üw concurrenten Voorkom Havarschmidt i Klaje DE SCHOONMAAK SNEEUWWITGL00R Overvleugelen ADVERTEER OOK! KliniekGeifÖ. Gracht 84 G. A. BROEKMAN Bij Iedere 3 pakjes Bleekt wit als sneeuw. Sneeuwwltgloar 627 Eé" jpak_gratis Tref Uw maatregelen Heerencostuums Stoomen UIT DEN OMTREK. HILLEGOM. HAARLEMMERMEER. ZANDVOORT. BENNEBROEK. BEVERWIJK. HEEMSTEDE. WIJK AAN ZEE EN DUIN. VAN 14 MAART-14 APRIL Vraagt Uw Winkelier heden IJMUIDEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. C. H.Schoten 50. SCHIETEN. R.K. Athl. Club „Excelsior". GYMNASTIEK. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Jeugdige schelmen op strooptocht. Het Museum-theater. KERK EN SCHOOL. Het 40-jarig priesterfeest van Mgr. Nolens. Mgr. Hopmans te Rome. SOCIAAL LEVEN. MARKTNIEUWS. KERK EN SCHOOL. Zevende Limburgsche Bedevaart naar Lcurdes. ADVERTENT1EN. Nieuwe stoffen en modeüen Onderlinge Brandwaarborg Ver. voor de gemeente HAARLEM. Algem. Vergadering Verg. Oost en West SCHOUWBURG JANSWEG. VRIJDAG 18 MAART 1927 LEZING MET LICHTBEELDEN ANNE HALLEMA SITI SOENDARIE Dagmeisje gevraagd NET MEISJE Burgerlijke Stand. Geboren: Z. van M. de GrootBroekhof.d. van A. van LieropVan der Zon. d, van J. van Bee- kumDe Vries. Overleden: H. Spierenbeurg, m. 79 jaar. St. Joseph-Gezellen. Deze vereeni ging hield een ledenvergadering De praeses de WelEerw. heer kapelaan D. Schoen maker opent de vergadering met gebed en den Kolpingsgroet en heette de leden harte lijk welkom. Tot Senior werd in de vacature z.g. W. v. d. Poll gekozen de heer L. v. d. Meer. Vervolgens kwam aan de orde: ver kiezing van 2 Bestuursleden uit dc St. Jo- seph-parochie. Gekozen werden de heer M. Walkers en C. Jonkman. Uit de St. Marti- nus-parochie werden gekozen de heer W. v. d. Linden als Biljart-commissiaris; al» le penningmeester de heer Gor. v. d. Wiel, tot 2e penningm. de heer Jo Rusman. Daarna werd de contributie-regeling besproken en andere zaken, waarna de rondvraag en slui ting met gebed. Afbreken. De ontruimde, onbewoon baar verklaarde huisjes aan de Mariastraat worden afgebroken. Dit geschiedt nu niet door de schooljongens, doch door bevoeg den. Er komt daar een mooie gelegenheid voor nieuwbouw, vlak bij de St. Martinus. Anti-Rev. candidaten Gemeenteraad. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging alhier heeft in een gehouden vergadering, de volgende candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing opgemaakt 1. P. Ouwerkerk (aftr.) 2. G. A. A. Knaap Pzn. (aftr.) 3. Joh. Biemor.d (aftr.) 4. S. van Wijk Lzn. (aftr.) 5. F. H. Bos 'aftr.) 6. J. H. de Hoog 7. H. Dammers P. Brouwer 9. G. Deddens. Jubileum. De heer J. Konijnenberg te Hoofddorp hoopt op Zaterdag 19 Maart a.s. het feit te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren bij de Ned. Spoor wegen werd aangesteld. De heer Konijnenberg is thans ruim 13 jaren als conducteur te Hoofddorp gestationneerd. Ongetwijfeld zal het den geachten jubi laris wegens zijn voorkomendheid en behulp zaamheid jegens het reizend publiek, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Groote vergadering. In verband met de a.s. Staten-verkiezingen in Noord- Holland zullen de 9 kiesvereenigingen in Haarlemmermeer op Zaterdag 2 April a.s. een groote vergadering houden. Als sprekers zullen daarbij optreden de heer A. Colijn, aftredend lid van de Pro vinciale Staten en no. 1 van de anti-rev. lijst en de heer Chr. van den Heuvel, lid de Tweede Kamer. Een nieuwe maatregel. Naar wij ver nemen heeft het bestuur van den Haarlem mermeer een nieuwen maatregel voor de draaibrug over de ringvaart nabij Aalsmeer u.tgevaardigd, waardoor aan een vlotte rege ling van het verkeer eenigszins wordt tege moet gekomen. De brugwachter moet nl. den afsluitboom aan de zijde van het dorp afsluiten, zcodat het publiek niet meer zoo- als voorheen dezen boom naar believen mag verwij Jeren. Men heeft het hierdoor mogelijk gemaakt, dat de brugwachter nu meer aan- dacnt aan het verkeer kan besteden en uit dien hoofde heeft het poldersbestuur goed gedaan dezen maatregel te stellen. Wanneer nu ook eens aan de zijde van den polder de brug van breede vleugels voorzien wordt, dan zal ook het verkeer daar belang rijk bij gebaat zijn. Schoolcommissie. De Zeereerw. heer Pastoor P. F. W. Soepnel, Mevr. N. van Reeuwijk-Immink en de heeren J. A. van Arkel en J. Hulsbos, benoemd tot leden van ue plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, hebben allen deze benoeming aangenomen. Gemeenteraad. De Burgemeester heeft eene Openbare vergadering van den raad der gemeente Zandvoort, belegd op Donderdag 17 Maart 1927, des namiddags 7J4 uur, ter behandeling van de volgende agenda 1. Ingekomen stukken2. voorstellen tot strandverpachting 3. voorstel tot ver huur van grond aan den Boulevard de Fa- vauge en den Boulevard Barnaart.4. voor stel tot verkoop van boomen in de Halte straat tusschen de Schoolstraat en de Diaco niehuisstraat 5. voorstel tot aankoop van grond voor verbreeding der Haltestraat 6. voorstel om aan mej. Paapvan Konings- bruggen ontslag te verleenen als schoon maakster van school C, wegens het niet naar behooren vervullen van haar taak 7. voor stel tot verhuur van grond op Plan Noord voor tuinzaadcultuur 8. Verzoek der N.V. „De Kaboutertjes" betreffende ruiling van grond en garant zijn voor een bouwcrediet en hypotheek voor te stichterl woningen 9. voostel tot terugbetaling van grondlasten betreffende het terrein, waarop geplaatst zijn de zes noodwoningen 10 inlich.ingen betreffende niet-gunning van grondwerk aan P. Kcrkman 11. behandeling van het rapport van de Raadscommissie tot bevor dering van den bloei van Zandvoort12. voorstel tot wijziging der Algemeene Poli tie-verordening 13. voorstel om den water- uitzichttoren voor 3 achtereenvolgende jaren openbaar te verpachten14. vaststelling van het kohier der hondenbelasting over 1927 15. Voorstel tot ontheffing van school geld over 1924/1925 en 1925/26 in verband met een door Ged. Staten genomen beslis sing op een door P. H. Happee ingediend bezwaarschrift 16 een voorstel om een bedrag van 75.toe te kennen aan de Commissie tot onderzoek naar den bouw van de woningen aan den Parallelweg en de Mariastraat17. een voorstel van 2 raads leden tot opheffing van het kampeerverbod. 18. Een verzoek van de Voetbalvereeniging „Zandvoort" om gratis 25 karren bagger van de gemeente te mogen ontvangen 19. een verzoek van den kommies-dienstge- leider om kosteloos gebruik te mogen maken van een kamer in het perceel Groote Krocht 10, voor het houden van besprekingen met alhier gestationneerde belastingambtenaren 20. verzoek van A. A. Wilhelmus, om ont heffing van de bepalingen der verordening, ex. artikel 35, 2e lid der Drankwet21. een adres Van G. W. van Tombergen tot het stichten van een zonnebadinrichting23 behandeling van belasting-reclames. R.K. Kiesvereeniging. Hedenavond vergadert in het Bondsgebouw de R.K, Kies- verezniging, des avonds te half acht. De agenda .vermeldt o.a. Verkiezing be stuurslid in de vacature van den heer Car. v. Lierop voorstel van het Bestuur inzake het niet aanvaarden van een zetel in den Ge meenteraad, verkregen door voorkeurstem men bespreking candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. fVlamins en C. Uijlenbro©k«v -7* Bt van Dijk f» M. M. KoelemeiJ. Geboren: G. ZoonSpan, z. E. M, van Bugnum—Opdam, z, A, M. de Ruiter— Slinger, z. 1', Bossinade—Eisraa, d, M. A, G. KooikerRiga, z. Overleden. J, M. Keiler, 85 jaar weduwe van H, Gpgelder. A. van Hemert, 75 j., wedr. van M. W. J. Loopwijk. overl. te 'Haarlem. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag 17 Maart 1927 des avonds om 8 uur. De Agenda vermeldt 1. Vaststelling no tulen der vergadering van 27 Jan. 1927 2. Ingekomen stukken 3. Benoeming van stem- bureaux (13) 4. Benoeming leden schattinss- commissie Rijksinkomstenbelasting (27) 5. Benoeming leden der Commissie Taxatie ter reinen Grondbedrijf (17) 6. Voorstel tot ver huur van tuingronden aan den Glipperweg (14) 7. Voorstel tot verhuur weiland Heemst. Kanaal (30) 8. Voorstel tot verhuur terrein bij café Landzicht (36) 9. Verkoop grond van terrein „Houtvaart" (16) 10. Verkoop grond van terrein „Valkenburg" en „Rozen burg" (35) 11. Voorstel tot verdeeling van de gemeente in schoolwijken (18) 12. Over plaatsing Hoofd Openbare Scholen (15) 13. Bijdrage jubileum Centrale Werkgevers Ri sico Bank (19) 14. Wijziging van een tweetal straatnamen (20) 15. Voorstel tot verbete ring van de Kadijk (31) 16. Voorstel tot het verleenen van voorschotten voor kosten van instandhouding Bijzondere scholen a. Bijz. Prot. School Voorweg (21) b. Bijz. School Molenwerfslaan (22) c. Bijz. School Kerk- laan (1. o.) (23) d. Bijz. School Kerklaan (u. 1. o.) (24) e. Bijz, School Heerenweg (25) 17. Voorstel vergoeding art. 100 L. O. wet 1920 over 1925 (26) 18. Wijziging besluit steun aan „Tuinwijk" (28) 19. Wijziging besluit erfpachtscanon „Tuinwijk" (29) 20. Wijziging besluit steun „Heemstede's Be lang" (32) 21. Verordening houdende ver bod tot oprichting van slachterijen enz. (33) 22. Afkoop onderhoud grafkelder Fam. van Merlen (34) 23. Overeenkomst afstand ser vituut terrein Zuiderhout (37) 24. Compta- biliteitsbesluiten 25, Vaststelling kohieren Plaatselijke Inkomstenbelasting 26. Onthef fingen Plaatselijke Inkomstenbelasting. Burgerlijke Stand, Geboren: Mechtil- dis Margaretha, d. van J. van Baar en J. W. H. Grammen. Cornelia Ca:harina, d. van J, J. Butler en M. Boon. Anthonia Susanna d. van J, van der Meij en S. Spanjaard. Egbert Johan. z. van D. J. Pletting en G. Bunschoten. Overleden: B, V/, van der Wel, 82 jaar, wed. J. Dierx. J. G. Plet ing, 46 jaar, echt, van C, Rel, GEDURENDE B Gemeentezaken, B. en W, stellen voor de vergoeding overeenkomstig art, 101 der L. O,-wet 1920, ten behoeve van de Bijz, La gere school, Heerenweg 103, voor het jaar 1927 vast te stellen op 2000; ten behoeve der Bijz, Lagere School, Kerklaan u. I. o. op 1130; ten behoeve der Bijz. Lagere Sschool, Kerklaan 1, o. op 2234; ten behoeve van de Bijz. Lagere School, Molenwerfslaan, op 1986.69. B. en W. stellen voor aan de besturen van bijzondere scholen uit de gemeentekas te vergoeden de wedden van de onderwij zers, verbonden geweest aan de volgende scholen: Schoten, in standgehouden door het R.K. Kerkbestuur van den H. Bavo; St. Jozef school, Heerenweg 1. o., totaal 960.27; St. Antoniusschool, Kerklaan 1. o., 544; St. Augustinusschool, Molenwerfslaan, 1. o., 208. Schoten, instandgehouden door de verecni- ging Bijzondere Protestantsche School, al hier; Nic. Beetsschool, Voorweg, 1. o., totaal 1808; Bosch en Hovenschool, Adr. Pauw laan, 1. o., 720; Bosch en Hoenschool, Adr. Pauwlaan u. 1. o. 61.60 B. en W. stellen voor den heer J. de Jong over te plaatsen als hoofd der open bare scholen voor L. O. en U. L. O. aan den Voorweg naar de nieuw te bouwen scholen voor L. O. en U. L. O. aan den Bronsteeweg. B en W. stellen voor als leden der schat tingscommissie voor de Rijksinkomstenbe- lasting te herbenoemen de heeren A. P. Vcsier, H. Groenewegen en P. J. J. van den Putten en in dc plaats van den heer L. de Wilde te benoemen den heer H. A. Vromans Voor de benoeming van schatters voor het Grondbedrijf zijn door B. en W. de volgen de voordrachten opgemaakt; 1. L. Evendijk, 2. C. W. Jansen Hendriks: 1. G J Smit Thz., 2. D F de Wilde en 1 A de Maaker, 2. P. G. Smit. Door B. en W. zijn de verschillende stem- bureaux vastgesteld. B. en W, stellen voor aan H. Brouwer 20604 M2 grond te verkoopen van terrein „Houtvaart". Een gedeelte tegen 7, een ander tegen 2.50 per M2. B, en W. vragen machtiging aan den Dienst der Gem. Reiniging ondershands in huur af te staan telkens voor den tijd van één jaar, voor de eer; te maal ingegaan 1 Jan. 1927, tegen een huurprijs van 250, het terrein, groot 2 H.A. 31 A„ gelegen ten Zuiden van het Heemsteedsche Kanaal, B. en W. vragen machtiging ondershands te verhuren aan de wed. A. A. Booms een terrein, grcot 59 61 Aren, tegen een huur prijs van 106 50 en aan de wed. P. de Jong, een terrein, groot 22.40 Aren, tegen een huurprijs var 40 B. en W. vragen een credict van 8960 om den Kadijk te verbreeden en te beharder., Winkeliersvereeniging. Door het voor- loopig bestuur der Winkeliersvereeniging van Groot-IJmuiden is besloten om op Maandag 21 Maart a.s. een openbare verga dering te beleggen in het R.-K. Verecnigings- gebouw aan het Kennemerplein. Hier wor den alle winkeliers verwacht daar er tevens belangrijke zaken zullen worden behandeld. Door hei bestuur zullen eenige vooraan staande middenstanders worden uitgenoo- digd die op dien avond een spreekbeurt zullen vervullen. i Inenting. Er wordt bekend gemaakt door B. en W. der gemeente Vclsen, dat de kostelooze inenting zal plaats hebben als volgt: Afd. IJmuiden op Maandag 28 Maart 's namiddags 2 uur in school A. aan de Kerkstraat. Ook tevens tc IJmuiden op Dins dag 29 Maart in schoei D. aan dc Hcidestraat des namiddags 4 uur, Afd. Velsen op Donder dag 31 Maart des n.m. 4 uur in school G. aan de Wijkcrslraatwcg, ook tevens in Velsen op Woensdag 30 Maart des n.m. 2 uur ir, de kamer Geneeskundige Dienst in het Ge meentehuis. Afd. Santpoort op Maandag 28 Maart des n.m. 4 uur in school F. te Santpoort. R. C. H. plaatst zich door een sprekende oveswinning op Scheten voor de volgende: ronde voer het kampioenschap van Haarlem, De ijzige koude Noordenwind heelt velen afgeschrokken om den wedstrijd tusschen R. C, H. en Schoten aan den Middenweg bij te wonen. Hoeiwel de sterke wind inderdaad veel afbreuk deed aan het spel en het spelers: zoowel als toeschouwers niet bepaald aangenaam maakte op het veld te vertoeven, toch is cr nog een vrij aardige wedstrijd gespeeld geworden, waar in R. C. H. door haar betere techniek op tamelijk gemakkelijke wijze van Schoten heeft gewonnen, hoewel Schoten deson danks met wat meer geluk, of overleg, zeker ook een of twee doelpunten had kunnen hebben, al zou het maar met de toegestane penalty geweest zijn, die nu door Voskuyl recht op Radsma werd afge schoten. Zooals gezegd, speelde R. C. H. technisch beter, meer beheerscht, zoodat de Schote naren hoewel zeer enthousiast spelende, toch vrij regelmatig in de minderheid waren, Doordat de verhouding in het veld al bij zonder vriendschappelijk was1, had scheids rechter Westerbeek al een zeer gemakke lijke taak, waarvan hij zich behoorlijk heeft gekweten. Het is goed iv/ee uur als hij dc volgende elftallen iaat aantreden: R. C. H.: Radsma, Kuyl, Nacbiegeller, Geutskens, Nieuwenhuis, Müller, Koning, v. Dam, Hanze, Ruys, Brugman. Schoten: Voskuyl, Lohmann, Verkesk, Koeleman, Blokker, Steenbergen, de Wit, Cuyon, Bona, Fabel, de Wil. R. C. H, speelt tegen wind in en bezorgt de Wit al spoedig zijn eerste werk, doch óok Schoten treedt aanvankelijk flink op en Verkerk zorgt dat Radsma zijn kunnen kan toonen. Zelfs volgt een kort Schoten- overwicht, waaruit twee corners ontstaan, die niet benut worden. Inmiddels is dan R, C. H. ingespeeld en krijgt de Schoten doelman veelvuldig gelegenheid tc laten zien wat hijw aard is. In meerdere gevaar lijke situaties weet hij radicaal het gevaar af tc wenden, doch al spoedig is een zéér onverwachts schot van Hanze hem te mach tig. De Racing speelt tcg'en den st-affen wind in uitstekend. Steeds wordt de bal langs den grond gepasseed en hoe de Scho- ten-achterspelers ook zich geven, het ge vaar is niet van de lucht. Met een land hard schot heeft Ruys dan succes, terwijl Verkerk eveneens een mooi schot lost, op Radsroa's heiligdom, dat echter geen doel treft. Hanze kopt dan nog een mooie voor zet van Koning over, waarna Schoten wederom een tweetal corners weet te !or- ceeren, doch ook nu zonder resultaat, v. Dcm schiet dan nog eens net over het Schoten-doel en dan is het rusten. Met den wind in den rug zag het er al spoedig naar uit dat R. C. H, de voor rust verkregen 2O-voorsprong zou vergrooten en inderdaad gelukte het Hanze om vanaf de achterlijn met een scherp schot de Wit ten derde male te passceren. Ook nu weer blijkt de meerdere routine van het mes- rendeël der R. C. H.'ers den doorslag te zullen geven. Het spel der Schotenaren was meestentijds niet ongewassen tegen dat cler hechte R. C. H.-defensie, waarin Mül ler als linkshalf nu en dan uitstekend werk verrichtte. Uit een througpass van v, Dam krijgt Brugman een mooie kans de score te verhocgen, hetgeen geschiedt met een hard schot. Hoe Schoten inmiddels ook werkt, het lukt hen niet tegen te scoren, alhoewel daartoe eenige malen zéér zeker de gelegenheid hccit bstaan. Tijdig uitloo- pen van Radsma of slecht schieten der voor- waartsen was echter oorzaak dat de score aan hun zijde blank bleef. Zelfs toen Nach- tegeller hands maakte, werd de daarvoo- toegestane strafschop door slecht schieten niet. benut. Aan den anderen kant maakt Koning dan voor R. C. H. nog het vijfde doelpunt, waarna spoedig het einde aan breekt en R. C. H. dus met 5—0 heeft ge wonnen. HAARLEMSCHE SCHIF.TBOND. Generaal Joubert heeft in de derde ronde met het eerste vijftal 956 punten behaald. Hoewel het een goed resultaat is, is deze vereeniging toch wel in s'aat om nog wat hcoger te komen. De heer Fransoo was hoogste korpsschutter met 193 punten. Hierop volgden Alb. Bos met 192; A. Mek ker 192; W. Faase 191 en E. v. Konijnen burg met 188 punen. De comb;na tie is minder goed, n.l. slechts 1819 punten. Dit komt doordat er eenige slechte series bij waren; de jongere schutters hebben nog te weinig routine in het korpsschieten, In de drie ronden tezamen heeft deze vereeniging behaald voor het eerste vijf'at 966942—956 totaal 2364 punten en in de comb'na'.ie 1876—18211819, totaal 5516 punten. Lisse, tweede klasse, behaalde 912 pun ten met het eers'e vijftal wat we! 11 pun ten minder is dan de vorige maand maar toch voor de tweede klas nog een goed resultaat is. De heer L. v. d. Burg is hoog ste korpsscbut'er met het mooie getal van 191 punten. Daarop volgen J. v. d. Burg met 184; Notaris van Pelt 182; C. Wesseling 178 en G. Vreeburg 177 pun'en. In de combina tie hebben zij 1748 punten; geen hooge se ries en toch ook maar één mindere erbij. In de drie ronden tezamen hebben zij voor het eerste vijf'al 906923912 totaal 2741 en in de combinatie 166217561748 to'aal 5166 punten. De volgende stand na drie ronden is dus: Eerste klasse, le vijftal comb. 1. Bloemendaal Commando 2964 5560 2. Generaal Joubert 2964 5516 3. Voor Vaderland en Koning 2818 5439 4. Generaal van Merlen 2772 5404 5. Graaf Florb V. 2756 5323 Tweede klasse. 1. Lisse. 2741 5166 2. Generaal Cronjé 2719 4974 Secretariaat: Zomervaart 14a Oefenlokaal: U. L. O. school, Jacobstraat 2. Opgricbt 17 Juni 1920. Aangesl. bij de N. A. U en N. H. A. B. In verband met de slechte weersomstan digheden van den laatsten tijd, moest onzen onderlingen veldloop noodgedwongen ten 2en male worden uitgesteld, Weliswaar zijn onze leden geen „mooi weer"-athlc- ten. doch het bestuur achtte het noodig bovengenoemd besluit te moeten nemen. Thans zal het daarom de veldloop houden op Zondag 10 April. Dc training op „Kraantjelek" zal voorlaan des Zaterdagsmiddags gehouden worden en wel van 4h6 uur, wat, in verband met de komende wedstrijd' op 2en Paaschdag, niet overbodig zal zijn. De stafette zal geloopen worden over een afstand van 50G0 M., te weten: 100—200—40C—SCO— 1000—ËOO— 4G0200100 M. Onze 1ste ploeg zal Zaterdag beginnen met de training voor deze wedloop. Mogelijk zullen we met meer ploegen deelnemen. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VER GADERING K.N.V.G. Onder de bekwame leiding van Mr. N. Groenewegen kwam Zaterdag en Zondag het Kon. Ned. Gymn. Verbond ter 59e Jaarlijksche Algemeene Vergadering bijeen. Deze vergadering, waarvoor de belangstel ling zeer groot was, werd gehouden in de Industrieele Club te Amsterdam. Vertegen woordigd waren 33 turnkringen met het voltallige bestuur mede, uitbrengende 53 stemmen. Zaterdagavond half negen werd de ver gadering geopend door Mr. Groenewegen, die gedachtig aan het devies van het Verbond „Mens sana in corpora sano" de hoop uit sprak dat op deze vergadering mocht rusten een geest van wederzijdsche vriendelijkheid een gezonde geest in een gezond lichaam. Allereerst werden, nadat allen zich van hun zetels verhieven, herdacht zij die door den dood het Verbond waren ontvallen o.a. de heer van Loencn, oudste Eerelid en de heer Steins, lid van het bondsbestuur. De notulen der vorige buitengewone ver gadering werden ongewijzigd vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris en dat van de technische bestuurders werd aan een zeer breedvoerige bespreking onderworpen, vooral Dr. van Minden becriticeert het ve:-» slag, hij noemt het een teleurstelling en zonder perspectieven voor de toekomst. Ook het jaarverslag van den penning meester wordt zeer uitvoerig besproken. Hoewel de kascommissie volle décharge verleent, komt zij toch met vele opmerkin gen en vindt dat het beheer veel zuiniger had behooren te zijn. Bij de begrooting komen de tongen nog meer los, vooral bij het voorstel van 't bonds bestuur om het turnblad niet meer voor elk lid verplichtend te stellen, waardoor men tot contributieverlaging zou kunnen over gaan, welk voorstel ten slotte met 31 tegen 13 stemmen wordt aangenomen. Het is inmiddels half één geworden en wordt de vergadering verdaagd tot Zondag morgén. Na 'heropening der vergadering is thans allereerst aan de orde de uitkeering aan de turnkringen. Het bestuurs-voorstel om 50 cent per lid af te staan wordt met 32 tegen 21 aangenomen waarna de geheele begroo ting tot een bedrag van 37.974.68 aan ont vangsten en uitgaven wordt vastgesteld. De heer M. F. Graafland, Rijksinspec teur der lichamelijke opvoeding is thans ter vergadering gekomen en wordt met eenige hartelijke woorden door den voorzitter wel kom geheeten. Tot leden der kascommissie worden be noemd mevr. DoesburgLanooy en de heeren Theinert en Wieland Los, tot plaats vervangers de heeren Ham, Verburg en Verwaay. Thans wordt aan de orde gesteld een voor stel om af te wijken van I reglementaire orde op de vergadering en te behandelen het voorstel van In Amsterdamschen Turn bond n.l. bespreking van de grieven van een aantal bondsvereenigingen naar aan leiding van de wijze, waarop het thans zittend Bondsbestuur is gekozen en de daarmede aansluitende actie van den A.T.B. Het grootste deel der bondsvereenigingen schijnt reeds lang genoeg te krijgen van de actie van den A.T.B. want hoewel het be stuur blanco stemde gaf zij met 25 tegen 12 stemmen en 12 stemmen blanco te kennen dat zij die bespreking niet alleen niet ge- wenscht, doch geheel overbodig achtte. Met groote meerderheid van stemmen werden thans alle aftredende bestuurders herkozen, terwijl in de vacature De Weinberg gekozen werd de heer J.J. Schiphorst en in de vacature Steins de heer A. Vis. Tot re dacteur vatr Het Turnblad werd gekozen de heer J. J. F. Bakker en tot leden der me dische commissie de heeren De Reijs, De Weinberg en De Marcus. Door de reorganisatie was herziening van Huishoudelijk Reglement en de Bondsver- orderingen noodzakelijk en werden deze thans herzien en vastgesteld. Het Verbond werd thans verdeeld in 28 turnkringen en werd tevens besloten dat er zullen zijn groote, middelmatige en kleine turnkringen na gelang het aantal leden. Besloten werd in 1928, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het K.N.G.V. de bondsuitvoering te doen houden in U- trecht op de Pinksterdagen. Een viertal vereenigingen, welke na her haalde aanmaningen in gebreke gebleven zijn de bondscontributie te voldoen, werden van hun lidmaatschap vervallen verklaard. Nadat de voozitter een woord van dank gebracht had aan Dr. Weinberg, het afge treden bestuurslid van hetgeen hij voor ons Verbond heeft gedaan, werd om zes uur deze zeer belangrijke vergadering gesloten. Vermelden wij ten slotte nog dat, nadat alle herkozen bestuurders verklaard hadden de benoeming te aanvaarden, de voorzitter in een kernachtige rede eveneens verklaarde die benoeming te aanvaarden en gezien het door de vergadering uitgesproken votum hoopte op vrede met de oppositie, doch zoo niet hen zou dwingen, met alle hem ten dien ste staande middelen, wat het bondsbelang eischtte. Louter uit baldadigheid. Eenigen tijd geleden werd ingebroken in oen onbewoond huis, staande aan de Wete ringschans te Amsterdam, en toen de politie van het bureau Stadhouderskade daarnaar een onderzoek instelde, kwam aan het licht, dat eenige schooljongens zich aan het mis drijf hadden schuldig gemaakt. Het schijnt, dat het niet de zucht tot diefstal geweest is, die over deze jeugdige belhamels is vaardig ge worden, doch dal baldadigheid de drijfveer is geweest. Na schooltijd klommen ze het huis binnen: hier en daar werd wat verbroken. Verschillende voorwerpen vonden zij van hun gading; hieronder waren eenige radiolampen, een koptelefoon, een paar prentbriefkaarten, waarin de bewoner, die afwezig was, de namen van zijn klanten had ingeschreven, alsmede verschillende andere kleine voor- iveipsü, die do aandacht trekker, door hunne advertenliSn m/ Vli I indlsn y niet adverteert binnen afzlenbaren tijd De politie pakte niet minder dan zes van deze rakkers bij den kraag. Zij konden niet veel zeggen tegen hetgeen hun ten laste was gelegd en bekenden onder tranen. De jongste knaap is negen jaar, de leeftijd der andere varieert tusschen 13 en 15 jaar. Een hunner had de briefkaarten, waarop het adres van den bewoner stond, weer in de brievenbus van het huis geworpen. De politie stelde, na het verhoor, de jeug dige bende weer op vrije voeten. De kinder politie stelt nu een nader onderzoek naar de gedragingen van dc inbrekertjes in. Vermoe delijk zal, naar de „Tel." verneemt, het geval bij den kinderrechter eindigen. Reeds voor 600.000 nominaal aan aandeelen geplaatst. De Wagnerverceniging tc Amsterdam be richt, dat de inschrijving op de aandeelen in de N.V. tot Stichting en Exploitatie van het Museumtheater, als resultaat heeft opge leverd, dat in totaal thans 120 aandeelen ad 5000. geplaatst zijn, zoodat van het maat schappelijk kapitaal ten bedrage van 1.000,000, tot dusver 600,000 nominaal geplaatst is. Dit resultaat is medegedeeld aan den bur gemeester en den wethouder voor de Finan ciën. In aanmerking genomen het groote be lang, dat het gemeentebestuur toekent aan de totstandkoming van het Museum-theater, acht de Wagnervereeniging' het denkbaar, dat een voordracht aan den Gemeenteraad wordt gedaan op de volgende basis: le. Hel maatschappelijk kapitaal der op te richten N. V. blijft bepaald op 1.000.000. Bij de oprichting der vennootschap zijn daar van ten minste nominaal 600.000 geplaatst. De gelegenheid tot het plaatsen van verdere aandeelen blijft tot einde van het jaar 1927 opengesteld 2e. De oblfgatieleening ten laste der vennootschap, oorspronkelijk op 3.500.000 uitgebreid worden. 3e. Het bouwfonds, bestemd om eventueel tegenvallers in den bouw of bij de exploi- totie te dekken, moet ten minste 750.000 bedragen. Tot dusver is in dit bouw(riserve) fonds reeds gestort een bedrag van 500.000. Onder deze voorwaarden wordt het mo gelijk geacht, dat een gemeentelijke garantie voor rente en aflossing der obligaties ver kregen wordt tot het bedrag van den bouw som die op 4.500.000 bepaald blijft vrminderd met het bedrag van het ten slotte geplaatst maatschappelijk kapitaal, zulks echter tot een maximum van 3.900.000 Over de aanvulling van het bouw(reserve)- fonds, bedoeld sub 3, zal met enkele kunst vrienden te rade worden gegaan. Naar wij vernemen, zal het 40-jarig Prie sterfeest van Z. Exc. Mgr. dr. Nolens niet op den dag zelf 26 Maart herdacht worden en zal de jubilaris dien dag ook niet te 's-Gravenhage aanwezig zijn. De aanbiedingen van het huldeblijk zal op een later ir.ee te deelcn dag, kort na Paschen, plaats hebben. Z. D. H. Mgr. P, Hopmans, Bisschop van Breda is, naar aan de Msb. geseind wordt, met zijn secretaris voor een bezoek ad limi- na na een voorspoedige reis in goeden welstand te Rome aangekomen. DE MOEILIJKHEDEN IN DE MAAS- TRICHTSCHE INDUSTRIE. Een voorstel tot invoering van een wacht geldregeling. In overleg met de betrokken vakorgani saties heeft de S. D. A. P.-raadsfractie te Maastricht bij den gemeenteraad le Maas tricht het volgende voorstel ingediend; „Waar door de directie der Kristal-Unie in de conferentie ten Stadhuize, gehouden op 22 Febr. j.l. is verklaard, dat zelfs als de regeering een besluit mocht nemen ter ver hooging der invoerrechten dit hoogstens tot resultaat kan hebben, dat ongeveer 60 ar beiders zouden kunnen worden te werk ge steld en dus is komen vast te staan, dat er minstens 250 arbeiders waarschijnlijk gedu rende langen tijd werkloos zullen blijven, wordt voorgesteld namens de S. D. Raads fractie, een bedrag var 50.000 beschikbaar te stellen om in overleg met dc directie der Kristal-Unie en de regeering 'n wachtgeldre geling in het leven te roepen op de re- geeringsvoorwaarden, die hiervoor gelden." Geteekend door den secretaris. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Maart. 41600 K.G. Uien 4.505.60, Grove Uien f 4.80—5.10, Drielingen f 3.804.30, Nep 2.10—2.20- 1200 K.G. Peen. Prijs 3 8)400 K.G. Roode Kool f 3.807.40, door schot 2.50—6.50; 21700 K.G. Gele Kool f 46.30, doorschot 3,405.50; 87600 K.G. Deenscho witte kool 2.60—3.90_ doorschot 2.202.90; 300 K.G. kroten 3.60. ALKMAAR, 14 Maart. Veemarkt. 31 vet'e Koeien, 200380; 4 vette Kalveren 80—130, per pond 1.30—1.50; 217 nuchtere Kalveren 618; 548 vette Var kens 0.640.66: Zouters 0.620.63, De iLmburgsche bedevaart, die zich ver leden jaar in overgrootc deelname mocht verheugen, zal ook dit jaar wederom eer. pelgrimstocht naar het wereldberoemde Lourdcs organiseeren. Het bezoek aan die plaats is thans defini tief vastgesteld in overleg met de geestelijke overheid te Lourdcs, cp 7 en 8 Juni a.s. Op die dagen zal het vertrek der treinen van uit Maastricht plaats hebben. Evenals verleden jaar zal ook ditmaal een der pclgrimslreinen op de heenreis iLsieux aandoen, om den pel grims gelegenheid te geven het graf van Zusterke Therese te bezoeken. Deze Lisiux- trein vertrekt op 7 Juni. Het vertrekuur is zoo vastgesteld, dat men in den averd van denzclfden dag aldaar arriveert. Teneinde tc voldoen aan het ons meermalen bekend ge maakte verlangen, heeft het Comité beslo ten, dit jaar een tweede extiatrein in te rich ter. naar Paray-le-Monia), alwaar de ver schijning plaats had van het H. Hart aan de Heilige Margarclha-Maria. In verband met de verre reis, gaat deze trein over Parijs, alwaar dc eerste nacht wordt over nacht, om den tweeden dag in den namiddag door te reizen naar Paray le Monial, alwaar men omstreeks acht uur aankomt. Aldaar verblijft men tot den namiddag van den volgenden dag. Deze route behoort tot dc mooiste van Frankrijk. De ziekenlrein met de pelgrims, die alleen Lourdes zullen bezoeken, vertrekt op 8 Juni. De verzorging en verpleging der zieken za'l wederom worden toevertrouwd aan Dr, van der Ileyden, directeur van den Gemeente lijken Geneeskudigen Dienst, te Maastricht. Evenals verleden jaar zal niets onbe proefd worden gelaten, om ook deze bede vaart weer in alle opzichten tc doen slagen. Met de wenschen, verlangens en aanmerkin gen, die wij van oud-pelgrims mochten ont vangen, is zooveel mogelijk rekening ge houden. Wa tde geesteliike oefeningen betreft, kan met vreugde worden medegedeeld, dat dc Hcogeerw. heer Dom. Frarciscus Janssens, di Nederlandsche abt der Cisterciensers, te Versailles, de Pontificale H. Diensten zal verrichten. De predicates zullen dit jaar gehouden worden door den bekenden Nederlandschen Lcurdeskenner, den Z.Eerw. Pater Dr. J. Mouren, Hoofdredacteur van het tijdschrift „Stemmen uit curdesL Voor verdere inlichtingen verwijzen we naar d advertenties in dit blad. Heden overleed plotseling mijn lieve eebtgenoote SOPHIA CAROLINA FREDERIKA NOBELS-Van de Ven Rouwbezoeken kunnen niet worden afgewacht. Haarlem, 14 Maart 1927. Strikt eenige en algemeene kennisgeving. 665 Betrouwbare inlichtingen De billijkste tarieven voor KUNSTTANDEN en GEBITTEN KLEINE KOUTWEG 5 Telefoon 12225 1e klas KleermakerjJ van deelhebbers op MAANDAG 28 MAART a.s., des avonds 8 uur, in dc Bovenzaal van Brinkmann, Groote Markt. AGENDA: 1. Lezing van dc notulen der vorige vergadering. 2. Verslag over den toestand der Vereeniging. 3. Rekening over het jaar 1926, met Rapport van de commissie voor het nazien der rekening. 4. Verkiezing van twee bestuursleden wegens het bedanken van den Heer J, W, A. Beijnes en van den Heer Mr. J. Francken. 5. Rondvraag. L. A. C. KRABBENDAM Secretaris-Boekhouder N.B. De rekening over 1926 ligt vanaf heden ter inzage aan het Kan toor. 650 acnt uur precies De Boeddha Figuur in de Kunst door den Heer daarna de danseres: Serimpi dansen van den Kraton te Solo Toegangsprijs f 1.en 1 0.50. Plaatsbespreken a. d. Schouwburg, VRIJDAG 18 MAART 10—4 uur. 664 N. VAN KEULEN, Zandvoorterweg No. 115, Aerdenhoul, 2683 Gevraagd, te Bloemendaal, 1 Mei, wegens huwelijk een als Meisje-alleen, in klein gezin, goed kunnende koken. Hulp van Werkster. Br. lett, H. 338, Boekh. P, STINS Pzn., te Bloemendaal. 649

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3