R. K. F. /'De uitslagen van gisteren zijn: b te klasse Limburg. H B. C. Always Forward 61 D. H. V. B. R.K. Voetbalvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. V. V. „Onze Gezellen". R. K. V. „Zwaluwen". R.-K. V. Z. 3Onze Gezellen 3: 3—2. R. K. V. V. „Lisse". R. K. V. V Geel Wit. R.K. Voetbalvereeniging „V. V. F." Om den Bisschops-Beker. BloemndaalS. D. V.: 31. E. D. O. ÏIIHiïegom 32. ATHLETIEK. De Jaarvergadering der H. A. V. Haarlem. Paulens causerie over zijn Amerik. toeren. PAARDENSPORT. HOCKEY., LAWNTENNIS. WIELRENNEN. HONKBAL1. Promo tiè-compctitié. - Groep L I. V. O. 3Zeemeeuwen I 010 Groep II. Bloemendaal 3D. W. O. 28 SpaarnestadZeemeeuwen 21 A ArmadaKimbria 20 WilhelmiaaWH 04 RK.ONSConcordia 23 OlympiaValkenburg 31 Overgang. A VolhardingNEO 33 B HBCAlw. Forward 6—1 H. C. komt met 5 invallers uit, terwijl Alwoys Forward er 3 telt. Ruim kwart voer drie laat de heer Heil man, die goed leidde, aftrappen. Direct ont wikkelt zich een ving spel. De invallers van H. B. C. weten zich spoedig in te spelen en langzaam maar zeker oefenen zij een tarne- lijken druk uit op het doel van de gasten. De beide aohterspelers van Always For ward zi n er goed in en keeper Kaag toont ten slotte op uitnemende wijze zijn talenten. Een aanval van H. B. C. kan juist corner worden gewerkt, welke goed genomen, geen resultaten oplevert. Daarna zien wij Toledo de rechtsbuiten van H. B. C., hard op doel schieten, maar Kaag vangt den bal mooi op en weet dezen tusschen een kluwe van spe lers op zijn bekende wijze weg te goochelen. Een vrije trap van Leo v. d. Vlügt gaat juist naast Dan komt Always Forward mooi combi neerend opzetten en weet de verdediging van H. B. C., ten koste van een hoekschop, te redden. Na eenige schermutseling, waarbij het doel van H. B. C. in groot gevaar ver keert, weet Leo Warmerdam opluchting te brengen en fanatiek spelend gaat het weder op het doel Van de gasten af. Vele aanvallen van H. B. C. stranden op buitenspel. Wij zien Juffermans nog eens naast schieten, terwijl kort daarop Kaag buitengewoon mooi redding brengt. H. B. C. heeft eindelijk geluk als Kaag moet uitloo- pen, de achterhoede van Always Forwards zich niet weet te herstellen en H. Vester in het verlaten doel schiet. Kort daarop maakt een van de ach'.--spelers van de gasten hands in het beruchte gebied. Dit ontgaat Heilman en Kaag, denkende de fluit te hoo ien, doet geen stap naar een inmiddels op doel geschoten bal, wat een jammerlijk mis verstand was van dezen keeper, die overi gens geen fout maakte. Forward is niet fortuinlijk, er gaan tal van schoten juist naast of over en belanden ook meermalen bij Nelis, die geen gemakkelij- ken middag had. Wij zien H. B. C. nog eenige malen redden ten koste van hoekschoppen. Het spel gaat eenigen tijd gelijk op, doch de backs van Always Forward begaan de fout te veel op te dringen, vrat ten slotte' noodlottig wordt, daar de voorhoede van H. B. C„ welke thans goed combineerend spel te zien geeft, doorbreekt en Juffermans Kaag laat nakij ken. Nog driemaal weet H. B. C. het net van haar tegenpartij te vinden, waarbij ver melding verdiend een mooi hard schot van v. d, Zwan, waarbij de bal via bovenlat en zijpaal over Kaag heen in het net verdwijnt. Als de heer Heilman tijd fluit, heeft H. B. C. met 61 gewonnen. De verhouding echter is dit niet. Een 42 overwinning zou meer in overeenstemming met de sterkte van de ploegen zijn geweest. Uitslag Junioren. A. B. C. IV—B. M. III 2—7 Secretariaat: Spaanschevaartstraat 99. Uitslagen van gisteren. Geel-Wit 1—T.IJ.B.B. 2 0—1. T,Y,B.B. 3—V.V.L. 1 1—8. Het tweede elftal is er in geslaagd in een Vooral voor rust fraai gespeelden wedstrijd Geel-Wit met den oneven goal te slaan. Dat dit een fraaie prestatie van Mooren c.s. is zal niemand durven ontkennen. De eenigste goal van den wedstrijd werd ge scoord ongeveer een kwartier na het begin, in een periode, dat de boys een subliem spel vertoonden en door fraai combinatie spel geregeld verwarring stichtten in de Geel-Wit-verdediging. De maker van het doelpunt was J. v. Honschoten die den bal uit een goed genomen corner van van Dijk hoog in de Geel-Wit-touwen joeg. Ook hierna bleven de boys nog eenigen tijd in de meerderheid en vergrootte Boot bijna nog den voorsprong doch de bal ketste van de bovenlat weer het veld in. Na de rust ging het spel meer gelijk op. Verscheidene spelers begonnen gauw teekenen van ver moeidheid te geven en het spelpeil zakte enorm. Aan beide zijden bleven de backs de aanvalslinie den baas en daar zoowel Mooren als Heemskerk het werk dat zij kregen naar behooren verrichten brak het einde met onveranderden stand aan, na tuurlijk tot groote vreugde der talrijke geel zwart-supporters. Scheidsrechter Kruyver leidde onberispelijk; trouwens het werd hem niet moeilijk gemaakt daar er volko men fair werd gespeeld. De heeren Tille- mans en Karskens stonden hem als grens rechters trouw ter zijde. Bij de boys werd vóór de rust een be hoorlijke partij voetbal vertoond; vooral de voorhoede was er toen bijzonder goed in. Na de thee was het juist omgekeerd, toen stak de verdediging verre boven het aan- valsquintet uit. Bij Geel-Wit was de ver dediging zeer goed, met M. Gigengack als uitblinker en aan hem is het te danken, dat voor de rust de score niet hooger werd. De voorhoede der pauselijken was niet bijzon- der op dreef. Het derde elftal leed een groote neder laag tegen V. V. L. 1. De uitslag is echter zeer geflatteerd, daar 31 beter de ver houding zou weergegeven hebben. Na de rust waren de Zwager c.s. zelfs veel sterker aoch door het te veel insluiten der tegen partij bleven goals uit. De Voorschotenaren daarentegen profiteerden van hun snelle linksbuiten en zagen zoo goed als iedere uitval met een doelpunt bekroond. HENK. Seer. J. J. Leer-; er, Leeuv/erikstraat 13, Schoten. Uitslagen van Zondag, Vitesse IIOnze Gezellen I, 18. tfitesse 3Onze Gezellen 2, 33. R. K. V. Z. 3Onze Gezellen 3, 32. Het eerste elftal stelt zich volledig op tegen Vitesse 2. Onze Gezellen loop^ direct hard van stapel en reeds na tien minuten is de Vitesse-keeper reeds 3 malen gepas seerd. Vitesse komt er nu eenigszins beter in, doch de aanvallers zijn te doorzichtelijk om succes te hebben. Onze Gezellen is het meest in het offensief en na een keurig samenspel moet de keeper wederom voor een keihard schot zwichten,. 04.- Dan een aanval van Vitesse, doch de ba! springt tegen de lat het veld in, Tot aller verbaring geeft de scheidsrechter echter goal 1—4. Dit is voor Onze Gezellen het sein om er pog een extra schepje op te gooien, Vitesse .wordt geheel ingesloten en weldra heeft de keeper- weer de gelegenheid om tweemaal den bal uit het net te halen, 16, waarmede rust inging. Na rust van hetzelfde laken een pak. 0. G. sluit Vitesse geheel in, en dank zij het verdedigen van geheel Vitesse, alsmede het onfortuinlijke spel der voorhoede, maakt dat er nog maar 2 goals gemaakt worden. Wanneer de scheidsrechter einde aankon digt, heeft O. G. zeer verdiend met 81 gewonnen. Plet tweede elftal bond met eenige in vallers'den strijd aan tegen Vitesse III. Het samenspel van O. G. II was beter als van Vitesse, wat O. G. ook uitdrukt in een 21 voorsprong met rust. Toch weet Vites se de leiding te hernemen, doch even voor het einde maakt Onze Gezellen gelijk. Einde komt met gelijk spel. O. G. had echter verdiend te winnen. De jongste Gezellen-menschen moesten in R. K. V. Z. hun meerdere erkennen. Doch het moet gezegd worden, dat zij de neder laag zoo klein mogelijk hebben gehouden. De vorige maal werd met 50 verloren, dus het gaat goed. Volhouden jongens! Een volgende maal winnen. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuiderpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag a.s. gecomb. bestuurs-, elftal en fecstcommissievergadering te 8 uur in de St. Jos. Gez. Vereeniging. UITSLAGEN ZODAG 10 APRIL 1927. B. S. M. II—R. K. V. Z. II 3—4. R. K. V. Z.Onze Gezellen III32. Het was gisteren in 't Zwaluwenkamp een succesvolle dag. Het tweede elftal wist op 't kantje af te winnen van B. S. M. en ook thans dus nog in de extra-competitie onge slagen te- blijven. Het geheel was een faire wedstrijd. De zwartjes verdienden de over winning volkomen. De junioren zagen zich met twee zeer fiostbare punten vereerd,' ten koste van G. De puntjes zijn best te gebruiken, vooral daar het totaal der punten met vier verminderd is geworden, daar de V. V. F.- reserve's zijn teruggetrokken, waarvan reeds tweemaal was gewonnen. JOOP. In een aardigen wedstrijd is het R.K.V.Z, gelukt een magere overwinning te behalen. O. G. wint den toss en verkiest voor rust den wind in den rug. Mooi combineerend trekken de O. G.'ers ten aanval en de Zwa luwen-achterhoede moet alle zeilen bijzet- len om onheil te voorkomen. Na plm. 10 minuten wordt de druk te zwaar en O. G. neemt de leiding. 0—1. Vurig pakken beide partijen aan en somwijlen wel iets te forsch. De scheidsrechter treedt hier echter voldoende tegen op. Thans weten de Zwa luwen het spel te verplaatsen en Joop Tuyn heeft geen moeite den gelijkmaker in de touwen te kogelen. Een fraai doelpunt. Rust gaat in met gelijken stand. Na de thee hebben de Zwartjes wind in den rug en reeds spoedig, trekken de Zwa luwen ten aanval en de rechtsbinnen benut een fraaie kans. 2—1. Diverse corners wor den op 't Gezellcndoel genomen, echter zonder succes. Een penalty wodrt door hen niet benut Eerst na geruimen tijd wordt het derde doelpunt geboren, 31. Als de Zw. backs te ver zijn opgedrongen, volgt een snelle O. G. aanval, een der backs wil redden, doch zet jammerlijk in eigen doel, 32. Verschillende mooie kansen weten de zwartjes niet te benutten en het einde brengt een 32 overwinning aan R. K. V, Z. Scheidsrechter Tuijn leidde als altijd correct. Secretaris C. Strik. LISSE I—BEVERWIJK I, 1—0. (Vriendschappelijk). Als beide elftallen zich opstellen, blijkt dat Lisse 3 invallers heeft, voor Wasse naar, van Mario en A. Buschman. M. Buschman, die in plaats van zijn broer de backplaats bezette, deed voor hem niet onder. Het was een mooien wed strijd, met Beverwijk een tikje in de meer derheid, maar de Lisser achterhoede was goed, en deels door slecht schieten op doel bleven doelpunten uit. A. v. d. Zwet maakte voor Lisse na goed werk van W. Busch man, de eenigste goal. Het heele elftal speelde een goede partij en kreeg iets meer dan zij verdiende, een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Bij Bever wijk was het backstel het beste deel. B. S. M. II—R. K. V. Z. II, 3-4. B. S. M. verliest den toss en R. K. V. Z. kiest voor rust de vrij zwakke wind tegen. Het begin is eenig terrein verkennen, en de verdedigingen blijven geruimen tijd meester van 't terrein. Dan een B. S. M.- aanval, er ontstaat een schermutseling en de Bennebroekers weten de leiding te ne men. Zwaluwen komt thans iets meer los en aanval op aanval wordt ondernomen. Diverse schoten werden ingezonden en een hard schot van Cor de Gier bl;kt de B. S. M. doelman te machtig, 11. Direct ko men de Zwaluwen weder terug en de Graaff geeft met een zuiver schot in den bovchoek aan R. K. V, Z. de leiding, 12. Elk oogen- blik kan de rust aangekondigd worden, B. S. M. onderneemt een aanval, de keeper snelt toe, en de Bennebroeks rechtsbinnen schiet in het verlaten doel. Rust 22. In de tweede helft schijnen de zwartjes grootschc plannen -te hebben. B. S. M. wordt op eigen helft teruggedrongen. Ge ruimen tijd blijven zij in 't offensief en uit een mooie voorzet scoort P. Beelen no. 3. Het overwicht houdt aan en de Bennebroek doelman heeft druk werk. Het gaat hem echter goed af. Uit een mooi doorgespeelde bal geeft de Zw. midvoor geen schijn van kans, 42. De Zwaluwen wanen zich thans reeds ge wonnen en een kleine inzinkign is hiervan 't gevolg. Een ver schot van de B. S. M.- midvoor oordeelt de keeper verkeert en de achterstand wrodt verkleint, 43. Scheidsrechter Meyer was goed. Secr.i L, Margarethastroat 1. Uitslag 10 April (Degradatiewedstrijd), Geel Wit I—T. Y. B. B. II O-I Stel U voor een enthousiast spelende plozg, bestaande uit allemaal jonge spelers, die week op week een overwinning boek ten en daartegenover een tamelijk down elftal, die gedurende het geheele seizoen het zoet der overwinning nog niet smaak te en van wie reeds verscheidene, beden kelijk kale plekken op het hoofd hebben, vanwege het vele Charlestoneeren, ziedaar, de uitslag kan niet twijfelachtig zijn. Onder leiding van scheidsrechter Kruijver, de ge moedelijkheid in persoon, bijgestaan door 2 neutrale grenswachters (wat werkt de D. H. V. B. toch prachtig) ving deze wedstrijd aan. - Geel-Wit, die haar prestige toch een beetje moet ophouden, speelde het eerst den aanvaller, terwijl T. Y. B. B. II ietwat gereserveerd speelde. Doch toen T. Y. B. B. II een corner geforceerd had en deze goed voorgezet, vlijmscherp door haar mid voor in het doel plaatste, een juweel van een goal, w.aa het met alle .verlegenheid gedaan en moest de Geel-Wit-achterhoede alles in het werk stellen verder scoren te voorkomen. Vanaf deze plaats wil ik een woord van hulde brengen aan. M. Gigen gack,, die op schitterende wijze heeft staan backen, zóó, dat er geen goals meer kwa men. Tot rust bleef de stand ongewijzigd Na de rust, waarin Geel-Wit v. el in de meerderheid was, demonstreerde zij nog eens duidelijk haar onmacht een goal te fabriceeren. Einde kwam met een 10- overwinning voor T. Y. B. B. II. Over dit elftal niets dan lof. Het is een homogene ploeg met de beide backs als uitblinkers. Zij die gaan sterven groeten U SECR. (Onderafdeding van het S. F, L.) V. V. F. I—ALLIANCE II 3—10. Het was weer geen succesvolle dag voor V. V. F., 'n dag van sprekende cijfers! Be halve dat de befaamd geworden spijbelaars met op het appèl verschenen, ward V. V. F. ditmaal nog bovendien gehandicapt door de ziekte van twee getrouwe spelers. Der halve diende het elftal te worden aangevuld met eenige krachten van het roemloos ge storven V. V. F. II. Het begin van den wed strijd was ongelooflijk verbluffend. Binnen tien minuten namen de onzen de Leiding en blijkbaar viel zulks behagelijk in den ©maak, want heel spoedig werd de keeper ander maal verschalkt (20). De geallieerden stonden paf, doch het duurde niet lang of ze waren over hun overrompelende verba zing heen. Met een smeuïg élan trokken ze op ons doel af, alwaar de keeper-plaatsver vanger niet bestand bleek tegen de gevaar lijke aanvallen. Onhoudbaar werden zes doelpunten gepoot, waartegen de keeper niet veel meer vermocht in te brengen, dan zijn schamele houding te redden, door tel kens gratievol neer te vallen, als de bal len.... hem gepasseerd waren. Aldus trad rest in, (26). Daarna bleef Alliance in de meerderheid. Haar voorhoede was niet te houden door onze beide uiterste halfbacks, die zich ken merkten door „nogal" harkerig heen en weer getrap. Alliance verhoogde haar doelpunten- serie langzaam maar ijzig zeker tot het ronde getal 10. Inmiddels had onze stug zwoegende voorhoede, die af en toe opvallend goed samenspel vertoonde, kans gezien haar achterstand te verkleinen. (310), De on gelooflijk sportieve supporters van V. V. F. (onder wie zich een eminente arbiter ont popte, die intusschen, op verzoek, met op vallende snelvoetigheid een naburigen wed strijd ging leiden) waren het er over eens, dat V. V. F. met hare gebrekkige hulpkrach ten door overmacht naar de nederlaag was gejaagd. Scheidsrechter Westbroek leidde soepel en vlot, B. O.VIS. PURMEREND—W.F.C. 3—4. In een „modderpoeltje" vond dit treffen plaats en we gelooven dan ook, dat W.F.C. tevreden mag wezen, dat zij nog met een kleine overwinning huiswaarts keerde. Scheidsrechter Bizot kon zich met de kiel ook al niet best vereenigen en was er wel eens „naast". Goed spel was daarom onmogelijk en als cm half drie begonnen wordt is Purmerend volledig en telt W.F.C. twee invallers. Direct zit W.F.C. op P.'s veste, doch het doel wordt te hoog gezocht. Al spoedig weet W.F.C. de leiding te nemen door W. Stals, die door de achterhoede heendribbelt en een fraai schot lost 10. Dan weet W.F.C. neg een keer door te bre ken, de backs weifelen en het is 20. Wit wordt P, te bar en zij ondernemen enkele aanvallen, waarvan zij er een weten te be nutten. 21. P. wordt weer op eigen helft teruggedrongen en hiervan krijgt W.F.C. 'n strafschop. J. Stals begaat een fout en het is 13. Hierna is het rusten. Na rust wil P. zich toch niet zoo laten veroveren en zij zitten geducht op den bal. De W.F.C.-achterhoede is hen echter de baas en doelpunten worden hierdoor voor komen Toch moet zij zwichten als den P.- raidvoor onhoudbaar Stnolenaars het nakij ken geeft 23. Hierna zijn de spelers blijk-, baar vermoeid en het is niets anders dan „gesjck" door den modder. Wanneer W.F.C. cn Purm,erend nog eenm,aal gedoelpunt heb ben, komt het einde met een zwaar bevoch ten zege voor W.F.C. Purmerend 'n pluimpje voor het kranige werk en volharding. Vriendschappelijk. Het lesje van E.D.O. heeft Bloemendaal geleerd dat er veel meer geoefend moet worden. Weshalve zorgden de witten dit maal op den vrijen Zondag voor een friendly- game. De sterke Amsterdamsche 3de ldas- ser fungeerde als tegenpartij. Hoewel de Amsterdammers over een aardige ploeg beschikken bleek hun spel toch nog wel heel wat minder te zijn dan dat der 2de klassers. Vooral de voorhoede der bezoekers bracht er voor het doel niet veel van terecht. Bloemendaal speelde met in vallers voor rechtsbinnen en doelverdediger, die wegens blessures verhinderd waren. Tijdens de eerste helft gaat het spel onge veer gelijk op. Reeds na vijf minuten slaagt Hfs, die de midvoorplaats bezet, er in den S. D. W.-doelverdediger te passeeren. 10. De Amsterdammers zetten hun aanvallen soms goed op doch voor het witte doel is het geheel mis en slechts zelden wordt een goed schot gelost. In de Bloemendaal- voorhoede botert het intusschen ook niet erg. Het spel wordt te kort gehouden en de witte linksbuiten b. v. neemt slechts bij uit zondering aan het spel d:el. Toch weet IJfs kort voor rust den voorsprong te verg-rooten uit een goeden voorzet van recht. Met 20 voor de gastheeren wordt gedraaid. Nadat in de tweede helft de Amster dammers enkele kansen onbenut hebben gelaten wordt Bloemendaal sterker. Aanval op aanval volgt op het S. D. W.-doel doch tenslotte moet de Bloemendaalsche midhalf er nog 30 van maken. Niet lang voor het einde zien de bezoekers hun pogingen ten slotte met succes bekroond en passeeren zij Schoehuis van korten afstand. Met een 31-overwinning voor Bloemendaal komt het einde van dit nuttige oefenpartijtje, dat een bij uitstek vriendschappelijk karakter droeg. KïNHEIM—E.H.S. Kinheim heeft ter gelegenheid van hel kampioenschap harer afdeeling nederlaag wedstrijden georganiseerd. Gister vond bo vengenoemde wedstrijd plaats. Kinheim stelt zich op met een invaller. E.H.S. is daaren tegen met negen spelers, zoodat het gen al te moeilijke taak was voor Kinhelm hen er onder te houden. Voor rust ging het spel vrijwel gelijk op en wisten Boot en Luttik resp. twee- en eenmaal te doelpunten. E.H.S. kon met moeite een keer doorbre ken, zoodat rust met 31 komt. Na rust is E.H.S. uitgespeeld en Kinheim is dan over wegend sterker. Elle en Wesseling weten de score te verhoogen tot 51. E.H.S. doet een laatste poging om haar achterstand in te halen, wat haar gelukt. 52. Hiermede komt het einde en is de beker, hiervoor uit geloofd, nog in Kinheim's. bezit. Ondanks dat er veel water op het E. D. O.-terrein ligt, en het vrijwel onbespeelbaar is, wordt er toch begonnen. Met een mooie omhaal geeft De Kruif E, D. O. de leiding, waarmee de rust ingaat. Na de hervatting maakt Hillegom gelijk. Weer is het De Kruif, welke E. D. O. de leiding hergeeft. De voorsprong wordt vergroot door Gent sen. Van goote afstand verkleint Hillegom del eiding met een schot dat den E. D. O.- keepcr verrast. Onveranderd komt. het einde, Zaterdagavond hield de H.A.V. Haarlem haar jaarlijksche algemeene vergadering in Hotel Lion d'Or aan den Kruisweg, Een 35-tal leden en adspiranten woonden deze vergadering bij, die door den voorzitter J. v. Balen Blanken op vlotte wijze werd ge leid. De bij verschillende punten gevoerde besprekingen deden prettig aan, bedoelden slechts het vereenigingsbelang te dienen, verraadden een gezonden eensgezinden clubgeest, toonden onomwonden het groote vertrouwen, dat de leden in hun bestuur stelden. De secretaris had met zijn jaarverslag, dat wij reeds bespraken en dat een wei- doorwrocht stuk werk is, groot succes. Met groote aandacht volgden de aanwezigen het gelezene, dat meer dan een half uur kostte, leefden meer, genoten weer eens van al de 1926-herinneringen, die het op zoo levendige wijze wakker riep. 't Harte lijk applaus, dat de heer v. d. Mey mocht oogsten, was dan ook meer dan verdiend. Op Paulens Amerikaansche causerie ko men wij straks uitvoerig terug. In zijn openingswoord mocht de voorzit ter van een goed vereenigingsjaar gewagen, goed zoowel uit sportief als organisatorisch oogpunt; sportief zooals sterk sprak bij de estafette dwars door den Haag (in 1927 moet Haarlem no. 1 worden) dan toer door Duitschiand (Duisburg, Dusseldorf met Ge- solei), het definitief behalen van den Prins Hendrik-beker, den Interland-wedstrijd Holland-België en de Nationale Kampioen schappen te Groningen, Organisatorisch la gen de culminatiepunten bij de in „eigen home" gehouden Prins-Hendrik bekerwed strijden (2e deel) en Holland-België Met groote voldoening constateerde spreker de belangstelling en het mee leven van het Haarlemsche publiek, zooals dit onomstoo- telijk bleek uit het enthousiasme bij de ver betering van het 4 maal 400 M. estafette record door de Haarlemploeg en de Hol- landschc overwinning bij de 4 maal 400 M, estafette op de Belgen. Dank bracht de voorzitter aan allen, die aan deze successen meegewerkt hadden, in 't bijzonder aan den organisatorischen leider J. van der Schaar, die tijdens de zomermaanden vanuit z'n kantoor aan den Kouden Hom het geheel gedirigeerd had. Ook hem viel een welge meend applaus ten deel. Het Winterseizoen was welbesteed, de zaaloefeningen in het Kennemer Lyceum onder de H.H. van 't Lam en Kreigsman, d» Zondagmorgenoefeningen achter kraan tje-lek onder den Hr. v. d, Meij en de W oensdagmiddag-Olympische vóór-training onder den K.N.A.U.-coach waren druk be zocht, zoodat terecht voor 1927 momenteel een degelijken grondslag is gelegd. Het was een goede gedachte van het Be stuur der H, A. V, Haarlem haar lid A. Faulen te verzoeken na afloop der jaarver gadering eens iets te vertellen over z'n beide Amerikaansche reizen en de talrijke indrukken, die de Athletiek in het Dollar- land op hem gemaakt had. Ad had aan dat verzoek gevolg gegeven en op de hem eigen wijze, met 'n kwinkslag, 'n slok Ranja, zit tend op 'n tafel, nu eens oppervlakkig, vlug, dan weer als een schooljongen, enthousiast opvlammend, het K, N. A. U.-bestuur er in betrekkend was 't luisteren niet moeilijk, bleef de aandacht gespannen, 't Culminatie punt lag wel in 't slot, echt uit 't hart ge grepen, waar Ad zich zoo echt Haarlem mer betoonde in de erkenning van het eer lijke, sportieve, amateuristische, met veel opofferingen gepaard gaande harde werken van bet Haarlem-bestuur, dat dit jaar zoo schitterend beloond was in zoo tal van op zichten, Dit stelde hij belangrijk hooger, dan het bussines-achtige sportgedoe in Amerika, dat verblindde, doch geen voldoening schonk. De desillusie voor dezen waarachti- gen sportman was wel groot, toen men hem aanbiedingen deed, in Amerika te blijven; hij had het voor het grijpen, maar gruwde er van, pakte de eerste de beste boot naar Holland, naar z'n Haarlem.... en was dank baar, daar in z'n kleine, doch onbedorven land terug te zijn. Als leiddraad diende een fraaie serie lan taarnplaatjes naar foto's van Paulen, keurig vervaardigd en vertoond door het Haarlem lid M. Bleij, die als verrassing aan 't slot daaraan nog tal van vereenigingsmomenten toevoegde. Paulen beschreef ons naar eigen ervaring de emoties van het als schooljongen lid mogen worden van een athletiekvcrecniging, het oefenen, de eerste spikes, de eerste wedstrijd, het eerste succesje, een Nationaal kampioenschap, een record, de deelneming aan de Olympische spelen, die hij persoonlijk als hoogste uiting beschouwde. Daar kwam, dank zij zijn ruime talenkennis, het eerste, meer intensieve contact met de Amerikanen, met wie hij het goed kon vinden. Met hen toerde hij na de Parijsche Olympiade in 1924 naar Stockholm en boekte in hun gezel schap, dikwijls ze ook als tolk bijstaand, menig succes. Dit was de aanleiding tot de eerste uitnoodiging, naar Amerika te ko men. In 1924 kon daar echter niets van komen; de Amrrikaansohe kampioenschappen waren nog niet open voor buitenlanders. In 1925 maakten Paddock en Murchison hun veel besproken toer door Europa en bij wedstrijden in Duitschiand kwam Ad opnieuw met de Amerikanen in contact, redde ze met z'n talenkennis uit menige moeilijke situatie en toerde met ze door Duitschiand, naar 't Noorden, Finland, meestal per vliegmachine, viel in de Oost zee, overnachtte op 'n eilandje, als Haar lemmer geen last van de legers muggen, die het de Amerikanen al heel moeilijk maakten, boekte talrijke overwinningen, kortom, de heeren werden in wel en wee vrienden. Dit werd later de aanleiding tot een tweede, definitieve uitnoodiging voor 13 September 1925 in New York Maar zie, terugkomend in Holland, hoorde hij ge schorst te zijn tot 15 September door het Bestuur der K.N.A.U. volgens Paulens over tuiging met de kennelijke bedoeling den trip onmogelijk te maken. Doch de Haarlem mer moest Paulen niet zijn, om geen oplos sing te vinden. Eenige kabelberichten met z'n. Amerikaansche vrienden, die op hun beurt hem thans niet in de steek lieten.... en speciaal voor hem een wedstrijd organi seerden op den dag na afloop der schorsing. Op 1 September g:ng hij scheep op den „Olympic", een 4-pijper, vier maal zoo groot als onze J. P. Koen, tr.et een promenadedek rond 330 M. waar Paulen 's morgens om 4 uur oefende, geheel tot rust en intensieve concentratie kwam. In buitengewone condi tie kwam hij dan ook ir het Dollarland aan, pntvangen door een leger fotograven en tal Van officials als echte, onvervalschte Ame rikanen in ruime, te lange broek, riem, zon der vest, dasslippen tusschen het overhemd gestoken, gele schoenen en pet, Wat leden en bestuur betreft, werd de aandacht, nog gevestigd °P de ongevallen dit jaar de leden P. v. d. Klinkenberg en F. Lamp overkomen, waarom een spoedig hersteld zijn werd toegevoegd, het vertrek van Wim Hoppe naar Insulinde, het bedan ken om persoonlijke redenen van den cap tain 'S. v. Duijn en den penningmeester J. Vreem wegens vertrek naar Utrecht. Ten slotte deed de voorzitter een ern stig beroep op allen, opdat 1927 in belang rijkheid en voorspoed voor z'n voorgan gers niet zou onder doen. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd; evenzoo het jaarverslag van den secretaris. Het jaarevrslag van den pen ningmeester ademde geen pessimistischen toon, ofschoon de toekomst nog allen zorg vraagt. Het ledental (een 100-tal) bleef vrijwel stationnair. De ontvangsten be droegen 2054.07, de uitgaven 1954.81, het batig saldo 99.26. Bovendien kon een reserve-fonds gevormd worden van 500, bedoeld als reserve voer komende wed strijden, Van de rente uit dit fonds wordt een medaillekast-fonds gesticht, dat zich voor schenkingen aanbevolen houdt. Zorg blijft de toekomst baren in verband met de hoogere belasling, als Haarlem Schoten an nexeert; nu de uit de wedstrijden voort vloeiende baten geheel voor dé K. N. A, U. zijn en deze dus ook niet gedeeltelijk meer de vereenigingskas steunen, nu door de toekomst de mogelijkheid niet buitenge sloten is, dat een belangrijk bedrag als terreinhuur voldaan moet worden. Bij de bestaande, betrekkelijk kleine inkomsten, zouden dus hoogere uitgaven staan. Men dient dus thans waarborgen voor de toe komst te nemen, m.a;W. contributieverhoo- ging en zuinig beheer zijn onvermijdelijk. Onder applaus werd wederom de millioe- nennota goedgekeurd. Op voorstel van de kascommissie werd den penningmeester onder dankzegging voor zijn kundig beheer gedechargeerd. Bestuursverkiezing. Hartelijken dank be tuigde de voorzitter aan de heeren S, v. Duijn en J. Vreem, die op eigen verzoek het bestuur verlaten, voor wat zij in het belang der H, A, V. Haarlem deden. Na ampele besprekingen werd het be stuursvoorstel, het aantal bestuursleden terug ie brengen op 5, aangenomen en op voorstel van den heer Admiraal het be staande bestuur in zijn geheel bij acclama tie herkozen, zoodat dit voor 1927 bestaat Uit de heeren J. v. Balen Blanken, voorzit ter; PI. v, d. Mey, secretaris, Zijlweg 12 A, Overveen; J. v. d. Schaar, penningmeester, Kouden Horn 44; Th v. 't Lam en F. Lamp, commissarissen. De contrïbutieverhcioging bracht heel wat stemmen in beweging. Gver de principes echter kon men het eens worden, n.l, lage contributie voor de 2 groepen adspiranten (A 14, 15 jaar, B 16 en 17 jaar) in verband met den grooten propagandistischen waarde, die een flinke jongens-afdeeling voor de toekomst heeft, verhoogde contri butie voor de leden van 18 jaar en ouder. De kascommissie wordt samengesteld uit de heeren Rooda, Vring en Hillebrand (Rin kel reserve), v Bij den rondvraag kwam ter sprake: de oefening der veteranen op Zondagmor gen; de medische keuring en toezicht; het doen aanmaken van een clubrecord- lijst. Hulde werd gebracht aan het bestuur voor hun onverflauwde hulp en toewijding. .Met een opwekking voor 1927 sloot de voorzitter de welgeslaagde vergadering. Op de baan van de Sportvereeniging „Het Oude Slot" te Heemstede, hadden Zondag de laatste van de in dit voorjaar georgani seerde draverijen plaats, Was vooral de laatste dagen der week het weer zeer slecht, de Zondag maakte een zeer goede uitzondering, zelfs het zonnetje liet zich zoo nu en dan zien. Het vele water had op de baan zelf geen invloed uitge oefend. Hoewel de belangstelling iets grooter was dan den vorigen Zondag, was dit voor eene goede financiëele uitkomst veel te kort. De deelname, vooral in de Oscarprijs, haetdraverij le kl. was al heel treurig. Van de 6 ingeschreven paarden bleken afwezig Nevada B. Ooststra, Miss Zilda, Peter en Dugout, en gezien den strijd alleen tusschen Odell Axworthy BZ, en Kapitaine de Brua- ne, wat een spel van kat en muis was voor Odell Axworthy B. Voor de kortebaandraverij handicap ver schenen er 14 paarden aan den start, hoe wel er 25 hadden ingeschreven. Er werd ge reden in 4 series. Hier waren soms mooie spannende kampen. L. Ensing maakte een goden dag, door beslag te leggen op den Oscarprijs en Touterelleprijs, terwijl B. P. ten Hagen met Oly P. in 3 haets beslag legden op de Norbert G.-prijs. Dat hier 3 haets noodig waren, was vermoedelijk wel toe te schrijven aan eene aanrijding tusschen hem en J. de Vlieger, waardoor beiden eenig terrein verloren en Oly P. in die le haet als laatste binnenkwam. De commissie bestaat uit P. Oly, starter, G. Haremaker, rechter en J. C. Bennink, baancommissaris. Om. precies 2 uur wordt gestart voor den Norbert G.-prijs, Heatprijzendraverij 4e klasse, afstand 1600 M. Belasting: Voor iedere gewonnen 250 10 M. en voor iedere gewonnen le pr. 5 M. Ontheffing; Paarden, welke nog niets ge wonnen hebben 35 M. Prijzen 400 en 50 in de beslissende heat. Aan dc start verschenen; Letha, eig. en berijider K. Davidson, Oosterblakken, 1600 M,; Politesse, eig. N. Olieman, Voor burg, berijder P. J. de Boer, 1625 M.; Oly P., eig. Th, Smit, Alkmaar, berijder B. P. ten Hagen, 1630 M.; Prinses Olga, eig, D. de Vlieger, N, Vennep, berijder J. de Vlie ger, 1635 M. Direct na den start is Politesse er uit, en verliest eenig terrein, Letha houdt den kop, ook al zitten de overigen er vlak achter. Na 1 ronde, die aanrijding in de bocht, ^waardoor Letha eenig terrein wint, en in 2.43 4/5, denzelfden tijd als den vorigen week als no. 1 de finish passeert. Na het startschot in de 2e heat is Letha er hopeloos uit, en wordt reeds vóór de le bocht gepasseerd door Politesse. In het le rechte eind neemt Oly P. de leiding over. In den aanvang der 2e ronde zitten allen op een hoopje. Olga maakt een fout, en is uit geschakeld. Oly P. plaatst zich dan aan den kop, en hoewel Letha nog mooi inloopt, is de ach terstand iets te groot. 1. Oly P., tijd 2.43. Politesse, die als 4e aankwam in 2.51, kon nog net distangeeren ontloopen. In de 3e heat heeft Letha een slechte start en wordt door allengepasseerd. Olga is direct naast Oly P., maar met vaste hand stuurt ten Hage Oly P., passeert Politesse, welke laatste in het rechte eind weer wordt gepasseerd door Prinses Olga. 1. Oly P., tijd 2,43 2/5; 2. Prines Olga, tijd 2.46. Oscarprijs. Heatprijzendraverij le kl. Af stand 1610 M. Paarden, die 4000 of minder gewonnen hebben, gaan van start. Belasting: Voor iedere meerdere gewonnen 800 10 M, Prijzen 600 en 50 voor de 2e aan komende in de beslissende heat. Hiervoor kwamen slechts uit; Odell Ax worthy B., eig. en berijder L. Ensing, Heem stede, 1620 M.; Kapitaine de Bruane, eig. W, v. d. Kraft, Scheveningen, berijder P. J. de Boer, 1620 M. Zooals hierboven gemeld, was het een spel van kat en muis. Na den start loupt Kapitaine iets uit, maar in de le bocht wordt hij gepasseerd door Odell. Na 1 ronde is O'dell een eindje voor, maar dan komt Kapitaine snel opzetten, en weer gaat het kop aan kop, tot in de laatste bocht Ensing hem even loslaat, en dan als een pijl uit den boog uitloopt. Wel ligt de, Boer er even. den zweep op, maar liet is een hopenlooze strijd, Tijd van Odell 2.32 4/5. In de 2e heat is er totaal geen spanning; en Kapitaine loopt alleen mee om de 50 te krijgen. Tijd Odell Axworthy B. 2.31 4/5, tijd van Kapitaine de Bruane 2.40 2/5. Was hier van spanning geen sprake, een genot was het, Odell te zien loopen, zelfs al behoefde hij zich niet geheel te geven we gens het gemis aan concurrentie. Deze 6- jarige hengst zal nog wel van zich doen spreken. Als slot de Tourterelleprijs. Kortebaandraverij handicap. Open baan voor alle in Nederland geregistreerde paar den, te rijden in serie. Minimum afstand 700 M,, maximum afstand 800 M., om prijzen van 200, 60 en 40. In de le serie kwamen uit: Prinses Olga, eig. D. de Vlieger, N. Vennep, berijder J. de Vlieger, 720 M.; Meteor, eig. berijder A. P. Kaiser Hilversum, 745 M.; Kapitaine de Bruane, eig. W. v .d. Kraft, Scheveningen, berijder P. J. dc Boer, 760 M.; Nevada B., eig. berijder L. Ensing, Heemstede, 770 M. Nevada heeft een zeer gunstige start, en heeft reeds in de le bocht de leiding, die zij weet te behouden, tijd 1.10. 2e Serie: Letha, eig en berijder K. David son, Oosterblokker, 710 M.; Pal, eig. C. Jans sen, Amsterdam, berijder K. Bakker, 745 M.; Nerva, eig. en berijder C. Vergaij, Amster dam, 720 M.; Lora Aubrey, eig. Mevr. J. M. v. MeursRueb, berijder Kieinjan, 770 M, Pal heeft een slechte start, en raakt achter. Ook al door een fout van Letha kan Lord Aubrey zich aan den kop plaatsen, tijd 1.11, 3e Serie: Politesse, eig. N, Olieman, Voor burg, berijder P. J. de Boer, 720 M.; Maria V., eig. en berijder N. v. Leeuwen, Wasse naar, 760 M.; Oly P., eig. Th. Smit, Alkmaar, berijder B. P. ten Hagen, 710 M. Hoewel Marie V. op stap won in 1.11, moest over gestart worden, wegens slecht draven. Hier een vinnige strijd tusschen Marie V. en Politese, die beiden een tijd van 1.11 maakten. 4e Serie: Miss Zilda Peter, eig. S. v. d. Oord, H.meer, berijder v. Leeuwen, 800 M.; Senator Axbond, eig. en berijder A. P, ICaiser, Hilversum, 770 M.; Qüicklooper, eig, D. de Vlieger, N. Vennep, berijder J, de Vlieger, 745 M. Dit was geen fraaien rit, die vooi; Qüicklooper was in 1.12. Buiten veler verwachting in werd Qüicklooper, die over een groot deel der baan onzuiver geloopen had, gehandicapt. De finale gir.g dan tusschen Nevada B„ Lord Aubrey, Marie V., Oly P, en Qüicklooper. Ook al doordat Qüickloo per slecht van start gaat, heeft Oly P. een groote voorsprong op de overigen. Maar Nevada B. loopt langzaam maar zeker in, en even voor de tribune weet zij de leiding over te nemen, om met een minimum ver schil te winnen. 1. Nevada B„ tijld 1.08 3/5; 2. Oly P.; 3. Qüicklooper. Lord Aubrey, die met een klein verschil niet geplaatst werd, (hij kwam vrijiwel gelijk met Qüicklooper binnen) had zeker een goede kans gemaakt, als de Boer zich niet even had laten insluiten. Om ruim half 5 waren de draverijen afge- loopen en zullen er vermoedelijk niet voor diep in het najaar nog eens draverijen op „Het Oude Slot" plaats hebben. Voor Heemstede is dit echter niet van zoo groot belang, daar de liefhebberij voor de paardensport hier al zeer klein is. wat blijkt uit de weinige bezoekers. De uitslagen van gisteren zijn: Omi het landskampioenschap. AmsterdamDeventer 40 Promotiewedstrijd, Haagsch LyceumUtrecht 30 Vriendschappelijk. NijmegenCleve 6 DE COMPETITIE. In een onlangs gegeven overzicht maak ten wij melding van de groote animo voor de competitie van den N. L. T. B. in Haar lem en omstreken. Hoewel niet meer beschikkende over dezelfde spelers van het vorige seizoen, heeft de Haarlemsche L. T. C. wederom met twee ploegen ingeschreven voor de eerste klasse competitie. Op de overige banencomplexen, als Stoop's Bad, Bosch en Hoven, Aerdenhout, hebben verschil lende tweede- en derdeklassers hun baan (banen). Een enkele vereeniging speelt haar wedstrijden op een particuliere baan, o.a. „Santpoort" en „Velserbeek." Van de ploegen der H. L. T. C. vermeld den wij reeds het een en ander. Voor zoo ver na te gaan, zullen voor de tweede- en derde klassen uitkomen: I. C. H.: Blom, Reuvekamp, Gillen, Mej. Redeker en Mej, de Jong. Santpoort: Jhr Mollerus, H. Biezeveld, Mevr. Mollerus, Mevr. Biezeveld. T. E. D.: Maas, van der Weiden, Mej. Hulshoff, Mej. Senft. Follow Through; de Kamper, Stoof, Mevr de Ruiter, Mevr, Kühn. T. C, S. B,: Stoel, dr. de Crauw, Mej. van Beaumont, Mej. Stoel. Avantage: Schweitzer, Tijsselingh, Mevr, Schweitzer, Mevr, Tijsselingh. Velserbeek: Zwager, van der Ploeg, Mej Renses, Mej. Calcar. Voor de eerste competitie Zondag, 24 April, is het programma bereids vastge steld. Voor de betreffende Haarlemsche clubs luidt dit: Haarlem l.AD. D. V. l.A, Haarlem l.B.D. D. V. l.B. Koog Zaandijk I.T. C. H. I. QuickVelserbeek I. Op den Tweeden Competitie Zondag zullen alle teams pas aan den slag gaan. Evenals voorgaande jaren, zal het slechts in zeer bijzondere gevallen mogelijk zijn, uitstel voor de wedstrijden te krijgen. Een regelmatige afwerking van de programma's is alleen onder dit voorbehoud, aldus com petitieleider Hoyte Veder DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. Mac NamaraAerts winnen. De Parijsche Zesdaagsche is geëindigd met een overwinning van het koppel Mac. Namara-Aerts, v. Kempen en Girardengo bezetten met 2 ronden achterstand de 7de plaats. De totaal uitslag luidt: 1. Mac NamaraE. Aerts, 484 p.; afge. legde afstand 3191.500 K.M.; 2. Gebr. Van- denhove, 216 p. Op één ronde: 3. H. Aerts Duvivier 352 p.; 4. BrunierMouton 352 p.; 5. MarcillacFaudet 348 p.; Op 2 ron den: 6. BeylSergent 904 p.; 7. Van Kem penGiardengo 739 p.; 8. 'DewolffStoc- kelynck 661 p.; 9. WambstLacquehay 99 p. Óp 3 ronden; 10. PagnoulDuray 267 p. Op 4 ronden: 11. MarcotJunge 145 p. Op 17 ronden: 12. FabreReynaud 61 p. Het totaal der uitgeloofde en gewonnen premies bedroeg 210.000 francs, hierbij niet inbegrepen de premie van een auto ttr waarde van 40.000 francs. Van Kempen won de meeste premies, n.l, 38.500 fres. indivi dueel. Naar wij vernemen, hervat de Honkbal- club Haarlem haar oefeningen op Woens dagavond 13 April. (Gemeente-sportterrein aan de Kleverlaah.) Honkbal zal dus ook dit jaar weer M cHaariem worden gespeeld, -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6