DE SPAARNE3ANK Venenlgiüg voor Nijverheids onderwijs te Haarlem. Gevonden dieren en voorwerpen. Eerste Hulp bij Ongelukken. Het Oud-Spoorwegpersoneel. IJmuiden !n den a.s. zomer De positie van het P. T. T. Personeel. De Commissaris der Koningin. Mej. M. R. Hon Hon. BURGERLIJKE STAND. DAMMEN. KEGELEN. Haarlemsche Kegelbond. KENNISGEVING. Aan alle R.-K. Kiezers van Groot- Haarlem. Denkt er vooral om. Hooge nrijzen. ƒ70. mi ioi»/« 172 R.-K. Mannenzangkoor St. CaecJIia. Op de Maandagavond in de bestuurskamer van het gebouw der M. T. S. gehouden jaar vergadering van de Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs te Haarlem, deelde de voor zitter, de heer Ir. P. J. van Voorst Vader Jr. o.m. het volgende mede Ambcchtsckcol. Het leerplan voor de nieuw opgerichte afdeeling voor rijv iel- en motor rijwiel- en au tok ers tellers v era door den Minister van O. K. en W. goedgekeurd en de leslokalen voor deze afdeelingen werden door de leerlingen getouwd of veranderd. In het afceloopen dienstjaar waren eenige leeraren ern:tig ziek zij moesten tijdelijk wp-den vervangen. Het aantal leerlingen der A. B. S. nam iets 5ce. Het bedroeg cp 31 December 1926, 319, op de avondcursussen totaal 102, en op de »vondvakteekenïfcfcool totaal 290 leerlingen, j Aan de N. V. „Werf Conrad" werd wederom ten lokaal beschikbaar gesteld voor het geven van teekenles aan werklieden, die te oud zijn om een andere school te bezoeken. Voor de vele geschenken, gedurende 1926 ont angen van fabrikanten en leveranciers, werd een woord van dank gebracht. ySiddelbare Technische School. De toe- na .se van het aantal leerlingen was wederom tevredenstellend het jaar 1926 begon met j 307 leerlingen, begin September waren er 362, aan het einde des jaars 347. Hiervan j waren er 91 gedomicilieerd te Haarlem de overige leerlingen in 63 andere gemeenten of in onze kclonieën. Van deze leerlingen zijn er 2 reeds in het bezit van het einddiplo- ma der wi.k. H.B.S. met 5-j. c. De gemiddelde leeftijd der leerlingen bedroeg 19 a 20 jaar. ïn Juli verwierven 51 leerlingen het einddiplo- ma der M.T.S. Er zijn thans 150 gediplo meerden der M.T.S. in leven, die allen een passende betrekking hebben, voor zoover zij niet in militairen dienst zijn of verder studseren. Er vonden 58 excursies plaats naar bouw werken, fabrieken, centrales, werven, tche- pen enz. hieronder een vierdaagsche excursie naar het industriegebied van Luik. De A.B.S. en de M.T.S. werden door ver schillende autoriteiten en deskundigen be- zi ktigd o.m. door den Deenschen Direktor for Haandverkerundervicningen (Inspecteur- j Generaal van het N.O.), Prof. Alfred Lütken uit Kopenhagen, die zich zeer ingenomen toonde met inrichting en onderwijs. In Januari j.l. zijn door een lid van den Raad der Gemeente Haarlem in een Raads vergadering verschillende opmerkingen om trent het stelsel van onderwijs en het leer plan der M.T.S. te berde gebracht. Naar aan leiding daarvan heeft het bestuur der Ver. voor N. O. een vergadering gehouden, waar bij bleek, dat de overwegende meerderheid van het bestuur van meening was, dat de b doelde opmerkingen geen aanleiding mo gen, ncch kunnen geven, tct het aanbrengen van veranderingen in leerplan of methoden. Ook de door den raad, krachtens art. 57 eer N.-O. wet benoemde gedelegeerden der gemeente Haarlem, kwamen blijkens aan den Gemeenteraad uitgebracht rapport tot dezelfde gevolgtrekking. De voorzitter bracht namens de vereeni ging dank aan de directeuren der scholen voor hun beleid en toewijding en aan het personeel der verschillende scholen voor het vele en goede werk, door hen in het afge- loopen jaar verricht. In overeenstemming met het rapport van de Commissie uit de leden der Vereeniging, belast met het nazien van de rekeningen en verantwoordingen over 1926, (de heeren Dipl. Ing. P. Lugt, J. W. van Santé Jr. en J. J. Thöne) werd de penningmeester, de heer P. van Thiel gedechargeerd voor het dienstjaar 1926, onder dankbetuiging. De heer W. Stolp Jr. moest periodiek als bestuurslid aftreden en is niet direct herkiesbaar. In de drie bestaande vacatures wordt voorzien door de verkiezing, met alge- rr.eene stemmen, van de heeren A. G. de Kcni igh, w.i., Maurits Plate, arch. B.N.A., en C. van Willigenburg. Tot lid van de commissie tot het nazien van de rekeningen en-verantwoordingen over 1927 worden gekozen de heeren J. v. d. Ban, S. P. Rijnierse en J. J. Thöne tot plaats vervangende leden de heeren H. J. Cramer Mr. J. H. J. Simons, en W. Stolp Jr. De directeur der M. T. S. bracht ook na- trens den directeur der A. B. S. een woord van dank aan het bestuur, en in het bijzonder aan den voorzitter, voor de wijze waarop ook in 1926 het bestuur de belangen heeft behartigd van het Nij'oerheidsonderwijs en van het personeel. Terug ie bekomen bij: H, Wenning, Lau rierstraat 2, rijwieltasch; A. Pieers, Lir.aen- s raat 2, ring met sleutels; J. de Boer, Tugc- jlas-vaa; 38, actetasch m, i.; K. Koene, Schotersingel 2, armband; P. Machielsen, Kerksraat 4, g"ld; v. Ringelenstein, Wil- hchcinasfraat 42, witzw. pos, gebracht naar Kcnr.cl „Fauna"; C. Broertjes, v, Olden- barncveldslaan No. 15, tuinmat; W, Smink, 'A L. Dyserincks'r. 85, manchetknoop; J. Nooy, houtmarkt 3, damespor! emonnaie sa. i.; B. Teggeler, Saenredamstraat 42, idem J Eliam Damiatcstraat 40, pos'chèque; Politiebureau Smedestraat, hondenpenning; S. van Stein, Cecilias'eeg 7 zwart, taschje m i.; J. G, v. Duin, Botermarkt 19 rd„ idem; W. v. Gelderen, Ooslvest 16 idem; J, M. Hcgs'and, Tetterocestraat 67, R.-K. kerkboekie; M. Visser, Regulierstraat 25, bril; W. Hoekstra, Jansstraat 5, oorbelletje; E, v. Orde, Nadorsts'raal 2, vulpenhouder; P. M. Bakker, Oranje boomstraat 135e, zakje met eenig geld; J. v. d. Veen, Z. B'. Spaarne 45 O.Z., zakje met gymnastiekschoenen; S. v. Krieken, Brouwersplein 18, rozenkrans in étui; P. Lommersen, Oranjebooms'raat 142, rijwielbel. merk in étui; W. Sabelis, v. Oos ten de Bruynstraat No. 169, dam:sring; H. v d. Heuvel, As'.erstraat 15, hondenhals- band met penning; T. v. Norden, Lui en- steeg 19, dameshorloge; B, H. Wempe, Plataanstraat 58, hondenhalsband; E. v Res et! Anthcnies raat 67, drmeshandschoen. Terug ie bekomen bijmj. Bernevoort, Olie slagerslaan 5. collier: N. v. d. Leden, Bus ken Huetstraat 8, grijze ceintuur; Ravens- berg, Gen. Joubertstraat 54. ceintuur; Wed. Prins, Busken Hueis'.raat 3. kousen; S. de Best, Beeksteeg 18. zwartwitte poes, ge bracht naar de Kennel „Fauna": Sprirgveld, Gen. Cronjétraat 71, wi te poes. ide n; P. v. Kersen, Kleverparkweg. 150,. knipmes; N. v. Leuven. Berkerodestraat 17. medaille; Assendcllt, Kruistochtstraat 58, oorbel; Di- rec'eur Postkantoor, port-mennóie m. i.; P, Sweerts. Kleine Houtstraat 117rd., da- mespo'-temonnnie m. i.: H. Kramer, v. Bee- restevnstraat 34. k.'ndernortc-rronraie m. i.; P. Daudev K=u's5'ra"t 31, po"t-m-nne:e m. i.: Goris. O-an'est-aat 45, portemennaie m. i.: De Gier. Paul Kruuerstraat 46 paraplu'e; W. v. AoeHoo-n. Goltr-mafisira-'t 2, auto- sleu'cl A C~bes. KL Koutstr. 102, speldje; C. Horsten Rollandsirsat 70, s'garzttenVo- ker; J. de Loo«, Siwardstrant 6. huissleutel; v. Róoij-'n. A. L. Dvserinckstraa' 110, bos sleutel Ei.'kcr, Gen. Grcn'éstraat 23 sleu tels aan touwtje Politiebureau SnmdestraM, melkbussl-utel; OJdoTrark. Eikenstraat 24, boekentasch;. v. Luyken, Anegang 8, kinder - tasch; C, Oly. Elzenplein 12, tasch met handdoek enz., J. Prinsen. Zomer.adj 229, damestasch m. i.; F. van Amstel. Tollen- straat 7, knop van damestascbje; Politibu- reau Smedsstraat, damestaschie m. i.; Lin deman, Begiinestseg 8. damestascbje; Bak ker, Rijksstraatweg 124, taschje met sleutel; Directeur Postkantoor, broche; J. C. Pull, v. Hogendorpstraat 4. broche; S. de Vries, Bruwerss raat 35, bal; Politiebureau Smede- straat, ballen; Valkenier, Dorrcboomstrat 11, notitieboekje: J. Bakker. Lucas v. Leynden- laan 19, tabakszak; W, Buis. Witle Heeren straat 4 rood, rijwielbel. mer: A. Smits, Korte Ar.nastraat 8, idem; W. v. d. Togt, Westerhou'straat 13. id~m: A. de Boer, Gierstraat 53, rozenkrans; J. Voigt, Feseda- straat 41, rekensok; P. v, d. Klugt, Heeren singel 37e, rozenkrr.s; Klaver, Regulierstraat 23, rozenkrans; Th. Smit. Kruisstraat 14, her dershond; J. Verhallen, Krui-tccbtstrart 9, kleine zwaiie hond; K. Nachtegaal, Har- men'ansstrrnt 5, glacé 1-ardschoen; .1. Kol- derie, v. Marumstraat 20. bruin 1 "deren handschoen; M. Visser, Reguficr-traat 25, brijB. Teggeler, Saenredamstraat 42, da- mespcriemonnaie; v, Buuren, Talmastraat 2. bal. Jaarvergadering. Te Haarlem vergaderde de Nederlandsche Vereeniging Eerrte Hulp bij Ongelukken. Aan de jaarvergadering ging vooraf een buitengewone ver~adering ter behandeling van een voorgestelde statutenwijziging. Deze wijziging werd na langdurige discussie aan genomen. Te half 4 werd vervolgens de algemeene vergadering geopend door den voorzitter, dr. C. B. Tilanus, te Amsterdam. De heer Saeys, voorzitter der afd. Haar lem, begroette hierna de afgevaardigden, waarvoor de voorzitter dankte. Het jaarverslag werd vervolgens voorgele zen door den secretaris, den heer G. Meul- tran, en on- eranderd vastgesteld. De reke ning van den penningmeester, den heer Boa", vermeldde een batig raldo van 172.28 de controle-commissie vond alle bescheiden in orde. Voor de verkiezing van 4 leden van het hoofdbestuur waren 12 candidaten gesteld gekozen werden dr. S. B. Nathans, voorzitter der afd. Groningen, dr. Van der Hoeven, voorzitter der afd. Zwolle, mevr. Nieswaag de Bruin, secretaresse der afd. Schiedam en na herstemming dr. O. L. Schmidt, voor zitter der afd. Amsterdam. Aan de orde was nu de bespreking over eventueele oprichting van een eigen traand- blad. Voorstellen hiertoe zijn herhaaldelijk bij het hoofdbestuur ingekomen, waarom ten slotte een commissie werd benoemd, om de mogelijkheid van uitvoering in studie te ne men. De secretaris van deze commissie, de heer A. J. ten Hope, bracht verrlag uit. De conclusie is, dat de mogelijkheid bestaat om een tlad op te richten, als de leden zich abon- neeren a 0.50 per jaar niet-leden zullen 1 betalen. Het blad zou geredigeerd worden door een hoofdredacteur en een raad van re dactie. De kosten voor de vereeniging zullen alleen zijn die van ports en honorarium van den redacteur. Verschillende afgevaardigden voerden over dit verslag het woord, enkelen vonden den prijs te hoog, omdat een groote afdeeling, die het orgaan gratis aan de leden wil geven, het geld niet zal kunnen opbrengen. De afdeeling Haarlem oordeelde het noodig, dat het blad van ruim formaat zal zijn. De heer Ten Hope antwoordde, dat het or gaan 16 pagina's zal tellen. Overigens geld het als een proef, ook voor den uitgever later zal beoordeeld kunnen worden of de finan- cieele regeling voor verandering vatbaar is. De Voorzitter deelde mede, dat bet hoofd bestuur 50 in de exploitatie zal bijdragen en stelde voor te stemmen of men in principe voor het maandblad is. Bij acclamatie werd aldus besloten. Bedoeld wordt, dat de besturen der af deelingen garant blijven, voor 0.50 per lid en per jaar. De afd. Zwolle had een brief ingezonden, met het vocrstel te komen tot een uniforme op leiding bij alle afdeelingen en andere regeling der examens. Verder wordt bij het hoofdbe stuur er cp aangedrongen, 'dat het stappen doet om te komen tot algemeen E. H. B. O.-onder- wljs en het verplicht stellen van een diploma in betrekkingen, die daarvoor in aanmerking komen. Overeenkomstig een voorstel van dr. Van der Koeven, die den brief toelichtte, werd be sloten thans geen discussies over het denk beeld te voeren, opdat de zaak door het hoofd bestuur en afdeelingen kan bestudeerd wor den. Door de afd. Gouda was bespreking ver zocht van den Pulmotor. De secretaris deelde mede, dat de medici in het algemeen den Dulmotor als waardeloos beschouwen. Flet zuurstofapparaat, zonder den motor dus, kon wel met succes gebruikt worden, bij gasverdooving. Dr. Van der Hoeve (Zwolle) zei, dat bij hulpverleening, steeds de behoefte gevoeld wordt aan mechanische, kunstmatige adem haling en vroeg of de secretaris absoluut het bezinsel van deze bewerking afkeurde. Dr. Meulman, antwoordde hierop ont kennend men kon niet weten welk toestel zal worden uitgevonden, dat alle bezwaren ondervangt. De heer Keyzer meende, dat de quaestie be hoorde te worden behandeld in een psycho logisch laboratorium, en niet in een vergade ring als deze. De Voorzitter meende, dat de vergadering niet verder kon gaan dan het oordeel te geven van de docenten-vereeniging. In het te stichten orgaan zullen over deze zaak nadere inlichtingen gegeven worden. De afd. Groningen verzocht bij de rond vraag het hcofdbestuur een schrijven te rich ten aan de directie der Spoorwegen, om te voorl omen, dat een lid van E. H. B. O. niet wordt toegelaten bij Spoorwegongevallen, zooah is gebeurd bij een ongeluk aan een on- bewaa' ten overweg bij Groningen. De Voorzitter zegde bespreking in het hoofdbestuur toe en sloot daarna de verga dering. De stakers van 1903 geen recht op pensioen. Men schrijft ons Er is in den laatsten tijd, zoowel in de Eerste als in de Tweede Kamer meermalen gesproken geworden over het oud-spoorweg personeel en hun eventueele rechten op pensioen. Daar hierop nog,steeds geen defini tief antwoord is gegeven geworden, ver- keeren velen van het oud-spoorwegpersoneel in onzekerheid of zij al of niet recht op pen sioen kunnen doen gelden in verband met de staking van 1903. I Een deel van hen, dat aan bedoelde sta king heeft deelgenomen zijn weder door de Spoorwegmaatschappij in dienst terug ge- i nomen en na verloop van eenige jaren ge- rehal iliteerd. Dit laatste had voor hen groote geteekenis daar hierdoor de dienstjaren, die zij vóór de staking bij de Spoorwegmaat schappij reeds hadden gemaakt, mede wer den gerekend bij hun dienstjaren na de sta-J king, wat voor het pensioen aanmerkelijk' beteekende, wat reeds bij verschillende van hen is gebleken. I Evenv,el, zijn er ook verschillende (en' hieronder zijn, die een belangrijk aandeel in de staking hebben gehad) die niet weder werden teruggenomen, waaronder machi nisten, leerling-machinisten en conducteurs. Ook deze personen hebben tijdens hun dienst tijd voor hun pensioen premie gestort waar onder met 12, 14 en 20 jaren. In hoofdzaak betreft het deze laatste groep, waarover meermalen gevraagd is hoe het staat met hun eventueel recht op pensioen als zij den leeftijd van 60 jaar heb ben bereikt. Deze menschen hebben zich tot een vereeniging aangesloten om hierdoor j te trachten meer kracht te ze ten achter de actie tot verkrijging van p e.isieenrecfiten, waarvoor reeds eenige malen het bestuur ter conferentie is geweest bij den Minister van Waterstaat. Eén dezer menschen, alhier woonachtig en sinds kort den leeftijd van 60 jaar bereikt hebbende heeft zich (om een beslissing uit te lokken) tot de Directie der Nederl. Spoor- j wegen gewend met- het verzoek om in het j genot te mogen gesteld worden van pensioen j waarvoor hij gedurende een groot aantal jaren zijn premie had betaald. Hierop ontving de verzoeker het volgende antwoord van de Directie „In verband met het bepaalde in artikel 88 van de „Pensioenwet voor de Spoorweg ambtenaren kunnen zij, die bij het inwer king treden van die Wet op 1 October 1925) geen spoorwegambtenaar meer waren, slechts recht op pensioen ontleenen aan de bepa lingen, van het tot 30 September 1925 van kracht zijnde Reglement voor het Pensioen fonds, waarvan betrokkene laatstelijk deel genoot was. Het reglement voor het pensioenfonds H. S. bevat geen bepalingen op grond waar van aan U een pensioen bij het bereiken van den 60-jarigen leeftijd zou kunnen worden verleend." Uit dit antwoord blijkt dus overduidelijk dat de oud-spoorwegmannen van 1903 geen recht op pensioen kunnen doen gelden, Gisteren bezochten enkele leden van het hoofdbestuur der Nederlandsche Reisveree- niging IJmuiden tot regeling van de groote reizen naar de West Noorsche Fjorden. In samenwerking met de Vereeniging IJmuidens Bloei wil men hiervan eenige mooie dagen voor IJmuiden en zijn gasten maken. De reizen worden gemaakt met 't grootsche Motorschip de „Monte Olivia" (14000 r'eg. ton), dat vertrekt van af den toeristen steiger Voor bezorging der bagage is een regeling getroffen waarvoor de spoorwegautoriteiten hunne volle medewerking verl?enen". Al de passagiers, aankomende bij het sta tion zuilen daar hunne koffers aan daartoe aangestelde personen afgeven. Hierdoor hebben deze vrijheid van beweging om voor het naar boord gaan IJmuiden te bezichtigen en de noodige inkoopen alsnog te doen. Hunne bagage vinden zij later aan boord terug. Dat het een drukte belooft voor IJmuiden blijkt hieruit, dat met de eerste reis niet minder dan 1500 personen zullen vertrekken, terwijl voor de tweede zich reeds meer dan 1000 opgaven. Van af pl.m. 1 uur voor het vertrek der boot hoopt de vereeniging IJmuidens Bloei een concert aan te bieden bij den toeristen steiger. De eerste reis vangt aan Zaterdag 6 Augus tus n.m. 3 uur, en eindigt Dinsdag 16 Augus tus. De tweede van Donderdag 18 tot Zon dag 28/8. Alsnog zal getracht worden voor de leden van IJmuidens Bloei gedaan te krijgen op 17 Augustus de boot ter bezichtiging te stellen. Men verzocht ons opname van de volgende i motie De afdeeling „Haarlem" van den C. B. P. T. T. in vergadering bijeen op Woensdag 18 Mei 1927 besprekende de ernstige ongerustheid on der het Personeel over het maar steeds uit blijven der Reorganisatieplannen, waarom trent sedert de verschijning van het Rapport Nolting de grootste onzekerheid bestaat wijst den heer Directeur-Generaal op de daardoor steeds toenemende lusteloosheid on der het Perse neel, hetwelk zich hierdoor elk perspectief ziet ontnomen en op het daaruit voor den dienst voortvloeiende groote nadeel dringt er bij Z. H. E. G. beleefd op aan maatregelen te willen treffen, welke aan deze onzekerheid een einde zullen maken verzoekt den heer Directeur-Generaal be leefd, doch met klem, in het belang van den Dienst en in dat van het Personeel, dc plannen te willen publiceeren, welke de Administratie ten opzichte van de reorganisatie heeft, ten einde het Personeel in de gelegenheid te stel len zich hierover uit te spreken besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer directeur-generaal, haar te publi ceeren in de Pers, en gaat over tot de orde van den dag. Jhr. mr. dr. A. Roell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, vertrekt mor gen voor 3 weken naar het bui'enland. Zijn .unctie wordt waargenomen door het lid van Ged. Staten, jhr. mr. D. E. van Lennep. Den SOsten verjaardag in gezegenden ouderdom en ui'stekende gezondheid te beleven is een voorrecht, dat slechts aan weinigen geschonken wordt. Voor mej. M. R. Hon Hon te Bloemen- daal is de gedenkwaardige 80ste geboorte dag, dien zij Woensdag vierde, daarom temeer geworden tot een dag, die de jubilaresse het bewijs geleverd heeft van hartelijke waardecring en bewondering voor de talen ten, die zij zoovele jaren lang aan het onderwijs ten beste heeft gegeven. Want, ofschoon mej. Lion Hon, die gedurende 26 jaren den scepter gezwaaid heeft over de Elisabeth Wolf.'schoo) te Amsterdam en dat altijd deed met tact en vriendelijke vermaning, nu reeds' 25 jaar zich uit het ac'.ieve ondarwijsleven heeft teruggetrok ken, hebben haar oud-'eerlingen, van wie de oudste nu reeds de 74 jaar heeft bereik', den 80s'en verjaardag harer algemeen geachte I oud-directrice tol een dag gemaakt met het cachet van een grooten feestdag. De morgen begon met een LI. Mis tot in'entie der jubilaresse, opgedragen door den ZeerEerw Heer pastoor L. J. Willen- borg, in de parochiekerk van Blocmendaal. Reeds vroeg in den och'end waren ten huize van mej. Hon Hon talrijke blo'mstuk- ken, door oud-leerl!ngen gezonden, ontvan gen en steeds vermeerderde het aantal. Een geh'ele reeks telegrafische en schrif- 'elijke gelukwenscben vulden dat aantal nog j aan en menigeen, die zich nog mej. Hon Hon en haar uitmuntend werk in het onderwijsleven herinnert, kwam haar per soonlijk gelukwenschen Als stoffelijk blijk van hoogachting, werd de jubilaresse een radio-instalia'ie aange- boden, wrlke aanbieding van sympathieke woorden vergezeld gin". De feestdag droeg overigens een zeer intiem karak'~- Ondertrouwd: 24 Mei; A. J. Hoekstra en D. A. M. Kimman, F. M. Dóodeheefver en W. C, Deierts. A, Noorda en M. Benn'nghoven. Geboren: 22 Mei: T. Pregelv. d. Meu- len, d. J. SmitBakker, d. 23 Mei: M. W. v. DaorenLanfe;meijer, z. 21 Mei: A. W, BattenVlaanderen, z. Overleden: 24 Mei: C. W. Teunissen Scherpenhuizen, 65 jaar. Eendrachtstraat. Algemeene Ledenvergadering „Haar- lemsche Damclub". Maandagavond j.l. hield de „ITaarlemsche Damclub" eene Algemeene Vergadering in haar clublokaal, bovenzaal Café „De Ko renbeurs". Deze vergadering werd te 8% uur door' den lsten Voorzitter, den heer J. W. v. Dar telen geopend. De notulen, uitgebracht door den lsten Secretaris, den heer S. M. Mons, werden onder dank goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de Dam- vereeniging „Rotterdam" inhoudende een verzoek tot het spelen van een vriendschappe- lijken wedstrijd tusschen de beide eerste tien tallen der „Haarlemsche Damclub" en de Damvereeniging „Rotterdam". Deze wed strijd zal in het a. s. najaar te Rotterdam plaats vinden. Daarna kwam aan de orde de bespreking van het 20-jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub". Het ontworpen programma voor de a.s. Jubileumwedstrijden werd ongewijzigd goed gekeurd. De a. s. Pinkstertour naar Brussel werd uitvoerig besproken. De volgende heeren zullen deze tour mede maken en de Haar lemsche kleuren tegen het Belgische tiental verdedigen J. W. v. Dartelen, Aebe de Jong, P. G. van "Engelen, J. van Looy, H. G. Teunisse, H. van Santen, J. Bijster Jr., G. A.Ottolini Ph. F. Amelung, J. Otter en Jac. Fr. van Garderen. Tot afgevaardigde naar de a. s. Jaarver gadering van den Nederlandschen Dambond, welke op Hemelvaartsdag a. s. te Rotterdam wordt gehouden, werd gekozen de heer J. van Looy. Het vei slag der Kascommissie, uitgebracht door den heer J. Poppen, concludeerde tot décharcheering van den penningmeester, den heer J. Wielenga. Den heer Wielenga werd daarna door den Voorzitter dank ge bracht voor zijn accuraat beheer der financiën. Na een opwekkend woord yan den lsten voorzitter aan de spelers van het 2de tien tal, welke op Hemelvaartsdag a. s. te Utrecht hun laatste Kampioenswedstrijden zulhn spe len tegen Den Bosch en Leerdam en in deze wedstrijden hoogstwaarschijnlijk den Natio- rtalen Kampioenstitel zullen behalen, werd deze zeer geanimeerde vergadering te ruim il uur gesloten. De uitslag van de Kampwedstrijd; vrij» banen Paren- en Koppelwedstrijden gehou den 14, 15, 21 en 22 Mei in het clubgebouw is als volgt: Baan A. Paren: 1 Mevr. v. Ordens, oen heer v. Ordens,52; 2 Mevr. de Bruin, den heer W G. Schouten, 51; 3 Mevr. J. Leen, den heer J. Leen, 4966; 4 Mevr. Denkers den heer Denkers, 45; 5. Mevr. Heidendaal den heer M. Slcggers 4241; 6. Mevr. Stoe- ken, den heer Stoeken 42. Baan B en C. Kampwedstrijd. 1. 't Pie- tertje 422; 2. de Wildeman 415; 3. Olie en loog 407; 4. L. H. M. G. 402; 5. Sunpy Son 394; 6. T. O. P. 388; 7. 't Ne. fortuin 384; 8. Houdt plank I 374. De laatste is een dames 3-tal, Baan D. Vrije baan, gew. Tell.: 1. H, Lo- mans 45; 2. H. Frantzen 44; 3. J. Leen 2 X 43; 4. D. Beumer 4347; 5. Joz. v. d. Eisen 2 X 42; 6, H. Donkers 423 X 41; 7. J. Paulen 42—41—40; 8. W. Kuyk 42—41. Baan, F. Vrije baan H. T.: 1. W. Frantzen 120; 2. H. Donkeri 114; 3. H. Lomans 110; 4. P. Stoeken 2 X 108; 5. N. v. Orden 108; 6 P. Tummers 106; 7. N, P. Visser 101; 8. Mevr. de Bruin 100. Baan G. Dames. Vrije baan: 1. Mevr. de Bruin 44; 2. Mevr. Heidendaal 42; 3. Mej. W. Groenewegen 403837; 4. Mevr. Leen 4038; 5. Mevr, Schouten 39; 6. Mevr. Donkers 38; 7. Mévr. Smits v. d. Berg 37; 8. Mevr. S'-iggers 36. Baan F. Koppel. Heeren; 1, J, A. v Kes- sel en B. Wagenaar 49—48; 2. G. Stoeken en H. Lomans 492 X 47; 3. N. v. Orden en H. Frantzen 4947; 4. W. Kuijk en J. Leen 4?44, Dames: 1. Mevr. Schouten en Mevr. de Bruin 46; 2. Mevr. Heidendaal en Mevr. v. Orden 39—38. De prijsuitreiking zal plaats hebben op M:<andag 30 Mei, in het Clubgebouw, S.30 uur, bij gelegenheid van een gezellige avond. dat 6 Juli a.s. de Gemeenteraadsverkiezing zal worden gehouden en het van één stem kan afhangen of er één Katholiek meer gekozen wordt. WIJ VERZOEKEN DAAROM DRINGEND alles zoo te regelen, dat U dien dag uw stemplicht kunt vervullen. Alle personen, die 1 Februari 1926 in groot Haarlem woorden en vóór 1 Mei van dit jaar 25 jaar oud zijn geworden, moeten aan deze verkiezing deelnemen. Ook zij, die na 1 Februari 1927 Haarlem hebben verlaten, worden dringend verzocht, 6 Juli a.s. naar Haa-lem te komen om hun stemplicht te vervullen HET BESTUUR der R.K, Pol, Prop. Club. „ST. RAPHAEL". AFDEELING ST. AUGUSTINUS. Afscheid van den heer Nijboer. Dinsdagavond lueld bovengenoemde afdee ling een bijzondere vergadering. Daar was alle reden voor. De heer Nijboer, die 8 jaar de functie van secretaris had vervuld, ging de afdeeling verlaten wegens verandering van woonplaats. Hij gaat n. m. naar Utrecht in be trekking bij het hoofdbestuur der organisatie. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer De Rooy, de vergadering op de gebrui kelijke wijze en gaf de n 2den secretaris ge legenheid om de notulen voor te lezen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Daarna waren aan de orde de mededeelingen, welke gevolgd werden door de installatie van nieu we leden. Thans volgde een bespreking over het Verbondsblad. De voorzitter spoorde allen aan zich daarop te abonneeren. Onder applaus kwam thans de heer Nijboer met zijn echtgenoote binnen. Ze waren door den pen ningmeester en diens echtgenoote van huis gehaald. Onmiddellijk nam de Voorzitter het wcord en begroette de binnenkomenden. Het is voor mij, aldus de Voorzitter, geen ge makkelijke taak om een woord, van afscheid t e spreken. Ik herinner u aan mijn dankwoord aan den secretaris op de laatste jaarvergade ring, vyaar ik den wensen uitsprak, dat hij on ze afdeeling nog lang zou dienen. Helaas, het mag niet zoo zijn. Zij, die ons bestuur kennen, weten dat het scheiden niet makkelijk valt. Onderling is het tusschen ons wel eens hard gegaan maar steeds kwamen wij weer tot el kaar en steeds stond voorop het belang der or ganisatie. Een woord van waardeering gaat de voorzitter voort, aan zijn echtgenoote is hier Zeker op zijn plaats, want wij kunnen ons eenigszins vóorstellén wat een moeite en op offering zij zich moet getroost hebben, opdat hij volledig zijn taak kon vervullen. Daarom komt niet alleen hem, maar ook zijn echtge noote dank toe. Namens de leden bied ik u hier een bloemenmand aan. Getroffen, sprak thans mej. Nijboer een woord van dank. En den heer Nijboer bood spr. namens de le den en bestuur een prachtig pendulestel aan. De Voorzitter eindigt met de woorden, wel ga je naar Utrecht maar je blijft in ons midden, want St. Raphael blijft je werkkring. Thans was het woord aan den heer Geus, Hoofd bestuurslid. Het heeft spr. verheugd hier te zijn en in de gelegenheid te wezen een enkel woord te spreken. Hij vergeleek den heer Nijboer en diens echtgenoote met een stil leven, want hun werken kwam niet te veel naar buiten. Men moest er mee bekend zijn, aldus de heer Geers, wat de heer Nijboer heeft ge daan om eenigszins te kunnen begrijpen wat een tijd hij heeft opgeofferd. Ik breng mijn dank namens het Hoofd bestuur voor hetgeen je gedaan hebt, want de bloei der afdeeling Haarlem is voor een groot deel aan u te danken. Wij weten het, een be stuursfunctie moet men gaarne vervullen, maar om het goed te doen moet men een groot deel van zijn leven offeren. Wij danken eveneens zijn echtgenoote, wie nooit iets te veel was. Spreker eindigt met den wensch, dat hij nog lange jaren ziin volvende functie zal vervullen. De voorzitter las een schrijven voor van het lid Emans «ol waardeering en dank voor het werk van den secretaris. De heer Veltman, penningmeester, getuigde eveneens van zijn vriendschap voor den heer Nijboer en diens echtgenoote. De heer Castri- cum, voorzitter der standsorganisatie, sloot zich gaarne aan bij de vorige sprekers. Hij brengt zijn dank voor wat Nijboer voor St. Augustinus als onderafdeeling der stands organisatie heeft gedaan. Ook zijn echtgenoo te brengt hij zijn dank. Het lid Moser spreekt namens de leden enkele woorden van dank. Dan nam de heer Nijboer het woord en na mens zijn echtgenoote en zich zelf brengt hij zijn dank voor hetgeen de leden hebben ge daan. Dat zal hij nooit vergeten. Na nog maals dank gebracht te hebben aan allen voor hun opkomst sluit de voorzitter de ver gadering met den gebruikelijken groet. 444e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensd'g 25 Mei. 5e Klasse 7e Lijst. 3256 4450 8065 S093 11619 13711 15419 19847 1000. 257 2524 5634 10090 13812 14068 15326 4034 8512 8542 13208 15901 ƒ200. 2906 52S4 8031 11139 11197 11674 14648 20897 100. Prijzen van 132 167 288 450 481 485 793 817 897 916 986 lOr4 1064 1277 1281 1304 1422 1424 1493 1649 1814 1931 2191 2261 2570 2607 2612 2618 2656 2736 2948 2960 2931 3105 3120 3530 3767 3819 3887 3936 4126 4276 4751 4860 5056 5064 5132 5163 5363 5475 5499 5620 5670 5714 6150 6330 6356 6455 650.3 6539 6680 6692 6704 6757 6767 6771 6840 6961 7197 7235 7494 7560 7576 8018 8044 8110 8172 8280 8402 8617 8750 8970 9023 9202 9236 9359 9484 9495 9533 9573 9647 9784 9849 9897 9988 10010 10127 10312 10345 10381 10431 10495 10524 10541 10551 10592 10657 10738 10826 10979 10997 11044 11058 11074 11157 11424 11426 11447 11608 11681 11709 11839 12048 12059 12101 123S7 12455 12595 12717 12751 12800 12848 12856 13069 13177 13235 13273 13142 13482 13585 13644 13653 13696 13717 13762 13799 13820 13858 13895 13937 13968 14145 14541 14690 14739 14760 14895 15063 15142 15442 15453 15468 15583 16005 16009 16074 16113 Ï6302 16382 16398 16474 164S3 16682 16766 16818 16859 16997 17006 - 17276 17474 17483 17866 17889 18048 i 18276 18277 18490 18616 18644 18618 18962 18985 19032 19)02 19164 19181 19196 19412 19425 19486 19906 20018 20153 20292 20445 20453 20501 20576 1 20672 20762 25 180 262 484 588 891 1138 1498 1856 2033 2327 2562 2848 3034 47 185 290 495 630 956 1523 1871 2060 2352 2591 2891 3066 NIETEN. 71 104 i% Nederlano 191h «015/ie '015/16 b% Nederland 1923 1019/i6 •01®/16 i'A Nederl 1917 99"/i6 9915/16 tV, N L 1926 B 979/ie 979/16 f". N.-l 1923 D. lül3/4 461/4 Jude Vaart 82 82 iito Gem Eigend 80 Mij! „Nederland". 192 191 Scheepvaart-Unie 198l2 Rotterd Lloyd 179 Paketvaart 235 b 235 Oude Boot - 95i/4 95 Hcill. Stoomboot 68 turgens gew. 1731/4 1723/4 Nederl Kunstzijde 332 331 Maecubee 121 121®/, Huil Kunstzijde "41/, 113 Koloniale Bank 2613/4 2633/4 Indische Bank 177 '771/2 Cert. Handel Mij... 1661/, 1661/a 167 I6612 Phoenix 123 1 Geconsolideerde 240 l Kon Olie 380 3791/2 1723/4 Marine comm. «1/X6 «l/2 Marine prei. 461/, 451/2 H V A 789 780-2 Java Cultuur 398l/2 396 Vorstenlanden 184 1843/4 Actions id 168 167 Poerwoderjo 133 13"/, 464 462 468 467 1 483l/2 484 A dam Rubber 3351/4 334 Serbadjadi 327 330 Silau 166 Allied Sumatra lll3/4 112 Oostkust 254 2531/a V 1. c. O 22 4 3/4 224 Deli Bat. Rubber 2853/, 2873/4 Dordtsche Petr. 359 3601 Southern Rails 1261/4 Union 1783/4 - Anaconda Wabash 9411/ ie 691/, 683/4 3255 '3337 3493 3495 3717 3726 3833 3835 4014 4035 4215 4235 4368 4371 4566 4618 4822 4831 5020 5026 5507 5520 5690 5701 5958 6005 6183 6203 6308 6312 202 349 502 641 991 1307 1546 1877 2127 2372 2599 2903 3077 3372 3511 3740 3887 4095 4260 4401 4672 4850 5155 5579 5763 6020 6242 6355 Tijdens de gisteravond in het gebouw Si. Bavo gehouden repetitie, werd het koor blij verrast met het vereerend bezoek van den WelEerw, Zeergel. heef Prof. v. d. Wiel, die op uhnoodiginö van het be:tuur en op aan raden van den HooijEerw. Deken en Ple baan het beschermheerschap van het man nenkoor heeft aanvaard De repetitie werd na het voorzingen van het nummer waarmede op het concours te Zandvoort de eerste priis werd behaald, be kort en omgezet in een vergadering, waarin de voorzitter vooreerst een woord van wel kom richt e tot prof. v. d. Wiel. Met eenige kernachtige woorden dankte spr. den prof. voor 'het aanvaarden van het beschermheerschap en sprak de wensch uit, dat et kcor ook door den moreclen steun van zijn beschermheer groot zou mogm worden en dat dit oor prof. v, d. Wiel aan leiding mocht rün nog zeer 'ang bescherm heer te blijven van het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia". Door den directeur, den heer Roovakkers, werd medegedeeld dat deze van den heer 01. Koop present heeft gekregen, het door laatstgenoemden heer gecomponeerde werkle „Zeilenprocessie" als blii' van waardeering van den heer O. Koop, voor de de wijze, waarop de heer Rooijekkers te Zandvoort met ,.St. Caecilia" het nummer Een Vrouw" van 6)1. Koop heeft uitgevoerd. 225 378 508 739 1031 1308 1588 1886 2182 2378 2605 2949 3111 3386 3632 3757 3905 4097 4280 4432 4698 4869 5253 5580 5886 6024 6244 6369 6587 6601 6637 6640 6791 6802 6808 6847 6919 6983 7097 7098 7239 7297 7334 7335 7638 7644 7662 7673 7753 7772 7777 7793 7944 7947 7056 7967 8016 8062 8073 8094 8241 8267 8285 8305 8348 8600 8624 8679 8681 880.3 8821 8865 8872 8949 8957 9068 9104 9230 9237 9313 9342 9352 9396 9409 9521 r.K60 9687 9694 9811 9843 10036 10058 10102 10119 10172 10261 10.363 10375 10377 10403 10520 10534 10555 10560 10817 10942 10965 10993 11243 11269 11366 11408 11552 11557 11568 11621 11790 11815 11844 11873 12028 12084 12095 12102 12188 12208 12209 12210 12278 12303 12375 12397 12429 12448 12451 12456 12633 12634 12684 12601 12806 12871 12882 12886 12949 12967 12070 13016 13113 13142 13152 13172 13205 13208 13290 13304 13383 13393 1.3411 13448 13556 13414 13423 13634 13690 13609 13714 13749 13795 13816 13820 13833 13012 13014 13942 13"60 14020 14023 14058 14063 14234 14248 14282 14288 14322 14390 14438 14465 14551 14549 14436 14642 14825 14894 14053 14056 15140 15200 15280 15?07 15387 15108 15428 1c439 15532 1.5450 15563 1560? 15774 15834 15n06 15020 16114 16249 16290 16348 16468 16471 16475 16400 16602 16633 16706 16741 16931 160^.6 16046 16048 17230 17254 17275 17306 17513 17520 17551 17577 17655 17669 17670 1768.5 17816 17915 17921 170.51 17971 18025 1806? 18136 18455 18467 18632 18662 18712 18730 107.52 10767 18054 18967 18074 1807.5 19078 19080 10002 101.50 10243 1O2S0 1O.204 10406 19485 19530 19541 19504 19636 19650 10653 10661 19713- 10720 10732 10745 10,826 10851 10880 10O4J1 20110 20123 20190 20218 20430 20161 20466 20478 20659 10710 20716 20710 20829 20847 20887 20003 5e Klasse 6e 1 ijst: 7838 9572 met 70; 10042 ontbr 135 238 426 522 806 1033 1373 16911 1949 2185 2393 2673 2066 3171 3428 3650 3779 3910 4111 4316 4434 47.30 4934 5262 5596 5929 6060 6268 6381 6689 6854 7101 7394 7698 7866 7970 8104 148 241 458 534 829 1049 1421 1780 1953 2264 2409 2680 3022 3182 3469 3681 3788 3044 4113 4332 4502 4730 4067 5380 5604 59.36 6112 628? 64'9 6759 6876 7125 7463 7701 7875 7981 8157 19371 400. 18604 601: 1061! 1473 2404 2895 3711 4424 5170 6058 6=56 6783 7913 8543 9232 9738 10252 10525 10879 1131Ï 11744 12543 13O60 13519 13769 14114 14932 15760 16426 17250 18139 18946 19190 '0151 20624 178 248 4.80 572 846 1067 1427 1824 2021 2310 2423 2774 3026 3243 3401 .3682 3=89 4012 4'94 4'37 a =37 a7S9 5001 5464 56 77 5041 6'28 6'86 f =70 6775 68.83 7163 7613 7731 7i142 snn.3 8180 .8397 8463 8476 8720 8733 8757 8899 8900 8900 9T5 9203 9219 9375 9380 9394 06fl7 9608 0625 9869 99=5., ,1002# 10333 103.# f 1)340 10434 T0474 10=18 10659 10777 10789 11050 11104 11237 11442 11464 11=31 11637 1169! 11604 11897 11962 11007 12140 12168 12173 12227 12220 12263 1240? 12103 1710 6 12577 12588 12631' 12755 12776 1?8f5 17907 12012 1?o30 13072 130811 13007 13105 1.3230- 13279 13324 13343 13381 1,3485 13406 13538 1,3877 1.368? 13=84 13764 '3776 '3=77 1.3850 1.380,3 13O00 1.3094 14010 14016 14082 141.30 14149 11200 14201 14317 14471 1452.3 '4527 14735 14775 '4=06 14070 15066 .15001 15.306 15,34= 1=356 1514.3 1=464 '77 15610 15730 15769 15077 1508') '6' 06 164?fi 164.31 164=9 16512 165=0 !6=n3 16704 16821 16362: 17' 2° 17161 17?'.1 17367 17470 17476 17581 '7607 176'9 17708 17707 '7812 17°52 17055 17060, 1S?10 18365 10405 '8600 1860* 18706 18776 18701 18871' 10006 10052 1O070 10160 10213 lO.'M 10416 '0417 104'8 10600 10602 106"? 1967= '0687 lO'Ol 1074': 10760 1077.3 1006' 70007 7oin0 20286 20207 '03'? 73187 205.311 '0=63 20741 20745 20747» 20978 in 7.. 9838: 9572 m.fry eekt. „Zeilenprocessie" zal nu ook door ,,St. Caecilia" in studie worden genomen. Dor den vorzitter werd bericht, dat het vaandelcomité druk in aciie is: o.a. werdon ook bonboekjes uitgegeven, teneinde zoo spoedig mogelijk een flink bedrag voor een vaandel bij elkaar te krijgen. Nog werd een commissie benoemd, ten einde de eerste iaarvergadring van „St. Caecilia'" een feestelijk karakter te geven. De beschermheer, prof. v. d. Wiel, richtte daarna een kort wpord tot de vergadering en zeide dat, nu hii bet beschermheerschap over het zangkoor heeft aanvaard hij het ook goed zou do~n. en het het zangkoor ook vooral moreel zal steunen en dagelijks ti'- dens het opdragen der H. Mi3 de vereeni ging zal gedenken. Maar dan verwacht hij ook den steun van de leden onderling, en dat zij trouw op' omen 'er repetitie, want zoo de trouwe opkomst verslapt, vers'apt ook de sanmn- wc-king met de directie en op de samen werking vrn directeur en koor kom' :uist, voor het groot worden van en mann-mkoor, alles aan. Spr. hoopt dat a-n stee-1, ani. mo zal behouden voor ,,S'. Caecil'a". Voor het zingen in de eere--fd te Zand voort a.s. Zondag is gekozen het veppli'ht nummer van het concours „Een Vrouw", van O. Koop

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2