Sport en Wedstrijden. NEDERLAND-TSJECHO SLOWAKIJE -1. HET NEDERLANDSCH ELFTAL IN VORM, MAARZWAKKE TEGENSTANDERS. f' VOETBAL-UITSLAGEN. Met R.C.H. in W est-Duitschland H.F.C.Fortuna 34. Es war zu schon gewesen. •Haarlemsche Bank Twentsche Bank: 34. CRICKET. Noord-Holl. Hockeybond. Wij hadden gedacht, ondanks de minder gunstige berichten betreffende het Tsjechi sche elftal, een tegenpartij te zien verschij nen, welke onze Oranjemannen in elk geval behoorlijk partij zou kunnen geven. Immers de Tsjechen hebben geruimen tijd een toon aangevende rol gespeeld in het continentale "voetbal en ondanks de nog niet zoo lang geleden plaats gehad hebbende scheiding tusschen de amateurs en professionals mocht met reden worden verondersteld, dat dit land nog een uitstekende amateursploeg in 'iet veld zou kunnen brengen. De berichten omtrent de moeilijkheden met de Tsjechische spelers schenen ons min of meer overdre ven, doch de wedstrijd van gisteren heeft toch inderdaad wel bewezen dat we met een :'.eer slap aftreksel van het Tsjechische voet bal te maken hebben gehad. Aan deze ploeg had het Nederlandsche elftal, dat in het veld verscheen met den wil om na de minder eervolle resultaten van den laatsten tijd, tegen deze onbekende te genstanders het beste te geven, een gemak kelijke prooi. De Tsjechen speelden voornamelijk het shortpassing, doch dit was zoo slecht ver zorgd en zoo doorzichtelijk, dat het ons elf tal niet de minste hoofdbrekens koste. Bo vendien ontbrak het verband tusschen de onderdeelen van de Tsjechische ploeg bijna geheel en was tenslotte het backstel ook al lang niet van internationale kwaliteit. Toch drukt de uitslag het krachtsverschil niet volkomen juist uit, D'e onzen-hebben het geluk ditmaal geheel aan hun zijde gehad. Zoo voorkwam van der Meulen bijv. kort na den aanvang twee bijna zekere doelpunten niet zonder eenig geluk. Waren de Tsjechen er in geslaagd deze kansen te benutten, dan had men wellicht een heel ander spel te zien gekregen. Doch om zich staande te houden tegen ons elftal, daarvoor scheen ons het elftal der gasten toch in elk geval te zwak. Het Nederlandsche elftal heeft een goe den wedstrijd achter den rug, ofschoon in aanmerking dient te worden genomen, dat het onze ploeg niet al te lastig werd ge maakt. Vooral onze aanvallers kwamen keer op keer vrij voor het Tsjechische doel. Bij de acht doelpunten waren diverse heel goede. De meeste ontstonden door uitstekend werk van de dikwijls vrijgelaten Holland sche vleugels. Mede dank zij het uitstekende weer was het Stadion nog vrij goed bezet, al vertoon den de tribunes diverse hiaten. Naar schat ting, waren een goede 25.000 kijkers aanwe zig. Het enthousiasme was niet zoo verba zend groot. Bij de eerste Nederlandsche doelpunten ging het nog, doch toen bleek, dat de overwinning te gemakkelijk zou wor den verkregen, werd het tamelijk stil. Het uitbundige applaus bij het Tsjechische doel punt deed een beetje vreemd aan, gezien de gasten heusch niet meer verdienden. Blijkbaar,rond mep 80 een beetje zieiig. t Was reeds over drieën, toen de beide elftallen rn het veld Verschenen en de Duit- sche arbiter Bauwens de captains tot zich riep. De, elftallen-zijn: Nederland: v. d. Meulen, Denis, Krom, Verlcgh, Massy, Schett crs>, Elfnng, Smeets, Tap, Ghering, Weber. Tsjecho-Slowakije: Rohlicch, Lastovica, Novak, Smolkal Janhuber. \Vptf, Svoboda, Papp, Dölez.al, Burger, Maehwit. fn de Hollandsche ploeg is wegens (iet niet kunnen uitkomen van v. Kol nog wijzi ging gekpmen. Krom bezet nu de linksback- plaats. Het Tsjechische elftal ziet cr nog weer heel anders uit dan de talrijke ploe gen, welke in de afgeioopen week werden gepubliceerd. De Tsjechen winnen den toss. Tap brengt tegen wind in het leder .aan 't rollen. NTadat het spel everi op 't midden-terrein is g-wecst, komt de, eerste Hollandsche aan val, welke een hoekschop oplevert. Kort hierop krijgt Tap een kans, doch de Tsje chische doelman werpt zich resoluut op den bal. Bij een- aanval der gasten krijgt de linksbinnen een prachtkans, doch v. d. Meu len voorkomt een', bijna zeker schijnend doelpunt. Na ear.ig. Tsjechisch over wicht komt een goed -opgezette Hollandsche aanval. -Weber, Smeets err Elfring verrich ten keurig werk en uit een welgeplaatste voorzet van .den- Alcmariaër plaatst Ghe- ringh het leder ineens in het Tsjechische doel. - - holland leidt met dit zeer fraaie doelpunt na 10 minuten met 1—-0. Weber plaatst den -volgende bal, welke hij te verwerken krijgt voor het Tsjechische- doel, doch de doclverdediger werkt corner. Deze heeft geen resultaat. Uit een goed aangegeven bal van Elfring krijgt Tap een kans, dofch rijn schot gaal hoog over. Even hierop moet worden gestopt voor Massy en Smeets, -die met elkanders hoofden in aan raking zijn gekomen. Als Veriegh den bal bij een aanval der gasten verkeert raakt, krijgen zij een hoekschop te nemen, 't Leder wordt echter, ver naast geschoten. Denis en Krom schijnen er dan de lucht van te krij gen dat de Tsjechen gewillige slachtoffers voor den buitenspel-val zijn) Eenige keeren achtereen tippelde zij er in. Het spel 'verplaatst' zich dan vlug. Zoo heeft v. d. Meulen een ver schot goed ver werkt of lap krijgt aan den overkant een goede kans, welke de Hagenaar echter niet weet. te benutten. Weber geeft dan zijn derde uitstekende voorzet, doch Smeets schiet ver naast. Tweemaal achtereen wordt een Tsjechische aanval wegens buiten spel onderbroken. Plotseling komt dan de Tsjechische rechts binnen alleen voor v. d. Meulen, doch de H.F.C. voorkomt niet zonder veine ook thans weer een zeker schijnende goal. Een hoekschop voor de Tsjechen wordt ditmaal j door den rechtsbuiten goed genomen doch j Smolka kopt over. Een vermakelijk moment I ontstaat voor het Tsjechische doel wan neer Smeets een voorzet van Tap in den hoek kopt. Machurt redt doch wordt door drie Hollanders tegelijk aangevallen. Na di verse buitelingen van den doelman maakt Bauwèns et tenslotte een eind aan door te fluifen voor gevaarlijk aanvallen. 't Laatste gedeelte van de eerste helft word bijzonder interessant. Eerst grabbelt den doelman der Tsjechen een bal uit den hoek doch direct., hierop lost Massy een harde lage schuiver, waaruit het leder onder de* doelman - door in het Tsjechische doel ver- vrv&vijnt. 20 voer Holland. Nauwelijks is weer afgetrapt of' Elfring komt. vrij^Sjoor het doel dér--tegenstanders. Een weloverwogen tikje naar Tap volgt en onmiddellijk hierop ligt no, 3 achter Mach urt. Holland heeft dan een veiligen 3—0 voor sprong. Nog is het echter niet genoeg want na eenige vergeefsche aanvallen der gasten lost Gehring van grooten afstand een laag schot, waar de keeper overheen valt. 40. Kort hierop is het rusten en is een Neder landsche overwinning al vrijwel verzekerd. De tweede helft. Nauwelijks hebben we onze plaatsen weer ingenomen en is afgetrapt of Smeets en Tap nemen het leder over en voor iemand eigen lijk goed weet wat er gebeurt ligt no. 5 dit maal van Smeets, achter Zeman, die de plaats van Machurt in het Tsjechische doel heeft ingenomen. 50. Bij een Tsjechische aanval krijgt de rechts buiten Janhuber den bal vrij, doch zijn schot gaat juist over het Hollandsche doel. De Hollanders spelen met de overwinning in den zak rustig verder. Zelfs het enthousiasme van het publiek deelt in deze kalmte. Met den weinigen tegenstand doet de Hollandsche aanval her haaldelijk goed werk. Smeets en Tap leiden een snellen aanval doch Zeman stopt het schot van den A.D.O. man uitstekend. Een tweede schot van Tap uit een mooi aangegeven bal van Elfring ondergaat eenzelfde lot. Holland blijft het meest aanvallen. Smeets en Elfring verlakken de Tsjecische achter hoede, docht het schot van den Hagenaar faalt, v. d. Meulen krijgt enkele niet lastige schoten te verwerken. Het optreden van den H. F. C.'er is zoo volkomen safe, dat aan deze zijde weinig doelpunten mogen worden verwacht. Aan de overkant gaat het beter, want wanneer Elfring het leder aan Tap geeft, scoort den Hagenaar No. 6 met een hard hoog schot onder de lat. De stand is nu 60. De Oranjeploeg blijft steeds sterker en het behoeft geen verwondering te wekken, dat Gehring ruim 20 minuten na de hervat ting No. 7 in het Tsjechen net gedeponeert, daardoor op gemakkelijke wijze in staat ge- stelt door den uitstekend spelenden Elfring, 7—0. Het begint dan op een inmakerij te gelij ken, want tw2e minuten hierna zet Massy zijn hoofd onder het leder dat Elfring uit een hoekschop uitstekend voor het doel plaatste en de stand is 80. De Tsjechen probeeren het dan nog eens, doch in laatste instantie blijkt v. d. Meulen niet te passeeren. Missen van Krom stelt den Tsjechischen rechtsbinnen in staat een schoi te lossen, doch v. d. Meulen heeft er niet de minste moeite mee. Dan komt het Tsjechische tegenpunt. Janhuber, de rechtsbuiten passeert in een snelle ren de te ver opgedrongen Hol landsche verdediging. Met Krom op de hie len, komt hij alleen voor v. d. Meulen, die met een hard laag schot wordt gepasseerd, 8—1. Een algemeen applaus, grooter dan bij de 8ste Hollandsche goal begroet dit succes van de legënstandfers. Aantrekkelijk is de wedstrijd dan niet meer. Het enthousiasme der spelers dat de meest internationale ontmoetingen kenmerkt, daalt bedenkelijk tot het nulpunt. Vijf minuten voor tijd éerlaten reeds heel wat toeschouwers het terrein. De Tsjechen vermogen niet de Hollandsche verdediging andermaal te passeeren. Waar de Oranje voorhoede het thans wel gelooft, brengen de laatste minuten een tamelijk lusteloos heen- en weer getrap. Denis passeert in z'n eentje een viertal tegenstanders en geeft dan het leder aan den vrijstaande Tap, die van groote afstand een ontzettend hard schot lost, dat juist naast gaat. De Tsjechen krijgen vlak voor het einde nog eén hoekschop te nemen, doch ook deze loopt op niets 'uit. Het tamelijk lustelooze einde brengt ten slotte een opvallend groote overwinning voor de Oranje ploeg. Onze spelers hebben, uitgezonderd het laatste gedeelte der tweede helft, niet al leen hard gewerkt, doch bovendien heel goed gespeeld ook. Zooals wij reeds eer der opmerkten, was de tegenstand echter niet groot. Denis b.v. liep in z'n eentje soms drie of vier Tsjechen voorbij en wan neer men dit in aanmerking neemt is wel na te gaan dat andere spelers voor een niet zoo moeilijke taak stonden. Van der Meulen heeft het weinige, d®l hij te doen kreeg, uitstekend verricht en zijn plaats voor de volgende wedstrijden is dan ook verzekerd. Denis was de beste speler van het veld. De H.B.S.'er speelde zijn 40sten wedstrijd met een gemak en soepelheid, welk het publiek herhaaldelkij in extase brachten. Ook Krom voldeed op de voor hem niet geheel vreemde plaats goed, ofschoon wij hem toch liever als halfspeler zien. Het zal Jen N. E. C. thans misschien wel duidelijk zijn geworden, dat de R.C.H.'er als links half is te verkiezen boven Schetters, die nu wel mee kon komen, doch tegen sterkere tegenstanders ongetwijfeld zal falen. Van de beide Zuidelijke half-spelers was Massy de beste. De Roermondsche speler smaakte bovendien het genoegen twee doel punten te maken. Verlegh deed zonder be paald op te vallen veel goeds, doch ook hij had het niet al te moeilijk. In de voorhoede was Elfring de man. Hij heeft aan het groote aantal doelpunten het meest bijgedragen. Zijn voorzetten waren even talrijk als welgeplaatst. Eenige malen legde de Alcmarïaan zijn binnenspelers niet te missen ballen voor de voeten. Weber op de andere vleugel is erg mee gevallen. Dat het echter tegen de Belgen ook zoo vlot zal gaan, gelooven wij niet. Hetzelfde kan worden veronderstelt van het binnentrio. Er werd thans flink gescho ten en Tap had met zijn gepingel ditmaal nogal succes. Tegen het Belgische elftal gaat dit echter niet. Gehring maakte een paar aardige doel punten, doch viel niet bepaald op. Meer hebben wij het op Smeets, die weliswaar het minst productief was, doch van wiens spel ook tegen andere elftallen, mede door het doortastende optreden van den H. B. S.'er, iets mag worden verwacht. Over het elftal der gasten zullen wij maar kort zijn. De ploeg was zeker niet van internationale kracht. Men begon vrij goed en in de eerste minuten zag het er dan ook niet naar rut dat het Nederlandsch elftal zoo'n gemakkelijke taak zou hebben. Spoe dig bleek echter, dat de gasten te hard van stapel waren geloopen. Hun spel werd steeds minder en het verband in de ploeg was ten slotte vrijwel zoek. Bepaalde uitblinkers waren er niet, doch evenmin opvallend slechte spelers. Een elftal tenslotte, waarmede elke be hoorlijke Hollandsche le klasser het wel zou weten klaar te spelen. Scheidsrechter Bauwens heeft den wed strijd uitstekend geleid*,. Internationaal. NederlandTsjecho-Slowakije 8—} Om het Landskampioenschap. VelocitasHeracles 02 HET WESTEN. AFDEELING I. Promotie 2e klas. D.E.C.H.V.V. 0—3 Promotie res 2e klas A.F.C. II—Ajax III Concoi Aideeling II. 2e klasse A. "aSV.V HET NOORDEN Promotie-competitie. W.V.V.—Alcides OM DEN N.V.B.-BEKEk, (Derde ronde). Hortus—NO. A.D. I-I. R.C.—Sparta H.F.C.F orluna HollandiaHeracles Her. g' U.V.V.—L.F.C. D.V.C.Hengelo NeptunusBe Quick UnitasMerwede C.V.V.—Xerxes K.H.CH.S.C. Arnhemsche BoysV.U.C. TubantiaSchoten Zwolsche BoysAjax N.A.C.Feijenoord VlissingenMiddelburg G.V.A.V.A.D.O D.H.S.—Go Ahead Buiten de competite. AlcmariaD.F.C. Duisburg: V.V.O.S.D.F.C. FeijenoordChapton F. C. Deltsch XIHaagsch XI Quick—H.D.V.S. S. Albans CityZ.A.C. HerculesWimbledon VoorwaartsA.G.O.V.V. VitesseWillem II Robur et Vel.—Wimbledon Ensch. BoysEnfield F. C. RoermondDusseldorf B. C. M.V.V.Dusseldorf B. C. TheoleBreaania T.I.C.Rott. Toerelftal South Bank Cordon't Gooi 4—2 3—5 6—0 2—2 14 3—4 geg- 0—1 2—3 3—1 2—1 0—4 4—1 2—4 8—2 9—3 2—0 6—1 4—4 1—6 3—3 7—2 2—0 5—2 5—4 9-2 0—3 0—6 4—0 0—4 3—1 0—3 5—3 2—0, 1—1 2—2 ortclub Wedstrijden tegen Düsseldorfer Spo: 199 en Bochumer Turn und Sportvercin. '48. R, C. H. heeft de paschen doorgebracht bij onze Oostelijke naburen en te dien einde vertrokken reeds Donderdagavond de spelers benevens eenige reserves eft be stuursleden naar Dusseldorf, waar den eersten wedstrijd gespeeld zou worden. Na een voorspoedige reis, werd met een half uurtje vertraging Düsseldorf bereikt, waar eenige officials van de D, S. C. 99 aanwezig waren te verwelkomen. Onmid dellijk van het hotel, waar nog enkele oogenbUkken werd uitgeblazen van den reis en daarna slapen. Reeds vroeg de an dere morgen waren wederom eenige oiffi- cials aanwezig aan het hotel om met de R. C. H.'ers een wandeling te maken door de stad, hetgeen ook 's middags geschiedde. Duidelijk bleek welk een mooie en groote stad de R. C. H. eenige dagen zou door brengen. Om 5 uur 's middags zou worden aangevangen met den voetbalwedstrijd. Mede doordat ,om 3.15 een van Je andere v.Aw.«.« Dusseldorfsche clubs (TVRV) tegen H. B, I"! om nagenoeg vier uur aantreden; uit Den Haag een Wedstrijd speelde, maar bovenal omdat tot half vijf ongeveer de regen bij stroomen was neergevallen, waren op het terrein van den strijd slechts een gering aantal toeschouwers aanwezig. Het terrein zelf verkeerde in zoon desolaten toestand, naar Hollandsche begrippen to taal onbespeelbaar. Gras ontdekte men slechts in de vier hoeken van het terrein en overal lagen groote plassen. Desondanks werd toch gespeeld onder leiding van scheidsrechter Huppertz uit Ncusz. Gelukkig bleef het gedurende den wed strijd droog, zoodat in dat opzicht nog van geluk gesproken kan worden. De elftallen die tegenover elkaar in hei veld kwamen, waren ala volgt samenge steld: D. S. C. '99: Holl, Rellings, Henkel, Miiller III, Heidkamp, Besgen, Rahl, Müller I, Siemon Reulerz, Zimmermann. R. C. H.: Brugman, Kedde, Ruys, v. Dam, Hansq, Muller, Nicuwenhtiis, Prevost, Nachtegeller, Kuijt, Radsma. Doordat Nieuwenhuis den toss heeft ge wonnen speelt R. C. H, eerst met den vrij sterken wind in den rug. De eerste aanvallen zijn voor D. S. C. dat zich blijkbaar beter thuis gevoelt in den modderpoel dan R, C. H. Toch on dernemen de R. C. H.'ers ook spoedig eenige aanvallen uit een waarvan Hanse zeer mooi voorzet, doch welke voorzet on benut gelaten wordt. Al dadelijk valt ook het goede positie spel van de Duitschers op, doch waar zeer kort gespeeld wordt, kan de R. C. H.-ach- terhoede steeds ingrijpen. Het D. S. C.-doel wordt inmiddels ook nogal eens belaagd, zonder echter resultaat op te leveren. Bei derzijds worden verschillende schoten ge lost, o.a, schiet Ruijs eenmaal precies aan den verkeerden kant langs den doelpaal. De eerste corner op het R.-doel. die dan volgt, redt Prevost, die zeer goed speelt. De volgende hoekschop, op het D.-doel ge nomen, levert eveneens geen resultaat op, waarna, als ongeveer een half uur gespeeld is, de linksbinnen een mooie voorzet van rechts langs Radsma kopt. 10. Kort daar op krijgt Kedde een mooie kans. doch zijn schot faalt. Hier krijgt R. C. H. een corner te nemen, een scrimmage ontstaat daaruit voor het D.-doel waaruit de D.-keeper op zéér fortuinlijke wijze met den bal te voor schijn komt, zoodat ook nu weer R. C. H. geen succes heeft. Even voor de rust krijgt de D.-linksbuiten geheel vrijstaande den bal toegespeeld en doordat Kuijt wegens het gladde veld niet voldoende kan ingrij pen, ligt even daarna no 2 in de R. C. H touwen. Daarna is het rusten. De tweede helft heeft R. C. H. de op stelling van de voorhoede gewijzigd. Hanse speelt midvoor, Kedde rechtsbuiten, Ruijs linksbinnen. Direct zit er meer'gang in de voorhoede. Hanse verdeelt uitstekend het spel over de vleugels en de beide vleugel spelers krijgen nu meerdere malen gele genheid den bal voor doel te plaatsen. Al spoedig heeft Hanse succes met een kopbal uit een voorzet van Kedde. 21. brengt moed in de R. C. H.-gelederen én steeds komt de R. C, H.-voorhoede gevaar lijk opzetten. Jammer is het, dat v. Dam slecht met het veld over weg kan en daar door niet steeds op zijn plaats is. Als eerst Radsma een hard schot van den midhalf heeft opgevangen, onderneemt Kedde neg tens een rush, welke wordt besloten met een voorzet waaruit, Hanse gelijk weet ;te maken. 22. De D. S. C.'ers zetten er dan alles op en hoewel de verhouding in het veld üitsTe- kend is tusschen beide ploegen, wordt R. C. H. nogal eens gehandicapt door ver keerde beslissingen van- den scheidsrechter, dié het met „hands" en off-side niet al te gaqw neemt. Beide doelen verkeeren beur telings in gevaar. Brugman kogelt eenmaal hitjp tegen den doelpaal. De strijd heeft een beter en mooier karakter dan voer rust. Speciaal de R. C. H.-voorhoede presteert veel meer. Toch kan niet voorkomen wor den, dat de rechtsbuiten na snelle door braak de score op 3-2 brengt, hoewel het ons voorkomt, dat hij tijdig aanvallen van Nachtegeller dit doelpunt achterwege had kunnen blijven. Radsma krijgt dan een pe riode volop werk, redt vele malen, doch móet tenslotte nogmaals zwichten voor een schot van den rechtsbinnen. De laatste minuten krijgt R. C. H, nog kans om tegen te scoren, doch de keeper verijdelt dit, daarna ij het tijd en heeft R. C, H. dus, zeer eervol, met 42 verloren. Er werd bij de R. C. H.'ers vooral na rust zeer goed gespeeld en het aantal invallers in aanmer king genomen, is het resultaat ook lang niet slecht. Ware het terrein wat beter ge weest, ook dan had het waarschijnlijk zoo'n vaart niet geloopen. De D. S. C.'ers toon den ook het spel behoorlijk te kennen, doch speelden somwijlen te kort en het ontbrak aan snelheid. Het positiespel was echter af. te vermelden, dat de doelgebieden waren aangeduid met strepen van zaagsel, door dat krijt niet zou hebben blijven staan, In de rust werden tusschen beide elftallen bloemen gewisseld. Na afloop van den strijd verzamelden zich de spelers in het op het terrein aanwe. zige casino, waar de maaltijd werd ge bruikt en daarna nog vele uren in groote opgewektheid zijn doorgebracht. De D. S. C.'ers waren allen zeer opgetogen over den wedstrijd, hetgeen voor R. C. H. een vol doening moge zijn. Den anderen dag is wederom in gezel schap van een paar officials een wandeling gemaakt, o.a. is de toren van het Wilhelm Marx haus beklommen, waar vanaf men een schitterend uitzicht heeft op de stad en de zich daarlangs kronkelende Rijn. Om 4.07 in den namiddag werd afscheid geno men van Dusseldorf en de daar gemaakte sportvrienden, om de reis verder door te zetten naar Bochum, waar men om pl.m. half zes arriveerde. Ook daar waren weer eenige officials aanwezig en onder hun geleide werd ho- telwaarts getrokken. De avond werd in ge zelschap van diverse Bochumsche sport- makkers doorgebracht. In Bochum zou namiddags vier uur wor den gespeeld. Het weer was inmiddels be langrijk beter geworden en daardoor het terrein, voor het oog althans, goed be speelbaar. Gras zag men slechts hier en daar, terwijl onder den wedstrijd bleek, dat het zeer effectvol was en 'bovendien hard. Maar het spelmaterieel nogal licht scheen, sprong daardoor den bal steeds in een richting welke juist niet gewenscht was, waardoor goede balcontrole bijna onmoge lijk was. Nochthans werd door de R, C. H. efs een goéd spel gespeeld, de voor hoede vooral combineerde zeer goed nu en dan. Het beslissende schot ontbrak ech ter, waardoor ^diverse kansen onbenut zijn gelaten. In de achterhoede was Kuijt en Nieuwenhuis ditmaal de menschen. Zelfs Radsma was niet zoo safe als anders, waar bij kwam, dat de achterspelers zich dikwijls zoo dicht voor zijn doel terugtrokken, dat hem daardoor het uitzicht werd belemmerd. Op die wijze ontstond o.a. de vierde goal. Het uit meerendeels jonge spelers be staande elftal van Bochum (t.US.j kan op een goeden strijd terug zien. Er werd goed gecombineerd en gebruik gemaakt van ge boden en zelf gemaakte kansen. De overwinning van 5I is echter zeer geflatteerd. Ook nu weer leek ons de scheidsrechter van niet de allerbeste soort. Uc volgende elftallen liet, "dó* heer -Hotst T. U. S.: Triiter» Ds. Schleyer, Ralwa, Helling, Reiter, Gischler, Müller, Rau, Wegener, Rüpperath, Fcldmiiller. R. C. H.: Brugman, L. Kuijt, Hanse, v. Dam, de Geus, Prevost, Nieuwenhuis Heenken, Nachtegeller, J. Kuijt, Radsma. Het publiek is in genoeg aantal aanwezig a's R. C. H. aftrapt legen zon en wind in. Reeds direct is R, C. H. in den aanval en v. Dam schiet iiit een voorzet van de Geus juist naar hetd oei. Direct daarna onderne men de Bochumers een aanval, waarbij de R. C. H.-achterhoede weifelt met ingrijpen en van dichtbij wordt Radsma al in de eer ste minuten gepasseerd. Dat is voor R. C. H. het sein wat steviger aan te pakken, zoodat een periode van overwicht volgt, waarin diverse corners genomen 'worden. Enkele kansen ontstaan, zonder echter dat dit tastbaar resultaat oplevert. Dan plotse, ling een snelle uitval van de T. U. S. en Radsma wordt ten tweede male gepasseerd. Dit geeft de R. C. H.'ers zoo mogelijk nog meer spirit, doch niets schijnt te lukken. Vele aanvallen op het B.-doel volgen, doch het schieten blijft slecht, terwijl de keeper der gastheeren zeer goed is en alles wat mogelijk en noodig is, retourneert Uit een mooie voorzet van de Geus mist Kuijt een prachtkans om tegen te scoren, terwijl even later Prevost hard over het doel schiet. Uit een corner schiet dan de midhalf no. 3 in de R. C. H.-touwen, net over het hoofd van Prevost heen. De T. U. S.-keeper krijgt inmiddels ook weer heel wat werk, doch tot doelpunten weet de R. C. H.-voorhoede het niet te brengen voor de rust. De tweede helft vangt weer aan met een overzicht van R, C. H, Brugman en de Geus brengen om beurten goed op, de winghalfs steunen ditmaal echter le weinig den aan val. Eenige goede schoten worden thans ge lost, de keeper houdt ze alle. Eindelijk heeft Hanse succes uit een door v. Dam in combinatie met de Geus aangegeven en op- gebrachten bal. 31. R. C. H, blijft dan nog weer in den aan val, doch voor doel heeft men geen geluk. Brugman schiet eenige malen zelf, doch ook dat helpt niets. Wel weet de tegenpartij nogmaals de score te verhoogen door een hard schot, dat Radsma blijkbaar verraste, en naar deze te laat uitviel. Nog worden eenige corners op het T. U. S.-doel genomen, zonder resultaat echter, terwijl even voor het einde de linksbinnen in duidelijke buitenspelpositie no. 5 fabri ceert. Dan is het spoedig afgeioopen en heeft R. C. H. een verdiende, doch zeer geflatteerde nederlaag te pakken. Na den wedstrijd is men nog vele uren in groote gezelligheid met de Bochumer sport vrienden in het clubhuis van T. U. S. bijeen gebleven, waarbij weer eens ten dui delijkste bleek, welke goede gastheeren de Duitsche sportvrienden in het algemeen zijn. Weliswaar heeft R. C. H. tenslotte op dit reisje twee sprekende nederlagen ge leden, hetgeen natuurlijk voor een groot deel heeft gelegen aan de groote incom pleetheid. Men is den anderen dag namid dags weer op de trein gestapt, uitgeleide gedaan door eenige T. U. S.-leden met de overtuiging, dat het spel een goeden inruk heeft achterelaten. Evenals de heenreis, verliep ook de terugreis naar wensch en zoo stond tegen middernacht het gezelschap van 17 R. C. H.'ers weer op het stations plein te Haarlem, opgewachtd'tmaa! door eigen vrienden, kennissen of familieleden. JVlet de aangenaamste herinneringen aan het vierdaagsche reisje, togen tenslotte al len huiswaarts^ Zooals veel bij bekerwedstrijden, wanneer een eerste klasser tegen een club uit tager regionen moet spelen, wordt de tegenpartij wel wat onderschat. Zoo kwam de H. F. C, althans met een combinatie uit van eerste en tweede elftal. De tegenpartij, begeerig een goed figuur te slaan, met wellicht kleine hoop op de overwinning, spant zich ge ducht in. Gevolg hiervan ditmaal ook dat de tweede klasser overwinnend uit den strijd te voor schijn kwam. De heeren hebben intusschen deze overwinning volop verdiend. Hetgeen de Haarlemmers vertoonde was niet veel bijzonders. Het elftal zag er aldus uit: i Mac Neill, Hoomans, Baasbank, Adriaans, v. Houten, de Jonge, Miezerus, Daniels, Reeder, v. d. Berg, v. Becm. Wanneer scheidsrechter Grootmeycr doet aanvangen, worden wij onthaald op een enthousiast vurig spel van -de kant van For tuna. Deze club, een tweede klasser uit Vlaardingen, beschikt over een stel harde werkers. De strijd gaat gelijk op en beide doelverdedigers krijgen wel druk, doch geen gevaarlijk werk. De Fortuna-doelman wordt het eerst ge passeerd, wanneer Adriaans van groote af stand een fraai schot lost (10). Dit doel punt gaf den Haarlemmers blijkbaar het idee dat het verder wel gaan zou. Hun spel althans werd er niet beter op. De tegen partij daarentegen pakte hard aan. Vooral hun mid-voor bleek een handig speler, lot doelpunten brachten zij 'het echter eerst ongeveer tegen half-time. Velen meenden inmiddels dal de speeltijd reeds verstreken was (11). Wie gedacht had dat de Haarlemmers in de tweede helft flink aan het ophalen zou den gaan, vergistte zichleciijk. Juist For tuna kwam geweldig opzetten en met gere gelde tuaschenpoozen brachten zij den stand op 41. Dit vonden de Haarlemmers toch wel wat al le bar. Er werd nu wat harder aangepakt en Fortuna moest volop verdedi gen. Geluk hadden de Haarlemmers intus schen ook niet veel. Diverse goede schoten of kopballen gingen net over. Eerst maakte Reeder er eindelijk door goed doorzetten 42 van, terwijl even later v. Beem succes had (43). De Fortuna-mannen verdedigden nu volop, zoodat er voor H. F. C. geen dóór komen meer aan was. Einde kwam ten slotte met een verdiende 43 overwinning voor Fortuna. De Haarlemmers gaven over het geheel wel den indruk dat hun aan eene overwin ning niet veel gelegen was. Hulde brengen wij intusschen aan de Vlaardingers voor hun hard zwoegen. Bepaalde uitblinkers waren er aan geen van beide zijden. De belangstelling was niet al te groot. Ditmaal hadden de afwezigen nu eens geen ongelijk. Kop op, roodbroeken! Men schrijt ons: De teerling is geworpen. De briezende Leeuw van Wassenaar, die zich bedreigd zag heeft zich met den dood voor oogen in den strijd geworpen en de koning der dieren (vergeef de vergelijking) wist een schitteren de victorie te behalen. Inderdaad, al gaat 't ons aan 't hart, H. V. V. wist zich te handhaven en onze rood blauwe leeuwtjes, kunnen hoogstens nijdig brommen, maar er toch verder niets meer aan doen. Berusten. Erkennen, zij waren beter als wij, en leeren, dat de volgende maal bij 't kampioenschap direct bij den eersten wed strijd alles op alles moet worden gezet, D'irect zoo gespeeld, als Amsterdam,'t niqch! aanschouwen op den 3den April. Dan aal zelfs.... 'de koning dér dieren 't •moeten afleggen! Bij 't volgende kampioenschap? Natuurlijk, het afgeioopen jaar heeft ons geleerd, en met die ondervinding zullen wij op meer overtuigende wijze 't afdeelingskam- pioenschap behalen. Geen Hollandia, geen West Frisia, of wie ook, zal 't ons belet ten. Als de roodbroek het wil.... Zoo was 't, en zoo moet 't weer zijn. Trouw aan de róod-blauwe kleuren! Dat blijven de kerels die zich het afge ioopen seizoen hebben opgeofferd en heb ben gewerkt, hebben gezwoegd, om hun club meer op de begeerde plaats te brengen. Dankbaarheid verdienen ze van allen, die Haarlem in haar moeilijken strijd hebben gevolgd, dankbaarheid door.... hun trouw. Weer begint straks de moeilijke weg en weer zullen allen, die zoo warm liepen voor de roodblauwe kleuren, helpen, steunen, door hun nimmer verflauwden geestdrift, door eeuwig trouw aan de rood-blauwe banier. Kop op, roodbroeken, de wanhoop is dood. Met geestdrift den moeilijken weg begonnen. Alleen door volharding kan wat worden be reikt. Toon uw wil straks in den strijd om Haar lem's kampioenschap. Neem dan uw wel verdiende rust om straks, met meer succes, en met den kroon op uw zwoegen, den strijd te strijden. En daarom blij1 n wij allen eeuwig trouw Aan ons geliefde rood en blauw! JAN S. Zaterdagmorgen vond op 't keurige Haar lemterrein de traditioneele ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende elftallen van bovengenoemde bankinstellingen. De Am sterdammers waren voor deze gelegenheid met een zeer sterk elftal gekomen, maar had den desniettemin de grootste moeite om de overwinning te behalen. Gedurende eerste helft hadden de gasten het windvoordeel hetgeen beteekende, dat bijna onafgebroken' werd gespeeld op de Haarlemsche helft. Het duurde dan ook niet lang, of de keeper der gastheeren zag zich tweemaal op keurige wijze gepasseerd. De uitvallen van de Haar lemsche voorhoede waren wel niet talrijk, maar toch zeer gevaarlijk. Uit één er van maakte Van Keulen het eerste doelpunt. De doelverdediger van de Amsterdamers hielp evenwel een handje mee. Kort hierop wist de midvoor KröOn op schitterende wijze de gelijkmaker te scoren. Even voor de rust hernamen de gasten echter wederóm de lei ding, zoodat aan de thee werd begonnen met een 32-voorsprong van Amsterdam. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud, of de gelijkmaker was ter wereld. Hierna waren de Haarlemmers geregeld in de meerlerheid, maar wisten, eensdeels door onoordeelkundig spel, anderdeels door stug verdedigen van de Twentsche Bank, geen enkel doelpunt meer te maken. De uit vallen van de Amsterdammers waren veel vuldig en daar de voorhoede-spelers het spel verstonden, zeer gevaarlijk. Op het eind kwamen de gasten zelfs in de meerderheid. Een schot van hun midvoor liet de Haarlem sche rechtsback loopen voor den doelverde diger, die evenwel in de meening verkeerde, dag weggewerkt zou worden. Zoo ontstond het 4de doelpunt voor de Twensche Bank. Nog een wanhoopige poging van Haarlem spel te forceeren volgde; evenwel HAALEMSCHE BANK. Kok ■-*, Duiveman, Van Schoonhoven, P. Miihringer Blaauw, M. Muhringer, Schrama, Voerman, Kroon, Loker, v. Keulen, TWENSCHE BANK t Woudstra. Hermes, Cornielje, yrewes, Nossen, Zwartkruis, Nootebaard, v. WJlligen, Ten Have, De Beer, Limbach. Rood en Wit. De oefeningen voor het a.s. cricket seizoen zijn op Goeden Vrijdag onder de leiding van Jen Engelschen trainer Sam Walker begon nen, Walker is een oud-speler van Yorks hire. Hi* was een vrij goede mediumpace- bowler. Wij hopen dan ook, dat hij er in zal slagen eenige goede bowlers op te leiden, want de F e" W.-aanval heelt door het vrtrek van Wackwitz en de Jong wel eenige versterking noodig. Gelukkig zal Posthuma Sr. nog geregeld uitkomen. Daar het INederlandsch elftal op 18 Mei op het H. F. C.-terrein tegen Bolton Wan derers speelt, krijgt Rood en Wit pas na dien datum de beschikking over het tererin, zoodat de eerste competitiewedstrijd aan de Spanjaardslaan pas op 28 Mei zal kunnen plaats vinden. Hiertegenover staat echter, dat R. en W. in tegenstelling met andere jaren het veld tot en met 4 September mag bespelen. Wij wenschen Rood en Wit van harte een gunstig seizoen toe. DE HOCKYDAG. BLOEMENDAAL 3 OVERWINNAAR, -t De jaarlijksche hocfyeydag mag dezen keer wel buitengewoon geslaagd heeten. Alles werkte deze keer mede, om deze dag te maken tot een waar hockey-festijn, een waardig slot, dat de kroon zet op het werk in het seizoen 19261927 door het Noord-Holiandsche Hockeybond verricht. Allereerst was het indeaal lenteweer. Ver der was de organisatie tot in de puntjes ver zorgd. Alles liep op rolletjes. Geen minuut werd er te laat begonnen en ook de leiding was steeds in goede handen. Verder was de deelname dit jaar bijzon der groot. Saxenburg was niet verschenen en Hilversum 3 kwam te laat, en verloor al dus met 50. Daar Concordia nog met een 2de team verscheen,' waren er in totaal 154 spelers aan het werk. Een groot genoegen was het dat deze keer de finale gespeeld werd tusschen 2 Haarlemsche teams, n.l. Bloemendaal 3 en H. B. S. Van Bloemendaal 3 een prachtprestatie om Concordia (de kampioen) te kloppen, ook H. B. S. dat in de finale verloor, heeft zich kranig geweerd. In de vroege morgenuren zegevierde Bloemendaal 3 met 30 over Concordia 2. Jongensgiide en Bloemendaal 4 waren even sterk en tenslotte besliste het lot ten gunste van Bloemendaal 4. H. B. S. 2 weerde zich tegen Concordia kranig. Met rust was de stand nog 00, maar ten slotte moest v. d. Wal voor 2 harde schoten zwichten. M. IJ. C._ 3 en H. B. speelde een stevig partijtje. Smid gaf pas na rust M. H. C. de leiding, doch door een fout van keeper Vunderink kon Hoppe eerst den gelijkmaker en daarna de winning-goal scoren. Verder winnen de Zaendamsche Kraaien niet 20 van T. A. M. V. S. N. IF. C. 4 won builen verwachting van Kameleon 2 mét 20. Kaïngon I en A. V. 1923 hadden een walh-ovèr. Jn de tweede ronde klopté Bioemendaal 3 het 4de elftal met 4—1. Concordia won met 2—0 van de Kraaien. De wedstrijd M. H. C. 4A. V. 1923 was zeer spannend. Eerst in de laatste minimi scoorde Schmid voor M. H. C, De beste wedstrijd was echter Kamleon— H. B. S. Rust kwam met 0—0. Na rust scoorde eerst Holland voor H. B. S. Kort daarna is de stand gelijk en even later neemt Kameleon door Tabrius de leiding met een pracht goal. H. B. S. zette er nog eens alles op ctt Nooy maakte gelijk, Comelisse raadde goed en H. B. S. kwam in de demi-finale. M. H. C, 4—H. B. S. 1—2. - pi zonder succes. 34. Deze uitslag geeft de verhouding goed weer. Bij de Haarlemmers was de verdediging het stckste deel, bij de Amsterdammers was het juist de voorhoede. De, hevige wind maakte goed spel voor een groot deel qjimogelijk. De elftallen zagen er als vólgt uit; Hoewel M. H. C. 4 hard zwoegde, wa» H. B. S. toch sterker en nam door Bolland de leiding. Na half time voer de H. B. S. de stand tot 20 op, waarna M. H. C, 4 een verdiend tegenpunt scoorde. BLOEMENDAAL 3—CONCORDIA 3—1. Beide partijen wogen tegen elkaar op, dc Clerq gaf Bloemendaal de leiding. Na rust was de stand spoedig gelijk, doch Bels en de Clerq zorgden er voor, dat Bloemendaal zich in de finale plaatste. Finale. BLOEMENDAAL 3—H. B. S. 3—0. H. B. S. is zichtbaar vermoeid en Bloe mendaal is dan ook sterker. Het H. B. S.- backstel en keeper Mulder, brengen echter steeds redding. Een minuut voor rust onder neemt Snijders een rush en scoort fraai, (1—Q0- Na halftime stopt Mulder een schot van Bels fraai. Even later loopt hij echter te vroeg uit en de Clerq scoort No. 2. Corne- lisse komt nu bij H. B. S. voor en werkt ontzettend hard. Een 3-tal corners is het resulaat, aan de andere zijde is de Bloe mendaal voorhoede productiever en na een solo ren scoort Snijders 30. Even later redt Muller fraai. Als J. de Visser nog eens naast geschoten heeft, komt het einde en heeft Bloemendaal verdiend gewonnen. Het winnende team besaat uit; Visker, Bodel, Bienfait, Hagemeyer, S. Duchop, P. de Jong, dc Keizer B. de Vries, de Clerq, Snijders, Bels, J. de Visser. Met eenige hartelijke woorden, reikte de heer Broese van Groenou de 11 zilveren medailles aan caiptain de Clerq uit De volledige uislagten luiden: le ronde. JongensgiideBloemendaal 4 If (Bloemendaal wint na loten). Concordia 2Bloemendaal 3........ 03 ConcordiaH. B. S. 2 20 De Kraaien—T. A. M. O. S. 20 KameleonM. H. C. 4 02 M. H. C. 3—H. B'. S1—2 Kameleon bijl A. V. 1923) 2e ronde. Bloemendaal 4—Bloemendaal 3...... i4 Concordiadc Kraaien 20 M. H. C. 4A, V. 1923 1—0 KameleonH. B. S22 (H. B. S. wint na loten). 3e ronde Bloemendaal 3Concordia 31 M. II. C. 4—H. B. S1—2 Finale. Bloemendaal 3—H. B.'S. '3—0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 7