laïsrsclmlit iiaje iaverschmidt Ktaje H Kiiaiek Gei 0. Gracht 84 SCHOONMAAK Te Etuusr of fe koop Advertentiën De Sssldentiebsde Voor he! reinigen "bekendmaking. Gevraagd net JeBugmeasch JONGSTE BEDIENDE SOCIAAL LEVEN. Minister Slotemaker de Bruine naar Zuid-Limburg. Inkrimping van de werkverschaffing in Drente. De malaise in de Maastrichtsche industrie. Het uitzenden van werkloozen naar Drente. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Bezuiniging op de Amsterdamsche begrooting. financiën. Decentralisatie der Philips'- fabrieken te Eindhoven? TRi; N A V GEMENGD NIEUWS. Een autobus omver geslagen. De Niers bevaarbaar van Goch tot Gennep? Een verwoed gevecht tusschen een Arabier en een Curatjaoër. Cocaïne-smokkelen. Van den trein gevallen? Onder de wielen van zijn eigen wagen gedood. STOOMVAARTLIJNEN. Twee dagen zonder ramen. RECHTZ/ N. Een vervaardiger van valsche bankbiljetten. SPORT EN WEDSTRIJDEN. MARK NIEUWS. ADVERTENTÏËN. van üw.9 tapijten is een stofzui ger goed machinaal stofvrij maken beier CHEMISCH REI- N'GEN Of UITSTOORIEN het best Kunsttanden en gebitten GEMEENTE HAARLEM. OPENBARE AANBESTEDING. 4 APRIL 1927 aanbesteden: de levering van 4000 M' rechte en 1000 M1 gebogen granieten trottoirbanden. WONING- en GEZINSTELLING. voor het bezorgen van boodschappen. Leeftijd 15 tot 17 jaar. Salaris f 7.-- per week. Adres Deiicatessenhande! HARRY van beek, Kleverparkweg 11. 2868 Fabriekskantcor vraagt voor direct een leeftijd 14 tot 16 jaar. Aanvangsalam f20.— per maand. Brieven onder No. 2861 bureau van dit b!ad. R.-K. Buitenmeisje R.-K. DAGMEISJE R.-K. DIENSTBODE STRIJKSTER No. DIENSTBODE HULPCONCIERGE. Jongste Bediende LOOPJONGEN Mod. gemeitb. kamers TE KOOP Te koop gevraagd Schilderszaak Manufacturen. TE KOOP COLPORTEURS-"" REIZIGERS Adverteert in dit blad. TË HÜÜR Te huur aangeboden WERKPAARD. bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, alsook voor Schevenlngen, het Westland enz. plaatst men het best in Nobelstraat 2 en 2a 's-GRAVENHAGE WILT U -W mr MEUBELEN uWT-' MEUBELHUIS De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft aan Gtd, Staten van Lim burg zijn voornemen te kennen gegeven, om deze week een bezoek te brengen aan Maastricht, in verband met de moeilijkheden welke zich ter plaatse voordoen. De minis ter zal vergezeld zijn van de chefs der af- deelinger Arbeid, Handel en Nijverheid en Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling. Tn verband met de toenemende werk zaamheden in het vrije bedrijf, zullen naar de „Tci. verneemt, de werkverschaffingen voor de lewerkgestelden uit verschillende 'andbouwgemeenten van Drente met",ingang van 1 April a.s. worden stopgezet, of zal hef getal lewerkgestelden na dien datum geleidelijk worden ingekrompen. Vcor enkele gemeenten, o. m. voor Em- men, waar steeds een groote werkloosheid ender de veenarbeiders heerscht, wordt de stilzet ting der werkverschaffing, gezien de ervaring der voorgaande jaren, vooreerst onmogelijk geacht. Besprekingen in den gemeenteraad. Tn de gemeenteraadszitting van Maastricht hebben verschillende gemeenteraadsleden vragen gesteld en opmerkingen gemaakt over den noodtoestand in de keramische industrie. De heer Beerenborg vroeg, of er op het «ogenblik maatregelen genomen of be sprekingen gehouden zijn met de Regeering; of de burgemeester wel ernstig genoeg op treedt tegenover de Regeering en gaf enkele plannen in overweging, die aan den nood toestand een eind zouden maken. De heer Lodewick zeide, dat voor abnor male verschijnselen ook abnormale middelen inoeten gebruikt worden. De heer Gregoire vroeg nog inlichtingen én gaf nog cijfers over het te werk stellen van buitenlanders in de te bouwen cement fabriek. Is het waar, dat de Minister deze cementfabriek tegenwerkt? Wat wil de Minister? Deze fabriek zal allicht duizend arbeiders te werk stellen. De heer Ubaghs meende, dat hooge invoerrechten niet helpen kunnen. Hij vroeg of de noodtoestand niet een gevolg is van familietrots, bedrijfsleiding en outillage, welke laatste twee factoren niet geheel up io date zouden zijn, waardoor de concur rentie met het buitenland onmogelijk wordt. Een commissie van zeer bekwame menschen zou een grondige studie van dit vraagstuk moeten maken. Mr. Janssen meende, dat wij niet kunnen oordeelen over al of niet ouderwetsche of moderne inrichting van industrieën, want Philips, die men toch zeker tot de modernste industrieën mag rekenen, zal verplicht zijn duizend arbeiders af te danken. Wanneer de bevolking zoo blijft toenemen, gaat ons volk ten onder, als de regeering niet meer doet om onze industrieën te bevorderen en steun 'te geven. De wethouder van sociale aangelegen heden zeide, dat politiek v.errè moet blijven van deze quaestie. Er is hulp en spoedige hulp noodig en wanneer de regeering niet spoedig ingrijpt, zal dezé.-industrie,, die hier meer man honderd jahr bestaat,verdwijnen en zdflen onze arbeiders honger lijden. Moeite is gedaan aan de mijn Maurits werklieden te werk gesteld te krijgen. 30 of 35 arbeiders beneden de 30 jaar kunnen daar werk vinden. Hij hoopt, dat de jonge werkloozer, daarvan gebruik zullen maken. Ook aan de Maastrichtsche werkgevers in de bouwvakken is gevraagd zooveel moge lijk werkloozen in dienst te nemen. Wat de cementfabriek betreft, de directie heeft zich te houden aan de door B. en W, gestelde eischen om een zeker percentage Ned. werklieden te werk te stellen. De voorzitter kon mededeeien, dat zoo veel mogelijk geholpen wordt, zoowel door B. en W. als anderszins. Een dqr leden van Ged. Staten zal in Den Haag met den Minister een bespreking gaan houden. Een tijdelijke maatregel kan alleen red ding in den nood brengen en dit moet zijn het bemoeilijken van den invoer van produc ten, waarmee men overstroomd wordt. De heer Lodewick drong aan op een tijde lijke wachtgeldregeling om de menschen voorloopig te helpen. Het'stoken van gas- ovens duutt minstens zes weken. De voorzitter zeide toe, dit punt in de volgende vergadering te zullen behandelen. Binnenkort een conferentie fusschen ministers en wethouders, In verband met het voorloopig opschor ten van de uitzending van werkloozen naar Drente, die als proefneming door de ge meentebesturen van Amsterdam. Rotter dam, Den Haag en Utrecht zou geschieden, yerneenjt, de „Tel.'' nader, dat binnenkort een conferentie zal plaats hebben fusschen de ministers van Binnen,kindsche Zaken, Financiën, Arbeid en Waterstaat en de wethouders der vier grootste gemeenten, waar zal worden nagegaan, of niet op ruime schaal de te werk®' ellimg van werk loozen kan worden aangepakt. Zoo moet men het oog hebben op den woningbouw, wagenaanleg en gemeentelijke werkver schaffing, zonder dat het Drentscihe project echter wordt losgelaten. Tot een bedag van 111.435, Zooals bekend is, hebben B. en W. van Amsterdam zich bij de behandeling in den Raad van de begrooting voor 1927 bereid verklaard, om, na die behandeling, in de Commissie van bijstand voor de Financiën nog te doen nagaan de mogelijlrheden tot vermindering van uitgaafposten' of verhoo ging van ontvangstposten der begrooting. De Commissie van bijstand heeft in ver band hiermede de begrooting voor 1927 nog eens aan een onderzoek onderworpen. Zij is daarbii. naar B, en W. thans aan den raad mededeelen, tot de overtuiging geko men, aat het mogelijk is, eenige posten van uitgaaf te verlagen 'en een post van; ont vangst te verhoogen, waardoor op de be grooting een bate wordt verkregen van f 111.435. Met dit bedrag kan dan de post Ontvangsten uit het Reservefonds voor bij zondere doeleinden worden verminderd. I egen de door de Commissie in overwe ging gegeven wijzigingen, welke uitsluitend de begrooting gunstig beïnvloeden, bestaai bij B. en W. geen bedenking, al heeft het natuurlijk zijn: bezwaren, alleen op gunstige factoren te letten. B. en W. meenen e;r voorts op te moeten wijzen, dat enkele bezuinigingen slechts word.en verkregen door uitgaven naar volgende jaren te ver schuiven. Verder konden eenige ramingen worden herzien op grond van feiten en om standigheden, welke s-dert het opmaken van de begrooüng bekend zijn geworden, B. en W. zijn los van-, het onderzoek der Commissie in overleg getreden met de hoof den van diensten en bedrijven, ten nindc te geraken tot verlaging van uitgaaf- en/of verhooging van inkomstramingen op de Ge- mcenteberooling van genoemd jaar. Het re sultaat van dit overleg zal in een binnen kort bij den raad in te dienen suppleloire begrooting worden neergelegd, In verband met het bovenstaande bieden B, en V. den raad ter vaststelling aan een cntwerp-besluit tot wijziging van de Ge- meentebegrooting voor hel dienstjaar 1927. De oorzaak gelegen in hooge Fransche invoerrechten. Reeds eenigen tijd doen berichten de ronde, dat, ten gevolge van d.e voorgeno- inen Fransche tariefsvtJrhoogiiij^en, de Phi- lips Fabrieken genoodzaakt zijn, de voor ziening der Fransche behoeften aan gloei lampen en radio-artikelen, door stidh'ing van fabriajeen in dit land zelf „Ier hand' te nemen., Thans zijn nog meer gedetail leerde cijfers bekend geworden, die beves tigen, dat inderdaad de nieuWe invoerrech ten den invoer der Philips' producten in Frankrijk onmogelijk zullen maken Om slechts enkele' voorbeelden te noe men, voor rijwiellampjes op 1 April 1925 belast met 'fr. 3.— per 100 stuks, zal het recht worden Ir. 17.voor automobiel- lampen wordt het recht gebracht van fr, 18— op fr. 50per 100. Voor de ge wone gloeilampen is eveneens de verhoo ging exorbitant; voor het gewone type Ar- genta van 40 watt b.v. wordt het recht per lamp, op 1 April 1926 bedragend artikelen spant in'usschen de kroon. De fr. 0.57, gebracht cp fr. 1.56, De verhooging der rechten voor radio artikelen spant intusschen de kroon. De bekende radio-lamp B 406, April 1926 met fr. 0.12 belast en inmiddels, evenals de andere producten, reeds door verschillende verhoogingen getroffen, zal nu, dus onge veer een jaar later, a4n een recht onder worpen zijn van fr. 4.73 per stuk. Voor glijkrichters worden deze getallen voor het kleine type van fr. 13.56 per stuk tot fr. 53.76; voor plaatspanningsapparaten van fr. 14.36 tot één honderd en vijf en dertig frans. Het allersterkst ten slotte wordt getrof fen de Philips' luidspreker, waarvan het invoerrecht per 1 April 1926 bedroeg Ir. 10.21 per stuk, wat nu in 1927 zal wor den fr. 126.— per exemplaar. De voor 1 April 1926 gegeven cijfers zijn inmiddels reeds tweemaal telkens met 30 pCt. verhoogd en daarna is de franc sterk gestegen, zonder dat deze verhoogingen zijn ingetrokken. De Kamer van Ko-ophandel en Fabrieken voor Oostelijk Noord-Brabant te Eindhoven heeft een adres aan den ministerraad gc- -r'e^CeUZ C /co OOff f 'Auc.-f ■zcAx *.aLl5L V Schets van het te bebouwen, gedeelte aan zee, behoorende bij het verslag van de Comm. v. Advies inzake exploitatie van het Prov. landgoed. richt, waarin zij zegt, ernstige moeilijkhe den te ycorzien met betrekking tot de werkgelegenheid ten gevolge van de steeds meer dreigende decentralisatie der Philips fabrieken. De Kamer dringt er. mede in het belang van andere bedrijfstakken bij de regering cp aan, onverwijld krachtige maat regelen te nemen, die verdere afbrokkeling van werkgelegenheid kunnen voorkomen. Eenige passagiers worden gewond. In de Toulonschelaan te Rotterdam, had Maandag een aanrijding plaats tusschen een personen-auto, bestuurd door J. van D. en een autobus van de N. V. ,,E. D. A. D." De autobus werd omvergeworpen en van de ze ven zich er in bevindende passagiers wer den er enkelen vrij ernstig gewond door glasscherven. De chauffeur werd eveneens gewond. Een werk van 4 millioen mark. Zoo reeds gemeld, bestaat inderdaad het plan tot bevaarbaarmaking van de Niers van Goch tot de Maas te Gennep, Dit plan gaat, naar de Limb. Koerier meldt, uit van het gemeentebestuur van Goch, daar bij ondersteund door den Landrat van Cleve, dat door een Düsseldorfer Oberingenieur een plan heeft doen ontwerpen. Door kanaliseering van de Niers van Goch tot de Maas en het bouwen van een haven aldaar verwacht het gemeentebestuur van Goch de industrie van deze gemeente, welke toch reeds beduidend is, belangrijk te kunnen uitbreiden, omdat daardoor, via het Maas- en Waalkanaal eene directe waterverbinding met Rotterdam en Amsterdam tot stand zou komen. De bedoeling is de gekanaliserde Niers een bodembreede te geven van 12 M, en diep gang gelijk aan dien van ac gekanaliseerde Maas. Bij Villermtihle aan de DuitschNeder landsche grens zal een stuw 'worden ge bouwd. De opzet van het gemeentebestuur van Goch is dit plan te combineeren met een voorstel van dé Pruisisch Regeering aan den Landdag tot verbetering van de af-J jn het bureau Witte watering van de Niers,waarvoor tot dek-i waring gesteld. Jn de king van de kosten een bedrag van 26 mil-' liocn Mark moet zijn aangevraagd. Het voorstel is om een gedeelte van dit bedrag beschikbaar te stellen voor de kana lisatie van de Niers van Goch tot aan de Nederlandsche grens en om ter bestrijding van de kosten van het Nederlandsche ge deelte steun aan de Nederlandse!) regeering te vragen. De totale koslen van de kanalisatie van Goch tot de Maas worden op 1 millioen Mark geschat. De vorige week heeft eene commissie uit de Pruisische Landdag de Niers vanaf RheidtM. Giadbach lot de Maas in oogen- schouw genomen en heeft men later Ier ver gadering te Cleve, onder presidium van Land rat Eich, het plan lot bevaarbaarmaking van het genoemde gedeelte der Niers goedge keurd en besloten het plan aan de Pruisische Rege ering voor te leggen. Op deze vergadering was, behalve de burgemeester van Goch en verschillende burgemeesters aan dén Niederrhein, ook de burgemeester van Cuyk, die een werkzaam aandeel in de voorbereiding van dit plan heeft gehad, tegenwoordig. een week huur in. Ook de Gemeentelijke' Dienst van Bouw- en Woningtoezicht be moeide zich met het geval en gelastte den eigenaar, binnen acht dagen den schoor steen te herstellen. Het gevolg van een en ander was, dal onverwachts de heer Z. ver scheen en. deuren en ramen der beneden verdieping wegnam. De buren wendden zich toen tot de poli tie, maar deze was van raeening, niet te kunnen ingrijpen, omdat het hier een civiele zaak betrof. Zoo bleef de vrouw een paar dagen en een paar nachten in haar „wo ning" zonder ramen blootgesteld aan den N.Ö. wind, tot de burgemeester, mr. Deketh, persoonlijk een onderzoek kwam instellen. Het resultaat van dit bezoek was, dat mr. Deketh met de vrouw overeenkwam, dat zij binnen twee dagen naar een andere woning zou verhuizen, die de burgemeester voor haar zou huren. Aldus geschiedde. Thans heeft een aantal buurtbewoners zich tot den officier van justitie te Utrecht gewend, met het verzoek deze zaak straf rechtelijk te vervolgen. Bij dit verzoek is een verklaring van dr. Rupert te Soest ge voegd, waarin hij mededeelt, dat de vrouw in haar gezondheid is benadeeld geworden. De officier heeft thans proces-verbaal laten opmaken door de Rijkspolitie. Door recherche en belastingambténaren te Vlissingen zijn aldaar twee Rotterdam- sche kooplieden aangehouden, die in het be zit bleken te zijn van 12 flesschen. te zamen inhoudende drie K.G, cocaïne. Zij bekenden de cocaïne voor 600 per K.G. te hebben gekocht en zonden er 750 voor gekregen hebben. Toen trein 1578 dezer dagen het slation 'te Maastricht verliet, bemerkte de conduc teur V., dat de hoofdgeleider J. C., die even te vpren bij hem in den pakwagen stond, plotseling was verdwenen. V. trok onmiddellijk aan de noodrem. Toen de trein stilstond, vond men C. ernstig gewond, op de lijn liggen. Hij is naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Op den Vilsterschendijk te Ommen, raak ten twee paarden op hol. De voerman Horsman uit Dalrr-'ncltc viel van den wa gen en raakte onder de wielen. Zwaar ge wond werd hij opgenomen en naar Zwolle vervoerd. De ongelukkige overleed echter reeds onderweg. taas' met Rijksmerk le soort 48 a 51; 2e soort 43 a 46, zonder Rijksmerk 40 a 48. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN, 22 Maart. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn." Spinazie j 15.10—16. WOERDEN, 23 Maart 1927. Kaas. Aan gevoerd 59 p., Eerste kwaliteit f 39—44; zwaardere Riiksmerk f 4649 met Rijks- merk f 43—45. Handel matig. Om lagere gage. Reeds eerder, in September van het vo rig jaar, hadden te Rotterdam voortdurend ongeregeldheden plaats-, bij de aanmonste ring van Arabische zeelieden, omdat de Arabieren, die voor lagere Rages varen, dep voorrang kregen beven hen, die reeds veel langer wachtten. Gistermorgen heeft opnieuw om dezelfde reden bij het Engelsche consulaat in de Calandstraat eon ernstig gevecht plaats ge had. Een viertal Arabieren, die nog niet af gemonsterd waren, zouden hedenmorgen reeds weer door een Engeisch kapitein worden aangenomen. Dij wekte den toorn op van een viertal Curacaoërs, die al acht maanden op een boot wachten. Reeds wa ren drie der Arabieren het Engelsche con sulaat binnengegaan, toen de vierde plotse ling door een langen Curaeaoschen neger onzacht werd gegrepen. De kleine Arabier wjjia hierover zoo driftig, dat hij een groot knipmes uit den zak haalde, dit met de tanden opende en daarna als een kat tegen den langen neger opsprong en hem een diepe wonde in den. hals toebracht. De neger wierp den Arabier van zich af en trapte hem eenige malen tegen de ■borst. De Arabier zakte in elkaar en viel juist in het geopende mes. dat hij in de hand hield, waardoor hij aan het rechter dijbeen verwond werd. De neger bleef den bewusteloozen AraJbier tegen het hoofd en het lichaam trappen, tot omstanders hem 'ten slotte overmeesterden en aan de poli tie overleverden. Een landgenoot van den Arabier ging er ten slotte met het mes van- dor,lr. De beide mannen, waarvan de één is de 25-jarige Curaeaocr Arelio Maduro en de 29-jarige Arabier Ahmed Najc, werden per auto van den Geneeskundigen Dienst naar „het Ziekenhuis aan den Cooisingel ver voerd, Na verbonden te zijn werden zij de Wi hstraat in be- oingeving van de Ca- landstraat bleet het nog langen tijd zoo on- rus'ig, dat de politie ten slotte, genood zaakt was eenige charges uit te voeren om de orde te herstellen, Tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Maastrichtsche rechtbank veroordeel de den bekenden vervaardiger van valsche Engelsche bankbiljetten van 50 en 100 p.st. welke hii met de hand teekende en ver volgens als echt en onvervaischt uitgaf, tot een gevangenisstraf van vijf jaar. Het O. M. had acht jaar geëischf. Ver dachte was reeds driemaal wegens een zelfde misdrijf veroordeeld. UITSLAGEN 20 MAART, le klasse. Amsterdam P.V.C.B.N.E.A. Abcoude A.B.C.—Zwaluwen 2 Den Plaag Graaf FlorisS.D.C. I3 0—14 4—3 3e klasse. De Meer 3- -Zwalu- B Amsterdam wen 3 2 ;5 C Weesp The VictoryIndia 2 13 F Den Haag Edoh 3G.D.A. 3 13 Leiden Leiden 2S.J.C. 2 22 G Veur A.V.V.Teylingen2 23 H Rotterdam Spartaan 2G.W.G. 2 32 Schiedam Excelsior 4Celer 4 32 4c klasse. B Amsterdam Z.P.C. 2Wilskr. 4 15 Amsterdam P.V.C.B. 2R.K. A.V.4 9—0 D Amsterdam Amsteldijk 2Unity 35 Amsterdam V.V.A. 3St. Louis 3 03 G Lisse Lisse 3S.J.C. 3 PI Naaldwijk Westlandia 2V.A.C. Delft D.HIL. 3—Graaf Floris 2 K Rotterdam Ignatie 2Duiven 4 Extra-Competitie. Den Haag Graaf Willem 3 Westlandia 1 II—1 0—2 07 8—2 0—2 Aan den Kostverlorenweg te Soest woont mej. B. In haar woning bevond zich sinds geruinien tijd een lekkage in den schoor steen, waardoor haar kamer voortdurend vol rook stond. Ook het drinkwater liet te wenschen over. Bij haar huiseigenaar, den heer Z., dróng zij meermalen op verbete ring aan, echter zender resultaat. Oju hem tot andere gedachten te brengen, hield zij Bisschopsbeker-Competitie. Den Haag FI.A.Excelsior 2 34 BODEGRAVEN, 22 Maart 1927. Kaas- en Varkensmarkt. Kaas: Aanvoer 107 partijen, waaronder 89 Rijksmerk, 4760 stuks wegende pl.m. 38030 K.G. Prijs: Goudsche NEDERLANDSCHE SCHEPEN. .iLPHARD 20 3 v. Newport te B. Ayres. BATAVIER I 21/3 Laconbre gep., Rotterd. n Bordeaux. BATAVIER II 22/3 v. m. 8 u. 15 v, Rott. te Gravesend. BILLATRIX 21/3 Quessant gep. Santa Fe n. Rott. BRITSUM 21 /3 v. Las Palrnas n. Casablanca. CALLANDPLEIN 22 3 Kopervik gepNar vik 1. v. Bergen n. Rott. DRIEBERGEN 19/3 Teneriffe gep. Schie dam n. La Plata. GELDERLAND 21'3 v/d. Tyne te Rouaan. HILVERSUM 20/3 v. Norfolk, Philad. n. Cuba. MIRACH 21/3 *s midd. 12 u. 180 mijl N. v. Terceira, Rott. n. Port Arthur. NOORD 21/3 Finisterre gep. Casablanca n. Rouaan. NOORD-HOLLAND 25/3 v. Harlingen te Goole. OOSTERLAND 19 3 v/d. Tyne n. Hamb. PARKHAVEN 20/3 v. Charleston te Sa vannah. PENDRECHT 20 3 v. Novorossisk te Porto Pli. ROZENBURG 19/3 v. Napels n. Sunder land. RIJN 21/3 Quessant gep. Rufisque n. Duin» kerken» SCHOKLAND 21/3 v. Rott. te Leith. ST. JANSLAND 20/3 v/d. Tyne te Sluiskil. STAD ZAANDAM 19/3 Holtenau gep. Rott. n. Oxelösund. VREDESBURG 21/3 Porto Ferraja n. Me- lilla. WIELDRECHT 21/3 20 m. O. v. Miami, v. Pensacola n. Vigo. IJSSELHAVEN 22/3 v. Savannah te Bre men. ZUID-HOLLAND 19/3 v. Hamburg n/d. Tyne. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ- ACHILLES 21/3 v. Salonica te Syra. ALKMAAR 20 '3 v. Curacao n. Europa. DIDO 21/3 v. Amsterdam te Stettin. EOS 21/3 v. Rott. n. Malta. GANYMEDES 22/3 v. Rott. n. Calamata. HERMES 21/3 v. Salonica n. Yerakini. IRIS 21/3 v. Cadix te Lissabon. JUNO 21 <3 Bari n. Algiers. NEREUS 21 3 v. Vigo n. Amsterdam. ORANJE NASSAU (thuisr.) 20/3 v. m. 12 u. 50 op 250 m. Z.-W. v. Land's End gesign. ORION 19/3 v. Porto Barios n. Kingston. PERSEUS 21/3 v. Amsterd. te Kopenhagen- ULYSSES 21/3 v. Calamata te Piraeus. VESTA 21 '3 v. Livorno n. Napels. STAR 213 v. Hamburg te Amsterdam. VLIESTROOM 21 3 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BILDERDIJK 21/3 v. East London te Durban. CALLISTO (uitr.) 22/3 v. Antwerpen. JAGERSFONTEIN (uitr.) 21/3 te Port Said. RANDFONTEIN 2T/3 V. Rott., te Hamburg. SPRINGFONTEIN 21.73 v. East London n. Port Elisabeth. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK 21 '3 v. Philadelphia te Balti more. MAASDAM, Rott. n. New-Orleans, 20/3 te Tampicc. ROTTERDAM 23/3 Venetië n. Napels. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK (uitr.) 22/3 v. Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. BANDOENG (uitr.) 20/3 te Moulmain. RIDDERKERK (uitr.) pass- 213 Quessant. SOMMELSDIJK (uitr.) 21/3 te Bombay. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. ALBIREO (uitr.) pass. 21/3 Quessant. JAVA—NEW YORK LIJN. AJAX New York n. Java 30,3 te Newport- News. KARIMATA Java n. New York 20/3 té Boston. VECHTDIJK 21/3 v. New York te Bataviz ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA (uitr.) pass. 21/3 Ouessant. KEDOE (thuisr.) 21/3 te Sabang. PATRIA (thuisr.) 25/3 v.m. 6 uur te Mar seille verwacht. SIANTAR (uitr.) pass. 21/3 Perim. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALDABI (uitr.) 20/3 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. PROMETHEUS 19/3 v. Batavia n. A'dam. EMZETCO LIJN.- JONGE JACOBUS 21/3 v. Genua naar Li- cata. Heden overleed tot onze d:e-e droefheid, na een lang durig, doch geduldig lijden, tij dig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze innig gelielde Echtgenoot en Vader, de- Heer HENDR1KUS PETRUS VAN BOURGONDIÊN in den ouderdom van 43 jaar. Hillegom, 22 Maart 1927. Wed. A. v. BOURGONDIÊN —STRAATHOE en kinderen. De H. Uitvaartdienst zal maats hebben op Vrijdag a.s. des morgens om 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Jo seph te Hillegom, waarna de begrafenis. Verzoeke van rouwbeklag verschoonu te blijven. Betrouwbare inlichtingen De nliijkste tarieven voor De Directeur van Openbare Werken te HAARLEM zal op Leveringsvoorwaarden zijn op aan vrage (mondeling of schriftelijk) tc verkrijgen aan het Bureau van Open bare Werken, JACOBIJNESTRAAT No. 24. 953 De Commissaris der Koningin in do provincie Noord-Holland, 'brengt ter openbare kennis, dat wegens daaraan uit te voeren werkzaamheden de Rijksweg van Haarlem naar Velsen, tusschen H. M. 36 en H, M. 42, iri. de rfemeente Schoten, van MAANDAG 4 APRIL, tot nadere aankondigir voor het verkeer met rij- en voert' ien zal zijn AFGESLOTEN. Haarlem, 22 Maart 1927. 97 De Commissaris der Koningir. voornoemd: A. RÖELL. BURGEMEESTER en WETHOU- j DERS van HAARLEM, SCHOTEN,! SP AARNDAM en HAARLEMMER- j - LIEDE en SPAARNWOUDE, brengen ter algemeene kennis, dat den 28en MAART 1927, een aanvang zal worden gemaakt met een Woning- en Gezins telling in de gemeente Haarlem, Schoten, Spaarndam en bet aan Haar- lem grenzende gedeelte van de ge meente Haarlemmerliede en Spaarn- woude. In het belang van de Volkshuisves ting verzoeken zij den ingezetenen door beantwoording van de -vragen, voorkomende cp de in het bezit van de tellers zijnde telbrieven, mede te Landhuizen a. d. Joh. Verhulstweg, Bloemendaal, buïters annexatie 7 a 8 kamers, terras, balcon enz, 10 mih. van station Vanaf 15 Mei elk half uur electrische trein in elke richting. Gem. huurprijs f 1200.gem. koopprijs f 16000. Willen werken tot den spoedigen goeden afloop van die telling. j De tellers zullen in het bezit zijn van Inlichtingen Dir. Mij. „Kinheim", J. C. Cramer, Haarlem, Nieuwe een onderteekende legitimatiekaart die op verlangen van de ingezetenen moet worden getoond. 973 Een net 20 jaar, zoekt plaatsing als dienst meisje in of bij Beverwijk. Br. met loon opgaaf onder no. 2856, Bijkantoor N. H. Crt., Beverwijk. Gevraagd een flink net bij Mej. M.' G, VAN LIEROP, Leidsche aart 8, Vogelenzang, 2857 GEVRAAGD ook genegen te helpen melken. E. W. v. LIESHOUT. Zuid-Schalkwijk, bij Haarlem. .2860 Gracht 1, Tel. 10226, alwaar gratis geïll. gids verkrijgbaar is. biedt zich aan. Brieven onder 2863 Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke nacht. Br. onder d. LANS, agent voor lette dag of dag S. aan B. v i an dit blad te Hillegom. 2S44 Gevraagd aan één der gemeente- Lis lellingen een jongen van 14 of 15 jaar, als hulp voor den concierge, aan particulieren, nette llinke reiziger Gelegenheid voor studie. Brieven on- gevraagd, vcor Haarlem en omtrek der letter L. aan de Gem. Arbeids- Salaris en provisie. Brieven met ref, beurs, Hoofmanslraat 17, 979 onder No. 2867 Bur. van dit blad. gevraagd door Bankinstelling te Haar lem. Eigenhandig geschreven brieven van mannelijke personen boven 15 jaar worden ingewacht onder No. 955, Bureau van dit blad. Gevraagd nette leeftijd circa 15 jaar. Aanmelding THE CORSET SHOP, Zijlstraat 87. 970 met prima pension te kuur aangebo den, a.d. Zijlweg te Haarlem. Adres te vernemen onder No. 2866 Bur. van dit blad. ben goed werkpaard en boerenwagen, bij TH. v. KOUTEREN, IJweg, Hoofd dorp (Haarl.meer). 2864 een in goeden staat zijnde Vouwwa gent je, door J. TURENHOUT, Glip perweg 15, Heemstede. 2858 Ter overname aangeboden een goed beklante te Zandvoiort. Uitstekend geschikt voor R.-K, Br. onder no, 2859, Bur. van dit blad. B.z.a. R.-.K. Bediende, 7 jaar in 'I vak werkzaam. Bekend met étaleeren. f Ook genegen. Clientele te bezoeken. J zeer mooi Hoekhuis met Poort, geschikt voor Winkel. Adres: ATJEHSTRAAT 22. Zeer 969 Br. onder no. 959, Bur. van dit blad. voor den verkoop van naaimachines (billijk), een gezellig gemeub. slaap kamer, gelegen a.d. Zijlweg, Haarlem. Adres te vernemen onder No. 2865 Bureau van dit blad. gez. voork. met aparte kookgel. voor juffrouw-alleen, 15.p. maand. Br. onder No. 2862 Bur. van dit blad. Te koop een best werkpaard. Er mag een ol twee dagen proef mede gereder worden. Ook in ruil voor een slachtpaard. Té bevragen: PAUL KRUGERSTRAAT 45. 2832 DEGELIJKE EN GOEDKOOPE KIJKT U DAN EENS IN HET BADHUISSTRAAT 9 - TEL. 13316 Wij hebben groote keuze in Buffetten van 45.Dressoirs 35; Ameuble menten met leer en sporten 35: Ameublementen met moquette 46; Slaapkamer- en Kantoor Meubelen; Karpetten, Gordijnstoffen, enz, enz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3