Colbert Costuums HoltS Hof Sport- en Wedstrijden. Groote Hoetstr. 52 Bif Scheren PUROL DEKKLEEDEN TOUW 7. naar maat van65.- tot f 125.- NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Vierde Blad Zaterdag 21 Mei 1927 R. K. F. D. H. V. B. R. K. Sportvereenigirjtg „The Yellow Black Boys". N. V. B. HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. ATHLETIEK. De R. K. Athletiekbeweging in Haarlem. Schoolathletiek-ontmoeting Haarlem 1927. LAWN-TENNIS. HONKBAL. CRICKET. CRICKET. ZWEMMEN. SCHERMEN. DUIVENSPORT. P. V. „De Zwaluw". STOOMVAARTLIJNEN. HOFFMANN, Spaarae 42-44 SOCIAAL LEVEN. De belasting van mijnwerkers. R. K. Vereeniging van hooger politiepersoneel in Nederland LANDBOUW EN VISSCHERIJ Visscherij. 1 Deze week al bijzonder weinig nieuws. In onze omgeving werd niet gespeeld dus kunnen wij gevoegelijk overgaan tot het Publiceeren van het PROGRAMMA VOOR MORGEN: Overgang B. y. V. Z.—Wilskracht (half drie) l 2e klasse G. Wilskracht n—D. 0. S. S. (half drie) 2e klasse H. 0. 0. N. K.—Gr. Willem II Promotie en degrada. Overgang B. M. M.Beverwijk (half drieï Overgang C. -V ooruit. /''Dis Eindelijk dan zal de zoo lang verwachte strijd tusschen de kampioenscandidaten in Overgang B plaats hebben. Morgen loopt heel de Zaanstreek uit om den grooten srijd tusschen V. V. Z. en Wils kracht bij te wonen. Een strijd, welke on getwijfeld de gemoederen sterk in beroe ring zal brengen. De cijfers van beide rivalen luiden: fV. V. Z. 14 9 4 1 37—11 22 Wilskracht 14 10 2 2 49—16 22 Een merkwaardige overeenkomst. Slechts door een iets beter doelgemiddelde, staat Zaandam bovenaan. Het doelsaldo luidt echter in het voordeel Van de Amsterdammers. De eerste ontmoeting in de hoofdstad, eindigde in een gelijk spel, zoodat we hier te doen hebben met twee gelijkwaardige elftallen. Een zeer spannende strijd staat ons dus te wachten, waarvan een uitslag al zeer moeilijk is te voorspellen. Ongetwijfeld zullen de elftallen hun uiter ste best doen, want de winnaar is zoo goed #ls zeker kampioen. Wel rest hen ieder nog één wedstrijd, •naar die wordt, practisch gesproken, zoo wel door V. V. Z., als door Wilskracht ge wonnen. De wedstrijd van morgen zal dus wel de beslissing brengen. En laten we hopen, dat een der partijen de overwinning behaalt, Want anders moet het doelgemiddelde be llissen. En dat is o. i, minder aangenaam. Wie zal winnen? Wij denken het meest aan een punten- Verdeeling. Het terreinvoordeel kan echter Wel eens de balans ten gunste van V. V. Z. doen overslaan. Wij zien met groote belangstelling het Resultaat tegemoet en spreken tevens den wensch uit, dat deze titanenstrijd in de beste verstandhouding gespeeld moge Worden. Dat de sterkste zegeviere! De overige wedstrijden zijn van weinig ^belang. De promotiewedstrijden uitgezon derd. Zoowel Beverwijk als Lisse, gaan morgen den eersten stap doen naar de hoogste «ideeling der R. K. F. Het benieuwt ons wat de 2e klas kam. pioenen tegen de Overgangers zullen pres teer en. In onze stad rolt de voetbal nagenoeg Biet meer. Een enkele bekerwedstrijd wordt Bog wel gespeeld. The Yellow Black Boys maken een uit stapje met hun eerste- en junioren-elftal naar Amsterdam, om zich met De Meer te meten. T, Y. B. B. schijnt met een zeer sterke ploeg uit te komen en zij zal het den vrij sterken Overganger danig lastig maken. Evenals in de R. K, F. valt er in den Haarlemschen Bond ook niet veel te ver melden. Slechts de wedstrijd van het vertegen woordigende elftal tegen de Duitschers zij vermeld. De Haarlemmers toonden opnieuw tun superioriteit en wonnen met 20. Het D. H. V .B.-elftal heeft over het alge- Been wel voldaan. Wel waren enkele plaat ten zwak bezet, maar deze kunnen o. i. best verbeterd worden. De S. J. C.'er v, d. Berg, bleek in de middenlinie een openbaring. Kordelaar voldeed beter als linksbuiten 'dan als linksbinnen in het FederatieelftaL Wij kunen dezen speler gerust als buiten speler aanbevelen met bijv. Drayer (T. Y. B. B.) al links-binnen. De elftal-commissie van den D. H. V. B. en R. K. F. zullen goed doen eens naar de Haarlemsche clubs om te zien Kuyer uit Beverwijk stelde teleur. De Wverigen waren hun plaats wel waard. In de eerste helft van den strijd waren «e Duitschers eenigszins in de meerderheid. Er werd echter niet gescoord. Na de rust speelden de Haarlemmers een Aantrekkelijk partijtje veotbal en wisten hun meerderheid in twee doelpunten uit te drukken. PROGRAMMA VOOR MORGEN 2e klasse A V. V. Z, II—A, R. C.ï half één. 2e klasse C. Concordia IIO. V. V, Promotie-competitie. P. V. C. B.—Z. P. C. Beker-competitie. D. H. L—G. D. A. Secret. Spaanschevaartstraat 90. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St, Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8 'A uur bestuursvergade ring in de R.-K. Mil, Vereeniging, Zoete- *traat. PROGRAMMA VOOR MORGEN: De Meer IT. Y. B. B. I, 2Yi uur. De Meer jun. AT. Y. B. B. jun. A, IX tl T. Y. B. B. 5H. B. C. 4, 1 uur terrein B.S.M. Het le en 4e elftal zijn morgen de gasten ^an „de Meer" te Amsterdam. Het beloven cnn paar aardige wedstrijden te worden. De rirjjd „de Meer" IT .Y. B. B. I kenmerkt rich reeds jaren als een spannende, faire Partij, waarin beiden elkaar niet veel toe geven, terwijl ook ons 4e elftal, dat bijna kampioen is, aan de uitstekend spelende Meer-junioren handen vol werk zal geven. h Beide elftallen vertrekken per trein van Ï1.40 uur Het vijfde elftal speelt op het B. S. M.- eTein tegen H. B. C. 4 en komt naar ik Veronderstel evenals de vorige week met ®ên puntje thuis. i HEMELVAARTSDAG: k I. Y B, B. I—D. H. L. (Delft). yoor den Sn or tparkbeker „HENK". PROGRAMMA VOOR ZONDAG, Kampioenschap van Nederland, FeyenoordAjax; NACHeracles. Promotie. SchotenH.R.C. 2e klasse A. HollandiaV.V.A. Afd. n Promotie A.D.O.D.H.C; V.S.V.—Gouda. Afd, IV. Promotie. V.V.V.Bredania. V.S.VGOUDA. V.S.V. staat reeds met één been fn de 2e klasse. Zondag wordt de laatste promotiewed strijd gespeeld. Dan komt Gouda op be zoek. Een gelijk spel is voor de Velseroorders voldoende, terwijl bij een Goudsche over winning een beslissingswedstrijd op neutraal terrein noodig zou zijn. Ongetwijfeld heeft de Velseroorder club nu een prachtkans en het zou ons tegen vallen wanneer zij die niet wisten te be nutten. SCHOTEN—H.R.C. Door de nederlaag van Zondag j.l. tegen Hortus is Schoten's kans op behoud voor de 2e klasse beduidend verminderd. Wanneer thans H.R.C, wordt geklopt en Hortus slaat deze club in den Helder zou den de drie candidaten met eenzelfde aan tal punten, nl. 4, eindigen. H.R.C, heeit dit aantal echter reeds. Scho ten heeft de beslissing niet meer in eigen hand. Echter zoo lang er leven is bestaat er hoop. Indien de geel-zwarten Zondag win nen neemt het kleine kansje toch weer iets toe. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van R.C.H. Het is Stormveld gelukt revanche te nemen op de 73 nederlaag, aan den Schoterweg tegen Haarlem 3 geleden. Met 42 moesten de roodbroeken te IJmuider.- Oost de zege aan hun tegenstanders laten. De overwinning wGs volkomen verdiend. Reeds voor de rust toen Haarlem 3 den stevigen wind in het voordeel had, was 't duidelijk te bemerken, dat Stormveld groote plannen had. Binnen de minuut na men de gastheeren de leiding door een kopbal, dien de Haarlem-keeper allicht had gehouden, ware hij niet uitgeloopen. Voor de rust maakte Haarlem 3 met een magni- fieken kopbal gelijk. Na de rust was Storm veld wel niet overwegend sterker, maar toch verkeerde het Haarlem-doel veel meer in gevaar, dan dat van de thuisclub. Toen de Haarlem-verdediging eenige zwakke mo menten had, bracht Stormveld den stand op 41. Nadat Haarlem nog eens had gedoel punt, was het tijd. Er is dus een beslissings wedstrijd noodig op neutraal terrein. Mor gen vindt hij plaats aan de Kleverlaan, al waar de vereeniging E.D.O. gastvrijheid ver leent. Hier zullen beide partijen er dus nog eens alles op zetten, om de hoogste eer in den H.V.B. te veroveren. Wederom zal het iverschil in kracht niet groot zijn, al meen .k dat Haarlem 3 zich de meerdere zal too- nen. Het terrein te IJmuiden-Oost is niet groot en van slechte kwaliteit. De bal is heel moeilijk onder controle te krijgen door de verbazende ongelijkheid. Dit waren fac toren, die in het voordeel van Stormveld uitvielen Het E.D.O.-terrein is van eerste klas kwaliteit, hetgeen natuurlijk in het voordeel van Haarlem zal blijken. In elk geval zal het een ernstige strijd worden, die een gang naar de Kleverlaan ontegen zeggelijk waard is. De promotie naar de 1ste klas is be slist. V.S.V. 2 en Ripperda zijn de gelukki gen. Wel verloor V.S.V. van Ripperda, maar daar Kennemers 3 het onderspit tegen VO.G. dolf, eindigen laatstgenoemde twee met 2 punten, terwijl de beide eerste er 4 hebben. Ziehier de eindstaat: V.S.V. 2 3 2 0 1 4 Ripperda 3 2 0 1 4 Kennemers 3 3 1 0 2 2 V.O.G. 3 10 2 2 De strijd tusschen D.W.O. en Bloemen- daal 3 eindigde in een benauwde 21 over winning voor de eerste. D.W.O. promoveert dus naar de 2e klas, terwijl Bloemendaal 3 het volgend jaar wederom in de 3e klas moet uitkomen. Het is wel ontmoedigend voor de witten. Twee achtereenvolgende jaren met 2 elftallen het kampioenschap van een derde klas afdeeling behaald en toch geen der elftallen gepromoveerd. Nu morgen nog de wedstrijd V.V.O. 3 Haarlem 8 aan den Spaarnhovenweg en het geheele promotie-programma is achter den rug. „D." Nu de voetbal-competitie vrijwel allen geëindigd zijn, dus „King Soccer" voor kor ten tijd heeft afgedan, lijkt het ons niet overbodig de aandacht te gaan vestigen op een tak van sport welke zich de laatste jaren sterk heeft ontwikkeld. Echter nog niet in die mate dat wij haar niet eens in de bijzondere belangstelling der R. K. sportbeoefenaren, meer speciaal Roomsche voetballers, komen aanbevelen. Wij bedoelen met deze zoo bij uitstek ge schikte sport, de athletick. Het is niet onze bedoeling op deze plaats een artikel te weiden aan het nut en de noodzakelijkheid der athletiek, dit achten wij genoegzaam bekend. Maar wel ligt het op onzen weg den Ka tholieken sportman het een en ander voor te lichten omtrent de athletiek, die lang zaam, maar zeker ook in Roomsch verband een voorname plaats gaat innemen. Op lofwaardige wijze hebben vele voor aanstaande personen in de R. K. sportwe reld energiek gestreefd naar een eigen ath- letie-organisatie, waarin zij, het moet ge zegd, schitterend zijn geslaagd. Alle pogingen werden in het werk gesteld om onzen jongens gelegenheid te geven hun sportieve capaciteiten te concentreeren op en in R. K. vereenigingen. Thans zijn we reeds zoover dat we in het Diocees Haarlem een goed georganiseerden Bond hebben, den Diocesaan Haarlemschen Athletiek Kring. Reeeds tellen we verschillende Athletiek- vercenigingen en het is een buitengewoon verblijdend teeken, dat dezen zich thans kunnen organiseeren in één grooten Bond. Door het oprichten van den O. H. A. K. is een goede stap gedan in de richting wetlce zal lelden tot meerdere ontwikkeling der R. K. Athletiekbeweging! Schier in alle plaatsen uit deze omgeving hebben we nu onze athletiekclubs. Hoofdzakelijk voor degenen, die de R. K. athletiek daadwerkelijk willen gaan steu nen, moesten wij de situatie eenigszins bloot leggen en daaruit blijkt, dat er thans gele genheid te over is om zich Roomsch te or ganiseeren. Daarom is het te hopen, dat de R. K. voetballers, die de athietiek beoefenen of zullen gaan beoefnen, zich bij onze Katho lieke vereenigingen aansluiten. Naast de goede leiding op geesteelijk en organisatorisch gebied, beschikken onze vereenigingen eveneens over teechnisch zeer bekwame leiders, die hun sporen op athletiekgebied reeds verdiend hebben. Men kan er dan ook verzekerd van zijn, dat deze deskundigen de prestaties onzer athleten tot het maximale zullen opvoeren! In deze stad herbergen we een R, K, ath- letiekvereeniging, welke reeds naam maakte. Wij bedoelen de R. K. A. V. „Holland," welke uitsluitend is opgericht voor R. K. voetballers. Wij treffen in deze club vele leden van onze voetbalclubs aan, maar het kan nog beteer. Het bestuur der R. K. A. V. Holland doet daarom alle mogelijke moeite 't ledental uit te breiden en heeft daartoe een circulaire verspreid welke wij hieronder ten over vloede publiceeren. OP UW PLAATSEN. Met meer voldoening dan nog voorgaande jaren zetten wij ons neder om opnieuw de propaganda-trom te roeren voor de R. K. Athletiek. Immers „Holland" zag zich bij haar oprichting voor de zeer zware taak ge steld niet allen de Roomsche Athletiek hier ter stede in nieuwer en betere banen te lei den, maar ook tevens de waarde van een R. K. Bond voor R. K. Ahtletiekvereenigin- gen te propageeren. Wij gelooveii niet dat het „geheim" van het succes ligt in het toe val. Door energiek werken voerden wij onze vereeniging in korten tijd op tot de beste van de R. K. Athletiekvereenigingen, het welk in de wedstrijden om den „Holland beker" sterk tot uiting kwam. Met een ver schil van meer dan 100 pet. op de tweede vereeniging behaalde „Holland" den wissel- prijs, Deskundigen op verschillend gebied dienden ons reeds met hunne voorlichting. Nemen we slechts den dezen winter gehou den cursus in Zelfmassage, waar in n tiental lessen ieder werd geleerd zich het( lichaam voor, tijdens en na de oefening „fit" te hou den, Toch kon het beter, en het aanstaande seizoen geven wij het beter! Wij hebben nJ. dén heer H. Goris, leeraar Lich. Oef. M. O. aangesteld als vereenigings-masseur, die de besten onzer leden onder voortdurende be handeling krijgt. Alles wijst er op dat we een druk seizoen tegemoet gaan. Wij willen èn sportief èn organisatorisch den boventoon blijven voeren. Daarom moeten allen die reeds dikwijls blijk gaven dat zij het pio nierswerk onzer vereeniging met meer dan gewone belangstelling volgden, dezen zomer hunne belangstelling omzetten in daadwer kelijken steun. Dan is het zaak u nu als lid op te geven om reeds aanstaanden Dinsdag en Vrijdag uw training aan te vangen. Door onze junioren-leden in groepen naar leef tijd te verdeelen, zijn wij in staat ieder van hen de hoogst mogelijke sportieve voldoe ning verschaffen; de ouderen zullen door de deelneming aan de Internationale Athle- tiek-wedstrijden in Keulen (Duitschland) zich terdege moeten oefenen, om straks met succes uit den strijd te voorschijn te ko men. Slechts door het ledental uit te brei den kan de lichamelijke opvoeding het best gediend zijn. Overtuigd van het nut en de noodzakelijkheid eener goede R. K. Athle- tiek-beweging klinke daarom ook tot u: „Op uw plaatsen!" Door het publiceeren van deze circulaire zullen velen ons misschien verwijten, dat wij speciaal voor „Holland' propaganda maken. Dit doen wij ook in zekeren zin, daar „Holland" speciaal voor voetballers is op gericht en wij heden uitsluitend belang stelling trachten te wekken voor athletiek- beoefening onzer Roomsche voetballers!! Uit bovenstaande kan men dus zien, dat er veel, zeer veel voor de gpede zaak wordt gewerkt en in verband hiermede hopen we, dat onze besprekingen van heden met de circulaire van „Holland" tot gevolg zal heb ben dat de R. K. athletiekbeweging, spe ciaal in Haarlem, in groei en bloei moge toenemen! DE STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM- HAARLEM. De Amsterdamsche ploeg samengesteld. Bovengenoemde wedstrijd, welke op He melvaartsdag te Amsterdam gehouden wordt, waarschijnlijk op het Ajax-veld (dat van A.F.C. kon niet beschikbaar gesteld worden) heeft in de hoofdstad groote be langstelling. De Technische Commissie van den Am- sterdamschen Athletiek Bond stelde de volgende ploeg samen: 100 M. L Spelv Bergfeld. 400 M. v. BergfeldMoonen. 800 M. A. ZeegersLijllander. 1500 M. A, ZeegersM. Oostermeyer. 5000 M. P. GerbrandsJ. Aiofs. 110 M. Horden. J. DabrocJ. Agtereek. Speerwerpen. G. SchildJ. v, d. Ley. Kogelstooten. J. SelmanA. Ras. Discuswerpen. J. SelmanJ. Blankers. Verspringen. J. BlankersNielsen. Hoogspringen. F. BührmannP. Korver. Hink stap-sprong. Nielsen-v. Bladeren. Polshoog. A. KooymanA. Ras, 4 X 100 M. estafette. L, Spel; V. Berg- feeld; J. Pieké; v. 't Sant. Estafette 800, 400, 200, 200 M. Lijflander; A. Moonen. J. Pieké; F. v. d. Heyden. te houden op Zaterdag 11 Juni, 's middags te half 3, op het veld der H.F.C. Haarlem, Schoterweg. Programma: Groep A, (1415 jaar): 80 M. loopen speerwerpen, licht; kogelstooten, 3 Kg.; dis cuswerpen, 154 Kg.; verspringen m. a.; hoogspringen m. a.; estafette 4 X 80 M. Groep 8. (1617 jaar): 80 M. loopen; speerwerpen, 800 Gr.; kogelstooten, 5 Kg-; discuswerpen, 1 lA Kg.; verspringen m- a.; hoogspringen m. n.; hinkstap-sprong; esta fette 4 X 80 M. Groep C. (18 jaar en ouder): 100 M. loo pen; 400 M. loopen; speerwerpen, 800 Gr.; kogelstooten, 754 Kg.; discuswerpen, 2 Kg.; verspringen m. a.; hoogspringen m. a.; hink stap-sprong; polsstokhoogspringen; estafette 4 X 100 M. Leeftijd op 7 Sept. 1926. Inschrijving vrij, hoogstens 2 nummers, buiten estafette, mits niet tot één groep, b.v. twee werpnummers, behoorend. Inschrijvingen roet toestemming van Rec tor of Directeur worden slechts geaccep teerd vóór Donderdag 26 Mei a.s. TH. J. H. VAN 'T LAM, Leeraar Kennemer Lyceum, Moliinstraat 20, Haarlem. TJ. DE JONGE, Leeraar Gem. Lvc. Haarl. S. HOOY, Leeraar R.-K. Lyceum, Overveen. R. VERWERS, Leeraar H.B.S. 5 j. c. Haarl. C. DUVERGé, Leeraar RH.B.S. 5j. c.Velsen. W. GOETING, Leeraar R. Kweekschool v. O., Haarlem. WEDSTRIJDPROGRAMMA, Voor a.s. Zondag zijn de volgende .wed strijden vastgestelde fe Wan. A Haarlem!. Y AWaanzin. Haarlem 1 BAnglo Dutch 1 B. 2e klas. Tuinst.w. H.—Adosa. T C H IPr. Juliana L. 3e klas. Amst. L T C DT E D II. T C H II—D O S. TOR IIFollow Through I. Follow Through IIGood Luck. Velserbeek IIPr. Juliana III. BonzoT C S B. KEK IAdvantage. TED I—L T V Zaandam. Swift IVelserbeek I. Het programma vermeldt voor Zaterdag voor de eerste klasse: A, G. H. C.Ajax, de strijd der vermoedelijke kampioens candidaten en Z. R. C.Haarlem. Van dezen laatsten wedstrdij valt niet veel te voorspellen. Haarlem komt voor t eerst in 't vuur en niet alle spelers zijn voor uitwedstrijden beschikbaar. Z. R. C. speelt dit jaar voor het eerst in de eerste klasse, doch maakt een goed figuur. Wel schijnt nog het een en ander te mankeeren aan de kennis der spelre gels, wat voor Haarlem een voordeel zcu kunnen zijn. In slaan is Z. R. C. echter sterk, terwijl dat juist voor Haarlem een zwak punt is. Alles bijeen gezien, is het best mogelijk, dat Haarlem met een over winning thuis komt. OVERZICHT. Verleden week zijn de eerste wedstrij den voor de competitie van den N.C.B. ge speeld. Wel was het nog geen ideaal cricket- weer, doch in den namiddag konden de cricketchers zich tot in een 's zomers zon netje koesteren. Rood en Wit is begonnen met een nor male overwinning op het Rotterdamsche V.O.C, Verder heeft Hilversum verrast door een zege op het toch lang niet zwakke V.V.V. en heeft het tweede elftal der Haag- sche al bewezen dat het in kracht niet heel veel voor H.C.C. 1 zal onderdoen. Bouw meester, voor de Haarlemmers geen onbe kende, opende het seizoen met een schit terende century. Wij veronderstellen dat deze constant spelende batsman tijdens het thans aangevangen seizoen nog heel wat bowlers tot wanhoop zal brengen. Voor Zondag a.s. is een vrij uitgebreid programma samengesteld, waarvan wij de voornaamste wedstrijden zullen bespreken. Natuurlijk beginnen we dan met de ont moeting Rood en WitHaarlem. Met de ontmoetingen tegen de Haagsche is dit de wedstrijd van het seizoen. Verleden jaar werd de ontmoeting eveneens in den aan vang van het seizoen gespeeld, doch de weersomstandigheden waren toen abnormaal slecht. Haarlem behaalde een verbluffende overwinning doch in de returnmach werd de club van Maas weer geklopt. Er is een tijd geweest dat Rood en Wit zich in alle op zichten de meerdere kon toonen op het in die dagen pas gestichtte Haarlem. Eenige jaren daarna overvleugelde de Schoterweg- club haar oudere zus en eerst gedurende den laatsten tijd ontloopen de krachten van beide elftallen elkaar niet veel meer en kan bijna steeds op een spannenden strijd worden gerekend, waarbij verrassingen heel vaak op den voorgrond treden. Ook thans zouden wij ons niet gaarne aan een voorspelling wagen. Bij de thuis club zullen de vooraanstaande batsman wel den doorslag moeten geven, terwijl de aan val van Haarlem ons een heel stukje sterker lijkt dan die der Spanjaardslaan bewoners, We wachten dus maar af en hopen dat de ontmoeting die belangstelling zal trekken, welke een dergelijke match ongetwijfeld verdient. Met de kennis die we thans bezitten aangaande de diverse elftallen belooft ook het meerendeel der andere wedstrijden in teressant te worden, H.D.V.S.—H.C.C. 2 b.v. is een ontmoeting waarin de beide clubs elkander niet veel cadeau zullen geven. De Schiedamsche club speelt in de laatste jaren een leidende rol en zal tegen het sterk reserve team der Haagsche zeker een goed figuur slaan. Ook de ontmoeting V.V.V.—Quick is er een van twee oogenschijnlijk gelijkwaardige tegenstanders. Hetzelfde kan gezegd wor den van HilversumV.R.A., terwijl ons in den wedstrijd P.W,V.O.C. de bezoekers het sterkst schijnen. Verder staan nog vermeld de wedstrijden H.C.C. 1Phoenix en A.C.C.Ajax 1. Op het moment dat we dit schrijven is echter niet bekend of deze wedstrijden wel door gang zullen kunnen vinden. De velden van beide gepromoveerde tweede klassers zijn n.l. afgekeurd en het N.C.B. bestuur heeft aanvankelijk gezegd dat de tweede klassers in dat geval niet zouden worden toegelaten. Misschien doet men wat watér bij den wijn en laat men de clubs alleen uitwedstrijden spelen. In de tweede klasse is Haarlem 2 uitste kend begonnen. Ditmaal krijgen de Haarlem reserves aan den Schoterweg het vrij sterke Albion op bezoek. Slagen zij er in ook deze ontmoeting te winnen dan rekenen wij de Schoterweg-reserves onder de sterkste de zer afdeeling. PROGRAMMA VOOR ZONDAG, le klasse. H.D.V.S.H.C:C: 2; V.V.V.Quick; H.C.C. 1—Phoenix. Hilversum.V.R.A.; Rood en WitHaarlem; P. W.—V.O.C. 2e klasse Haarlem 2Albion; V.R.A. 2Vleermuizen; Ajax (A)V.V.V. 2. Voor het aanstaande zwemseizoen heeft de H.V.G.B. zwemploeg een groote verster king gekregen, daar -de bekende Haarlem sche zwemmer, S, v, d. Meer, als lid is toegetreden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. AANSTOOT, KAMPIOEN OP SABEL. Vrijdagavond vonden in de „Zaal Bras- sine" van de Haarlemsche Schermclub wedstrijden op sabel plaats om het kam pioenschap van Haarlem Op dit wapen hadden een 9-tal schermers ingeschreven. De wedstrijden werden getrokken op vier touché's. De stemming was, als gewoonlijk in de zaal Brassine, geanimeerd; jammer alleen dat een twee-tal schermers-secon danten het niet eens konden worden en weinig blijk gaven van ridderlijke ver draagzaamheid door schermen anders in de hand gewerkt. Aanstoot stak ook thans weer verre bo ven zijn tegenstanders uit; won ongeslagen den titel van Haarlem's Kampioen en ont ving slechts 10 touchés. Zijn sabelschermen is dan ook inderdaad buitengewoon fraai. Elk zijner partijen werd een demonstratie van vastheil van hand, snelle aanvallen, (handige manoeuvres. Vooral doorgrondde tuf snet 'ie zwakke punten In 'ie verdedi ging zijner tegenstanders en liet dan niet na die speciaal in zijn voordeel uit te buiten. Als goede tweede eindigde thans de Cock, Sinds wij dezen schermer het laatst aan het werk zagen, is hij stukken vooruitge gaan. Zijn aanval wordt te juister tijd ge daan en vooral ook heftig genoeg. Want dat juist initiatief tot den aanval en heftighed in den aanval hem mee en dan vergeet hij, beid in zijn schermen. Dit nu is "veel ver beterd. Resultaat bleef niet uit, zijn scherm- werk van Vrijdagavond kon getoond wor, den. Rademaker classificeerde zich als no, 3. Deze schermer heeft ongetwijfeld kwalitei ten, doch Rademaker beheerscht die fac toren te weinig. Te veel neemt de wildheid in den aanval hem me en dan vergeet hij, dat schermen geen vertooning van brute kracht is, doch mogelijkheden geeft voor fijn doordachte aanvallen. Zijn partij tegen Aanstoot was echter wel de beste van het geheele sabeltournooi. Het werk van een knappe tegenstander inspireerde als het ware Rademaker tot 'n uitstekende en span nende partij. Uit onderstaand lijstje kan men een vol ledig overzicht der wedstrijden krijgen: gewonnen ontvangen 1 Aanstoot partijen treffers 8 10 2 de Cock 6 19 3 Rademaker 5 13 4 v. Leeuwen 4 22 5 Hendrix 4 25 6 Bernhard 3 20 7 Bolland 3 25 8 Hendriks 2 29 9 Paradijs 0 32 Heden, Zaterdagavond, worden de wed strijden voortgezet op degen en floret. Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 332 K.M. op 15 Mei 1.1. Eerste duif aangetoond 11 3927 uur, laatste duiff 121110 uur. No. 1 was J, Bouwman, die den uitge loofden beker won. géén Pijn en naschnijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AMSTEL 20/5 Holtenau gep., Sundsvall n. Rott. BARENDRECHT 19/5 v. Tampico te Barcelona. BATAVIER IV 20/5 v.m. 8 u. 20 v. Rott. te Gravesend. JONGE MARIA 20/5 v. Civita Vecchia te Porto Embledock. KATENDRECHT 19/5 Gibraltar gep., Rotterdam n. Batoum. LEERSUM 19/5 v. Port Talbot te Quebec. LIMBURG, sleepb., 19/5 v. Londen n. Antwerpen met 2 lichters. OCEAAN, De Winter, 18/5 v. Forwey n. Stockholm. PLUTON, sleepb., 19/5 v. Delfzijl te Aviles. RIJNDIJK 19/5 v. Montreal n. Rott. SAN ANTONIO, m.sch., 19/5 v. Faro n. Lissabon. STAD ZWOLLE 19/5 Oitavos gep., Oran n. Bilbao. THEANO 20/5 Lizard gep., Belfast n. A'dam THUBAN 19/5 v. Orange te B.-Ayres. TRENT 19/5 Sagres gep., Rott. n. Tunis. VECHTDIJK 19/5 v. Diamante n. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMB.-MAATSCAPPIJ. BAARN, (uitr.) 19/5 te Curacao. EUTERPE 20/5 v. Rott. te Amst. FAUNA 19/5 v. Syra n. Naoplia. HECTOR 18/5 v. Curaco n. La Guayra IRIS 20/5 v. Hamburg te Amst. JAN VAN NASSAU 19/5 v. La Guayra te Curacao. MARS 20/5 v. Amst. te Rott. NEREUS 20/5 v. Amst. te Rott. ORPHEUS 19/5 v. Alicante te Barcelona. PERSEUS 19/5 v. Kopenhagen n. Aardhus. SATURNUS 19/5 v. Constanza te Constan- tinopel. ZEUS, Malaga n. Amst., pass. 19/5 n.m. 4 u. Dungeness. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. ROGGEVEEN 19/5 v. Batavia te Sydney. HALCYON LIJN. JONGE JACOBUS Rott. n. Bougie, pass. 19/5 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitr.) pass. 19/5 Las Pal- mas. RIJPERKERK 19/5 v. Hamburg te Ant werpen. SPRINGFONTEIN, (uitr.) pass. 19/5 Vlis- singen van Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, Rott. n, Baltimore, pass. 20/5 Lizard. DRECHTDIJK, Rott. v. d. N. Parcific- kust 19/5 te Vristobal. LOCHKATRINE, Parcifickust n. Rott. 19/5 v. Hambrug. MAASDAM, Rott. n. New.-Orleans 19/5 n.m. v. Vigo. MONTGOMERYSHIRE 19/5 v.d. N. Paci- fickust te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OLDEKERK (uitr.) 20/5 v. Yokohama. ZOSMA (uitr.) pass. 19/5 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALDERAMIN (uitr.) 20/5 te Genua. TAPANOELI (uitr.) 19/5 te Adellide. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (uitr,) pass. 19/5 Gibraltar. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DELFLAND 20/5 v. Hamburg te Amst. JAVA—NEW-YORK LIJN. VECHTDIJK, Java n. New York, 19/5 v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) 19/5 n.m. 7 u. v. v. Marseille. SAMARINDA (thuisr.) pass. 19/5 Perim. (uitr0 20/5 te Belawan. TJERIMAI (thuisr.) 19/5 v. Colombo. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCIJNE (thuisr.) 29/5 v. Rio Janeiro. ALDABI 20/5 v. Buenos Ayres te Rott. WAALWIJK (uitr.) 19/5 te Santos. sïan3 op wonhiggebied in de mijnstreek van dien aard is, dat een groot aantal mijny werkers niet op of nabij de mijn, waar zij werkzaam zijn, een woning kunnen vinden, de kosten der maandkaarten voor deze werklieden gerekend kunnen worden tot de kosten, welke het beroep van mijnwerker uit zijn aard medebrengt. Dit bedrag kan derhalve in mindering worden gebracht op het belastbaar inkomen, met ingang van het belastingjaar 19271928. Op aanslagen over vroegere belastingjaren wordt niet meer teruggekomen. ■bhbbbi Telefoon 12127 Vermindering met de kosten van maandkaarten. De minister van Financiën heeft op een desbetreffend verzoek van den R. K. Werk- liedeubond besloten, dat zoolang de toe- Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering te Breda, welke ditmaal vrij goed was bezocht. De aan de beurt van aftreding zijnde heer Veltman, inspecteur van politie te Nijmegen, werd als bestuurslid herkozen, terwijl de plaats van den heer Rulkens, hoofdinspecteur van politie te 's-Bosch, dio zich niet meer herkiesbaar had gesteld, niet werd vervuld door terugbrenging van het aantal bestuursleden van 6 op 5. Besloten werd tot het houden van een retraite voor de leden op 25, 26 en 27 Nov. aanstaande. Medegedeeld werd ten slotte, dat als secretaris der commissie, belast met de regeling van de opleiding en 't examen voor inspecteur van politie fungeert, de heer L. L Offermans, commissaris van politie te Kerkrade, In verband met het aftreden van der> tegenwoordigen functionaris werd de secre taris tevens met het penningmeesterschap tijdelijk belast, zoodat het bestuur thanr bestaat 'uit de navolgende heeren: E. V. L M. Diekhol, voorzitter; L. Hermans, secre. taris-penningmeester (Bergweg 158, Rotter, dam); W. M. H. H. Erkens, vice-voorzitter; B. H. A. Meyer, 2e secretaris, J. Th. Velt- man, gedelegeerde in de examen-commissie. 'n Vliegende kraai vangt altijd wat. Ik werd van de week op reis aangespro ken door een heer: „Is u niet Father Le- feber?" Ik wsa eerst bang dat het iemand was, die een bestelling of aanstelling bij den nieuwen bouw wensebte te krijgen, want dagelijks bijna komt dat voor. Toen echter die heer verder ging met te zeggen dat hij mijn stuk je in de krant had gelezen, toen keek ik hem hoopvol aan. En jawel, hij heeft deze week mijn lijst weer gered. Ik kan weer vooruitgang boeken, al is het maar één punt. Voor hen die het nog met weten: Ik zoek duizend stchters van dit nieuwe Missehuis, duizend stichters van dit nieuwe Missiehuis, schenken aan dit huis. 't Zal toch niet ge zegd worden dat een Missiehuis in het Noor den geen levensvatbaarheid heeft. Kort geleden zei een Pastoor tegen mij'. „In die en die straat, 3hoog, woont een mis- dienaartje, die missionaris wil worden. Braaf en kan goed leeren. Ik er op uit: 3 hoog, vader, moeder, el! kinderen, oudste 13, anderhalve kamer met keuken en zoldertje, vaders verdienste 28 gulden in de week.... En toch zag het er fatsoenlijk in huis uit. Gij, lezers en lezeressen, die door God met royaler inkomen of.... groote edel moedigheid gezegend zijt, zoudt ge dal jongetje geweigerd hebben, omdat zijn va der met zijn best te doen toch niet meer verdienen kon? Hoeveel zouden de Aposte len, de eerste priesters, verdiend hebben in hun,vak, toen Christus ze koos? Missiehuis, Hoorn. Postrek. 120937 FATHER LEFEBEP- Directeur. Stuurt u mij ineens of bij gedeelten 10Q gld. of mag ik ze bij u komen halen? ONDER VOLLEDIGE GARANTIE VOOR COUPE EN AFWERKING koopt U het beste bij De Minister van Binenlandsche Zaken en Landbouw, gelet op art. 7, tweede lid, leti ter z, 2o., van het Riviervisscherijreglement (Staatsblad 1922, no. 503); heeft goedgevon den te bepalen; I. dat aan de visschers, die in het bezit zijn van een hun daartoe door het districts hoofd af te geven schriftelijk bewijs, ver gunning wordt verleend met een ankerkuil of raampalingfuiken te visschcn; a. in den Rijn, de Waal, den Neder-Riju en de Lek gedurende de tijdvakken, gele gen tusschen het tijdstip, waarop bij was send water de Rijn aan de peilschaal te Keulen een stand van 3 M. boven nul be reikt en het tijdstip, waarop daarna het water aan genoemde peilschaal voor de eer ste maal weder beneden 2.50 M. boven nul staat; b. in de Maas, beneden de vaste brug bij Roermond, wanneer het water aan de peilschaal te Maastricht 41,50 M, of meer boven N.A.P. staat; t II. dat in het door het districtshoofd af tegeven schriftelijk bewijs zal worden aan gegeven de rivier of het riviervak, het tijdvak, tusschen 1 Juni en 8 Augustus 1927, waarvoor het geldt, en de voorwaar-i den, die bij het visschen moeten worden in acht genomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 13