1 ONZE UITKEERINGEN I Nationale Spaar-en Emissieiiank mmmmm School sa politiek Vijftig Gulden Voornaamste Nieuw m €3 Rwywil mmïsë 31'. pCt Dinsdag 15 Maart 1927 50ste Jaargang No. 16500 AaïigMte uaoet, op straffe van verlies vernt nSSe rechien, geschieden mierl!|k driemaal vier en iwialsg uren na Jra.ei èngeval Dit nummer bestaat uit 12 bladzijden - Eerste Blad OP GROND VAN ONZE GRATIS - ONGELUKKEN-VERZEKERING - Heden keerden wij uit aan den heer S. v. d. VOORT, 2e Poel laan, Lisse, de somma van: JS3 "O wegens een aan hem overkomen ongeval, waardoor hij zijn linkerarm heeft gebroken. ABONNEERT U op de NIEUWE HAARLEMSCOE COURANT, Het beste en meest gelezen Roomsche Dagblad in Haarlem en Omstreken, met gratis Ongelukken-Verzekering, welke reeds duizenden guldens uitkeerde. £3 Administratie f NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT PLAATSELIJK NIEUWS. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN HAARLEMMERMEER. De chauffeur er onder geraakt en gedood. Pastoor A. J. M. Hafkenscheidt DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. OP GEEN ENKELE ONVOL DOENDE UITZICHT? Een concept-schrijven der Haar- sche K. van K. aan den Min. van Waterstaat. De nieuwe pas voltooide parochiekerk te Noordwijk. DOQDELIJK ONGEVAL TE HILLEGOM. Concessie-aanvragen voor autobusdiensten. Pastoor G. W. v. d. Burg. t ONZE BLOEMBOLLEN IN ENGELAND. Reclame voor Hoüandscüie en voordeel voor Engelsche kweekers. in dit nummer. WEERBERICHT. AMSTELVEEN. Een tweetal kijkjes op de bloemententoonstelling van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. HMR* v'- De abonnementsprijs bedraagt voot Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 franco per post per kwartaal bij ■vooruitbetaling3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening Ne. 5970. Adverfentiên 35 cents per regel Jraag- en aanbod-advertentiên 1-4 iegels 60 ct per plaatsing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling AdvertentiëD tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling 60 ct per regeL Bij contract belangrijke korting. Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekcringsvoorwaarden f Qfljfï£ï Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f yóïjTï bij een ongeval met f OSJl bij verlies van een hand, f |«Jj bij verhes van een f SQ bij'n breuk van f bij verlies v. legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen uUuU." verlies van beide armen, beide bcenen of beide oogen; <-'0." doodelijken afloopu-Jii." een voet of een oog; 11 ItfiP, duim oi wijsvingerui»." been of arm; l andere vin, bij verlies var. een hand, f een eea vuig etc Er is, vooral de laatste jaren, veel, wat teleurstelt in onze politieke actie. Vergelij ken wij dezen tijd, met dien van een twin tig, dertig iaar geleden, het enthousiasme voor de christelijke coalitie van toen, met de kilheid, de koelheid, de onverschillig heid om niet erger te zeggen tus schen de partijen, die eens samengingen, van thans, dan is daar groot verschil. Velen zijn er zelfs, die twijfelen aan de juistheid van bet samengaan van katholieke en pro- testantsche partijen en die het zoo erg niet zouden vinden, wanneer de vervreemding van het oogenblik ook in de toekomst bleef. Een blik nu en dan in het buitenland is voldoende, om opnieuw waardeering te wekken, voor wat die veel gesmade coa litie-politiek eens in ons land tot stand bracht en te waarschuwen tegen al te lange of te scherpe vervreemding tusschen de par tijen, die om de gemeenschap der hoogste beginselen bij elkaar behooren, opdat onver hoopt in de toekomst de eenmaal behaalde vruchten niet verloren gaan. Die aanwijzing geeft het schoolwezen in het buitenland. Drieërlei vraagt op dit ge bied momenteel onze aandacht. Daar is vooreerst het samengaan van de chauvinis tisch Dpitsch-nationale partij met het Ka tholieke Centrum, twee partijen, die de laat ste jaren op zuiver politiek gebied zeer scherp tegenover elkaar hebben gestaan en die door den drang van christelijke begin selen, door den geestelijken nood van het volk, tot elkaar zijn gedreven. In Duitsch- land toch was de openbare school tot voor kort altijd nog een instituut oo godsdiensti- gen grondslag. Veel meer dan ten onzent werd daar de openbaring als grondslag voor het godsdienstig en maatschappelijk le ven als van zelf sprekend aangenomen. Maar toen met de republiek een nieuwe geest ook in de school voer, en de kinderen hoe langer hoe meer aan socialistische en communistische, aan atheïstische onderwij zers werden overgeleverd, toen begonnen hoe langer hoe meer christelijke politici met verantwoordelijkheidsgevoel te beseffen, dat boven hun zoogenaamde democratische, re- publikeinsche pf monarchistische princiepen de bescherming van het opgroeiend geslacht tegen goddeloosheid en zedenbederf van vqel meer waarde was. En zoo zagen wij in Duitscbland een ongedachte coalitie tot stand komen, die nog pas beginnen moet aan een strijd, die ten onzent al zoo goed als volstreden en gewonnen is. Een veel droever beeld nog toont ons Frankrijk, waar een der jongste nummers van de „Semaine religieuse de Vicers" onze aandacht vraagt voor het schoolwezen al daar. Zooals genoemd blad meldt zijn er in het Departement d'Ardeche, 2 kantons met meer dan 60 gemeenten, die staatsscho len moeten onderhouden, met geen of heel weinig leerlingen. Zoo is er b.v. te Chattir.aus een Latiinsche school zonder scholieren, waartegenover een particuliere school meer dan 30 leerlingen telt; in Priaux is 'n openbare jongensschool met 1 onderwijzer en 8 leerlingen; een meis jesschool met 1 onderwijzeres en 2 leerlin gen; de beide bijzondere scholen daaren tegen hebben tezamen over de 100 leerlin gen. Men vindt gemeenten, die voor de lo cale openbare scholen geen enkelen leerling hebben, en toch een onderwijzer of ondcr- wijzerers op staatskosten moeten onderhou- len. De bekrompenheid en onrechtvaardigheid gaat zoover, dat in het geval, dat de ge meentelijke school geen enkelen leerling heeft, men het schoolgebouw laat leeg staan, aan weer en wind blootgesteld en het liever laat vervallen, dan het den katholieken voor hunne vrije scholen ter beschikking te stellen. Is het nu te verwonderen, dat de katholieken zich achteruit gezet gevoelen en beklag indienen over de onrechtvaardigheid der gemeentelijke autoriteiten en in het uiterste geval dreigen de belasting niet te betalen, vraagt het Fransche, katholieke weekblad. Deze ééne aanwijzing hoe het in één de partement is, geeft te denken, hoe het in het geheele, ongelukkige land is. Een derde ve-schijnsel toont Amerika, waarop „de Standaard" dezer dagen de aandacht vestigde. Men herinnert zich nog wel, schrijft het blad, hoe voor eenige maanden in Amerika een proces gevoerd werd over de toepas sing eener wettelijke bepaling met betrek king tot het onderwijs op de Lagere School. Een onderwijzer had de Darwinistische evolutieleer aan zijn leerlingen voorgehou den en zulks in strijd met de wetgeving van den Staat, waarin de school thuis hoorde. Een aanklacht was daarvan het gevolg en een der beroemdste Amerikaansche advoca ten. de ook in het buitenland zeer bekende Bryan meermalen democratisch candidaat voor het presidentschap der Vereenigde Staten trad daarbij voor de klagers in het krijt. De betrokken onderwijzer werd in eersten aanleg veroordeeld. Veder behoeft dit enkele geval ons geen belangstelling in te boezemen. Maar wel van beteekenis is, wat er sindsdien in de Vereenigde Staten op ge volgd is. De zg. Fundamentalisten, dat zijn zij, die aan de waarheid der Heilige Schrift wen- schen vast te houden, hebben zich georga niseerd en zijn een campagne begonnen om in een 40-tal Staten de wetgeving aan te vullen met een verbod om de evolutieleer op de scholen te onderwijzen, In meer dan één Staat heeft de beweging reeds tot de gewenschte resultaten gevoerd en men meent kans te hebben om in 15 en mis schien wel 20 Staten den strijd met goeden uitslag te voeren. t In zooverre aan dezen strijd een opko men voor de waarheid der Schrift ten grondslag ligt, is hij ons sympathiek. Want wij voelen, dat de hoofdleider dezer bewe ging, Dr. Riley, gelijk heeft als hij zegt: het logisch en onvermijdelijk resultaat van het geloof in de evolutieleer is ongeloof en zelfs ten slotte atheïsme. Dat alles is juist. Maar als wij dan naar de verdere moti-, veering van de gevolgde gedragslijn luiste ren, voelen we toch tevens, dat zelfs een volkomen overwinning op teleurstelling meet uitloopen. Aangezien zoo betoogt Dr. Riley in een zijner geschriften aangezien het ons niet geoorloofd is den Bijbel te brengen op onze openbare scholen, moet het evenmin geoorloofd zijn er theoricon te verkondigen die lijnrecht tegen den inhoud der Schrift ingaan, M, a. w.: weer zoowel hei een als het an der! De Brbel niet op de school en even min de evolutie-theorie! Men zou het ook anders kunnen zeggen: men zou de strijdleus onzer „palstaanders" kunnen overnemen: de volksschool neutraal! Als men op dien kant van de zaak let, krijgt de Amerikaansche schoolstrijd ineens een ander karakter. M'n kan dan wel eer bied hebben voor de beslistheid waarmee men tegen de ongeloofstheorieën op de school opkomt, voor de overtuiging waar mee men het voor de beteekenis der Schrif tuurlijke waarheden opneemt, maar in het het eind bliift de indruk, dat men er strijdt voor een toestand die op den duur toch geen bevrediging kan geven. Dze Amerikaansrhe energie wordt in be trekkelijk nutteloozen kamp verspild. Betrekkelijk nutteloos, omdat men het toch niet verder brengt dan tot de bloot neutrale school die in den grond wat men er ook tegen aanvoere als ze werkelijk neutraal is, altijd bliiven zal, wat ze overal en immer geweest is: de secteschool der modernen. Maandagmiddag kwam een met 5 ton benzine beladen auto-tankwagen van dc A, P. C. langs den Ringdijk in Haarlemmer meer. Nabij het stoomgemaal ,De Lijnden" wilde de chauffeur, een jongeman uit Am sterdam, de kluft afrijden om den Hoofd weg te nemen. Hij deed dit met een te groote vaart, zoodat het hem niet gelukte den zeer scherpen draai aldaar te nemen. De rechterwielen van den tankwagen kwa men in den berm van den wgg, waarin zij wegzakten, met het gevolg dat de geheele wagen omsloeg en de chauffeur er onder beklemd geraakte. Hij was bijna onmiddellijk dood en kon eerst ongeveer een half uur later met groote moeite onder den zwaren wagen worden vandaan gehaald. Het lijk werd door de goede zorgen van de directie onmiddellijk naar Amsterdam vervoerd. Wanneer men zoo in tal van landen met een in godsdienstig opzicht wegzinkende school ook een opgroeiend geslacht in onge loof en moreele verwildering ziet naar bo ven komen en nog christelijk voelende men schen daartegen een vaak wnnhopigen strijd ziet strijden, dan prijzen wij .,de politiek", de vooruitziendheid en de doorzettings kracht van de mannen, die eenmaal ten on zent den heldenstrijd voor de vrije school begonnen en tot zulk een gelukkig einde brachten. Maar deze gedachte waarschuwt tevens om niet roekeloos een politieke koers te verlaten, welke zooveel zegen aan ons volk bracht. Naar wij vernemen, is de toestand van den ZeerEerw. heer A. J. M. Hafken scheidt, em.-pasfoor, die verblijft in het St. Jozefrustoord te Beverwijk en de vorige week uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien, weer vooruil- gaande. Heb hef uitstefeendsfe aan te bieden, dal iemand wenschen kan, boe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. De Kamer van Koophandel heeft indertijd een brief gericht aan de directie der Ned. Spoorwegen over de onbewaakte overwegen. Naar aanleiding daarvan is bij dc Kamer ingekomen een antwoord van deze directie. Zij zet uiteen, dat volgens wettelijke be palingen de beoordeeling, of een overweg in aanmerking komt voor het opheffen van de afsluiting geheel in handen is gelegd van den Minister van Waterstaat. Zii gaat daarna voort: „Wanneer nu, na onzerzijds onderzoek, naar onze meening een overweg voor op heffing der afsluiting cn bewaking in aan merking komt, wordt door ons een daartoe strekkend voorstel aan den Minister van Waterstaat gedaan. Deze Minister stelt zulk een voorstel in handen van het Rijkstoezicht op de Spoor- en Tramwegen, dat den Rijksinspecteur der Spoor- en Tramwegen met een onderzoek en advies belast. „Wanneer ook dezen ambtenaar blijkt, dat de opheffing zonder eenig bezwaar kan worden verleend, wordt in het algemeen aan den Minister gunstig op ons advies be slist en de bewaking opgeheven. „In geval van twijfel wordt de zaak nader onderzocht door een commissie, bestaande uit een Rijkshoofdingenreur der Spoor- en Tramwegen en den chef der afdeeling On derhoud en Bewaking der Nederlandsche Spoorwegen, die na een onderzoek ter- plaatse rapport uitbrengt, „In den regel wordt door deze commissie overeenstemming bereikt; mocht zulks niet het geval zijn, of mochten zich bijzondere omstandigheden voordoen, dan wordt nader overleg gepleegd tusschen den hoofdin genieur-generaal der Spoor- en Tramwegen en den chef van dienst van Weg en Wer ken der Ned. Spoorwegen, alvorens door den eerstgenoemde advies aan den Minis ter wordt uitgebracht. „Ket zal uwe Kamer uit dezen gang van zaken duidelijk zijn, dat niet lichtvaar dig tot het opheffen van de bewaking bij spoorwegovergangen wordt besloten. „Men kan natuurlijk om den eisch van j zichtbaarheid der naderende treinen van den openbaren weg af van meening verschil len. Wij zoowel als het Rijkstoezicht, heb ben ons steeds op het standpunt gesteld dat, waar de nadering van een spoorwegover gang duidelijk wordt aangegeven, van het publiek eenige oplettendheid mag worden verwacht en eenige voorzorg, b.v. langzaam naderen van den overweg wanneer het uit zicht op den spoorweg niet reeds op groo- ten afstand vrij is. „Aangezien alle thans onafgesloten en onbewaakte overwegen shik voor stuk nauwkeurig, zoowel door ons als vanwege De COliectlGVe arheiaSOVereen- den Minister van Waterstaat, zijn bezien, r ontkennen wij, dat er een zoodanige over- I bouwbedrijf. weg in Nederland is, waar, indien het pu-1 De bondsvakgroep van den R.-K. Bouw- bliek er maar eenige aandacht aan wenscht vakarbeidersbond heeft Zaterdag te Utrecht ment van den Dienst op de Spoorwegen, om spoorwegovergangen met een greotere snelheid van 10 K.M. per uur naderen. „Gelet op de wijze, waarop de opheffing van de bewaking van overwegen wordt voorbereid en op de na zijnerzijds onderzoek ontvangen machtiging van den Minister van Waterstaat, terwijl de vaststelling, wat voldoende uitzicht is, geheel aan den Mi nister is overgelaten, kunnen wij niet met ter zake door u aangewezen colleges in discussie treden en andermaal overweg na overweg aan een onderzoek onderwer pen. „Uwe Kamer houde ons ten goede, dat wij op haar uitvoerig schrijven van 20 Januari j.l. niet kunnen ingaan." De Commissie voor Verkeer en Vervoer stelt nu voor, in verband met deze kwestie een schrijven te zenden aan den Minister van Waterstaat, dat de Kamer uit het ant woord der directie van de Ned. Spoorwegen de overtuiging heeft gekregen, dat de ge volgde procedure bij het wegnemen der overwegafsluitingen inderdaad van dien aard is, dat in het algemeen niet behoeft te worden gevreesd voor overijling. Zulks neemt echter niet weg, aldus het cöncept- schrijven, dat omtrent de veiligheid van meerdere overwegen verschil van meening bestaat en bij hernieuwde beschouwing van onbewaakte overwegen somtijds opnieuw tot beveiliging wordt besloten. Het concept-schrijven wijst dan op het principieel verschil, dat bestaat tusschen de Ned. Spoorwegen en de Kamer betref lende de vraag, wanneer tot opheffing of niet-invoering van een beveiliging moet worden overgegaan. De Ned. Spoorwegen toch, aldus verder het concept-schrijven, laten als criterium uitsluitend gelden de al- of niet-noodzake- lijkheid der bewaking. De Kamer meent, dat bij het onbewaakt laten van spoorwegovergangen financieele argumenten aanwezig moeten zijn en der halve naast de overweging, of bewaking niet noodzakelijk is, ook de omstandigheid, dat bewaking aanzienlijke financieele lasten medebrengt, in aanmerking moet worden genomen. Is dit laatste niet het geval, dan meent de Kamer, dat bewaking in vele, misschien alle gevallen behoort te worden toegepast. Het concept-schrijven verzoektnu den Minister, of hij zich met deze opvatting geheel of gedeeltelijk kan vereenigen. Mocht zulks het geval zijn, dan meent de Kamer, dat haar rapport wellicht aanleiding kan geven, de bewaking van verschillende over wegen opnieuw in overweging te nemen. Zondagmiddag, ongeveer half zes, is de 16-jarige v. D., wonende Vo-sscdwarsstraat te Hil|.egom, door een au'o overreden. Hij liep met eenige jongens op het voetpad yan de Weeresteinstraat in de richting Hil- egom, terwijl uit de richting Leiden drie autos naderden. De middelste dezer autoV wilde de eerste passceren, doch reed daarbij eenigszins het voetpad op, waar van i D., die ongelukkig is, liep. Hij kon niet vlug genoeg weg komen en werd door den auto eenige me ers meegesleurd. Levenloos werd de jongen opgenomen. Tegen den auto-bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Voor de Commissie van Ged. Staten, be staande uit de heeren Hendrix en v. Len- ncp werd hedenmo-gen de aanvrage be handeld van G. en J. Beentjes, om een auto busdienst in te stellen van Haarlem naar Beverwijk v.v. in aansluiting op den dienst HaarlemAlkmaar. De voorzitter deelde mede, dat bij dc ge meente Haarlem geen bezwaren bestonden tegen de concessie. De Ned. Spoorwegen hadden ernstige bezwaren gemaakt. De gemeente Beverwijk had een schrijven gezonder^, dat een uitbreiding van het aantal onderneimlrs op dit traject niet gewenscht is. De heer De Jong, secretaris van den Bond van Autobushouders, lichtte o.a. het voor deel toe, bestaande in de aansluiting op den dienst HaarlemIJmuiden. De heer Beentjes merkte op, dat in Be verwijk niet, zooals in de stukken stond, een kwartiersdienst bestaat. Wel worden nu en dan willekeurige extradiensten inge- lascht. De heer de Bruin, ondernemer van den dienst AlkmaarBeverwijk, zeide dat de bedoeling, van de concessie-aanvrage was, den dienst te laten aansluiten op dien van Beverwijk naar Haarlem. Het publiek is daarmede gediend; overstappen is dan o.a. uifgesloten. Het publiek heeft reeds meerma len wenschen in deze richting geuit. Vervolgens werderï eenige andere aanvra gen behandeld. NÏJMEGEIV (Direct ingaande) Bij katoor MASSAULAAri1 13, HAARLEM. ZitdagenMaandags, Woendags' Vrijdags van 6-9 uur n. m. en Zaterdag van 5-91/. uur. Hedenmo-gen is overleden de Zeereerw. heer G. W. van' den Burg, pastoor te Nederhorst den Berg. Z.E. werd geboren te Schiedam 24 Fe bruari 1965; priester gewijd 16 Augustus 1891. Hii was achtereenvolgens kapelaan te Naaldwijk, Brielle, Amsterdam (K. Anna) en werd 12 April 1902 benoemd tot rector aan het St. Joseph's gesticht aan het Spaa-ne te Haarlem. Den 28en December 1903 volgde zijn benoeming tot pastoor te Nederhorst der- Berg. Wij hebben reeds gemeld, dat de Engel sche bloemenhandelaars niet bijster gesticht zijn over het feit, dat de Nederlandsche bel lenkweekers 50.000 bloembollen in het hartje van Londen hebben doen uitplanten. Zij praten schamper over de Engelsche regee ring, die dc Nederlandsche handelaren in de gelegenheid stelde zoo'n mooie reclame te maken en dat nog wel in een tijd, dat de regeering zoo noodig de Engelsche produ centen moest bevoordeelen. De heer S. W. Hale van de Horticultural Trades' Association (waarbij de Engelsche bollenkweekers en -handelaars zijn aange sloten) meest tegenover een verslaggever van de „Daly Mail" toegeven, dat de punten van de Met-opolis, waar de bollen zijn uit gezet 10.003 bij de Horse Guards' Parade en 4O.0C0 in Hyde Park niet beter konder gekozen zijn.... uit een oogpunt van Neder landsche reclame. Maar de Engelsche bol lenkweekers zullen spoedig de Nederland sche bollen van e'e markt verdreven hebben, liet hij er op volgen; onze prijzen zijn reeds bijna dezelfde als de Nederlandsche. „Maar dan moet niet de regeering officieel onze concurrenten op deze manier aanmoedigen, anders komt onze eigen industrie er nooit!" Volgens den heer Hale zullen er in het parlement vragen gesteld worden over het aanvaarden van dit bollen-geschenk. Bij informatie in bevoegde kringen is ons gebleken dat de heer S. W. Hale niet meer in relatie staat met dè Horticultural Trades' Association, en dus ook niet namens deze organisatie kan spreken. Voorts is de reclame der Hollandsche kweekers absoluut onpersoonlijk; geen enkel adres staat bij de bloemen vermeld, zoodat dus de bezoekers der parken, waar de bol len uitgeplant zijn, als zij op het zien der bloemen bestellingen willen doen, deze niet tot onze kweekers kunnen richten, omdat, zooals gezegd, geen, enkel adres bekend is. Zij moeten zich dan wenden tot de Engel sche kweeke-s en handelaars, die dus de voordeelen zullen genieten van deze Hol landsche onbaatzuchtige reclame. Ten overvloede zij vermeld, dat in geen enkel Engclsch vakblad bezwaren tegen de bellen-reclame zijn geuit. Binnenkort houdt de vereeniging van Ra den van Arbeid haar tweede congres over Het voorontwerp Ziektewet; de prse-advie- zsn, De gemeente-secretaris van Eummelo en Koppel, die gemeentegelden verduisterde, s uit de vcorloopige hechtenis ontslagen. Na de ontploffing in de Hoofdstad', na» 'ere bijzonderheden. De toestand en de vooruitzichten in óf Brentsche venen. Opgericht is een Alg, Ned. Radio-Omroep. Dc gemeen tebegrooting van Emmen ein delijk goedgekeurd. Ontevredenheid in Duitscbland over resultaten van Genève, Coolidge zendt Frankrijk een nieuwe not inzake de ontwapening, Jurgens en zijn vrouw beiden vrijgespro ken. De politie te Singapore doodde bij een relletje zes Cbineczsn; elf werden gewon-d. Een felle strijd tusschen de troepen van Tso Lin en Woe Pel Foe in Hcnau, Zie verder Laatste Nieuws. Barometerstand 9 uur v.m.: 775. Vooruit. ILcht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6.33. Naar waarnemingen in den morgen van 15 Maart. Hoogste barometerstand 771.6 m.M., te Blavandshuk. Laagste barometerstand 753.2 m.M., te Vardö. Verwachting van den avond van 15 tot den avond van 16 Maart: Zwakke, veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag iets zachter. c Brand, In een perceel aan de Oude Kat- serbrug ontstond Zaterdagavond door onbe kende oorzaak brand. De brandweer, welke onmiddellijk met volledig materiaal ter plaat se was, behoefde geen dienst te doen, waar een en ander reeds met eigen middelen was gebluscht. M te wijden en eenige voorzorgen neemt, het uitzicht onvoldoende kan worden genoemd. „Wij wijzen in dit verband op het verbod vervat in art, 11 van het Algemeen Regle- ergade«-d, in welke vergadering met zoo goed als algemeene stemmen werd besloten, de collectieve arbeidsovereenkomst opnieuw aan te gaan< •8W»«MvC.- -t.'.f$•*.-:-föjS 'vy; BHBIKi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1