BEVERWIJK. SPAARNDAM. HILLEGOM. ibè IJMUIDEN-005T. LIJNDEN. HALFWEG. Subsidleering bewaarscholen. IJMUIDEN. Gisteren vertoonde de „Hercules" zich HILLEGOM. OVERVEEN. VELSEN. De kwestie vaij een losplaats te Velsen. SCHOTEN. BENNEBROEK. SANTPOORT. SPORT EN WEDSTRIJDEN. PAARDENSPORT. H. S. C. Excelsior. A!g. Ledenvergadering der Coop. Eoe- reoleenbanft te Beverwijk op Vrijdag 13 Maart 1927 n.m. 8.15 uur in Hotel de Zon. Deze vergadering werd geopend door den keer J. J. Bisschop, Voorzitter v.h. Bestuur. De presentielijst werd geteeker.d door 112 personen. Nadat de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, werden deze onder dank aan den Secretaris, onveranderd goedge keurd en geteekend. Als mededeeling is, dat het aantal leden op heden bedraagt 230, tegenover verleden jaar 222, gedurende het jaar Z'jn 2 leden overleden, 4 hebben bedankt en 14 zijn toegetreden. Besloten werd om 1 lid, die zijn woonplaats heeft verlegd buiten- het werkgebied der bank, volgens art. 4 sub. 3 der statuten, het lidmaatschap op te zeggen. Den rentestand blijft nog onveranderd, voor Spaargelden en Tegoed in Loop Rekening vier Schuld in Loop Rek. 5 1/4% en Voorschotten vijf Over 1926 zijn gemaakt 2849 dagboek- posten, waarvan 1416 door de Spaar Bank. met een totaal van ontvangsten, inbegrip Saldo 1 Tan. 1926. A3n Spaargelden 743170.58 Aan terugbetaalde Voorschotten 9919.92 Aan gestort in Loop :Rekening 384277.57 Aan renten en kosten 46488.96 Totaal en in uitgaaf aan Spaargelden aan Voorschotten in Loopende Rekening aan Rente kosten enz. Totaal 1183857.03 410407.10 6S234.38 646534.12 44368.61 R. K. Coöperatieve Land- en Tuin- 1 bouwbauk. De tiende jaariijksche al- gemeene vergadering wordt gehouden op Donderdag 24 Maart a. s., des avonds om iialf acht, in het K S.A.-Gebouw. De Agen da vermeldt Jaarverslag van den Secretaris Rekening en verantwoording over het boek jaar 1926 Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren P. J. v. d. Wijst en G. Bakkum, (beiden herkiesbaar) Ver kiezing van twee leden van den Raad van Toezicbt wegens periodieke aftreding van de heeren C. Veldt en J. Hoogclcnd (beiden her- kiesbaar) Voorstel van het Bestuur om, on- der nadere goedkeuring van de Centrale Bank te Eindhoven, zan de Bloembollenvei- f ling „Beverwijk" een crediet in Rekening- Courant toe te staan van ten hoogste 75.000.- j Na afwerking der agenda z?l een verloting om fraaie prijzen worden gehouden. Populair Volksconcert. De heer Corn. Zwanenburg en zijn dochtertje Catha- rina zullen in de zaal van den heer Honderdos Din-dag 22 Maart, 's avonds 8 uur precies een concert geven, Bloembollencultuur. De afdeeling Hillégotn der Algemeene Vereeniging houdt Dinsdag a. s. haar Jaarvergadering in Hotel Sisterntans. Gaarne wekken we de leden op, in groeten getale deze belangrijke vergadering te gaan bijwonen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer P. L. Warmerdam is ge. laagd voor het exa men van Snelpersdrukker. Dit onderzoek werd afgenomen door de opleidings-Com- missie voor het lithografisch bedrijf in Ne derland te Amsterdam. 11693*4.21 Deze bedragen samenvattend heeft de Bank als actief Kasgeld 14312.82 .gegeven Voorschotten 58314.46 gegeven in Loop Rekening „262256.55 Diploma Godsdienst. Onze plaatsge- noote, Mej. H. Koek slaagde te Bergen op Zoom voor het Godsdienstexamen, Diploma A. totaal 334883.83 en als passief aan Spaargeld 332763.48 zoodat de winst over 1926 be draagt 2120.35 334883.83 Het saldo Spaargeld vermeerderde met ƒ7763.48 Het aantal in omloop zijnde Spaarboekjes was 469 tegenover 421 in 1925. Op 31 Dec. 1926 waren 62 Voorschotten verstrekt, terwijl 146 leden in Loopende Rekening stonden met de Bank. Na deze mededeelingen werden 3 leden uit de vergadering verzocht een stembureau te vormen, om over te gaan tot punt 2 der Agenda. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding v.d. heer J. G. Poel. Deze werd als zoodanig met bijna algemeene stemmen herkozen, evenzoo de heer D. Kluft, die als Bestuurs lid, volgens punt 4 der Agenda periodiek moest aftreden. De volgens punt 5 gehouden uitslag voor benoeming 2 plaatsvervangende Bestuurs leden gaf tot uitslag, dat hiervoor gekozen werden de heeren N. C. M. Brandjes en Herb. Blom. De Commissie bedoelt bij punt 6 der Agenda, welke de Rekening en Balans over 1926 heeft onderzocht, bracht bij monde van den heer P. J. de Goede, den kassier dank voor diens goed gehouden beheer en verklaarde rekening en balans met het dag boek te hebben vergeleken en accoord be vonden. Overgaande tot punt 6, Vaststelling Re kening en Balans 1926 werd deze eerst voor gelezen waarbij bleek, dat het saldo uitge geven Crediet in Loop Rekening groot 262256.55 te splitsen was als volgt Tegoed van de Leden ƒ341289.75 Aandeelen Centr. Bank Utrecht 110. Meubilair 175. Katholieke Radio-vereeniging. Gis- 1 teravond werd in de voormalige R. K. Pasto- rie aan de Markstraat eene vergadering ge- I houden, om te komen tot de oprichting van een R. K. ERadio-vereeniging, als onderaf- deeling van den K. R. O. Deze vergadering was uitgeschreven namens de R. K. Geeste lijkheid hier ter plaatse. De belangstelling was zeer bevredigend. De vergadering werd geopend door den Zeereerw. Heer Pastoor Krook van St. Mar- tinus, die den christelijken groet uitsprak, de aanwezigen hartelijk welkom heet.e en de noodzakelijkheid van en de behoefte aan een R. K. Radio-vereeniging uiteen zette, waarna hij het woord geeft aan den Weleerw. Heer Kapelaan Mathot, die als voorloopig Geeste lijk Adviseur aangeeft, hoe 'de vereeniging moet worden opgericht, welke voordeelen er aan verbonden zijn enz. Van uit de vergadering werden vele vragen gesteld en evenzeer bezwaren naar voren ge bracht. Kapelaan Mathot wist de gestelde vragen bevredigend te beantwoorden en de bezwaren te weerleggen. Hierna werd besloten tot oprichting der vereeniging en een voorloopig bestuur ge kozen, bestaande uit de volgende heeren J. Smit, voorz. Warmerdam 2de voorz., A. ter Woort, seer. A. van Riek 2de secretaris, L. Th. van Dijk, penningmeester, L. Th." van Lierop, propagandist. Reeds een veertigtal heeren traden als lid toe, zoodat de nieuwe vereeniging reeds met succes haar arbeid aan vangt. Zij, die nog wenschen toe te treden kunnen zich opgeven bij Kap. Mathot of bij den secretaris. Hoogstwaarschijnlijk zal Pastoor Perquin binnenkort alhier een pro pagandistische lezing houden. Hierna sluiting met den chr. groet. 341574.75 en een schuld aan de leden 32427.32 Scnuld aan de Centr. Bank 38470.68 Reservefonds 8420.29 79318.20 262256.55 Niemand hierover het woord verlangend, werd Rekening en Balans goedgekeurd en door Voorzitter en Secretaris geteekend, en tevens besloten het winst-saldo groot ƒ2120.35 in zijn geheel aan de Reserve toe te voegen, waardoor dit zal stijgen tot 10540.55. In verband met punt 8, werden de heeren P. J. de Goede en H. Majoor benoemd om de Rekening en Balans over 1927 te onderzoeken Nadat de Voorzitter de Rondvraag had gesteld, dankte hij de vergadering en in het bijzonder de heeren van het stembureau voor de wijze, waarop allen hebben mede gewerkt om deze vergadering zoo schitterend te doen slagen en sloot dezelve onder dank voor de opkomst. HERDENKINGSFEESTEN 1276—1926. De beplanting der Breestraat-gazons. De uitvoering van de versiering en illuminatie van de Breestraat tijdens de Herdenkings feesten is in handen gesteld van een Commis sie, waarin zitting hebben de heeren H. A. J. J. van den Berg, J. E. Boerlagen, D. M. G. E jtterop, J. J. Majoor, K. L. Moens, J. L. F. Post, Mr. J. A. B. Sanders en A. M. Smit. De geheels leiding van de versiering enz. is met uitzondering van het beplanten der gazons aan die Commissie opgedragen. De leiding der gazonsbeplanting berust bij den heer D. Koster, Voorz. der afdeeling voor Bloembollencultuur en B. Heinekamp, voor zitter der afi. Beverwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Als se cretaris is hieraan toegevoegd de heer J. F. Knipiper. Reeds een dezer dagen zal een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden va'n de gazonsbeplanting. Er zijn totaal 49 bloem perken ontworpen, waarvan eenige perken in den loop dezer maand door de vereeniging Bmembollencultuur met Montbretia zullen worden beplant. Deze natuurlijke versiering der Breestraat zal niet weinig het feestelijk aanzien van de plaats tijdens de Herdenkingsfeesten ver- hoogen. Jaarvergadering R. K. Volksbond. In het eigen gebouw aan de Hoofdstraat had de Jaarvergadering plaats der Afd. Hillegom van den Ned. R. K. Volksbond. De opkomst was gering. De voorzitter, d: heer C. Seyse- ner, opent met den chr. groet en een woord van welkom, waarna hij de redenen aangeeft, waarom deze jaarvergadering ditmaal zco laat wordt gehouden. Hierna worden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van opgewekt vereenipingskven, de fhiantieele toestand der organisatie is goed te noemen, terwijl het ledental stijgt. Het verslag be treurt de werkeloosheid, die een ramp ge noemd wordt voor de arbeiders. Vervolgens worden de in- en uitwendige verbeteringen van het Bondsgebouw gememoreerd alsmede de zoo goed geslaagde Feestavonden en het verkrijgen van een eigen vaandel. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van 509.665.-. De voorzitter dankte de desbetreffende functionarissen voor hun correcten arbeid. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stem men herkozen. Ook de aftredende leden van den Raad van Beheer werden herkozen, be halve de heer J. van Roodc, die zich niet herkiesbaar stelde en voor wien de heer J. van der Aar werd benoemd. De controle-com missie bracht vervolgens verslag uit van haar werk alles was volmaakt accoord bevonden. Hierna werd bésproken, de centrale inkoop j van brandstoffen. De voorzitter zette een" en ander uiteen, waarna de heer Visser verslag uitbracht van een te Amsterdam gehouden 'vergadering der Dioc. Inkoop-vereeniging. Na gehouden gcdachtenwisseling werd een commissie van 5 leden benoemd met de op dracht met den meesten spoed maatregelen te nem^n, ten einde voor April zoodanige ze- .kerheid te hebben, dat alsnog een hoeveel- heid kolen kan worden besteld, j Tenslotte werd het te Nijmegen te houden Congres besproken, waarna rondvraag en sluiting. NOG GEEN HALTE. Men is hier thans bezig met het bouwen van 'n spoorweghsite a.d. Casembrocditraat, j welke dan genoemd wordt „halte IJmuiden- i Oost. De toegangsweg voor deze halte, wordt nu reeds gebruikt vcor spooroverweg, het geen begrijpelijkerwijze absoluut verheden is. Vandaar, dat door den Stationschef van Velsen tij de politie alkier aangifte is gedaan, dat tot drie maal toe, de draadversperring langs de spoorbaan is stukgetrapt, natuur lijk door hen, die roeenen, dat rren bij deze halte cp een makkelijke manier over de spoorlijn aan bet Kanaal kan komen. Gi: teren-rriddag werd door de politie aan den spoorweghalte post gevat, met het resultaat, dat tegen verschillende personen proces-ver'oaal werd "opgemaakt. weer in de haven, want opnieuw was de lekkage ont.taan. Nu zal de ketelplaats, waar dit ongerief Zich voordoet, grondig worden hersteld. M. T. Vergadering Kiesvereeniging. Op deze vergadering was de opkomst tamelijk goed te noemen. Bij opening wees de voor zitter op de groote beteekenis van deze ver gadering, n.l. de candidar.tstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Na voorlezing der notulen, welke goed gekeurd werden had de cundidaa.tbespreking plaats voor den gemeenteraad. Een vijftal candidaten werden ingediend. Na gehouden stemming werden deze aldus in volgorde geplaatst 1. H. v. Schooten 2. P. W. Blom 3. W. Tyrhan 4. Jac. Smir 5. P. Gouweleeuw. Alsdan werd het woord gegeven aan den heer Heilker, die tot onderwerp had gekozen De politieke vijand in en om onze gelederen. Met een keurige inleiding ving spreker aan, wijzende op de groote Frmsche revolutie, waarin het woord vrijheid voor velen een tooverklr.nk was. Verder gaande, wees spr. op de R.K., die zoo weinig vrijheid mochten erlangen om den godsdienst te belijden en naar buiten te brengen, totdat eindelijk een hoopvolle verandering, zij het ook maar klein, daarin gebracht werd. De nagedachtenis van den grooten dr. Schaapman z.g., die om zijn verheven werk „de vrijheid" zoovele verdiensten had in- geoogst, werd met alle aandacht gevolgd. Vervolgens wees spreker op den vijand in de politiek in onze gelederen, n.l. de R.K. Volkspartij, om vervolgens de andere par tijen de revue te laten passeeren. Met een krachtige peroratie en een op wekking om bij de beide a.s. verkiezingen zijn plicht te doen, besloot spreker zijne rede, die meermalen door applaus werd onder broken. Nadien had de stemming plaats voor af gevaardigden van het Centraal Bestuur. Gekozen werden de heeren C. Smit en A. A. Verberne. De rondvraag leverde niets op, waarna deze zeer geanimeerde vergadering met den Christelijken Groet werd gesloten. Eierveiling. Bij de gehouden eier- veiling bedroeg de aanvoer 15000 kippen eieren en 2500 eendeneieren. Kippeneieren f 4.905.95 eendeneieren f 55.35 ganzeneieren f 16.Handel kalm. bij de eerlang uit te voeren kanaalverrul- I ruing de kwestie der los en laadplaatsen langs het kanaal uiteraard cok onder de oogen zal gezien woeden. Reeds nu kon eebtor worden medegedeeld, dat, volgens het thans geldend beginsel, dcor en op kos ten van het Rijk geen los- en laadplaatsen inter langs de kanalen gemaakt worden, doch zulks (uiteraard behoudens de daar voor benoodigc'e vergunningen) aan de be langhebbenden wordt overgelaten. Be opheffing der hnurcommissies, In de raadsvergadering van 1 Maart j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een motie van de lerlen, de heeren W. F. Visser c.s., waarbij de wen- schelijkheid wordt uitgesproken, eene ver ordening te ontwerpen, waardoor onhoodige huurverhoogingen kunnen worden voor komen. Naar aanleiding hiervan declen B. en W. mede, cat door de directie van de Vereeni ging van Neaerlandsche Gemeenten des kundig advies wordt ingewonnen omtrent de juridische tochatbaarireid en de moge lijke draagwijdte van maatregelen met be trekking tct het beoogde doel. De directie hoopt binnenkort in de gele genheid te zijn, den leden der vereeniging het advies mede te deelen. In verband hiermede komt het B. en W. gewenscht voor, met het uitbrengen van een prae-advies aangaande het voorstel- Visser c.s. te wachten tot bedoeld advies is ontvangen. Geen leestpark. Namens den bond van Kermis vakgenooten „Ons belang" is door J. C. Coppejans aan den raad een adres ge zonden, waarbij wordt verzocht, in verband met de a.s feesten te Beverwijk, een feest- park in Velsen te mogen organiseeren. B. en W. stellen voor het adres in handen van den burgemeester te stellen ter afdoe ning. De burgemeester ziet evenwel in een plaatselijke feestviering te Beverwijk geen reden om te Velsen kermisvermakelijkheden toe te staan. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de besturen der hieronder vermelde scholen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 7 der verordening, over het jaar 1927 een subsidie te vevleenen als vólgt: Mevr. v. Tuijllbewaarschool Insinger-bewaarschol R.K. bewaarsch. te IJmuiden Willemsbeekweg Bewaar- en naaischool.. „Spaarnberg" 4903.— 5377.93 5334.57 4645.— 20260.50 Penningmeester Hoofdcomite. In verband r et i et bedanken om studieredenen van den heer F. van Kattum als penningmeester van I het Hocfd-cori.it der Herdenkingsfeesten is de tijdelijke waarneming dezer functie op- j gedragen aan den heer C. J. Miern.ans, Bree- straat 71 alhier. I Lekkages. Woensdag vertrok van lier naar zee de topmtrawler „Hercules IJm. 196" van de Mij. V. E. M. Op zee ge- bomen, temer! te rr.en, dat zich in den ke tel een lekkage bevond, waarom men terug keerde. Alkier werd de lekkage door eenige val lieden verholpen en men stoomde Don derdag opnieuw uit. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Men deelt ons mede, dat er overeenstem ming bereikt is in de R.-K. Kiesvereeniging tusschen de groepen A. en B. en dat be sloten is bii de eerste stemming op' 27 Maart te stellen en aan te 'bevelen voor groep A.: 1. J. H. M. Balvers; 2. B. N. Loerakker en voor greep B,: 1. P. Kramer; 2. J. B. R, van dér Schoot. R. K. Volksbond. Donderdagavond hield de R. K. Volksbond een ledenverga dering in de St. Aloyrius-zchöol. De voor zitter, de heer J. G. v. Kessel, heette de vrij talrijk opgekomen leden hartelijk wel kom en memoreerde het afsterven van een der Eereleden, den heer Roozen, voor wiens zieleru .t door de vergadering werd gebeden. Verder heette spr. welkom den heer Kui per van den Landarbeidersbond, die het woord zou voeren. Uitgegaan was een schrijven naar het Centraal Be tuur, naar aanleiding, van de herhaalde uitlatingen van den voorzitter der afdeeling Haarlem, als zou, wanneer de annexatie doorging, de afdeeling Haarlem met de Overveensche leden versterkt wor den. Het Centraal Bestuur deelde in zijn antwoord mede dat de afdeelingen zoo mo gelijk parochieel worden ingedeeld. Daar het gedeelte, dat eventueel bij Haarlem zou komen, niet parochieel naar Haarlem over gaat, kan er geen rprate van zijn, dat de OverveSnsche leden naar de afdeeling Haar lem zullen overgaan. Dit antwoord werd onder applaus voorgelezen. Verder werd besproken de uitkeering van ziekengeld aan de arbeiders in lossen dienst van de gemeente en de vooratellen daarom trent, welke Donderdag a.s. in den gemeen teraad zullen worden behandeld. Besloten werd na eenige discussie om wederom een boott ocht te organi-eeren en wel naar Gouda en tevens de gelegenheid te scheppen om deel te nemen aan het Con gres met demon tratie te Nijmegen, waar voor gelegenheid tot sparen gegeven zal worden des Zondags na de Hoogmis in de school. Voorts werd besproken de aansluiting bij de Dioc. Inkoop Centrale. Be loten werd tot aansluiting, traar nog niet tot het be trekken van de verschillende artikelen. Hierna was het woord aan den heer Kui per, die in een schitterend betoog aantoonde, dat juist- in dezen tijd organisatie zoo drin gend noodzakelijk is. De voorzitter bracht den heer Kuiper dank voor zijn klemmend betoog, omdat hij daardoor niet alleen de Landarbeiders maar alle volksbonders nog eens tot organi satie bad aangespoord. Hierna volgde slui ting der vergadering met «gebed. Naar aanleiding van de opmerkingen, ge maakt door het lid van den Velsenschcn Raad, den heer J, P. Nijssen, inzake de lesr,laats te Velsen, in verband roet de veibreeding van het Noordzeekanaal, heb ben B. en W. van Velsen zich tot den Hoofdingenieur van den Ri'kswaterstaat in het arrondissement „het Noordzeekanaal" gewend, verzoekende, tc willen bevorderen dat bij de plannen voor cTe verruiming van het kanpal met de behoefte aan een steiger rekening worc't gehcirden en dat aan de nieuwe lesplaats een grOoterc afmeting dan die van de bestaande wordt gegeven. Van genoemden Hoof ingenieur ontvin gen B, en W. daarop ten antwoord, dat Bouwvergunningen. f Door B. en W. van Velsen zijn de navolgende bouwver gunningen verleend: aan P. Wijker te Egmond aan Zee, tot het bouwen van 4 woningen neet schuurtjes aan de Kompasstraat te IJmuiden; aan J. Lindhout en J. de Waard, te IJmui den, tot het bouwen van een houten loods, met schoorsteen aan de Noordoostzijde van de Visschershaven; aan D. Bals Jzn„ te IJmuiden, tot het maken van een slaapkamer met dakkapel en vcrande 'en van een raamkozijn van per ceel Pres. Krugerstraat no. 6, aldaar; aan P. A. Bakker, te IJmuiden, tot het aanbouwen van een serre aan perceel Ken- ncmerlaan no. 66, aldaar; aan L. van Duivenvoorde, 'te IJmuiden, tot het optrekken van den achtergevel van het perceel Jacob van Hecmskerksiraat, no. 36 aldaar; aan Arn. A. M. Brüning, te Haarlem, tot het bouwen van een ketelhuis, kolenberg plaats, wasch- en strijklokaal bij het R. K. Ziekenhuis, nabij den Zeeweg, te IJmuiden; aan A. van Pel, te IJmuiden, tot het ma ken van een balcon aan het perceel Marco nistraat, no. 116, aldaar; aan H. Th. Reitsma, te Santpoort tot het bouwen van een dubbele woning aan den Rijksstraatweg, aldaar. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente* vergadert op Dinsdag 22 Maart a.s., des namiddags 7 uur, ten gemeentchuize. De agenda luidt: 1. Installatie van den heer J. de Nobel 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Exploitatie van de 295 woningen. 4. Aankoop van een woonhuis met eri, op den hoek van den Zeeweg en de Tromp straat, te IJmuiden, aanvaardng van een bijerage in de daaraan verbonden kosten, vorleenen van machtiging tct verkoop, voor afbraak, van den opstal van genoemd woon huis, overname van grond en toestaan van een crediet voor verbetering van boven- genoemden hoek. 5. Cironduitgilte in erfpacht te IJmuiden. 6. Verkoop van grond te IJmuiden. e 7. Vaststelling van straatnamen. 8. Verleening van een toelage aan mej. J. Winter, verloskundige te Velsen en in verband daarmede gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit d.d. 15 Juli 1924, no. 15. 9. Opheffing zekerheidstelling van den vcirigen Gemeente-ontvanger, den heer L. Natte. 10. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 11. Aflossing van Rijksvoorschotten, ont- yangen ter verstrekking aan de Woning bouwvereniging „Velsen", voor den bouw van 50 woningen en aangaande twee annu- ueitsleaningsn met de Maatschappij voor Gemeentc-Crediet, samen groot 204.926.03 berekend naar een lageren rentevoet. 12. Aanvragen van besturen van Bijzon dere Bewaarscholen om subsidie over 1927. 13. Aanvulling van het raadsbesluit van t Maart 1927, no. 8, 'betreffende de vast stelling van de aan c'e besturen der Biiz. f agere Scholen uit te keeren vergoeding in de salarissen van boventallige leerkrachten over 1925. 14. Verweer tegen een ingestelde rechts vordering. 15. Benoeming van: a. de voorzitters en de leden dor hoofd- stembureaux voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad; b. één"lid van de commissie ad hoe in zake de oeververbinding (vacature-F. P. Vermeulen); c. één lid van de commissie van voor bereiding voor de plaatselijke strafwet- gevind (vacature-B. G. Schuitenmaker); d. één lid van de commissie van büstand vcor onderwijszaken (vac. als voren); e. éénMid vtm de reclamecommissie in zake het vergunningsrecht (vac. als voren); f. één lid van de commiss'e, welke een oncerzcek zal instell-n op welke wijze voor deze gemeente het best de nazerg voor voiwassenen ter hand zal kunnen worden genomen (vac. als voren); i g. leden der schattingscommissiën voor de Rüksinkomstenbelastlng. Aanbevolen werden: kantoor IJmuiden; J. G. ten Broeke Sr,, te IJmuiden; ,M. K. Hofstede, idem; P. Pool, idem; J. P. Nijs sen, te Satpoort. Kantoor Beverwijk: M. K. Helstede, te IJmuiden; G. Scholts, ie Velsen; C. van der Sluijs, idem; A, van Zadel, idem. h. twej. leden d.cr commissie van toezicht op het lager onderwijs. Ter benoeming worden aanbevelen: groen ouders var kinderen van openbare scholen: 1. Mevr. J. M. van Krn.lingen.Orzooraer, te Driehuis; 2. A. de Waal, tc I.Tmutden. i komen, B. en W. stet*-n voor een crediet Groen ouders van km deren van büzondere 1 van 309 te verleenen, scholen: 1. Mevr. R. de Vries Roblesix Wordt aangenomen. Minckenhofi, te IJmuiden; 2. W. v. Lochem, idem. 16, Belastingzaken. Jaarvergadering R. K. Kiesvereeniging Vrijdag 18 Maa:.t had de jaarvergadering plaats van de R. K. Kiesvereeniging in het Patronaatsgebouw. Tugelastraat. De Voorzitter, de heer A. J. Loerakker, opende de vergadering met dsn christelijken groet. Voorzitter zegt dat reeds het convocatie biljet de belangrijkheid van deze bijeenkomst aanduidt, en hoopt aanstonds, op enkele pun ten terug te komen. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en na eenige opmerkingen onder dankzegging gearresteerd. De voorzitter merkt nog op, dat naar aanleiding van de no tulen, waaruit blijkt, dat spreker is gesteld door de Kiesvereeniging als candidaat voor de Provinciale Staten, hij heeft onderhandeld met den vccrzïtter van den Kieskring Haar lem, en naar aanleiding van de verschillende argumenten die geopperd werden, heeft spre ker gemeend goed te doen het candidaat- sckap in te trekken. In vèiband met een te houden vergadering van de gecombineerde Kiesvereenigingcn district Haarlem, wordt de agenda gewijzigd en het jaarverslag van den penningmeester gelezen, wat mededeelt dat er een batig saldo is van 212.82. Als kasnazieners worden be noemd de heeren van Denen en v. Linstrum. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. Weber, was keurig samengesteld, sprak op timistisch over den toekomst en oogstte een dankbaar applaus en volle goedkeuring. Als punt 4 van de agenda wordt behandeld de contributie-regeling. Door het bestuur werdt voorgesteld de contributie zoodanig te bepalen, dat deze is voor man en vrouw sa men 1.- per jaar, inplaats van 60 ct. per lid. Nadat de heer Prins en anderen hierover eeni ge besprekingen houden wordt het bestuurs voorstel aangenomen. In verband met de te verwachten annexatie bespreekt de voorzitter de verschillende on- derkandelinren, welke hebben plaats gehad met het bestuur van de R. K. Kiesvereeni ging te Haarlem. Deze besprekingen waren van zeer loyalen aard en zouden eenige vast legging cf besluit werd aan Schoten voorge lezen een vierde, een achtste, een twaalfde en zestiende plaats op de te stellen groslijst. Was men aanvankelijk voornemens met drie lijsten uit te kernen, werd besloten met één lijst aan de verkiezing deel te nemen. Ook voor de propaganda was het bezwaar lijk met drie lijsten uit te komen, ter voorko ming van verwarringen. Wat betreft de orga nisatie van de Kiesvereeniging, deelt voor zitter mede, dat na de annexatie elk district, n. 1. drie, een bestuur zal vormen, waarvan de leiding zal uitgaan. De heer Van Scliie meent, dat het beter zou zijn, dat er met drie lijsten wordt uitgekomen en dan ais no. één wordt gesteld voor Schoten de man van Scheten. De voorzitter beantwoordt dit breedvoerig. De heer Vader meent eveneens dat het beter zou zijn voor Schoten een man te plaatsen uit Schoten. Wanneer kier in Scheten een Haarlemmer als no. één geplaatst wordt, die hier geheel onkel: end is, zal l et moeilijk vallen voor de propagandisten de kiezers van Scho ten te overtuigen hun stem uit te brengen op dien candidaat. Voorzitter zeg f, dat ook dit een belangrijk punt van bespreking is geweest rhet de Kies vereeniging te Haarlem, doch na rijp overleg is de conclusie gekomen met één lijst uit te komen. De keer Emans vraagt of het niet mogelijk is de vergadering toe te lichten hoe de voor- loopige lijrt is samengesteld, n. 1. de stauden te vermelden in de volgorde daarop vermeld. De voorzitter voldoet hieraan. De heer Jansen doet mededeelingen om trent de gehouden vergadering te Haarlem van de gecombineerde bestuursvergadering van de betrokken Kiesvereenigingen en de P. A. C., waarop werd gesteld de heer Van Kewei van Bloem.endaal op no. 10 van de lijst. De ge- heele lijst, wat betreft de sarden-telling, kan nog niet worden medegedeeld. De vergade ring gaat ten slotte accoord met het beleid van het bestuur in deze. Als nu was aan de beurt de verkiezing van de candidaten in de volgorde gerteld door de gecombineerde besturen. De plaatsen no. 4, 8,H4 en 16 waren voor Schoten aangewezen. Bij gehouden stemming werden hiervoor ge kozen respectievelijk de heeren A. J. Loer akker, Chr. Woltt, M. Emans en N. Coblens. Op voorstel van het be: tuur houden de aftredende bestuurders zitting in hun functie tot de volgende vergadering. In de rondvraag bespreekt de heer Nader de wenschelijkheid van het doortrekken van de tramlijn naar Oud-Schoten. De heer Loerakker brengt dank aan de zeer vele werkzaamheden, welke zijn verricht door de Katholieke raad leden te Schoten. Spreekt tevens zijn dank uit voor het volle vertrouwen ook nu weer in hem ge teld en hoopt overeenkomstig zijn beginsel zijn beste krachten te wijden in den Haarlemschen raad. De heer Chr. Wolff, brengt eveneens woor den van dank in het in hem gebleken ver trouwen. Groote moeilijkheden heeft spreker te Schoten medegemaakt en was aanvankelijk van plan nu eens tot rust te moeten komen, doch na deze uitspraak van de leden hoopt hij zijn beste krachten weder te geven. De vcorzifter zegt in zijn slotwoord, dat, nu de kiezers de meest mogelijke vrijheid hebben gehad tot het bepalen van hun keuze, zij ook getrouw moeten blijven aan hun be sluit. De idee, de gedachten en de beginselen die de candidaten zullen verdedigen^ eischt cok verdediging van hun persoon/ Laten wij getrouw zijn aan ons begin el en daarom zijn allen verdedigers van de Katholieke lij 't. Met den christelijken groet werd deze goed bezochte vergadering gesloten. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de ra-ad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter, K. J. G. Baron v. Harderbroek, opende de vergadering. We gens ziekte van dan haer Joh. E. Tillema, secretaris, vervulde de heer C. Loeff diens plaats. De notulen werdhn tot de volgende ver gadering aangehouden De voorzitter deelde mede. dat op 2 Fe bruari een plotselinge kasopname heeft plaats gehad, waaruit is gebleken dat de kas In orde was. Vervolgens dat door Ged, Staten het plan der bestrating MeerwegLeidsche vaart was terug gezonden met verzoek eenige vragen nader uit te leggen. De voorzitter stelt voor het plan op twee wijzen aan te besteden, r.l, da bes rat'ns t-t aan den bocht in den Meerweg, en de be- sf~atirg tct 'Hn uitweg van h't Frlua'. De heer Vis rreent dat door de uitvoering van het tweede plan de enkele bewoners voorbij het Kerkpad gedupeerd zullen zijn. Deze blijven dan in de raodc'crooel zitten. De voorzitter ze^gt toe, dat als het eenigs- zins mc-gsl"k ;s, be'- e-rate elan idStfcvo zal worden. Kon dit met, dan zal toch het achterste stuk een goede opknapper krijgen. Benoeming ambtenaar Burgerlijken Stand, Dcor de ziekte van den gemeente-secreta ris, die voorloopig 2 maanden verlof heeft, moe', er worden voorzien In diens functie, De voorzitter- stelt daarom vcor den heer C. Loeff, waarnemend secretaris, aan te stellen a's arr.bter.aar ter secretarie. De heer Loeff is daarvoor reeds beëedijd en km deze functie vervullen. Wo-clt zender hoofdelijke stemming aan genomen. G ec.i t tijdsLü'-s amb'an-ar. De heer Loeff kan he' werk niet :-f, daarom mo-ct er een tijdelijk ambt-"'aar Voorstel ttf eastfzullinc Politievenprds- ning. b. en W. stellen voor de politieverorde ning betreffende Loge ments ver gunning ie wijzigen, 'ihans is er te veel gé.egenneid deze verordening te on.duiken. Nadat de voorzitter de vcor te stellen wijziging heeft voorgelezen, wordt de bepa ling aangenomen Voors el inzake contract met Haarlem betreffende de Vleeschkeuringswet, Voor 24 April 1927 moet de gemeente Becncbroek het loopende contract opzeg gen, en aangezien er plannen bestaan e Heemstede een vleeschkeuringsdiemst in 't leven te roepen, waarbij mogelijk deze gemeente zich kan aansluiten, stéllen B. B. en W. aan den Raad voor hen te mach tigen het contract met Haarlem, hetzij aan e nemen of voor 24 April af te zeggen. Wordt goedgekeurd. Het voorstel c-ri het abattoir tot cen'raal s'achtpiaa s te Lvp-ai .*n, werd dcor B. en W. afgeraden, waarmede de Raad accoord ging. Vaststelling voorschot art, 101 der L. O. Wet. Volgens deze bepalingen zal de R.-K, School ontvangen 3905.53 en de Chr< School en School met dan Bijbel 662.72, Verkiezing leden s embureau. Voor het stembureau, dat 4 jaar zitting heeft, zijn gekozen de heeren W. v. Wave- ren en P. Zeestraten en als plaa sv ervan- gers de heeren C. Vis en J. v, Lierop. De Burgemeester is voqrzitter van dit bureau. B. en W. ste'len voor de volgende wonin gen onbewoonb-ar# tc verklaren: Leidsche- vaart no.'s 14. 15, 15 en 17; Zwartewcg no.'s 1 en 3; Binnenweg no. 39 en Benne- broekeriaan no.'s 69, 71 en 73. Wordt goedgekeurd. Het kohier hundenbelastina 1927, wordt zonder stemming aangenomen. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de vergadering word. ge sloten. R. K. Kiesvereen'ging. Zondag zal in het R, K. vereeniglnfsgebouw, voor de leden der R. K, Kiesvereeniging de gelegen heid bestaan, zich uit te spreken over de wijze, waarop zij de eerstvolgende 4 jaar wil worden geregeerd in den Raad. Zooals reeds gemeld is, bevat de Room- sch lijst 9 namen, waarvan er bijna zeker 3 zitting zullen nemen in den nieuwen Raad. De heer P. Zeestraten heeft voor een her benoeming bedankt. De stemming van den gemeenteraad za' plaats hebben Woensdag 18 Mei. Bazar. Behoudens'goedkeuring van B. en W„ zal op 20, 21 en 22 Mei a s. een bazar gehouden worden, waarvan de opbrengst zal strekken tot de oprichting van een muziektent. Om .die opbrengst zoo groot mogelijk te doen zijn, wordt hieraan ver bonden een ijiuziek- en zangf'stival en de organisatie van een sportfeest. Een heele onderneming dus, In de bazarcommissie zijn benoemd de heeren A. A. Corn"gge, voorz.: G. J. Baemerkamp, secretaris: W. v. Leeu wen, penn'ngmcester; J. J. E'onartus, J. Ruigvoorn en J. P. v. Wijngaarden leden. De besturenbond „Eensgezindheid" heef* zich met de algemeene leiding belast. Z. V. V. „ZANDVOORT". KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. STORMVOGELS—ZANDVOORT. Deze wedstrijd heeft a.s. Zondag, 2 uur, plaats op het Stormvogels-ter~ein. Zand- voort-supporters kunnen goedkoop de reis meemaken per autobus, welke om 12 uur van het Trarrplein vertrekt. Pl-atsbewijizen tot en met Zaterdagavond bij het bestuur verkrijgbaar. 2de Elftal speelt om 12 uur een vriend- schappelijken wedstrijd legen Stormvogels 2 op het Stormvegels-tcrrcin. De verloting heeft plaats a.s. Maandag 21 Maart des avonds om 9 uur in Zomer- lust. De Stormvogels brengen het volgende elftal op de been: Thijssen, Haak, Koster, Visrran, Snoeks, v. d. Vel-'e, Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp; v. Pel, de Jonge: HARDDRAVERIJEN, A.s. Zondag zal de Sportvereeniging „Hel Oude Slot" te Heemstede haar tweeden dag in dit seizoen houden. Wel is het aan tal inschrijvingen niet zoo bijster groot, doch kennende de prestaties der versch-1- lende deelnemers en gezien de Handicap, beloven de wedstrijden toch zeer interessant te zullen worden. Het programma vermeldt: Een prijzen- draverij 4e klasse, afstand 1600 Mrier, een dito 2e en 3e klasse, afstand 2000 meter, een Heatprijzendraverij 4e en 3e klasse, af stand 1600 Meter, en ten slotte een Heat prijzendraverij 2e en 3e klasse, eveneens 16C0 Meter. Nog vernamen wij van welin gelichte zijde, dat in een der volgende mee tings ook Fransclie harddravers uitkomen- Zaterdag a.s. zal er ter gelegepheid van het tweejarig bestaan een wedstrijd op Home trainers plaats vinden. Deze zullen zeer spannend worden o.a. voor de ver schillenden afstanden rijc'en. Een match over 500 meter, 1 K.M. en 2 K.M. tusschen den profs. P. Kossen, W. Ooms, C. Bakker, Vervolgens nemen deel voor een wed strijd over 1 IC M. W. Metz, Hijzclendoorn, Avezaalh, D. J. Zuiderus, H. Walters, A- Schélius, P. Koenen, P. Egging, Steenber gen, Volger, W. v. Dok, H. de Wit L. Malta, C, de Nijs, J. Kipshegen v. Veen, Wijers, Passant, Makkelie.de Haas, Schcf* fer, v. Beeke, Michel, Westbrock, v. "Keer den, F. de Nijs, Sleutel en anderen. De jury beslaat uit: F. de Ridder, kamp" rechter, Joh. ten L.ove, tijdopnemer, G. H. Stouten, starter. CLUBCOMPETITIE le KLAS VAN HEÏ DISTRICT H. EN O. VAN DEN NED- R. K. DAMBOND. St. Bavo IGez. Samenzijn I. Bovengenoemde ontmoeting had Vrijdag" avond plaats in het getouw vrn den R. K- Volksbond te Heemstede. De Kiilegommers speelden een minder gelukkigen wedstrijd, efl verloren daardoor met sprekende cijfers v,"ö St. Bavo, welke in deze competitie een tij" zonder goed figuur slaat, en een rr.ccien kans op het kampioenschap maakt. De uitslag vaö den wedstrijd is sis volgt St. Bavo I Gez. Samenzijn I. 1. T.H.StevensG.v.d.Loo 20 2. T. VeenH. v. d. Geest 2—"" 3. P. Veenv. Gsstelarrs 0—-7 4. G. v. d. Zwr.nP. v. d. Mey 2—0 5. DraayerA. de Gen 2 6. G. StevensN. v. d. Poel 0—2 8. G.v.Wees—M. v.d. Greep 2—0 7. E. StolvoortP. de Gen 1—1 9. de HaasPhilip se 2-0 10. F. BroekmktiVerdegaal 2 Totaal 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2