w FAILLISSEMENT STIENSÜ mi het mm hmmmm meisje eos m tmm VELSEN. VELZEN-NOORD. BEVERWIJK. IJMUIDEN-OOST. IJMUIDEN. li voor alle verbruiksterS van Het gebruik vande fijne door schijnende Lux vlokjes geeft U dezen zomer niet alleen keurig heldere toiletjes, doch zelfs een mooie ca mera, geheel gratis Deze camera is een keurig, prac- tisch instrument, zooals de naam van de fabrikanten, de Kodak fa brieken dan ook volkomen waarborgt. Dit aanbod is zeker Uw aandacht waard. Welk een genot is het om al de leuke uitstapjes, vacantiege- noegens, roeitochtjes, enz. nog eens te doorleven door het aanschouwen van de aardige kiekjes die U met deze mooie camera kan maken. D<* behandeling der Lux camera is hoogst eenvoudig. Een groot ge mak is, dat de films bij daglicht in de camera kunnen worden geplaatst en ook het ontwikkelen van dë films bij daglicht kan geschieden. Wat de Lux verbruiksters doen moeten om in het bezit van zulk een camera te komen, staat omschreven in het speciale prospectus dat op aanvrage gratis en franco verkrijgbaar is. Dus de onderstaande bon heden nog invullen en verzenden! HILLEGOM. HALFWEG. ZANDVOORT. Adverteert in dit blad TE K0OP DHESS0SR n a 8 A H I N E S SLECHTS 5 DAGEN A.S. DINSDAG ÏS HET HUIS VERHUURD NU GEEF IK ALLES WEG LET OP SARDINES per groot blik 14 cent ZALM per groot blik 26 cent Engelsche PICCALL1LY per 1 ponds pot 27 cent en per 2 ponds pot van 85 voor 48 cent KERSEN per 3 ponds flacon van 95 voor 62 cent NOG EEN KLEINE PARTIJ WITTE BORDEAUX WIJNEN (Origineele Import). GRAVES van 1.50 voor 83 cent HAUT SAUTERNES van 1.75 voor 94 cent Roode Bordeaux Wijnen (bek. merken) v. 1.75 voor 63 cent LIMONADE SIROOP van 1.25 voor 83 cent Alles per heele flesch. ZIET DE ETALAGE. ZIET DE ETALAGE Afbraakprrzen Gaat dat zien GIERSTRAAT 35. GIERSTRAAT 35 MARKTNIEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. KEGELEN. SCHIETEN. Uitslag van de Postduivenvereen. „De Zwaluw." DAMMEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meen' e houdt een openbare vergadering op E.n.'ag 10 Mei a.s., des namiddags 7 uur, ten. gemeer.te'.uize. De agenda vermeldt 1. Ingekomen stukken en mededeelingen 2. wijziging van de verordening tot regeling va a het openbaar lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en buitengewoon lager-on- derwijs 3. prae-advies op een voorstel van de leden, de heeren P. F. C. Roeise c.s. in zake beschikbaarstelling van een studiebeurs van gemeentewege ten behoeve van buiten gewoon begaafde leerlingen der R. H. B. S. te Velsen, ter voortzetting hunner (harer) studiën aan eene Mederlandsche Hoogesehool; 4. wijziging van de verordening op de heffing van rctributiegeld voor de toelating van leerlingen uit de gemeente Velsen op het Gymnasium en het Lyceum der gemeente Haarlem en het Kennemer Lyceum te Bloe- mendaal5. wijziging van het raadsbesluit d.d. 19 April no. 11, betreffende de vast stelling van de afrekening over 1922, 1523 en 1924 van de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920. 6. verkenen van een voorschot cp de gemeen telijke bijdrage in de kosten van 'het bijzonder vervolgonderwijs over 1925 7. stichting, van een hulpschoollokaal bij de o. 1. school F te Santpoort.8. goedkeuring van de 2e Suppletoire begrooting, dienst 1926, van de Algemeen burgerlijke instelling van maat schappelijk hulpbetoon; 9. prae-advies op een adres van de turnvereeniging „Santpoort" om restitutie te verkenen van een gedeelte van het bedrag ad. 23.50, dat van haar ter zake van beschadiging van gemeenteeigen dommen is gevorderd 10. intrekking en vaststelling opnieuw van een ^verordening op de aankondigingen der gemeente 11. aanvulling van het raadsbesluit van 6 De cember 1911 tot verdeeling der gemeente in wijken 12. verdeeling der gemeente in drie kieskringen voor de verkiezing van e leden van den Gemeenteraad 13. vaststel ling van eene verordening tot yerdeeling der kieskringen voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad in stemdistricten 14. benoeming van de voorzitters en de leden der hoofdstembureaux en de leden der stem- bureaux voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad 15. wijziging en aan vulling der aigemeene politieverordening 16. overdracht van de 295 gemeente-wonin- gen en besluiten, welke daarnede in verband staan17. wijziging van de raadsbesluiten d.d. 23 April 1926, No. 311 en 31, tot het aangaan eener grondruiling met de N. V. Maatschappij „Oosterduin" te IJmuidcn, en tot het verkenen van vergunning voor het aanleggen van straten aan genoemde N.V. 18. prae-advies op een adres van Deinum c.s. om invloed aan te wenden ,dat de af- deeling Velsen, ten noorden van het Noord zeekanaal, voor de personeele belasting wórdt gebracht in de 3e klasse, alsmede om in 1927 de bijzondere aandacht te wijden aan de we gen en de verlichting in genoemde afdeeling. 19. uitvoering van raadsbesluiten tot het verrichten van burgerrechtelijke hande lingen grondovernar ie voor aanleg van een gedeelte van den Wijk aan Zeeefweg en van het Musschenbuurtplantsoen, het nerr.en eener principieels- beslissing opitrent wijzi ging van het uitbreidingsplan, in vei band daarmede en toestemt van het benocdigde credie'c. voor aanleg van het bovenbedoelde weggedeelte 21. principieele beslissing on - trent wijziging van het uitbreidingsplan, wijziging van het raadsbesluit d.d. 2 Maart 1926, no. 6, waarbij aan W. van Keijst, te Diiehuis, vergunning is verleend tot het aa leggen van wegen, te IJmuiden, en verkenen van vergunning tct het aanleggen van (en voetpad 22. verkenen van vergunning aan het Rijk tot het omleggen van gedeelten van de beken langs en van dep duiker in den Rijksstraatweg HaarlemVelsen, nabij het Qroene Laantje 23, verkenen van machti ging tót aanleg van een weg naar het zeestrand en toestaan van het daarvoor noodige cre- diet24. prae-advies op de motie van dë leden, de heeren J. A. Dalmeijer, c.s. inzake woningbouw 25. verkenen van vrijstelling van het bepaalde in artikel 63, alinea 3 der bouw- en woningverordeuing 26. belas tingzaken. Wi]z:ging Retrfbutieverordening, Door hei Bestuur van het Kennemer Lijceum is verzocht, wijziging te willen aanbrengen in de retributieregeling, omdat gebleken is, dat de bes aende regeling voor veie ouders wier kin:leren in de eerste plaats in aan merking komen, bedoeld Lyceum te bezoe ken, bezwaren oplevert. Voor versch edene ouders met een inkomen lusschen 6000. en ÏO.COO. was, volgens medcdeeling van voormeld Bestuur, de oude schoo igeldrege- ling van het Lyceum gunstiger dan dé nu bestaande retributieregeling. Het is de ervaring van Rector en Leer aren, dat over het algemeen het Lyceum- onderwijs de be® e resultaten oplevert en het meeste gezocht wordt voor kinderen uit de kringen der intei ectueelen. ..waarvan de inkomsten gemeenlijk juts', tuss: hen de bovengenoemde grenzen van 6000. en lO.CtX). liggen. Naar het gevoelen van B. en W. kan, ten opzichte van het bezoek van het Gymnasium en Lyceum der ge meente Haarlem, hetzelfde worden veron* ders eld. De door het Bestuur van het Kennemer Lyceum aangeduide bezwaren tegen de thans besta-nde retribuiierega'ing komen aan de minderheid van het college de W ethouder van Onderwijs gegrond voor. Bij het aangaan van de overeenkom sten met het Gemeentebestuur van Haar lem en he Beciiuur van het Kennemer Lyceum toch, heeft de bedoeling voorge zeten, het bezoeken van de door dit Be sturen beheerde inrichtingen voor voor bereidend Hooger Onderwijs te vergemak kelijken. Hiervoor bestaat nu te meer reden, aan gezien bij Koninklijk beslü t van 24 Decern" oer 1925, tot 1 Sep ember 1932, aan deze gemeente vrijste'ling is verleend van de verplichting tot oprichting van een Gym nasium, Ware deze vrije- elling niet ver leend, dan zouden de kosten, te besteden aan de verzorging van dit onderwijs, be- langri.k hooger zijn. Naar het oordeel van bedoe'de m nderheid is luidt het hebben van de hierboven bedoelde overeenkom,- s en van invloed geweest op het verk'ij- gen van de vrijstelling. Bovendien moet' niet uit het oog worden verloren, dat tenge volge van het on breken van een inrich ting voor een klassieke opleiding in de ge meente, de kosten voor de ouders, d e deze opleiding voor hunhe kinderen wen- schen, in verband met de te betalen reis- en verblijfkosten, hooger worden. De We houder van onderwijs vindt een en ander ook aanleiding in overweging te geven, de bestaande retributie-regeling te herzien. De meerderheid der commisie van bij stand voor onderwijszaken kan zich met di voorstel vereenigen. De meerderheid van B. en W. is echter van gevoelen, dat de aangegeven wijziging, de een mindere ontvangst van pl. m, 1045. per jaar zal teweegbrengen, te in grijpend is. Met he oog op de financiën der gemeente vindt zij geen vrijheid, het voor stel in deze van den Wethouder van Onder wijs te onders eunen. Het adres van J Dinum e.a. De raad stelde, bij besluit van 28 December 1926, in handen van B. en W. om praeadvies, een adres van J. Deinum e.a, inwoners der ge meente Velsen, ten Noorden an het Noord zeekanaal, houdende het verzoek'. 1. Invloed te w.llen aanwenden, opdat de afdeeling Velsen. .ten noorden van het Noordzeekanaal, voor de personeele belas ting wordt gebracht in de 3e klasse; 2, in 1927 bijzondere aandacht te wijden aan de wegen en de verlichting in die af deeling, B. en W. deelen thans mede, dat hun college, wat betreft het eerstvermelde ver zoek, meent te kunnen volstaan met te ver wijzen naar hetgeen door hen is medege deeld in de vergadering van 19 April j.L, naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den heer D. F. C. Schilling, inzake, de Massificatie voor de heffing der personeele belasting. ien aanzien van het laatstvermelde ver zoek zij opgemerkt, dat de wegen, welke naar de meening van adressanten in de eer ste plaats voor verbetering in aanmerking komen, zijn: de V/ijkerstraatweg en de ber men daarvan, van het pentveer af tot de Melklaan, de Schulpweg en de Groote Hout- of Koningsweg. Omtrent den Wijkerstraatweg zijn door li. en W. reeds inlichtingen verstrekt bij gemeenteblad no. 61 van dit jaar. Aan het geen daar is mêdegedeeld, behoeft naar hun oordeel te dezer plaatse niets te worden toegevoegd. Aan verbetering van den Schulpweg is reeds geruimen tijd de nood.ge aandacht geschonken. \X-erd reeds, dopr de ripleering -van dezen weg een aanmerkelijke verbete ring verkregen, deze zou pa.^ afdoende zijn, als tot bestrating ken worden overgegaan. Teneinde echter een behoorlijk wegprofiel te kunnen verkrijgen is het noodzakelijk, "?t de eigenaren van langs dezen weg ge legen perceelsn gedeelten van hunne voor tuintjes afstaan. Een ten vorige jare tot de betrokkenen gericht verzoek om op die wijze alsmede door het verkenen eener geldelijke bijdrage, tot verbetering van den weg mede te werken, heeft echter geen noemenswaardig resultaat opgeleverd. Niet tegenstaande dat, is voor korten tijd terug, eene, zij het dan voorlcopige, verbetering van dc beharding van dezen weg tot stand gebracht. De Groote Hout- of Koningsweg, van de Corverslaan af tot de Gildeniaan, is gerio- leerd en pnieuw bestraat, waardoor dit weg gedeelte than® in behoorlijke conditie ver keert. Echter zou het aanbeveling verdienen om de bermen van een eenvoudige grind- verharding te voorzien, waardoor een be tere aansluiting aan den rijweg kan worden verkregen. De vraag, of tot rioleering en bestrating van het overige gedeelte van dezen weg moet worden overgegaan, kan eerst onder de oogen worden gezien als het algeheel I riolesringsplan gereed is. Wat ten slotte betreft de erlichting in deze afdeeling, kan worden medegedeeld, dat aldaar alle kruispunten van hoofd- en zijstraten zijn voorzien van een lichtpunt en dat de verlichting bij de ponten niet minder is dan die in andere deelen der gemeente. Resumeerende, adviseren B. en W. in Overeenstemming met het advies der com missie van bijstand in het beheer der open bare weiken, hen te machtigen, om de ber men van het bovenomschreven gedeelte van den Groote Hout- of Koningsweg van een eenvoudige grlnd'verharding te voorzien en het adres overigens voor kennisgeing aan te nemen. VOOR EEN SCHADELOOSSTELLING. Men schrijf; ons: Dezer dagen heeft men in de bladen kun nen lezen, dat bij Mej. de Wed. J. v. Rixel een bedrag van 122.50 door inbraak was ontvreemd. Wanneer men nu weet, dat be doelde Wed, met een winkel'je in haar onderhoud voorzie', kan men zich indenken, wat dit verlies voor dc vrouw, welke 70 jaren telt, wil zeggen. Daar di; geld bestemd was voor betaling en aanvulling en zij thans door het gemis daaraan niet kan voldoen, meent ondergeteekende en anderen met hun zoo mogelijk door giften (vele kleinen vormen een groole) haar schaeloos te stel len, opdat zij haar broodwinning op den zei'den voet kan voor'zetten. Ondergeteekende zal gaarne gelden in nc'.vangs nemen, welke steeds in dit blad verantwoord zullen worden. Cok aan het bijkantoor van de N. Haarl. Crt, Peperstraat 33, worden gaarne gif'en in on'vangst ge nomen. Verwachtende dat uwe mildadigheid ons in de gelegenheid zal stellen ons plr.n ten uitvoer te brengen teekent namens het comité. H. v. ZUTPHEN, Assumburgsraat 5, Beverwijk. Ondersteuningsfonds S!. Jozef. In de gis teravond gehouden ledenvergadering van het R.K. Odcrsteuningsfcnds St. Jozef, werden de rekeningen goedgekeurd. Als bestuurs leden werden herkozen do heeren J, G. Timmer, J. C. Mulder, H. Burger Jz, en J. v. d Meijs Diefstal. Alhiej- is door een zekeren J, K. aangifte gedaan bij de politie dat ten zijpe nadcele is ontvreemd een zoo goed als nieuw rijwiel, dat stond in de schuur achter zijn wöning. Mishandeling. Door P, de G. wonende in de Caserrh-oodstraat is bij de politie aangifte gedaan, dat Zondagavond twee personen binnen zijn woning zijn gedron gen waardoor hij is mishaideld. Het zijn 'n zkere S. S. en J. W, L. De politie heeft te gen beide mannen proces verbaal onge maakt. Gouden echtpaa-, De heer D. Ruig en mej. C. B. Spoelstra, wonende in de Zan derstraat, hoopen 13 Mei a.s. den dag et herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in den echt zijn verbonden. Een balletje in de keel. Toen een der onderwijzers van de M.U.L.O.-school A te IJmuiden Dinsdag morgen zich even uit het lokaal verwijderd had, stopte een der leerlingen, het zoontje van den her V., c-en balltje in den mor.d Plotseling schoot hét in de keel, waacdoor het ventje hét zóó benauwd kreeg, dat zijn medeleerlingen zeef ernstige gevolgen vreesden. De onderwijzer, die onmiddellijk gehaald was, slaagde er niet in het balletje te verwij'dersn, waarna men den jongen naar Dr B. bracht, wien het mocht geluk ken het ongewerschte voorwerp weg te nemen. Begrijpelijkerwijs verwekte het ge val groote opschudding in de klas. Het wir.kelsfnitirgsvrargsfuk. Door de winkeliersvereeniging „Groot IJmuiden" wordt thans onder de leden een referendum gehouden over de winkelslui ting. De volgende vragen zijn de leden voorgelegd: le. Is u voor de winkelsluiting op 8 uur n m. en 7aterd?gs op 10 uur n.m.? 2e. Acht u het wcnschelijk hieraan ge lijktijdig een middagsluitingsuur te ver binden' 3e. Indien u vraag 2 bevestigd beant woordt welk uur acht u dan het meest geschikt? Tot op heden bestond alhier nog niet de gelegenheid om des nachts le telefoneeren, tenzij en zeker recht voor doorverbinding werd betaald. Door een krachtige actie van de Kamer van Koophandel te Haarlem, zal IJmuiden binnerkort voor den telefoondienst dag en nacht geopend zijn. Door de drukke werkzaamheden, welke verbondon zi'n a.tn den aanlog Van de nieu we telefooncentrale, zal deze u'tbre'ding van den diehst vermoedelijk in Juli plaats vinden. SÏSSjMK:.*) Ci g0 NAAM: De Lever's Zeep Mij. Vlaardingen Zend mij gratis het prospectus voor het verkrijgen van een Lux Camera STRAAT:. STAD: A 28 DE SLUISWERKEN. Door het gedeeltelijk weggraven van den scheidingsdain heeft de nieuwe sluis aan de binnenzijde verbinding gekregen met het Noordzeckanaal. Wel heeft dit voor dc scheepvaart nog geen beteekenis, maar het laat zien hec snel de werkzaamheden vordern. Men zal dus spoedig in staat zijn dc clangs van Rotterdam naar hier gesleepte sluisdeur in het fcinnenhoold te plaatsen, AANLEG VAN EEN WJeG NAAR HET ZEESTRAND. In de raadsvergadering van a.s. Dinsdag zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot aanleg van een weg naar het Zeestrand en tot het toestaan van het daarvoor noodige crediet. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Hillegom van de Algem. Ver, een ledenvergadering in Hotel Sistermans. De belangstell'ng was slechts zeer matig. De voorzitter, dc heer R. Veldh. van Zanten opent met een woord van welkom, waa-na de secretaris de notulen der twee laatst gehoudén vergaderingen voorleest. De heer Hermans brengt naar aanleidir der laatstgehouden bespreking inzal frauduleuze straam voor liften een en and- in het midden en meent, dat de ingenie' te Lisse den prijs zoo berekent, alsof dc motor een heel jaar loopt. De voorzitter merkt in dit verband op, dat men aan dat bedrijf toch niet bijzonder voorkomend is. Bij de rondvraag zal op deze quaeslie worden teruggekomen, daar de heer Her mans een verzoek om herziening van dit tarief van de afdeeling wil doen uitgaan. De notulen worden nu goedgekeurd. Ingekomen is het rapport van de commis sie, in zake de verhooging van het tele foon-abonnementsgeld. In verband hier mede wordt weder geklaagd over de weinig prettige bediening door het kantoor Sassen- heim. Geadviseerd worc't, desbetreffende klachten onverwijld aan den directeur van het kantoor Hillegom over te brengen. Dc voorzitter brengt namens de vergadering dank aan de commissie voor den verrichten arbeid. Tot afgevaardigden voor de 157e alg. ve gadering van Maandag 9 Mei, worden gekozen de heeren G. Hermans en J. R, N, J. Bijl van Duivenbode, secundi de heeren J. Meskers, C, Ludwlg en C. Joh Bakker, Iiierna komt de beschrijvingsbrief der alg. vergadering in behandelign. Het voornaam ste punt is de beur'sbelasting. Van de even- tueele verbouwing van het complex Figee, zijn lichtdrukken door het hoofdbestuur •erstrekt, die in de zaal zijn tentoongesteld, 'ver het „kwarte" worden de discussies ropend. De heer Bakker verklaart zich er tegen, iet om het bedrag ah zoodanig, doch om Tiet vernederende voor de groote vereem- ging en omdat de lasten weder op pl.m. een vijfde der leden wordt gelegd. Spr. zou wenschen, dat een percentsgewijze verhoo ging voor alle leden de kosten zal dekken, welk denkbeeld reeds vroeger door onzen voorzitter zeer terecht werd bepleit. De heer Hermans Vreest, dat bij invoering der beursbelasting, de stad Haarlem een gedeelte als stedelijke belasting zal op- eischen; spr. acht dit gevaar absoluut niet uitgesloten. De vorige alg. verg. werd deze mogelijkheid ook naar voren gebracht en zij verraste de heer Krelage. .De voorzitter deelt dit gevoelen niet: het is zaken doen en geen publieke vermakelijk heid. De heer Hermans beroept zich op dc Beurs te Amtseröam en ook op de bekende Heemsteedsche Tentoonstelling, waar ook gemeentelijke belasting is betaald. De voorzitter zegt, dat dit verbouwings plan ons ten minste niet in een smederij brengt; het kwartje is een kleine beweging; waarom zorgt u die groote meerderheid, die Haarlem boven hillegom verkoos, niet voor die 20.Q00?. De heer Adr. Goemans is van meening, dat het kwartje er doorgaat; spr. wil de afdeeling blanco laten stemmen. De voorzitter zegt, laten we een groot standpunt innemen, dat ons eert; hij vindt het niet geraden, dat we ons blijven ver zetten. Oze strijd heeft toch gemaakt, dat Haarlem ICO.000 heeft gegeven voor de alg. ver., hetgeen immer onze verdienste blijft. Immers, ware het gemeentebestuur van Hillegom niet met zulk een vorstelijke aanbieding gekomen, dan zou Haarlem vrij zeker ander hebben gehandeld dan nu. De heer Meskers wil zelfs meer geven; het is krenterig, dat het vak het ontbreken de niet betaalt. De Noord, onttrekt zich door het gering beursbezoekersaantal aan zijn plicht en waar ons protest wel niet zal baten, wil spr. het kwartje voteeren, dan worden we niet overstemd. De voorzitter wil vergeven en vergeten en hart werken om de vereeniging groot te maken. Na nog eenige bespreking wordt met aigemeene stemmen besloten, een amen dement in te dienen, luidende een omslag te heffen tot hoogstens 25 pet. der contri butie voor ten hoogste 5 jaar. Dit amende ment zal opgezonden worden naar het Hoofdbestuur en aan alle afdeelingen, die nog niet hebben vergaderd. j Als gevolgd van dit besluit wordt den afgevaardigden opgedragen, te stemmen tegen de beursbelasting. Bij de rondvraag is het bestuur bereid, namens de afdeeling aan het gemeente bestuur van Hillegom te verzoeken, dat tegen betal ng een deel der vui-nisbeld ver huurd wordt, om daarop het tuinvuil te brengen. Hiernasluiting. Wedvluchten, -Bij de gehouden wed vlucht door de Postduivenvereniging „de Postduif" was de uitslag vanaf Lier, af stand 139 K.M.: 1-2-9 J. P. Tienstra; 3-6- 11-12 M. G iifioen; 4-7 Gebr. de Leeuw; 5-10 D. Baas; 8-13-14-15 A. Kikert. 4 ffa STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 4 M' 4 e klasse 3e lijst, tiocse prijzen. 3346 25000. 2610 1500. 4403 12107 1000. 7508 13195 18182 ƒ400. Bij de gehouden wedvlucht door de Post duivenvereniging „de Luchtpost" was re uitslag vanaf Lier; afstand 139 K. M 1-13- 17-25 G. Visbeen; 2-4-12-15-23-27 J. Wil- derom; 3-19-21-28 Gebr. Maas; 5-3-36 J. de Heiji 6-24-33-40 B. Doeven; 7-34-37 Gebr. v. d. Doel; 9-18-35 K. Visser; 10-11-16-22- 30-31-32 Job. Tjalma; 14-30-23 J, v. d. Kwast; 26-29 L, Westmaas; 29 T. v. d. Berghe, Aankomst le duif: 10 u. 0 min. 45 sec. Aankomst 40e duif 10 u. 23 min. 48 sec, Schadeloosstelling. B. en W. deelen aan den Raad mede, dat zij omtrent het ver zoek van Mej. E, Kerkman-van der Burg, om haar reeds nu te voteeren 70 pCt. van haar dagloon, groot 2.50 over veertien maal 5 werkdagen, onder aftrek der reeds toege stane j 50 wegens een haar overkomen on geval bij het schoonmaken van het nieuwe oude Mannen- en Vrouwen-Gasfhuls, het dvies hebben ingewonnen van Mr. J. H. J, Simons, Uit dit advies blijkt, dat de Ge meente rechtens met verplicht geacht kan worden tot eenige betaling ter zake van dit ongeval, daar aclressante niet in dienst van Je gemeente, noch noor haar of voor haar •was aangesteld en het ongeval is geschied buiten schuld van de gemeente of een harer organen. Jn verband daarmede stellen zij voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Mej. Kern was op Plan Noord gevallen over ra h, die op den openbaren weg la gen, Zij had zich daardoor bezeerd en kon niet werken. Ook zij heeft een schadeloos stelling gevraag. In overeenstemming met het advies van Mr, Simons wordt voorge steld afwijzend op het verzoek te beschik ken. Gevraagd in zeer kl. gezin van 8 tot 7 uur, kunnende koken. Adres Mevr. BRUHING, Kenaus! r. 6. Aanm. 's avonds na 7 uur, 563 gevraagd voor halve .dagen in klein gezin. (Zondags vrij). Mevr. KAN, Kleine Houtstraat 21rood. 560 een bes'è Trekhond mst Melkkar; ook afzonderlijk. Aan 't zei'de adres een IJsbus te koop bevraagd. 559 NAGTZAAMSTRAAT 21. dubb. Zwit. werk, pracht klank, chique salonmenbri met eenige pla'en ter overn. Scho'.erweg 184. 562 Mevrouw RAEDT, Wilhelminastr. 50, vraagt tegen 1 Juni voor d. en n. van goede getuige voorzien. 651 Door inruiling verkregen: „Naumann" handmachine met kast 35.Een „Singer" handmachine 40.een „S'nger" ringspoel trapmachme, 35.een „Junker Ruh" hand machine 20.een „Singer" trap- 'oes'.el 15, Alles in prima staat. J. GEYLVOET 3200 Doelstraat 37 Tel. 13538. Wij hebben nog een groote partij Restanten tegen belachelijk lage prijzen, doch het ondoenlijk alles in deze advertentie te vermelden, Kiosk cp de du.'nrtcp, In een vorige raadsvergadering werd besloten aan den heer W. J. Lorenz van jaar tot jaar het recht te geven om een kiosk te plaatsen op de duinreep tegen betaling van een huur van f 100 per jaar. Gedeputeerde Staten heb ben hiertegen bezwaar, omdat zij een vas ten termijn bepald willen zien, B, en W. stellen nu voor genoemde plaajs aan den heer Lorenz te verhuren voor het jaar 1927. HAARLEM, 4 Mei 1927. Groenten- markt te Haarlem, Bloemkool 10 a 30 cent per stuk; Roode kool 0,C60.12 per stuk; Gele kool 0,040.12 per stuk; Spinazie 0.501.20 per kist; Kropsla 2.306.50 per 100 krop; Raaostelen 1.60—2.70 per 103 bos; Radijs 4.50—8.— per 100 bos; Wit lof 0.320.40 per K.G.; Komkommers 0.25 0.30 per stuk; Asperge 0.90—1.20 per bos; Selderie 0.030.12 per bos; Pieterselie 0.04 —0.06 per bos; Knakpeen 0.060.14 per K.G. Prei 0.02—0.12, per bes. WOERDEN, 4 Mei 1927. Kaas aange voerd 406 p. Eerste kwaliteit 30-37. zwaardere Rijksmerk 36-40 met rijksmerk 32-35: Handel matig. NIEUW-VENNEP, 2 Mei. Eierveipng, Aangevoerd waren: 18090 kipeieren, prijs 56.10, 4000 eendeieren 4.305.20, per 100; 25 ganzeneieren, 15 cent per stuk. 10 kievitseieren, 10 cent per stuk. 10 kalkoeneieren, 9 cent per stuk. 4 kreil- kippen 1 per ®'.uk, PURMEREND, 4 Mei. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken", Blom kool 726 per 100, spinazie 4575 ct. postelijn 1.351.40, per mand van 5 k.g.; sla 27.10 per 100 krop, radijs f 13.70 selderij 0.90—9.50, raapstelen f 2.50—3.50 rabarbe 9.60—14.60, per 100 bos; prei J 1.60—8.40 pe- 100 bos- ALPHEN AAN DEN RIJN, 3 Mei, N.V, Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn" Spinazie 5.20—11, postelein 23—32, n. aardappelen 20, per 100 k.g.; radijs 3— 3.50, rabarber 4.706, pen 23, per 1C0 bos; kropsla I 57, id. II 2.C03,50, blomkool I 2335. per 100 stuks. BEVERWIJK, 4 Mei. R. K. Coön. Tuin- dersvereeriging „Kennemerland" Sinazle 0.752.15 per kist, sla 1.504 pe1- kist I van 50 stuks, rabarber le 1620 ct,, id, 2e! 5341 8218 9082 ƒ100. 65. Prijzen van 13 81 129 137 lol 219 228 258 259 425 443 503 576 607 65 2 658 685 699 714 723 792 802 906 974 1047 1055 1119 1144 1155 1189 1296 1379 1419 1468 1476 1489 1506 1526 1560 15S4 1595 1753 1776 1796 1830 1919 1934 1946 1947 2086 2176 2196 2219 2225 2234 2395 2418 2444 2464 2521 2560 2699 2716 2730 2764 2810 2826 2849 2944 3062 3038 3123 3158 3218 3222 3235 3252 3283 3293 3701 3418 3430 3441 3451 3468 3471 3513 3529 3573 3523 3630 3634 3658 3701 3730 3763 3803 3820 3868 3925 3933 3983 4068 4164 4364 4408 4414 4419 4504 4587 4620 4686 4S31 4887 4SS8 4899 4997 5095 5157 5226 5243 5247 5270 5322 5358 5376 5479 5537 5602 5642 5668 5735 5746 5752 5883 5910 5923 5925 5953 6011 6055 6078 6116 6134 6164 6213 6229 62S9 6316 6371 6377 6400 6412 6422 6542 6616 6656 6670 6671 6678 6706 6936 6942 6943 6953 7013 7035 7105 7227 7234 7352 7480 7535 7596 7674 7691 7858 7367 7939 7985 8063 8109 8178 8207 8284 8302 8363 8357 8518 8572 8595 8596 8629 8718 8741 8752 8824 8S33 8858 8925 8999 9135 9200 9269 9401 9408 9424 9444 9563 9598 9611 9536 9656 9667 9705 9773 9863 9956 10003 10053 10069 10117 10137 10173 10180 10216 10281 10456 10177 10586 10663 10682 10692 10714 10718 10776 10805 10837 10865 10902 11083 11106 11163 11174 11188 11255 11258 11281 11316 11417 11421 11430 11529 11598 11624 11635 11645 11659 11687 11828 11840 11961 12008 12054 12239 12287 12331 12399 12413 12439 12463 12500 12538 12545 12547 12641 12705 12750 12773 12790 12832 !?877 13015 13052 13065 13094 13114 1312) 13133 13141 13212 13272 13281 13282 13287 133 9 13330 13344 13418 13483 13563 13581 13598 13665 13585 13592 13751 13835 13916 13965 13985 14088 14109 14131 14197 14216 14238 14240 14304 14329 14359 14397 14467 14488 14516 14551 14786 14842 14866 14869 14917 15134 15167 15245 15262 15293 15312 15320 15359 15369 15398 15409 15553 15557 i 5683 15707 15788 15796 15898 15955 15983 159S6 16001 16004 16032 16076 16138 16142 16155 16193 16207 16390 16573 16545 16579 16694 16728 16755 16757 16798 16860 16877 16916 16554 16956 16991 17008 17040 17042 17212 17235 17283 17307 17380 17445 17461 17542 175-50 17567 17671 17676 17722 17818 17824 17843 17857 17871 17893 17955 179SI 18094 18165 18220 18230 18280 18283 18290 18407 18454 18544 18623 18625 18639 18702 18709 18715 18721 18728 18744 18757 18853 18861 18855 18929 18930 18942 18958 18991 19062 19124 19252 19273 19374 19376 19420 19454 19491 19513 195S6 19503 19625 19629 19641 19668 19674 19599 19741 19776 19835 19857 19570 19S77 19881 19901 19916 19955 19966 19972 20069 20125 20145 20229 20233 20242 20253 20309 20318 20361 20396 20399 20503 20511 20515 20544 20570 20574 20522 20535 20677 20722 20730 20766 20845 20S67 20909 20913 20921 20940 209S5 20988 712 ct,, raapstelen 23 ct., radu's 45 ct-, asperges D.W. 6580 ct., id, D.Bl. 4060 ct, id. Dub. W. 2535 ct., selderie 6 ct., per bos; bloemkool le 2025, id. 2e 13 16, per 103; witlof 2024 ct, per k.g. 1. Blauwhof 24; 2. Van Oorf 24; 3. C. Lindeman 23; 4. H. Spaar 23; 5. D, Huot- graaf 22; 6. Jan Bos 21; 7. W, Hoogesten 21; 8. P, Zonneveld 21. Za'erdagavend had de prijsuitdeeling plaats van den Haarlemschen Schietbond, voorafgegaan door schieten en kegelen om consumptieprijzen. Het is een ech'gezell'ge avond geworden; er waren veel schptters uit de omliggende plaa'sen aanwezig, maar weinig Haarlemmars, die bepaald meer voor de muziek in den Hout voelden. Nadat het schieten en kegelen a.geloopen was, waar van hieronder de prijswinnaars vermsld s'aan, begon de voorz'tter met de uitdeeüng der korpsprqzen; daarna onder de diverse toespraakjes de personeele prijzen en den kampioenbeker. Daar het intusschen zeer lajit geworden was, moest de behandeling van eenige huishoudelijke zaken uilgesteld worden. Personeel 1ste klas. 1, W. Faasc, 100 punten; 2. H. Spoor, 97 punten; 3. Alb. Eos 96 punten. 2de klas. 1. G. Mooj'ekind, 95 punten; 2, Han Bos, 93 pun'en; 3. P. Alders, 93 punten. Vrije baan 1ste klas. 1. W. Hoogsstein 120 punten; 2. W. Faasse 119 punten; 3. P. Langendonk 119 punten; 4. H. Spoor 118 punten. 2g liljis» 1, W. Waalewijn, 116 punten; 2. P. Zon- ncveled 115 punten; 3. G. Mocjekind 115 punten; 4. Blauwhof 114 punten. Haarlem vanaf Lier, afstand 139 K.M. De prijzen werden als volgt behaald. M. Riebeek, 1 6 13 18 19 20; H. C Hart man 'Sr. 2. H. C. Hartman Jr., 3 5 10 11 22 24; P. Smit, 4 26; P. v. d. Pol, 7 18 27; P. Tjeerte® 8 2 5 29, J. Hcentjes, 9; G. N. v. d. Linden, 12; J. Weidema, 14; J. v. Heerden, 15, 23; H, v. d. Eijkhof, 16; Th. V. d, Reyp, 17; F. J. Reijnders, 21. Uitslag van de comb natie, aangesloten bij afd. B. „De Koerier' en „De Zwaluw". De prijzen werden als volgt behaald door D. de Geus, 1. 12. 23. M. Riebeek, 2 20; G. Heerschap, 3 4 8 9; J. A. v. d. Pu ten, 5 26; Mijke, 6 28; J. F, Heerschap, 7 19 22; G. Koning 10; W. Laijcnga, 11 16 17 18. P. v. Andel, 13 14 31 32; J, Filippo, 15 24 27; J, Fris, 21; P. v, d. Pol 25. J. Heintjes, 29; P. Tjeertes, 30, BEKERWEDSTRIJD D. I, D. I—T. E. P. I Zondag j.l. had bovengenoemde wedstrijd plaats in het gebouw der St. Jozefsgezellen aan de Stadhouderskade te Amsterdam. Al vorens de wedstrijd een aanvang nam, heet te de heer H. Blokdijk, voorzitter van D. I. D., de Haarlemsche gasten van harte wel kom. Spreker vestigde voorts de aandacht op het 15-jarig bestaan van D. I. D. en fSsf in het kort het verleden van de vereeniging weer. De heer F. Knape dankte als voorzitter van T. E. P, vooi de vriendelijke ontvangst en feliciteerde D. I. D. mt haar 15-jarig be staan. Hierna nam de wedstrijd een aanvang, welke met 28 door T. E. P. gcwqnnen werd, waardoor zij thans voor 1 jaar de ge lukkige bezitster is van den beker.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2