1 VAN F i *mWF :,s f:. Tweede blad Maandag 2.3 Mei 1927 R. K. F. Donk 1Graaf Willem II. Promotie wedstr ij d E. M. M.Beverwijk: 11, V.V.Z.Wilskracht 0—2. N. V. B. De tenniswedstrijd Haarlem 'l a Waanzin. Dc Haarlemmers herstèl- denzieh na eenige nederlagen en klopten Zondag Waanzin met 43. Op onze kiek ziet men Jhr. v. d. Poll in actie. Hij sloeg Eikendal in het enkeispel met 61 en 63. FeijenoordAjax 23. N.A.C.Heracles 23. Het Nederlandsch Elftal. VeloxE. D. O. 23 IX De deelnemers aan de schermwedstrijden om het kampioenschap van Haarlem, welke werden gehouden in de zaal Brassinne. V. S. V.—Gouda 2—0. Schoten—H. R. C. 19. süil Aardig moment uit den Cricket-wedstrijd Rood en Wit Maas (H.) in actie op het bowlen van Homans. -Haarlem. Rood en Wit won gisteren ue plaatse uja.e ominucuug ttsei, mwrooeen - -a- elftal Het Rood en Wit team plaatsten wij verleden week reeds. Van l.n.r. v. d. Berg, Tesmaeher, Bieshaaj. A. Maas (aanv.), „F. van Damme", Hazes, „Teensma", de Ruig, Nagtzaam en Misset, Olympisch Elftal-Neww Castle te Deventer. Over het presticre van het Engelsche Voetbal. f Schoten degradeert. Door de 9—1 nederlaag tegen H.R.C. werd Schoten's degradatie naar de 3e klasse een feit. Moment uit den voor Schoten fatalen strijd. Een der, T-LvMower-fiz* doelntinten. De uitslagen van gisteren zijn: Eerste klas Limburg. R. K. O. N. S.Armada CaesarOlympia Eerste klas Brabant. ConstantiaO. S. S. 2—3 4—2 Oss n: n. Overgang. B. V. V. Z.—Wilskracht 0—2 Promotie -dcgradati e E. M. M.Beverwijk 11 Voor de competitie der R. K. F. speelde Donk haar telkenmale uitgestelden wed strijd tegen Graaf Willem-reserves, uit den Haag. Het is aan de geel-witten, ondanks hun voorsprong van 20, niet mogen geluk ken een overwinning te behalen. Had de voorhoede van Donk vóór de rust gespeeld, als in het tweede gedeelte, een overwinning •was niet uitgebleven. Gr. Willem kwam op zeer gemakkelijke wijze aan zijn twee pun ten. De leiding beruste bij den heer Gode- froy, wiens fluiten nu niet van het beste was. Om vijf voor half drie fluit scheidsrechter beginnen. Donk is de gelukkige in het raden en wenscbt.met wind in den rug aan te van-' gen. Gr. W. brengt den bal aan het rollen. Dc eerste aanvallen zijn voor de gasten; hun schoten leveren geen gevaar, voor den geel-witten doelman. Ook Donk komt in den aanval. Door buitenspel gaat hier een zeker doelpunt verloren, even later gevolgd door een scherp schot op hetzelfde doel, dat keeper overstompt. Hierop volgen ecnige corners op het Haagsche doel, die wel goed voorgezet, maar bij een verkeerde opstel ling niet benut werden. Dan gaat de voor hoede van Gr. W, op bezoek bij de achter hoede der geel-witten. Dc keeper moet nu handelend optreden, wat hem onberispelijk afgaat. Het spel gaat nu eenigen tijd van doel tot doel, met Donk in dc meerderheid. Een corner op het Gr. W. doel heeft weder om geen succes, Kasbergen gaat in zijn eentje op het doel der gasten af en besluit zijn ren met een schot wat naast gaat. Weer volgen enkele corners op het Haagsche doel, zonder resultaat. Aan den overkant gaat een schot van Gr. W. hoog over. Met blan ken stand gaat rust in. Bij weder beginnen, neemt Donk het spel geheel in haar macht en spoedig moet de Haagsche keeper door een schot der linsbinnen van Donk visschen, 10. In het beruchte gebied maakt een geel witte speler hands; de toegestane strafschop gaat meters naast. De voorhoede van G. W. zit er nu beter op. Eenige corners op het Donk-doel, worden door den doelverdediger onschadelijk gemaakt. Spoedig weet Donk haar voorsprong te vergrooten; uit een voor zet van Kasbergen weet Verheul met geen schijn van kans voor den keeper, het tweede puntje in de touwen te jagen. Vol vuur spelen de gasten verder, en vóór den keeper der geel-witten er op berekend is, ligt dc bal achter hem. 21. Kort hierna volgt de gelijkmaker. Uit een strafschop, veroorzaakt door hands, moet Hodijk ten tweede mals visschen, 2—2. Spoedig blaast Scheidsrechter inrukken, (o.i. vijf minuten te vroeg), en onze R. K. stadgenooten zijn met hun eerste elftal voor één jaar behou den 5n haar afdeeling. Beide elftallen zijn volledig. De hevige wind maakt balcontrole onmogelijk. Voor de rust ss het een gelijk opgaande strijd met beide achterhoeden in de meerderheid. Kort voor de rust maakt Hora een schit terend doelpunt uit een voorzet van Poort en heeft de thuisclub met rust de leiding. 1—0. Na rust worden de eerste aanvallen van E.M.M. afgeslagen. Als dan Beverwijk van het voordeel van den wind gaat profitee red weet Kuiper een voorzet van rechts te benutten en is de stand gelijk, 11. Van nu af worden de gasten sterker. De verdediging met van Velzen aan 't hoofd weet echter onheil voor E.M.M. te voor komen. Beverwijk heeft pech als haar links binnen voor open doel overschiet. Het einde is sensationeel. Bij een uitval van E.M.M. veroorzaakt de linksback van de gasten een penalty we gens hands. Port plaatst zich achter den bal, de bal ketst van de lat in 't veld, doch ook dc toeschietende Hom kon den bal niet in 't doel zetten. Met gelijken stand komt 't einde. Scheids rechter Heilmah leidde uitstekend Deze wedstrijd, gespeeld op het le klas terein van de Z.F.C., is een goede propa ganda geweest voor de R.-K. Sportbewe- ging- De omstandigheden in acht nemende, was het een goede wedstrijd, met behoorlijke kwaliteit spel. Scheidsrechter v. Veen was de leiding wel toevertrouwd, hoewel het coe- kennen van een penalty «oor een aangeschoten handsbal ons een te zware straf toescheen. Dat de wedstrijd ten slotte eindigde in een 20 overwinning voor Wilskracht is begrijpelijk, daar de Amsterdammers iets meer geluk hadden, terwijl de V.V.Z.-voorhcede geen behoor lijk schol heeft kunnen lossen. De Zaan dammers speelden iets beter voetbal, de bezoekers wonnen het in enthousiasme. Jammer was het, dat het verband in de V.V?Z.-voorhoede herhaaldelijk zoek was. Bij de gewone schotvaardigheid van deze linie, had een gelijk spel minstens het re sultaat geweest, wat niet wegneemt, dat thans de overwinning voor Wilskracht ver diend is. Beide ploegen zijn volledig als scheids rechter v. Veen beginnen fluit. Met den sterken wind in den rug is V.V.Z. in den beginne sterker, men begaat echter de fout den bal te hard te spelen. Ook de bezoekers komen zoo nu en dan aardig combineerend cp het V.-doel af, voorloopig echter zonder gevaar. Weder bij een aanval van Wils kracht veroorzaakt v. d. Waardt een pe nalty, welke onhoudbaar in een doelpunt wordt cmgezet. 01. Wel blijft V.V.Z. aan vallen, doch de W.-uitvallen worden steeds talrijker. Nog voor de rust weet de W.- midvoor den stand met een goed schot op 02 le brengen. t Na de thee blijft het een vlugge strijd, ongeveer gelijk opgaand spel. Wel ver wachten we nog een tegenpunt der thuis-1 club, maar de voorhoede treuzelt zoo nu en dan wanhopig. Slechts een enkele maal wordt de W.-doclman op den proef gesteld, doch veel moeilijk werk krijgt hij niet. De tijd verstrijkt en ondanks alle pogin gen, welke worden aailgewend om te doel punten, de achterhocde's blijven de baas en het einde komt met 02 voor Wilskracht, die hiermede vrij zeker het kampioenschap binnen heeft. („Maandagmorgen.'') UITSLAGEN. Oefenwedstrijd, Olympisch ElftalNew Castle 14 Kampioenschap van Nederland. N. A. C,Heracles 23 FeijenoordAjax 23 Promotie. A. D. O.-D. a C. 3-0 SchotenH. R. C. 19 V. S. V.—Gouda 2—0 Steeds VolhardenOvermaas 05 LongaBleijerheide 30 V. V. V.Bredania 20 De eerste aanval is voor Ajax en reeds in de tweede minuut, zendt een der Ajaxi- den een schot in dat Koonings van richting doet veranderen en het leder verdwijnt in het net. C1. Feijenoord in hel minst niet ontmoedigd pakt stevig aan. Verschillende goed opgezette aanvallen worden onderno men. doch voor het doel ontbreekt het juiste schot, zoodat succes voorloopig uit blijft. Na tien minuten spelens volgt een aanval van Ajax en met een ons inziens houdbaar schot brengt Jurriaans den stand op 02. Als wij even later denken ckt Borremans zal doelpunten, duikt van Kol op om het leder nog juist weg te werken. Als de strijd twintig minuten oud is. loopt Dek ker. bij een aanval van Ajax. te vroeg uit en Iseger heeft geen moeite het leder voor de derde maal in het Rotterdamsche net te doen verdwijnen, 03 Vijf minuten hierna loopt Pijl door de Amsterdamsche verdedi ging heen en via de handen van de Boer verkleint hij den achterstand. 13. Beide ploegen zijn dan beurtelings in den aanval, waarbii de voorhoede van Feijenoord het meestentijds niet verder brengt dan de ver dediging van Ajax. Aan den anderen kant vordt Dekker nog aleens op den proef ge steld, doch hij weet eenige lastige schoten op fraaie wijze onschadelijk te maken. De rust gaat in met 31 voor Ajax. Na de hervatting is Andriessen Sr. van Ajax vervangen door ITangard. Feijenoord is hel eerst in den aanval. Piil zend in las tige positie een hard schot in. dat juist naast gaat, terwijl een kopbal van Barendregt door de Boer tot hoekschop wordt verwerkt. Dan ontstaat er een scrimmage voor het doel der thuisclub, waaraan Iseger een einde maakt door hoog over te schieten. Feijen oord wijzigt clan haar opstelling, Wessels trekt zich in de halflinie terug en Koonings bezet de linksbinnenplaats Als Pijl nog eenmaal tegen den paal heeft geschoten, brengt Koonings met een onhoudbaar schot den stand op 23. waarmede het einde komt. De eerste 10 minuten is N. A. C. doorloo pend in den aanval, doch blijkbaar spelen de zenuwen den N. A. C. voorhoede-spelers parten en profiteeren dan ook niet van de in deze periode geschapen gelegenheden tot doelpunten. Als onder een hevige regenbui de Almeloërs weer eens op het N. A. C,- doel afstormen, wordt de achterhoede han- dig gepasseerd en geeft Freeze met een goed schot zijne vereeniging de leiding, 01. Heracles blijft aanvallend. Kort na het eer ste doelpunt mist v. d. Pol en slechts met veel moeite kan Vijgeboom nog corner wer ken, als een tweede doelpunt reeds zeker lijkt. Spoedig daarop weer een aanval aan de overzijde. De hardwerkende Heracliden komen weer met mooi open spel door de weifelende achterhoede der Brcdanaars heen, Van der Kolk krijgt een kans en schiet onhoudbaar in, 02, Dit prikkelt N. A. C. Hevig worden de aanvallen, doch het bin- nentrio speelt gewoonlijk te kort samen. Als evenwel Verlegh eenmaal jgoed naar Bessem overzet, zet deze speler onberispe lijk voor en Terbeek en Van den Broek' kop pen samen den bal in het Heraclesdoel, 12. Na rust, met wind mee, is N. A. C. hoofd zakelijk aan het woord geweest. Geluk had den de gastheeren vandaag echter niet. Toch weet de hard-werkende Van den Broek na 10 minuten een hard schot in te zenden, dat de Heracles-doelman wel houdt, doch Van den Broek weet hem den bal te ontfutselen en scoort onder daverend ge juich den gelijkmaker, 22. N. A. C. blijft thans aanvallend, doch niets gelukt, terwijl de Heracles- voorhoede zich tot gevaarlijke, vlugge uitvallen bepaald, uit één waarvan Schipper een mooi doelpunt weet te maken, 2-3. Hoewel N. A. C. een tegenpunt zeker nog verdiend had, komt het niet en heeft Heca- cles op zijn hevigste concurrent een zwaar bevochte overwinning behaald. Zondagmiddag heeft de technische com missie van den N. V. B. te Deventer verga derd om het Nederlandsch Elftal te kiezen, dat op 12 Juni a.s. tegen de Denen te Kopenhagen In het veld zal komen. Besloten werd de ploeg zooals deze op 1 Mei tegen dc eBlgen gespeeld heeft, ongewijzigd te_ laten. Reserves zijn Thijssen (Stormvogls) Nus (Voorwaarts), Van der Zalm (V. U. C.), Krom (R. C. H.). Van den Broek (N. A. C.). Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging Velox speelde E.D.O. al daar een eerewedstrijd. Voor den aanvang huldigde E.D.O. dc vereeniging Velox met een bloemenmand. Door Velox werd E.D.O. gehuldigd met Velox-speldjes voor haar dertigjarig beslaan. Thans nam de wedstrijd pen aanvang on der leiding van den heer Bèrlage. De vol gende elftallen stellen zich op; Velox. J. v. d. Sluijs A. Hendriks, G. v, d Brink W. Hildebrand, F. v. Asten, A. Smit B. v. d. Ham, L. Smit, H. Smit, P. v. Dijk, P. Kestholt v. d. Water, Perukel, Steffcns, Tanis, Swart Zoet, Kuil, J. Perukel Boerc, Timmermans E.D.O. Meephorst. E D.O. trapt af en heeft het nadeel van den schuin ©ver het veld staanden wind. Het begin is voor Velox en vurig doet zij eenige aanvallen op het E.D.O.-doel, welke geen resultaat opleveren. Geruimen tijd is dan hel spel zonder gevaar voor dc doel- verdedigers. Ineens krijgt E.D.O. 'n pracht kans als Steffens er door is, maar zijn schot komt tegen den keeper. Edo komt thans in de meerderheid ea Tanis trapt een voorzet van Zwart ineens over, even daarna grijpt de keeper een ingekopten bal. Geheel onverwacht neemt Velox bij een plotselingen aanval de 'er- ding door Smit. Direct daarop scoort Pe- rucel den gelijkmaker. Het spel heeft veel le lijden van den wind en 't harde, gladde terrein. Toch is E.D.O. door beter spel in dc meerderheid. Velox hield een goed open spel maar de afwerking was door on beslistheid dikwijls zonder gevaar, of schoon de achterhoede van E.D.O. niet erg éi\ betrouwbaar was. Kort voor rust ontkomt Velox zeer gelukkig aan een doelpunt als Boeré een bal uit doel houdt welke onmiddellijk weer wordt ingetrapt, net tegen Meenhorst aan. Na de rust is E.D.O. direct in de meerderheid en al spoedig be nut Tanis een voorzet van Steffens en brengt den stand op 21. Kerstholt schiet een mooie kans hopeloos naast. Door een verkeerd geplaatsten kopbal van Timmer mans krijgt v. d. Ham een kans welke hii benutte. Dit wordt E.D.O. een beetje tr machtig en telkens bestormt zij de Velox veste, een lastig scbot van J. Peruce houdt de keeper uitstekend. Toch moet hij bezwijken en brengt Steffens den stand op 3-2. Hiermee komt het einde aan deze vurig gespeelde wedstrijd. De ljmuidenaren promoveeren. Met 7 punten uit 4 wedstrijden promo veeren de V. S. V.'ers dus naar de 2de klas, zoodat' zij op overtuigende wijze hun meer derheid hebben getoond Ook dezen middag waren Zwanenburg c. s. sterker, al vertoon den zij niet hun gewone spel. Gouda speelde echter nog heel wat minder, zoodat de Umuidenaren echter heel wat beter moe ten spelen. De verdediging is echter hecht genoeg, doch de voorhoede dient geducht te oefenen De laatste degradatie-wedstrijd voor Schoten is geëindigd in een fatale 91. ne derlaag. De gasten hadden zeker een over winning verdiend maar deze uitslag geeft geenszins het krachlvetschil weer. Het grootste aandeel had zeker keeper de Wil in het Schoten-doeL Elke aanval van H. R. C. was een doelpunt, en er, waren er bij die zoo gemakkeliik te houden waren. Als om twee uur scheidsrechter Elzinga be ginnen blaast is H, R. C. volledig en Scho ten heeft 1 invaller voor Blokker en ver schijnt als volgt: üc Wit. Fabel. Klein, Cijon, de Wit., Steenbergen. Dona, de Bruin, Verkerk. Lohmann, Voskuil. Schoten speelt tegen den straffen wind die schuin over het veld staat en trapt af. Di rect gaat de voorhoede er van door; en Lohman krijgt direct een mooie schietkans maar zijn schot ketst legen de bovenlat. Dan gaat H. R. C. ook ten aanval over, maar voorloopig geen succes. Het spel gaat gelijk op en neer, maar spoedig neemt H. R. C. de leiding door een schot dat via een Schoten back in doel beland, 01. Spoedig daarna heeft H. R. C. weer succes, als een ver schot de Wit te machtig bliikt. 02. Scho- ten pakt weer eens flink «an. maar goede Dc elftallen: Dc v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d, Griendt. Böhm, Bruidschaar, Wey, Baker, Zwanenburg', Heyst, Horeman, Hiliekamp. v. Schalk, v. Maren Spee, Walthie, Home- man. Schouten Groenewoud De Gruil Woerlee v. 't Hooft Spee V. S. V. heeft den toss verloren, zoodat Van Heyst, die Heyerman vervangt, mag aftrappen. De tegenwind is voor de thuis club geen bezwaar eenige bezoeken aan het Goudsche doel te brengen, bij één waarvan Hiliekamp zich 'een mooie kans schept, doch wel wat te zacht schiet. De Gouda-voorhoede gaat zich dan ook wat roeren. Veel om 't lijf heeft haar aan- valsspel echter niet, zoodat dc hechte V.S.V.-verdediging vrij gemakkelijk de baas blijft. Met eenige tamme schoten wordt v. d. Wint op den proef gesteld, welke proef hij goed doorslaat. Slechts een effectvol schot veroorzaakt een gevaarlijk oogenblik. Bij V. S. V. is het de linkerwing,' die het beste werk verricht. De voorzetten van Hil iekamp worden echter niet benut, deels door goed verdedigen van Woerlee, van 't Hoofd en Groenewout, deels voor het feit, dat Zwanenburg en van Heyst elkaar geducht in den weg loopen. Eenmaal heeft Zwanenburg den bal slechts voor 't intrappen, doch hij faalt leelijk Toch krijgt Spee nog meer te doen dan collega v.d. Wint. Hij blijkt zijn vak echter goed te verslaan en redt o.a. eenmaal val lend een zeker doelpunt, als van Heyst hard inschiet. In de Goudsche voorhoede krijgt Home- man nog al eens een vrije kans. Hij wacht echter steeds net zoo lang, lot v.d. Griendt hem den bal afhandig maakt. Rust 00. Als weer is begonnen, komt V. S. V. on middellijk stevig opzetten, zoodat de Goudsche verdediging alle zeilen moet bij zetten. Vrij spoedig heeft V. S. V. dan suc ces. Nadat Spee al eens een hard schot van Hiliekamp heeft gestopt, dan kan hij de corner van de Baker niet ver genoeg weg werken, waarna Hiliekamp kan doelpunten: 10. Groot gejuich natuurlijk. Gouda geeft niet op, maar bereikt niet veel, daar haar aanvallers onmachtig zijn dc V. S. V.-verdediging tc passeeren. v. d. Wint kan dan ook werkeloos toezien, hoe- hard Spec en Van Maren ook werken. Spee krijgt hel drukker, doch ook al weer niet overstelpend, daar het V. S. V. binnen- trio tc weinig doortastend is. Vrij onver wacht krijgt Zwanenburg dan van Hiliekamp het leder vrij en het is 20. Gouda is thans geslagen en ook V. S. V.'s spel wordt niet beter. Het blijft dan ook 2—0. Reeds direct werden de V S. V.ers ge huldigd, nl. door hun voorzitter, den storm- "ogelsvoorzitter, den heer De Nobel en den lorzitter van den H. V. B., doa heer A. opgezette aanvallen brengt Cvon, die bui- tenrechts is gaan spelen, om zeep, door maar steeds achter ie olaats van voor te zetten. Dan is het weer H R. C. die haar voorsprong vergroot doo' een keihard schot van den rechtshalf. 03. Dan loopt keeper de Wit eenige tiem -ilen n eters te ver uit zijn heiligdom en de midvoor heeft geen moeite om no. 4 te .scoren, 40. Hoe Scho. ten ook werkt, niets mag baten, en het loopt dan ook werkelijk leger. F.on ver schot laat de Wit uil zijn handen in hel doel verdwij nen. 05. Even voor rust kriiist Schoten een penally, die door Dona in de« keepers handen wordt geschoten, en hierna is het rusten. Na de thee is Schoten direct aan vallend en zit steeds voor het H. R. C.- doel, maar doelpunten bliivcp uit, hoofd zakelijk door den keeper, die er alles uit houdt. In deze overwichtsperiode krijgt Dona ettelijke prachtkansen, maar zijn schieten is bijzonder slecht Een der vele is de kee per te machtig want hii houdt bet leder wel maar Elzinga wijst naar 't midden. 15. De beide Schoten-backs dringen wat ver op en spoedig ligt no t> achter de Wit. 16, spoe dig gevolgd door no. 17. Als zij de backs gepasseerd zijn, rekenen we weer op een goal, want de Wit presteert niets. De gasten weten de score op te voeren tot. 19. hiermede komt het einde en speelt FI. R. C. het volgende seizoen in de 2e en Schoten in de 3e klas N. V. B. De gasten winnen met 41. De elftallen waren als volgt: Thijssen, Stormvogels, dool; d. Zalm, V. U. C., en Stuve, Enschedé, achter; Schet- ters, Ajax, Huizinga. Hilversum en Bakker, Z. A. C., midden; Manssen. Excelsior; Leer- kotte, Golto; Bakhuis. Z. A. C.; Scheeffer, U. D. en Vermeer, Quick Hvoor. Wilson, doel; Maitland en Hudspeth, ach-» ter; Mc. Kenzie. Spencer en Harris, mid den; Low, Mc. Kav. Gallacehr. Mc. Donald en Seymour, voor. De publieke belangstelling was zeer groot. Over het verloop van den strijd schrijft de „Maandagmorgen": Aanvoerder Thijssen blijkt niet goed le kunnen raden en Gallacher kiest het voor deel van den wind die recht over het ter rein staal. Kalm en zeker gaat Newcastle direct na den aftrap op het blauwe doel af, doch tweemaal achtereen zoekt Gal lacher het doel te hoog. Als de Olympia- nen lo- komen, moet ook Wilson al spoe dig handelend optreden als Vermeer fraai opbrengt en Bakhuis een schot inzendt Een volgend oogenblik zitten de Novocastrians al weer voor het Hollandsche doel en het blijkt dat Thijssen uitmuntend op dreef is. Het soel gaal snel heen en weer en als er tegen Mc. Kay een vrije schop gegeven wordt schiet Huizinga over. Deze speler is overal, want kort daarop zien we hem vlak voor doel opluchting brengen in een benard oogenblik. Dan krijgt Scheeffer in moei'ijke positie, vlak voor doel. den bal toegespeeld doch ziet geen gelegenheid een goed schot tc plaatsen. Jammer genoeg begaat thans v. d. Zalm een overtreding in het strafschopgebied en Mc. Donald iaagt het leder onhoudbaar langs Thijssen. Onze jongerfs krijgen verschillende kansen, doch weten er niet van te profiteeren, hoezeer zij ook hun best doen en hoe goed zij dc Engelschen overigens partij geven. Inmiddels is het beginnen te regenen en de onzen ondervinden terdege de nadeden daarvan. In deze periode zwicht Thijssen voor een schuiver van Mc. Donald en t is 02. Dit ontmoedigt de Olympianen echter geenszins en meermalen bedreigen zij het Engelsche doel. Vermeer plaats eenige malen mooi voor 't doel. doch Wilson verdedigt fraai zijn lieiligdom Het bliikt dat Bakker de zwakste plek in de Holl. middenlinie ïs- Daardoor wordt er opvallend veel naar de rechtervleugel gespeeld. De enkele malen dat Vermeer den bal krijgt, brengt hij steeds keurig op en tracht ook zelf eenige malea te schieten. Succes blijft echter uit. Als spoedig in de tweede helft heeft ens elftal succes als na eén goed opgezette» aanval Bakhuis den bal aan Leerkotte geeft, die op fraaie wijze doelpunt, 12. Een oogenblik later probeert Huizinga het met een ver schot. Hard en vol geestdrift blii- ven onzen werken tegen het zoo raeetj kundig juiste der Engelschen, Schetlers zil overal, maar begaat daardoor de fout som» te ver op te dringen. E"n fraaie kans komt er dan nog voor de blauwen als Scheefief den bal weet vrij te maken en deze oa» Vermeer doorgeeft, welke op zijn beurt ea» fraaie voorzet geeft, doch helaas warftl pis en Leerkoife ver achter «eblcvan. Dan krijgt Thijssen bii een Engclsch^ti aanval welke hij schitterend keert. lei*H- Spoedig is hij weer in orde doch de korte rust blijkt onzen spelers éeen goed gfdaan' te hebben. De fut is er uit. Zii zijn uitge speeld. Newcastle kriikt wederom een straf schop tc nemen welke, blijkbaar opzettelijk, naast getrapt wordt. Harris maakt er dan met een hard schot 31 van en bij een worsteling voor het Hollandsche doel zendt Mc. Kav onverwachts een schuiver lanj» Thijssen. Direct daarop kondigt De WoU het einde san. 14. Krachtige pog'ngen tot herstel. Men kan gerust zeggen, dat er al van Paschen af door dc Engelsche pers een ware campagne is op touw gezet over de slechte resultaten, welke dfe verschillend^ elftallen op het vasteland hebben bereikt. Elk sport-periodiek, elk dagblad heeit zitp mecning over dit belangrijke onderwerp' reeds gezegd, waarbij 't alles om dit punt draaide, dat Old England moet blijven de leermeester van het Association Footbal. Werkelijk hebben de verschillende elftallen, hel Engelsche prestige leelijk afbreuk ge daan en hoewel die toerende amateursteam* wel niet direct het officieele spelpeil verte, gen woordigen, won dc meening op het co*}~ tinent, hoe langer, hoe meer grond, dat d© Britschc voetbal-supprematie zoo langza-» merhand tot het verleden ging behooren. De pers heeft verschillende figuren aan het woord gelaten en zich hoofdzakelijk ge-- richt tot diegenen, die ook nog wel eens anders zagen dan de Engelsche league mat ches. In de eerste plaats kwam daarvoor in aanmerking de vroegere Dcensche interna tionaal, Nils Middelboe, die hoewel in Lon den wonend, vaak het vaste land bezoekt. Deze verklaarde, hoewel hij zijn meening cenigszins camoufleerde, dat Engeland op haar hoede moest zijn, om niet overweldigd le worden. De bekende trainer vah de Duit- sche vereeniging de F. C. Nürnberg, de En- gelschman Fred. Spiksley, een vroeger in ternationaal, was zelis zeer positief in zijn mecning. Onomwonden verklaarde hij, dat tal van Europeesche elftallen momenteel op één lijn kunnen worden geplaatst met da Engelsche meesters, nog niet zoo zeer wat de techniek betreft, dan wel dat zijn.land- genooten te flegmatisch zijn. Het geweldigs clan, de onblucchbare geestdrift, acht Spiks ley de groote kracht van de meeste Euro peesche trappers. Inzonderheid vestigt hij da aandacht op Zuidelijke landen als Spanje, Italië enz. Doch het prappeerenst is wel dc uitlating van Engeland's meest op den voorgrond tredende journalist, Ivan Sharp, die openlijk in zijn blad neerschreef; Mijn overtuigend» indruk is, dat de sport in Groot Brittanië, ja Groot Brittanië zelf ook, op het oogen blik, decadent is! Dat is een veelzeggende uitlating, vooral waar dit iemand betreft, wien het grootste vertrouwen -werd geschonken. De sporl-autoriteiten zijn voor deze waar schuwende woorden niet doof gebleven ea 1 -I 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5