LOTTGERING DE SPAARNEBANK Agenda 21 April; Een huwelijkskwestie. GESCHEIDEN OF NIET GESCHEIDEN? voor plisseeren en stoppage LGR. HOUTSTRAAT 5a «-Ï EEN NIEUW GEBOUW VOOR DE PROVINCIALE WATERLEIDING. Proefheien in het Kinheimpark. JUBILEUM JAN VAN KAN. Huldiging en demonstratie met de reddingboot. R. K. Bond van Handels-, Kanïoor- en Winkelbedienden. Een Jaar Getrouwd. Programma BURGERLIJKE STAND. IOIVs 70V« 70V4 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 1 1 BLOEMENDAAL. SCHOTEN. HEEMSTEDE. LAATSTE NIEUWS. Vliegtuig neergestort; vier dooden. De kabinetscrisis in Egypte. Een nieuwe Britsche nota. De toestand in China. BINNENLANDSCH NIEUWS. De Kon. Familie naar den Haag. Het zilveren huwelijksfeest van Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. Sociëteit „St. Esvo" Esperanto 8 uu- A. R. K. A, 8 uur Prcza en Poëzie 8 uur R.-K. Kantoorbedien- j nen half 9 uur Smedenpatroons 8 uur Spaarkas St. Nicolaas 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers 8 uur. St. JoielgezeHengebouw Jansstraat 59 Wegens uitvoering zaal voor de gezellen gesloten. R.-K. Mili'riren vereeniging Zoetestraat 16 R. K. V. V. „T Y B B" 7 uur. Groote cl St. Bavokerk Orgelconcert van 2 tot 3 uur. Theater „De Kroon" „Ben-Hur" om half 3 uur en 8 uur. Fraas Halsmuseum Jan Mankes' tentoon stelling. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling ,van werken der leden van „Kunst zij ons Doel" van 10 tot 5 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. R.-K. Arebidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 3—5 uur. 's avonds van half 8half 9 uur 's Zaterdags alleen van half 1012 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van '.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Za terdagavond Tel. 11671. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint- Franciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89 uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw „St. Bavo" Smcdestraat 23. Van 8—10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagavond. R. K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woensdags middag ruilen van kinderboeken. St, Marihavereen'gins Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen thuis hebben. Tel. 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende mid delen voor arme zieken der S. E, V. - Maandag van 23 uur. Donderdag van 12 uur. R, K, Kraamverpleging van de Derde Orde St. Franciscus. -Aanvragen ook voor niet-leden yan de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74. Dinsdag van 23. R. K. Reclasseeringsvereenigihg, afdeeling Haarlem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint- Vincentiusvei eeniging, N. Groenmarkt 22. EERSTE HUL? BIJ ONGELUKKEN. Ongevallendienst. Centrale oproepplaats aan het gebouw van de Brandweer (Ged. Oude Gracht). Uitsluitend Telef. 14141. Zooals wij gisteren reeds bericht hebben is hier ter stede de zaakwaarnemer H. door de politie aangehouden om verhoord te worden inzake overtreding van art. 227 W.v, Strafrecht, Later werd hij weer op vrije voeten gesteld. De man had als houder van een rechtkundig bureau zijn medewerking verleend bij een echtscheiding. Het be trokken echtpaar leefde sinds eenigen tijd niet meer samen, toen de echtgenoot moeite ging doen voor echtscheiding. De zaak verliep naar wensch en toen de stukken voor de procedure in orde waren bracht de zaakwaarnemer ze naar een deurwaarder. De stukken behoefden niet geteekend te worden door de vrouw, vertelde ze, omdat zij volkomen op de hoogte was. Later zou zij wel bij den deurwaarder komen om te teekenen. Aldus gebeurde ook. De procedure werd behandeld en na eenigen tijd ging de man een nieuw huwe lijk aan. Toen begon de vreemde historie met een bezoek van de eerste vrouw aan de auto riteiten, om te vertellen, da zij niet ge scheiden was, maar nog steeds de wettige vrouw van haar man nu hertrouwden man. Natuurlijk volgde een onderzoek en spoedig bleek, dat zij de eerste vrouw nooit de echtscheidingsstukken had geteekend. Tevens kwam aan het licht, tJaj "e zaakwaarnemer de hand in het spel had; hij had zijn schoonzuster naar den deurwaarder gestuurd en laten teekenen, 'iet haar dus doorgaan vooir de vrouw, die in de echtscheidingspocedure betrok/ ken was. De zaak kwam de politie ter oore. H. werd voor den comnyssaris van politie ge leid en bekende alles. Hij zal nu ver volgd worden wegens overtreding van art. 227 ^etf50®k van Strafrecht, dat uidt: „Hij, die in een authentieke akte „eene velsche opgave doet opnemen, aangaande een feit, van welks waarheid de akte moet doen blijken, met het oogmerk om die akte te doen gebruiken of door anderen te doen gebruiken ais ware zijn opgaven in overeenstemming met de waarheid, wordt indien uit dat gebruik eenig nadeel kan ontstaan, gestraft met gevangenitraf van ten hoogste zes jaren. „Met dezelfde straf wordt gestraft hij, die opzettelijk gebruik maak van de akte als ware de inhoud in overeenstemming met de waarheid, indien uit dat gebruik eenig nadeel kan ontstaan. Nadeel lijdt in dit geval de eerste vrouw, die gescheiden zou willen zijn, omdat zij, nu de echtscheiding is uitgesproken, geen recht meer heeft op ondersteuning door den man. Een andere kwestie is of de man nu wer kelijk gescheiden is en wettig hertrouwd, dan wel of hen bigamie heeft gepleegd. Het eerste huwelijk is ontbonden op een akte, die op onware gegevens berust en geteekend is door een ander dan de wettige eerste vrouw, op dien grond zou de echt scheiding niet geldend zijn. Waarschijnlijk zat echter deze interpretatie worden aan genomen, dat de man gescheiden is in de meening dat zijn vrouw er in toestemde; hij kon dus aannemen, dat zijn eerste huwe lijk volgens d? wet ontbonden was en dat hij gerechtigd was een tweede huwelijk aan te gaan. Zoodoende heeft "hij zich dus met schuldig gemaakt aan bigamie De eenige schuldige in deze is de zaak waarnemer; want waarschijnlijk zullen er geen termen aanwezig zijn de schoonzuster, die in de plaats van de vrouw geteekend heeft, te vervolgen. Naar men ons mededeelde zijn dergelijke kwesties hier zeer zelden of nooit voor- gevaiien; in de rechtsliteratuur zijn er weinig voorbeelden van bekend. Wat nu aangaat de kwestie of het eerste dan wel het tweede huwelijk geldig is, kunnen we nog het volgende mededeelen. De eerste vrouw kan bii request civil, d.i. een bijzonder rechtsmiddel, de rechtbank verzoeken haar uitspraak, waarbij het eerste huwelijk ontbonden Werd, ongeldig fe verklaren. Gezien het bedrog, waarop alle» omtrent deze scheiding berust, zal de rechtbank hoogstwaarschijnlijk dit verzoek wel toestaan. In dit geval wordt het vonnis dus verklaard niet uitgesproken te zijn; cl; echtscheiding i; dus dan niet toegestaan, en het tweede hu velijk is daarom ongeldig en was cok ongeldig op hei moment, dat het gesloten werd. M. a. w.: het eerste huwelijk is nog van kracht en de toestand is dezeiide als voor de echtscheidings procedure. Wijders kunnen wij melden, dat bij de eerste vrouw pogingen zullen worden aan gewend het request civil niet in te dienen en in den toestand te berusten. Deze pogin gen zullen vermoedelijk wel het gewenschte resultaat hebben, aangezien de gevolgen, als de eerste vrouw mocht weigeren, voor de tweede vrouw van niet minder ernstigen aa-d zullen zijn dan voor de eerste. Waar schijnlijk zal daarbij wel de voorwaarde ge steld worden de ondersteuning blijft uitkee- rer. Wanneer dus geen request civil wordt in gediend, wordt geen appe' op het vonnis aangevraagd; de echtscheiding blijft uitge sproken, het eerste huwelijk bl"ft ontbon den en het tweede is geldig. Ziedaar de op lossing van deze juridische puzzle. i Met dat al heeft de zaakwaarnemer H. een brutaal stukje geleverd. Toen de echt scheiding door het bedrog mogelijk was ge maakt, ging de man hertrouwen. Deze dacht niet anders of de geheele zaak was vol komen in orde. Hij had dus geen redei zijn tweede huwelijk te verzwijgen, circulaires zouden verstuurd worden, de ondertrouw en huwelijk in de dagbladen vermeld worden onder Burgerlijke Stand, enz. Er was dus alle kas, dat iedereen kennis zou kriigen van het huwelijk. Woonde de eerste vouw nu in het buitenland, in Indië of Amerika, dan was ontdeking niet te vreczen. Zij woonde echter in Haarlem, zoodat H wel moest verwachten dat zij van de :iak zcu hooren en het bedrog aan het licht zou komen. Tenslotte is echter de zaak ontdekt op een andere manier. De eerste vrouw ont ving voor eenigen tijd haar stembiljet voor de Statenverkiezingen. Daarop stond zij niet vermeld als echtge- nooe van haar man, maar met haar eigen, meisjesnaam. Zij ging op informatie uit en voor en na kwam alles aan het licht, waar op zij aangifte heeft gedaan. TELEFOON 1 0771 Vanwege het Provinciaal Waterleidingbe drijf van oNord-Holland zal een nieuw ge bouw worden gesticht in het Kinheimpark te Bloemendaal, in de nabijheid dus van de gebouwen aan de Korte Kleverlaan te Bloe mendaal. waar de kantoren van het bedrijf tot nog toe gevestigd zijn. Stichting van een nieuw gebouw is noodig, omdat het P. E. N„ dat in dezelfde kan- torengevestigd was, waar ook het Water leidingbedrijf was ondergebracht, n.l. aan de Korte Kleverlaan. zich "voortdurend uit breidt, en er dus yoor één van de twee bedrijven geen plaats meer is. Ook werd bij het waterleidingbedrijf steeds het gemis gevoeld van een eigen la boratorium gevoeld, wat voor het bedrijf toch een dringende behoefte was. Dit alles heeft de directie van het Prov. Waterlei dingbedrijf er toe gebracht, bij het Prov. bestuur een crediet te vragen yoor den bouw van nieuwe kantoorgebouwen, welk crediet verleend is, zoodat dus met het werk begonnen kan worden. Reeds zeiden wij, dat het nieuwe geboiiw zal verrijzen in het Kinheimpark. Voor hen, die in het Kinheimparrk plaatselijk nog beter georiënteerd zijn, diene, dat het ge bouw met den voorgevel in de as van het plantsoen tegenover de Esschenlaan is ge projecteerd, dus met het front naar de zijde van Haarlem. De aanwezigheid van het plantsoen tegen over den voorgevel zal bereiken, dat men reeds van verre een vrij uitzicht heeft op den 64 Meter brreeden voorgevel. Deze breedte van 64 Meter wijst er reeds op, dat het geheel een gebouw van respec tabele afmetingen zal worden. Het gebouw zelf zal 14 Meter uit den weg komen te staan, waardoor het monumen taal aaiwicht dus verhoogd zal worden; het zal opgetrokken worden in gewapend beton en zal een doelmatige practische indeeling en inrichting krijgen. In tegenwoordigheid van den directeur van het Waterleidingbedrijf ir. J. v. Oldenborgh en den Hoofdingenieur ir. B. F. van Nievelt had hedenmorgen het proefheien plaats om de draagkracht van den bodem te bepalen. De -grond, die wegens de indertijd plaats gehad hebbende öphooging, met zand be dekt is, heeft naar berekening onder deze zandlaag een laag teelaarde van ongeveer 1.50 M.. waaronder weer ®nd. Heipaltn van ongeveer 10 Meter lengte werden met een blok ter zwaarte Van 700 K.G. den grond ingedrerven en bij meting en berekening werd de draagkracht vastge steld. Het heiwerk, dat is aanbesteed aan de firma Venhoven en Evers te Heemstede, zal ongeveer 7 weken duren, waarna de boven bouw zal beginnen. Men verwacht, naar ons werd verzekerd, dat het geheel na ongeveer l'A jaar gereed zal zijn. Gisterenmiddag is Jan van Kan gehul digd ter gelegenheid van het gedenkwaar dig feit, dat hij 40 jaar verbonden was aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij. Op het strand van Noordwijk werd te vens een demonstratie gehouden met de reddingsmiddelen. Te midden van de reddingsautoriteiten stond de jubilaris, Jan van Kan, het uit brengen gade te slaan. Ditmaal moest hij aan wal blijven, in den kring der autori- eiten, onder wie de burgemeester van Noordwijk, jhr. W. C. van Panhuys, tevens voorzitter der afdeeling Noordwijk van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij, voorts de heeren P. E. Tegelberg, directeur der Stoomvaart Mij. „Nederland" en H. de Booy uit Amsterdam, resp. voor zitter en secretaris van het hoofdbestuur dezer reddingmaatschappij. De tewaterlating der reddingboot had een vlot verloop, maar van het tweede nummer: het afschieten van vuurpijlen, werd met het oog op het gevaar afgezien. Het strand was overvoi. Tegen 4 uur verzamelden autori teiten, genoodigden en familieleden zich ten huize van den jubilaris. In de huiskamer, waarvan de muren prijkten met talrijke di ploma's en eereteekenen, sprak de heer Te gelberg d enpopulairsten Noordwijker na mens de N.- en Z.-Hollandsche Redding- maatr.cbrpjv'j toe. Hij herinnerde er aan, dat het in 1919 na de redding van de Katwijk 47 de eerste rnaal was, dat hij Van Kan als groot mensclienredder begroette, doch 43 jaar was het gisteren geleden, dat hij zijn eersten reddingstocht meemaakte. In die ai- geloopen jaren was Jan van Kan, als er op reddingsgebied in Noordwijk wat te doen was, de man. Vijf en twintig jaar geleden nam hij zitting in dc plaatselijke commissie der Reddingmaatschappij, die daarem dezen dag niet onopgemerkt heeft wilcln doen voorbijgaan. De Reddingmaatschappij is dankbaar voor- alles wat je hebt gedaan, zei spr., en waar je al zooveel medailles hebt, waaronder de gouden medaille van de maatschappij, heert zij gemeend, ditmaal een klok cadeau te moeten doen, opdat je, als ze slaat, zal mo gen denken; de Reddingmaatschappij heeft me niet vergeten. Nog vele jaren in gezond heid te midden van je gezin, zoo besloot de heer Tegelberg zijn toespraak. Ook de burgemeester van Noordwijk, jhr, W. C. van Panhuys, sprak een woord en getuigde van de trots, dat Noordwijk den jubilaris onder zijn ingezetenen mag reke nen. Hij noemde hem een voorbeeld van groote plichtsbetrachting. Ook de heer De Booy, secretaris der Reddingmaatschappij, herinnerde in een geestig speechje aan de verdiensten van Jan van Kan, in wiens huis hi^na stormachtige dagen meermalen gastvrijheid had genoten. Uit naam van de Bataafsche Import Mij., verkoopkantoor van de Kon. Shell, kwam da hoofdinspecteur, de heer H. P. Drenth, uit Den Haag, onzen zeeheld met een prachtkist sigaren verrassen, want behalv.e iii zijn bekende functie is hij ais automo bielverhuurder niet minder in Noordwijk be kend. Met enkele woorden heeft daarop Jai van Kan dank gebracht voor de hem gebrachte hulde en er op gewezen, dat hij heeft ge daan, niets was dan een staaaltje van zijn plicht tegenover zijn m^demenschen. Tot zijn dood toe hoopte hij dit werk te kun nen voortzetten. Ten slotte heeft hij nog den heer De Booy gehuldigd voor zijn uit nemend werk voor de Reddingmaatschappij. Deze middag was tevens een afscheid van den bootsman der reddingboot, Dirk Arae raal, die ziin functie aan den jongen zeeman Van der Niet overdroeg. Hierbij heeft de heer Tegelberg namens de Reddingmaat schappij den scheidenden bootsman woor den van hulde gebracht voor zijn verdien stelijk werk. Men bleef nog eenigen tijd in den gezel- ligen familiekring bijeen, waarin ook ver scheen de krasse, 87-jarige moeder van Jan van Kan STORMVOGELS KLOPT OLYMPIQUE. De IJmuidenaren goed op dreef. Dat het den Stormvogels niet alleen be gonnen is, om een aardig uitstapje te heb ben, maar ook om den naam van het Ne- derlandsche voetbal in den vreemde hoog te houden, hebben zij bewezen, doof'Olym- pique Lillois met niet minder dan 4-0 te kloppen. Tot dusver hadden de Rijsselaars geen bij zonder hoogen dunk van het Hollandsche voetbal gekregen, daar Excelsior uit Rot terdam en Bredania uit de Kwatta-stad flinke nederlagen kregen te slikken. Dit was dan ook voor een groot deel de reden, dat bij het aanvangsuur „slechts" 4.000 toe schouwers aanwezig waren. De Stormvogels, die zonder „Witte Jan" en Thijssen waren, hebben de Rijsselaars een anderen indruk van het Hollandsche voetbal gegeven. De Fransche bladen, wel ke een veslag van den wedstrijd gaven, wa ren één en al lof over het spel der Hol landers. Men roemde als om strijd de speel wijze der Hollanders, hun snelheid, hun doodelijk schot, enz. Het dient gezegd, dat de IJmuidenaren werkelijk goed op dreef waren. Er zat en ook daar werd op gewezen verband in de ploeg, terwijl het tempo vlugger dan dat der Franschen was. Bovendien hield Olympique-doel heel wat meer in gevaar verkeerde dan dat van Stormvogels. Het mocht een geluk voor de Franschen heeten, dat Vandeputte (keeper), Gravelines (inter nationaal back) en Berry (soil) zoo goed op dreef waren, anders waren zij er zeker nog heel wat slechter afgekomen. Een buiten gewoon succes bij het publiek had Olden burg met zijn dribbelen. Daar stond men gewoon perplex van. Houtkamp deelde in deze belangstelling door zijn harde scho* ten, wat niet te veiwonderen was, daar de Franschen van schieten geen kaos ten minste geen Hollandsche hadden gege ten. Steeds weer talmden de Olympique- aanvallers, zoodat Koster en Haak, die bui tengewoon goed op dreef waren, steeds v/eer met succes konden ingrijpen en de Waard bijna niets te doen kreeg. De Hollandsche middenlinie was als een heid beter dan die van Olympique, Spil Berry zou echter in dit milieu geen slecht figuur geslagen hebben. Met de rust hadden de Stormvogels zich een 1-0 voorsprong verzekerd door toe doen van Houtkamp. Ook na de rust wa ren de Stormvogels niet bepaald sterker, doch voor het doel veel gevaarlijker. Nog driemaal moest Vandeputte visschen, n.l. na schoten van Oldenburg, dc Jong en Houtkamp, waartegenover de Fransche voorhoede, die zeer doorzichtig speelde, geen enkel doelpunt stelde. Eerlijkheids halve zij echter vermeld, dat deze linie 2 invallers telde. Ook Stormvogels had 2 in vallers. Het IJmuider elftal zag er als volgt uit; de Waard, Haak, Koster. Visman, Snoeks, v. d. Velde Sr., v. Pel, Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde Jr., de Jonge. Donderdag a.s. zal bovengenoemden bond een ledenvergadering houden, des avonds half neg enuur, in het gebouw „St. Bavo". De convocaties, die reeds aan de leden toegezonden zijn, wijzen er op, dat cok deze vergadering, evenals de vorige, be langrijk zal zijn. Daar het vergaringbezoek, zoowel van de heeren-afdeeling als van de dames-fdeeling, steeds toenemt, vertrouwt, het bestuur, dat aan de uitnoodiging tot bij. woning der vergadering gevolg zal worden gegeven. Van het Maandagavond (2den Paa-schdag) met zooveel succes opgevoerde blijspel „Een jaar getrouwd" (The Fir st Year), het groote succes van New York en Londen, in de vertaling van Anny Joles, kan wegens andere verbintenissen, eerst Dinsdag 26 dezer een weder-opvoering worden gege ven in den Haarlem,schen Stadsschouwburg. voor de Orgelbespeling in de Groote of Sl. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 21 April 1927, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert. 1. Praeludium et Fage a. kl. t. J. 5. Bach. 2. Prière Ch. v, Alkan. 3. Pastorale Cesar Franck. 4. a Pro defunctis F. de la Tombelle, b Pro lacry raantibus F. de la Tombelle. 5. Fantaisie S. Rousseau. R.-K. KERK TE MONSTER. Met goedkeuring van 7— D. H, den Bis schop van Haarlem, is door het kerkbes'tjur van de R.-K, parochie van den H. Machutus te Monster besloten, over te gaan tot den bouw van een nieuwe kerk, welk' bouw werk spoedig zal worden aanbesteed. Ondertrouwd: 20 April: C. J. Verdam en L. Sieraad. T. E. Puts en B. W. Hee- rcs. - A. J. K'einhout en G. D. Knoppert, G. Sprokkreeff en F. M. Lampe. P. G. v. Stijn en S. P. de Wit. Getrouwd: 20 April: W. v. Hoor k en M. E. de Ruiter. J. Duut en M. Seyfarth. J. Vermeulen en J, G. Voe'elink. C. J. Burggraag en J. W. E. Jongerling, J. D. Jelgersma en M. C. Nachtegeiler. A. Beerthuizen en W. Pardon. J. Kruijer en W. Duijzers. B. Kcbes en J. v. Wan rooi), P. Wikke en M. C. v. Gardingen. J. P. Ronde en E. P. Meijer. Geboren: 16 Aprii: P. M. Schlatmann Veeger, z. 18 April: P. v. Vuerende Best, z. 20 April: M. KlauwersVos, z. Overleden: 19 April: L. A. C. Krabben dam1, 49 jaar, Z. B, Spaarne. C. W., 6 maanden, d. van T. J. Verdonkschot. 5% Nederland 1919 1011/g b% Nederland 1923 1015/8 101®/8 4'A Nederl 1917 99°/i6 99»/16 114 N. I. 1926 B. 953/, 953/ b"i N.-l. 1923 D.. '01n/i6 10 lU/ 1G Holl. Lloyd 54 Oude Vaart 86i/a 861/a dito Gem. Eigend. 84 l/a 841/ 2 Mij. „Nederland".. 1891/4 Scheepvaart-Unie 1891/2 Rotterd. Lloyd 176 1 228i/2 Oude Boot 987/g Holl. Stoomboot 71 b Jurgens gew 177 177 Nederl Kunstzijde 3461/2 342 Maecubee 133i/^ 131 Holl. Kunstzijde 1333/, 132 Koloniale Bank 249 r 2461/a Indische Bank 171 170 Ccrt. Handel Mij... 1591/2 1591/2 160 Phoenix 1263 Geconsolideerde 2393/, 3741/2 3753/4-6 U. S. Steel '731/2 1721/, Marine comm. S1/41 8^8 Marine pref. 421/ 43-1/2 H. V. A 720 717-8 Java Cultuur 380 380 Vorstenlanden 178 160 Poerwoderjo 119 4591/2 404 4511/2 457 508 510 A'dam Rubber 3423/, 3411/2 340 1733/, 175 Allied Sumatra 1 121 HOI/2 Oostkust 2461/, 243 V. L^C. O 212 211 Deli Bat. Rubber 276 270 Dordtsche Petr. 3551/2 Southern Rails 127 127 1721/s 1721/a 96 20 APRIL EERSTE KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN t 59.26 59.243/, PARIJS 9.80 9.79 BRUSSEL 34.47 34.753/, EENEN 1 35.20 35.16 LONDEN 12.141/4 12.141/g STOCKHOLM 1 67.- 67.— KOPENHAGEN 66.70 66.67l/2 64.90 64.871/a BAZEL 1 48.10 48.09 NEW-YORK 2*501/8 2.50 ROME 12.621/g 12.63 PRAAG i 7.45 7.401/a WARSCHAU 28.— 00 CN DE MUZIEKTENT IN DEN HOUT. De vorige week is door de Commissie voor Hout en Plantsoenen een bezoek ge bracht aan den Hout in verband met de eventueele verplaatsing van de muziektent. Zij kwam daarbij tot de conclusie, dat de plaatsing van een half-dichte tent aan het begin van de Emmalaan niet wel mogelijk is, in verband met het feit, dat daardoor schending van het natuurschoon daar ten plaatse zou plaats vinden. Candidaat af. De heer J. G. v. d. Bunt, alhier, heeft zich na rijpelijk overleg en door vele omstandigheden laten schrappen als candidaat voor den Gemeenteraad van de Vrije lijst der R. K. Staatspartij. Rijwiel ontvreemd. Zaterdagavond werd aan de Korte Kleverlacn een transportrij- v.'iel, hetwelk voor den banketbakkerswin kel van den heer S. was geplaatst, ont vreemd. Bloemen gestolen, Uit een tuin aan den Julianaweg, werden Maandag door een paar jongens bloemen gestolen. Een heer, die daar in de nabijheid woonde hield de jongen aan en bracht hen bij de politie. Aan N. J. Kramer, alhier, is door Gedep. Staten van Noord-Holland vergunning ver leend, tot het in werking houden van een rutcbusdien-st van Haarlem naar Beverwijk en terug. B. en W. vragen machtiging, aan G. C. Kemper ontheffing te verleenen van eischen voor dranklokaliteiten. Badhuis. In het badhuis aan de Post-, laan werden in, de week van 11 t/m 16 April genomen: 468 douchebaden en 41 kuipba den. Aan 36 kinderen werd een grat.s scbcolbad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat cp Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van 5 tot 8 uur voor volwassenen. DAMMEN. District H. en O. van den Ned. R.K. Dambond. Woensdag a.s. zal de 2e ronde om het pers. kampioenschap en de groepenwed- strijden plaats vinden in het clubklokaal van S. D. O. aan het Tejlerplein. De 2e ronde is als volgt vastgesteld A. MustelingG. Kraak. G. Trump-r-J. Stevens. Th. KokA. Schiering. P. HollenbergJ. v. d. Zwan. H. TrumpH. Stevens. J. Veenendaal is vrij. De data der overige ronden zijn als volgt 3e ronde 22 April bij St. Bavo 4e 25 T. E. P. Mei 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 2 6 11 16 20 25 30 •St. Bavo, S. D. O. T. E. P. St. Bivo S. D. O. T. E. P. TWEEDE LUSTRUM „ST LUCAS". Gisteren heeft de R. K. Schilderspatroons- verecniging „St. Lucas" kerkelijk haar twee de lustrum gevierd. In dc kapel der Eerw. Zusters aan het Spaarne werd des mrogens door den Wel- eerw. her H. A. C. M. Wennen een H. Mis opgedragen voor de leden der vereeniging, ouder welke H. Msi kapelaan Wendcr een korte toespraak hield. De leden naderde ge- 13rnenlijk tot de U. Tafel. Na de H. Mis vond in re.staurant-Brink- mann een gemeenschappelijk ontbijt plaat. De verdere feestviering vindt a.s. Donder dagavond, venens bij Brinkmann, plaats. 40-jarig jubileum van mej. M, Geeven. Op 4 Mei a.s. zal mei. M. Geeven, thans huis houdster van den hee,r A. v. d. Horst, den dag herdenken, waarop zij voor 40 jaar bij de familie Van der Horst in betrekking kwam. VERBETERING VAN DE BLAUWE BRUG TE HEEMSTEDE. Door B. en W. van Heemstede wordt bij den raad een crediet aangevraagd, om een plan tot verbetering van de Blauwe Brug te Heemstede te kunnen uitvoeren. Deze verbetering bestaat hierin, dat de scherpe hoek aan dsn Oostkant der brug zal wor den weggenomen. Deze is voor het verkeer vrij gevaarlijk en zal daarom geliik gelegd worden met het trottoir waardoor een rechte weg zal ontstaan en de brug tevens verbreed zal worden. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, den weg, loopende vanaf de Javalaan naar het Oude Slot, te noemen Slotlaan. B. en W. vragen machtiging ontheffing te verleenen aan de Roei- en Zeilvereeni- ging „Het Spaarne" van eischen voor drank lokaliteiten; alsmede die ontheffing te ver leenen aan C. M. Hooreman en J. Klooster. B. en W. stellen voor, ontheffing te ver leenen van art, 15 der Bouw- en Woning- verordening aan G. J. v. Slingerland. B. en W. bieden ter vaststelling aan een le wijziging van de instructie van de ge meente-ontvanger. B. en W. vragen ter machtiging door tusschenkomst van de Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche", bijkan toor voor Noord-Holland te Amsterdam eene verzekeringsovereenkomst aan te gaan tegen verschillende risico's; voortvloeiende uit comptabel beheer, ten bedrage van 25.000, tegen eene jaarpremie van 350. B. en W. stellen voor, als borg voor de gemeente-ontvanger te laten optreden de Vereeniging van tot Zekerheidstelling ver plichte Gemeente-Ambtenaren te 's-Graven- hage. B. en W. stellen voor, aan H. Stefels Jr. en mevr. de wed. C. W. H. Verster-Bosch Reitz te verkoopen resp. 865 en 810 M2. grond, gelegen aan de Groeendaalkade, tegen 8.50 per M2. B. en W. stellen voor, de overeenkomst met Haarlemk inzake de uitvoering der Vléeschkeuringswet niet op te zeggen. B. en W. stellen voor, in te trekken de verordening op het schouwen van riolen in den Hout. B. en W. vragen machtiging, aan het R.K. Par. Armbestuur van den St. Bavo vergun ning te verleenen tot het bouwen van een houten schuur. B, en W. 'stellen voor, onbewoonbaar te verklaren de woningen Heerenweg 35, 37, 39, 41, 43 en 47. B. en W. stellen voor, de woning, behoo- rende bij de Algemeene Begraafplaats, aan den doodgraver te verhuren tegen 5.50 per week. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Broertjes en A. van Steenbergen. W, R. Aartsen ên I. Kuipers. Th. Smit en C. A. Jansen. Th. Duindam en A. Jansen. P. Molenaar en M. A. Boelsma. J. de Vries en M. G. H. Ze'gger. Getrouwd: W. Onkenhout met A. W. Hollander. A. Meulman met G. Jansen. Geboren: dochter van L. A. F. Th. Kuehn Prucfien. dochter van P. v. Trigt Weijers dochter van A. J. Caspersv. d. Zwet. dochter van H. J. M. v. d. Griendt Bruggeman. Overleden: A. Lever 70 jaar. N, v. d. Hoeven, 52 jaar. LONDEN, 20 April. Te Eastchurch in Kent is een bombardement vliegtuig van een hoogte van 50 voet naar beneden gestort, doordal de benzine-tank in brand vloog, de vier inzittenden, twee officieren en twee minderen, kwamen om het leven. CAïRO, 20 April. Koning Toead heeft Adly Pacha, verzocht zijn besluit om af te treden als premier nog eens te overwegen. LONDEN. 20 April. Soir Percival Phillips meldt uit Sjanghai aan de Daily Mail, dat de verklaring, dat de Engelsche regeering overweegt een nieuwe nota te zenden aan den Kantonneescben minister van buiten- landsche zaken, Tsjen, in verband met de on lusten te Nanking door de Britsche kolonie en de buitenlanders met teleurstelling is ontvangen. Men meent, dat de mogend heden zich laten drijven in een oneindige correspondentie, welke zal uitloopen op vage beloften en een algeheele overwinning voor Kanton. BERLIJN, 19 April. Naar uit Londen STAATSLOTERT». jTekkine van Woensdag 20 ApnL ■ri, 3e Klasse le Lijst. Hooge prijzen: 15009 5000. 4163 2000. 7796 11372 1500. 2044 19500 ƒ400. '_2087 ^4065 8776 9662 12265 14019 14312 20731 ƒ100. 36 70 85 108 121 125 203 214 249 272 279 283 293 356 361 412 418 439 441 46*1 489 519 541 567 614 619 659 668 698 725 751 752 763 773 776 842 843 883 913 930 953 x>57,| 1006 1018 1052 1096 1169 1225 13S3 1385 1392 1448 1494 1530 1536 153^' 1571 1577 1604 1619 1620 1642 1656 1676 1710 1755 1785 1809 1S23 1827 1846 I860 1872 1903 1918 1963 1988 2027 2035 2121 2250 2255 2294 2306: 2347 2386 2392 2426 2477 2499 25GO 2507 2530 2555 2565 2568 2694 2749-' 2789 2792 2807 2836 2855 2886 2967: 2986 3017 3052 3100 3149 3162 3221, 3225 3233 3238 3245 3296 3309 3343 3349 3385 3432 3462 3475 3483 3625 3636 3674 3698 3715 3741 3810 3845t 3893 3919 3951 3964 4009 4051 4074 4191 4227 4274 4325 4354 4356 4397 4505 4546 4551 4560 4625 4645 4681 4705 4718 4729 4745 4769 4841 4847 4855 4857 4861 4904 4973 4976 4995 5000 5004 5022 5051 5057 5084 5137' 5139 5171 5183 5192 5224 5253 5278 5295 5297 5313 5396 5480 5495 5502 5509 5513 5533 5549 5584 5587 5612 5638 5653 5689 5786 5791 5805 5836' 5884 5899 5932 5937 6016 6079 6108 6124 6154 6176 6182 6185 6278 6331; 6354 6382 6383 6384 6388 6404 6415 6464 6475 6518 6584 6591 6607 6615 6718 6720 6721 6739 6741 6754 6765 6792 6809 6998 7012 7068 7084 7127 7159 7175 7181 7191 7257 7270 7283 7391 7472 7539 7550 7569 7577 7617 7666 7668 7696 7706 7729 7757 7758 7794 7804 7818 7861 7890 7900 7924! 7932 7946 7961 7983 8013 8072 8106 8119 8128 8176 8198 8204 8221 8265 8274 8278 8290 8301 8318 8342 8355 8372 8376 8387 8439 8440 8465 8529 8551 8638 8737 8748 8765 8777 8784 8890 8913 8941 8950 8977 8989 9043 9048 9108 9189 9198 9207 9247 9257 9265 9278 9295 9301 9326 9328 9360 9371 9423 9550 9565 9567 9571 9589 9631 9642 9644 9672 9682 9698 9706 9710 9714 9755 9772 9S36 9856 9926 9931 9936 9943 9944 9986 9995 10116 10165 10195 10206 10293 10294 10361 10400 10429 10447 10453 10460 10476 10480 10513 10546 10600 10609 10695 10723 10725 10741 10764 108G4 10813 10851 10881 10908 10948 10959 11036 11098 11130 11162 11184 11224 11228 11262 11282 11283 11380 11389 11407 11410 11425 11436 11465 11468 11487 11545 11629 11686 11720 11732 11804 11851 11888 11984 11987 12107 12104 12108 12111 12197 12203 12298 12373 12453 12514 12527 12528 12531 1254S 12622 12673 12694 12727 12745 12834 12850 12855 12913 12918 12936 12981 12984 13119 13121 13127 13139 13156 13222 13225 132S0 13382 13389 13403 13414 13415 13431 13450 13457 1.3500 13547 13553 13570 13576 13583 13607 13636 13663 13683 13745 13805 13808 13813 1,3830 1,3876 13913 14033 14056 14122 14185 14195 14199 14272 14287 14289 14.353 14392 14420 14437 14445 14487 14504 14556 14607 14621 14630 14637 14637 14732 14741 14784 14821 14826 14883 14SS6 14920 14922 14934 14961 14972 14988 15040 15100 15116 15181 15205 15221 15228 15269 15288 15341 15412 15414 15418 15480 15516 15525 15552 15567 15577 15601 15641 15666 15686 15690 15701 15775 -15792 15822 15826 15836 15856 15895 15922 15930 15940 16022 16023 16025 16065 16132 1616S 16201 16218 16234 16260 16264 1627,3 16307 16342 16364 16444 16445 16457 16487 16528 16546 16553 16566 16577 16619 16625 16635 16649 16683 16687 16712 16713 16733 16760 16776 16817, 16874 16936 16943 16950 16968 16992 17037- 17068 17086 17088 17109 17137 17198 1720fl 17249 17251 17320 17322 17323 17350 174011 17416 17424 17426 17451 17519 17524 1753S 17574 17642 17643 17653 17681 17701 17706 17714 17715 17775 17777 17786 17817 17829 17842 17872 I78S3 17887 17891 17898 179171 17963 18011 18012 18031 18051 18067 18ILS 18125 18204 18325 18275 18311 18324 18330 18343 18388 18393 18402 18428 18480 18484! 18569 18600 18642 18681 18717 18738 18760 18770 18784 18792 18794 18805 18840 188731 18897 18911 18921 18997 19009 19201 192101 19233 19249 19357 19372 19373 19431 1944lj 19520 19549 19555 19568 19643 19662 19694' 19695 19721 19793 19798 19808 19839 19878 19894 19919 I99S6 20014 20027 20041 20054' 20073 20077 200S1 20131 20142 20243 20327: 20412 20438 20446 20452 20474 20479 205001 20510 20516 20537 20594 20607 20621 206251 20639 20724 20744 20759 20780 20791 20833: 20865 20894 20902 20919 20961 20976 210001 wordt gemeld, hebben de Zuidelijken de laatste dagen 13000 soldaten der Noorde lijken gevangen genomen. EEN TWIST, DIE NOODLOTTIG AFLIEP. WEERT, 20 April, Gisteravond, om streeks 10 uur, ontstond in het café van Martin Joosten, alhier, een woordenwisse ling tusschen Hendrik Meijer en Hendrik Joosten. Zij hadden de vorige week reeds een kleinen twist gehad. Joosten zag nu de kans slhoon en sloeg Meijer met een steel op 't hoofd. Meijer had nog de kracht, om- naar de marechaus- see-karzerne te loopen en het relaas te vrtellen. Daar zakte hij ineen; de ontboden geneesheer constateerde bloeduitstorting in de hersenen. Hij is naar het Sint Jansgast huis gebracht en hedennacht overleden. Meijer iaat een vrouw en drie kinderen achter. Hij was een oppassend huisvader. De dader Joosten werd onmiddellijk ge arresteerd. Hij staat als twistziek bekend. ERNSTIGE AUTOBOTSING OP DEN RIJKSWEG DEN BOSCH—NIJMEGEN Een doode. OS'S, 20 April. Komende van den Bosch, reed in den afgeloopen nacht, om streeks 12 uur, op den Rijksweg Den Boséh Nijmegen, nabij de s!oom-zuivelfabriek St. Petrus te Hees, de heer M. W. van Loos broek, eigenaar eener drukkerij te Oss, met zijn auto tegen een boom. De wagen sloeg over den kop en de heer van L. werd ern stig gewond. Voordat medische hulp aan wezig was, overleed de heer Van Loos- bro-ek. De koninklijke familie vertrekt Woensdag 27 April van het Loo naar Den Haag, ter bijwoning van de feestelijkheden ter gele genheid van den achttienden verjaardag van prinses Juliana. Een huldeblijk van de Tweede Kamer. Alle leden van de Tweede Kamer en het bureau van die Kamer, hebben gisteren met hun hartelijke gelukwenschen voor het zil veren echtpaar een prachtig bloemstuk ge zonden aan den voorzitter der Kamer, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, die gisteren, zooals bekend, in den familiekring op het landgoed „Suideras" te Wichmond, nabij Vorden, zyn 25-jarige echtvereeniging vierde,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2