Plaatselijk Nieuws v H Bit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad In acht bladzijden. Leekepreeken. LAMPEN ,l> Administratie van vermogens. Open- en gesloten bewaarneming. v essb Zaterdag 26 Maart 1927«« 50ste Jaargang No. 16510 Aangifte moet, op straffe van verlies ven olie rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren no liet ongeval BEVERWIJK. OOGEN OPEN! ZWANENBURG. GEBR. BOSSE Groote Houtstraat 130 BENNEBROEK. LIJNDEN. VELSEN. HAARLEMMERMEER. HILLEGOM. HAARLEMMERLIEDE. SANTPOORT. HOOFDDORP. INGEZONDEN. IJMUIDEN. SPAARNDAM. HALFWEG. Oe abonnementsprijs bedraagt «so? Haarlem Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 'ranco per post per kwartaal bi) *ooruitbe taling3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening Nr. 5970. NIEUWE HAABLEHSCRE GOIIW Adverlentiën 35 «ent! per regel rraag- en sanbod-advertentiën 1-4 egels 60 et. per piaatsiag: elke regel meer 15 ct.. bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeelisg 60 c* per regeL Bij contract belangrijke korting. 2'in' inSevolSede verzekeringsvoorwasrden f Oflflf) Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Lf| bij een ongeval met f OKfl - bij verlies van een hand, f lOff bij verlies van een n ongevallen verzekerd voor een der volgende mt keeringen ■tfUUu verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; fvU," doodelijken afloop uu\i. een voet of een oog; I^w, duim of wijsvinger ten bij *n breuk van f h fl bij verlies v. ee« 1 JU." been of arm; andere vtngeSi 181. LENTE. Ligt het aan mij zelf of moet ik de oor- raak buiten mij zoeken? Ik weet het niet; Waar 't lijkt me zoo ongewoon: in dit nieuwe seizoen kan ik niemand ontmoeten, of hij spreekt me over de lente, over het Vroege, mooie voorjaar en vraagt, wat ik er van vind. En beiden praten wij dan over de zichtbare wisseling van hét jaargetijde, alsof wij voor het eerst van ons leven een nieuwe lente zullen zien ontbloeien, ook al hebben wij al veertig en meer lentes ach ter den rug. Dat vroege voorjaar heeft de koudste naturen ontdooid; in den kop van menig stuggen ,echt Hollandschen buitenman zag ik een glans van blijdschap, van bijna kin derlijke weelde tintelen, wanneer wij spra ken over dat zeldzaam zachte weer na een zeer maligen, milden winter. En al stuift nu al weer het stof in onze oogen, al jagen na een ochtend var. stralenden zonneschijn, dikke wolken aan en al plast straks de regen striemend neer, het deert ons weinig: wij hebben de lente gezien en zij zal over eenige dagen terugkeeren, warmer, stra lender, met rijker weelde dan bij haar vroege komst. Wij hebben de lente gezien, we hebben haar gehoord, ja geroken. En we voelden ens als herleefd. De lente was overal. In de kastanjeboomen zagen wij opeens de dikke knoppen, gezwollen tot berstens toe. In de zwarl-bruine slierten van den wilden wingerd vertoonden zich witte punten; struiken en heesters botten uit, primula's staken het kopje op. Langs de stadsgrach ten hieven boven malsche grasvlakten de boomen hun nog wel naakte maar toch niet meer doode armen. Er gaat'n leven door de spichtige takken, dat zich, hier meer, daar minder al vertoont; en wanneer de briljante voorjaarszon zoo opeens een wolk vaneen scheurt en gulden licht spat in den wijden omtrek, dan staan daar de boomen in een groenig gouden- waas als jonge brui den in prille pracht. Zóó hebben wij de lente gezien; we heb ben ze ook gehoord. Als s morgeus ue jonge dag schemert en ge ligt al wakker bij toe- Vcl, dan trekt een vlucht vogels, daar er gens neergestreken in een boom achter uw hu:'s, de aandacht, door hun snerpend, lang uitgehaald gesjiélp, eentonig, ja, maar toch b!iide stemmend, want het zijn geen arme lijke hongerkreten meer, maar de vreugde kreten van de gevederde bevólking der lucht, vreugde over den jongen lentedag, die geboren gaat worden. En zoo gebéurde het mij dezer dagen op een vroegen och tend, dat een schorre hen met een gebar sten keelgeluid mij lachen deed, hoewel ze met haar potsierlijk gekakel mij den slaap verdreef en ik, als geboren stedeling, an ders altijd het dierengerucht in onze korte rusturen verwensch. Zelfs dat onwelluiden de kippengekal, dat het hanengekraai wekte in heel de buurt, kon ik goedmoedig aan- hcoren, omdat ook daarin de lente sprak. De lente maakt als alle echte blijdschap ruimhartig en toegevend. Wanneer ge thans voor uw werkraam dc schoolkinderen in hun speelkwartiertje hoort roezemoezen en dc oude, afgezaagde wijsjes dringen weer tot u door van: Engeland is gesloten, de sleutel is gebroken en is er dan geen smid in bet land, die den sleutel maken kan Wanneer die telkens herhaalde deunen, «■elke u straks in den vollen zomer wreve lig deen trappelen en u het voornemen doen maken een protest naar den gemeenteraad of ten minste naar het schoolhoofd te zen den, wanneer gij ze thans weer voor het «erst hoort, dan klinken ze als kweelen van jonge merels en ge gaat even kijken naar de lange rij kleuters, die daar in 'n lenige sliert onder de levende brug van twee paar armen door glippen. Ge hoort er de lente in! En als straks op straat een troepje hengcis, aan niets denkend dan aan hun wilde pret, met drieën tegelijk tegen u o^botsen, als een zwerm jonge spreeuwen, die over een heester tuimelen, dan stoort ge die jonge leut niet met barschc woor den, maar schuift de kluwe vechtersbazen goedmoedig van u at 't Is immers lente en de lente maakt mild. Ziedaar het geheim van de altijd weer nieuwe blijdschap over het verjongen van de natuur: hoe ouder wij worden, hoe ster ker wij naar het botten van het jonge loof, hoe vuriger wij naar zonlicht en zonne- w-eelde, naar de weldadige warmte en de Ontluikende pracht van een nieuwe lentetij verlangen. Dat is de band, die den ouder dom hecht aan de jeugd, 't is het ingeboren verlangen van de menschelijke natuur naar de schoonheid en den rijkdom van hel 'even, in zich de drang naar onsterfelijk heid en eeuwig leven. In zulk een lentestemming, mild en toe gevend jegens alles wat jeugd uitstraalde, kwam ik dezer dagen thuis en greep uit Qe post naar een Fransche courant. Twee berichten trokken door de vette letters in het opschrift mijn aandacht. Het een kwam u'l Stuttgart, gedateerd 21 Maart, begin van de lente en het luidde; een scholier van veertien jaar, Otto Kapp, heeft met een meststeek ter hoogte van het hart, een zijner kameraden van gelijken leeftijd ge dood. Dc moordenaar is eenige uren later ten huize van zijn ouders gearresteerd. En het tweede was dit: Solange Larry, kwam uit de cinema te Chateauroux. waar zij zich, naar het scheen, wonder wel had vermaakt. Op de brug' Saint Christophe nam zij haar hoed af en legde haar taschis op het trottoir. Dan stapte zij over de leuning en sprong in de Indre. Haar lijk is gevonden. Het taschje, dat zij achterliet, bevalte een papiertje met deze woorden: „Mijn beste Maurice, ik aanbid je. Ik heb me verdronken." Is dit niet als een kaakslag op een lente dag'? De Fransche journalist had bij het laatste bericht een commentaar geschreven, raak en zuiver, zooals Franschen dat kun nen. Dit is een telegram van Chateauroux, dat ik zoo juist gelezen heb, schrijft hii. En gij zegt mij; „iederen dag lezen wij zulke berichten". Wacht even. Ik heb één bijzonderheid vergeten; Solange Larry was vijftien jaar. Zij was vijftien jaar en heeft zelfmoord gepleegd, alsof zij den tijd had gehad alle menschelijke smarten te peilen, alsof heel het leven zich niet vóór haar uitstrekte, alsof er in de zieltjes van jonge meisjes geen hoop en geen moed meer was. Het telegram geeft geen bijzonderheden. Maar wij hebben er geen behoefte aan te weten, wat dit ondeugende ding scheelde. Helaas! De les is heel eenvoudig. Wij heb ben ons verdiept in allerlei onderricht, maar ik vrees, dat wij die eene les verwaarloos den. Wij onderwijzen veel, maar wij voe den niet meer op. En toch, nooit meer was het noodig dan nu. Nooit was de straat gevaarlijker, nooit zijn de verleidingen ster ker geweest, nooit was de opwekking der laagste menschelijke instincten brutaler dan thans. Nooit w*erd eenig tijdperk meer dien stig gemaakt aan het stoffelijke Ziedaar de kreet van een Franschman, v«jn een lang niet preutschen man in een rteMalri dagblad. Zegt dit o^s iels? Ja, hel schreeuwt ons toe, dat wi| in onzen tijd van vrije „opvoeding" bezig zijn onze hoog ste plichten te verzaken, onze plichten te genover het nieuwe, jonge leven. Als bui ten de nieuwe lente lacht en wij weer vrij ademen, genieten van warmte en zonne schijn, dan moest die ontwakende natuur ons wijzen op 's menschen eersten plicht: het jonge leven te eerbiedigen, te leiden, te verzorgen. In onzen tuin binden wij voor zichtig de jonge rozenstammen op; steunen de struiken, die ons straks bloemen moeten leveren, met stevige stutten; wij snoeien en spitten, verwijderen alles uit den bodem, wat den groei van het jonge leven belem meren kan. Maar onze kinderen, het mooi ste jonge leven der schepping, de loten aan den menscheliiken stam, tiie in den winter niet verdord zullen afvallen, maar bestemd zijn voor een eeuwig leven, wij laten ze zonder steun in hun geestelijken groei; wii beschermen ze niet tegen het gif van prikkellectuur en bioscoop, tegen hei verblindend licht, waarmee de moderne reclame, waarmee bet zinnelijk gerucht der groote steden hen lokt. Want vrij moet de opvoeding zijn. En veertien- en vijftien jarigen werden moordenaars van zich zelf of van anderen. Laat de lente u niet enkel het genot om te leven, maar ook de waarde en plich ten des levens leeren. Als de jeugd geen lente meer kent, maar zich in de beste jaren de handen met bloed bevlekt of wel den moed laat zakken wegens een gestoor de verliefdheid, dan is dat een aanklacht tegen de ouderen, dat zij de kunst niet meer veistaan om anderen tc leeren leven, HOMO SAPIENS. wanneer uit de harten en gezinnen van duizenden de Christus wordt verdréven, om er plaats te maken voor Marx en diens,leer? Stad na stad, dorp na dorp, geeft ons het heerlijke schouwspel te zien, hoe de Koning Christus Zijn standbeelden krijgt en op open bare pleinen en wegen de H. Hartbeelden prijken. En met zware gulden letters op de hardsteenen voetstukken schrijven wij: Rex sum ego Koning ben ik Uw Rijk kome Rex gloriae. En intusschen verliest die Koning in Zijn oude, steeds getrouw ge bleven rijksgebied, duizenden van Zijn onderdanen. En wij, luide belijdend zijn Ko_ ningschap, zien dat werkeloos aan? Er kan niet te dikwijls en niet duidelijk genoeg de aandacht gevestigd worden op de gevaren, welke Katholiek Noord-Brabant dreigen van de zijde der sociaal-democraten. Hunne voorbeeldige activiteit moet ons prik kelen tot grooter werkzaamheid. Alle goede krachten moeten verzameld worden. Wij moeten in onderling, ernstig overleg de krijgstaktiek bespreken en vaststellen. Het betreft hier een voornamer probleem dan dat van de afwatering en andere economische belangen, Het geldt het hoogste goed onzer provincie. Het geldt het hoogste goed van Brabant. Zeker! Maar ook het hoogste goed van heel Nederland. Niet alleen Brabants Katholieken moeten zich deze vermanende woorden aantrekken, maar heel ons Katholieke Nederlandsche volk mag ze wel eens degelijk ter harte nemen, om er zijn voordeel mede te doen, voordat hel te laat is. Zou Brabant een uitzondering maken ten opzichte van andere provincies en zou Bra bant allééh een terechtwijzing noodig hebben? "Helaas immers neen! Laat 'l dan. voor gezegd zijn. RNE IMK R.K. Coöperatieve Land- en Tuin- bouwbank. Onder leiding van den heer L. Aardenbtirg had ditmaal de jaarvergade ring plaats, welke rich kenmerkte door een goede opkomst van de leden. Na de gebruikelijke plichtplegingen was het woord aan den secretaris tot het geven van een beknopt overzicht van het afgeloo- pen jaar, waarbij bleek dat wederom veel werk door het Bestuur en den kassier is verricht geworden. Vervolgens gaf de kassier, de heer C. J. Miermans, de cijfers der rekening en balans De bank heeft in het afgeloopen jaar weder om gunstig gewerkt, ondanks de mindere omzetten tengevolge van de zeer slechte uitkomsten van de tuinderij. Zoo was b.v. alleen de omzet in de af- deeling rekening-courant ongeveer 2 mil- lioen lager dan in 1925. Dit behoeft geen verwondering te wekken, omdat de Land en "Êpiribouwbank uitsluitend Boerenleen bank is en géén ere pieten verstrekt aan mid denstanders. Het winstcijfer bedroeg in het afgeloopen jaar f 3176.27. Na opsomming van de gebruikelijke cij fers herinnerde de kassier aan het 10-jarig bestaan en gaf in een uitvoerige beschouwing een terugblik over het afgeloopen tijdperk. De voornaamste feiten daaruit werden aan gestipt, waarbij dankbaar moest worden getuigd dat de Bank veel ten goede van de landbouw heeft verricht en gestadig' in bloei toenam. Met een krachtige opwekking tot de leden om mede te werken om de bank nog grooter te maken en diegenen te overtuigen die thans nog buiten de Bank staan, eindigde de heer Miermans zijne met aandacht ge volgde beschouwingen. Een luid applaus van de vergadering en een dankwoord van den voorzitter was hiervoor zijn deel. De volgende bestuursverkiezing had tot uitslag dat met groote meerderheid van stem men herkozen werden de heeren P. J. van der Wijst en G. Bakkum. Ook de aftredende leden van den Raad van Toezicht, de heeren C. Veldt en J. Hoogeland werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de daarop volgende mededeelingen ontspon zich een geanimeerde discussie, waaruit bleek dat de leden met het wel en wee der Bank medeleven en zich daarvan op de hoogte stellen. Allen werden op bevredigende wijze door den voorzitter beantwoord. Ten slotte ver kreeg nog het woord de ZeerEerw. Fleer C. M. Wouterlood, die de mededeeling deed dat Zondag 27 Maart, des morgens om half negen ir de Parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad een H. Mis voor de levende, en overleden leden van de Bank zal worden opgedragen. Met een krachtige aansporing om daarbij tegenwoordig te zijn én met de beste wenschen voor de Bank eindigde spreker. Ook nu weer gaf de vergadering door een krachtig applaus zijn instemming met het gesprokene te kennen. Na de sluiting der vergadering had de verloting van een aantal fraaie prijzen plaats en velen keerden met een nuttig geschenk huiswaarts. Het was inderdaad een geani meerde en prettige vergadering. De tweeledige verkiezingscampagne staat weer onmiddellijk voor de deur. De oogen moeten open en de ingedommelden weer eens klaar wakker geschud worden om den ernst van het oogenblik te beseffen. „Houdt het socialisme buiten Brabant!" luidt de suggestieve titel van de ernstig ver manende woorden, waarmee thans getracht wordt Brabants Katholieken tot een alge meene actie te brengen. De klare werkelijkheid is 't, die men hun in de volgende rake termenvoorhoudt: Wanneer straks de verkiezingen den groei van het onkruid opnieuw aan het licht zullen brengen, dan schrikken wij weer eventjes op, wrijven de slaperige oogen voor 't schelle licht der overtuigde werkelijkheid. En gaan dan verder inslapen? Dat mag niet. Het is méér dan hoog tijd, dat wij eens goed wakker worden en ge zamenlijk optrekken ter verdediging van ons erf, ons Katholieke erf, tegen den voort- durenden aanval der vijanden. Heelc stukken van ons terrein spoelen weg door de roode springvloeden, en wij zouden niet naar de dijken snellen tot behoud van ons moeizaam verworven, met het bloed en de tranen onzer voorouders gekocht" grondgebied? Wij mogen niet langer in fatalistische berusting laten komen wat komt. Heeft onze Katholieke kracht dan afgedaan? Is alle fut er uit? Is het dan beter als broeders van eenzelfde geloof met elkander te twisten, beter dan in heilige eendracht samen ten strijde te gaan ter verdediging van het erf deel onzer vaderen? Zegt het ons niets, candidatenlijst samengesteld: 1. K. Kistenmaker (aftr.)2. J. W. Bras (aftr); 3. J. A. Bos (aftr); 4. G. C. van Aren- donk (aftr.); 5. G. Bakker (aftr.); 6. R. Tho mas; 7. J. C. Hulsbos; 8. G. van Becm; 9. A. C. Pruissen Wzi..; 10. P. J. Kraak; 11.. G van Middelkoop. Raad. De gemeenteraad van Haarlem mermeer komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 31 Maart a.s. des namid dags te 2 uur. Stemming groslijst. Morgen zal in het St. Jozefsgebouw na iedere H. Mis geljgen- heid bestaan tot het stemmen over de groslijst, in verband met de a.s. gemeente raadsverkiezing. Daar Zwanenburg met een eigen candidaat uitkomt, vertrouwt het be stuur, dat een zoo groot mogelijk aantal kiezers komt stemmen. ill I MM If DE NIEUWSTE EN GROOTSTE SORTEERING Ateliers v. Moderne Lampen Electr. Tecnn. Installatie-Bureau Vaandel wij 'ing en rede Mr. Bomans. In aansluiting op het vorig bericht betref fende de aanbieding en wijding van het nieuwe vaandel van de K. S. A. op Zondag avond a.s. om kwart over achten, verzoekt men ons te willen melden dat op de eerste plaats vooraf kaarten worden beschikbaar gesteld voor de leden van de bij de K. S. A. aangesloten vereenigingen. De gelegenheid daartoe is gesteld op heden, Zaterdagnamiddag van 5 tot 8 uur aan het gebouw en Zondagmorgen van 10 tot 12 uur eveneens aan de zaal. De prijs der kaarten bedraagt 20 cents, ter bestrijding van de onkosten. Het spreekt vanzelf dat er slechts kaarten worden afgegeven voor zoover er plaatsen in de groote zaal beschikbaar zijn. Degenen die dus aanwezig willen zijn, dienen zich te haasten. Mochten er na Zondagmorgen nog kaar ten over zijn, dan kan een ieder daarvan gebruik maken. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R.K. Coöp. Tuindersvpreenigiflg „Kennemerland" van 25 Maart. Spinazie per kist 0.601. Boerekool per kist 20—50 ct. Rabarber 48 ct. per bos. Id. 2e soort 2530 ct. Raap stelen 34 ct. per bos. Radijs 36 ct. per bos. Prei 713 ct. per bos. Selderie 9 ct. per bos. Pieterselie 34 ct. per bos. Roode kool 410 per 100. Gele koel 410 de 100; Witlof le soert, 1418 ct. ld. 2e soert, 712 ct, per K.G. Spruiten 1520 ct. per K.G. Aardappelen 8—9 ct. per K.G. Uien 35 ct, per K.G, Bloembollencultuur. Donderdag avond vergaderden de afd. Bennebroek- I Vogelenzang der Algemeene Ver. van Bloem- bollencultuur. De w.n. voorzitter, de heer j J. Bonkenburg Jr., opende de vergadering met een welkomstwoord aan de aanwezigen, waarna de heer J. Jansen Hendriks de np- j f/ ten der vorige vergade, irig voorlas Welke onveranderd werd goedgekeurd. Als leden voor de Commissie tot het or- ganiseeren van een Bloemententoonstelling te Haarlem omstreeks Kerstmis zijn benoemd de heeren A. L. Smit en J. Jansen Henriks. Behandeld werd de correspondentie, ge voerd naar aanleiding van de telefoonkwestie in het net Lisse. De heer C. Kapitein r it Heemstede deed hieromtrent eenige mededeelingen. Aan gedrongen werd om meer en sterkere actie, om daardoor het onrecht van de baan te krijgen. Adhaesie werd betuigd aan de afd. Voor hout aangaande een verzoek aan de Ned. Spoorwegen om meer stoptreinen te kijrgen aan de lijn HaarlemBen Haag v. v. Bij de behandeling der beschrijvings brief voor de 156ste algemeene vergadering werd discussie gevoerd over punt 7., be treffende de wijzigingen van art. 51 van het Huishoudelijk reglement, aangaande de heffing van 0.25 voor ieder die de Beurs bezoekt. De discussie's waren soms heftig en in persoonlijk belang. Flet slot was dat de stem ming met 10 stemmen vóór en 7 stemmen tegen, het voorstel omtrent heffing bij Beurs- bezoek werd aangenomen. Nadat even met gesloten deuren werd vergaderd, ging men over tot verkiezing der afgevaardigden. Gekozen werden de heeren J. Bonkenburg Jr. en J. Jansen Hen driks en als plaatsvervangers de heeren B. Floogenstein en G. Goossens. De heer Schmall deed namens de Com. van Coöperatieve aankoop van kunstmest eenige mededeelingen betreffende bestel- stellingen en kwaliteit, De vragenbus werd ledig bevonden, waar na werd overgegaan tot het verloten van tuinbouwgereccischappen. De prijswinnaars Waren respectievelijk A, L. Smit, P. Goos sens, G. Damen, P. Lammers, J. Bonken burg Jr. en G. Damen. De opbrengst was 23.55. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering met een woord van dank sloot. R.K. Prop. Club. „Opwaarts". Don derdag waren de propagandisten in grooten getale opgekomen, wel wetende, dat er werk aan den winkel was. De voorzitter, de heer W. Veldt, prees dezen ijver. De notulen van den heer M. v. d. Bosch waren goed verzorgd. De heer H. J. Post sprak een opwekkend woord voor de a.s. verkiezing der Prov. Staten. Duidelijk toonde spreker aan het groote belang van een zoo sterk mogelijke rechtsehe bezetting dezer colleges. Propagandamateriaal werd uitgereikt. De propagandisten belastten zich met het thuis bezorgen van de uitnoodigingen aan de leden der kiesvereeniging om deel te nemen aan de groslijst-stemming voor den gemeente raad, die Zondag zal 'plaats hebben aan de Lijnden te Sloten en te Vijfhuizen. Met een dankwoord sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. f 25.belooning. De Commissaris van Politie te Velsen looft namens de benadeelde f 25.belooning uit aan dengene, die hem zoodanige inlichtingen kan verstrekken, waar door het in den nacht van 19 op 20 Maart 1927 uit de muziektent op het terrein nabij de concertzaal „Tivoli" te IJmuiden ont vreemde damesrijwiel, merk „Union", num mer 78838, aan de benadeelde bovenbedoeld, kan worden teruggegeven. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Chris telijk Historische Kiesvereeniging in Haar lemmermeer is voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen in deze gemeente de volgende Droeve plechtigheid. Gisterenmorgen had onder groote deelneming de teraarde bestelling plaats van wijlen den heer H. P. v„n Bourgondiën, lid der export firma K. van Bourgondiën en Zonen alhier. Een 4-tal bloemstukken dekten de baar, waaronder een van het personeel. Dit laatste stelde zich op achter het laatste vol r'jtuig en naderde evmals de familie tot de H. Tafel. De plech-j tige H. Mis van Requiem werd in de St. Josephkerk opgedragen door den Zeereerw. Heer B. van Leeuwen, Pastoor der parochie. Het zangkoor voerde de meerstemmige Requiem uit van E. Fransen met het „Libera" van denzelfden componist. De beaarding geschiedde mede door Pastoor Van Leeuwen. Ook de deelneming op den doodenakker was groot. We merkten op, meerdere vak- genooten, de Weledelgeb. Heer De Clerq, Directeur der Haarl. Bankv. alhier, Wet- j houder P. de Vreugd e.a. Aan de groeve werd volgens Roomsch gebruik niet gesprc- ken. j Nadat de doode in het familie-graf was j neergelaten en de plechtigheden waren ge- eindigd, dankte de heer C. J. L. van der List namens de familie het personeel en de andere aanwezigen voor de betoonde deelneming. Laf. Toen de familie v. d. L. in de Weerlaan bij haar kennissen naar de radio meditatie was gaan luisteren, hebben onge- nocde gasten een groot, vet konijn uit het hok gestolen, Straatverlichting. De straatverlich ting is wederom uitgebreid. Zoo zijn aan de Leidschevaart, Noordelijk gedeelte 3 lantaarns geplaatst en is ook de Ambacht straat en de Treslongdwarsstraat met meer licht verrijkt. Inderdaad een goede verbete ring. Barometerstand 9 uur v.m.: 736. Vooruit. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6-53 en overmorgen om 6.54. Groote Houtstraat 187, - Tel. 12504 Zorgvuldige bediening in elk opzicht Verzr !dc zakken Ook A'dam, Hilversum, Bussum, Leiden Gemeenteraadsverkiezing. In de laatst gehouden ledenvergadering van de R. K. Kiesvereeniging zijn de navolgende personen candidaat gesteld voor den gemeen teraad J. W. van den Berg A. de Blok J. Knook; M. van der Lam; H. A. van Loon S. J. Mzegdes G. Mjlenaar W. P. van der PeetJ. Saltan P. G. van Segge- len C. Stokman M. J. Vink en H. Vriese- koop. Over deze personen zal Zondag a.s. worden gestemd, waarna officieel de can didatenlijst zal worden opgemaakt, Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van De Lichthoeve, alhier. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Vereenigirg van OpstaL- houders, alhier. (Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Brandstichting in een brievenbus. Al hier is bij de politie aangifte gedaan, dat gsterenavond, vermoedelijk door jongens, brand is gesticht in de brievenbus van de R.-K. Jongensschool. Een ruitje is stuk .ge sprongen en de deur beschadigd. De politie doet onderzoek. Mishandeling. W. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat. toen hij op den weg liep, van den wielrijder V. een stomp in het aangezicht kreeg. V. was tot deze daad Overgegaan, daar W. niet spoedig voor hem uit den weg ging. D politie zal deze zaak tot klaarheid zien te brengen en zoo noo dig proces-verbaal opmaken. Jaarvergadering „Vriendenkring." Gisteravond had in het lokaal boven de Zusterschool de jaarvergadering plaats, van de vereeniging „Vriendenkring ter eere van het H. Sacrament." Te kwart over acht opende de voorzitter met den Christelijken groet en heette alle van harte welkom. In het kort memoreerde hij, wat er in het afgeloopen jaar door de vereeniging is ge schied. Ook werd voor de zielerust van het overleden lid de Ruiter gebeden. Vervolgens wed door den secretaris het jaarverslag voorgelezen, hetwelk zeer duide lijk was samengesteld. Ook door den pen ningmeester werd verslag uitgebracht, door een benoemde commissie gecontroleerd en in orde bevonden. Door een der aanwezige werd het bestuur hartelijk dank gebracht voor de wijze waarop het 2e lustrum (27 Februari j.l. herdacht) tot een onvergetelijken dag had gemaakt. De heeren J. v. Goot en P. Boom werden als voorzitter en secretaris gefeliciteerd met hun 10-jarige herdenking als bestuurslid. Het agendapunt zaalkuur, gaf nog al stof tot spreken, waarna ten slotte door eenige heeren een vrijgevige toezegging werd gedaan in zake de financiën, zoodat het mogelijk werd, in de zaalhuur te kunnen voorzien. Verzocht werd, om bij het bestuur van den „Stillen Omgang" te Amsterdam te vragen in het jaar 1928 den Stillen omgang op twee dagen te doen houden. Hierna bracht de voorzitter dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot deze vergadering op de gebruikelijke wijze. R. K. Kring. De R. K. Kring kwam in buitengewone vergadering bijeen, ter 'behandeling van het huishoudelijk regle- I ment. De voorzitter, de heer A. J. van Breda,, 'opende met een kort woord waarna het j ontwerp-reglement in behandeling kwam, hetwelk onveranderd werd vastgesteld. Daar na hield de Weleerw. Heer kapelaan Groen eene lezing over „Sint Adelbert". De op komst was buitengewoon. Kiezerslijst. De op 22 M tart j.l. voor- Ioopig vastgestelde kiezerslijst bevat 2148 namen. Deze lijst ligt voor eenieder ter in zage, terwijl reclames kunnen worden in gediend tot 15 April a.s. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd een klein plaatsje in uw geëer blad van Zaterdag 26 Maart e.k. Morgen, Zondag, zullen de leden vap de R.K. Kiesvereeniging hun stem moeten uit brengen voor de vier eerste plaatsen op de officieele candidatenlijst voor dc a.s. Ge. mcanteraadsverkiezing. De 2 groepen A. en B. hebben deze dagen een advies doen verschijnen, waarmede wij twijfelen niet, of zeer vele leden zullen ac- coord gaan. Ons doel is ook niet om maar iets af te doen van het door de groepen gegeven advies, wij willen het zelfs steunen. Ons doel is slechts om even te wijzen op de verrassingen die er door het tegenwoor dige stelsel kunnen komen en dan ddelen wij bijzonder op het plaatsen van no. 1. Wij zijn er van overtuigd, dat bijna alle Katholieken er prijs op zullen stellen, dat 1 de heer J. H. M, Balvers, évenals bij vo rige verkiezingen wederom no. 1 (het trek paard) van de Katholieke lijst wordt. Welnu mede in het belang van de Katho lieke lijst, bevelen wij dan bijzonder aan morgen, naast 3 ^andere candidaten te stem men, vooral te stemmen den heer J. H. M. Balvers, die reeds meer dan 25 jaren de gemeentebelangen op schitterende wijze heeft behartigd Vele R K. Kiezers en Kiezéressep van Hillcgom. Onderwijs. Voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Houtrakpolder hebben zich 50 sollicitanten aangemeld. Vakteekenschool. Tot secretaris der vakteekenschool alhier is benoemd de heer H. Osinoa, in de plaats van den heer D. Zwaneveld, die als zoodanig had bedankt. DE VERKIEZINGEN TE ZANDVOORT. Zandvoort, 25-3- 27- Mijnheer de Redacteur, Vergun rfiij langs dezen weg de praatjes, die van den Roomschen wethouder worden rondgestrooid, en wel in 't bijzonder onder zijn geloofsgenooten waarschijnlijk, in de ze dagen van candidaatstelling, niet zonder bijbedoelingen een en ander over het voorstel tot het verpachten van een stuk strand en duinreep voor een „Zonnebad- inrichling". Om een juister en beter inzicht te kunnen krijgen omtrent de houding van dien wet houder verzoek ik u beleefd onderstaand in uw blad op te nemen. Het is van algemeene bekendheid, dat in de laatste jaren verschillende personen, groepen en organisaties, welke eene ernstige studie over de ontwikkeling der badplaats hebben gemaakt de meening zijn toegedaan, dat ,eene inrichting tot het nemen van „Zon- nebadn" ook voor onze plaats noodzakelijk is geworden. Burgemeester en wethouders, volkomen mét deze wenschen bekend zijnde, hebben, toen de eerste aanvrage hen bereikte, met de badexploilanten daarover eene bespre king gevoerd, bij welke bespreking de heer. Siegers niet tegenwoordig kon zijn, daar hij die dagen in de Ma-ia-Stichting verpleegd werd. Hierna is deze zaak in eene besloten raadsvergadering ter sprake gebracht en niet één raadslid zal bewerne dat de heer Sie gers eene dergelijke inrichting heeit toege juicht. Integendeel heeft hij op gevaren van „onzedelijkheid", welke daaruit zouden kun nen voortkomen gewezen. Hij is echter ook wethouder eri daar deze zaak naar B. en W. terug werd gezonden voor nadere onderhandelingen der aanvrage, mag hier wel worden vastgelegd, dat bedoel de wethouder bij dal college zijn bezwaren wederom heeft kenbaar gemaakt en ten slotte, gezien de groote meerderheid, welke voor eene „Zonnebad-inrichting" was, heeft medegewerkt om den raad voor te stellen een siuk strand en duinreep daarvoor te ver pachten, doch zich geheel heeft vrijgehouden dat, bijaldien de te bouwen inrichting en bediening daarvan niet zou voldoen aan zeer scherpe eischen, welke hij daaraan meende te mogen stellen, zijne medewerking lot uit voering daarvan zou onthouden. Als de heer Geers in de raadsvergadering bij hel behandelen van dit voorstel zijne ver wondering uitspreekt, dat het voorstel door het geheele College wordt gedaan, heeft hij dq houding van den heer Siegers niet be grepen. De houding van dezen Roomschen wet houder over deze zaak is m. i. z. volkomen correct. U dankend voor de verleende plaatsruim te, Hoogachtend: D. MOLENAAR,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1