Klajei I. K. Vrouwenbond V erkeer songevallen. .ïlin'ek Ged. O.Gr«cSit84' Ach 'er ten tien MISSA-SOLEMNIS gevraagd Van Vollenhoven Stout geefï kracht Tcamërte huur ÏSieuwe Haarlemsche Courant "nette jongen VITRAGE D1JNSTCFFEN PLAATSELJK NIEUWS. Betere resultaten in het landbouwbedrijf. VELSEN-NOORD. SOCIAAL LEVEN. INGEZONDEN. Stel niet uit KERK EN SCHOOL. Nationale Bedevaart naar Assisië 1927. KUNST EN KENNIS. T ooneelsubsidies. BOEKBEOORDEELING. Groote kunst en natuurreis van van 23 dagen naar Italië en Zwitserland. 527 Mei. LAATSTE NIEUWS. De toestand in China. Een arrestant. De kwesties aangaande Danzig morgen voor den Raad. De werkloosheid in Engeland. De Volkenbondsraad. Aardschokken in Chili en Cuba. De aardbevingsramp in Japan. De aardbeving in Japan. MARKTNIEUWS, ADVERTENTIËN. HAARLEM - Dir. GEORGE ROBERT 23 en 24 MAART a.s. van BEETHOVEN in de GEM. CONCERTZAAL DANKBETUIGING. Wim ST00MEN - VERVEN PIANO-, VIOOL- sn CELLOLESSEN aan het Nederl. Conservatorium Wekelijks 1 uur les en u. theorie, a 5.— per maand 'T Z8EKEN-APOSTOLAAT Er bieden zich aan T evredenheids- verklarïng. Biedt zich aan F AANBESTEDING. MEISJE-ALLEEN Op Dinsdag 22 Maart a.s. Aan te besteden: R.-K. DiÜSTBQDE NET MEISJE NET MEISJE FLINK MEISJE NET MEISJE R.-K. DIENSTBODE R.-K. DIENSTBODE Flinke Jongen R.-K. Boerenknecht VUURWERKER CONSTRUCTIE BANKWERKERS JONGMENSCH Mooie zwarte grond R.-K. KOSTHUIS Kost en Inwoning BURGERHUISJE openen IJ der. weg, welke leidt tot vergrooting van uw omzet. Het aangewezen dagblad voor het plaatsen uwer advertentiën is de AGENTEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN: W. STAPHORST, Jansstraat 53, Tel. 10015. P. IM. F.IZU, Burretstraat 6, Tel. 137S1. Net R.-K. Dagmeisje Tweede Huisknecht Er biedt zich aan GEVRAAGD Meubeïmakers- leerling T uinders jongen Men schrijft ons uit Haarlemmermeer: De vergadering van de leden de- afdee- ling Haarlemmermeer van de Hollandsche maatschappij van Landbouw, in de kleine beurszaal te Hoofddorp gehouden, was flink bezet. Het deed goed naast de oudere landbou wers, die in vlc opzichten hun verdiensten ■hebben als pioniers op het gebied van de verbetering van de landbouwculluur, een groepje jongelui te zien die dank zij de gevolgde lessen op de landbouwwintercur- sassen toegerust met meer theoretische kennis dan de ouderen en p aktisch be kwaamd onder hun leiding en profiteerende van htm opgedane levenservaring, reeds b.ug zijn om hun taak over te nemen en voort te zetten. Nadat de hoogbejaarde maar nog krasse voorzitter, de heer J, H, M. Evelein, ce vergadering had geopend en den spreker ingeleid, sprak de heer Ir. S. Smeding, direc teur van de rijkslandbouwwinterschool te Schrgen en landbouwconsulent over de beteekenis van de onde-zoekingen der laat ste jaren voor de vermeerdering van op brengst in het landbouwbedrijf. Hoewel deze op een zeer boeiende en duidelijke wijze bijna twee uur lang over zijn onderwerp heelt gesproken, kon hij toch niet anders dan de hoofdzaken aan roeren der dingen welke verband houden met deze vermeerde-ing en waarop een mensch kan uitoefenen, De hocge prijzen, welke worden besteed voor aankoop van boerderijen en de hooge pachten, welke in groote concurrentie van zoovele liefhebbers dikwijls worden gebo den, maken 't noodzakelijk om meer uit der grond te halen, wil men een loonend bedrijf hebben. Op de bewerking van den grond en de verpleging der gewassen moet dus alle aandacht worden geconcentreerd. Hierbij staan hen ten dienste het gebruik en het kweeken van nieuwe rassen, welke bij vrijwel gelijke onkosten, dikwijls een b_ogere opbrengst kunnen geven. De kos ten van het zaaien, wieden en in het alge meen van het 'oewe ken van den akker blijven vrijwel gelijk of worden iets hooger, maar er wordt winst verkregen door een naar verhouding hoogere opbreng;t. In dit verband we d de gezegende arbeid genoemd van hoogst bekwame mannen ah Dr. Manshclt, Prof. L. Broeketra e.a.; een arbeid die van regeeringswege nog meer dient te worden gesteund en bevorderd. Door het aanleggen van proefvelden en nauwkeurige onderzoekingen heeft men verschillende nieuwe rassen van velerlei gewassen op een bepaalde manier weten te rangschikken en ondergebracht in vier soor ten; aanbevelenswaardige, beproevenswaar- dige, nieuwe en afgevoerde. Allerleerzaamst is in dit verband de kleine brochure: Rassenlijst, uitgegeven dóór het instituut voor plantenveredeling te Wagsningen en g atis verkrijgbaar, welke elk jaar wordt herzien. Achtereenvolgens werden nu enkele soor ten genoemd. Naast de veel gebruikte Wil- hëlminatarwe komt de Algabra en Partner en Imperial 2 A. De Zegehaver is niet ge makkelijk te overreffen, maar ze slaat spoe dig tegen den grond; misschien belooft Strobe's Schanstedler wat voor de toe komst; ook Hylkema's recordhaver maakte goeden indruk. Naast de vroegcr_ algemeen «ebruikte Urincessegerst komt nu in geb uik Goudgerst, Braja en Zeger. De Wijkervale erwten zijn algemeen bekend; maar geble ken is, heeft de Mansholdvale meer markt waarde. Het oude Friesche kanariczaad d eigt te worden verdrongen door Premie-, een nieüwe soort, welke zeer bevalt. De Negro is een nieuwe soort wikken, waar mee een proef is aan te raden; de Ri;der- ■wclderoaardenboon is ook iets nieuws. Spreker ried aan deze nieuwe rarsen eens té p obceren, althans medewerking te ver kenen vnor het maken van proefvelden teneinde de resultaten te kunnen vaststel len. Ten aanzien der bietenteelt werd opge merkt, dat gestreefd moet worden nara een goede opbrengst bij een hoog gehalte. Ook is de standruimte van gewicht. In 't algemeen geeft een grootere stand ruimte meer kilo-opbrengst, meer daling van gehalte en minder geld opbrengst, waar bij ook moet worden geiet hierop dat forsch- ontwikkelde bieten meer plantenvoedse. uit den grond halen. Het is het meest eco nomisch om de stikstofbemesting niet te sterk op te voeren en den stand niet te ruim te maken. aNast een goed keuze van de te gebrui ken rassen der gewassen, welke men ver bouwen wil, is de bemesting „van belang. Het aantal soorten van kunstmeststoffen is zeer groot geworden; ook worden op dit terrein nieuwe gezichtspunten geopend. Het onderzoek van duizenden monsters van hu- mushoudende zandgronden in andere pro vinciën, is van groot gewicht ook voor ons; he brengt een gehecle ommekeer in de practische cultuur; de bepaling van den kalktoestand is voor de ontwikkeling der gewassen van het grootste belang. Op de kleigronden heeft men in dit opzicht nog niet zooveel gedaan, maar deze onderzoe kingen zullen ook van gewicht blijken te zijn voor abno-ma'.e kleigronden. Met stikstof kan men vooral op grasland naast kali en phosphor veel bereikan; de uitweiking van chili-salpeter op hooiland is verrassend; ook op weiland. Op nauwkeurig gecontroleerde proefvel den werd geconstatee-d dat door aanwen ding van 3C0 K.G. chiii-salpeter per hectare op hooiland een meerdere opbrengst aan hooi in geld werd verkregen van 43. met kalisalpeter (die goedkooper is) 52. en bij een bemesting met 450 K.G. 55. In den akerbouw moet men met zwaar- de~e bemesting voorzichtig zijn; vooral bij sommige gewassen; de meeste boeren, die „bij" zijn, weten wel door ervaring hoe ver zij gaan kunnen. Toch is een voortzetting van grondonderzoek ook van de kleisoorten gtwenscht. Voorts is van groot belang de ontwatering; niet alleen voor bouwland, ook voor wei land, veel meer dan velen nog willen ge- looven. Evenzeer de bestrijding van plantenziek ten; bij aardappelen is eeii zorgvuldige keuze van goed pootgoed noodzake ijk; ook moet er nog meer worden ontsmet en bespoten. Hetzelfde g-ddt voor de bieten, welk zaad met heet water kan worden ont smet; voor vlaszaad, dat veel geplaagd kan zijn door schimmel. Naar het schijnt, tast men omtrent de ziekten waa mede de erwten in de laatste jaren zijn geteisterd, nog in het duister; een bestrijdingsmiddel is nog niet gevonden. Wat een heerlijk resultaat is in de bloem bollenstreek niet bereikt door Prof. van Slcchteren; zoo is ook voor de bestrijding der e wtenziekten de hoop op onzen plan- tenkundigan dienst, die goed georganiseerd is, maar eigenlijk nog wat meer kon worden gesteund door het rijk. Slrkken worden meest verdelgd met kalk; in den laatsten tijd wordt dit eveneens be reikt door een mengsel van kainiet en kcpersulphaat. Tenslotte worden de inkomsten van een bedrijf dikwijls ook sterk beïnvloed door een gecentraliseerden inkoop, mits goed geleid, omdat men dan beter kan krijgen een gegarandeerde en gecontroleerde kwa liteit tegen redelijke, dikwijls zeer geredu- cee-de prijzen; deze centralisatie is nie! alleen van gewicht voor den aankoop van zaaizaden en kunstmeststoffen, maar ook van landbouwwerktuigen. Niet minder is de afzet van onze produc ten in het buitenland van gewicht; waarvoor meerdere landbouwconsulenten noodig zijn Spreker eindigde met de georg-niseerdc landbouwers op te wekken om zich door anderen te laten voo-lichten; gelegenheid te geven aan onze landbouwconsulenten om op onze boe-derijen te komen kijken en ons van voorlichting te dienen; mee te werken aan het nemen van proeven met eeuw- gekweekte rossen. Door de talrijke aanwezigen werden ver- schi lende vragen gestefd. waarvan de be- an woording een geruimen tijd in beslag nam, maar zeer leerzaam was, waaruit we hef volgende aanstippen. Zwarte kanten kunnen ook meehelpen om een slakkenplaag te voorkomen; ge- wenscht werd dat de suikerfabrikaft en het bietenzaad ontsmet zullen leveren; erwten kunnen heel goed worden ontsmet me. Ger- misan; uitputting van den grond door het vee.vuld'g gebruik van kunstmest behoef voorloopig nog niet te worden gevreesd, mits men zorgt voor voldoende afwisseling lusschen zure en alcalische mests oifen. Het was intusschen 5 uur geworden, eer de vragers waren tevreden gesteld. Toen dankte de voorzit er den spreker recht har telijk voor zijn leerzame en prettige cau serie en de aanwezigen voor hun aandacht en blangstel.ing, waarna allen vertrokken, dankbar voor he'geen ze hadden gehoord, (Gedeeltelijk ongecorrigeerd.) Te Haarlemmermeer. Een wielrijder, de heer J. de G. alhier, kwam bij het oprijden van de 1 Tuft aan den KruiswegAalsmeerderdijk, doordat hij zijn draai te veel naar links nam, in aanrij ding met een passeerenden motorrijder.. Hij werd van zijn fiets gesmakt en bezeerde zich vrij ernstig aan de beenen, zoodat hij zich moest laten verbinden. Sport. Oud Wijkeroog staat momen teel in het teeken van biljartwedstrijden. Ver leden week vermeldden we van de wedstrij den van „Excelsior", thans kunnen we nog meer biljartnieuws mededeelen. n.l. In het R.K. Vereeniginesgebouw zal a.s. Vrijdag 11 Maart prof. Drost een wedstrijd spelen tegen den heer J. v.d. Laan, Instructeur der Biljarts van Café „ICarseboon" te Amsterdam. Eerst genoemde hebben we al menigmaal gezien en z'n spel bewonderd, doch de laatste is ons hier nog onbekend. We hebben echter z'n spel hooren roemen, zoodat we a.s. Vrijdag een avond van renot verwachten. Daarna wordt er in hetzelfde gebouw een groot Biljartcon cours gehouden, waaraan iedereen mee zal kunnen doen. Als eerste prijs is beschikbaar gesteld een nieuw Heerenrijwiel. De wedstrij den van „Excelsior" zijn in vollen fang en worden voortgezet tot a.s. Zondag. Dan wor den de finales gespeeld. Daarna zat de prijs- uitreiking plaats hebben. Voor Bujartlief- hebbers is er dus te genieten. Bij tuberculose fs het zeker: wie gauw helpt, helpt dubbel. En 't is geen onmogelijkheid. Er zijn nu ongeveer 15.000 leden onzer be weging, die elke week een stuiver betalen. Als die 15.000 nu eens verdubbelen en er dus 15.000 bijkomen, wat wil dat zeggen? Dat is zoo n goede 30.000 gulden meer. Dan konden we per jaar zeker een vijftig patiënten meer helpen dan thans. Dat hangt nu niet van ons ai, maar van u Van uw solidariteit. Van uw Roomsche naastenliefde. Is e»n stuiver daarvoor teveel? SERRARENS. Voor den inhoud nan deze rubriek «telt d«. Redactie zich niet aansprakelijk, Aulus Cornelius Celsus, een Romeinsch ge neeskundige, die* zoo n kleine 1900 jaar ge leden leefde, en die over geneeskunde fieeit geschreven, wist al te vertellen, dat bij long tering wachten met kuren gevaarlijk was. Hoe vroeger je erbij bent, verkondigde hij, hoe meer kans op genezing. Dat wist die oude dokter goed, want 't is nog zoö. En daarom is het zoo ellendig, dat wij, die het ook weten, niet ten volle ernaar kunnen handelen. „Herwennen Levenskracht" is een pracht- instelling in onze Roomsche arbeidersbewe ging, maar haar wondeplek is de wachtlijst. Wat dat is? Wel, „Herwonnen Levens kracht" kan maar zooveel patiënten uitzen den, als zij betalen kan. En de anderen moe ten wachten op hun beurt. D'an staan ze op de „wachtlijst". Die wachtlijst is al veel korter geworden, omdat we door de vrijwillige contributie meer patiënten kunnen uitzenden dan vroeger. Maar die wachtlijst moet heelemaal weg, in het belang van de patiënten, die er op staan en van die straks zullen aanvragen. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Voor rekening van Herwonnen Levens kracht werden in Februari 1927 opgenomen in het Sanatorium „Berg en Bosch" te Apel doorn 1 Febr. 1 kind van een lid uit Delden 11 Febr. 1 kind van een lid uit Hengelo 11 Febr. 1 vrouw van een lid uit Wassenaar 15 Febr. 1 kind van een lid uit Deventer 16 Febr. 1 kind van een lid uit Vleuten 21 Febr. 1 lid uit 's Hertogenbosch 21 Febr. 1 vrouwelijk lid uit Eindhoven 22 Febr. 1 kind van een lid ui Oudenbosch 23 Febr. 1 kind van een lid uit Eindhoven. In het Sanatorium te Horn (L.) 25 Februari 1 vrouwelijk lid uit Veldhoven. Deze ontleenen hun rechten als volgt 4 als lid van den R.K. Tabaksbewerkers- bond 2 als lid van den R.K Metaalbewer- kersbond 1 a's lid van den R.K. Bouw vakarbeidersbond 1 als lid van den R.K. Textielarbeidersbond 1 als lid van den R.K. T ranst) ortarb eidersbon d. Op 28 Februari 1927 waren voor rekening van Herwonnen Levehskracht 108 patiënten in verpleging. De burgemeester van Assisië, die tevens voorzitter is van het Internationaal Comité voor het Eeuwfeelt van St. Franciscus, heeft aan het Comité der Vereeniging voor Nederlandsche Bedevaarten doen weten, dat hij de uitnoodiging aanvaard om tegen woordig te zijn bij de door Z. D. H. Mgr. A. F Diepen op te dragen Pontificale H. Mis te Assisië op 27 Maart a.s., en gaarne zal deelnemen aan de gemeenschappelijke lunch der Nederlandsche Pelgrims in hotel Subasio, na die plechtigheid te houden. B. en W. van Rotterdam stellen den raad voor, de N. V. „Het Schouwtooneel" voor het sejzoen 19261927 een subsicie te ver- le'enen, ten bedrage ven 5000. Voorts stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken op dé subsidie-aanvrage van de N. V. „Het Nieuwe Rotterdamsohe Too- neel". Wat deze laatstgenoemde subsidie betreft, merken B. en W. cp, dat het col lege het streven van „Het Nieuwe Rotte-- damsche Tooneel" niet onsympathiek ge stemd is, te meer niet, omdat dit gezelschap uiteraard een vereeniging van Rotterdam- sche fooneellsten Is. Voor volgende laren zal, indien de nieuwe combinatie ievensk ach- tig blijkt, de mogelijkheid van gemeentelij ken steun niet worden uitgesloten, Nederland Vlaanderen Belgie. Bij A. Oosthoek te Utrecht, is versche nen Nederland, Vlaanderen, België," me mories en vertoogen door Dr. C. Gerretson, bijzonder Hoogleeraar aan de Rijks-universi teit te Utrecht. Het werk behandelt het onderwerp in vijf afdeelen onder de volgende titels Een ge vaarlijk fantast; de Scheldereserve; de Wie lingen; Nederland, Vlaanderen, België, Het alternatief; Een verkeersverdrag op den grondslag van wederkeerigheid. Blijkens advertentie in ons blad van gis teren, worden de lezers nogmaals gewezen op de advertentie der schitterende reis, geor ganiseerd door de redactie van „De Bazuin". Men brengt een bezoek aan de voornaam ste kunststeden, op een der dagen van het verblijf te Rome is er audiëntie bij Z. H. den Paus, tevens worden in Italië (Napels, Capri- Sorrento) en in Zwitserland (Lucern, Inter laken, Lausanne en Thun) de schoonste natuurplekjes opgezocht. Deze maand moet men beslissen, 5 April moet alles gestort zijn. Wie na 5 April inschrijft en stort, moet 20 Gld. meer betalen. Vraagt prospectus en inlichtingen bij Pater H. Hermans, Redacteur van de „Maasaode," den heer Bruysten, Hoofdredacteur van de „Residentiebode," en Pater J. Th. Weiter, Spuistraat 12, Amsterdam. BERLIJN, 9 Maart. Naar uit Londan gemeld wordt, zouden de Kantonneesche troepen de verdragshaven Woehoe hebben ingenomen. BERIJN, 9 Maart. Naar de bladen melden, werd op het staticn Wilna de Sov- vjet-Russische koerier gearresteerd; hem werden 30.000 vlugschriften van de Derde Internationale afgenomen; vervolgens werd hij wederom in vrijheid gesteld. Volgens andere berichten betrof het hier den Lettischen koerier van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. GF.NÈVE, 9 Maart. De financieele com missie uit den Volkenbond heeft in haar zitting van heden definitief een voorstel, ter regeling van de geschillen tusschen Danzig en Polen uitgewerkt. Het rapport daaromtrent is aan den Volkenbondsraad toegezonden en staat op de agenda van de ochtendzitting van mergen. Naar voorts nog verluidt, zal morgen ook de definitieve be slissing worden genomen inzake de interna tionale leen'ng van Danzig ter saneerig van de financiën. LONDEN, 9 Maart. Opnieuw is er veer een vermindering van 26.500 we'keloozen in vergelijking met de vorige week volgens de weekstaten van het ministerie van Ar beid öp het nogenblik is het aantal wet» keloozen i.169 300, J.i. 62.3u0 meer dan bet vorige jaar Wanneer men nu rekening houdt met het feit, dat er bijna 100.000 personen minder werkzaam zijn in de mij nen, dan blijkt ui' de?e cijfers dat dit jaar de omstandigheden der industrie gunstiger zijn dan het vorige jaar. GENEVE. 9 Maart Hedenmiddag vond 'teen zitting van den Raad plaats, zoodafc de Ministers van Bvitenlandsche Zaken hun privé-besprekm£>n, inzake de loopende kwesties konden hervatten. Chamberlain ontving Kac Kung Then, pro fessor aan de Universiteit te Shanghai^ te~ vens hoofdi edacteur van de ,,Sh.h Pao een der grootste dagbladen van Shanghai, die een verklaring wenschte van de Britsche politiek in China, waarop Chamberlain hjn* de tot dusver gevoerde Britsche poLtjek in China uiteenzette. Daarna ontving Chamberlain Zalwski. Stresemann dineert hedenavond met Za- lewski, dit feit wordt als een goede voor spelling beschouwd betreffende het resul taat van de besprekingen, die gevoerd zi,n inzake de Poolscn-Duitsche betrekkingen. Hedenavond zal er een conferentie plaats hebben tusschen Briand en Chamberlain. LONDEN, 9 Maart. Volgens berichten uit Cuba, wordt de bevolking aldaar voort, durend docr aardschokken in spanning ge« houden Te Santiago zijn tal van aardschok, ken gevoeld. LONDEN. 9 Maart. Volgens berichten uit New York is vanwege het Amerikaan» sche departement van oorlog een telegram aan de Japansche regeering gezonden, waar in deelneming wordt betuigd met de plaats gehad hebbende aardbevingsramp en tege lijkertijd de steun van het Amerikaansche ministerie van Oorlog wordt aangeboden bij de reddingswerkzaamheden. BERLIJN, 9 Maart. Volgens een draad loos bericht uit Tokio worden er op het oogenblik geen aardschokken meer waarge nomen. Onder de slachtoffers van de aardbeving bevinden zich vele Europeanen. De keizer van Japan heeft 1.000.000 Yen aan de slachtoffers van de aardbeving geschonken. HAARLEM, 9 Maart 1927. Groenten- markt. Appelen f 0,240.62, Peren f 0.20— f 0.40 per K.g.Bloemkool f 0.250.35, Roode kool f 0.043.12, Gele kool f 0.06— f 0.22 per stuk Boerenkool f 0.200.40 per ki~tSpruiten f 0.240.36 per kg. Spinazie f 11.50 per kiztRaap. telen f 0.02—0.04 per bos Wit lof f 0.20—0.32 Veld'la f 0.360.60, Knakpeen f 0.C60.14 per kg.Selderie f 0.060.25, Fieterselie f 0.100.20, Prei f 1.040.12 per bos Uien f 0.040.05, Zandwortelen f 0.03 f 0.04 per kg. SCHAGER-MARKT VAN 10 MAART. 18 paarden 150300; 7 geldekoeien mager 140210; 65 geldekoeien vet 250 4O0; 40 kalfkoeien 180—320; 457 nuch tere kalveren/ 616; 246 overhouders 24 36; 14 bokken en geiten 415; 10 ma gere varkens 2024; 74 vette varkers per K.G. 0.60—0.63; 149 biggen 14—20; 9 konijnen f 0.803.50; 30 kippen 0.50 —2.25; 159 K.G. boter 1.60—1.90. Eierenveiling: 52625 stuks prijzen var. witte 4.805.20; bruine 5.405.60 kleine eieren 4. VoorloooH b-'-bt. Eenige kennisgeving. Heden overleed plotseling, in het Bernardus-Gestieht te Am sterdam, in den ouderdom vau 30 jaar, Mej. C, v. d. VAART De H. K. Uitvaartdiensten rollen gehouden worden in de kapel aldaar, op Zaterdag half 9 uur. D'E FAMILIE. Haarlem, 9 Maart 1927. C.O.V. Voor de vele blijken van deelneming ons betoond bij het overlijden van >nzen geliefden zoon en broeder betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: C. G. TAN DER POLL. Hillegom, Maart 1927. 521 Betrouwbare inlichtingen De 'uliijkste tarieven voor KUNSTTANDEN en GEBITTEN 15 MAART beginnen speciale cursussen, in groepen van hoog stens 3 leerlingen, voor eerst beginnende*! en meergevorderden Inschrijving: Vrijdagavond 11 Maart, v, 7-9; Zatcrdogmidd, 12 Maart v. 2-':, Szcletcil „Si. Bavo", Smedestr. 'o, 23, Haarlem. Telefoon IGt De Conferentie over509 door den Zeer Eerwaarde Heer Pastoor WILLENBORG is DINS DAG 29 MAART, Gebouw St. Bavo. VERKIEZING BESTUURSLEDEN Candidaten inzenden tot en met 18 MAART bij de secretaresse Huize „Duinrust", Overveen. tegen 1 Mei twee gezusters R.-K., om met elkaar in een betrekking te zijn, als Huishoudster en Werkmeisje. Br. ender letter B., Boekhandel „Het Cen- trum", Arnhem. 514 een net dagmeisje, van 8 tot 4 uur Zondags vrij. KINDERHUISSINGEL No. 63 B. 2600 Ondergeteekende verklaart dat hem spoedig de schade van zijn gestorven paard dcor de Verz.-Mij. „De Oude Zwolsche van 1895", Algemeene Paar den- en Veeverzekcrin<5, te 's-Graven- hage, Directeur W. Wilmink, is ver goed. Hij heelt alle reden deze onder neming, ook wegens hare aannemelijke verzekeringsccnditié'n aan te bevelen. W. LIEFTING Bakkum, den 10-2-1927. Agent dc Heer D. WINTER, Bakkum. noodhulp, voor terstond, alles kunn. kokan en inmaken. Met alle werkzaam heden op de hoogte. Ook genegen per uur behulpzaam te zijn. Adres: Nas- saustraat 17 rd., Haarlem. 2a97 Van Vollenhoven's Stout is door zijn aroma en pittigen smaak een gelief- koosde drank voor velen. Maar van Vollenhoven's Stout heeft niet alleen dien heerlijken smaak voor, want de gemakkelijk-opneembare, voedende be- standdeelen versterken het lichaam bui tengewoon. Met April gevraagd een net voor vast, niet beneden 13 jaar. (Hulp van eëh werkster), goede getuigen voorzien. Brieven onder, Ne. 2581 Bureau vau dit blad,.. 's nam. 3 uur zal de architect W. F VAN DE ROTTE te Bennehroek, in het café van den heer LAMERS, Kruisweg, hoek Spieringweg. Haarlem mermeer, namens zijn principaal den heer TH. SUIDGEEST trachten Het bouwen van een tas met stalling en woning, op een terrein aan den Spieringweg nabij „de Cruquius" le Haarl.mcer.. Pestek en teekening a 3.per stel verkrijgbaar aan het adres van den architect KENNEMERBEEKWEG 1. Bennehroek, Tel. 89, 505 Gevraagd een goed kunnende melken, bij J. H. ZANDVLIET, Vijfhuizerdijk 207, Haar lemmermeer. 2513 biedt zich aan voor d. en n. Leeftijd 21 jaar, met huiselijk verkeer. Br bij Agent H. JANSEN, Cloosterweg 12, Heemstede. 2602 gevraagd in klein ^ezm te Heemstede, van 2—6 uur. Brieven onder no, 524, Bur. van dit blad. Gevraagd in kl. gez. een niet ben. 16 i„ van 9 tot 2 uur. Zon dags vrij. Zich aanm. s-av. van 7 tot 9 u. KLEVERPARKWEG 149. 2608 Gevraagd een voor de kinderen en het naaiwerk. C. BOOMS, Binnenweg 3, Heemstede. 2560 Gevraagd een nette Dienstbode, bij P, VADER te CasUicum, ?605 PQUW, Werverriicof, Gevraagd een leeftijd niet beneden 18 jaar. G. 2599 Van Vollenhoven's Stout is bijna een halve eeuw het toonaangevende merk en zal dit ook blijven, omdat Stout een anikel is. dal niet één - twee - drie ge maakt kan worden. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een bij CORN. OUT, Bennehroek. 2607 biedt zich aan, leeftijd 22 jaar. Uitste kend melker. Stelt goede behandeling boven hctog loon. Br, aan firma L. VERHOOG, Boekh., onder letter A. B. Halfweg. 2592 Gelieve tevens te vermelden of er gelegenheid is tot het volgen van een Lanabouwcursus. "MACHINEFABRIEK te Haarlem, vraagt aankomend en aankomende Br. met aischr. van getuigschr., ver langd Icon enz. No. 6518, Wr.NSING'S Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. 536 Oev.a-s» cen ilink ter opleiding voor het Buffet. Leeftijd 19—20 jaar. Zonder getuigschriiten onnoodig aan te melden. Zich vervoe gen tusschen 67 uur bij den Portier van Café Restaurant GE6R. BRINK- MANN, Groote Markt. Gratis Groot vaarwater. Bouwwerk Melkbrug, Haarlem. 2 Vrienc'en zoeken een net Br.onder no. 2593, Bur. van dit blad. ook 's-avonds, voor les te gevon, be spreking of iets dergel. Ook piano disp. VERSPRONCKWEG 155. 2591 aangeboden, vrije Slaapkamer. Bill, cond. BANKASTRAAT 6, Haarlem, v. h. Schoten, voor klein gezin te koop gevraagd. Br. met prijsopg. onder no. 2594, bureau 2609 van dit blad. BlERBROUWtRU ,.t>£ GEKROONDE VALK" -W..V.VÜLLENMOVENI.C» AMSTERDAM. gevraagd. SCHEEPMAKERSDIJK 26. b.z.a., net pers., met 1 April of Mei, keurig kunn. werk,, v. hotel oi pens. Wordt meer gel. op g. behancl. dan hoog sal. Br. onder uo. 635, Stads-Ed. 500 gevraagd, 14 of 15 jaar. GEN. CRON- JÉSTPAAT 41. 2601 met Mei een R.-K. Boerenarbeider met zoon, beiden goed kunnende mel ken en met alle boerenwerk bekend. Br. C. HOGENBOOM, Rijpwetering. voor lichte Kantaorbezigheden en typwerk een nette R.-K. Jongedame of Heer, voor de ochtenduren (91? uur). Br. aan de Kantoorboekhandel Fa. ANTON DE ROOY, Anegang 14. 517 gevraagd. Aanmelden 's-avonds na 6 Lcn netto 3 jaar in het vak geweest, biedt zich aan (intern), onverschillig waar. Br. uur. P. M. HAjlREN* Bakenesser-1 orde.- no, 2604, Bijkr-cJopr* Peperstraat gracht 103^ 2610 33, Beverwijk»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3