Jfe I n gig mmm 16 MUM itillliia Tweede Blad Maandag 4 April 1927 BelgiëZweden: 21. Bloemendaal door E. D. O. ingemaakt. De eerste klassers wonnen met 101 den wedstrijd tegen Bloemendaal (le ronde kampioenschap van Haarlem). Moment voor het herhaaldelijk bedreigde Bloemendaal-doel. VOETBAL-UITSLAGEN. 1' Een tweede foto uit den wedstrijd E. D. O.Bloemendaal. eveneens genomen voor het witte doet StormvogelsExcelsior 71. SpartaR.C.H. 01. weer de minst sterke linie, alhoewel de I De leden der H. A. V. verzameld, ter gelegenheid van liet vertrek naar uitvallen steeds gevaar opleverden. Het I Indië Van den lieer Hoppe^ 3RS Draverij op liet Oude Slot te Heemstede. Om den Heemstcdeprijs. De start Van het R.-K. Sportpark te Heemstede. Foto uit den wedstrijd T. Z. B. T. Y. B. B. 2. De Zandvoorters verloren met 2—1. GeeLrZwart behaalde hierdoor hef af,deelingskampioenschapL - (Van een specialen verslaggever). EEN STEVIGEN WEDSTRIJD, liet Kroonprinselijk Paar present. Over Eymers. Brussel, Zondag, „Verandering van spijs doet eten", zeiden reeds de Oude Grieken, en zoo kon men, na de Boat-race van Zaterdag, 24 uur later waarschijnlijk geen beter gerecht kiezen, dan een partijtje voetbal tusschen België en Zweden, op het thans geheel vernieuwde, schitterend gelegen terrein van de Union St. Gilloise in het Pare Duden, Neen, ze troffen het niet: Leopold en Astrid! Wanneer dit hun eerste officieele visite op een voetbalveld was, dan zullen ze mogelijk van een disillusie gewagen. Behalve het feit, dat er betere matches zijn gespeeld dan deze, was er ook in het veld een stemming, die niet bij een sportieve Vertooning behoort. Er werd al te stevig op flan man gespeeld. Ik zal me niet begeven in de finesses Van den strijd. Het kan u koud laten of Kaufeldt of Rydell naast den paal schoten, of van Halme die free-kick veroorzaakte Hun sterkste linie is de achterhoede, met CudronDemolSwaertebroeks. En verder hebben ze twee zeer, zeer gevaarlijke voor- waartsen in de kleine Diddens en Raymond Braine. De laatste is in eiken wedstrijd goed voor een doelpunt. Hij doet mij immer den ken aan Wout Buitenweg: resoluut en kwiek. Priecies het omgekeerde van Tap. Maar voor de rest heeft het elftal niets, waarop we jaloersch behoeven te zijn, be halve dan deze twee spelers. Zweden heeft den nederlaag geleden en ver diend. Ik heb nooit van mijn leven gekker opstelling van een aanval gezien dan van deze geel-blauwen. Eigenlijk waren er steeds maar drie voorwaartsen. Wanneer ze dat van Tottenham Hotspur of zoo hebben afgekeken, dan hebben ze het toch niet goed gedaan. Immers wel houden de Engel- schen sinds den veranderden buitenspel- regel de binnen-voorwaartsen dikwijls wat achterbaks, maar als ze er wezen moeten, zijn ze er. Als de Zweden er wezen moesten, waren ze er echter niet. In de eerste helft doelpuntte Braine met een schitterend schot, waar Lindberg over heen viel. De gasten leken toen nimmer het winnende elftal. Maar vlak na de rust zag Rydell een kleine hiaat tusschen Cau- dron en den doelpaai en de bal verdween in het uiterste hoekje. Met den stand in evenwicht steeg de spanning. Doch het duurde niet lang of Lindberg ving een of Braine. Een Hollander interesseert thans alleen den gang van zaken van het geheel mede met de a.s. gebeurtenis op den eersten Mei, wanneer de „Awel-zulles1, een tegen bezoek brengen op Amstelveen. Allereerst: om in België een vol terrein te krijgen, moet blijkbaar het gezelschap Van der Meulen, Denis en Co. optreden en niemand anders. Ik heb in den loop der jaren vrijwel alle buitcnlandsche matches bij onze Zuidelijke naburen aanschouwd, maar nog nooit gezien dat de zaak uit verkocht was, tenzij er Oranje in het spel was. Het Pare Duden had er gistermiddag ten minste nog wel 10.000 bij kunnen hebben en dan was het nog niet vol geweest. Ter wijl cr toch geen weersomstandigheden waren, die voetbal zijn aantrekkelijkheid ontnamen en het bezoek van de Hooge Gasten een aansporing te beduiden had bovendien. Voor hen, die het oude veld van de Union St. Gilloide kennen, diene, dat men de zaak geheel heeft omgebouwd. De spelers komen nu niet meer van de schilderachige hooge trappetje naar beneden, doch men heeft een spiksplinternieuwe tribune op gezet en er onder zijn gelukkig wat betere kleedkamers. Verder heeft men de capaci teit van het veld uitgebreid tot een goede veertigduizend plaatsen, ingebouwd op natuurlijke hellingen, met op den achter grond de boomen van het park. Om klokke drie uur verschenen de Zwe den in het keurige geel-blauw. Er waren oud bekende bij van de Parijsche Olym piade en van den toer van het Nederland- sche Elftal naar Scandinavië in '21. De Zweden hebben tiouwens in hun ploeg ver schillende spelers, die de klappen van de internatinole .zweep ter dege kennen. Zoo speelde de centerhalf Friberg zijn 38sten wedstrijd, de doelverdediger Lindberg zijn 35sten; Kaufeldt en Rydel deden reeds 20 keer met en vijf van de elf speelden tegen België op de Parijsche Olympiade, waarbij de Belgen in den eersten den besten wed strijd zoo gevoelig werden afgestraft met 81, nadat Verbeeck, roemrijker gedachte nis, in de eerste minuten van den strijd iweé doelpunten op zijn geweten had. De namen der ploegen luidden: BELGIË: Caudron; Swaertebroeks en Demol; Braine, Van Halme en Boesman; Kerstock, Bierna, Braine, .Adams en Diddens. ZWEDEN: Lindberg; Alfreddson en Sacha- roff; Hanson, Friberg en Klingstrom; Wen- zei, Rydell; Kaufeldt, Johanson en Kroon. Arbiter was Willem Eymers. Het spel der Belgen heeft geen grooten indruk gemaakt. Maar niettemin speelden ze beter dan een paar weken terug tegen Holland. Dat Nederland in dien kamp ver loor, wil immers nog niet zeggen, dat België zoo goed was. Zij waren dat destijds zeker niet. Nu ging het waf beter, maar toch was dit België geen schaduw van België, dat in 1920 de Olympiade won, met menschen als Oscar Verbeeck, Debie, Fierens, Bastin, Larnoe en Thys. Het leek er niet naar. Van die België winnen kan op 1 Mei voor Hol land geen onmogelijkheid zijn. hoogen voorzet op en bracht den bal, vol gens Eymers, bij het wegwerpen, door het doelvlak. De Hollandsche arbiter gaf dus een doelpunt, waarmee België tevreden was, maar dat ze, naar ik meen, niet verdienden. Eymers had trouwens over het algemeen geen besten middag. Hij liet in de eerste plaats veel te veel ruw spel toe, zoodat de vertooning ontaardde in een gooi- en smijt partij van het eerste water. Daarbij zag hij een, duidelijk handsgeval binnen het straf schop-gebied van een der Zweden over het hoofd, wat een ontzettend geloei veroor zaakte. Bovendien beging hij verschillende kleinere fouten, die al evenmin aan de aandacht van het publiek ontsnapten. Wij kunnen waarlijk niet immer de publieke opinie als maatstaf nemen voor het be- oordeelen van een referee, maar hier had den ze het toch wel ongeveer bij het goede eind, al valt het optreden tegen den onpar tijdige in alle omstandigheden te laken. Eymers dient meestal zijn reputatie te redden door een enorme dosis tact, maar hij kreeg hier geen gelegenheid dat bijzondere talent te ontplooien, omdat de aard van de ontmoeting er zich niet toe leende. Het aardigste van heel den middag was eigenlijk nog het bezoek van Kroonprins Leopold met Prinses Astrid. Ze kwamen tijdens de rust. De prinses zag er aller bekoorlijkst uit in een bontjas en een licht blauw hoedje; de Kroonprins was in uniform Captain Friberg van de Zweden overhan digde zijn landgenoote een blosmen-mand en ineens klonk net van ai die aanwezige Zweden en het waren er nogal wat! die bekende war-cry ,,Heja, heja, frikt humor". En de prinses had haar eeuwige vriendelijke „smile" bij het zien van zoo veel nationale kleuren en bij het hooren van haar eigen, vroegere volkslied. Na de match moesten alle spelers per soonlijk aan Proonprins en Prinses worden voorgesteld. Heel gelukkig gekozen was dat moment niet. De spelers zagen er, dik onder den modder, nu niet direct uit om aan haar vroegere prinses of toekomstige vorstin te worden voorgesteld. Maar niettemin schudde ze stevig twee-en-twintig met klei besmeer de handen. Het was een momentje uit duizenden. H. ROOZEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Breda: N.A.C.Ajax 31 Rotterdam: FcijenoordVelocitas 00 AFDEELING I. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Tweede klasse. Amsterdam: D.E.C.Haar!'A 24 Derde klasse. Weesp: RapiditasKampong Vierde klasse. Utrecht: D.O.S.—D.J.K. 3—1 1—3 COMPETITIE. Eerste klasse. IJmuiden: StormvogelsExcelsior 71 Rotterdam: SpartaR.C.H. 01 Tweede klasse. A Koog a.d. Zaan: K.F.C.Velox 42 Derde klasse. A Amsterdam: T.O.G.H.R.C. 22 Amsterdam: D.W.V.—E.D.W. 4—1 B Amsterdam: NeerlandiaD.W.S. 14 Amsterdam: HortusPurmersteijn 10 Amsterdam: AmstelWatergr.m. 33 Vierde klasse. C Amsterdam: OosterparkD.S.V. 12 Amsterdam: A.D.W.A.P.G.S. 10 Amsterdam: R.O.D.I.T.C.A. 32 D Amsterdam: O.V.V.O.—S.E.V. 2—1 Reserve eerste klasse. Amsterdam: R.C.H. IISpartaan II O2 Reserve derde klasse. B Zaandam: Z.V.V. II—West Frisai II 9—3 A'dam: Watergr.m. IllO.D.E. II 35 C A'dam: Ajax IVWilh, Vooruit II 01 D Hilversum: U.V.V. IV—Baarn II 1—3 AFDEELING II. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Derde klasse. Gouda: GoudaV.S.V. 00 Reserve tweede klasse. Den Haag: H.V.V. II^Excelsior II Reserve derde klasse. Den Haag: V.U.C. II—Siod II Tweede klasse. COMPETITIE. A Delft: ConcordiaC.V.V. Vlaardingen: FortunaZantvoort B Rotterdam: R.F.C.Xerxes Rotterdam: NeptunusA.D.O, Dordrecht: O.D.S.—S.V.W. Dordrecht: MerwedeH.D.V.S. Derde klasse. A Leiden: U.V.S.De Kennemers C Delft: D.V.C—Delft Schiedam: SchiedamOvermaas D Rotterdam: D.C.L.St. Volharden Vierde klasse. A Den Haag: De Jagers—H.D.V. D Rotterdam: CoalFluks 0—1 1—2 5—3 2—2 3—5 1—4 7—4 1—0 4—4 1—0 1—6 0—2 1—1 1—0 Reserve eerste klasse Rotterdam: Xerxes IIFeijenoord II 35 Reserve tweede klasse. B Rotterdam: St. Hooger IINept. II 32 Rotterdam: Sparta IIID.F.C. Ill 53 Reserve derde klasse. B Rotterdam: U.S.C. II—V.O.C. III 0—6 D Rotterdam: Excelsior IIIL.S.C. II 02 AFDEELING III. Eerste klasse. (Beslissingswedstrijd). Hengelo: EnchedeHeracles 0—2 4—0 AFDEELING IV. Eerste klasse. Tilburg: N.O.A.D.Roermond AFDEELING V. Eerste klasse. Leeuwarden: FrisiaBe Quick 35 Veendam: VeendamG.V.V. 35 VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN Amsterdam: Blauw-Wit—Hiliersum 32 Amsterdam: SpartaanZ.F.C, 33 Amsterdam: ZeeburgiaA.V.B. Xltal 32 Nijmegen: Quirk—Ned. Corinthians 2—3 Leiden: L.F.C.—Leidsch Xltal 31 Amersfoort: A.P.W.C.Quick. 34 Bussum: A.W.Zeist 41 Bussum: B.F.C.Schoten 13 Haarlem: E.D.O.Bloemendaal 101 Den Haag: H.B.S.—V.U.C. 8—3 Schiedam: S.V.V.V.F.C. 01 Gorinchem: Unitas—U.V.V, 4—2 Den Baosch: Bossche XltalEindho- vensch Xltal l3 Venlo: V.O.S,Pope 72 Bergen op Zoom: Dosko—Bredania 2—1 Ondanks het feit, dat Thijssen en Haak dezen keer niet de Stormvogels-kleuren verdedigden, en Excelsior mei slechts één invaller uitkwam, hebben de Stormvogels met met minder dan 71 den Rotterdam mers een lesje gegeven. De „cpperleeraar" was v d. Velde Jr., de jeugdige Stormvogels-linksbinnen, die na een periode van gedwongen rust, einde- li;!: weer eens ui kwam en „met succes". Niet minder dan 5 goals nam hij voor zijn rekening. Wanneer we hieraan toevoegen, dat hij blijk gaf het spel technisch goed te beheerschen, dus zal zeker elk onzer le zers begri/pen, dat wij hem met gerustheid voor de jeugdelftallen aanbevelen. Ook Houtkamp wist wat openingen ma ken in de verdediging der tegenpartij was. Grobbe c.s. slonden er vaak machteloos te- genvoer. De Excelsior-voorhoede gelukte het slechts éénmaal en invaller-doelman, die goed voldeed, te passeeren. Koster c.s. wa ren vrijwel ongenaakbaar, al dient erkend, dat Excelsior geen greintje geluk had en bijv. tweemaal vlak achter elkaar het houtwerk bombardeerde. De jeugdige scheidsrechter Wey voldeed lang niet slecht. Het was dus wel een echte „jeugd"-dag. De volgende elftallen stelden zich op: de Waard, Veugen, Koster, Visman, 'Snoek®, v. d. Velde Sr. Oldenburg, Blinkhoffff, Houtkamp, v. d. Velde, de Jonge. Iluijsman, v. Ommeren, Bak, Vink, Mansen, Mcut, Grobbe, Markus, Bimmel, v. Rijssel, v. d. Bergen. Gesteund door den wind, ondernemen de Vogels direct een snellen aanval, waarbij Houtkamp van dichtbij hard over de lat schiet. Ook Excelsior zit niet stil en al spoedig worden we vergast op een aantrek kelijk spel. Eens grijpt de Waard naast een voorzet van Iluijsman, maar Vink is zoo hoffelijk de kans niet te accepteeren. In de Stormvogels-voorhoede is v, d. Velde Jr. aanstonds goed op dreef, zoodat de lange rust hem geen kwaad heeft ge daan. Ook de Jonge's spel is daardoor merk baar beter. Als laa stgenoemde den bal netjes afgeeft, passeert Houtkamp Van Rijs sel en geeft dan v, d. Bergen gelegenheid den bal uit 't net te halen. 10, Nu er één schaap over den dam is, volgt spoedig nummer twee, als Houtkamp den bal van de achterlijn nog juist weet voor te zetten en v. d. Velde Jr zich niet be denkt met schieten, 20. Direct hierna lost dezelfde speler een keihard schot, hetwelk v, d. Bergen keurig stopt. Excelsior komt bijna niet aan schieten DE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. FEIJENOORO—VELOCTAS. Het begin is zeer snel en reeds in de eerste minuut gaat een h,a,rd schot van Wit- lox Sr. juist naast, Feijenoord beantwoordt dezen aanval van de Groningers met een gevaarlijk opdringen, waarbij Pijl het leder uit de handen van den uitgeloopen doelman tracht te ontfutselen. De wing Verbeek-Barendracht is al da delijk goed op dreef en geeft de achter hoede van de groen-witten moeilijk werk. De Rotterdammers forceejen den eersten hoekschop, dien Pelterscn voor doel plaatst edoch door Pijl in de verkeerde, richting verder wordt „getransporteerd". Velocitas zit niet stil en geeft uitstekend partij. Een goede aanval besluit Meuem,a,n met een dito schot, dat tegen de bovenlat weer in het veld terugspringt. We krijgen dan eenige goede staaltjes van voetbal te zien van Verbeek en Petter- son. aatstgencemde zet eenmaal goed voor en Barendrecht krijgt een lastige kans, die hij evenwel te loor laat gaan. Intusschen Lwcrdt de druk op het Groningsche doel steeds grooter en greoter en slechts door goed verdedigen van den doelman der gas ten wordt vooralsnog een doelpunt voor komen. Het is vooral v. Heel, die op voor treffelijke wijze z'n voorhoede voedt, maar hoe goed de schoten van Barendrecht ook ook wat actiever wordt, doch ook bij haar is het schot zoek, zoodat doclmr.n Dekker geen moeilijk werk krijgt. Pijl schept voor Barendrecht eenmaal een groote kans, hij heeft een open veld voor zich, maar hij iss weinig doortastend, zoodat een voet van een der Groningers redding brengt. De achter hoede van Velocitas krijgt nu gelegenheid om wat op adem te komen, doordat thans het woord is aan de groen-witten, die zich intusschen ook niet heel productief toont, wat maar gelukkig is ook voor Feijenoord, waar Dekker in haar doel een niet al te betrouwbaren indruk maakt. Tegen het einde gaat de strijd weer gelijk op, ja, we zouden zelfs willen zeggen, dat Velocitas thans eenigszins in de meerder heid is en het scheelde heusch niet zooveel, of de Groningers waren nog met de eer gaan strijken. De stand bleef intusschen blank. N. A. C.—AJAX. Ajax heeft de terreinkeuze en Iaat N.A.C. aftrappen. De thuisclub is ondanks den ster ken tegenwind het eerste half uur in de meerderheid. En zoo veelvuldig en fanatiek zijn de aanvallen der Bredanaars, dat de achterhoede tot wanhoop wordt gebracht. Zelfs Van Kol weet er nu en dan geen weg mee. De enkele Amsterdamsche uitval len vermogen niet verademing te brengen in de a;hterhoede. Toch duurt het ruim een toe, Wel wordt in het veld aardig gespeeld, doch voor het doel blijven Koster en zijn mannen de baas, zoodat de Waard het niet al te druk krijgt, Het weinige verricht hij echter naar behooren. Dan is Stormvogels weer aan het woord. Een voorzet d^r.n Blin'khoff schiet v, d. Velde langs v. d. Bergen. 30. Nog me nigmaal verkeert het Èxc.-doel in gevaar, maar nog slechts éénmaal wordt de Roit. keeper gepasseerd, wederom door v. d. Velde. 40. Rust 49. Na de thee treedt Exc. direct zóó over donderend op, dat wij denken, dat Bak c.s, gaan ophalen, 't Duurt echter slechts kort, want als v. d. Velde Jr. in den rug be werkt wordt, benut hij de toegekende pe nalty. 50. Gelukkig denkt Excelsior nog aan geen opgeven zoodat de wedstrijd niet eenzijdig wordt. De Waard krijgt eenige moeilijke schoen te stoppen, maar hij doet dit zeker, v. d. Bergen is niet zoo vast en als Blink- hoff, die met Oldenburg van plaats is ver wisseld, voorzet, is het weer v. d. Velde, die scoort, 60. Diretc hierna maakt Hout kamp er 70 van. Excelsior wil de eer redden, vooral Mansen en Vink werken hard. Het valt echter op, hoe de Stormvogels-verdediging stand houdt. En telkens weer doet de Stormv.-voorhoede dan gevaarlijke uitval len. Kort voor het einde breekt de Exc.- rechterwing nogmaals door en dan is het Vink, die de eer redt, 71. Dan is spoe dig het einde daar. R.C.H. besluit het seizoen met een over winning op Sparta en eindigt daardoor vrij- zeker op de vierde plaats. Met dezelfde cijfers waarmede R.C.H. op 30 Jan. j.l. Sparta aan den middenweg over won, is gisteren de Racing ook op Spangen in de meerderheid gebleven. Zij het dan ook dat een gelijk spel de verhouding wel licht beter had weergegeven. Echter is ook nu weer gebleken van welk een geduchte sterkte de R.C.H. achterhoede is momenteel. Want hoèwel de Sparta aanvallen menig- vuldiger waren dan die van R.C.H. De Haar- lemsche defensie, met Krom en Radsma een het hoofd sloeg elke poging tot scoren reso luut af. Radsma in het doel heeft werkelijk subliem gespeld en ook Krom en Kuyt speelden uitstekend. In de middenlinie remplaceerde Steenken Geutskens op lof waardige wijze en kunnen Nachtegeller en Nieuwenhuis eveneens op een goeden wed strijd terugzien, De voorhoede was ook nu j doelpunt wat v. Dam maakte, reeds vijf minuten na het begin uit een voorzet van Brugman was werkelijk een juweel. Overi gens was het schieten in het algemeen niet sterk. Trouwens dc Sparta voorhoede labo reerde ook aan te weinig schotvaardigheid, behoudens Formanoy, die inderdaad een aantal flinke schoten op Radsma heeft af gezonden, echter zonder het voor Sparta ge- wenschte resultaat. De Sparta middenlinie speelde eveneens goed met de beide wing- halvers als de besten, Zwieteren en de Geest, speelde royal forsch, doch wisten ook telkens goed in te grijpen. Roem kon het doelpunt niet voorkomen, speelde ver der zooals het verwacht kon worden. Scheidsrechter Breethof kenden we tot dusver slechts van naam, zijn eerste optre den in een wedstrijd waarbij R.C.H. be trokken was, vonden we niet bepaald goed. Hij strafte enkele zeer onnoozele gevallen terwijl een paar ernstige gévallen van ge vaarlijk spel ongestraft liet. De elftallen waren als volgt samengesteld: gericht zijn en hoe keurig Koonings eens ook kopt, de Jonge in zijn groen-witte doel- mend is onvermurwbaar. De linkcrvleugl van de gasten brengt af en toe wat opluch ting, ir.a.ar zij kan het toch niet tot bepaald gevaarlijke attaques brengen. Het Rotter- damsche doel ontkomt, als een schot van Witlox Sr. in Dekker's handen verzeild is geraakt en Meuleman vlak daarop wederom inschiet, ternauwernood aan het gevaar. Maar wij zouden Feijenoord tekort doen, ,n,Is wij hierop niet direct laten volgen, dat het Groningsche doel een seconde later een ware vuurproef onderging en de veste der gasten op wonderbaarlijke wijze aan door boring ontkwam, hetgeen voor een zeer grcot deel aan hel uitstekende verdedigen van de Jonge te danken was. Een vrije schop, dien Feijenoord even buiten het strafschopgebied ten deel valt, plaatst Dijke weliswaar in de richting van het doel, maar SPARTA. Roem, v. Zwieteren, de Geest, De Ridder, Prins Steeman, Viergeve, v. d. Mark, Kramer, Formanoy, Weber. R.C.H. Brugman, Ruysch, Hanse, v. Dam, N.N. Nachtegelle, Nieuwenhuis, Steenken, Krom. Kuyt, Radsma. R.C.H. trapt tegen wind in af en direct krijgt Radsma een schat van Formanooy te verwerken. Nadat eerst eenige R.C.H. aan vallen zijn doodgeloopen, passeert Ruysch den bal mooi naar Brugman, die op zijn beurt goed voorzet, waaruit v. Dam op fraaie wijze den bal langs Roem kopt. Dan volgt een sterk offensief spel van Sparta, doch de R.C.H. defensie geeft zoo goed als geen gelegenheid tot schieten. Komt het inmiddels tot een schot, dan is het Radsma die alle pogingen resoluut afwijst. Een paar corners op het R.C.H. doel leve ren niets op, terwijl daarna Krom den bal wegschopt uit een op het R.C.H. doel ge nomen vrije trap v. Zwieteren maakt dan een keer duidelijk hands in het strafschop gebied, doch de scheidsrechter laat door spelen, waarna Roem een zeker schijnend doelpunt voorkomt, door tijdig uitloopen. Na dat een corner op het Sparta doel is genomen is het rusten. De tweede helft is een copie van van de eerste, met dit verschil dat nu R.C.H. niet doelpunt. Wel echter is Sparta ook nu weer meer in den aanval, doch Krom c.s. spelen zoo subliem dat er geen doorkomen aan is. Sparta tracht het spel wat te forceeren. waardoor even gestopt moet worden voor Kuyt, die in botsing is geweest met Forn anooy. Een doorbraak van Koning besluit hij met een schot dat juist naast gaat terwijl daarna Radsma nog al wat te doen krijgt. Hij weert zich echter schitterend en laat zich niet pas seeren. Hoe Sparta ook werkt het lukt niet en ook de enkele R.C.H. aanvallen, hoewel niet van gevaar ontbloot, leveren toch geen doelpunt meer op. Ten slotte fluit Breethof I voor het laatst en heeft R.C.H. met 10 gewonnen,wat een gelijk spel beter geweest was. Met dat al kunnen de RX.H.ers nog op een goed seizoen terugzien en hebben in de laatste 8 wedstrijden niet meer verloren. De doelcijfers in die wedstrijden zijn 188. Inderdaad een kranige prestatie. wordt op hét juiste moment door de Gro ningsche achterhoede gestuit. In de Groningsche voorhoede is het Meu leman, die de aanvallen leidt, doch v. Dijke en Bul Jr. zijn op hun pest en bezweren het gevaar. Met Feijenoord in den aanval treedt de rust in en wordt dus met blanken stand gekeerd. De tweede helft wordt geopend met een hoekschop op het Groningsche doel, die een der achterspelers mooi weg kopt. liet leder zweeft weer onophoudelijk voor het doel van Velocitas. Eerst probeert van Heel het bet gelukt niet dan plaatst Petterson voor he doel en Koonings geeft een zacht rollertjc, dat de Jonge vallende wegwerkt en daarna komt Barendrecht gevaarlijk op zetten, ge^t vlak voor doel aan Koonings over, die echter onbewogen blijft staan en de kans van den dag voorbij laat gaan. Feijenoord's overwicht wordt iets minder groot, zoodat de Groningsche voorhoede nu kwartier eer Ter Beek na 'n onvoldoend verwerkt schot van Bessem doelpunt. Lang pleizier hebben de Bredanaars er niet van, want als kort daarop Ajax een tegenbezoek brengt, talmt de Bredasche achterhoede en te hoog koppen geeft Hordijk ook gelegen heid ook zijn hoofd te gebruiken, zoodat zonder moeite wordt gelijk gemaakt. Ajax komt dan meer in den aanval en het N.A.C.- c'.oel méér in gevaar, maar met 11 wordt toch gedraaid. Na rust verwacht men een flinke neder laag der Ajaxiden, nu N.A.C. wind mee heelt, 't Loopt echter anders, want hoewel Bredanaars den eersten tijd voortdurend op de Amsterdamsche helft zitten, wordt het net niet gevonden. Plotseling komt zelfs Ajax fel opzetten en Vijgeboom moest zich geheel geven. Na een overwicht van Ajax komt dan een meer verdeeld spel, tot N.A.C. er weer een schepje op doet en Van Kol volop werk geeft. Als Verlegh na goed op brengen doorgeeft aan Ter Beek. aarzelt deze geen oogen'olik, maar geeft met een venijnigen „duw" teg enden bal De Bóer het nakijken. 21. Het is dan weer de beurt der Amsterdam mers, die een dot van een kans verschieten, terwijl eens op 't nippertje door Van der Pol een kans wordt ontnomen aan 't Wel ker, als de Bruin heeft gemist. Het gaat daarna snel op en neer. Als tegen einde Couton bij een aanval van Van den Broek met den bal voor zich terug drijft Couten en de Boer hem te vlug af, en voor Cauten en de Boer het beseffen, heeft „Jan" tusschen de palen gewerkt. 31. Dat is de beslissing, want hoe vurig nog even wordt gevochten, verandering komt er niet meer. Onder geweldig enthousiasme van het ruim 5009 koppig publiek, verdwij nen de spelers in de kleedkamers. DE KAMPIOENSCOMPETITIE, De stand luidt: N.A.C. 2 2 0 0 4 4—1 2.00 Feijenoord 2 1 1 0 3 2—0 1.50 Ajnx 3 1 0 2 2 3—6 0.62 Velocitas 3 0 1 2 1 1—3 0.33 Heracles 0 0 0 0 0 O-O 0.00 Promotie 2e klasse. AFD. I. H.V.V 2 2 0 0 4 3—0 2.00 Haarlem 2 1 0 1 2 4—4 i.00 D.E.C. 2 0 0 2 0 4—7 0.00 A.G.O.V.V. Riglcrsbleek Hengelo Alcides H. S. C. W. V. V AFD. III. 2 2 0 1 0 0 1 0 0 AFD. V. 1 1 0 1 0 0 0 0 0 7—2 1—2 1—5 4—1 1—4 0—0 2— 0— 0.— 2.- 0.- 0.- D. E. C.—HAARLEM 2-4. Na het betrekkelijke lalen in den eerstan promotie-wedstrijd tegen H. V. V. hebben de roodbrocken zich hersteld door in den eersten uitwedstrijd het sterke D. E. C. dat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5