Verkeersongevallen. De Grenswijziging. Berichten uit den vorigen oplage Verknopingen. VOOR DEN POLITIERECHTER. ATHLETIEK. Het bouwen van paviljoens voor krankzinnigen. KOFFIE THEE Coop. HaarlemscKe Groenten- en Bloembollenveiling. Algemeene volksverhuizing? De Jaarvergadering der H.A.V. Haarlem. R.K. Waschindustriëelen. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 59.28 PARIJS 9.79 BRUSSEL,, 34.76 WEEN EN 35.20 LONDEN !2.13i/8 STOCKHOLM 66.80 KOPENHAGEN 66.60 OSLO ait 64.94 BAZEL 48.11 Va NEW-YORK 2.50 V ia ROME 11.05 PRAAG r 7.45 WARSCHAU 27.— DAMMEN. INGEZONDEN. Mr. P, van Heynsbergen herdacht, Schip uitgebrand. Verdronken? De vergadering van den Raad. De situatie te Hankau. TWEE INBREKERS GEARRESTEERD. De Leidsche politie heeft te Leiden den 28-iarigen J. S. en den 24-jarigen B. B., beide wonende le Haarlem, aangehouden, verdacht van inbraak. Zij hielden zich op verdachte wijze op nabij den Rijnsburgerweg. De politie vond bij fouilleering op hen een hoeveelheid groene zeep en een schilders mes. Zij werden in bewaring gesteld tot ge bleken is of zij al of niet schuldig zijn aan de inbraak in de Mariënpoelstraat. Zij beweerden dat zij op weg waren om sintels te zoeken. DAHLIA-TENTOONSTELLING. In de zalen van het Gem. Concertgebouw wordt van 7 tot 11 September a.s. een groote dahlia-tentoonstelling gehouden op initiatief van de Ned. Dahlia-vereenigng en de afd. Haarlem van de .Mij. voor Tuinkunde. Er is reeds veel deelneming toegezegd, zoo dat de tentoonstelling tweemaal zoo groot zal worden als die, welke eenige jaren ge leden hier werd gehouden. H&a is thans bezig met de vorming \-an een waarborg fonds. Uitslag der verkooping van 7 Maart 1027. in het Algemeen Verkooplokaal. Ten overstaan van Notarissen BERTLEMG EN WOLZAK. No.l. Het Heerenhuis met erf, voor- en ach tertuin aan de Zandvoortschelaaan te Zaï d- voort Nó. 177c., groot 3.84 Are. Opgehouden. Ten overstaan van Notaris VAN NIEKERX. No. 2. Een Villa met tuia en schuur aan den Zijlweg te Overveen, gemerkt 82A, gr. ongeveer 9 Aren. No. 3. Een villa met tuin, aan, den Zijlweg te Overveen, gemerkt 82, ter grootte van ongeveer 6 Aren 80 Centiaren, in combina tie 38.0CO. Klein Schiphorst. Ten overstaan van Notaris D. M. KLIJZING. No. 4. Het Huis met erf en tuin a. d. Soenda- straat No. 48, hoek Sumatrastraat te Scho ten, groot 1.04 Are, 5555. Post ma en Van Nieuwenhoven. Ten overstaan van Notarissen N. J. HOEF- LAKE te Haarlem en D. J. GRAAFF te Amsterdam, No. 5. Een Villa met erf en tuin te Heem stede op Oud Bosch en Hoven, aan de Joh. de Wittlaan, groot 12 Are 85 C.A., 16290. J D. Moks. Ten overstaan van Not. N. J. HOEFLAKE. No, 6, Een Huis, get. 18, erf en tuin te Schoten, aan de Oosterstraat, gr. 1 A. 11 cA. Opgehouden. Ten overstaan van Notarissen Mr. M. SLINGENBERG en J. v. MUNSTER v HEUVEN- No. 7. Een Huis met erf en tuin te Schoten aan de Dr. Leydsstraat 76, groot 1 Are. 4100. J. In 't Hout. HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. In het Bloemendaalsche Bosch, gelegen tusschen Koepel'aan en Zomerzorgerlaan, is een groot aantal zieke en onooglijke hoo rnen geveld. Deze uitgeworpenen worden vervangen door jonge en krachtige hoornen, die aanvankelijk in lommerrijkdom voor hun voorgangers wel moe'.en onder doen, maar op den duur het bosch zeer zeker zullen verfraaien. AANBESTEDING. Bij otiderhandsche aanbesteding fs opge dragen aan P. v. Geldorp, aannemer te Haariemmcrliede, het bouwen van 2 nieuwe en verbouwen van een winkelhuis te Heem stede onder leiding van architect A. Mool- dijk, als laags'ie inschrijver, NOORD-KOLLANDSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. Overzicht vervoeropbrengstsn gedurende Februari 1927—1926. Op de lijn LeidenHeemstede is in 1927 ontvangen 7434in 1926 14942 op de lijn Aros erdamZandvoort in 1927 106.356.in 1926 103.681; en op de stadslijnen Haarlem in 1927 61.874,en in 1926 60.762— Diefstal. In April van het vorig jaar werd de 22-ja- rige W. v. L. wegens diefstal door den po litierechter veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Zij was tegen het vonnis in verzet gekomen, omdat zij wegens ziek te de zitting niet had kunnen bijwonen. Maandag werd de zaak opnieuw behandeld. Zij had als dienstbode een aantal kleeding- stukken ontvreemd, en later in een anderen dienst een gouden dameshorloge. Verdachte bekende beide diefstallen. Daar de getuigen in de zaak van de kleedingstukken niet ver schenen was, werd verdachte hiervan vrij gesproken. Voor den anderen diefstal vroeg de Officier van Justitie vernietiging van het gewezen vonnis, en wegens de ziekelijke omstandigheden van verdachte, veroordee ling tot gevangenisstraf van 2 maanden. De politierechter veroordeelde haar conform den eisch. Na een hartige vermaning liet mr. Haga haar gaan. DE ESTAFETTE „DWARS DOOR DEN HAAG" op ZATERDAG 14 MEI A.S. In 1924 stelde de Redactie van „De Sport" een wisselbeker beschikbaar voor een estafette „Dwars door den Haag." 't Was de bedoeling van de leiders van het officieele orgaan der K. N. A. U. bij de massa propaganda te maken voor de ath- letiek en dit wel ir, het vóórseizoen, als de speciale training der athleten nog niet is aangevangen. Dank zij de allerwegen on dervonden medewerking, van autoriteiten, politie, particulieren, tal van firma's, pad vinders enz. en niet het minst van de ver- eenigingen (athleten, turners, militairen, politie, enz.) is bovengenoemde estafette on danks de navolging in tal van plaatsen (waarom Haarlem nog niet?) h e t evenement in het vóórseizoen geworden, dat volkomen aan 'zijn bedoeling beantwoordt. Waren er in 1924 en 1925 in de organisatie wel ver beteringen aan te brengen (beide jaren werd het Haagsche V. en L. de gelukkige win naar), 1926 kenmerkte zich door een smet- telooze organisatie. Dat een booze hond een aanval deed op den Haarlem-crack Rinus v. d. Berge (hij moet wel bijzonder aan trekkelijke beenen hebben!) waardoor deze blootsvoets verder hinkte en dc A. V. A. C.- er van Aanholt struikelde, is niet te voor komen. Toen was het Amsterdamsche A. V. 1923 de winnaar met Haarlem als 2e ach ter zich. Haarlem zal dit jaar een nog ernstiger poging wagen ook dezen beker mede te ne men binnen onze veste. Gemakkelijk zal dit niet vallen. Het aantal loopers. en de te loopen afstanden zijn groot (10 man, die resp. 1100 M., 400 M., 500 M., 600 M., 900 M-, 1400 M. 1600 M. 400 M„ 400 M. en 200'M. moetan afleggen). Zeker is dat dit jaar de Haarlemsche pleeg weer aan kracht gewonnen heelt, maar dit is ook het geval met de Amsterdamaiers. Haganaars en Rot terdam Daarbij zijn, bij Kreigsmans trai ning, verrassingen geenszins buitengesloten Met dat al zitn vij den 14en Mei met spanning' tegemoet. Men zegt, dat de Haar lemsche Folltie, die eei; aardigeu ploeg op de been kan brengen bij ernstige training deelname overweegt en de Haagsche Bob by's strijd wil geven. Men zegde In Jen Haag voor 1927 zelfs internationale deelname toe. Gisterochtend te 11 uur weed in de Uit spanning „De Oude Geleerde Man", te Ben- nebroek, namens het Centraal Bestuur van de Ver. tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Nederland, ten behoeve vah de Stichting „Vogelenzang", te Bennebroek, aanbesteed het bouwen van twee Paviljoens elk voor 60 onrustigen en van de woning voor den geneesheer-directeur. Er waren, 37 inschrijvingsbiljetten inge komen, terwijl voor de volgende bedragen werd ingeschreven: M. Bakkeren, te Princenhage 272.000 H. Seegers, te Nijmegen275.100 D. P. Rings, te Santpoort 253.000 Venhoven Evers, te Heemstede 237.478 D. J. van Buur en, te Bloemendaal 241.041 Gebr. v. d. Putten, te Heemstede^ 253000 N.V. Beton, Terrazzo en Mamoriet Maatschappij, te Gouda 241.907 G. Metselaar Z Zoon, te Haarlem 265,000 N.V. Willem Geels Aannemersbedrijf te Utrecht 263.000 J. de Vries, te Bilthoven 255.784 A. J. Peters, te Nijmegen 279.888 N.V. „Nederland", te Nijmegen 256.975 Aannemers Mij. v.h. IJland Borst, te Amsterdam 262.900 W. Tliunnissen v. Sambeek, te Heemstede 258.975 N.V, „Erica" Aannemersbedrijf v.h. „De Vrede", te Noordwijk 267.200 C. G. en J. Broertjes, te Heem stede, Hoorn en Bloemendaal 249.200 G. J> Broertjes, te Heemstede en Bloemendaal 249.190 G. Mosselman Co., te Aalsmeer 257.784 Biesheuvel, te Rijk 261.162 G. B van Hoek, te Delft 252,493 Z. Gelens te Den Haag 249.9C0 C. Boel, te Voorburg 245.390 V. Braun en Zoon, te Beverwijk 257.C00 v. Wageningen en Rietveld's Bouwbureau te Bentveld 280.000 L. Kooien en Zoon, te Den Haag „242.875 N.V. Aannemers Mij. v.h, C. J. M. Kóchen, te Tilburg „267.900 L. Raaijmakers, te Wouw 262.500 Keppel te Apeldoorn 253.800 N.V. „Holland-Zeeland", 's-Haga 245.750 S. Strijk, te Rijpwetering 237.880 R. Bloem en Fekken, Loosduinen 288.996 G. Gesman en C. Zoetemeijer, te Alphen a.d. Rijn 277.900 Gesman en Turkenburg te Alphen a. d. Rijn 276.950 274.500 365.000 260.400 274.274. fa. Gebr. A. en J, den Ouden, te Alphen a. d. Rijn H. de Vis, te Nieuw Vennep Joh. Kraaij, te Haarlem Vergunst en Daudy, te Lisse De uitslag zal, na nader onderzoek later worden medegedeeld, Dezer dagen hield bovengenoemde ver eeniging haar Algemeene Jaarvergadering in haar eigen gebouw „Bloemhof". De op komst was buitengewoon goed. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter, de heer J.J. Kuiper, de overleden leden, welke waar- deerende woorden door de vergadering staande werden aangehoord. Voorts schetste hij in het kort den toestand der vereeniging in het afgeloopen jaar. Notulen werden niet voorgelezen, wijl dit reeds aan h.et einde der laatst gehouden ledenvergadering was ge-1 schied. Uit het accountantsrapport, daarna door den secretaris, den heer G.J. Roozen, voorgelezen, spreekt een optimistische toon. Aan de hand van de cijfers toont het aan, dat thans de toestand,'waarnaar reeds jaren is gestreefd, bereikt is, 'n.l. dat heden gezegd kan worden, dat het bedrijf zichzelf finan ciert en het noemt dit feit een succes. Aan het jaarverslag van den directeur, den heer M. Angevaare, ontleenen wij het volgende Per 31 December 1926 telde de vereeni ging 156 leden. In het afgeloopen jaar wer den gehouden 24 bestuurs- en 4 ledenver gaderingen. Het aantal veilingen en de res pectievelijke omzetten bedroegen in 1926 15 Aardbeienveilingen met een omzet van 14.573.65, dit is 38.503.35 lager dan in 1925. 145 Groentenveilingen met een omzet van 222.077.92, dit is ƒ30.484.76 lager dan in 1925. 65 Bloembollenveilingen (groen en droog) met een omzet van 1.74 .334.70, dit is ƒ137.214.20 hooger dan in 1925. Als merkwaardigheid werd hierbij aange haald het feit, dat de omzet van bloembollen in de maand Juli 1926 plm. f 200.000.— Voerderbaken naar den aankoop van de Baanlaan, (Dit is een bestaande weg, liggende dwars over het aangekochte terrein, bestemd voor het nieuw te stichten gebouw) en vroeg naar de juistheid van het hem ter oore geko men gerucht, n.l. dat deze Baanlaan, die voor dé gemeente Haarlem absoluut geen nut of waarde heeft, gekocht zou zijn of moet worden voor den prijs van f 20 per vier kante meter. De directeur antwoordde, dat, wanneer de vereeniging deze laan niet koopt, het nieuwe terrein voor haar niet die waarde zou hebben en aldus eiken door de gemeente Haarlem gevraagden prijs heeft te accep teeren. De heer W. Roozen vraagt, of de te resti- tüeeren 1 geldt, zoowel voor dé groenten als voor de bloembollen, welke vraag beves tigd wordt beantwoord. Waar de drukvorm der bloembollencata- logie veel aan overzichtelijkheid te wenschen overlaat, verzoekt de heer Jos. Braam, om in 't vervolg de catalogi iets ruimer te be drukken, opdat daardoor verkregen worde, dat men gemakkelijker een bepaalde prin cipaal uit de lange reeks zal kunnen opzoe ken. De directeur deed toezegging, met dezen wensch beslist rekening te houden. Teneinde eenige hem ter oore gekomen verzinsels voorgoed uit den weg te ruimen, verzoekt de heer P. Beeren, omtrent deze verzinsels, van het bestuur eenige inlich tingen, die, blijkens het daverend applaus der aanwezigen, tot volle tevredenheid der vergadering door den directeur worden gegeven. Hierna sluit de voorzitter met een dank woord aan de aanwezigen voor de zakelijke en humane discussie's deze zich door zake- lager was dan in Juli 1925, doch dat dit injlijkheid kenmerkende vergadering, ruime mate werd opgelost in de maand; Uit'verschillende gemeenten, welke bij de grenswijziging van Haaiiem betrokken zijn. en wel met name uit Heemstede en Bloe mendaal, bereiken ons berichten, dat bewo ners van de te annexeeren gebieden zich opmaken tot een algemeene volksverhui zing. Bii de woningbouwburaaux te Bloe mendaal komen de laatste dagen buitenge woon veel aanvragen binnen om woningen in het vrijgebleven gedeelte van Overveen en Bloemendaal. Deze aanvragen worden ge daan door gezirnen uit het te anne'xeeren gedeelte van Overveen en Heemstede. De heer Honing uit Heemslede bijv. heeit villa „Natuur" op den Telterodeweg te Over veen aangekocht. In Heemstede is het aantal aanvragen nog grooter. Naar men ons mededeelt, is de on stemming over de annexatie daar zoo groot, dat niemand van de gegoede bewo ners in het annexeeren gebied daar wil blijven wonen. Wij hebben ons dienaangaande gewend tot het makelaarsbureau van den heer C L. Kwak, te Heemstede, die ons verscha lende inlich'ingen verstrekte. Hij deelde ons mede, dat de meest gegoeden in het te annexeeren gebied met ingang van 1 Mei, den datum der in werking tre ding van de grenswijziging, zul'en gaan ver huizen. Er zijn wel enkelen, die voorloopig blijven wonen en dan een jaar wel belas ting aan Haarlem willen betalen, maar ge durende dat jaar dan elders een nieuw huis la'en bouwen, om zich daar dan later te vestigen. De heer Kwak noemde enkele namen van families, die gaan verhuizen, o.m. baron Van Hardenbroek. Albert Heyn, R. de Favauge, Kaars Sijpesteijn, Michelsen, v. Konijnenburg, Lefebvre, e.a. „Het^ zijn er te veel, om allemaal op te noemsn aldus de heer Kwak, die ons verder vertelde, dat, na dat het wetsontwerp in zake de grenswij ziging door de Tweede Kamer was aange nomen, hem een groot aantal opdrachten bereikt had, perceelen te verkoopen. Alleen uit Bosch-en-Vaart-kwartier hadden hem de laatste weken 32 aanvragen tot verkoo ping bereikt. Die allen gaan öf verderop in Heemstede wonen, öf trekken naar elders, behalve dan naar Haarlem, t Uit dit groot aantal aanvragen conclu deerde de heer Kwak, die echter op-en-top Hcpmstedenaar en dus tegen annexatie is, dat Haarlem een strop krijgt aan de annexa tie, „want u kunt er op rekenen,1 aldus merkte hij op, „dat de leegkomende per ceelen niet meer verhuurd zullen worden." De heer Kwak zeide verder nog, dat de ontstemming in Heemstede zelfs zoo groot is, dat de meer-gegoeden onderling besloten hebben, niets meer in Haarlem te koopen. Men haalt zijn artikelen in Heemstede en verder in Amsterdam. De meest logische opmerking van den heer Kwak was wel die omtrent de waarde daling der perceelen. Want inderdaad, als er zoo a verkooping in massa komt, daalt de waarde der perceelen natuurlijk ontzettend. Als men zijn perceel voor een appel en een ei krijgt wel, is zoo n algemeene volksver huizing daartoe wel het geschiktste middel. Ondanks dc sombere voorspellingen van den he,er Kwak, loopt die verhuizing echter misschien toch zoo'n vaart niet, want dengenen, die 't voo-loopig onder Haarlem s bestuur wilen wagen, en dat zullen er wel- j licht meer zijn dan men denkt, zal het wonen in Haarlem misschien nog wel mee vallen en dan blijven zij wel rustig, waar zij zijn, Augustus, wijl het omzetcijfer in deze maand, in vergelijking met 1925 plm. ƒ300.000. hooger was. Aan provisie en andere baten werden ontvangen 127.599,12%. Aan kosten werd betaald 76.049,47%. Zoodat een bruto winst werd behaald van ƒ51.549, 65. Aan de vergadering zou de beslissing- worden voorgelegd, dit bedrag als volgt aan te wenden Afschrijving op Emballage ƒ11.854.18; afschrijving op Alg. Debiteuren 8.904.99 afschrijving op vaste goederen ƒ4.100. afschrij ving op Inventaris Bloemhof 3.000 Reserve Nieuwbouw Kleine Houtweg 15.000.uitkeering leden in den vorm van „Bewijs van Aandeel" in het fonds tot versterking van het aandeelenkapitaal ƒ8.690,48 Naar aanleiding van bovenstaande cijfers werd opgemerkt, dat het als een gelukkig verschijnsel mag beschouwd worden en het zoozeer de soliditeit der vereeniging typeert, dat voor het eerst, na ruime afschrij vingen, een winst gemaakt is, die wettigt, om aan de leden 1% provisie te restitueeren in den vorm van bewijzen van aandeel. In verband met de komende groote uitgaven en teneinde de financieele positig der-vereeni- ging immer meer te versterken, wordt gead viseerd, deze uitkeering in bovenbedoelden vorm en niet in contanten te doen. Tevens meende het bestuur 15.000.te moeten reserveeren voor het nieuw te stichten vei- lingsgebouw, omdat aan de stichting van een dergelijk gebouw ongetwijfeld z.g. tegen vallers verbonden zijn en mede omdat de inrichting, w.o. ook meubilair, groote kosten zal «ragen; Bij het nagaan der balans werd voorai de nadruk' gelegd op het verheugende feit,1 dat de boekwaarde van vaste goederen en inventaris is teruggebracht tot de absolute liquidatie-waarde. Uit de algemeene be schouwingen van het jaarverslag mérken wij nog op, dat de uitkomsten voor den groenten- kweeker in het afgeloopen jaar zeer slecht zijn geweest. Was er in het voorjaar van 1926 eenige reden tot optimisme, althans wat betreft de producten als spinazie en salade, dit werd onmiddellijk den kop ingedrukt door de bijna onver koopbaarheid der diverse boonensoorten, de levensader van vrijwel alle tuinders uit den omtrek, die gedurende de massa-aanvoer het plu kloon nog niet konden opbrengen, terwijl verder het geheele jaar de opbrengst ook van andere groenten niet loonend kon worden genoemd. Evenzoo verging het de aardbeientelers, die naast 'een mislukten oogst, slechts een prijs konden bedingen, onvoldoende om daarvan het arbeidsloon te bekostigen. Het beste bewijs van een en ander is wel de lagere omzet cijfers der groenten en aardbëiertvëilingen. Over het verloop der diverse veilingen valt weinig op te ^merken, aldus het verslag. Kleine verschi len werden steeds bij minne lijke schikking opgelost, terwijl, ernstige kwesties zich niet voordeden. In het alge meen verliepen de veilingen vlot en zonder storing. Uit het bovenstaande werd de con clusie getrokken dat de Ccöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling W. A. haar bestaansrecht heeft bewezen. Met een beroep op alle aanwezigen, om hun ver trouwen en sympathie voor de vereeniging en de niet genoeg te prijzen eensgezindheid, te bestendigen, met een dankwoord aan allen, die, ieder in zijn kwaliteit, hebben medegewerkt aan het behaalde resultaat en met de- beste wenschen voor 1927 sluit de directeur zijn jaarverslag. Hierna worden de Balans en Verlies- en Winstrekening, overeenkomstig hét be stuursvoorstel goedgekeurd en vastgesteld. Het voorstel, om de begrooting 1927 op dezelfde basis als in 1926 vast te stellen, wordt zonder stemming goedgekeurd. Als accountant voor het jaar 1927 wordt herbenoemd de heer H. J. Lasschuit uit Haarlem. Aan de orde komt thans punt 5 der agenda, n.l. vergoeding Dagelij ksch Bestuur. Nadat het D. B. zich verwijderd heeft, neemt, bij ongesteldheid van den 2den Voorzitter, de heer P. Tijssen, het presidium waar; die na eenig overleg met de overige bestuursleden de vergadering voorstelt, deze vergoeding overeenkomstig het vorige jaar toe te staan. De vergadering bleek echter een andere meening toegedaan, zoodat op voorstel van een der leden, onder luid applaus werd goed gekeurd om de vergoeding voor het D, B. met 50 'te verhoogen. Bij punt 7 wordt aan de orde gesteld de verkiezing van den voorzitter, wegens perio diek aftreden van den heer J. J. Kuiper. Reeds dadelijk gingen stemmen uit de ver gadering op, om den voorzitter bij acclamatie te herkiezen, Ofschoon zeer gevoelig voor blijk van vertrouwen, kan de voozitter een dergelijke wijze van verkiezen niet goed keuren en achtte het juister, dat ieder zich individueel zou uitspreken, waarna op ver- Zoek van een lid tot stemming werd over gegaan. Het resultaat dezer stemming was, dat de heer J. Kuiper met 112 van de 124 Stemmen als voorzitter werd herkozep. De heeren Jac. Koomen en Th. van. der Vlugt, werden als bestuurslid herkozen,, resp, met 111 em 105 stejiirhen, de overige stemmen wmea én blanco én verdeeld over andere personen. Bij Tot slot had wederom de traditioneele verloting plaats. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Hoe meer het einde nadert, hoe feller wordt de strijd en ziet men de meeste ver rassingen. De clubs Richten en Rollen; S.S.S.; 't Spaarne en de Volharding, zijn daardoor hooger op gegaan doch a.s. Zondag (de laatste ommegang) zal worden beslist wien het clubkampioenschap zal behalen. De stand was 6 Maart als volgt Afdeeling A De Volharding I 1006; de Eendracht I 983; S S.S. I 974; 't Spaarne I 968; H.V.K. I 960; Richten en Rollen I 959; de Leeuwerik I 942; de Prins I 919; de Gr Vauxhal I 905; T.O.P. I 902; L.U.M.G. 899; de Damiaten I 878; 3 x 3 is ook 9 861; Daar rolt ie 854; Houdt plank 851; P.O.P. 798; O.D.O. 748; Haarlem I nog niet geheel afgeworpen. Afdeeling B De Eendracht II 965; H.V.K. II 956; de Gr. Vauxhal II 899; Richten en Rollen II 890; de Leeuwerik II 869; S.S.S. II 855; de Volharding II 853; de Prins II 828; 't Spaarne ÏI 817; T.O.P. II 809; de Damiaten II 797; 3 x 3 is ook 9 C93; Haarlem II nog niet geheel afgeworpen. Koppelwedstrijd A. H. Loomans—E. Stoeken 50—462 x 45; N. v. OrdenH. Frantzen 474543; G. HeijdendaalM. H. Sliggers 473 X 43; Jos. v. Eisen—J. C. W. de Paus 47—43—41; W. Kuyk—L. J. Leen 47; H. DenkersG. Schouten 464441; Mevr. Schouten— .Mevr, Oomsteq 46; S. NocM. de Vries (45—4342; A. v. EijkJ. Heijmans 4543. Parenwedstrijd B. Mevr. Noë en de heer Noë 48—42; Mej. A. Groenewegen en de heer Ed. Kimman 4645; Mevr. v. Orden en de heer I. C. W. de Paus 3x45—43; Mej. W. Groene wegen en de heer H. Schouten 454442; Mevr. de Bruin en de heer G. Schouten 4342;2x41; Mevr. Heijdendaal en de heer J. A. v. Kessel 43424140; Mej. Donker en de heer W. Kuyk 432 x38. Vrije baan Dames C. Mej. W. Groenewegen 4134; Mevr. v. Orden 39—38—32; Mevr. Raadsveldt 39—29; Mevr. de Bruin 2 x 38—2 x 37; Mevr. Schou ten 38—37—2x36; Mevr. Leen 38—36; Mevr. Heijdendaal 37—35—34; Mevr. Oom stee 3734; Mevr. Noë 3728. Vrije baan Hamb. telling. Baan D. H. Frantzen 120—110; L. Giebels 2x114- 110; Joz. v. Eisen 2x114—104; N. P. Vis ser 110—108; L. J. Leen 110—90; H. Ver del 110; A. Meulenbruggen 10865; M. de Vries 108—75; H. Lomans 106—98; E. Stoeken 10694. Vrije baan ge. telling. Baan E. W. Lubbers 44—41; N. v. Orden 42—39; P. Reitsma 42—39; L. Vissers 41—39; H. Lomans 4138; G. Schouten 4136; W. Kuyk 4135; Michielsen 41; E. Stoeken 403936; H. Frantzen 4039. Zondag 13 Maart de laatste dag van den wedstrijd. Geslipt. Maandagavond half zes reed de heer G. Z. per fiets van de Zanderij in de Zilk naar Vogelenzang. Op de Margarethalaan slipte hij en kwam met zijn hoofd op den beton weg. Met een gapende wonde bleef hij be wusteloos liggen; Een passeerende auto mobilist waarschuwde dr. v. Aalst, die de wonde verbond. Per auto van den heer G. werd de man vervolgens naar Zandvoort vervoerd. DE DOBBELSTEENEN. De politiepost van de Groote Houtbrug is, in verband met de voorgenomen afbraak van de Dobbelsteenen, verplaatst naar een woning van het Proveniershuis, gelegen naast de Poort aan de Gr. Houtstraat. Het nieuwe pand is genummerd 144E.E. Giste ren heeft de verhuizing plaats gehad. De nieuwe post is belangrijk ruimer en geriefelijker, dan de vroegere en betee- kent een groote verbetering. DE 18e VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Herdenking te Haarlem. Het bestuur der Vereeniging Koninginne dag alhier, heeft besloten den 18den ver jaardag van Prinses Juliana ook in Haar lem niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan. Het is evenwel geenszins de be doeling. groote feestelijkheden te oranisee- ren. Behalve bespêling van het carillon, wor den enkele openbare concerten voorbereid. Reeds heeft de Muziekvereeniging „Harmo nie Crescendo" zich belangeloos'bêreid verklaard een concert te geven op de Gr. Markt. Nadere mededeejingenkunnen nog niet worden gegeven. De kinderbond „Prin ses Juliana" geeftdién dag haar gebral- kelijken kinderfeest in.het Amsterdamsche wartier met opto-cht der kinderen van BEEN GEBROKEN. Maandagmorgen omstreeks half 10 fietste de 14-jarige G. B. uit de Velsers raat naar de Kleverlaan. Hij lette niet op het ver keer, zoodat hij de auto niet zag, die ih de rich ing van de Engclszstraat reed. De jon gen kwam er onder en werd ernstig ver wond, Nadat een lid van O. D. de eerste hulp had verleend, werd de jongen naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, waar geconstateerd werd, dat de jongen zijn lin kerbeen en vermoedelijk zijn sleutelbeen had gebroken. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST, AFD. HAARLEM. Aan de Muziekschool van de Maat schappij tot Bevordering der toonkunst te Haarlem, is tot leeraar ia het clarinetspel benoemd, de heer Marinus Adam. HOOG BEZOEK. Maandag bracht de Minister van Kolo niën de heer Koningsbergere een bezoek aan de drukkerij van de firrrra Joh. Enschedé en Zonen, met eenige heeren vaa zijn departement. Het gezelschap werd bij de bezichtiging van de verschillende afd. door de firmanten rondgeleid. EEN NIEUWE R.K. MEISJESSCHOOL TE SCHOTEN. Zooals bekend, bestaan er in de parochie van de H Liduina te Schoten plannen om een R.K. Meisjesschool met Zusterklooster te bouwen. Verschillende verzoeken en adressen hieromtrent zijn reeds aan den Gemeenteraad gericht. De plannen hebben echter nog geen vasten vorm aangenomen. Aanvankelijk wilde de Z.Eerv. heer Pas toor P. v. d. Pavoordt voor deze school Zusters vragen, d'e nog niet in het bisdom gevestigd zijn; dit stuit echter op groote moeilijkheden. Een besluit hieromtrent is nog niet genomen, Om in de dringende noodzakelijkheid van een meisjesschool eenigszins te voorzien, zullen op het binnenplein der St. Canisius-' school in de Timorsïraat ncodklassen voor meisjes gebouwd worden. Een desbetref fend verzoek is aan den gemeenteraad ge richt. Op Zaterdag 9 April a.s. houdt de Haar lemsche Athletiekvereeniging „Haarlem" haar Jaarvergadering, waarschijnlijk in Lion d'Or, Kruisweg. Met veel belangstelling zien wij het Jaarverslag van den secretaris tege moet, dat als gewoonlijk wel weer buitenge woon verzorgd zal zijn en ons op overzich telijke wijze een juist inzicht zal geven in wat de H.A.V,, die dit jaar voor de 3e maal in successie het clubkampioenschap van Ne derland behaalde, presteerde. Besproken zal o.a worden de Haarlem deelname aan de Estafette „Dwars door den Haag" op Zaterdag 14 Mei en den steden- wedstrijd AmsterdamHaarlem op Hemel vaartsdag. Het Haarlem-Bestuur had het gelukkige denkbeeld, onzen crack Ad Paulen te ver zoeken een causerie te houden over z'n laatsten toer door Amerika en daarbij dan speciale aandacht te schenken aan de Ame- rikaansche toestanden wat betreft Indoor- training, baaninrichting, wedstrijdorganisatie, schoolathletiek, voorbereiding voor 1928, enz. Wij twijfelen niet, of tal van belangstel lenden ook buiten Haarlem zullen gaarne van deze gelegenheid gebruik maken, kennis te nemen van de Arnerikaansche toestanden. R. K, BAKKERSGEZELLENBOND. In hel gebouw St.Bavo vindt Donder dag 17 Maart, des avonds om 8 uur, de stui- tingsavond plaats van den vakcursus, geor ganiseerd door de R, K,- en Christelijke Bakkersgezellenbonden. 5 Maart hield de R. K. Nat. Vakbond van Waschindustriëelen eene algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. Groos uit Gouda, besprak in de openingsrede de ge voerde actie in de afgeloopen jaren. In het bijzonder memoreerde hij den Chemisch Technischen Raad, welk instituut onder leiding van Dr. Ir. H. Gelissen, Privaat Docent aan de Technische Hoogeschool te Delft en Lector aan de R. K. Handels- hoogescbool te Tilburg, in het eerste jaar van zijn arbeid zoowel direct als indirect tot verheffing van het vak had bijgedragen Vervolgens herinnerde spreke. aan de excursies naar Londen, Twente, Dusseldorf enz. De voorzitter eindigde met de leden er op te wijzen wat door onderlinge samen werking is te bereiken. Na afdoening van eenige huishoudelijke aangelegenheden werd de nieuwe contributieregeling bekrachtigd met 29 stemmen voor en 1 tegen. De vast stelling der statuten en reglementen moest wegens het vergevorderd uur bij art. 14 worden uitgesteld tot over vier weken. Tenslotte sprak Dr. Ir H. Gelissen over het researchlaboratorium der N V. Elec- tro-Chemische Industrie. De directie dezer Vennootschap, waarvan de heer D.r. Gelis sen directeur is, was zoo welwillend ge weest om het laboratorium gratis ter be schikking te stellen van de waschindustrie, terwijl Dr. Gelissen gratis de leiding, voor zoover mogelijk zal waarnemen. De ver gadering bracht dank aan genoemde Ven nootschap en haar directeur Dr. Gelissen en keurde het voorstel van het Hoofdbe stuur onder applaus goed om een analyst voor rekening van den R, K, Bond aan te stellen, welke zich uitsluitend met de waschindustrie zal hebben te belasten. De voorzitter betreurde met instemming van de vergadering dat voor een Rijks-proef station de vereischte gelden niet konden worden gevoteerd, evenmin vooralsnog de ga-antie aan het Rijk kan worden gegeven dat voor eenige jaren de vereischte bedra gen zullen worden opgebracht door de R. K waschindustriëelen. daar naar het gebouw St. Bavo voer een avondfeest, met belangelooze medewerking de raadvraag informeert de heer vaq het politiemuziekcorps. 9 MAART EfctOsït LAATSTE KOERS KOERS i V f V. I. Clubcompetitie 2e Klas. Zaterdagavond speelde D.S.V. 1 tegen S.D.O. 2. Het gelukte S.D.O. 2 met een 146-overwinning uit den strijd te komen» De wedstrijd D.J.D. 3D.S.V. 1, welke Woensdag a.s. zou plaats vinden, is tot naderen datum uitgesteld. De vereenigingen die in deze competitie boven aan staan zijn D.J.D. 2, 12 pnt. uit 6 wedstrijden. S.D.O 2, 4 pnt. uit 3 wedstrijden. DISTRICTSNIEUWS. Maandag 21 Maart, zal wederom een belangrijke districts-ledenvergaderïng plaats hebben. O. a. zal worden besproken het pers. kampioenschap 1927 en de groepenwed- strijden voor de resteerende spelers der le klasse, en voor de spelers der 2e Klas. (Voor den inhoud van deze rubriek stélt de Eedactie zich niet verantwoordelijk,) DANKSCHRIJVEN VAN MGR. TH. VAN ROOSMALEN, Aan de Katholieken van Nederland. Bij onzen terugkeer naar de Missie van Suriname is het Ons een behoel' e des har ten onzen oprechten dank uit te spreken tegenover de katholieken van Nederland, die Ons gedurende ons verblijf in het va derland door gebed en aalmoezen zooveel blijken van liefde en belangstelling voor de Surinaam.sche missie en hare melaalschen getoond hebben en onzen bijzonderen op rechten dank voor de groote belangstelling ondervonden bij gelegenheid van ons zil veren Priesterfeest. Door Neerlands katho lieken ges'eund en bemoedigd keeren wij blijde terug naar ons dierbaar Missieland om den moeilijken arbeid voor het heil der onsterfelijke zielen voort te zetten, Gods rijkste en m'lds'e zegen moge de be looning zijn voor hun steun aan de Missie van Suriname. t TH. VAN ROOSMALEN, Apost. Vic. van Suriname. Amsterdam, 4 Maart 1927. AMSTERDAM, 8 Maart. Voordat de 4e Kamer der Rechtbank alhier hedenmor gen haat gewone werkzaamheden aanving, is het overlijden van prof mr. dr. P. v, Heynsbergen, die aan de rechtbank hier ter stede vele jaren substituut officier van Ju stitie is gewèest, op eerbiedige wijze her dacht. De president mr G. W. F.ekhout, zeide in zijn rede, dat mr. van Heynsbergen het sieraad der Nederlandsche magistratuur is geweest. Immer heeft hij zijn werk aan het parket met groote nauwgezetheid ver vuld. Spr. memoreerde voorts den indruk dien de overledene maakte als zijn scherp omlijnde gestalte zich uit zijn zetel verhief, om zijn requisitoir, immer naar stijl en in houd goed verzorgd, te houden. Hij was "b'efeéhd als een kundig jurist. Verder schbti? ste spr. den overledene als iemand met eén zacht gemoed, die het leed, dat over' hem is gekomen, als een held heeft ge dragen. De substituut-officier, mr. J. Vcstéeg, namens het parket sprekende, zeide dat dit parket mr. van Heynsbergen noode zal missen. Toch waren wij, zeide spr., ver heugd, dat hem het hoogleeraarschap in de Strafrechtwetenschap werd aangeboden. Spr, herinnerde aan den vruchtbaren wetenschappelijken arbeid van mr. van Heynsbergen en noemde hem een man van strenge uitnemende beginselen, van een diep geloof. Dat geloof heeft hem staande gehouden temidden van de voor hem vele en zeer zware levenszo-gen. Hij was een man, wiens veelzijdige talenten, welke ver reikten buiten zijn eigen werkkring, hem oog deden hebben voor, schoonheid en kun.st Spr. is dankbaar voor het goede, dat hij van mr. van Heynsbergen heeft mogen ontvangen. Aan de wetenschap en aan zijn nabe staanden is door zijn verscheiden een on* he-stelbaar verlies toegebracht. Namens de balie sprak mr. J. Doets, dia o.m. zeide, dat hoewel mr. v. Heynsbergen streng was in zijn requisitoiren, de verde digers immer voelden, dat hij uiting gaf aan wat uit het diepst van zijn gemoed kwam. Ook spr, bracht een eerbiedigé hulde aan de nagedachtenis van den over ledene. GRONINGEN, 8 Maart. Hedennacht is het met stroo geladen schip ,De 5 Ge broeders" van schipper Dokter ui( Stads kanaal dat in het Damsterkanaal dicht bij ten Boer lag, door onbekende oorzaak to taal uitgebrand. GRONINGEN, 8 Maart. Het 6-jarig zoontje van een schipper. Eggende in het Hoornsche diep alhier wordt sinds gisteren vermist. Men vermoedt, dat het knaapje over boord gevallen en verdronken is. Het lijkje is nog niet opgehaald. EEN STEEKPARTIJ, SCHIEDAM, 6 Maart. Gisteravond om 8 uur is in het café van C. v, K. op het Wil- helminaplein, tusschen een drietal bezoekers een ernstige vechtpartij ontstaan, waarbij de 3J-jarige stucadoor J. v. d. S. onder het lin keroor en in den ug ernstige steekwonden opliep. De laatste steek is met zooveel kracht toegediend, dat een stuk van het' schouderblad is afgeslagen. In bedenkeliiken toestand is het slachtof fer per politiebrancard naar het ziekenhuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodza kelijk bleek. Als vermoedelijke daders zijn aangehou den de metselaar H, J. B„ 21 jaar en de 28-, jarige L J. K- EERSTE INDRUKKEN, PARIJS, 88 Maart. De bijzondere mede werker in Genève van de „Matin" geeft als zijn eerste indrukken te kennen, dat de ver gadering van den Völkenbondsraad min of meer doof het Duitsch-Poolsche probleem wordt beheerscht. De Fransche delegatie stelt groot belang in elke poging tot be vordering der Duitsch-Poolsche toenadering. BERLIJN, 8 Maart. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, moet de situatie te Hankau ernstiger zijn geworden Een Engelsch regi ment is van Sjanghai uit derwaarts gedi rigeerd. De militaire gouverneur van de provincie Anwei zou naar d« Kantonneezen zijp overgeloopen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2