Voornaamste Nieuws De jongste wijziging der Successiewet. v PIJLTJES 50ste Jaargang No. 16501 Woensdag 16 Maart 1927# Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad KAMER VAN KOOPHANDEL. J. J. WEBER ZOON WEERBERICHT, DoodeJijk ongeval te Haarlemmermeer. Mannenkoor „St. Caect'ia. HET KAMPEEREN TE ZANDVOORT. De abonnementsprijs Secfraagt root Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 i3 lijnen) Postrekening Nr. 5970. Advertentiën 35 cents per regel jfraag- en aanbod-advertentiën 1-4 legels 60 ct. per piaatsing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusscben den tekst, als ingezonden mededeeling 60 ct per regel Bij contract belangriike korting.- hoort tot de bloed- of aanverwanten tot en met den vierden graad 1) en die krachtens arbeidsovereenkomst ten minste twee jaren in dienst is geweest van den overledene of diens echtgenoot. Het bedrag is f 1.50 per week voor elk jaar, dat de dienstbetrekking langer dan 2 jaren heèft geduurd met een minimum van f 5 per week en tot een maximum van f 30 per week. De vrijstelling komt slechts voor de helft in aanmerking, indien de verkrijger jonger is dan 50 jaren. Indien meer dan de vrijgestelde waarde is gelegateerd, is het recht slechts over dat meerdere verschuldigd. Deze vrijstelling is eveneens van toepas sing ten aanzien van de weduwe van den werknemer, indien ook deze legataris (erf gename) niet behoort tot de genoemde bloed- en aanverwanten, mst dien verstan de. dat het maximum alsdan bedraagt f 15 per Verder wordt bepaald, dat ingeval geen lijfrente wordt gegeven aan den werknemer of diens echtgenoot maar een- bedrag ineens, ook d:t bedrag van successierecht is vrijge steld, voor zooveel de gekapitaliseerde waarde daarvan niet hooger is dan boven vermelde lijfrente. Aan de kinderen van den werknemer kan, zonder dat successierecht behoeft te wor den betaald, een lijfrente worden toegekend en wel van ten hoogste f 3 per week en per kind en mits de lijf'ente ophoudt als de kinderen den 18jarigen leeftijd hebben be reikt. Is het kind wees, dan mag de lijfrente ten hoogste f 5 per week bedragen. In dit geval is echter slechts de lijfrente vrij van successie en niet de gekapitaliseerde waar de daarvan. Op eene andere ingrijpende wijziging, die de jongste wijziging der successiewet bracht, moeten wij nog de aandacht vestigen. Voorheen vielen kerkelijke instellingen, instel'ingen van weldadigheid of tot alge meen nut onder de categorie „alle andere niet voorziene gevallen" en moesten dus het hoogste successierecht n.l. 38 tot 47 pet. be talen, hetgeen voor deze instellingen krach tens een bijzondere bepaling der successie wet dan werd verminderd met 20 pet, zoo dat zij praktisch 18 lot 27 pet. betaalden naar gelang de grootte van het bedrag dat werd verkregen volgens de in het begin van dit artikel gemaakte onderscheidingen. Deze bepaling is nu veranderd en door de betrokken instellingen veel en veel gunstiger geworden. Thans is slechts verschuldigd 10 pet. successierecht onverschillig het bedrag is dat is geërfd of verkregen. Ten slotte merken wij op, dat onder alle omstandighe den 'n erfenis die niet grooter is dan f 100, vrij is van successierecht, terwijl een erfe nis, die niet grooter is dan f 300 vrij is van successierecht indien men behoort tot de in de wet aangewezen erfgenamen, onverschillig den graad van bloedverwantschap, waarin men tot den overledene heeft bestaan Wij hebben hier de voornaamste wijzigin gen die onlangs in de successiewet zijn ge komen gestipuleerd en hebben daarbij gele genheid gehad om een kort overzicht te ge ven van hetgeen thans bij vererving moet worden betaald. Krachtens de successiewet moet echter niet alleen recht worden be taald bij erfenissen, maar ook bij schenkin gen. Aan dit z g. „schenkingsrecht" hopen wij een volgende maal eene korte beschou wing te wijden, waarbij wij speciaal de aan dacht zullen vestigen op de schenkingen, die van recht zijn vrijgesteld. 1) Onder den vierden graad vallen de kin deren van ooms of tantes. De Eerste Kamer zetfe de behandeling van het verdrag NederlandBelgië voort. De Tweede Kamer verwierp met 59 tegen 5 stemmen de motie-Ebels betreffende nale ving en uitvoering der land- en luinbouw- ongevaiienwet 1922. Verschenen zijn de Memories van Ant woord aan de Eerste Kamer betreffende de begrooting ven Justitie en van Onderwijs» Kunsten en Wetenschappen. Een brutale roofoverval te Amsterdam; het slachtoffer ernstig gewond. Na de ontploffing in de hoofdstad; twee huiszoekingen; eenige boeken worden in be slag genomen. Vergadering van den R.K. Algdmeeneij Middcnstandsbedrijfsraad. Een Fransche persbeschouwing over de resultaten van Genève, De toestand van von Kiihlmann blijlt ernstig. De Britsche marine-begrooting aangeno men. Het Duitsche kabinet keurt de houding der delegatie te Genève goed. De Belgische minister-president verklaart in de Kamer, dat Eupen en Malmedy Bel gisch bezit zullen blijven. Bereidt Polen zich ten oorlog voor teg*n Litauen? Besprekingen over een Poolsch-Russisch garantiepact. Barometerstand 9 uur v.m.: 778. Stilstand. OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem, iLcht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6.35. Naar waarnemingen in den morgen van 16 Maart. Hoogste Barometerstand 776.2 m.M. te Magd eburg, Laagste Barometerstand 750.5 rn-M. te Seydsf jord. Verwachting: zwakke, tot matige Z. O- wind, helder tot lich bewo'kt, droeg weer, lichte vorst des nachts, overdag iets zach ter. zeggen, no. 26 Bloesem is een beetie goed- koop-Behangsel-achtig. Behangsel-ontwerpen zijn alleen wat handiger, no. 2 Hansje is Mef. Je kunt zien, dat ze met plcizier dit leuke jog bekeken heeft. Er zijn er niet veel, die zoo'n goeden jongenskop kunnen teekenen. Zigeunerjongen is een vlot ding, handig neergezet, met veel levende kleuren, 'n gelukkig ding, maar met weinig diepte, weinig temperament er zit zoo niks meer achter de verf. Amerikaansche reclame- teckenaars, die b.v werken voor Ladies Heme Journal, kunnen ook zoo lekker en handig de verf neerleggen, No. 6 cude ach tergevels is goed, evenals no. 15 irktteeke- ning St, Bavo, veel beter dan de krijtteekening van de St. Bnvo, waarin de schilderes blijkbaar alle visie op de zilveren rankheid van den mooien toren verloren heeft. Jammer, dat Henriëtte Marcus niet alle haar houtsneden exposeerde. Die zijn wer kelijk allemaal1 min of meer goed. F. M, Gisterenavond vond in het gebouw „St. Bavo" de wekeliiksche repe itie plaats van bovengenoemd Mannenkoor, waarbij, werd medegedeeld, dat den Hoogeerw. Heer Ple baan L, A. A. M. Westerwoudt het hem aangeboden eere-voorzitterscihap hee't wil- 'en aanvaarden. Het behoeft geen be oog, dat deze mededeeling onder krachtig ap- olaus van de zijde der leden in ontvangst werd genomen. Men verzocht ons tevens, mede te dee- len, dat alle leden er nogmaals aan wor den herinnerd, dat er Donderdag 17 Maart te 8 uur, een vergadering is in het gebouw „St. Bavo". A'ler opkomst wordt verwacht, daar er belangrijke besprekingen gevoerd zullen worden omtrent de a.s. uitvoeringen, als mede over het concours.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1