laten en met water en ter pentijnolie afwisselend uitwasschen. Vr.: Ik heb in een paar bruine nappe hand schoenen eenige vette teervlekken gekregen Hoe kan ik deze weder verwijderen? Antw.: Zie het antwoord hiervoor op da 'vraag betreffende het verwijderen van vlek ken van wagensmeer. Vr.: Ik heb eenige blijkbaar zeer oude munten. Tot wien zou ik mij kunnen wen den, om te vernemen, of zij waarde hebben? Antw.: Wendt u tot den heer R. D. Eaart de la Faille, gebouw de Vleeschhal, Groote Markt, Haarlem. Vr. Ik heb een proces gevoerd en dat is niet naar mijn wensch afgeloopen. Ik had een bewijs van onvermogen; nu wil ik in hooger beroep gaan, moet ik weer een nieuw be wijs van onvermogen aanvragen, of kan ik met datzelfde bewijs volstaan? Antw.: Stel u in verbinding met uw ad vocaat. Vr. van L. P. H. te E. a.d. H. Betreffende de vergoeding van reiskosten van Indië naar Nederland? Antw.: Stel u in verbinding met het De partement van Koloniën. Vr. Als ik niet aangeslagen ben in de in komstenbelasting, kan ik dan wel aange slagen worden voof schoolbelasting? Antw. In bijzondere gevallen is dat wel mogelijk. Wij kennen de bijzonderheden niet voldoende van uw geval om het te beoor- deelen. Vr.: Mijn dochter is dienstbode voor dag en nacht en ontvangt bij de week haar geld. Zij heeft Dinsdag haar dienst opgezegd. Kan ze nu Dinsdag aanslaande haar betrek king verlaten? Antw.: Als zij op Dinsdag uitbetaald wordt, kan zij op dien dag haar betrekking verlaten. Er moeten twee betalingstermijnen vallen tusschen het opzeggen en het verla ten van den dienst. Vr.: Wanneer is het zoogenaamde aposto lische geloof ontstaan en wat is hun stand punt? Antw.: Voor de beantwoording dezer vraag moeten wij eerst weten, welke gods- diensiig sekte u bedoelt. Geef ons dus den juisten naam op. Vr. I: Hoe luidt het persoonlijk adres van den President van Mexico? Vr. II: Kunt u mij inlichtingen verstrek ken omtrent een organisatie tot behartiging der belangen van bezitters van Duitsche- vooroorlogsche bankbiljetten, oorlogsleenin- gen enz. H. Röhner Hamburg 5, Steindamm 68, Telef. Alster 8413 en 87.2777? Antw. I: President Calles van Mexico woont in de hoofdstad van zijn rijk, de stad Mexico. II. Wend u voor het verkrijgen van dergelijke inlichtingen tot een financieelc instelling of tot de N.V. Van der Graaf en Co.'s Bureau voor den Handel, Keizers gracht 298, Amsterdam. Vr.: Kunt u mij adressen opgeven van R. K. Opvoedingsgestichten, waar men een goeden jongen vandaan kan hebben als tuin knecht? Antw.: Wend tl eens tot het bestuur van het gesticht „De Heibloem," te Heythuijscn (Limburg) of tot het bestuur van het Opvoe dingsgesticht „St. Joseph" (rector paler J. v. d. Sangen) te Heer bij Maastricht. Vr.: Is het geoorloofd, 's Zondags een sprei te haken? Antw.: In bot algemeen mag des Zondags niet die arbeid verricht worden, welke zweemt naar handenarbeid. Daaronder valt ook het haken van een sprei. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AALSUM 27/2 v. N. Orleans te Galveston. ALCOR 28/2 St. Vincent gep., Newport n. B.-Ayr es. AMSTEL 28/2 Octaves gep., Tunis n. Rot terdam. BATAVIER IV 1/3 v.m. T u. 50 v. Rott. te Gravesend. CALLISTO 28/2 v Londen te Hambu»„ COLYTTO 28/2 v. Rott. te B.-Ayres. DLTBHE 26/2 v. Rosario n. Las Palmas. EEM 28/2 Sagres gep., Rott. n. Cadix. GELDERLAND 26/2 v. Rotterd. te New castle. HELENA 1/3 Terschellingen gep. Oxelö- sund n. Rotterdam. HENDRIKA, 24/2 v. Kopenh. n. HOFPLEIN 27/2 Kopervik gep., Rotterd. n. Narvik. HOOGLAND 28/2 v. Leith te Zeebrugge LEONORA 28/2 v. Rott. te Rouaan. MARNE 25/2 v. Rotterd. te Rouaan. MEUSE 25/2 v. Amsterd. te Rouaan. NIEUWLAND 28/2 v. Rotterd. te Leith. NOORD-HOLLAND 28/2 v. Harlingen te Goole. NOORDWIJK 27/2 Quessant gep., PARKHAVEN 27/2 v. Borlan n. Savannah (Verb.). PENDRECHT 27/2 v. Palma n. St. Louis du Rhone. RANDWIJK 28/2 Wight gep., Rott. n. Napels. RUURLO 28/2 v. Rott. te Cardiff. SCHOKLAND 26/2 v. de Theems te New- CcLSti.0* SCHIELAND 27/2 v. Sluiskil n. Newcastle. SLIEDRECHT 27/2 Cape Race gep., Philad. n. Limerick. ST. PHILiPSLAND 27/2 v. Newcastle te Kopenhagen. TERNEUZEN 28,2 10; mijl Z.W. v. Ques sant, Rott. n. Algiers. TRITO 1/3 Lizard gep., Rott. n. Belfast. VECHT 28/2 Finisterre gep., Almeria n. Rott. i WALCHEREN 27/2 nam. 8 u. op 140 m. N. v. Fayal gesign. Rotterd n. Bermuda. WAAL 27/2 v. Barcelona te Burriana. WESPLEIN 26/2 Kopervik gep. Rotterd. n. Narvik. WINTERSWIJK 27/2 v. Santa Fé n. St. Vincent. WITTE ZEE 28/2 Sagres gep., Almeria n. Rott. IJSELHAVEN 28/2 v. Savannah n. Bremen. ZUID-HOLLAND 27/2 v. Rouaan n. New castle. STOOMV A ARTLT JNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GROTTUS 1/3 v. Amst. n. Batavia. JOHAN DE WITT (thuisr.) 28/2 v. Sabang. MAD OER A 1/3 v. Batavia, 1. v. Liverpool, te Amsterdam. VONDEL (uitr.) 28/2 v. Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. ADONIS 28/2 v. Piraeus n. Limni. AGAMEMNON 28/2 v. Gibraltar n. Smyrna AURORA, Lissabon n. Amst., pass. 28/2 Dungeness. BENNEKOM (uitr.) 27/2 te Curasao, i COMMEW'YNE (uitr.) 28 2 te Paramaribo. DEUCALION 28/2 v. Genua n. Liyorno. DOROS 28/2 v. Tarragona te Valencia. ELBE 1/3 v. Valencia te Amsterdam. EUTERPE, Stettin n. Amst., 28/2 v. Bruns- büttel. NERO 28/2 v. Bremen n. Hamburg. OBERON 28/2 v. Bremen n. Amsterdam. ORPHEUS 28/2 v. Vigo te La Pallid. PLUTO 28/2 v. Savona te Burriana. THESEUS 28/2 v. Gibraltar n. Rott. KON. HOLL. LLOYD, GAASTERLAND 1/3 v. Amst. n. Hamburg, HOLLAND—AFRIKA LIJN. GIEKERK (uitr.) 1/3 v. Suez n. Port Sudan. HEEMSKERK 27/2 v. Mikindini te Dar-es- Salaam. KLIPFONTEIN 28/2 v. Hamburg te Antw. MELISKERK 28/2 v. Rott. n. Hamburg. NIJKERK (uitr.) 27/2 v Kilindini n Tanga. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK 28/2 v. Boston, Baltimore. EEMDIJK, Pacifickust n. Rott. 27/2 te San Francisco. LOCHMONAR v/d. N. Pacifickust, J.v. Liverp. n. Rott. 28/2 te Southampton. MOERDIJK Pacifickust n. Rott., 28/2 te Glasgow. NOORDAM New York n. Rott., pass. 28/2 Lizard. STADSDIJK 26/2 v. Norfolk te Newport News. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. SALABANGKA (uitr.) 28/2 te Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. KILSTROOM 26/2 v. Dakar n. Bathurst. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIMANOEK 25/2 the Chinwangtao. ROTTERDAMSCHE LLOYD, BANDOENG (uitr.) 1/3 v. Suez. MODJOKERTO (thuisr.) 28/2 v. Marseil. TABANAN 28/2 v. Rott. te Batavia. TAMBORA (uitr.) pass. 27/2 Finisterre. TJERIMAI (thuisr.) 28/2 v. Tanger. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALHENA (uitr.) 27/2 te B. Ayres. ZIJLDIJK (uitr.) 28/2 v. Oporto. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. AGAPENOR, v. Japan n. Rotterd., pass. 28/2 Sagres. DEMODOCUS, v. Japan n. Rotterd., 27/2 te Singapore. MACHAON, v. Japan n. Rotterd. 27/2 v. Penang. POLYDORUS 26/2 v. Lord. te Liverp. SARPEDON v. Japan n. Rott., pass. 28/2 Perim. De omzet aan de veiling van ,,De Tuin bouw" te Bovenkarsnel bedroeg over het jafgcloopen jaar 3.558.660 tegen 4.736.44S in het voorafgaande jaar. Van 's-Gravcnhage tot Bloemendaal loopt langs den voet der duinen een bijna onafge broken asphaltweg. Slechts onder Vogelenzang was een klein gedeelte langs de Leidscha Vaart niet geasphalteerd. Nu overeenstemming is bereikt tusschen de gemeentebesturen, waaronder het gedeelte ressorteert, zcl ook dit gedeelte spoedig geasphalteerd worden. H.ierboyen een kiekje van een aan vele automobilisten en wielrijders welbekend plekje bij de brug over dc Leidsche Vaart,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5