Berichten uit onze vorige opage. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN TE ZANTVOORT. De H. E. B. A. De heer F. de Jonge. DE OUDSTE INWOONSTER VAN HAARLEM OVERLEDEN. Het voorontwerp-Winkelsluitingswet, i Louis Oger. t Personalia. De staking aan de draadnagelfabriek. De zwijntjesjagers. BURGERLIJKE STAND. SANTPOORT. HALFWEG. HEEMSTEDE. HAARLEMMERMEER. OUD-SCHOTEN. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. sen. BENNEBROEK. SPAARNDAM. INGEZONDEN. Uit een dakgoot gevallen. 1 "265 ;l De Rcomsch-Katholieken bliiven hun twee zetels bezetten; de Vrijheidsbond verliest twee zetels; de S. D. A. P. verliest een zetel. Maandag hebben te Zandvoort de verkie zingen voor den gemeenteraad plaats ge- In stemdistrict 2, Hoogeweg. was de uit slag als volgt: i-ijst 1; Geers 119; Siegers 39; A. v. d. Mile 4; P. Zegwaart 3. Totaal 165. Lijst 2; J. W. Gosen 39; J. v. Wijk 7; K. v d. Toorren 10 Totaal 56. -ijst 3: Molenaar 67; v. Breemen 3; v. Toombergen 2. Jjotaal 72. -ijst 4: Forrer 66; v. d. Moolen 3; Bisen- t gcr 4; Micras 2z Philips 3. Total 80. -ijst 5: Zwaan 90; Termes 11; Schaap 4; 1 hclaar 16; Kop 1. Totaal 122. -ijst 6: K. v. d. Mije 104; Koning 8; Pool- r n 11; Dees 4; J. Koning Ezn. 3; Bol 2; Si gveld 3; Kultzer 2. Totaal 137. -ijst 7: Gunters 92; Hecker 10: v. Orden 3 Herfst Rudolphus 1; Klein 3; Tiemcyer 1 Totaal 110 ^ijst 8: Terol 2. .ijst 9: Padt 198; Elffers 5: Bolwidt 17; .V ser 1; Pfundt Broekman 2. Totaal 225. -ijst 10: Fraenkel 71: de Wid 1; Blokker 1 Totaal 73. n stemdistrict 3, Schoolplein, was de uit sla l als volgt: ijst 1: Geers 73; Siegers 23; A. v. d. Mije 5. Totaal 101. Lijst 2: GoSen 28; v. d. Toot ren 6. Tot. 34. Lijst 3: Molenaar 102; v. Breemen 2; v. Toombergen 6. Totaal 110. i-ijst 4: Forrer 102: v d. Moolen 3; Bi- s .tbcrger 6; Mieras 1; Vloetgraven 2; Phi lips 3. Totaal 117. -ijst 5: Zwaan 103; Termes 9; Tichelaar 19: Weber 2; de Roode 1. Totaal 134. ;-i;st 6: K. v.d. Mije 104; J. Koning Jzn. 1; Paalman 7; de Roode 1; Dees 1; Bol 1; Slag veld 2; v. d. Veld 2. Totaal il9. -ijst 7: Gunters 55; Hecker 4; v. Zetten 5; rierist Rudolphus 3; Tiemeijer 3. Tot. 70. j-ijst 8: A. Terol 14: Groen 1. Totaal 15. Lijst 9: Padt 172; Elffers 3; Bolwidt 14; v. d. Poll gêb. Komman 7; Visser 2; Pfundt 2. Totaal 200. -ijst 10: Fraenkel 179; Kerkman 1; y. Sool ngen 1; de Wid 2; de Muinck 5; Blok ker 2. Totaal 190. Zoodat de totaal uitslag dus is: Lijst 1 RK. 383; Lijst 2 A. R. 78; Lijst 3 Vrije groep 292; Lijst 4 S. D. A. P. 267; -ij-1 2. A. R.: Gosen 6; K. van der Toor ren 2. Totaal 8. Lilst 3. Vrije Groep: T. Molenaar 107; G. v. Toombergen 3. Totaal 110. Lijst 4. S. D. A. P.: Forrer 54: A. v. d. Moeien 2; Toeset 1; Bisenberger 8; Philips 4: PootsPopta 1. Totaal 70. Lijst 5. Wilde Partij: F. Zwaan 148; J. Termes 8; P. Schaap 10; C. Tichelaar 11; A. de Roode 5. Totaal 182. i-ijst 6. Chr. Hist.; K. v. d. Mije 81; J. Kening 4; J. Poolman 4; J. de Roode 3; J. Koning 2; W. Bol 3; S. Slagveld 3; M. v. P. Veld geb. Schuiten 1. Totaal 100. Lijst 7. Vrijheidsbond: Gunters 28; M. v Orden 2; Herft geb. Rudolphus 1: H. Klein 2: H. Tiemeijer 5. Totaal 38. Lijst 8. Comm.: A. Terol 5 Lijst 9. Gemeentebelang: Padt 70; Elffers J; Bolwidt 2; Pfundt 1. Totaal 74. Lijst 10. Volkspartij: E. Fraenkel 100; A. Terol 2; J. Druyf 4; T. v. Soolingen 6; G. de Muinck 1. Totaal 113. Lilst 5 Wilde partij 438; Lijst 6 Chr. Hist. 357; Lijst 7 Vrijheidsbond 218; Lijst 8 Com munisten 22; Lijst 9 Gemeentebelang 497; Lijst 10 Volkspartij 376. Hieruit volgt dat het volgend aantal zetels wordt toegewezen: R.K. 2 zetels; lijst Molenaar 1 zetel; S. D. A. P. 1 zetel; lijst Zwaan 2 zetels; Chr. Hist. 2 zetels; Vrijheidsbond 1 zetel; Ge meentebelang, lijst Padt, 2 zetels; Volks partij, lijst Fraenkel. 2 zetels. De namen der gekozenen zijn: L. Geers; C. Siegers; T. Molenaar; D. Forrer; F. Zwaan; Jb. Termes Jz.; K. v. d. Mije; J. Koning Jbzn.; C. Gunters; N. Padt; A. Elf fers; E. Fraenkel en A. Terol Hzn. De oude raad bestond uit 4 rechts: 2 R.K., 1 Christ. Hist., en 1 A.R.; 5 links: 3 Vrijh. bond en 2 S. D. A. P. en 4 partijloozen: 2 partij Zwaan en 2 partij Gemeentebelang. De nieuwe raad zal bestaan uit 4 rechts: 2 R.K. en 2 Christ, Hist.; 2 links: 1 Vrijh. bond en 1 S. D. A. P. en 7 partijloozen-, 2 partij Zwaan, 2 Gemeentebelang Padt; 2 Volkspartij Fraenkel en 1 Vrije groep Mo lenaar, DIENSTJUBILEUM J. V. MUNSTERMAN. Het was heden 25 jaar geleden, dat de heer J. V. Munsterman, thans bouwkundige oij de „Afdeeling Gebouwen" van den dienst van Openbare Werken alhier, in gemeentedienst kwam. f'a ^?00r twee zijner collega's werd de jubi laris van morgen per auto van zijn woning ri>-. Aan de kamer, waarin hij dage lijks met groote toewijding zijn werkzaam heden verricht, was, dank zij de welwil lende medewerking van den heer Bouwer, directeur van „Hout en Plantsoenen" door b oemenversiering een feestelijk aanzien gegeven, - oen de jubilaris in zijn kamer werd bin nengeleid, waar het geheele personeel van den dienst, alsmede eenige oud-collega's, ;nz„ reeds voor zijn ontvangst aanwezig .varen, werd hij door allen hartelijk ver welkomd. Nadat de heer Munsterman aan zijn met Doemen versierde werktafel had plaats ft. omen, sprak de heer Dumont. directeur van Openbare Werken, den jubilaris op larteiijke wijze toe, -^9 schetste in welgekozen bewoordin gen de ambtelijke loopbaan van den heer uunsterman bij den dienst van Openbare werken en liet hierbij uitkomen dat de uöi.aris steeds met ijver, toewijding en ïauwgezeife plichtsbetrachting als „dokter icr gebouwen" zijn werkzaamheden in het DC ang der gemeente had verricht. ■immens het geheele personeel en een 3i"afi--f l Ss werd den inbilaris als to.felijk huldeblijk een fraaie schemerlamp >P eikenhouten statief en een groote bloe"- Ti^nmnnd aangeboden. Let huldeblijk werd vergezeld van een Joor den heer Smits. adj. architect bij ten dienst, geteekende oorkonde in eiken Ijst, waarop, gegroepeerd om een midden- ,va'.:e.nde 43 handteekeningen), ar ts.i. tick uitgevoerde schetsen voorkomen, zeer karakteris iek in beeld bren- ,en de ambtelijke loopbaan van den jubi- 0rlu;r oorgeste!d worden o.m, de „Gem. -.chtfabrieken (bij den bouw waarvan de leer Munsterman toezicht heeft gehad); le „Stadsschouwburg" (als typeering voor .Onderhoud Gebouwen"); een „slembu- eau (symbool van de drukke werkzaam- ïeden bij verkiezingen) enz., terwijl een c.ne s, waarop „Belgische vluchtelingen", lennnert aan de bemoeiingen, welke de •eer Munsterman in 1914 heeft gehad bij iet m der haast huisvesten van deze oor- ogssiachtcffers. Namens den Alg. Ned. Chr. Ambtenaars- jonü atd. Haarlem, vertegenwoordigd door ten heer Smits (voorzitter) en den heer k-fr P &waaan- secretaris) werd e iubilaris bij monde van den voorzitter zeer waardeerende bewoordingen toe- esproken ender aanbieding van een fraaie ioera en mand. i-iarrna werd he' woord gericht tot den eer Munsterman door den heer De Lugt ene ens bouwkundige bij de „Afdeeling 'ebouwen I„ een korte, kernachtige, van L3//, c°degialiteit getuigende toespraak, Dracht hij den jubilaris warme hulde. Tot verrassing der aanwezigen zong ten slotte de heer De Lugt (die, zooals ve len weten, een zeer verdienstelijk zanger is) zijn jubileerenden collega toe, een „Bestek op rijm", waaruit op zeer duide lijke wijze blijkt, wat de heer Munster man alzoo in zijn functie heeft te verrich- j ten. De heer de Lugt had hiermede groot succes en bracht door dit intermezzo een ware feeststemming onder de aanwezigen. Tot slot werd nog het woord gevoerd door den heer Lobel, inspecteur bij den dienst. Hierna kwam de jubilaris zelf aan het woord en bracht zichbaar onder den in druk, dank aan allen voor de hem betoonde hulde. Nadat alle aanwezige den heer Muti- s'.ermau hadden geluk gewenscht. was het officieele gedeelte geëindigd en werd van den jubilaris en zijn feestelijke omgeving een foto genomen. Ook van andere dienste" waren verschillende ambtenaren tegenwoor dig om den jubilaris, die door den aard van zijn werkkring zeer populair is, hunne gelukwenschen aan te bieden, terwijl van bevriende zijde bloemstukken werden ge zonden. Om 11 uur werd hij op het stadhuis ont boden, waar de burgemeester zeer waar deerende woorden tot den heer Munster man richtte. Tenslotte zij nog vermeld, dat de jubi laris m den namiddag te zijnen huize een druk bezochte recep ie hield. Zaterdag en Zondag was het. ondanks en kele regenbuitjes, druk en vroolitk op de H.E.B.A. 't Autopark, 't ee-ste wat men bij aankomst ziet, vol wagens en fietsen en een gestadige toeloop van bezoekers aan den ingang. Groot was de belangstelling voor de bedrijven in werking, de vele fraaie stands en de meester stukken oo de afdee ling wedstrijden, terwijl muziek hier en mu ziek ginds, met de vele gelegenheden het zoete der aarde te proeven, pa ^'-.chtig de stemming in hield. De concerten door de Harmoniekapel „Nestelrov" sterdam en Harmonie Crescendo te Ha=>r'i bleken een groote attractie te ziin. Zaterdag waren er 1462 bezoekers en Zondag 2758. Nog enkele stands. Met veel waardeering maken wij nog melding van de Historische verzameling der Nederlandsche Banketvereeniging die in een zaal boven op de galerij is onderge bracht. Wij zagen daar interessante specu- laasprenten waaronder er waren van meer dan 300 jaar oud. Verder waren er nog ver schillende andere oude vormen, waarin sui kerbeestjes en andere artikelen gemaakt worden; oude gereedschappen; ordonnanties betreffende het vak, oude menu's enz. Ook zagen, wij nog een rekening van een pas teibakker uit het jaar 1622 die aan zijn clientèle een credit gaf van 3 jaar. Er was ook 'n interessante collectie vaklitteratuur in alle talen, albums, die allen betrekking hebben op de geschiedenis van dit vak. Door de welwillende medewerking van 't gemeentebestuur in Haarlem is een gedeel te van het gemeente-archief betrekking hebbende op het bakkersbedrijf voor deze historische verzameling afgestaan. Een interessant gezicht is ook de werking der zakkenmachines van de fa. Nestelroy uit Amsterdam, waar banketzakken en aan verwante artikelen worden gefabriceerd. Deze machine levert 480 zakken per mi nuut, daar de machine bier echter op hout staat gemonteerd kan zij bii de demonstra tie deze snelheid niet onwikkelen. De zak- kn worden gefabriceerd in 3-kleuren-druk. Ook de Winkelvereeniging Eigen Hulp richtte een aardige stand in waar een keu rige collectie van petits jours taarten, luxe brooden, stokken en vlechten tentocyi wordt gesteld. Ook de Nederlandsche IJsco is met zijn bekende wagentjes op de ten toonstelling vertegenwoordigd, welke door den tuin rijden. Op verschillende punten is de verkeersagent opgesteld die zijn arm omhoog licht terwijl hij roept „Halt voor den Nederlandschen IJsco." ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. De burgemeester van Haarlem maakt be kend, dat het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Haarlem, in de In- fanterie-kazerne aan den Koudenhorn, en wel voor de lichting 1915: op Woensdag 8 Juni 1927, des voormiddags 9 uur, voor hen wier namen aanvangen met een der letters A en B; om 10 uur voor de letters C, D,, E., F. en G.; 11 uur H., I. en J.; nam. 1 uur: K. en L.; 2 uur M., N., O., P., Q, en R.; 3 uur letter S. Op Donderdag 9 Juni 1927 v.m. 9 uur, voor hen wier namen aanvangen met een der letters T„ U. en V.; 10 uur voor hen wier namen aanvangen met een der letters W. X„ IJ, en Z.. Voor de lichting 1918: op Donderdag 9 Juni 1927 des voormiddags 10 uur, voor hen wier namen aanvangen met de letter A; 11 uur de letter B; nam. 1 uur met een der letters C en D; 2 uur E., F. en G.; 3 uur H. en I; Vrijdag 10 juni voormiddags 9 uur de ltter J.; half 10 de letter K.; 11 uur een der lettehs L„ M. en N.; nam. 1 uur een der letters O. P. Q. en R; 2 uur de letter S; half 4 de ltter T.; Maandag 13 Juni 1927 voorm. 9 uur de letter V.; 10 uur de letter W; 11 uur de letters X., IJ. en Z.. Voor de lichting 1915 uit de voorm. ge meente Schoten: op Dinsdag 14 Juni 1927, des voorm. 10 uur, voor hen wier namen aanvangen met een der letters A t./m. N.; 11 uur de Uiers O t./m. Z. Voor de lichting 1918 uit de voorm. ge- 1 meente Schoten: op Dinsdag 14 Juni des nam. 1 uur, voor hen wier namen aanvan gen met een der letters A./m. F.; 2 uur de letters G. t./'m. J.; 3 uur de letters K. t./m. R.; Woensdag 15 Juni voorm. 9 uur de let ters S. t./m. Z. Voor de lichting 1915 en 1918 uit de voorm. gemeente Spaarndam: op Woensdag 15 Juni 1927, des nam. half 4. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlof gangers der lichtingen 1915 en 1918. Onder deze verlofgangers worden begrepen alle dienstplichtigen, die voor e ender lichtingen 1915 en 1918 werden ingelijfd, om het even, of zij naar de landweer zijn overgegaan ot niet. Zij, die voor e endezer lichtingen zijn ingelijfd, maar ten gevolge van uifetel of om een andere reden tegelijk met een late re lichting de eerste oefening hebben vol bracht, moeten zich ook aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die 'daarvan zijn vrijge steld. In verband met zijn ongesteldheid, zal de gemeente-ontvanger, de heer F. de Jonge, met ingang van 1 Juli den gemeentedienst verlaten.' In den ouderdom van 103 jaar is gisteren overleden de oudste inwoonster van Haar lem, mevr. M. J. Liboson-Verhaar, wonende in de Eindenhoutstraat Zooals wij indertijd reeds gemeld hebben, zal de afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel het voorontwerp-winkelsluitings wet in een daarvoor apart te beleggen ver gadering bespreken. Deze vergadering zal nu morgenavond gehouden worden. HET CONFLICT AAN DE DRAADNAGEL- FABRIEK. Naar wij vernemen hebben beide partijen gehoor gegeven aan een uitnoodiging van den Riiksbemiddelaar om hedenochtend te 's-Gravenhage een conferentie bij te wo nen. Na afloop van deze conferentie houden de stakers een vergadering met het bestuur van den mc taalbewerkersbond teneinde hun houding nader te bepalen. DE R.K. LEESZAAL TIJDELIJK GESLOTEN. De R.K. Leeszaal zal gesloten zijn van 1 Juni tot 15 Juni a.s. wegens jaarlijkschen schoonmaak. JUBILEA BIJ VAN WAVEREN'S GRAAN HANDEL. Bii de N. V. v. Waveren's Graanhandel werden Zaterdag niet minder dan 3 jubilea herdacht. Het waren de heeren J. W. El- fring, onder-dir*ecteur. die reeds 40 jaar aan de firma verbonden is; G. J. Dake, chef- boekhcuder en J. Keeken, bedriifschef van het silopand Concordia te Rotterdam, die de firma reeds 25 jaar hebben gediend. Des middags werd een zeer druk bezoch te receptie gehouden. Veel bloemen werden door vriennden en kennissen gezonden. Des avonds werd door de N. V, aan haar kantoorpersoneel een diner aangebo den waaraan ook aanzaten de dames der jubilarissen van de Vennootschap, de heer W. v. Waveren sprak elk der jubilarissen op de meest hartelijke en svmpatheike wijze toe. Verder voerden nog het woord van het personeel de heeren Kempff, Vet en Aan- geenbrug onder overhandiging van mooie cadeaux, waarna de jubliarissen een dank woord tot Directeur en collega's richtten. Een voordrachtkunstenaar, een goochelaar en een buikspreker traden od. De avond verliep prachtig en gezellig, zoodat dezen dag èn bii jubilarissen en bij de andere aanzittenden lang in aangename herinnering zal blijven. Hier ter stede is overleden op 71- jarigen leeftijd de heer L, Oger, oud- leeraar aan de voormalige school voor Kunstnijverheid, alhier. R K. JONGEMANNEN VEREENIGING „ST. BAVOGILDE". Zaterdag 1.1. hield voor het St. Bavogilde de heer Leo Giebels een lezing over „De Luchtweg naar de Noordpool". 1ste deel: „De Andree-Ballon-expeditie". Op zeer aangename en interessante wijze wist de heer Giebels zijn toehoorders gedu rende deze lezing te boeien. Het roekelooze en gevaarlijke van dezen tocht naar de Noordpool, met de primitieve hulpmiddelen, die in de laatste iaren der 19e eeuw ter be schikking waren, werd door spr. goed naar voren gebracht. Het onderwerp was ook ac tueel. in verband met den tocht van den Amerikaanschen vliegenier Lindbergh over den Oceaan, op denzelfden dag der lezing. Het bestuur doet een beroep op alle le den, aanwezig te zijn op de lezing op a.s. Vrijdag, 27 Mei. alwaar de WelEerw. heer Kapelaan H. A. C. M. Wennen zal spreken over het onderwérp: „Geen God?" Voor de te Den Haag gehouden Espe- ranto-examens slaagden mei. L. Vermeer, alhier, voor diploma B en de heer J. H, Beijk, alhier, voor diploma A. Zaterdag j.l. zijn de beide partijen, be trokken bij de staking aan de Haarl, Draad- nagelfbriek. verschenen voor den Rijksbe middelaar te 's-Gravenhage, om inlichtin gen te verstrekken over de staking. Voor stellen konden dus nog niet worden gedaan. Tegen Zaterdag a.s. is een aantal arbei ders ontslag aangezegd, voor wie, in ver band met de staking, geen werk meer was. Door de recherche zijn aangehoiuden B.B., verdacht van diefstal van een rijwiel, te Haarlem gepleegd, en L. G. los werkman, verdacht van heling van dit rijwiel. Beide zijn in verzekerde bewaring gesteld. Geboren: 18 Mei, z. van F. J. M. de Vries- Rienwis. z, van G. Ootes-v. Leijden. d. van J. Kruijsveld-de Leeuw. 19 Mei, d. van G, W. Paape-Huijssoon. d. van C. A. Pater-v. d. Goes. z, van L. C. v. Alphen-v. Wanrooij, 20 Mei, d. van M. J. Teeuwen-v. Raaphorst- d. van J. Looijen- Cornet, z, van G. H. G. Gootjes-Leem horst, z, v. M. J. Roelofs-v. Raaij, 21 Mei, d van A. M. Zwaanswijk-Becker. z, van H, M. Nolet-Kenter. d. van M. G, Knape- v, d. Zwetv Overleden: 18 Mei, M., 5 j., d. v. D. Streef- land, Kamperlaan, 20 Mei, C. M. Zoetmul der-de Haan, 86 j., Zijlstraat. M. C. Pommé-Winterkamp, 93 j., L, Wijngaard straat. L, N. J. Oger, 71 j., Floresstraat. 21 Mei, G. Schoen-Smit, 77 j., Krelagestraat. J. M. v. Vreeden-Versteeg, 70 j„ Amster- damstr. A, L., 21 d., z. van P. Crombeen, Kamperlaan. J. v, d, Riet-Zandbergen, 66 j„ Kamperlaan, 22 Mei, J. J. F, v. d. Ven, 43 j., M. v. Heemskerkstraat, J, M. Wever van Son, 68 j, Jansstraat, M, J. Libosan- Verhaar, 103 j., Eindenhoutstraat, Zang, De plaatselijke zangvereeniging „Vox Humana" geeft 24 Mei concert in „Zomerlust", 25 Mei op de tentoonstelling de „Hcba," te Haarlem., 29 Mei moet zij als eerste prijswinster uitkomen in den eerewedstrijd te Zp.ndvoort en 31 Mei is er weer concert in „Zomerlust". „WJhelmina", De voorzitter en direc teur van genoemd fanfarecorps hebben als zoodanig vooc hun functie bedankt. Als di recteur fungeert lijdelijk de heer P. Wit uit Haarlem en als voorzitter de heer F. v. d. Ende. Eierveiltng. Bij den gehouden eiervei- veiling bedroeg de aanvoer 1200 kippen eieren en 2500 Eendeneieren. Kippeneieren 5.306.50; Eendeneieren 4.605.05. Handel vlug Liefdadigheidswedstrijd. De voetbal- verceniging „Halfweg Vooruit" speelt He melvaartsdag een medaille-wedstrijd tegert „Aurora" van Haarlem op h,a.ar terrein aan den IJweg. Do opbrengst komt ten bate van het „Witte Kiuis", De muziekvereeni- ging „Eensgezindheid" verleent hare mede werking. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan, werden in de week van 16—21 Mei genomen 461 douchebaden, 27 kuipbaden. Aan 32 kinderen werd een,gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en. 8 uur, werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt Gymnastiek. Naar wij vernemen zullen op Maandag 6 Juni a. s. (2e Pinksterdag) op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp vanwege de vereenigingen van den Noordhol- landschen athletiekbond en den Turnkring N. H. Zuiderkwartier verschillende wedstrij den worden gehouden en wel 's morgens voor adspiranten en 's middags voor de anderen. Opgedragen. Aan de firma Sluis en Mienes alhier is opgedragen de bouw van een boerderij „Bezoekie" te Beverwijk, voor re kening van den heer A. J. Schaap. Auto-ongeval. Terwijl een auto van de gebrs. G. wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier, op den Aalsmeerderweg in deze ge meente reed, staken plotseling twee meisjes dwars den weg over, vlak voor den auto. De bestuurder trachtte een ongeluk te voorkomen en gooide het stuur om, doch met zoo'n vaart, dat de auto kantelde. Het scheelde maar heel weinig of een der meisjes was onder den auto geraakt. Het motorrijtuig werd zwaar beschadigd en door de firma van Niel naar de garage te Hoofddorp gebracht. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Ongeval. Een zoontje van den heer P. v. d. V. aan den Aalsmeerderdijk alhier had het ongeuk uit een boom te vallen. Dr. Oei uit Aalsmeer verleende geneeskundige hulp en constateerde dat een zijner knieën ver splinterd was. Hij moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Burgerlijke Stand. Van 2023Mei 1927. Geboren Sebastianus Maria, z. v. J. Kamp en C. J. Wessels Johannes, z. v. C. Valk en J. Segers Johanna Clasina, d. v. A. G. Monster en A. van Leeuwen Wilhel- mina Johanna Theresia, d. v. K. Schoorl en C. J. Meiman Reinier, z. v. C. H. van Driel en N. Timman Maria Hendrika, d. v. J. A. Bulters en H. van WelGijsbertus, z. v. G. Camphorst en A. A. Bax Johan, z. v. M. Jongejans en C. van Staveren Maartje Eli sabeth, d. v. A. Metzelaar en J. C. Koch Gijsbertus Ar ie, z. v. A. van Bakel en C. J. van der Flier Johannes Roelof) z. v. J. W. Kost en L. Mulder Levenlooze z. v, P. van der Velden en C. van Beek. Overleden Hendrik Schalk, 54 j. geh. m. W, Reijngoud Tidde Folmer 76 j. geh. m. S. M. de Pecker Carel Eduard Hoogland, 36 j. geh. m. Sj. Molenkamp Johanna Marie van der Pouw, 68 j. geh. m. Th. de Heij Willem Kortleve, 3 weken, z. v. J. Kortleve en S. v. Andel. Feestavond der St. Jozefsgezellen v. Q St. Bavo-Parochie. Het was feest voo de St. Jozefsgezellen in den avond van 22 Mei en zij hebben dat op waardige wijze we ten te vieren. Het programma vermeldde als spreker den Zeereerw. Pater Vermin van het Missiehuis te Driehuis en de opvoering van twee tooneelstukjes van de St. Jozefsgezellen. Voor een volle zaal en aandachtige toehoor ders opende de Vice Praeses, de Weleerw. Heer Kapelaan Sondaal, deze feestelijke bijeenkomst met den christelijken groet en heette den Zeereerw. Heer Pastoor, den Eer waarden spreker van dien avond en de aanwe zigen welkom en gaf daarna het woord aan Pater Vermin. Pater Vermin het woord verkrijgende be gon zijn rede met een geestige inleiding en noodigde de aanwezigen met hunne gedach ten eens een reisje te maken van Oud-Scho ten naar Rome in dien zin, wat wij als Room- sche menschen moeten doen op het hoofd spoor blijven en geen zijlijn te volgen. Het hoofdspoor werd door den eerw. spreker uit gebeeld als dat men in dien trein zich room- schen van de daad zouden toonen en fier, waar men dan ook trotsch op mag zijn Roomsche bladen voor zich uitspreidthet zijspoor is dat van die Roomschen, die quasi voor den handel een Telegraaf e.a. zich ten dienste stellen, hoewel zij zich minstens zoo goed van onze Roomsche bladen kunnen be dienen. Het einddoel van de reis was Rome, den troön van den waren Vredesvorst, hij alleen kan vrede brengen in de toekomst. Zoo ging spreker voort en in een mooie peroratie der kleuren van alle landen naar voren brengend schilderde de eerw. spreker de witte kleur, de kleur, die bij de Roomsch Katholieken de eerste plaats inneemt. Met een vriendelijk vermanend woord tot de St. Jozefsgezellen in de toekomst vooral het goede spoor te blij ven vervolgen, besloot spreker onder dank baar applaus zijn rede. De St. Jozefsgezellen voerde een paar tooneelstukjes op, die zeer in den smaak vielen. Het hartelijk applaus was dan ten volle verdiend. De Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Drift als Praeses wenschte na afloop een woordje te zeggen. Zijn Eerw. wenschte een woord van dank te brengen aan den Weleerw. Heer Kapelaan en aan de Heeren van het Bestuur, die daarover werkzaam zijn geweest. Het woord tot de aanwezigen richtende zeide zijn Eerw. dat men heeft kunnen zien dat men in eigen Room schen kring zich toch ook aangename avonden kon verschaffen, dat men heusch niet in de stad in bioscoop of andere inrichtingen zijn vermaak behoeft te zoeken. Zijneerw. spoor de de St. Jozefsgezellen aan de ontwikkelings avonden van den Weleerw. Kapelaan bij te wonen, welke door „St. Paulus" Donder dagsavonds worden gegeven. De propagandaclub St. Paulus van de Jo zefsgezellen houdt Donderdagavond hare bijeenkomst, daar behoort elke St. Jozefsge zel te zijn, Zijneerw. zeide verder, dat hij hoopte dat de leden vooral een rein Roomsch leven leiden en vooral hun kuischheid bewa ren. Na een woord van dank aan de Eerw. spreker en de aanwezigen werd deze welge slaagde feestavond op de gebruikelijke wijze gesloten. Vermelden wij nog dat de feestdag werd ingezet met een plechtige H. Mis en een gezamenlijk communiceeren, waarna een ontbijt in het St. Jozefsgezellenhuis. Statuten. „De „Staatscourant" bevat de statuten van de Bloembollen Cultuur Maatschappij, voorheen W. J. Eldering en Zoon, alhier, R.K. Staatspartij: E. W. A. van Neder- hasselt; N. Nuijens; A. J. Prinsenberg; P. Verdegaal Rzn.; K. Kooiman; H. A. E. M. Kraetzer; Mr. Th. F. M. Hendrichs; J. Len- Christ. Hist. Unie: H. Hogenbirk; Mr. Dr. J. Luden; Ir. J. Ouwehand: Jhr. Mr E. H. E. Teding van Berkhout; C. F. Bierens de Haan; Mr W. J. Schönhout; G. C. van Heumen geb, Benit. Vrije Lijst; G. Bouwhuizen; E. Warmer dam. Anti-Rev.; A. J. de Waal Malefijt; Mr. F. J. D. Theijse; F. Cornelisse; H H. Fel- denhof; A. Huson. Lijst Laan; JL C.-LaanjJg. Dorhout Mees; C. J. van Tienhoven; F. A, Smit Kleine; D. Flemmingl Afz. lijst: Dr. J. Th. Bornwater. S. D. A. P.: J Schulz; W. Kooiman; G. A. Thijssen; G. van Raalten geb. v d. Bosch; N. L. Herfst; J. Romeijn, Neutr. Middenstandskiesvereeniging: A. Cassée; J. J. Lansdorp; G. M. W. Marga- dent; A. E. Beekman. Herijk van maten en gewichten. Dit jaar zal voor den herijk van maten en gewich ten zitting worden gehouden te Bloemendaal. Voor Bloemendaal op Dinsdag 7 Juni van 10 12 uur v. m. en van 14 uur n. m. in het gymnastieklokaal der Openbare Lagere School aan den De Genestetweg. Te Overveen. Voor Overveen (met inbe grip van het bij de gemeente Haarlem ge voegde gedeelte) op Woensdag 8 Juni van 1012 uur v. m. en van 13 uur n. m. in het gymnastieklokaal der Openbare Lagere School te Overveen. Te Bennebroek. Voor Vogelenzang op Maandag 20 Juni van 10 uur v. m. tot 1 uur n. m. in het Raadhuis dier gemeente. De aandacht wordt er op gevestigd dat de maten en gewichten schoon, droog en roest vrij moeten worden aangeboden om onder zocht te kunnen worden, dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd, dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met ge kookte lijnolie. Dat de maten en gewichten voor 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C. R. K. GYMNAST1EKVEREENIGING „O. B, K.", BENNEBROEK. Den leden en adspirantleden worden bij dezen bekend gemaakt, dat de uitvoering a.s. Woensdagavond op het Festival niet aanvangt te 7 uur, doch te 8 uur. Alle zorgen dus netjes gekleed uiterlijk te kw. vóór 8 aan het Vereenigingsgebouw aan wezig te zijn, waarvan wordt afgemar cheerd. Alle gedragen zich natuurlijk uiterst or delijk tijdens de marsch do-or het Dorp en op het feestterrein en spannen met de uitvoering hun uiterste krachten in om deze uitvoerig zoo schitterend mogelijk te doen slagen, Het is voor „O. B. K," een mooie propaganda. N.B, Alle leden en adspirantleden, zoo wel van „O. B. K." als van „B. S, M.", die met hun contributie achter zijn. wor den beleefd doch dringend uitgenoodigd, dit voor of op as. Zondag te komen aan zuiveren, aangezien Zondag 29 Mei de laatste dag is van het Vereenigingsjaar en dus de penningmeester dan zÜn boeken moet afsluiten en hierover met de a.s. jaarvergadering, welke x binnen een paar weken zal worden gehouden, verslag moet uitbrengen. Oppassen. Met de annexatie zijn de gemeenteverorderingen voor Spaarndam ook anders geworden. De opkomende jeugd schijnt nog niet te weten, dat wat voorheen wel mocht, nu strafbaar is, en enkele moesten dan voor het voetballen op de West Kolk dit worden duidelijk gemaakt, door middel van een procesverbaal. Voor velen zou het raadzaam zijn een algemeene ge- meenteverordering aan te schaffen, omdat de zulken onbewust, zoo als wellicht voet ballen voorkomt, dat men met den Rechter in aanraking komt. ging. Daarom doe ik een beroep op uw veel gelezen blad en gewaardeerden steun om in deze courant, op ie wekken deze gedachte in daden om te zetten en de leden van 'St. Jeroen en anderen aan te sporen, ons lid J. v, d. Aar, die door een zware operatie niet meer kan werken te helpen, door allen als anemer van hem, te zorgen dat hij zoo in de gelegenheid is om een eerlijk stuk brood te verdienen. J. HUIJSMANS, Voorzitter „St. Jeroen", R.K. Land- en Tuinbouw Ver. J. OLIJERHOEK Penningmeester, Het 13-jarig dochtertje Catarina van den chef der Staatsspoorwegen Rouwkamp, aan „de Klomp", wilde uit een dakraam in de dakgoot klimmen om aan haar jonger zusje een jongen spreeuw te laten zien uit het zich onder een der pannen bevindend spreeuwennest. Waarschijnlijk is het meisje misgestapt, waardoor zij uit de dakgoot viel. Zwaar gewond werd de kleine opgeno men. Des middags is zij zonder bij bewust zijn te zijn geweest, aan de gevolgen over leden. Voos den inhoud van dezen Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Ilillegom, 21 Mei 1927. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij 'n plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In Uw veelgelezen blad dat 17 Mei j. 1. komt een ingezonden stuk voor, ondertee kend door den heer H. Heirman, waarin deze ondergeteekende allen lof toezwaait als organisatieman, Hij vraagt of de een- hield onder de R.K. Kiezers goed is. Neen die wordt van bovenaf bedorven, Mijnheer H. Kijk eens naar het Bestuur. Gaat dat op Politiek terrein vrij uit? Neen, Mijnheer H. U heeft mij 'door Uw optreden als leider van den B. groep politiek den nek gebro ken. Lees dan, mijnheer H., In de R. K, Kiesvereenigjing was een Bestuursvoorstel ongewijzigd met alle stemmen aangenomen (hetgeen bij monde van den Voorzitter niet gewijzigd mocht worden) En wat ik daarin voorzag is uitgekomen. Daarop ben ik, zoo als U zelf schrijft, Zaterdag 26 Maart j. 1. bij U aan huis geweest, en heb gezegd, „Mijnheer Heirman, ik zie in het voorstel dat een arbeider op acht komt te staan, Mocht ik op acht komen te staan dan wil ik niet met voorkeur stemmen den B. candi- daat verdringen, en dat heft U niet met één woord tegengesproken. Zelfs niet toen ik zeide dat ik niet op vijf zou komen te staan. Na de politiek besproken te hebben. En wat ik voorzag kwam niet eenmaal, maar twemaal uit. Eerste stemming I A- 2 B - 3 B en 4 A, Tweede stemming 1 A - 2 B - 3 B en vier A( dus een arbeider op no. acht. Nu was Holland is last, Wat nu. (Troel stra). Wel de heer Heirman neemt de lei ding als leider van den B. groep en dan ondergeteekende maar onmondig verklaard en den heer Selhorst van acht op zeven geplaatst, dan is Holland gered (1672). Al kost het dan van de Loo zijn politiek le ven. Door mij is al bij het teekenen van de groslijst geprotesteerd tegen de wille keurige verandering op advies van mijn po litieke vrienden. En in een ingezonden stuk in uw veelgelezen blad dato 16 April j. 1. heeft ondergeteekende dit nog eens uit eengezet. Noch van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging noch door den heer H. is dit met een letter tegengeschreven. Totdat ik hoorde van den heer Selhorst d^t zij mij niet serieus namen. Toen ging mij een licht op. Wij kunnen met van de Loo doen wat wij willen, dacht men vandaar Mijnheer H. die kleine advertentie, die U deed op schrikken en naar de pen grijpen en on dergeteekende met zijn politieke vrienden onschadelijk te maken. Want wat de B. groep doet en wat door het Bestuur van de R. K. Kiesvereeniging uitgevoerd wordt daar mag niet tegengewerkt worden. Daar om geachte lezers van de N. H. Courant, is ondergeteekende genoodzaakt na nog eenige vergaderingen van den Gemeente raad bij gewoond te hebben van het poli tieke tooneel te verdwijnen. Inmiddels dankend voor de verleende plaatsruimte, M. H, de Redacteur, teeken ik mij, J. van de LOO, Amerikastraat 29, Hillegom. Bennebroek, 22 Mei 1927. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke s.v.p, een klein plaatsje in uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Wij zien, in onze dagen, nu alles ten top moet gevoerd worden, snelheid, productie, actie; dat de enkeling, die door omstandig heden, onafhankelijk van zijn wil, in den maalstroom des levens door ziekte, of an derszins, geen gelijken* tred kan houden met het leven, daarvan de dupe zou kun nen worden. Als organisatie mannen staan wij niet alleen. De solidariteitsgedachte is tot ons door gedrongen en wij zien daar schitterende .voorbeelden van i® onze RjfC Vakbewc» 444e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 23 MeL 5e klasse 5e lijst. Hooge prijzen. 5711 ƒ100.000. 10774 10.000. 13317 14812 19534 1000. 11144 13211 /400. 3405 14462 15865 16894 17811 18564 2ÖP. j 890 1677 1680 5994 8804 9659 15958 17123 18296 100. 70. Prijzen van 11 110 150 164 517 605 645 717 719 750 800 940 951 1023 1126 1151 1864 1160 1174 1194 1236 1472 1623 1881 1907 1962 1976 2010 2142 2187 2221 2291 2373 2466 2472 2582 2595 2704 2823 2881 2980 3000 3037 3421 3454 3464 3485 3590 3664 3669 3790 3793 3863 3945 4070 4182 4223 4240 4300 4311 4398 4446 4548 4630 4639 4652 4832 5013 5023 5040 5092 5204 5473 5738 6126 6146 6443 6488 6519" 6634 6744 6795 6842 6885 7276 7313 7417 7418 7531 7630 7655 7862 7976 8064 8082 8139 8214 8259 8304 8508 8619 8692 8747 8759 8812 8837 8916 8983 9008 9016 9280 9582 9678 9790 9847 9882 9903 9911 9959 10056 10087 10282 10291 10386 10553 10604 10761 10768 10795 10820 11027 11087 11260 11304 11390 11392 11548 11551 11592 11630 11725 11747 11754 11800 11819 11838 11910 11999 12029 12211 12215 12272 12388 12441 124S9 12490 12813 12835 12863 12960 12966 12968 13022 13210 13533 13550 13597 13654 13676 13722 13773 13852 13875 13924 14029 14040 14160 14219 14529 14534 14562 14580 14612 14677 14783 14813 14377 14893 34949 15097 15223 15304 15463 15549 15603 15697 15723 15733 15817 16204 16269 16424 16526 16813 16846 16867 16881 16938 16966 17045 17097 17151 17330 17332 17418 17723 17726 17814 17821 17831 18157 18213 18263 18340 18453 18539 18663 18817 18846 18868 18870 18928 19010 19292 19359 19388 19658 19757 19873 20009 20070 20103 20108 20227 20413 20458 20525 20560 20569 20698 20769 20777 20885 20906 20999 ®r i'r' 9 NIETEN. 198 1 20» 23 90 92 177 373 375 390 394 476 528 •Ij 575 583 598 672 713 769 804 3 819 912 945 961 971 988 1063 1091 1155 1195 1207 1214 1251 1267! 1316 1332 1344 1375 1384 1414 1460 1464 1492 1576 1603 1638 1658 1673 1767 1793 1800 1945 1961 1984 2028 2223 2252 2265 2329 2342 2421 2 510 2514 2550 2552 2559 2571 2579 2625 2640 2689 2698 2796 2875 2887 2929 2932 3004 3005 3019 3061 3078 3083 3119 3137 3141 3183 3191 3197 3227 3291 3298 3303 3392 3452 3453 3528 3648 3657 3665 7676 3686 3695 3703 3729 3737 3851 Ü861 3882 3906 3959 4026 4037 4043 4055 4086 4165 4212 4322 4329 4333 4386 4418 4511 4545 4665 4693 4736 4859 4916 4952 4958 4977 5024 5034 5104 5136 5144 5157 5159 5165 5169 5174 5215 5276 5289 5301 5326 5349 5356 5442 5485 5523 5553 5592 5631 5644 5708 5728 5742 5743 5765 5787 5794 5835 5840 5875 5901 5908 5918 5946 5985 6000 6103 6122 6132 6135 6193 6211 6216 6233 6252 6290 6340 6450 6480 (612 6624 6638 6675 6695 6728 6752 6770 6871 6877 6959 6976 7040 7107 7119 7137 7178 7183 7194 7218 7265 7268 7285 7307 7323 7346 7362 7370 7424 7425 7447 7481 7489 7490 7564 "575 7603 7604 7622 7658 7684 7709 7799 7865 7873 7919 7923 7936 8023 8025 8033 8051 8066 8150 8163 8184 8234 8270 8300 8389 8399 8429 8481 8507 8516 8527 8535 8544 8559 8569 8573 8604 8656 8665 8666 8696 8707 8764 8779 8844 8893 8904 9007 9021 9088 9157 9263 9294 9413 9428 9445 9473 9476 9551 9558 9561, 9581 9613 9620 9629 9645 9653 9692 9713 9813 9827 9949 9953 9992 9999 10000 10072 10096 10106! 10140 10144 10164 10166 10177 10191 1021 IJ 10280 10301 10302 10335 10371 10380 10403 10439 10502 10523 10532 10538 10595 10613 10617 10643 10646 10706 10727 10742 10744 10834 10873 10886 10887 10903 10918 10950 10958 11039 11041 11082 11149 11168 11179 11181 11198 11253 11261 11270 11278 11289 11306 11329 11340 11440 11459 11467 11518 11538 11542 11558 11584 11607 11609 11615 11628 11810 11975 12119 11655 11812 11982 12143 11663 11831 12022 12216 11676 11886 12053 1226S 11711 11004 12074 12275 11750 11957 12077 12326 117651 11069 12082 12379! 12417 12421 12423 12464 12485 12520 12522 12525 12534 12544 12580 12581 12637 12639 12658 12670 12704 12723 12730 12738 1276Q 12777 12792 12812 12874 12923 12941 13006 13024 13040 13116 13175 13288 13301 133081 13360 13384 13447 13458 13494 13507 13545| 13561 13587 13595 13626 13640 13720 13744 13785 13802 13803 13855 13877 13919 13950 13967 13992 14045 14136 14152 14165 142021 14219 14315 14449 14470 14485 14539 14546! 14560 14561 14615 14665 14696 14713 1476S 14769 14839 14861 14906 14916 14932 14945 13970 13994 15012 15018 15030 15093 15203 15211 15253 15273 15280 15292 15332 15362 15370 15371 15413 15424 15441 15486 15493 15499 15531 15558 15702 15803 15807 15918 15920 15938 15948 15960 16006 16011 16029 16052 16077 16081 16085 16144 16174 16239 16263 16324 16331 16334 16374 16404 16420 16436 16450 16476 16503 16518 16537 16549 16586 16599 16623 16642 16678 16695 16698 16727 16731 16738 16745 16858 16861 16863 16875 16925 16937 16941 17027 17113 17143 17154 17159 17170 17178 17187 17211 17271 17273 17312 17365 17400 17412 17423 17442 17492 17562 17657 17696 17754 17755 17763 17923 17959 17968 18024 18061 18077 18101: 18109 18127 18132 Ï8168 18209 18215 18237 18251 18274 18352 18397 18400 18431 18502 18624 18684 18686 18750 18772 18869 18949s 18966 18992 19004 19101 19128 19162 1920T 19208 19219 19229 19257 19277 19293 19304 19331 19341 19361 19387 19390 19400 1946L 19466 19544 19635 19656 19660 19723 197,33! 19794 19801 19844 19859 19862 19880 19898 20048 20062 20095 20174 20185 20213 20215 20257 20264 20301 20314 20323 20349 20403 20411 20416 20476 20485 20509 20517 20573 20591 20648 20666 20715 20726 20748 20750 20756 20787 20803 20870 20935 20981 20987, 20987 5e Klasse 4e Lijst; 1273 en 16299 met ƒ70 m,z. met niet; 8774 en 14387 m.z. mei LWi ïaea&mz. .-18006: „1 ions .ontbxeekM-*'*'^^tt—J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2