Het Nederlandsch Elftal dat gisteren een 8—1 overwinning behaalde op de gemakkelijk te kloppen Tsjechische ploeg. Staande, van l.n.r.: Schet- ters. Tap, Krom. Massy, Verlegh, Elfring. Knielend Gehring, Weber, Smeets, Denis, daarachter v. d. Meulen. HOCKEY< Mixed-Hockeydag te Waalsdorp )sa den wedstrijd. De .Tsjechen verlaten het veld, waarop ze werden -'^gemaakt. GYMNASTIEK ATHLETIEK. De wedstrijd Nederland-Tsjeclio-Slowakije. De doelman der gasten redt. Moment uit den strijd HollandTsjecho-Slawakije. v. d. Meulen en Denis in actie. Dioc. Haarl. Voetbalbond. DISTRICT HAARLEM R. K. V. V. „Zwaluwen"! Een &.r. .ygk IMpdiphe, .doelpunten. Zeman gijipternaagL De Samovar-wedstrijden te Nijmegen. Hilversum wint. De Musschen dachten voor de laatste maal naar Nijmegen te gaan om daar voorgoed I e lag te leggen op de Samovar (Russische theeketel). Die gedachte is evenwel niet be waarheid en ook de M.H.C. heeft dit moe ten vermoeden na het bericht dat Hilversum I volledig zou verschijnen. Het was dan ook vooruit te bezien dat tusschen deze twee rivalen zou spannen voor de beslissing. Toen wij na de gezellige reis met een deel van het Musschenteam in Nijmegen arri veerden, stond daar een ander deel van het elftal ons te wachten, mitsgaders een tweetal luxe wagens, die het Musschenlid, de heer W. Mingels, thans in Nijmegen woonnachtig ter beschikking van het elftal had gesteld. Spoedig was het zaakje dan ook naar het Sportpark vervoerd, waar het vlug kleeden was voor de pas gearriveerden, die reeds onmiddellijk in het veld moesten tegen Nijmegen I. Uw verslaggever ging onderwijl eens rond neuzen naar een loting, die evenwel nergens te vinden was. De voorzitter van Nijmegen, de heer Marcus, vertelde ons toen dat acht teams hadden ingeschreven n.l. Nijmegen I en II, Arnhem I en II, M.H.C., Hilver sum, Utrecht en Leiden. Het drietal Nijme gen II, Arnhem II en Utrecht deed de in schrijving niet gestand, zoodat de strijd slechts tusschen vijf teams zou blijven. Zooals dan gemeld, moesten de Haarlem mers het eerst tegen Nijmegen I uitkomen. De bezoekers schenen zich te willen sparen voor de komende dingen, of wellicht deed het afbreuk, dat de voorhoede slechts uit vier man bestond, in ieder geval was de eerste wedstrijd een zeer middelmatige. De Zuidelijken bleken inderdaad in de hoc- keysport meer ingewijd, dank zij het spelen tegen buitenlandsche clubs. Toch moesten zij herhaaldelijk na kleine duelletjes de meer derheid van de Westerlingen erkennen. Eerst na geruimen tijd slaagt Hubrecht er in de score voor M.H.C. te openen, waarna spoe dig Wentholt een tweede goal hieraan toe voegt.Nijmegen geeft, ondanks de achter stand niet op, en zien hun werken beloont, als Katte door gezichtsbelemmering een schot niet tijdig kan beoordeelen. De Nij- megen-supporters leven op de gedachte van een mogelijke gelijk spel, misschien zeldfs wel.Je kan nooit weten Maar als de Nijmeegsche doelman ten derde male moet visschen is aan de illusies de bodem ingeslagen. M.H.C. wint op verdiende wijze en plaatste zich daardoor reeds onmiddellijk in de finale. Hilversum I had door het niet verschijnen van Utrecht de eerste ronde vrij en kon nu mede aanzien hoe Arnhem Leiden met 31 alle finale-aspiraties ontnam. Slechts na een korte rust voor Arn hem, ving de wedstrijd HilversumArn hem aan, welke door de Westelijken met 52 werd gewonnen. Deze uitslag is wellicht ge flatteerd; Arnhem gaf zeer goed partij, het geen moge bewijzen dat zij een 30 achter stand nog wisten in te halen tot een 32 achterstand. Toen Hilversum, het mogelijke gevaar gelukkig tijdig inziende, uiteen an der vaatje ging tappen, was de voorsprong spoedig opnieuw vergroot en bleef deze behouden. Ook Hilversum bereikte hiermede de finale. Zoo ging dus inderdaad als eindstrijd de big match M.H.C.Hilversum. De Mus schen completeerden voor dit evement hun voorhoede met Rompen (Nijmegen), zoodat zij de eindstrijd met dit onvolledige elftal ctftal aanvingen: KatteJhr. v. d. Poll en Deenik; Vunderink, Modlich en Pot; Min gels, Rompen, Hubrecht, Wentholt en Vis ser 't Hooft. Hilversum I was volledig. Zooals reeds in den vorigen wedstrijd was gebleken, gaf de Hilversumsche achter hoede door missen nog al eens werk aan Ceu- vel. Aan den anderen kant vinden Quarles c.s. vrijwel steeds de meerderen in Jhr. v. d. Poll- Deenik, waarvan vooral de eerste door door dacht spel veel redding gaf. Het spel blijft dan ook steeds evenwichtig. Eerst ver in de eerste helft slaagt Hilversum er in de leiding te nemen. Even geeft dit in het Musschen- kamp een depressie, maar spoedig bijten zij des te feller van zich af; geen twee minuten later is de gelijkmaker geboren. Door hun reusachtig enthousiasme blijft het meeste gevaar van Haarlemsche zijde dreigen. De voorhoede met drie invallers voldoet lang niet slecht. De wing RompenMingels dringt herhaaldelijk tot vlak voor Ceuvel op. doch kan geen succes boeken. Visser 't Hooft kan soms in zijn snelle rennen niet gevolgd worden, zoodat zijn voortzetten,geen nuttig effect verkrijgen. Toch echter neemt M.H.C. verdiend de leiding als Rompen een voorzet van Mingels zuiver inzet. Voor Hilversum natuurlijk het sein tot grootere activiteit. Katte krijgt een zware periode te doorstaan. Jhr. v. d. Poll maakt zijn off side tactiek gevaarlijk door een te ver laten opdringen van Deenik, zoo dat deze soms niet snel genoeg kan terug zijn om de snelle Hilversumsche wings te be dwingen. Het Hilversumsche overwicht ver vloeit echter weer in een gelijk opgaanden, snellen strijd. De Zuidelijken zullen inder daad veel hebben kunnen leeren uit deze goede wedstrijd tusschen twee der besten Westelijke eerste klassers. Opnieuw komen de partijen dan weer op gelijke voet te staan. Het vechten om de leiding levert geen resul taat op. Het fluitje van den scheidsrechter kondigt het verstrijken van den speeltijd aan, zoodat 2 X 7 - minuut verlengd moet wor den. Maar ook dit verstrijkt onder spanning zonder resultaten. Hoewel thans eigenlijk de loting de winnaar moest aanwijzen, wordt besloten door te spelen tot een der partijen scoort. Dit gelukt in de derde verlenging aan v. d. Hagen, als hij gebruik makende van de te ver opgedrongen backs deze snel kan passeeren en geheel alleen voor Katte komt te staan. Deze loopt wel uit, doch het mag niet baten. Het gelijke spel ais eind uitslag gaf de juiste verhouding al zeer juist aan. Na afloop der wedstrijden reikte de heer Marons de trophee aan den nieuwe bezitters uit, welke speech kortelings door captain Jhr. Quarles van Ufford werd beantwoord. De Musschen gingen hun leed over het verlies verdrinken; eenigen bleven in Nij megen hangen, de anderen togen huiswaarts, dank zij opnieuw de snelle wagens (speciaal de krakende Dixi) van den heer Mingels. Maar niet zonder revanche-plannen verlieten de Haarlemmers de Karei-stad. WAALSDORP-BEKER. De wedstrijden om dezen beker, welke reeds tweemaal door de Amsterdam-Hilver- sum Combinatie werd gewonnen, zullen a.s. Zondag in Den Haag gehouden worden. Deelnemers zijn evenals vorihge jaren: Am sterdam, Hilversum, Haarlem, Den Haag en Rotterdam. Wij voor ons vinden het opnieuw jammer, dat het idee „stedenwedstrijd" eenigszins verloren gaat door het combineeren van Am sterdam en Hilversum. Waarom kan Rotterdam, dat alleen Vic toria bezit, wel afzonderlijk verschijnen en de sterke Amsterdamsche en Hilversumsche clubs niet als stedenclubs? Thans is de zeker heid weer vrij groot, dat de gecombineerde kampioenen opnieuw zullen winnen, daar zij als combinatie van de besten der beste spe lers voor andere clubs zoo al niet onverslaan baar, dan toch zeer moeilijk te kloppen zijn. Inderdaad het lijkt ons ten derde male in successie, fout. M. H. C. I en II winnen in hun afdeeling de eindstrijd^ „De gulzige Musschen", Een hockeydag moet den toeschouwer reeksen van impressies geven, maar speciaal een mixed-hockey doet dat vooral wan neer dan alles en alles meewerkt om zoo'n dag aangenaam te doen verloopen zooals mooi weer, gezellig-sportieve geest, het terugzien van oude hockeyvrienden en de vriendinnen niet te vergeten Maar laten wij ons bepalen tot het sportief gebeuren van dezen mixed-hockeydag en niet uitweiden over de duizend-en-een kleine voorvalletjes, die juist het lekkere bijsmaakje aan de hockey schotel geven. Reeds te tien uur ;n den ochtend raakte Waalsdorp met hockeyers en hockey-sters bezaaid, in hoofdzaak de Haagsche clubs. Zoo was in de A-afdeeling (al gauw de elite- afdeeling gedoogt\ reeds in de eeist» ronde de belangrijke wedstrijd H. D. M.H. O. C. te bewonderen. Inderdaad bewonderen, want beide ploegen speelden een spel zoo hoogstaand als weinig gezien in mixed wedstrijden. Dit trouwens, het hoogere spel peil, viel ons den geheelen dag op. In de mixed-teams is daarin beslist een kentering ten goede gekomen. De beide Haagsche clubs gaven elkaar niets toe en de einsduit- slag 22 is dan ook volkomen juist. Het lot maakte de H. O. C. gelukkig. In de eerste ronde verkreeg verder M. H. C. I een walk over wegens het niet opkomen van Utrecht. Een bijzondere prestatie leverfie H. O. C. II door in de eerste ronde T. O. G. O. I te eli- mineeren met 20. Het feit dat de Togonen geen enkele tegengoal wisten te scoren, is wel merkwaardig. Gaf dus reeds de le ronde merkwaardige dingen te zien, de tweede manche deed daar voor niet onder. Hier toch bemerkte H. O. C. I aan den lijve de vooruitgang van het hockey in Nijmegen (zie daarvoor ook ons verslag van de Samovar-wedstrijden). H. O. C. en Nijmegen wogen volkomen tegen elkaar op en ook de cijfers duiden dat aan, want nog een halve minuut voor het einde stond de stand 11. Wel waren in het laatste kwartiers de Hagenaars belangrijk in de meerderheid, doch Nijmegen stond pal. In die laatste minuut evenwel maakte de Nijmeeg sche keeper de bal onbespeelbaar door er op te gaan liggen, welk feit met een strafbully een halve meter voor doel werd gestraft. H. O. C. was dus weer een ronde verder, maar ten tweede male op het kantje af. M. H. C. I bond hier den strijd aan tegen het Oosten (Deventer, Arnhem). De Haarlemmers won nen op gemakkelijke verdiende wijze. Ware drijver in de Oostelijke achterhoede niet zoo goed geweest als nu, zeker was de nederlaag niet bij 20 gebleven. Aan den anderen kant maakten de Musschen ook lang niet gebruik van alle kansen en misten te veel H. O. C. II beet ook hier van zich af, speelde tegen Amsterdam (waarin wij echter geen een eerste klasser zagen) 22 gelijk. Het lot begunstigde de hoofdstedelingen. De halve eindstrijd bracht alzoo M.H.C. tegen H.O.C. en het Haagsche Lyceum (dat de eerste ronde vrij had en de tweede ronde een walk-over van het niet opgekomen Vic toria) tegen Amsterdam. De wedstrijd M. H.C.H.O.C. gaf een enthousiaste, forsche partij. Speciaal het enthousiasme van Visser 't Hooft sloeg wel eens tot te heftig werken over, hoewel aan den anderen kant de H.O. C.'ers dit mede in de hand werkten. De M. C. won tenslotte verdiend met 21, daar mede de finale bereikende tegen Haagsch Lyceum. Deze club had in de halve eind strijd weinig moeite met Amsterdam en won op gemakkelijke wijze met 31. De eindstrijd van de hoofdafdeeling bracht dus M.H.C. tegen H.L.C. Het begint met een groot overwicht van het Lyceum. Reeds in de eerste minuut heeft Kate een schot te verwerken. De Mus schen schijnen overrompeld, weten in ieder geval hun vorm niet te vinden. Maar na een kwartier spelen komt er homogeniteit bij de Haarlemmers. Muller von Czernicki, die dezen dag voor M.H.C. uitkwam als mid- half, werkend als een paard en tracht het spel te verplaatsen en slaagt'daar ten slotte in. De partijen zijn nu meer evenwichtig; de Hage naars hebben van hun overwicht niet weten ten te profiteeren. De Musschen doen dat beter, want na eenige mislukte aanvallen komt een goede; Hubrecht geeft de Haar lemmers de leiding. Het succes moedigt aan en werkelijk geeft dit Haarlemsche Mixed-elftal dan een uit stekende partij te aanschouwen. Resultaten blijven niet uit na hernieuwde aanvallen moet het Lyceum ten tweede male zwichten. Dat lijkt hen toch wel wat te bar, want nu (het is inmiddels na de rust geworden) ko men zij meer opzetten. De Haarlemmers ge ven teekenen van groote vermoeidheid en spelen nu een minder spel, Katte weet eenige schoten op eminente wijze uit zijn doel te houden. Zonder dat het Haagsch Lyceum kan tegenscoren, komt het einde. Tusschen al deze wedstrijden van de „elite-afdeeling" door, werden de wedstrijden van de tweede klasse en lagere clubs gespeeld. Uit den aard der zaak stond hier over 't al-' gemeen het spelpeil lager dan in de A- afdeeling. Er werd ook tammer gespeeld; enkele partijen gaven echt genoegelijkheids- kockey. We denken dan speciaal aan Neder- landsch Bloem, een verzameling veteranen, keuig „gedressed" met een oranje sjerp 1 In de B-afdeeling kwamen M.H.C. II en Nederlandsche Bloem als Haarlemsche clubs uit. Beiden hadden de eerste ronde vrij. In de tweede ronde speelden de „blommetjes" een meer enthousiaste, dan mooie partij tegen H.H.C. en wisten een 30 overwin ning te behalen. M.H.C. II kwam het eerst tegen H.O.C. IV, welke wedstrijd de Haar lemmers wonnen zooals zij wilden in dit geval 41. De halve eindstrijd gaf de „derby" Ne- derlandsch BloemM.H.C. II Wie denken mocht, dat dit zoo maar voor de jongere generatie was, kwam bedrogen uit, want met hand en tand werd door "Jhr. F.lias c.s. gevochten en verdedigd. Het resultaat werd dan ook een 11 gelijk spel, volkomen juist. Voor het enthousiasme der Bloemen was het jammer dat niet zij in de finale loten. H.O.C. III had het na drie wedstrijden eveneens tot den eindstrijd gebracht. Eerst ontdeed zij zich van T.O.G.O. II (het was voor T.O.G. O. geen gelukkige dag) met 20; daarna won zij met dezelfde cijfers van H.D.M. II en kon in den halven eindstrijd de Kie- vitten nog juist met 10 verwerken. De finale M.H.C. II—H.O.C. III gaf een prettige wedstrijd, welke door het beste team werd gewonnen. Reeds met half-time waren de Haarlemmers met 20 voor. De tweede helft bracht iedere partij een goal, zoodat met 31 voor de Haarlemmers het eindsignaal gegeven werd. Direct na afloop der wedstrijden over reikte de heer Kessler onder vele felicitaties voor het Haarlemsche succes aan captain Katte van het eerste den zilveren wisselbeker en de 11 dasspeldjes; aan captain Wentholt van het tweede 11 medailles. „De gulzige Musschen", zei ongeveer de heer Kessler, slikken vandaag al onze prijzen in, maar zij zijn prettige tegenstanders, welke wij hun succes van harte gunnen en met dat succes van harte feliciteeren." Deze kranige prestatie van het Haarlemsche M.H.C. is inderdaad dan ook fraai en wij voegen onze felicitaties gaarne bij de vorigen. KENNEMER TURNKRING. De Technische Commissie van den Ken- nemer Turnkring heeft tot bespreking van vele technische aangelegenheden een verga dering gehouden, welke vergadering werd bijgewoond door den Turnkringvoorzitter, den heer J. Hop. Allereerst werd besloten bij genoegzame deelname een grens- en slingerbalcompetitie in te stellen, echter alleen voor vereenigin- gen, welke over een speelterrein kunnen beschikken. Tevens zal de aandacht der Kringvereenigingen worden gevestigd op handbal voor heeren en kastie voor dames, zoo mogelijk het volgend jaar met wedstrij den. Hoogstwaarschijnlijk zal op Maandag avond te Haarlem gedurende de zomer ge meenschappelijk worden gezwommen onder leiding van de sub. commissie voor spel en zwemmen: de heeren P. Dijkstra, T. Dekker en J. J. Bolland. De athletiekdag van den Kring zal, zoo mogelijk, te IJmuiden worden gehoudeai, als Val tan o»7a 1 erdadmidddg, v Tn iegenwoordigbeid van afgevaardigden van T. V. J. en O. S. S. wordt het pro gramma voor de beide openlucht-uitvoerin gen vastgesteld. Deze uitvoeringen worden gehouden te IJmuiden op Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag) op het Stormvogelterrein en te Zandvoort op Zondag 3 of 10 Juli op het terrein van Z. V. V. Het programma hiervoor luidt: Opmarsch en Vaandelgroet. Algemeene vrije oefenin gen heeren (Bondoefeningen). Algemeene vrije oefeningen dames (Bondsoefeningen). Algemeene springrietoefeningen meisjes en algemeene vrije oefeningen jongens. Toestel len en springen heeren. Toestellen en sprin gen dames en brug veteranen. Oefeningen in het voortbewegen meisjes. Springnummer jongens. Optreden Keurkorps K. T. K„ springtafel heeren en massaal optreden van T. V. IJ. Dit programma geldt ook voor Zandvoort met uitzondering van brug veteranen, ter wijl springtafel verwisseld wordt met optre den keurgroep van O. S. S., terwijl wij aan het slot, dit op verzoek van O. S. S., groe- j pen te zien krijgen. DE OLYMPISCHE VOORTRAINING, Medewerking van werkgevers. Kriegsman voorloopig tevreden. Toen door de T. C. der K. N. A, U. voor de Olympische training de Woensdagmid dag aan Haarlem met z'n in verhouding groot contingent cracks werd toegewezen, zag het Haarlem-bestuur zich voor een groote moeilijkheid geplaatst Slechfs enke len zouden die training kunnen volgen, het meerendeel der athlelen niet door hun werkzaamheden. Slechts matige vorderingen waren te wachten, tal van jongere krachten zouden hun kans voor den toekomst in rook zien vervliegen. Dit moest een terugslag geven op het zoo intensieve athletiekleven in onze bollenstreek. Een eerste vereischte was dus, te trach ten de menschen voor den Woensdagmid dag vrij te maken. Dies toog men aan het werk, óf het K. N. A. U.-bestuur, al naar de omstandigheden dit wenscheiijk maak ten. 't Resultaat was verrassend' Geen der werkgevers, 't zij klein baasje, firma, mili taire autoriteiten of welke combinatie ook, weigerde! Allen, zonder eenige uitzondering, ver leenden hun medewerking! Ja, er traden zelfs als donateur tot de H. A. V. Haar lem toe, volgden persoonlijk met belang stelling het oefenen hunner ondergeschik ten! „Och", zei de compagniescommandant tot een der aanvragers, een athleet onzer 4X400 M. record-ploeg, „dat is ook een nationale taak, 't Spreekt, dat je onze volle medewerking krijgt." Dergelijke ervaringen doen, ook na de velerlei successen bij Hol landBelgië dezen zomer op het Haarlem- veld, goed, bewijzen: oncmstootelijk, hoe de athletiek hier vordert. De training echter eischt opofferingen, ook vele finantieele, voortspruitend uit te maken reiskosten. De deelnemers zelf kun nen dit niet geheel dragen. Mogen wij den aankoop van speldjes voor het Trainingfonds der K. N. A. U. aan bevelen? Ook giften zijn natuurlijk welkom. Zoo mocht kapitein Scharroo er na zijn Ra.f diolezing op j.l. Woensdag 2 voor bovenver meld doel ontvangen, n.l. ieder van 10C. Onze meening omtrent den K. N, A. U.-l coach blijft, zooals die was: persoon en Over den wedstrijd het volgende: Ruim één uur laat de heer Westbroek tossen, en stellen beide elftallen zich op. Het A-elftal is in de pauselijke kleuren ge stoken, terwijl het B-elftal in T. Y, B. B.- kleeding speelt. Elftal A heeft de navolgende combniatie: J. Roekens, (Victrix) J. Willemse, W. Haes, (T.Y.B.B.) (Victrix) A. Wassenaar, P. Rotteveel, H. v. d. Meer, (V.V.F.) (T.Y.B.B.) D.S.S.) A. Schouten, J. Kuiper, J. v. Zanten, (Alliance) (T.Y.B.B.) (T.Y.B.B.) Chr. Smit, F. Schouten. (Onze Gez.) (Alliance) Elftal B: J. Vernooij, A. Martin, G. v. d. Reep, (B.S.M.) (H.B.C.) (V.V.F.) J. v. d. Horst, E. Swart, (H.B.C.) (V.V.F.) A. v. Waal, H. Swolfs, M. Ausum, (Victrix) (Alliance) (R.K.V.Z.) N. Somers, B. Vernooij, (T.Y.B.B.) (B.S.M.) A. Zoon, (D.S.S.) Reeds dadelijk na den aftrap is het B-elf- tal in de meerderheid, doch slecht schieten en goed verdedigen van Roekens en Wil lemse voorkomt scoren. De aanvallen van A zijn minder talrijk en slechts zelden behoeft Zoon er aan te pas te komen. Even vóór rust gelukt het A. Martin voor B te doel punten (Rust 10). In de tweede helft is het overwicht van B nog grooter. Het regent schoten op het doel van A, doch op meesterlijke wijze houdt Roekens zijn doel schoon. Toch moet hij visschen als de pittig spelende v. d. Horst W. Hoes voor de zooveelste maal passeert en van dichtbij hard inkogelt (20). Dit wordt A te bar en goed gesteund door Rot teveel trekt hun voorhoede ten aanval. De bal belandt bij A. Schouten, die met een kennis uitstekend, 'n eenvoudige, eerlijke kerel, die niet te veel spreekt en wat hij zegt meent, die de athletiektechniek tot in de finesses en wetenschappelijk beheerscht; daarbij 'n menschenkenner, 'n paedagoog: hij geniet hgt volle vertrouwen. Is 't wonder, dat de vorderingen der Haarlemmers naar wensch zijn, ja sommi gen reeds uitstékend! In Verspringer, die alleen met 20 M. aanloop, zonder nog te springen, volledig 6.30 M. haalt, 'n ander bij de Hink-stapsprong met 6 passen 13.50 M. ('n Olympische „ontdekking'' van Kriegs man), om niet te spreken van de sprinters en de polsstokspringers! Verschillenden acht hij positief tot Olym pische prestatie's in staat, terwijl enkelen nu reeds zóó ver gevorderd zijn, dat deel name aan wedstrijden noodzakelijk is. Tot Mei blijft de Olympische training tot Woensdagmiddag beperkt. Dan wordt de geheele training geconcentreerd, moge lijk te Amsterdam, Haarlem en ver Den Haag, Dit spruit niet alleen voort uit de suprematie van het Westen, doch helaas hoofdzakelijk uit gebrek aan financiën. Misschien zien de Haarlemmers dan hun ideaal vervuld: training 'n afzonderlijken middag en avond op.... 'n eigen sintel- baan! Die is ter vervolmakig vzn de tech niek en tot opvoeding der prestaties dus noodzakelijk! DISTRICT HAARLEM EN O. VAN DEN D. H. V. B. Gisterenmiddag had op het „Alliance"- terrein aan den Zijlweg de wedstrijd plaats tusschen twee junioren-elftallen van het district ter samenstelling van het officiëele Haarlemsche Junioren-elftal. Door bet fraaie weer waren er voor een juniorenwedstrijd bijzonder veel toeschouwers, die ongetwij feld geen spijt van bun gang naar het Ly ceumterrein gehad zullen hebben, want zij hebben kunnen genieten van een spannen de kamp, waarin alle 22 uitverkoren spelers van bet begin tot het einde gezwoegd heb ben om hun keuze te rechtvaardigen. Ook dc districtsbestuurderen, waarvan aanwezig waren de Zeer Eerw. Pater F. L. Esser O. E. S. A. en de heeren N. J. v. d. Linden, H. W. v. Turnhout en P. P. Smit, kunnen met voldoening op dezen wedstrijd terug zien, daar het niet alleen een goede propa ganda was voor de Katholieke jeugdbewe ging doch ook overduidelijk werd aange toond dat het spel in onze juniorencompe- tltie werkelijk op een boog peil staat. De meesten der 22 spelers bleken over uitste kende voelbalcapaciteiten te beschikken en de D. H. V. B. kan later van hen nog veel pleizier beleven. Aan de vereenigingsbe- stuurders de dure plicht om er voor te waken dat zij niet voor pas verloren gaan!! sneltreinvaartje op bet B-doel afstuift en de bal heihard in den linkerbenedenhoek schiet (21). Met dezen stand komt het einde. De heer Westbroek leidde weer op zijn bekende gemoedelijke manier en maakte geen fout. Zulke scheidsrechters zijn goud waard. Over de spelers niets dan lof, allen hebben hun best gedaan. Onmiddellijk na den wedstrijd stelde het districtsbestuur het elftal vast dat de Haar lemsche kleuren zal moeten hoog houden. De volgende spelers werden gekozen: Doel: J. Roekens (Victrix); rechts-achter J. Willemse (T.Y.B.B.); links-achter N. Somers (T.Y.B.B.); rechts-half M. Ausum (R.K.V.Z.); spil P. Rotteveel (T.Y.B.B.); links half H. Swolffs (Alliance); rechts-buiten A. Schouten (Alliance); rechts-binnen J. v. d. Horst (H.B.C.); midvoor G. v. d. Reep (V. V. F.); links-binnen A. Martin (H.B.C); links buiten J. Vernooij (B.S.M.) Captein: P. Rottevel. Reserves: voor: Chr. Smit, (O.G.), J. v. Zanten (T.Y.B.B.); midden: A. Wassenaar (V.V.F.); achter: B. Vernooij B.S.M.); doel: A. Zoon (D.S.S.). H. v. T. V. V, L. I—R. K. V. Z., 14 Na een mooie reis door de schitterende bloemenvelden arriveerde het Zwaluwen- team in het landelijk Voorschoten. R. K. V. Z. wint den toss zij spelen met 1 invaller. V. V. L. met 2. Voor rust hebben de zwar tjes de scherpen zon in den rug. Onmiddel lijk zijn zij in den aanval en de Vries lost een schot, dat net naast gaat. Het over wicht houdt even aan, doch gaandeweg ont plooien de V. V. L.'ers beter hun spel en we krijgen een meer gelijk opgaande strijd, waarin om beurten de partijen aanvallend zijn. Na eenigen tijd kopt de V. V. L.-mid- voor mooi buiten de keeper zijn bereik in het Zwaluw-doel. Jammerlijk voor hen was het een buitenspeldcelpunt, dat zeer ten rechte wordt geannuleerd. Verder weet de Zwaluw-achterhoede alle gevaar te bezwe ren, terwijl de tactiek der zwartjes beter verzorgd is dan die der Voorschotenaren. R. K. V. Z. onderneemt een goed opge zette aanval, de bal beland bij de Vries, die handig door eenige dribbeld en met een enorm hard schot de zwartjes de leiding be zorgd, 01. V V. L. doet nog eenige tegen aanvallen, docht de Zwaluwendefensie blijft meester van 't terrein. Rust 01. Na half time blijkt reeds spoedig dat dc Voorschotenaren met vermoeidheid te kam pen hebben. De zwartjes daarentegen begin nen met frisschen moed en fladderen direct reeds om de V. V. L.-veste. Reeds spoedig wordt de Zw. rechtsbinnen in de gelegenheid gestelduit 'n goed doorgespeelden bal, het tweede doelpunt op fraaie wijze in de tou wen te jagen, 20. Het offensief houdt aan. Enkle V. V. L.-aanvallen worden op ge makkelijke wijze onschadelijk gemaakt. Een gebrek viel hij hen te constateeren. De half linie steunde de voorhoede te weinig, terwijl dit bij Zwaluwen iuist wel het gval was, met als spil Cor de Gier als uitblinker. Een mooi combinatiespel wordt door de zwartjes getoond. V. V. L. moet zich op verdedigen gaan toeleggen, toch kunnen zij niet verhinderen dat Caart op fraaie wijze no. 3 in het net deponeert, 30. De tijd begint reeds aardig te verstrijken en V. V. L. spant haar laatste krachten in om tenmin ste de eer nog te redden. Zij weten een corner te forceeren, welke op fraaie wijze genomen in 't doel wordt geplaatst, 31. Thans zij nog even de Haarlemmers aan 't woord en Fictoor geeft met een schitterend schot vanaf de wing geen schijn van kans, 41. Direct na de aftrap wordt het einde aangekondigd en R. K. V. Z. is weder een stapje dichter bij den begeerden titel. V. V. L. heeft een goed elftal met de linkerwing als beste deel. Scheidsrechter W. Paard»- kooper leidde onberispelijk. Junioren-Compétitfe. Programma 24 April 1927. Victrix 3T.Y.B.B. 4, 2 uur, Westbroefr Alliance 2Cor.cordia 3, 2 uur, H Twijn H.B.C. 4—T. Y. B. B. 5, 1 uur, Platte. V.V.F. I—R.K.V.Z. 3. 2 uw, Loerakker Onze Gezellen 3D.S.S. 3, 2 uur, C. Smit Het terrein van Onze Gezellen is nu op het Gem. Sportterrein aan den Spaarm- bovenweg. De proefwedstrijd is alleszins geslaagd. Elders vindt men de opstelling van het Distiricl-Junioren-clftal. De keuze was zeer moeilijk, daar er vele gelijke krachten waren. Voor Zondag 8 Mei zal een b.g. elftal een proefwedstrijd spelen tegen een sterke 4e klasser, op een nader te bepalen plaats; zulks met het cog op den wedstrijd tegen Amsterdam waarschijnlijk. Van deze plaats zift gij allen nog ec Zalig Paaschfeest toegewenscht DE COMPETITIELEIDER Secretaris: J. C. Kruijver Jr., Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel nieuws. Woensdag 20 April a.s. te 8 uur gecomb. Bestuurs-, elftal- en feestcommissie verga dering in het gebouw der St. Jos. Gez. Ver- eeniging Janssïraat 59. Aller opkomst dringend noodzakelijk en op tijd s.v.p. Heeren! Zaterdagmiddag trainen op 't R.K- Soort park. Uitslag 2en Paaschdag. V. V. L. I—R. K. V. Z. II, 1— K De reserves zijn er in geslaagd een 41 overwinning in Voorschoten te behalen. Het was een schitterend vlugge wedstrijd, met de Zwaluwen iets in de meerderheid, na rust echter was V. V. L. iets minder in vorm dan daarvoor. Zij beschikken over een goed sluitend elftal en ook door hen wordt werkelijk „gevoetbald" in de ware zin des woords. R. K. V. Z. was ook zeer goed op dreef en deze wedstrijd is momenteel wel de beste van de extra-competitie. Zij staan als volgt: R. K. V. Z. 2 4—3, 1—0, 12—7, 1. De laatste wedstrijd zal dus de beslissing moeten brengen en wel tegen Alliance. Met belangstelling zien wij deze kamp tegemoet. JOOP.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8