Van de Bloemboilenvelden. Kinderbijeenkomst. stadsnieuws. i"' 2DE middenstands NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede blad Dinsdag 19 April 1927 Een mooi veld Hyachinten te Overveen aan de Ramplaan. Een kijkje op den bouw der Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de Houtvaart. I>s enorme drukte tijdens de £aas£h^gen..in Bollenland. Hoe.druk-lifit was-tusschen, Haarismaen Leiden. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. K. V. V.Santpoort. R. K. V. V. „Onze Gezellen". WIELRIJDEN. Wielerbaan Rgswyk. BILJARTEN. Drie banden kampioenschappen van Nederland. H. J. Robijns kampioen. 4 BIJTIJDS ONTDEKT. ONZE OUD-STADGENOOT, DE VLIEGENIER A. H. FOKKER, LICHT GEWOND. RETRAITE TE NOORDWIJKERHOUT, VAN 2 tot 5 MEI a.s. ToIIe Lege. ,loplgnz - d^-MY«lL.te J&Mf ENORME DRUKTE. VOLDANE BEZOEKERS EN GLUNDERENDE ZAKENLUI. Als er volksleesten worden gehouden, als een wereldtentoonstelling den eersten dag geopend is, als er een belangrijke roeiwed- strijd is en ook als de bloembollen bloeien en het weer medewerkt tot een druk bezoek, hoort en leest men steevast: nog nooit zoo druk geweest, zoover wij ons kunnen herin neren zijn er nooit zooveel bezoekers naar de streek tusschen Haarlem en Leiden ge stapte, om 6 uur in Lisse aankwam, zoo lang zaam kon de tram vorderen door de over weldigende drukte op den weg en het groote getal passagiers. Bij de Amsterdamscbe Poort, de Houtbrug, het Plein en overal waar het noodig was, vatten de agenten post om het verkeer te regelen, terwijl aan het per soneel in het algemeen de opdracht gegeven was, regelend op te treden, waar de toestand zulks vroeg. Particuliere auto-verhuurders, eigenaars van vrachtauto's, exploitanten van autobus sen, allen hebben van de drukte geprofiteerd. ■HM -s- - i ut u 'tl- uk*»»*' -*\iê.S"4c V komen. Misschien is de jongste herinnering de beste en denkt men, als men de verkeers drukte ziet, dat het zóe vorige jaren nooit geweest is, misschien vervaagt de jaarlijk- sche stroom van bezoekers de herinnering aan de drukte van vorige jaren; misschien ook neemt ieder jaar de roem van de bloem bollenstreek en daarmede het aantal bezoe kers toe, zoodat men dit jaar werkelijk een record bereikt heeft. Hoe het zij: de Haar lemmers en allen die in het bloembollenland wonen, kunnen getuigen dat het razend druk geweest is. Het weer van Zaterdag gaf reden tot twij felen en vrees en Zondag scheen de zon aan een blauwe lucht, die veel goeds beloof de, alle onrust weg nam. De wind was nog niet vrij van guurheid, maar de zon scheen lekker en warm en op de wegen was bet aangenaam fietsen. De zon, die de stedelin gen bij honderden en duizenden uit hun woonplaats lokte, had ook wonder-werk op de bollenvelden gedaan. Verschillende soor ten hyacinthen, tulpen e.a., die de vorige week nog niet te bewonderen waren, prijk ten nu in volle pracht, maakten het lanci tot één frissche, juichende feestelijkheid en de bezoekers tot gulle bewonderaars en opge togen g-asten. De wegen, die van Amsterdam en de an dere plaatsen naar het bloemenland leiden, boden de beide dagen een vroolijk, druk too- neel, ononderbroken rijen fietsers en fiet- sters, een nooit eindigende file auto's en mo torrijwielen, en nog tallooze wandelaars, die tusschen de boomen en op de kanten der fietspaden *hun leven buiten gevaar hielden, met het ééne oog de snorrende, toeterende en tuffende vervoermiddelen en de leden van hun gezelschap bewaakten en met het an dere te gast gingen aan de weelde van het reusachtig bloemencorso. Akelig van stof misschien, buiten adem van het fietsen tegen den wind in, moe en min of meer afgemat van den langen weg op de fiets of in een volgestampte autobus, kwamen velen in het beloofde land, maar boven allen twijfel is verheven dat allen genoten hebben en met opgetogen verhalen over de wondere pracht der bloeiende bollenvelden zijn terugge keerd. i Wie ook met genoegen aan de beide Paaschdagen terugdenken: de zakenlui Bloemenventers, houders van verfrisschings- etablissementen van net nederigste melksa- lonnetje tot het meest luxieuse restaurant, IJsco-venters, enz. hebben het mooie weer gezegend en aan de ontelbare bezoekers veel geld verdiend. Een caféhouder vertelde op getogen dat hij op den Eersten Paaschdag, reeds vóór twaaf uur, 4 liter room in koffie had geschonken; een bloemenventer boekte gedurende de beide dagen een verdienste van 90 en autobus-chauffeurs vreesden nu en dan dat hun kaartjes voorraad te klein zou blijken. Voor de Haarlemmers, die in de stad ble ven, was het een attractie de geweldige verkeersdrukte gade te slaan. Van den vroege morgenuren tot aan den middag rolde de stroom uit de richting van Amsterdam over de brug bij de Amsterdamscbe Poort Staande op de Oostvest bij de Spaarnwou- derstraat zag men den straatweg naar Am sterdam als een zwarte massa van gelijkmatig voortrollende fietsen, hobbelende motorrij wielen en dansende auto-daken. De nieuwe brug over de Heerenvesl bij de Antoniestraat bewees hoe noodig deze verkeersverbete- ring was, de verbeterde brug over de Leid- sche Vaart bij de Zandvoortsc'ne laan was gedeeltelijk in dienst gesteld en kwam ook het verkeer zeer ten goede. Bij de Houtbrug wrong en kronkelde de verkeersslang uren achtereen door de nauwe passage tusschen de dobbelsteenen, die waarschijnlijk wel voor de laatste maal den uittocht naar het bloemenland zullen gezien hebben. De poli tie heeft veel en prijzenswaardig werk ver richt op de verschillende drukke punten. Bij de tramhalten en in de Julianastraat bij de standplaats der autobussen moesten lange files van wachtende passagiers in de ver schillende vehikels geloosd worden. Dat het daar druk was, blijkt wel uit het feit, dat iemand, die om kwart over twee in de tram Van 's morgens vroeg tot laat in den avond waren treinen en trams stampvol. Zelfs de Gooische stoomtram en de gele bussen tus schen Hilversum en Amsterdam genoten mede de profijten van den grooten uittocht. Gedurende beide dagen waren op de stations en halteplaatsen bijzondere maatregelen noo dig om alles ordelijk te laten verloopen en de passagiers, die er den geheelen dag wacht ten, in de wagens te loodsen. Uren moest men er soms geduld oefenen, en hoewel voortdurend de treinen vertrok ken, scheen het wel of de rij wachtenden niet kleiner werd, maar voortdurend aan groeide. Tot in den verren omtrek: den Haag, Delft, enz., was de drukte te bespeuren en waren bijzondere verkeersmaatregelen noodig. Reeds den len Paaschdag was het gezellig druk te Heemstede, vooral langs den Hee- renweg, waar honderden en honderden auto's en fietsen doortrokken naar de bol lenstreek, terwijl de tram een groot aantal kijkers vervoerde, wat vooral aan het eind punt der electrische tram een groote druk te gaf. De groote drukte kwam echter op den 2en Paaschdag Reeds vroeg in den morgen trokken de fietsers er op uit, en vormden één lange file die, toen de middag naderde, zich nog steeds uitbreidde. Zoo ging het ook met htt tramvervoer. Wagens volge- BEZOEKT IN HET K. S. A. GEBOUW PEPERSTRAAT BEVERWIJK ENORM SUCCES Geopend van 2 tot 6 uur en van 8 tot 11 uur, entree 20 ets. Vele attracties. WOENSDAGMIDDAG SPECIALE plaats geleek terwijl de fietsers zich in de zon lagen te koesteren en uitrustten van een ver moeiende rit. Het geleek daar een menschenzee Aan den ingang tegenover Café de Konij nenberg was het geweldig druk, en het ver- eischte veel beleid om van daaruit den Hee- renweg op te gaan. Hoe daar alles zonder ernstige ongeluk ken is afgeloopen is een raadsel. Ter illu- streering diene dit, toen een rijtuig het hek van Groenendaal wilde inrijden, daar 24 au to's; plus motoren en fietsen moesten stop pen. Honderden sloegen vanaf de hoogte in Groenendaal de drukte gade. In Groenendaal was het eveneens zeer druk. Overal liepen of zaten gezelschappen, pic-niccend, of dwalend langs het frissche groen; overal heerschte een feeststemming. In de van Merlenvaart lagen weder vele motorbootjes, waarvan de eigenaars zich op den oever huiselijk installeerden; liggend in gemakkelijke stoeltjes, of in ploegjes zittend om de theetafel. De politie heeft zware dagen gehad en heeft weer getoond, volkomen voor haar taak berekend te zijn, waarvan haar alle lof toekomt. Behalve bij de halten van de tram waren op alle gevaarlijke punten ver keersagenten geplaatst. Den geheelen dag was het roode kruis in de weer, maar be hoefde gelukkig weinig hulp te verleenen. Zoo is vooral de 2e Paaschdag een waar bloemenieest geworden, waarvan duizenden en duizenden hebben genoten. Noordwijk. Het was ook hier op de beide Paasch dagen ontzaggelijk druk. Men lelde dat ruim 200 automobielen in een half uur het dorp passeerden. Daarbij nog genomen het groot aantal fietsers en motorrijders. Men kan be grijpen dat het eèn groote levendigheid en drukte gaf. Soms was het zelfs gevaarlijk voor wandelaars om den weg te passoeren. Reeds Zaterdag zagen wij verschillende autocars vol beladen met liefhebbers, zelfs van Kralingen en Rotterdam. Het was in den Haarlemmermeerpcldcr op de beide Paaschdagen vooral Maan dag geweldig druk. Op de Hoofdwegen krioelde het vrijwel den geheelen dag van auto's, motorrijwielen, fietsen en andere rij en voertuigen. Duizenden hebben naar har telust genoten van de blcembolienvelden, die door het prachtige voorjaarsweer er moei en frisch bij staan. Op tal van plaatsen, vooral over de ver. schillende bruggen, was de passage van al lerlei vervoermiddelen en voetgangers zeer greet, doch de politie, zoowel als de brug wachters en andere personen, wisten het verkeer in goede banen te leiden. Behoudens een paar kleine onbelangrijke gedrukt. Ook bier w:as alles vernield; stuur- s uy en zitplaatsen waren alle in elkaar j geschoven. De lading, bestaande uit leege biertonnen, lag over den weg verspreid. De Heemsteedsch Politie kwam na eeni- gen tjjd ter plaatse en maakte proces verbaal op. De bestuurder v. d. luxe auto, de heer N. Riet, A'dam, kreeg geen letsel ook de chauffeur van den vrachtwagen niet. Een mede-passagier werd naar het Elisabeth- gasthuis overgebracht, waar echter bleek, dat de verwondingen van lichten aard wa ren. De bollendrnkte. Dank zij het bij uitstek prachtige weer zijn de beide Paaschdagen echte bollenda- gen geweest; men kan zeggen dat, ze de vroegere verre overtroffen hebben. Giste ren, 2e Paaschdag, was de drukte enorm. Duizenden auto's gingen docr 't dorp of kruischten de achterwegen. De trams voer den duizenden bezoekers aan, terwijl even eens de autobussen met dubbelen dienst een talrijke menschen aanvoerden. Ontelbare fietsers verhoogden mede den buitengewone drukte. Van den weg oversteken was bijna geen sprake. Dat er geen ongelukken ge beurden, we konden nog geen ernstige, is bijna een wonder te noemen, Onnoodig te zeggen dat vele inumers, als Caféhouders, Lunchrooms, e.d. en niet minder de bloe- menverkoopers goede zaken maakten. Als het weer zoo blijft, verwachten we den ge- heele week nog veel beifcek. De Bloemententoonstelling in hel Bonds- gebouw was ditmaal prachtig. Mooie col lecties Narcissen waren ingezonden. Ook zagen we reeds enkele nizendigzn tulpen, vanwelken we -er de volgende week meer verwachten. Honderden belangstellenden brachten er een bezoek. Speciaal gisteren was de drukte in den bollenstreek overweldigend. De Achterweg NoordwijkHaarlem was in den ochtend reeds geheel ,,beeet." Aan beiden kanten gingen lange files van auto's langzaam achter elkaar aan. Er waren de meest voorwereld lijke types bij. Tusschen deze voertuigen be wogen zich de wielrijders en zeer overtuigd, heeft zich gedemonstreerd het gemis aan rij wielpaden op dezen overigens voortrefielij- ken weg. Het gevolg hiervan was dan ook dat nu en dan eenige wielrijders er uit wer den gereden, hoewel dit niet kon worden toegeschreven aan een minder juist optre den van de chauffeurs. Hoewel misschien geen enkele weg een dergelijke volksmassa, als gisteren over de zen wg voortgolfde kan dragen, toch is de nieuwe weg te smal. Zoo trok de stoet .van voertuigen luide toeterend en bellend den geheelen dag maar door. Tegen den avond kwam de mist opzetten en het was een aardig gezicht, boe de late huisgangers achter elkaar in hun wagens dekking zochten en door de misbanken heen- kropen. Zelfs de felle koplichten en schijn werpers werden gesmoord in het mistgordijn. De lucht was doortrokken van de benzine, zoodat ze zelfs de geur van de bloemen velden verstikte. V** v I propt met menschen reden vrijwel zonder j aanrijdingen en eenige ongemakken met tusschenpoozen in de richting Heemstede.! het springen van banden etc. kwamen ons De stoomstram laadde wac zij bergen kon tot heden geen ongelukken van ernstigen alle materiaal was in dienst, en als een tram aard ter core. volgepropt was, bleek dat van eenige ver-. Vele bestuurders van auto's en motorrij- mindering geen sprake was. Zoo vertrok wielen reden met een veel te groote snel- om kwart over 5 nog een tram met 8 wagens heid door de dorpen, hetgeen mede met tjokvol in de richting van Lisse. Pas toen was het oog op de zco hinderlijke s'of plaag men het vervoer naar Lisse meester. Reeds voor 4 uur begint de drukte in tegenovergestelde richting. In rijen van 4 of 5 staan de liefhebbers om in de richting Haarlem vervoerd te worden tot aan de v. Merlenbrug, een afstand van circa 100 M. De regeling was keurig. Eerst om ruim half 8 is men het vervoer meester, hoewel tot 10 uur nog volle trammen aankomen. Dank zij de keurige leiding ging alles zeer geregeld. Trok de groote massa naar Rillegom en Lisse, voor hen, die geen groote reis wilden maken was vooral Groenendaal een goed uitstapje en duizenden hebben genoten van het ontluikende groen. Nog maar zelden heeft Groenendaal dan ook zulk een ge weldig bezoek gehau. Die per tram kwamen gingen meestal tot het eindpunt. Hier bleek de ingang voor zulk een drukte te klein. Fietsers, auto's en wan delaars verdrongen zich in de namiddaguren om binnen te komen. Hier maakten de hande laars in ijs, fruit en bloemen goede zaken In het restaurant was bijna geen plaatsje te krijgen. Honderden fietsers stonden er, veel ongerief veroorzaakte. Tegen eenige bestuurders werd deswege proces-verbaal opgemaakt. Verder werd door de daartoe bevoegde ambtenaren controle gehouden op de nale ving van de rijwielbelastingwet. Menig kar retje, dat niet van het vereischte belasting- merk bleek voorzien te zijn, werd in beslag genomen, heigeen vcor de betrokken wiel rijders een groote teleurstelling was, ONGEVALLEN. Zooals onvermijdelijk was en ook begrij pelijk, wanneer men de wrakke vehikels zag waarmede sommigen zich in de drukte waagden, zijn verkeersongevallen niet uit gebleven. Zondagavond cm ongeveer half een had op den Heerenweg nabij de Zandv. Laan een ennsFge botsing plaais tusschen een luxe- en een vrachtautomobiel. De oorzaak van het ongeval is vermoede lijk een verkeerde manoeuvre, teen de twee auto's elkaar passeerden. De personenau o stond dwars over den weg; verschillende deelen waren geheel verwrongen en alle glazen stuk. De vracht wagen had haar in de flank aangereden en terwijl de Sparrenlaan, één rijwielbewaar- zat met iiaar voorste gedeelte er geheel in H. B. C.- R. K. A. V. 3—4. H. B. C. heelt de 2e Paaschdag benut een vriendschappelijken wedstrijd te spelen legen een R. K. A. V.-combniatie. In het elftal speelden 2 spelers van H. B. 2. I, de overigen van het 2e elftal. R. K. A. zette daartegenover een ploeg van 6 spe lers uit het eerste, 4 uit het 2e en 1 uit hel derde elftal. Om half 3 fluit scheidsrechter Tillemans de beide ploegen in het veld en dadelijk ontwikkeld zich een vurig spel. Beide ploegen geven elkaar weinig toe, doch spoedig blijkt R. K. V. A. sterker te zijn door beter technisch spel te denion- streeren. Schutters echter ontbreken en tal van gevaarlijke schoten gaan naast of over. H. B. C. weet de leiding te nemen, welke spoedig door een tegenpunt gevolgd wordt. Kort daarop maakt H. B. C. een tweede doelpunt. Nu komt R. K. A. V. opzetten en spoedig weet zij gelijk te maken. Als een van de achterspelers van H.B.C. mist en Kobus uit loopt vergroot R. K. A. V. de score en laat H. B. C. den moed zakken. Steeds is R. K. A. V. in den aanval, maakt ten slotte het 4c doelpunt, waarna H. B. C. een einde maakt aan de ten slotte saaie vertooning en het 3e doelpunt in het net van de gasten deponeert. Spoedig daarop fluit de scheids rechter einde. Om de Sportparkbeker. ConcordiaL. en S. 1—5 SERIEWEDSTRIJDEN Op tweeden Paaschdag werd te 1 uur be gonnen met den wedstrijd D.S.H. IIVic- trix. II. Laatstgenoemde verscheen met negen man waarvan zes invallers. Hoop op succes bestond er dus niet bij de blauwgestreepten, al stond het vast dat zij hun huid duur zou den verkoopen. Direct daarop ontwikkelt zich een vlug opgaand spel met D.E.M. in de meerderheid dat een goed en sluitend geheel vormde doch dat voor doel absoluut de hulp van vrouwe fortuna miste. Tot rust aan toe bleef D.E.M. de meer dere al wist zij dit niet in goals uit te druk ken. Na rust waren de punten wel te maken doordat de achterhoede van D.E.M. II min der trapvast en de voorhoede van Victrix II wat tactischer was waarbij vooral de oranjebroek uitstekend werk verrichtte. Driemaal, waarvan een goal in de verlen ging, doelpuntte Victrix II waartegen D.E. M. II slechts 2 punten maakte. Victrix II wint geflatteerd, daar de uislag andersom de verhouding had weergegeven. De wedstrijd D.E.M. IR.K.V.Z. II was ter elfder ure afgelascht, waarvan in de plaats kwam Santpoort ID.E.M. I vriendschap pelijk. De thuisclub heeft een tweetal nieuwe lingen op proef zoodat de opstelling gewij zigd is. D. E. M. begint direct met tactisch kort en vlug spel dat meest door den stevig spe lende links-back der Santpoorters wordt onderbroken. Vooral de links- en rechtsuilerst der gas ten zijn verbazend snel en vele voorzetten van hen geven gevaar voor de Santpoort keeper welke vele onschadelijk maakt, doch voor een keihard schot onder tegen de lat moet zwichten. In de voorhoede van Sant poort komt thans meer leven al blijft de rechtsbuiten een zeer zwak speler die dan ook voor rust niets presteerde. Een voorzet der linksbuiten belandt voor doel, waar al leen de rechtsbinnen staat die geen fout maakt en de partijen op gelijken voet brengj. Na rust blijkt D.E.M. minder spel te vertoonen waartegenover Santpoort, door een wijziging in haar elftal, een beter ge heel stelt. Het doel der bezoekers is dan ook steeds in gevaar en vrij spoedig heeft Santpoort een 31 voorsprong. Dan is weer het woord aan D.E.M. die goed gecombi neerd steeds nieuwe aanvallen leidt. Succes blijft ook niet uit en kort voor 't einde is de stand 33. D.E.M. valt nog een penilty ten deel doch is zoo goed deze in handen van den keeper te deponeeren. Hicmede breekt het ein^e .aan van den wedstrijd.*'"'"" Ten laatste de wedstrijd 0. G. I—Victrix I Heel goed spel was hier te zien van beide clubs al bleek ras dat O. G. het beste ver toonde en ook de punten mee huiswaarts kreeg. Victrix trapt af, lost een hoog schot wat juist over de handen van den keeper in den hoek verdwijnt 0—1. De O.G.-voorhoede trekt dan ten aanval doch een back van Victrix werkt met de hand weg wat den scheidsrechter ontgaat. Weer zijn de witten voor het doel van Victrix en thans met succes 11. Direct na den aftrap krijgt de rechtsbuiten den bal toegespeeld, deze zet voor en met een keurigen kopbal heeft O. G. met 21 de leiding. Vlak voor rust na een goeden aan val scoort O. G. no. 3 waarmee rust aan breekt. Victrix heeft nu zon en wind mede noodat verwacht wordt dat zij het wel tot een gelijk spel zal brengen, doch haar ca- pacieit is danig afgetakeld. Zelfs een pe nalty, die haar ten deel valt en waarmee zij den stand op 32 brengt geeft het noo- dige vuur niet. O. G. daarentegen speert enthousiast verder en verschalkt den blau wen keeper voor de vierde maal. Hiermede breekt het einde aan en heeft O. G. I ver diend gewonnen. n Het was voor de R. K. S. V. „Santpoort een mooi geslaagden dag. P. J. A. M. HANDELSHUIS: „HET CENTRUM" Nieuwe Gracht 78, Haarlem BETALING OOK IN OVERLEG Seer.: J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13. Schoten. Uitslagen: Onze Gezellen I—Victrix I 4—2 Onze Gezellen IIH.B.C. III 5 7 Het eerste speelde voor de Seriewedstrij den van Santpoort tegen Victrix L Zooals gewoonlijk stelt Onze Gezllen zich volledig cp. Het eerst is Victrix in den aanval en ziet haar werken reeds spoedig beloond door een goal. 1—0. Niet ontmoedigd trapt O. Z. wederom af. O. G. komt dan iets in de meerderheid en ns eenigen tijd depo neert de mid-half den bal in de touwen. Direct hierop neemt O G. de leiding, ter wijl zij eenige minuten daarna den voor sprong vergroot. 31. Rust komt met o/i- gewijzigden stand. Na rust vallen beide partijen wederom Hink aan. doch de aanvallen van O. G. zijn het gevaarlijkst. O. G. beeft nu het beste deel van het spel in handen. Toch is het Victrix, die doelpunt doordat een der halfs hands maakt binnen de beruchte lij nen. Verwoed komt de voorhoede opzetten en met een onhoudbaar schot passeert de midvoor den keeper van Victrix. Einde komt met een verdiende 42 overwinning voor O. G., die zich door deze overwin ning in de finale plaatst. Het tweede elftal speelde met 4 invallers een friendly game tegen H.B.C. ITT. Beide voorhoede's schenen grootsche plannen te hebben, want niet minder dan, 12 doelpun ten werden gemaakt. Bet einde kwam met 7—5 voor HB.C., hoewel een gelijk spel de verhouding beter had aangegeven. OM DE H.B.S. EERELEDEN-BEKER. Evenals andere jaren had H.F.C. met het derde elftal ingeschreven voor den H.B.S. eereleden-beker. Daar V.O.C. en A.S.C. op het laatste oogenblik afseinde, waren er ditmaal slechts zes deeinèrnende vreeni- g ngen, n.l. H.V.V. 3, H.B.S. 4 en 5, Kam pong 2, Quick 3 en H.F.C. 3. H.F.C. III lootte in de eerste ronde tegen H.B.S. IV. Deze wedstrijd eindigde in een 32 nederlaag, waardoor H.F.C. van ver dere deelname was uitgesloten' Verder won H.V.V. III in 'n zeer forschen en spannende wedstrijd met 21 van H.B.S. V en Quick III met 42 van Kampong II. Kampong II was de gelukkige, die bij loting als vierde club in de semi-faniale kwam. Deze wedstrijden worden Maandag a.s. ge speeld. H.B.S. IV—H.F.C. III 3—2. H.F.C. III had invallers voor Elias en Schmidt. De sterke wind en het hobbelige bijveld doen veel afbreuk aan het spel. Daar bij kwam nog, dat de scheidsrechter er nog al eens naast was (vooral zijn kijk op buitenspel was zonderling), zoodat het spel onnoodig onderbroken werd en dikwijls vrij ruw was. Reeds na eenige minuten scoorde van Wijck uit een mooien througpass (01). Over het algemeen ging de strijd vrij gelijk op. Bij H.F.C. valt het goede aangeven van Jongeneel op. Even voor rust scoort H.B.S. op gelukkige wijze den gelijkmaker. Na de pauze heeft H.F.C. haar opstelling gewijzigd, hetgeen een verbetering blijkt. Er wordt nu in de voorhoede beter gecom bineerd. Spoedig heeft Daniels met een mooi schot van de wing succes. Wanneer de Kat een bal fraai corner werkt, wordt deze cor ner door den linksbinnen van H.B.S. schit terend ingeschoten. De strijd om de lei ding wordt zeer spannend. Weer wordt een corner, door verkeerd opstellen der achter hoede, H.F.C. noodlottig, (23). We den ken H.F.C. vlak voor tijd nog gelijk te zien maken, maar op 'net beslissende oogenblik wordt één der H.F.C.'ers vast gehouden, wat den scheidsrechter ontging. Bij H.F.C. waren Jongeneel en Veldhoen de besten. Gisteren U de Rijswijksche Wielerbaan geopend. De uitslagen luiden. Wedstrijd voor amateurs over 800 M.: 1 serie: Krens; 2 serie: Van der Kooy; 3e serie: B. Lecne; 4 serie Bobbe: 5 serie: Innemee: 6 serie: De Leur; Finale: 1. B. Leène; 2 Bobbe (14 lengte); 3. Krens. Koppelwedstrijd voor amateurs over 10 K.M.: 1. KrensBakker in 13 min. 0 sec.; 2. B. LeeneVan Rossum; 3. MetzAve- zaatb. Sprintwedstrijd voor profs over 800 M.: Ie rit: 1. Moeskops; 2 Meyer (op een lengte); 2e rit: 1. Meyer; 2 Martinetti fbanddikte); 3e rit: 1. Moeskops; 2. Martinetti (K lengte 4e rit: 1. Moeskops; 2. Meyer (wiellengte); 3. Martinetti. Totaal-uitslag: 1. Moeskops, 3 pöt.; 2. Meyer, 5 pnt.; 3. Martinetti, 7 p. Wedstrijd achter i#otoren: le manche over 20 K.M.: 1. Wijnsdau in 16 min. 8 1/5 sec.; 2. Leddy, op 30 Meter; 3. Sorm, op een ronde; 4. Schlebaum, op 390 Meter. 2e manche over 30 K.M.; 1. Leddy ein 23 min. 40 1/5 sec.; 2. Schlebaum op 300 Meter; 3. Storm op 7 ronden; 4. Wijnsdau op. 9 ronden 250 Meter. Zondag werden de laatste acht partijen verwerkt om bovengenoer. d kampioenschap. De belangstelling was vooralen dep namid dag heel goed. -- - De uitslagen luiden: Robijns De Rood Van Hooijdonk Willemse Strelitskie „Baars" Robijns Van Hooijdonk „Baars" Willemse (f De Rood Jansse Strelitskie Jansse Kooman Robijns Eindstand: H. J. Robijns C. Koopman H. de Rood „Baars" J. Willemse M. Strelitskie J, v. Hooijdonk J. C, J. Jansse 40 57 0,701 30 57 0.526 3 34 83 0.409 3 40 83 0.481 4 28 96 0.291 3 40 97 0.412 4 40 67 0.599 4 16 6 0.242 2 40 57 0.700 3 30 56 0.535 4 40 67 0.596 5 21 66 0.318 3 40 97 0.412 5 25 97 0.257 4 31 44 0.9OT 4 40 43 0.720 5 7 280 403 0.694 7 5 268 505 0.536 7 4 253 539 0.469 5 4 261 561 0.465 5 3 237 520 0.45 4 3 238 594 0.40 3 ,1 231 575 0.40 7 1 197 540 0.36 4 In den avond van den eersten Paaschdag, om kwart over elf. toen een bewoner van dc Kerkstraat te Beverwiik even in ae slaapkamer van zijn twee kinderen kwam kijken, bemerkte hij, dat de kamer vol rook stond. Het bleek, dat het bed waarop de kleinen sliepen in brand stond Gelukkig hadden de kinderen nog geen letsel beko men; het vuur, dat den gewatteerde deken bad aangetast, kon spoedig gedoofd wor- Verondersteld wordt, dat een voorbijgan ger (en is deze veronderstelling juist dan was bet een roekeloos mensch!) een bran- dend eindje cigpiret door het openstaande raam in de slaapkamer heeft geworpen Door de politie wordt een onderzoek uv gesteld. Bij een proefvlucht in Amerika, van het vliegtuig „America", dat voor den i°cht New York—Parijs gebouwd was, zijn de drie inzittenden, onze oud-stadgenoot A. n. Fokker luit. Byrd en Bennett gewond, nadat het toestel bij de landing over den k*Byrd ^brak een arm. Geen hunner werd levensgevaarlijk gewond. De mecamc.cn Bennett is er het ergst aan toe met een dijbeeniractuur, een gebroken rib en een schouderverwonding. Byrd brak zijn link^ - pols, terwijl Fokker zoo licht gew°nd,T'er.d' dat hij niet in het» hospitaal behoefde te blijven. Volgens verklaring van den manag Noorduyn, van de Atlantic Aircraft Corpo ration, is het ongeluk te wijten aan het feit, dat er voor deze proefvlucht geen extra hoeveelheid gasoline in de tanks was ge daan, waarop bij den bouw van het toestel gerekend was, zoodat het vliegtuig zich me in evenwicht bevond. Het toestel is niet ernstig beschadigd en men hoojft het in drie weken weer £<\hee' voor de Oceaan-vlucht in gereedheid te kunnen brengen. u„.v.rr.„ck Het ongeval had plaats boven Horbrouck (New-Yersey) en de gewonden werden on middellijk naar het Hackensach hospitaal gCFokker "hielp de gewonden*bij hettrans- portnaar genoemd hospitaal. Hij verklaarde, dat het vliegtuig slechts weinig beschadigd was en (kt de reparatie met van duur zou rijn. Het ongeval greep plaats bi, de landing, toen een der wielen van het lan dingsgestel in een breede voor terecht kwam en het vliegtuig daardoor over den kop ging. „Indien het toestel de extra lading had ingenomen, was het ongeva beslist uitge bleven," aldus de Nederlandsche construc- teFokker, die er het beste afkwam glim lachte als gewoonlijk, toen hij uit het toestel stapte. De „America' werd door hem gecon strueerd en hij was zeer tevreden over de capaciteit van motor en vliegtuig. Byrd kon later reeds het hospitaal weer verlaten. Het zal echter nog zeven of acht weken duren, voordat Bennett genezen is. Ook luit. Noville maakte deel uit van de be manning. Hij heeft zoodanige verwondingen opgeloopen, dat hij minstens een week m het hospitaal zal moeten blijven. Bij de sluiting van de eerste relrait* te Noordwijkerhout op 17 Maart j.l., w®aJjan 32 Middenstanders van Haarlem hadden deelgenomen, zeide de geestelijke leider de ZeerEerw. Pater Juc. Zey S.J, tot mij. Rector, nu moet u volhouden, en over eenige maanden weer een retraite houden voor de R. K. Middenstanders van Haar- Toen ik daarop een oogenblik aarzelde, zeide de pater: maar Rector, u hebt nu 32 vurige propagandisten voor de volgende retraite; die moet zeker slagen! Accoord, Pater, was daarop mijn ant woord, ik zal met dat legertje van oud-re- traitznten voor een volgende retraite aan het werk gaan. Voor de a.s. retraite van 2 tot 5 Mei gaf Rector Janssen Schmidt mij recht op 40 kaarten. Maar de Amsterdam mers schijnen zich ook erg voor deze re traite te interesseeren. en zelfs zóó, dat ik al bericht heb gekregen, om van mijn 40 kaarten de noodige af te staan! Ik heb daarom dit afgesproken: tot en met Maandag 25 April blijf ik recht houden op die 40 kaarten, daarna ben ik mijn recht kwijt! Mijn vriendelijk doch dringend verzoek is bierbij dit: dat degenen, die wenschen deel te nemen aan de retraite van 2 tot 5 Mei zich ten spoedigste zullen opgeven aan een van de volgende adressen: G. W. Lampe, Gierstraat 29, Telefoon 11018; H. Holt, Anegang 35, Telefoon 10251; J. P. J. Kok, Pr., Dennenweg 4, Bloemendaal, Telefoon 22519. Beste oud-retraitanlen, werkt in deze dagen met mij mede, laat ieder Uwer een retraitant voor de retraite van 2 tot 5 Mei aanbrengen! v Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Rector J. P. J. Kok Hef nieuwe nummer van het schoolblad van het R. K. Lyceum opent met een Pansch-artikl van den ZeerEerw. Rector. Verder een levensschets van den compo- nist Manauel dc Tails, een vervolgartikel i ovc het dagbladbedrilf; C. K. beraamt wan. ren, enzs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5