LOTTGER1M© GR. HOUTSTRAAT 5a I Berich en uit onze vorige oplage. DE SPAARNEBANK HAARLEM. Le verzorging van onze ou'Jcn van dagen. Verkoopinzen. Personalia. Uitbreiding van het vliegveld Schiphol. Haar!. Pluimvee- en Konijnenfokkers Vereen. „Nut en Sport." Lezing over het vermenigvuldigen van drukvormen. Ncd. Kond van Vereenigingen van j Oud-Leer;. eer Tuinbouwcursusscn Haarlem en Omstreken. Misplaats vertrouwen. Adam en de dieren. Een jonge man verdronken? BURGERLIJKE STAND. Gemeentel. Avondschool voor Han delsonderwijs bestemd voor Jongens en Meisjes. Drs. H. A. Marcus. Geen bezoekers. Jubileum. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. Verkiezing voor de leden der Provinciale Staten. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. CRICKET. VRAGENBUS. voor plisseorosi en stoppare Knoeierij bij het kantongerecht te Ckarlottenburg. Ernstige onlusten in Görlitz. Graaf Bethlen te Rome. Protest der Fransche regeering. Het buitenlandsch posttarief in België. De Vereenigde Staten en China. De Pinedo. De Roemeensche koning. T ragisch. De inval in de Japansche concessie. De Rijksdag bijeen. Vliegtuigen in botsing. Olympische spelen 1928 Amsterdam. Het Olympisch stadion. Belangstelling uit Polen. Spoorwegongeluk bij Bordeaux. MARKTMIEUWS. ioi7/8 72 'ia T-. I Over c.it onderwerp houdt Mr. J. Evert.-, de bekende secretaris van Maa schappelijk I Hu f-s- cn te Amsterdam, een lezing te Haarlem, in gebouw Excelsior, Jansweg, op Donderdag 7 April. De verzo-ging der oud^n van dagen is een vraagstuk, dat door de tegenwoordige mr.a schappelijke omstandigheden oneindig veel moeiiii.ker is op te lossen dan vroeger. In het bijzc-nder gel.de diL voor die ouden van c agen. we ke hulpbehoevend geworden, voortdurend vcizorgin-g en oezicht noodig hebben. Op welke vrijze behoort hun ver zorging" gerege d e worden en tot hoever ken het g:z:c zelf aan dia verzorging mee werken? Voor dergelijke vragen komt ieder te staan, die tct taak heeit voor één oi meer ouderen te zorgen. Het is een goede gedachte gewees van de Sprarne-stichling Mr. Evers tot het houden van deze voor dracht uit te ncodigen. Deze heelt immers c; dit gebied reeds belangrijk werk gedaan door de stichting van de zoo nuttig wer kende vereeniging Pro Seneciu e. Aan het begin der vergadering zal de vcorzitter der Spcarne-skicht ng Mr. Hecr- kens Thijrsen eenige madedeeiingen doen over het doel en werk der stich ing. Cc toegang tot deze vergadering voor b-- - sgstel)enden is vrij. Uilslag der verkccpingen in het algemeen vc kocplokaal van de Nieuwe Gre.cht 74, op 4 April. Ter. overstaan van Notarissen Bertiing en V, Irak. Het Heerenhuis, erf, voor- en ech te rtuin aan de Julianalcan no. 69 te Bloe- rnendaan, groot 2.27 A. 8-139, C. Kwak. No 2. Het Heerenhuio, erf, voor- en ach tertuin, ren de Kleverkan no. 30 te Bloe- mendaai, groot 1.77 A. 7475. No. 3. Het Woonhuis, erf en tuin aan de Gedempte Schalkburgergracht no. 96, te Scheten, groot 1.12 A, No 4 Het Fabrieksgebouw en erf aan de Picter Maritzstraat no. 43 te Schoten, groot 3.98 A, Combinatie nos. 3 en 4 14750, Hainan. Ten overslaan van Notaris Van Niekerk. Nc. 5. Een Huis en erf te Schoten aan de Madocrastraat no* 15, groot 152 c.A. 4950, P. Ke .::.cii. Ten overstaan van Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. Munster v. Heuven. No Een Winkel- en woonhuis met schut r en erf, zer gunstig gelgen te Schoten aan den Overtonweg no. 3, groot lè37 A, met inbegrip van niics, wat volgens de wet door bestemming eaartoe behoort, 6075, Schornagel. Nr. 7 Een Burgcrwoonhuis, erf en tuin te Schoten aan Je Dr. Leydsstraat no. 129, J 3250. Paauw. Ten overstaan van Notarissen Bertiing en Wolzak No. 8. Het Heerenhuis, erf ij tuin aan het Westerhoutpark no. 1 te Hecm- sted, groot 4.16 A, opgehouden. Ten overstaan van Notarissen Mr. J. A. D? La Haye te Heemstede, en H. Bax te Genemuiden. No. 9. Het Winkelhuis met Erf te Heemstede aan den Binnenweg 19, groot 2.03 A. Het Woonhuis met erf, aan den Binnen weg no. 21, naast het voorgaande, groot 83 c.A, No. 11. Het Woonhuis met erf aan den Binnenweg no. 23 naast het voorgaande, groot 84 c.A. No. 12. Het Winkelhuis met erf ana den Binnenweg no. 22, naast het voorgaand, groot 88 c.A. No. 13. Een Woonhuis met erf te Heem stede aan de Iepenlaan no. 1, groot 89 c-A. No. 14. Een Woonhuis met erf aan de Iepenlaan no. 3, naast het voorgaande, groot 87 c.A, Combinaties nos. 914, 38280, H. Brou wer. Ten .overstaan van Notaris Van Niekerk. No. 15. De Buitenplaats „Johanna Euphe- mia" te Heemstede aan den Heerenweg no. 78, nabij de R. K. kerk, bestaande uit villa, siertuin, meostuin, park met grooten vijver, rustieke brug, bosch en eigen weg naar de Kerklaan. Voorts schuren, fotografiekamer, hondenhok enz., samen groot 1 H.A., 30 A., 89 c.A., opgehouden. Ten overstaan vin Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. v. Munster v. Heuven en D. M. Klijzing. No. 16. Een Burgerwoonhuis met tuin te Schoten aan de Brandtstraat No. 14, groot 1 A. 3950, Stevens. Ten overstaan van Notarissen Bertiing en Wolzak. No. 17. Het Heerenhuis, erf en tuin te Heemstede aan de Iepenrodestraat No. 19, groot 1.42 A. Opgehouden. Ten overstaan van Notaris A. J. C. Daa- men. Nos. 18 en 19. Een Villa, genoemd „Houtzicnt"' aan de Linnaeuslaan No. 10, Hazrlemmerhoutpark te Heemstede, met grooten tuin, uitkomende aan de Midden laan, samen groot 8.73 A. No. 18. De Villa met voor- en achtertuin, groot 3.63 A. No. 19. De Tuin aan de Middenlaan, groot 5.10 A. Combinatie Nos. 18 en 19. Opgehouden. Ten overstaan van Notraissen Boerlage te Velsen en Daey Ouwens te Haarlem. No. 20. Een Huis met erf en tuin te Schoten aan de Mentawistraat No. 6. 4335 J. Arents. Ten overstaan van Notaris J. Wildschut. No. 21. Het Heerenhuis met schuur, erf en tuin te Heemstede aan den Crayenestersin- gel No. 4, groot 1.74 'A. 8000 F. B. Smits. Bij hot groote Muziekconcours te Pur- merend tot jurylid onze stadgenoot, de heer Eng. H. Rap, oud-adjudant-kapelmeester Uvam de Stafmuziek van het 10e Regiment Inlanlca-ie. fn verband met de voorgenomen belang rijke uitbreiding van het vliegveld Schiphol, vernemen we, dat aldaar een groot hoofd gebouw zal verrijzen, bevattende kantoren voor douane en administratie, metereologie, wachtkamers voor passagiers enz., alsmede een ambtenaarswoning. De gezamenlijke bouwkosten zullen onge veer 150.000 bedragen. Verder zullen eenige plantsoenen worden aangelegd, de noodige rioleeringswerken worden uitge voerd en een prachtig tegeltableau op het terrein, met in 't middelt het woord „Am sterdam'' worden aangebracht. De reeds voor een groot gedeelte tot stand gekomen avondverlichting, waarmede men over het geheele terrein een prachtig uit zicht heeft, levert een schitterenden aan blik op. Vrijdag 1 April hield deze vereeniging in „Si, Bavo" haar jaarvergadering. Uit een en ander bleek, dat dc vereeniging zich in gceden bloei mag verheugen. Verslag werd uitgebracht van de met de Kerstdagen ge houden groote tentoonstelling, weike een klein batig saldo opleverde. Het aantal le den is stijgende en bedraagt thans 140. De vereeniging had in het algeloopen jaar een ba'ig saldo van 495. Voor de vereeniging voor vakonderwijs in de Typografie tc Haarlem voor de Ned. Vereeniging- ven chefs in het Grafisch be drijf, afd. Haarlem, voor den Typografischen studiekring „Haarlem" en voor den druk- itrsstudickring" Haarlem" wordt door den 1 har:- If. Schenkkan op Woensdag 13 Aprii ccn lezing^ over „Het vermenigvuldigen! van drukvormen" gehouden in de aula van j de Ambachtsschool, Kleverparkweg, des avonds cm 8 uur. Bovenstaande Bond vergadert Vrijdag 8 April, n.m. 8 uur, in „Spoorzicht", Stations plein, Haarlem. Dc agenda vermeldt o. ra. de volgende rurterh Mededeclmgen van het bestuur. Ler preking van het "ingezoiidene, waarvoor 2 prijzen disponibel gesteld zijn: één voor ,'c meest leerz,a.me nzer.dr.g en één voor dv moeste nzendng. Contrbui2e lcwi 1927. Een Nederlandsch handelaar in houtwaren Lquideerde zijn bedrijf te Haarlem en ver zekerde zich daarbij de hulp van een jeugdig Duischer. Na afloop van die werkzaamheden stelde de Duitscher voor, een dergelijke zaal: te Bussum te beginnen. De handelaar ging hierop in en stelde den vreemdeling als be drijfsleider aan. Hij liet zijn bedrijfsleider volle vrijheid van beweging, vertrouwde hem ten volle en controleerde hem zoo weinig mogelijk. De gevolgen zijn geweest, dat de patroon door den vreemdeling voor een 1000 benadeeld is geworden. Vrijdag stond de Duitscher voor de Buiten gewone Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht wegens oplichting en verduistering. erdachte bekende. De patroon verklaarde steeds het goede met verdachte te hebben voorgehad. Meermalen had hij beweerde hij, tot hem gezegd, dat hij 't gerust kon zeggen als er eens wat was, want menschelijker- wijze gesproken kon hij alles begrijpen. Toen hij daarop ervoer hoe hij door verdachte was behandeld, is hij naar de politie gegaan, want hij wilde niet, dat van hem gezegd zou worcten „die dumme Hollander fallen immer d'rein". Het O.M., mr. Van Lier .meende dat me:: hier te deen heeft met een vreemdeling, me: wien men moet oppassen. Hij kwam hier met den pas van een ander! Of deze man een groot of klein strafblad heeft weten wij niet, maar nu dit bekend is moeten wij aannemen, dat hij nog nimmer is veroordeeld. Eisch zes maanden gevangenisstraf. Mr. F. W. Goudsmit, de verdediger, pleitte clementie. Uitspraak 14 April a.s. In de serie rijmen-met-houtsneden, waar mede de firma Joh. Enschedé en Zn. in prijzenswaardig streven de aloude rijmpren ten weer poulair tracht te maken, is ver schenen een in zijn eenvoud expressief ge dicht van J. W. F. Werumeus Buning „Adam en de dieren," bij een houtsnede van A. v. Vossen. Een dezer dagen werd aan den waterkant iangs de Schie te Rotterdam, nabij de hout- melen van de firma Van Sto.ik, een porte feuille gevonden, welke bleek te behooren aan een 19-jarig jongmensch uit Haarlem. Daar een ongeluk vermoed werd, is gerui- men tijd gedregd, echter zonder resultaat. Er wordt nu te Haarlem nog een nader onderzoek ingeseld, waardoor is gebleken, dat de berefi'endc persoon 18 Maart j.l. uit Haarlem is vertrokken, waar hij als kok werkzaam was in een hotel aan het Stations plein. Geboren. 4 April: ,E G. Basstra—Nijhof, d. 5 April; M. C. Sctieelings—v, d. Aar, d. M. Verwer—Koster, d. 4 April: A. Bruijade Jong, z. C, H. de Groot Visser, d. Overleden: 3 April: I. Laatstra, 80 jaar, Jansstraat. 5 April, J. Pruis, 61 jaar, Tuinlaantje. 4 April: W. Kors, 83 jaar, M. v. Heemskerkstraat. Inschrijving van nieuwe leerlingen, Maan dag 11 April, Dinsdag 12 April en Woens dag 13 April aanstaande, des avonds van 7 tot 9 uur, in het gebouw van het Gemeen telijk Lyceum aan de Zijlvest No. 27. De aangifte geschiedt zooveel mogelijk persoonlijk door de ouders of verzorgers, waarbij moet worden opgegeven in welk taal Fransch, Duitsch of Engclsch onderricht voor de leerlingen wordt ver langd. Het schoolgeld is progressief, met een minimum van 4.terwijl onvermogenden het onderwijs kosteloos kunnen volgen. Bij inschrijving moeten de schoolrappor ten worden getoond. De adjunct-secretaris van de Haarlemsche Kamer van Koophandel, de heer drs. H. A. Marcus, is benoemd tot secretaris van de directie van de N.V. Zan-dsteenfabriek Ar- noud te Hillegom, In verband hiermede zal de heer Marcus ontslag nemen als adjunct, seertdris der Kamer en tevens als leeraar aan het Gemeentelijk Lyceum. Dit ontslag zl echter eerst ingaan 1 October a.s., daar de heer Marcus eerst wil promoveeren aan de Hoogeschool. Zaterdagavond zou in de Beurs te Hoofd dorp, met het oog op de a.s. verkiezingen, een vergadering worden gehouden vanwege de Communistische Partij Holland, waarin als sprekers zouden optreden de heeren C. J. Smith uit Amsterdam en M. Harmsen uit Aalsmeer. liet bestuur en de sprekers waren op het aangegeven uur present, maar het aantal bezoekers bedroeg.... nihil, zoodat de spre kers met de vertegenwoordigers der afdee- ling onverrichterzake moesten huiswaarts keeren. Op 12 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat J. N, Nijenhuis als smid (vuurwer ker) bij de firma Beijnes in dienst trad, In de gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering der Ver. tot Bestrijding der Tuberculose zijn het jaarverslag en het financieel verslag over 1926 vastgesteld. De aftredende leden van den Raad van Bestuur, Mevr. A. Pclerin-Ploos van Avnstel en de heeren J. v. d. Ban, J. L. E. I. Breda Kleynenberg, J. P. Hulswit, Th. J. S. Jan zen Hz, Dr. L, C. Kersbergen, E. H. Kre- lage en Dr. J. Timmer, werden herkozen. In de jaarlijksche vergadering van den Raad van Bestuur werden de aftredende leden van het Dagelijksch Bestuur Dr. A. A. G. Land, J. L. E. I. Breda Kleynenberg, Mr. M. Slingenberg en E. S. Frank herkozen. In de vergadering van het Dagelijksch Bestuur is Mr. M. Slingenberg gekozen tot eerste onder-voorzitter in de vacature van wijlen den heer J, de Breuk. In deze vergadering zijn door den voor zitter enkele mededeelmgen gedaan omtrent den' bouw van hét Lighalcomplex te Bloemen- daal aan den Bergweg, welke zich reeds in' een vergevorderd stadium bevindt. Op nacht ver rcec' heeft de Het jaarver lag van den secretaris consta teerde een pecote lloei van dc vereenizing e i etn .teedsritijrende sympathie met kaar streven. Dan ,c wordt gebracht aan de nagedachtenis van wijlen urn heer Joh. de Breuk en aan d -. Proot, die ont la g nam als lid van het Dagelijksch Bestuur. Dr. Proot behoort tot d: oprichters der vereeniging en nam ge- durende vele jaren deel aan de werkzaam- heden van het oestuur. In 1926 werden onderzocht 1879 (1730) personen terwijl het C.-B. nog met 240 (164) personen berrceieni: had, die door een ver blijf in een ziekeninrichting of om andere redenen liet bureau niet konden bezoeken. Te veel 2119 (1894) personen zijnde 171 (161) per 10.000 der gemiddelde bevolking, waarover het Distrcts C.-B. Haarlem haar werkking uitstrekt. 3905 (3958) cohsulten werden verstrekt. Bezoeken aan de admini.tratie of op het spreekuur der huisbezoeksters werden niet medegeteld. Van de onderzochte personen bleken 175 (125) lijdende aan open longtuberculose, 14.1 (10.6) per 10.000 inwoners, en 495 (391) aan een gesloten longtuberculose, 39.9 (33.1) per 10.000 inwoners. Van de 670 (516) lijders aan longtuber culose (31.6 behouden 321 (244) tot sta dium L (48 235 (207) tot stadium M (35 en 114- (65) tot stadium N (17 1043 personen behoorden tot den Prot. Godsdienst, 811 waren R.K., 4 Isr. en 261 behoorden tot geen kerkgenootschap. Op 1 Januari 1926 hadden huisbezoek 1339 (1353) gezinnen met 2073 (1928) patiënten. Voor 73 (76) patiënten werd een sanatorium kuur noodig geoordeeld/waaraan in 59 (57) gevallen voldaan kon worden, cn wel 18 (25) maal voor rekening van den Raad van Ar beid. Voor uitzending naar eert kinderherstel lingsoord werden 208 (250) kinderen opgege ven, waarvan 183 (188) ook inderdaad gin gen. Voor lighalverpleging werden 39 (59) patiënten opgegeven, en 35 (44) ook op genomen, waarvan 1 (1) voo rekening van den Raad van Arbeid. Ziekenhuisverpleging werd noodig ge oordeeld in 66 (50) gevallen, terwijl 61 (56) patiënten daarin werden opgenomen, waar van 4 (5) voor rekening van den Raad van Arbeid.) 2100 badkaartjes (1800) werden uitgereikt. In bruikleen werden verstrekt 48 (50 ledi kanten, 54 (65) matrassen, 51 (58) kussens, 107 (125) dekens, 241 (245) lakens,. 48 (50) onderkleeden, 175 (175) sloepen, 71 (129) handdoeken 29 (32) ligstoelen met matras, 89 (117) zakdoeken, 53 (57) sputumbakjes, 7 (13) sputumflacons, 19 (18) waschketels, 1 (0) veldbed. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1925. In de lighal waren aanwezig op 1 Januari 1926 19 patiënten. Opgenorhen in 1926 35 patiënten, ontslagen 36, zoodat op 1 Januari 1927 aanwezig waren 18 patiënten. Van de ontslagen patiënten verlieten 19 veel verbeterd de inrichting, 7 verbeterd, 1 niet verbeterd, terwijl 6 hun kuur ontijdig afbraken en 3 slechts eenigen tijd ter obser vatie in de lighal vertoefden. Er is een voordeelig saldo van f 48,96. De Voorzitter van het Centrahl Stembu reau voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten van Npord-Hollnnd maakt bekend, le. dat, indien tot vaststel ling van den uitslag der verkiezing noodig is een loting, als bedoeld in artikel 104, 4e lid der Kieswet, dete loting zal geschie den in een openbare zi.ting, te houden op Dinsdag, 12 April 1927, des vóórmiddags te kwart over 10 uur, ten Readhu'ze van Haar lem; en 2e, dat'de openbare zitting, be doeld in artikel 107 der Kieswet, tot het bekend maken vcn den uitslag der verkie zing, zal worden gehouden op den datum en ter plaatse hiervoren gemeld, des vóór middags te half 11 uur. 5 APRIL EDO EN WIT KRIJGT EEN TRAINER, Uan!; zij ren r„yaal in de beurs tasten door eeniga ttood en Wit ouderen, tijdens het 45-jarig bestaan, is een fonds gcs.icht, wantfdoor gedu.ende drie seizoenen tie komst van een coach verzekerd is. Loo treedt midden April Mr. Sam Walker van Yorks hire reeds in dienst, die gedurende het ge heele seizoen ter beschikking is van de Rood en Witters. Een niet ie onderschat ten voordeel, waarvan geprofiteerd zal wor den! EtKblt KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN t 59.25 PARIJS 9.81 BRUSSEL 1 34.76 EENEN 1 35.20 LONDEN i 12,141 /8 STOCKHOLM 67.— KOPENHAGEN 66.70 OSLO f 65.— BAZEL 48.09 NEW-YORK I 1 2.501 /8 ROME 12.06 PRAAG 7.45 WARSCHAU 28.— JAARVERGADERING H.C.C. „ROOD EN WIT". De nadering van het zomerseizoen is door de algemeene ergaderingen van cricket clubs en -bonden weer aangekondigd. Bin nenkort wordt dc mooiste zomersport weer lustig op#de groenevelden beoefend, hoort men weer het duide „hon's that?", of wordt een fraaie catch, een flinke zes, door een klaterend applaus van het publiek gegroet. In „Brinkman" hield onze oudste cricket- vereeniging j.l. Zaterdag haar 46e jaarver gadering, welke een vlot verloop had. Notu len vorige ergadering, jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd, terwijl de penningmeester voor het door hem gevoerden beheer werd gedéchar- geerd door de k'ascommissie. De bestuursverkiezing had het volgend re sultaat: J, J. Swens, voorzitter, Mr, F. A. Davidson, vice-voorzitter; W. F. Bok, secre taris-penningmeester, Mr. B. Davidson, J, v. Eeghen, Jhr. C, L. van Lennep en J. W. v. d. Bogaatdt, commissarissen Wegens ver trek uit onze stad kon Mr. Benno Davidson het secretaris-penningm.schap niet langer vervullen en werd hiervoor de heer Bok gekozen. De opengevallen commissarisplaats door het vertrek van den heer E. F. Wackwitz naar Amerika werd nu door den heer Mr. B. Davidson ingenomen. Besloten werd met twee elftallen in den j N. C. B. en met twee elftallen in den II. j C. B uit tc komen, terwijl Rood en Wit I I en II voor de Telegraafbeker-matches zullen inschriiven. Met een owekkend woord, ten aanzien van het komend seizoen, sloot de waarne mend voorzitter, mr, F, A, Davidson de ver gadering. Vr, Ik heb een jongen van 14 jaar als leerjongen in dienst, waarvoor de persoon, van wien dit uitgaat, kost- en leergeld be taalt. Mij kost hij dus nies. Nu is den jongen een rentekaar' met -boekie toegestuurd, Moet ik dan toch voor hem plakken? Zoo ja, wat voor zegels? 2. Indien ik voor hem moet plakken, kunt u mij dan zeggen, waarom men aat op een vakschool niet behoeft te doen? An.w. Indien de vraag juist is gesteld, dan behoeft voor zoo'n leerjongen geen zegel geplakt le worden. De toezending van een r'entekaart zal dan ook wel het gevolg zijn van het niet. juist invullen van het formu lier van aanmelding. U doet het beste u tot den Rand van Arbeid te wenden. Vr. Mijn dochter is voor het eerst stem- plichtig. Kunt u mij ook zeggen, of zij het stembiljet thuis krijgt gestuurd, of dat zij zich eerst moet gaan aanmelden, Zoo ja, waar dan? Antw. De oproepingskaarten worden thuis gezonden aan de stemplichtigen. Indien uw dochter geen oprcepingskaart ontvangt, kan zij zich toch melden aan het stembureau, waar zij mol stemmen. Als zij op de kie zerslijst voorkomt, kan zij dan toch aan de stemming deelnemen. Vr.: Kunt u mij ook het adres opgev van de Rcclasseeringscommissie? Antw.: Secretaris der R.-K. Reclassee- ringjsvereeniging is de heer J. Klein, Nieu we Gracht 68. Vr.: Kunt mij opgeven het adres van bet bestuur of van een der bestuurderen van het „Wit-Gelc Kruis", opdat ik mij daar kan wenden met een aanvrage om reglement en verdere inlichtingen? Antw.: Voozitter is de heer P, Lommen, burgemeester van Castricum. Vr.: Waar moet ik stemmen? (Natuurlijk BomaiïS). Mijn stembiljet geeft ^an: Stcm- district 14. Tempelierstraat 1. Dit was hel district waar ik stemmen moest, toen ik nog in de Tempelierstraat woonde. Sedert ruim een ja-ar woon ik echter Jobs. de Breuk straat. Op mijn stembiljet staat nog mijn oude adres, echter doorgeslagen en daaron der mijn nieuw adres. Waar moet ik nu, stemmen? In stemdls- trict 14, het oude district, of in het district, waaronder de Johs. dc Breukstraat resocr- teert? In het laatste geval verzoek Ik u bc- le fd te berichten, waar dit stembureau zit ting houdt. «Antw.: moet stemmen in de Tempeliers straat. Vr.: Ik heb in 1923 een huis gekocht en alvorens het is overgeschreven, heb Ik het Royement opgevraagd en betaald, daar er een hypotheek op heeft gestaan van den vorigen eigenaar. Toen is het 19 April 1923 overgeschreven en nu heb ik het weer ver kocht, maar nu blijkt, dat ik geen royement heb ontvangen, daar er eerst nog een hand- teekenlng meet komen van de erfgenamen van de oude hypotheek en dit duurt nu al zoo ongeveer een maand of vier en de no taris geeft mij steeds geen royement, zoodat de nieuwe eigenaar gfeen 'hypotheekhouder is. Wat moet ik daaraan doen? Antw.: Stel u in verbinding met uw no taris of een advocaat Vr. 1: Is ieder particulier gerechtigd tot het maken van een koopacte, bij onder- har.dschcn verkoop gekocht? Zoo ja, hoe veel procent en kan deze daarvoor re kenen? 2:'Hoeveel procenten wordt door den no taris gerekend voor een huis, d,at onder hands gekocht wordt? Antw, 1: Het is niet wettelijk vereischt, dat zoo'n verkoop notarieel geschiedt; wen- schelijk is het echter wel. Een bepaald per centage is daarvoor niet vastgesteld. 2. In den kring Haarlem werdt daarvoor 314 pCt. plus 15 gerekend, waarvan 2'/s pCt. voor kosten jegens het Rijk, Vr. Zoudt u zoo goed willen zijn, mij te zeggen, welke soort meststof ik aan een palm moet geven? A.ntw.: Goede mest voor een palm is een aftreksel van oude koemest. Een mengsel van kunstmeststoffen z.g.n. bloemenmest, is nog beter, indien tenminste de samenstelling betrouwbaar is. Vr.: Welke is de kortste weg van Hille gom naar Nijmegen? Antw.: Hillegom, Nieuw-Vennep, Aals meer, Kudelstaart, Kwakel, Uithoorn, Mij drecht, Wilnis, Breukelen, Maarssen, Utrecht, de Bildt, Zeist, Rijsenburg, Drie bergen, Doorn, Leersum, Amcrongen, Eist, Rhenen, de Grebbe, Wageningen, Lepkens- veer, Zetten, Andelst, Loenen, Slijk Ewijk, Lent, Nijmegen. Afstand 122.5 K.M. Vr.: Hoe maak is eieren in? Antw.: Men wascht de eieren en doet ze voorzichtig in een pot. Haal bij den drogist een flesch waterglas, vermenigvuldig deze hoeveelheid met negen flesschen water. Doe dit op de eieren, tot deze goed onder staan. Vr.: Ik heb grijze kousen, in welke ni het drogen gele strepen gekomen zijn, welke ik er'niet uit kan kfijgen. Wat is daaraan te doen? Antw.: Waarschijnlijk zijn die strepen er in gekomen door het hangen over de droog lijn, Het zal moeilijk zijn ze er uit te krij gen. Prober het met meermalen ze te was- schen in een Lux- 0f Sunlight-sopje. TELEFOON 10771 Ui". STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 5 April, 2e klasse 2e lijst. Hooge priizen: .1662 8834 15C35 17243 1000. 2345 17415 180S0 ƒ400. 1643 2246 200. 4908 5419 17462 100. Prijzen van 30. 182 186 213 671 LOCOMOTIEF ONTSPOORD, Een gewonde. DELFT, 4 April. Hedenmorgen te onge veer 5 uur is nabij den Abtwoudschenweg de locomotief van een goederentrein, die naar Schiedam reed, door verkeerden wis selstand ontspoord. De trein reed namelijk op ecn dood spoor, hetwelk in een stoot- blok eindigt. De locomotief nam dit blok een eind mee en kwam tenslotte op den Abt woudschenweg -e staan, zoodat het verkeer over dezen weg tot vanmorgen half tien ge stremd was. Het treinverkeer ondervond geen vertraging. Een leerlingmachinist, die op de machine stond, kwam door den schok te vallen en brak een arm. Per poltiie-auto is hij naar het gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. BERLIJN, 5 April, He-den werd dc Kanselarij-ber-ir-etë Muller gearresteerd we- l'ens een eenire dagen geleden ontdekte knoeierij met stukken van het Kantonge recht te Charlottenburg. GÖRLITZ, 4 April (V.D.) Na afloop van een door de Stahlhelm-orgapisatie gehouden fakkeloptocht, kwam het tot een botsing met op conflicten belusten elementen, waar onder zich ook „Rote Frontkampier" met hut; insignes bevonden. De politie, die meermalen met den gummistok moest ingrij pen, werd met steenen bekogeld en een agent werd van zijn paard gesleurd. Een lid der „Stahlhelm"-organisatie> werd door messteken ernstig aan het hoofd gewond. Er ontstond een handgemeen tusschen Stahl- helm'-leden en communisten, dat slechts krachtdadig optreden van de politie kon worden beëindigd. De politic heeft gecon stateerd, dat alle uitspattingen van den laatsten lijd het gevolg zijn van ongemoti veerde conflicten tusschen „Stahlhelm" troe pen en radicale elementen. ROME, 4 April. (V.D.) De Hongaarsche Minister-President Graaf Bethlen, is hier heden, vergezeld van zijn echtgenoote, den secretaris-generaal van het Hongaarsche Departement van Buitenlandsche Zaken Khuen Hedervary en den vice-president van den Raad van State Erenay, gearriveerd. Er waren tal van autoriteiten te zijner ver welkoming aanwezig. In den loop van den middag braqlit Bethlen een bezoek aan Mussolini in het Paleis' van Chigi. PARIJS, 5 April. De Fransche regeering heeft haar vertegenwoordiger in Peking en Sjanghai opgedragen te protesteeren tegen den 'moord op twee zendelingen te Nanking en schadeloosstelling te cischen. BRUSSEL, 5 April. De ministerraad heeft de verhooging der posttarieven voor het 1 buitenland goedgekeurd. PARIJS, 5 April. De „Chicago Tribune" meldt uit Washington, dat de Amerikaan- schc gezant te Peking zich zal aansluiten bij den eisch der groote mogendheden tot schadevergieding voor de gebeurtenissen te Nanking, doch dat hij-zich niet zal aanslui ten bij het stellen van een ultimatum aan de regeering van Kanion. ROME, 5 April. De vlieger De Pinedo is te Hotspring in New Mexico aangekomen. BERLIJN, 5 April. Het Roemeensche gezantschap te Brlijn bevstigt, dat dc toe stand des konings ernstig is, spreekt échter het bericht tegen, dat complicaties spoedig te verwachen zijn. MÜNCHEN, 5 April. Gisterenavond werden in een afgelegen gedeele van het Nyrnphenburgerslotpark twee studenten doodgeschoten gevonden. Vólgens hét in gestelde onderzoek is hier sprake van een moord met zlimoord. De aanleiding tót deze daad is onbekend. LONDEN, 5 April, Uit Sjanghai wordt gemeld, dat volgens daar ontvangen be richten bij den inval der Choneezen in de Japansche concessie, ien Chincezen en twee Japaners zijn gedood, en verscheidene Chineezen en twee Japanners gewqnd, Eenige gebouwen zijn door brand verwoest. BERLIJN, 5 April. De Rijksdag is hedenmorgen begonen met de derde lezing van de begrooting. PARIJS, 5 April, Bij Touloii zijn giste ren twee Fransche marine-vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en naar beneden gestort. De vier inzittenden werden gedod. Ook gedurende de maand Maart kon het werk regelmatig voortgang vinden. De be- tonsterting is nu zoover gevorderd, dat van den beganenvloer gereed gekomen :s. De rest is geheel ingekist. De onderste helft van dc Marathon tribune staat ook gereed om gestort te worden. De wielerbaan is voor vijf achtste in beton gereed, terwijl het vlechtwerk tot over 'A gevorderd is-. Weldra wordt begonnen met het metsel werk, waarvoor de eerste partij steenen reeds aangevoerd is. Met den aanleg van het middenveld is men thans geheel gereed gekomen. Met den aanleg van de loopbaan daaromheen wordt een aanvang gemaakt. Twee tunnels zijn voorts gereed, zoodat men thans op twee plaatsen, onder de wielerbaan door, het middenveld bereiken kan. De Gemeente houdt met hare.werkzaam heden thans gelijken tred. De beschoeiingen van de walmuren der ringvaart om het Stadion zijn vervolgd. De rioleeringen van Amstelveensche weg en van Tuyll-piein is gereed, terwijl de be strating cn beplanting eveneens, wat dc verlengde Amslelveenscheweg betreft, wel dra vcliooid zal zijn. De plannen voor de indeeling van dat plein zijn goedgekeurd, zoodat cok met het gereed maken van dit plein begonen kan worden. Prins Casimir Lubomirski, lid van het In ternationaal Olympisch Comité, en van het Poolsch Olympisch Comité bracht dezer da gen een bezoek aan Amsterdam om zich op de hoogte te stellen van de voorberei dingen voor de Olympische spelen en met het Comité 1928 de huisvesting te bespre ken voor de pl.m. 70 deelnemers uit Polen. Waarschijnlijk zullen zij worden onderge bracht in Bloemendaal en in een school gebouw nabij het stadion. Prins Lubomirski toonde zich buitenge woon voldaan over zijn bezoek en verze kerde dat het in 1928 niet aan belangstel ling uit Polen zal ontbreken. i PARIJS, 5 April. Nabij Bordeaux heeft gis.eravond een spoorwegongeval plaats gehad, dat bijna ernstige gevolgen zou heb ben gehad. Op een der wagens van een op bet nevenr.poor rijdenden goederentrein y.as de bevestiging van een lading ijzeren stutten losgeraakt, waardoor de venster ruiten van 3 wagons van den sneltrein Bor deaux—Parijs werden ingedrukt. Een dame werd licht gewond. Kort daarop ontspoorde 111 .497 791 898 1102 1391 1720 2031 2437 2713 3010 3408 3723 4032 4616 4786 4823 5133 5403 5685 612) 6438 6742 6907 73'8 7479 7646 8020 8250 8580 8987 9145 9331 9515 9845 162 504 827 914 1255 1305 1729 2170 2440 2728 3027 3503 3S08 4080 4632 564 837 926 1290 1399 1794 2229 2453 2734 3193 3522 3821 4082 4651 663 857 937 1313 1423 1832 2293 2497 2769 3214 3523 3848 4200 4690 871 973 1322 1459 1844 2346 2614 2771 3310 217 682 879 992 1323 1609 1927 2385 2629 2940 3316 3619 "3641 3850 4392 4691 3927 4400 4702 23$ 697 896 1036 1334 1613 2003 2436 2663 2977 3396 3718 3966 4460! 478 L 4918 4948 4972 5006 5069 51101 5185 5208 5214 5285 5321 533b 5446 5469 5588 55:5 5641 5650 5871 5990 6057 6100 6106 6109 6158 6174 6321' 6328 6341 6343 6454 6478 6515 6593 6632 6687) 6773 6811 6837 6918 6933 6995» 7005 7055 7064 7103 7104 7147: 7325 7337 7338 7344 7353 7426! 7502 7522 7587 7593 7621 7635; 7659 7676 7687 7774 7829 8011? 8096 8120 8185 8195 8227 8230 8303 8388 8407 8431 8435 8511' 8702 8756 8855 8864 8948 8980 9030 9062 9100 9107 9111 9114 9174 9186 9224 9245 9286 9311 9366 9.367 9368 9432 9454 9474; 9587 9711 9716 9758 9763 9800 9850 9916 9965 10017 10025 10040 10066 10057 10095 10115 10218 40279 10353 10410 10.446 10457 10521 10601 10654 10697 10745 10762 10791 10838 10850 10893 10898 10938 10944 10988 11070 11146 11178 11195 11234 11237 11357 11381 11475 11560 14580 11589' 1)643 11650 11721 11745 11746 11761 11762 1186,3 11866 11880 11889 11942 12012 12038 12251 12334 12340 12369 12509 12541 12552 12574 12582 12602 12612 12686 12708 12737 12823 12897 13086 13112 1,3209 13289 13302 1.3350 13399 13452 13463 13464 13467 f3510 1,3515 13523 13544 13565 13600 13716 13729 13823 13881 13887 13939 13944 14043 14097) 14104 14122 14175 14258 14337 14340 14378! 14416 14573 14544 14583 14629 14700 1472.3 14726 14863 14091 1499,3 14997 15150 15202 15215 15233 15204 15346 15445 15458 15491' 15520 15564 15614 1572-1 15777 15827 15837 15887 16018 16027 15049 16115 16121 1612.? 16140 16179 16214 16256 16311 *16393 1642? 16"52 16502 16516 16532 165^7 16740 16754 16807 16830 16852 1698.3 17003 17090 17116 17132 17167 17229 17240 17255 17299 17339 17403 17459 17478 17568 17604 17606 1763? 17667 17728 17754 17791 17809 17860 17920 18040 18054 18183 1820.3 18254 182.36 18303 18329 '84ifi 18468 18510 18520 13528 18547 18594 1S6"1 18826 18887 18926 19068 1914? 1o'l83 19108 19355 19365' 10.379 193°0 1938.3 1O408 19464 10489 15515 1°543 19589 19623 19648 19647 19703 19756 1991.3 19996 2002(1 20023 20031 20045 200.51 20101 20164 20252 20700 20312 20401 20414 204J2 204'0 20449 20568 20604 20610 20637 20668 20682 20704 20721 20764 20782 20811 20851 20879 20934 20979 20594 20997 2e klasse le lijst: M63 m.z. 1433; 13672 ra.z, 16672. d de met de ijzeren stutten beladen wagon, waardoor 9 andere wagons eveneens uit den rails liepen en kantelden. PURMEREND, 5 April. kleine fabrieks- kaa*15 stapels, 43; Kleine boerenkaas 13 stapels, 44 per 50 K.G D-> handel op de kaasmarkt was goed. 1119 K.G. Boter 0.65 2.05; Runderen, waarcnder65 vette 0.650.90 en 643 melk- en gelde 120375; 10 Stieren 0.65—0.80; 28 Paarden 100—200; 24 Vette Kalveren 1.3,5—1.50; 901 Nuchtere Kalveren 9—33; 477 Vette Varkens 0.58—0.62; 167 Ma gere Vaik-ns 20—40; 35 Biggen 10—20; 680 Schapen 28—40; Lammeren 9. Kipeieren 4.75 5,25 per 100 stuks; Eendeieren 4.60 per 100 stuks; 1000 Kievitseieren 0.18—0.20, per stuk. 4 5% Nederland 1919 10115/16 '0115/l6 5% Nederland 1923 101»/8 4V4 Nederl 1917 s91/j« 991/ ic PA N. I. 1926 B. 957/g 957/8 N.-l. 1923 D.. »015/s 1015/s 58 Oude Vaart 89 891/2 dito Gem Eigend. 88 873/4 Mij. „Nederland".. ISO b 191 Scheepvaart-Unie 1911/2 Rotterd Lloyd 1751/2 173 Pakelvaart 2261/4 226 Oude Boot 981 2 98 I Holl. Stoomboot 70 b Jurgens gew. 174 1723/2-3 Nederl Kunstzijde 343l/2 333-7 Maecubee 1213 4 121 Holl. Kunstzijde 1321/2 158-30® Koloniale Bank 2493/4 2491/4 Indische Bank 1 To1/ 2 l Cert. Handel Mij. 160 1503/„ 161 1 1603/4 Phoenix 211 2 Geconsolideerde 265] Kon Olie 3731/, 3723/4-3 171 i/l 1723/2 Marine comm 85/g 81/4 Marine pret. 417/8 423/4 H. V A 726 7 23-5 Java Cultuur 384 3841 Vorstenlanden 1791/, 180 1 Actions id 162 160 Poerwoderjo 118 117 b Oude Deli 446*72 446 Senembah 437-i/2 440 Deli Batavia 487 489 Adam Rubber 348s/4 348i/g 177 349 Serbadjadi 347 Sila" l763/o Allied Sumatra 1,51/2 1 1143/2 Oostkust 2441/g 244 v i- c. O. 214 213 Deli Bat. Rubber 272 .Dordtsche Petr. 354 354 I Southern Rails 125 Dnion 1731/4 175 Anaconda ^15/n 79/16 94 Wabash

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2