Sport- en Wedstrijden LAMPEN GEBR.BOSSE DE MOOISTE R. K. F. D. H. V. 6. R.K. Voetbalvereeniging ,The Yellow Black Boys". R. K. V. V. „Geel Wit". R.K.V.V. „Victrix". N. V. B. N. V. B-OVERZICHT. HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. HOCKEY. Eindstrijd Bloemndaal-beker. Noord-Hollandsche Hockeybond DAMMEN. het voorjaar, koop tijdig een pot TENNIS. OLYMPISCHE SPELEN 1928. AMSTERDAMSCH NIEUWS. H. M. de Koningin bezoekt Amsterdam in de tweede helft van Mei. De vaste bespeler van den Stadsschouwburg. VI^OT U ZEKER BIJ GR. HOUTSTR. 130 ATELIERS VOOR MODERNE LAMPEN ELECTRO TEGHN. BUREAU GEMENGD NIEUWS. Binnen 7 uren van Rotterdam naar Marseille SprilfoS. Bij alle Drogisten. Het is niet van belang ontbloot de wed strijden van Zondag j.l. even de revue te laten passeeren. Immers, er deden zich diverse belangrijke feiten voor. Allereerst zij vermeld, dat Wilskracht in den Overgang B. de leiding nam door zelf van E. M. M. met 32 te winnen en mede door het falen van H. B. C. tegen De Meer De Heemstedenaren verschenen met een gehavend elftal zoodat zij het slechts tot een gelijkspel wisten te brengen. De kam pioenskansen van H. B. C. hebben hierdoor een geduchten knauw gekregen. t Wilskracht won op het kantje af van E. M. M. en dat pleit niet voor de kracht der Amsterdammers. Deze laatsten zullen spoe dig een beteren vorm moeten gaan vertoo- nen willen zij zich op de eervolle plaats handhaven. De wedstrijden S. D. O.V. V. Z. en Alw. Forward—Limvio werden gestaakt omdat de heeren het met den scheidsrechter niet eens konden worden. De standen waren toen resp. 22 en 31. Wij kunnen deze laatste feiten nu niet bepaald een propagandamiddel voor de R.-K. Sportbeweging noemen! In de 2e klasse G. viel de beslissing. Het Haarlemsche T. Y. B. B., dat nog een ge ringe kans had, verspeelde deze door met een zeer eigenaardige ploeg van Volendam met 42 te verliezen. Beverwijk is dus kampioen en wij bieden den stoeren Wijkenaren hiermede onze ge- lukwenschen aan. Beverwijk is nog ongesla gen en speelde slechts twee maal gelijk. Wanneer dus de laatste wedstrijd tegen Wilskracht II eveneens gewonnen wordt, en daar valt wel niet aan te twijfelen, dan is het vcor iedereen duidelijk, dat de sterkste in deze afdeeling tenslotte den eeretitel heeft behaald. Proficiat Beverwijk! De kampioenen der 2e klasse H. speelden hun laatsten wedstrijd tegen Leiden. Lisse heeft het niet verder dan een gelijk spel kunnen brengen. Beide partijen scoorden driemaal. Programma- voer morgen: Overgang B. De Meer—E. M. M. Alw. ForwardS. D. O. R. K. A. V.Wilskracht 2e klasse G. Wilskracht IIBeverwijk D. 0. S. S.Volendam V. V. A.Zwaluwen (terr. Zwaluwen) In verband met den „Stillen Omgang" zul len vermoedelijk een groot aantal wedstrij den uitgesteld worden. Wij achten het dus ditmaal overbodig de verschillende vastgestelde ontmoetingen te bespreken en verwijzen slechts naar het programma. De wedstrijden zijn betrekkelijk van wei nig belang. In den Haarlemschen Bond valt weinig nieuws te vermelden. De gespeelde wed strijden waren van weinig belang. Neem daar nog bij, dat in verschillende afdeelin- gen de beslissing reeds is gevallen dan is het te begrijpen, dat de animo er een wei nig uit gaat. Alleen in de le klasse A. en 2e klasse C. heerscht nog groote spanning en met meer dan gewone belangstelling wordt de afloop tegemoet gezien. Ook voor den D. H. V. B. zijn vele wed strijden in verand met den „Stillen Omgang" reeds afgelast. Het programma ziet er voor morgen als volgt uit: le klasse A. V. 0.De Meer II P. V. C. B—N. E. A. A. B. C,Zwaluwen BISSCHOPSBEKER. R. I. A.Excelsior II Ditmaal al een zeer klein programma. In Krommenie ontvangt G. V. O. de reserves van De Meer. Eerstgenoemde verloor ver leden week, waardoor zij een eind uit de goede richting ging. G. V. O. kan dit mor gen weer herstellen om den kampioensprete- dent De Meer II een nederlaag toe te bren gen. De Krommenieërs zullen echter in deze ontmoeting hun beste spel moeten geven. Play up G. V. O.! Alles is nog niet ver loren! HET DISTRICTEN TOURNOOI. Oud District ZaandamRest Noord-Holland. De wedstrijd tusschen Oud District Zaan dam en Rest van Noord-Holland, welke morgen zou gespeeld worden is in verband met den Stillen Omgang uitgesteld. LEIDEN—DEN HAAG. Deelden wij de vorige week mede dat de wedstrijd tusschen Leiden en Den Haag op 27 Maart a.s. niet doorging, thans vernemen wij, dat deze ontmoeting hoogstwaarschijn lijk toch doorgang zal vinden. Secret. Spaanschevaartstraat 90. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8K uur Bestuursvergade ring en Donderdagavond 7 uur Clubavond in de R.-K. Militairen Vereeniging, Zoete- straat. De deelnemers aan den hedennacht te houden „Stille Omgang", worden beleefd verzocht om kwart over elf aanwezig te zijn ten huize van den heer H. Huibens, Spaarn- wouderstraat 54, vanwaar gezamenlijk wordt vertrokken. Ik reken er natuurlijk op, dat alle Geel-Zwarten present zullen zijn. Dit is nu een mooie gelegenheid om te toonen, dat gij niet alleen voetballers zijt. doch ook prijs stelt op» het praedicaat R.-K. Het spreekt natuurlijk van zelf, dat er voor morgen in verband met bovenstaande voor geen der elftallen wedstrijden vastge steld zijn. „HENK". R.K. V. „Zwaluwen". Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEWS. Woensdag 23 Maart a.s. zeer belangrijke geccmb. bestuurs-, elftal- en feestcommis sievergadering, te 8 uur, in de St. Jozephs- Gez.-Vereeniging, Jansstraat 59. Allen worden op deze vergadering ver wacht in verband met de belangrijke agenda die moet worden afgewerkt. Voor mergen zijn geen wedstrijden vast gesteld in verband met den „Stille Om gang". Ongeveer alle „Zwaluwen" nemen hieraan deel, is 't niet? Een woord van opwekking om Zaterdags middags tv kerne" trainen op 't Sportpark, lijkt mij wel wen schel ijk. De opkomst is nog me* al te groot, en voor ieder wel noodzakelijk. JOOP. Seer.: L. Margarethastraat 1. Zaterdagmiddag, contributiebetalen van 56 uur in de St. Bavo. Zondag a.s. geen wedstrijden, in verband met den Stille Om gang te Amsterdam, wel verwachten wij al onze leden Zaterdagavond in de kerk aan de Amsterdamstraat, om aan deze Omgang deel te nemen. Zondag is er in het Victrixkamp niets te doen, met het oog op den Stillen Omgang. Ons protest over den uitslag van den wedstrijd Victrix IT.Z.B. I is toegewezen, zoodat de uitslag 43 is. Enkel maar ver velend, dat we er nu zoo weinig aan hebben, daar de kampioenskansen toch al opgebor gen zijn. De heeren, die aan den Stillen Omgang deelnemen, worden verzocht om 11 uur aan het Weeshuis te zijn, dan gaan we gezamen lijk naar de Amsterdamstraat. Als nieuwe leden hebben zich bij het be stuur opgegeven W. de Graaf en J, Lijnzaad. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasAjax. AFDEELING I. le Klasse, kU, C.Excelsior, D. F. C,—R. C. H. 2e klasse A. V. V. A.West-Frisia. Reserve le klasse. Blauw Wit 2—Z. F. C. 2 R. C. H. 2—D. E. C. 2. Hilversum 2Ajax 2. Reserve 2e klasse. Wormerveer 2—Alcm.-Victrix 2. AFDEELING II, le Klasse. FeyenoordA. S. C. E. D. O.—H. B. S. Z. F. C.—V. O. C. 2e klasse A. Steeds HoogerS. V. V. ConcordiaB. M. F. 2e klasse B, R. F. C.Merwede. L. S, V.—S. V. W. XerxesHermes D. V. S. UnitasA. D, O. 3e klasse A. LugdunumL. T. C. U. V. S.Hillinen, AlphenV. S. V. 3e klasse B, BodegravenV. D. S. GoudaSchoonhoven. AFDEELING HL le Klasse. EnschedeD, O. T. O. HeraclesGo Ahead. AFDEELING IV. le Klasse. RoermondWilhelmina. N. A. C— P. S. V. Willem II—B. V. V. AFDEELING V. le klasse. FrisiaVeendam. G. V. V.—G. V. A. V. Dat de competitie in het scheidende sei zoen een bijzonder spannend verloop heeft gehad wordt voldoende geillustreerd door het feit dat in de meeste gevallen van de laatste wedstrijden nog zooveel afhangt. De eerste klasse van afd, I is één der weinige afdeelingen waar zoowel over de bovenste als de onderste plaats de beslis sing reeds eenig'en tijd geleden is gevallen. Veel belangrijks gebeurt er hier dan ook niet meer. R.C.H. moet naar D.F.C. in Dordrecht. Hoewel aan het resultaat niets meer gele gen is verwachten twij niettemin een aar dige kamp. Beide ploegen schijnen ons mo menteel van gelijke kracht en in een der gelijk geval behoeft er niet altijd een titel op het spel te staan om iels aardigs te mo gen verwachten. Een gelijk spel zou hier een resultaat zijn waarover zich niemand behoefde te verwonderen. E.D.O. besluit het seizoen met een wed strijd tegen H.B.S. Deze onmoefting zou van heel veel belang zijn indien het niet vrijwel van ie voren vaststond dat Feijen- oord van A.S.C. zal winnen. Zou dit niet het geval zijn dan kan of E.D.O. of H.B.S. nog in puntenaanla'i met de Rotterdammers gelijk komen, En hoewel niemand aan een Leid- sche overwinning in Rotterdam gelooft zul len H.B.S. zoowel als E.D.O. toch wel zoo verstandig zijn die mogelijkheid niet als ge heel buiten gesloten te beschouwen. Voet bal blijft tenslotte spel. Waar we pas nog hebben gezien dat een eerste klasser door een middelmatige 3de klasser wordt ge klopt, is een overwinning van no. laatst op no. 1, hoewel niet denkbaar, toch altijd mo gelijk. Waarmede we maar willen zeggen dat E.D.O. en H.B.S. elkaar den zege ter dege zullen betwisten' en dat aan de Kle verlaan een spannende strijd kan worden verwacht. In de tweede klasse, en meer speciaal voor Haarlem, is de toestand al bijzonder eigenaardig, want hoewel de roodbroeken reeds een maand lang zijn uitgespeeld, staat het kampioenschap der afdeeling, waarbij de Haarlemmers' zoo'n beduidenden rol spe len, nog steeds al? no. 1 op het spel. Zendag kan de strijd, die verleden week voor de roodbroeken zoo'n bijzonder gun stige wending nam, beslist worden. Kan, zeggen wij, want zeker is dat nog lang niet. Zelfs lag het 't meest voor de hand dat West-Frisia Zondag van V, V. A. zal win nen, in welk geval een beslissingswedstrijd tusschen beide concurrenten, Haarlem en W. Frisia noodig zal zijn. V. V. A. zelf speelt in het minst geen rol, doch dit zegt voor het te verkrijgen resultaat niets. Dat hebben Bloemendaal, Zeeburgia en ook V. V. A. al reeds be wezen. Ingeval Haarlem en West-Frisia met een zelfde aar^j^jjj^j^indigen, wijzen wij er op dat d traal terrj voor dan best in Van oogen gj Kruislaan Het o V. V. A- middelpurl langstelPn ook Enk groote h| meester I Verder vestigen wij nog de aandacht op de ontmoeting R. C. H. 2D. E. C. 2, welke voor de Haarlemmers in zooverre beslissend is dat zij bij een overwinning in een extra wedstrijd met Spartaan 2 zullen moeten uitmaken wie afdeelingskampioen is. Een aardig succes voor R. C. H.'s twee de eiftal. En lalt not least onze gelukwenschen aan V. S. V. welker eerste elftal bereids beslag heeft gelegd op den kampioenstitel der 3e kl. A. in afd. 2. De Velseroorders zullen nu met Concordia en Gouda om een plaatsje in de 2e klasse moeten kampen, in welken strijd wij de stoere Velseroorder ploeg veel succes toewenschen. De voor Zondag vastgestelde ontmoeting AlphenV. S. V. is thans niet meer van be lang al gelooven wij dat de V. S. Vers er wel prijs op zullen stellen ongeslagen te blijven. E. H. B. is in deze afdeeling aan een schitterend eindpunt begonnen, waardoor het degradatie-gevaar reeds voor een be hoorlijk dee' is afgewend. Nu zit Hillinen weer in de knel. Het be hoeft wel geen betoog dat de voor Zondag vastgestelde ontmeet'.Jg IJ. V. S. ook een degraderie-candid.iat Hilhr.cn uiterst be- ki gi"h is De ver'iezer -I'takf ccn slechte kans. D.F.C.R.C.H. R.C.H. gaat Zondag haar voorlaatsten competitie-wedstrijd spelen. Het geldt den uitwedstrijd tegen D.F.C. Hoewel aan den uitslag daarvan wel niets meer gelegen is voor beide partijen, verwachten we dat R.C.H., dat sinds den aanvang van het nieuwe jaar nog niet heeft verloren, ook ditmaal wel zal trachten de overwinning uit het vuur te slepen. D.F.C. zal echter het seizoen ook zoo goed mogelijk willen ein digen, zoodat nog een aardige wedstrijd verwacht kan worden. We achten een ge lijk spel nog het meest waarschijnlijk. R.C.H. komt uit met: Radsma Kuyt, Krom Geutskens, Nieuwenhuis, Nacht/egelier Koning, van Dam, Hanse, Ruys, Brugman. Het medespelen van Geutskens is zeer dubieus. R.C.H. 2 speelt Zondag een zeer belang rijken wedstrijd aan den Middenweg. Wordt dan n.l. van D.F.C. 2 gewonnen, dan eindigt dat elftal met Spartaan 2 met evenveel punten het seizoen, zoodat een extra be slissingswedstrijd tusschen die elftallen ge speeld zal motten worden om uit te maken wie van beide kampioen is. Wc verwachten een overwinning voor R.C.H. E. D. O.—H. B. S. E. D. 0. en H. B. S. spelen Zondag hun laatsten competitiewedstrijd, welke nog geenszins van belang ontbloot is. In de eerste plaats is het genoegzaam bekend, dat wedstrijden tusschen genoemde clubs steeds een spannenden strijd beteeken en. Ten tweede bestaat nog altijd een klein kansje, dat E. D. O. met Feijenoord gelijk komt, in elk geval beslist deze wedstrijd wie de tweede plaats zal bezetten. Als het weer nu maar meewerkt, dan zal het wel druk aan de Kleverlaan worden. Daar Boeré gewond is, zal H. Swart zijn plaats innemen en komt E. D. O. als volgt uit: Meenhorst Kuil H. Swart A. Swart Dinkla C. v. d. Laan J. Perucel, Tanis, Steffens, L. Perucel C. v. d. Hurk Programma 20 Maart 1927. 1 A Haarlem IIIBloemendaal II Schoten 2aE.D.O. IV 1 B HillegomHaarlem 3a R.C.H. IV—E.D.O. 3 Haarlem IVSchoten 2 H.F.C. 3—I.V.O. 2 A R.C.H. VSpaarnestad V.S.V. II—Aurora 2 2 B E.D.O. V—Hillegom 2 H.F.C. V—E.G.K. 2 C G.S.C.—V.O.G. Hoofddorp—R.C.H. VI 2 D Kennemers 3Zandvoort 4 V.S.V. 3—Haarlem 7 3 A Bennebroek 2D.W.O. Roode DuivelsSpaarnevogels 2 Halfweg 2-Ripperda 3 3 B Hillinen 3—D.S.K. I.K.I.Z.I.O.—Droste 3 D E.D.O. 7—T.H.B. 3 3 E D.W.O. 2—R.C.H. 8 Schoten 4D.I.O. 6 E.D.O. 8Zeemeeuwen 4 3 F Damiaten 2Ripperda 2 Zeemeeuwen 2Swastika 2 3 G Aurora IVRoode Duivels 2 Haarlem 8—V.O.G. 2 3 H I.V.O. 3T.H.B. 4 ongebruikt voorbijgaan, zij verloren n.l, met 21 van Kennemers. Daar bovendien de vorige week een protest aan R. C. H. 4 werd toegewezen, door daar de uitslag van den wedstrijd Haarlem Vet.R. C. H. 4 van 21 verandert is in 22, is de stand onder aan de lijst al belangrijk spannend geworden en ziet deze er als volgt uit: I. V.«0. Haarlem 4 Haarlem Vet. R. C. H. 4 16 4 4 8 12 29—35 15 4 3 8 11 34—39 16 3 4 9 10 39—49 16 4 2 10 10 34—56 Het -was de laatste Zondag een belang rijke dag voor de eerste klas van den Haar lemschen Voetbalbond. Zoowel in afdeeling A, als in B, werd de strijd om één der plaatsen beslist. Doordat in aid. A. H. F. C. 4 van E. D. O. 4 verloor wordt de laat ste plaats dus definitief door dit blauw witte elftal bezet. Met de rust stond H. F. C. 4 me 31 voor, maar de eindstand luid de 54 in het nadeel van de Spanjaards- laanbewoners.. Wat dus gedurende de laatste helft van het seizoen reeds werd gevreesd, is bewaarheid geworden. Het graag geziene elftal van H. F. C. zal het volgend sei zoen in de 2de klas moeten uitkomen. Even is er gedurende de laatste wedstrijden een opflikkering gekomen, die weer recht op hoop gaf. Maar de taak bleek te zwaar. Het verblijf in de 2de klas zal m.i. echter maar 1 jaar duren. H. F. C. bschikt over te veel goede spelers, dan dat de twee eerste klas plaatsen door hen niet goed wordt be zet en gehandhaafd kunnen worden. Ook de strijd om de eere plaats in deze afdeeling was haast beslist. Bennebroek had daarvoor thuis moeten winnen van Bloe mendaal maar kon het niet verder brengen dan tot een gelijkspel. Het gevolg is, dat de spanning nu tot het toppunt is gestegen. Wederom hebben Bennebroek en Haarlem 3 evenveel verliespunten, maar Haarlem 3 moet nog 2 wedstrijden waarvan nog één zwaren, terwijl Bennebroek is uitgespeeld. In afdeeling B. is het juist omgekeerd; daar werd de strijd om de eerste plaats be slist, terwijl de spanning om de bezetting der onderste plaats is toegenomen. Storm- veld won met 20 van Schoten 2, zoodat de laatste wedstrijd van deze jeugdige ver- eenigine haar tevens het kampioenschap bezorgden. Een woord van felicitatie is vanaf deze plaats zeker gewettigd; met veel belangstelling heb ik het eerste seizoen las van dit kranige elftal ge- H. F. C. won thuis met 41 van Hille gom. Wederom moest een speler van Hille gom wegens unfair spel het veld verlaten. Zoo langzamerhand gaat dit elftal een zeer slechten naam krijgen. Laten zij er evenwel van overtuigd zijn, dat het eigen schuld is!! Het H. V. B. elftal repeteerde weer eens; nu op het R. C, H.-terrein, waar het tweede van de Racing de tegenpartij vormde. De commissie zal wel niet geheel tevreden naar huis gegaan zijn. Het is waar, de wind was een zeer lastige factor, maar we mo gen toch verwachten, dat deze uitgezochte spelers hun spel daarnaar regelen. En juist is mij opgevallen, dat de spelers zich zoo slecht bij dezen wind konden aanpassen. De geheele wedstrijd werd door het H. B.-eli'tal op den verkeerden vleugel ge speeld. Bovendien werd de bal te veel door de lucht gespeeld, waardoor plaatsen zoo goed als onmogelijk was. in de voorhoede was van Heyst m.i. de eenige goede kracht. De middenhalf was zeer slecht. Deze spe ler heeft den geheelen wedstrijd bijna niets goeds gedaan. Het ontbrak Koeleman zicht baar aan de lust, een eigenschap, die bij spelers van het H. V. B.-elital onder geen voorwaarde mag voorkomen. Het geheel toonde aan, dat de elftalcommissie verstan dig zal doen, nog eens eenige nieuwe krach ten te probeeren. Het programma voor morgen. De voornaamste wedstrijd in afdeeling A. is aan den Schoterweg, waar Haarlem bezoek krijgt van Bloemendaal 2. Te Bloe mendaal wisten de roodbroeken een 2 zege te behalen. Toen was het Haarlem- elftal evenwel sterker dan de laatste we ken. Gemakkelijk zal Haarlem 3 het vast niet hebben. Wanneer er evenwel bedacht wordt, dat nu elke misstap noodlottig is en de kampioenskans doet verkwijnen, clan mogen wij aannemen, dat Bloemendaal 2 zich tevreden moet stellen met het voor uitzicht van een nederlaag. Schoten 2a ontvangt E. D. O. 4, Volgens de plaats op de ranglijst moeten de rood- zwarten winnen. In afdeeling B. is het programma uitge breider en belangrijker, Haarlem Veteranen gaan naar Hillegom, waarvan voor 2 weken met 73 gewonnen werd. Willen de Vete ranen niet degradeeren, dan moet ook ge- wonnen worden. De vorige ontmoeting had een onaangenaam verloop. Laten beide partijen er nu vcor zorgen, dat de verstand houding een aangename blijft. R. C. H. 4 heeft het ook niet makkelijk, daar E. D. O. 3 op bezoek komt. De laatste Zondagen doet eerstgenoemde echter goed werk, zoodat ik R. C. H. 4 zeker in staat acht, dé beide punten te bemachtigen. De derde degradatie-candidaat, Haarlem 4, ontvangt Schoten 2. Nu Schoten 2 zijn kampioenskans kwijt is, zal het niet zoo vinnig van zich afbijten, maar misschien toch nog wel te sterk blij ken voor de gastlieeren. I. V. O. I, dat met zijn 12 punten ook gegadigde is voor de degradatie, gaat naar H. S. C. 3. Wordt hier gewonnen, dan is het gevaar practisch verdwenen. Onder deze omstandigheden zullen Buisink c.s. wel voor de overwinnig zorgen. ..D." Voor Zondag a.s. is de belangrijke eind strijd BloemendaalH. O. C. om de .Bloe mendaal"-beker vastgesteld. Daar den wed strijd op onzijdig terrein moet gespeeld worden, zal deze plaats vinden op het keu rige terrein van het Kennemer Lyceum, daartoe welwillend afgestaan. De beide finalisten van Zondag stonden in de competitie reeds tweemaal tegenover elkaar, welke ontmoetingen al zeer ver schillend in resultaat waren. De eerste wedstrijd in Den' Haag eindig de met een verdiende 21 overwinning van H. O. C. Het was in de periode, dat Bloe mendaal totaal uit vorm was, nederlaag na nederlaag te noteeren kreeg en wat haar ook ten slotte het afdeelingskampioenschap gekost heeft. Want ook al herstelde Bloemendaal zich in de 2e helit van de competitie geheel, hetzelfde H. O. C. werd toen op zeer regel matige wijze met 52 geklopt, het mocht niet meer baten. Een prognostic voor Zondag is dus wel gewaagd. H. O. C. heeft het niet te onder schatten voordeel van het regelmatig door spelen in de Haagsch-Rotterdamsche na- competitie, hetwelk het team-verband zoo noodig nog hechter heeft gemaakt. Bloe mendaal heeft daartegenover de te ver wachten tegenwoordigheid van vele suppor ters, die niet zullen nalaten hun favorieten aan te moedigen. De elftallen zeli lijken ons gelijkwaardig, vooral de beide hechte ach terhoeden ontloopen elkaar weinig. De zeker spannende strijd tusschen twee sympathieke ploegen zal voor velen een middag van sportief genot bijken te zijn. OVERZICHT. Slechts een wedstrijd staat voor Zondag op het programma, n.l. H. B. S.Hilversum 3. Indien Hilversum nu eindelijk eens op komt, voorspellen we een aardige strijd, waaruit H. B. S. de 2 puntjes wel za) we ten te behalen. CLUBCOMPETITIE IE KLAS VAN HET DISTRICT H. EN O. VAN DEN NED. R. K. DAMBOND. Gisterenavond werden le Hillegom de afgebroken partijen uitgespeeld van den eersten en returnwedstrijd, tusschen de damclub Gez. Samenzijn en D. J. D. Hier door werd de gedetailleerde uitslag der ontmoeting D. J. D, IGez. Samenzijn als volgt; D. J. D. I. Gez. Samenzijn I. 1. J. KleinJ. v. d. Loo 11 2. J. SmitH. v. d. Geest 11 3. Th. TurnhoutC. v. Gastelaars 4. J. VeenendaalP. v. d. Mey 20 5. Th. VrokTh. Schouten 29 6. R. KokA. G. de Jen 20 7. J. FictoorN. v. d. Poel 29 8. C. KokP. de Jen 02 9. v. DijkM. de Reep 20 10. P. BeelenTh, Philipse 11 De reeds aangekondigde districtsleden- I Cn|<no<An Irnrnpn in-opcr ir» vergadering zal Maandag a.s. plaats vinden k 171611 T06g 311 om 8 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Brouwersvaart, OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Woensdagavond j.l. ving in het clublokaal der Damclub „Haarlem" de 5de ronde van den Haarlemschen kampioenswedstrijd aan. De uitslagen waren; H. W. ZitmanJ. Poppen 20; F. A. BerkemeierJ. W. van Dartelen 11; H. G. TeunisseH. Greeuw xx; Aebe de Jong—J. P. van Eyk 2—0; Chr. F. VisseJ. van Looy 20. GEEN OLYMPISCH TOURNOOI IN 1928. Vrijdag kwam de Fédération Interna tional de Lawntennis te Parijs bijeen in het gebouw der Automobielclub de France. Het voornaamste punt der agenda was de al of niet deelneming aan het Olympisch tennistournament 1928. Naar de „Tel." meldt stelde de heer De Bosman (België) voor de geschillen op te schorten tot na 1928 om Nederland niet te dupeeren. Dit voorstel werd verworpen. Tegen slemden Frankrijk en de Engelsch sprekende landen. Daarna besloot de ver gadering met te zullen deelnemen aan het Olympisch tennis tournament. Hierop stelde Engeland, gesteund door Zuid-Afrika, voor, om als compensatie aan Nederland toestemming te verleenen in 1928 internationale kampioenschappen te organiseeren, mits deze niet samenvallen met de data der Olympische Spelen. Voorts werd besloten de limiet van den sprong van den tennisbal te wijzigen en te brengen van 50-60 op 53-58 inch. BENOEMING VAN ATTACHE'S. Overeenkomstig de reglementen van het Internationaal Olympisch Comité werd door het Comité 1928 benoemd tot attaché voor Turkije, de heer Fonad Nebil Bey, vice- consul van Turkije te Amsterdam (Vossius- straat 18) en tot attaché voor Zwitserland, de -heer Alf. Zeiler te Amsterdam (Konin ginneweg 143.) DE DEELNEMENDE LANDEN. Het Comité 1928 ontving mededeeling van het Canadeesch Olympisch Comité, volgens hetwelk uit Canada op tenminste 80 deelnemers gerekend kan worden en het Noorweegsch Olympisch Comité berichtte, dat Noorwegen, behalve de voetballers en gymnasten circa 60 deelnemers afvaardigen zal. 13—5 De parij Th. TurnhoutC, v. Gestelaars wordt Dinsdag a.s. te Haarlem uitgespeeld. De vermoedelijke uitslag is een 137 over- De burgemeester van Amsterdam heeft de mededeeling ontvangen, dat het in het voor nemen van Hare Majesteit de Koningin ligt, in de tweede helft van Mei het gewone jaar- lijksch bezoek aan de hoofdstad te brengen. Een nieuwe sollicitante? Naar aanleiding van de jongste onderhan delingen in den gemeeteraad van Amsterdam inzake de kwestie van een vasten bespeler van den Stadsschouwburg, bericht men aan de „Tel.", dat zich een combinatie gevormd heeït die zal solliciteeren naar de vaste be speling van den Stadsschouwburg. Dit ge zelschap, dat zal zijn samengesteld op so- ciëtairen grondslag, zal géén aanspraak ma ken op subsidie. Een maecenas heeft zich beschikbaar ge steld om het benoodigd garantiekapitaal te fourneeren. Naar aanleiding van dit bericht heeft het blad zich allereerst gewend tot den heer Louis de Vries, die als leider van dit toe komstig gezelschap genoemd werd. De heer De Vries gaf als zijn meening te kennen dat hij niet in de mogelijkheid tot solliciteeren geloofde, daar het hem niet waarschijnlijk voorkomt dat, bij den huidigen stand van zaken, de gelegenheid tot sollici teeren zich voordoet. Mocht dit echter wel zoo zijn, of worden, dan zou hij met een gezelschap, over welks samenstelling reeds langer werd onderhan deld en dat zou bestaan uit vele goede krachten, die thans zonder emplooi zijn spelers als mevr. De Boer, Nico de Jong, Jules Verstraten, LD. Chrispijn mogen ons o.a. in dat geval voor den geest zweven gaarne tot een nieuwe sollicitatie overgaan. Ik b en, zeide de heer De Vries, dus bereid, maar geloof persoonlijk niet aan de moge lijkheid. „En indien de Stadsschouwburg niet vrij komt hoe staat het dan met uw plannen?" „Dan is er een kans, dat, als ik den steun krijg dien verschillende personen wel ge neigd zijn mij te geven, het gezelschap toch tot stand komt, ja zelfs, dat ik, zonder dien steun, op sociëtairen grondslag zou gaan be ginnen". Van gemeentelijke zijde lichtte men de situatie aldus toe: „Nu de behandeling van de voordracht van B. en W. tot het benoe men van een vasten bespeler nog aanhangig is, is er geen sprake van nieuwe sollicitatie- mogelijkheden. Alles zal er van afhangen welke beslissing de gemeenteraad in zijn eerstvolgende zitting zal nemen." GROOTSTE SORTEERING GOEDKOOPSTE PRIJZEN Een mooie presiatie voor den Maildienst. neu- Een kleine foxterrier, bestemd voor de hondententoonslelling te Monte Carlo, sloeg als waakzame luchthond in het bagagekok kranig aan, toen de 440 P.K. Jupiter-motor voor de start hevig opronkte. Nauwelijks eenige minuten nadat de for- sche vogel, slechts even belicht door de stralÊnbundels van den lichtmast en tever geefs nagestaard door de felle oogen van twee zoeklichten, in den blauwen nacht was verdwenen, kraakte in het Waalhaven restaurant de loudspeaker en hoorden wij, dat piloot Tepas de Engelsche stations Croydon, Lympe en Pulham berichtte, vei lig te zijn opgestegen en koers te hebben gekozen naar Marseille. Weinige seconden daarna het antwoord en toen het weder woord: „Dank u, ik versta u heel goed." Het vertrek was imponeereend en schoon. De post, bestaande uit brieven en aan- geteckende stukken voor de „Indrapoera", Sabang, Medan, Batavia en Soerabaja werd te even voor tweeën per K .L. M.-auto van het postkantoor naar het vloegveld gebracht om de snelste reis naar Ned. Indië te on dernemen, welke ooit de mail maakte. Immers te Sabang wordt zij overgeladen in Indische marine vliegtuigen, die over den afstand van 2600 K.M. tot Soerabaja in dris of hoogstens vier dagen de brieven ter I verste bestemming zullen brengen, hetgeen eenige dagen winst beteekent. De belangstelling voor deze interessante proefvlucht was groot. De directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, tevens lid van het Comité „Vliegtocht Nederland-Indië", dat den tocht organiseerde, dr. W. L. Groe- neveld Meyer, secretaris van dit comité, die de reis medemaakte, de heer S. L. Hof, chef van den Radiodienst op het bureau luchtvaart van het Departement van Water staat, tal van piloten en vele technici gaven van hun levendige belangstelling blijk. Merkwaardig zou de vlucht zijn op radio- technisch gebied. Immers het Radio-peilen in den nacht kon thans deugdelijk worden beproefd, doordat van het vliegtuig, uitge rust met een z.g.n. normaal station van de N. S. F., telefonisch en in morse seinen berichten werden gezonden. Doordat stations in Frankrijk, de ge noemde Engelsche stations en Waalhaven samenwerkten, was het ook mogelijk de H.N.A.D.P. eerst telefonisch en daarna in morse seinen te volgen en berichten te geven. Door de Engelsche radio-peilingen een tegenbeleefdheid voor hetgeen wij indertijd voor het losgeraakte luchtschip R. 33 deden achtte men het mogelijk ook gedurende den nacht aan de piloten op weinige kilometers nauwkeurig bericht te zenden, waar zij zich precies bevonden. Voorts is het thans door de radio moge lijk aan vliegtuigen de richting aan te geven, waarin moet worden gevlogen om een bepaald station te bereiken. De H.N.A.D.P. had dus aan alle kanten draadloos houvast. Te middernacht toen het toestel nog een korte proefvlucht maakte, bleek de weers gesteldheid, waarover trouwens van aller lei kanten reeds goede berichten waren binnengekomen, zoo gunstig, dat men op 500 meter hoogte door de heldere lantaren, der maan alltf huizen, slootjes, veldjes en boomen onderscheiden kon. Hoezeer overigens over het welzijn werd gewaakt, blijk e nog hieruit, dat even na het vertrek de vliegeniers in kennis werden gesteld van de weerberichten uit Noord en Midden Frankrijk, welke door het Eiffel- torenstation waren afgegeven. Men vermoedde toen, dat in de omgeving van Dyon op 1000 meter hoogte de keten der Alpen zou kunnen worden gezien. Wij hebben het vliegtuig gevolgd, aldus vertelt de Msb. verder, tot het 22 minuten na het opstijgen berichtte, Roosendaal te zijn gepasseerd en tot nog geen drie kwar tier later de luidspreker sohorde, dat men boven Charleroy was. De vlucht ging dus wel voorspoedig en „toen de rozenvingerige dagenraad geboren werd", was men reeds geruimen tijd bo en Frankrijk. Het is den Radio-dienst van Waalhaven mogen gelukken het toestel tot Dyon te vol gen, waar het te 6.50 uur overheen vloog. Toen waren sterke luchtstoringen de oor zaak dat de verbinding niet meer mogelijk was. Het werk gedurende den nacht had be vredigende resultaten. De H, N. A. P. die met passagiers, piloten, mail, bagage, benzine en foxterreir 3500 K.G. vroog, behoefde met zijn motor 'slechts 310 P.K. te ontwikkelen. Terwijl de weersgesteldheid in den vroe- (Scn morgen niet zoo mooi was als aanvan kelijk verwacht werd en het toestel voor Dyon geruimen tijd boven de wolken heeft moeten vliegen kan daarna weer worden gevlogen met land in zicht. Aan het vliegveld Waalhaven is bericht ontvangen, dat de H. N. A. D. P. des mor gens te 9.42 na een zeer voorspoedige reis behouden op het vliegveld Marignane te Marseille is gedaald. Gisteren omstreeks 7 uur is het toestel weer behouden te Rotterdam teruggekeerd. Het was te 9.42 Fransche tijd in Mar seille geland en enkele uren later al weer onderweg naar Rotterdam. Het peilstation van de iuchthaven had op de heenreis tot Dijon radio-telefonische .verbinding met de vliegers gehad. Het kwam onmiddellijk weer in aciie. Men slaagde er dan ook in, zoodra de vliegers Dijon gepasseerd waren, verbinding met hep te krijgen, hoewel er ditmaal een buitengewone storing uitging van een nieuw station in België. Het waa daarom eerst te ongeveer 5 uur dat mee er in slaagde een goede verbinding tol stand te brengen. Toen bleek, dat er een andere route genomen was dan op de heen reis, en men ditmaal over Noyon was ge gaan. Te kwart over zessen deelde piloot Beekman radio-telefonisch mede, dat hij Brussel passeerde en tien minuten later, dat hij boven Antwerpen was. Toen kwam er spanning op Waalhaven. Er was uitgerekend, dat het toen nog maar ongeveer twintig minuten zou kunnen duren of de vliegers zouden aankomen. Al les werd voor de landing in gereedheid ge bracht. Radio-telefonisch werd bericht, dat het te Rotterdam windstil en onbewolkt was. met 500 of 1000 Meter zicht en grond- nevel. Voorts werd medegedeeld, dat drie lampen ontstoken waren. Verzocht werd van Oost naar West te landen. Op al deze vragen en mededeelingen kwam evenwel geen antwoord. Nog eenmaal werd het bericht herhaald, en werd uitdrukkelijk om antwoord ver zocht, doch ook nu bleef dit uit. Men begrijpt, dat de spanning door dit alles met de minuut steeg. Later bleek evenwel, dat men op dit oogenblik aan boord van het vliegtuig de antenne reeds had ingehaald. Eindelijk dan, te vijf minuten voor zeven, kondigde gebrom van den motor aan, dat het toestel in aantocht was. Even later teekenden de groene en roode lampen van het vliegtuig zich tegen het donker van den hemel af. Een groene lichtkogel, door de H.N.A.D.P. afgeschoten. kondigde aan, dat men zou gaan landen. Kort daarna be speurde men de lijnen van het vliegtuig, dat even later vlot landde! Fr stegen hoera's on en de koene vlie gers werden na het uitstijgen van alle zij den gelukgewenscht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 16