ANTHRACIET MATRASSEN IX. HAAN utr HE BH Kuip STAND 101 Qkram V erkeers„öïïgevallen. 1.1 Levensverzekering WITTE BIOSCOOP Toor geen kle.ntje vervaard D„ Siessels Centrale Tandheelkundige Kliniek (^BanRemafeRe^ij 3 HET CENTRUM" Aktentas G. TEEUWEN ZONEN p9o VOORZORG WEERT ZORG. I BELGISCHE ANTHRACIET Repareeren' Stoomen en Wasschen van Bedde- goed en Dekens Barteljorisstraat 39-41. 65 ct. ïïgSSt 2.2. HAARLEM DE TOESTAND VAN DE LEIDSCHEVAART. Een adres aan Ged. Staten van Zuid-Holland. Pastoor Wijnker. R. K. Handelsavondschool vooi Meisjes met 3-jarigen cursus. OP DE HEBA. 870 bezoekers. Programma' Brand. Sluit daarom nog heden een levensverzekering bij de te NIJMEGEN KAPITAALSVERZEKERING - VOLKSVERZEKERING VERZEKERD KAPITAAL 22 MILLI0EN GULDEN ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. De Nachtegaal. HaarlemLuik. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. MARKTNIEUWS. 1 BEVERWIJK ZATERDAG en ZONDAG AVOND - 8 UUR. MATINEE KCNAIJPARK 26. Dinsdag 24 Mei niet te consuiteeren KEN AVP ARK. 26 Dinsdag 24 Mei gesloten Zeker! Uw artikel kan goed zijn, Maar maak dit dan bekend! MEI-NOTEERING: afm- 20.3O a f 2.— per H.L. 30 50 a f 2.30 Vraagt prijs voor onze bekende prima Raadhuisstraat 21, Heemstede - Telefoon 28037 geschiedt goed, billijk en vlug. BEDDENFABRIEK Gavastigd 1833, Tel. 10250 MELK. APELDOORN. ANEGANG 17 TE HUUR Groote Houtstraat. Hoek-Winkelhuis met afz. bovenwoning, voor alle zaken geschikt. Te bevr. bij den Ma kelaar H. TH. FIBBE, Nassau straat 14. ïTet gemeentebestuur van Voorhout heeft het volgende adres gericht aan Ged. Staten van Zuid-Holland en daarop adhaesie ver zocht van de gemeente Noordwijk, de K. N. A. C. en den A. N. W. B. De weg Leidschevaart, loopende langs de vaart van dien naam, vanaf den Rijksstraat weg over Voorhout naar Noordwijk, ver keert sedert geruimen tijd in een zeer slechten toestand en is in geen enkel op zicht meer berekend voor het op dien weg aldoor toenemend snelverkeer. Vooral in de zomermaanden is het auto- en rijwielver- keer er buitengewoon druk, meer nog in den bloembollentijd en tijdens het badsei zoen, hetgeen een verklaarbare reden vindt in het feit, dat de weg de kortste verbin ding is voor Leiden en den Rijksstraatweg met Noordwijk en omgekeerd en voor Voorhout de kortste toegangsweg naar den Rijksstraatweg. Evenwel voldoet de Leidschevaart niet aan de meest minimale vtrkeerseischen. Op de eerste plaats is het wegdek, ge middeld 4 meter, veel te smal, waardoor het in de avonduren gevaarlijk is om met twee auto's te passeeren. Deze geringe breedte is nog des te gevaarlijker omdat het dek op verschillende plaatsen sterk hellend ligt naar den kant van de vaart, een toestand, die het, naar wij van alleszins deskundige zijde vernamen, voor zware motorrijtuigen uiterst moeilijk maakt om midden op den weg te blijven. Ongelukken komen dan ook meermalen voor, het laatst reed nog een verhuiswagen des nachts de vaart in en kort tevoren een wagen van de Petroleummaatschappij „de Automaat" en een zware luxe auto. Behalve dat hij veel te smal is voor het tegenwoordige moderne verkeer, dat er over gaat, is de weg vrijwel het geheele jaar door vol kuilen en gaten, somtijds opge vuld met groote stukken klinkerpuin en af' val, wat het berijden voor auto's en rijwie len haast een onmogelijkheid maakt. Daarbij nog gevoegd de aanwezige tol, staande vlak bij een vrij steilen afrit van de brug in den Rijksstraatweg, hetgeen alle wa gens noopt op een sterke helling te stoppen, met bovendien nog twee ongunstig in den ■weg liggende hooge bruggen, leidt er toe hier te spreken van een werkelijk onhoud- baren toestand. Daargelaten de vraag of het onderhoud wel in alle opzichten doelmatig is, meenen wij toch niet onze opmerking te mogen na laten, dat een grintweg met zwakken onder bouw, zooals de Leidschevaart is, ondanks alle moeite en kosten bij het huidige snel verkeer zelfs niet in een eenigszins rede lijken toestand te houden is. Het is ons bekend, dat de eigenlijke on derhoudsplichtige, de gemeente Leiden, «r altijd nog op wijst, dat de weg slechts een jaagpad is niet bestemd voor het groote •Verkeer. aar moge het zijn, dat vóór eeuwen te rug de weg uitsluitend voor jaagpad was bestemd, thans heeft hij dat karakter onge twijfeld geheel en al verloren en het klinkt ongerijmd nu nog van een jaagpad te spre ken. Het wil ons voorkomen, dat in dit geval krachtig ingrijpen van provinciewege drin gend noodrg is. Een ingrijpen, dat leidt tot het reconstrueeren en verbreeden van den geheelen weg." Dit laatste behoeft, naar ons oordeel, geen bezwaren op te leveren, daar er langs den weg nog diverse meters berm ongebruikt liggen. Nu de gemeente Voorhout haar hoofdwe- jgen, gedeeltelijk met provinciaal subsidie, gebitumineerd heeft, een mooie bitumenweg loopt langs den duinenvoet ongeveer parallel aan den Rijksstraatweg nu zal het voor ieder op zijn minst genomen, toch onbegrij pelijk lijken, dat een der meest directe ver bindingswegen tusschen de twee laatstge noemde wegen en tusschen Leiden met de badplaats Noordwijk, nog in een dergelijken desolaten toestand verkeert. Wij verzoeken uw College dringend in te 'griipen en het daarheen te willen leiden, dat de Leidschevaartweg zoodanig gerecon strueerd worde, dat hij aan althans redelijke verkeerseischen voldoet. Gisteren arriveerde in Zandvoort de ZeerEerw. Heer Pastoor Wijnker van Texel. dorgen in de Hoogmis zal Zijn Eerw. plechtig geïnstalleerd worden door den Hoogeerw. Heer Deken L. A. A. M. Wester- ■woudt. Auto-botsing. Donderdagavond kwam op den Hoofdweg m Haarlemmermeer een luxe auto van den heer K. uit Amsterdam in botsing met een passeerende vrachtauto. De heer K. die de auto zelf bestuurde, week vermoedelijk niet ver genoeg uit, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Het voorste gedeelte van het motorrijtuig werd nagenoeg geheel in elkaar gedrukt. De vrachtauto liep ook eenige averij op. De bestuurders kwamen met dep schrik vrij. De beschadigde luxe-auto werd naar een garage gesleept. In het bijzijn van verschillende belang stellenden werd gisterenavond in de R-K. School aan den Kleinen Houtweg de laatste (openbare) les gegeven aan een zestal meis jes-leerlingen van dezen cursus. Deze open bare les was tevens mondeling examen, waarna de uitreiking der diploma/s zou plaats hebben. Als vertegenwoordiger van den Handel was aanwezig de heer Mr. J. B. Bomans, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal en lid van Ged., Stater- Van zijn belangstelling gaf ook blijk de Weleerw. Pater Hentzen, voorzitter van de Commissie voor de Jeugdorganisatie. De directeur van den cursus, de W.eerw. heer kapelaan Wennen, wces er in een hartelijk openingsspeechje op, dat deze avond de bekroning zou worden van een driejarig ijverig werken der meisjes van de hoogste klas. Hij heette de aanwezigen wel kom, in het bijzonder den heer Bomans. Hij wees verder op den ernst der bijeenkomst, want na een succesvol mondeling examen zouden de geslaagde meisjes een zekere zelfstandigheid verwerven en hij vergeleek deze „meerderjarigheid" met dc zelfstandig heid, die Prinses Juliana had verkregen ter gelegenheid van haar 18en verjaardag. Hij prees het in de meisjes, dat zij drie jaar hadden volgehouden hun avonden op te of feren om dezen cursus te volgen en stelde ze ten voorbeeld aan de jongere meisjes, die eveneens bij dit tentamen aanwezig waren. Hierna werden de meisjes aan den tand gevoeld: omtrent hun kennis vsn boekhou den en handelsrekenen door de heeren v. Emmerik en v. Buren, onderwijzers aan den cursus en wij moeten getuigen, dat dit op een onderhoudende en vlotte manier plaats had. m Groote voldoening onder de examinandae wekte daarop de mededeeling vafl den di recteur, dat allen geslaagd waren en straks het einddiploma zouden mogen ontvangen. Kapelaan Wennen noodigde den heer Bo mans uit deze plechtigheid te verrichten. Vooraf hield deze een hartelijk toespraakje. Het bevreemdt mij, dat ik hier ben, zoo als uw directeur heeft gezegd, als vertegen woordiger van den handel, ik meende, dat ik sinds lang met „den handel" had afge daan en afgezakt was tot „beroepspoliticus Voor mij is t een genoegen te hooren, dat ik nog altijd wat met den handel te maken heb. Want de handel heeft voor mij altijd een groote beteekenis gehad voor 't maat schappelijk leven. De handel is een basis, waarop een volk moet leven. Als die basis gezond is, dan ontwikkelen zich bij dat volk kunsten, wetenschappen, intellectueel leven en wat nog meer zegt Godsdienstig leven. Want een betrekkelijke welvaart is ook ncodig voor een goed, godsdienstig leven. Als gij er dan gekomen zijt, dan hoop ik, dat ook het godsdienstig leven door u niet zal vergeten worden. Overigens is er geen enkel gebied als de handel, waar het persoonlijk initiatief, de durf, het doorzicht zooveel vermag. Iedereen draagt er den maarschalkstal in den ransel En Holland is een land, waar de handelsgeest vaardig is. Ik wil niet ontkennen, dat het vreemd moet zijn, dat ik tegenover meisjes met zooveel enthousiasme over den handel spreek. Im mers. de handel kan uw levensdoel niet zijn. Maar als gij, na. eenige jaren op kantoor te zijn geweest, uw roeping in het hushouden volgt, dan zal de opgedane ervaring u daar van groot nut zijn. Door die ervaring zult gij goede huisvrouwen kunnen zijn, die stipt oanteekenen, de uitgaven die zij doen en daarvan verslag kunnen geven aan den man, die somtijds de penningen, die gij zult uit geven, zuur verdienen moet. Een slordige vrouw, een vrouw, die geen geld kent, is een ongeluk voor den man, hoe groot ove rigens hare deugden ook mogen zijn. Maar ik zie aan uw gzicht, dat gij uw levenspad niet in den handel zult zoeken. Niettemin is dit examen van groote beteekenis. Ik heb veel examens gedaan, al is het lang geleden. Maar blij moet het u te moede zijn straks mot het diploma bij moeder thuis te kunnen komen. Nu hebben uwe ouders eens niet iets voor u gedaan, maar gij hebt wat gedaan voor uw ouders. Gij komt thuis met sets en zij zijn blij. dat gij vooruit zijt ge komen. Gij geeft wat voor wat uw ouders aan opofferingen hebben gegeven. Betracht den handel immer op godsdienstige, wijze, met christelijke deugden. Wie dat doet, geeft weliswaar aalmoezen dat gaat zoo in den handel maar gij moei het niet anders doen. Wie van den handel he! uiter ste vergt, kan in omstandigheden komen, da,t hij zelf uitstel noodig heeft, maar hij zal dan geen vrienden hebben. Denk maar aan den man, die in het Evangelie zijn schuldenaar niet wilde vergeven. Ten slotte verzocht spr. aan het meisje, dat de beste cijfers behaalde, een herinnering aan dezen dag te mogen geven. Dezen a.vond is veel gesproken over de waarde van geld. Spr. v.enschtc aan die leerlinge een gouden tien tje te geven, niet om het te gebruiken, maar ,als aandenken aan dezen dag. Kapelaan Wennen dankte den heer Bo mans hartelijk voor de levenswijze lessen, die hij aan de meisjes had medegegeven en onderstreepte, d,?.t de meisjes steeds gods dienstig moeten zijn. Spr. bracht danlc aan de onderwijzers en aan het hoofd van den cursus, mej. C. Stzvenuitcr, voor haar toe wijding en liefde. Daarna had de uitreiking van de diploma's plaats. Het diploma met gouden tientje van den heer Bomans verkreeg Theodora van Buchem, verder werden gediplomeerd Ma rie Alders, Cor van Bourgondiën, Mia Faase, Christ, v. d. Kamp en Maria Stuurman. Het was een welgeslaagde avond en het is te hopen dat vele katholieke ouders in dit verslag van deze openbare les aanleiding vinden om hun dochters dezen nuttigen cur sus te laten volgen. Het is een mooie in stelling dear Patronaten. Avondwandeling. We brachten van onze rondwandeling op de Heba, gisterenavond, meer dan één zoe te herinnering mee, in werkelijken. maar ook in figuurlijken zin. loan w»| aan het Brongebouw aankwa men, waar het zomerde in oen grooten tuin, en waar het feest was, binnen en Puiten, be vonden zich reeds talri)ice gruóte en zeiis kle.ne bezoekers op de tenioonstelnng, die genoten van het gezicht, en hier en daar ook van den smaak, der uitgestalde zoetig heden. En het deed het toch, ondanks alles, nog altijd eenigszins lucullisch gezinde hart goed aan, te staren op al die leukerniian, en dat er bliikbaar velen zoo over dachten, bewe zen wei de bewonderende uitroepen die men dan hier. dan daar hoorde over de heerlijke, smaakvolle en stijlvolle producten welke in het groote gebouw vooral, in overvloed wa ren uitgestald, en 'n Uylenspiegel ongetwij feld tot een of andere snakeru zouden heb ben verleid. Vee' bekijks had vooral de groote stand der firma Ringers, waar men vaardige han den bezig zag met het z.g, figuuropuiten der chocolade, en het „aankleedan" der sui kerbonbons met de nog vloeibare chocolade. Üf dit kwam door het ongewone schouw spel dat dit werk leverde, dan wel door de vroolijke muziek op het balcon der groote zaal door het Jazzband-orkest, we weten het niet, maar zooveel is zeker, dat zich daar steeds de aandacht van het talrijke publiek concentreerde. üe route, bij het bezichtigen der tentoon stelling te volgen, werd uitstekend aange geven door de daarvoor aangewezen sup poosten, zoodat men rustig van stand tot stand verder kon wandelen, zonder hinder lijk gedrang. Maar ook buiten was het heerlijk! Het mannenkoor „Haarlem's Zanggenot" verleen den zijn welwillende medewerking door het zingen van enkele fraaie nummers, waarnaar velen van uit de zalen en show-tenten gelokt werden te komen luisteren en die, ge tuige het gul en luid applaus der toehoor ders, wel hebben ingeslagen. We bezochten ook nog even de zaal waar de afdeeling „antiquiteiten" der koekenbak kers-tentoonstelling gehuisvest is. Hoewel wat moelijk te ontdekken, vindt men hier toch nu en dan enkele vak-menschen en „liefhebbers", die hun hart nog eens komen ophalen aan het bezichtigen der oude in strumenten en vormen, waarmee de koe kenbakkers uit vervlogen eeuwen zich moes ten behelpen, in tegenstelling met de tal rijke uitstekende hulpmiddelen, welke thans ten dienste staan aan het gilde der zoete- broodies bakkenden. Van de werking dezer laatste, meer leven en geraas makende hulpmiddelen, welke in de hulpgebouwen in den tuin waren onder gebracht. gingen ook talloozen zich op de hoogte stellen, onderwijl, bii het passeeren der consumptie-tent. het nuttige met het aangename vereenigend, en onder het luis teren naar den fraaien mannenzang genie tend van een biertje of een glaasje ranjaj welk laatste zoowaar verpersoonlijkt door tuin en zalen promeneerde. Nog vrij laat kwamen er nog altijd op zoet beluste bezoeksters en bezoekers bin nen, om de tentoonstelling te bezichtigen, waaruit wij meenen te moeten besluiten, dat het de H, E. B. A. ook in de komende da gen niet aan belangstelling zal ontbreken, wat wij ondernemers en medewerkers na tuurlijk dat ook van harte gunnen, want het is ten volle verdiend. Jammer is het dat de verkoop op de ten toonstelling niet toegestaan is, tenzij in één tent in den tuin. n.l. die der in werking zijn de Bakkerij. Zoo mogelijk zal het comité goed doen deze bepaling te veranderen, want een attractie is het iets van de ten toonstelling naar huis te kunnen meenemen. DE WEDSTRIJDEN. De volgende bekroningen zijn toegekend: Banketbakkerij op M2. lste prijs met 50 punten A. van Kessel, Dorreboomstraat 22, Chef Maison Tummers. 2e prijs met 49 punten, C. J, de Ruyter, Amsterdam, Kraaicnplein 48. 3e prijs met 35 punten J. van Vessem, Haarlem, Kleverparkweg 10. Eervolle vermlding met 32 punten, E. H. J. Janssen, Haarlem, Timorstraat 167. Eervolle vermelding met 29 punten, Tj. Fennema, Ermelo. Marsepein eigen fabrikaat: le prijs met 76 punten, H. J. F. Sterk, te Beverwijk. 2e prijs met 68 punten, P. Beitsma, Rof- terdam, Bergschelaan 186. 3de prijs met 61 punten, P. Beitsma, Rot terdam, Bergschelaan 186. Eervolle vermelding met 39 punten B. J. Huisman, chef choc, fabriek Faul C. Kaiscr, Den Haag. Petits Fours enz.: Eere prijs met 78 punten, Maison Denijs, Bloemendaal, Bloemendaalscheweg. le prijs met 66 punten, M. J. Leuvkens, chef Maison Tenback, Amsterdam. le prijs met 65 punten D. T. A. Klein, Haarlem, Rijksstraatweg 85. 2de prijs 64 punten, P. J. van den Heuvel, Leidschestraat 25, Haarlem. 2e prijs met 63 punten, J. de Hoop. 3de prijs met 62 punten, L. Else, Koning straat 110, Den Helder. 3e prijs met 62 punten, C. Meyer Jr., be diende Bakker, Oranje Nassaulaan Amster dam. 3e prijs met 62 punten, D. W. van der Put te Zevenbergen, Kon. Wilhelminastraat. Groep 6 Koek. A. Eerste prijs met 71 punten, J. L. P. Pezy; 2e prijs met 68 pun ten, J. C. Biebericher, Groningen, N. Bote- ringenstraat 70. Groep 6 B. Tweede prijs met 64 punten D. H, Janus. 2de Nassaustraat A'dam. Groep 1, klasse A. Wedstrijd Ringers, le prijs met 81 punten D. J. Stoop, firma ter Heerdt, Heerenstraat, Voorburg; 2e prijs m. 76 punten, L. Jonker, Dedemsvaart; 2e pr. met 75 p. Th. Sandfort. Zandvoort, Groote Krocht 22; 3e prijs met» 66 p, idem; 3e pr, met 63 p. J. G, Uylenburgh, Gierstraat, Haarlem; eerv. verm, met 57 p. E. H. A. Jansen, Timorstraat 164, Haarlem; eerv. verm, met 55 p. A. H. Peters. Heiligeweg, Amsterdam. Groep 1 klasse B. Stukken van Dragant of marsepein: Eereprijs met 90 p. P. J. van den Heuvel. Leidschestraat 25 Plaarlem; le pr. met 76 p, E. H. A. Jansen. Timorstraat 164 Haarlem; le pr. met 76 p. van Kessel, Chef Maison Tummers. Dorreboomstraat, Haarlem; 2e prijs met 75 p. Jac. Meerman, van Baerlestraat 65 Amsterdam: 2.e prijs met 74 p. C. Meyer Jzn.. Oranje Nassaulaan 75, A'dam, bediende bij Bakker; 3e prijs met 73 p., M. Nieuwenhuizen, chef bii Hellingman, Gr. Houtstraat 173; 3e prijs met 71 p, W. F. Sandyck, Floresstraat 7, Haarlem; eerv, verm, met 63 p. E. Keur, chef-kok, Hilder brand, Haarlem; eerv. verm, met 61 p. A. van Kessel chef Maison Tummers, Heem stede; eerv. verm, met 60 p. C. H. Berk- hoff Wzn„ Reinier Vinkeleskade. A'dam; eerv. verm, met 60 p. C. W. Tobber, Hil versum, Vaartweg 18. Groep 1. Klasse C.: Beeldhouwwerk. Eereprijs met felicitatie van de Jury: J. A. Monchen, den Haag; lste prijs met 83 pun ten: J. H. Heineman, Barneveld; 2de prffs met 70 punten, A. van Kessel, chef Maison Tummers, Heemstede. Groep 1. Klasse D.: Boetseerwerk, lste prijs, met 82 punten, S. V, P. van Wely, Hoofdstraat, Noordwijk aan Zee; 2de prijs met 76 punten, L. Elte, den Helder, Koning straat; 2de priis met 70 punten, A. van Kes sel, chef-kok Maison Tummers, Dorreboom straat. Groep 5. Botercake: le prijs met 75 pun ten, H, J. van Noort, Voorstraat 100, Utrecht; le prijs met 73 punten, Dan. C. Wernessen, de Bildt; 2de prijs, met 70 pun ten plus, W. J. Post, Haarlemmerstraat, \msterdam; 2de prijs met 69 punten, Corne lls Out te Bennebroek; 3de prijs, met 65 punten, H. G. Rump, Brouwersvaart 136, 'aarlem: 3de prijs met 64 punten, Ti. Fen nema, Ermeloo; 3e prijs met 62 punten, J. de Hoop, Groep 5 Spekkoek: lste prijs met 73 pun ten plus, Joh. A. Dil, Anna Paulownaplein 9, den Haag; 2de prijs met 72 punten, Dan. C. Wernsen te de Bildt; 3de prijs, met 64 punten, van Wely, Noordwijk aan Zee; eer volle vermelding met 61 punten, Wilhelm C. Ereriks, Bloemgracht Amsterdam. Groep 5 Tulbanden: le prijs me t75 p. D. H. Janus, 2e Nassaustraat 15, A'dam; lste prijs roet 71 punten Piet Visser. 2de prijs mp' 68 p. plus, W. L. Horst, bediende bij P. Faber, Wagenweg 82. Haarlem; 2de prijs met 68 punten W. J. Post, Haarlem merstraat, A'dam; 3de prijs met 66 p. plus H. J, Hesselroan. Gen Croniés'raat. Haar lem.; 3de prijs met 63 punten A. Remen, Houtmarkt 45rood, Haariem: eervolle ver melding met 62 punten M. A. van den Harg, "arkweg 254. Voorburg; eervolle vermel ding met 61 punten J. G. Wiese, Madoera- straat 13, Haarlem. Het aantal betalende bezoekers op de Heba bedroeg gisterenavopd reeds 870. der H. O. V.-Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 22 Mei. te half 3 uur. I. Cadettenmarsch J. P. Sousa. 2. Lustspiel, ouver'ure Keler Bcla. 3. Les Patineurs, Walzer E. Waldteufel 4. Potpourri Les Clochea de Corneville Planquettc. 5. Ouverture „Leichte Cavallerie", v. Suppe. 6. Estudiantina Walzer Waldteufel. 7. Fantaisie wCavalleria Rusticana Mascagni. i Gisteravond ocstreeks 8 uur, is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een schuur, welke gebruik wordt als vetsmelterij, gelegen aan den Rijless raat- weg. Met eenige stralen op de waterlei ding werd het vuur gebluscht De vethan- E.R.K, delaar W, R. had een schade van 1000. De schuur is uitgebrand. Sedert een paar dagen is de nachtegaal weer op Bosch en Hoven verschenen en laat 's avonds een prachtig gezang weer hooren. Zopals wij reeds gemeld hebben is gisteren in de Majestueuse Kathedraal te Luik op grootsche wijze gevierd het drievoudige feest van Z.D.H. Mgr. Rutten, die op zijn 60- jarig Priesterfeest, zijn 25-jarig Bisschops- feest en zijn 85ste verjaardag herdacht. Onder de Kerkelijke hoogwaardigheidsbe- kleeders, ministers, senatoren e'n andere bur gerlijke en militaire autoriteiten was o.m. aanwezig de HoogEerw. Heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, als vertegenwoordiger van Z.D.H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. De Pontificale Hoogmis werd opge dragen door den jubilaris zelf. Na afloop van de pontificale Hoomis wer den de gasten ontvangen in de groote spreekkamer van het Jesuiten College St. Servaas waar o. m. redevoeringen werden gehouden door Mgr. Micara, Nuntius v. Z.H. den Paus te Brussel; Mgr. van Roey, aarts bisschop van Mechelen; Z. E. Minister Jas- par, minister Preswent; Graaf Paul Berryer; Minister van Staat.uit naam van de katho lieke Walen waarna Mgr. Rutten een har telijk dankwoord sprak, 's Middags te half een vereenigden zich de hooge gasten aan 'n feestmaatlijd in het Bisschoppelijk paleis waar o.m. het woord voerde Minister Jaspar en Mrg. Heylen. Als het God behaagt, hetgeen wij allen verlangen en waar wij allen voor bidden zal het volgende jaar onze bisschop, Z.D.H. Mgr. A. J. Callier zijn 25-jarig Bisschopsleest vieren. Als merkwaardigheid kunnen wij hierbij nog opmerken dat de ouders van Z. D.H. den Bisschop van Luik Hollanders zijn, terwijl Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Belgische ouders heeft. VASTSTELLING CANDIDATENLIJST. Door het bestuur der R.K. Kiesvereeni- ging „Recht en Plicht", te Bloemendaal zal Zondag 22 Mei 1927 de stemming tot vast stelling van de Candidatenlijst voor den Gemeenteraad gehouden worden aan de na volgende stembureaux te Aerdenhout-Bentveld in de spreekkamer van de Pastorie, 's morgens van 9 uur tot 12 uur te Bloemendaal in Café-Restaurant „Rust hoek", Bloemendaalscheweg, hoek Korte Kleverlaan, van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. te Overveen in de R.K. Jongensschool, Zandvocrterpad, van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. te Vogelenzang in het R.K. Verenigings gebouw, van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. Het Politiek Advies van het Bestuur der Kievereen. luidt 1E. W. A. van Nederhasselt, 2. N. Nuijens, 3. A. J. Prinsenberg, 4. P Verdegaal Rzn., 5. K. Kooiman, 6. H. A. E. M. Kraetzer, 7. Mr. Th. F. M. Hendricks, 8. J. Lensen. BLOEMENDAAL. ZONDAG Euch. Dag. H.H. Missen om 7, 9 uur en half 11 de Hoogmis schaal- ollecte v/h. Seminarie Warmond7 uur Lof met preek. MAANDAG vóór de H. Mis Litanie van Alle Heiligen half 8 Meimaand-Lof. DINSDAG vóór de H. Mis Litanie van clle Heiligen half 8 Meimaandoefening 8 uur Maria Congregatie. WOENSDAG Vigilie van Hemelsvaart dag vóór de H. Mis Litanie van alle Hei ligen half 8 Meimaand-Lof. DONDERDAG Feest van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als ZondagH.H. Missen om 7, 9 uur en half II de Hoogmis 7 uur Lof met Rozenh. VRIJDAG half 8 Meimaandoef. ZATERDAG half 8 Meimaandoef.van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten Een zilveren jubileum. Za'erdag, 28 Mei, is het 25 jaar geleden, dat mej. G. Uilenhoed, onderwijzeres aan de R. K. M. U. L. O, school alhier, haar diploma als onderwijzeres behaalde. Het grootste aan- al van haar dienstjaren heelt zij doorge bracht aan de Mariaschool te lïillegom. Velen, vooral de oud-leerlingen aldaar, zullen nog dankbaar gedenken deze sym pathieke onderwijzeres, die zich van heeler harte gaf aan haar levenstaak. De laats'e 5 jaren was mej. Uilenhoed werkzam aan de R.K. Muloschool te Heemstede. Ook hier heeft zij veel dank en waardeering verdiend en ook gewodfien bij ben, die de waarde kennen van goed Roomsch on derwijs en opvoeding. Moge den 28 Mei een vreugdedag zijn voor deze begaafde onderwijzeres, die blijde, en met volle krarht steeds hear gaven gebruikt voor het kind. BEVERWIJK, 20 Mei. R. K. Coöpeia- tieve Tuindersver. „Kennemerland". Bloem kool le 2840 ct., id. 2e 1825 ct., kom kommers 1422 ct., per stuk; wortelen 2028 ct., raapstelen 2—3 ct., radijs 23 ct., selderie 3-—5 ct., pieterselie 34 ct., rabarber le 1216 ct., id. 2e 810 ct., asperges D.W. 4863 ct., id. D.B. 2842 ct., id. Dun W. 1625 ct., per bos; spina zie 0.401.35, postelein 4560 ct-, per kist; sla 1.503 per 50 stuks. PURMEREND, 18 Mei. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardbeziën 1.101.50 per k.g., bloemkool 1339 per 100, spinazie 10—48 ct., pos telein 80—95 ct., per mand van 5 k.g.; sla 0.804 per 100 krop, radijs 12.50, raapstelen 0.801,50, rabarber 4 stuks. Kipeieren 4.905.90. Eendeieren 4.50—5 ner 100 stuks. MEDEMBLIK, 19 Mi. Ansiovis 0.50— 0.51 K per Kg. Vangst 3609 Kg. Hoogste 184, laagste 10 K.G.; 1 kuilder 660 Kg„ prijs 0.41 per Kg. 17.10, wortelen 14,4015.20, prei 1.60 6.70, per 100 bos. PURMEREND, 20 Mei. „Afslagvereeni- ging Beemster, Pu-merend en Omstreken' Aardappelen 7.50, id. kleine 6.z5, per zak van 25 k.g.; aardbeziën 1532 ct. per k.g., bloemkool 12—39 per 100, spinazie 1040 ct., postelein 0.30—1.05, per mand van 5 k.g.; sla 0.90—6.70 per 100 krop; radijs 1.603.30, raapstelen 0/0—1, rabarber 7.10—20.30, wortelen 15.20— 18.40, prei 2.40—6.60, per 100 bos. VOLENDAM, 20 Mei. De toekers losten gemiddeld 50—100 pond lijnaal, prijs 65—70 ct. per pond, 4060 pond bot, prijs 3540 ct. per pond. Garnalen iets meer vangst, prijs 3.504 per lit. Een paar snankuilers hadden slechts 20—25 k.g. ansjovis ALPHEN AAN DEN RIJN. Veiling van de N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn" van 20 Mei 1927. Spinazie 37.50 per 100 K.G. Postelein 1114 per 100 K.G. Radijs f 2.30—3.10. Rabarber f 4—17. Peen 19—21 per 100 bos. Kropsla 3.40 4.60. id. 2e soort 1.201.80. Komkom mers 2325. Bloemkool I 28—38: ld. II f 1422, alles per 109 stuks. Eierenveiling van 19 Mei, Aanvoer 15150 21 MEI EtfKsTt: LAATSTE VOFR^ KOERS BERLIJN i 59.22 PARIJS 9.80 BRUSSEL 1 34.73 EENEN 35.20 LONDEN 1 12.131/a STOCKHOLM 66.90 KOPENHAGEN 66.70 OSLO 9 1 64.70 BAZEL 48.05 NEW-YORK 9 J 2.19"/,, ROME f t 13.70 PRAAG 7.45 WARSCHAU 00 CM Sensattoneele avonturen-roman in 5 acten met WILLIAM FAIRBANKS in de hoofdrol Ongelooflijke staaltjes van vlug heid. moed en onverschrokken heid. Een der sterkste sport- sensaties die tot op heden zijn uitgebracht. Zondagmiddag half drie In alle voorstellingen Orkest met slagwerk. FRANCO BERGPLAATS. Inschrijving voor melk voor het ST. JEROENGESTICHT te Noordwijk voor Juni-, Juli, Aug. 1927. Inlichtin gen te bekomen en briefjes in te leve ren bij de Eerw, Overste, voor of oo 26 MEI a.s. Te koop BURGERWOONHUIS mei 1036 M2. grond. Huis bev, ben.: kei- der, gang, 3 kamers, keuken. Boven: 2 slaapk. met ruime zolder en plat. Koopsom 4650vrij op naam waarvan 2500.als le hypotheek kan gevestigd blijven. Te bevragen bij den eigenaar J. STRUIKENKAMP Hattemsceweg 91, Apeldoorn. TEL t2685 Hebt U reeds eens kenms gemaakt met onze onover troffen prachtcollectie vanaf Wil men in Utrechten breede omgeving, in Twente enz. met succes adverteeren, dan is het aangewezen blad daarvoor Bureaux JANSKERKKOF 21-24 UTRECHT "Buitengewoon Voordelig Prima rundleder, met twee sloten, en extra versterkt handvat, voor radig in bruin

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2