N. V. B. STANDEN. u.v.v. V. B. E. D. O. IV—H. F. C. IV 5-^1 Schoten IIStormveld 03, 2—H.V.B. elftal 2—2. R. K. F. De Meer—H.B.C. 1—1. Volendam IT. Y. B. B. I 42 D. H. V. B. De sportparküeker. H. B. C. IISantpoort II 22. R.K. S. V. „Santpoort". R.-K. V.V. The Zanclv. Boys. R. K. V. „Zwaluwen". R.K. Voetbalvereeniging V.V.F. H. B. C. IV—V. V. F. I: 2—2. R. K. V. V. „Onze Gezellen". Vitrix IOnze Gezellen I 3-4. R.K.V.V. „Victrix". HOCKEY. Om den Tresling-Beker! H. O. C. II—M. H. C. II 1—2. Noord-Hollandsche Hockeybond Motorsport. SCHIETEN. GYMNASTIEK. Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus". Uitvoering der Gymnastiek- vereeniging „Bato". Corrinthians voor twee wedstrijden, behalve gratis logies in het hotel Atalntic" 7.200. Het volgende jaar ontving dezelfde cüub voor drie wedstrijden te Hamburg een soortgelijk bedrag, onder gelijke condities. Voor on kosten voor het eerste elftal ontving Agte zelf in het jaar 1924 18.000, welk bedrag, volgens Dr. Stoelin, voor zeer onverwachte onkosten was aangewend. Thans wordt een uitvoerig onderzoek inge steld en schijnt er van de zijde der leden een aanklacht tegen 't bestuur op komst te zijn. He leiders der Hamburger Sportverein bevin- detn zich dus lang niet in een benijdenswaar dig parket, temeer, omdat door die beleedi- S-ingskwestie de Rechter er aan te pas is ge- tom-n. AFDEELING II le klasse. Feijenoord 17 11 3 3 25 70—28 1.47 E.D.O. 17 9 5 3 23 45—23 1 35 H.B.S. 17 9 4 4 22 45—33 1.29 Hilversum 18 8 7 3 23 43—28 1 27 Z.F.C. 17 8 3 6 19 46—50 1 11 18 6 6 6 18 39—40 1.— De Spartaan 18 8 1 9 17 46—47 095 H.F.C. 17 5 4 8 14 34—42 0.82 V.O.C. 16 3 2 11 8 29—48 0.50 A.S.C 17 1 1 15 3 22—80 0.17 2e klasse A. Haarlem 18 10 4 4 24 41—27 1.33 West Frisia 17 10 2 5 22 55—33 1.29 K.F.C. 18 9 5 4 23 39—25 1.28 Zeeburgia 17 8 3 6 19 41—24 1.11 Alc. Vitrix 18 7 3 8 17 50—49 0.94 Helder 18 7 3 8 17 45—58 0.94 V.V-A. 15 6 2 7 14 48—34 0.93 Hollandia 17 6 3 8 15 32—37 0.88 Bloemendaal 18 5 5 8 15 30—42 0.83 Schoter 18 3 3 12 9 32—62 0.50 Uitslagen van Zondag. 1 A BennebroekBloemendaal III, 11 E. D. O. IV—H. F. C. IV 5—4 1 B HF. C. 3Hillegom 41 Schoten 2Stormveld 02 Haarlem 3aKennemers 2 12 onder protest 2 A Haarlem 5D. O. Al 61 2 B D. I. O. 2Ripperda 01 E. G. KSpaarndam 30 2 C E. H. S. 2Hoofddorp 11 R. C. H. 6—V. O. G. 0—3 2D V, S. V. 3Schoten 3 14 3 A Halfweg 2—D. W. O. 0—2 Ripperda 3I. V. O. 2 2—2 3 B I K.I.Z.I.O.Zeemeeuwen 0—7 3 C E. H. S. 3Damiaten 43 3D H. F C. 7Bloemendaal 3 23 T. H. B. 3Zeemeeuwep 3 22 3 E Schoten 4Bloemendaal 4 55 3 G E.D.O. 9—V. O. G. 2 0—12 3 H V. V H 3—V O G 3, 6-0 gestaakt. H.F.C. bezet definitief de onderste plaats. H.F.C. wint de toss en kiest den s'erken w.ind mee. Gesteund door den wind neemt rij het spel in handen en onderneemt aanval "P aanval op het E-D.O.doel. H.F.C. neemt de leiding door de middenvoor. E.D.O. weet gelijk te maken door J. Steffens. Nog voor ust maakt de H.F.C. Iinksfeuiten van een kans gebruik en brengt den stand op 21. Na de hervatting heeft E.D.O. het voordeel ■an den wind. Toch weet H.F.C. ed score >p te voeren tot 31. Dan binnen een wartier maakt een invaller Hendriks van r.D.O. welke inviel voor Vlug, drie goede foelpunten. J. Steffens vergroot de leiding en brengt den s'and op 53. H.F.C. geeft niet op en zelfs weet zij den achterstand te r et kleinen. Nog korten tijd is er te spelen. Het einde komt echter onveranderd. Deze voor beide partijen zoo belangrijke eds rijd, is geëindigd in een 30 zege oor Stormveld. Door deze overwinning is lormve!<} Kampioen geworden van hare fdeeling. Om 12 uur blaast scheidsrechter Faardebek beginnen. Stormveld is volle dig, Schoten heeft 1 invaller voor Koele- man. S ormveld is direct gehqlpen door den straffe wind het meest in den aanval. Maar achterhoede van Schoten is op zijn en gêeft niet thuis. Een vrije schop t Schoten doel verdwijnt in den boven- 01. Schoten zit er goed op, maar rhoede houdt het spel te kort. Even ust maakt Stormveld nog een geluk- punt 02, Na de thee is Schoten maar kunnen niet het doel vinden, e!d de kampioenstitel in 't zicht ~n housiast en komen weer geducht Zij weten er nog een doelpunt aan "pegen, de overwinning tot een feit Schoten werkt nog hard maar het lukken. Dan blaast Paardebek, die de, het einde en Stormveld is 'kam- morgen werd op het R. C. H.- een proefwedstrijd gespeeld tus- t H. V. B'.-elftal en R. C. H. 2, tv eds'rijd in een 2—2 gelijk spel Het was voor het bondselftal, tonds tegen Den Haag en in de er wedstrijd en moet uitkomen een efening. Toch viel vooral in de Ift het spel van dat elftal niet ondanks dat men het voordcel rken wind genoot. dat met vier invallers speelde, g doorloopend in den aanval en slechts aan de Geus, die nsen om zeep hielp de omstan- t met rust slechts een 20 was verkregen; het eerste n Kcdde, het tweede van de orobineeren in het H. V, B.- bsoluut onvoldoende, gedurende elft, terwijl als regel de bal te de lucht gespeeld werd. êede heht werd met een andere begonnen. Serné moest wegens e blessure van verder spelen af- rwijl Hest thans centervoor, v. Enge. linksbinnen speelde en Kruijf van O. 4 linksbuiten was opgesteld, vervanging van Serné. spoedig heeft v. Heijst succes met een 1 oog schot en dan is het R. C. H., dat aldelijk pogingen in het werk stelt c score te verhoogen. r te ver doorgevoerd samenspel en -cinig schieten, lukt dit echter niet. dien heeft het Bondselftal in en v. Es een paar uitstekende die steeds op tijd wisten in te grij- ^erder speelden ook Muring en Goed- t zeer goed. Inmiddels is het Kruyt ge- i van een misverstand in de R. C. H.- ferhoede te proiiteeren om gelijk fe en en wat de R. C. H.'ers verder ook bceren, het lukt hun niet om de score verhoogen, zoodat het einde aanbreekt t 2—2. een uitslag die voor het bonds- 'al wel wat te gunstig was. Zooals fie ri, waren beide backs en winghalfs van ndseiftal goed. Minder goed was Koe als centerhalf, terwijl we keeper Tt die ditmaal in R. C. H. II mee- e, prefereer en boven de Jong. In de ede vlotte het aanvankelijk niet best .e omzetting Engelenv. Heyst bleek duchte verbetering. Drommel leek er ïheel in te zijn, althans we weten dat beter kan, dat geldt ook voor de Musch. De bezetting van de linksbuiten plaats moet nu weer worden herzien, want we gelooven niet dat Serné permanent zal worden opgenomen in het elital voor dit seizoen. Alles bijeen was het een aardige wedstrijd, waarin R. C. H. II beter voetbal vertoonde en daardoor feitelijk verdiende te winnen. Het H. V. B.-elftal kwam uit met; de Jong, v. Es, Buysink, Muring, Koeleman, Goedhart, Drommel, de Munt, v. Engelen, v. Heyst, Serné. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Elftal AElftal B: 43 Zaterdagmiddag speelden 2 proefelftallen van de Zaterdagmiddag-competitie op het E. D. O.-terrein. A. wist de overwinning tc behalen, hoewel B. beter speelde? Er zitten goede spelers in de elftallen en zonder twij fel zal het H. V. B.-elftal er meer dan de handen vol aan hebben. A. speelt in blauwen en B. in rooden shirt. Rood neemt direct het spel in handen en het rammelt geducht in de bftuwe achterhoede. Al spoedig heeft rood succes als v. Gelder een voorzet van links in eigen doel kopt. Ook de blauwen trekken ten aanval en keeper v, d. Brink boft als de bal via den paal in zijn handen komt. De roo den houden het beste- van het spel, jammer dat de linksbuiten door telkens buitenspel- staan menigen aanval te niet deel gaan. Toch hebben zij succes, als de rechtsbinnen Roe land passeert, waardoor hij den stand op 2-0 brengt. De aanvallen van de blauwen zijn niet buitengewoon gevaarlijk, echter valt het goede spel van den linksbinnen op; hij heeft echter weinig steun van zijn vleugelman. Ech ter weet hij na goed doorzetten met een goed schot via den keaper, den achterstand te verkleinen. Nog voor rust brengt v. d. Steen, uit een voorzet van links den stand op 3-1. Na de hervatting is het voorloopig met het overwicht der rooden gedaan. De linksbinnen verkleint den achterstand uit ten voorzet van rechts. Thans herstellen de rooden zich, maar dringen te vej op. Dit wordt hun noodlottig; de blauwen breken door en de linksbuiten brengt de partijen op gelijken voet. Er wordt geducht om de lei ding gestreden; soms wat te stevig, vooral de middenvoor der rooden, Fris, speelde veel te stevig. Ten slotte lukte het de blauwen, door de linksbinnen de leiding te nemen. Kort hierna blaast de heer H, Luyken het einde. De elftallen waren, zooals de vorige«week in de courant vermeld stond; alleen speelde Steeman mee voor Littik. Denuitslagen van gisteren zijn; Overgang. A. AchillesEmos B. SDOWZ De Meer—HBC WilskrachtEMM ForwardJ.imvio C. ExcelsiorPVC VooruitDHL gestaakt 20 gestaakt 21 1—1 3—2 geslaakt 31 6—3 4—2 4—1 2—3 Tweede klasse. F. UtrechtenarenPVC 2 G. DOSS—VVA Met 4 invallers voor L. v. d. Vlugt, A. A. Mooren, J. Warmerdam en Jan Duinhoven, trok H.B.C. naar Amsterdam om De Meer te bekampen. Da Meer heeft heeft 1 invaller. H.B.C. wint den opgoo en laat De Meer tegen den ster ken wind in spelen. Na ongeveer 5 minuten spelen krijgt Toledo een geed aagegven bal en geeft H.B.C. met een keihard schot de leiding. Door den harden wind is H. B. C. steeds in den aanval en de enkele door braken van De Meer worden onschadelijk gemaakt door Deursen, die een schitterende partij back speelde. De voorhoede van H.B.C. raakt er echter wat uit, waardoor Dg Meer meer in den aanval komt, doch van Bakel en Vestcr als invallers toonen dat zij hun plaatsen waar dig zijn en weten gevaarlijke uitvallen vSn dc gasthceren te kceren. De rechtsbuiten van De Meer weet door te breken en schiet keihard op doel, doch dit schot wort doqr Nelis schitterend gekeerd. Goebert zet eeni- ge malen goed voor, doch P. Warmerdam staat nogal eens buiten spel, wat eenige goede kansen doet verloren gaan, \ier minuten voor rust breekt de rechts- builenspeler van De Mer door en geeft zirn cldb met een schitterend schot den ge lijkmaker. Na een aanval op het doel van. De Meer, waarvan hel resultaat is dat v. Kordelaar juist over de lat schiet, is het rusten. Na rust speelt H.B.C. met den harden v.ind tegen, doch v Kordelaar heeft zich in de doelverdediging teruggetrokken. De «in vallers van Bakel en Vester doen goed werk in de achterhoede en van de voorhoede spelers loopt Toledo als invaller ook ni het oog. Na 20 minuten spelen een schitterende doorbraak van H.B.C. doch Juffermans schiet hard tegen de bovenlat. H.B.C. blijft aanvallen en de achterhoede van De Meer krijgt het hard te verantwoorden. Een kei hard schot van De Meer wordt schitterend door Nelis gestopt. Het wordt een spel tus- scben de voorhoede van H.B.C.B en de achterhoede van De Meer. Een vrije schop juist buiten het strafschopgebied, wordt door van Kordelaar goed genomen, doch schitte rend door den keeper van De Meer ge stopt. Het spel golft eenigen tijd op en neer en als scheidsrechter Achterberg, die goed voldeed, einde fluit, is de stand gelijk. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld, de scheidsrechter had 'n vrij gemakkelijke taak. De invallers van H. B.C. hebben een zeer goeden wedstrijd ge speeld. Met voldoening kan H.B.C. den uit slag begroeten. Door dit gelijk spel heeft H.B.C. een zeer kostbaar puntje verspeeld, wat haar het kampioenschap wel eens kan kosten. Het eerste elftal der boys vertrok gisteren met verschillende invallers, doch met een dosis goeden moed, langs smSle weggetjes en over nog smallere bruggetjes naar het schilderachtige Volendam, dat echter in de zen tijd van het jaar weinig schilderachtigs biedt, daar de koude oostenwind onbarm hartig door den dikste winterjas heen blies. Bij aankomst in Volendam bleek het ter rein onbespeelbaar. Voor de beide doelen lag de modder duimen dik terwijl eenige ilinke plassen voor de noodige afwisseling zorgden. De aangewezen scheidsrechter, de heer Bauwman uit Hoorn, had blijkbaar Vo lendam niet kunnen vinden, daar tevergeefs op zijn komst werd gewacht. Goede raad was nu duur! D, T. Y. B. B.'ers voelden er bitter weinig voor om onverrichterzake naar huis te gaan, zoodat na eenig geconfereer beslo ten werd te „modderen," daar van spelen" onder deze omstandigheden geen sprake kan zijn. De T.Y.B.B.-secretaris was zoo welwillend om als scheidsrechter te fungeeren, welke vriendelijkheid hij ten koste van zijn Zon- dagsche pak moest bekoopen! Precies half drie stelt T. Y. B. B. zich met de navolgende .vreemdsoortige combinatie °E: v H, Mooren, W. Bakker, C. Hennckc, Th. Bloem P. v. Paradijs, R. Kamer, G. Slenders, A. Slenders, J. v. Honschoten, H. Draijer, J. v. Leuven. De boys hebben den toss verloren, zoodat v. Honschoten „ergens midden in het veld" aftrapt, daar er geen enkele krijtlijn te be kennen was. (De eene outlijn werd gevormd door het publiek en de andere door de dijk). Reeds dadcilijk na het begin zijn de Vol en- dammers in de meerderheid en binnen tien minuten hebben zij reeds een nuttigen 20 voorsprong. De boys pakken nu iets beter aan en gesteund door den sterken wind be legeren zij het Volendam-doel. Reeds spoe dig verkleint Kamer met een schitterend schot den achterstand, terwijl even daarna G. Slenders via de bovenlat niet minder fraai de gelijkmaker scoort. De geel-zwarten zijn thans veel sterker en talrijke corners zijn hier het gevolg van, doch de Volendambacks blijven de situatie beheerschen. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied be nut v. Honschoten om den scheidsrechter met een modderlaag te bedekken. Kort daar op is het rusten. Na dc thee krijgt de geel-zwart-aanval de slechtste helft te bespelen en het is waariijk een grappig gezicht Draijer c.s. als varkens door de modder te zien rollen. Het publiek leeft dan ook geheel mee cn heeft waar voor zijn geld. De Vdlendammers hernemen de leiding, als hun rechtsbuiten keurig voorzet en v. Paradijs met een schitterende omhaal Mooren geen schijn van kans geeft. De geel zwarte voorhoede doet nog eenige goed be doelde pogingen voor de gelijkmaker, doch het blijft bij pogen. Als dan de linksbuiten der gastheeren de voorsprong der thuisclub vergroot, is de fut bij de boys er geheel uit. Veel vermeldingswaard gebeurt er dan ook niet meer, alleen moest er nog even gestopt worden voor Draijer, die een kluit modder in zijn oogen kreeg en verklaarde niks meer te zien," (wat zeer goed begrijpelijk is). Als de sch'eidsrechter laat inrukken is de stand nog steeds ongewijzigd en hebben de boys hun eerste nedeillaag van dit stezoen te pak ken, daarmede hun kampioenskansen tevens als souvenir in de Volendamsche modder latende. Een bespreking van spelers en scheids rechter kan onder deze omstandigheden ge voegelijk achterwege blijven; alien hebben hun best gedaan; alleen wensch ik nog een woord van dank te brengen aan de V ellen - dammers, die door hun bereidwilligheid om te spelen, aan de boys een tweede dure reis naar Volendam bespaarden. „HENK," Door de Haarl. R.-K. Comm. voor Licha melijke opvoeding zullen ten bate ven het onder haar beheer staande R. K. Sport park van Haarlem Bekerwedstrijden wor den georganiseerd. Voor deze wedstrijden is een prachtige groote Beker beschikbaar ge steld. Alleen R. K. clubs spelende in de R. K. F. en le klas D. H, V. B. kunnen aan deze wedstrijden deelnemen. Het in- leggeld bedraagt 2.50 per elftal. De wed strijden worden gespeeld volgens het re glement van den D. H. V. B. die reds toe stemming heeft gegeven en zijn volle me dewerking toegezegd. De beker wordt eigendom van de ver eeniging, welke hem tweemaal achtereen ol driemaal in het geheel wint. De inschrijving is thans opengesteld en sluit cp 19 Maart 1927 bij den secretaris der Haarl. R.-K. Comm. voor Lich. Opvoe ding, den heer H. J. van Tol Jr., Joh. de Breukstraat 33 bij wien tevens verdere in lichtingen zijn te bekomen. Bij de inschrijvingen moet het inleggeld gezonden worden. De commissie rekent op inschrijvingen van H. B. C., Leiden, Lisse, Concordia, T. Y. B. B., Beverwijk en nog vele andere uit den verderen omtrek als Amsterdam en Zaandam. H. J. VAN TOL Jr.. Secretaris. Het is H. B. C. II niet gelukt de kleine kans op het kampioenschap te behouden, door slechts een gelijk spel te spelen tegen Santpoort. Dc hoofdzaak is dat van 4 van haar beste spelers het ,1e elftal moesten complcteeren, waardoor Santpoort een zwak ploegje tegen zich zag uitkomen. H. B. C. moet eerst tegen wind in spelen, wat haar niet bijzonder hindert, daar zij zich geheel geeft, en een vlug spel ont- «wikkelt tegen de veel grootere gasten. Zelfs weten zij de leiding te nemen, en als Santpoort den stand op 11 brengt, hernemen zij de leiding door een vrijen schop. Rust 21. Na rust schijnt H, B. C. niets meer te presteeren en gedurig zwermen de gasten voor het H. B. C.-doel. De uitvallen der H. B'. C.'ers stranden op de hechte Sant poort-backs, die, omdat de H. B. C.'ers te veel solospel geven, geen moeite hebben, r'ic af tc slaan. Na een serie aanvallen van Santpoort, gelukt het de u rechts, hoewel o.i. in buitenspel gelijk te maken. Het laatste kwartier is H. B. C. bijna gedurig in het offensief maar niet fortuinlijk. Het einde komt tenslotte met 22. Junioren. H. B. C. IV.—V. V. F. I 1—1. Secr.: Th. Hijnen, Zeeweg 250 H., VelsenDriehuis. Uitslagen van Zondag 13 Maarf. Santpoort IR.-K. V. Z. 12 H. B. C. IISantpoort II 22 Beide elftallen stellen zich op onder lei ding van scheidsrechter C. Smit en tellen evenveel invallers. Santpoort heeft den toss gewonnen en verkiest met den wind in den rug te spelen. Als er dan ook is afgetrapt, gaat Santpoort direcf ten aan val. doch doelpunten blijven voorloopig uit, steeds zweefd de bal voor het R. K. V. Z.- doel en keeper Bos moet verschillende ma len handelend optreden, wat hem goed af gaat, ten slotte moet hij toch zwichten voor een wel geplaatst schot van den Santpoort- midvoor, zoodat de rust intreedt met 10 in 't voordeel van Santpoort. De thee schijnt de Zwaluwtjes goed gedaan te hebben, want zij hebben het beste deel van 't spel, en Santpoort moet alle zeilen bijzetten, om scoren te voorkomen. Door den wind gehol pen komen zij steeds terug, eindelijk heb ben zij succes, als uit een voorzet van linjis de rechtsbinnen onhoudbaar doelpunt 1-1. Kort daarna hebben zij weder succes, een voorzet van links, welke door A. de Vries op schitterende wijze wordt ingekopt 12. Santpoort doet nog eenige pogingen om ge lijk te maken, wat- haar echter niet gelukt, wel maakt de Santpoort-midvoor nog een doelpunt, wat op onbegrijpelijke wijze word geannuleerd, zoodat het einde aankomt met 21 voor R. K. V. Z. een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. De reserves hebben zoowaar tegen een volledig H.B.C. II met niet minder dan 4 invallers gelijk gespeeld, voorwaar, geen slecht resultaat. Met de rust was de stand 21 in 't voordeel van H.p.C.. Na de rust speelde Santpoort tegen de vrij sterke wind in en slaagde er in gelijk te maken, in welke stand geen verandering meer kwam. De H.B.C.'ers hebben door dit gelijke spel vrijwel hun kampioenskansen verspeeld en j ons tweede elftal mag met dezen uitslag zeker tevreden- z>'~^ .1 Uitslag van Zondag. CONCORDIA II—T.Z.B. 0—4. In een goeden wedstrijd hebben de Boys gisteren de beide punten naar Zandvoort gebracht. 40 was de uitslag, hoewel 100 zeker niet geflatteerd zou zijn geweest. Concordfa won den toss, zoodiat T.Z.B. tegen den zeer krachtigen wind in aftrapte. Binnen enkele minuten weet de linksbuiten al te scoren. 01. Even later gevolgd door no. 2, eveneens door den linksbuiten. 02. T.Z.B. ontwikkelt een mooi samenspel, doch bij de meeste aanvallen belandt de bal over cf naast het doel'. Na een half uur spelen vergroot H. v. Dam Thz. den voor sprong. 03. Weer komt T.Z.B. terug en dc linksbuiten verricht de hattrich. 04. Dan is het rusten. Met den wind in den rug denken wij dat T.Z.B. een groote overwinning zal behalen, doch dc Concordianen verdedigen met den moed der wanhoop en voorkomen steeds doelpunten, vooral hun keeper is in groot- schen vorm. Hoe TZ.B ook werkt, gedoel punt wordt er niet meer en als scheids rechter v. d. Lans, die goed voldeed, einde blaast, heeft T.Z.B. verdiend gewonnen en is weer een stap dichter bij den begeerden titel. Secr. J. C. Kruijver Jr., Tweede Zuidp.str. 16 OFFICIEEL NIEWS. Woensdag a.s. gecomb. bestuurs-, elftal en feestcommissievergadering, te 8 uur, in de St. Joseph Gezellen-vereeniging. Uitslagen Zondag 17 Maart. 1—2 Santpoort IR.K.V.Z. I R.K.VZ. IIAlliance I. sch. n. o. Victrix III—R.K.V.Z. III 3—1 Het eerste elftal heeft kans gezien in een fraaien, spannenden wedstrijd Santpoort de beide puntjes te ontnemen. I^.K.V.Z. telde vied invallers, doch deze hebben gisteren getoond, dat Zwaluwen goede reservefs ten dienste staan. Van den Bosch heeft den toss gewonnen en voor de rust wind tegen genomen. Door het tactische en goede ver dedigen werd door Santpoort éénmaal ge doelpunt. De tweede helft was geheel voor de Zwartjes en in dien tijd hebben zij zich dan ook van de overwinning weten te ver zekeren, A. de Vries en J. Fictoor scoorden elk een prachtgoal, terwijl het geheele elf tal schittrrend partij heeft gegeven. Scheids rechter C. Smits leidde verdienstelijk. De reserve's hadden een strop door het niet verschijnen van scheidsrechter Vink, terwijl de Junioren met een vrij zwak elftal de a.s. kampioenen goed partij hebben ge- geven en den nederlaag tot 31 hebben weten te beperken, 't Is werkelijk een goed resultaat en als het spel niet vermindert staat werkelijk een goede plaats op de rang lijst voor jullie gereserveerd. JOOP. Onderafdeeling van het S. F. L.) Tengevolge van haar chronische spijbel- ziekte moest V. V. F. I wederom met vier invallers ten strijde trekken. Aanstonds bij het eerste samentreffen, werd het V, V. F. heel duidelijk, dat H. B ,C. zich geroepen voelde tot een geduchte revanchepartij. De blondlokkige Heemstedenaren toonden een fanatiek samenspel, waartegen de onzen niet veel meer vermochten in te brengen, den al dan niet minzame verklaringen je gens elkaar, dat het dekken van de tegen partij een probaat doch moeilijk middel is, om het voortschrijden der vijandelijke voorhoede tegen te gaan. De gastheeren zagen eensklaps kans onze linne» te over rompelen en het was dan ook een fraai, onhoudbaar schot, dat laaiende geestdrift bracht over het malsche H. B. C.-terrein U^O). V. V. F. meende, dat nu het oogenblik was aangebroken, om het meer bekend-e „sam-sam"toe te passen en liet niet na, om het doel der Berkerodianen te besto ken. Deze pogingen faalden, deels door een alles fnuikende pech, deels door het elkaar niet begrijpen onzer gelegenheids- voorhoede. Even voor rust bracht een kranige uitval der tegenpartij den stand op 20. Onder rust toonde V. V. F. zich geenszins ontmoedigd. Fiks werd er aangepakt. Volgens ons vermaard recept werd in de opstelling weer eenige wijziging gebracht, en.... ons eerste doelpunt werd met een verradsenden uitval onhoudbaar gezet (21). Spoedig volgde hierop de ge lijkmaker. Met dezen stand eindigt de wedstrijd en V. V. F. draagt, op het randje af, een kostbaar puntje mee naar haar Zoete- straatsch Rivotorto. De eindcijfers geven de juiste verhouding weer. Het spel van onze voorhoede was heden niet zoo pittig als dat van de H, B. C.'ers. Onze invallers vertoonden de raskenmerken van alle in vallers. Hun spel vermocht niet te tippen aan dat van hun principalen. De keeper-plaatsvervanger maakte, door houding en gebaren, een veiligen indruk,' vooral, wanneer de bal juist naast, of rake lings over de lat gegaan was. Vergis ik me niet, dan waren de beslissingen van den scheidsrechter (nog) geheel gebaseerd op de oude buitenspelregcls. B. O. VIS. Secr. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13, Schoten. Victrix speelt met 2 invallers, terwijl „Onze Gezellen" volledig is. Met den wind in den rug is Victrix sterker en direct moet de O. G.-keeper handelend optreden. Toch zijn het Onze Gezellen, die het eerste doelpunt maken. Veel pleizier hebben zij hiervan niet, want even daa-na maakt Vitrix gelijk. Hoewel de O. G.-keeper ver scheidene schoten verdienstelijk stopt, kan hij toch niet beletten, dat Victrix met rust een voorsprong heeft van 31. Na rust is Onze Gezellen het meest in het offensief, dooh doelpunten blijven voorloopig uit. Voor doel is O, G. niet erg fortuinlijk. Eindelijk moet de keeper van Victrix toch zwichten voor een goed schot (3-8). Even daarna maakt de mid-voor gelijk. Het heeft den schijn, dat de stand gelijk i zal blijven, doch pl.m. 1 minuut voor tijd is het weer de midvoor, die Onze Gezellen de leiding geeft. Wanneer de scheidsrechter, die zeer goed leidde, einde aankondigt, heeft Onze Gezellen een zwaar bevochten zege be haald. Het is niet mogen gelukken voor het tweede elftal een vriendschappelijken wed strijd te krijgen. Voor het derde elftal was nog een wed strijd ingelast tegen D. S. S. III. Hoewel beide elftallen aanwezig waren, kon de wedstrijd wegens huishoudelijke omstandigheden niet doorgaan. Lé. Uitslagen Zondag 13 Maart. Victrix 1Onze Gezellen 1, 34, vriend schappelijk. Victrix 3R, K. V, Z, 3, 3—1, J Het eerste elftal heeft danig teleur ge steld, door van O.G. te verliezen. Voor rust wisten ze, met negen man den stand op 31 te brengen. Na rust kwamen twee benjaminnetjes hun grootere broeders hel pen, maar konden niet verhelpen, dat O.G. nog 3 goals maakte. Victrix maakte nog 1 doelpunt zoodat dc uitslag 43 voor Onze Gezellen werd. De jonge Zwaluwen hebben van hun vlucht naar het Victrix terrein geen plezier mogen beleven, met 31 werden ze ingemaakt. Het was over het geheel een aardige wedstrijd met Victrix in de meerderheid. Voor rust wis ten ze twee maal te doelpunten. Na rust werd nog een doelpunt aan het totaal toe gevoegd, waarmede dan ook alle kruit verschoten was. Zwaluwen wist, op niet on gelukkige wijze, de eer te redden. Met dit al is Victrix nog slechts op den goeden weg. Denk er om jongens, tanden op elkaar en tot het bittere einde volhouden, dan komen jullie het andere jaar in dc vierde klasse D.H.V.B. uit „Lo." N.B. Het bestuur heeft op verschillende nederlaagwedstrijden ingeschreven, zoodat de heeren van het eerste en tweede elftal hun voetbalschoenen niet in het vet be hoeven te zetten. Met een volledig elftal togen de Musschen- reserves naar Waalsdorp teneinde 'n zwaren kamp tegen H. O. C. II te beginnen. Onge dacht, ook onverwacht, is het succes; de Haarlemmers wonnen met de oneven goal uit drie. Toch was de Haagsche voorhoede zeer goed; hun aanvallen waren snel en juist op gezegde linkerwing verstond zeer goed het spel met gekeerde stick. Des te beter komt dan ook de prestatie uit van de achterhoede, waarin speciaal de keeper, Jhr. Elias, uit blonk. Voor de rust gingen de partijen vrijwel ge lijk op; de goede Haagsche aanvallen strand den steeds. Evenwel hebben de bezoekers ook eenige keeren „reuze geluk" als harde schoten juist naast vliegen. De Haarlemsche voorhoede is zeker minder dan de Haagsche, doch vinden tegenover zich een niet-sterke verdediging. Het gelukt dan ook v. d. Brandeler eens de zaak te passeeren en op keurige wijze te scoren (01). Na de rust is H,\0. C. II inderdaad in de meerderheid, maar jhr. Elias weet van geen wijken en houdt alle ballen uit zijn doel, echter op één pa. Want de Haagsche links buiten verschalkt hem met een onverwacht schot; een mooi schot met .de omgekeerde stick (11). Eenigen tijd daarna blijkt het dat de Haagsche verdediging niet zoo goed is als haar voorhoede. Lefebvre breekt plot seling uit en geeft dan opnieuw aan de gas ten de leiding (12). Tegen het einde nog loopt Lohman een gevoelig schot tegen de scheen aan, wat hem van verder meespelen moet doen afzien. Als het einde dan komt, hebben de Musschen eenigszins geflatteerd gewonnen; een gelijk spel ware wellicht juis ter geweest. le KLASSE. ConcordiaH.B.S. 20. Na een futloozen wedstrijd die onder lei ding stond van de heeren Mulder en Smies, heeft H.B.S., dat eenige invallers telde, een verdiende nederlaag geleden en is Con cordia voor de derde maal echtereen kam pioen geworden. De Concordianen komen daardoor definitief in het bezit van den aan het kampioenschap verbonden wisselbeker. Een woord van hulde aan Smies en zijn vol gelingen, die zoo n keprig resultaat wisten te behalen, is hier zeker op zijn plaats. Beide partijen namen de zaken uiterst kalm op en voorloopig bleef de bal mees tentijds op het middenveld. Bij Concordia viel de goede bal-contröle op. H.B.S. daar entegen bleek niet in staat~een bal voldoen de te stoppen. Het gevolg was, dat Con cordia een groot overwicht verkreeg en toen zoowel Rinkel als v, d. Wal miste, had Concordia de leiding, 10. Nog voor de rust moest v. d. Wal ten tweede male zwichten voor een keihard schot en met een 20 voorsprong van de gastheeren werd er gedraaid. Na half-time was H.B.S. wat beter op dreef, doch de voorhoede, waarin Cornelise een,off-day had, bleek niet tegen de hechte Concordia-achterhoede opgewassen. Aan de andere zijde bleven de doelpunten eveneens uit. En ieder was blij, toen het eindsignaal een slot maakte aan deze slappe vertooning. H.B.S.Hilvesrum. Daar Hilversum afgeschreven had, vond deze wedstrijd Zondagmiddag geen door gang. Zondag hield de Motorcdlub „Kenncmer- land" alhier, een'zeer arrfusanten wedstrijd, nml. een detective-rit, een ontwerp van het vroegere Hd Jac. v. Vliet, thans in Indië vertoevend, en waarvoor hij fraaie luxe voorwerpen had beschikbaar gesteld. Om tegen hall 11 kwamen de deelnemers, 7 in getal, benevens de regelingscommissie controleurs bijeen in „Hof van Heemstede", om hunne instructies voor den rit te ontvan gen, daar nog niemand eenig idee had op welke wijze de rit zou worden uitgevoerd. Nadat eerst op het Valkenburgerplein eene foto van de deelnemers was genomen, deel de de leider der rit, den heer J. v. d. Wei den Az., een en ander mede over de te ver richten werkzaamheden. Hieruit bleek dat de rit in 4 etappe's zou verreden worden, maar dat de grooe kunst zou bestaan in het zoeken van de verborgen plaatsnamen, die stonden in een geestigen brief van den heer v. Vliet vanuit Medan. In iedere zin kwam één plaats voor in den tc rijden volgorde, waaraan 1 letter moest toegevoegd worden, zoo o.a. in „Haar emo ties" ontbrak de 1 van Haarlem. De le etappe ging slechts naar Groenen- daal. Daar ontving men een 2e stuk van den brief met 5 zinnen, waarin voorkwamen Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Spaarndam en Schoten. De 3e etappe was over Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Hillegom naar Lisse, en de laatste van Lisse over Nieuw-Vennep, Hoofddorp, Heemstede naar het clubgebouw Hotel „Hof van Heem stede". Het was natuurlijk direct een koortsach- tgi gedoe, dat zoeken naar de plaatsen, en ze eenmaal kennend, ging het in snelle vaart naar den volgenden post. Om 10.50 u. wordt gestart, en Groenendaal is spoedig gevonden Daar is het een vragen en uitvisschen, maar wie wat vindf, houdt het voor zich. In het zoeken zijn de dames natuurlijk ijverige helpsters. Om 12 uur is de le op Schoten, en 12.47 arriveert de le op Lisse, spoedig door meer deren gevolgd. Daar is de spanning het hoogst. Angstig kijken ol er meerdere ko men, blijde gezichten als uit de massa woor den weer een plaats gevonden is. 12.55 Staat de le van Lisse voor de laatste etap pe, onderweg zoekend naar de overige plaat sen. Om 1.50 arriveert no. 1 aan het eindpunt terwijl de laatste om 3.15 het eindpunt be reikt. Dc uitslag was: 1. J. C. Groeneveld, 2, E. v. Lent, 3. P, Huig, 4. P. Brakel, 5. W. v. Zan ten, 6. C. L. J. v. Lent, 7. L. v. Lent. In het gezellige achterzaaltje van „Hof van Heemstede" werden de laatste deel nemers afgewacht, waarna de prjjzeu be kend gemaakt werdent Toasten werden uitgebracht op den orgaa nisator, Jac. v. Vliet, waarbij tevens een reisbeschrijving van hem werd voorgelezen van een reis MedanMarbau, op geestige wijze uiteengezet het verschil van reizen daar in Insulinde en hier in Holland. Aan het slot dankte de voorzitter deelne mers, commissie en controleurs voor de me dewerking tot het slagen dezer zeer aardi ge rit, er den wensch aan toevoegende, dat een volgende rit met evenveel animo en spc- ces zal uitgevoerd worden. NATIONALE COMPETITIEWEDSTRIJD Voor de eerste klas staande stond dc vori ge ronde St. Hubertus Breda voor den wis selbeker. Thans na de derde ronde staat Bloemendaal Commando er voor, welke de vorige maal op de derde plaats stond. Dat vijftal heeft deze keer ook weer geweldig goed geschoten n.l. 485 pnt. Generaal Jou- bert is no. 2 blijven staan. Hoe het met de laatste ronde af zal loopen, is moeilijk te zeggen; het gaat in hoofdzaak tusschen deze drie vereenigingen, de anderen staan al te ver achter. Voor de tweede klas staat Graaf Floris bovenaan met een flinke voorsprong van 1 punten en zal wel één blijven. Twee en drie staan Bl'daal Commando en Joubert met een verschil van slechts twee punten. In de knielende afdeeling maakt Generaal Joubert een goed figuur; ze staat no. 2 met slechts 2 punten verschil bij „Merwede" uit Dordrecht. Bl'daal Commando komt pas op dc 9de plaats; staande maken zij gemiddeld 97 dus dan kunnen zij het knielende min stens evenveel maken. In de tweede klas knielend is Graaf Flo ris van de Sste op de 4de plaats gekomen en heeft nog een zeer groote kans één te wor den, daar het slechts een verschil van 3 punten uitmaakt n.l. 2 van 1419 en 3 van 1416. Generaal Cronjé heeft het slecht ge maakt en kan het volgende jaar beter in de derde klas meedoen. Van de Haarlemsche vereenigingen ont breekt nog „Vaderland en Koning", die slechts met één vijftal uitkomt, hoewel ze oyer voldoende goede schutters beschikker: het volgende jaar hoop ik ze met meerdere vijftallen in beide houdingen te zien. Gene raal van Merlen heeft de derde ronde nog niet ingeleverd, hoe die er voor staan kar dus nog niet meegedeeld worden. Hedenavond vergadert het Bes'uur ten huize van den Secretaris, Vooruitgangstr, 79, Haarlem aanvang acht uur precies. Op de agenda staat o.m. bespreking toe stand der vereeniging. „Die is uits ekend" hoor ik al zeggen. Och 't kon beter, veel beter. Het financiëele gedeel'e bezorgt ons heel wat slapclooze nachten, misschien wordt 'l wel nachtmerrtie. Maar enfin, er schijnt redding te komen. Eenige leden van „Ursus" hebben zich met de goedkeuring van hst bes uur, tot een commissie gevormd, welke zal trachten om voor Ursus" „de gulden veilig te s'.el- len". Wat die Commissie wil doen is niet allemaal te noemen, maar één ding mag wel worden verklapt. Er s'aat ook nog een klin kende feestavond op het programma en wat „Ursus" doet, gaat goed! Heel begrijpelijk is het, dat velen teer benieuwd waren-hoe „Bato" het er af zou brengen na de moeilijke periode, welke zij thans gelukkig weer achter den rug heeft. Immers door steeds weer wisseling van direc teuren en andere oorzaken, waarover wij hier zullen zwijgen, kon „Bato" eenige jaren haar jaarlij ksche uitvoering niet geven. Hadden eenige leden gedurende die periode hun tanden niet goed op elkaar gezet, dan was er zeer zeker tot ontbinding van het oude „Bato" gekomen. Door taaie volharding zijn ze er thans echter weer bovenop. Er is weer reden tot jubelen. Onder leiding van den heer G. Borkent, wordt weer met animo gewerkt. Alle afdeelingen zijn dan ook onder zijn leiding verdrievoudigd. Zaterdag dan, gaf „Bato" wederom een openbare uitvoering in den Schouwburg aan den Jansweg. Toen om even over acht de leden het podium opmarcheerden was de Zaal goed gevuld. Nadat de leden zich op het podium hadden opgesteld (wij telden pl.m. 125 meewerkenden) opende de Voorzitter, de heer Versteeg, den avond met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de genoo- digden, de afgevaardigden van den Kenne- mer Turnkring en van de zustervereenigingen Spr. bracht verder woorden van dank tot den leider en den pianist, die de verschillende no.'s begeleidde. Het eerste no. van de adspiranten gaf een uitstekenden indruk. Het bleek, dat de oefe ningen goed voorbereid waren. Het volgende no, was lage brug en paard, hoofdafdeelingep. Aan paard beginnelingen, brug meer ge vorderden. Aan brug werd niet onverdien stelijk gewerkt. Evenwichtslatten was niet alleen een ele gant beweeg, maar ook in alle opzichten af. Een goed no. Hoewel ik in 't algemeen de vrije oefe ningen, no. 5 van het programma, niet zwaar vond, moet ik de opvatting yan den Direc teur om niet te hoog te grijpen ten koste van de uitvoering, eerbiedigen, want de uitvoe ring van de oefenstof was af. Dat het gehalte van de oefeningen echter hooger had ge kund, bleek uit de 2e oefening, waarin een zweefstand voorkwam, die heel goed werd uitgevoerd. Tremplin paard heeren was wel de moeite waard. Echter hadden de meesteu geen "kaas gegeten van flanken (of moest het noogwenden beteekenen zooals door enkelen goed ^werd gedaan?) Hef laatste no, voor de pauze was grond- oefeningen als voorbereiding voor athletiek oudste jongens. Van enkele jongens kan ge zegd worden dat ze de bewegingen goed aanvoelen. Dit werk is echter moeilijk voor de massa. Na een kwartiertje pauze kregen wij rin- gen-zwaaien van de hoofdafdeelingen te zien, dat een mooi no. was. De salto- vooraf van Smal was prachtig. De no.'s bokspringen en tremplin hoog springen adspiranten slaan altijd in, vooral voor de aanwezige ouders. Het beste no. van den avond was wel staafoefeningen Moeilijk, doch prachtig afgewerkt, heeren. Kranige heeren Het tremplin brug was niet in alle opzichten af. Het aanspringen was in de meeste gevallen (enkele uitgesloten) slecht. De verdere afwerking was echter beter. Het minst kon ons nog rek en brug van de jongens bekoren. Brug was bepaald slordig, terwijl aan 't rek soms wel eens wat hoog gegrepen. Was. Laten de turnvereenigingen er toch vooral om denken, dat hun adspi ranten niet uitsluitend gebruikt mogen wor den als kweek-afdeeling voor de hoofd afdeelingen. In de allereerste plaats denken aan het lichamelijk heil van het kind. Het hoogrek van de heeren vonden wij niet zoo goed als het werk aan de ringen. Mis schien wat moe Het laatste no., oefeningen in 't voortbewegen oudste adspitranten was een goed slot. Bij half twaalf was het pro gramma afgewerkt en kan „Bato" in 't algemeen op een goede uitvoering terugzien. Gaat zoo door „Bato," in 't belang van uwe vereeniging en de turnsport in 't algemeen. Vermeld dient nog, dat niemand zich aan rooken bezondigde gedurende de uitvoering en door geen der deelnemers werd „gekauw- gumd." Het programmaboekje was zeer goed verzorgd en gaf een goeden indruk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6