I ml m Voor de Voornaamste Nieuws m ws? m w mm PIJLTJES ■«- Maandag 21 Maart 1927 <t 50ste Jaargang No. 16505 Aancjlille isaoeS, og> straffe van verMes van aMe rechten, geschieden uiierlljk driemaal vier en Iwinüg uren na ixefl ongeval Dit nummer bestaat uit en - Eerste Blad STADSNIEUWS Agenda 22 Maart INWIJDING DER NIEUWE ST. JOSEPHKERK TE HILLEGOM. Beschikbaarstelling Gymnastiek lokaal Bijzonder Onderwijs. Herstellingsoord voor Onderwijzers. De groote gezinnen. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem f" Niet minder dan 1500 deelnemers vertrokken Zaterdagnacht uit Haarlem naar Amsterdam om deel te nemen aan den Stillen Omgang. Hierboven een groep door onze fotograaf in het nachtelijk duister gekiekt vóór den afmarsch. Floralia. Wachtgelden. Voor de Stille Armen. Personalia. Het Tramwegpersoneel. in dit nummer. Haarlem kampioen van 2 A. Na het bekend worden van den uitslag V. V. A.West Frisia hijscht de heer v. d. Zwaan de kampioensvlag op de ver laten tribune, welke er bij de a.s, promotiewedstrijden wel even anders zal uitzien. WEERBERICHT. Hierboven jmg een Kie.be van dc i raait' oi. die Zondag officieel in gebruik w «■••-pin te HjÜtegom, erd genomen. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.5S Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. '3866 (3 lijnen) Postrekening Ne. 5970. Adverlentiên 35 cents per regel Kraag- en aanbod-advertentièn 1-4 .■egels 60 ct. per plaatsing: elk# regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling 60 ct, per regeL Bij contract belangrijke korting. Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Oflfllï Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7«?ft bij een ongeval met OCI1 bij verlies van een hand, 101» - bij vertes van een CO bijin breuk van alvre^vLa^ legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uit keeringen «Utile, verlies van beide armen, beide bednen of beide oogen; <*U, doodelijken afloop een voet of een oog; - d im or wijsvinger De correspondentie tusschen het bestuur der R.K. Staatspartij en dat der R.K. Volks partij, Zaterdag jl. in ons blad opgenomen, vestigt weer eens de aandacht op de nog altijd bestaande oneenigheid tusschen de Ne- derlandsche katholieken op politiek terrein. Eigenlijk is dit een te groot woord; beter doen wij te spreken van een betrekkelijk kleine groep Katholieken, die naast en zelfs tegenover de ééne groote Katholieke Staats partij staan. Verdeeldheid, zooals die in Bel gië en Frankrijk beslaat, of een volslagen gebrek aan organisatie, zooals b.v. in Enge-^ land, kennen wij hier gelukkig niet. Een der grootste verdiensten van onze politieke voormannen uit vroegere jaren is geweest om tegen een berg van moeilijkheden en be zwaren in, een politieke eenheid onder de Nederlandsche Katholieken op te bouwen en bet strekt de tegenwoordige leiding tot eer, dat zij met alle kracht en met niet minder tact en beleid alles in het werk stelt, om die zoo moeizaam verkregen eenheid te bewaren. Bij dit verdienstelijk pogen is de tegen woordige leiding er in geslaagd de zooge naamde actie der Michaëlisten overbodig te maken en aan deze groep bevrediging te schenken binnen de gereorganiseerde Staats partij. Straks zal mei eet. gewijzigd kies reglement daartoe de laatste stap worden gedaan Nog altijd echter blijft één groep onverzoenlijk buiten de groote eenheid staan en ook met deze wjl de Staatspartij tot vrede komen. Zal dit gelukken? De Zaterdag gepubli ceerde correspondentie geeft niet veel hoop, dat dit bee' spoedig gelukken zal. Willen onderhandelingen tusschen twee tegenover elkaar staande partijen slagen, dan moet cr wederzijds een geneigdheid zijn om tot elkaar te komen en die missen wij helaas nog bij de leiding der R.K. Volkspartij. De loop toch der onderhandelingen moet, zacht gesproken, al zeer vreemd worden genoemd. liet lid der Tweede Kamer, de bekende voorman van het R.K Vakbureau, de heer C. Kuiper, wist hét klaar te spelen de dage- lijksche besturen der R.K Staatspartij en van de Volkspartij aan één tafelde krijgen. Over een partijdige leiding van de bespre kingen zal de Volkspartij daarbij zeker niet tc klagen hebben gehad. We hebben daar over dan ocf.< nooit iets gehoord; het hoofd bestuur der Volkspartij beeft die gevoerde besprekingen zelfs goedgekeurd. Wij moeten dus de gelukkige omstandigheid prijzen, dat de leiding van twee zoo ver van elkander staande groepen aan één conferentietafel vereer.igd kon worden. En wat gebeurde nu? Het bestuur der R.K. Volkspartij wierp ge durende de besprekingen op eens een on overkomelijke hindernis op. In 1923 was een rapport opgemaakt, dat aan bet toenmalige bestuur der Staatspartij zou verzonden zijn Omdat dit rapport op de eerste conferentie niet aanwezig was en zelfs aan de aanwezige bestuursleden der Staatspartij onbekend, kon de bijeenkomst niet vorderen. Het rap port werd gezonden en hel dagelijksch be stuur der R.K. Staatspartij noodigde het be stuur der Volkspartij tot een nieuwe bijeen komst, nadat het van dit rapport had kennis genomen Wat zou nu natuurlijker zijn ge weest, dan dat die uitnoodiging was aan vaard? En wat was het antwoord van de Volkspartij? Dat op hel rapport van 1923 nooit eenig antwoord was ontvangen; vóór dat dit gebeurde kon men niet verder gaan! Is dit een zakelijke manier van onderhan delen? In 1923 was er een ander bestuur aan de R.K. Staatspartij dan thans. Hoeveel is er sinds dien niet veranderd! Er heeft een geheele reorganisatie van de Staatspartij plaats gehad; en die „kleinigheid" wordt door de Volkspartij over het hoofd gezien. Men houdt vast aan den bureaucratischen cisch: eerst antwoord op een brief van 1923! Veronderste' eens, dat het bestuur van 1923 zou antwoorden, dien brief met het rapport nooit ontvangen te hebben. In ieder geval het tegenwoordige nieuwe bestuur is zeker niet voor een eventueel verzuim van een vroeger bestuur van 1923 aansprakelijk te ging aanbood om in een mondeling onder houd dat oude rapport te bespreken. Wat moet men nu van zulk een weigering denken? Is het kwaadwillig te veronder stellen, dat men blijkbaar met schriftelijke gedachtenwisseling de vredesonderhandelin gen maar liever op de lange baan schoof? Wie werkelijk tot overeenstemming wil ko men en naar overleg en samenwerking hun kert, doet toch anders dan zich vastklam pen aan een formalisme. Het bestuur der R.K Staatspartij deed dan ook juist door in haar laatste antwoord tc betreuren, dat de uitnoodiging tot een mondelinge bespreking van het befaamde rapport door het hoofdbestuur der R.K. Volkspartij niet was aanvaard. En de leiding der Staatspartij maakte baar positie boven dien wel bijzonder sterk, door bij haar laat- sten brief een korte, zakelijke uiteenzetting toe te voegen van wat tr sinds 1923 in de groote Staaatspartij veranderd is. Uit die bondige schets der reorganisatie blijkt nog eens opnieuw, welke de hooge beteekenis der politieke eenheid der Nederlandsche Ka tholieken is en welke gevaren ons dreigen, wanneer, in welken vorm dan ook, een split sing van politieke groepen onder ons wordt toegelaten, een splitsing zelfs in het zoo genaamde verband van ééne partij. Dit is de kern, waarom alle meeningsverschillen draaien, waarom het voornamelijk de Volks partij te doen is, n.m. het vormen van zelf standige cellen in het groote partijlichaam. Tegenover St. Michael is het gelukt dit gevaar te bezweren; bij de reorganisatieIs het afgewend, door de groepsvertegenwour- diging in den Partijraad af te wijzen. En, hoe soepel of tegemoetkomend men ook tegenover de Volkspartij wil zijn, het zou onvergefelijke zwakheid moeten worden ge noemd, wanneer op dit stuk een vinger breed werd toegegeven. Het gaat hier om het kostbaarste, wat wij, als Katholieken op politiek gebied bezitten; onze eenheid. En het verheugt ons uit de ge voerde en thans gepubliceerde corresponden tie te zien, dat hel dagelijksch bestuur der Staatspartij bij dlle soepelheid en welwillend heid, die eenheidsgedachte ongerept wil handhaven. Sociëteit „St, Bavo" Haarlemsche ^Melk handel half 8 uur Haarlem s Ge mengd Koor - 8 uur R.-K. Jonge Vrouwenbond 8 uur H. arlemsche Postduivenbond 8 uur Rechtskun dig Bureau half 9 uur Tramperso neel 8 uur. St. Jozefsgezellengebouw Jansstraat 59 Repti ie vioolclub 8 uur. R.-K. Militairenvereeniging Zoeteslraat 14 Reddingsbrigade „St. Franciscus" 8 uur. Gem. Concertgebouw Propaganda-Kunst. avond Ned. Blindenbor.! 8 uur. Kleine TherCsia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. R.K. Arbeidsbeurs vooi mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo" Smedestr 23 Telefoon (0049 Alle werkdagen van 9half 12 uur. 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9!4 12 uur R.K Aibeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes Bloemhofstraat 1 Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond Te! 11671 Arbeidsbemiddeling bureau van het Sint Fianciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89!4 uur R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensd g- en Vrijdag avond. R.K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49. Eiken dag geopend van 10—12. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. Bloemhofstraat 1 St. Marthaverecniging stellen, tc minder, waar het eigener bewe- Zondags en Woensdags van 810 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Tel. 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Aanviagen om versterkende middelen voor arme zieken de- S E. V. Maan dag van 23 uur. Donderdag van 1 2 uur R K Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Cocbergh, Ged, Oude Gracht 74, Dinsdags van 23 uur. R.K. Reclasseeringsvereeniéinö »Id. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging. N Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNEL VERBAND, Centrale Post Telef 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel. ROOBE KRUIS TRANSPORT COLONNE (EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN) Tel. 12685 (bij geen gehoor 10392) REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN (GAS-, VERSTIKKING-S- en ELEC- TRICITEITS.ONGEVALLEN) - Telef. 12685 (bij geen gehoor; 10392). Zaterdag, de feestdag van St. Joseph, was een vreugdedag voor de parochie van St. Joseph; de nieuwe Kerk, zoo eenvoudig en mooi gebouwd door de N. V. Aannermers- bedrijf Koeken te Tilburg, onder architect Jan Stuijt zou op den Patroondag worden ingezegend en in gebruik genomen, terwijl de Bisschoppelijke Consecratie later volgt. De voorbereiding tof deze goede verhuizing heeft heel wat moeite en zorgen gekost, doch onvermoeid in ijver en werklust en werk kracht is Pastoor Van Leeuwen uitnemend geslaagd. Dat zag ieder terstond, die tegen 9 uur de getuige wilde zijn van deze wijding en die de eerste plechtige H. Mis wilde bij wonen. En dat waren er niet weinigen De beslommeringen van werkzaamheden, die Zaterdags meer dan anders aan de orde zijn in ieder gezin, werden niet ge'eld en zoo was het geheele kerkgebouw gevuld, toen de eerste H. Mis werd opgedragen. Ofschoon zooals we reeds meldden geen bizon- dere uitnoodigingen waren verzonden, was toch behalve het gansche kerkbestuur (ex clusief de heer Zeestraten, die door ziekte verhinderd was) tegenwoordig, alsmede Ar chitect Jan Stuijt, dc dag. opzn de heer Etmans, de zoons van den heer Koeken etc. Wegens ziekce kon de Hoogeerw. Heer Zondag, die op 27 Mei des vorigen iaars de plechtige, eerstesteenlegging verrichtte, thans de inwijding niet doen en het had maar weinig gescheeld, of ook de Hoogeerw. Heer Dei sens van Leiden, waarn. Deken was door Ziekte verhinderd geweest. Gelukkig keerde diens ongesteldheid nóg ten goede en kon deze de plechtigheden verrichten. Bij de inwijding zoowel als bij de- daarop te half tien volgende plechtige Hoogmis, werd zijn Hoogeerw. geassisteerd als presbyter-assis- tens door den Weleerw. Heer Vermin. Missionaris van Madras, als Diaken door den Weleerw. Heer Mathot van St. Martinus, als sub-diaken door den Weleerw. Heer Schoenmaker, eveneens van St. Martinus, als Ceremoniaris door den Weleerw. Heer God, de gebedsverhooring meer strekken tot eere van God, naarmate het gebed in god- vruchfiger stemming wordt verricht. En hoe zeer geeft de biddende Kerk ons daarvan niet het schoonste voorbeeld, altoos en over de gansche wereld, ook daar, waar zij wordt ge hoond en verdrukt Reeds bij de eerste steen legging werd gevraagd, dat hier zoude bloeien het ware geloof en de broederlijke liefde en wanneer de Kerk zulk een ernstige vermaning ons geeft door zooveel zorg te schenken aan de ziellooze doode steenen, hoeveel temeer wekt zij ons dan op bij deze wijding, om hier te streven naar heiligheid. Wij zijn uitverkoren, om levende steenen te blijven van Jezus Christus, en ons immer te toonen als tempels van den H. Geest. Zoo ooit, dat geldt hier het woord der Schrift uur wie ooren heeft om te hooren, die hoore; de steenen van het kerkgebouw verkondigen reeds onze uitverkiezing. Met blijmoedig heid hebt gij uwe gaven voor dit mooie Gods huis geofferd. We lezen in het Oud Verbond, dat de Joden voor hun tempel zooveel offer den, dat Mozes hun kon zeggen gij be hoeft niet meer te geven. Maar, B.G., uw Herder zal dit helaas nog niet tot u kunnen zeggen. De bouw van dezen tempel en wat daarvoor nog meer noodig is heeft groote financieele lasten veroorzaakt en deze zullen althans gedeeltelijk blijven drukken op het nageslacht. Blijft het goede doen, B. G., blijft het mooie werk van uwen ijverigen Herder steunen, opdat ge niet beschaamd zoudt moeten worden gemaakt door de Joden, die in hunne tempel niet met zich hadden den Emanuel, den God met ons. Wilt dan met blijmoedigheid uwe goede gaven blijven geven voor den Koning der eeuwige heer lijkheid 1 Zoo zal in lengte van dagen Zijn Zegen op u blijven rusten en dit bedehuis waarlijk zijn de Deur des Hemels". Na de Hoogmis zong de heer J. H. Ver- steege, baritonsolist een zeer devoot Ave Verum. Te half 12 werd de Kruisweg in de kerk aangebracht. Vooraf sprak Deken Dessens een kort woord. Hij wees op de goede ge woonte den Kruisweg te bidden, om uit de overweging van het Lijden des Heeren leni ging te erlangen voor onze smarten en noo- den. De Kruisweg zij aen opwekking tot boetvaardigheid en steunt ons om te vol harden in het goede en de deugd te beoefe nen. Hierna werden de staties gewijd en opgehangen, terwijl de oefening van den Kruisweg werd gebeden en het Stabat Mater gezongen. Ook thans waren zeer veel ge- Toovigen aanwezig. Te 4 uur werd het H. Sacrament plechtig naar de nieuwe kerk overgebracht. Dertig lieve bruidjes strooiden bloemen, de klokken luidden, het koor zong het O Sacris. Bran dende lantaarns begeleidden het Allerhei ligste en toen na een kort Lof voor het eerst de Zegen werd gegeven, legden de onschul dige bruidjes haar levende bloemen aan den voet van den Goddelijken Kindervriend. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. Zegene God bizonder den Pastoor van St. Joseph en allen, die hem gesteund hebben, bij de totstandkoming van deze schoone kerk! Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen ter openbare kennis dat de Raad der gemeente op 16 Maart G J. Morsch, Kapelaan der parochie, terwijl 1927 heeft besloten tot wederopzegging *1 t rt O niArtrtft ra ril* 1 a ni*«*A c-1* Va l\ i-\ I Pastoor van Leeuwen in het priesterkoor had plaats genomen. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer R. J. J Heirman uit de Mis van J G. Stahle, voor mannen en jongens, die heel goed klonk, waardoor is aangetoond, dat men het met de acoustiek zeer gunstig heeft getroffen. Na het Evangelie h-'eld Deken Dessens vanaf het hoogaltaar een korte toespraak. De ge wijde redenaar sprak ongeveer aldus On danks onze nietigheid in vergelijking van de grootheid des heeren, heeft God het niét be neden zich geacht, te wonen onder de men- schen, Ook hier, parochiekinderen van St Joseph, wil diezelfde God zijn woning vesti gen, en daarom is bij de inzegening van dit nieuwe Bedehuis, de dag van uw grooten Patroonsheilige voor u een dubbele feestdag, omdat ge thans moogt zeggen dit is het huis van God en de poort des hemels. Dit schoone, nieuwe kerkgebouw is geworden wat het thans is, mede door uwe goede zorgen, uw arbeid en uwe offergaven. Maar daardoor hebt ge dan ook gekregen inderdaad een waardig Godshuis, waar ge nooit tevergeefs uwe gebeden zult storten, waar de hemel u krachten zal geven, waar de Heer zijn zege ningen over u en over uw gezinnen wil uit storten. Maar uwe gebeden zullen des te krachtiger zijn en des te welgevalliger aan ten dienste van de bijzondere lagere school aan het Nassauplein 2 in medegebruik te geven het gymnastieklokaal der openbare legere scholen nrs. 1 en 2 aan de Nassaulaan no. 37 a op de dagen en uren, dat het niet voor het openbaar lager onderwijs benoodigd zal zijn dat ieder ingezetene en het schoolbestuur binnen 30 vrije dagen van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten dezer Provincie in beroep kunnen komen dat gedurende dien termijn alle bescheiden, op deze beslissing betrekking hebbende, kosteloos voor een ieder ter inzage liggen ter -secretarie der gemeente (5e Afdeeling). Haarlem heeft als eerste afdracht f 280 overgezonden. De Commissie van Beheer werd verblijd met een legaat van f 1000. Langzamerhand worden dc ideeën, d e het groote gezin willen beschermen, gemeen goed. Het gaat niet vlug en soms spot hier mede nog wel de een cf ander, maar 't gaat vooruit. Vooraanstaande Katholieken, ook in Haarlem, spannen er zich voor in, maar officieel valt er nog heel wat te doen, dat den strijd om het beslaan van onze groote gezinnen kan verlichten. In andere plaatsen geeft men in dit op zicht een goed voorbeeld. Zoo onlangs Maastricht met de daar gemaakte belasting regeling, die zeer tegemoetkomend is voor groote gezinnen, Ër is daar progressie naar het inkomen en ook naar het aantal kinderen. Ingevoerd zijn 6 klassen. I. Zuiver inkomen beneden 1400; II. van 1400 tot f 1700; III. van 1700 tot 2000; IV. van 2000 tot 2500; V. van 2500 tot 3000 en VI boven 3000. Voor deze laatste klasse is de aftrek; Bij 1 kind: 200; 2 kinderen 400; 3 kinderen 645; 4 kinderen f 920; 5 kinde ren 1225; 6 kinderen 1560; 7 kinderen f 1925; 8 kinderen 2220; 9 kinderen 2743; 10 kinderen 3200. Voor elk volgend kind te verhoogen met 320. Het noodzakelijk levensonderhoud laat nog een aftrek van 750 toe. Alzoo zal de vader van 10 kinderen bij een inkomen boven de 3000 een aftrek in tekening kunnen brengen van 10 maal f 320 en 750 is 3950. Dat is inderdaad mcoi en zoo iets mos ten wc in Haarlem ook zien te krijgen. De groote gezinnen dienen een streepje voor getrokken te worden, omdat de vaders en mceders daarvan getoond hebben den moed te bezitten dc lasten des levens te dragen Er valt nog veel meer te doen voor onze groote gezinnen. Ze verdienen, al naar ge lang de grootte van het gezin, lichter de schoolgeldheffing te worden aangeslagen; er dienen ook ruime, frissche woningen voor hen te worden gebouwd, met flinke tuinen, tegen lage huurprijzen. Met al dat soert voorzieningen loopt het in Haarlem nog niet erg hard. Dat is zeer te betreuren. Wel doet de Bond van Groote Gezinnen prachtig initiatief-werk en helpt uitnemend ir. bepaalde gevallen, maar daarop doelen wij nu niet. Tegemoetkoming moet er zijn in den bouw van frissche weningen, in den belastingaanslag en schoolgeldheffing e:i andere sociale voorzieningen. Wie helpt er mede om te zorgen dat de groote gezinnen het goed hebben? Barometerstand 9 uur v.m.: 771. Stilstand. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6.44. De afdeeling Haarlem stelt wederom plant jes voor de jeugd beschikbaar. Dit jaar on geveer 3000. Ze kosten den kinderen 10 cent per stuk, terwijl ge een pot moeten meebrengen. De nieuwe regeling van de wachtgelden der onderwijzers, waarbij de wachtgelden berekend worden naar de jaarwedde met inbegrip van den kindertoeslag is niet van toepassing op degeneh, die reeds op wacht geld stonden op het tijdstip van inwerking treden der regeling. Dit gemis wordt door de hierbij betrok kenen als een onbillijkheid gevoeld. In een adres van het Hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers Genootschap is aan H. M. de Koningin verzocht te willen over wegen door wijziging van de desbetreffende bepalingen alle. thans op wachtgeld staande onderwijzers in de nieuwe regeling te doen deelen. Ingekonei giften: Mej. W. ter eere van den H. Joseph f 2.50 De zon is er weer, hoe heeft ze ons dezer dagen gekoesterd en verkwikt. Na maanden van nevelen en mist en donkere wolken, bracht ze ons nu weer licht en leven. Jammer dat velen niet werkelijk genieten van de lente zon omdat een donkere wolk van kommer hun leven verduistert, omdat in hun leven zelden of nooit een volle straal van de zon der vreugde valt. Brengt gij de zon in 't naasten leven Zij zal op U haar weerschijn geven. Beproeft eens dezen wenk in toepassing te brengen en steunt met uw bijdrage onze kas, door middel waarvan wij pogen de scha duwen te verdrijven uit het leven der Stille Armen, hunne harten te verheugen en zonne schijn in hun leven te brengen. Het adres van den Penningmeester is P. J. Busé, Gasthuissingel 64. Onze stadgenoot Prof. Dr. Dubois heeft zitting in de examencommissie Wis- en Natuurkunde M. O. Op Dinsdag 22 Maart zal de uitgestelde conferentie plaats hebben tusschen de ver tegenwoordigers van de erkende vakorga nisaties met de Directie van de N.Z.H.T.M. Vanwege de R.K. en Christelijke organi satie wordt dienzelfden avond een vergade ring gehouden in het gebouw St. Bavo, Eindelijk licht in de duistere moordzaak te 's-Grr.Ter.hage? Een opzienbarende arresta tie; de buurvrouw van de vermoorde wordt van moord verdacht; belangrijke aanwij» zingen. Koninklijk bezoek aan de Jaarbeurs tg Utrecht. Verschenen is de mercomrie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de Indische begreoting 1927. Dezer dagen is de Rijkscommissie voor be roepsomvorming geïnstalleerd. De uitzending van werkloozen naar Drente voorloopig opgeschort. Het verdrag Nedcrland-België; vragen van het Amsterdamsche raadslid Wijnkoop. Exploitatie van het mijnveld Vlodrop in 't -.•ooruitzicht? Te Groningen zijn drie jonge kinderen door gasverstikking om het leven gekomen. De strijd om Sjanghai. De val dezer stad schijnt nabij. Hevige strijd bij Nanking. Het Franschc antwoord op het voorstel van Coolidge zal eerst morgen worden ver zonden. Berichten uit Italiaansche bron over een actie van Joego Slavië tegen Albanië tegen gesproken. President Doumergue zal zich in Mei naar Londen begeven. 3S» Naar waarnemingen in den morgen van 21 Maart. Hoogste barometerstand 773.4 m.M., te Miinchen. Laagste barometerstand 741.6 m.M te Jan Mayen. Verwachting van den avond van 21 tol c'en avond van 22 Maart: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z.O. Smedestraat eveneens om verslag'aan de le- lot Z.W. wind, toenemende bewolking, later den uit te brengen. wellicht eenigc regen; aanvankelijk zachter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1