Maria-Stichting DE SPAARNEBANK MUZIEK. J. S VOOR DEN POLITIERECHTER. DE GRENSWIJZIGING. Huldiging K. Brandts. Been gebroken. De annexatie. Uitreiking diploma's R.K. Handelsavondschool. Diefstal van chocolade. Verkoopingen. Van zijn fiets gevallen. In de tramrails. Autobotsing. lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek Serenade. BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59.23 59.2 21/2 9.80 9.79 34.76 35.20 35.15 LONDEN 66.70 66.67i/2 7.40 WARSCHAU 28.- ?8,— 96 96 85 190 1 190 177 2261/2 227 96'/s 97 1303 U 245 170 1 15811, 158 234 2401 3703/4-l 83/s 380 381 465 171b 352 2531 125 1 124 04 3 ie V Concert R. K. Mandoline club „Santa Lucia". In de meer op e;n Gerecht- dan op een Concertzaal gelijkende Gemeentelijke Con certzaal gaf de R. K. Mandolineclub „Santa Lucia" gisteren avond een welgeslaagd con cert. De verwachtingen van de prestaties eener mandolineclub kan men, in 't algemeen ge sproken, nimmer hoog stellen. Doch we moe ten al onmiddellijk bekennen, dat voor deze mandolineclub, aangevoerd door den heer A. J. P. Hakkenberg, de uitzondering den regel bevestigt. Met groote voldoening hebben wij naar de verschillende nummers geluisterd. Met fijne beheerschtheid en in een steeds pittig tempo werden de eerste drie nummers ten gehoore gebracht, om dan bij het vierde nummer De Droom van Pierrot, ons te bren gen in een fijne droomstemming, waarbij de tokkelinstrumenten bij wijlen hun aard ver loren, en ons denken deden aan een pianissi- mo-spelend symphonie-orkest. 'n Echt bra- vournummertje, waarvoor het applaus der vrij volle zaal ten zeerste verdiend was. Be hoede de le mandoline-solist zich echter voor jagen, want dit was bij wijlen zeer hinderlijk en werkt ongunstig zoowel op de medespe lenden, als op den uitstekenden indruk, wel ken dit gezelschap op de toehoorders maakt. Voor dezen avond was de medewerking in geroepen van een drietal heeren, die ons ver gasten zouden, de heer Jos. de Klerk, op zang en de heeren Eduard Biele en Jan Nib- bering, resp. op cello en piano-muziek. Het wil ons voorkomen, dat men het uit te voeren programma gedurende de eerste helft, wel wat al te strak naar de zeventiende-eeuw- sche meesters heeft aangetrokken, 'n Enkel nummertje van deze muziek van de compo nisten uit den tijd, dat ze „den tijd" hadden, ware voldoende geweest, om ons nog eens even te doen terugdenken aan een tijdperk, waarin weliswaar de wegbereiders leefden, doch waarin weinig markante figuren naar voren traden. We maken een uitzondering voor Lully, den muziekmeester van den Zonnekoning, wiens muziek al dadelijk meer de behoefte bevredigt aan beweging, ryth- me en kleur. Waarmee we natuurlijk niets willen zeggen ten nadeele van de weergave der gekozen nummers, want deze was van den kant van den zanger, die in den beginne 'n weinig met heeschheid te kampen had, en van cellist en pianist, een gave vertolking van het geschrevene. De heer Jos de Klerk beschikt nog steeds over een fraai vol en geschoold stemgeluid, waarmee hij de verschillende bedoelingen uitstekend weet uit te beelden. Zijn begeleider, de heer Nibbering,die smaak vol, en vooral, bij de laatste liederen van Schubert, Jos de Klerk zelf, en van Willem de Mol, waarbij wat meer van zijn eigen tempe rament mocht worden verwacht, inderdaad emperamentvol begeleidde, mocht wel eer- ijk deelen in het dankbaar applaus van het aanwezige publiek. Jammer, dat de cellist ons van de drie laat je cello-nummers, „le Cygne" en „Allegro \ppassionato" van Saint Saëns niet voor speelde, doch deze verving door het Rondo ,'an Dvorak. Uitnemende muziek natuurlijk, loch waarin hij nu minder gelegenheid had, leze althans zeker minder benutte, om door echniek en gevoel in de zielen zijner toe- .oorders die schoonheidsontroering te bren- en, welke diep-begrepen en innig weerge- even muziek ons schenken kan. De techniek is er ongetwijfeld, en we zou- en zelfs zeggen, een zeer geacheveerde, maar e laat koud. Nu nog de weergave der inner- jke ontroering, der schoonheidsemotie, dat iepe gevoel, dat het instrument doet zingen n juichen, en schreien en kreunen, en in het art grijpt. De toehoorders, die steeds luide van hun igenomenheid met het gepresteerde blijk aven, hebben, alles te zamen genomen, een looien avond gehad, waarop èn door de hee- en solisten èn door de mandolineclub en haar irecteur met trots en voldoening kan worden eruggezien. Alles was gevonden. Een portretlijstje had E. P. 0. voor den olitierechter gebracht. Zij had het ont- reemd in een hotel hier ter stede, waar ij als kokkin werkzaam was. Voor den rechter-commissaris had rij erklaard, dat zij het lijstje in het hotel ad zien liggen en het tot haar eigendom spromoveerd, het was toch niets waard, eende zij. De verklaring geleek weinig aarschijnlijk, omdat het verdere onder- )ek aan het licht bracht, dat zij nog eer voorwerpen in haar bezit had, die ik alle gevonden zouden zijn. De Officier as van een andere meening; alleen ont- "eemding van het lijstje was 'bewezen, de irkomst van de andere voorwerpen bleef het duister, maar het was meer dan aarschijnlijk dat deze ook ontvreemd wa rn. De zaak luidde daarom 6 maanden ge- ingenisstraf. De verdediger, mr. T. v. Löben Seis, htte het bewijs van den diefstal niet be" ezen; het was ook niet eenvoudig dit te veren. PI. meende dat de verklaringen in verdachte licht tot misverstand aanlei- ng hadden kunnen geven, omdat zij als uitsche geen tolk had gehad bij het ver kor door den rech'er-commissaris, en •oeg de zaak te behandelen in een open- are zitting der rechtbank met toevoeging in een tolk. Subs, vroeg pl. een slhrifffelijk >rmis. De politierechter meende dat de zaak et voor de arrond. rechtbank gebracht hoefde te worden en bepaalde de uit- praak bij schriftelijk vonr.is over acht tgen. 0. kreeg wel eens bezoek van E. H. K., e haar hielp met haar werk als kokkin, j kreeg dan wel eens iets van A. voer ar moeite, maar het onderzoek bracht t, dat dit krijgen als helen beschouwd oest worden. Evenals bij de vorige be- aagde kon dit slech's in één geval vast hield worden. Verdachte had n.l. een maakpot, die van een diefstal afkomstig as, gekocht voor 2.50. Het zoon'je van rdachte, aldus de verklaring, was eens i 0. gekomen en had in den loop van het sprek gezegd, dat moeder wel een in- aakpot kon gebruiken. 0. kon die leve- n, toevallig voor 2.50. Ook bij deze verdachte werd een groote eveelheid goederen in beslag genomen, e „gevonden waren". Een der getuigen „die tot zijn ongelijk aest zeggen, dat verdachte zijn schoon- aeder was", legde een verzwarende ge- igenis af; verdachte zou meermalen tot alen hebben aangespoord. De politierechter veroordeelde verdachte ereenkomstig den eisch tot 2 maanden vangenisslraf. Ondank is 's werelds loon. In den nacht van 2930 Maart fietste H. P„ exploitant van café Riche te ndvoort, op een der boulevards van de dplaats. De inspecteur-titulair J. v. A., zijn slingerenden gang zag en onge- :ken vreesde, riep hem toe te stoppen, en P. van zijn rijwiel stapte, viel hij, A. ■lp hem opstaan, waarvoor P. hem met ïeldv. core en en beleedigingen bedankte, t was duidelijk dat hij onder den in- >ed van sterken drank verkeerde, waar om de politie-bearobte hem naar het bureau wilde brengen. P. verzette zich daartegen, zoodat hij zich wegens verzet tegen de politie had te verantwoorden voor den politierechter. Het gebeurde speet hem erg. De officier vroeg 25. boete, waartoe P. ook veroordeeld werd. Groot-Haarlem is tot stand gekomen. De bewoners van de nieuwe gebieden, die bij Haarlem zijn gevoegd, zullen van( de veran dering weinig gemerkt hebben. Feestelijkhe den zijn niet met den overgang gemoeid ge weest iets bijzonders heeft zich niet voorge daan, alhoewel het niet onaardig is, het feit te vermelden, dat, toen eenige ambtenaren van de Haarlemsche secretarie op het raadhuis te Spaarndam kwamen, om den inventaris over te nemen, zij door eenige enthousiaste Spaarn dam me rs begroet werden met de vriendelijke benaming „Muggen 1" De agenten van politie prijkten reeds aan stonds in de Haarlemsche uniformen en van den weeromstuit droegen ook de Bloemen- daalsche agenten nieuwe uniformen. Alle ambtenaren en werklieden in vasten dienst van Spaarndam en Schoten, alsmede die uit Heemstede naar Haarlem zijn overge gaan, zijn in Haarlem te werk gesteld. Later zal blijken, wie van hen op wachtgeld ge steld moeten worden. De losse werklieden, die bezig waren met het leggen van riolen of het maken van straten e. d. zijn door Haarlem nog daaraan te werk gesteld. Maar overigens is alle los personeel overgenomen. Vanuit Heemstede zijn zeven ambtenaren en vier agenten van politie overgekomen naar Haarlem. Wie en hoeveel ambtenaren de ge meente Heemstede aan Haarlem wil overdoen kan de gemeente Haarlem niet beïnvloeden. Noode wordt in het grenswijzigingsontwerp een bepaling gemijt, waarin Haarlem ten minste het recht heeft de ambtenaren en be ambten, die het overneemt, te keuren op gezondheid en vaardigheid. Het is intusschen een algemeene bepaling, die ongewijzigd in alle dergelijke wetsontwerpen voorkomt en er is wel wat voor de billijkheid te voelen ook. Wat de openbare diensten betreft, deze worden op denzelfden voet voortgezet, zooals dit vóór 1 Mei geschiedde. Zoo werkt bijv. de gemeentereiniging te Schoten en te Spaarndam op dezelfde manier als voorheen. De toestand is zoo, dat dit alles op denzelfden voet doorgaat, doch Haarlem de kosten be taalt. Eenige moeilijkheid geeft de levering van electriciteit, gas en water. Een dezer dagen wordt begonnen, het gasbuizennet aan het Haarlemsche net aan te sluiten. De hoofdbuis aan de nieuwe grenzen der gemeente zullen af gesloten worden en aan de oude grens worden aanges.oten. Zoo is ook de levering van electriciteit aan de nieuwe bewoners van het voormalige ge deelteHeemstede zeer gemakkelijk, omdat Haarlem toch reeds de electriciteit aan die gemeente leverde. Voor Bloemendaal Zal dit meer moeilijk heden opleveren, omdat de levering daar door het P. E. N. geschiedt. De bewoners van Bloemendaal, die nu naar Haarlem zijn over gegaan, profiteeren wat het electriciteitsver- bruik betreft van de verandering, omdat Haarlpm 28 cents per K. W. U. rekent en het P. E. N. 40 cents. Er is echter een andere moeilijkheid. Het electrisch net in Haarlem staat onder spanning van 220 volt, terwijl de kabels van het P. E. N. voor de levering van stroom voor krachtverbtuik onder een andere spanning staan. Sommige ornamenten van deze laatste verbruikers zullen nu wat betreft de ornamenten, die dienen voor krachtleve ring (dus niet voor licht) veranderd moeten worden en overwogen mag wel worden, wie de kosten daarvan moet dragen. De bewoners toch niet zelf Een Bloemendaalsch ingezetene hoorden wij dezer dagen zijn tevredenheid uitspreken over het feit, dat zij nu gebruik konden maken van het vastrechttarief voor gas en van de gemakkelijke levering van gastoestellen door Haarlem. Gisterenmiddag werd ten huize van den heer K. Brandts, hoofdinspecteur van het Lager onderwijs in de 4e hoofdinspectie, bij gelegenheid van diens 40 jarige onder wijzersloopbaan een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was, O.m. merk ten wij op. Het Hoofdbestuur van de Ver. voor volksonderwijs, als woordvoerder trad hier bij op Prof. Aalders uit Groningen. Het Bestuur en Personeel der Hervorm de Scholen te Amsterdam, waarbij de hee ren Houtman en Lubman het woord wer den. Het Bestuur van het Ziekenfonds voor Onderwijzers, woordvoerder J. C. v. Ves sel. Het Bestuur van de Vereeniging voor Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen en het bestuur van de Ver. voor Mulo, on derwijs, woordvoerder J. Th, R. Schrender. Het Bestuur van de ^fd. Amsterdam van de Vereeniging voor Christelijke Onderwij zers en Onderwijzeressen. Woordvoerder C. van Dijl. Het Bestuur van de afd. Haarlem dezer Vereeniging: woordvoerder de heer War- melink. De chef der onderwijs van 't departement van Onderwijs K. en W. Mr. Witteveen. B. en W. van Haarlem waren wegens vergadering van hun College verhinderd, doch zonden een telegraphisch gelukwensch en vaardigden den heer Kalbfleisch af. Ged. Staten van Noord Holland zonden een sympathiek schrijven, als mede de oud minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, de heer Th. de Visser. De heer J. C. Ligtwet, chef der afdee- ling L. O. aan het departement van Onder wijs K. en W. Ontelbare telegrammen en bloemstukken waren binnengekomen Za terdagmorgen werd de heer Brandts ge huldigd in de vergadering der Hoofdinspec teurs te Utrecht. BEGRAFENIS MEJ. M. C. J. KEESER. Op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan werd hedenm'ddag 12 uur ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej M. C, J. Keesen, in leven dminis'ra- trice van de vereeniging „Weldadigheid naar vermogen". De belangstelling van de zijde der ver eeniging was zeer groot. Het woord werd gevoerd door den voorzitter der vereeni ging Jhr. J. v. Reigersberg Versluys, die memoreerde welke verliezen de vereeni ging den laatsten tijd geleden had en de verdiensten van mej. Keeper roemde, die met toewijding baar werk verrichtte en goed deed waar zij kon. Eveneens sprak ds. A. H. Haentjes. Een oom van de overledene dankte voor de belangstelling. Verschillende bloemstukken lagen op de baar. EEN MOEDERDAG. De Middenstandscentrale zal bet initia tief nemen, om, te zamen met eenige an der c sociale vereenigingen, te trachten, een zgn. Moederdag ingevoerd te krijgen. De 9-jarige M. K„ wonende Tetterode straat 45 zwart, heeft gisteren zijn rechter voet gebroken, toen hij met eenige vriendjes aan het spelen was op het Wilsonsplein en daarbij tegen een fietser aanliep. Door B. en W. van Velsen is gisteren een bezoek gebracht aan den Spaarndam- merpolder, welke, zooals men weet, door de annexatie bij Velsen gevoegd is. Na het houden van een openbare les is gisteravond het einddiploma van de R, K. Handelsavondschool aan een viertal geslaag den uitgereikt kunnen worden. Het aantal was weliswaar kleiner dan het vorige jaar, doch verschillende leerlingen hadden zich teruggetrokken gedurende het jaar, terwijl er nu eea afgewezen moest worden. Deze openbare les werd o. m. bijgewoond door het bestuur van den Haarlemschen Patronatenbond en den heer C. ten Boom, vertegenwoordigende de Kamer van Koop handel. Bericht van verhindering was o. m. ingekomen van mr. M. W. Scheltema, lid der Commissie van Toezicht op het M. O. en van den heer G. F. H. Pastoor, van de Commissie voor den Handel. De WelEerw. Pater A. H. J. Franken molen O. F. M., voorzitter van den Haarlem schen Patronatenbond sprak een kort ope ningswoord, waarna de openbare les aanving, waarbij behandeld werd handelsrecht, boek houden, handelsrekenen en handelskennis. Deze les verliep vlot en daarna reikte pater Frankenmolen met eenige welgekozen, vrien delijke woorden de diploma's aan de ge slaagden uit. Deze zijn N. P. Knape, C. P. Heemskerk, J. D. G. v. Steen en C. H. W. Harmes, de eerste drie met aanteekening voor Engelsche taal en correspondentie. De heer Ten Boom hield vervolgens een aardige speech, waarin hij de geslaagden zoowel als het bestuur van den Patronaten bond en van de school geluk wenschte met het succes en de voortreffelijkheid van het onderwijs aanstipte. Hij roemde verder de patronaten, welker nut hij ten volle begreep en spoorde de geslaagden aan, zich verder te bekwamen, opdat zij in hun verdere leven veel zouden presteeren. Ten slotte werden nog dankwoorden ge sproken door den heer Knape en namens de leerlingen door Joh. van Steen, waarjlede de bijeenkomst geëindigd was. Tusschen Zondag en Maandagmorgen is ingebroken in het ccr.sumptiehuisje op het H.F.C.-terrein. Dirie doozen met chocolade zitn ontvreemd ter waarde van 13. Door de recherche zijn opgespoord 3 jon gens van 8 en 9 jaren, die Zondagmorgen een does mot chocolade en kauwgumroi aldaar hadden weggenomen. Deze knapen hadden met 3 andere jongens en 2 meisjes de chocolade opegeten en de doos tus schen het hout weggestopt, alwaar deze is teruggevonden. Een van de 5 sn-oepsters was een meisje van 6 jaren! JUBILEUM MEJ. J, L. ELFERING. Vandaag vierde Mej. J. L. Elfering haar 25-jarig jubileum in dienst van de firma S. I. van Koningsbruggen, Anegang 7. De feestdag werd begonnen met een H. Mis in de Spaarnekerk, die bijgewoond werd door den heer en mevrouw Kroese, den vroegeren patroon, den heer Nelisssen, den tegenwoordigen patroon, en het personeel. Daarna werd de jubilaresse een feestelijk ontbijt aangeboden, waaronder de heer Ne- bsse haar toesprak en haar ijver, plichts betrachting en blijmoedigheid prees. Als stoffelijk blijk van belangstelling mocht mej Elfering een gouden armbandhorloge ontvangen. Dc her Kroese bood onder waardeerende bewoordingen een diplonia aan van de Mij. voor Handel en Nijver heid voor 25 jarige trouwe plichtsbetrach ting, terwijl namens het personeel even eens een cadeau werd geschonken door den oudsten bediende, den heer Krqft. In den loop van den dag kivamën vele bloem stukken binnen, verschillende bewoners van de Anegang toonden hun medeleven met het jubileum door de vlag uit te ste- •ken. s Middags van 2 tot 4 werd receptie ge houden. s Uitslag der, verkoopingen in het Alge meen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74. ren overstaan van Notaris v. Doesburgh. No. 1. Een Huis en Erf aan den Midden- weg no. 16 te Schoten, groot 1.66 Are P. v. 't Veer, 6100. Ten overstaan van Notaris N. J. Hoeflake. No. 2. Een Huis, get. 44, Erf en Tuin te och o ten aan de Reitzstraat, groot 62 c.A. De Graaf, 2575. Ten overstaan van Notaris Mr. J. A. De La Hayze. No. 3. Het Woonhuis, met Erf en Tuin aan de Havenstraat 34, hoek Dr. P. Cuypeir- straat te Heemstede, groot 2.17 Are. J. H. Nieuwendijk, 7005. Ten overstaan van Notarissen J. A. Hout zager te Amsterdam, en J. Wildschut te Haarlem, Nos. 4-J-6. Villa „Arenzano" met Garage, Chauffeurswoning, Sier- en Moestuin, Vee stal en Weiland, aan den Vogelenzangschen weg nos. 12 en 14, te Aerdenhout gem. Bloemendaal, groot 5 H.A. 22 A. 85 c.A, Staat in bod. H. M. Fokkens, 74.200. Nos. 79. Een perceel Bouwterrein te Heemstede aan den Heerenweg tegenover het vroegere Buiten „Bosch en Hoven", breed aan den weg ongeveer 50 M., groot totaal ongeveer 1 H.A. 40 c.A. Niet gegund. Nos. 1012. De Timmerfabriek „Hasse- laer" met Erf en aanbehooren te Schoten aan het Spaarne en Spaarndammerweg, met uitgang Delistraat, groot ongeveer 23 Aren. Niet gegund. Ten overstaan van Notaris Van Niekerk. No. 13. Een Huis en Erf te Schoten aan de Sumatrastraat no. 35, groot 105 c.A. Opgehouden. Ten overstaan van Notaris B, M. Serné. No. 14. Een Huis en Erf aan de Klever laan 113, hoek Kinheimwcg te Bloemendaal, groot 1 Are 74 c.A. J. S. Groen q.q„ 10.980. Ten overstaan van Notaris G D. Boerlage, te Velsen. No. 15. Een Woonhuis met Erf en Grond te Schoten aan den Rijksstraatweg no. 170, groot 98 c.A. No. 16. Een Woonhuis met Erf en Grond naast het voorgaande aan den Rijksstraat weg no. 172, groot 1 A. 20 c.A, Combinatie no. 15 en 16. Samen groot 2 A. 18 c.A. H. Kitseroo, 6790. No. 17. Een Woonhuis met Werkplaats, Erf en Grond te Santpoort aan de Wuste- laan no, 234, groot 4 A. 20 c.A. P. Rings f 6850. No. 18. Twee Woonhuizen en Erven te Santpoort, Platvoetstraat 7 en 9, samen groot 92 c.A. No. 19. Twee Woonhuizen en Erven, Platvoetstraat 11 en 13, samen groot 95 c.A. No. 20. Drie Woonhuizen, Erven en Grond, aan de. Platvoetstraat 17, 19 en 21, samen groot 3 A. 5 c.A, Combinatie no. 18, 19 en 20, Kreeks, 7480. No. 21. Een terrein aan de Platvoetstraat groot ong. 45 c.A. P. Rings, 135. No. 22. Een Woonhuis en Erf te Sant poort, Wustelaan 226, groot 1 A. 75 c.A. Niet gegund. No. 23. Een woonhuis en Erf aan de Wustelaan 228, groot 1 A. 85 c.A. Niet ftegund. No. 24. F."u Woonhuis en Erf aan de WvsteP-n 730, g^-not ong. 1 A. 34 c.A. No. 25. Een Woonhuis en Erf aan de Wustelaan 232, groot ong. 1 A. 87 c.A, Combinatie nos. 24 en 25, Samen, groot 3 A. 21 c.A, J. Beenaarts 5025. No. 26. Een Woonhuis met afzonderlijke bovenwoning aan de Wustelaan 210. No, 27. Een Woonhuis aan de Wuste laan 208. No. 28, Een Woonhuis aan de Wuste laan 206. Combinatie nos. 26, 27 en 28. Samen groot 4 A. 80 c.A. P. Rings 15.560. No. 29. Een Woonhuis en Erf te Sant poort aan de Bloemendaalsche straatweg no. 59. No. 30. Een Woonhuis en Erf naast het voorgaande aan de Bloemendaalscheweg no. 61. Combinatie nos. 29 en 30. Te samen groot 3 A. 76 c.A. Pieterse. DE GRENSUITBREIDING EN DE VAKACTIE. Dat de grensuitbreiding van Haarlem ook nog verband zou brengen bij een vakactie, is thans gebleken bij de contractactie van de stucadoors. In het landelijk collectief contract is steeds vermeld, vanaf welke plaats loopgeld zou moeten worden be taald, als de stucadoors buiten de stad werken, n.m. zoodra het werk meer dan 20 minuten buiten de grenzen der gemeen te is gelegen. Hoewel nu reeds in verschillende plaat sen overeenstemming is bereikt inzake de afsluiting van een collectief contract, is de overeenstemming hier nog steeds gestuit op de bepalingen der grensregeling. Door de werkgevers is n.l. te kennen gegeven, dat zij ten westen der stad tot en met de gemeen te Zandvoort geen loopgeld wenschen te be talen, terwijl hiertegenover de werknemers het standpunt hebben ingenomen, dat zij geen grooter nadeel (door de grensuitbrei ding) meer kunnen aanvaarden en daarom ook de 20 minuten buiten de nieuwe gren zen willen handhaven. Gistermiddag om 2 uur wilde op de Leid- schevaart een jongen op een vrachtauto springen, doch liep tegen een rijwiel op, waardoor de berijder, de 28-jarige W. de K., kwam te vallen. Hij werd verbonden in de pastorie van de St. Bavokerk. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, geraakte de 37-jarige juffrouw J. B. met het voorwiel in de tramrails. Ze kwam te vallen en bleef liggen, waarbij zij werd behandeld door een lid van Ongevallendienst. Per atax werd zij naar hare woning te Aerdenhout ge bracht. Zij bleek een rib gebroken te heb ben. Gisterenavond om 11 uur had een botsing plaats van twee auto's ter hoogte van dc Zijlbrug. Een der wagens werd ernstig be schadigd en weggebracht door de fa. Kim man, Tegen den bestuurder komende van den Zijlvest werd proces-verbaal opgemaakt daar hij den anderen auto had moeten laten passeeren. Gisteravond van 89 uur bracht het Mu ziekkorps, onder directie van den heer G. Oudt, een serenade aan het gouden echt- aar A. Smit, Leliestraat 9c. Een zeer aas dig programma werd ten gehoore gebracht. In de pauze werden de muzikanten cp sigaren en ververschingen onthaald. Ook werden eenige liederen gezongen door de kinderen uit de buurt. Door een commissie werd namens de bu ren een enveloppe met inhoud ovethan. Jigd. Eveneens hadden de jubilarissen zeer véél bloemen in ontvangst te nemen, die van verschillende zijden gezonden waren. Er was zeer veel publiek opgekomen, terr wijl de politie voor de goede orde zorgde. EEN TENTOONSTELLING. Van 18—20 Mei a.s. zal in het gemeente lijk Concertgebouw een tentoonstelling plaats hebben van rietwerken, vervaardigd op de Rijksrietvlechtschool te Nöordwolde (Friesland), Ter bespreking biervan zal dezer dagen het bestuur van de Middenstands-Centrale een bespreking honden met de handelaars in rietwerk hier ter stede. SCHIMMENSPELVOORSTELLING VAN PIETER VAN GELDER. Opvoering van de „Don Quichotte". Deze voorstelling vindt a.s. Zaterdag 7 Mei plaats in de Aula van het Kcnnemcr Lyceum, naast Stoop's Bad. HANDELSHUIS: „HET CENTRUM", Nieuwe Gracht 78, Haarlem. BETALING OOK IN OVERLEG. KLACHTEN OVER DEN WINKELSTAND. Op initiatief van de afd, Haarlem van de Ned. Ver. van Huisvrouwen is met het be stuur van de Middenstands-Centrale voor Haarlem en omliggende Gemeenten een vergadering gehouden, waarin is besloten tot het gezamenlijk Instellen van een per manente Contact-Commissie, aan wie alle wenschen, klachten en bezwaren kunnen worden overgebracht, den winkelstand be treffende. Zoowel geschillen van algemee- nen als van particulieren aard kunnen ter kennis van de commissie worden gebracht. De eerste zullen dan door de Middenstands centrale, de laatste door de Vereeniging van Huisvrouwen behandeld worden. Alleen klachten van aangesloten leden worden be handeld. In die commissie zijn door de Vereeniging van Huisvrouwen benoemd mevr. De Veer- Blök Wybrandi en mevr. Prinsen-Geerlings, terwijl nog een derde lid uit de zgn. Hy giënische Commissie uit die vereeniging be noemd zal worden; de Middenstands-Cen trale is vertegenwoordigd door de heeren F. H. Smt, J. H. J. Keller, P. J. M. van Tetering. Op een binnenkort te houden ledenver gadering van de Ned. Ver, van Huisvrou wen en Middenstands-Centrale zal de heer M. Kropveld, voorzitter der afd. Kleinbe drijf van de Kamer van Koophandel te 's Gravenhage, komen spreken over doel en werking der commissie. SIGAREN EN TABAKSBEWERKERS- BOND. Door de afdeeling Haarlem van boven- getioemden bond werd in de Centrale een ledenvergadering gehouden. Door den voor zitter W. Haselaar, werd in zijn openings woord een overzicht van den bedrijfstoe- starld gegeven, en in het bijzonder van dien te Haarlem waar deze industrie een erg slag tijdperk doormaakt. Daar er tegenover de aftredende bestuur ders J. van Brussel, B. Frielink en H. v. d. Bosch geen tegencandidaten waren gesteld werden deze bij acclamatie herkozen. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dank goedgekeurd terwijl uit het verslag van den Penningmeester bleek dat aan contributie werd ontvangen 1919.41 en voor het steunfonds 1552.57. Aan de werkloozen werd vanwege de Kas uitge keerd 3177.41 en vanwege de gemeente lijke steunregeling via den Bond 2632.10, aldus in totaal 6009.51. Het bestuur is thans samen gesteld uit W. Haselaar voorz. J. van Brussel, seer. J. J. B. Kan. VIERING PRINSESSEDAG. In hctel Den Houc hebben Zaterdagavond de beroeps- en reserve-officieren, woon achtig in Haarlem, zoowel de gepension- neerden, als die in actieven dienst, met een feestmaaltijd den 18en verjaardag van Prin ses Juliana gevierd. Het geschilderde por tret van de prinses prijkte tusschen oranje kleurig electrisch licht. Langs de tafel wa ren smalle linten in rood-wit-blauwe kleur aangebracht, terwijl een bloemversiering van oranjekleurige tulpen de tafel een feestelijk aanzien gaf. De tafel werd voorgezeten door den kapi tein der infanterie W. G. M. Gaillard, ma joor G. A, de Reede, indeelings-districscom- mandant en voorzitter der Regelingscom missie, bracht een toast uit op de Prinses en op de Koninklijke Familie. Na een toast van den heer H. M. van Bemmelen, voorzitter van de afdeeling Haarlem van „Ónze Vloot", hield eveneens een toast, waarna een twee tal telegrammen verzonden werden aan de Prinses en aan de Koninklijke Familie. Het ligt in de bedoeling, een dergelijken feestmaaltijd voortaan elk jaar op Prinsesse- verjaardag te organiseeren. Aan den maaltijd namen vele gepen- sionneerde generaals, kolonels en andere autoriteiten deel. Ondertrouwd: 2 Mei: J. P. Dol en A. C. Kersten 3 Mei: S. Winkler en P. Hoog- slra W. C. Groenings en H. v. Det, Getrouwd: 3 Mei: C. G. Bijleveld en I. M. C. Gelinck, Geboren: 29 April: H. Schuitemakerv. Dam, d. M. P. M, de LugtKorte, d. J. Spitshoven-Gladpootjes, z. 30 April A. J. E. MandemakerNieuwland, z. 1 Mei: S. SpijkerCuijon, z. J. M. Klaver v. Marion, z. v. DijkOerip, d. 2 Mei D. M. WesselinkGootjes, z. E. de Jongv. Aalst, z. M. T. de Wilde—v. Berkel, d. K. W. HeckhausenThurn, d. 3 Mei: C, J. de NijsBuis, d. Overleden: 1 Mei: P. ZwiersenZui- dema, 58 j., Rollandspad J. C. Arncddy, 67 j., Emmastraat 2 Mei: A. P. v. Eerde, 17 j„ Timorstraat. NIEUWE SCHOOL. Als een bewijs van vluggen bouw van de Gemeenteschool aan de Overboschlaan hoek Bronsteeweg kan dienen, dat men heden al met de bekapping is begonnen. EEN GOUDEN ECHTPAAR. Gisteren vierde het echtpaar J. de Nijs— V. Maris hun Gouden bruiloft. Was de belangstelling in de bruidsdagen al groot, Maandag kwamen velen de beide oudjes gelukwenschen, en van verschillende zijde mochten zij ook vele stoffelijke blijken van belangstelling ontvangen. Vooral ae buren hebben zich niet onbe tuigd gelaten. Vanaf hun eersten huwelijks dag hadden zij het kleine huisje in den Worte- lenbuurt, n.m. Heerenweg 63 bewoond, en dat was een dubbele reden om zich bijzonder voor dit paar te interesséeren. Dit hadden zij gedaan door hef plaatsen van een fraaie eerepoort, die ook gisterenavond weer fan tastisch verlicht was door een gróót aantal lampions, maar óok werd hen nóg overhan digd een enveloppe met flinke inhoud. Dit was hét laatste wat zij het echtpaar als buren konden doen, daar de oude huisjes moeten verdwijnen onder des sloopers han den, en zij op hun ouden dag nog moeten verhuizen. Des avonds bracht de harmonie „Eensge zindheid" het Gouden paar een serenade. Het mooie weer had vele ingezetenen doen besluiten de muzikale wandeling mede te maken, zoodat het in de anders rustige om geving ongekend druk was. De Julianabloetn. De bloempjesver koop heeft Zaterdag opgebracht 641.70. Ook thans had het fanfarecorps „Excel sior" des middags zijn welwillende mede werking verleend. Het Euplionia Concert. Onder begun stiging van heerlijk zacht Meiweer, heeft de R. K. Harmonie Euphonia gisteravond een concert gegeven in het Bloemendaalsche Bosch bedoeld als een muzikale offerte aan het Christ. Fanfare-corps Sursum, bij gele genheid van het eerste lustrum van dit corps. Had Euphonia de weersomstandigheden mee, in een ander opzicht werd zij leelijk ge handicapt door ziekte van den eerste pisto- nist, waardoor eenige nummertjes niet tot hun recht kwamen. Niettemin toonde het talrijke publiek zijn tevredenheid op klinkende wijze. Ook „Sursum" stelde het gebodene op prijs, hetgeen bleek uit de aanbieding van een fraaien bouquet, welke vergezeld ging van een toespraakje van voorzitter en secretaris van Sursum. Hierin werd gewag gemaakt van prettige samenwerking tusschen beide corp sen en dankbaarheid voor de bewezen atten tie. Aardig was het, soms tusschen de muziek door de trillers en rollers te hooren van een paar nachtegalen, die vlak bij de muziektent in het struikgewas een plaatsje hadden uitge kozen en hun vocale muziek aan de instru mentale paarden. 't Begin van de narigheid. De groote antipathie van de geannexeerde Overveeners zit 'm natuurlijk in de hoogere belasting, die zij zullen hebben te betalen. Om hen maar 3 MEI EERSTE KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN i PARIJS BRUSSEL. i 84.741/4 EENEN i 12.14 12.14 STOCKHOLM 66.85 66.S43/4 KOPENHAGEN i OSLO i 64.60 64.57i/2 BAZEL i t 48.07 48.06 NEW-YORK. i 2.50 2.497/8 ROME i 12.75 13.031/2 PRAAG i 7.401/4 444e STAATSLOTERIJ. Trekkifig van Dinsdag 3 Mei 4e klasse 2e lijst. Hooge prijzen: 2668 5000. 7466 2000. 10305 1500. 7327 13267 1S070 1000. 1077 ƒ200. 144 855 1913 4959 7035 17S79 19803 ƒ100. Prijzen van 65. 134 149 151 170 174 207 278 360 398 399 413 454 612 633 651 694 ,705 1057 735 748 814 816 873 964 1081 1086 1193 1244 1337 1349 1374 1381 1447 1470 1510 1575 1599 1654 1678 1684 1803 1825 1845 1894 2029 2059 2167 2189 2259 2290 2308 2325 2343 2450 2473 2557 2572 2613 2630 2744 2765 2776 2779 2788 2825 2918 2926 3003 3008 30U 3050 3096 3106 3156 3208 3244 3329 3358 3387 3484 3501 3637 3696 3704 3712 3714 3857 3884 3904 3943 3965 3967 3974 3991 4049 4131 4156 4174 4185 4204 4285 4289 4301 4309 4409 4433 4455 4564 4586 4662 4668 4673 4760 4815 4833 4845 4943 4971 4978 5031 5058 5098 5117 5187 5189 5382 5470 5543 5576 5590 5605 '5617 5633 5705 5745 5756 5779 5823 5913 5921 6204 6206 6254 6402 6451 6457 6496 6501 6530 6547 6660 6732 6772 6823 6831 6895 6917 6946 6958 7029 7056 7065 7081 7085 7111 7118 7150 7190 7192 7209 7212 7240 7249 7256 7321 7396 7441 7448 7524 7565 7566 7616 7711 7725 7803 7830 7841 7906 7908 7921 7974 7992 8002 8006 8123 8165 8177 8193 8258 8273 8313 8325 8339 8364 8383 8393 8421 8467 8549 8616 8646 8663 8746 8796 8845 89Q8 8975 9065 9130 9320 9346 9355 9435 9466 9469 9511 9605 9638 9686 9708 9780 9794 9909 9977 9980 10023 10046 10088 10099 10135 10168 10202 10263 10327 10351 10425 10467 10487 10576 10589 10629 10689 10693 10711 10775 10780 10927 110S8 11108 11193 11231 11291 11331 11337 11342 11344 11446 11484 11582 11634 11648 11664 11672 11690 11714 11798 11909 11978 11993 11996 12016 12041 l?f!7Ü 12092 12148 12155 12196 12290 12315 12318 12329 12342 12372 12394 12458 12470 12600 12614 12620 12768 12866 12897 12925 12962 12971 13034 13035 13044 13078 13217 13258 13290 13315 13322 13329 13391 13501 13511 13577 13596 13661 13723 13845 13905 13910 13974 14004 14014 14051 14074 14084 14115 14176 14233 14245 14250 14263 14342 14403 14435 14525 14644 14656 14742 14794 14820 14852 14921 14990 15005 15048 15073 15121 15148 15240 15250 15325 15328 15494 15500 15515 15548 15566 15585 15627 15645 15709 15738 15753 15771 15814 15815 15820 15841 15852 15858 15859 15914 15946 16055 16095 16110 16160 16171 16172 16173 16222 16243 16292 16320 16347 16387 16455 16543 16565 16582 16591 16598 16608 16696 16746 16825 16864 16865 16909 17026 17136 17166 17175 17228 17262 17264 17355 17^63 17369 17370 17378 17382 17395 17592 17611 17641 17679 17689 17828 17845 17853 18106 18117 18198 18227 18451 18527 18612 18696 18777 18793 18804 18807 18833 18970 18989 19081 19108 19159 19165 19185 19221 19348 19435 19510 19521 19601 19610 19701 19711 19719 19731 19736 19775 19817 19823 19979 20010 20026 20049 20074 20092 20159 20171 20206 20288 20468 20540 20549 20564 20628 20738 20773 20778 20799 20802 20822 20932 20957 20970 4e klasse Ie lijst: 13189 m.z. 13183. spoedig op de hoogte te brengen van wat zij meer zullen krijgen te offeren aan den Haar lemschen fiscus, ontvingen zij reeds gisteren een briefje thuis, waarop zij „naar waarheid" hun inkomen mogen opgeven. Dat is trou wens voor alle bewoners van Overveen en Haarlem het geval. 1 Mei is de datum voor hef invullen der inschrijvingsbiljetten. OVËRVEEN. Plotseling doodgebleven. 'Gister morgen voelde zich de echtgenoote van den heer J. B. Zwiersen, agent van politie te Bloemendaal en wonende aan het Rollands pad, onwel worden. Weinige oogenblikken daarna had een hartverlamming een einde aan haar leven gemaakt. Voor den heer Zwiersen, die in Aerdenhout dienst deed, was 't een treurig thuiskomen, toen hij zijn vrouw overleden vond. 5% Nederland 1919 1011/4 1011/4 b% Nederland 1923 1011/2 1011/2 4H Nederl. 1917 991/8 991/3 ilA N. 1. 1926 B. b% N.-l. 1923 D.. lOlU/ie 10 l11/18 Holl. Lloyd 49 Oude Vaart 861/2 00 rH 00 dito Gem. Eigend, 85-61/4 Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie 1913/s j Rotterd. Lloyd 1763/4 Oude Boot Holl. Stoomboot 68i/a Jurgens gew. 1811/2 182 Nederl. Kunstzijde 348i/2 352-3 Maecubee 1273/4 130 Holl. Kunstzijde 1291/2 Koloniale Bank 2451/4 Indische Bank 1683/4 Cert. Handel Mij 15718 )58i/4l Phoenix 1201/4 Geconsolideerde Kon. Olie 3721/2 U. S. Steel 166l/16 167 Marine comm. 8 °l 16 Marine pref. 415/s 43 H. V. A 710 712 Java Cultuur Vorstenlanden 175 175b Actions id. 158 156b Poerwoderjo 116 4643/4 4751/2 478 520 520 A'dam Rubber 337l/2 3381/3 345 1741/2 Allied Sumatra 106 106 250 2491/2 V. I. C. O 209 208 Deli Bat, Rubber 2743/8 272 Dordtsche Petr. Southern Rails Union 171 171 931/4 94i/2 vVabash 641/a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2