H. J. LAMP, Barteljorisstr. 18 GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT. De nieuwste Electa*. Kronen -s en Zijdenkaplampen 2«J| Ceti commissie tot onderzoek naar den toestand van gemeentewoningen. Debat over een schadevergoeding. Benoeming van een klerk der bedrijven. Grond voor het eigen prise d'eau wordt aangekocht. De geruischloeze bestratingen. HILLEGOM. HAARLEMMERMEER. BLOEMEND AAL. BEVERWIJK. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. EcKblt KOERS LAATSTE .KOERS BERLIJN 59e2i PARIJS 9e78 BRUSSEL 34.75 WEENEN 35.50 LONDEN 12.12% STOCKHOLM 66.75 KOPENHAGEN 66.57l/a 0 SLO 64.85 BAZEL i 48.07 new-york 2.50 ROME t t r 11.— PRAAG 7.45 WARSCHAU 27.-% PURMEREND. ALPHEN AAN DEN RIJN. VOLENDAM. ZAANDAM. VIJFHUIZEN. ENKHUIZEN. IJMUIDEN. BINNENLANDSCH NIEUWS, SPORT EN WEDSTRIJDEN KUNST EN KENNIS. Beethoven's negende symphonie in Groningen. ZANDVOORT. Olympische Spelen 192& IXe Olympiade Amsterdam 1928. KOFFIC thee WEERBERICHT. BEKENDMAKING NEDERLANDSCHE REIS- AUTO MAATSCHAPPIJ ScheveningenAmsterdam v.r. I Donderdagavond vergaderde de raad der gemeente Zandvoort onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer H. v. Alphen Afwezig de heer Gunters, De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim. Eenige raadsbesluiten zijn goedgekeurd door Gedep. Staten. De Feestcommissie verzoekt een waar borgsom van 500, daar zij het plan heeft in Juli van dit jaar een bloemencorso te or- ganiseeren. De voorzitter stelt voor dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om prae- advies. Aldus wordt besloten. De heer G. van Toombergen verzoekt ver gunning tot het .geven van zon- en zeeba den op een terrein liggende voor zijn per ceelen. Ook verzoekt hij een strook strand ter breedte van 10 Meter en vóór deze duin. reep gelegen, in huur te mogen ontvangen. Dit verzoek gaat naar B. en W. om prae- advies. De voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding van dit punt, in besloten zitting «a de vergadering, nog bespreking zal plaats hebben. De toestand der gemeentewoningen In de laatst gehouden raadsvergadering Werd gevraagd een rapport omtrent den toestand, waarin de woningen aan de Pa- ralelweg en de Marisstraat zich bevinden en over de wijze, waarop zij gebouwd zijn. B. en W. stellen den raad voor, geen uitspraak te doen inzake den bouw, omdat een dergelijke conclusie naar hun meening weinig waarde heelt. De woningen zijn ge bouwd volgens het opgemaakt bestek; de binnenmuren op de eerste verdieping zijn eveneens uitgevoerd krachtens de eischen in het bestek gesteld. Het blijkt achteraf dat deze binnenmuren in een staat verkee- ren, dat die verbetering noodzakelijk maakt; hiertoe kan geleidelijk worden overgegaan. Verdere klachten zijn aan B. en W. niet bekend. Alleen in de meest zuidelijk ge legen woningen aan de Marisstraat is het behang der voorkamer, voor zoover de zui delijke buitenmuur betreft, vochtig. Dit kan werden verholpen of althans minder worden gemaakt, door de muur aan de zuidzijde te verlengen, waardoor het huis meer zon zou krijgen en door het maken van een of meer gaten in den buitenmuur, waardoor de ven tilatie bevochtigd wordt. De heer v. d.-> Plas dringt alsnog aan op het .instellen van een deskundig onderzoek. De heer Geers ondersteunt dit. De heer Zwaan kan zich ook met de huur prijzen van deze gemeentewoningen niet vereenigen. Een prijs van 7.20 per week vror dergelijke perceelen, is volgens spr. te hoog. Spr. dringt aan op huurverlaging. Weth. Siegers beantwoordt de sprekers. Het bestek dezet gemeentewoningen is in dertijd opgemaakt door een commissie daar voor. Spr. vindt het daarom niet noodig, dat men nu weer met het instellen van een com- missie voor onderzoek begint. De. heer Padt is voor het instellen van een commissie, maar vraagt dan tévens een financieel overzicht van de exploitatie van alle gemeentewoningen. In stemming wordt gebracht een voorstel- v. d. P as tot het instellen van een commis sie. I ,t voorstel wordt met op één na alge- mtene stemmen aangenomen. Tegen stemde wethouder Siegers. Hierna wordt bepaald, dat de commissie uit drie onpartijdige personen zal bestaan. o xY7 Instructie der vroedvrouw. B. en W. stellen voor de instructie,voor de vroedvrouw zoo te wijzigen, dat onder minvermogenden, die evenals de ouvermo- genden recht hebben op kostelooze verlos kundige hulp, worden verstaan zij, die ge meentebelasting moeten betalen naar een bciastbaar inkomen van 400 of minder. Haar verlof wordt zoo geregeld, dat zij aan spraak heeft op een jaarlijksch verlof van 14 dagen. Dit voorstel van B. en W. wordt aangeno- men. De heer Padt vraagt nu eindelijk eens een oplossing inzake de vacantieregeling. Spr vraagt uitbetaling van het bedrag, dat de vroedvrouw van de gemeente kan eischen, in verband met de vacantieregeling. De neer v. d. Plas ondersteunt dit ver- xoek. Nog verdere besprekingen worden over artikel 5 der instructie gevoerd. De heer Geers is van "meening; dat de re dactie van het artikel niet juist is. Het verzoek van de heeren Padt en v. d. rias wordt aangenomen. Tegemoetkoming bezoek Ambachtsschool de raadsvergadering van 14 November 1924 is voor de jaren 1924 en 1925 een re geling vastgesteld betreffende het verlee- nen van een tegemoetkoming voor het be zoeken van de Ambachtsschool en de Mid delbare Technische school te Haarlem. B. en W. stellen nu voor dezelfde regeling 1928 'e $te voor 'arcn 1926- 1927 en Aldus besloten. Gymnastieklokaal van school D. De Zandvoortsche Politie-Sportvereeni- ging heeft gevraagd om de beschikking te k-ijgen over het gymnastieklokaal van school D, voor het houden van gym nastiekoefeningen. B. en W. stellen den raad voor aan die vereeniging het gymnastiek lokaal van die school in bruikleen af te staan op Woensdagmiddag, onder voorwaar den, dat het lokaal weer zindelijk wordt afgeleverd. Aldus besloten. Over e«n vergoeding. B. en W. deelen aan den raad mede, dat mej. G. Kerkman van den Burg, noch door of vanwege hun college, noch door den heer Molenaar, wethouder, die tevens regent is van het Oude Mannen en Vrouwen Gast huis, als werkster is te werk gesteld in die inrichting toen zij een ongeval kreeg, zoodat er geen enkel motief bestaat haar van ge meentewege een vergoeding te verleenen. De heer Padt spreekt er zijn verwondering over uit, 'dat aan mej. Kerkman nooit een aanstelling als werkster is verleend. De heer Geers vraagt een oplossing. Het gaat er hier om, wie haar heeft aatigesteld. Die persoon zal dan in dit geval ook moeten betalen. De heer Heintzberger kan zich met het advies van B. en W. niet vereenigen. Spr. heeft de bewijzen, dat door den wet houder van financiën aan mej, Kerkman werkzaamheden zijn opgedragen, die voor rekening van de gemeente kwamen. Mej. Kerkman was dus in dienst der gemeente. Weth. Molenaar bestrijdt deze uitlating. Spr. heeft nooit aan mej, Kerkman eenig werk opgedragen in zijn qualieit van wet houder; wel heeft spr. in zijn qualiteit van jregent mej. Kerkman van sommige werk zaamheden afgehouden, daar spr. meende, dat mej. Kerkman deze werkzaamheden niet kon verrichten. Verder verdedigt spr. het advies van B, en W. De heer Geers meent, dat mej. Kerkman niet de dupe zal mogen worden van een misverstand, dat hier bestaat, en, volgens spr. is het de plicht der regenten van het üude jannen en Vrouwenhuis, schadever goeding te geven. De heer Padt pleit voor uitbetaling van de schadevergoeding. Het zou1 toch zeer de plorabel zijn, wanneer mej. Kerkman de dupe werd. Hierna wordt met 10 tegen 2 stemmen aangenomen een voorstel Zwaan, om van gemeentewege 50 schadevergoeding te geven. Een auto voor een paard. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen een paard van de reiniging te verkoopen. Blijkens de memorie van toe lichting op de begrooting zal er in den loop van het jaar 1927 een „Ford'' vuilniswagen, gekocht móeten worden. Het komt hen echter beter voor een „Chevrolet" wagen aan te schaffen. Zij wenschen daarom mach tiging een dergelijk meik te mogen koopen door bemiddeling van een in Zandvoort wo nenden vertegenwoordiger van automo bielen. Na eenige bespreking goedgekeurd. Parallelklassen. B. en W. maken als hun meening kenbaar dat de raad, toen deze bij de behandeling der reorganisatie va', het L. Onderwijs onder meer een besluit nam tot het instellen van twee parallelklassen, de financieele gevol gen van dit besluit niet overzien heeft. Het Openbaar Lager onderwijs en het U. L. O. zal in dit jaar aan de gemeente ruim 16.500 kosten, terwijl slechts een bedrag van 6C00 op de begrooting van 1920 is ge raamd.. In de parallelklasse voor het tweede jaar in school C zijn 13 leerlingen, in die van het derde jaar 14. Zij meenen, dat zon der het onderwijs te schaden een samenvoe ging van die parallelklassen zeer wel moge lijk is. Het is de bedoeling om te bevor deren dat de gemeente in aanmerking komt voor tijdelijke rijkssubsidie en meenen dat een eventueel verzoek daartoe niet in gun stige overweging zal worden genomen in dien klassen ter sterkte van 13 en 14 kin deren worden in stand gehouden. Zij stel len daarom voor vast te stellen, dat de twee parallelklassen onder een leerkracht worden gesteld. De heer v. d. Bos stelt voor, dat in ge combineerde klassen het aantal leerlingen hel aantal 30 niet mag overtreffen. De heer Padt had gedacht, dat in het on derwijs in Zandvoort nu eens eindelijk rust gekomen was en spr. ziet geen voldoende redenen aanwezig om volgens het voorstel van B. W. te besluiten. Spr. spreekt er zijn verwondering over uil, dat de commissie van toezicht op het L. O. in deze niet gekend ,is. In verband met mogelijke stijging van het leerlingen-aantal acht spr. combinatie niet wenschelijk. Bovendien vindt spr. het uit een combina tie voortvloeiend voordeel voor de gemeepte toch niet groot, zeker n ^t zoo groot, dat men daarom tot combinatie zou moeten overgaan.. Daarom wil spr, de zaak laten zooals ze is. De heer Heintzberger vréagt B. en W. het voorstel terug te nemen. De heer Zwaan onderschrijft volkomen het gesprokene van den heer Padt. Het spijt den heer v. d. Plas dat nu tot combinatie wordt voorgesteld, waar vroe ger de wethouder van Onderwijs zich per tinent tegen combinatie verklaarde. Ook spijt het spr. dat de commissie voor Onder wijs niet gehoord is. Daarom stelt spr. voor, de zaak aan te houden en eerst het advies van het hoofd der betrokken school en van de commissie in te winnen. Aldus wordt besloten. De klerk der bedrijven. In overeenstemming met den directeur der bedrijven hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt voor de vervulling van de functie van klerk der bedrijven: 1. Mej. A. de Groot; 2. K. v. d. Mije, 3. Mej A. Zwemmer. De commissie van bijstand der bedrijven stelde op de voordracht: K. v. d. Mije; van Heiningen en K. Versteege, en was van oor deel, dat geen vrouwelijk, maar mannelijk personeel moest worden aangesteld. Bij eerste stemming worden uitgebracht 6 stemmen op K. v, d. Mije; 4 stemmen op mej. A. de Gróót en 2 stemmen op Ver steege. Bij de tweede stemming worden 11 geldige stemmen uitgebracht, waarvan 6 op K. v. d. Mije. Benoemd is dus de heer K. v. d. Mije. I Retributie-regeling, Gedeputeerde Staten hadden als hun mee ning kenbaar gemaakt, dat de vastgestelde retributieregeling de Koninklijke Goedkeu ring niet zou verkrijgen en dat het daarom beter was, die regeling te maken als de. ge meente Heemstede heeft. B. en W. stéllen den raad voor daarop niet in te gaan, daar de vastgestelde verordening naar hun mee ning niet te bewonderen is voor belangheb benden en de verordening van Heemstede eveneens bezwaren heelt als die van deze gemeente. De heer Padt kan zich er niet mede ver eenigen, dat B. en W. ondanks het aanschrij ven van Gedep. Staten toch hun eigen mee ning blijven vasthouden. Men staart zich nu veel te veel blind op Zandvoort als bad plaats en niet op wat het kan en mag zijn, n.l. Zandvoort als forensenplaats. Door een zoo gunstig mogelijke regeling ten aanzien van retributie lokt men de fo rensen, den middenstand, naar Zandvoort, Daarom dringt spr. er op aan, dat de raad aan B. en W. zal verzoeken te komen met een zoo gunstig mogelijk^ retributierege- iing, waarbij vooral rekening gehouden wordt met den middenstand. Weth. Molenaar verdedigt Miet voorstel van B. en W„ dat, zooals hij mededeelt, samengesteld is in overleg met de finan- tieële commissie. Spr. vindt de huidige retributieregeling in Zandvoort aanmerkelijk beter dan die van Heemstede, vooral wat de on- en minver mogenden betreft. Het voorstel-Padt wordt in stemming ge bracht en aangenomen. B. en W. worden dus uitgenoodigd met een betere retrib'utieregeling te komen. De woningen van „Eendracht maakt Macht." B. en W. stellen den raad voor de huur van de door de woningbouwvereeniging „Eendracht maakt Macht" gebouwde 33 woningen vast te stellen op 5.25 per woning en op 9.25 per week voor het winkelhuis. - Aangenomen, \j Onbewoonbaar. Krachtens het genomen raadsbesluit tot onbewoonbaarverklaring van de perceelen Swaluëstraat 23 en Spoorbuurtstraat 3 en 8, moeten de perceelen 1 Maart a.s. ontruimd rijn. Daar echter geen geschikte woningen te krijgen zijn voor die bewoners, stellen B. en W. den read voor de termijn van ontruiming nog met 6 maanden te verlen gen. Het advies van de Gezondheidscom missie is ongunstig. De heer v. d. Plas vindt het beter, dat de bewoners der krotwoningen worden ge bracht in de woningen, die met steun der gemeente gebouwd ziin, zooals reeds eerder de heer Geers, verzocht. Want de ingezete nen van Zandvoort gaan voor bij anderen, die in de gemeente kome.i. Na bespreking wordt het voorstel aange nomen. Doofstommenonderwijs. Iemand, die een kind op de Doofstom- menscfyaol te Amsterdam geplaatst had, verzocht aan den Raad om eene tegemoet koming in de kosten. B. en W. stellen den raad voor het bedrag der kosten vast te stellen op een bedrag van 400 en een be drag als vergoeding te verleenen gelijk aan een bedrag dat de gemeente zou moeten betalen ingevolge de retributieregeling, als het kind een inrichting van middelbaar onderwijs te Haarlem bezocht. Aangenomen. DE EIGEN WATERLEIDING. B. en W. stellen den raad voor, ongeveer 3500 M2 grond te Bentveld te koopen voor een bedrag van 1250, om daarop het prise d'eau voor de waterleiding te stichten. De heer v. d. Plas verklaart zich tegen het voorstel. Het voorstel van B, en W. wordt aange nomen. Een geruischloos wegdek. Verzocht wordt de van Lennepstraat in Plan Noord te voorzien van een geruisch loos wegdek. De heer Zwaan memoreert, dat voor dezen weg oorspronkelijk steenen gedacht waren ter bedekking. Later is de geruisch- iooze bedekking ter sprake gekomen en nu vindt spr. het eenigszins voorbarig, dat reeds de steenen gekocht waren, voordat B. en W. er toestemming voor hadden ge-- geven. Verder acht spr. de plaats voor het geruischloos wegdek niet geschikt en spr. zou een betere plek, de Haltestraat vinden. De heer Geers vraagt wat het de ge meente moet kosten, als men als renteloos voorschot een bedrag neerlegt voor een weg, die niet productief te maken is. Mag men zulk een bedrag voteeren voor iets, waaraan men geen behoefte heeft? Is het noodig? Goed! Maar laat de proef dail genomen worden in de kom der gemeente. Ook de heer v. d. Plas kant zich tegen het voorstel om het geruischloos wegdek te maken in de van Lennepstraat. Is er één plaats voor de proef aangewezen, dan is het de Haltestraat. Het vrijkomend materiaal kan dan ge bruikt worden voor Pan Noord. De Voorzitter legt vast, dat in ieder ge val binnen zeer korten tijd een proef geno men moet worden. Een Topeka-bedekking is volgens spr. de meest practische. Verder geeft spr. enkele detailpunten van de wijze, waarop de proef in de van Lennepstraat genomen zal moeten worden. Wanneer er toch nieuwe wegen moeten worden aangelegd, is het tijd, om nu eens te beginnen met een ger' ischloos wegdek- Bovendien moet het voordeel voor de ge meente in het oog gehouden worden, want de financieele toestand van Zandvoort is niet rooskleurig, zooals de raad straks ver nemen zal, ais de begrooting van Gedep. Staten terugkomt. Na bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aange nomen met 7 tegen 5 stemmen. Hierna worden de overige agendapunten tot een binnenkort te houden vergadering van den raad aangehouden. Rondvraag. De heer v. d. Bos vraagt, hoe het staat met de wachtgeldregeling voor de ambte naren in dienst der gemeente. De heer Padt vraagt nog eens de airt- dacht voor de nachttele.'oon. De Voorzitter antwoordt dat beide kwes ties de aandacht van B. en W, hebben. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten, Retraite-Vereeniging „St. Paulus". Deze vereeniging voor ongehuwde man nen en jongelingen hield gisteravond haar Jaarvergadering in „Flora." De opkomst was schitterend. De voorzitter opent met den Chr. groet en een woord van welkom. Hij constateert met veel genoegen den groo- ten vooruitgang en bloei der vereeniging in het thans beëindigde boekjaar, waartoe z.i. twee factoren hebben medegewerkt en wel le de algeheele samenwerking der leden met bestuur en 2e de gehouden retraiten, die zoo schitterend slaagden, omdat er de eenvoud, die voert tQt liefde en hartelijkheid werd be oefend. Uit het jaarverslag bleek, dat 53 le den op Retraite zijn geweest en zich thans reeds weder 18 leden hebben opgegeven. Het financieel verslag vermeldde f384.79 aan ontvangsten en f 366.78 aan uitgaven. De bescheiden werden accoord bevonden de penningmeester onder dankzegging ge- déchargeerd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. Weijers herkozen,ter wijl in de vacature W. Gerritsen, die niet meer voer een bestuursfunctie in aanmerking wenschte te komen de heer Th. Bakker werd benoemd. Tot verificateurs werden benoemd de heeren C. Mesman en P.C. Heemskerk. Wat de re traiten voor het huidige boekjaar betreft, zijn voor de Kerstmis-retraite 10 en voor die van 25 Jan, 1928 57 plaatsen bestemd. De vergadering besloot, aan den Weled. Heer P. Klaver een schriftelijke dankbetuiging te zenden voor den belangeloozen steun, welke deze aan de vereeniging verleent. Alle leden, waren gaarne bereid in de vacantie het Semi narie Hageveld te gaan bezichtigen, waartoe bereids toestemming is verkregen en waarbij de Weleerw. Zeerg. Heer Prof. Laurier zich bereid verklaard heeft, de bezoekers rond te leiden. De voorz. wees er op, dat Kap. Mathot van St. Martinus voortaan de Recollectie zal geven en dat deze in de Kerkberichten der Nietiwe Haar], Courant zullen worden gepu bliceerd. Hij verzocht den leden, hieraan wel hun aandacht te schenken. Na de rondvraag sloot de voorz. met een dankwoord voor de groote belangstelling deze prettige vergade ring op de gebruikelijke wijze. Opgedragen. Het bouwen van een Zusterhuis (parochie van St. Joseph) onder Architect Jan Stuijt te Den Haag is heden op gedragen aan de firma Wittebrood te Beem- ster als laagste inschrijver. Zoodra de plannen door de Gemeente zijn goedgekeurd, wordt met het werk begonnen, dat men met 1 Sept. voltooid hoopt te hebben. Schending van vertrouwen. De baas knecht der N. V. A. C. van der Schoot's Bloembollenhandel alhier, heeft zich aan on eerlijkheden schuldig gemaakt in vereeniging met A. Z. E riden zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Rijkshengstenkeuringen. Donderdag werden op het Marktplein te Hoofddorp de rijks-hengstenkeuringen gehouden van bet type tuigpaarden en type trekpaarden. We laten hieronder de volledige uitslagen volgen Tuigpaardhengsten Van dit type waren ingeschreven 12 en opgekomen 11 hengsten afwezig was „Reclame" van de Vereeniging „Ons Belang" te Haarlemmermeer. Goedgekeurd werden „Griedel", vader Friedel, eigenaar D. van Wieringen te Abbe- nes „Holan", vader Colonel, eigenaar Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij „Cae sar", vader Gezello, eigenaar Jb. Eyssen Hzn te Noord-Beemster „Gill", vader Selador", eigenaar A. Buurman-Meeckhof te Haarlemmermeer-Amsterdam „Trés Bien", vader Furore, eigenaar P. W. Kooy te Texel „Geoffrey", vader Rekrut, eige naars H. Meekhof en A. Buurman, Amster dam-Haarlemmermeer „Keurvorst", vader Gerriet, eigenaa^ B. Biesheuvel e. a. „Dru- sus", vader Gambo, eigennaars A. Buurman en H. Meekhof, Haarlemmermeer-Amster dam „Famielo", vader Monocraat, eigenaars Gebr. van Gulpen te Aalsmeer „Emmo", vader „Manteuffel", eigenaar Vereeniging „Ons Belang" te Haarlemmermeer. Goedgekeurd op cornage „Cromwell", vader Erbgraaf, eigenaar Chr. van Wijk te Haarlemmermeer. Trekpaardhengsten Van dit type waren eveneens ingeschreven 12 en opgekomen 11 hengsten afwezig was „Ludi van het Paviljoen" van den heer G. Heenk te Hoofd- doty. Goedgekeurd werden „Edmond d'Hulst", vader Successeur, eigenaar J. F. Haartsen te Halfweg „Ameron", vader Cichorei d' Ossendrecht, eigenaar J.L. van Kasteren te Bovenkerk„Carlos", vader „Rêve d'Or, eigenaar Vereeniging „Hoofddorp" te Haar lemmermeer „Ludwig v h. Paviljoen", vader Indigène II de Wisbecq, eigenaar Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij „Bo livar", vader Avenir de •Bruges, eigenaar Hengstenvereeniging Sloterweg te Haar lemmermeer „Hipperion", vader Oscar, eigenaar Hengstenvereeniging Sloterweg te Haarlemmermeer „Grelon", vader Avenir de l'Ecluse, eigenaar G. den Dekker te Haar lemmermeer „Indigène de Thoricourt", vader Indigène du Fosteau, eigenaar J. van Wieringen te Hoofddorp „Albert", vader Nickel, eigenaar H. F. Bultman te Haa.lem- mermeer „Nico", vader Narseau, eigenaar Vereeniging „Ons Belang" te Haarlemmer meer. Afgekeurd t „Tripon d'Amsterdam va der Tripon d'Elbeek, eigenaar Stadsreini- gingsdienst te Amsterdam. Premiekeuringen voor Hengsten. Na afloop van bovenbedoelde rijkskeuringen had de premiekeuring plaats. De uitslag hier van is als volgt Tuigpaardhengsten Een premie van f 200 verwierven D. van Wieringen te Abbenes met „Griedel" en Amsterdamsche Rijtuig- maatschappij met „Holan" een premie van f 150 B. Biesheuvel e. a. met „Keurvorst" en A. Buurman en H. Meekhof te Haarlem mermeer-Amsterdam met „Drudsus" een premie van f 100 Vereeniging „Ons Be lang" te Haarlemmermeer met „Zwingli", dekhengst, die voor meer dan 1 jaar is goed gekeurd en Vereeniging „Ons Belang" te Haarlemmermeer met „Emmo". Trekpaardhengsten Een premie van f 100 verwierfJ. F. Haartsen te Halfweg met „Edmond d'Hulst" een premie van f 75 Vereeniging „Ons Belang" te Haarlem mermeer met „Nico" en Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij te Amsterdam met „Lud wig v. h. Paviljoen" een premie van f 50 G. den Dekker te Haarlemmermeer met „Grelon". Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij C. Tesselaar, Verbindings weg 17 Bloemendaal, damesceintuur J. C. Traksel, Gen. Bothastraat 67, Schoten, aluminium schotel H. Schotanus, Hendrik Roozenlaan 12, Overveen, postduif; J. Kuné, Brederodeweg 15, Bloemendaal, RozenkransJ. Wigcheft, Noordertuin- dorplaan 6, Overveen, oorbel J. van der 'Linden, Hendrik Roozenlaan 25, Overveen, R. K. Kerkboekje A. van Kempen, Korte Zijlweg 1, Overveen, hockeystok H. Traan- berg, Duinlustweg 2, Overveen, vermoede lijk gouden horloge met doublé ketting J. Bellm, café „Rusthoek", Bloemendaal, acte- tasch met inhoud aan bureau van politie te Ovefveen, een koker, waaarin naalden en haakpennen, heerenhandschoen, kinderarm- bandhorloge en een zweep. Stillen Omgang. Gisteravond heeft de HoogEerw. Deken in de groote zaal van het K. S. A.-gebooiw een lezing met licht beelden gehouden over het H. Sacrament van Mirakel van Amsterdam. De groote zaal was stampvol, toen de voorzitter van het Genootschap van den Stillen Omgang, de heer van Baar met den Christelijken groet opende. Na een welkomstwoord van den voorzit ter begon de Hoog Eerw. Deken de lezing. Met prachtige lichtbeelden behandelde de Hoog Eerw. spr, ee-st de wonderen van Cbrisjus tijdens zijn leven op aarde, ver volgens het wonder van het H Mirakel Sacrament van Amsterdam en zijne veree ring, welke zich spoedig verbreide, om ten slotte de geschiedenis van de H. Stede te vertellen. Met groote aandacht werd de mooie lezing gevolgd en de zang van den heer Joh. Nelissen, den bekenden baritonzanger, die o.a. het Mirakellied zong, werd terecht zeer gewaardeerd, zooals bleek uit het dankbaar applaus. Ook het knapen- en mannenkoor, onder leiding van den heer Trompert, verleende medewe-king en het had een goed deel in het succes van dezen tnooien avond. Met een dankwoord werd de bijeenkomst gesloten. 4 MAART i i i i i t t over zijn stuur kwijt, tengevolge waarvan hij tegen een paal botste van het electrisch bedrijf. De heer de K.. alsmede zijn twee kinderen, die medereden, kwamen er zoo goed als zonder letsel' af. De auto had er meer van geleden, zoodat deze door de fa v. Niel gedeeltelijk ter plaatse moest ge demonteerd worden, waarna deze naar de garage te Hoofddorp gesleept werd. De storm. Deels door den stormwind en verder door de onberijdbaarheid van den weg, kantelde Donderdag op den Vijfhuizer- dijk een vrachtauto, met stroo beladen. Met moeite heeft men er eerst de vracht afge laden, waarna de auto weer overeind gezet werd. Blijkbaar had de wagen niet veel van ziin val geleden, want daarna tuften de eigenaars, de Gebr. S.. er mede ""etf Personalia. Aan den heer N. v. d Ben Jz., alhier, is het certificaat voor machineschrijven volgens Wery's tienvinger- systeem (blindschrijven) uitgereikt HEEMSKERK. Stille Omgang, Maandagavond te half acht houdt het genootschap van den Stillem Omgang een ledenvergadering in de K.S.A., ter bespreking van de a. s. bedevaart. De Zeereerw. Heer Heytveld, pastoor alhier, zal een korte rede houden over het H. Sacrament van Mirakel. Het bestuur verwacht dan ook een zeer groote opkomst. Ongeluk. Terwijl werklieden van de lichtfabrieken gistermidag bezig waren een benzinelamp te repareeren, ontplofte deze. De baas der bedrijven M., en een leer ling-monteur kregen de brandende benzine over hun kleeren, welke vlam vatten. Bij de pogingen om de vlammen te blusschen, hetgeen ten slotte gelukte, kregen beiden zeer ernstige brandwonden op handen en gelaat. Dr. De Graaf verleende spoedig genees kundige hulp. De door de benzine in de werkplaats ontstane brand werd met een bluschapparaat spoedig bedwongen. De baas M. is er ernstig aan toe. Zijn handen zijn verschrikkelijk verbrand. De leerlingmonteur werd ernstig aan het gelaat getroffen, dat geheel met blaren is over dekt. Voor beiden bestaat echter geen levensgevaar. Vtsscherij. Prijsnoteering van 3 Maart. De spannen, welke om de „Noord" ge- vischt hadden, brachten 1015 tal haring, de andere maar enkele tallen haring aan. 6.per tal. De sprotaanvoer was flink, prijs 1per mand; spieringvangst wei nig, prijs van kleine spiering 1.502 van groote spiering 3.per vierling. R.-K. Kiesvereeniging. We brengen onze levers in herinnering dat Vrijdag 11 Maart de jaarvergadering zal worden ge houden in het café Amsterdam. Op die vergadering zal de voorloopige candidaat- stelling voor den gemeenteraad plaats vioden. Camdidaten kunnen nog ingdiend worden mits door 5 leden onderteekend. Aanrijding. Terwijl de heer C. A. de K. met z'n auto in den Spaarndammerpolder reed, geraaktq hij onverwachts de macht De brand aan het Zaagselpad. Over dezen brand meldden we in ons blad van eergisteren. Evenwel bleek achteraf, dat door tegenwoordigheid van geest, door een der buren, een oude man, naast de garage wonend en ziekelijk was. is gered. De oude baas had reeds net bewus'zijn verloren. Buiten gekomen kwam hij spoe dig bij. Ingeval in den nacht deze brand had uitgebroken, had daar zeker een men- schênleven bij betreurd worden. Jubileum. De ass.-opzichter, de heer N. de Vries, hoopt 10 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 laar in dienst trad van de Holl, Spoor Mij. Het zal deze chef zeker niet aan belangstelling op dien dag ontbreken. Inbraak. In de Handelsdagschool is Dinsdagnacht ingebroken. Door verbreking van enkele rui'en verschifte men zich toe gang, waarna de expeditietoebt begon door de ve-schillende lokalen. Lessenaars wer den opengebroken enz., echter wordt niets vermist. Van de daders geen spoor, Burgerlijke Stand. Geboren: Douwe Jacob, z. van Friedrich O.to Werner en Antje de Boer. Marten. z. van Marten Hendricua Wassink en Grietje Woudstra. Dirk, z. van Jacob Bierhaalder en Aal tje Brouwer. Overleden: Jacobus, oud 3 dagen, z. van Pptru9 Plukkel en Alida Bouwman. Eli sabeth de Graéff, oud 73 jaar, echtg. van Hendrik Horsman. 1 Voetbalnieuws. Zondag a.s. za! de reeds eenige dagen vastgestelden wedstrijd West-FrisiaSchoten alhier plaats hebben De Wes'-Frisia-spelers zullen ons naar alle waarschijnlijk wel niet teleur stellen en alles op alles zetten om de eer aan zich zelf te houden. Dit is trouwens wel noodig, willen zij de kans op het kampioen schap behouden. JubOenm. De heer J. J. v. Bogaarden viert zijn zilveren dienstjubileum bij de Ijsfabriek „Nova" van Gebrs. de Vries te IJtnuiden. 2350 M. basaltine banden ten behoeve vaa de Boulevards; tevensa hebben zij besloten tot den aankoop van ongeveer 500.000 straatsteenen ten behoeve van Plan Noord en van den weg naar de Golflinks. .RECEPTIE TEN HOVE. Gisterenavond werd ton Hove de aange kondigde tweede receptie gehouden, op welke in hoofdzaak genooidigd waren gelijke groepen van autoriteiten enz., naar alpha- belische rangschiking van elke groep, als Op de eerste partij, welke Vrijdagavond 25 Februari plaats had. Ook thans bewogen zich ongeveer 450 dames en heeren in de zalean van het Ko ninklijk Paleis. De Koningin-Moeder was ook op dezea tweeden ontvangstavond tegenwoordig. De Koninklijke Militaire Kapel voerden- onder leiding van le luitenant Boer, ver schillende muzieknummers uit. De in eenige zalen aangerichte buffetten waren met tulpen en narcissen vérsierd. De Storm. Vanwege de storm, die gis teren hier het water hoog opwierp, bleven verschillende stoomtrawlers liggen. Toch gingen nog enkele schepen naar zee. Zoo ook de stoomt-awler Peter D. IJM, 94, doch keerde spoedig terug met verlies van zijn scbeepsboot en wat machine-schade. Onge lukken werden niet gerapporteerd. De Groningsche Orkestvereeniging zal in April a.s. een uitvoering geven van de ne gende symbhonie van Beethoven. Als solis ten zullen optreden Louis van Talder, Tom Denys, Mia Peltenbufg en Suze Luger. Bataltidetegels en straatsteenen. Be sloten is. door B. ea W. tot aankoop van Geen polsstokhoogspringen der gymnasten. In het programma der Gymnastiek Fede ratie voor 1928, was aanvankelijk opge nomen een nummer polsstok-hoogspringen, waarbij naar gelang van de .hoogte meer of minder punten voor goeden stijl werden toegekend. Het bestuur van de Internationale Athletiek Federatie heeft daarop tegen dit nummer geprotesteerd bij de l. O. C. en het Uitvoerend Comité van dit lichaam heelt zich met dit protest vereenigd. Naar wij vernemen, is genoemd nummer thans door de Gymnastiek Federatie tilt het Olympisch program geschrapt. Amsterdam, 4 Maart. De lijsten met voor loopige opgaven omtrent de deelnemende landen blijven geregeld bij de afdeeling Huisvesting van het Comité 1928 inkomen Zoo kan thans worden gemeld, dat Joego slavië van plan is uit te komen met 6 wor stelaars, 8 boksers en 2 a 3 officials. De negerrepubliek Haïti zou in het ge heel met 20 man aan de Spelen deelnemen, doch verstrekte nog geen nadere opgave, hoe die over de verschillende takken va» sport verdeeld zouden zijn. Zuid-Alrika zal zeker vertegenwoordi gers 2enden, doch wist ook nog niet op tc geven hoeveel. Wel blijkt uit een brief van het Zuid-Afrikaansch Olympisch Comité, dat men zich bijzonder veel voorstelt van de verrichtingen van den zwaargewicht bokser Mc. Corkindale, in welk verband' er aan herinnerd wérd; dat Zuid-Afrika met met boksen tót dusver reeds twëe Olympi sche .titels" heeft behaald. Ook voor athle tiek en wielrennen zou in ieder geval wor den ingeschreven. De huisvesting der deelnemers, De Amsterdamsche wethouder voor het onderwijs, de heer Ed. Polak, heeft zijne volledige medewerking toegezegd voor net geval het noodig mocht blijken, deelnemers in scholen onderdak te verschaffen. De af deeling Huisvesting gaat thans na, hoe do scholen in dat geval het best kunnen wor den ingericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. In stituut te De Bildt. Naar waarnemingen ver richt in den morgen van 4 Maart 1927. Hoogste' Barometerstand 764.6 ra.M. te Zurich. Laagsrte Barometerstand 734.4 m.M- te Blackford. Verwachting: krachtige tot stormacbHgen Z, tot Z.W., later verder ruimende wiqd, meest zwaar bewolkt, of betrokken, regen buien, weinig verandering in temperatuur. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat van 7 MAART 1927 tot en met 5 APRIL 1927, ter Provinciale Griffie van Noord-Holland op alle werkdagen, des voormiddag» van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, doch des Zaterdag* alleen des voormiddags van 10 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage zal lig gen een aanvrage (met nadere ge gevens) van de te RIJSWIJK, om vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst in de zomermaanden, en dat ieder be. langhebbenüe gedurende genoemden termijn schriftelijk en op 15 MAART 1927, des voormiddags te 11 uur ter Provinciale Griffie bij een Commissie uit bun College, welke daartoe In het openbaar zitting zal houden, monde ling bezwaren tegen deze aanvrage kau inbrengen. 286 Haarlem, 2 Maart 1927. Gedeput. Staten voornoemd. A. ROËLL, Voorzittep V MEINESZ; Grilfies,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2