Gemengd Nieuws, UIT HET AND. f 'Ch'.trchiWs millioenenrede. Bedrog met valsche banderoles Het proces te Platten. De xaak'Marek. De ontwapeningsconferentie. De inval in de ambassade. Een Britcche tegenspraak. De nota der mogendheden. EEN KNAP STUKJE INGENIEURSWERK. De groote Willemsbrug te Rotterdam in één nacht opgevijzeld. Het drama te Zuidwolde. Onzin Een voorstelling van goede manieren. Flitsen uit auto- en geldland Amerika. De telefonische verbinding BrusselRotterdam. In volle vaart tegen elkander gebotst Een vliegmachine bij het landen vrij ernstig beschadigd. Ze ïeeren 't niet. De groote rivieren buiten haar oevers. Was hy in 't water gesprongen? door den stroom gedood. Het geheim van de muiltjes. STOOMVAARTLIJNEN. Wolfskinderen. MARKTNIEUWS. t De millioenenrede van Churchill, den lanselier van de Schatkist, is over het al gemeen niet al te best ontvangen. In de lobby van het Lagerhuis werden de goochel toeren van den minister om het deficit te dekken, gequalificeerd als niet anders dan opportunisme. Toch kan men wel eenige voldoening bemerken over het feit, dat de kanselier de inkomstenbelasting niet heeft verhoogd; maar intusschen is de vervroegde inning van de inkomstenbelasting en de supertax, door den minister aangekondigd, niet anders dan een poging om vóór de begrooting van het volgend jaar een groot deel te innen van wat anders als inkomsten over 1928 zou dienen. Het is een roof op het volgende financieele iaar en dus op 's ministers opvolger, tenzij Churchill zelf aanblijft. Hij schat zeer optimistisch he41 deficit slechts op 30 millioen pond en dekt dit, ten eersie met vijf millioen nieuwe belastingen, dan met een bedrag van 14 millioen, dat hii willekeurig uit de reserves vaa het wegenfonds neemt, vervolgens met vijf millioen, die hij verkrijgt door de cre- dieten aan brouwers van twee maanden tot één maand terug te brengen, en tenslotte met 14.000.000 Pond, die hij verkrijgt, door het in één termijn innen (vóór den volgen den begrootingsdatum) van dat deel der in komstenbelasting, dat uit het landeigendom wordt verkregen. Op de vijf millioen nieuwe belasting na, zijn dit alle financiëele maat regelen, die slechts éénmaal kunnen worden genomen. Churchill weet het deficit op de begroo ting van 1926-27 aan den achteiuitgang der inkomsten of den stijgenden uitgaven, ver oorzaakt door de algemeene staking en de mijnwerkersstaking. De raming van uitgaven voor het begrootingsjaar 1927-1928 zal kun nen worden gehandhaafd wanneer de ge beurtenissen in China geen onverwachte .wending nemen. Churchill deelde nog mede, dat hij de uitgaven voor het jaar 1927-1928 op 818.319.000 pond sterling schatte. Hij schatte de totale inkomsten op den bestaande grondslag op 796.S50.000 pond. Dit was bijna 23.000.000 minder dan de raming van het vorig jaar. Er was een vermoedelijk tekort van 21.540.000 pond. Spr. kon ook niet onverschillig blijven tegenover een te kort van 36 millioen van het vorig jaar en hii achtte zich verplicht in het loopende jaar althans een groot deel van dit tekort te dekken, zoodat het werkelijke vermoedelijk tekort 35 of 40 millioen zou zijn. Naar de „Voss. Ztg." verneemt houden de justitie en de douane-autoriteiten te Berlijn, Keulen en Hamburg zich bezig met naspo- Tingen in verband met bedrog op groote schaal van de douane-autoriteiten. In de tweede helft van het vorig jaar werd geheel Duitschland met valsche bande roles overstroomd. Eén enkele Hamburgsche firma bracht alleen al voor 40 millioen Mark nan valsche banderoles in den handel. De eigenaars van groote cigarettenfabrie- ken zijn bij de zaak betrokken. De voornaamste fabriek, waar valsche banderoles zijn vervaardigd, heeft men nog tv at ontdekt, in een kleine fabriek werd dezer dagen te Wiesbaden een inval gedaan. De vervalschingen. welke tien Iaatsten tijd in den handel kwamen, zijn zoo geraffi neerd uitgevoerd, dat de douane-autoriteiten ze niet van echte banderoles konden onder schelden, zoodat zij een beroep moesten doen op de rijksdrukkerij. In het proces tegen den advocaat dr. Mül- ler te Plauen wegens beleediging van den minister van Buitenlandsche Zaken dr. Stre- semann werd gisterenmiddag het volgende vonnis geveld; Beklaagde dr. Müller wordt wegens openbare beleediging veroordeeld tot een geldboete van 10.000 Mark, subsi diair 100 dagen hechtenis. De kosten van het geding zullen door beklaagde worden gedragen, terwijl hij ook de proceskosten zal moeten betalen voor de overige be klaagden. Jit Weenen wordt gemeld, dat de offi- 'cier van justitie verzet heeft aangeteekend tegen het vonnis, waarbij Mareh en zijn vrouw werden vrijgesproken van de hun ten laste gelegde poging lot oplichting eener verzekering-maatschappij. De zaak van het afgehakte been zal dus in hooger beroep nog eer.s voorkomen. De directeur van de betrokken verzeke ringmaatschappij heeft aan een journalist verzekerd, dat zijn maatschappij er niet aan denkt, de verzekeringssom uit te betalen, ook al zou Mareh in tweede instantie weer worden vrijgesproken. Mareh is intusschen een civiele procedure tegen de maatschap pij begonnen. Lord Cecil heeft Boncour er van in kennis gesteld, dat de Britschc regeering in de onmogelijkheid verkeert haar goedkeuring te hechten aan het Fransche compromis voorstel betreffende de beperking der ma ritieme bewapening, In een gisteren gehouden zitting van de voorbereidende ontwapeningscommissie heeft Boncour acte genomen van dit be sluit, de verantwoordelijkheid voor de ge volgen er van, welke niet zullen nalaten op de conferentie vaa invloed te zijn, aan de Engelschen latend. De Italiaansche delegatie deelde mede, dat zijn regeering van oordeel is, dat Frankrijk te ver is gegaan op den weg der concessies en den tekst van het Franache compromis niet kon steunen. Behalve de vertegenwoordiger van Japan en de Vereenigde S'aten, hebben ook nog die van Argentinië, Chili en Zuid-Slavië het woord gevoerd over het Fransche compro mis-voorstel. Alle sprekers erkenden de groote tegemoetkoming, waavan Frankrijk met zijn voorstel had blijk gegeven. Bij de opening van het dertiende Sovjet congres te Moskou heeft de president van den Raad van Volkscommissarissen Rylcow een verklaring afgelegd over China. Rykow wees erop, dat Rusland de eenige mo gendheid is, die geen oorlogsschepen in de Chineesche havens heeft. Ook staan geen roode soldaten op Chineesch grondgebied. Hierdoor konden de Russische gebouwen niet beschermd worden. De bewering in de Sovjetnota, dat hst optreden der politie in de legaliewijk te Peking geschiedde op aanstichting van de buitenlanders, is beslist onjuist. De feiten zijn deze, dat de Chineesche autoriteiten geloovende dat zij blootgesteld waren aan een samenzwering uitgaande van Russische zijde, de noodige stappen deden om hun onderzoekingen voort te zetten. Gemeld wordt nog, dat de nota zegt, dat tenzij de nationalistische autoriteiten de mogendheden overtuigen van het voornemen om aan de eisch«n vlug (promptly) uit voering te geven, zij zich gedwongen zul len zien, zoodanige maatregelen te nemen als zij geëigend achten. Tegelijk met het aanbieden van de nota aan de nationalisten hebben de gezanten der vijf mogenheden te Peking een mede- deeling doen uitgaan, waarin zij een over zicht geven van de gewelddaden te Nan king, o.a. de gepleegde moorden, de plun deringen, de brandstichting, en de geweld daden tegenover de. vrouwen, en een ver klaring gegeven voor de reden van de nota, die angstvallig gematigd wordt genoemd. De mededeeling zegt verder dat de eischcn niet worden gesteld ter verkleining van de souvereiniteit of de waardigheid van hei Chineesche volk. dat naar de belangheb bende mogendheden met vreugde gelooven hun vriendschappelijk gezind is en met het welk zij ernstig wenschen, de betrekkingen van welwillendheid en samenwerking voort te zetten en te verbeteren. Deze eischen zijn veeleer gericht tegen die Invloeden, zoowel buitenlandsche als Chineesche, die aansprakelijk staan voor de gewelddaden te Nanking doordat zi) getracht hebben, het Chineesche volk op te ruien tot wantrou wen, haat en geweldpleging tegenover lie den van bevriende mogendheden. Eén knap stukje ingenieurswerk is in den pacht van Zaterdag op Zondag j.l. te Rotter dam geleverd. In verband met de verhoogde opritten moest de groote Willensbrug opgevijzeld worden en onder leiding van de Gute Hoff- nungshütte is het met behulp van 16 hydraulische vijzels gelukt. Hst was een moeilijk werk, vooral in de teerste uren. De arbeiders stonden nog wat vreemd tegenover het werk en ook de inge nieurs wis.en niet wat de brug zou „doen". Het is natuurlijk onnoodig te zéggen, dat op tal van plaatsen de noodige zekeringen waren aangebracht, zoodat er, menschclij- kenvijze gesproken, niets „gebeuren" kon. En er is inderdaad ook niets „gebeurd". Even was er een kleine stagnatie, toen bleek, dat één der hulpbruggen nog op de groote rustte. Dit was echter vrij spoedig verholpen en tégen twaalven waren de eerste resultaten eer opvijzeling al duidelijk merkbaar. Plot seling nog een paniekje op de stellingen endér de brug; arbeiders loopen en schreeu wen door elkaar: „een man te water". De opvijzeling werd onmiddellijk gestopt en spoedig waren reddingboeien bij de hand. Gelukkig behoefde er geen gebruik van ge maakt te worden; door het toesteken van een hand had men den drenkeling, één der Duitsche arbeiders van de Gute Hoffnungs- bü'te, weer op het droge gebracht. Daarna ging het weer voort. Rusteloos draaiden de electromotoren, die het water in de hydraulische vijzels pompen. In tegenstelling met het oorspronkelijke plan werkten niet alle vijzels tegelijk. Er werd thans in twee tempo's gewerkt. De vijzels waren onder de brug opgesteld op de plaats waar de helde bruguiteinden tegen elkaar aansluiten. Men vijzelde nu eerst de hoofdbrug enkele centimeters omhoog en daarna hel brugdeel van het landhoofd en zoo vervolgens. Dit had het groote voordeel, d't men nu s'eeds een klein stel vijzels te controleeren had, waardoor het werk dus beter kon worden overzien. Om half drie 's nachts was men ongeveer op de helft van het karwei en slechts 'n half uur achter bij de berekening. Een'uur later moest de brug nog 83 c.M. omhoog en op den pijler, waar zij 2.10 M. de hoogte in ge bracht moest worden, nog 70 c.M. Een uur na het openstellen van het ver keer voor voetgangers kwam het historische oogenblik, waarop de brug gelijk met den oprit was gebracht. De ingenieurs drukten elkaar de hand, terwijl twee vlaggen, in de Nederlandsche en Rotterdamsche kleuren, werden geheschen. Oogenblikkelijk werd met het aansluiten van °de tramrails begonnen en werd het brugdek dicht gelegd. Dit vorderde nog ge- ruimen tijd. Om half negen reed, bij wijze van proef, een motorwagen van lijn zes over je brug en den oprit en werden de nieuwe bochten, die 's nachts gelegd waren, gepro beerd. Te half tien kon het tramverkeer weer geopend worden, terwijl ongeveer een uur later ook de autobussen werden toege laten. Na opgraving van het lijk is thans de misdaad bewezen, Ia verband met het drama te Zuidwolde, waarvan wij reeds uitvoerige mededeelin- gen publiceerden, is Zaterdag het parket uil Assen ter plaatse gekomen en heeft een bezoek gebracht aan het terrein van den moord, gepleegd, naar men aanneemt, door zekeren R. te Schotterhuizen. Daar werd nabij de woning in den grond aangetroffen het lijk van den vermoorden De Wit. Het bleek daaruit, dat men het slachtoffer een zak om het hoofd gebonden had en een touw om den hals. Men maakt daaruit cp, dat R. hem doodgeschoten heeft in de scljuur, dat hii daarna den zak om het hoofd gebonden en toen het lijk met ten touw gesleept heeft naar «en kuil nabij de woning, die reeds eenige degen geleden klaar was gemaakt. Door het sectie-onderzoek is verder uit gewezen, dat de hagel in het hoofd van den vermoorde dezelfde afmetingen heeft als de hsigcl in de schuurdeur. Nadat het lijk be- giaven was, had men op d« plek een boom geplant, najat de grond eerst nog goed van mest voorzien en toen met aarde aangevuld was. De hond van den vermoorde De Wit heeft, naar het schiint. enkele dagen op deze plek gelegen, waar zijn baas begraven was, doch moet ook door R. zijn dood geschoten. In een verzegelde kist is het luk over gebracht naar de begr&afolaats te Zuid wolde, Het schijnt, dat R. ziln vrouw pas eenTge dagen na den moord hiervan in kennis ge steld heeft, waarbij hii haar o. a. moet heb ben gezegd: „Als je wat zegt, dan ben je er zelf ook bif'. Ergens in Texas bestaat een stieren-kerk hof. Of, om het begrip „kerkhof" niet te profaneeren is het beter van een stierenbe graafplaats te spreken. Daar liggen alle doode fokstieren zich onder een heuveltje met een naambordje stierlijk te vervelen, want zij zijn dood. En aan een dooden fokstier is geen glans of heerlijkheid meer. Ten minste niet voor de menschen die een stier beschou wen als een min of meer automatisch mid del om biefstukken te prolongeeren. Als laatste argument in een debat over vegetarisme heb ik eens hooren beweren: „Maar waar zouden we heen moeten met alle koeien en stieren, wanneer je ze niet opeten kon." Die zouden hun natuurlijken dood moeten sterven, antwoordde de van oxtail- soep afkeerige heer. „Maar ze zouden ver menigvuldigen als konijnen" zei de oppo nent, die mocht men hem gelooven, alleen rundergehakt at, ten einde de wereld de op lossing te besparen van het moeilijke pro bleem, wat de wereld met al die koeien moest doen. „Die hééle wereld zal een koeienkerkhof worden," meende hij ont steld. „en ik spreek nog niet eens van de varkens". (Er was toen nog geen sprake van strooperscandidaten voor den gemeenteraad of beschonken raadsleden, zoodat zijn woor den ernstig en niet als ironie op te vatten wa ren.) In Texas is men dus begonnen aan de ver werkelijking van het idiaal; elke stier zijn fa miliegraf met zerk. Het is bekend dat de we reld af en toe zulke verbijsteringen kent en duizenden en mrllioenen uitgeeft voor graven van geliefde katten en mausolea van million- nairsschoothondjes dat de zorg en de ver pleging van een langharige Angorakat of een Franz-Jozef-achtige griffon in geld uitge drukt een arbeidersgezin in staat zou stellen buitenlucht en zon te genieten. Er zijn hon den die er een knecht op na houden met eigen badkamers honden met eigen auto mobielen en honden met lijfartsen. Wat de waanzin van het geld ophoopt om zoo'n wol op pooten is menigmaal menschonteerend. Maar dat de sentimentaliteit van lieden die met koeien en stieren omgaan en in volle galop een hoed van den grond kunnen op rapen, kerkhoven kon creëeren voor van ouderdomszwakte bezweken logge fokstie ren lag toch even buiten de verbeelding. Zoodra het zomerzonnetje genoeg waririte verspreidt, zal in de Londensche Zoo dage lijks een voorstelling worden gegeven van goede manieren aan tafel. Op een der grasvelden is een speciale tea room ingericht, waar de heer des huizes, de de chimpansee Jack, zijn gasten Jimmy, Cla rence en Bibi, zal ontvangen. Jack leidt de jongedame Bibi naar haar stoel, wacht netjes tot Clarence en Jimmy gezeten zijn en neemt dan plaats aan het hoofd van de tafel. Hij presenteert vervolgens een drinknap aan Bibi kijkt of zijn andere gasten zich bediend heb ben en lescht dan eerst zijn dorst. Jack wordt vervolgens in het bezit ge steld van een vruchten-slaatje en hoe verlok kelijk de bananen ook mogen zijn, de gast heer riskeert, dat Bibi en zijn andere dischge- nooten de lekkerste beetjes wegpikken en laat hun de voorkeur. Zoo noodig wijst Jack Bibi erop, dat zij zich moet gedragen zooals een fatsoenlijke apin betaamt en niet als de ginnegappende twee-beeners buiten het hek. VOOR WIE HET GELOOFT. Een paar flitsen uit auto- en geldland Amerika geeft de „Tel." Het reusachtige automobielverkeer van York is welbekend. Op het oogenblik loopen in de stad New York 760.000 auto's 42 van het totaal aantal voor den Staat New York. In de stad met voorsteden is vorig jaar 12.180.000 dollar aan nummers en „licenses" betaaldde .kosten van een li cense bedragen, al naar het gewicht van den wagen, 840 dollar. Ook voor vrachtauto's gaan de kosten van een license niet naar het aantal P.K., maar naar het gewicht. Be roepschauffeurs betalen voor hun rijbewijs 5 dollar, voor de jaarlij ksche vernieuwing er van 2 dollar. Voor particulieren zijn de bedragen resp. 1 dollar en 50 cents. Eén maatschappij heeft in 400 garages 10.000 huurauto's gereed sraan, die men voor een uur of langer kan huren en dan zelf rijden. Eenige ligitimatie en cautie de huurder moet in den telefoongids staan. Nog nooit is vermissing van zulk een wagen aangegeven De rustelooze 19-jarige Wolfe Kahn, liederendichter, componist, orkestlijder en (last not least) zoon van den bekenden ban kier Otto H. Kahn, heet 1 millioen dollar netto-inkomen per jaar te hebben. Hij onder handelt met de directie der Statler-hotels, om deze van orkesten te voorzien. Er komen er dertien. Hijzelf speelt iederen avond in „Pennsylvania Hotel" in zijn club „Per- roquet de Paris". Een millioen dollar fantazie Het weeksalaris van een orkest is 1500 dollar, voor dertig stuks dus 45.000 dollarmaakt 2.340.00Ö dollar per jaar. De helft is zeker zuivere winst voor Kahn. Het millioen is er. De Supreme Court, het Amerikaansch hooggerechtshof, heeft een achterstand van 26.000 processen, in de gemeentelijke recht banken van New York wachten 200.000 op afdoening. „Let it rain" (Laat het regenen) is het refrein van een Amerikaanschen foxtrot. De parapluiefabrikanten hebben den schrij ver van den tekst een cadeau laten ter hand stellen. Er worden verscheidene millioenen borden met het refrein als propaganda-spreuk vervaardigd en aan alle detail-verkoopers toegestuurd. Men hoopt algemeen, dat bouw ondernemingen niet in navolging met gelijk soortige vrome wenschen zullen komen s laat het branden 1 Laat het aardbeven De nieuwe ondergrondsche kabel met Brussel is thans geheel gereed. In den loop der^ volgende week zal hij denkelijk in ge- bruik genomen worden. De doortrekking van den kabel naar Roo» sendaal is eveneens geschied met gunstig resultaat. Men denkt dat begin Mei de ge- heele ondergrondsche verbinding met Rot terdam zal in werking gesteld worden, wat de snelle verbindingen zeer zal ten goede komen en ten andere de gesprekken winnen zeer aan duidelijkheid daar de athmosphsri- ache stoornissen ondervangen zijn. Ter hoogte van de openbare school te Delft zijn op den Rotterdamschen weg, twee auto's met groote snelheid tegen el kaar gereden. De auto van den heer Staal uit Den Haag werd zwaar beschadigd en is met behulp van een kraanwagen van den weg gesleept. De andere auto. waarin twee Amsterdammers zaten, kon na ter plaatse voorloopig wat te zijn hsrs'eld, doorrijden naar Rotterdam. Het ongeluk geschiedde doordat de Amsterdammers een voor hen uitrijdenden autobus wilden passeeren op hetzelfde oogenblik dat de auto van den heer Staal van den tegenovergestelden kant kwam. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. De passagiers komen met den schrik vrij. Op het vliegveld Waalhaven te Rotter dam i9 een ongeluk gebeurd. Nadat de H. N. A. D. K., een toestel van het type F 7A, met 9 passagiers en goederen gestart was voor Londen, bemerkte de piloot Hendong, dat er iets aan de machine niet in orde was. Hijkeerde daarom terug en wilde weer op het vliegveld landen. Bij de lan ding brak een gedeelte van het landingsge stel, waardoor de machine op een zijde omzwaaide en vrij ernstig beschadigd werd. De passagiers, die geen letsel hadden be komen, hebben de reis na 25 minuien ver traging in een ander toestel voortgezet. ie leorcn 't niet, althans uiterst langzaam. Begrijpelijk) Autorijdend Den Haag kan zich moeilijk wennen aan da kortelings ingevoerde ma ximum-snelheid van 30 K.M. Er zijn zooveel mcoe rechte lanen, zooveel stille straten, die bijna om een extra drukje op het gas pedaal vragen, dat het wel wat veel ge vergd is, om je doorloopend aan het gladde- gangetje van 30 K.M. te houden. Dat de Haagsche politie er intusschen ander® over denkt, blijkt wel uit het feit, dat in het tijdsverloop van 19 Maart tot 6 April j.l. niet minder dan 160 automobilis ten geverbaliseerd zijn. Wanneer de over treders een schikking wenschen te tref fen, dan komen zij er meestal af met een boete varieerende van 10 tot 25, doch wanneer het tot een veroordeeling met de daaraan vastzittende sousah komt, dan moet de snelheidsmaniak minstens een briefje van 25 neerleggen, suibs. een poosje gaan brommen. De laatste dagen Ls de was der groote rivieren nog sterk toegenomen. De Waal is voor Tiel 53 cm gewassen, waardoor een stand van 7.72 m. NA.P. heeft bereikt. De overtocht, ook voor voer tuigen, geschiedt met stoomboot en kleine pont. De Verstraat te Nederasselt is over stroomd, De overtocht over de Maas ge schiedt geregeld, ook voor voertuigen, met motorboot en pont. De Maa® is in de laatste dagen sterk ge wassen. De rivier is buiten hare oevers getreden; de aanliggende landerijen worden overstroomd. Te Venlo staat de onderste kade langs de Maas blank. Ook de Havenkade is ge deeltelijk overstroomd, zoodat verkeer langs de kade niet meer mogelijk i®. De schepen hebben hun gewone ligplaats ver laten «n liggen thans aan het hooge plateau bij den aanvang der Oude Haven gemeerd, alwaar gelost cn_ geladen wordt. De waterstand van dc rivier de Waal veer Nijmegen was Maandag 11.59 m. met 24 cm. was. Keulen seinde 4 c.m. was. Het veer is verlegd nabij de elcctrische centrale te Nijmegen. De Waalkade te Nij megen is overstroomd. Zaterdagmiddag werd te Roermond de politie gewaarschuwd, dat er ter hoogte van „Het Steel" een manspersoon In de Roer svas gesprongen en verdronken. De politie begon direct met dreggen, doch mocht geen resultaat bereiken. Het meisje, dat bovenstaand geval gezien had, hield het gebeurde staande, zoodat de tijd zal moeten uitwijzen of hier of daar iemand vermist wordt. Op de Mijn „Julia" bij Eyghelshoven heeft een ongeval plaat* gehad. Ir. Roeland is daar in de machinekamer van schacht 2 in aanraking gekomen met dc hoogspan ningsdaden der elcctrische geleiding, ge laden met 3009 Velt. Hij geraakte bewuste loos; pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven zonder resultaat. De heer Roeland was ongehuwd. De iniigratie-autoriteiten te Liverpool hadden Maandag j.l. vergunning om te landen geweigerd aan een dame, die met het st. „Celtic" van New-York was ge arriveerd. De geheimzinnige passagieres, die geen biljet kon toonen, droeg een paar rood- fluweelcn muiltjes en haar eenige bagage bestond uit twee linker heerenschoenen. Bij een verhoor deelde de reizigster mede, dat die schoenen eigendom waren van haar broeder, wiens adres zij echter niet wenschte op te geven. Een onderzoek werd Ingesteld, waaruit bleek, dat op de passage 55 dollars vooruit waren betaald, dat een deel van de bagage van de dame zich aan boord bevond van de „Olympic", en dat zij in het bezit was van een geldig paspoort. Klaarblijkel-k haa de mysterieus passa gieres vele kennisen in England; zij ontving althans gedurende haar verblijf in quaran taine niet minder dan vijftig brieven. Hij Bij een "bezoek aan "Het C. M. 5. Orphan Asglum bij Secundra in Noord-lndië een zeven 4 achtjarige jongen zag, die ook door wolven was opgevoed. Hij stierf ongeveer een jaar, nadat hij gevangen was. Hetzelfde wordt gemeld van verschillende andere kinderen en het schijnt te worden toegeschreven aan de omstandigheden, dat ze moeilijk ander voedsel kunnen verdragen dan rauw vleescb. Dr. Lucius Nicholls, van het Ceylon Pa steur Institute, wiens sceptisch oordeel we reeds vermeld hebben, gelooft, dat het in dergelijke gevallen gaat om idiote kinderen, die door inlandsche ouders in de wildernis gestuurd zijn. We merken hierbij op, dat dergelijke veronderstellingen vroeger ook al eens gemaakt zijn ten aanzien van andere „wilde kinderen", o.m. door Vol taire aver het wilde meisje van Champagne, dat toen ze omstreeks 10 jaar oud was, te Songi gevonden werd in 1755. i q» t Engelsche bladen vertellen nog een en ander over wolfskinderen. Zoo vermeldt Brig. Gen. R. G. Burton in „The Times" van 8 April het vinden van een kind in een wolvenhol temidden van welpen in het jaar 1847. Hij deelt verder mede, dat verschei dene wolfskinderen gebracht zijn in Sikan- dra Orphanage te Agra, waarvan er één be- schreven is_ door Valentine Ball „Jungle Life in India", 1874. Ball schrijft van een omstreeks 15-jarigen jongen, dat zijn armen zeer kort waren (19 inch), wat hij toeschijft aan het feit, dat de jongen op har.den cn voeten liep, hetgeen trouwens van alle in wolfsholen gevonden kinderen gemeld wordt, evenals het feit, dat ze allen rauw vleesch verlangen. In een ander nummer van genoemd blad schrijft A, M. Wace Orchard Lea te Crow- borongt, dat ze een halve eeuw geleden, toen ze achttien jaar oud was, te Sivila, dicht bij Delhi, naar kinderen zag, die men uit een wolfshol „uitgerookt" had en ook „viervoetig" liepen. De beenen van een van hen - het andere kind stierf in zijn gevangenschap waren lang en lenig, door het grijpen van voedsel er mede. In hetzelfde blad vertelt Newton Braby ,te Pennington Hall, Soutborough, Kent, dat NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AMRUM 3/4 v. Balek Pappan n. Manila. AMSTEL 10/4 v. Sfax te Rouaan. BATAVIER III 10/9 van. 9 u. 10 v. Rott. te Gravesend. CATHERINA, mes., 6/4 v. Calais n. Duin kerken. DRENTE 3/4 v. Bangkok n. Singapore. DRIKSLAND 9/4 v. Newcastle n. Antwer pen. EMMAPLEIN 9/4 v. Rott. te Narvik. GELDERLAND 7/4 v. Blyth n. Kopen hagen. HOFPLEIN 11/4 Kopervik gep., Rott. n. Narvik. HOOGLAND 9/4 v. Leith n. Delfzijl. IRIS 1/4 v. Bombay n. Rangoon. KELBERGEN 8/4 v. Buenos Ayres n. San Nicolaas. LIMBURG, sleepb., 10/4 v. Rott. te Roches ter met 2 lichters. LUCTOR met lichter, 8/4 v. Nakskov te Holtenau. MARGINA, mes. 6/4 v. Aalborg n. Fre- dcriksstad. MIDSLAND 9/4 v. Grangemouth n. Root. NERITE 4/4 te Balek Pappan. NOORD 10/4 v. Methil te Aarhus. RES NOVA, m.s., 6/4 v. Calais n. Londen. RIJN 9/4 v. Bordeaux te Bilbao. SAN ANTONIO, m. sch., 10/4 v. Situbal te Fowey. SCHIELAND 9/4 v. Newcastle te Hamburg. ST. ANNALAND 7/4 v. Blyth n. Hamburg. ST. PH1LIPSLAND 8/4 v. Seaham n. Rott. TYNE 8/4 v. Leith n. Rott. UNIO 5/4 v. Singapore n. Balek Pappan. VECHT 9/4 Gibraltar gep. Tunis n. Rot terdam. WESTLAND 8/4 v. Leith n. Rott. WITTE ZEE 11/4 Ouessant gep. Philip- peville n. Rotterdam. ZAAN 10/4 v. Cardiff te Burriana. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (tkuisr.) pass. 9/4 Ouessant. JAN PIETERSZ. COEN (thuisr.) 8/4 van Singapore. KAMBANGAN (thuisr.) 10/4 van Djeddah P.C. HOOFT (uitr.) 9/4 van Colombo. ROEPAT 10/4 van Bremen te A'dam. ROTTI 9/4 v. R'dam te Hamburg. SAL.EIER (uitr.) 10/4 v. Antwerpen. VONDEL (thuisr.) 10/4 te Suez. KON. NED. STOOMB. MIJ. ADONIS 11/4 van Hamburg te A'dam. ALMELO (uitr.) pass. 8/4 Lizard. AMERSFOORT 9/4 van Hamburg naar Antwerpen. ASTREA 8/4 van New York n. Venezuela. AURORA 9/4 v. Malta te Valencia. BACCHUS 10/4 v. Hamburg te Bremen. CLIO 10/4 v. Ceuta te Malaga. CRYNSSEN (uitr.) 9/4 v. Dover naar Bar bados. DEUCALION 10/4 v. Tanger n. Gibraltar. EOS 9/4 van Malta te Alexandria. ERATO Danzig naar A'dam, pass. }0/4 Brunsbüttel FAUNA 9/4 v. R'dam te A'dam. BRIELLE (uitr.) 7/4 v. Guayaquil. FLORA 9/4 van New York naar Haïti. ILOS 9/4 van Palermo te Licata. JASON (uitr.) 8/4 v. Mollendo. JUNO 11/4 van Lisabon te A'dam. MARS 9/4 v. R'dam naar Musel. NOTOS 10/4 van Triest te Fiume. ODYSSEUS Amst. naar Kopenhagen 11/4 Holtenau. ORESTES 10/4 van Algiers n. Smyrna. PERSEUS 11/4 van Aarhus te A'dam. POLLUX 10/4 van W.-Indië l.v. Havre te Amsterdam. RHEA 8/4 van Porto Barrios naar King ston (Ja). STELLA, R'dam naar Alexandrië, pass. 9/4 Gibraltar. STRABO A'dam naar Neufahrwasser, 10/4 van Holtenau. STUYVESANT 10/4 v. Amst. te Hamburg. TELLUS 9/4 van R'dam n. Vigo. VAN RENSELAER 9/4 v. Cristobal naar Porto Colombia. VENEZUELA (thuisr.) 8/4 v.m. 12 uur 57 op 1000 mijl West van Valentia gesign. VLIESTROOM 11/4 v. Stettin te A'dam. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND Rott. naar Antwerpen, pass. 9/4 Vlissingen. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. LEMATANG 864 v. Batavia naar Saigon. SAWAHLOENTO 7/4 van Belawan naar Rangoon. VAN HEUTZ 8/4 van Belawan n. HALCYON LIJN. ROZENBURG 9/4 v. Porto Breira te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BILDERDIJK 10/4 Mozambique te Dar-es- Salaam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK 9/4 v. Rott. n. Philadelphia. BLIJDENDIJK, Rott. n. Philadelphia pass. 10/4 Lizard. BOSCHDIJK 11/4 v. Baltimore te Rott. BURGERDIJK 8/4 v. Rott. te Baltimore. EDAM, v. N.-Orleans n. Rott., wordt 10/4 4 u. n. rn. voor den N. Waterweg verwacht. EDAM 10/4 v. N. Orleans n. Rotterdam. EEMDIJK, Pacifickust n. Glasgow (/Ham burg/ Rott. 10/4 610 mijl van Fastnet. GLAMORGANSHIRE 9/4 v. Rott. n. Antw. GROOTENDIJK 10/4 v. Rotterd. n. de N. Pacific. KINDERDIJK (uitr.) 9/4 te San Francisco. MAASDAM, New Orleans n. Rott., 8/4 v. Vera-Cruz. NIEUW-AMSTERDAM 10/4 v. Rott. te New York. NORENTA, Pacifickust n. Hamburg en Rott., 10/4 nam. 5 u. v. Londen. SIRIS 8/4 v. Vancouver n. Glasgow(Ham- burg/ Rotterdam, HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK (thuisr.) 9/4 v. Port Said, HOLLAND—ERITSCH-INDIE LIJN, MEERKERK 10/4 v. Harburg n. Antw. RIDDERKERK (uitr.) pass. 8/4 Perim. STREEFKERK 10/4 v. Rotterd. n. Ham burg. H&LLAND—OOST-AZIE LIJN OLDEKERK (uitr.) 10/4 v. Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. DRECHTSTROOM, Hamburg n. W.-Afrika 10/4 te IJmuiden zette na proviandee iar de reis voort. JAVA—NEW YORK LIJN. SALAWATI, Batavia n. New York, 10/'' v. P9rt Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (thuisr.) 10/4 v. Sabang. DELI (uitr.) pass. 9/4 Perim. INSULINDE (uitr.) pass. 10/4 Finisterre, TABANAN (thuisr.) 10/4 v. Tanger. TJERIMAI (uitr.) pass. 10/4 Perim. TÖBA (thuisr.) pass. 9/4 Sagres. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. ALCINOUS 10/4 v. Amst. n. Batavia. EURYMEDON 10/4 v. Batavia te Amst. AMSTERDAM, 11 April. Binnenl. gra nen. (Boerennoleeringen). Tarwe f 14 f 14 3/4, rogge f 11%12%, chevalier f 11%12 1/4, haver f 9%10%, duive- boonen f 1314, paardeboonen f 12%13, alles per 100 kg., karwijzaad f 2121 blauwmaanzaad f 2324 per 50 kg. AMSTERDAM, 11 April. (Noteering veilinggeb. De Jong Koene.) Bloemkool lc soort f 3034, id. 2e soort r 1422 per 100 stuks. Sla le soort f 5.407.80, id. 2e soort f 23.70 per 100 krip. Komkom mers f 2732 per 100 stuks. Spinazie f 16 f 20, Witlof f 15—21 per 100 kg. Peen f 25— 29, Rabarber f 915, Raapstelen f 4.80 8.10, Selderie f 8—12, Peterselie f 8—10, Kervel f 7—8, Radijs f 4.70—7.80 per 100 bos. Bloemen. Rozen. Hadley f C.I60.23, Golden Ophelia f 0.07—0.11, Ophelia f 0.08 0.12, Keizerin f 0.080.15, Columbia f 0.10—0.12, Sumburst f 0.070.09, Cordes f 0.100.12, Pernet f 0.080.11 per stuk. Seringen. Marie Legrye f 0.320.40, id. 2e soort f 0.220.30, Spart f 0.150.22, Gloire de Loraine f 0.140.22, alles per tak. Tulpen. Copland f 3.504.80, Bartigon f 4.40—5.20, Murillo f 2—3, Crisdcli f 2.70— 3.40, Baron de Latinay f 3.50—4.50, Sanders f 34.50 alles per 10Ö stuks' Lathyrus in diverse kleuren f 0.650.90 per bos van 25 stuks. Narcissen in diverse soorten f 0.30 f 0.80 per 100 stuks. Calla's f 0.15—0.22 Japansche Lelies f 0.180.22 per stuk. Fransche bloemen. Anemonen f 0.150.32 Aliums f 0.080.13, Anjers f 0.400.55, Margrieten f 0.160.18, Pioenen f 0.20 0.30 per dozijn. Snijgroen le soort f 0.400 f 0.80, id. 2e soort f 0.150.35 per bosje. Planten. Violen f 0.350.54, Madeliefjes f 0.400.55 per bakje. Azalea's f 1.506, Hortensia's f 0.702.20, Cineraria's f 0.37 0.45, Primula's f 0.23—0.27, Coleus f 0.25— f 0.35, Tradescantia's f 0.220.25 per stuk. AMSTERDAM, 11 April. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop) Zeeuwsche bonten f 5.105.50, id. blauwen f 5.10 5.50, id. roodstar f 4.704.80, id. eigenhei mers f 44.50, id. eigenheimer poters f 2.75 3.25, id. blauwe poters f 33.25, id. bonte poters f 2.903.10; Anna Paulowna zand f 5.506.50, id. roodstar f 4.704.80; Hil- legommer zandaardappelen f 5.506.50 Flakkeesche eigenheimers f 4.404.50, id. bravo's f 45; Spuische eigenheimers f 4 4.50; Friesche borgers f 4.304.50 per Hl. Winter Malta f 13—14 per 100 Kg. AMSTERDAM, 11 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 520 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 92104 ct., 2e kw. 8090 ct., 3e kw. 80 ct., mindere soorten 5666 ct. per Kg. slachtge wicht; 170 melk- en kalf koeien f300 375, 134 vette kalveren le kw. 90100 ct. 2e kw. 7490 ct. 3e kw. 6072 ct. per Kg. levend gewicht; 264 nuchtere kalveren f8 14, 65 schapen f 3442, 527 varkens, Hol- landsche overz. en Geidersche le kw. vleesch varkens 7274 ct., (een prima varken 1 ct. hooger). Holl. 2c kw. 7072 vette varkens 6971 ct. per Kg. slachtgewicht: 36 paarde f 100—250. ALKMAAR, 11 April. Varkens. Aange voerd 640 varkens, vette f 0.580.62, zou ters f 0.580.59 per Kg. UTRECHT, 11 April. Paarden. Aange voerd 1200 paarden en veulen s,Weeldepaar- den f 450550, werkpaarden f 250400, oude paarden f 100200, 2-jarige veulens f200275, 1%-jarige veulens fjonge veulens hitten f 100300. APELDOORN, 11 April. Eieren. Aan voer 150.000 stuks. Prijs f4.405.65, mid den prijs f 5. Handel gewoon. AXEL, 9 April. Granen. Ter markt werd heden genoteerd voor tarwe f 1414.75, rogge f 1011.50, gerst fll12.25, haver f9—10.25, erwten f 18—21.50. ROTTERDAM, 11 April. Vlas. Aange voerd 7650 kg. Holl. geel f 0.901.15, 28.500 kg. blauw f 0.90—1.30, 10.000 kg. Groningsch 0.90—1.10, 2200 kg. wit Zeeuwsch f 0.800.90, 569 kg. dauwrool f 0.85—0.95. Aardappelen. Brielsche "Eigenheim. f 4.2b 4.75, Zeeuwsche idem f 44.25, West. poters f 23, blauwe Eigenheimers f 4— 4.30, Zeeuwsche bonten f 5.255.70, idem blauwe f 5.25—5.70, bravo's f 4.70—5.25, Redster f 4.504.75, malta's 1113 ct. per kg. Fijne zaden. Blauw Maanzaad f 4445, karwijzaad f 38—40, lijnzaad voer- f 16—19, zaaimosterdzaad geel f 2728, boekweit Mar.choer. gezakt en spoorvrij f 12.60. Ajuin. Groote f 2 f 2.70, Egyptische le dual, f 5.40—5.50, 2e qual. f 3.80—4 per 50 kg. Vee. Ter markt waren aangevoerd 502 vette runderen, 237 vette graskalveren, 2329 schapen of lammeren, 1060 varkens. De pr:jzen waren als volgtkoeien le qual. f 1.05—1.10, 2e qual. f 0.95—0.85, 3e qual. f 0.75—0.65, osren le aual. f 0.90—0.97%, 2e qual. f 0.80—0.70, 3e qual. f 0.60—0.50, kalveren le qual. f 1.75—1.95, 2e qual. f 1.50 1.25, 3e qual. f 1.050.90, schapen le qual. f 0.85—0.90, 2e qual. f 0.75—0.65, 3e qual. f 0.55—0.45, lammeren f 0.95—1, zuiglammeren f 19—22, varkens le qual. f 0.60—0.62, 2e qual. f 0.58—0.54, 3c qual. f 0.52—0.50, export f 0.57—0.59. Vet vee en vette kalveren bij ruimen aan voer over het algemeen williger verhandeld prima soorten vaster in prijs. Schapen en lammeren met matigen handel, goede soor ten duur. Varkens tot iets hoogere oriizer. I edelijk verhandeld^ leis

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6