OVERAL HOORT. MEN Kloosterstraat ©4-6©-'6® te Schoten. Uw Hoofdhuid PUROL HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING wijk aan zee en duin. HEEMSKERK. BEVERWIJK. AALSMEER. HILLÉGOM. VELSEN. BEVERWIJK. IJMUIDEN-OOST. BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. IJMUIDEN. ZANTVOORT. Zuid-Afrikaansche landbouwers op bezoek. De Koloniale Conferentie Lawntennis. Een belangrijke opdracht. De invoer in Roemenië. TE KOOP TEKOOP TE KOOP Haarlem - Aalsmeer - Beverwijk - Bloemendaal - Edam - Heemstede Hülegom - Hoofddorp - Leiden - Lisse Purmerend - IJmuiden - Zandvoort, MAANDSTAAT OP 30 APRIL 1927. DEBET. CREDIT. LELIE WASCHT Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad °nder voorzitterschap van den burgemeester. De raad was voltallig. Na de opening deelde de voorzitter mede- in verband met het batig saldo van den "fgeloopen dienst, de of cmten van de per- s<3neele belasting niet verhoogd zullen wor den zooals in vele gemeenten het geval is. De belasting zal voor vérschillende perceelen Vervallen, zoodat het in totaal voor de be- lasungbetalers een bedrag zal uitmaken, het welk zij minder moeten betalen van ongeveer 8000.-. De voorzitter meende, dat van deze b^ededeeling met genoegen zou worden ken- n's genomen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en tot het verleenen van voorschotten op de 8e neentelijke vergoeding aan bijzondere scholen, waarna aan de orde was het voorstel '°t wijziging van het raadsbesluit tot het aan gaan van een geldleening. Door Ged. Staten Waren eenige bemerkingen gemaakt op het 'ndertijd genomen besluit. B. en W. stelden voor hieraan tegemoet té komen, waartoe h. s. werd besloten. In behandeling kwam hierna het voorstel tot voordracht aan de provincie Noord Hol land van den Hoflanderweg. Dit betrof een wijziging van het indertijd genomen besluit, waarbij reeds tot de overdracht was besloten. Wet voorstel werd z. h. s. goedgekeurd. B. en W. boden ter vaststelling aan een Verordening op woonwagens en woonsche pen. De verordening werd vastgesteld, even ts de begrooting van een Vleeschkeurings- dienst voor het jaar 1927. B. en W. vroegen den raad een blanco ere miet ten behoeve der herziening van het uit- j breidingsplan der gemeente. Dit uitbreidings plan dateert van jaren terug en vraagt thans herziening. De bedoeling is om een tijde lijk ambtenaar aan te stellen, die zich eenige baanden met de herziening zal bezig hou den. De kosten hiervan Zullen voor dit jaar °ngeveer 800.- bedragen. Het volgend jaar misschien hetzelfde bedrag. Na eenige bespreking, waarbij op het be lang van deze herziening werd gewezen, werd ket crediet verleend. B. en W. vroegen ook een blanco crediet Voor een nieuwe nummering der huizen. De Wenschelijkheid om de huizen niet volgens een wijk, doch voor iedere straat apart te nummeren, doet zich dringend gevoelen. Wet zal moeten worden in iedere straat en Wngs eiken weg van 1 tot zoover er huizen staan. De kosten hiervan konden nog niet Precies worden opgegeven. De voorzitter raamde het bedrag op ongeveer 800.-. Het voorstel werd zonder stemming aan genomen. In behandeling kwam hierna een voorstel van B. en W. tot wijziging van de namen Van eenige wegen. Voorgesteld den Korten Houtweg, van de grens der Semeente Velsen af tot aan den Zeeweg te hoe men Westerhoutweg den Houtweg, van den Arendsweg tot aan de Groenelaan te noemen Verlengde Groenelaan -•», a den Houtweg, van den Zeèweg tot aan de Verlengde Groenelaan, te noemen Noorderwij kweg den Houtweg, van de Verlengde Groene laan tot aan de grens van Heemskerk te Poemen Gladiolenweg het z.g. Groenewegje te noemen Tulpen laan. Na eenige besprekingen werden deze Wijzigingen goedgekeurd. Op voorstel van den heer Eerhardt werd Ppg besloten om'den Tramweg te Wijk aan. ^e» den naam te geven van Julianaweg. Het voorstel van B. en W. om ter secre- larie een commies op tijdelijkèn grondslag 'e benoemen, werd goedgekeurd, evenals de voorstellen tot intrekking van de regeling, betreffende toelating van leelingen uit deze gemeente op een der Hoogere Burgerscho len te Haarlem. Tot leden der schattingscommissie voor de Riiksinkomstenbelasting werden herbe- Poemd de heeren H. Rothe, J. de Wildt, S. van Son en J. van Eerde. De heer J. Gertenbach werd herbenoemd tot regent van het Gasthuis of Oude Man- Pen- en Vrouwenhuis. Aan de orde was hierna het voorstel van en W. om hen te machtigen tot het aan- Saan van een regeling met de gemeente Be verwijk tot toelating van kinderen uit deze hoorden volgens spr. thuis te worden opge voed. Spr. zou evenwel vóór het voorstel stemmen, omdat velen ingezetenen het wil len. Het geschrijf in de pers betitelde spr. als onbehoorlijk. Spr. had den indruk dat het geschreven moet zijn door iemand, die er be lang bij had om 't zóó te zeggen. De voor zitter en de wethouders gaan vrij uit. Het voorstel werd hierna goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Kruithof waar de inwoners van Wijk aan Duin hun kinderen kunnen laten inenten. De voorzitter antwoordde dat hiervoor de beschikking is gekregen van een lokaal bij de kerk aan den Arendsweg. De heer Bol vroeg of er een adres was inge komen voor het leggen van planken bij den Relweg. De voorzitter antwoordde bevestigend. Het adres moet echter nog in B. en W. be handeld worden. Intusschen dient adres sant zich allereerst te wenden tot den eige naar van den grond. B. en W. zijn bereid om medewerking te verleenen. De heer Zuiderduin vroeg waarom de ge meente aan de arbeiders te Wijk aan Duin meer uitbetaalt dan aan die te Wijk aan Zee. De voorzitter antwoordde, dat de arbei ders betaald worden naar hun prestaties. Voorts vroeg de heer Zuiderduin of er al iets bekend is omtrent den Waterleidingweg. De voorzitter antwoordde, dat, na de on derhandelingen, de directie der waterleiding zich bereid heeft verklaard om de helft van de kosten van herstelling en bestrating te vergoeden. De wethouder, de heer de Wildt, merkte op, dat, wanneer men den weg in orde maakt, de belanghebbenden, die niet willen bij dr gen, ervan zullen profi ëeren. De heer Huender vermoedde, dat de duinkaarten door de directie worden inge houden in verband met deze kwestie. Met het oog op het belang der badplaats is dit te be treuren. Na eenige besprekingen, waarbij opge merkt werd, dat aanvaarding van het aanbod der waterleiding, misschien een inhouding de duinkaarten zal opheffen, werd besloten om B. en W. in deze een vrij mandaat te ge ven. Hierna volgde sluiting. Koninginnedag en Harddraverijvér. Donderdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in caié Flora, alhier. De eere-voorzitter. burgemeester Wijs man, opende deze vergadering. Het reglement werd door den eere-voor- zi'.ler voorgelezen en met algemeene stem men aangekomen. Tot bestuursleden werden gekozen: Voorzitter, de heer H. J. M. Bergfeld, van Koninginnedag en Harddraverijver. Penningmeester de heer A. E. de Wildt. Algemeen secre'aris de heer P. Klaasse. Leden: D. Wentink en C. Tijms. Algemeen secretaris Koninginnedag: de heer J. Bakker en J, Th. v. d. Maat. 'Leden: de heeren J. G. v. d. Ploeg en C. van Veen. Het verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van j46. De feestdagen zijn gesteld op 31 Augus tus, Koninginnedag en 1 September Hard draverij. Herdenkingsfeesten 12761926. In hotel „Ter Burg" heeft Vrijdagavond een vergadering plaats gehad, uitgeschreven door het subcomité voor de historische optocht, ter gelegenheid der herdenkingsfeesten. Deze vergadering, welke vrij goed was be zocht, werd geleid door It. K. L. Moens, die in zijn openingswoord den v/ensch uitsprak, dat alle hier aanwezige propagandisten voor dit belangrijk onderdeel der herden kingsfeesten mochten zijn. Spr. deelde ver volgens mede, dat de heer Laurent Bleeker, leerling der Rijks Academie van Beeldende Kunsten, en waarvoor hij de medewerking heeft van Prof. Dr. van Moerkerken, Dr. J. F. van Herck en Dr. J. Holwerda, het comi té als adviseur zal terzijde staan. Hierdoor zal komen vast te staan, dat deze optocht niet wordt een verkleedpartij, doch dat zij in werkelijkheid historisch zal zijn, In de zaal waren reeds verschillende teekeningen, be trekking hebbende op den optocht, tentoon gesteld, Hierna werden de verschillende groepen, welke in den optocht zullen optreden, ir.ede- Semeente tot de R.K. Bewaarschool aldaar. gedee!dj yvaarbij de lieer Bleeker van de De Voorzitter gaf een resumé van de voor Geschiedenis. De financieele bezwaren, welke aan de regeling verbonden waren, hebben en W. aanvankelijk teruggehouden om ?P de voorstellen van Beverwijk in te gaan. /^aar vele ouders er klaarblijkelijk prijs op pellen om hun kinderen de fröbelschool te a,en bezoeken, hebben B. en W. thans ge iend het voorstel te moeten doen. Persoonlijk achtte spr. dit onderwijs niet Van groot belang, terwijl hij meende, dat de aNtand voor de kleinen ook een bezwaar "hoest zijn. De heer PRIESTER vroeg of oon niet- tatholieke kinderen tot de school toegelaten borden. De Voorzitter vermoedde dat dit wel het Geval zou zijn. De heer Kruithof hoopte eveneens dat '''et-katholieke kinderen tot de school toe- Gelaten zouden worden. Voorts vroeg spr. °I dit voorstel gekomen was naar aanleiding ^an het geschrijf in de plaatselijke bladen. Pr. hoopte van niet. De wethouder, de heer de Wildt, ant woordde ontkennend. Het geschrijf in de P'aatselijke pers is volgens spr. voorbarig Geweest. Enkele ouders stellen het op prijs at hun kinderen op de R.K. Fröbelschool hnnen gaan; velen zullen er geen gebruik Va« maken. Spr. zeide reeds 3 weken geleden met zaak te zijn bezig geweest, toen spr. '"formeerde of er voldoende ruimte zou zijn j "tusschen meende de wethouder, dat het est kan gebeuren, dat door het geschrijf 'P de pers de zaak in de war is geschopt. De Voorzitter verzoekt niet te veel over e couranten te spreken. De wethouder, de heer Vink, zeide, dat ®t voorstel geen gevolg is van het couran t-artikel. De vergadering van B. en W. kon vorige Week Vrijdag door verschillende on.standig- \eden niet bijeenkomen. En in deze vergade- *l02 zou de aangelegenheid behandeld zijn Ge\Veest De beer Eerhardt was in principe tegen e bew aai school. Jeutdiae kinderen be- voornaamste een nadere uiteenzetting gaf. In verband met de uitgebreidheid hier van, willen v/ij in ons volgend nummer, nadere bijzonderheden mededeelen. Propagandavergadering R. K. Kies- vereeniging. Op Dinsdag 24 Mei a.s., op den vooravond van den verkiezingsdag, zal in het K.S.A.-gebouw door de R.K. Kies vereeniging „Recht en Plicht" een groote propagandavergadering worden gehouden, waarin als spreker zal optreden Prof. Mr. Th. Veraart om het onderv/erp De meerder heid in den Raad aan de R. K. Staatspartij. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. Alle R. K. kiezeressen en kiezers hebben gratis toegang tot deze vergadering. Processie O. L. Vr. ter Noöd. De Bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood voor Beverwijk en Omstreken, Santpoort-Drie huis, Velsen en IJmuiden, vertrekt dit jaar op 18 Mei a.s.. Kaarten voor deze bedevaart kunr1211 aan de bekende adressen worden verkregen. Voor de wed. van Rixel. Bij den heer H. v. Zutphen zijn nog de volgende gelden ingekomen voor de schadeloosstelling van de wed. van Rixel N.N. f 5.A. W. f 1. C.E.E.f 1.— wed. J. S. f 1.A.S.f2.— J. D. f 0.50 W. K. f 0.50 totaal f 11.50. Aan ons bijkantoor werd nog ontvangen uit Velsen-Noord f 3.van N.N. f 2. N.N. f 0.50 N.N. f 0.50. Het bedrag is nog niet volledig. Wie helpt I nog om het vol te maken V Het zou zoo mooi zijn, de weduwe volkomen schadeloos te kunnen stellen. De snijbloemen. De handel aan de beide veilingen, kenmerkte zich in de afgeloopen week door greote lusteloosheid. De aanvoe- ren verminderden slerk wegens het ongun stige weder als gevolg waarvan de prijzen zich in opwaartsche beweging vertoonden. Seringen deden van 1536 ct.. eerste rozen 12—25 ct. Voor het seringengewas is het zeer wen. schelijk dat het weder zich beter laat aan zien dan et deze week gedaan heeft, Propagandavergadering. Donder dag werd in de groote Zaal van Flora een Propagandavergadéring gehouden, uitge schreven door de R.K. Bloemistwerklieden- vereeniging „Eensgezindheid" en waar als spreker zou optreden de ZeerEerw. Pater Borromaeus de Greeve. De belangstelling Was begrijpelijkerwijze zeer groot. Mede waren tegenwoordig Pas toor van Leeuwen, G. A. der vereeniging, kapel. Morsch van St. Joseph, kapelaan Mathot van St. Martinus, Mr. J. B. Sens, Gemeente-secretaris, bestuursleden van de Hanze en van de Patroonsvereeniging etc. De Voorzitter van Eensgezindheid, de heer B. N. Loerakker, opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder de besturen der Middenstandsorganisatie en van den L.T.B. Bijzonder welkom heet spr. vervolgens den ZeerEerw. Pater Borromaeus de Greeve. Pater Borromaeus zeide, dat we moeten te velde trekken tegen de geweldige macht van den satan; de strijd gaat tusschen het kruis en het zwaard. Ónze tijd eischt meer dan dan ooit van ons, om te behouden wat we hebben en dat we ons mooi Roomsch geloof en leven zullen doen opbloeien Het is de taak der Priesters van heden: het godsdienstig leven te versterken. Spr. wil aantoonen, dat het gezins en zieleleven on mogelijk is zonder het godsdienstig element daarin. Verloten is het Paradijs, maar al zou dat niet zoo zijn, dan nog verlangt de ziel naar God. Toen de getrouwen aan Troelstra op zijn zestigsten verjaardag een ovatie brachten en de vreugdekreten weerklonken te midden der brandende fakkels, toen ver scheen de veteraan aan het balkon en sprak deze merkwaardige woorden, dat hij voor zich meende, dat de mensch in zijn privaat leven wel wat anders had aan te nemen dan louter het stoffelijke. De ziel, moet door- deesemd worden van een geheel ander voed sel; zich alleen voeden met brood en vleesch gaat niet. De sociale kwestie is niet louter een stoffelijke, maar in laatste instantie een geestelijke en godsdienstige. Uit economisch oogpunt alleen bezien is het verenigings leven een ramp en voert zij tot een wereld revolutie, is zij de hel, waarvan het volk de grootste dupe zal zijn. Liet godsdienstig element is het hoogste goed, de vraag rest nu: hoe zullen we het best betrachten? De lijnen, aangegeven door het Doorluchtig Episcopaat, moeten onze richtsnoer zijn. Onze grootste vijanden zijn de slechte pers en het overmatig drankge bruik. Niet ten onrechte is de pers genoemd den weg ten Hemel, maar ook ter hel. Laten we ook respect hebben voor het mooie werk der drankbestrijding en geen afbreuk doen aan haar heerlijk streven. Maar naast die negatieve middelen staan ons vele positieve ten dienste. Tracht in uw vereertigingsleven u te verrijken met kennis van het geloofsleven en der apologie. Vraag uwe priester,- om u de .waarheden, des ge- loofs beter uit te leggen en u te vormen tot strijdbare mannen. En naast meer godsdienstkennis vraagt spr. waardeering voor het lidmaatschap der Congregaties, H. Familie en Derde Orde. Ten derde wijst spr. op het uitschijnen in individueel god dienstig leven. Het idiaal blijft de Eucharistische mensch en dus ook de Eucharistische arbeider. De groote strijd van onzen tijd, zal uitge vochten worden tusschen Rood en Zwart. We hebben noodig, mannen met geweten, plichtsgetrouwe menschen, die met hart en ziel met hun werkgevers medewerken aan lret groot maken van het vak. Uw grootste vijanden zijn de eigen arbeiders, die wegloo- pen van het eigen vaandel, meestal helaas door gebrek aan godsdienstkennis, omdat zij het hoofd niet willen buigen voor God en Zijn Kerk. Begrijpen we, mijne vrienden, onze taak, zooals ik u die meen te hebben moeten schetsen, dan zal deze u voeren tot de fcopgste triomphen voor u zelf, voor uw gezin, de Kerk en de Maatschappij. (Daverend applaus.) De heer Loerakker sprak een slotwoord. R. K. Centrale Kiesvereeniging. In de gisteravond gehouden vergadering van de R.K. Centrale Kiesvereeniging kwam ter sprake het behandelde in de onlangs gg- houden vergadering van de afdeeling IJmui den II. Na eenige discussie hieromtrent wordt op voorstel van den heer Nijssen besloten om deze kwestie na afloop der verkiezingen te behandelen. Dan kan men zonder aanzien des persoons spreken, terwijl thans alle krach- ten noodig zijn voor den komenden verkie zingsstrijd. Wat de indiening der candidatenhjst be treft, op 31 Mei zullen, overeenkomstig de bedoeling der vergadering, dezelfde lijsten wederom worden ingediend. Hiervoor zal de heer Langendijk zorgdragen, die dit werk ook de vorige maal op zulk een voortreffe lijke wijze heeft verricht. Besloten werd om voor de vacature-Ver kade, in de Centrale Haarlem aan te beve len den heer F Pinxter. Bij de rondvraag werd nog de wenschelijk heid besproken om uniformiteit in de regle menten der afdeelingen te brengen. In de volgende vergadering zal deze zaak in behan deling worden gebracht. Tenslotte werd nog gewezen op het groote belang van een goede voorlichting der kie zers, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een dankwoord aan de aanwezigen voor de manier, waarop dezen avond de za ken waren behandeld en waaruit de voorzitter concludeerde, dat dat er een goede samen werking in de centrale heerscht. lste punt werd behandeld de werkverruiming voor de werkloozen in de gemeente Velsen. Nadat door verschillende leden deze kwes tie was besproken en toegelicht werd, be treurd, dat er in de gemeentjelsen nog steeds geen Bestuurderenraad is gevormd. Van een dergelijken raad het nut inziende werd tot oprichting van een bestuhrderen- raad besloten., waarin zitting namen de be sturen van den R. K. Volksbond, afd. IJmui den, van den R. K. bond van Haven- en tran sportarbeiders St. Bonifacius en van den R. K Metaaiarbeidersbond St.'Elov. Tevens werd de toezegging gedaan dat meerdere organi saties zich zuilen aansluiten. Vervolgens werd overgegaan tot het ver kiezen van een nieuw bestuur. Gekozen werden de heeren P. Neve, Gorter, J. Berkhout, J. Vryhoef, C. Maas, J. de Beer en v. d. Meij, waarvanals voor zitter zal fungeeren de heer C. Maas. Door den scheidènden voorzitter werd een woord van dank gebracht voor het er- trouwen hem geschonken. De heer C. Maas dankte eveneens de aan wezigen voor het vertrouwen in hem gesteld. Door den voorzitter van den R. K. Me- taalbewerkersbond werd de Volksbond ge feliciteerd met het nieüw gekozen bestuur. Gezien het late uur, werden de verdere ingekomen stukken over gedragen aan het nieuwe bestuur. Bij de rondvraag werd den scheidenden voorzitter nogmaals dank gebracht. De gees telijke adviseur dankte allen die tot heden en in dé toekomst zullen werken voor de R.K. arbeiders van IJmuiden. Daarna werd deze goed geslaagde vergadering gesloten met gebed. Witte Bioscoop. Deze week twee hoofdnummers n. 1. „Door dik en dun", een geestige comedie met Billy Sullivan in de hoofdrol en „Van lafaard tot held" een 5-ac- ter, waarin de geschiedenis wordt weergege ven van een slap millionairs-zoontje, die zich echter door allerlei ervaringen tot een „man" weet op te werken. In béide films is de sensatie niet van de lucht. Een sprong van een paard in een, in vliegen de vaart voortsnellenden auto, een spannende bokswedstrijd enz. zullen niet nalaten de belangstelling gaande te houden. In alle voorstellingen medewerking van volledig orkest mei slagwerk. Serenade. 1Gisteren herdacht het echt paar J. RuugSpoelstra den dag, dat het voor 50 jaar in den echt was verbonden. Den ge- heelen dag hebben de beide oudjes van vele familieleden, vrienden en bekenden geluk- wenschen mogen ontvangen. Des avonds kwam de Harmonie vereeniging „Kunst na Arbeid" het echtpaar vereeren met een sere nade. Hier waren begrijpelijkerwijs de buurt bewoners bij, zoodat nog lang feestvreugde in de Zanderstraat heerschtc, Onderwijs. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan school B. aan den Vij- verweg hebben zich 37 sollicitanten aange meld. Op schaatsen. Pas is de gladde topeca- vloer -in de Dorpsstraat gelegd, of de-jeugd, die zich in de wintermaanden niet aan de schaatsénsport heeft kunnen wijden, is er bij, om den gladden weg te gebruiken als schaats senbaan. Waar de rolschaatsen zoo opeens vandaan komen, is een raadsel. Maar ze zijn ef. En zoo zien we 't ongewone verschijnsel van schaatsenrijdende jongelui in onze Dorpsstraat. Nu nog een „koek-en-zoopie" en 'tspul is volmaakt. Intusschen komt P. W. een woord van lof toe voor de vlugge wijze, waarop zij het werk heeft klaar gespeeld. Internaat van ,,'t Kopje". Villa Gof- fonfaine, sinds langen tijd een internaat van de kostschool 't Kopje, is aangekocht door den heer Mr. D. Koel. ZOMERDIENSTREGELING N.Z.H.T.M. Heden ontvingen wij de nieuwe Zomer- dienstregeling van de N. Z. H. T. Mij. com plex Haarlem, die morgen in werking treedt Ook hier is natuurlijk de 25 uur tijdreke ning toegepast. De tramweggidsen met de volledige dienstregeling der N. Z. H. T Mij. zijn ver krijgbaar aan de kantoren der Maatschappij en bij de conducteurs tegen betaling van O.10 per stuk. Zoolang er maar vooruitgang is, ben ik al blij. U weet toch dat ik in dit blad om dui zend slichters(essen) gevraagd heb van mijn nieuw Missiehuis hier, duizend goede vrien den, die me elk honderd gulden geven, in eens of bij gedeelten. Die gedeelten kunt u zelf bepalen. U stuurt maar wat, als het weer wat lijden kan. Ik wou dat ik een kantoortje kon opzetten van heel veel stick lers, die bij gedeelten den mooien naam van stichter voor het Missiehuis willen verdie nen. Deze week zijn er twee bijgekomen, een ineens en een bij gedeelten. Ja, het is een heele aanpak zoo n Missie huis hier in het hooge Noorden. En ging het nog maar alleen over den nieuwen bouw, maar de vele monden, die moeten eten, brand en licht enz.; waar moet het allemaal vandaan komen? Van O. L. Heer door goede menschen, zult u mij zéggen. Ja, dat is het eenige antwoord. Ik reken dan ook op u, en, ik ben ervan overtuigd, niet te vergeefs. Verleden jaar schreef Kleerekooper er onder zijn „Oproerige K-abbcls" over dat de Socialisten het bij hun propaganda niet gemoedelijk genoeg opnemen en hij haalde het schrijven van „zijn vriend" Father Lefe- ber in een N. Hollandsch blad als voor beeld aan voor zijn leerlingen. Ik had den weldoeners een gunstige ontvangst bij St Petrus beloofd voor hun steun en dat scheen den Op-oerigen Krabbelaar nogal getroffen te hebben. Welnu, ik beloof beden nog het zelfde. Profiteert er maar gauw van. FATHER LEFEBER, Directeur. Missiehuis, Jloorn. Postrk. 120937. Als u uw testament wilt opsieren, dan moet u er het Sint-Bonifacius-Missiehuis te Hoorn inzetten, een legaatje vrij van lasten en rechten. U zult eens zien hoe gekleed dat staat. wordt vrij van roos en Uw haat wordt zacht en glanzrpd als v des morgens het haar inwrijft maf een weinig Doos 30, Tube 80 ct. R. K. Volksbond. Te acht uur werd door den voorzitter de vergadering geopend met den Christelijken Groet, waarna het doel van deze vergadeting uiteen gezet. Als Vergadering „Tuinbouw".Woensdag avond houdt de afd. Bloemendaal-Velsen van Tuinbouw- en Plantkunde een ledenverga dering in hotel Vreeburg. Aan de orde komen een causerie van den heer L. A. Springer over „Mozaikperken", bestuursverkiezing en be spreking 10-jarig bestaan der afdeeling. Verdwijnende buitenplaatsen. De buitenplaats Rustenburg is in andere handen overgegaan en zal als zoodanig verdwijnen. De gronden zijn verkaveld. Er zijn 19 villa's op 't terrein geprojecteerd. De villa Rusten burg met 1800 M2 tuin blijft bestaan. De Bosch en Duinlaan zal worden door getrokken naar den Bloemendaalschen weg. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht." Vcor den Gemeenteraad zijn candïdaat gesteld Mr. Th. F. M. Hendricks, te Aerdenhout K. Kooiman, te Bloemendaal. H. Kraetzer, te Overveen. J. Lensen, te Vogelenzang. E. v. Nederhasseit, te Bloemendaal. N. Nuy- ehs, te Vogelenzang. A. J. Prinsenberg, te Overveen. P. Verdegaal Rz., te Vogelenzang De volgorde is alphabetisch. Op de Al gemeene Ledenvergadering te Vogelenzang en Overveen, zal, resp. 16 en 17 Mei a.s. deze candidaatstelling nader worden besproken De stemming over deze groslijst is vast gesteld op Zondag 22 Mei a.s. DE HEER PAAT NEEMT ZIJNE BE NOEMING ALS WETHOUDER NIET AAN. DE NIEUWE KEUZE A.S. WOENSDAG. Onze correspondent seint ons hedenoch tend: De heer Paat, die in de gisteren gehou den vergadering van den gemeenteraad tot wethouder dezer gemeente werd benoemd heeft heden bericht, zijn benoeming om ver schillende redenen niet te aanvaarden. In de op Woensdag a.s. te houden raads vergadering zol opnieuw de benoeming van een wethouder op de agenda worden g- bracht. Wat betreft het bericht in De Tele graaf van hedenochend als zou de ge meenteraad besloten hebben om over te gaan tot het stichten van een eigen water leiding, kunnen wij nog mededeelen dat dit bericht te voorbarig is. En de juistheid is uitgesleten omdat deze aangelegenheid in de vorige vergadering in geheime zitting is behandeld, die niel meer is gevolgd door n openbare zitting. Zooals men weet zal deze waterleiding under Bentveld worden opgericht. De ge meente Zr.ndvoort zal zich zeil dan onge veer geheel zelfstandig kunnen bediener., terwijl slechts in tijden van tekort de Am- alerdamsche waterleiding zal dienst behoe ven doen. Ook dit punt zal in de volgende vergadering nader aan de orde worden ge steld. LONDEN, 13 Mei. Een groep Zuid- Afrilcaancche landbouwers zal hier op 13 Juni a.s. aankomen. Tijdens hun tochl door het land zullen zij de gasten zijn van Britsche landbouwers, die verleden jaar Zu:d-A!rika bezorh en. Bij hun aamkomst zullen zij in het St. James-Paleis door den Prins van Wales begroet worden, en op 7 Juli zullen' zij door den Koning worden ontvangen. De concentratie en centralisatie van han delsrgcnf nren. LONDEN, 13 Mei. In de Koloniale Conferentie werden heden besprekingen gevoerd over de middelen tot verbetering van het systeem inzake het meer bekend maken van den commercieelen toestand van verscheidene koloniën onder het pu bliek en het uitbreiden van de voorlichting inzake de ruwe productie van de koloniën, hunne commercieele beteekenis en hunne behoef'en. In verband hiermede Werd een resumé gegeven van den arbeid ten deze verricht door het onpartijdige instituut te Kensington, Londen. Voor s had er een discussie plaats over d e beslaande eii toekomstige handels agentschappen te Londen, in welk verband tevens besproken werd de vraag in hoe verre het wenschelijk zou zijn te geraken tot concentrate en centralisatie van de onderscheiden handelsagen'uren. voor zoó« veel zij koloniën in een bepaald wereld deel (b.v. West- en Oost Afrika) vertegen woordigen en zich tot groepeering leenea, BRUSSEL, 13 Mei. Heden werd alhier een aanvang gemaakt met den tennis-wedstrijd BelgiëAmerika, welke tot den 15en Met hier wordt gehouden. Het eerste punt van het programma waal een partij tusschen Washèh, België en Hun- ter, Amerika. Deze partij werd aoor Washer gewonnen en de uilslagen luiden aldufc. 4—6, 8—10, 7—5, 7—5, 6—1. De tweede partij enkelspel ging tusscheit Van den Bemdcn, België en "Tilden. Reeds na enkele minuten verwondt Van den Bem» den zich zoodanig, dat hij het spel moet opgeven en vervangen wordt door Enbank» België, die echter zonder moeite door Til den wordt verslagen. BOEKAREST, 13 Mei. A.s. Maandag, 16 Mei, zal in. het gebouw van het ministeri® van Verkeerswezen, zooals bekend, do toe wijzing plaats hebben van den bouw vaa een achttal schepen, waarbij, zooals mede reeds gemeld, cok Nederlandsche scheept bouwers inschrijvingen hebben gedaan. Thsns wordt gemeld, dat het hier ecfi order betreft van meer dan een milliard lcL BOEKAREST, 13 Mei. Zooals reeds eer- der gemeld, zouden goederen, die voor den 13en April waren verzonden, voor den in voer in Roemenië, doch welke nog geduren de Paschen het land bereikten, nog worden belast met de oude douane-tarieven. Thans wordt vernomen, dat goederen, din voor den 13en April waren verzonden, doch na Pascben pas arriveerden, in enkele ge vallen cok nog volgens de oude tarieven worden belast; hier zullen de gevallen, in aanmerking genomen de omstandigheden, afzonderlijk worden behandeld, DE „LOS ANGELOS" ONVERRICHTE* ZAKE TERUG. Geen spoor van de Oceaan-vliegers, NEW YORK, 14 Mei, Het luchtschip Los Angelos is na een tocht van veertien uur, waarin 600 mijl is afgelegd, terugge keerd van een onderzoek naar de Fran- sche vliegers Nungessef en Coli. Er is niet» van de vliegers ontdekt. IN HET MISSïSIPPIGEBIED. NEW YORK, 14 Mei. De dijken ran dc Atchafalaya worden ook met doorbraak bedreigd. De ingenieur Carollricer uil Was. hington voorspelt, dat de Missisippi een nieuwe bedding krijgt van de Atchafalaya- vallei naar de golf van Mexico. Zijn niee- n:ng wordt door andere ingenieurs niet gedeeld, VISSCHERSVAARTUIG GEZONKEN. LONDEN, 14 Mei. Uit Madras wordW gemeld, dat een visschersvaartuig nabij Cutala. is gezonken. Er zijn vijf ig perso nen omgekomen. Pathéfoon zwaar eiken, ingebouwd, theekastmodel met 60 nummers, ge kost f 200 voor 67.50, STARfNG- STRAAT No. 7, Amst. Buurt. een glazen brik, ook genegen te ruilen te bevr. bij J. VAN MON1 - FOORT, Zadelm., Burgw. 98, Haarlem 759 een vrij Huis, gelegen Hoogewoerd- slraal 46. Leeg en geheel in orde te aanvaarden. Te bevragen LANGE HEERENVEST 34. 757 Fondsen in Leendepflt f 2.791.400. Kas 2.179.071.65 Coupons, Vreemd Bank en Munt en Buiten- landscbc Wissels 152.305.36 Bankiers-Debiteuren 953,47, .41 Beschikbaar bij De Twentsche Bank wegens vcor gezamenlijke rekening met haar verstrekte voorschotten 2-993.693.84 3.947.171.25 Effecten 148.306.50 Prolongatie gegeven en Debiteuren tegen effecten-onderpand 3.370.361.06 Disconto's 2.680.469.66 Rekening-Courant-Debiteuren 12.144.437.72 Af: voor gezamenlijke reke ning met De Twentsche Bank verstrekte voorschotten 2.993.693.84 9.150.743.88 Gebouwen 906.312.18 25.326.141.54 Kapitaal f 4.0*0 000.- Reserve 300.000. Pensioen- en Ondersteuningsfonds 230.000.— Leendenfl 2.791.400. Deposito's cp langen termi'n n 2.2?7.'r62.30 Deposito's op korten termijn 7.453.445.15 Rekening-Courant-Crediteuren 7.557.468.73 Bankiers-Crediteuren 570.535.3S Diverse Rekeningen 145.729,98 25.325.141.54

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 7