de spaairnebank HET PROFIEL VAN DEN WEG HAARLEM—AMSTERDAM. VERBETERING RIJKSSTRAATWEG HAARLEM—AMSTERDAM. De nieuwe Lieddbrug. DE H. E. E. A. Het treinverkeer naar en van de Eloembollenvelden. BURGERLIJKE STAND. Het autoverkeer op wegvlakken, waaraan gearbeid wordt. DE HOLLANDSCHE VOORSCHOTBANK. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Jubilea. 101 Vie S9Vi6 95°/ie 875/s 181V2 179 ge'4 158i/? 171V2 81/s-Vt v. 1. c. O 359b Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. i 34..741/0 64.90 64.67l/2 BAZEL 7.45 7.401/a Verifcopingen. SCHOTEN. HEEMSTEDE. ZANTVOOET. Aan den Rijkswaterstaat is hedenmorgen aanbesteed het onder profiel brengen van gedeelten van den Rijksweg van Amsterdam naar Haarlem, order de gemeente Amster dam en Haarlemmerliede en Spaarnwoude, met bijkomende werken. Raming 32.500. Door den weeken ondergrond van den weg zijn verschillende gedeelten van de Teeds gemaakte verbreedingswerken tus- schen Sloterdiik en Haifweg meer verzakt dan aanvankelijk werd aangenomen. Laagste inschrijfster fa. L. Boekee, Den Haag, 29.680. Bij de verbetering van den Rijksstraat weg HaarlemAmsterdam, wordt de be staande Liedebrug en een nieuwe in ge wapend beton gebouwd, wijd tusschen de landhoofden 40 M. en breed tusschen de leuningen 22.70 M. Op de brug komen rijwiel- en voetpaden, te zamen breed 5.5t> M.. de rijweg op de brug wordt 10 M. breed, ierwiil voor de tram een baan van 5.90 M. noodig is. Tot de uit te voeren werken behooren ook het aanbrengen van remmingwerken, het maken van toeritten en het aanbrengen van boord voorzieningen. Daar het verkeer op den Rijksweg tijdens de uitvoering van het werk natuurlijk niet kan worden gestremd, zal de uitvoering niet gemakkelijk zijn. Verschillende maatregelen en een bijzondere wijze van werken zullen noodig zijn ter verzekering van een onge stoord verkeer op het betrokken wegge deelte. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat aanbesteed: het in gewapend beton vernieuwen van de Liedebrug in den Rijks weg AmsterdamHaarlem, onder de ge meente Haarlemmerliede en Spaarnwoude Raming 178.COO. Laagste inschrijver was C. Klinkert, Oud- Karspel, 184.925. COR DE WILDE. Naar wij vernemen is onze stadgenoot Cor de Wilde, solo-cellist bij de H. O. V.. uitge- noodigd met het Concertgebouworkest te Amsterdam, de buitenlandsche concertreis door Duitschland mede te maken. Het bestuur der H. O. V. was zoo wel willend hem hiervoor verlof te geven. L. A. C. KRABBENDAM, f Dinsdag is de heer Krabbendam plotse ling ongesteld geworden op zijn bureau aan het Openbaar Slachthuis. Hij werd orerge- gebracht naar het Diaconessenhuis, waar hij kort daarop is overleden. Hij bereikte den leeftijd van 49 jaar. De heer L. A. C. Krabbendam was in leven hoofdboekhouder van het Openbaar Slachthuis. De overledene trad 18 Maart 1907 in genoemden dienst en heeft in den loop der jaren zijn functie met veel toewijding vervuld. Vaorts was de heer Krabbendam adn i istra teur van de Onderlinge Brandwaarborg- vereeniging voor de gemeente Haarlem. Op de begraafplaats waren o.m. aanwe zig de directeur en de adjunct-directeur van het openbaar slachthuis, resp de hee- ren, Dr. F. P, Kevzer en G. E. de Vries, als mede het zoo goed als voltallige kantoor- en bedrijfspersoneel van het slachthuis. De onderlinge fcrandwaarborgveteeniging voer de gemeente Haarlem was vertegen woordigd door de heeren J. W. Stoutjes- dijk en P. Risselad.au Aan de groeve werd het woord gevoerd doer dr. Keyser, terwijl een zwager van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. „DAMCLUB HAARLEM". In de jl. Woensdag gehouden Jaarverga dering van de Damclub Haarlem werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. Sin- geling en D.A. van Abs, herkozen. Blijkens het jaarverslag van den secretaris verkeert de vereenigmg in toenemenden bloei, waarvan ook het gunstig financieel verslag, door den penningmeester uitgebracht, getuigde. Door den voorzitter werd speciaal hulde gebracht aan den heer H. W. Zitman, ter gelegenheid van het behalen van het kam pioenschap van Haarlem en O nstreken. Ab aandenken aan het schitterend resultaat door den heer Zitman behaald bij zijn eerste mededinging in de kampioenwedstrijden, werd hem namens alle leden een fraaie camera aangeboden. Voorts werd nog als afgevaardigde naar de op Hemelvaartsdag te Rotterdam te hou den algemeene vergadering van den Ned. Dambond de voorzitter, de heer H. A. van Abs benoemd. De leerlingen der Banketbakkersvak school zenden collectief in op de „Heba". Een der kwesties, die in den laatsten tijd heel wat pennen in beweging brachten en die zich nog steeds in de algemeene belang stelling mag verheugen is wel de regeling van het vakonderwijs. Het feit, dat de Vakschool der Nederland- sche Banket'cakkersvereeniging te Amster dam, op de „Heba" (Tentoonstelling voor Banketbakkerij, Kokerij en Aanverwante vakken, te houden van 2029 Mei a.s. in het Brongebouw te Haarlem) exposeert met het werk harer leerlingen, is aanleiding om van deze onderwijsinrichting een en ander mede te d ;len. Deze vakschool, die gesub sidieerd wordt door Rijk, Provincie en Ge meente, bestaat reeds drie jaren. Het leer plan omvat het geheele vak, zooals het vooi- komende bakwerk, garneeren, boetseeren, suikertrekken, kortom het practische ge deelte der banketbakkerij. Bovendien ont vangen de lee.lingen herhalingsonderwijs, onderricht in warenkennis, teekenen, boek houden en moderne talen. Zoodoende wordt er voor de toekomsige banketbakkers een degelijke grondslag gelegd. Het blijkt nu reeds, dat er onder hen zijn, die voor de toekomst heel wat beloven. Dat deze school in een behoefte voorziet, blijkt voldoende uit den grooten toeloop der leerlingen, zóó groot zelfs, dat meermalen een gedeelte niet kon worden toegelaten, zoodat dan ook spoedig tot uitbreiding zal moeten worden overgegaan. Oók in Den Haag overweegt men de stichting van een dergelijke school. Welk nut deze inrichting zal afwerpen voor hen, die den geheelen cursus (die drie jaar duurt) meemaakten, zal binnenkort blijken, v. a meer de lee.lingen der hoogste klasse in de prac- tijk zich verder gaan bekwamen. In ieder geval is bovengenoemde collec tieve inzending voor de Heba een bijzondere attractie, die door het Uitvoerend Comité zesr gewaardeerd wordt en die ook de be langstelling van het publiek wel zal weten te trel k ;n. UIT HET BLOEMBOLLENLAND. Het „Kweekersblad" schrijft Het is opmerkelijk te zien hoeveel roode hyacinthen er langs den weg geplant zijn. Er is een tijd geweest, dat wit schaarsch was, teen plantten vele kweekers hun mooie par tijen l'Innocence aan den weg. Daarna kwam de periode dat blauw in trek was, en alles en overal was blauw. Nu ziet men hetzelfde met rood. Hoek aan hoek staan nu in het gezicht Gertrude, Queen of the Pinks, Marconi's, La Victoire, terwijl Frand Maitre en Bismarck meer achteraf zijn geplant. Nu kan het zijn, dat men deze twee gevaarlijke soorten om andere reden liever vanuit het gezicht houdt, doch dooreengenomen valt het wel op, dat er zooveel rood geplant staat. De duurte komt door de schaarschte in verhouding tot de vraag, maar het aanbod wordt flink geremd door den kweekersgeest, die- er is voor een bepaalde soort of kleur. Verwacht kon worden dat de groote vraag naar een artikel tot gevolg zou hebben een inplant, maar met de bollen is het net anders om. De greote vraag veroorzaakt het vast houden, totdat door de hooge prijzen de vraag vermindert en dan komt het aanbod weer los met de groote curven. Er is een groote vooruitgang te bespeuren in het gehalte van de oollenkramen in de bol lenstreek. Partijen met groote ondereinden eraan ziet men rondom Haarlem tot Leiden bijna niet meer. Grond en arbeidsloon schijnen te duur te zijn om de kleine bolletjes lang te teelen. De soorten in de kramen hebben in weinige jaren ook een belangrijke verbetering onder gaan. Het is een evolutie in de streek, want hoeken La Reine, Gele Prins, Grisdelin, Tho mas Moore en dergelijke soorten komen spo radisch voor. Zoo hier en daar een hoek beste Murillo, doch voorts staan er akkers Proser pine, Theeroos, v. d. Hoef, Peach, Brillant Star, Ibis, Rose Luisante en dergelijke meer betere soorten. Narcissen staan er in massa's. Al heeft Ame rika onder special permitt een massa narcis sen genomen, de groote velden geel overal zijn de aanduidingen, dat er nog een overvloed van narcissen is. Het niet voor den handel plukken van de narcissen droeg er het zijne toe bij, dat de bloemen er wat langer op blijven staan dan vroeger het geval was, zoodat de gele velden nog meer in het oog loopen. De handelaren op Engeland, Duitschland en Scandinavië behoeven zich niet bezorgd te maken of de bollen er hier wel zullen zijn, want indien Amerika niet meer af zou nemen, dan zijn er bollen genoeg voor het verdere afzetgebied. Een gezellige drukte heerscht er langs de wegen in de bollenstreek. Het droge, koele weder, laat toe, dat de bloemen wat langer kunnen blijven staan. De meeste kweekers hebben het er wel op aangelegd om de hya cinthen tot voorbij de Paaschdagen, niet te risten, opdat zij zelve maar ook de voorbij gangers konden genieten van de bloemen weelde. Het is met de Paaschdagen geweldig druk geweest. Tusschen de vele Hollanders, die van heinde en ver kwamen met allerlei vehi cles, bewogen zich tevens een massa vreemde lingen. Groepen Duitscbers, Eng-ischen en ook wel Franschen zag men wandelen of met de groote autocars de ctreek doortrekken. Dit alles draagt bij tot de vermaardheid van de bollenstreek, die wordt uitgedragen tot ver over de vaderlandsche grenzen. De Hillegomsche perkbeplantingen passen zich zoo mooi aan bij dit massa-bezoek. De Hoftuin is een voorbeeld van tuinbeplanting, dat de bezoekers in zich kunnen opnemen als practisch toe te passen in eigen omgeving. In de tuin van Duin en Daal te Bloemen- daal heeft de Mij. van Tuinbouw en Plant kunde een demonstratie-tuin aangelegd, waar voor de bezoekers aanschouwelijk wordt voorgesteld, hoe een rotstuin wordt aange legd hoe men een boordbed op Kan vroo- lijken met de mooiere nieuwe narcissen en ook hoe de dubbele vroege tulpen met ane monen'als voorLoopers den una een. bijjder aanzicht geven. Zoo hier en daar zag men den liefhebber, die dé kinderen geholpen had met de bloemen den naam van den tuin in het gras af te tee kenen. In Vogelenzang zag men in groote letters van hyacinthen staan „Bloemenlust", „Flo ra" en „Anno", enz., alle uitingen van mede leven met het vak, die de attractie voor de bollenstreek verhoogen. De bloemenverkoopers langs de straten maakten goede zaken. Elke auto, elke fiets moest het kenteeken dragen van het bezoek aan de bollenvelden. Wandelaars tooiden zich met slingers tijloozen en hielden bessen bloemen in de hand. Het is een bloemenfeest geweest zooals in geen jaren geweest is, buiten het jaar van de tentoonstelling te Heemstede. Het getoeter van de auto's, het gezang van sommige clubjes op de fiets, het geroezemoes van de zich voortbewegende massa gaf een kleurig en fleurig beeld van de streek en het pleit voor de bezadigdheid van de automobi listen, dat met dat al zoo weinig ongevallen hebben plaats gevonden. Kon vroeger een zoo grootsche uittocht en feestviering niet geschieden of een gedeelte van de bezoekers verdeelde hare vereering tusschen Flora, Amor en Bachus, deze laatste begint te tanen. Al is Holland niet droog ge legd, met zulke dagen als deze behoeft men er zich niet aan te ergeren, zooals dit vroeger wel geschiedde, dat de dienaren van Bachus het festijn vergalden. Het bloemenkij kende pu bliek deed zich kennen als bloemenminnend, wars van het banale. Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche Spoorwegen a.s. Zondag uitgebreide maatregelen nemen om het bij gunstig «veder te verwachten zeer drukke vervoer van reizigers naar en van de bloembollanvalien door het inleggen van vele electrische- en stoom extratreinen op het baanvak Amster damDen Haag geregeld te doen plaats heb ben. Bovendien loopen er nog drie gotd- koope treinen, n.l.l één van Kampen, Meppel en Enschedé naar Leiden; één van Eindho ven naar Haarlem; en één van Nijmegen, Arnhem over Geldermalsch, Woerden, naar Leiden en Haarlem. Ondertrouwd: 22 April W. Holwerda en A. L. Riedinger. Geboren: 22 April. C. de Vries-Schippers d. 20 April. C. Akkermans-v. Staveren, z. 21 April. T. de Vogel-Aarden, d. 20 April. M. Heilicgers-Zwemmer, z. 20 April. M. H. W. Nelissen-Cremers, d. Overleden: 21 April M. v. d. Pol-Klooster 76 jaar Camphuijsstraat 21 April W. M. v. d. Hoek-v. Dijk, 28 jaar, Da Costastraat. 22 April. J. M. Daemen-Piers, 28 jaar Cam- huijsstraat. DE BRANDSTOFFENPRIJZEN. Wij kunnen mededeelen dat naar alle waarschijnlijkheid de prijzen der anthraciet voor huisbrand in de komende zomermaan den zullen varieeren van 2.102.40 Dat zijn ongeveer de prijzen van het vorige zomerseizoen. In den winter zijn de winter- prijzen gestegen tot boven het normale. De voornaamste oorzaak hiervan was de mijnwerkersstaking in Engeland. Toen de staking ongeveer ten einde liep, kreeg men in Engeland gebrek aan huisbrand, zoodat groote vooraden uit België en ons land werden uitgevoerd. Het gevolg was natuur lijk dat de prijzen hier stegen. Nu de toe stand weer normaal is, zal de herhaling van deze stijging niet te vreezen zijn. Wel zullen, als steeds, de winterprijzen hooger zijn, dan de zomerprijzeh, deze verhooging kan echter nu nof! niet vastgesteld wr-d"- jMen zal dus goed doen te trachten in de zomermaanden op te doen, waarmede voor deel is te behalen. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland is een curculaire aan de ge meente- en polderbesturen in Noord-Hol land gericht, betreffende het gevaar van autoverkeer op wegvakken waaraan wordt gearbeid. Ik heb de eer U mede te dealen, aldus de circulaire, dat de Minister4 van Water staat mij bij schrijvén van 4 Maart 1927, heeft bericht, dat onder zijn aandacht is gebracht, dat somtijds door het snelle rij den van automobielen op wegvakken, waar aan gewerkt wordt, de veiligheid van ar beiders in gevaar wordt gebracht. Namens den Minister noodig ik U daar om uit te bevorderen, dat hij het uitvoeren van herstellingen aan wegen, voorzooveel borden worden aangebracht, waarbij de be stuurders van motorrijtuigen op de nood zakelijkheid van langzaam rijden wordt ge wezen. AUTOBUS-CONCESSIES. Door Ged. Staten van Noord-Holland is aan K. Bolhuis en J. Heemskerk, resp. te Noordwijk aan Zee en te Noordwijkerhout, vergunning verleend tot het in werking hon den van een autobusdienst Haarlem-Noord- wijk aan Zee en terug, voor zoover hét door dien dienst te rijden traject in de provin cie Noord Holland ligt. Binnen het gebied van de Provincie Noordholland wordt behoudens wijziging onder goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten het volgende traject gevolgd: van Haarlem langs den Rijksweg en de Zandvoortsche laan, over Aerdenhout, langs den Boekenrodeweg, den Vogelenzangschen weg, over Vogelenzang, langs den Leidsche vaartweg, de Margrietenlaan en den Zilker- weg. In de richting Haarlem wordt hetzelfde traject gereden. JUBILEUM K. BRANDTS. Het zal 2 Mei a.s. 40 jaar geleden zijn, dat de heer K. Brandts, hoofdinspecteur van het Lager Onderrwijs in de inspectie Haarlem, zijn loopbaan hij het onderwrijs begon. ZUSTER A. VERKLOOT. Op 63-jarigen leeftijd is alhier in het Dia conessenhuis iverleden Zuster A. Versloot. GEVALLEN. Gisterenochtend om 9 uur reed op de bin nenplaats van het postkantoor de 31-jarige brievenbestellerr P. F. met 2 rrijwielen. Bij het afstappen viel hij en bezeerde zijn rech ter schouder. Hij werd ter observatie in het St. Elisabeths Gasthuis opgenomen, VERKEERSONGEVAL. Gisterenmiddag te kwart over 12 reed op den Kinderhuissingel een jongen op een rijwiel, terwijl hij achterop nog een ander rijwiel meevoerde. Toen een auto naderde kwam de jongen te vallen, waardoor de auto moest uitwijken en tengevolge daar van de 38-jarige C. V. indersteboven reed. Deze geraakte bewusteloos en werd opge nomen in de Maria Stichting, alwaar een bekkenbreuk werd geconstateerd. Tegen den jongen werdr proces-verbaal opgemaakt, TRAGISCH. In de koffiekamer van den Stadsschouw burg is gisterenavond tijdens de pauze de heer G. H, Lindeman, wonende in de Bar- revoetestraat. door een beroerte getroffen. Dr. Koot en een priester konden tijdig aanwezig zijn. Na ongeveer een half uur is de heer L. overleden. Verschenen is het Verslag van het 29e boekjaar van bovengenoemde bank. Wij ont- leenen er het volgende aan: De resultaten over het afgeloopen boek jaar kunnen zeker alleszins bevredigend ge noemd worden. Op 1 Januari 1926 was uitgezet in voor schotten 1.268.780.40; gedurende 1926 werd verleend 731.837.56, totaal 2.000.667.96. Gedurende 1926 werd afgelost 661.096.32, zoodat einde boekjaar een bedrag van 1,339.571.64 in voorschotten w,as uitgezet. Voorgesteld wordt, uit de winst 'n bedrag van /5C0 af te schrijven op den post „On roerende Goederen De Vennootschao heeft een wirst gemaakt gemaakt van 22.932.71, die voorgesteld wordt te verdeelen ,a!s vclgt: Afschrijving op Dierst der Leening (welke rekening daardoor geheel verdwijnt) 467.75 idem op Onroerende Goederen f 500- idem op Dubieuse Dehiteuren 2020.33; Sto-rting in,de Extra-Reserve 4300; Dividend- en Tantièmcbelasting 873.9814; Overschrijven op nieuwe rekening 279.6414: tot.l 894671 Netto winst 13986; Aandeelhouders 4 (Art. 27 der Statuten) 1776; geeft een overwinst van 12,210. Het voorgestelde dividend bedraagt 15%. NEDERLANDSCHE REISVER- EENIGING. Het programma van de afdeeling Haarlem van c'e NederLndsche RcLvereeniring lii.t als volgt Zaterdag 23 April excurriï naar de sluis- bouwwerken te IJmeiden. Zondag 24 April bezichtiging van de /er- bandstoffenfabriek v. h. Uthermöhlen te Amsterdam, daarna zal het Koloniaal In stituut afdeeling Volkenkunde bezocht wor den. Maandag 25 April bioscoopvoorstelling in de Gem. Concertzaal. Woensdag 27 April bezoek aan de Stoom- wasscherij der firma van Leuven aan de Kampersingel alhier. Donderdag 28 April ledenvergadering in Lion d'Or. Zondag 5 Mei bezoek aan diverse kweeke- rijen te Aalsmeer en zoo mogelijk wordt a het vei'ingrg.bouw een bezoek gebracht met demonstratie van het „mijn-toestel".' Zondag 15 Mei bezoek aan de Diamant slijperij der firma Asscher en aan de Hoofd brandweerkazerne waar het brandseinwezen zal worden verklaard,de verschillende wagens bezichtigd kunnen worden en zoo mogelijk mede gedemonstreerd. SERENADE. Onder groote belangstelling werd gisteren avond door de Arbeiders-Muziekvereeni- ging „Excelsior" aan den heer H. Wiekamp, wonende Pepijnstraat alhier een serenade gebracht, naar aanleiding van het 25-jarig dienstjubileum bij de Nederl. Spoorwegen in de functie van schilder. Door de politie werd de menigte op een kleinen afstand gehouden zoodat de muzikan ten ruim baan hadden en de jutibris met zijne familie rustig van het mooie spel konden ge nieten. DE OPBRENGST VAN DE POPPEN- TENTOONSTELLING. De netto-opbrengst van de ten bate der Kleine Theresia Stichting gehouden pop- pententoonstelling bedraagt 1100. Het bestuur van de Stichting is al dege nen, die hebben medegewerkt aan dit suc ces, zeer erkentelijk. SPAARKAS ST. NICOLAAS, Gisterenavond had voor de leden van de Spaarkas een feestavond plaats in de Groote Zaal van de Sociëteit „Sint Bavo". De bij eenkomst, welke zeer druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter, den heer v. Castricum, die de leden aanspoor de de op 28 April a.s. te houden vergade ring allen bij te wonen. Gp die vergadering zal plaats hebben de gunning voor het sei zoen 1927-1928. Door een 10-tal firma's is voor deze levering ingeschreven. Het programma van de heeren Helleman en v. Leeuwen uit Leiden viel bijzonder goed in den smaak, terwijl het strijkje van den heer Bourrée aardige muziek ten ge- hoore bracht, GP.OOT-H AARLEM, Nu door het aannemen van het wetsont werp de annexatie een feit is> geworden, zal met ingang van 1 Mei Haarlem, wat betreft het aantal inwoners, de 5de ge meente van ons land zijn. Daar het niet met juistheid bekend is, hoeveel inwoners van Bloemendaal en Heemstede met dien datum naar Haarlem overgaan en ook niet het aantal inwoners van Schoten precies bekend is, daar dit iederen dag toeneemt, kan het juiste aantal inwoners van. Groot- Haarlem nog niet worden vastgesteld. In ieder geval is dit niet minder dan 115,000, terwijl het schommelt tusschen 115000 en 12GOÓO, HANDELSHUIS: „HET CENTRUM", Nieuwe Gracht 78, Haarlem. BETALING OOK IN OVERLEG. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burg. en Weth. van Haarlem maken be kend, dat zij ten aanzien van de winkels op den bazar, welke door de afdeeling Haar lem van de Jeugdclub van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthoudersbond wordt gehouden in het perceel aan de W°l- s'raat 7, ingevolge het bepaalde bij: artikel 14, sub. b der verordening op de winkel sluiting ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op 24 April 1927 tot des namiddags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte mede genomen. UITVOERING ST. ROSA-PATRONAAT In de zaal der St. Josephsgezellenvereeni- ging was gisteren voor de leden van het St. Rosa-patronaat, hun ouders en genoodigden een feestavond georganiseerd, heel genoeg lijk gedoopt „Een avond uit Grootmoeders tijd." Nu, het was héél iets anders dan een gewone feestavond. Er waren oude paardjes van stal gehaald, zooals „Klein, klein kleu tertje", „De Meikoningin", „Waterhalen", en andere, maar op zoo pakkende manier werd alles gespeeld en de uitbeelding was zoo voor treffelijk, dat de vele aanwezigen (de zaal was geheel bezet, er moesten stoelen bij gezet worden) ten volle genoten. Van het slagen van den avond kon men trouwens bij de welwillende medewerking, welke men verkregen had, reeds te voren verzekerd zijn. De welbekende Annie Bc- narius had zich met de muzikale leiding belast en gaf zich, zooals altijd, geheel, waar door de menschen geheel van haar kunnen profiteerden. Mej. J. Wilhelm begeleidde op Zeer verdienstelijke wijze verschillende lie deren. Ook mej. H. Grimberg had een groot aan deel in het succes van den avond. Zij had den kinderen de verschillende dansen ingestu deerd en vond nu ruimschoots haar beloo- riing in de goede uitvoering er van. Ook de héér Mathé van dér'Weiden had Zijn talenten in dienst der goede zaak ge steld. Een viertal fraaie décors was door hem ontworpen en vervaardigd, voorstellende „Een marktplein", „Een hof", „Een Kloos tertuin" en „Een landschap met een dijk". Op kunstzinnige wijze had de heer v. d. Weiden deze décors vervaardigd en de fraaie belichting deed de voortreffelijkheid er van nog meer uitkomen. Zooveel vaardige medewerking, belang loos verleend, moest wel de belofte van een succesrijken avond in zich besloten houden. En zoo? Is wij reeds aanstipten, is het dit dan ook volledig geworden. De onderscheidene oefeningen der patro naatskinderen werden geheel correct uit gevoerd. Levendig en vlug vervulden de patronnatsmeisjes haar rollen en oogstten vanzelfsprekend veel applaus. Menig num mertje moest zelfs gebisseerd worden. Het was een fnteressmte, vroolijke, leuke avond. De ijverige durecteur, de ZecrEerw. Pater Kentzen, sprak een kort openings- en slot woord, waarbij hij o. m. dank bracht aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen. P. Brusé, Wilsonplein 73, fluit (van ket ting) J. v. Winterswijk, Merkmanstraat 20, grijze poes, gebracht naar de Kennel „Fauna" A. Rijnout, Ripperdastraat 10, muts; J. Goossens, Potgieterstraat 5, knipmesD. Donker, Ursulastraat 14rd., knipmes Wed. Kumpt, Brouwersstraat 136, portemonnj-ie m. i. F. Sinnecker, KI. Houtstraat 105, sigarettenkoker D. Louwerens, Brouwers straat 84, damesschoentje Politiebureau, Smedestraat, actetasch m. i. J. H. Govers, Grebberstraat 49, tascbje m. i.C. Nachte gaal, Spijkermanslaan 19, bal Politiebureau Smedestraat, voetbalbank Ph. J. J. Smit Graaf Willemstraat 19, balv. d. Schriek, Resedastraat 19, bast. herdershond, gebracht naar de Kennel „Fauna"P. Lömmerse, Oranjeboomstraat 142, glacé handschoen Mevr. Reijnders, Crayennesterlaan 19 Heem stede, Schotsche terrier A. Serné, Raveling- steeg 5zw. „vliegende Hollander" P. Mulder Judith Leysterstraat 48, „vliegende Hollan der" Th. TraksH, Westergracht 111, rozen krans E. M. Kuyken, Leliestraat 26, rij- wielbel.merk. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Gedurende de afgeloopen weck is alhier 1 geval van roodvonk geconstateerd. CONCERT „SANTA-LUCIA". Wij vestigen de aandacht op het te hou den concert op Maandag 2 Mei in de Gem. Concertzaal. Als solisten zullen optreden de hoeren: Jos. de Klerk, bas-ba iton; Eduard Biele, cello; Jan Nibbering, piano. Heden herdenkt de heer L. Vroom, snel persdrukker, den dag waarop hij vóór 40 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad op de afd. drukkerij. Hij werd door mr. H. J. D. D. Enschedé toegesproken, die hem dc gebruikelijke en veloppe schonk, terwijl het personeel een klok en bloemen aanbood. UITBREIDING V NADEN JACHTHAVEN. Bij de gisteren door architect Niftrik on derhands gehouden aanbesteding voor dc uitbreiding van de haven van de Ver. „De Jachthaven" aan het Noorder Spaarne te Haarlem was laagste inschrijfster de firma Gcbrs. H. A. en G. de Graaif, alhier, voor 13897, j% Nederland 1919 1013/16 101 3,'l6 b% Nederland 1923 1019/16 i'A Nederl 1917 991 /16 l'A N. I. 1926 B. 955/g 6% N.-l. 1923 D.. 10 1 3/4 lol 5/8 Holt Lloyd 56 Oude Vaart 871/a dito Gem. Eigend. 85 841/2 Mij. „Nederland".. 190 Scheepvaart-Unie 190 Rotterd. Lloyd Paketvaart 228 Oude Boot 96 Holt Stoomboot 72 Jurgens gew Nederl. Kunstzijde 336 335 Maecubee 128 128 Holt Kunstzijde 1281/2 1271/2 Koloniale Bank 247 243 Indische Bank 1693/4 1 70 Ccrt. Handel Mij... 1581/2 Reso dito 159 159 Phoenix 130 1 Geconsolideerde 245 1 Kon Olie 378!/4 3791/2 U- S. Steel 1713/4 Marine comm. 85/8 Marine prei 443/16 CM «H CO rH CO rr PL V. A. 720 721-4 Java Cultuur 382 382 Vorstenlanden 178 179 Actions id 1601/2 160 Poerwoderjo 1181/8 1201 Oude Deli 460 452 Senembah 458 455 Deli Batavia 514 505 A'dam Rubber 3401/a 342 Serbadjadi Silap 337i/2 173 3351 172b Allied Sumatra 1 01/4 1103/4 246 21 li/a 212 Deli Bat. Rubber 2711/g 272 Dordtsche Petr. Southern Rails 127 128 1721/2 173 963/4 97 701/2 71*78 22 APRIL EcKoIfc KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN 8 I 59,26 59.233/4 PARIJS 9,80 9.79 BRUSSEL .34,76 EENEN 35,50 35.16 LONDEN 12.147/8 12.133/4 STOCKHOLM 67.- 66.961/2 KOPENHAGEN 66.70 66.50 OSLO 48.10 48.07 NEW-YORK B 1 2.50 2.50 ROME 12.85 12.833/4 PRAAG v WARSCHAU S> 28.— 27.— Uitslag van de vcakoopingen der per- ceelen, verkocht in ,,'t Notarishuis", Bil- derdijks'raat 1, b.d. Zijiweg, Haarlem, op Donderdag 21 April. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. No. I. Een hesrenhuis te Haarlem aan de Moüjnstraat No. 22, met het voortdurënd erfpachtrecht op den grond, groot 2 aren 3 cenhiaren. N. v. Strien 6065. Notarissen A. Bertling en G. Wolzak Hzn, No. 2. De werkplaats met twee boven woningen, pakhuis, erf en grond te Haarlem aan de Assendelversraat No. 1 en la, groot 1 are 67 centiaren, J. B, Kroon v. Diest q.q. 10,200. No. 3. Het winkel- en woonhuis en erf te Haarlem aan de CornclisSteeg No. 9, groot 68 centiaren. L. G. Marcus, 6200. No. 4'. Het huis, erf en tuin te Haarlem aan de President Steyns'.raat No 8, groot 1 are 26 centiaren, op 5.950. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J, van Munster van Heuven. Nos. 512. De fabrieksgebouwen met pakhuis, directeurswoning, woonhuis, door gang met bovenwoning en groote terreinen, makende te zamen een complex ter grootte van 2277 M2, te Haarlem aan de Lange Heerenvest Nos. 114 tot en met 128 (evennrs.) en aldaar een frontbreedte heb bende van ongeveer 52 M., welke perccelen twee uitgangen hebben, naar de Burgwal: een door de Nieuwe Steeg en een door een poort en wel: No. 5. Een pakhuis me twee zolders, eref en grond aan de Lange Heerenvest Nó. 114, groot pl.m. 66 M2. A. A. Schipper, 4:30. No. 6. Een fabrieksgebouw met machine kamer, ketelhuis en fabrieksschoorsteen, kantoorlokalen en erf aan cle Lange Heeren vest Nos. 116 t.m, 122, groot pl.m. 678 M2, frontbreedte pl.m. 19 M. J. Dekker, 14805. No. 7. Het gedeelte voormalig fabrieks gebouw met zolder en erf, ter grootte van pl.m. 334 M2, frontbreedte pl.m. 11.50 M. en een gedeelte voormalig fabrieksgebouw met erf, achter perceel 7, uikomende door de N te uwe Steeg op de Burgwal, grooJ pl.m. 310 M2. Geukers en Nelissen, 11.315. No. 8. Eén heerenhuis met erf aan de Lange Heerenvest No. 121, groot pl.m, .83 M2. S. de Jong q.q. 900. No. 9. Een woonhuis met schuurtje en erf aan de Lange Heerenvest No. 126, groot pl.m. 265 M2. Akersloot, 3925. No. 10 en 11. Een bergplaats met boven woning, eerf en open grond aan de Lange Heerenvest No. 128, groot pl.m, 265 M2 en een groot open terrein met werkplaatsje, achter perceel 10, uikomende door een 444e STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 22 April 3e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: 19664 1000. Prijzen van 43: 107 205 271 328 354 994 1299 1301 1390 1519 1579 1686 2955 3766 3878 3955 4005 4257 4640 4644 4775 5191 5252 5571 5687 5E03 5987 6538 6881 7124 7243 8513 8907 8979 9154 9226 9383 9956 1G084 10118 1013Ö 10196 10373 10757 10980 11159 11246 11514 12178 12346 12700 12977 13159 13165 13566 13856 14220 14308 14354 14850 14867 14881 15277 15667 15S16 15959 16203 16697 17236 17497 18560 186 03 18626 18634 18864 18872 18903 18947 19080 19156 19167 19189 19268 19443 19667 19744 20036 20050 20150 20287 20300 20371 20373 20415 20481 20487 20828 20908 20928 3e Klasse 2e Lijst: 3992 m.z. 3993.; poort op dc Burgwal, groot pl.m. 477 M2. G. P. Geukers q.q. 12.360. Notarissen A. Bertling en G. Wolzak Hzn. No. 13. Het heerenhuis, erf en huin te Haarlem aan den Verspronckweg No. 7, groot 2 aren 10, centiaren D. P. Joustra q.q. 11550. 1 Notaris B. M. Serné, No. 14. Een huis en erf fe Haarlem a-n het Kenauhofte aan de Kenausraat No. 8d, W. J. van Gelder, 925. Note' is T. Bruyn Pzn. No. 15. Een woon- en winkelhuis entert te Haarlem aan de Gierstraat No. 64, groot 1 are 28 centiaren. G. A. Schous, 7650. No. 16. Een Huis en Erf te Haarlem a»n de Korte Lakenstraat no. 18, groot 85 ciA. J. W. Walewijn 1630. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. No. 17. E enWinkel- en Wionhuïs met Erf op vooruitrfaanden winkelstand te Haar lem aan de Ged. Oude Gracht no, 45A, groot 70 c.A. Ongehouden 12.950 No 18. Een Heerenhuis met Erf te Haar lem aan de Coornher'straat no. 20, groot 1 are 15 c.A. J. P. Maas f 7555. Notaris J. Wildschut, No. 19. Het Woonhuis met tfroot Erf en Tuin te Haarlem aan het Brouwersplein no. 37, samen tfroot 2 A. 16 c.A. J. W, Walewijn 4425. Notarissen Mr M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. 7. No. 20. Een Heerenhuis met Erf te Haar lem aan de Tetierodestraat no. 12, groot 1 A. 28 c.A. A. v. d. Weiden qq, 7000 Notaris D. M. Klijzing. No. 21. De Bouw- en Industrieterreinen te Haarlem aan het Z. B. Spaarne. met een gez. Irontbreedte van ongeveer 36Vi M-, grao"t totaal 25 A. 16 c.A. Perceelen I, II en III gecombineerd Blansert 32.500. Notarissen A. Bonga, Amsterdam en D. M» Kliteing, Haarlem. Nö. 22. H»t Heerenbuis te Haarlem aan de Leidsche Vaart no. 216 hoek Emmaplein, met het erfpachtsrecht voor onbeoaalden tüd van den Krond, groot 1 A. 6 c.A. Op gehouden 7000. Notaris N. J HoefJake. No. 23. Een Huis en Erf te Haarlem aan de Jansstraat no, 3, groot 60 c.A. H. Smo- lenaarg 7000. Notaris R. C. A van Cranen!«u<-gh No. 24. Het Heerenhuis met Voor- tit Achtertuin te Haarlem aan de Kenaustraat 5B, uitk, aan de Peen straat,- groot 2 A. 25 c.A, A, Meijer 10.555. Nc. 2g. Winkelhuis met afzonderlijk op gaande bovenwoning te Haarlem, aa.n den Kruisweg No. 26 zwart en rood, op den hoek van, dc Rozenstraat, groot 81 c.A. 41,500, opgehouden Notaris B. M. SERNé. No. 29. Een Heerenhuis en erf te Haar lem, a,an het Ripperdapark no. 2, groot L A. f 6925. J. J. Bonfrer. Notaris, T. C. DAEY OUWENS. No. 30. Een Herenhuis met voor-.en ach tertuin en zijgang naar d keuken te Haar lem, aan Je Bredercdestraat No. 18 19400 opgehouden. Notaris L. VAN DOESBURGH. No. 31. Een Huis met afzonderlijke bo venwoning en erf tc Haarlem, aan de Dtros- sestraat no. Izwart en rood, groot 66 c.A. 1650, A. Schenk q.q. Net. J. H.WILDERVANCK DE BLéCOURT. No. 32. Een Heerenhuis met erf en tuin te Haarlem can het Hasselaersplein no. 35 hoek HasselaerssSraat. groot 1 A. 55 c.A. 10950, opgehouden. -t Not. A. BERTLING en G. WOLZAK Hzn. No. 33. Het Woonhuis met erf en open, grond te Haarlem, aan, de Brouwersvaart no. 110, groot 1 A 83 c.A. 5500. Postma. en v. Nieuwenhoven. Ongecorrigeerd. Wonirghouv/vereenigicg „St, Bavo" Gisteravond hield de Wcningbouwvereeni- ging „St. Bavo", alhier, haar jaarvergade ring in het gebouw van den R.-K. Volks bond te Oud-Sclioten, De Voorzitter, de heer Chr. Huijboom, opende de vergadering met den Christeiij- ken groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De Secre'aris, de heer Telman. las hierna de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag over 1925 voor. Hiervoor werd door den voorzitter dank gebracht. De voorzitter deelde mede. dat het jaar verslag over 1926 in de volgende vergade ring, welke zeer spoedig zal worden ge houden, zal worden gelezen, Door den heer André. controleur van de gemeente, werd hierop het financieel ver slag uitgebracht; boeken en bescheiden werden door hem in orde bevonden. De voerzi ter doekte den heer André voor diens welwillendheid. Na eenige discussie verleende de verga dering het bestuur machtiging om een admi- nistateur te benoemen. De voorz'tter deelde mede. dat om bij zondere redenen, de aanstelling later zal geschieden. Bij acclamatie werd de heer Keesakkers herkozen. Hierna bestuursverkiezing voor de vaca tures van de heeren Heesrkkers, aftr„ Scho'te en v. Kolk, die bedankt hadden. Bij eerste stemming verkregen de heeren J. Loerakker en C. Vader, resp. 32 en 33 stemmen, die dus met meerderheid vaa stemmen werden gekozen; zij aanvaardd hun benoeming. Bij de rondvraag werden door de voor zitter vragen bean woord. H'erna sloot de voozitter met den Chris- lelijken groet de vergadering. Tooneclvereeniging. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan geeft de tooneel- vereeniging „Tot Nut en Genoegen", Za terdagavond eene feestuitvoering in Hotel „Wapen van Heemstede." Opgevoerd wordt „Strijd" tooneelspel in 4 bedrijven. Ter opluistering zullen medewerken de Accordeon virtuossn „The Happy Band" en na afloop bal waaronder cenigc verrassin- gen. De Bredercdestraat. De Bredcrodestraat zal vanaf de R. K. Kerk tot a,a.n de Zuider- straat her'oestrzat werden. Het trottoir wordt aan biede kar.tcn 2'A meter breed; er werden basaltinc trottoirbanden omg© legd. In den 7 meter breedcn rijweg wordej klinkers geleed

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2