HL J. LAMP, Elstfr. Kronen en Zijden Kaplampen Werkeerstremming LQYTGERING Stoomen*. Verven Kr. Moutslr. 5a Levensverzekering Mij. R.K. Kraamverzorging 3 Jloembollenveiliiig Beverwijk' Groene Veilingen - Tel. 10771 VOORZORG WEERT ZORG. I K. S, A.-GEBOÜW KAPÏTAALSVERZEKERING - VOLKSVERZEKERING VERZEKERD KAPITAAL 22 MILLI0EN GULDEN ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. i L OUD-HOLLAND „De Zingende Gemeenteraad" T S I HAARLEMMERMEER. BARTELJOMSSTHAAT IS Nieuwste Modellen. - - IJMUIDEN. LIJNDEN. VIJFHUIZEN. HILLEGOM. voor van GORDIJNEN en TAPIJTEN Maime»%Q~r „C&ECÏLIA" INGEZONDEN. SSust daarom nog heden een levensverzekering bij de t® fy WSVSEGEft! I Jhr. Mr. Michiels v. Verduynen Een felle brand tengevolge van het vlam vatten van een petroleumkachel. Een moeder en twee kinderen springen uit een venster. RECHTZAKEN. BEVERWIJK. SOCIAAL LEVEN. BEVERWIJK. ZATERDAG en ZONDAG a.s. De economische toestand in Drente. De moord te Winschoten. VRAGENBUS. AUTO-VERHUUR- INRÏCHTING Garage DE LIEFDE Verzorging van moeder en kind 2 maal daags. Aangifte voor verzorging: door KENNEMERLAND en „VRIJE VEILING" MEERSTRAAT 66 TELEFOON 2017. ~F.MF.NGD NIEUWS. Na de trambotsing bij Voorschoten. Gemeenteraad. De Raad van deze ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 5 Mei 1927 des namiddags om 2 uur. R. K. Begrafenisvereeniging. Don derdagavond werd in een daartoe in hotel de Groot te Hoofddorp gehouden vergadering definitief opgericht een R. K. Begrafenis vereeniging. Een voorloopig bestuur werd ge kozen, terwijl zich, staande de vergadering, reeds een aantal personen als lid opgaven. Emmabloemcoilecte. Donderdag had in deze gemeente de Emmabloemcoilecte, ten bate der tuberculosebestrijding plaats. De opbrengst voor de afdeeling Hoofddorp be droeg 223.12 en voor de afdeeling Aals- meerderdijk ruim 91.-. Voor de overige af- dceiingen was de uitslag tot heden nog niet bekend. Veemarkt. Gedurende de maand Mei a. s. zal op iederen Donderdag te Hoofddorp een veemarkt worden gehouden. Lammerenm.-.rkt. Te Hoofddorp zal Donderdag 19 Mei a. s. een lammerenmarkt plaats hebben. Juliana-avond. Het bestuur der ver- eeniging „Pro Rege" is voornemens aan den avond van den verjaardag van Prinses Juliana een feestavond te orgr.niseeren tot viering van dezen dag in de groote vergaderzaal van het hotel „De Beurs" te Hoofddorp. Als spreker zal optreden de oud-minister var. marine Mr. H. Bijleveld te 's-Graven- hage, terwijl de zaagvereeniging „Zang en Vriendschap" zangnummers ten genoore zal brengen' Burgerlijke Stand van 1921 April. Géboren Gerarda, d. v. P. Pecht en C. Beers Emma Cornelia, d. v. H. C. de Rijk en E. Haro Koen, z. v. J. Goudrir.cn en ivï. MalipaardLouwerina Catharina, d. v. L. Honcoop en A. C. Dol Jacob, z. v. A. van Kcoten en A. van der Linde Johanna Cornelia, d. v. C. Of,nan en A. Been Dirk, z. v*. D. Meijer en W. C. Wesselius Elisa beth Engelina, d. v. J. Olijerhoek en J. E. Th. d'Hane. Ondertrouwd: Jacob de Vries, 55 j. en Maria Anna van Dongen, 54 j. Cornells Pieter Biemond, 23 j. en Lijdia van der Spek, 24 j. Johannes van Steijnen, 29 j. en Wil- helmina Anna Witteman, 22 j. Johannes Cornelius Uitendaal, 23 j. en Agatha Cle mens, 23 j. Getrouwd Hendricus Albertus Vink, 35 j. en Jacoba Groes, 30 j. Jan de Peuter, °6 j. en Maart je Bouterse, 21 j. Pieter Vis- b ea, 22 j. en Jenneke van Amcoij, 19 j. Jshannes van Zanten, 20 j. en Martina Theo dora Molenkamp, 16 j.n de Reus, 21 j. en Cornelia Markus, 21 j. Pieter Dirk Spaargaren, 29 j. en Petronella Wiilempje Ras, 27 Maarten de Vries, 23 j. en Elida- b h Adriana Sandifort, 18 j. Bernardusvan jaar Joannes Leonardus de Jong, 27 j. en Geertruida Maria Baars, 24 j. Gijsbert Eimert van der Beek, 27 j. en Aagje Antje Gehrels, 27 j. Overleden Marinus Petrus van Graas, 17 mnd., z. van G. van Graas en M. C. Wcijers Nscotaas van der Hoeven, 52 j. geh, met A. de Vos. R.K. Bouwvakarbeidershond. Dezer dagen hield de R. K. Bouwvakarbeiders- bond afd. IJmuiden haar maandelijksche ledenvergadering. Vele leden hadden aan de roepstem van hef bestuur gehoor gegeven. Na de opening werden de notulen voor- getezen, welke goedgekeurd werden. 'Ingekomen Was een circulaire, meldende, dat de wachtdagen bij werkloosheid in plaats van drie nu 24 werkdagen geldig blev-en, wat dus een groote verbetering is. Ook waren nog eenige stukken ingekomen, betreffende het tienjarig bestaan van den bond, wat eenigszins feestelijk herdacht zal worden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat eventueele voorstellen of wijzigingen voor de bondsvergadering, voor 27 April bij het afdeelingsbestuur moeten zijn ingeleverd. Daarna werd door den afgevaardigde, de heer J. de Beer Jr., verslag uitgebracht van de bondsvakgroepvergadering op 12 Maart te Utrecht. V ervolgens werd de vergadering vergast op een radio-uitvoering, welke bereid willig door de Eerw. Paters in het patronaat was opgesteld, wat wel in den smaak viel. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van een tariefcommissie, waarin werden benoemd de heeren Th. Stet en B. Na'o'oe. Hierop werd overgegaan tot de rondvraag, waarvan door eer.ige leden gebruik werd ge maakt, waarop de voorzitter na een woord van dank vcor de opkomst de vergadering i Prop,cIub „Opwaarts". Onder voorzitter schap van den heer L. Visser kwam de club Donderdag bijeen. De opkomst had grooter kunnen zijn, constateerde de voorzitter. De notulen van den heer W. Pijlman Jr. waren in orde. De heer Post legde uit, hoe het socialisme stond tegenover christendom, ei gendom en huisgezin Voor het aanstaande huisbezoek werd fnatcriaal verschaft ter bestrijding van so cialistische denkbeelden. De volgende vergadering werd bepaald op 5 Mei, des avonds te half 8. Voorzitter zal dan zijn de heer P. Gou weleeuw en secretaris de heer M. v. d. Bosch Dan moeten alle leden present zijn, want de gemeenteraadsverkiezing eischt dat. Een zeldzaamheid. Bii den landbouwer J. v. Steijnen bracht een zeug 14 biggen ter wereld; terzelfder tird schenk de hond het leven aan eenjgc jonge hondjes.'Het spreek woord; „vele varkens maken de spoeling dun", deed hier inderdaad opgeld; het moe dervarken kon ze mceilijk groot brengen. Doch nu schijnt v. S. een vindingrijk per soon te zijn. Hij verdrenk op één na al de jonge hondjes en hiv stelde den ouden hond tevreden door haar de zorg tce te vertrou wen over drie overcomplete biggetjes. Eerst keek de bond wel wat vreemd, maar zij verzoende zich vrij spoedig met den toe stand, nam de pleegkinderen aan en voedde ze cp voorbeeldige wijze. Maar jammerlijk iugen de jonge biggetjes zienderoog achter uit, zoodat de heer v. S. zich genoodzaakt zag de hond te ontslaan van haar pleeg- mcedcischap. Voor het Drentsche Veenkind. In deze gemeente zal Zaterdag 30 dezer, den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, een bloempje worden verkocht, de Prinscs- Julianabloem genaamd, ten bate van het arme kind der Drentsche Venen. sloot op gebruikelijke wijze. Een proeftocht met een nieuwen scheeps- stoemketel. Systeem „Hera." 't Was gisteren ruw weer, teen wij met den meuwgsbouwden trawler „Maria van Hat- tem" een proefvaart op de Noordzee hebben gemaakt, om den sclieepsstcomketel, systeem „Hera" te probeeren. De directie der N.V. Scheeps-exploitatie Mij „„Marezaten" te IJmuiden had ons daartoe een uitnocdiging gezonden. De „Maria van Kat tere" is het eerste stoom- visschersvaartuig dat na de oorlogsjaren nieuw gebouwd werd. Een trawler moet sterk zijn in verband met het ruwe bedrijf ea is spoedig versleten. Het vorige schip dezer Mij. ook „Maria van Hattem" ge naamd, had het dertig jaar uitgehouden, en als bijzonderheid kan worden vermeld, dat ook de ketel in dit schip deze dertig jaren met eere heeft medegemaakt. In het nieuwe schip, is ook een nieuwe ketel geplaatst. Een zoo geheel nieuwe vin ding, ontworpen en vervaardigd door de N.V. „Hera," machinefabriek en technische handel te IJmuiden, gebouwd en beproefd onder toezicht van Lloyd's Register of Ship ping en het Nederlandsche stoomwezen. Bij dezen ketel is de achterpijpplaat onder en boven verlengd en omgebogen, waardoor top en bodem van de viamkast worden ge vormd, terwijl deze verder overgaan in den ketelaehterwand. De achterwand van de viamkast wordt door waterpijpen gevormd, die tevens een goede watercirculatie teweeg brengen. Deze ketel zal, indien de vooruit zichten niet bedriegen, minder onderhouds kosten veroorzaken en een belangrijke brand- stefbesparing medebrengen. Tot zoover wat de ketel betreft. Het schip zelf is zwaar gebouwjd en op de kwetsbare plaatsen bijzonder sterk. De binnenwand va den romp is geheel met betume mastiek bekleed, een groote waarborg tegen roest- bederf. Bij de betimmering van het vqlks- logies is met de ruimte gewoekerd en zoo doende plaats gewonnen voor de verblijven der bemanning. De inrichting van het dek is zocvee! og slijk aangepast aan de eischen van bed. f en navigatie. De pr„_. o ht is naar wensch geslaagd, S hip en ketel bleken in uitmuntenden staat te verkeer :n. Wij verzekeren de onderne mers met dit nieuwe stoomvisschersvaartuig al het succes toe dat hun durf verdient. De Hanze. Gisteravond hield deze R.K. Middenstandsorganisatie haar jaar vergadering in de tooneelkamer van Flora. De opkomst was zeer goed. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering ge leid door den heer P. J. van der Klugt, die met den christelijken groet opent en allen hartelij k welkom heet. Spr. dru kt zij n vreugde uit over de groote belangstelling en vertrouwt, dat de hesprekingen aangenaam en zakelijk zullen zijn. Hierna worden de notulen ge lezen, die onveranderd en onder dankzegging worden goedgekeurd en geteekend. Aan het jaarverslag ontleenen we het volgende er werden gehouden 4 bestuurs- en evenveel ledenvergaderingen het aantal leden is lang zaam stijgende, de finantieele toestand, hoe wel nog niet rooskleurig geeft geen reden tot ernstige ongerustheid. Aangespoord werd op versterking der gelederen, daar een krachtige middenstand thans noodzakelijker idan ooit. De penning meester sloot zijn boeken met een batig saldo van ruim f 14, terwijl nog eirca f 25 aan contributie moet binnenkomen. Ingekomen waren diverse stukken van het centraal bureau. Besloten werd 25 ex, aan te koopen van het werkje „De middenstan der en de belasting". Van de Centrale Haar lem was een verzoek ingekomen, om een bijdrage voor het nieuwe gebouw der Kamer van Koophandel. Na bespreking werd hier voor f 10.uit de kas beschikbaar gesteld. In verband met dit punt werd geïnformeerd naar het voordeel, dat de middenstand van dit lichaam heeft. De heer G. W. J. Mathot, lid der Kamer was bereid, op de volgende vergadering dit onderwerp in te leiden. De aftredende bestuursleden, de heeren R. J. van der Meer en P. J. van der Klugt zagen hun mandaat met bijna algemeene stemmen hernieuwd. In bespreking kwam nu de verhooging van het telefoonabonnement, waarmee den middenstanders geen voordeel is bezorgd. Het bestuur deelde mee, dat de voorzitter der gewestelijke Federatie dit onderwerp in b - spreking heeft met de desbetreffende autorj teiten, het resultaat zal den leden worden medegedeeld, ofschoon ernstig wordt ge vreesd, dat het ppgen geen effect meer heb ben zal. Aangehouden werd de uitbreiding van het bestuur met 2 leden. Bij de rond vraag werd gevraagd, in de zomermaanden de vergaderingen te half negen te doen aan vangen, welk verzoek werd ingewilligd. Hierna sluiting. den feitelijken iniatienemer van het mooie werk. Vervolgens werd aan de tooneelver. Hito hulde en dank gebracht voor hun keurig spel en geheel voor het schoone doel be steed. De heer J. Paling werd met een lau werkrans omhangen, terwijl Mevr. Paling- Groen een keurig bloemstuk en eenige bouqetten in ontvangst te nemen had, ook Mej, Schuurman in de rol van „Trude" had eenige bloemstukken in ontvangst te nemen, hetgeen alles onder daverend applaus ge schiedde. Ook hiervan mogen we gerust zeggen, dat alles geslaagd is, hetgeen zeer jeker ten goede zal komen aan den bloem pjesdag. Vrijdagmorgen waren tal van jonge dames reeds vroeg in de weer om dc bloempjes en Icten aan den man te brengen, niets werd door de handige meisjes nagelaten om de bloempjes te verkoopen, men mpest vlug zijn om aan de jonge dames te ontsnappen an althans zonder een offertje gebracht te hebben kwam men er niet door, zelf trams en autobussen werden geregeld bestormd. Des avonds had ten overstaan van Notaris Goldenberg de verloting van de 350 prijzen plaats, hetgeen een vroolijke gezelligheid in het dorp gaf. Wij zijn er van overtuigd, dat deze bloempjesdag wederom schitterend geslaagd is en dat Hillegom zeer zeker weer mede aan de spits van Zuid-Holland zal staan ten opzichte van dit schoone werk. Gaarne brengen wij dan ook een woord van hulde aan de Hillegomsche t.b.c.-vereeniging, in 't bijzonder aan haar vol ijverig bestuur en te vens aan allen die tot welslagen van dit grootste werk van liefdadigheid hebben medegewerkt. BEVERWIJK. St. Agatha. ZONDAG, 1ste Zondag na Paschen. Sluiting van den Paaschtijd. De H. H. Mis sen te half 7, 8 en 10 uur. Na de Hoogmis de Lofzang „Te Deum" laudamus". Te 12 uur catechismus te kwart voor 6 H, Familie. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG-avond half 8 Maria-Congre- gatie voor de meisjes. WOENSDAG-avond te half 8 Maria- Congregatie voor dg jongens. DONDERDAG-avond te 7 uur Lof ter eere van het H. H. Sacrament. VRIJDAG te half 12 en 4 uur biecht- hooren voor de jongens. ZATERDAG te 8 uur gezamenlijke H. Communie der jongens. Van 5 tot 9 uur gelegenheid om te Biechten. Te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood, met gebeden voor de ingekomene intentiën. Dagelijks reeds te half 7 uitreiking der PI. Communie. De H. H. Missen te 7, 8 en 9 uur. De plechtige H. Communie der kinderen zal wezen den 4den Mei. De 1ste H. Com munie der kleinen den lóden Mei. AERDENHOUT. ZONDAG de H. H. Missen te 8 uur en half 11. Onder de H. Mis van 8 uur eerste Hf. Communie der kinderen. Na de kinderen kunnen de ouders en familieleden Com- municeeren. Na de Hoogmis Lofzang „Te Deum" tot sluiting van den Paaschtijd. Om 12 uur Catechismus. Te 3 uur plechtig Lof. DINSDAG, 3e der Dinsdagen die het feest van St. Antonius voorafgaan, te half 8 Lof. V/OENSDAG, DONDERDAG en VRIJDAG om 5 uur voorbereiding van de plechtige H. Communie. ZATERDAG 8 uur H. Mis in de Maria kapel. Om half 3 voorbereiding voor c'e plechtige H. Communie. Van 3 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Om half 8 Lof an oefeningen ter eere van O. L- Vrouw van AUijdd. Bijstand- rAMTiTPT DINSDAG 26 APRIL vUilvuni Gem. Concertzaal- Kaartverkoop W. Alphenaar - Kruisweg. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. AAN DE R.K. KIEZERS VAN WIJK AAN ZEE. In het belang van de eenheid, goede ge zindheid en eerlijkheid in onze R. K. Kies- vereeniging, zal ik nog eenmaal antwoorden op het ingezonden stuk van P .J. van Keulen, voorkomende in de Nieuwe Haar- lemsche Courant van 22 April j.l. Wat maakt u een gewag dat niemand sprak en eens vertelde hoe die stemming in elkander zat. O hoe vreselijk dom is dat. Waarom sprak u zelf dan niet, wnt in uw laatste ingezonden stuk zegt U toch, dat u het met mij eens bent, dat de stemming ver keerd is gehouden, zooals ik dat in dat voorbeeld aanhaalde. Eerlijk zijn in uw verweer! U begreep de stemming oo kniet, evenmin als de meer ontwikkelden, die op de vergadering aanwezig waren en dit is ook geen schande, want de stemming is op het eerste gezicht eenvoudig, maar tech nisch moeilijk te begrijpen. Maar als de stemming niet naar recht en billijkheid is gehouden, kunt u zich dan indenken dat er nog menschen gevonden worden, die zich trots de oneerlijkheid handhaven als candidaat op No. 1, 2 of 3 van de lijst? Ik begrijp niet wat er dan toch wel tegen was om een nieuwe ver gadering en daarin een eerlijke stemming te houden. Als moreel hoog staande menschen, moesten de zes candidaten daartegen toch geen bezwaar hebben. Maar de vrees, dat de hoog geplaatsten op de lijst van plaats Zouden veranderen, deed het bestuur be sluiten geen nieuwe vergadering te houden. Mistoesanden bestaan er in onze vereeniging bijv. Zou het niet wenschelijk zijn geweest dat in het belang van een eerlijke en zui vere stemming de gestelde candidaten zich tijdens de stemming evrwijderd hadden om ieder kiezer in de gelegenheid te stellen zich vrij uit te spreken? Zou het ook niet wenschelijk zijn geweest dat de leden van oen Raad en de candidaten zich onhouden van een bestuursfunctie? Laten wij gezameïijk als één persoon werken in het belang van de R. K. partij en zooveel als mogelijk is mistoestanden herstellen om daarmede eenheid te brengen in onze gelederen. Door 15 kiezers werd een verzoek ingediend om een nieuwe ver gadering, maar dit verzoek werd afgewim peld, omdat, ja het grenst aan het onge looflijke, de termijn van 14 dagen niet in acht was genomen. Goed begrijpen 5 April vergadering en 12 April moesten de lijsten worden ingeleverd er blijft dus hoogstens zs3 dagen over om aan te vragen. Had nu het bestuur geen genoemen moeten nemen met den verkorten termijn, omdat het be stuur toch te laat vergaderd heeft? U schrijft: „Ja hoor ik al zeggen, later dringt het eerst door waar de valschheid schuilt! Maar wij zijn toch geen kinderen." In uw eerste stukje zegt u: „Ik begrijp niet waar de oneerlijkheid schuilt? In uw tweede zegt u, dat u het met mij eens bent dat die stem ming verkeerd is." Wel een bewijs, dat u zelf de stemming niet begreep, maar eerst tot u doordrong, toen u mijn stukje las. Een ding ben ik met u eens, dat wij trots alles meoten stemmen als R. K. kiezers op de Roomsche lijst, daarbij denkende, dat het toch nog beter is me deze lijst in zee te gaan, dan onze partij te benadeelen. Wij zuilen hopen dat voor een volgende ver kiezing personen in Wijk aan Zee worden gevonden van groot geloof en helder ver stand en in het bezit van eenige persoon lijkheid en ovrwicht en die het algemeen belang boven het eigen ik stellen. U mijnheer, de Redacteur, nogmaals dankend voor de veileende plaatsruimte. Hoogachtend PH. F. VAN GOOL, Wijk-aan-Zee. va; ;ctiewegc verkort. Discussie ge- Redactie N. H, Crt, sloten. Geachte Redactie. Gaarne van u nog eenige plaatsruimte om dsn heer Tieman voor 't laatst hier van antwoord te dienen. Bü voorbaat mijn dank Ook in uw tweede stukje verwijt H. de centrale dat zij vas.hieJd aan een traditie en verder zegt u dat IJm. II afstand deed van het ïecht op de eerste plaats. Maar zoo gaat het toch niet op de centrale. De beste Candida'en iroet.cn wij hebben, waar zij woonachtig zijn doet niets ter zake en zoo u meent dat er betere zijn als de zittende, had u die naar voren moeten brengen en verdedigen. Dat een of andere locale bij de vaststelling der candidatenlijst geen rechten heeft, kan ie'cler weldenkende toch wel be grijpen. Maar zoo het blijkt dat de centrale niet opgewassen is voor haar taak is dit volgens mijn meaning beter uit te maken in de organisatie, dan in een dagblad aan leiding te geven tot verkeerde meeningen. P. J. A. MOLENKAMP. Santpoort, 21 April 1927. E.MJL iter.* hebben gehad. Tegen den bestuurder is pro- letsel toe te brengen), opzettelijk Boelman ces-verbaal opgemaakt met een ms (althans met een scherp snijdend Deskundigen schatten de schade, ontstaan voorwerp) met kracht een steek in den nek ten gevolge van het tramongeluk, op min- heeft toegebracht, waardeer het halsmerg stens 50.000. Er zijn 6 wagens zwaar be- van Boelman is doorgesneden, tengevolge schadigd, terwijl voorts van een groot aan- waarV|3n dezs kort cjaarna is overleden, tal passagiers de kleedingstukken en bagage Als getuigen zijn gedagvaard; wachtmees- ernstig geleden hebben. Er werd Zelfs een {gr A yan ader Ja!jt t(; Winschoten; dr. Ch. kostbaar collier verloren, dat echter later M-er,met. arts< pathaloog-anatoom en teruggevonden ,s. Als men bedenkt dat er htfilijk geneeskundige te Groningen (als m de zes wagens te zamen zich 220 passa- ;,ndere persorlien. £iers bevonden, waarvan velen schadever- 5 mot goeding vragen, is het duidelijk, dat ook Getnge yan der Jagt had Boelman met hiervoor een belangrijk bedrag uitgekeerd een grogtc snede m den hals gevonden. Dr. zal moeten worden. Mieremct had het lichaam van, Boelman ge- Met de gewonden gaat het overigens heel gezond bevonden. De steekwond had goed De conducteur De B. heeft heden het het ruggemerg en de slagadertakken getrot- Academisch Ziekenhuis hersteld verlaten en fen. Op drglijke vrwondingen volgt gwoon-i ook het echtpaar F. uit Scheveningen maakt Üjk onmiddellijk de dood. Ook hier moet het goed. de stek met een stevig en scherp voorwerp zijn,tcegohracht. 1 Getuige dc ^5oer zeide, dat B. en W. niet j.r* T? werden toegelaten in het cc,fé. Er ontstond Bij Kon. Besluit is thans Jhr. i r. toen ruzjei nadat B. een deurpaneel had M. J. Michels van Verduynen buitengewoon j ge(J Qef had £czi dat U. D. Boel- gezant en gevolmachtigd minister ter be- mes m den nek had gestoken, schikking, weder in werkelijken dienst ge- steld en werkzaam gesteld aan het Depar tement van Buitenlandsche Zaken Jhr. Mr. Michiels van Verduynen is tij- B. was toen direct achterover gevallen. Verdachte blijft echter ontkennen. Voorts legden de overige gtuigen a charge delijk belast met de leiding van de afdeeling cog verschillende verklaringen al Daarna Diplomatieke Zaken van het Departement, werden nog acht getuigen a déchrage ge- aan het hoofd van welke afdeeling Jhr, Mr. hoerd. F. Beelaert9 van Blokland, vóór deins be- j Het O.M. achtte het feit bewezen. Hij noeming tot minister van Buitenlandsche eischte tegen verdachte vier jaar gevanga- Zaken stond. In een perceel aan de Johannes de Beka- straat te Utrecht is gisternacht een felle uit slaande brand uitgebroken, doordat een petroleumkachel niet voldoende was uitge draaid, waardoor de vlammen naar binnen sloegen en de brandende petroleum het huis in enkele oogenbliklten in lichtelaaie zetten. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners, man, vrouw en twee kinderen zich langs de trap niet meer bijtijds konden red den. De man wist aan de achterzijde op het dak te komen, waarvan hij door de brandweer, door middel van een ladder naar beneden werd gehaald. De vrouw en de beide kinderen werden door burgers gered, die hen in een deken opvingen. De kinderen kwamen goed terecht en liepen geen verwondingen op, doch de vrouw kwam bij haar sprong te vallen, doordat de deken scheurde. Vermoe delijk heeft zij eenige ribben gebroken. Ook de man, die zich op het dak gewerkt had, liep eenige verwondingen op. De brand was door de brandweer vrij spoe dig gebluscht. 'nisstraf. Uifvoering. Zondag en Maandag a.s. zal in het R.K. Vcreenlgiagsgabouw aan het Kennemerplein een uifveering worden ge geven ten bate van het msisiespai.ronaat A*-W. des avonds te 8 uur precies. Het programma bevat een twaalftal num- mt.., i,u ...nee uit zang en voordrachten, zocdat, mede in het belang van het St. Agnes-patronaal. een bezoek zeer zeker kan ■worden aanbevolen. Bloerapjesdag. De bloempjesdag alhier gehouden ten bate van de Hiligomsche ver. eenniging tot bestrijding is vooraf geg; an door verschillende aardige attracties. Zoo werd b.v. reeds Woensdag een t-ntoonslel. t ng gehouden van de prijaen welke op den bleempjesdag verloot zonde worden. Deze prijzen collectie, beslaande uit vele fraaie handwerken, geheel belangloos vervaardigd door een groepje dames, uit den gegoeden stand, benevens tal van huishoudelijke ar tikelen en prachtige kunstvoorwerpen, wa ren sierlijk opgesteld in de groote zaal van het Nutsgebouw aan de Van den Endelaan. Dit gebouw v/as voor dien dag zeer smaak vol met bloemen en planten versierd, terwijl er tevens een thee- en limonade-tent was gemaakt, alwaar gelegeheid werd geboden om ook alweer ten bate van het mooie doel tegen een goeden prijs ieis te gebruiken. Ook was er tijdens de tentoonsteiiing n grabbelton aanwezig, waarvan, vooral door kinderen voor een bedrag van 10 cent een gretig gebruik gemaakt werd. Het behoeft geen betoog, dat deze tentoonstelling flink werd bezocht en dus uitstekend geslaagd mag heeten. Donderdag en Vrijdag werd in Hotel Sis terman mede ten bate van den bloempjes dag, door de Tooneelvereeniging H.I.l .0. een uitvoering gegeven alwaar de opvoe ring van „Suiker-freule" plaats had. De uitvoering van Donderdag was zoo druk be zocht, dat de zaal tot in de uiterste hoekjes gevuld was, terwijl ook Vrijdag de belang stelling groot was. Door den leider van het tooneelspel, den heer Paling werd den avond geopend en tegelijkertijd het doel van den bloempjesdag ingeleid. In de pauze werd door den secretaris van de T.B.C.-ver. den heer J. H. A. Vooren, dank gebracht aap alleen die wederom dit jaar zoo bijzonder hard medewerkte, om den Hillegoroschen Bloempjesdag tot iets geweldigs te maken waardoor aan den spits te komen van geheel Zuid-Holland. In dankbare bewoordingen illustreerde spr. t groote werk van liefde door de Ecrw. Zus ters van het St. Josephhuis, in dc meeste stilte en met de grootste toewijding, aan de t.b.c.-ver. beseed. In het bizonder huldigde spr. de eerste oprichters, waaronder den heer J. G. Kat Beplanting gazonr, Breestraat, dc j voorbereidende werkzaamheden voer be planting der gazons aan de Breestraat ge- cindlgd zijn, zal in. den lcop der volgende week begonnen worden met het bepDcitep van een aantal nerken. Niet alle perken kunnen direct bePk,nt worden, omdat voor vt/schillende gewassen neg niet de plant ed i$ aangebroken. Vanwege t'e Vereeniging Bloembollencul tuur zal echter eer. feucelte der perken de volgende week onderhanden genomen wor den, terwijl door eenige bloemisten in, de Het Oud-Hollandsch Marktplein tal van ATTRACTIES GEZELLIG AMUSANT Ter afwisseling optreden van den humorist G. SPANJAARD. Zater dagavond optreden van Prof. BEN ALI-I.IBI, Humorist, goochelaar. Zondagavond wederom vergade ring van Enorm succes Geopend; Zaterdag en Zondag nam. van 2-6 en 's avonds van 8-11 u Voor Emmen eenige verbetering. De ci/fers van het aantal v/erklooze a~- beiders in Emmen geven grond voor de hoop, cat men bij voortgezette emigratie van Drentsche arbeiders naar andere ge westen, birnen eenige jaren zoover gevv- derd is dat men gedurende de maanden dal de zwarte turf gegraven wordt, de werk- verschaifing zal kunnen stopzetten, omdat de aroeiders dan in en buiten Drente arbeid kunnen vinden in het vrije bedrijf, Immers sinds begin Maart is, niettegenstaanden in vele veenrayons de organisaties van yerve- ners en arbeiders omtrent het loon voor dit seizoen nog niet tot overeenstemming zijn gekomen, het getal werklooze arbeiders in deze gemeente, wat bij de werkverschaffing werkte, van 1569 tot 850 vermnide-d, ter wijl in de meeste gemeenten rond Emmen sinds 1 April de werkverschaffing geheel stop staat. Meet arbeiders vinden werk in Duitschland, waar eenige weken geleden ook nog weer een groote peel, die eeni'e jaren stil gelegen had, weer in exploitatie is genomen. Ook gaan vele arbeiders naar Twente, waar zij werk in de fabrieken zoe ken en zeer vaak ook vinden. Er zijn dus verschijnselen te constateeren, die er op j wijzen, dat, hoewel gedurende de winter en herfstmaanden nog gcruimen tijd werk verschaffing noodig zal blijken, men toch langzamerhand weer meer normale toestan den te aanschouwen zal krijgen. Tegen den dader wordt 4 jaar gevangenis straf geefscht. De rechtbank te Winschoten heeft be handeld de moordzaak, welke in den r.acht van 22 op 23 Jan. j.l. was gepleegd in het café van v. D. aldaar. Als vermoedelijke dader stend vcor dc rechtbank terecht de 24-jarige U. D-. koop ham, thans gedetineerd in het huis van, be waring. In de dagvaarding wordt dezen ver- dichte ten laste gelegd, dat hij dien nacht mot het epzet, om J. Boelroan van, het leven te beroven (subs, zwaar lichamelijk Vr,: Hoe moet ik een kattenvel bereiden? Ar.tw.; Zet dc huid 2 X 24 uur in het zout en ontdoe haar van dc overtollige vleesch- en vetdecltjes. Spijker haar ver volgens op een plankje en wrijf haar in met oen mengsel van aluin en kamfer. Herhaal dit 10 a 14 dagen. ICloo en kneed tenslotte de huid, tot zij soepel is. a 0.20 per K.M. Groote afstanden speciaal tarief. JOH. DE BREUKSTRAAT 1. Telefoon 14543. - Hiermede vervullen wij den droevigen plicht u kennis te geven van het overlijden van on zen dierbaren Echtgenoot, Vaj- der, Behuwd- en Grootvader ALBERTUS ADAM VAN AARSEN Echtgenoot van Elizabeth Susanna Catharina Wobbe na voorzien te zijn van de Ti. H. Sacramenten der Sterven, den, in den ouderdom van 75 j Haarlem, 23 April 1927 Emmaplein 44 rd. Uit aller naam: Mevr. Wed. E. S. C. v. AARSEN, geb. WOBB De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Dinsdag 26 April a.s. in de Ka thedrale kerk van St. Bavo (Leidschevaart), cm 7.30 en 8 uur waarna de begrafenis om 10 urn- van uit de kerk op het R.-K Kerkhof St. Barbara te Schoten DINSDAGS 2-3 uur, Mvr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74. t| WOENSDAGS 2-3 uur, Zuster Toeset, Reitzstr.29, Schoten. 3 DONDERDAGS 2-3 uur, Zuster Toeset, Bestuurskamer Y> Bouwvereeniging St. Bavo, Damiatestraat 1. ff h VERLOSKUNDIGE HULP. p DONDERDAGS 2-3 uur, Zuster Velzeboer, verloskundige, Bestuurskamer, Damiatestraat 1. De Hoofdingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland maakt bekend, dat de Hoflanderweg in de gemeente Heemskerk tusschen de grens met de gemeente Wijk aan Zee in de Viersprong voor alle rijverkeer zal zijn «iïgeüloten vanaf Miaaaaj 2» Aarii lo 2 3 'lï.ai 99 99' aan Ken toegewezen perken een tijdelijke beplanting aasgebracht zal worden in af wachting dat de permanente zomerplanten gereed vcor planting ziin. De zes deelnemende bloemisten zullen met elkander wedijveren in de beplanting. Over hun werk zal door een te benoemen bevoegde jury uitspraak worden gedaan, v/aarna aan die bloemisten prijzen zullen v,orden toegekend. De deelnemende vereenigingeil zijn buiten mededinging. De beplanting is dan ook ge heel voor rsico der deelnemers. Den eigenaren van henden wordt dan ook met nadruk verzocht, hln dieren buiten de perken, te houden. De schade wordt op minstens 50.000 geraamd. Proces-verbaal tegen den bestuurder. Het onderzoek van het Rijkstoezicht op de Spoorwegen naar de oorzaken van de ernslige trambotsing bij Veur op den 2en Paaschdag heeft uitgemaakt, dat de bestuur der den in art. 1 der desbetreffende voor schriften vastgestelden afstand tusschen achter elkaar rijdende trams niet voldoende in acht heeft genomen. Hij heeft zich be roepen op den heerschenden mist, doch in ieder geval schijnt hij, volgens een uitlating van de directie, een, te groote snelheid te worden gehouden op 28 APRIL te WIJK AAN DUIN, te beginnen fe HEEMSKERK AAN DUIN, gepresenteerd worden Enkele en Dubbele vroege Tulpen. Darwin Tulpen, Narcissen, Irissen etc. 26 APRIL veiling van Bloembollen ten bate der R. K. Kerk, Par. O. L. V. van Goeden Raad, des avonds om 6 uur, op den taiin van den heer A. GÖEMANS, Boeweg. 30 APRIL op Tusschenwijk, Rooswijk en Breesaap. 300 R. extra 2-jarige Orna'us, verder Golden Spui, von Sion, Anemone Fulgens, Scilla, Ajax Princeps, Victoria, verder alsvoren. Deze veiling begint op ïussehsnwijk bij den beer N, v. i. KOLK. 5 MEI te Wijk aan Duin en Heemskerk, na afloop veiling der bollen van bet St. Jozefsgestichl. 7 MEI te Wijk aan Duin. 10 MEI te Santpoort en Driehuis. Eventueel verders veilirf;n worden nog aangekondigd. Opgaven vcor aansluiting worden nog ingewacht ten kantore van era der beide veilingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2