Sport- en Wedstrijden. N1EUWL HAARLEMSCHE COURANT. Vierde Blad Zaterdag 12 Maart 1927 R. K. F. D. H. V. B. R. K. Voetbaïvereeniging „The Yellow Black Boys". R.K. V. „Zwaluwen". R.-K. V.V. The Zandv. Boys. R.K. V. V. Volendam. R.-K. S. V. „Santpoort" N. V. B. ZONDAG: BELGIË—NEDERLAND. De 32ste wedstrijd. HAARL. VOETBALBOND. HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. D" KORFBAL. HOCKEY. BINNENLANDSCH NIEUWS. ATHLETIEK. R.K.A.V. „Holland". De Memorie van Antwoord op de Justitie-begrooting. In langen tijd mochten wij niet zooveel uitslagen noteeren als den laatsten Zondag. Slechts een tweetal wedstrijden in de 2e klasse G. moest worden uitgesteld. De vel den der Amsterdamsche Overgangers waren we! slecht doch bleken gelukkig nog be speelbaar. Onze Heemsteedsche Overganger heeft zich weer eens van haar beste zijde laten kennen. Met niet minder dan 8—1 werd S. D. O, geslagen. H. B. C. was weer in prachtvorm en kan met een gerust hart de komende zware wedstrijden tegemoet zien. Gemakkelijk zal het H. B. C. echter niet vallen zich op de eere plaats te handhaven want ook haar beide concurrenten blijven op het goede ^ad voortgaan. V. V. Z. speelde een' schitterende partij tegen De Meer, welke met 52 slaag kreeg, terwijl Wilskracht den plaatselijken wed strijd tegen R. K. A. V. met 32 won. De laatste ontmoeting stond op een laag peil en Wilskracht al spoedig uit een ander vaatje moeten gaan tappen wil zij als ern stige mededinger kunnen worden aange merkt. E. M, M, schijnt grootsche plannen te hebben. Ditmaal moest Limvio de meerder heid der rood-witten erkennen. De hekken sluiters hebben thans nog een zeer goede kans om den dans te ontspringen maar dan moet op denzelfden weg worden voortge gaan, In de 2e klasse G is het pleit vrijwel beslecht. Beverwijk wist een lastige klip te omzeilen in den vorm van een overwin ning op de Amsterdamsche Zwaluwen. Beverwijk heeft thans 20 punten met nog een wedstrijd voor den boeg. Haar concur rent, T. Y. B. B. kan in totaal 20 punten halen maar dan moeten de resteerende twee wedstrijden, welke geen van beiden be paald gemakkelijk zijn, gewonnen worden. Veel kans geven wij The Yellow Black Boys dus niet. Het Hillegomsche Concordia kan het in de 2e klasse H. niet bolwerken. Door de 21 nederlaag tegen Gr. Willem II bezet ten de Hillegommers thans definitief de laatste plaats, evenals het vorige jaar. In Gouda behaalde Leiden een 42 overwin ning op D. O. N. K. Programma voor morgen. Overgang B. S. D. O.—V. V. Z. De MeerH. B. C. WilskrachtE. M. M. Alw. ForwardLimvio. 2e Klasse G. VolendamT. Y. B. B. D. O. S. S.—V. V. A. 2e Klasse H. LeidenLisse. D. O. N. K.—Gr. Willem II. Voor den Overgang B. is weder een vol ledig program vastgesteld, waarbij de kam- pioenscandidaten het o.i. minder zwaar heb ben dan verleden Zondag. H. B. C. krijgt het iets moeilijker. Alvorens over te gaan tot een bespreking der wedstrijden, publiceeren we even den stand: H. B. C. 12 9 2 1 20 42—12 1.67 Wilskracht 8 6 1 1 13 28— 9 1.63 V. V. Z. 9 6 2 1 14 27 15 1.56 R. K. A. V. 13 5 2 6 12 28—27 0.92 Limvio 13 5 2 6 12 2435 0.92 De Meer 10 4 0 6 8 21—28 0.80 S. D. O. 12 3 2 7 8 16—32 0.67 Alw. Forward 8 2 1 5 5 1118 0.63 E. M. M, 13 3 0 10 6 17—38 0.46 De Heemstedenaren maken een uitstapje naar Amsterdam1 om De Meer te bekampen. Bepaald een walk-over heeft H. B. C. daar niet, doch met een weinig inspanning gaan de punten naar Fleemstede. De Zaankanters zuilen zich eveneens niet van de wijs laten brengen. S.D.O. heeft den schrik nog in de beenen van de vorige week en zal nog wei niet voldoende hersteld zijn om het V. V. Z. erg moeilijk te maken. Hoewel E. M. M. natuurlijk alle pogingen in het werk zal stellen om de onderste plaats vaarwel te zeggen, gelooven wij niet dat zij morgen een stapje nader tot dit begeerde doel zal geraken. Wij voorspellen althans een flinke overwinning voor Wilskracht. Vermoedelijk zal Alw. Forward ook weer eens spelen. Limvio komt in Hoorn op be zoek en moet alle krachten inspannen om een gelijk spel te bewerkstelligen. Voor de 2e klasse G. moet T. Y. B. B. naar Volendam. Reeds enkele malen werd deze wedstrijd uitgesteld. Laten wij hopen dat de Haarlemmers thans weer niet voor niets een autobus moeten bestellen. De Haarlemmers hebben betrekkelijk weinig kans meer, doch Poel en zijn mannen willen in ieder geval ongeslagen het fraaie seizoen eindigen. Wij geven den Boys de meeste kans op beide punten, als tenminste de m:oed er nog niet uit is. D. O. S. S.V. V. A. is voor de thuisclub. De kampioenen der 2e klasse H. spelen hun laatsten wedstrijd tegen Leiden. Dat wordt een aardige ontmoeting welke onge twijfeld veel belangstelling zal trekken. Niet dan met de grootste inspanning kan Lisse met gering verschil winnen. D O. N. K.Gr. Willem II is van weinig belang. Eerstgenoemde zal vermoedelijk de "urten in Gouda houden. In tegenstelling met de R. K. F., werden weder een groot aantal wedstrijden uitge steld. Bijzondere gebeurtenissen deden zich niet voor. In 1 B kregen de beide Haarlem- sche elftallen een nederlaag te slikken. R. K. V. Z. verloor met 21 van Bever wijk II terwijl Teylingen Geel Wit met 40 versloeg. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Ie klasse A. P. V. C. B.-/A. B. C. (1 uur). N. E. A.India. Zwaluwen IIG. V. O. De Meer II—R. K. A. V. II (half één) le klasse B. Beverwijk 2W. F. C. SantpoortR. K. V. Z. 2e klasse C. Concordia 2T. Z. B. H. B. C. IISantpoort II, G. V. O. II- 3e klasse A, -Limmen. 4e klasse A. G. V. O. riI--D. E. M. II (half één). Estra-campeftitie. K. V. Z. BAlliance. B. S. M, If—T. Y. B. B. UI. Bisschopsbeker, N. y. A.Amsteldijk- G. V. O. krijgt morgen een lastig karwei op te knappen. De menschen uit Krom menie moeten n.I. naar de Zwaluwen-re- serves in Amsterdam. Toch vertrouwen we, dat G. V. O. haar kansen na morgenmid dag weer heeft verbeterd. De Meer II speelt op eigen terrein tegen R. K. A. V. II en zal door een overwin ning in de running blijven. Bij de twee overige wedstrijden verwach ten wij overwinningen voor A. B, C. en N. E. A. De Haarlemsche Zwaluwen vliegen voor 1 B naar Santpoort, om de club van dien naam twee punten af te snoepen. Gemakkelijk zal dit niet gaan, daar Santpoort ongetwijfeld de smadelijke ne derlaag op het Sportpark wil wreken. De kampioenen ontmoeten de reserves van Beverwijk en voegen natuurlijk twee punten aan hun totaal toe. In de 2e klasse C. zien wij T. Z. B. win nen van Concordia II en blijft H. B. C. II de meerdere over Santpoort II. Voor de overige wedstrijden leze men het programma. DISTRICTSWED STRIJD LEIDEN DEN HAAG. Bovengenoemde wedstrijd, welke aan vankelijk den 27sten Maart zou plaats vinden, is, in verband met de Federatie- vergadering tot naderen datum uitgesteld. DE SPORTPARKBEKER. Door de Haarl. R.-K. Comm. voor Licha melijke opvoeding zullen ten bate van het onder haar beheer staande R, K. Sportpark van Haarlem Bekerwedstrijden worden ge organiseerd. Voor deze wedstrijden is een prachtige groote Beker beschikbaar ge- s eld. Alleen R. K. clubs, spelende in de R. K. F. en le klas D, H, V. B. kunnen aan deze wedstrijden deelnemgn. Het inleggeld bedraagt 2.50 per elftal. De wedstrijden worden gespeeld volgens het reglement van de D. H. V. B. die reeds toestemming heeft gegeven en zijn volle medewerking toe gezegd. De beker wordt eigendom van de ver- eeniging, welke hem- tweemaal achtereen or driemaal in het geheel wint. De inschrijving is thans opengesteld en sluit op 19 Maart 1927 bij den secretaris der Haarl. R.-K, Comm. voor Lich. Opvoe ding, den heer H. J. van Tol Jr., Joih. de Breukstraat 33 bij wien tevens verdere inlichtingen zijn ie bekomen. Bij de inschrijvingen moet het inleggeld gezonden worden. De commissie rekent on inschrijvingen van H. B. C„ Leiden, Lisse. Concordia, T. Y. B. B„ Beverwijk en nog vele andere uit den verderen omtrek als Amsterdam en Zaandam. H. J. VAN TOL Jr., Secretaris. Secretariaat: Spaanschevaartstraat 90. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8 54 uur bestuursvergade ring en Donderdagavond 7 uur clubavond in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoetestraat, Evenals vorige jaren zullen wij met een groep deelnemen aan den Stillen Omgang in den nacht van 19 op 20 Maart a.s. Degenen die den tocht wer.schen mede te maken kun nen zich tot Maandag aan den secretaris op geven. Programma voor morgen. Volendam IT. Y. B. B. I, 2 uur. B. S. M. 2—T. Y. B B. 3, 12 54 uur. Concordia 3T. Y. B. B. 5, 1 uur. Voor de derde maal in dit seizoen is vast gesteld de wedstrijd Volendam1 IT. Y. B. B. I. De vorige twee keeren bleek het ter rein der wijdbroeken onbespeelbaar, doch bet is te hopen, dat er nu gespeeld kan wor den, daar de animo onder de T. Y. B. B.'ers om de toch al niet pleizierige reis naar Vo lendam te ondernemen, door de afkeuringen er niet groofer op wordt. Word er gespeeld dan verwacht ik dat de boys er alles op zullen zetten om hun onge slagen record te handhaven, wat echter niet gemakkelijk zal vallen, daar de Volendam- mers ongetwijfeld hun 40 nederlaag in Haarlem zullen willen wreken. Spelers en supporters vertrekken per auto bus ornt elf uur van de Groole Markt. Het derde elftal speelt voor de extra-com petitie tegen B. S. M. 2 in Bennebroek. Ik reken er vast op, dat de Zwager c.s. nu eens voor een overwinning zullen zorgen, wat ge zien het goede spel van verleden week heusch geen onmogelijkheid is. Het vijfde elftal is de gastheer van Con cordia 3 en zal helaas wel weer niet het zoet der overwinning mo.gen smaken. Echter moedig volhouden, v. Assendelft c.s., zorg er voor dat ie in ieder geval niet als hekkensluiter eindigt! HENK. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Programma voor Zondag 13 Maart '27. Santpoort 1R.K.V.Z, 1, 254 uur Driehuis. R.K.VZ 2Alliance 1 234 uur Sportpark. Victrix 3R.K.V.Z. 3, 2 uur Spaarnhoven- weg. Een alleszins fraai programma hebben de zwartjes morgen af te werken. Het eerste elftal trekt naar Driehuis om daar tegen het stoere Santpoort in het strijd perk te treden. De wedstrijden tusschen de ze partijen zijn altijd spannend en vriend schappelijk. De zwartjes komen met inval lers voor van Wees, van der Wouwer en Pols, laten de plaatsvervangers zich echter le elftalwaardig toonen en een goede par- iij voetbal leveren. Dan wensch ik jullie veel succes. Vertrek per autobus te 1.15 uur van 't Kennemerplein. De reserve's openen, na een flinke rust, de extra-competitie met een kamp tegen de kampioenen der 4e klasse F. Alliance heeft een zeer sterk elftal en een nederlaag voor de Zwaluwtjes zal het resultaat van dezen strijd wel worden. Laat echter, zwart jes, de nederlaag zoo klein mogelijk blij ven en als allen hun beste beentje voor zetten, kan misschien een gelijk spel be werkstelligd worden. Dan zou ik meer dan tevreden zijn. Ten slotte vliegen de iongste Zwaluwen naar den Spaarnhovenweg, en ontmoeten daar de Victrix junioren. De jongens van 't Weeshuis beschikken over een goed slui tend elftal dat aanspraak maakt op den eeretïtel. Op 't Sportpark leverden de Zwart-Witten goed partij en beperkte de nederlaag zich tot 10, en morgen mag ik zeker op een gelijk spel rekenen. Veel succes. JOOP. Programma voor Zondag. Concordia II—T. Z. B. L T. Z. B. trekt morgen naar Hillegom om daar Concordia te gaan bekampen. 1 De Concordianen bezetten de laatste plaats en mochten het zoet der overwinning dit seizoen nog niet smaken, een reden te meer, dat zij er Zondag eens extra hun best voor zuilen doen. Doch T. Z. B. met haar fraaie kampioenskans zal zich echter niet zoo gemakkelijk in de luren laten leggen en zal dan ook wel met een goede overwin ning uit Hillegom terugkeeren. Voor de volgende week Zondag is voor de wedstrijd T. Z. B. IVictrix I uitstel ge vraagd, om reden van den Stillen Omgang. Alle leden gaan zeker mee, hè? PROGRAMMA 13 MAART. Volendam I—T. Y. B. B. I, J. Bouwman Alhoewel het er niet naar uitziet, dat het terrein a.s. Zondag bespeelbaar al zijn, hopen wij toch nog dat de wedstrijd 'egen de Boys, „die reeds tweemaal is afgelast toch kan doorgaan. Het wordt vervelend als er geen eind is te zien, zoo ook met het tweede elftal, dat reeds weken wacht om zijn laatsten en beslissenden wedstrijd te spelen tegen Amsteldijk I, welke vereeni ging den laatsten tijd zoo schitterend in vorm is, dat het Volendam benauwd om het hart wordt, telkens wanneer er verno men wordt, dat Amsteldijk zijn tegenstan ders met zulke hooge cijfers verslaat. Doch jongens ik geef jelui bij goed werken een prachtkans op het kampioenschap; gelijk spel brengt jelui reeds den begeerden titel. Het is te hopen, dat deze wedstrijd, die op 27 Maart is vastgesteld, eindelijk doorgaat, daar Volendam II dan aan de Nederlaag wedstrijden kan beginnen. Er wordt een groot aantal deelnemers verwacht en ik raad alle D. H. V. B.-elfallen aan, een Zondagje naar Volendam te komen om de mooie prijzen te bemachigen, het zal voor Volendam II een goede oefentijd worden, welken ze hard noodig heeft, daar Volen dam anders aar eservegebrek blijft lijden, wat dezen winte. reeds voldoende gebleken is. Zoo ik reeds meer geschreven heb moet een elftal niet uit elkaar liggen doordat 1, 2 of 3 spelers zooals dit dezen winter ge beurd is" de aardigheid hebben om weg te blijven en dan tot de overtuiging komen, dat ze onmisbaar zijn. Zien zij ech ter in, dat hun wegblijven weinig of niet ge voeld wordt, ja zelfs de kans zou kunnen bestaan dat de reserve beter voldeed dan zij zelf, dan zullen deze aardigheden wel achterwege blijven, tenminste wanneer zij nog iets voor de zaak voelen. Is dit anders, dat er b.v. naar een gelegenheid gezocht wordt om er uit te kunnen knijpen, nu, laat deze tactiek dan varen en hoepel op, dan weet de vereeniging tenminste, dat ze geen leden heeft die de boel in de war sturen. Dus 2e en 3e elftallers, doet je best, wie weet welke sterren er onder jelui dez ;n zomer nog ontdek worden, doch verovert eerst het kampioenschap van 3 C. naar welken stand steeds tevergeefs wordt uit gezien. De wedstrijd van het eerste tegen de Boys zal waarschijnlijk op een nederlaag van Volendam uitloopen, zorgt echter allen, dat deze zoo klein mogelijk is, of hebben jelui soms plannen om de Boys en ons te ver rassen? De nederlaagwedstrijden van het eerste dit dit jaar uitmunten door hun fraaie per- soneele- zoowel als clubprijzen, zullen in het gunstige geval wel niet eerder kunnen beginnen dan half of einde April. Het is echter te hopen, dat de competitieleiders een beetje zullen medewerken om het pro gram spoedig afgewerkt te krijgen. Vrije Zondagen hebben wij dezen winter meer dan genoeg gehad. Er zijn reeds enkele inschrijvingen binnengekomen, welke door zeer vele gevolgd moeten worden. Volen dam is een plaatsje, dat steeds zoowel door binnen- als buitenlanders veel bezocht wordt en daardoor vooral 's-zomers heel gezellig kan zijn. Voor Ver. die Volendam per boot kunnen bereiken, kan dit nog een financieel voordeeltje zijn, door een plezier tocht te organiseeren, welke de kas der bezoekende Ver. nog danig ten goede kan komen. Dus R.-K. Voetballers laat deze gelegen heid niet voorbij gaan en komt in grooten getale op om de mooie prijzen te bemach tigen. Laat Uw aller leus zijn dezen zomer: „Op naar Volendam." CHRIS. Secr. Th. Hijnen, Zeeweg 318. Velsen Driehuis Programma voor Zondag 13 Maart. Santpoort IR. K. V. Z. I. 2.30 uur. H. B. C. IISantpoort II, 2.30 uur. Beide elftallen spelen morgen dus hun (laatsten competitie-wedstrijd. Het eerste elf tal krijgt bezoek van R. K. V. Z., welke Zon dag j.l. van Beverwijk II met 21 heeft ver loren, de Zwaluwen zullen natuurlijk trach ten het verloren terrein van Zondag te her winnen, door ons een nederlaag toe te bren gen, dus aanpakken is de boodschap. Met goed samenspel en tijdig plaatsen, vooral de voorhoede niet te laks, verwacht ik wel een kleine zege aan onze zijde. De reserves gahn naar Heemstede om H. B. C. II te bekampen, en als er zoo gespeeld wordt, als tegen Con cordia II. dan kunnen de H. B. C.'ers op een warme ontvangst rekenen, en wie weet met een weinig geluk kunnen de beide puntjes wel eens mede naar Santpoort komen, bet gezamelijk vertrek is op één uur bepaald, vanaf café Zomerlust beide elftallen veel succes. Tot nog toe zijn er weinig inschrijvingen ingekomen van de Haarlemsche zusterver- eenigingen van de door ons uitgeschreven serie-wedstrijden, ik had zeker alle Haarlem sche vereenigingen verwacht, kom heeren bestuurders help mede de Roomsche sport bevorderen, daar het voor u vereeniging tevens propaganda is, ik verwacht dan ook zeker nog bericht van T. Y. B. B., R. K. V. Z.. Geel-Wit, T. Z. B., H. B. C. en D. S. S„ helpt mede ons eerste lustrum op luisterlij ken wijze te vieren door deel te nemen aan de wedstrijden, de inschrijving is opgenge- steld tot 17 Maart. THEO. H. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING I. 2e Klasse A. V. V. A.—K. F. C. ZeeburgiaWest Frisia. 2e Klasse B. Z. V. V.—D. E. C. KampongH. V. C. Res. le Klasse. Ajax 2—H. F. C. 2. Papidltas 2D. E. C. 2. Z. F. C, 2Spartaan 2. Res, 2e Klasse A. Watergraafsmeer 2Blauw Wit 3. Hollandia 2.'Stormvogels 2. AFDEELING II. Z. F. C.Spartaan. 2e Klasse A. ConcordiaZandvoort. Steeds HoogerFortuna. Quick—V. L O. S. 2e Klasse B. NeptunusUnites. Merwede—-S. V. Y XerxesR. F. C. 3e klassa P U. V. S—V. S. V, HillinenAlpihen. LugdunumT. H. B. AFDEELING III. le klasse, EnschedéVite&se. HeraclesRobur. WageningenZ. A. V. Go AheadEnsch. Boys. AFDEELING IV. le klasse. WilhelminaWillem II. P. S. V.—B. V. V. AFDEELING V. le klasse. VelocitasAchilles. G. V. A. V.Friesland. FrisiaW. V. V. Veendam-Leeuwarden. Twee en dertig maal hebben de voetbal ploegen der beide naties elkaar bekampt met afwisselend succes. Bezien wij t staatje van den totaaluitslag, dan blijft dus Hol land nog in de meerderheid, doch daar naast valt te constateeren, dat de Belgen er gedurende de laatste jaren geducht op uit zijn om den achterstand in te halen. Zondag staat Antwerpen weer geheel m het teeken van den België—Holland-wed strijd. De wedstrijd tusschen België en Hol land is nog een grooter evenement dan de zelfde ontmoeting te Amsterdam, omdat de Scheldestad door haar gunstige ligging voor de Hollanders, op den wedstrijddag, zoo'n groot contingent Oranjemannen herbergt. Dit aantal wordt elk jaar grooter en het laat zich aanzien, dat het toppunt nog niet be reikt is. Drie extra-treinen gaan ditmaal de grens over. Volgend jaar zijn het er waar schijnlijk vier oi vijf. Van de factoren, welke een dergelijke belangstelling bewerkstelligen, liggen er diverse voor de hand, doch er zijn ook, die minder eenvoudig zijn thuis te brengen. Wij zullen ons hierin niet verdiepen. Genoeg zij het feit te constateeren. Duizenden gaan Zondag over den Moerdijk en zeker 'honderd duizend voetbalminnaars zullen zich Maan dag met de verslagen tevreden stellen.. De -HollandBelgië-wedstrijden kan men als Haarlemmer min of meer vergelijken met de vroegere wedstrijden H. F. C. Haarlem. Van den uitslag valt te voren nimmer iets te zeggen. Dit was vroeger in onze Spaarnestad één van de voornaamste reden, waardoor de belangstelling voor genoemde ontmoeting nimmer verflauwde en dit schijnt ons thans wel een van de voornaamste fac toren waarom de belangstelling voor Holland België nog steeds stijgende is. Men ga bijv. eens na. In Mei 1925 wint het Nederlandsche elftal in Amsterdam met 50 en precies een jaar daarna kloppen de Belgen ons op hetzelfde terrein met 5—1. Met betrekking tot den wedstrijd van Zondag zullen ons dan ook niet aan een voorspelling wagen. Zeker is het, dat de Hollanders al hun enthousiasme in de schaal zullen moeten werpen om tegen de Roode Duivels eenig succes te boeken. Voor dit benoodigde enthousiasme maken wij ons echter niet bezorgd. Elf Belgen en elf Hollanders kunnen tegen over elkaar niet anders doen dan zich tot het uiterste te geven. De elftallen zijn: BELGIË: Caudron Anderlecht Swartenbroeks Demol Daring Union St. Cill. P. Brains Van Halme Boesman Beerschot C. S. Burgeois Gantoise Gillis Bierna R.Braine Adams J. Didens Stand. U.S.Liège Beersch. AnderI, R.C.Mech. Scheidsrechter S. F. Roces; Engeland, Sigmond Scheeffer Tap Ruisch Elfring H.F.C. U.D. A.D.O. D.F.C. Alcm. Van Heel Massy Verlegh Feijenoord Roermond N A. C. Van Kol Denis Ajax H.B.S. v. d. Meulcn NEDERLAND De tot dusver behaalde resultaten zijn: IN NEDERLAND: 14-5'05 Rotterdam: NederlandBelgië 40 13-5-'06 Rotterdam 23 9-5-'07 Haarlem: 12 26-4-'08 Rotterdam: 31 25-4-'09 Rotterdam 41 10-4-TO Haarlem: 70 2-4-'ll Dordrecht: 31 28-4-T2 Dordrecht 13 20 4-T3 Zwolle: 24 26-4-'14 Amsterdam: 42 7-5-'22 1-2 29-4-'23 1—1 23-3-'24 1-1 3-5-'25 5—0 2-5- 26 15 Nederland 15 8 2 5 18 43—26 1.20 België 15 5 2 8 12 26—43 0.80 IN BELGIË 30-4'05 Antwerpen: BelgiëNederland 14 9-4-'ó6 5—0 14-4-'06 1—3 29-3-'08 1--1 21-3-'09 1-4 13-3-TO 3-2 19-3-'ll 1-5 10-3-T2 1-2 9-3- 13 33 15-3-'14 2-4 31-8-'20 *3—0 15-5-21 1-1 26-3-'22 4—0 27-4-'24 1-1 15-3-'25 0-1 14-3-'26 1—1 Olympisch tournooi. Nederland 16 8 4 4 20 35—29' 1.25 België 16 4 4 8 12 29—35 0.75 De totaalstand is dus: Nederland 31 16 6 9 38 78—55 1.22 België 31 9 6 16 24 55—78 0.77 De wedstrijd vangt aan te 3 uur en wordt gespeeld op het terrein van de F. C. Ant werp te Deurne, dat meer dan een uur buiten het centrum der stad ligt. R.C.H. 2—H.V.B.-ELFTAL. Bovengenoemde wedstrijd zal morgen om half elf aanvangen op het terrein van R.C.H., aan den Middenweg. Zooals be kend is maakt R.C.H. 2 een zeer groote kans op het kampioenschap van de reserve lste klas. Het elftal heeft in diverse wed strijden bewezen, dat het heel goed in el kaar lit en een groote kracht kan ontwik kelen. Dit zal dus een uitstekende oefen- wedstrij'd zijn voor het Bondselftal. Wanneer hier het H.V.B.-elftal een goed resultaat bereikt, dan mogen we daar dubbél en dwars mede tevreden zijn. Het Bondselfal liet er als volgt uit: De Jong (Zeemeeuwen) Buisink (I.V.O.) Van Es (R.C.H.) Muhringer (Haarlem), Koelcman (Schoten), Goedhart (Haarlem) Drommel (Zeemeeuwen), Munk (Benne broek), Van Engelen (Hillinen), Van Heyst (V.S.V. 2) en Serné (R.C.H). PROGRAMMA. 1 A BennebroekBloemendaal III. E.D.O. IV—H.F.C. IV 1 B H.F.C. III—Hillegom Schoten IIStormveld Haarlem 3aKennemers II 2 A Haarlem VD.O.A. Stormvogels IIISpaarnstad 2 B D.I.O. IIRipperda. E.G.K.Spaarndam 2 C E.H.S. II—Hoofddorp R.C.H. VI—V.O.G. 2 D V.S.V. III—Schoten III 3 A Halfweg II—D.W.O. Ripperda III—I.V.O. II 3 B SwastikaDroste Hillinen IIIHillegom III I.K.I.Z. I.O.Zeemeeuwen 3 C E.H.S. III—Damiaten 3 D H.F.C. VII—Bloemendaal III. T.H.B. IIIZeemeeuwen III 3 E Schoten IVBloemendaal IV 3 F Zeemeeuwen IIBennebroek III 3 G E.D.O. IX—V.O.G. II 3 H V.V.H. III—V.O.G. III Dat Haarlem 3 zijn kampioenskans voor 't grootste gedeelte verspelen zou in den wedstrijd tegen V. V. H. zal wel niemand vermoed hebben. De roodbroeken moesten zich met een 22 tevreden stellen en ver loren dus een zeer kostbaar puntje. Dui delijk is weer eens te zien, dat het voor spellen van voetbaluitslagen heel wat ge meen heeft met het oplossen van raadsel tjes. Enfin, laten wij ons troosten met de gedachte, dat juist de onzekerheid van den uislag het voetbalspel voor een groot deel zoo populair doet zijn Voor Haarlem is dit gelijke spel een geduchte tegenvaller, te meer waar Bennebroek zelf n:et 30 van R. C. H. 3 won. Eerst was deze ontmoe ting in verband met den R. C. H.Haar lem-wedstrijd uitgesteld, maar op 't laatste oogenblik werd besloten hem om half elf te spelen. R. C. H. 3 kwam met eenige invallers, zoodat Bennebroek niet veel moeite had. Laatstgenoemd elftal moet nu nog maar één wedstrijd spelen en wel a.s. Zondag tegen Bloemendaal 2, Niettegen staande de beste vóórspeler van Benne broek, Munk, morgenochtend met het H. V B.-elftal speelt, stelt zijn vereeniging er toch prijs op den wedstrijd te laten door gaan. Vóór eenige weken werd deze wed strijd door de weersomstandigheden ge staakt. Bloemendaal 2 had toen een 20 voorsprong. Hieruit is wel op te maken, dat de Bennebroekers het morgen niet ge makkelijk zullet» hebben en dat wel bijzon dere omstandigheden de adspiranten heb ben doen besluiten geen uitstel te vragen. Bloemendaal 2 speelt een voorname rol in de beslissing om het kampioenschap. Want door morgen 1 of 2 puntjes te bemachti gen, bezorgt ze weer een kans aan Haar lem 3. Aangezien Bloemendaal 2 ook nog bij Haarlem 3 op bezoek moet, kan zij in dien wedstrijd er weer voor zorgen, dat het kampioenschap aan Bennebroek ten deel valt. Wel interessant dus. Alles zal echter afhangen van Bennebroek, dat mor gen door zijn laatsten werdstrijd te winnen officieel kampioen van de lste klas A wordt. Ook voor de onderste plaats in deze afdeeling is het morgen een belangrijke dag. Den vorigen Zondag verloor H.F.C. 4 van Bloemendaal 2 met 2—0. Morgen spelen den blauw-witten hun laatste competitie wedstrijd, Zou het de laatste zijn in de eer ste klas. Indien E.D.O. 4 wint van H.F.C. 4 dan is het lot van laatstgenoemde be slist en blijft dit elftal met 5 punten onder aan de lijst. Waar er hier zoo'n groot be lang op het spel staat geloof ik echter dat E.D.O. 4 het niet tot een overwinning zal brengen en de beslissing dus nog één of 2 weken wordt uitgesteld. De wedstrijd Haarlem 3Zandvoort 2 gaat niet door. In afdeeling B waren 1.1. Zondag alle elf tallen in actie. Stormveld kwam heel dicht bij het kampioenschap. Met 32 werd van Haarlem 4 gewonnen. Door deze ne derlaag wordt dit elftal plotseling een ern stige candidaat voor de laatste plaats, vooral daar de Haarlem-Veteranen maar liefst het stoute stukje uithaalden om Hil legom met 73 te slaan. Bovendien won R.C.H. 4 met 2—1 van I.V.O Wel prote steerden de geblokten tegen het niet toe kennen van een doelpunt, maar of dit protest de uitslag zal wijzigen, betwijfel ik sterk. Schoten 2 behield zijn kans en toon de op afdoende wijze z'n meerderheid over Kennemers 2 door met 61 te winnen. H.F.C. 3 tenslotte won met 62 van E.D. O. 3. Ook voor deze afdeeling is het mor-' gen een belangrijke dag. Stormveld gaat op bezoek bij Schoten 2, zoodat hier de beslissing om het kampioenschap in deze afdeeling kan vallen. De beste kans is na tuurlijk voor Stormveld, want een gelijk spel bezorgt deze club reeds het kampi oenschap. Evenwel kan men er verzekerd van zijn, dat Schoten 2 er alles op zal zet ten om te winnen. Dat het hier spannen zal is vanzelf sprekend De Haarlem-Vetera nen ontvangen Kennemers 2. Na de laatste 2 overwinningen kan ik niet anders doen dan ook hier een Haarlem-zege voorspel len. De wedstrijd H.F.C. 3Hillegom is van alle belang ontbloot. Een revanche op de te Hillegom geleden nederlaag verwacht ik evenwel van de gastheeren. reed voor den sL. i. Afgeloopen winter ia er duchtig getraind eu gemasseerd, onder de deskundige leiding van De Zwager, en de successen, die hij zich droomt, in de komende wedstrijden te Haarlem, Amster dam, Nijmegen, Sittard, Keulen enz., zijn dan ook lang niet denkbeeldig. Het bestuur is er evenwei nog niet in geslaagd op het R. K. Lyceumveld, hetwelk door z'n gunstige ligging en afwerking bij uitstek geschikt is voor athletiekterrein de hand te leggen, daarom zal er voorloopig, Zaterdagmiddag op het T. Y. B. B.-terrein te Schoten geoefend worden. Om half vier verwaohten wij daar al onze sprinters en lange afstandloopers. Dat niemand achter- blijve. HET KORFBALPROGRAMMA. Westelijke le klasse. Z Dordrecht: DeetosFluks Den Haag: H.K.V.—Het Zuiden Om den zilveren Kori. le Ronde. Koog a. d. Zaan: Koog ZaandijkEendracht Amsterdam: O.S.C.A.Swift Amsterdam: D.T.V.Ready Tekca Haarlem: HaarlemWesterkwaTtier II Amsterdam: D.V.D.D.D.V. Laren: De GooiersK.V.O. Amsterdam: K.V.D.Oosterpark Alkmaar: K.V.K.V.Westerkwartier Rotterdam: O.S.C.R.H.B.S. Rotterdam: VeloxVitesse (L.) HET HOCKEY-PROGRAMMA. Het voor Zondag vastgestelde hockey» programma luidt: Om het kampioenschap van Nederland. Deventer: DeventerAmsterdam Om het kampioenschap 2e klasse (West), Hilversum: Hilversum IIHaagsch Lyceum Na-competitie. Den Haag: H.D.M.Victoria Den Haag: T.O.G.O.—H.O.C. Om den Treslingbeker. 2c ronde. Den Haag: HoutrustNijmegen Den Haag: H.D.M. II—D.St.H.C. Den Haag: H.O.C. II—M.H.C. II Dames Den Haag: HoutrustH.L.C. II Bloemendaal: B.D.H.C. IIH.D.M. Bloemendaal: B.D.H.C. III—Bussum Leiden: LeidenHoutrust Kampioenswedstrijd. Den Haag: H.O.C.Amsterdam Secr. L. Margarethastraat 1. Haarlem. OP UW PLAATSEN!!! Hedenmiddag half vier begint de speciale training voor de door onze vereeniging uit geschreven estafette. Reeds mochten wij van verschillende vereenigingen de verze kering ontvangen dat zij zich met een sterke ploeg zullen vertegenwoordigen. Het zal er gaan spannen op Kraantjelek. Laten wij er voor zorgen dat het „Klaar....!" van den seingever dien dag voor ons een driedubbele beteekenis krijgt, namelijk ten le: „klaar" op oganisatorisch gebied; ten 2e „klaar" voor onze starter; en ten 3e door serieuze training „klaar" om voor onze vereeniging het best mogelijke resul taat te bevechten. Laat ieder het zich een plicht achten een plaats in één der drie ploegen te bemachtigen! Daarvoor hebben we er niet minder dan 27 noodig. De R. K. Voetbaïvereeniging „The Yel low Black Boys" stelde ons geheel belang loos haar terrein beschikbaar, een sportief besluit wat wij zeer op prijs moeten stel len, Haar terrein is gelÊgen aan den Rijks straatweg even voorbij het Haarlem-ter rein. Welnu: „Op uw plaatsen!" De tijd is weer aangebroken, dat de „athleet" naar buiten trekt, om z'n kennis die hij bij de indoor-training opgedaan heeft, op meer practische wijze te benut ten. Ook onze „Oranje"-broeken zijn ge- Invoering van een psychopathenwet ia voorbereiding. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de Jus titie-begrooting 1927in de minister van Jus titie mededeelt, dat hij allereerst wil stre ven naar afdoening van verschillende reeds aanhangige wetsontwerpen. De minister denkt hierbij o.m. aan het ontwerp, hou dende nadere regeling der collectieve ar beidsovereenkomst, en het ontwerp be treffende de z.g flesschentrekkerij. Verder is de invoering van de psychopatenwet in voorbereiding. Een nieuw ontwerp betreffende den rechtstoestand van ambtenaren heeft het departement reeds verlaten. Voorzienin gen op het gebied van het strafstelsel stelt de minister zich voor te bevorderen. Nog andere onderwerpen (b.v, rechtsposi tie van de handelsreizigers, arbeidsover eenkomst van kapitein en schepelingen, huwelijksgoederenrecht) hebben 's ministers aandacht. Voorstellen om de ambten van rechter, griffier en notaris voor vrouwen open te stellen zegt de minister niet toe. De benoembaarheid der vrouw tot ar biter ontmoet bij hem minder bezwaar. Ook kan naar het oordeel van den mi nister van volkomen gelijkheid van man en vrouw als grondslag bij de regeling der rechtsverhoudingen, in het huwelijk niet worden toegepast. In beginsel voelt ook de minister voor de mogelijkheid van wij ziging van huwelijksche voorwaarden, al ontveinst hij zich niet, dat het geenszins een eenvoudige zaak is de rechten van derden naar behooren te waarborgen. Naar aanleiding van den wensch, dat de alimentatieprocedure, daaronder begrepen executie van vonnissen betreffende alimen tatie worde gewijzigd, merkt de minister op, dat hij het niet zonder bedenking acht voor verschillende onderwerpen telkens afwijkende voorschriften te geven, zonder dat daartoe door den aard van het onder werp noodzakelijkheid bestaat. Wat het middel van lijfsdwang betreft, meent de minister, dat eerder naar beper king dan naar uitbreiding moet worden ge streefd. Dat beslag op de salarissen van ge meente-ambtenaren in het algemeen buiten- tesloten is, bevredigt ook den minister niet. en voorziening dienaangaande wordt opge nomen in het nieuwe ontwerp betreffende den rechtstoestand van ambtenaren. De mogelijkheid van een jeugdgevangenis wordt door den minister overwogen, even als de wenschelijkheid van invoering ook hier te lande van het Engelsche instituut der preventieve detention, ten einde de beveiliging der maatschappij tegen de cri minaliteit van beroeps- en gewone misda digers tot haar recht te brengen, voor zoover deze als gevolg van de toepassing van straf niet wordt bereikt. Ook voor de schaduwzijden van de cel straf, met name bij toepassing van lan- geren duur. is de minister niet blind. De minister herhaalt, dat ook hij van oordeel is, dat ook zonder een Woekerwet ook reeds iets tegen den woeker is te doen. Wat de kwestie van het accept be treft: de belangen van den derde te goe der trouw, die niet wist of moest begrij pen, dat aan het accept een woekercon tract ten grondslag lag, mogen niet wor den verwaarloosd. Het stelsel van individualiseering van de celstraf zou ook den politieken misdadi gers ten goede kunnen komen. Voor hen een uitzondering te maken, komt den mi nister niet juist voor. Bij verschillende betrokken autoriteiten wordt door den minister opnieuw advies ingewonnen over de vraag of naar haar oordeel al dan niet tot intrekking van de wet van 17 Juni 1918 (Vreemdelingenwet) zal kunnen worden overgegaan. Na ont vangst dezer berichten lal hij deze aange legenheid nader overwegen en de uit komst dezer overweging met de gronden waarop deze steunt, aan de Kamer mefe- deelen. Volgens de opgaven in het Alge meen Politieblad zijn gedurende het laar 1926 2710 vreemdelingen uitgeleid gewor den. De uitzetting van den buitenlandschen kunstenaar Paul Beer is geschied ingevolge art. 9 der Vreemdelingenwet in verband met het door hem gevoerde bestaan. Die uitleiding is den minister op de hem des tijds verstrekte gegevens, getoetst aan de overwegingen, welke in dezen moeten gel den, gewettigd voorgekomen; intusschen heeft hem dezer dagen alsnog een uitvoe rig vertoog ter zake bereikt, hetwelk hem aanleiding zal zijn, zich nog eens van de zaak rekenschap, te geven,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 13