E.D.O.Bïoemendaal 101. Spartaan IIR.C.H. II 20. R. K. F. HOCKEY. Versfoppïng SV3 Ij n har dt's Laxeertabletten RADIONIEUWS. Bespreking van het radio- distributievraagstuk. PLAATSELIJK NIEUWS. Doodelijk ongeval bij Beverwijk Het mes. DE FUSIE DER GEMEENTEN WIJK AAN ZEE EN DUIN EN BEVERWIJK. Een adres aan de gemeenteraden VERKIEZING VOOR DE PROV. STATEN. Wie is kiezer? V erdronken. HILLEGOM. AALSMEER. HAARLEMMERMEER. VELSEN. IJMUIDEN. ZANDVOORT. VELZEN-NOORD. rich op zoo'n overtuigende' wijze van fief kampioenschap der tweede klasse B. had verzekerd een nederlaag toe te brengen. Door deze overwinning zijn de kansen voor Haarlem om te promoveeren belangrijk ge stegen, terwijl D. E. C. slechts theoretisch nog gelijk kan komen met Haarlem en HL V. V. dus m. a. w. uitgeschakeld is. De Amsterdammers hebben een pittig elftal met spil, middenvoor en linksbuiten als uit blinkers, maar beschikken nog niet over voldoende routine om goed veldwerk pro ductief te maken. Juist hierom lijkt het ons van D.E.C. een waagstuk om in deze belangrijke wedstrijden het voordeel van eigen terrein prijs te geven en Haarlem en H.V.V. op het Ajax terrein te ontvangen een besluit dat deze vereenigingen slechts welkom kan zijn en zeker niet noodig was voor de belangstelling van de zijde van het Amsterdamsche publiek dat alleen in groote getale opkomt wanneer Ajax speelt. Het was gisteren dan ook lang niet vol in de Meer al was natuurlijk het weer hierop wel van invloed. Voor de talrijke Haar lemsupporters was het een goeden middag daar zij thans een zich geheci gevend elf tal in het veld zagen dat het er op gezet scheen te hebben te laten zien dat het spel tegen H. V. V. niet als maatstaf voor beoordeeling moet worden genomen. Van het achtertrio was ditmaal Molenaars de beste. D. Houtkooper was eerst na de rust op volle kracht terwijl Stern, die niet ge heel fit was, goede met minder goede oogenblikken afwisselde. De middenlinie was ook nu weer de kracht van het elftal, de voorhoede zag haar harde werken met vier doelpunten beloond, waarin M. Hout kooper vooral een groot aandeel had. De leiding was in handen van scheids rechter Israels die zich naar behooren van zijn niet lastige taak kweet en zich twee neutrale grensrechters kon kiezen uit een drietal door den actieven N.V.B. opgeroe pen functionarissen. Nadat Bieshaar den toss heeft gewonnen, stellen de volgende elftallen zich op. Haarlem: Stem, D. Houtkooper, Moolenaars, Dik, Van Daalen, Torringa, M. Houtkooper, Bieshaar, Huisman, Brakel, Smits. D. E. C.: Van Melick, v, d. Puttelaar, Vogel, Geurtsen, Barbar, de Groot, de Dood, de Jonge, Schillemans, Siebeles Komkommer. De eerste aanval van D. E. C. stuit reeds op de middenlinie van Haarlem, waarna de Haarlem-voorhoede eenige aanvallen opzet en daarbij direct door goed combinatiespel verrast. De D. E. C.-verdeaiging stelt zich daarbij niet tactisch op en vooral Haarlem's rechtervleugel weet hiervan te profiteeren en tot het D. E. C.-doel door te dringen. Na 7 minuten spelen opent M, Houtkooper de score, wanneer hij handig naar binnen loopt en voor korten afstand Komkommer pas seert 01. Dit is voor D. E. C. het sein om zeer energiek aan te vallen en de Haarlem- verdediging krijgt het eenigen tijd zwaar te verduren. Eenige hoekschoppen veroorzaken gevaarlijke momenten voor het Haarlem- doel, waar een fraaie kopbal van Vogel juist over gaat De snelle linksbuiten van D. E. C. vraagt doorloopend de aandacht van de Haarlem-achterhoede, De Haarlem- voorhoede benut intusschen iedere kans om er goed combineerend van door te gaan en wanneer een zeer hard schot van den uit stekend spelenden Houtkooper niet wegge werkt kan worden, schiet .Huisman den bal eerst hard tegen den paal en dan in het net. 02. Vijf minuten later is het 03, wanneer na een goeden aanval van de geheele Haar lem-voorhoede M. Houtkooper hard in schiet D. E. C. geeft den strijd niet op en weet tot de rust in de meerderheid te blij ven en door Ge-irtse den achterstand terug te brengen tot 13. Rust 13. Met een nuttige voorsprong begint Haar lem aan de tweede helft. De vleugel Bies haarHoutkooper doet goed werk en de hard werkende Huisman zorgt er voor dat ook de linkervleugel aan het werk komt, waar het echter minder wil vlotten. D. E. C. is meestal in het veld sterker, maar de aan vallen stranden steeds op de Haarlem-ach terhoede, terwijl de minder talrijke aanval len der Haarlem-voorhoede het D. E, C.- doel dikwijls in gevaar brengen. Bieshaar die met Houtkooper heeft gewisseld, scoort 20 minuten na de hervatting Haarlem's vierde doelpunt, waarmede de beslissing feitelijk is gevallen. 14. D. E. C. werkt onvermoeid door en zit haar streven be loond door een tweede doelpunt van Van de Puttelaar. 24. Houtkooper en Huisman en af en toe Brakel versterken dan met succes de verdediging, terwijl de gebroken voorhoede, bijna met succes, eenige malen tot vlik voor het D. E. C,-doel doordringt. Een hard schot van Torringa kan nog juist over de lat worden gewerkt. Het laatste ge deelte is nog zeer spannend, maar de stand ondergaat geen wijziging meer en met 4—2 voor Haarlem komt het einde. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM, Door het geode spel van Bïoemendaal tegen Haarlem en het slechte resultaat van E. D. O. tegen Hortus, waren de rood-zwar- ten overtuigd, dat zij den wedstrijd met volle energie moesten aanpakken, en dat hebben zij ook gedaan, met het gevolg dat Bïoemen daal een groote nederlaag leed. Bij Bïoe mendaal zat onmiddellijk de fout dat de raiddenlinie totaal geen verband had met de voerhoede en vrijwel geen kans kreeg om er in te komen, alleen in de tweede helft kwam kwam H. Beyk er een weinig in, echter niet voldoende om 'resultaat te behalen. Ook de backs bleken allesbehalve safe te zijn, zoo dat J. Beyk voor een hopelooze taak stond. De voorhoede probeerde er van te maken, wat zij konden, maaT daar de noodige steun ontbrak, kan zij tegen de hechte verdediging weinig uitvoeren. Bïoemendaal had een en E. D. O. twee invallers. De leiding was in handen van den heer Westerbeek. De vol gende elftallen stellen zich op: BLOEMENDAAL-. J. Beyk, Yfs, Bakker, Spoor, H. Beyk, De Jong, Kopjer Nieman, Parson, Sunter, Warlée, H. Strik. o E. D. O.: C. v. d. Hurk, L Perukel, Steffens, Tanis, J. Perukel. C. v, d. Laan, J. v. d. Laan, A .Swart, S. v. d Laan, Kuil, Meenhorst, Daar E. D. O. den toss gewonnen heeft, brengl Sunter voor Bïoemendaal den bal aan het rollen. E. D. O. neemt den aanval over en direct krijgt Steffens een dot van 'n kans als v. d. Hurk hem den bal toespeelt en hij alleen voor Beyk komt, het schot gaat echter naast. De eerste corner krijgt E. D. O. te nemen, welke Beyk wegstompt. Een mooi staaltje voetbal tusschen Parson en Kopjes Nieman eindigt doordat de bal tegen S. v. d. Laan wordt aangeschoten. Thans opent Tanis de doelpunten regen, als hij een voor zet van v. d. Hurk via Steffens benut en Beyk voor de eersten keer moet visschen, even daarna benut Perukel een hem door Steffens geboden kans en bel is 20. Hoe- wel de Bloemecndael voorhoede soms goed combineerd kan zij niet door de E. D. O. verdediging heerr 'komen, toch lost H, Beyk een onverwachts hard schot, dat Meenhorst nog maar net kan keeren. Een prachtkans gaat voor Bïoemendaal verloren door bui tenspel siaan van Parson. Dan lost C. v. d. Laan een schot dat den hoek van paal en lat treft en achter gaat. Dan krijgt Kopjes Nie man een bijna zekere kans, maar door te lang wachten kan Kuil ingrijpen. L. Perukel maakt er 30 van en Steffens benut een voorzet van v. d. Hurk en het is 4—4). Kort hierop maakt Steffens er op han dige wijze 50 van. Het is nu een strijd tus schen den Edo-aanval en de Bloemendaal- verdediging en weer moet Beyk visschen als Steffens tusschen zijn beenen doorschiet. Met 60 gaat de rust in het het ziet er donker voor Bïoemendaal uit. Na de her vatting blijkt, dat Bïoemendaal zijn opstel ling gewijzigd heeft, Sunter en Parson zijn gana backen en Yfs en Bakker zijn in de voorhoede gegaan. Het schijnt iets beter te 'aan, temeer daar Edo er niet direct in is. Eenige vergeefsche pogingen van Bïoemen daal om te scoren en dan brengt Perukel met een kopbal den stand op 7*0. Even daarna schiet Perukel een voorzet van v. d. Hurk er ineens in en het is 80. Weer is het Perukel, welke over Beyk's handen heen er 90 van maakt. Inmiddels is J. v. d. Laan vervangen door J. Corsten, welke rechtsbuiten gaat spelen, Swart midhalf en J. Perukel rechtshalf. Kuil veroorzaakt een penalty, welke Yfs in Meenhorst handen schiet. Toch weet Bïoe mendaal de eer te redden door Warlée. Beyk houdt schitterend een hard schot van Tanis. Een mooie kopbal van Kopjes Nie man verdient nog vermelding en dan brengt Perukel den stand op 101, waarmee het einde komt en Edo voor de volgende ronde tegen Stormvogels uitkomt. SPARTAAN H KAMPIOEN VAN DE RESERVE EERSTE KLASSE. Het is R.C.H. 2 niet gelukt den kampi oenstitel te behalen. Met een 2—0 neder laag tegen Spartaan 2 moeten zij den eere- titel aan de Amsterdammers laten. R.C.H. 2 kwam uit met een invaller voor Ruysch in de volgende opstelling: Gras, H. Kuyt, Hazevoet, Neman, Prevost, Mülle, v. Es, de Geus, L. Kuyt, Kedde, Spoor. De eerste helft speelt R.C.H. 2 nogal laksch en waar ook dc Amsterdammers niet bepaald „aanpakken", krijgt met niet den in druk dat het zoo'n belangrijken wedstrijd is. Beurtelings moeten de beide keepers handelend optreden, doch geen der beide partijen slaagde er in te doelpunten. Ook de tweede helft begint R. C. H, te weinig actief, waarvan Spartaan profiteert door tweemaal te doelpunten. Het eerste uit een vrije schop, wegens een overtreding van Gras. Dan eerst wordt de juiste geest vaardig over de R. C, H.'ers en wordt eens gewerkt, zooals dat noodig was. Te laat echter. De Amsterdamers verdedigen met man en macht en waar ook de scheids rechter zich een paar maar in R. C. H.'s nadeel vergist als een doelpunt zoo goed als zeker was, zakt de animo weer min of meer en zoo wint ten slotte Spartaan 2 niet onfortuinlijk dezen wedstrijd, R. C. H. 2 blijft dus op de tweede plaats. B, F. C—SCHOTEN 1—3, In het keurig ingerichte sportpark te Bus- sum had bovengenoemde vriendschappelijke wedstrijd plaats, die geëindigd isin een ver diende overwinning voor Schoten. B. F, C. die al met succes hare promotie wedstrijden speelt, beschikt over een goede ploeg, met beide backs als de beste. Wij gelooven dan ook zeker dat zij het vclgend seizoen wel in de 2e klasse N.V.B. zal uitkomen. Het was een uiterst vlugge wedstrijd, het aanschou wen ten volle waard. B. F, C. heeft een invaller; Schoten verschijnt als volgt: de Wit. Fabel, Dona, Cijon, de Bruin, Steenbergen, Blokker, Koeleman, Verkerk, Lohmann Voskuijl. Bij den aftrap neemt de Schotenvoorhoede den bal mee en zit al direct gevaarlijk voor het B. F. C.-doel, maar de beide backs be zweren voorloopig het gevaar. Bij de B. F. C. vlot het samenspel teel goed, maar zij voeren het te ver door om succes te heb ben. Steeds is Schoten aanvallend, maar di verse schoten gaan over of naast; in het laatste geval redt de keeper van B. F. C. Schoten is sterker, en eindelijk gelukt het Voskuil, om uit een voorzet van rechts te doelpunten, 01. Even hierna is het rusten. Na de thee pakt Schoten weer flink aan, maar hebben geen geluk. Ook de B. F. C.- voorhoede zit niet stil, en zoo houdt dc Wit eenige keurige schoten uit zijn doel. Dan krijgt Lohmann een keurig aangegeven bal en schiet tegen de bovenlat, de terugsprin gende bal kopt dezelfde speler keurig in, 02. Dan komt B. F. C. los en spelen vlug en pittig, maar de achterhoede van Schoten is op haar post. Vooral Fabel speelt een keurige partij back en strand menigen aan val. Dan heeft Verkerk succes, hij verschalkt de B, F. C.-back en schiet in de uiterste hoek, 03. Dit is B. F. C. wat bar en ein delijk doelpunt de midvocr met een onver wacht schot. 13. Als Schoten nog eenige kansen heeft ge mist. blaast de scheidsrechter het einde en heeft Schoten dezen voor beide partijen nut tigen wedstrijd verdiend geworden. Nu ook flink aanpakken in de degradatie-wedstrij den, Schotenaren. Speel zooals nu, en met wat meer enthousiasme en gij blijft voor de 2e klas behouden. Good luck. OEFENWEDSTRIJD VAN HET NEDER- LANDSCHE ELFTAL, Op a.s. Woensdag tegen een Noord- Hollandsche combinatie. Naar wii vernemen zal het Nederlandsche elftal Woensdag 6 April a.s. een oefenwed strijd spelen tegen een Noord-IIollandsche combinatie, welke als volgt is samengesteld: Doel: De Boer, Ajax; achter: v. d. Zalm, V.U.C, en Krom R. C H.; midden: Geutkes, Edo; Hui.ringa, Hilversum; en Schetters, Ajax; VÓÖ-: Gerritsen, Blauw-Wit; Hoog moed, Z. F. C.; Steffens, Edo; Houtkamp Stormvogels en v. d. Berg H. F. C. De wedstrijd wordt gespeeld op het H. F. C.-terrein te Haarlem en vangt om 3 uur n.m. aan. UITSLAGEN. Eerste klas Limburg, Valkenburg—WH 2—1 ConcordiaArmada 30 OlympiaRKONS 21 Eerste klas Brabant. ConstantiaNoviomagum 22 OSSKeizer Karei 27 Overgang B. Wilskracht—HBC 5-0 De Meer—RKAV 5-1 VVZForward 30 Overgang C. DHL—Graaf Willem 2—6 Tweede klas. G. VolendamDO'SS 11 VVZ—ALW. FORW. 3—0, De Zaandamsche kampioanscandidaten hebben zich in dezen wedstrijd niet van bun beste zijde laten zien, hoewel de overwin ning verdiend was. AD verzachtende omstandigheid dient te worden aangemerkt, dat het veld in zeer slechten toestand was en 'bijna onbespeel baar. De vlugge VVZ-voorhosde wist voor de rust tot 3 maal toe de Forward-keeper te verschalken en hoewel het krachtsverschil vrij groot was, bleef het 30. Na dc thee is het spelpeil aanmerkelijk lager. Een goed schot van de V. midden voor, wat buiten bereik van Kaag, van de lat terugketste, had beter lot verdiend. Zonder dat beide partijen doelpunten, komt het einde met een 30-ovcrwin;ng voor WZ. DUITSCHLAND—NEDERLAND 3—1. De tc Dusseldorf gespeelde ontmoeting DuifcschlamdNederland eindigde in een 31 overwinning voor de gastheeren. Naar de Crt, meldt, moest de wedstrijd door den regen 10 minuten worden onder broken, Er waren pl.m, 1500 toeschouwers. Aanvankelijk waren de Duitschers in de meerderheid; vooral Weiss, op den linker vleugel, bracht den bal telkens schitterend op, doch de hechte Nederlandsche verdedi ging en de spil Duson droegen ertoe bij, dat succes voor Duitscbland voorloopig uitbleef. Geleidelijk werd het spel meer verdeeld. De enthousiast spelende Hollanders maak ten het den Duitschen doelverdediger her haaldelijk lastig. Toch slaagde Duitschland er in na 25 minuten de leiding te nemen door Strantzen, die den bal uit een voorzet van Haverbeck, in het doel schoot. Nog voor de rust echter zagen de Neder landers kans, uit een corner gelijk te maken, en met 11 werd gedraaid. In de tweede helft waren de Duitschers in prachtvorm; zij waren voortdurend in de meerderheid, doch de Hollandsche verdedi ging weerde zich geducht. Vijf minuten na de hervating was het weer Strantzen, die den stand op 21 bracht en dezelfde speler scoorde twintig minuten later uit 'n corner ook het derde doelpunt (31). De Nederlanders moesten zich tot en kele uitvallen bepalen, die alle door de verdediging der Duitschers werden onder broken. Niettemin bleef de strijd tot het einde toe intressant en spannend. De beste spelers van de Duitsche ploeg waren Strantzen, Haag en Weiss. Bij de Hollanders viel de centerhalf Du son op, voorts de verdediging en Katte in het doel. DE HOLLANDSCHE DAMES BEHALEN MEER DAN ZE VERDIENEN. Prima achterhoeden eis schotlooze voorhoeden. Toen Zondagmiddag op Waalsdorp in den Haag onze dames tegen België in het strijd perk traden, stond een koude wind dwars op het veld. Overal hoorden men de jam merkreten der Belgische dames „il fait froid", „il fait froid". Om ruim. 2 uur kwamen onze dames ge kleed in oranje-shirt, met de Nederlandsche leeuw, en met witte mouwen en kraagje in zwarte rok. De Belgische dames verschenen kort daarna. Zij waren gekleed in rood shirt en zwarte rok. Nadat persfotografen en de filmoperateur hun werk verricht hadden, stelden, de volgende teams zich, onder lei ding van de heeren Schirf (Holland) en Lié- geois (België), op: Holland; Molhuysen, de Jong, Rolling Conquerque v. Olst, T. Canters, Dcnninghof Stelling Polano, v. Breemen, Banduin, M. Canters, Kley. België: Daijckman, v, d. Willigen, Levy, Vereken, Desperlot, Wagemans, Caessens, Pierre, Kulman, Cordemans, Adams. Direct na de bully gaan de Belgen tot den aanval over. Dayckman, eet keurig voor, doch het binnentrio weet van de geboden kans niet te profiteeren. Nieuwe aanvallen van de „diables rouges" volgen, doch speciaal mej. Rollin Coquef- que verdedigt keurig. Langzamerhand raakt Holland wat meer ingespeeld. Mej. Bauduin verdeelt het spel goed, doch bij België blijkt mej. Kulman een uitstekende back en de keepster heeft het dan ook zeer rustig, want tot een goed schot komt het niet. Bel gië zit ook met stil. De vleugels zijn razend snel, veel sneller dan onze dames. Een straf- corner op ons doel blijft zonder resultaat. Een Hollandsche aanval wordt door mej. Kulman keurig onderbroken. De Belgische aanval blijkt over beter schutters-capacitei- ten te beschikken, dan de Hollandsche. Mej. Desprlot zet fraai voor, mej. de Jong mist, doch het harde schot van mej. Levy wordt meesterlijk gestopt. De Belgen zijn nu een tijd beslist sterker. De^ enkele aanval der Hollandsche dames blijft door off-side zonder resultaat. Het loopt België niet mee, als midvoor en links binnen elkaar voor de goal in den weg loe pen. Een nieuw schot wordt goed gestopt, maar slecht weggewerkt. De snel inloopen- de mej. Dayckman komt echter te vallen. Een snelle Holland-aanval levert een straf- corner op, die door mej, Polano goed wordt aangegeven, maar zonder resultaat blijft. Kort daarop komt de rust. Rust 00. Gedurende halftime worden de dames versterkt met reepjes sinaasappel, waarvan een groote schaal dc rondgang doet. Als om 2.55 weer begonnen wordt, onder nemen de Belgische dames weer de eerste aanval, doch de voorzet van mej, Desperlot wordt weggewerkt. Bij een nieuwe Belgische aanval komt mej. Rollin Conqucque weer eens te vallen, mej. Desperlot struikelt even eens (Gelach!). België blijft beslist sterker. Steeds weer zweeft de bal voor ons doel. De voorhoede der oranje-shirten is niet in staat de gewenschte opluchting te brengen. Het is speciaal aan het goede keepen van mej. Molhuysen, die uitstekend bijgestaan wordt door beide backs te danken, dat in deze période geen goals ontslaan. Na sticks van de back ontstaat een straf- corner voor ons doel, doch mej. Levy schiet naast. Een nieuwe corner wordt hard naast geschoten. Er wordt nu buitengewoon enthousiast gewerkt, maar er worden veel fouten ge maakt, waarvan de Belgische scheidsrechter steeds een aanschouwelijke voorstelling geeft. Holland komt nauwelijks over de helft. Het oordeelkundige opstellen van de Belgische middenlinie valt op en steekt gunstig af, bij dat van onze dames. Eindelijk v/eer eens een paar nationale aan vallen, doch voor de goal is het telkens mis. Mej. Desperlot onderneemt een keurige rush, komt binnen de cirkel en zendt een venijnig schot in, dat echter fraai gestopt wordt. Aan de andere zijde blijven de Holland sche aanvallen door snel retireeren van de backs der tegenpartij _zouder resultaat. Mej. Molhuysen krijgt druk werk, waarvan ze zich echter keurig kwijt. In de laatste 5 minuten raken de Belgi sche dames klaarblijkelijk vermoeid. Het is tenminste met hun overmacht geheel gedaan. Holland 13 nu even stedk, speciaal mej. Kley werkt buitengewoon hard. Doch de geheele voorhoede blijkt absoluut schotloos te zijn. Aan de andere zijde onderneemt mej. Dayckman nog een rush, die maar net door mej, de Jong onderbroken wordt. De allerlaatste minuut ontstaat een uiterst gevaarlijke scrimmage voor ons nationale doel. Een strafcorncr wordt weggewerkt en dan klinkt het fluitje van den heer Schiff. Einde 00. Hoe er gespeeld is. Laten we direct zeggen, dat België de overwinning verdiende. De bal en stoktech- niek waren beier. Ook het opstellenen reti- of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt mcnvlng zonder kramp of pijn met Bij Apoth. en Drogisten. Doos 60 cent. reeren van backs en halfbacks was beter. De voorhoede speelde af en toe aardig samen en beschikte over beter schot dan Holland. Uitblinkers waren mej. Kulman en mej. Caessens en mej. Desperlot. Ons natio naal team heeft buitengewoon haar best gedaan en aan enthousiasme danken zij het behaalde resultaat. Al stond dc wedstrijd niet op hoog peil, het was toch duidelijk te zien dat onze dames groote vorderingen maken in het Engelsche hockey. De keep ster, mej. Molhuysen, heeft haar doel keu rig verdedigd, al moet gezegd, dat ze veel veine had. Van de backs was mej. Rollin Conqucque beter dan mej. de Jong, Laatst genoemde onderbrak wel vele aanvallen, doch het wegwerken was minder goed. Mej. Rollin Conquerque drong echter nog al eens gevaarlijk op en viel bijzonder vaak. De halflinie was beslist minder dan die der Belgen. In de voorhoede ontbrak het verband nogal eens. Mej. Polano deed aardige din gen, was echter niet bijster snel. Mej. v. Bremen was wel de zwakste van het team. Ze dwaalde veel te veel van haar plaats af. Mej. Bauduin was niet slecht, beschikte echter niet over een schot. Mej. Canters was ook niet intematiolaalfahig. Mej. Kley deed soms heele goede dingen. Haar voor zetten leken echter soms meer op „achter zetten". Alles bij elkaar was het echter een leuke strijd, waaruit weer eens gebleken is, hoe veel invloed het enthousiasme heeft. A. v. d. H, Geen onoverkomelijke moeilijkheden. Aan de thans beëindigde driedaagsche besprekingen, over het vraagstuk der radio- distributie onder leiding van den directeur- generaal der Posterijen en Telegrafie, namen behalve de betrokken hoofdambtenaren van het hoofdbestuur der P. en T. en van het Departement van Justitie nog deel vertegen woordigers van fabrikanten van radiostellen, bestuursleden van vijf hier te lade bestaande zendvereenigingen, de directeuren van de gemeentelijke telefoonnetten te Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage exploitanten van Z.g. radiocentrales, enkele particuliere en gemeentelijke aanvragers tot exploitatie van dergelijke centrales, en ten slotte een bestuurslid van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Over het eigendomsrecht van uitzendingen werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Voor het grootste deel ligt deze kwestie op het gebied van het departement van Justitie. Echter is de indruk verkregen, dat afge scheiden van de vraag hoe de regeling prin cipieel ten slotte moet wezen, een practische oplossing aan dit deel van het radiodistribu tie-probleem ten genoege van het meeren- deel der belanghebbenden zeer wel te geven Zal zijn. Voorts werd besproken op welke wijze zou kunnen worden tegemoetgekomen aan den wensch om den aangeslotene onafhanke lijk van den distributeur in staat te stel len, datgene te ontvangen wat hem krachtens zijn politieke of godsdienstige overtuiging het meest interesseert. Ook in dit opzicht schijnt een bevredigende oplossing mogelijk. De eindindruk der besprekingen was dat geen onoverkomelijke moeilijkheden aan een doelmatige regeling dezer materie in den weg staan. De directeur-generaal deed de toezegging, dat verdere behandeling der aangelegen heden zijnerzijds zooveel mogelijk zou wor den bespoedigd. Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur, heeft op den Alkmaarschen straatweg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin een vree- selijk ongeluk plaats gehad. Mej. C., wonende aar. den Rijksstraatweg tc Velsen-Noord, reed met haar rijwiel op het fietspad ter linkerzijde van den weg in de richting Heemskerk, toen aan den tegenovergesteklen kant een motorrijwiel naderde, bestuurd door E. uit Noorddcrp. Mej. C. verliet plotseling het rijwielpad om naar rechts uit te wijken, doch de motor rijder, in de meening dat de juffrouw het fietspad zou houden, week reeds denzelf den kant uit met het gevolg, dat er een hevige botsing plaats had, waarvan mej. C. het slachtoffer werd. Zij werd van, haar rij wiel geslingerd en nog eenige meters mee gesleurd, Zwaar gewond werd zij opgeno men en bij den heer G. binnengebracht, al waar Dr; v. d. Bergh, uit Heemskerk, die onmiddellijk gewaarschuwd was, eerste hulp verleende. Op zijn advies werd de onge lukkige naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht, waar zij gistermiddag aan de bekomen verwendingen is overleden, Mej. C. was moeder van 5, nog jeugdige kinderen. De deelneming met het zoo zwaar getrolfen gezin is algemeen. Naar wij vernamen treft den bestuurder van het motorrijwiel geen schuld. Gisteravond, omstreeks kwart over 11, ontstond op de Schans te Beverwijk een vech'partij tusschen eenige personen, die onder den invloed waren van sterken drank. De ruzie liep zoo hoog, dat het mes er aan te pas moest komen. Een der vechtersbazen kreeg een steek wond in de rechterarm, terwijl een ander, die het mes wilde afweren, in de handpalm werd gestoken, Dr. Muijs v. d. Moer verbond de siacV- offers. De daders,, zekere II. en B., afkom stig. uit Heemskerk, werden gearresteerd en in arrest gesteld. De vechtpartij had een groote volksop loop veroorzaakt. De politie was genood zaakt om met behulp van. den gummistok ruim baan te maken. Eenigen tijd geleden hebben wc reeds gemeld, dat een actie is begonnen van_ de samenvoeging der gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk. Onder de bewoners van laatstgenoemde gemeente circuberi thans een adres ter te kening, samengesteld door eenige voor- ■naamste 'ingezetenen, welk adres zich vóór de fusie uitspreekt en dat aan de raden der beide gemeenten zal worden gericht. Het adres luidt als volgt: „Ondergeteekenden, inwoners der ge meente Wijk aan Zee en Duin, hebben de eer Uwen Raad eerbiedig te verzoeken het daarheen te leiden, dat de gemeente Wijk aan Zee en Duin worde samenge voegd met de gemeente Beverwijk. Zij achten die fusie niet alleen wenschelijk doch ook noodzakelijk en meenen hiertoe o:m: de navolgende gronden te mogen aan voeren: lo. De ligging van Wijk aan Zee en Duin is van dien aard, dat de inwoners dier gemeente zich een met Beverwijk ge voelen, omdat zij in ieder opzicht op ciie gemeente zijn aangewezen, o.a. door het doen van -inkoopen in laatstgenoemde ge meente, het aldaar doen schoolgaan hunner kinderen, het zoeken van werkgelegenheid, het bezoeken van amusementen, enz. enz.; 2o, Wijk aan Zee en Duin is zeer sterk ingebouwd in Beverwijk, de grenswegen behooren mede gedeeltelijk tot die ge meente, waardoor onderhoud en verlich ting dikwijls te wenschen overlaat; 3o. De gasprijs te Wijk a. Zee en Duin is hooger dan te Beverwijk, teewijl de electriciteitfjtarieven aldaar aanmerkelijk verschillen en hooger zijn; 4o. De vereeniging dier gemeenten is mede zeer gewenscht, om huns inziens een door de Wet opgelegde onbillijkheid uit den weg te ruimen en wel voor zooveel betreft de „Forensenbelasting"; hierdoor zijn z.eer vele gezinnen gedupeerd. Voorts is de plaatselijke inkomstenbelasting te Wijk a. Zee en Duin alwaar deze onlangs met 0,5 pCt. werd verhoogd voor de lagere inkomens aanmerkelijk hooger dan te Be verwijk. 5o. Bij samenvoeging dier gemeenten ontstaat een groot en bloeiend centrum, waardoor wegen- en uitbreidingspdannen, rioleering, verlichting, ophaaldienst voor haardasch. en vuilnis, alsmede de scholen kwestie beter en doeltreffender ter hand kunnen worden genomen, waardoor de kos ten voor een en ander aanmerkelijk lager zullen zijn, terwijl de daaruit voortvloeien de lasten alsdan per inwoner een geringer omvang zullen hebben. Zij vermecnen hiermede genoegzaam het nut van een evcntueele fusie te hebben aangetoond en deswege Uwen Raad te mo gen verzoeken bij het College van Gede puteerde Staten dezer provincie op eene samenvoeging der gemeenten Wijk a. Zee en Duin en Beverwijk aan te dringen." Naar wij vernemen wordt op dit adres reeds druk geteekend en laat het zich aan zien, dat vele inwoners van Wijk aan Zee en Duin voor samenvoeging zijn. ,Aan de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten kunnen deelnemen, zij, die staan op de kiezerslijst, welke het vorig jaar is vast gesteld en welke van kracht blijft tot 15 Mei 1927. Daarop zijn alleen vermeld zij, die 1 Februari 1926 Nederlander of Neder landsch onderdaan waren; tusschen, 1 Augustus 1924 en 1 Februari 1926 hier te lande Onafgebroken woonachtig waren; tus schen 1 Februari 1925 en 1 Februari 1926 in de provincie Noord-Holland woonachtig waren; op 15 Mei 1926 den leeftijd van 25 jaar reeds hadden bereikt; en die niet om bijzondere redenen van het kiesrecht wa ren uitgesloten. Voorts zie men nauwgezet op zijn oproe- pingskaart na, welk stemdistrict voor hem is aangewezen en waar zijn stemlokaal ligt. Zondagavond is zekere _B. E., woonachtig 'te Beverwijk, aldaar in het water van de haven gereden. Hoewel de man vrij spoedig op het droge werd gebracht, bleken de levensgeesten toch reeds geweken te zijn. De doktoren Lijnkamp en Muys v. d. Moer konden slechts den dood constateeren. Omtrent de oorzaak van dit ongeval kon men ons nog niets niededeelen, Burgerl. Stand, Ondertrouwd: A. Pol derman en J. C. Hensing. Getrouwd: J. Huisman en J. M. Jongkind. Geboren: z. van C. C. Kerkhofvan Hebet d. van C. G. LommerseZeestraten; d. van M. J. CoenenVan der Pouw; z, van A.' PhilippiHoogkamer; d. van J. R, Nieuwcn- huisSchilpzand; z. van A. FrijlinkHey; z. van C. E. H. van MarisStaats; d. van J. van de ReepVreeken. Overleden: M. Bijwaard vr. 13 mnd; K. van Bourgondiën m,( 77 jaar. Inenting. Woensdag zal tusschen half 4 en half 5 gratis gelegenheid zijn, zich te ia- ten vaccineeren of hervaccineeren in de ge meenteschool. Aantal kiezers. Voor de Provinciale Sta ten is het aantal kiezers alhier: District I: 1155; district II 975; diskict IU 1065; district IV: 984, samen 4179. Voor den gemeenteraad is het aantal (nieuwe kiezerslijst) resp. district I: 1184; district II: 985: district IJl 1078; district IV: 1027, samen 4274, Het nieuwe uurwerk, In de nieuwe St. Josephkerk is het nieuwe uurwerk in den to ren geplaatst. De klok slaat dus en wijst den juisten tijd aan. Niet alleen is dit prettig voor de parochianen, doch het is voor het geheele Zuidelijk deel der gemeente een groot ge mak. Zooals bekend is, zijn klok en uurwerk geschenken van onbekende gevers. Candidaten Gemeenteraad, Door de 5. D. A. P. zijn candidaat gesteld: 1. P. H. Fijrna, aftr., 2. Th. Paase, 3. A. Hoogmoed, (aftr.)4. J. van der Plaats; 5. J. Borger; 6. P. J. Rovers. Wordt volgens deze 'lijst ge stemd, dan zal de heer Hoogmoed uitval len en de heer Paase in den Raad komen. Deze was reeds eer gemeenteraadslid. Chr. Hist. Kiesv. Deze organisatie heeft de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1. P. de Vreugd (aftr.) 2. J. D. Jansen (aftr.); 3. G. van Ast; 4. W. v. d. Marei; 5. A. Haster; 6. N. C. Veldhuis Sr,; J. J. N. Potman; 8. J. C. Keyzer; 9. C. Kramer; 10. W v. Doo- ren. Gemeenteraadsverkiezing. De 3R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" te Aalsmeer-Oost, vergaderde dezer dagen in het Patronaatsgebouw te Bovenkerk ter be spreking van de candidaatstelling voor den Gemeenteraad. Het aftredend raadslid, de heer G. v. d.' Zwaan had te kennen gegeven liever geen candidatuur meer te aanvaarden. Door de leden waren geen candidaten in gediend. Het bestuur stelde voor de heeren 1. M. Zeestraten, 2. J. Sloothaak, 3. J. Bosma, waarover na verdediging van den heer Bosma van de a ididatuur Sloothaak, ten slotte werd gestemd over de volgorde, die evenwel onver anderd bleef. Burg. Stand van 2931 Maart Geboren Grada Petrcnclla, d van J. Stroomer en H M. Tool. Pleun, z. van. G. Roos en G. Donker. Jaccba Johanna, d, van C. Jan sen en C. Ligthart, Ondertrouwd; Pieter Pols, 25 j, en Marie Helmigh, 19 1'. Adr.jaan Gerard Kooijman, 25 j. en Dirkje Wijnhenke. 25 j. Nicoiaas Johannes Boer, 40 i. en Hendrika Welling, 41 j, Cornells Spaargaren, 26 j. en Lau- rlna Cornelia van 'der Werve, 26 j. NI- cclaas Wouter Bccbos, 25 j. en Ad-izsatjo Maria van der Stad, 22 j. Getrouwd: Lcendert Geluk, 27 j en Trijn tje Tamboer, 21 j. Cornells Johannes Ket, 22 i. en Kcmmerina Koolhaas, 20 j. Pieter Franzen, 24 j. en Klaasje Verhulst, 23 jaar. Overleden: Anna Maria Weigel, 60 j,, wed. van W. v,a>n Appeltere. Teur.tje Muijl- wiik, 82 j., wed. van C. Westmaas. Cor nells van Andcl, 18 j., ongehuwd. Burgerlijke Stand. Geboren M. Burger-Beentjes,d. Ch. F. van Scliagcn- Gozeling, z.G. Pelt-van Velzen, d. C. C. de Heer-v. d. End, d.J. M. Oudendijk- Wikchert, z. A. Bosker-Perdok, z. A. Vis- ser-Voiienga, z. M. Verheij-Luit, d. A. M. van Weezenbeek-Thoolen, z.C. G. Meine- ma-van Leeuwen S. Bakker-Klomp, d. K. Schol-Koster, z. R. v. d. Zee-Bruinink, d. Overleden Helena Beck, 71 j., wed. van A. AntonijsenIgnatius Th. Ét. Nagei- schmidt, 29 j., echtgen. van M. P. C. Zeeman. Getrouwd J. G. Septer en M. J. Stout J. van Lieshout en A. Hopman. Ondertrouwd H. Bergwerf en K. Peter A. Bergwerf en A. Stolk D. Struikenkamp en J. C. GoedhartJ, Merbis en G. Vogelaar, Personalia, Mej. E. M. M. Diepen, é.- hier, slaagde te Amsterdam vcor het exa men apothekers-assistente. Langs den kant. Zondagavond ver namen wij van eenige wachtslieden der ver schillende binnengekomen Stoomtrawlers, dat eenige personen in een roeiboot gezeten, de haven onveilig maakten. Het waren een paar zwervers, die zich hier en daar op sche pen ophielden. Zoo kwamen zij aan boord van een Stoomtrawler en vroegen om aardappelen. De wachtsman, niet mis, antwoordde wacht even, greep meteen een zwaar stuk touw en vroeg hoeveel, waarop zij het hazenpad kozen. Even later vertoonden zij zich op den Stoomtrawler Urabia, Hier was juist de wachtsman aan het eten, en na alles afgezocht te hebben, namen zij twee roeiriemen uit de scheepsboot mede, waarna de riemen weer werden teruggevonden in een boot, die zij hadden vastgemaakt nabij de „Mij" Praxis. Van den (Stoomtrawler Simon hadden zij twee riemen in de haven gegooid, die later werden opgevischt. Het is te hopen, dat dergelijke lieden hier spoedig vertrekken. HALFWEG. Biljartwedstrijd. Donderdagavond had in café Kroon de eindwedstrijd plaats van den massakamp tusschen K. O. T. en Halfweg Vooruit, beiden van hier. De totale uitslag is K.O.T. 2801 carb. en Halfweg Vooruit 2073 carb., plus 380 carb. voorgift, zoodat K.O.T. wint met 347 carb. en hiermede be slag legt op een mooie zilveren beker. De prijzen voor de hoogste serie vielen ten deel aan le klasse A. Corneiissen van K.O.T, met 21 carb 2e klasse A. Groeneweg van K.O.T. met 17 carb.3s klasse J. van den Berg van H. V. met 14 carb.4e klasse H. Leijer van K.O.T. met 14 carb. A. s. Woensdagavond heeft in café Kroon de prijsuitreiking plaats. De verkeersregling. Dc commissaris van Politie te Zandvoort brengt ter kennis van. het publiek, dat de verkeersregeling, zooals die het vorig jaar, glurende het sei zoen van kracht is geweest, met ingang van heden, weder in werking treeds. Voorts verzoekt dé Commissaris van Po- tilie voornoemd, bestuurders van motorrij tuigen rekening te willen houden met de vastgestelde maximum-snelheid', welke voor de kom der gemeente Zandvoort op 20 K.M. per uur is bepaald. Het rijden met een aanmerkelijk grootet-o snelheid, gedurende de laatste weken, heeft weer aanleiding gegeven daartegen op te treden. Gemeenteraadsverkiezing. Door een. groep inwoners is de volgende lijst voor de а.s. gemeenteraadsverkiezing opgemaakt, I. F. Zwaan, 2. J!>. Termes, 3. P. Knoop, 4. Dr. Tichelaar, 5, Jb. Weber, 6. C, Kop en J. S. Verloop. Ontslcg als rsadslid Het raadslid, de heer v, d. Bos (S. D. A. P.) neemt als zoo danig ontslag. Zijn opvolger is de heer J, Heeres. Armbestuur, Men schrijft ons. De heetl J. L, Vinken beeft bedankt als lid van de R.-K, Kiesvereeniging, Waar de heer Sie- gero als wethouder en als raadslid be dankt, acht hij het in overeenstemming met dat ingenomen standpunt, dat hij zijn func tie in het Burgerlijk Armbestuur neerlegt. In de laatste vergadering hebben de leden nog getracht hem tot andere gedachten te brengen, omdat de heer Vinken jarenlang zijn taak met ijver en nauwgezetheid heeft vervuld in •cllo plichtsbetrachting. Toen dit geen resultaat had, is onder de meest hartelijke woorden dank gezegd voor de jarenlange vriendschappelijke samenwer king. R.-K, Kiesvereeniging, Gisteravond hield de R.-K, Kiesvereeniging een leden vergadering. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter, dat deze vergadering zoo laat uitgeschreven is door de annexatie-plan nen, die nog steeds hangende zijn. De notulen werden goedgekeurd. Hierna was aan de o^dc de candidaat stelling voer den gemeenteraad. Like locale kiesvereeniging van de gemeente Velsen mag 7 candidaten naar voren brengen. De secretaresse pleitte voer een vrouwe lijk lid in de R.-K. fraciie: de leden der kiesvereeniging bestaan voor dc helft uit vrouwen. Bovendien heeft een vrouw op heel veel dingen een anderen, zoo niet een beteren kijk, als een man. Op de opmer king van een der leden, dat je van een vrouw in den gemeenteraad niets zult merken, lanceerde de secretaresse, dat er in onze vereenigingen en openbare licha men maar al te veel gepraat wordt, en dat over 't algemeen de opinie hcerscht, dat de beste praters de beste vertegenwoordigers zijn. Wij hebben meer werkers noodig. Bij stemming over de candidaten werden desondanks de volgende gekozen, waarvan de aanwezigen een mogelijke benoeming zouden aanvaarden. 1. Waterlander, 2. Lan- gendijk, 3. Nijssen, 4. Keizer, 5. Handgraaf, Maas, 7. Zwanenburg, Hierna volgde sluiting. VIJFHUIZEN. H, Augusiinus. DINSDAG kwart over 8 uur v .kere intentie. WOENSDAG 8 uur voor Gez. Requiem als maandstond voor Franciscus de Vijlder, lid van de R.-K. Begrafenisvcreeniging SL Lodewijik, DONDERDAG 8 uur voor Jac. Stokman. Na de H. Mis oefening v. d. H, Kruis- VRIJDAG, 8 uur voor Pastoor Verhoe- weg. VRIJDAG 8 uur voor Z, E. Pastoor Ver hoeven^ ZATERDAG kwart over 8 uur tot z i-t. ZONDAG7 uur t, z. int. 10 uur voor do Parochie. ZONDAG half 8 uur voor Cornelis Hui- berts. 10 uur voor Arie Stokman en Marie SchoorL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6