Premier-Duplex Stofz., ABU1$ DE SPAARNEBANK Berichten uit onze vorige oplage. MUZIEK. Autobus-concessies. Faillissementen. De Jonqemannenvereeniglng „Sint Davogi'de." VOS ROUWENS Groote fioutstr. 15 Aanbesteding. DE H E B A. Mevrouw He Poer van Rijk in de Rimboe. Stortings- en ophaaldienst. Aangehouden. IOIVb 9DV8 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap. HILLEGOM. SPAARNDAM. AERDENHOUT. HOOFDDORP. VELS EN-NOORD. BEVERWIJK. 1JMUIDEN. ZANTVOQRT. SCHOTEN (Dorp). BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE EN DUIN. HAARLEMMERMEER. VELSEN. WIJK AAN ZEE. VIJFHUIZEN. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SCHOTEN. HEEMSTEDE. De Geldestroomopgepikt. Een inbreker-uitbreker veroordeeld. Beloonde moed en hulp vaardigheid. De Engelsche invoerrechten. 3FUK JL'JLN vvüüai RIJDEN. 1897 E. D. O. 1927. Het Italiaansck commissariaat voor emigratie opgeheven. Een tunnel van 9 K.M. door de Alpen. Rattenplaag. INGEZONDEN. ELECTRIFïCATIE bij Tc NEDERLAND SCHE SPOORWEGEN. aNar de „Vvp". verneemt zullen reeds met ingang van den Zeme-deinct bij de Nc- derlandsche Spoorwegen de meeste tre'n-en op het traject AmsterdamRotterdam elec- trisch gaan loopen. In de vcorioopige Zomerdienstregeling komen nóg slechts enkele stoomtreien voor. De electriscke treinen zullen uit 8 rijtuigen bestaan, waarvan de inrichting van dien aard is, dat de dames-coUpé's komen te vervallen. In semmige drukke treinen zul'.en, aan gezien de bagageruimte in de elect'ische treinen veelal te klein zal zijn, E-wagens geplaatst worden. Door Ged. Staten van Noordholland zijn de volgende autobur-cncessias verleend: aan J. J. H. Ihle, te Hilversum, tot het in werking houden ven autobusdeinstcn van Hilve-sum naar Utrecht en terug, en een van Hilversum naar Nederhorst den Berg' cn te-ug; aan G. J. E. van Leijden, te Weesp tot het in werking houden "cn een antobus- delnst van Mliiden naar Weerp en terug cn tot het in werking brengen van een autobus deinst van Weesp over Ankeveen naar Ne derhorst den Berg en terug. Wegens gebrek aan actief werden de vol gende faillissementen opgeheven: J. W. Jutten, boekbinder te Haarlem, Nieuwelandstraat 4 te Haalem; curator Mr. C. Blankevcort alhier. J. A. van Santen, bloemist te Schoten Rijksstraatweg 104; curator Mr. J. van der Vêgt alhier. J. M. Langeveld, bakker te Schoten, Hoo- geWoerdstraat 2 te Schoten; Cur. Mr. W. A. J. Stortenbeker alhier. De N. V. Autobus Onderneming „Amstel- dijk" in liquidatie te Koog aart de Zaan; curator Mr. L. AH Cohen, alhier, Jh. Krijt, groentenhandelaar te Zaandijk; curator Mr. C. van Sprang te Zaandam. J. Hoeben. vischventer te Beverwijk; cur. Mr. M. van Toulcn van der Kook alhier. GeN'iindigd is het faillissement, door het verbindend worden der uitdeclingslijst van H. Cornet, destijds caféhouder té Haarlem; curator Mr. F. A, Davidson alhier. Zondag 1.1. hield bovengenoemde vereeni ging, in samenwerking met hare zusterver- eeniging uit Amsterdam, een excursie naar de bloembollenstreek. Omstreeks half twee werd eerst onder de deskundige leiding van den heer H. Spook de Kathedraal Sint Bavo aan de Leidsche V aart bezochtdaarna werd per auto gereden naar Noordwijk, waar de excursisten de gasten waren van de firma v. d. Meer, een groote bloembollenfirma aldaar. Na een tocht door de bloemenvelden waarbij ieder zich flink voorzag van de mooie kleu rige bloemen, werd dé terugtocht aanvaard. Om 6 uur was men weer in Haarlem gearri veerd. Ondanks het tamelijk gure weer, dat velen had thuisgehouden, mag deze excursie tocli zeker ten volle geslaagd hceten. Ier zang, Santpoort-dorpen Spaarndam voor gehangen, en by de postagentschappen en het poststation Schoten ter raadpleging aanwezig. Bij deze maken wij het publiek er op attent, dat de annonce betreffende voorkomende in het avondblad van 25 dezer berust, op een Deze moet dus, als NIET geplaatst worden beschouwd. Vanwege den Rijkswaterstaat is gister aanbesteed het verbe'eren der Rijksrivier- werken van de Waal tusschen den Panner- denschen Kop en Tiel. Laagste inschrijfstif was dc Maatschappij tot het aannemen van waterbouwkundige werken, voorheen A. Hofman te Haarlem voor 137.500. HANDELSHUIS: „HET CENTRUM", Nieuwe Gracht 78, Haarlem. BETALING OOK IN OVERLEG. Het Paviljoen van de jaar beurs te Utrecht is te Haarlem aangekomen. Reeds is begonnen niét den bouw. Na maanden van voorbereidende werk zaamheden voor de Heba (Tentoonstelling vi oBanketbakkerij, Kokerij en Aanverwante vaxken, te houden in het Brongebouw te Haarlem van 2029 Mei), wordt er thans een begin gemaakt met de uitvoering. Het pavil joen van de jaarbeurs, dat in den'tuin van het Brongebouw zal verfijzen, is aangekomen. Nadat een paar dagen noodig zijn geweest voor de reis van Utrecht naar Haarlem en wederom een paar dagen voor het vervoer van de boot naar den tuin van het Brongebouw, is het nu op de plaats van bestemming aange komen. Een aantal werklieden van de jaar beurs 'werkt met spoed aan het in elkaar zet ten, waarmee een tijd van minstens veertien dagen gemoeid is. Verwacht wordt, dat het uiterlijk 10 Mei gereed zal zijn. De opper vlakte, die dit paviljoen beslaat is 30 bij 16 M2, de_ hoogte is 7 Meter. Een groot gebouw dus zóó groot zelfs, dat c'e Open ruimte mid den in den tuin nauwelijks voldoende is om het te bevatten. Behalve dit paviljoen zal er nog een ander, eenigszins kleiner, gebouw verrijzen, be stemd voor de bakkerij in werking. De reclame-affiches zijn nu geplaatst. On geveer tweeduizend zijn er verspreid. Een groot aantal winkeliers verlegnen hun me dewerking door ze in de étalages op te han gen. De rest is aangebracht op reclame-zui len, muurvlakten, autobussen, in publieke lokaliteiten enz. zoowel te Haarlem en om geving als te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en andere steden door het heele land. Nog enkele weken en de Heba wordt ge opend dat zij zal slagen, daaraan wordt niet meer getwijfeld. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Agenda algemeene vergadering. In het April-nummer van het tijdschrift der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel is onder het officieel ge deelte afgedrukt de agenda voor. de 15Ge jaarlijksche algemeene vergadering op 24 en 25 Juni a.s. te Haarlem te houden. Daaruit blijkt, dat op die vergadering o, m. be sproken zullen worden de rapporten der departementen inzake fondsvorming of te goed-inschrijving bij de sociale verzekering en wat daarmede verband houdt en inzake belemmeringen, door handel en nijverheid ondervonden. De agenda omvat ook voor stellen van het Hoofdbestuur tot voor ziening in de vacature van algemeen secre taris-penningmeester der Maatschappij, ont staan door het aftreden van den heer G. S. de Clerq en tot wijziging van de wet der Maatschappij en Van de instructie der hoofd ambtenaren. Voor de benoeming tot alge meen secretaris-penningmeester draagt het Hoofdbestuur voor 1. Mr. J. Bierens de Kaan Jr. te Bloemendaal en 2. Mr. W. E. van Waveren te Heemstede. DE POSTBESTELLING TE AMSTERDAM. De Directeur van het Postkantoor te Haar lem maakt bekend, dat de decentralisatie van den besteldienst te Amsterdam thané zoover gevorderd is, dat aldaar, behalve door het hoofdkantoor Centrumwordt besteld vanuit het districtskantoor (Noord) en vanuit het wijkl'.antoor Watergraafsmeer (Oost). Verwacht wordt, dat het districtskantoor Zuid voor de briefpostbestelling in de tweede helft van dit jaar in gebruik Zal kunnen wor den genomen. V oor district West is nog geen geschikt terrein gevonden. Teneinde vertraging in de uitreiking te voorkomen wordt het wenschelijk geacht, dat reeds thans, behalve straatnaam en huis nummer, ook de naam van het besteldistrict n de voor Amsterdam bestemde corres pondentie worde opgenomen. Een plattegrond waarop de grenzen van de besteldistricten zijn aangegeven alsmede eens alphabetische stratenlijst, met ver melding van de districten waarin de straten zijn gelegen, zijn in de wachtkamers van het hoofdkantoor, de bijkantoren Heem stede en Santpoort-station, de wijkkantoren Plein, Frans Halsstraat en Aerdenhout, als mede in de hulpkantoren Bennebroek, Voge- „Caecllia". Hoeveel goed wij ook van het Mannen koor „Caecilia" verwachtten met de uit voering.van gisterenavond heeft het ons nog verrast. Het bleek niet alleen groot en krachtig, maar ook welgeschcold en muzi kaal. Het waren niet de zeven kleinere num mers, die ons de meeste vreugde gaven, Tech toonden ze reeds, hoe Nico Hooger- werf zijn schare leidde tot een perfect, wel- geleid klankgeheel, dat ziin intenties vlot brengt tot de dflad, waarbij esnig gemis aan soepelheid in het pianissimo 't eenige is, dat ens als minder vólkernen aandeed. Hóoger- werf gaf van meer dan één dezer nummers (waarbij eenige vaak gehoorde) een eigen Opvatting, goed natuurlijk, schoon 'n zekere voorliefde voor het krachtige, en daarmede wat hevig tegenstellingen (vb, Vale-insl en soms onmogelijkheid van climax (vb, 't Mor- genlied van Kann] riet te ontkennen schijnt. Maar een war triomf werd de uitvoering van Zöllners Requiem-Benedictus-Sanctus (deze volgorde). Wij hebben waarlijk heel Zelden eert man nenkoor zoo nobele prestatie hooren geven. Vlekjes waren er bsirtn, niet een stroom van zuivere schoonheid nam cïiS fflee, en liet ons geen ander kritisch be*vustzün dan een gevoel Van g'rccte Waardeering voor den geest ert den arbeid van dit koor en Zj"n dirigeht. En 't zii aan het eind van dit seizoen nog even herhaald weer bleek overtui gend, dat een succes van inwendige waar de slechts verkregen wordt, als de compo sities van beteekertis, inspiratie, zuivérheid en rrjrfjnalitc't werden uitrfevoerd, en geen werkjes.' c ie In 't vctv>)e Zijn wat in 't in- strvtnentclè ''Upelmeeste-smu'ziek host. Hoe Teer de Waarde der compositie (na tuurlijk!) in zich èn ah st'mnl-ns voor den uitvoerder der. doorslag geeft bleek wel, H-n Mar- Urlus MeMers Kirde-toterba der zong Nóg gtepen die voo-al III fen IV, ons aan. terwij tóch d- slechte vocabsa- tie en klankvolming van 't ontreden dier zangeres alle verheugen!, wegnam. B-ter trof'ert we het me' den cellist Max Ombio dë Castro! T" een sonate van Rre- val en de bekende Varizhoüs Symphoni- cutes van Boëlmafln overtuigde hij ons van ziin volkomen mcester-nhao over den streek en groote Vaardigheid der l'üker- hand evenzeer als van zijn muzi'-aal tem perament, zoodat we een pakkendt uitvoe ring genoten, die wn-m aópl-us trok. De begeleiding van Jacob Püster klonk er wat tiurMer en arbci-h- im hij; de z-n*eres be geleidend was echter de heer Bijster een zeer goed pianist E. Laatste voorsfoli'rg Suikerfreulo te Haarlem, Men schriift ons: Vrijdagavond a s. zal het Ver. Haagsen Too- neel Di<-, J. F. Mertens, met Mevr. de Boer van Rijk in de hoofdrol in den Schouwburg St. JansWeg, alhier, nog een la-tste voor stelling geven Van Suikn-freule, het succcs- bli'upcl van Henri van Wermeskorken, Welk stuk vaak een vervolg op Tropenadel ge noemd wordt, dat feitelijk meer Bert pen dant daarvan is, met alleen dezelfde hoofd persoon Bctje van der Koov in gehesl andere Intrige en m:HeU, namelijk niet in het ge woon deftige Bataviasche doch in he", m.ëer ronde plante-sleven, derirrboe. waar Mevr, de Boer van Pijk baar tropische e-vaNngefl doorleeft. Suikerfretile is juist door hart oergeestige creaties het succes van Tropen- adel vete gaan overtreffen en heeft hoe wel jonger reeds 570 voorstellingen achter den rug. Geen stad heeft bil het jubileum van de 1000ste Tropenadel de actrice Zoó spont- en grootsch gehuldigd als Haar lem, ,41 de reden dat men er nog een laatste rcorstelling van het pendant van Tropenadel Suikerfreule geven wil, waarin zij een seizoen lang zoo groote triomfen vierade. De plaatsbespreking kan vanaf Donderdag in den Schouwburg St. Jansweg beginnen. Er zal Vrijdagavond op dsn Si. Jansweg gelachen worden, zodals er alleen bij Tropenadel gelachen is, Aan de deelnemers van den Schotensche Ophaal- en Stortingsdienst is een circulaire gericht, Waarin opgemekt wordt dat, indien zij deelnemer van den Ophaaldienst wenscht te blijVen, zij zich in het tijdvak 1 Mei tot 10 Mei 1927 ten kantore van den dienst Jaco- bijnestraat 24 rd. eene nieuwe overeenkomst kunften treffen voor de nog openstaande be lastingen en desgewenscht ook voor de be dragen wegens gas-, electriciteits- en water verbruik. Door de recherche is aangehouden de 23- iarige E. N, S,, wonende te Haarlem, ver dacht van diefstal van een ijzeren geldkist je, staande op de trap van het bovenhuis van perceel G&Hhuisvest 15a en waarin z'ch een bedrag bevind vah ongeveer 90. De verdachte, die aangehouden is en intus- schen heelt bekend zal aan dé politie worden uitgelevert. Bij hem is ongeveer 78. terug gevonden. De benadeelde Is A.N., op wiens verzoek den verdachte is aangehouden. i% Nederland 1919 b% Nederland 1923 VA Nederl 1917 VA N. I. 1926 B. N.-i. 1923 D.. Holl. Lloyd Oude Vaart iito Gem. EigenA Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Paketvaart Oude Boot Moll. Stoomboot lurgens gew. Nederl Kunstzijde Maecubee Huil Kunstzijde Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij... Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon Olie U. S Steel Marine comm. Marine pref. H. V A. Java Cultuur Vorstenlanden Actions id Poerwoderjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi bilau Allied Sumatra Oostkust v I. C. O Deii Bat. Rubber Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wahash 1011/a lONi/ie 10111/. 991/g 955/b 955/8 101®/8 101®/8 56 l/a 86 86-7 84 843/4 190 1 1901 189i/8 175 b 175 b 229 953u 691/b 1781/4 1783/4 336 339-40 1241/2 125i/2 '291/4 128-9 246 2451/4 167 167 157 157 158 1 158 1 123 2371/2 3763/i 377i/2 '693/4 1703/4 65/lc 8X/4 429/i6 43 718 716-7 380 382 '761/4 178b 159 118' 463 463 460 459 b 513 511 3383/4 3381/2 338 3381/2 175 173 1G93/4 109 2451/2 245 2121/2 2111/, 2721/2 272 359 127b 1261/2 '723/g 172 96 6811/16 681/a 16 28 APRIL Ecko i t: VOFR1 LAAISIE Kori.H BERLIJN 59.26 ^ARIJS 9.80 BRUSSEL 34.75 EENEIjl LONDEN 35.20 12.141 /8 STOCKHOLM 66.90 KOPENHAGEN 66.671 2 OSLO t a 64.60 BAZEL 48.10 NEW-YOUK 2.50 ROME t v 13.471/g PRAAG 1 i 7.45 j/ARSCHAU 28.— Het Volksconcert dat door bovengenoemde l'edertafcl a,s. Vrijdagavond in de Gemeen- telfke Concertzaal zal worden gegeven, zal ter eere van den 18den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana worden uitgevoerd. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie ih dit nummer voorko mend. Kerkveiling. Door notaris A. Golden- berg werd de jaarlijksche Bloembollenveiling gehouden ten bate der St. Elisabethv. en van de kerk. De opbrengst voor de kerk was f 2574, voor de St. Elisabethv. f 10C 8, samen f 3682. Het vorig jaar waren de cijfers resp. f 3259 en f 779, totaal toen f 4038. Duivensport. Zondag 1 Mei a.s. beginnen de jaarlijksche wedvluchten der Postduiven houdersvereeniging. „Vooruit" alhier. Het seizoen, zal geopend worden met één wed vlucht vanaf Roozendaal voor oude duiven, afstand 85 K.M. Voor deze vlucht zijn acht schitterende eereprijzen beschikbaar ge steld, waaronder een mooie verguld zilve ren medadle. Hiervoor dingen alleen aan gewezen duiven mee. Circa 250 postduiven zullen aan de wedvlucht deelnemen. Een gedenksteen. Het ligt in het voornemen van het College van B. en W. om Zaterdag 3ö April a.s., des avonds te half Zeven een gedenksteen te plaatsen in eën der in aanbouw zijnde 36 gemeentewoningen aan het Havenplein, alhier. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Spaarndam, te houden op Zaterdag, 30 April 1927, des namiddags om half acht uur, ten Raadhuize, ter behan deling van de volgende agendapunten: i. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een kasgeldleeniftg voor 1927; 4. Idem, tot wijziging der begrooting voor het dienst jaar 1927. 5. Idem tot vaststelling van éen kohier voor schoolgeld voor het bezoeken door een Spaardamschen leerling van een Middelbaar Onderwijsinrichting, te Haar lem. 6. Idem, tot Wijziging van het besluit tot benoeming van een waarnemend hoofd der school. Personalia. Tot lid van den Raad van Toezicht, bedoeld in art. 11 der V/et op de j Rijksverzekeringsbank, is door de werkge- I versleden van den V er2ekeringsraad met in gang van 18 April aangewezen de heer J, N. IHendrix, alhier. R.K. Begrafenisvereeniging. In de Parochie „St. Johannes den Deeper" te Hoofddorp is aanvankelijk met 35 gezins hoofden opgericht een R.K. Begrafenisver eeniging, genaamd „St. Tobias". Ais definitief bestuur is gekozen A. J. C. Mulder,voerz,; Th. van Tol, seer.; P. J. Beers, penningm. P. Ran, Th. v. d. Geest, W. J. Koekhoven, J. Ruigrok, B. Hamers- velt en T. Calverlage. Uit goede bron vernemen wij dat de pro paganda voor deze vereeniging met kracht zal worden aangevat. Reeds deze week zal door een achttien tal leden dezer vereeniging met de aanwerving van nieuwe leden worden begonnen. Stille Omgang Alkmaar. A. s. Zon dag wordt de Stille Omgang van het Mirakel van het H. Bloed te Alkmaar gehouden. De loopers vertrekken 10.15 uur van het Vereen. gebouw naar de kerk van O. L. V. van Goe den Raad te Beverwijk. Om 3 uur 's nachts vertrekt een autobus vanaf het V er. gebouw. Deelnemers kunnen tegen betaling van een gulden heen en terug hiervan gebruik maken. Tot Zaterdagavond 10 uur kan men zich in het Ver. gebouw als lid opgeven. Gouden huwelijksfeest. Op den lOen Mei a. s. hopen Jacob van Riessen en Maria Margaretha Hoeben hun 50 jarige cchtver- eeniging te herdenken. Voor de deur van hun woning aan den Rijksstraatweg is een mooie eerepoort opgericht. Ook op den 17en Mei zullen we hier een gouden echtpaar hebben. Op dien dag hoopt n. 1. het echtpaar Alders, eveneens wonende aan den Rijksstraatweg, zijn 50 jarige echt- vereeniging te herdenken. De bruid en de bruidegom zijn be.den 73 jaar oud. De voetpaden langs den Rijksstraftiweg. Het lid van den raad, de heer W. F. Visser, heeft de volgende vragen gesteld: 1. Is het B. en W. ook opgevallen, in welken desola.ten toestand de z.g.n. voet paden van het gedeelte van den Wijker- slraatweg, gelegen tusschen de Melklaan en de pont, zich bevinden? 2. Zijn B. en W. cok niet van meening, dat deze toestand niet bestendigd kan, wor den? 3. Indien B. en W. deze mcening zijn. toegedsisn, welk plannen zijn er dan, om in dezen toestand verbetering te brengen? Ten aanzien hiervan deelen B. cri W. het volgende mede. Dc beide eerstgenoemde vragen kunnen bevestigend worden beantwoord. Teneinde tot verbetering van den toe stand te geraken, is dan ook door ons col lege voor eenigen tijd terug opdracht ge geven, om met de betrekken eigen,"i.eo ever afstand van de berftim langs den V/ij kerstraatweg in onderhandeling te treden en om een plan tot het in goeden toestand brengen van de voetpaden gereed te ma ken. Dc bovenbedoelde onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat op enkele uitzonderingen na, alle bermen aan de ge- nieente zijn overgedragen. Intusschen ver namen wij, dat van Rijkswege een plan tot verbreeding van het gedeelte van den weg, van de Burgemeester Wertstraat af tot den ovCrgalig in den spóörwcg HaarlemUit geest, in bews'klril v.v-s. Met den Hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat in 't ar rondissement Alkmaar ziin -daarom bespre kingen geveerd, waaruit bleek, dat hoewel aan de plannen voor dc zco'rtocdige verbe tering van de verbn pg .stcomnontveer Beverwijk met spoed wordt gewerkt, deze neg geen vasten vorm hebben aangenomen He! zal duidelijk zijn, dat onder deze otn- sf."ndigheden aan een eventuecle verbete ring van de voetpaden, van gemeentewege, niet kan worden gedacht, tot dat bekend is, wat in. dit opzicht van. Ri'!'swoge zcl ge- sfcbicdeh. Indian noodig, zal alsdan echter zoo spoedig mogelijk een plan met kosten- begrooting bij den Gemeenteraad worden ingëdicnd. Gegund. De afbouw van de parochie kerk van O. L. Vr. van Gc.edcn Raad aan den Atendswes, waarvan Dinsdag de aanbeste ding is gehouden, is gegund aan den lae.asten inschrijver, P. Langendijk, te Beverwijk voor 46444.-. Tc water. Toen l et raar Java vertrek kende stoomschip „Prins der Nederlanden" in de groote sluis werd gemeerd, sreraa! te de vjetterman P. S. te Water. Hij werd docr cd- lega'r, die in een beetje te hulp scheten, weer op het drrge gebracht, Zoodat hét ongeluk neg goed afliep. De drenk. Dinsdag werd zekere A. R., afkomstig Jii DuüscMand, en thu s be- hoorencle cp Het Duitsc'm St'oir-sehlp lig gende nabij de Groote Sluis, in arrest ge- Ze' we?jtv> openbare dronkenschap. De kapitein van het stoomschip deelzo de politie mede, dat hij A. R. n'et meer san boord wsmchte, daar A, R. al meer dere ma'en wegens dronkenschap was in gerekend. He schip vestroken A. R, liep hier zon der mi kielen van bestaan, vervoegde zi'h Woensdagavond ran het politicbiveau, niet wetende waar h(j heen mc:-t, Donderdag is A, R, op transpor' "jasteld om over de grens gebracht te worden. Zandvoortschc muziekkapel. Op den te Rotterdam gehouden wedstrijd van de Harmonie V ereemping „Nederlandsche Spoorwegen" behaalde de heen Jah Schaap clarinettist een eersten prijs voor solo spel, een eersten prijs m duo en een eersten prijs in kwartet. De heer Jan Weber behaalde een eersten prijs in duo, een derden prijs in solo. De heer W. van der Welde, trompet, be haalde een tweeden prijs iii solo, de heer Jan Kooer clarinet en w. Van Zevl, tenor be haalden een eersten prijs in den kwartet- wedstrijd. weg, opgedragen het bouwen vatl een nieuwe bakkerij van den heer Borsje, alhier. De R.K. Harmonie „St. Caecilia" te Scheten, dir. den heer Ciir. Huy'ooom, geeft Zondag 8 Mei a.s. een coilcèrt alleêii voor donateurs en genocdigde met medewerking van den keer Joh. Nelissen bariton, Blcen en daal. De heer Nelissen zingt dien avend Aria uit Figaro van Mozart, In 't Wout van Ph. Loots en Terugkomst van Joh. Verhuist. Ook de Harmonie komt met een moei pro gramma. Het belooft voor de donateurs een bijzonder mooie avond te worden. Het con cert wordt gegeven in de zaal van het Bonds- gebouw a. d. Kerldaan te Schoten. Diefstal. Gisterochtend tijdens dat de bejaarde bewoonster van perceel Munnikeri" weg 13, de wed. v. R. naar de kerk was, heeft een onbekende zich toegang verschaft tot baar woning en daaruit een bedrag van f 102)4 ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Nummering der candidatenlijsten. In de gistermiddag gehouden vergadering van het Centraal Stembureau heeft de num mering plaats gekad van de candidatenlijsten. Vöör de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De volgorde werd als volgt vastgesteld: 1. R. K. Staatspartij; 2. S.D.A.P.; 3. Pro- testantsche kiezers; 4. Vrijz.-Dem. De waterstand in den Haarlemmer meerpolder. De waterstand in dezen polder zal in het tijdvak van 2 tot en met 7 Mei a. s. wederom zoo laag mogelijk worden gehouden. Het polderbestuur neemt dezen maatregel otn de ingezetenen, die een zeer lagen waterstand in den zomer wenschen, in de gelegenheid te stellen hunne slooten af te dammen. Schandelijk. Terwijl een zoontje van den heer V. te Hoofddorp op een rijwiel een zak aardappelen vervoerde, kwam nabij de brug aldaar een nr.an aanloopen, die onder den invloed van sterken drank verkeerde en het blijkbaar op den jeugdigen fietsrijder gemunt had. Hij greep de zak met aardappelen van het rijwiel en wierp dezen in de Hoofdvaart. De politie wërd direct met het gebeurde in kennis gesteld, arresteerde dén man en bracht hein in verzekerde bewaring. Hij weigerde zijn naam op te geven. Bijkantoor Posterijen. Een bijkantoor van het postkantoor zal gevestigd worden ten huize van den heer Wolf, Zeestraat, al hier. Geen eerbied voor den ouderdom. De jeugd heeft de eerste hand geslagen aan het sloopen van het Oude Mannen en Vrou wen Gasthuis. De aanval werd geopend op de ramen, die nu zijn dichtgespijkerd aan de straatzijde. Wie het gebouw thans ziet, moet getroffen worden door den verlaten en ver vallen toestand, zooals het geheel er uitziet en hoe 'n groot voorstander men is vcor het be houden van „kunstwaarde" komt dan toch de gedachte, dat het slooperswerk van de jeugd een voorteeken is. Besmettelijke ziekte. In de afgeloo- pen week werden alhier 4 gevallen Van rondvonk en 1 geval van diphtherilis ge constateerd. Besmettelijke ziekte. In de week van 17 'tot 24 April heeft zich in deze gemeen te 1 geval van roodvonk voorgedaan. j Nieuwbouw. Als zijnde de laagste in- I schrijvers is aait de Gebrs. v. K„, te Halt- De opstalrechten in den Haarlemmer meerpolder. Dezer dagen werd door het bestuur van de in den Haarlemmermeerpol- der opgerichte Vëreeni'ing van opstalrecht- houders een conferentie gehouden met den heer Dijkgraaf van dezen polder, Waarvan het resultaat was, dat het bestuur in overleg met Mr. Hagemeier het wenschelijk achtte zoo spoedig mogelijk een ledenvergadering te houden. Deze bijeenkomst werd bepaald op Don derdagavond 28 April a. s. in hotel „de Land bouw" te Hoofddorp. Persor.aTa. Tot chef-machinist van het nieuwe aanjaagstation van de Amsterdam- sche Waterleiding, aan den Spaarnwouder- weg is benoemd den heèr P. v. d. Geest te Amsterdam. Besmettelijke ziekte. In de afgeleo- pen weck hebben zich. alhier 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Burgerlijke Sland van Vsij/ag 15 tot Don derdag 21 Ap il 1927. Geboren: M. A. Soesdorp-Rocijackers, z. M. J, Coops- II-hn, d. Ondertrouwd: H. F. Peeter» en A. A. Schenk. Getrouwd: W. D. de Gooijer en J. Was senaar. Overleden: V. H. J. Cijpers, 18 j. J. P. Boissevain, 81 j. Ch. L. Cahier 79 j. Besmettelijke ziekte. In de afgel-o- pen weck is alhier 1 geval van nekkramp voorgevallen. Personalia. De gemeenteraad van 's-Kertcgènbosch heeft benoemd tot (eeraai in de oude talen aan het Gyrcnasium al daar, den heer H. A. M. M. Kuyper, thans verbonden aan een lyceum te Overveen. Bssmetteliike ziekte, In de afgeloo- pen week hebben zich alhier 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Besmettelijke ziekte. In de week van 17 tot 24 April heeft zich in deze gemeen te 1 gevel van roodvonk voorgedaan. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: S. W. F. ITendrikse en J. W. Rappard; J. H. J. Hoog en H. A. M. d'Engelbronner; F. A. Bcrkemeijer en J. M. P. Clavany; A. G. van Seggelan en A. Konst. Getrouwd: H. Riedeman en C. H. v. d. Veldt; F. H. Keuzenkamp met L. C. Wölhoff; A. N. Ch. Roöiien met I. Kui pers; P. Molenaar met M. A. Boelsma. Geboren: A. H, SikkemaKrom, zoon; - M. WullemsVan Excel, zoon; C. E. PeereboomKikkert, dochter; D. W. van WijkSalerowski. Overleden: D. de Wit, 84 jaar; N. E. Rost, 73 jaar; Ch, A, Jeekel, 60 jaar. De dieren komen Bij honderden Voor in en om de oude woningen en de politic, die daar des avonds surveilleert, kan deze onge- wenschte dieren bij 10 tallen in de nauwe Hopjes zien loopen. Reeds enkele avonden trekken jongens met een foxterrier er op uit, welk dier dan tusschen de 10 en 20 rat'en dood'. Men heeft thans de hulp van den gemeen telijken reinigings- en ontsmeitingsdienst ingeroepen. VLISSINGSN, 27 April. Het s.s. „Gelde- stróom", dat cp 21 April van Lowestoft vertrek en met ffiachitfesehade hulpeloos ronddreef, is door de bergingssleepboot Wotan opgepikt. MAASTRICHT, 27 April, De inbreker- uitbreker IT, L. M„ die voor de eerste reeks diefstallen met braak, tot 21 maanden ge vangenisstraf was veroordeeld, zag zich Dinsdag voor de rechtbank te Maastricht voor de laatste reeks van 8 diefstallen met braak veroordeeld to in het geheel-6 maan den, dat maakt dus met de vorige 21 maan den een gevangenisstraf van 2 jaar en drie maanden. HOEK VAN HOLLAND, 27 April. Op voorstel der directeuren van de Z. H, Rèd- dingmaatschappij, werd Dinsdag op het loodskantoor alhier, namens de Fransche reddingsmaatschappij aan A. v. d. Klooster, schipper van de Stoomreddingsboot „Prins der Nederlanden". de vergald, zilveren medaille en aan J. Slis, schipper van de stoomreddingsboot „President van Heel" en J van Mastriet, oud-machinist van de „Prins der Nederlanden, de zilveren eere- medailie voor betoonden moed en hulp vaardigheid uitgereikt. LONDEN, 27 April. Het Lagerhuis heeft de nieuwe invoerrechten op wijnen, auto mobielen en banden goedgekeurd. Hoewel de datum- der oprichting al eenlga weken voorbij is. zal de offilieele herden king plaats vinden op 7 Mei in de Gemeen telijke Concertzaal. Op bovengenoemde da tum hoopt E. D. O, receptie te houden ill écn der zijzalen en wel van 4 uur tot 5A uur, waar de verschillende vereenigingen in de gelegenheid worden gesteld, E.D.O. te ccmplimenteerc-n. Des avonds heeft een feestuitvoering plaats vcor leden, donateurs en genoodig- den. Vcor dezen avond is met zorg een Iste klas prcgraipma samengesteld, waaraan verschillende artisten van naam zullen mee werken. Zooals reeds eerder gemeld is, zal E D. O. ook voor deze gelegenheid serie- wedstrijden erganiseeren; deze zullen ech ter pas plaats hebben vóór den aanvang var- het volgende seizoen, daar thans de wed strijden worden gehouden om het kam pioenschap van Haarlem. Op een Zondag, kort na den feestavond, zullen Voor de E-D-Ö.-adspiranten onderlinge wedstrijden Warden gehouden, cm aardige priisjes Het geheel belooft een waardige herdenking te worden van, het 30-jarxg jubileum. ROME, 27 April. Het commissariaat voor de emigratie is opgeheven en ingedeeld bij het fflinis'erie van buitenlandsche zaken. Aan het ministerie van bui'enlandsche zaken is voor de behandeling van emigratiezaken een commissaris benoemd. TRIËST, 27 April. Er zijn plannen ontwor pen vqor éen vluggere verbinding met de Donaulanden door de Alpen om de nood zakelijkheid van het passèfeten van JoegO Slavisch grondgebied te ontgaan. Hiervoor zal bij Predil een tunnel Van 9 K.M. moeten worden gebouwd. ROTTERDAM, 27 April. In de omgeving van de Schavens'eeg de Zands'raat en de Nicuwsteeg, het oudste gedeelte van Rot- 'erdam heerschi den laatsten tijd een waren j rattenplaag. (Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) DE R. K. KIES VEREENIGING IN VELSEN. Geachte Redactie, De Gemeenteraadsverkiezingen vallen vcor V eisen, door het Annexatie-besluit Sraarn- dam-V eisen, den 20en April 1. 1. in de Eerste Kamer aangenomen, in den Zomermaand. Uiterlijk 7 Juni a. s. is de datum der Candi- daarstellmg verwacht wordt echter, dat einde Mei de lijsten moeten worden inge diend. Er komen nu 25 Raadsleden. Onze eerste Candidaatstelling in de Kiesvereeni- eingen liet niet veel tijd van voorbereiding. Zonder eenig óverleg vooraf beriep men een vergadering, zoo was het althans inTjmuiden, en een vijftal dagen later werden de Candi- daten gesteld. Met zoo geringe voorbereiding verwachtte ik de authentieke vertroebeling en oneetugheidi Ter vergadering der plaatse lijke Kiesvereeniging, të IJmuiden, deed ik daarom een voorstel, dat naar bevrediging kon leiden, doch vait de Bestuurstafel werd geen vrede verwachting van dit voorstel gekoes terd, al was men het met mij eens. Men kon afwachten immers de Annexatie kwam is er nu. Ook is er tijd om orde te stellen op enze zaken, om een modus te vinden, die bevre digt. De Candidatenlijst, die thans twaalf na men bevat, kan men uitbreiden tot dertien. De taak, die ons wacht, bestaat in dertien fnannen te brengen, die door kennis en ga ven in aanmerking koinen men wege dit het zwaarst af. Mannen moeten wij kiezen, die bewezen hebben of bewijzen kunnen, dat zij ons waarborgen e k te levficp ai het alge meen belang, en, zoodra noodig, werk voor het Katholiek politiek leven. Men legge eens en voor immer de meening terzijde; dat zulk belang het best gediend wordt, ais er van Velsen vier, of van Velsen- Noord dtie en van IJmuiden twee onzer ledefl Zitting nemen ir. den Raad. Dat is toch al te ongerijmd. Indien er mannen zijn van be proefde bekwaamheid en groote werkkracht, die op de grens der gemeente wenen in Breesaap, dan moeten die gekozen worden voor den Raad. Wie slechts voelen als kiezers voor die afdeelingen, waartoe zij behccren, maken de pacificatie hopeloos. Men bedenke toch, dat van de andere partijen, medestan ders en tegenstanders, de beste krachten ge leverd worden. Men zette vooral van zich af de idee, dat men naar den Raad wordt gezon den om wat te praten dat men niet ncodig heeft voldoende visie op finantiën, moderne gemeentebedrijven, onderwijs, grondbeheer, enz. enz. enz. Voor dit alles en veel meer moet men zijn berekend en dit vereischt studie vooraf en studie onafgebroken, ervaring en rijpe ontwikkeling. In dit verband is het niet mogelijk, dat bezadigde kiezers zich kunnen geven voor mannen, die een kiesvergadéring binnengevallen, zich laten candideeren door een groepje kiezers. De algemeene, let wel, de algemeene on voldaanheid om niet ergernis te schrijven, openbaart zich met volle recht hiertegen. De strijd aan de Stembus zal hevig zijn waarom dan onze gelederen niet gesleten? De Socialen hébben op hun laatste Ccngres doen verluiden, dat zij hun beste beentje zul len voorzetten, en de Vrijheidsbonder spie gelt zijn geestverwanten gouden bergen vcor en wekt op tot een kiescampagne gelijk jaren lang niet gekend. Het kan er dus straks span nen. Eensgezindheid is de eenige leuze, dife wij voeren mogen. Eensgezindheid op den dag der verkiezing, eensgezindheid vooral in de voorafgaande actie. Dit worde bereikt in de R. K. Kiesvereenigingen van V eisen en in de Centrale. Kan de Centrale geen algemeen overleg bereiken, let wel, kan zij dit met, dan is er nog een middel, dat ons het hoogst aantal zetels verzekert, en dit moet dan gebezigd worden in de Kiesvereenigingen. Geen tal men, handen aan den ploeg W. N. VOOGT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2