Brieven uit Rome. STADSNIEUWS. Voornaamste Nieuw? V erkeers-ongevallen. f250. Dinsdag 24 Mei 1927 51ste Jaargang No. 16559 Aangifte moet, op strafte van verïies van alle rechten, geschieden iiiJerlijk driemaal vier en twintig uren na liet ongeval Dit nummer bestaat uit 12 bladzijden - Eerste Blad Prov. Statenverkiezingen. J. J. WEKER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarle •MJ85iigs;SitóSSl2!ssa^fi®-A3k--~J" I 'en nieuwe woning van onzen burgemeester. Jn den meest Zuid-Ooste- ijken hoek van het nieuwe Haarlem, nabij de samenvloeiing van 2rayenestervaart en Spaarne, beeft onze burgemeester, de heer C. "•^rschalk, een terrein aangekocht om daar voor zijn gezin een woning te laten bouw^n. Hicrboveiieen kiek van het bouwterrein. Zangconcours. Concours-Hippique 1927 in Haarlemmermeer. Agenda 25 Mei Visschen op snoek. De Bloemendaalselieweg in de kom van het dorp Bloemendaal heeft een iraai nieuw wegdek gekregen in den vorm van keurig spiegelglad asfalt, 't Was wel noodig ook, want in den laatsten tijd was de toestand van den weg er zeer erbarmelijk. Bovenstaande foto geeft een. kijkje op de asfal- teeringswerkzaamiieden, die thans, wat den Bioemendaalschenweg betreft, gereedgekomen zijn. Andere wegen in de omgeving zijn nu aan de beurt. Hierboven een foto van het echtpaar J. Hourik en M. de Vries te Heems kerk, dat 26 Mei a.s. gaat jubileeren met een 40-jarig huwelijk. De nieuwe R.K. Fröbelschool te Beverwijk. Mej. M. R. Hon Hon. Aanrijding. Th. Tiebie, die 1 Juni a.s. te Krom-1 menie zijn zilveren ambts-jubileum als brievenbesteller hoopt te vieren. Groote drukte te IJmuiden. De nieuwe kerk te Velsen-Noord Je abonnementsprijs neflraagT voot Haarlem en Agentschappen: Jer v.eek 0.25 *er kwartaal3.25 franco per post per kwartaal bi; rooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekeining Nr. 5970. Advertentlên 35 cents per regel Vraag- en aanbod-advertenties \-4 regels 60 ct. per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling 60 c> per regel. Bij contract belangrijke korting. bonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsyoorwaarden P ^(100 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7211 bij een ongeval met :n 1 uUUd. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: I oU." doodelijken afloop bij verlies van een hand, f 191? bö verhes van een P Ef| bij 'n breuk van f t f| 1 Lti,~ duim of wijsvinger<IU beer of arm; JrU.' een voet of een oog bij verlies v. ee: andere vinget Wegens het bedanken van dan heer A. Verduijn Jr., Leiden, is tot lid van de Prov Staten van Zuid-Holland benoemd verklaard de heer A. van Egmond, te Koudekerk aan den Rijn. Barometerstand 9 uur v.m.: 768. Ach'eru t.j had, welke den volgenden uitslag hadden: In 't geheel werden uitgebracht 2933 gel dige stemmen, verdeeld als volgt; Stemdistrict 1. Raadhuis. Lijst 1. R.K.; Geers 97; Siegers 18: A, Licht op. De lantaarns moeten niqrgegi J meisjes, die hier geen thuis hebben. Tel. 11671. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Ongevallendienst. Centrale oproepplaats aan het gebouw van de Brandweer (Ged. Oude Gracnt). Uitsluitend Telef 14141 zooals wij reeds geruimen tijd geleden meld den. 1 hans is Bisschoppelijke goedkeuring der plannen van de voltooiing volgens tee- keningen van architect J Stuijt verkregen. DE HERWIJDING VAN HET COLOSSEUM In een prachtigen Romeinschen namiddag, schitterend van zon en onder den fijnen blauwen hemel had de inhuldiging plaats van het Kruis in het Colosseum of de her wijding van dit grootsch openlucht-theater, waar eeuwen geleden zoo talriike christe nen gevallen waren verscheurd door wilde dieren, voor den Gekruiste. Eenige eeuwen geleden had Rome door den H. Leonardus van Porto aurizio dit amphitheater van Fla- vius aan Christus gewijd door het planten van het' teeken der overwinning en der op standing in dé arena waar zoovele christe nen gestorven waren voor het Kruis van Christus. Sedert was het Kruis in het Co losseum het godvruchtig doel van zoovele bedetochten der Romeinen en vreemden, totdat na '70 onder voorwendsel van archeo logische doeleinden het Kruis uit hét Colo- seum verwijderd was. De nieuwe politieke omstandigheden maak ten een herwiiding van het Colosseum mo gelijk en na lang bespreken en onderhande len werd daartoe besloten. Van een eeu wenoude eik werd een kolossaal kruis ge maakt en later in zege door de burgers van Rome naar het Colosseum gedragen waar het opgericht en nu onthuldigd werd. Over een en ander hebben wij indertijd uitvoerig geschreven Met groote plechtigheid had deze ont hulling. die een herwiiding was. plaats. H. M. de Koningin van Italië had beloofd bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn. De regee ring, die met het Romeinsche Comité Fi des Romana" steeds meegewerkt heeft, zou vertegenwoordigd worden door den minister van Openbaar Onderwijs; de Gouverneur van Rome had bevel gegeven dat alle schoolkinderen van Rome deel zouden ne men aan de herwiiding. Reeds vroeg in den namiddag stroomde het volk naar het Colosseum. De duizenden en duizenden schoolkinderen, katholieke padvinders, fascistische Balilla's. de meisjes der scholen in de nette uniform van „Jeug dige Italiaanschen" vulden spoedig de gaan derijen van het Colosseum, waar vroeger de Romeinsche Burgerij de wreede spelen en martelingen aanschouwde. De arena, het vroegere strijdperk, is geheel ingenomen door genoodigden en overheden. De Konink lijke marsch kondigt de aa ïkomst van Hare Majesteit aan. Koningin Helena wordt ont vangen door den minister in naam der re geering, door het bestuur van Fides Ro mana". door den Gouverneur van Rome en andere burgerlijke en militaire overheden. Vlak tegenover de oud-Romeinsche keizer lijke tribune is de tegenwoordige konink- lije tribune opgeslagen, bekroond door een koningskroon. Met Prinses Johanna en den Prins van Hessen neemt de Koningin daar plaats, terwijl uit geheel het machtige bouw werk. steenen kolos, duizenden armen naar de Landsvrouwe uitgestoken, den Romein- schen groet brengen. Onophoudelijk klinken de alala's der fascisten in zeer groot aan tal aanwezig in hunne zwarthemden. De schoolkinderen brengen bun groet en over luid applaus. Ondertusschen zet een koor van Romeinsche zangers het ..Exultate Jus- ti" in. maar de mooie zang wordt overmees terd door het applaus en geroep, terwijl boven het Colosseum twee prachtige lucht schepen langzaam heen en weer varen, evoluties maen en bloemen werpen op het colosseum. Nauwelijks zijn ze verdwenen of een drietal prachtige vliegtuigen overstem men de muziek en den zang door het ge raas hunner motoren. Geheele bossen rozen werpen ze naar beneden op het Kruis, de aanwezigen en de gaanderijen. Van den mooien zang door Maestro Boezi, kapel meester van Sint Pieter geieid. kwam dus bitter weinig terecht Maar een prachtige stoet doet thans zijn intrede in het Colosseum Voorop gaan in groot uniform de brandwachts van Rome. Onder hen twee banierdragers die de ba nier van Rome en van Italië voeren. Tach tig jongens in de oude Romeinsche toga praetexta, het kleed der oude jonge Ro meinen, volgen, groote palmen dragend, die ze aan het voetstuk van het Kruis zullen neerleggen Volgens de leerlingen van alle Romeinsche colleges en seminaries in hun zoo verschillende kleurige togen en klee- den, de leerlingen en studenten van de ver schillende internationale colleges der kloos terorden. de Armeensche studenten in hunne veelkleurige en wapperende tuniek n. Al deze jeugdige geestelijkheid is vooraf- gegaau door de talriike Broederschappen van Rome in hun eigen zoo mooie en ka rakteristieke kleedij. Eindelijk de hofkape laan Mgr. Beccaria, de officians. met zijn assistenten. Het oor de zangers heeft het „Vexilla Regis" ingezet. Ondertusschen is het Kruis nog bedekt met de kleuren van Rome, Naast hei Kiuis brandt men onop houdelijk wierook in twee oude Romein sche tripoden en de dunne blauwe rook stijgt in den winstillen namiddag lijnrecht ten hemel. Op een signaal valt het doek van het Kruis, omlaag getrokken door onschuldige kinderhanden en een oorverdoovend gejuich begroet het teeken der Verlossing in het Colosseum, De Koningin verheft zich met de Prinses van haar zetel en maakt eer biedig het Kruisteeken, Op hetzelfde oogen- blik worden eenige honderden duiven losge laten, die na eenige kringen beschreven te hebben boven het Colosseum hun woon plaatsen weer gaan opzoeken. Het schouw spel in het Colosseum en daarboven is overweldigend. Na het Vexilla Regis wordt er gezongen en gebeden voor den Paus. Oremus pro Pontifice nostro Pio wordt er gezongen, en daarna ok voor den Koning en voor het Koninklijke Huis, misschien de eerste maal dat er in 't openbaar voor Koning Victor Emmanuel wordt gebeden. Maar het Colos seum, ook herwijd. is nog géén kerk. Alsdan begint de bloemenhulde aan het Kruis van wege de overheden en het Ro meinsche volk. De Golivernéur laat groote manden bloemen aandragen, die om het Kruis geplaatst worden. Particulieren ko men bloemen werpen op het Kruis en de duizenden schoolkinderen brengen elk een bloem of een bloempje om hunne hulde te bewijzen. Tot laat in den avond tot zelfs m den nacht kwamen van alle kanten der stad de mensche per auto, tram' of riituig, naar het Colosseum om hunne bloemenhulde te brengen, zoodat rondom het Kruis en ver in de arena een tapijt van bloemen rust op den grond gedrenkt door het bloed der eer ste christen-martelaren. CIVUS ROMANUS. Door de vereeniging „Vooruit" is besloten ook dit jaar weer haar jaarlijksch sportfeest te houden en wel op 2 dagen. Waarschijn lijk begint het Woensdag 20 Juli a.s. des namiddags om half twee en Donderdag d.a.v. om half elf. Het voorloopig programma luidt als volgt: Woensdag 20 Juli. 1. Hengsten, aangespannen, landbouw tuigpaard. Prijzen 100.-, 50.- en 25.-. Bij meer dan 6 deelnemers nog een 4e prijs van 25.-. 2. Eenspannen, luxe-tuigpaard. Nieuwe lingenklasse. open voor paarden die (in de jaren 1926 en 1927) nog geen eersten prij' hebben gewonnen (als eenspan) internatio naal. Prijzen 100.-, 50.-, en 25.-. 3. Bestgaand Rijpaard,' dressuurproef, voorkeuring volgens artikel 29 van het Cen traal Comité van Concoursen Hippique in Nederland in den voormiddag om 10 uur (in ternationaal). Prijzen 100.-,/50.-, en 25.-. 4. Concours van Landelijke Rijvereeni- gingen, voorkeuring in den voormiddag om 10 uur. Prijzen Wisselbeker 75.-, 50.- én 25.-, alsmede gedeeltelijke vergoeding van reiskosten. 5. Eenspannen, luxe-tuigpaard, open klas se, 1.55 M. en daarboven (internationaal). Prijzen 100.-, 50.-, en 25.-. 6. Eenspannen Fokmerrien, landbouwtuig- paard, welke als eenspanfokmerrie op een concours te Hoofddorp nog geen eersten prijs heeft gewonnen, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. Prijzen 100.-, 50.-, 25.- en 25.- uitgeloofd door Nederl, Hard. en Renvereeniging Den Haag. Prijswinners in dit nummer zijn verplicht in No. 9 (tweede dag) uit te komen. Prijzen 100.-, 50.-,/25.- en/25.-. 7. Tandem, internationaal. Prijzen 100.-, 50.- en 25.-, benevens drie koetsiersprijzen. 8. Eenspannen, landbouwtuigpaard, gere den door echtgenooten of dochters van land bouwers boven de vijftien jaren er wordt ge let op de wijze van rijden en den gang van het paard. Prijzen Kunstvoorwerpen en wissel beker, aangeboden door de firma Blom v. d. Aa, in assurantiën te Amsterdam. 9. Springconcours, mede geldende voor den landenwedstrijd open voor springpaarden van alle klassen (internationaal). Prijzen 200.-, 100.-, 60.-, 40.-, 25.- en 25.-. Donderdag 21 Juli. 810- Eenspannen, landbouwtuigpaard in Ne derland geboren, open klasse. Prijzen 100.- 50.-, 25.- en/25.-. 11. Tweespannen, landbouwtuigpaard, voo- boerenwagens, voor personen, wier hoofdbe, drijf landbouw is. Prijzen 75.-, 50.-, ƒ40.- f25.-en f25.-. 12. Eenspannen, luxe-tuigpaard beneden 1.55 meter (internationaal). Prijzen 100.-, 50.- en 25.-. 13. Klein Springconcours voor leden van een landelijke rijvereeniging. Prijzen Kunst voorwerpen en geldprijzen. Sociëteit „St. Bavo". Bestuursraad R. K. Volksbond 8 uur R. K. Bevolkings bureau 8 uur. St. Josephsgezellengebouw. Jansstraat 59 R. K. V. „Zwaluwn" elftalcommissie 8 uur Repetitie Muziekvereeniging „Utile Dulci" van 8 tot 10 uur. Schouwburg Jansweg Haarlemsche Jeugdbioscoop half 3 uur. „H. E. B. A." Brondgebouw, Geopend van 10 tot 5 uur en van 7 tot 11 uur. Wedstrijden en avondconcert. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstel ling 8 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van 10 tot 5 uur, be halve Zon- en feestdagen. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8half 9 uur 's Zaterdags alleen van half 1012 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau voor verpleegsters en alle Werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 10-12 uur, des middags van 24 uur én 's avonds van 89 uur, behalve Za terdagavond Tel. 11671. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint- Franciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11, Eiken Donderdag van 8934 uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw „St. uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij- Bavo" -Smedestraat 23. Van 810 dagavond. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins- straat 36. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende mid delen voor arme zieken der S. E. V. Maandag van 23 uur Donderdag van 12 uur. R. K. Kraamverpleging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdag van 23. Zuster Toeset, Reitzstraat 29, Schoten, Woensdags van 23 uur. Zuster Toeset, Damiateslraat 1 (Bavodorp) Donderdags van 23 uur. R. K. Reclasseeringsvereeniging, afdeeling Haarlem. Eiken Donderdagavond half Vincentiusvereeniging, N. Groenmarkt 22. R. K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en vaii 79 uur. Woensdags middag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereenfging Bloemhofstraat 1- Zondags en Woensdags van 810 uur gezellig samenzijn voor Hollandsche Pauze. 14. Aan de hand voorbrengen van in Noord- Holland in 1927 geprimeerie merrien (van 37 jaar). 15. Verrichtingsproef voor M. C. Merriën onder het zadel en hengsten en merrie van 3 jaar en ouder, ingeschreven in een der stam boeken van de Nationale Vereeniging der Paardenfokkerij in Nederland, afdeeling Noordholland, in tuig of onder het zadel. 16. Schoonste rijpaard, voorkeuring volgens artikel 29 van het Centraal Comité in den voormiddag om 10.30 uur (internationaal) a. voor licht gewichtb. voor zwaar gewicht. Prijzen in elke rubriek 100.-, 75.- en 50.-. 17. Championaat tusschen de prijswinners van de nummers Eerste dag 2 en 5 en Tweel dag 3. (Internationaal). Eere-prijs Zilveren bekej. 18. Eenspannen Fokmerrien, landbouwtuig paard toebehoorende aan personen, wie- hoofdbedrijf landbouw is dekbewijs oven- leggen. Prijswinners van nummer 6 zijn ver plicht in dit nummer uit te komen. Prijzen 100.-, 50.-, 25.-, 25.-, en 25.-. 19. Tweespannen luxe-tuigpaard, open klas se (internationaal). Prijzen 125.-, 75.- en 25.-. 20. Carousselrijden door de leden van de rij vereeniging „Kapitein van der Wal" uit Haarlemmermeer. 21. Tweespannen, landbouwtuigpaarden, voor luxe rijtuig, voor personen wier hoofd bedrijf landbouw is. Prijzen 100.-, 50.-, 25.- en 25.-. 22. Vierspannen voor luxe rijtuig (interna tionaal). Prijzen 125.,, 75.- en 50.-, 23. Springconcours, open voor springpaar den van alle klassen (internationaal). Prijzen 200.-, 100.-, 75.-, 50.-, 25.- en 25.-. 24. Hordenren voor paarden van 4 jaar en ouder, gereden door heerrijders en actief dienende officieren van het Ned. en Ned. Ind. Leger. Het groot nationaal zangconcours te Ber gen (N.H.), werd gisteren voortgezet met de derde afdeeling gemeengde koren, onbe- kroond. Voor deze afdeeling waren inge schreven 6 vereenigingen ieder zingende twee nummers naar keuze. De jury kende cle volgende prijzen toe: le prijs Polyhym nia, IJmuiden, dir. Harisz; 2e prijs Zang en Vriendschap, te Knollendam, dir J, Menis; 3e prijs A. Niedorp's Gemeengd Koor, dir. J. Hovenier; 3e prijs B. Groot, Schermer remengd Koor, dir. G. Anderson; 4e prijs Ons Genoegen", te H. Hugowaard, dir. F. v. d. Meij. Directeursprijis: H. J. Arisz van Polyhym nia. Des avonds werd het concours voortge zet met de 2de aid. Mannenkoren, waar voor 6 koren waren ingeschreven. Verplicht nummer „De Jachthoorn", van Jac, Bon set. Er wei-d zonder uitzondering uitste kend gezongen. De Jury kende de volgende prijzen toe: le prijs „Vereenigde Zangers", \lkmaar; 2e prijs „O-pheus", Rotterdam; 3e prijs G, E. W. A.. Amsterdam; 3e .prijs A., v, Nelle's Mannenkoor. Rotterdam. Directeursprijs: L. Kerreweer. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, gezien zijne beschik king van 14 Mei 1925, no 987 afdeeling Visscherijen, en het nader advies van de commissie, ingesteld bij beschikking van 21 \pril 1923, no. 639, afdeeling Visscherijen (Staatscourant van 23 April 1923, no. 78), tot onderzoek van de vraag, voor welke wateren, in het belang van de bescherming van de snoek, het visschen met den hengel, geaasd met visch, zal zijn te verbieden, be paald: waarvan er 8 voor leslokalen zijn bestemd, terwijl de twee, in het centrum liggende lokalen als speellokaal zullen worden ge bruikt. Langs de breede gangen, in het midden van het gebouw, bevinden zich de toiletten en de garderobes, practisch en met groote zorg voör de hygiëne ingericht. Boven de kapstokken zijn tegels aangebracht met de voorstelling van een dier of vogel erop, waardoor de kinderen gemakkelijk hun plaatsen kunnen onthouden. De btegelde gangen, de natuursteenen De Koninklijke familie is gisteren uit de hoofdstad vertrokken. weer Huldebetuigingen voor Lindbergh, die den tocht New-YorkParijs in 3354 uur glans rijk volbracht. Hij vertelt van zijn weder varen. Schitterende aanbiedingen; de jonge vliegers is met één slag millionair. De Begische minister Vandervelde heeit een bezoek gebracht aan Waalhaven om kennis te maken met het Nederlandscb i luchtverkeer. Voorloopig nog geen verhooging van wijn accijns? Eventueeie verhooging zou niet als retorsiemaatregelen gekenmerkt mogen wor den. Zal de „Flores" zich naar Sjanghai moe ten begeven? De twee veroordeelden in verband met de Culemborgsche moordzaak hebben hooger beroep aangeteekend. De malversaties te Bergen op Zoom; de ex-gcmeente-ontvanger vrijgesproken. trappen en de beschildering in eenvoudige frissche kleuren, maken een uitstekenden indruk. Het nieuwe schoolmeubilair is geleverd door de fa. van Groenendaal, te Breda. De zitplaatsen in de leslokalen zullen voor 'n deel bestaan in kleine stoeltjes met tafel tjes en voor een deel uit schoolbanken. Lokalen, toiletten, etc. worden door mid del van gaskachels verwarmd. A.s. Maandag zal de nieuwe school te be zichtigen zijn, waarna op 1 Juni de lessen een aanvang zullen nemen. Naar wij vernemen, hebben zich reeds 360 leerlingen aangemeld. Memoreeren we nog even, dat de bouw is uitgevoerd door de fa. de Vries en'Mooy, te Beverwijk. Opzichter voor den bouw is de heer W. Delissen, van het architecten bureau Robbers. a. dat in 1927 van 1 Juni af tot weder- opzegging, doch uiterlijk tot 15 October, 't visschen met den hengel, geaasd met visch in de nagenoemde in de provin ciën Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Hol land gelegen wateren zal -zijn verbonden; de Winkel, het Gein, vanaf de Vink tot Loenersloot; de Angstel; de Oude Vecht; de Leidsche Rijn van Utrecht tot Leiden; de Bijleveld; de Bijleveldsche Vaart onder Wilnis; de Salkwijksche Wetering, de Lin- schoten, vanaf den Leidschen Rijn te Woer den tot aan Oudewater; de Nieuwe of Montfoortsche Vaart, vanaf de Linschoten tot aan Montf'oort; de Grecht; de Kamerik- sche Wetering; de Zegveldsche Wetering; de grachten om de stad Woerden; de Kromme Mijdrecht; de Oostvaart, vanaf den Leidschen Rijn tot aan het dorp Hazers woude; de Westvaart of Gemeenewegsche Rijn vanaf den Leidschen Rijn tot aan het dorp Hazerswoude; den Westeinder Vaart ten Noorden van het dorp Hazerswoude; de Vliet, onder Hazerswoude, vanaf de Oost- vaart tot de Schutsluis van het Rietveld; de Drecht; de Leidsche Vaart; de Dwars- wetering; de Stroomsloot; de Hofdijksloot. b. dat door den inspecteur der Vissche rijen in het 4de, 6de en 7de district aan de visschers die in bovengenoemde wate ren hun bedrijf uitoefenen, voorwaarden zullen worden opgelegd met betrekking tot de inzending van vangstcijfers op de wijze van bevissching van hun vischwater. Hedenmiddag om half 3 is het nieuwe ge bouw der R. K. Fröbelschool aan de K ningstraat door den Hoog Eerw. Deken J. M, Lucassen plechtig ingewijd. Wij reproduceeren hierbij een foto van het fraaie gebouw, dat uitgevoerd is naar een ontwerp van het architectenbureau Robbers, te Haa-lem. De school is aan de laatste eischen des tijds ingericht. Na een Op Woensdag 25 Mei viert mej. M. R Hon Hon, indertijd het eerste hoofd der Elisabeth Wolffschool in Amsterdam, te Bloemendaal haar 80-sten verjaardag. Velen barer leerlingen, zullen op dien dag met liefde en dankbaarheid terug denken aan haar, die hen met zooveel tact in hun jeugd heeft geleid, en die door haar zacht heid, bij strenge handhaving der tucht, de harten van leerlingen en ouders wist te winnen. Moge deze 80-jarige nog eenigen tijd van haar gezegenden ouderdom, genieten. Gisteravond reed een motorrijder met flinke vaart van den Rijksweg den Hage- Lngerweg te Santpoort op en reed den heer H„ die aan den linkerkant van den weg liep, tegen den grond. Ook de motor rijder kwam te vallen. Beiden kregen lichte verwondingen en gescheurde kleeding. De motor weigerde verder dienst. De missieweek der interdiocesane missie actie te Nijmegen. J Minister Kan heeft een bezoek gebracht aan Noord-Hoilands Noorderkwartier. Een belangrijke onderscheiding voor den piloot Geysendoriier. De uitsluiting bij de A.E.G. te Berlijn op geheven. Het personeel der Nederlandsche Rijn vaart verklaart zich in geval van staking so lidair met dat bij de Duitsche Rijnvaart. De vroegere chef van den generalen stal in Litauen wegens spionnage ten behoeve van Rusland gearresteerd. Tc Berlijn wordt een merkwaardig proces gevoerd om den naam „Pan Europa". De Arabieren dienen een klacht in bij der Volkenbond inzake de houding der Engel- schen. Zaterdagmiddag was het aantal van Am sterdam vertrekkende zeeschepen zóó groot, dat er een tekort aan loodsen was. Er ver trokken dien middag niet minder d,an 19 schepen naar zee. Het naar Londen ver trekkende stoomschip „Houtestroom" is van Amsterdam naar IJmuiden gevaren zonder loods. Het stoomschip „Vechtstroom" heeft in de hoofdstad een uur op een loods ge wacht. Nadat van IJmuiden een- loods per spoor was aangekomen, kon het schip de reis naar Huil aanvaarden. Door het steeds stijgend a,antal parochi anen is de afbouw van de St. Josephkerk le yelsea-Noord noodzakelijk tfewordca, JsanSt IQ mime lokalen langdurig verblijf in een voor het doel to taal ongeschikt gebouwtje, zullen de kleu ters, thans een behoorijke huisvesting krij gen, waar het fröbelonderwijs ten volle tot zijn recht kan komen. 'l-J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1